Sträcktider Enebybergs IF Djursholms IP                                                                          
  2016-04-06 Svarta tider är sträcktider                                                                        
    Blå tider är från start                                                                              
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                            
                                                                                   
Plac Bana A - 5,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   Mål   Bana A - 5,6 km Klubb
1 Lars Håkan Sandvik Attunda OK 35:21 02:16 (1) 02:17 (1) 02:44 (1) 02:50 (1) 01:20 (1) 02:15 (2) 02:39 (4) 01:21 (1) 01:46 (1) 01:59 (1) 02:59 (1) 01:47 (2) 01:42 (1) 01:22 (1) 02:18 (1) 01:49 (1) 01:35 (1) 00:22 (2) Lars Håkan Sandvik Attunda OK
        02:16 (1) 04:33 (1) 07:17 (1) 10:07 (1) 11:27 (1) 13:42 (1) 16:21 (1) 17:42 (1) 19:28 (1) 21:27 (1) 24:26 (1) 26:13 (1) 27:55 (1) 29:17 (1) 31:35 (1) 33:24 (1) 34:59 (1) 35:21 (1)    
2 Nick Barrable OK Ravinen 38:49 02:35 (4) 02:27 (3) 03:07 (4) 03:04 (3) 01:39 (5) 02:11 (1) 02:24 (1) 01:26 (2) 01:55 (2) 02:38 (6) 02:59 (1) 01:43 (1) 01:48 (2) 01:37 (5) 02:54 (8) 02:14 (3) 01:45 (4) 00:23 (5) Nick Barrable OK Ravinen
        02:35 (4) 05:02 (4) 08:09 (4) 11:13 (4) 12:52 (4) 15:03 (3) 17:27 (3) 18:53 (3) 20:48 (2) 23:26 (3) 26:25 (2) 28:08 (2) 29:56 (2) 31:33 (2) 34:27 (2) 36:41 (2) 38:26 (2) 38:49 (2)    
3 Johan Lindqvist Täby OK 39:04 02:19 (2) 02:27 (3) 02:48 (2) 02:58 (2) 01:38 (4) 02:15 (2) 02:43 (5) 01:40 (4) 02:03 (5) 02:26 (3) 03:17 (4) 02:00 (5) 01:50 (4) 01:59 (7) 02:20 (2) 02:17 (4) 01:37 (2) 00:27 (9) Johan Lindqvist Täby OK
        02:19 (2) 04:46 (2) 07:34 (2) 10:32 (2) 12:10 (2) 14:25 (2) 17:08 (2) 18:48 (2) 20:51 (3) 23:17 (2) 26:34 (3) 28:34 (3) 30:24 (3) 32:23 (3) 34:43 (3) 37:00 (3) 38:37 (3) 39:04 (3)    
4 Björn-Ove Pettersson Attunda OK 40:22 02:21 (3) 02:25 (2) 03:11 (5) 03:09 (5) 01:27 (2) 02:35 (6) 02:35 (2) 01:52 (8) 01:59 (4) 02:53 (9) 03:09 (3) 01:54 (4) 01:52 (5) 01:32 (2) 02:27 (3) 02:27 (6) 02:11 (10) 00:23 (4) Björn-Ove Pettersson Attunda OK
        02:21 (3) 04:46 (2) 07:57 (3) 11:06 (3) 12:33 (3) 15:08 (4) 17:43 (4) 19:35 (4) 21:34 (4) 24:27 (4) 27:36 (4) 29:30 (4) 31:22 (4) 32:54 (4) 35:21 (4) 37:48 (4) 39:59 (4) 40:22 (4)    
5 Erik Sundberg Stora Tuna OK 42:12 02:35 (4) 02:31 (5) 03:11 (5) 03:04 (3) 01:37 (3) 02:20 (5) 02:50 (6) 01:41 (5) 01:56 (3) 03:57 (13) 03:57 (8) 01:53 (3) 01:48 (2) 01:33 (3) 02:53 (7) 02:11 (2) 01:49 (5) 00:26 (7) Erik Sundberg Stora Tuna OK
        02:35 (4) 05:06 (5) 08:17 (5) 11:21 (5) 12:58 (5) 15:18 (5) 18:08 (5) 19:49 (5) 21:45 (5) 25:42 (5) 29:39 (5) 31:32 (5) 33:20 (5) 34:53 (5) 37:46 (5) 39:57 (5) 41:46 (5) 42:12 (5)    
6 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 45:29 03:31 (11) 03:11 (10) 03:20 (8) 03:27 (6) 01:47 (7) 02:35 (6) 03:07 (9) 01:52 (8) 02:06 (7) 02:31 (4) 04:06 (10) 02:19 (8) 02:06 (6) 02:02 (9) 02:42 (4) 02:44 (9) 01:40 (3) 00:23 (4) Lars Forsstedt Söders-Tyresö
        03:31 (11) 06:42 (11) 10:02 (10) 13:29 (6) 15:16 (6) 17:51 (6) 20:58 (6) 22:50 (6) 24:56 (6) 27:27 (6) 31:33 (6) 33:52 (6) 35:58 (6) 38:00 (6) 40:42 (6) 43:26 (6) 45:06 (6) 45:29 (6)    
7 Janne Nilsson Centrum OK 46:51 03:08 (10) 03:17 (11) 03:45 (10) 03:41 (7) 01:57 (9) 02:41 (8) 03:19 (11) 02:06 (10) 02:19 (8) 02:41 (7) 03:42 (6) 02:22 (10) 02:14 (9) 01:39 (6) 02:52 (6) 02:45 (10) 01:57 (6) 00:26 (7) Janne Nilsson Centrum OK
        03:08 (10) 06:25 (10) 10:10 (11) 13:51 (9) 15:48 (9) 18:29 (9) 21:48 (9) 23:54 (9) 26:13 (8) 28:54 (8) 32:36 (8) 34:58 (8) 37:12 (8) 38:51 (7) 41:43 (7) 44:28 (7) 46:25 (7) 46:51 (7)    
8 Per Ljung Stockholms OK 47:39 02:49 (8) 02:45 (6) 03:15 (7) 04:47 (10) 01:45 (6) 02:57 (11) 03:08 (10) 01:47 (6) 02:23 (10) 03:00 (11) 03:43 (7) 02:19 (8) 02:26 (10) 02:20 (11) 03:14 (10) 02:36 (7) 02:04 (8) 00:21 (1) Per Ljung Stockholms OK
        02:49 (8) 05:34 (6) 08:49 (6) 13:36 (7) 15:21 (7) 18:18 (7) 21:26 (8) 23:13 (8) 25:36 (7) 28:36 (7) 32:19 (7) 34:38 (7) 37:04 (7) 39:24 (8) 42:38 (8) 45:14 (8) 47:18 (8) 47:39 (8)    
9 Johan Forsstedt Söders-Tyresö 49:12 02:41 (6) 03:07 (9) 03:03 (3) 05:42 (12) 04:15 (14) 02:15 (2) 02:35 (2) 01:39 (3) 02:04 (6) 02:24 (2) 04:03 (9) 02:32 (12) 02:10 (8) 01:35 (4) 02:45 (5) 03:26 (12) 02:34 (11) 00:22 (2) Johan Forsstedt Söders-Tyresö
        02:41 (6) 05:48 (7) 08:51 (7) 14:33 (11) 18:48 (11) 21:03 (11) 23:38 (11) 25:17 (11) 27:21 (9) 29:45 (9) 33:48 (9) 36:20 (9) 38:30 (9) 40:05 (9) 42:50 (9) 46:16 (9) 48:50 (9) 49:12 (9)    
10 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 49:52 02:57 (9) 02:51 (7) 03:46 (11) 04:33 (9) 01:57 (9) 02:50 (10) 03:05 (8) 03:14 (12) 02:22 (9) 02:54 (10) 04:24 (11) 02:13 (7) 02:30 (11) 01:59 (7) 03:28 (12) 02:20 (5) 01:59 (7) 00:30 (11) Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF
        02:57 (9) 05:48 (7) 09:34 (9) 14:07 (10) 16:04 (10) 18:54 (10) 21:59 (10) 25:13 (10) 27:35 (10) 30:29 (10) 34:53 (10) 37:06 (10) 39:36 (10) 41:35 (10) 45:03 (11) 47:23 (10) 49:22 (10) 49:52 (10)    
11 Lars Gerhardsson Attunda OK 50:50 02:46 (7) 03:04 (8) 03:36 (9) 04:21 (8) 01:54 (8) 02:45 (9) 02:51 (7) 01:50 (7) 05:59 (14) 02:35 (5) 03:38 (5) 02:12 (6) 02:09 (7) 02:17 (10) 03:05 (9) 02:37 (8) 02:42 (12) 00:29 (10) Lars Gerhardsson Attunda OK
        02:46 (7) 05:50 (9) 09:26 (8) 13:47 (8) 15:41 (8) 18:26 (8) 21:17 (7) 23:07 (7) 29:06 (11) 31:41 (11) 35:19 (11) 37:31 (11) 39:40 (11) 41:57 (11) 45:02 (10) 47:39 (11) 50:21 (11) 50:50 (11)    
12 Paul Norén OK Södertörn 58:41 03:37 (12) 03:28 (12) 04:29 (12) 07:20 (14) 02:01 (11) 03:24 (12) 04:14 (12) 02:38 (11) 02:57 (11) 02:43 (8) 04:39 (12) 02:30 (11) 02:51 (12) 02:30 (12) 03:18 (11) 03:15 (11) 02:10 (9) 00:37 (13) Paul Norén OK Södertörn
        03:37 (12) 07:05 (12) 11:34 (12) 18:54 (12) 20:55 (12) 24:19 (12) 28:33 (12) 31:11 (12) 34:08 (12) 36:51 (12) 41:30 (12) 44:00 (12) 46:51 (12) 49:21 (12) 52:39 (12) 55:54 (12) 58:04 (12) 58:41 (12)    
13 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 71:50 04:50 (13) 04:17 (13) 06:12 (13) 05:15 (11) 02:55 (13) 04:31 (14) 04:19 (13) 03:30 (14) 03:56 (13) 03:35 (12) 06:04 (14) 03:24 (14) 03:07 (13) 02:30 (12) 04:56 (13) 04:33 (14) 03:18 (14) 00:38 (14) Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF
        04:50 (13) 09:07 (13) 15:19 (13) 20:34 (13) 23:29 (13) 28:00 (13) 32:19 (13) 35:49 (13) 39:45 (13) 43:20 (13) 49:24 (13) 52:48 (13) 55:55 (13) 58:25 (13) 63:21 (13) 67:54 (13) 71:12 (13) 71:50 (13)    
14 Anders Forsstedt Söders-Tyresö 73:43 05:03 (14) 04:34 (14) 06:55 (14) 06:20 (13) 02:53 (12) 04:03 (13) 05:22 (14) 03:26 (13) 03:34 (12) 03:59 (14) 04:58 (13) 03:07 (13) 03:36 (14) 03:09 (14) 05:12 (14) 03:58 (13) 02:59 (13) 00:35 (12) Anders Forsstedt Söders-Tyresö
        05:03 (14) 09:37 (14) 16:32 (14) 22:52 (14) 25:45 (14) 29:48 (14) 35:10 (14) 38:36 (14) 42:10 (14) 46:09 (14) 51:07 (14) 54:14 (14) 57:50 (14) 60:59 (14) 66:11 (14) 70:09 (14) 73:08 (14) 73:43 (14)    
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana B - 4,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15           Mål   Bana B - 4,5 km Klubb
1 Christer Nilsson Stora Tuna OK 36:41 03:44 (14) 02:20 (1) 03:41 (2) 02:18 (2) 00:55 (2) 02:22 (1) 01:59 (5) 02:22 (3) 03:33 (1) 01:49 (1) 02:25 (2) 01:50 (2) 03:29 (1) 01:41 (1) 01:46 (1)         00:27 (2) Christer Nilsson Stora Tuna OK
        03:44 (14) 06:04 (3) 09:45 (3) 12:03 (2) 12:58 (2) 15:20 (2) 17:19 (2) 19:41 (1) 23:14 (1) 25:03 (1) 27:28 (1) 29:18 (1) 32:47 (1) 34:28 (1) 36:14 (1)         36:41 (1)    
2 Björn Reger Söders-Tyresö 40:24 03:42 (12) 02:32 (3) 03:46 (4) 02:17 (1) 00:52 (1) 02:37 (5) 02:01 (6) 02:19 (1) 03:58 (3) 01:53 (4) 02:28 (4) 02:17 (6) 04:16 (6) 02:37 (17) 02:10 (4)         00:39 (19) Björn Reger Söders-Tyresö
        03:42 (12) 06:14 (5) 10:00 (5) 12:17 (3) 13:09 (3) 15:46 (3) 17:47 (3) 20:06 (3) 24:04 (2) 25:57 (2) 28:25 (2) 30:42 (3) 34:58 (2) 37:35 (2) 39:45 (2)         40:24 (2)    
3 Leif Åkerblom OK Österåker 42:06 02:44 (1) 02:30 (2) 03:33 (1) 02:28 (3) 00:59 (3) 02:31 (4) 02:26 (17) 02:41 (7) 04:31 (8) 02:03 (6) 02:19 (1) 01:56 (4) 06:35 (22) 02:00 (4) 02:24 (10)         00:26 (1) Leif Åkerblom OK Österåker
        02:44 (1) 05:14 (1) 08:47 (1) 11:15 (1) 12:14 (1) 14:45 (1) 17:11 (1) 19:52 (2) 24:23 (3) 26:26 (3) 28:45 (3) 30:41 (2) 37:16 (3) 39:16 (3) 41:40 (3)         42:06 (3)    
4 Åke Wansölin Söders-Tyresö 43:03 03:41 (11) 03:01 (11) 05:12 (18) 03:33 (16) 01:07 (5) 02:39 (7) 02:04 (7) 02:21 (2) 03:46 (2) 02:23 (16) 02:40 (7) 02:01 (5) 03:53 (3) 01:59 (3) 02:09 (3)         00:34 (11) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        03:41 (11) 06:42 (11) 11:54 (11) 15:27 (12) 16:34 (11) 19:13 (9) 21:17 (9) 23:38 (8) 27:24 (6) 29:47 (6) 32:27 (6) 34:28 (6) 38:21 (5) 40:20 (4) 42:29 (4)         43:03 (4)    
5 Ingvar Svensson Bjursås OK 43:40 03:21 (3) 03:19 (14) 04:02 (7) 03:03 (7) 01:05 (4) 02:53 (10) 01:54 (2) 02:57 (12) 04:45 (13) 01:52 (2) 02:35 (6) 02:17 (6) 04:32 (10) 01:53 (2) 02:43 (19)         00:29 (3) Ingvar Svensson Bjursås OK
        03:21 (3) 06:40 (10) 10:42 (8) 13:45 (6) 14:50 (4) 17:43 (5) 19:37 (4) 22:34 (5) 27:19 (5) 29:11 (4) 31:46 (4) 34:03 (4) 38:35 (6) 40:28 (5) 43:11 (5)         43:40 (5)    
6 Bengt Eriksson Väsby OK 43:58 03:25 (5) 02:55 (7) 05:05 (17) 02:43 (4) 01:18 (11) 02:38 (6) 01:50 (1) 02:25 (4) 04:03 (4) 03:47 (25) 02:32 (5) 01:53 (3) 03:46 (2) 03:04 (21) 02:01 (2)         00:33 (8) Bengt Eriksson Väsby OK
        03:25 (5) 06:20 (6) 11:25 (9) 14:08 (7) 15:26 (7) 18:04 (6) 19:54 (5) 22:19 (4) 26:22 (4) 30:09 (8) 32:41 (7) 34:34 (7) 38:20 (4) 41:24 (6) 43:25 (6)         43:58 (6)    
7 Tommy Lindberg Haninge SOK 44:32 03:44 (14) 02:47 (5) 03:52 (6) 03:00 (5) 01:28 (17) 02:30 (3) 03:06 (20) 02:42 (8) 04:31 (8) 01:56 (5) 02:46 (8) 01:48 (1) 05:29 (19) 02:05 (5) 02:18 (6)         00:30 (5) Tommy Lindberg Haninge SOK
        03:44 (14) 06:31 (8) 10:23 (6) 13:23 (4) 14:51 (5) 17:21 (4) 20:27 (7) 23:09 (7) 27:40 (8) 29:36 (5) 32:22 (5) 34:10 (5) 39:39 (9) 41:44 (7) 44:02 (7)         44:32 (7)    
8 Claes Andersson OK Södertörn 45:03 03:35 (7) 02:34 (4) 03:42 (3) 04:25 (20) 01:49 (20) 02:59 (12) 01:55 (3) 02:50 (10) 04:07 (6) 02:13 (8) 02:58 (11) 02:20 (9) 04:07 (5) 02:40 (18) 02:20 (7)         00:29 (3) Claes Andersson OK Södertörn
        03:35 (7) 06:09 (4) 09:51 (4) 14:16 (8) 16:05 (8) 19:04 (8) 20:59 (8) 23:49 (9) 27:56 (9) 30:09 (8) 33:07 (9) 35:27 (9) 39:34 (7) 42:14 (9) 44:34 (8)         45:03 (8)    
9 Kjell Holmberg OK Södertörn 45:19 03:23 (4) 02:58 (9) 04:07 (8) 03:08 (9) 01:21 (13) 03:09 (17) 02:08 (9) 02:50 (10) 04:29 (7) 02:22 (15) 02:56 (10) 02:18 (8) 04:27 (8) 02:33 (16) 02:33 (17)         00:37 (15) Kjell Holmberg OK Södertörn
        03:23 (4) 06:21 (7) 10:28 (7) 13:36 (5) 14:57 (6) 18:06 (7) 20:14 (6) 23:04 (6) 27:33 (7) 29:55 (7) 32:51 (8) 35:09 (8) 39:36 (8) 42:09 (8) 44:42 (9)         45:19 (9)    
10 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 47:48 03:54 (18) 03:26 (16) 04:53 (13) 03:01 (6) 01:13 (7) 03:08 (16) 02:20 (14) 03:10 (18) 04:50 (14) 02:17 (12) 03:00 (12) 02:31 (14) 04:30 (9) 02:24 (11) 02:31 (16)         00:40 (21) Torbjörn Hellquist Tullinge SK
        03:54 (18) 07:20 (17) 12:13 (14) 15:14 (10) 16:27 (9) 19:35 (11) 21:55 (11) 25:05 (12) 29:55 (11) 32:12 (11) 35:12 (10) 37:43 (10) 42:13 (10) 44:37 (10) 47:08 (10)         47:48 (10)    
11 Anders Larsson Skarpnäcks OL 48:19 03:46 (16) 03:06 (12) 07:38 (28) 03:13 (10) 01:23 (14) 02:54 (11) 02:18 (13) 02:37 (6) 04:35 (10) 02:10 (7) 03:01 (13) 02:23 (11) 04:04 (4) 02:19 (8) 02:17 (5)         00:35 (14) Anders Larsson Skarpnäcks OL
        03:46 (16) 06:52 (13) 14:30 (21) 17:43 (16) 19:06 (15) 22:00 (15) 24:18 (15) 26:55 (15) 31:30 (14) 33:40 (14) 36:41 (14) 39:04 (14) 43:08 (12) 45:27 (12) 47:44 (11)         48:19 (11)    
12 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 49:00 03:42 (12) 03:36 (19) 04:52 (12) 03:22 (13) 01:14 (8) 03:18 (20) 02:22 (15) 03:04 (15) 04:36 (11) 02:20 (14) 03:21 (18) 02:20 (9) 05:30 (20) 02:21 (9) 02:29 (14)         00:33 (8) Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK
        03:42 (12) 07:18 (15) 12:10 (13) 15:32 (13) 16:46 (13) 20:04 (13) 22:26 (13) 25:30 (13) 30:06 (12) 32:26 (12) 35:47 (12) 38:07 (12) 43:37 (13) 45:58 (13) 48:27 (12)         49:00 (12)    
13 Leif Wallenbro Väsby OK 49:17 03:40 (10) 02:59 (10) 04:47 (10) 03:03 (7) 02:02 (25) 03:00 (14) 02:09 (10) 03:10 (18) 04:53 (16) 02:15 (10) 03:16 (16) 02:41 (16) 05:05 (17) 02:25 (13) 03:19 (23)         00:33 (8) Leif Wallenbro Väsby OK
        03:40 (10) 06:39 (9) 11:26 (10) 14:29 (9) 16:31 (10) 19:31 (10) 21:40 (10) 24:50 (10) 29:43 (10) 31:58 (10) 35:14 (11) 37:55 (11) 43:00 (11) 45:25 (11) 48:44 (13)         49:17 (13)    
14 Ulf Stridh Snättringe SK 50:23 03:39 (9) 03:25 (15) 05:00 (14) 03:18 (12) 01:17 (10) 03:25 (23) 02:26 (17) 03:03 (14) 05:00 (17) 02:16 (11) 03:03 (15) 03:11 (21) 05:52 (21) 02:21 (9) 02:27 (12)         00:40 (21) Ulf Stridh Snättringe SK
        03:39 (9) 07:04 (14) 12:04 (12) 15:22 (11) 16:39 (12) 20:04 (13) 22:30 (14) 25:33 (14) 30:33 (13) 32:49 (13) 35:52 (13) 39:03 (13) 44:55 (14) 47:16 (14) 49:43 (14)         50:23 (14)    
15 Sven-Inge Nylund Järfälla OK 52:23 03:37 (8) 03:42 (21) 05:12 (18) 03:13 (10) 01:09 (6) 02:59 (12) 02:11 (11) 02:59 (13) 07:17 (26) 03:31 (24) 04:46 (27) 02:23 (11) 04:19 (7) 02:07 (6) 02:24 (10)         00:34 (11) Sven-Inge Nylund Järfälla OK
        03:37 (8) 07:19 (16) 12:31 (16) 15:44 (14) 16:53 (14) 19:52 (12) 22:03 (12) 25:02 (11) 32:19 (15) 35:50 (16) 40:36 (19) 42:59 (17) 47:18 (15) 49:25 (15) 51:49 (15)         52:23 (15)    
16 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 52:50 03:48 (17) 03:40 (20) 07:19 (26) 03:52 (18) 01:51 (22) 03:04 (15) 02:15 (12) 03:09 (17) 05:26 (19) 02:30 (18) 02:54 (9) 02:59 (19) 04:39 (11) 02:24 (11) 02:29 (14)         00:31 (6) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        03:48 (17) 07:28 (18) 14:47 (22) 18:39 (18) 20:30 (18) 23:34 (18) 25:49 (16) 28:58 (17) 34:24 (18) 36:54 (18) 39:48 (16) 42:47 (15) 47:26 (16) 49:50 (16) 52:19 (16)         52:50 (16)    
17 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 53:41 04:07 (19) 04:03 (23) 05:02 (15) 05:42 (22) 01:54 (23) 03:24 (22) 02:22 (15) 03:08 (16) 05:34 (20) 02:14 (9) 03:01 (13) 02:58 (18) 04:49 (13) 02:25 (13) 02:20 (7)         00:38 (17) Per-Åke Carlenstam Väsby OK
        04:07 (19) 08:10 (20) 13:12 (17) 18:54 (19) 20:48 (19) 24:12 (19) 26:34 (20) 29:42 (20) 35:16 (20) 37:30 (20) 40:31 (18) 43:29 (19) 48:18 (19) 50:43 (18) 53:03 (17)         53:41 (17)    
18 Marita Samuelsson Sundbybergs IK 54:45 05:07 (23) 03:32 (17) 05:31 (20) 03:46 (17) 01:18 (11) 03:13 (18) 03:50 (25) 03:20 (21) 05:13 (18) 02:19 (13) 03:16 (16) 02:26 (13) 04:49 (13) 02:30 (15) 03:54 (25)         00:41 (23) Marita Samuelsson Sundbybergs IK
        05:07 (23) 08:39 (22) 14:10 (20) 17:56 (17) 19:14 (16) 22:27 (16) 26:17 (18) 29:37 (19) 34:50 (19) 37:09 (19) 40:25 (17) 42:51 (16) 47:40 (17) 50:10 (17) 54:04 (18)         54:45 (18)    
18 Johan Lidmar Snättringe SK 54:45 02:47 (2) 02:52 (6) 03:47 (5) 10:26 (28) 02:01 (24) 02:26 (2) 01:57 (4) 02:29 (5) 04:06 (5) 01:52 (2) 02:27 (3) 06:13 (29) 04:51 (15) 03:32 (25) 02:28 (13)         00:31 (6) Johan Lidmar Snättringe SK
        02:47 (2) 05:39 (2) 09:26 (2) 19:52 (22) 21:53 (23) 24:19 (21) 26:16 (17) 28:45 (16) 32:51 (16) 34:43 (15) 37:10 (15) 43:23 (18) 48:14 (18) 51:46 (19) 54:14 (19)         54:45 (18)    
20 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 57:24 08:03 (28) 02:56 (8) 04:08 (9) 05:06 (21) 01:16 (9) 02:45 (8) 02:05 (8) 02:48 (9) 04:50 (14) 02:53 (21) 03:57 (20) 06:17 (30) 04:43 (12) 02:16 (7) 02:42 (18)         00:39 (19) Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        08:03 (28) 10:59 (25) 15:07 (23) 20:13 (23) 21:29 (22) 24:14 (20) 26:19 (19) 29:07 (18) 33:57 (17) 36:50 (17) 40:47 (20) 47:04 (20) 51:47 (20) 54:03 (20) 56:45 (20)         57:24 (20)    
21 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 60:50 04:21 (20) 03:57 (22) 05:44 (22) 03:26 (14) 02:16 (26) 03:16 (19) 03:51 (26) 03:23 (22) 05:59 (22) 02:28 (17) 07:31 (30) 02:54 (17) 04:57 (16) 03:27 (24) 02:46 (20)         00:34 (11) Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK
        04:21 (20) 08:18 (21) 14:02 (19) 17:28 (15) 19:44 (17) 23:00 (17) 26:51 (21) 30:14 (21) 36:13 (21) 38:41 (21) 46:12 (22) 49:06 (22) 54:03 (21) 57:30 (21) 60:16 (21)         60:50 (21)    
22 Ronny Hedlund OK Södertörn 62:43 04:23 (21) 06:47 (29) 05:02 (15) 03:29 (15) 01:25 (15) 03:28 (24) 03:24 (22) 04:21 (26) 05:51 (21) 02:33 (19) 03:41 (19) 03:40 (25) 07:00 (25) 02:40 (18) 04:15 (26)         00:44 (24) Ronny Hedlund OK Södertörn
        04:23 (21) 11:10 (26) 16:12 (24) 19:41 (21) 21:06 (20) 24:34 (22) 27:58 (22) 32:19 (22) 38:10 (22) 40:43 (22) 44:24 (21) 48:04 (21) 55:04 (22) 57:44 (22) 61:59 (22)         62:43 (22)    
23 Reine Borgström Skogsluffarnas OK 63:08 03:30 (6) 03:16 (13) 05:39 (21) 13:47 (30) 01:27 (16) 02:50 (9) 03:08 (21) 03:24 (23) 04:41 (12) 02:44 (20) 04:15 (23) 02:33 (15) 05:10 (18) 03:43 (26) 02:23 (9)         00:38 (17) Reine Borgström Skogsluffarnas OK
        03:30 (6) 06:46 (12) 12:25 (15) 26:12 (27) 27:39 (26) 30:29 (25) 33:37 (25) 37:01 (25) 41:42 (24) 44:26 (24) 48:41 (24) 51:14 (24) 56:24 (23) 60:07 (23) 62:30 (23)         63:08 (23)    
24 Eva Elnerud Sigtuna OK 65:40 07:18 (27) 04:17 (24) 04:49 (11) 08:30 (27) 01:33 (18) 03:22 (21) 02:51 (19) 03:15 (20) 06:29 (23) 02:55 (22) 04:19 (24) 03:07 (20) 06:44 (23) 02:41 (20) 02:53 (21)         00:37 (15) Eva Elnerud Sigtuna OK
        07:18 (27) 11:35 (27) 16:24 (25) 24:54 (26) 26:27 (25) 29:49 (24) 32:40 (24) 35:55 (24) 42:24 (25) 45:19 (25) 49:38 (25) 52:45 (25) 59:29 (25) 62:10 (24) 65:03 (24)         65:40 (24)    
25 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 68:28 04:29 (22) 03:32 (17) 05:45 (23) 05:45 (23) 01:48 (19) 04:03 (25) 03:30 (23) 04:05 (24) 06:38 (24) 03:22 (23) 04:14 (22) 03:34 (23) 07:51 (26) 03:48 (28) 04:55 (29)         01:09 (28) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:29 (22) 08:01 (19) 13:46 (18) 19:31 (20) 21:19 (21) 25:22 (23) 28:52 (23) 32:57 (23) 39:35 (23) 42:57 (23) 47:11 (23) 50:45 (23) 58:36 (24) 62:24 (25) 67:19 (25)         68:28 (25)    
26 Kurt Maxé Sundbybergs IK 71:46 05:52 (26) 08:08 (30) 06:06 (24) 04:08 (19) 01:50 (21) 04:33 (27) 03:40 (24) 04:26 (27) 06:45 (25) 04:34 (27) 04:08 (21) 03:19 (22) 06:48 (24) 03:21 (23) 03:22 (24)         00:46 (25) Kurt Maxé Sundbybergs IK
        05:52 (26) 14:00 (29) 20:06 (28) 24:14 (24) 26:04 (24) 30:37 (26) 34:17 (26) 38:43 (26) 45:28 (26) 50:02 (26) 54:10 (26) 57:29 (26) 64:17 (26) 67:38 (26) 71:00 (26)         71:46 (26)    
27 Gustaf Richert Skogsluffarna 85:56 05:45 (25) 05:08 (26) 06:48 (25) 06:34 (24) 03:40 (28) 05:26 (28) 04:22 (27) 04:13 (25) 10:14 (29) 05:10 (28) 05:04 (29) 04:29 (26) 09:53 (30) 03:45 (27) 04:24 (27)         01:01 (27) Gustaf Richert Skogsluffarna
        05:45 (25) 10:53 (24) 17:41 (26) 24:15 (25) 27:55 (27) 33:21 (27) 37:43 (27) 41:56 (27) 52:10 (27) 57:20 (27) 62:24 (27) 66:53 (27) 76:46 (27) 80:31 (27) 84:55 (27)         85:56 (27)    
28 Bengt Silverling Enebyberg 89:59 05:33 (24) 05:07 (25) 07:22 (27) 13:07 (29) 02:50 (27) 04:11 (26) 05:24 (30) 04:43 (29) 14:25 (30) 04:02 (26) 04:32 (25) 03:35 (24) 07:57 (27) 03:05 (22) 03:13 (22)         00:53 (26) Bengt Silverling Enebyberg
        05:33 (24) 10:40 (23) 18:02 (27) 31:09 (30) 33:59 (28) 38:10 (28) 43:34 (28) 48:17 (28) 62:42 (30) 66:44 (30) 71:16 (30) 74:51 (28) 82:48 (28) 85:53 (28) 89:06 (28)         89:59 (28)    
29 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 95:43 08:42 (29) 05:17 (27) 09:20 (30) 06:36 (25) 04:09 (30) 05:49 (29) 04:51 (29) 04:41 (28) 10:02 (28) 06:04 (30) 04:35 (26) 05:39 (28) 08:33 (28) 05:07 (30) 04:54 (28)         01:24 (30) Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK
        08:42 (29) 13:59 (28) 23:19 (29) 29:55 (28) 34:04 (29) 39:53 (29) 44:44 (29) 49:25 (29) 59:27 (28) 65:31 (28) 70:06 (28) 75:45 (29) 84:18 (29) 89:25 (29) 94:19 (29)         95:43 (29)    
30 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 96:10 09:03 (30) 05:26 (28) 09:13 (29) 06:44 (26) 03:59 (29) 05:57 (30) 04:41 (28) 04:58 (30) 09:57 (27) 05:53 (29) 04:52 (28) 05:24 (27) 08:48 (29) 04:52 (29) 05:03 (30)         01:20 (29) Åke Andreasson Gustavsbergs OK
        09:03 (30) 14:29 (30) 23:42 (30) 30:26 (29) 34:25 (30) 40:22 (30) 45:03 (30) 50:01 (30) 59:58 (29) 65:51 (29) 70:43 (29) 76:07 (30) 84:55 (30) 89:47 (30) 94:50 (30)         96:10 (30)    
- Per-Johan Vikfors OK Österåker 44:01 03:43   02:52   04:29   04:54   01:20   02:42   02:22   02:55   04:02   02:04   03:07   01:59   04:54   02:06               00:32   Per-Johan Vikfors OK Österåker
        03:43   06:35   11:04   15:58   17:18   20:00   22:22   25:17   29:19   31:23   34:30   36:29   41:23   43:29               44:01      
- Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 49:09 03:27   03:17   04:56   02:37   02:25   02:50   02:35   02:31   08:33   02:18   02:33   06:05   02:10   02:18               00:34   Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK
        03:27   06:44   11:40   14:17   16:42   19:32   22:07   24:38   33:11   35:29   38:02   44:07   46:17   48:35               49:09      
- Magnus Areskoug Enebybergs IF 69:46 06:07   04:07   08:35   04:22   05:13   03:54   02:54   04:23   05:00   02:42   05:28   03:10   08:16   03:37               01:58   Magnus Areskoug Enebybergs IF
        06:07   10:14   18:49   23:11   28:24   32:18   35:12   39:35   44:35   47:17   52:45   55:55   64:11   67:48               69:46      
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana C - 3,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10                               Mål   Bana C - 3,4 km Klubb
1 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 28:52 03:11 (1) 03:14 (1) 03:23 (1) 03:45 (2) 01:57 (1) 02:11 (1) 01:58 (3) 03:56 (12) 02:29 (1) 02:18 (3)                             00:30 (2) Anders Gärderud IFK Lidingö SOK
        03:11 (1) 06:25 (1) 09:48 (1) 13:33 (1) 15:30 (1) 17:41 (1) 19:39 (1) 23:35 (1) 26:04 (1) 28:22 (1)                             28:52 (1)    
2 Sören Andersson Centrum OK 31:50 03:25 (5) 03:48 (9) 04:04 (5) 04:07 (3) 02:08 (7) 02:40 (4) 02:29 (15) 03:28 (3) 02:53 (6) 02:18 (3)                             00:30 (2) Sören Andersson Centrum OK
        03:25 (5) 07:13 (6) 11:17 (4) 15:24 (3) 17:32 (3) 20:12 (2) 22:41 (2) 26:09 (2) 29:02 (2) 31:20 (2)                             31:50 (2)    
3 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 32:50 03:36 (10) 03:41 (8) 04:20 (8) 04:27 (6) 02:02 (3) 02:52 (8) 02:07 (5) 03:43 (6) 02:52 (4) 02:36 (12)                             00:34 (13) Gerhard Lilliestierna OK Roslagen
        03:36 (10) 07:17 (8) 11:37 (6) 16:04 (5) 18:06 (4) 20:58 (5) 23:05 (5) 26:48 (3) 29:40 (3) 32:16 (3)                             32:50 (3)    
4 Rune Carlsson Sundbybergs IK 33:07 03:46 (13) 03:27 (4) 04:24 (12) 04:25 (5) 02:05 (4) 02:36 (3) 02:11 (10) 04:08 (15) 03:24 (11) 02:11 (2)                             00:30 (2) Rune Carlsson Sundbybergs IK
        03:46 (13) 07:13 (6) 11:37 (6) 16:02 (4) 18:07 (5) 20:43 (3) 22:54 (3) 27:02 (5) 30:26 (5) 32:37 (4)                             33:07 (4)    
5 Carl-Johan Roubert FK Finn 33:25 04:50 (31) 03:26 (3) 03:56 (3) 04:11 (4) 02:08 (6) 02:25 (2) 02:05 (4) 03:47 (7) 03:32 (15) 02:34 (10)                             00:31 (5) Carl-Johan Roubert FK Finn
        04:50 (31) 08:16 (16) 12:12 (11) 16:23 (6) 18:31 (6) 20:56 (4) 23:01 (4) 26:48 (3) 30:20 (4) 32:54 (5)                             33:25 (5)    
6 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 34:01 03:14 (3) 03:48 (10) 04:21 (10) 05:50 (25) 02:26 (13) 02:58 (11) 02:08 (7) 03:29 (4) 02:52 (4) 02:22 (7)                             00:33 (8) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:14 (3) 07:02 (5) 11:23 (5) 17:13 (10) 19:39 (10) 22:37 (8) 24:45 (9) 28:14 (6) 31:06 (6) 33:28 (6)                             34:01 (6)    
7 Tage Sandberg Bromma-Vällingby SOK 34:04 03:44 (12) 04:37 (27) 04:06 (6) 05:15 (13) 02:30 (17) 02:54 (10) 01:57 (2) 03:21 (2) 02:50 (2) 02:18 (3)                             00:32 (7) Tage Sandberg Bromma-Vällingby SOK
        03:44 (12) 08:21 (17) 12:27 (13) 17:42 (11) 20:12 (11) 23:06 (11) 25:03 (11) 28:24 (8) 31:14 (7) 33:32 (7)                             34:04 (7)    
8 Alf Lindberg Köping-Kolsva OK 35:05 03:13 (2) 03:18 (2) 03:48 (2) 03:37 (1) 01:58 (2) 06:48 (51) 01:46 (1) 04:54 (31) 03:01 (7) 02:09 (1)                             00:33 (8) Alf Lindberg Köping-Kolsva OK
        03:13 (2) 06:31 (2) 10:19 (2) 13:56 (2) 15:54 (2) 22:42 (9) 24:28 (7) 29:22 (10) 32:23 (9) 34:32 (8)                             35:05 (8)    
9 Leif Nordin Turebergs IF 35:37 03:38 (11) 03:58 (13) 04:51 (18) 04:41 (8) 02:21 (12) 02:52 (8) 02:15 (11) 03:41 (5) 04:01 (27) 02:42 (14)                             00:37 (22) Leif Nordin Turebergs IF
        03:38 (11) 07:36 (11) 12:27 (13) 17:08 (8) 19:29 (9) 22:21 (7) 24:36 (8) 28:17 (7) 32:18 (8) 35:00 (9)                             35:37 (9)    
10 Rune Rådeström Snättringe SK 35:54 03:30 (7) 03:48 (9) 04:41 (15) 04:58 (10) 02:15 (11) 02:46 (6) 02:08 (7) 04:51 (30) 03:28 (13) 02:48 (20)                             00:41 (31) Rune Rådeström Snättringe SK
        03:30 (7) 07:18 (9) 11:59 (10) 16:57 (7) 19:12 (7) 21:58 (6) 24:06 (6) 28:57 (9) 32:25 (10) 35:13 (10)                             35:54 (10)    
11 Ulf Bråsjö Järla Orientering 37:21 03:27 (6) 03:33 (5) 04:11 (7) 06:50 (36) 02:34 (19) 02:59 (12) 02:33 (17) 03:59 (13) 03:57 (24) 02:45 (17)                             00:33 (8) Ulf Bråsjö Järla Orientering
        03:27 (6) 07:00 (3) 11:11 (3) 18:01 (12) 20:35 (12) 23:34 (12) 26:07 (12) 30:06 (12) 34:03 (11) 36:48 (11)                             37:21 (11)    
12 Kerstin Rosengren Attunda OK 38:40 03:56 (15) 04:12 (16) 04:43 (17) 06:56 (41) 02:13 (9) 02:43 (5) 02:33 (17) 04:14 (18) 03:32 (15) 03:01 (26)                             00:37 (22) Kerstin Rosengren Attunda OK
        03:56 (15) 08:08 (15) 12:51 (15) 19:47 (24) 22:00 (17) 24:43 (13) 27:16 (13) 31:30 (13) 35:02 (12) 38:03 (12)                             38:40 (12)    
13 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 38:48 04:12 (18) 03:39 (7) 03:56 (3) 05:25 (18) 02:13 (9) 03:29 (20) 02:07 (5) 04:35 (24) 06:09 (47) 02:25 (9)                             00:38 (25) Per-Erik Wåhlberg OK Linné
        04:12 (18) 07:51 (12) 11:47 (8) 17:12 (9) 19:25 (8) 22:54 (10) 25:01 (10) 29:36 (11) 35:45 (16) 38:10 (13)                             38:48 (13)    
14 Aila Halttunen Haninge SOK 39:07 03:54 (14) 04:48 (32) 05:15 (26) 05:42 (23) 02:28 (16) 03:04 (13) 02:41 (22) 04:29 (21) 03:17 (9) 02:53 (21)                             00:36 (17) Aila Halttunen Haninge SOK
        03:54 (14) 08:42 (22) 13:57 (21) 19:39 (21) 22:07 (20) 25:11 (15) 27:52 (14) 32:21 (17) 35:38 (14) 38:31 (15)                             39:07 (14)    
15 Lena Jansson Järla Orientering 39:08 03:33 (9) 04:24 (20) 04:23 (11) 08:19 (46) 02:06 (5) 02:49 (7) 02:23 (13) 03:52 (10) 03:54 (23) 02:45 (16)                             00:40 (29) Lena Jansson Järla Orientering
        03:33 (9) 07:57 (13) 12:20 (12) 20:39 (28) 22:45 (25) 25:34 (17) 27:57 (17) 31:49 (15) 35:43 (15) 38:28 (14)                             39:08 (15)    
16 Carin Kihlström Täby OK 39:35 04:02 (16) 04:36 (25) 05:07 (22) 04:56 (9) 02:44 (22) 03:31 (22) 02:56 (30) 04:26 (20) 04:11 (30) 02:35 (11)                             00:31 (5) Carin Kihlström Täby OK
        04:02 (16) 08:38 (19) 13:45 (19) 18:41 (14) 21:25 (14) 24:56 (14) 27:52 (14) 32:18 (16) 36:29 (17) 39:04 (16)                             39:35 (16)    
17 Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn 40:42 03:32 (8) 03:59 (14) 04:20 (8) 06:51 (37) 02:54 (28) 04:00 (36) 02:16 (12) 03:49 (8) 03:34 (17) 04:45 (49)                             00:42 (37) Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn
        03:32 (8) 07:31 (10) 11:51 (9) 18:42 (15) 21:36 (15) 25:36 (18) 27:52 (14) 31:41 (14) 35:15 (13) 40:00 (17)                             40:42 (17)    
18 Gösta Guteland Snättringe SK 41:03 04:24 (22) 04:42 (30) 05:04 (20) 05:20 (15) 02:31 (18) 03:41 (29) 03:07 (32) 05:47 (45) 03:30 (14) 02:23 (8)                             00:34 (13) Gösta Guteland Snättringe SK
        04:24 (22) 09:06 (26) 14:10 (22) 19:30 (18) 22:01 (18) 25:42 (19) 28:49 (20) 34:36 (22) 38:06 (19) 40:29 (18)                             41:03 (18)    
19 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 41:11 04:27 (23) 04:33 (23) 05:32 (32) 05:22 (16) 02:26 (13) 04:15 (41) 03:12 (36) 04:33 (23) 03:25 (12) 02:45 (16)                             00:41 (31) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        04:27 (23) 09:00 (24) 14:32 (26) 19:54 (26) 22:20 (21) 26:35 (25) 29:47 (22) 34:20 (21) 37:45 (18) 40:30 (19)                             41:11 (19)    
20 Christer Andersson ATG 42:10 05:22 (43) 04:41 (29) 04:41 (15) 05:32 (20) 02:27 (15) 03:32 (23) 02:26 (14) 04:11 (16) 05:38 (41) 03:04 (30)                             00:36 (16) Christer Andersson ATG
        05:22 (43) 10:03 (38) 14:44 (28) 20:16 (27) 22:43 (24) 26:15 (22) 28:41 (19) 32:52 (19) 38:30 (20) 41:34 (20)                             42:10 (20)    
21 Mats Lundblad Täby OK 42:13 04:07 (17) 03:55 (12) 05:21 (28) 06:10 (30) 02:54 (28) 03:20 (16) 03:47 (45) 05:15 (35) 03:46 (21) 03:02 (27)                             00:36 (16) Mats Lundblad Täby OK
        04:07 (17) 08:02 (14) 13:23 (17) 19:33 (19) 22:27 (22) 25:47 (20) 29:34 (21) 34:49 (23) 38:35 (21) 41:37 (21)                             42:13 (21)    
22 Lars Englund Järla OK 42:15 04:39 (27) 04:17 (17) 04:30 (13) 05:41 (22) 02:38 (21) 03:42 (30) 03:06 (31) 04:16 (19) 05:54 (45) 02:56 (24)                             00:36 (17) Lars Englund Järla OK
        04:39 (27) 08:56 (23) 13:26 (18) 19:07 (16) 21:45 (16) 25:27 (16) 28:33 (18) 32:49 (18) 38:43 (22) 41:39 (22)                             42:15 (22)    
23 Ann-Marie Holmström Gustavsberg OK 42:38 04:18 (19) 04:20 (18) 05:10 (24) 06:01 (27) 03:02 (32) 04:46 (45) 02:10 (9) 06:09 (48) 03:04 (8) 03:04 (30)                             00:34 (13) Ann-Marie Holmström Gustavsberg OK
        04:18 (19) 08:38 (19) 13:48 (20) 19:49 (25) 22:51 (27) 27:37 (26) 29:47 (22) 35:56 (26) 39:00 (23) 42:04 (23)                             42:38 (23)    
24 Birgitta Klang Långhundra IF 43:15 04:43 (28) 04:43 (31) 05:35 (35) 05:53 (26) 03:05 (38) 04:02 (37) 02:48 (25) 04:40 (26) 03:58 (25) 03:03 (29)                             00:45 (40) Birgitta Klang Långhundra IF
        04:43 (28) 09:26 (28) 15:01 (30) 20:54 (29) 23:59 (28) 28:01 (28) 30:49 (27) 35:29 (25) 39:27 (24) 42:30 (24)                             43:15 (24)    
25 Rolf Skoglund Hellas Orientering 43:19 03:24 (4) 03:36 (6) 07:18 (51) 11:24 (50) 02:08 (6) 03:42 (30) 02:49 (27) 03:20 (1) 02:50 (2) 02:19 (6)                             00:29 (1) Rolf Skoglund Hellas Orientering
        03:24 (4) 07:00 (3) 14:18 (25) 25:42 (45) 27:50 (41) 31:32 (40) 34:21 (38) 37:41 (34) 40:31 (30) 42:50 (25)                             43:19 (25)    
26 Sven-Erik Widin OK Österåker 43:49 04:47 (30) 05:04 (38) 05:59 (41) 06:56 (41) 03:03 (34) 03:57 (35) 02:32 (16) 03:55 (11) 03:22 (10) 03:35 (42)                             00:39 (27) Sven-Erik Widin OK Österåker
        04:47 (30) 09:51 (34) 15:50 (36) 22:46 (35) 25:49 (33) 29:46 (33) 32:18 (33) 36:13 (27) 39:35 (25) 43:10 (26)                             43:49 (26)    
27 Jan Falk Hellas Orientering 43:55 04:51 (32) 04:55 (34) 05:10 (24) 04:32 (7) 02:36 (20) 04:29 (43) 04:06 (49) 05:38 (43) 04:12 (31) 02:53 (21)                             00:33 (8) Jan Falk Hellas Orientering
        04:51 (32) 09:46 (31) 14:56 (29) 19:28 (17) 22:04 (19) 26:33 (24) 30:39 (26) 36:17 (28) 40:29 (28) 43:22 (27)                             43:55 (27)    
28 Ylva Nilsson Vallentuna-Össeby OL 44:08 05:23 (44) 04:39 (28) 05:27 (30) 06:03 (28) 02:46 (25) 03:49 (33) 03:39 (44) 04:40 (26) 03:43 (20) 03:21 (39)                             00:38 (25) Ylva Nilsson Vallentuna-Össeby OL
        05:23 (44) 10:02 (37) 15:29 (35) 21:32 (31) 24:18 (30) 28:07 (29) 31:46 (29) 36:26 (29) 40:09 (26) 43:30 (28)                             44:08 (28)    
29 Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben 44:10 04:27 (23) 04:00 (15) 04:37 (14) 05:06 (11) 03:10 (41) 08:40 (52) 02:36 (19) 04:02 (14) 04:15 (32) 02:41 (13)                             00:36 (17) Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben
        04:27 (23) 08:27 (18) 13:04 (16) 18:10 (13) 21:20 (13) 30:00 (35) 32:36 (34) 36:38 (30) 40:53 (31) 43:34 (29)                             44:10 (29)    
30 Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF 44:30 04:51 (32) 05:25 (41) 05:05 (21) 05:45 (24) 03:05 (37) 03:35 (25) 02:37 (20) 03:51 (9) 06:01 (46) 03:42 (43)                             00:33 (8) Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF
        04:51 (32) 10:16 (40) 15:21 (34) 21:06 (30) 24:11 (29) 27:46 (27) 30:23 (25) 34:14 (20) 40:15 (27) 43:57 (30)                             44:30 (30)    
31 Carin Runqvist Järfälla OK 45:27 04:51 (32) 04:56 (35) 06:56 (47) 06:37 (35) 02:59 (31) 03:46 (32) 03:18 (39) 04:39 (25) 03:41 (19) 03:02 (27)                             00:42 (37) Carin Runqvist Järfälla OK
        04:51 (32) 09:47 (32) 16:43 (40) 23:20 (38) 26:19 (35) 30:05 (36) 33:23 (36) 38:02 (35) 41:43 (33) 44:45 (31)                             45:27 (31)    
32 Jan Lindgren OK Södertörn 45:52 05:05 (38) 06:00 (44) 06:40 (46) 05:24 (17) 02:45 (24) 03:36 (26) 02:40 (21) 05:20 (38) 03:51 (22) 03:42 (43)                             00:49 (46) Jan Lindgren OK Södertörn
        05:05 (38) 11:05 (42) 17:45 (45) 23:09 (36) 25:54 (34) 29:30 (32) 32:10 (31) 37:30 (33) 41:21 (32) 45:03 (32)                             45:52 (32)    
33 Håkan Boije Attunda OK 46:29 04:18 (19) 04:21 (19) 05:33 (34) 05:27 (19) 03:03 (34) 03:23 (17) 06:08 (50) 04:41 (28) 03:36 (18) 05:20 (51)                             00:39 (27) Håkan Boije Attunda OK
        04:18 (19) 08:39 (21) 14:12 (23) 19:39 (21) 22:42 (23) 26:05 (21) 32:13 (32) 36:54 (31) 40:30 (29) 45:50 (33)                             46:29 (33)    
34 Bo Romson Hellas Orientering 46:55 05:15 (41) 04:34 (24) 07:06 (50) 05:40 (21) 02:51 (27) 03:39 (27) 02:42 (23) 05:33 (41) 05:49 (43) 03:05 (32)                             00:41 (31) Bo Romson Hellas Orientering
        05:15 (41) 09:49 (33) 16:55 (41) 22:35 (34) 25:26 (32) 29:05 (31) 31:47 (30) 37:20 (32) 43:09 (34) 46:14 (34)                             46:55 (34)    
35 Göran Johansson Snättringe SK 47:15 04:46 (29) 04:49 (33) 05:39 (37) 06:28 (32) 03:04 (36) 03:27 (18) 02:49 (27) 08:38 (52) 03:59 (26) 02:47 (19)                             00:49 (46) Göran Johansson Snättringe SK
        04:46 (29) 09:35 (30) 15:14 (33) 21:42 (32) 24:46 (31) 28:13 (30) 31:02 (28) 39:40 (38) 43:39 (36) 46:26 (35)                             47:15 (35)    
36 Ove Forsberg Turebergs IF 48:44 05:27 (45) 04:26 (21) 05:09 (23) 08:25 (48) 03:09 (40) 04:28 (42) 02:48 (25) 04:13 (17) 06:11 (48) 03:47 (45)                             00:41 (31) Ove Forsberg Turebergs IF
        05:27 (45) 09:53 (35) 15:02 (31) 23:27 (39) 26:36 (37) 31:04 (38) 33:52 (37) 38:05 (36) 44:16 (38) 48:03 (36)                             48:44 (36)    
37 Jan Larsson Tullinge SK 49:07 06:43 (49) 05:22 (40) 05:22 (29) 06:04 (29) 02:55 (30) 03:29 (20) 03:07 (32) 05:24 (39) 05:12 (40) 04:32 (48)                             00:57 (49) Jan Larsson Tullinge SK
        06:43 (49) 12:05 (45) 17:27 (43) 23:31 (40) 26:26 (36) 29:55 (34) 33:02 (35) 38:26 (37) 43:38 (35) 48:10 (37)                             49:07 (37)    
38 Leif Hermundstad Snättringe SK 49:20 05:14 (40) 06:02 (45) 05:57 (40) 06:30 (33) 03:31 (45) 04:09 (39) 03:17 (37) 05:05 (33) 04:16 (33) 04:31 (47)                             00:48 (44) Leif Hermundstad Snättringe SK
        05:14 (40) 11:16 (43) 17:13 (42) 23:43 (41) 27:14 (38) 31:23 (39) 34:40 (39) 39:45 (39) 44:01 (37) 48:32 (38)                             49:20 (38)    
39 Margareta Haraldsson Sigtuna OK 49:38 04:36 (25) 05:58 (43) 05:50 (39) 06:55 (40) 04:35 (50) 05:22 (47) 03:08 (34) 05:17 (37) 04:05 (28) 03:05 (32)                             00:47 (43) Margareta Haraldsson Sigtuna OK
        04:36 (25) 10:34 (41) 16:24 (39) 23:19 (37) 27:54 (42) 33:16 (43) 36:24 (42) 41:41 (42) 45:46 (39) 48:51 (39)                             49:38 (39)    
40 Carl Carlin Söders-Tyresö 49:56 05:36 (46) 05:51 (42) 06:03 (42) 06:54 (39) 03:22 (44) 03:51 (34) 03:11 (35) 06:31 (49) 04:39 (37) 02:55 (23)                             01:03 (50) Carl Carlin Söders-Tyresö
        05:36 (46) 11:27 (44) 17:30 (44) 24:24 (42) 27:46 (40) 31:37 (41) 34:48 (40) 41:19 (41) 45:58 (40) 48:53 (40)                             49:56 (40)    
41 Martin Eriksson OK Södertörn 52:12 05:00 (37) 05:12 (39) 05:49 (38) 08:23 (47) 03:05 (37) 03:18 (15) 06:56 (52) 05:16 (36) 05:03 (39) 03:19 (38)                             00:51 (48) Martin Eriksson OK Södertörn
        05:00 (37) 10:12 (39) 16:01 (37) 24:24 (42) 27:29 (39) 30:47 (37) 37:43 (43) 42:59 (44) 48:02 (42) 51:21 (41)                             52:12 (41)    
42 Ingrid Graneli Haninge SOK 53:14 04:51 (32) 04:36 (25) 05:37 (36) 15:33 (52) 02:46 (25) 03:34 (24) 02:53 (29) 05:03 (32) 04:25 (34) 03:15 (35)                             00:41 (31) Ingrid Graneli Haninge SOK
        04:51 (32) 09:27 (29) 15:04 (32) 30:37 (48) 33:23 (48) 36:57 (47) 39:50 (46) 44:53 (45) 49:18 (43) 52:33 (42)                             53:14 (42)    
43 Jan Olof Norén Järla Orientering 53:51 04:36 (25) 04:28 (22) 05:30 (31) 05:10 (12) 03:02 (32) 03:40 (28) 03:24 (41) 05:37 (42) 14:21 (53) 03:18 (37)                             00:45 (40) Jan Olof Norén Järla Orientering
        04:36 (25) 09:04 (25) 14:34 (27) 19:44 (23) 22:46 (26) 26:26 (23) 29:50 (24) 35:27 (24) 49:48 (45) 53:06 (43)                             53:51 (43)    
44 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 55:54 08:06 (51) 07:48 (50) 06:58 (49) 06:57 (43) 03:15 (42) 04:13 (40) 03:17 (37) 06:08 (47) 04:37 (36) 03:27 (40)                             01:08 (51) Elisabeth Carlin Söders-Tyresö
        08:06 (51) 15:54 (49) 22:52 (49) 29:49 (47) 33:04 (47) 37:17 (48) 40:34 (48) 46:42 (48) 51:19 (46) 54:46 (44)                             55:54 (44)    
45 Gunvor Sandberg Bromma-Vällingby SOK 56:17 04:23 (21) 04:59 (36) 04:55 (19) 05:16 (14) 10:24 (53) 03:28 (19) 02:47 (24) 04:41 (28) 11:56 (51) 02:44 (15)                             00:44 (39) Gunvor Sandberg Bromma-Vällingby SOK
        04:23 (21) 09:22 (27) 14:17 (24) 19:33 (19) 29:57 (46) 33:25 (45) 36:12 (41) 40:53 (40) 52:49 (47) 55:33 (45)                             56:17 (45)    
46 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 56:36 04:57 (36) 04:59 (36) 06:07 (43) 06:20 (31) 06:23 (52) 03:11 (14) 06:13 (51) 04:29 (21) 04:35 (35) 08:42 (52)                             00:40 (29) Jan-Olov Evertsson Järfälla OK
        04:57 (36) 09:56 (36) 16:03 (38) 22:23 (33) 28:46 (43) 31:57 (42) 38:10 (44) 42:39 (43) 47:14 (41) 55:56 (46)                             56:36 (46)    
47 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 60:40 05:16 (42) 08:59 (52) 06:56 (47) 13:17 (51) 03:43 (46) 04:04 (38) 03:48 (46) 05:38 (43) 04:56 (38) 03:15 (35)                             00:48 (44) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        05:16 (42) 14:15 (48) 21:11 (48) 34:28 (50) 38:11 (50) 42:15 (50) 46:03 (50) 51:41 (50) 56:37 (48) 59:52 (47)                             60:40 (47)    
48 Siv Frölund Haninge SOK 61:51 05:48 (47) 13:55 (53) 05:17 (27) 06:52 (38) 02:44 (22) 05:10 (46) 03:36 (42) 07:31 (51) 06:47 (49) 03:30 (41)                             00:41 (31) Siv Frölund Haninge SOK
        05:48 (47) 19:43 (53) 25:00 (51) 31:52 (49) 34:36 (49) 39:46 (49) 43:22 (49) 50:53 (49) 57:40 (49) 61:10 (48)                             61:51 (48)    
49 B Silver Enebybergs IF 62:00 06:04 (48) 06:44 (46) 06:14 (44) 07:35 (44) 03:15 (42) 06:19 (49) 03:23 (40) 05:48 (46) 13:05 (52) 02:57 (25)                             00:36 (20) B Silver Enebybergs IF
        06:04 (48) 12:48 (47) 19:02 (47) 26:37 (46) 29:52 (45) 36:11 (46) 39:34 (45) 45:22 (46) 58:27 (50) 61:24 (49)                             62:00 (49)    
50 Per Södersten OK Ravinen 62:14 05:10 (39) 07:19 (49) 05:32 (32) 06:31 (34) 04:16 (48) 04:32 (44) 06:56 (52) 05:12 (34) 04:07 (29) 12:02 (53)                             00:37 (22) Per Södersten OK Ravinen
        05:10 (39) 12:29 (46) 18:01 (46) 24:32 (44) 28:48 (44) 33:20 (44) 40:16 (47) 45:28 (47) 49:35 (44) 61:37 (50)                             62:14 (50)    
51 Karl-Anders Eriksson Klubblös 71:58 09:14 (52) 07:02 (47) 06:37 (45) 20:32 (53) 04:20 (49) 05:34 (48) 03:36 (42) 05:26 (40) 05:43 (42) 03:09 (34)                             00:45 (40) Karl-Anders Eriksson Klubblös
        09:14 (52) 16:16 (51) 22:53 (50) 43:25 (53) 47:45 (53) 53:19 (53) 56:55 (53) 62:21 (52) 68:04 (52) 71:13 (51)                             71:58 (51)    
52 Olle Jacobson Rotebro IS 72:44 12:33 (53) 07:02 (47) 11:44 (53) 07:55 (45) 04:38 (51) 06:38 (50) 04:01 (47) 06:47 (50) 05:49 (43) 04:20 (46)                             01:17 (52) Olle Jacobson Rotebro IS
        12:33 (53) 19:35 (52) 31:19 (53) 39:14 (52) 43:52 (52) 50:30 (52) 54:31 (52) 61:18 (51) 67:07 (51) 71:27 (52)                             72:44 (52)    
53 Björn Simons Sundbybergs IK 79:02 07:10 (50) 08:56 (51) 09:18 (52) 10:19 (49) 03:58 (47) 10:10 (53) 04:03 (48) 09:33 (53) 07:25 (50) 05:14 (50)                             02:56 (53) Björn Simons Sundbybergs IK
        07:10 (50) 16:06 (50) 25:24 (52) 35:43 (51) 39:41 (51) 49:51 (51) 53:54 (51) 63:27 (53) 70:52 (53) 76:06 (53)                             79:02 (53)    
- Eva von Heijne Sigtuna OK 45:26 04:25   04:56   05:09   06:52   02:43   04:36   09:42   03:26   02:52                                   00:45   Eva von Heijne Sigtuna OK
        04:25   09:21   14:30   21:22   24:05   28:41   38:23   41:49   44:41                                   45:26      
- Lars Persson Väsby OK 46:06 04:32   04:53   05:15   09:54   04:24   05:13   04:33   03:26   02:52                                   01:04   Lars Persson Väsby OK
        04:32   09:25   14:40   24:34   28:58   34:11   38:44   42:10   45:02                                   46:06      
- UC Lybert Eriksson Väsby OK 50:41 05:03   05:16   09:13   05:59   03:16   04:03   03:41   05:09   06:30                                   02:31   UC Lybert Eriksson Väsby OK
        05:03   10:19   19:32   25:31   28:47   32:50   36:31   41:40   48:10                                   50:41      
- Ingemar Johnsson OK Södertörn 57:16 05:03   15:26   06:24   07:11   02:39   04:10   02:54   06:21   04:56                                   02:12   Ingemar Johnsson OK Södertörn
        05:03   20:29   26:53   34:04   36:43   40:53   43:47   50:08   55:04                                   57:16      
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana D - 2,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10                               Mål   Bana D - 2,6 km Klubb
1 Bo Eklund IF Thor 32:31 04:19 (24) 01:23 (7) 04:14 (2) 01:19 (7) 04:25 (3) 02:11 (7) 01:49 (15) 03:45 (3) 05:03 (11) 03:16 (10)                             00:47 (15) Bo Eklund IF Thor
        04:19 (24) 05:42 (15) 09:56 (4) 11:15 (4) 15:40 (3) 17:51 (3) 19:40 (3) 23:25 (3) 28:28 (2) 31:44 (1)                             32:31 (1)    
2 Lars Roos Attunda OK 33:08 04:01 (17) 01:08 (1) 04:20 (3) 01:32 (12) 04:26 (4) 02:29 (18) 01:27 (3) 05:27 (26) 04:38 (2) 02:59 (5)                             00:41 (7) Lars Roos Attunda OK
        04:01 (17) 05:09 (10) 09:29 (2) 11:01 (2) 15:27 (2) 17:56 (4) 19:23 (2) 24:50 (5) 29:28 (4) 32:27 (2)                             33:08 (2)    
3 Roland Bolin Snättringe SK 34:07 03:32 (8) 01:24 (8) 04:33 (7) 01:33 (14) 04:24 (1) 02:18 (10) 02:01 (25) 05:36 (30) 04:57 (9) 03:04 (6)                             00:45 (12) Roland Bolin Snättringe SK
        03:32 (8) 04:56 (5) 09:29 (2) 11:02 (3) 15:26 (1) 17:44 (1) 19:45 (4) 25:21 (7) 30:18 (6) 33:22 (3)                             34:07 (3)    
4 Benny Alfordsson Tullinge SK 34:44 03:58 (15) 01:26 (9) 04:53 (10) 01:19 (7) 04:29 (5) 02:19 (12) 02:01 (25) 05:38 (31) 04:56 (8) 02:58 (4)                             00:47 (15) Benny Alfordsson Tullinge SK
        03:58 (15) 05:24 (12) 10:17 (9) 11:36 (6) 16:05 (6) 18:24 (6) 20:25 (6) 26:03 (10) 30:59 (9) 33:57 (4)                             34:44 (4)    
5 Jan Bojling Solna OK 34:45 03:20 (4) 01:10 (3) 07:06 (30) 01:00 (1) 05:02 (12) 01:51 (2) 01:33 (6) 04:40 (10) 05:14 (12) 03:11 (8)                             00:38 (4) Jan Bojling Solna OK
        03:20 (4) 04:30 (3) 11:36 (15) 12:36 (15) 17:38 (13) 19:29 (10) 21:02 (9) 25:42 (8) 30:56 (8) 34:07 (5)                             34:45 (5)    
6 Kurt Kissling Vaxholms OK 35:01 03:20 (4) 01:43 (19) 05:08 (14) 01:38 (18) 04:52 (11) 03:07 (33) 01:40 (8) 04:26 (8) 04:50 (6) 03:41 (16)                             00:36 (2) Kurt Kissling Vaxholms OK
        03:20 (4) 05:03 (7) 10:11 (6) 11:49 (9) 16:41 (8) 19:48 (13) 21:28 (12) 25:54 (9) 30:44 (7) 34:25 (7)                             35:01 (6)    
7 Ulf Eskilsson OK Södertörn 35:05 03:29 (7) 01:14 (5) 06:00 (21) 01:34 (15) 05:04 (13) 02:10 (6) 01:21 (1) 03:48 (4) 04:46 (5) 04:57 (31)                             00:42 (9) Ulf Eskilsson OK Södertörn
        03:29 (7) 04:43 (4) 10:43 (13) 12:17 (14) 17:21 (12) 19:31 (11) 20:52 (8) 24:40 (4) 29:26 (3) 34:23 (6)                             35:05 (7)    
8 Göran Haglund Haninge SOK 35:54 03:51 (11) 01:54 (24) 05:02 (11) 01:27 (10) 04:39 (7) 02:23 (16) 02:01 (25) 05:52 (33) 04:45 (4) 03:15 (9)                             00:45 (12) Göran Haglund Haninge SOK
        03:51 (11) 05:45 (16) 10:47 (14) 12:14 (13) 16:53 (9) 19:16 (8) 21:17 (10) 27:09 (12) 31:54 (10) 35:09 (8)                             35:54 (8)    
9 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 35:55 03:04 (2) 01:12 (4) 06:25 (24) 01:06 (2) 04:24 (1) 01:51 (2) 01:46 (14) 03:30 (2) 09:18 (42) 02:40 (3)                             00:39 (6) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        03:04 (2) 04:16 (2) 10:41 (12) 11:47 (8) 16:11 (7) 18:02 (5) 19:48 (5) 23:18 (2) 32:36 (11) 35:16 (9)                             35:55 (9)    
10 Sverker Tirén Hellas Orientering 36:19 04:01 (17) 01:33 (12) 04:44 (8) 01:10 (4) 04:31 (6) 02:38 (21) 01:52 (16) 04:42 (11) 04:44 (3) 05:41 (37)                             00:43 (11) Sverker Tirén Hellas Orientering
        04:01 (17) 05:34 (13) 10:18 (10) 11:28 (5) 15:59 (4) 18:37 (7) 20:29 (7) 25:11 (6) 29:55 (5) 35:36 (10)                             36:19 (10)    
11 Anna Blomgren Tullinge SK 36:25 02:57 (1) 01:08 (1) 03:41 (1) 01:10 (4) 07:03 (32) 01:47 (1) 01:35 (7) 03:06 (1) 04:11 (1) 09:12 (43)                             00:35 (1) Anna Blomgren Tullinge SK
        02:57 (1) 04:05 (1) 07:46 (1) 08:56 (1) 15:59 (4) 17:46 (2) 19:21 (1) 22:27 (1) 26:38 (1) 35:50 (11)                             36:25 (11)    
12 Berit Lindunger Haninge SOK 37:45 04:26 (26) 01:22 (6) 06:15 (22) 01:32 (12) 05:19 (15) 02:21 (13) 01:58 (21) 05:18 (22) 05:20 (14) 03:07 (7)                             00:47 (15) Berit Lindunger Haninge SOK
        04:26 (26) 05:48 (18) 12:03 (18) 13:35 (17) 18:54 (16) 21:15 (16) 23:13 (16) 28:31 (16) 33:51 (16) 36:58 (13)                             37:45 (12)    
13 Lars Nordin Solna OK 37:47 03:33 (9) 02:55 (37) 05:40 (18) 01:56 (27) 04:49 (10) 02:11 (7) 01:25 (2) 05:19 (23) 05:39 (20) 03:34 (15)                             00:46 (14) Lars Nordin Solna OK
        03:33 (9) 06:28 (23) 12:08 (19) 14:04 (19) 18:53 (15) 21:04 (15) 22:29 (14) 27:48 (13) 33:27 (14) 37:01 (14)                             37:47 (13)    
14 Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 37:55 03:52 (12) 01:30 (11) 04:52 (9) 01:42 (20) 05:15 (14) 02:14 (9) 01:56 (18) 04:45 (13) 06:30 (27) 04:20 (21)                             00:59 (25) Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby
        03:52 (12) 05:22 (11) 10:14 (8) 11:56 (11) 17:11 (10) 19:25 (9) 21:21 (11) 26:06 (11) 32:36 (11) 36:56 (12)                             37:55 (14)    
15 Björn Stolt OK Ravinen 39:30 04:03 (19) 02:40 (33) 06:24 (23) 01:08 (3) 04:44 (8) 02:18 (10) 01:40 (8) 05:25 (25) 05:16 (13) 04:52 (29)                             01:00 (27) Björn Stolt OK Ravinen
        04:03 (19) 06:43 (27) 13:07 (24) 14:15 (22) 18:59 (18) 21:17 (17) 22:57 (15) 28:22 (15) 33:38 (15) 38:30 (16)                             39:30 (15)    
16 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 39:33 04:09 (23) 01:37 (14) 07:28 (33) 01:35 (16) 05:21 (16) 02:09 (5) 01:42 (10) 04:01 (5) 05:21 (15) 05:05 (32)                             01:05 (33) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        04:09 (23) 05:46 (17) 13:14 (25) 14:49 (24) 20:10 (22) 22:19 (21) 24:01 (19) 28:02 (14) 33:23 (13) 38:28 (15)                             39:33 (16)    
17 Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 40:18 03:56 (14) 01:41 (16) 04:23 (5) 01:57 (29) 05:54 (27) 03:08 (34) 02:25 (32) 08:55 (42) 04:50 (6) 02:31 (1)                             00:38 (4) Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK
        03:56 (14) 05:37 (14) 10:00 (5) 11:57 (12) 17:51 (14) 20:59 (14) 23:24 (17) 32:19 (23) 37:09 (22) 39:40 (18)                             40:18 (17)    
18 Saga Mård Bromma Vällingby SOK 40:33 03:58 (15) 02:39 (32) 05:04 (12) 01:43 (22) 05:33 (23) 02:43 (23) 03:01 (39) 04:18 (7) 05:00 (10) 05:40 (36)                             00:54 (22) Saga Mård Bromma Vällingby SOK
        03:58 (15) 06:37 (25) 11:41 (16) 13:24 (16) 18:57 (17) 21:40 (19) 24:41 (22) 28:59 (18) 33:59 (17) 39:39 (17)                             40:33 (18)    
19 Torsten Lundborg Hammarby IF OF 40:54 03:24 (6) 01:40 (15) 07:06 (30) 02:03 (32) 05:22 (17) 02:45 (24) 01:57 (20) 04:52 (15) 05:44 (21) 05:24 (35)                             00:37 (3) Torsten Lundborg Hammarby IF OF
        03:24 (6) 05:04 (8) 12:10 (20) 14:13 (20) 19:35 (20) 22:20 (22) 24:17 (20) 29:09 (19) 34:53 (18) 40:17 (19)                             40:54 (19)    
20 Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK 41:25 04:06 (20) 02:04 (28) 05:39 (17) 01:50 (26) 05:25 (18) 02:33 (20) 02:10 (29) 04:57 (17) 06:50 (30) 04:50 (28)                             01:01 (28) Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:06 (20) 06:10 (21) 11:49 (17) 13:39 (18) 19:04 (19) 21:37 (18) 23:47 (18) 28:44 (17) 35:34 (19) 40:24 (20)                             41:25 (20)    
20 Eva Andersson OK Södertörn 41:25 03:09 (3) 01:52 (23) 09:06 (43) 01:56 (27) 04:45 (9) 02:21 (13) 01:29 (4) 08:09 (38) 05:25 (16) 02:32 (2)                             00:41 (7) Eva Andersson OK Södertörn
        03:09 (3) 05:01 (6) 14:07 (30) 16:03 (28) 20:48 (25) 23:09 (23) 24:38 (21) 32:47 (25) 38:12 (25) 40:44 (21)                             41:25 (20)    
22 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 42:13 05:58 (41) 01:42 (18) 05:14 (16) 01:44 (23) 06:02 (28) 02:52 (25) 02:05 (28) 04:42 (11) 06:05 (25) 04:36 (26)                             01:13 (39) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        05:58 (41) 07:40 (32) 12:54 (23) 14:38 (23) 20:40 (24) 23:32 (24) 25:37 (23) 30:19 (20) 36:24 (21) 41:00 (22)                             42:13 (22)    
23 Britt Eriksson Hammarby IF OF 42:59 03:55 (13) 04:13 (45) 04:22 (4) 01:44 (23) 05:25 (18) 02:28 (17) 04:14 (44) 04:51 (14) 06:04 (24) 04:34 (25)                             01:09 (37) Britt Eriksson Hammarby IF OF
        03:55 (13) 08:08 (33) 12:30 (22) 14:14 (21) 19:39 (21) 22:07 (20) 26:21 (25) 31:12 (22) 37:16 (23) 41:50 (23)                             42:59 (23)    
24 Tomas Bruce OK Ravinen 43:16 04:06 (20) 05:36 (46) 05:41 (19) 02:04 (33) 05:49 (26) 02:32 (19) 01:44 (12) 05:06 (19) 05:27 (17) 04:29 (24)                             00:42 (9) Tomas Bruce OK Ravinen
        04:06 (20) 09:42 (44) 15:23 (33) 17:27 (31) 23:16 (28) 25:48 (26) 27:32 (26) 32:38 (24) 38:05 (24) 42:34 (24)                             43:16 (24)    
25 Bror Wahlberg Haninge SOK 43:43 05:24 (38) 01:49 (21) 06:28 (25) 01:42 (20) 05:32 (22) 02:55 (26) 01:53 (17) 04:54 (16) 05:37 (19) 06:23 (39)                             01:06 (36) Bror Wahlberg Haninge SOK
        05:24 (38) 07:13 (30) 13:41 (28) 15:23 (27) 20:55 (26) 23:50 (25) 25:43 (24) 30:37 (21) 36:14 (20) 42:37 (25)                             43:43 (25)    
26 Sten Åke Johansson Gustavsbergs OK 44:29 03:37 (10) 01:27 (10) 05:07 (13) 01:31 (11) 05:31 (20) 02:21 (13) 01:59 (23) 11:29 (43) 07:00 (33) 03:28 (11)                             00:59 (25) Sten Åke Johansson Gustavsbergs OK
        03:37 (10) 05:04 (8) 10:11 (6) 11:42 (7) 17:13 (11) 19:34 (12) 21:33 (13) 33:02 (26) 40:02 (27) 43:30 (26)                             44:29 (26)    
27 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 45:00 04:07 (22) 01:49 (21) 04:32 (6) 01:25 (9) 13:41 (46) 02:06 (4) 01:59 (23) 04:08 (6) 05:28 (18) 04:56 (30)                             00:49 (18) Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
        04:07 (22) 05:56 (19) 10:28 (11) 11:53 (10) 25:34 (34) 27:40 (30) 29:39 (31) 33:47 (29) 39:15 (26) 44:11 (27)                             45:00 (27)    
28 Sven Jansson Snättringe SK 45:09 04:42 (32) 02:01 (27) 06:44 (26) 01:40 (19) 07:42 (39) 03:18 (36) 01:58 (21) 05:22 (24) 07:10 (35) 03:42 (17)                             00:50 (19) Sven Jansson Snättringe SK
        04:42 (32) 06:43 (27) 13:27 (27) 15:07 (26) 22:49 (27) 26:07 (27) 28:05 (27) 33:27 (27) 40:37 (29) 44:19 (28)                             45:09 (28)    
29 Kristina Hermanson Bromma-Vällingby SOK 45:29 04:33 (28) 01:35 (13) 07:17 (32) 01:37 (17) 05:33 (23) 06:45 (47) 02:11 (30) 04:35 (9) 07:02 (34) 03:31 (12)                             00:50 (19) Kristina Hermanson Bromma-Vällingby SOK
        04:33 (28) 06:08 (20) 13:25 (26) 15:02 (25) 20:35 (23) 27:20 (29) 29:31 (29) 34:06 (30) 41:08 (30) 44:39 (29)                             45:29 (29)    
30 Pia Vikström Täby OK 47:50 05:08 (34) 03:01 (38) 07:44 (35) 01:59 (31) 07:06 (33) 03:03 (31) 02:38 (35) 05:15 (20) 06:37 (29) 04:16 (20)                             01:03 (31) Pia Vikström Täby OK
        05:08 (34) 08:09 (34) 15:53 (35) 17:52 (32) 24:58 (31) 28:01 (32) 30:39 (33) 35:54 (32) 42:31 (32) 46:47 (30)                             47:50 (30)    
31 Bo Eklind Klubblös 47:55 05:35 (39) 02:50 (36) 08:16 (40) 01:58 (30) 07:08 (34) 03:01 (29) 02:38 (35) 05:35 (29) 06:27 (26) 03:32 (14)                             00:55 (23) Bo Eklind Klubblös
        05:35 (39) 08:25 (37) 16:41 (38) 18:39 (35) 25:47 (36) 28:48 (35) 31:26 (35) 37:01 (35) 43:28 (33) 47:00 (31)                             47:55 (31)    
32 Jan Brundell Solna OK 50:10 04:54 (33) 02:23 (30) 11:28 (45) 02:16 (35) 07:20 (36) 03:01 (29) 02:19 (31) 05:27 (26) 05:48 (22) 04:23 (22)                             00:51 (21) Jan Brundell Solna OK
        04:54 (33) 07:17 (31) 18:45 (43) 21:01 (41) 28:21 (39) 31:22 (38) 33:41 (37) 39:08 (36) 44:56 (34) 49:19 (33)                             50:10 (32)    
33 Thomas Svedin Bromma Vällingby SOK 52:01 04:30 (27) 02:26 (31) 06:45 (27) 04:23 (43) 05:31 (20) 03:17 (35) 01:30 (5) 05:16 (21) 06:52 (32) 10:35 (46)                             00:56 (24) Thomas Svedin Bromma Vällingby SOK
        04:30 (27) 06:56 (29) 13:41 (28) 18:04 (33) 23:35 (29) 26:52 (28) 28:22 (28) 33:38 (28) 40:30 (28) 51:05 (34)                             52:01 (33)    
34 Bengt Åhlander Skogsluffarnas OK 52:15 06:09 (42) 02:00 (26) 07:49 (36) 02:08 (34) 07:09 (35) 03:25 (37) 02:46 (37) 05:28 (28) 08:05 (37) 03:53 (19)                             03:23 (47) Bengt Åhlander Skogsluffarnas OK
        06:09 (42) 08:09 (34) 15:58 (36) 18:06 (34) 25:15 (32) 28:40 (34) 31:26 (35) 36:54 (34) 44:59 (35) 48:52 (32)                             52:15 (34)    
35 Carl Lang OK Österåker 53:44 05:20 (36) 03:03 (39) 06:55 (28) 04:27 (44) 05:37 (25) 02:58 (27) 01:42 (10) 04:58 (18) 07:19 (36) 10:04 (45)                             01:21 (44) Carl Lang OK Österåker
        05:20 (36) 08:23 (36) 15:18 (32) 19:45 (39) 25:22 (33) 28:20 (33) 30:02 (32) 35:00 (31) 42:19 (31) 52:23 (35)                             53:44 (35)    
36 Yvonne Roos Attunda OK 55:05 04:36 (31) 01:58 (25) 05:42 (20) 04:47 (45) 11:25 (45) 03:03 (31) 03:20 (41) 05:56 (34) 06:31 (28) 06:38 (40)                             01:09 (37) Yvonne Roos Attunda OK
        04:36 (31) 06:34 (24) 12:16 (21) 17:03 (30) 28:28 (40) 31:31 (39) 34:51 (39) 40:47 (38) 47:18 (36) 53:56 (36)                             55:05 (36)    
37 KG Kihlström Klubblös 56:31 04:22 (25) 10:57 (47) 05:09 (15) 01:48 (25) 06:47 (31) 02:58 (27) 02:29 (33) 05:38 (31) 08:10 (38) 07:08 (41)                             01:05 (33) KG Kihlström Klubblös
        04:22 (25) 15:19 (47) 20:28 (44) 22:16 (43) 29:03 (42) 32:01 (40) 34:30 (38) 40:08 (37) 48:18 (37) 55:26 (37)                             56:31 (37)    
38 Göran Rastborg Bromma-Vällingby SOK 56:36 05:11 (35) 04:06 (44) 07:50 (37) 02:22 (36) 06:14 (30) 04:31 (43) 05:22 (46) 08:18 (41) 06:51 (31) 04:49 (27)                             01:02 (30) Göran Rastborg Bromma-Vällingby SOK
        05:11 (35) 09:17 (42) 17:07 (40) 19:29 (38) 25:43 (35) 30:14 (37) 35:36 (40) 43:54 (39) 50:45 (38) 55:34 (38)                             56:36 (38)    
39 Gunnel Balck IFK Enskede 57:33 04:35 (29) 02:05 (29) 11:11 (44) 02:49 (41) 06:03 (29) 02:42 (22) 01:44 (12) 15:57 (47) 05:55 (23) 03:31 (12)                             01:01 (28) Gunnel Balck IFK Enskede
        04:35 (29) 06:40 (26) 17:51 (41) 20:40 (40) 26:43 (37) 29:25 (36) 31:09 (34) 47:06 (42) 53:01 (39) 56:32 (39)                             57:33 (39)    
40 Alf Persson OK Österåker 58:47 04:35 (29) 01:41 (16) 08:54 (41) 01:17 (6) 07:39 (38) 03:36 (38) 01:56 (18) 06:53 (35) 17:21 (47) 03:50 (18)                             01:05 (33) Alf Persson OK Österåker
        04:35 (29) 06:16 (22) 15:10 (31) 16:27 (29) 24:06 (30) 27:42 (31) 29:38 (30) 36:31 (33) 53:52 (41) 57:42 (40)                             58:47 (40)    
41 Stig Mattsson OK Ravinen 60:54 06:44 (46) 01:44 (20) 07:51 (38) 02:34 (40) 08:47 (41) 06:28 (45) 02:37 (34) 08:17 (40) 08:46 (41) 05:53 (38)                             01:13 (39) Stig Mattsson OK Ravinen
        06:44 (46) 08:28 (38) 16:19 (37) 18:53 (36) 27:40 (38) 34:08 (42) 36:45 (41) 45:02 (40) 53:48 (40) 59:41 (41)                             60:54 (41)    
42 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 64:34 10:44 (47) 03:42 (43) 08:04 (39) 02:26 (37) 08:09 (40) 04:22 (42) 03:00 (38) 07:12 (36) 11:24 (44) 04:28 (23)                             01:03 (31) Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        10:44 (47) 14:26 (46) 22:30 (46) 24:56 (46) 33:05 (44) 37:27 (44) 40:27 (44) 47:39 (43) 59:03 (43) 63:31 (42)                             64:34 (42)    
43 Ingrid Gunnarsson Täby OK 67:07 05:22 (37) 03:27 (41) 11:51 (46) 02:29 (38) 07:22 (37) 03:56 (39) 04:07 (43) 13:34 (46) 08:19 (40) 05:22 (34)                             01:18 (43) Ingrid Gunnarsson Täby OK
        05:22 (37) 08:49 (39) 20:40 (45) 23:09 (44) 30:31 (43) 34:27 (43) 38:34 (43) 52:08 (44) 60:27 (44) 65:49 (43)                             67:07 (43)    
44 Mats Halvarez Klubblös 67:09 06:26 (43) 02:43 (34) 08:58 (42) 06:02 (47) 09:20 (42) 04:07 (40) 03:19 (40) 11:37 (44) 08:10 (38) 05:12 (33)                             01:15 (41) Mats Halvarez Klubblös
        06:26 (43) 09:09 (41) 18:07 (42) 24:09 (45) 33:29 (45) 37:36 (45) 40:55 (45) 52:32 (45) 60:42 (45) 65:54 (44)                             67:09 (44)    
45 Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 72:42 06:37 (45) 02:46 (35) 07:31 (34) 02:29 (38) 09:31 (43) 04:07 (40) 03:58 (42) 08:05 (37) 12:18 (45) 13:55 (47)                             01:25 (45) Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK
        06:37 (45) 09:23 (43) 16:54 (39) 19:23 (37) 28:54 (41) 33:01 (41) 36:59 (42) 45:04 (41) 57:22 (42) 71:17 (45)                             72:42 (45)    
46 Christer Grunder Solna OK 74:46 06:30 (44) 03:33 (42) 12:33 (47) 03:02 (42) 10:03 (44) 06:42 (46) 04:51 (45) 08:10 (39) 09:57 (43) 07:49 (42)                             01:36 (46) Christer Grunder Solna OK
        06:30 (44) 10:03 (45) 22:36 (47) 25:38 (47) 35:41 (46) 42:23 (46) 47:14 (46) 55:24 (46) 65:21 (46) 73:10 (46)                             74:46 (46)    
47 Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 88:09 05:44 (40) 03:06 (40) 07:00 (29) 05:45 (46) 16:03 (47) 05:30 (44) 05:57 (47) 12:49 (45) 15:12 (46) 09:46 (44)                             01:17 (42) Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK
        05:44 (40) 08:50 (40) 15:50 (34) 21:35 (42) 37:38 (47) 43:08 (47) 49:05 (47) 61:54 (47) 77:06 (47) 86:52 (47)                             88:09 (47)    
- Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 29:06 03:44   01:04   03:46   01:26   04:26   02:27   01:45   03:47   04:27                                   02:14   Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        03:44   04:48   08:34   10:00   14:26   16:53   18:38   22:25   26:52                                   29:06      
- Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 40:44 05:41   01:55   04:45   01:45   04:45   02:34   01:55   04:19   04:50   07:30                               00:45   Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        05:41   07:36   12:21   14:06   18:51   21:25   23:20   27:39   32:29   39:59                               40:44      
- Marianne Bergstrand Skogsluffarnas OK 68:45 08:28   02:10   14:15   02:58                                                       40:54   Marianne Bergstrand Skogsluffarnas OK
        08:28   10:38   24:53   27:51                                                       68:45