<
  Sträcktider Lufarligan Vallentuna IP                                                                      
  2016-03-30 Svarta tider är sträcktider                                                                    
    Blå tider är från start                                                                          
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                    
                                                                               
Plac Bana A - 5,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   Mål   Bana A - 5,5 km Klubb
1 Janne Nilsson Centrum OK 47:42 01:23 (3) 02:44 (3) 01:25 (1) 04:29 (3) 05:26 (3) 02:38 (2) 02:44 (3) 02:56 (1) 03:05 (3) 03:33 (5) 02:32 (6) 01:31 (2) 04:03 (5) 03:55 (2) 03:22 (2) 01:06 (6) 00:50 (2) Janne Nilsson Centrum OK
        01:23 (3) 04:07 (3) 05:32 (2) 10:01 (2) 15:27 (1) 18:05 (1) 20:49 (1) 23:45 (1) 26:50 (1) 30:23 (1) 32:55 (1) 34:26 (1) 38:29 (1) 42:24 (1) 45:46 (1) 46:52 (1) 47:42 (1)    
2 Per Ljung Stockholms OK 48:16 01:13 (2) 02:21 (1) 01:37 (3) 04:44 (4) 05:50 (6) 02:41 (3) 02:54 (6) 03:25 (5) 02:53 (1) 03:14 (2) 02:21 (2) 02:01 (5) 03:54 (3) 03:55 (2) 03:40 (4) 00:59 (2) 00:34 (1) Per Ljung Stockholms OK
        01:13 (2) 03:34 (1) 05:11 (1) 09:55 (1) 15:45 (2) 18:26 (2) 21:20 (2) 24:45 (2) 27:38 (2) 30:52 (2) 33:13 (2) 35:14 (2) 39:08 (2) 43:03 (2) 46:43 (2) 47:42 (2) 48:16 (2)    
3 Lars Gerhardsson Attunda OK 50:13 01:12 (1) 02:54 (5) 03:24 (11) 04:03 (1) 05:09 (2) 02:45 (4) 02:37 (2) 03:31 (6) 03:18 (4) 03:30 (4) 02:28 (4) 01:54 (4) 03:55 (4) 03:52 (1) 03:57 (6) 00:52 (1) 00:52 (3) Lars Gerhardsson Attunda OK
        01:12 (1) 04:06 (2) 07:30 (5) 11:33 (3) 16:42 (3) 19:27 (4) 22:04 (3) 25:35 (4) 28:53 (4) 32:23 (4) 34:51 (4) 36:45 (4) 40:40 (4) 44:32 (3) 48:29 (4) 49:21 (3) 50:13 (3)    
4 Per Lind Järfälla OK 50:20 03:11 (14) 02:43 (2) 01:57 (7) 04:27 (2) 04:31 (1) 02:32 (1) 02:45 (5) 03:11 (4) 02:55 (2) 04:01 (8) 01:56 (1) 01:28 (1) 03:32 (1) 05:45 (11) 03:08 (1) 01:26 (11) 00:52 (3) Per Lind Järfälla OK
        03:11 (14) 05:54 (10) 07:51 (7) 12:18 (6) 16:49 (4) 19:21 (3) 22:06 (4) 25:17 (3) 28:12 (3) 32:13 (3) 34:09 (3) 35:37 (3) 39:09 (3) 44:54 (4) 48:02 (3) 49:28 (4) 50:20 (4)    
5 Lars Boudrie Väsby OK 52:06 01:37 (5) 03:12 (8) 01:48 (5) 05:24 (9) 05:40 (5) 02:57 (6) 02:26 (1) 02:59 (3) 03:36 (8) 03:27 (3) 02:31 (5) 01:51 (3) 04:13 (6) 04:16 (5) 04:03 (7) 01:01 (4) 01:05 (11) Lars Boudrie Väsby OK
        01:37 (5) 04:49 (5) 06:37 (4) 12:01 (5) 17:41 (6) 20:38 (5) 23:04 (5) 26:03 (5) 29:39 (5) 33:06 (5) 35:37 (5) 37:28 (5) 41:41 (5) 45:57 (5) 50:00 (5) 51:01 (5) 52:06 (5)    
6 Stig Andersson OK Linné 53:04 01:40 (7) 04:59 (14) 02:02 (8) 04:45 (5) 06:18 (9) 02:49 (5) 02:44 (3) 02:56 (1) 03:18 (4) 03:11 (1) 02:37 (7) 02:01 (5) 03:41 (2) 04:13 (4) 03:38 (3) 01:17 (9) 00:55 (7) Stig Andersson OK Linné
        01:40 (7) 06:39 (13) 08:41 (11) 13:26 (9) 19:44 (9) 22:33 (7) 25:17 (7) 28:13 (7) 31:31 (7) 34:42 (6) 37:19 (6) 39:20 (6) 43:01 (6) 47:14 (6) 50:52 (6) 52:09 (6) 53:04 (6)    
7 Paul Norén OK Södertörn 56:31 01:25 (4) 03:07 (7) 01:41 (4) 05:32 (10) 05:32 (4) 03:34 (10) 02:54 (6) 03:36 (7) 03:49 (9) 04:30 (9) 02:23 (3) 02:04 (7) 05:20 (8) 04:16 (5) 04:51 (10) 01:01 (4) 00:56 (8) Paul Norén OK Södertörn
        01:25 (4) 04:32 (4) 06:13 (3) 11:45 (4) 17:17 (5) 20:51 (6) 23:45 (6) 27:21 (6) 31:10 (6) 35:40 (7) 38:03 (7) 40:07 (7) 45:27 (7) 49:43 (7) 54:34 (7) 55:35 (7) 56:31 (7)    
8 Lars Landström Långhundra IF 59:39 01:51 (8) 02:59 (6) 03:04 (10) 05:09 (7) 06:15 (8) 03:24 (9) 03:25 (8) 04:11 (10) 03:24 (7) 05:05 (13) 03:25 (10) 02:11 (8) 04:33 (7) 04:18 (7) 04:20 (9) 01:12 (8) 00:53 (5) Lars Landström Långhundra IF
        01:51 (8) 04:50 (6) 07:54 (8) 13:03 (7) 19:18 (7) 22:42 (8) 26:07 (8) 30:18 (8) 33:42 (8) 38:47 (9) 42:12 (10) 44:23 (10) 48:56 (8) 53:14 (8) 57:34 (8) 58:46 (8) 59:39 (8)    
9 Harald Bauer IFK Lidingö SOK 60:10 02:22 (11) 02:48 (4) 03:25 (12) 04:58 (6) 06:06 (7) 03:19 (8) 04:29 (12) 03:43 (8) 04:01 (10) 03:56 (6) 02:39 (8) 02:18 (9) 05:54 (10) 04:21 (8) 03:51 (5) 01:06 (6) 00:54 (6) Harald Bauer IFK Lidingö SOK
        02:22 (11) 05:10 (7) 08:35 (10) 13:33 (10) 19:39 (8) 22:58 (10) 27:27 (10) 31:10 (10) 35:11 (10) 39:07 (10) 41:46 (9) 44:04 (9) 49:58 (10) 54:19 (10) 58:10 (9) 59:16 (9) 60:10 (9)    
10 Carl-Johan Roubert FK Finn 60:23 02:37 (13) 03:54 (10) 01:36 (2) 05:12 (8) 06:27 (10) 03:00 (7) 03:53 (9) 04:06 (9) 03:18 (4) 03:56 (6) 03:01 (9) 02:19 (10) 05:51 (9) 04:57 (10) 04:15 (8) 00:59 (2) 01:02 (10) Carl-Johan Roubert FK Finn
        02:37 (13) 06:31 (12) 08:07 (9) 13:19 (8) 19:46 (10) 22:46 (9) 26:39 (9) 30:45 (9) 34:03 (9) 37:59 (8) 41:00 (8) 43:19 (8) 49:10 (9) 54:07 (9) 58:22 (10) 59:21 (10) 60:23 (10)    
11 Björn Lindgren OK Österåker 74:06 01:37 (5) 04:06 (12) 04:04 (13) 05:53 (11) 07:13 (11) 03:34 (10) 05:38 (14) 04:41 (12) 04:49 (13) 04:42 (10) 04:26 (13) 02:35 (12) 08:08 (14) 04:50 (9) 05:21 (13) 01:29 (12) 01:00 (9) Björn Lindgren OK Österåker
        01:37 (5) 05:43 (8) 09:47 (12) 15:40 (12) 22:53 (11) 26:27 (11) 32:05 (11) 36:46 (11) 41:35 (11) 46:17 (11) 50:43 (11) 53:18 (11) 61:26 (11) 66:16 (11) 71:37 (11) 73:06 (11) 74:06 (11)    
12 Anders Lundberg OK Roslagen 77:50 02:21 (10) 03:28 (9) 01:56 (6) 07:20 (13) 09:12 (12) 05:02 (13) 05:03 (13) 04:55 (14) 04:44 (11) 05:13 (14) 04:04 (12) 02:48 (13) 06:16 (11) 07:12 (14) 05:20 (12) 01:47 (14) 01:09 (12) Anders Lundberg OK Roslagen
        02:21 (10) 05:49 (9) 07:45 (6) 15:05 (11) 24:17 (12) 29:19 (12) 34:22 (12) 39:17 (12) 44:01 (12) 49:14 (12) 53:18 (12) 56:06 (12) 62:22 (12) 69:34 (12) 74:54 (12) 76:41 (12) 77:50 (12)    
13 Per Sundberg 0 79:29 02:24 (12) 04:35 (13) 03:00 (9) 07:23 (14) 09:29 (13) 05:13 (14) 04:04 (10) 04:43 (13) 04:44 (11) 04:51 (11) 03:59 (11) 02:50 (14) 06:43 (13) 06:52 (13) 05:58 (14) 01:23 (10) 01:18 (13) Per Sundberg 0
        02:24 (12) 06:59 (14) 09:59 (13) 17:22 (13) 26:51 (13) 32:04 (13) 36:08 (13) 40:51 (13) 45:35 (13) 50:26 (13) 54:25 (13) 57:15 (13) 63:58 (13) 70:50 (13) 76:48 (13) 78:11 (13) 79:29 (13)    
14 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 82:30 02:18 (9) 04:05 (11) 05:54 (14) 07:03 (12) 09:47 (14) 04:00 (12) 04:14 (11) 04:24 (11) 05:04 (14) 04:53 (12) 06:51 (14) 02:34 (11) 06:25 (12) 06:45 (12) 05:09 (11) 01:46 (13) 01:18 (13) Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF
        02:18 (9) 06:23 (11) 12:17 (14) 19:20 (14) 29:07 (14) 33:07 (14) 37:21 (14) 41:45 (14) 46:49 (14) 51:42 (14) 58:33 (14) 61:07 (14) 67:32 (14) 74:17 (14) 79:26 (14) 81:12 (14) 82:30 (14)    
- Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK 49:16 06:00   05:45   04:02   05:22   02:09   14:40   02:59   06:14                                   02:05   Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK
        06:00   11:45   15:47   21:09   23:18   37:58   40:57   47:11                                   49:16      
                                                                               
                                                                               
Plac Bana B - 4,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14           Mål   Bana B - 4,6 km Klubb
1 Tommy Lindberg Haninge SOK 44:30 04:15 (2) 02:40 (1) 02:59 (1) 03:09 (2) 02:47 (2) 03:43 (3) 02:34 (2) 04:35 (11) 02:04 (4) 03:30 (2) 01:19 (4) 04:48 (10) 03:49 (5) 01:06 (6)         01:12 (1) Tommy Lindberg Haninge SOK
        04:15 (2) 06:55 (1) 09:54 (1) 13:03 (1) 15:50 (1) 19:33 (1) 22:07 (1) 26:42 (1) 28:46 (1) 32:16 (1) 33:35 (1) 38:23 (1) 42:12 (1) 43:18 (1)         44:30 (1)    
2 Lars Grankvist Täby OK 48:29 04:44 (7) 03:23 (8) 03:10 (5) 04:51 (25) 02:38 (1) 03:56 (4) 04:52 (29) 03:34 (1) 02:11 (8) 03:31 (4) 01:04 (1) 03:57 (2) 04:20 (11) 01:02 (3)         01:16 (3) Lars Grankvist Täby OK
        04:44 (7) 08:07 (5) 11:17 (5) 16:08 (8) 18:46 (7) 22:42 (6) 27:34 (10) 31:08 (7) 33:19 (6) 36:50 (5) 37:54 (3) 41:51 (2) 46:11 (2) 47:13 (2)         48:29 (2)    
3 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 50:27 04:16 (3) 03:55 (12) 03:02 (2) 03:28 (5) 03:26 (11) 03:56 (4) 02:50 (5) 04:47 (16) 02:16 (10) 03:52 (7) 01:38 (12) 04:49 (11) 05:34 (22) 01:09 (9)         01:29 (16) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:16 (3) 08:11 (6) 11:13 (4) 14:41 (5) 18:07 (4) 22:03 (3) 24:53 (3) 29:40 (4) 31:56 (4) 35:48 (4) 37:26 (2) 42:15 (3) 47:49 (3) 48:58 (3)         50:27 (3)    
4 Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 52:13 06:15 (19) 02:53 (4) 03:31 (10) 03:45 (12) 03:09 (6) 04:18 (10) 03:18 (14) 04:19 (6) 03:51 (30) 03:48 (6) 02:23 (23) 04:22 (6) 03:47 (4) 01:14 (11)         01:20 (6) Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK
        06:15 (19) 09:08 (12) 12:39 (11) 16:24 (9) 19:33 (9) 23:51 (9) 27:09 (9) 31:28 (8) 35:19 (9) 39:07 (9) 41:30 (7) 45:52 (7) 49:39 (5) 50:53 (5)         52:13 (4)    
5 Kjell Holmberg OK Södertörn 52:17 04:32 (6) 04:18 (18) 03:15 (6) 03:28 (5) 03:24 (10) 04:07 (7) 03:16 (13) 04:47 (16) 02:39 (18) 04:00 (9) 01:22 (5) 05:21 (17) 05:07 (17) 01:14 (11)         01:27 (14) Kjell Holmberg OK Södertörn
        04:32 (6) 08:50 (11) 12:05 (9) 15:33 (7) 18:57 (8) 23:04 (7) 26:20 (7) 31:07 (6) 33:46 (7) 37:46 (7) 39:08 (4) 44:29 (5) 49:36 (4) 50:50 (4)         52:17 (5)    
6 Per-Johan Vikfors OK Österåker 53:02 05:04 (11) 02:52 (3) 03:04 (3) 03:36 (8) 03:58 (19) 04:30 (12) 02:31 (1) 03:42 (2) 01:52 (2) 04:27 (15) 06:06 (28) 04:59 (13) 03:42 (2) 01:17 (14)         01:22 (8) Per-Johan Vikfors OK Österåker
        05:04 (11) 07:56 (4) 11:00 (3) 14:36 (4) 18:34 (6) 23:04 (7) 25:35 (5) 29:17 (2) 31:09 (2) 35:36 (3) 41:42 (8) 46:41 (8) 50:23 (6) 51:40 (6)         53:02 (6)    
7 Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL 53:15 04:55 (9) 02:49 (2) 03:35 (12) 03:09 (2) 03:01 (4) 03:23 (1) 02:58 (8) 08:34 (29) 02:07 (7) 03:30 (2) 01:15 (2) 04:32 (8) 06:54 (30) 01:07 (7)         01:26 (11) Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL
        04:55 (9) 07:44 (3) 11:19 (6) 14:28 (3) 17:29 (3) 20:52 (2) 23:50 (2) 32:24 (9) 34:31 (8) 38:01 (8) 39:16 (5) 43:48 (4) 50:42 (7) 51:49 (7)         53:15 (7)    
8 Åke Wansölin Söders-Tyresö 54:00 05:12 (13) 03:14 (6) 03:19 (8) 03:00 (1) 03:43 (14) 03:42 (2) 03:07 (10) 04:06 (4) 02:04 (4) 04:06 (11) 08:02 (30) 04:17 (4) 03:45 (3) 01:02 (4)         01:21 (7) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        05:12 (13) 08:26 (7) 11:45 (8) 14:45 (6) 18:28 (5) 22:10 (4) 25:17 (4) 29:23 (3) 31:27 (3) 35:33 (2) 43:35 (11) 47:52 (10) 51:37 (9) 52:39 (8)         54:00 (8)    
9 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 54:11 04:02 (1) 02:57 (5) 03:39 (14) 03:20 (4) 03:08 (5) 05:35 (22) 03:23 (15) 07:16 (26) 02:20 (11) 04:11 (13) 01:30 (7) 04:20 (5) 05:54 (26) 01:10 (10)         01:26 (12) Leif Strandberg Gustavsbergs OK
        04:02 (1) 06:59 (2) 10:38 (2) 13:58 (2) 17:06 (2) 22:41 (5) 26:04 (6) 33:20 (10) 35:40 (10) 39:51 (10) 41:21 (6) 45:41 (6) 51:35 (8) 52:45 (9)         54:11 (9)    
10 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 54:23 05:15 (14) 04:31 (22) 03:43 (16) 03:47 (14) 04:54 (27) 03:56 (4) 02:41 (4) 04:41 (15) 02:47 (20) 04:00 (9) 01:30 (7) 05:20 (16) 04:38 (15) 01:21 (18)         01:19 (4) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        05:15 (14) 09:46 (15) 13:29 (13) 17:16 (13) 22:10 (14) 26:06 (12) 28:47 (11) 33:28 (11) 36:15 (11) 40:15 (11) 41:45 (9) 47:05 (9) 51:43 (10) 53:04 (10)         54:23 (10)    
11 Birgitta Billstam Järfälla OK 55:56 08:07 (25) 03:29 (9) 03:40 (15) 03:36 (8) 04:14 (23) 04:21 (11) 02:55 (6) 04:23 (8) 02:30 (13) 04:30 (18) 01:48 (16) 05:15 (15) 04:09 (8) 01:25 (20)         01:34 (17) Birgitta Billstam Järfälla OK
        08:07 (25) 11:36 (19) 15:16 (18) 18:52 (17) 23:06 (19) 27:27 (14) 30:22 (13) 34:45 (13) 37:15 (13) 41:45 (12) 43:33 (10) 48:48 (11) 52:57 (11) 54:22 (11)         55:56 (11)    
12 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 56:51 04:17 (4) 04:10 (15) 03:04 (3) 05:33 (29) 02:59 (3) 04:17 (9) 02:36 (3) 03:53 (3) 01:59 (3) 04:08 (12) 07:50 (29) 04:24 (7) 05:18 (19) 01:01 (2)         01:22 (8) Per-Erik Wåhlberg OK Linné
        04:17 (4) 08:27 (8) 11:31 (7) 17:04 (12) 20:03 (10) 24:20 (10) 26:56 (8) 30:49 (5) 32:48 (5) 36:56 (6) 44:46 (14) 49:10 (12) 54:28 (13) 55:29 (12)         56:51 (12)    
13 Lars Jonasson Järfälla OK 57:02 07:35 (23) 03:53 (11) 03:52 (18) 03:31 (7) 04:02 (20) 04:15 (8) 03:35 (17) 04:33 (9) 02:55 (23) 04:33 (20) 01:34 (9) 05:26 (20) 04:16 (10) 01:38 (27)         01:24 (10) Lars Jonasson Järfälla OK
        07:35 (23) 11:28 (17) 15:20 (19) 18:51 (16) 22:53 (17) 27:08 (13) 30:43 (15) 35:16 (14) 38:11 (14) 42:44 (14) 44:18 (12) 49:44 (13) 54:00 (12) 55:38 (13)         57:02 (13)    
14 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 58:09 04:57 (10) 03:49 (10) 03:32 (11) 04:08 (17) 04:12 (22) 04:31 (13) 04:32 (26) 04:33 (9) 02:43 (19) 05:02 (25) 02:41 (25) 06:05 (26) 04:25 (12) 01:19 (17)         01:40 (20) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        04:57 (10) 08:46 (10) 12:18 (10) 16:26 (10) 20:38 (12) 25:09 (11) 29:41 (12) 34:14 (12) 36:57 (12) 41:59 (13) 44:40 (13) 50:45 (15) 55:10 (14) 56:29 (14)         58:09 (14)    
15 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 59:02 08:39 (26) 03:17 (7) 03:15 (6) 03:44 (11) 03:20 (9) 07:05 (27) 03:10 (12) 04:12 (5) 04:00 (31) 03:59 (8) 01:41 (13) 05:37 (23) 04:05 (7) 01:24 (19)         01:34 (17) Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        08:39 (26) 11:56 (23) 15:11 (17) 18:55 (18) 22:15 (15) 29:20 (18) 32:30 (17) 36:42 (16) 40:42 (16) 44:41 (16) 46:22 (16) 51:59 (16) 56:04 (15) 57:28 (15)         59:02 (15)    
16 Sven-Inge Nylund Järfälla OK 59:48 05:32 (16) 04:06 (13) 04:09 (23) 04:12 (19) 04:05 (21) 05:29 (21) 04:43 (27) 05:05 (19) 03:46 (29) 04:28 (16) 01:42 (14) 05:14 (14) 04:03 (6) 01:29 (23)         01:45 (23) Sven-Inge Nylund Järfälla OK
        05:32 (16) 09:38 (13) 13:47 (14) 17:59 (14) 22:04 (13) 27:33 (16) 32:16 (16) 37:21 (17) 41:07 (18) 45:35 (17) 47:17 (17) 52:31 (17) 56:34 (16) 58:03 (16)         59:48 (16)    
17 Marita Samuelsson Sundbybergs IK 60:31 05:58 (18) 05:32 (25) 03:35 (12) 03:39 (10) 03:54 (18) 04:51 (17) 03:05 (9) 05:15 (21) 03:37 (28) 04:29 (17) 01:36 (10) 04:58 (12) 06:39 (29) 01:26 (22)         01:57 (26) Marita Samuelsson Sundbybergs IK
        05:58 (18) 11:30 (18) 15:05 (16) 18:44 (15) 22:38 (16) 27:29 (15) 30:34 (14) 35:49 (15) 39:26 (15) 43:55 (15) 45:31 (15) 50:29 (14) 57:08 (17) 58:34 (17)         60:31 (17)    
18 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 62:36 12:51 (28) 04:24 (19) 04:26 (26) 04:48 (24) 07:27 (31) 04:41 (16) 03:08 (11) 04:37 (13) 01:50 (1) 03:04 (1) 01:26 (6) 03:51 (1) 03:37 (1) 01:07 (7)         01:19 (4) Lars Forsstedt Söders-Tyresö
        12:51 (28) 17:15 (28) 21:41 (28) 26:29 (28) 33:56 (28) 38:37 (28) 41:45 (27) 46:22 (26) 48:12 (25) 51:16 (24) 52:42 (21) 56:33 (20) 60:10 (19) 61:17 (19)         62:36 (18)    
19 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 63:17 07:46 (24) 04:09 (14) 05:01 (28) 04:47 (23) 03:18 (8) 06:11 (23) 02:57 (7) 04:21 (7) 02:12 (9) 06:17 (30) 02:14 (21) 05:38 (24) 05:28 (21) 01:32 (25)         01:26 (11) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        07:46 (24) 11:55 (22) 16:56 (23) 21:43 (24) 25:01 (22) 31:12 (19) 34:09 (19) 38:30 (19) 40:42 (16) 46:59 (19) 49:13 (19) 54:51 (19) 60:19 (20) 61:51 (20)         63:17 (19)    
20 Anne Lundmark Järfälla OK 64:12 08:58 (27) 04:27 (20) 03:48 (17) 03:45 (12) 03:30 (12) 04:35 (15) 04:04 (21) 05:03 (18) 03:02 (24) 04:46 (22) 02:29 (24) 05:21 (17) 04:27 (13) 01:16 (13)         04:41 (31) Anne Lundmark Järfälla OK
        08:58 (27) 13:25 (26) 17:13 (24) 20:58 (22) 24:28 (21) 29:03 (17) 33:07 (18) 38:10 (18) 41:12 (19) 45:58 (18) 48:27 (18) 53:48 (18) 58:15 (18) 59:31 (18)         64:12 (20)    
21 Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF 65:37 07:27 (22) 04:14 (16) 03:59 (20) 04:37 (22) 06:40 (30) 04:52 (18) 03:45 (18) 05:25 (22) 02:53 (21) 05:35 (28) 02:08 (19) 05:51 (25) 05:08 (18) 01:29 (23)         01:34 (17) Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF
        07:27 (22) 11:41 (20) 15:40 (20) 20:17 (20) 26:57 (25) 31:49 (21) 35:34 (21) 40:59 (21) 43:52 (21) 49:27 (21) 51:35 (20) 57:26 (21) 62:34 (21) 64:03 (21)         65:37 (21)    
22 Ronny Hedlund OK Södertörn 65:44 07:14 (21) 04:54 (24) 06:02 (30) 04:10 (18) 03:48 (15) 05:14 (20) 03:59 (20) 05:06 (20) 03:10 (25) 04:55 (24) 04:23 (26) 05:26 (20) 04:37 (14) 01:18 (16)         01:28 (15) Ronny Hedlund OK Södertörn
        07:14 (21) 12:08 (24) 18:10 (25) 22:20 (25) 26:08 (23) 31:22 (20) 35:21 (20) 40:27 (20) 43:37 (20) 48:32 (20) 52:55 (23) 58:21 (22) 62:58 (22) 64:16 (22)         65:44 (22)    
23 Kurt Andersson Enebybergs IF 67:40 04:46 (8) 08:06 (30) 04:01 (21) 04:22 (20) 05:39 (28) 06:30 (26) 04:26 (23) 05:38 (23) 02:54 (22) 04:39 (21) 01:43 (15) 06:17 (27) 05:19 (20) 01:40 (29)         01:40 (20) Kurt Andersson Enebybergs IF
        04:46 (8) 12:52 (25) 16:53 (22) 21:15 (23) 26:54 (24) 33:24 (25) 37:50 (25) 43:28 (23) 46:22 (23) 51:01 (23) 52:44 (22) 59:01 (23) 64:20 (23) 66:00 (23)         67:40 (23)    
24 Staffan Bråsjö Järla Ok 68:20 06:18 (20) 04:28 (21) 08:28 (31) 06:36 (31) 03:15 (7) 06:15 (24) 04:44 (28) 09:15 (30) 02:06 (6) 03:44 (5) 01:18 (3) 03:57 (2) 06:01 (27) 00:41 (1)         01:14 (2) Staffan Bråsjö Järla Ok
        06:18 (20) 10:46 (16) 19:14 (27) 25:50 (27) 29:05 (27) 35:20 (26) 40:04 (26) 49:19 (28) 51:25 (28) 55:09 (27) 56:27 (27) 60:24 (24) 66:25 (25) 67:06 (24)         68:20 (24)    
25 Bo Winander Järfälla OK 71:45 04:27 (5) 04:15 (17) 03:58 (19) 04:05 (16) 03:49 (16) 17:48 (31) 04:17 (22) 04:35 (11) 02:23 (12) 04:26 (14) 02:00 (18) 04:42 (9) 05:38 (25) 01:02 (3)         04:20 (30) Bo Winander Järfälla OK
        04:27 (5) 08:42 (9) 12:40 (12) 16:45 (11) 20:34 (11) 38:22 (27) 42:39 (29) 47:14 (27) 49:37 (27) 54:03 (26) 56:03 (26) 60:45 (25) 66:23 (24) 67:25 (25)         71:45 (25)    
26 Svante Frid Enebybergs IF 74:29 05:10 (12) 04:34 (23) 04:05 (22) 05:44 (30) 03:30 (12) 09:24 (30) 03:48 (19) 07:45 (27) 02:37 (17) 05:19 (26) 02:13 (20) 13:06 (31) 04:13 (9) 01:17 (14)         01:44 (22) Svante Frid Enebybergs IF
        05:10 (12) 09:44 (14) 13:49 (15) 19:33 (19) 23:03 (18) 32:27 (24) 36:15 (22) 44:00 (24) 46:37 (24) 51:56 (25) 54:09 (24) 67:15 (28) 71:28 (26) 72:45 (26)         74:29 (26)    
27 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 76:07 14:40 (30) 06:19 (28) 03:29 (9) 04:58 (26) 04:44 (26) 04:32 (14) 03:32 (16) 09:16 (31) 02:31 (14) 05:33 (27) 01:37 (11) 05:31 (22) 06:11 (28) 01:25 (20)         01:49 (24) Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK
        14:40 (30) 20:59 (30) 24:28 (29) 29:26 (29) 34:10 (29) 38:42 (29) 42:14 (28) 51:30 (29) 54:01 (29) 59:34 (29) 61:11 (28) 66:42 (26) 72:53 (28) 74:18 (28)         76:07 (27)    
28 Eva Elnerud Sigtuna OK 76:09 05:48 (17) 06:03 (27) 04:10 (24) 04:22 (20) 03:53 (17) 08:09 (29) 04:26 (23) 05:52 (24) 02:34 (16) 04:30 (18) 05:45 (27) 11:24 (30) 05:37 (24) 01:32 (25)         02:04 (28) Eva Elnerud Sigtuna OK
        05:48 (17) 11:51 (21) 16:01 (21) 20:23 (21) 24:16 (20) 32:25 (23) 36:51 (23) 42:43 (22) 45:17 (22) 49:47 (22) 55:32 (25) 66:56 (27) 72:33 (27) 74:05 (27)         76:09 (28)    
29 Göran Kron KSIF 79:15 14:23 (29) 05:56 (26) 05:02 (29) 05:06 (27) 05:48 (29) 06:21 (25) 06:07 (31) 04:39 (14) 02:31 (14) 04:54 (23) 01:53 (17) 05:24 (19) 07:24 (31) 01:57 (31)         01:50 (25) Göran Kron KSIF
        14:23 (29) 20:19 (29) 25:21 (30) 30:27 (30) 36:15 (30) 42:36 (30) 48:43 (30) 53:22 (30) 55:53 (30) 60:47 (30) 62:40 (29) 68:04 (29) 75:28 (29) 77:25 (29)         79:15 (29)    
30 Åke Andreasson Gustavsberg 84:31 05:23 (15) 09:08 (31) 04:24 (25) 03:55 (15) 04:23 (25) 04:53 (19) 05:06 (30) 08:31 (28) 03:22 (26) 07:57 (31) 12:42 (31) 06:25 (28) 04:42 (16) 01:38 (27)         02:02 (27) Åke Andreasson Gustavsberg
        05:23 (15) 14:31 (27) 18:55 (26) 22:50 (26) 27:13 (26) 32:06 (22) 37:12 (24) 45:43 (25) 49:05 (26) 57:02 (28) 69:44 (31) 76:09 (31) 80:51 (30) 82:29 (30)         84:31 (30)    
31 Martin Eriksson OK Södertörn 85:16 17:01 (31) 06:57 (29) 04:46 (27) 05:08 (28) 04:15 (24) 07:22 (28) 04:27 (25) 06:18 (25) 03:22 (26) 06:00 (29) 02:17 (22) 07:54 (29) 05:35 (23) 01:46 (30)         02:08 (29) Martin Eriksson OK Södertörn
        17:01 (31) 23:58 (31) 28:44 (31) 33:52 (31) 38:07 (31) 45:29 (31) 49:56 (31) 56:14 (31) 59:36 (31) 65:36 (31) 67:53 (30) 75:47 (30) 81:22 (31) 83:08 (31)         85:16 (31)    
- Claes Nideborn Stora Tuna OK 51:56 04:00   08:06   03:31   04:04   04:28   02:55   04:43   02:24   04:25   01:17   05:01   04:00   01:18               01:44   Claes Nideborn Stora Tuna OK
        04:00   12:06   15:37   19:41   24:09   27:04   31:47   34:11   38:36   39:53   44:54   48:54   50:12               51:56      
- Christer Andén Södertälje-Nykvarn OF 58:57 09:11   07:57   03:38   03:21   04:17   02:47   04:26   02:49   04:34   02:39   05:50   04:17   01:25               01:46   Christer Andén Södertälje-Nykvarn OF
        09:11   17:08   20:46   24:07   28:24   31:11   35:37   38:26   43:00   45:39   51:29   55:46   57:11               58:57      
- John Östlund Sundbybergs IK 71:31 05:39   06:18   11:22   06:34   06:03   05:51   05:45   03:01   09:09   02:12   05:57   01:38                   02:02   John Östlund Sundbybergs IK
        05:39   11:57   23:19   29:53   35:56   41:47   47:32   50:33   59:42   61:54   67:51   69:29                   71:31      
                                                                               
                                                                               
Plac Bana C - 3,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10                           Mål   Bana C - 3,6 km Klubb
1 Tage Sandberg Bromma-Vällingby SOK 35:30 01:40 (7) 04:28 (2) 04:52 (3) 04:28 (2) 03:07 (4) 04:37 (5) 04:42 (1) 01:49 (5) 03:27 (2) 01:16 (8)                         01:04 (8) Tage Sandberg Bromma-Vällingby SOK
        01:40 (7) 06:08 (2) 11:00 (2) 15:28 (1) 18:35 (1) 23:12 (1) 27:54 (1) 29:43 (1) 33:10 (1) 34:26 (1)                         35:30 (1)    
2 Rolf Skoglund Hellas Orientering 36:48 01:24 (3) 05:58 (16) 04:14 (1) 04:18 (1) 04:06 (24) 04:00 (1) 05:58 (11) 01:36 (1) 03:12 (1) 01:10 (3)                         00:52 (2) Rolf Skoglund Hellas Orientering
        01:24 (3) 07:22 (9) 11:36 (4) 15:54 (2) 20:00 (3) 24:00 (2) 29:58 (2) 31:34 (2) 34:46 (2) 35:56 (2)                         36:48 (2)    
3 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 39:03 01:35 (4) 05:09 (7) 05:04 (6) 05:10 (5) 03:23 (7) 04:32 (4) 05:48 (9) 02:03 (11) 03:49 (5) 01:25 (18)                         01:05 (10) Hans-Erik Persson Sundbybergs IK
        01:35 (4) 06:44 (6) 11:48 (6) 16:58 (5) 20:21 (4) 24:53 (3) 30:41 (3) 32:44 (3) 36:33 (3) 37:58 (3)                         39:03 (3)    
4 Leif Nordin Turebergs IF 39:36 01:21 (2) 05:00 (5) 05:02 (5) 05:16 (6) 02:58 (2) 05:22 (13) 06:08 (12) 01:55 (8) 04:01 (9) 01:26 (21)                         01:07 (14) Leif Nordin Turebergs IF
        01:21 (2) 06:21 (3) 11:23 (3) 16:39 (3) 19:37 (2) 24:59 (4) 31:07 (4) 33:02 (4) 37:03 (4) 38:29 (4)                         39:36 (4)    
5 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 39:43 01:36 (5) 04:49 (3) 05:17 (7) 05:07 (4) 04:19 (27) 05:15 (11) 05:37 (4) 01:50 (6) 03:42 (4) 01:12 (4)                         00:59 (6) Stellan Fehrnström Enebybergs IF
        01:36 (5) 06:25 (4) 11:42 (5) 16:49 (4) 21:08 (5) 26:23 (6) 32:00 (5) 33:50 (5) 37:32 (5) 38:44 (5)                         39:43 (5)    
6 Ingvar Svensson Bjursås OK 40:33 01:14 (1) 04:12 (1) 04:54 (4) 06:54 (29) 04:33 (31) 04:07 (2) 06:32 (19) 01:56 (9) 03:52 (7) 01:22 (13)                         00:57 (4) Ingvar Svensson Bjursås OK
        01:14 (1) 05:26 (1) 10:20 (1) 17:14 (6) 21:47 (7) 25:54 (5) 32:26 (6) 34:22 (6) 38:14 (6) 39:36 (6)                         40:33 (6)    
7 Kenneth Berglund Hellas Orientering 42:50 01:44 (11) 06:03 (19) 05:51 (14) 05:52 (11) 03:28 (9) 05:13 (10) 05:40 (6) 02:14 (17) 04:18 (12) 01:15 (6)                         01:12 (23) Kenneth Berglund Hellas Orientering
        01:44 (11) 07:47 (13) 13:38 (10) 19:30 (8) 22:58 (8) 28:11 (9) 33:51 (7) 36:05 (7) 40:23 (7) 41:38 (7)                         42:50 (7)    
8 Rune Carlsson Sundbybergs IK 43:09 01:36 (5) 08:06 (35) 05:48 (11) 04:33 (3) 02:57 (1) 04:26 (3) 08:17 (33) 01:46 (4) 03:27 (2) 01:15 (6)                         00:58 (5) Rune Carlsson Sundbybergs IK
        01:36 (5) 09:42 (32) 15:30 (26) 20:03 (11) 23:00 (9) 27:26 (8) 35:43 (9) 37:29 (9) 40:56 (8) 42:11 (8)                         43:09 (8)    
9 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 43:34 01:45 (15) 06:28 (25) 05:49 (13) 06:48 (27) 03:06 (3) 05:15 (11) 05:43 (8) 02:07 (15) 04:22 (13) 01:09 (2)                         01:02 (7) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        01:45 (15) 08:13 (18) 14:02 (11) 20:50 (17) 23:56 (11) 29:11 (10) 34:54 (8) 37:01 (8) 41:23 (9) 42:32 (9)                         43:34 (9)    
10 Ulf Carnby Täby OK 44:22 01:47 (16) 08:37 (36) 04:48 (2) 05:42 (10) 04:05 (22) 04:46 (6) 06:24 (17) 01:50 (6) 03:50 (6) 01:22 (13)                         01:11 (20) Ulf Carnby Täby OK
        01:47 (16) 10:24 (35) 15:12 (24) 20:54 (18) 24:59 (17) 29:45 (13) 36:09 (13) 37:59 (11) 41:49 (10) 43:11 (10)                         44:22 (10)    
11 Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben 44:23 03:21 (44) 05:07 (6) 06:02 (17) 05:56 (13) 03:33 (10) 05:33 (15) 06:14 (13) 02:05 (13) 04:11 (11) 01:16 (8)                         01:05 (10) Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben
        03:21 (44) 08:28 (22) 14:30 (16) 20:26 (14) 23:59 (12) 29:32 (11) 35:46 (10) 37:51 (10) 42:02 (11) 43:18 (11)                         44:23 (11)    
12 Christer Andersson ATG 45:57 01:41 (8) 05:29 (11) 07:04 (32) 06:45 (25) 03:23 (7) 05:31 (14) 05:54 (10) 02:51 (40) 04:50 (24) 01:19 (11)                         01:10 (19) Christer Andersson ATG
        01:41 (8) 07:10 (8) 14:14 (15) 20:59 (19) 24:22 (14) 29:53 (14) 35:47 (11) 38:38 (13) 43:28 (13) 44:47 (12)                         45:57 (12)    
13 Tord Jansson Södertälje-Nykvarn OF 46:23 01:43 (9) 04:49 (3) 06:32 (24) 06:30 (22) 04:26 (29) 06:15 (30) 06:19 (15) 02:04 (12) 05:02 (32) 01:28 (22)                         01:15 (29) Tord Jansson Södertälje-Nykvarn OF
        01:43 (9) 06:32 (5) 13:04 (8) 19:34 (9) 24:00 (13) 30:15 (15) 36:34 (14) 38:38 (13) 43:40 (14) 45:08 (13)                         46:23 (13)    
14 Jan Olof Norén Järla Orientering 46:35 01:55 (19) 05:43 (14) 06:27 (23) 06:07 (14) 03:34 (11) 05:50 (20) 06:28 (18) 02:19 (21) 05:04 (34) 01:48 (34)                         01:20 (33) Jan Olof Norén Järla Orientering
        01:55 (19) 07:38 (12) 14:05 (12) 20:12 (12) 23:46 (10) 29:36 (12) 36:04 (12) 38:23 (12) 43:27 (12) 45:15 (14)                         46:35 (14)    
15 Ingrid Graneli Haninge SOK 47:52 02:07 (28) 05:20 (9) 05:57 (15) 06:12 (16) 05:53 (44) 06:37 (35) 06:17 (14) 02:17 (19) 04:43 (21) 01:24 (17)                         01:05 (10) Ingrid Graneli Haninge SOK
        02:07 (28) 07:27 (10) 13:24 (9) 19:36 (10) 25:29 (19) 32:06 (21) 38:23 (18) 40:40 (17) 45:23 (16) 46:47 (16)                         47:52 (15)    
16 Christer Hedin IFK Enskede 48:12 02:10 (30) 05:26 (10) 06:55 (29) 07:56 (38) 03:42 (14) 06:12 (29) 05:41 (7) 02:18 (20) 04:58 (29) 01:25 (18)                         01:29 (39) Christer Hedin IFK Enskede
        02:10 (30) 07:36 (11) 14:31 (17) 22:27 (27) 26:09 (21) 32:21 (23) 38:02 (16) 40:20 (15) 45:18 (15) 46:43 (15)                         48:12 (16)    
17 Ove Forsberg Turebergs IF 48:24 01:44 (11) 07:56 (34) 05:42 (9) 06:25 (19) 04:38 (34) 05:53 (21) 05:24 (3) 02:47 (38) 05:00 (30) 01:36 (27)                         01:19 (31) Ove Forsberg Turebergs IF
        01:44 (11) 09:40 (31) 15:22 (25) 21:47 (22) 26:25 (24) 32:18 (22) 37:42 (15) 40:29 (16) 45:29 (17) 47:05 (17)                         48:24 (17)    
18 Bo Sundén Karlsbyhedens IK 48:51 02:30 (36) 05:51 (15) 06:22 (20) 07:06 (31) 03:43 (15) 05:54 (22) 07:06 (23) 02:19 (21) 05:13 (37) 01:32 (25)                         01:15 (29) Bo Sundén Karlsbyhedens IK
        02:30 (36) 08:21 (20) 14:43 (20) 21:49 (24) 25:32 (20) 31:26 (18) 38:32 (19) 40:51 (18) 46:04 (18) 47:36 (18)                         48:51 (18)    
19 Tommy Uvhagen Järfälla OK 48:55 01:44 (11) 06:04 (21) 08:01 (44) 06:26 (21) 04:05 (22) 06:06 (26) 06:46 (21) 02:16 (18) 04:45 (22) 01:33 (26)                         01:09 (16) Tommy Uvhagen Järfälla OK
        01:44 (11) 07:48 (14) 15:49 (28) 22:15 (26) 26:20 (23) 32:26 (25) 39:12 (20) 41:28 (19) 46:13 (19) 47:46 (19)                         48:55 (19)    
20 Göran Frisk Attunda OK 49:23 01:43 (9) 15:32 (49) 05:46 (10) 05:19 (7) 03:22 (6) 05:04 (8) 05:09 (2) 01:39 (2) 04:08 (10) 00:53 (1)                         00:48 (1) Göran Frisk Attunda OK
        01:43 (9) 17:15 (46) 23:01 (45) 28:20 (41) 31:42 (40) 36:46 (35) 41:55 (28) 43:34 (26) 47:42 (24) 48:35 (21)                         49:23 (20)    
21 Jan Larsson Tullinge SK 49:40 02:52 (42) 05:38 (13) 06:19 (19) 06:25 (19) 03:45 (16) 06:08 (28) 08:52 (36) 02:27 (26) 04:36 (18) 01:29 (24)                         01:09 (16) Jan Larsson Tullinge SK
        02:52 (42) 08:30 (23) 14:49 (21) 21:14 (20) 24:59 (17) 31:07 (17) 39:59 (23) 42:26 (21) 47:02 (21) 48:31 (20)                         49:40 (21)    
22 Per Lennart Karlsson Järfälla OK 49:50 02:03 (25) 06:01 (18) 06:56 (30) 05:36 (9) 04:16 (26) 07:33 (38) 06:53 (22) 02:40 (33) 05:02 (32) 01:44 (33)                         01:06 (13) Per Lennart Karlsson Järfälla OK
        02:03 (25) 08:04 (17) 15:00 (23) 20:36 (15) 24:52 (16) 32:25 (24) 39:18 (21) 41:58 (20) 47:00 (20) 48:44 (22)                         49:50 (22)    
23 Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn 50:06 02:36 (38) 05:58 (16) 05:32 (8) 06:37 (24) 06:24 (46) 04:55 (7) 07:17 (26) 03:22 (41) 04:27 (15) 01:37 (28)                         01:21 (34) Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn
        02:36 (38) 08:34 (24) 14:06 (13) 20:43 (16) 27:07 (25) 32:02 (20) 39:19 (22) 42:41 (22) 47:08 (22) 48:45 (23)                         50:06 (23)    
24 Mats Lundblad Täby OK 50:27 01:44 (11) 06:42 (28) 06:10 (18) 07:03 (30) 04:34 (32) 05:43 (19) 06:21 (16) 05:22 (48) 04:26 (14) 01:13 (5)                         01:09 (16) Mats Lundblad Täby OK
        01:44 (11) 08:26 (21) 14:36 (18) 21:39 (21) 26:13 (22) 31:56 (19) 38:17 (17) 43:39 (27) 48:05 (26) 49:18 (24)                         50:27 (24)    
25 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 51:03 02:04 (26) 09:36 (40) 06:35 (25) 06:32 (23) 03:59 (20) 05:56 (23) 05:38 (5) 02:38 (30) 04:33 (17) 02:20 (46)                         01:12 (23) Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK
        02:04 (26) 11:40 (38) 18:15 (37) 24:47 (32) 28:46 (29) 34:42 (28) 40:20 (24) 42:58 (23) 47:31 (23) 49:51 (27)                         51:03 (25)    
26 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 51:06 01:58 (21) 06:20 (24) 05:48 (11) 06:07 (14) 04:28 (30) 06:17 (31) 10:11 (42) 02:06 (14) 04:52 (25) 01:40 (30)                         01:19 (31) Jan-Olov Evertsson Järfälla OK
        01:58 (21) 08:18 (19) 14:06 (13) 20:13 (13) 24:41 (15) 30:58 (16) 41:09 (27) 43:15 (25) 48:07 (27) 49:47 (26)                         51:06 (26)    
27 Göran Larbo Attunda OK 51:13 01:53 (18) 05:13 (8) 05:57 (15) 05:26 (8) 03:09 (5) 05:12 (9) 15:50 (49) 02:01 (10) 03:55 (8) 01:23 (15)                         01:14 (26) Göran Larbo Attunda OK
        01:53 (18) 07:06 (7) 13:03 (7) 18:29 (7) 21:38 (6) 26:50 (7) 42:40 (30) 44:41 (29) 48:36 (28) 49:59 (28)                         51:13 (27)    
27 Jan Lindgren OK Södertörn 51:13 02:18 (34) 05:30 (12) 06:54 (28) 08:45 (42) 03:53 (18) 06:00 (25) 07:14 (25) 02:28 (27) 04:56 (27) 01:40 (30)                         01:35 (43) Jan Lindgren OK Södertörn
        02:18 (34) 07:48 (14) 14:42 (19) 23:27 (29) 27:20 (26) 33:20 (26) 40:34 (25) 43:02 (24) 47:58 (25) 49:38 (25)                         51:13 (27)    
29 Sven-Erik Widin OK Österåker 51:56 02:07 (28) 09:27 (39) 07:51 (39) 06:18 (17) 03:37 (12) 05:36 (17) 07:39 (29) 02:20 (23) 04:27 (15) 01:23 (15)                         01:11 (20) Sven-Erik Widin OK Österåker
        02:07 (28) 11:34 (37) 19:25 (40) 25:43 (37) 29:20 (33) 34:56 (29) 42:35 (29) 44:55 (30) 49:22 (30) 50:45 (30)                         51:56 (29)    
30 Ulf Bråsjö Järla Orientering 52:11 02:14 (33) 07:53 (33) 06:25 (22) 07:12 (32) 03:41 (13) 06:07 (27) 07:34 (28) 02:38 (30) 05:10 (36) 01:39 (29)                         01:38 (46) Ulf Bråsjö Järla Orientering
        02:14 (33) 10:07 (34) 16:32 (31) 23:44 (30) 27:25 (27) 33:32 (27) 41:06 (26) 43:44 (28) 48:54 (29) 50:33 (29)                         52:11 (30)    
31 Margareta Hagstedt Väsby OK 54:55 01:47 (16) 07:14 (29) 07:53 (41) 05:53 (12) 05:44 (43) 08:10 (40) 07:58 (31) 02:21 (24) 04:38 (20) 01:49 (35)                         01:28 (37) Margareta Hagstedt Väsby OK
        01:47 (16) 09:01 (29) 16:54 (33) 22:47 (28) 28:31 (28) 36:41 (34) 44:39 (34) 47:00 (32) 51:38 (31) 53:27 (31)                         54:55 (31)    
32 Göran Glanshed IFK Enskede 55:26 02:06 (27) 06:39 (27) 07:59 (43) 08:19 (41) 04:01 (21) 06:30 (33) 07:07 (24) 04:15 (44) 05:16 (38) 01:49 (35)                         01:25 (36) Göran Glanshed IFK Enskede
        02:06 (27) 08:45 (26) 16:44 (32) 25:03 (36) 29:04 (31) 35:34 (31) 42:41 (31) 46:56 (31) 52:12 (33) 54:01 (32)                         55:26 (32)    
33 Göran Johansson Snättringe SK 55:35 02:12 (31) 07:20 (30) 06:24 (21) 08:17 (40) 04:36 (33) 09:12 (48) 06:35 (20) 02:31 (28) 05:00 (30) 02:00 (40)                         01:28 (37) Göran Johansson Snättringe SK
        02:12 (31) 09:32 (30) 15:56 (29) 24:13 (31) 28:49 (30) 38:01 (38) 44:36 (33) 47:07 (33) 52:07 (32) 54:07 (33)                         55:35 (33)    
34 Carin Runqvist Järfälla OK 55:43 02:02 (24) 10:33 (42) 06:47 (26) 07:37 (35) 03:45 (16) 05:36 (17) 09:42 (40) 02:34 (29) 04:36 (18) 01:19 (11)                         01:12 (24) Carin Runqvist Järfälla OK
        02:02 (24) 12:35 (41) 19:22 (39) 26:59 (39) 30:44 (37) 36:20 (33) 46:02 (38) 48:36 (36) 53:12 (35) 54:31 (34)                         55:43 (34)    
35 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 55:51 02:00 (23) 06:35 (26) 07:10 (34) 06:22 (18) 06:58 (47) 05:56 (23) 09:12 (39) 04:03 (43) 04:56 (27) 01:25 (18)                         01:14 (26) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        02:00 (23) 08:35 (25) 15:45 (27) 22:07 (25) 29:05 (32) 35:01 (30) 44:13 (32) 48:16 (35) 53:12 (35) 54:37 (35)                         55:51 (35)    
36 Ingemar Johnsson OK Södertörn 56:05 02:34 (37) 07:30 (32) 07:36 (37) 07:14 (33) 05:41 (42) 06:25 (32) 08:00 (32) 02:45 (37) 05:07 (35) 01:59 (39)                         01:14 (26) Ingemar Johnsson OK Södertörn
        02:34 (37) 10:04 (33) 17:40 (35) 24:54 (33) 30:35 (36) 37:00 (36) 45:00 (35) 47:45 (34) 52:52 (34) 54:51 (36)                         56:05 (36)    
37 Anders Edling OK Linné 57:20 01:55 (19) 06:03 (19) 06:59 (31) 06:51 (28) 10:16 (49) 06:32 (34) 07:22 (27) 02:40 (33) 05:17 (39) 01:53 (38)                         01:32 (41) Anders Edling OK Linné
        01:55 (19) 07:58 (16) 14:57 (22) 21:48 (23) 32:04 (41) 38:36 (39) 45:58 (36) 48:38 (37) 53:55 (37) 55:48 (37)                         57:20 (37)    
38 Gunvor Sandberg Bromma-Vällingby SOK 57:58 02:12 (31) 09:10 (38) 06:51 (27) 06:46 (26) 05:04 (37) 05:35 (16) 12:38 (47) 02:11 (16) 04:46 (23) 01:49 (35)                         00:56 (3) Gunvor Sandberg Bromma-Vällingby SOK
        02:12 (31) 11:22 (36) 18:13 (36) 24:59 (34) 30:03 (35) 35:38 (32) 48:16 (39) 50:27 (39) 55:13 (38) 57:02 (38)                         57:58 (38)    
39 Carl Carlin Söders-Tyresö 59:46 02:41 (41) 06:18 (23) 07:06 (33) 08:57 (44) 04:49 (36) 07:33 (38) 08:36 (35) 02:48 (39) 07:18 (46) 02:05 (42)                         01:35 (43) Carl Carlin Söders-Tyresö
        02:41 (41) 08:59 (28) 16:05 (30) 25:02 (35) 29:51 (34) 37:24 (37) 46:00 (37) 48:48 (38) 56:06 (39) 58:11 (39)                         59:46 (39)    
40 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 60:23 02:37 (39) 11:42 (45) 07:26 (36) 08:15 (39) 03:53 (18) 06:40 (36) 09:01 (37) 01:43 (3) 04:53 (26) 03:09 (49)                         01:04 (8) Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        02:37 (39) 14:19 (44) 21:45 (43) 30:00 (44) 33:53 (43) 40:33 (42) 49:34 (40) 51:17 (40) 56:10 (40) 59:19 (40)                         60:23 (40)    
41 Gösta Guteland Snättringe SK 61:08 03:25 (45) 08:48 (37) 07:55 (42) 07:16 (34) 04:06 (24) 08:37 (43) 10:00 (41) 02:25 (25) 06:07 (43) 01:18 (10)                         01:11 (20) Gösta Guteland Snättringe SK
        03:25 (45) 12:13 (40) 20:08 (41) 27:24 (40) 31:30 (39) 40:07 (41) 50:07 (41) 52:32 (41) 58:39 (41) 59:57 (41)                         61:08 (41)    
42 Berit Lindunger Haninge SOK 63:57 05:52 (47) 07:27 (31) 08:41 (46) 07:37 (35) 04:24 (28) 08:55 (45) 09:02 (38) 02:42 (35) 05:43 (41) 02:00 (40)                         01:34 (42) Berit Lindunger Haninge SOK
        05:52 (47) 13:19 (43) 22:00 (44) 29:37 (43) 34:01 (44) 42:56 (44) 51:58 (43) 54:40 (43) 60:23 (42) 62:23 (42)                         63:57 (42)    
43 Leif Hermundstad Snättringe SK 64:26 02:37 (39) 06:09 (22) 08:16 (45) 08:53 (43) 05:34 (41) 08:27 (42) 12:02 (46) 02:38 (30) 05:55 (42) 02:10 (45)                         01:45 (47) Leif Hermundstad Snättringe SK
        02:37 (39) 08:46 (27) 17:02 (34) 25:55 (38) 31:29 (38) 39:56 (40) 51:58 (43) 54:36 (42) 60:31 (43) 62:41 (43)                         64:26 (43)    
44 Britt Nordqvist OK Sänkan 68:35 02:23 (35) 10:36 (43) 07:52 (40) 07:38 (37) 05:15 (38) 08:26 (41) 08:27 (34) 07:39 (49) 07:07 (44) 01:43 (32)                         01:29 (39) Britt Nordqvist OK Sänkan
        02:23 (35) 12:59 (42) 20:51 (42) 28:29 (42) 33:44 (42) 42:10 (43) 50:37 (42) 58:16 (44) 65:23 (44) 67:06 (44)                         68:35 (44)    
45 Ylva Nilsson Vallentuna-Össeby OL 69:33 01:59 (22) 09:57 (41) 07:25 (35) 14:25 (49) 04:41 (35) 07:07 (37) 10:53 (44) 04:51 (46) 05:40 (40) 01:28 (22)                         01:07 (14) Ylva Nilsson Vallentuna-Össeby OL
        01:59 (22) 11:56 (39) 19:21 (38) 33:46 (45) 38:27 (45) 45:34 (45) 56:27 (45) 61:18 (45) 66:58 (45) 68:26 (45)                         69:33 (45)    
46 Siv Frölund Haninge SOK 78:33 12:31 (49) 13:05 (47) 07:40 (38) 09:50 (45) 05:27 (39) 09:00 (46) 07:41 (30) 02:43 (36) 07:07 (44) 02:08 (44)                         01:21 (34) Siv Frölund Haninge SOK
        12:31 (49) 25:36 (49) 33:16 (49) 43:06 (49) 48:33 (49) 57:33 (48) 65:14 (47) 67:57 (46) 75:04 (46) 77:12 (46)                         78:33 (46)    
47 Olle Jacobson Rotebro IS 80:20 04:07 (46) 11:02 (44) 09:49 (48) 10:22 (46) 06:18 (45) 09:03 (47) 13:26 (48) 03:54 (42) 07:30 (47) 02:34 (48)                         02:15 (48) Olle Jacobson Rotebro IS
        04:07 (46) 15:09 (45) 24:58 (46) 35:20 (46) 41:38 (46) 50:41 (46) 64:07 (46) 68:01 (47) 75:31 (47) 78:05 (47)                         80:20 (47)    
48 Gunnel Balck IFK Enskede 84:10 06:12 (48) 12:46 (46) 09:37 (47) 12:47 (48) 05:32 (40) 08:54 (44) 10:50 (43) 04:19 (45) 09:32 (49) 02:05 (42)                         01:36 (45) Gunnel Balck IFK Enskede
        06:12 (48) 18:58 (48) 28:35 (47) 41:22 (48) 46:54 (47) 55:48 (47) 66:38 (48) 70:57 (48) 80:29 (48) 82:34 (48)                         84:10 (48)    
49 Ingvar Oskarsson Klubblös 88:14 03:16 (43) 14:45 (48) 10:47 (49) 11:15 (47) 08:17 (48) 10:16 (49) 11:59 (45) 04:54 (47) 07:54 (48) 02:27 (47)                         02:24 (49) Ingvar Oskarsson Klubblös
        03:16 (43) 18:01 (47) 28:48 (48) 40:03 (47) 48:20 (48) 58:36 (49) 70:35 (49) 75:29 (49) 83:23 (49) 85:50 (49)                         88:14 (49)    
- Eva von Heijne Sigtuna OK 57:26 02:34   05:49   08:29   10:42   07:14   05:54   07:09   02:39   05:29                               01:27   Eva von Heijne Sigtuna OK
        02:34   08:23   16:52   27:34   34:48   40:42   47:51   50:30   55:59                               57:26      
- Karl-Gustav Kilström Täby OK 108:28 08:10   27:00   08:10   09:15   10:56   08:16   08:37   03:23   23:05                               01:36   Karl-Gustav Kilström Täby OK
        08:10   35:10   43:20   52:35   63:31   71:47   80:24   83:47   106:52                               108:28      
                                                                               
                                                                               
Plac Bana D - 2,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8                                   Mål   Bana D - 2,5 km Klubb
1 Rune Rådeström Snättringe SK 30:21 02:32 (1) 07:00 (40) 04:49 (17) 03:15 (1) 01:13 (1) 04:56 (1) 01:46 (1) 03:28 (1)                                 01:22 (1) Rune Rådeström Snättringe SK
        02:32 (1) 09:32 (12) 14:21 (7) 17:36 (4) 18:49 (4) 23:45 (1) 25:31 (1) 28:59 (1)                                 30:21 (1)    
2 Ulf Eskilsson OK Södertörn 33:01 04:00 (5) 03:56 (4) 03:18 (2) 04:15 (5) 02:18 (27) 06:10 (5) 02:32 (8) 04:45 (5)                                 01:47 (5) Ulf Eskilsson OK Södertörn
        04:00 (5) 07:56 (2) 11:14 (1) 15:29 (1) 17:47 (1) 23:57 (2) 26:29 (2) 31:14 (2)                                 33:01 (2)    
3 Kjell Tancred IBM-Klubben 34:36 03:25 (2) 04:48 (17) 03:40 (5) 04:16 (8) 01:56 (19) 06:54 (8) 02:44 (15) 05:06 (11)                                 01:47 (5) Kjell Tancred IBM-Klubben
        03:25 (2) 08:13 (4) 11:53 (3) 16:09 (3) 18:05 (2) 24:59 (3) 27:43 (3) 32:49 (3)                                 34:36 (3)    
4 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 37:22 04:34 (11) 04:30 (11) 07:35 (41) 04:04 (2) 02:03 (21) 05:58 (4) 02:11 (2) 04:55 (7)                                 01:32 (3) Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        04:34 (11) 09:04 (8) 16:39 (23) 20:43 (16) 22:46 (17) 28:44 (10) 30:55 (7) 35:50 (5)                                 37:22 (4)    
5 Roland Bolin Snättringe SK 37:43 04:51 (15) 03:32 (1) 03:15 (1) 04:15 (6) 02:23 (30) 09:21 (28) 02:35 (9) 05:11 (13)                                 02:20 (30) Roland Bolin Snättringe SK
        04:51 (15) 08:23 (5) 11:38 (2) 15:53 (2) 18:16 (3) 27:37 (4) 30:12 (5) 35:23 (4)                                 37:43 (5)    
6 Lars Persson Väsby OK 38:07 03:30 (4) 04:33 (13) 07:03 (39) 05:09 (16) 01:37 (4) 06:49 (7) 02:13 (3) 05:05 (10)                                 02:08 (18) Lars Persson Väsby OK
        03:30 (4) 08:03 (3) 15:06 (11) 20:15 (13) 21:52 (10) 28:41 (9) 30:54 (6) 35:59 (6)                                 38:07 (6)    
7 Bertil Rydgren IFK Enskede 38:23 04:07 (7) 05:20 (26) 03:56 (9) 05:09 (16) 01:52 (13) 08:05 (17) 02:59 (18) 05:24 (16)                                 01:31 (2) Bertil Rydgren IFK Enskede
        04:07 (7) 09:27 (11) 13:23 (6) 18:32 (6) 20:24 (5) 28:29 (8) 31:28 (8) 36:52 (11)                                 38:23 (7)    
8 Bertil Ljungemyr IFK Lidingö SOK 38:25 04:24 (10) 04:13 (6) 03:29 (3) 05:38 (24) 02:57 (43) 06:59 (10) 02:31 (7) 06:21 (29)                                 01:53 (12) Bertil Ljungemyr IFK Lidingö SOK
        04:24 (10) 08:37 (6) 12:06 (4) 17:44 (5) 20:41 (6) 27:40 (6) 30:11 (4) 36:32 (9)                                 38:25 (8)    
9 Vilgot Bengtsson OK Österåker 38:36 06:03 (29) 04:20 (7) 05:22 (23) 04:10 (3) 01:54 (16) 05:53 (3) 04:06 (36) 04:30 (3)                                 02:18 (28) Vilgot Bengtsson OK Österåker
        06:03 (29) 10:23 (20) 15:45 (16) 19:55 (9) 21:49 (9) 27:42 (7) 31:48 (11) 36:18 (7)                                 38:36 (9)    
10 Sverker Tirén Hellas Orientering 38:42 04:34 (11) 04:25 (9) 06:58 (38) 04:15 (5) 01:41 (7) 06:56 (9) 02:41 (14) 05:21 (15)                                 01:51 (7) Sverker Tirén Hellas Orientering
        04:34 (11) 08:59 (7) 15:57 (19) 20:12 (12) 21:53 (12) 28:49 (11) 31:30 (9) 36:51 (10)                                 38:42 (10)    
11 Göran Bengtsson OK Österåker 38:47 06:07 (31) 04:21 (8) 05:23 (24) 04:13 (4) 01:49 (11) 05:44 (2) 04:07 (37) 04:43 (4)                                 02:20 (30) Göran Bengtsson OK Österåker
        06:07 (31) 10:28 (21) 15:51 (17) 20:04 (11) 21:53 (12) 27:37 (4) 31:44 (10) 36:27 (8)                                 38:47 (11)    
12 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 40:10 03:26 (3) 03:33 (2) 09:35 (45) 05:07 (13) 01:31 (2) 06:31 (6) 04:08 (38) 04:27 (2)                                 01:52 (9) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        03:26 (3) 06:59 (1) 16:34 (21) 21:41 (19) 23:12 (19) 29:43 (13) 33:51 (16) 38:18 (13)                                 40:10 (12)    
13 Björn Stolt OK Ravinen 40:23 06:20 (34) 04:47 (16) 04:05 (11) 04:50 (11) 01:36 (3) 09:02 (26) 02:40 (12) 05:06 (11)                                 01:57 (14) Björn Stolt OK Ravinen
        06:20 (34) 11:07 (23) 15:12 (12) 20:02 (10) 21:38 (8) 30:40 (15) 33:20 (14) 38:26 (14)                                 40:23 (13)    
14 Levin Svedberg Sundbybergs IK 40:43 04:02 (6) 06:07 (33) 05:16 (21) 05:47 (28) 01:45 (10) 08:06 (18) 02:30 (6) 05:18 (14)                                 01:52 (9) Levin Svedberg Sundbybergs IK
        04:02 (6) 10:09 (15) 15:25 (15) 21:12 (18) 22:57 (18) 31:03 (16) 33:33 (15) 38:51 (15)                                 40:43 (14)    
15 Lars Roos Attunda OK 40:53 06:13 (33) 04:28 (10) 05:11 (20) 04:43 (10) 01:37 (4) 08:13 (21) 02:23 (5) 04:53 (6)                                 03:12 (47) Lars Roos Attunda OK
        06:13 (33) 10:41 (22) 15:52 (18) 20:35 (15) 22:12 (15) 30:25 (14) 32:48 (12) 37:41 (12)                                 40:53 (15)    
16 Anki Holmberg Järla Orientering 40:56 04:23 (9) 05:28 (29) 04:33 (12) 05:21 (20) 02:07 (25) 07:35 (12) 03:40 (30) 05:44 (19)                                 02:05 (15) Anki Holmberg Järla Orientering
        04:23 (9) 09:51 (14) 14:24 (8) 19:45 (8) 21:52 (10) 29:27 (12) 33:07 (13) 38:51 (15)                                 40:56 (16)    
17 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 43:03 04:58 (16) 04:50 (18) 05:32 (27) 05:41 (26) 01:42 (8) 10:52 (35) 02:38 (10) 04:59 (8)                                 01:51 (7) Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK
        04:58 (16) 09:48 (13) 15:20 (13) 21:01 (17) 22:43 (16) 33:35 (20) 36:13 (19) 41:12 (18)                                 43:03 (17)    
18 Marianne Hamilton Enebybergs IF 44:12 07:37 (41) 03:49 (3) 03:55 (8) 06:30 (38) 01:49 (11) 09:12 (27) 02:17 (4) 05:36 (18) 01:43 (1)                             01:44 (4) Marianne Hamilton Enebybergs IF
        07:37 (41) 11:26 (26) 15:21 (14) 21:51 (20) 23:40 (20) 32:52 (17) 35:09 (17) 40:45 (17) 42:28 (1)                             44:12 (18)    
19 Alf Persson OK Österåker 44:44 04:40 (14) 04:32 (12) 05:28 (26) 05:40 (25) 01:44 (9) 11:13 (37) 02:39 (11) 06:16 (26)                                 02:32 (36) Alf Persson OK Österåker
        04:40 (14) 09:12 (9) 14:40 (9) 20:20 (14) 22:04 (14) 33:17 (19) 35:56 (18) 42:12 (19)                                 44:44 (19)    
20 Lars-Erik Lindell Väsby OK 45:47 05:07 (18) 05:04 (22) 08:42 (43) 05:11 (18) 02:03 (21) 07:52 (14) 03:20 (22) 06:11 (25)                                 02:17 (26) Lars-Erik Lindell Väsby OK
        05:07 (18) 10:11 (16) 18:53 (30) 24:04 (29) 26:07 (28) 33:59 (22) 37:19 (22) 43:30 (20)                                 45:47 (20)    
21 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 46:20 05:59 (28) 06:08 (34) 04:34 (13) 06:24 (37) 02:35 (37) 08:08 (19) 03:28 (23) 06:20 (28)                                 02:44 (37) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        05:59 (28) 12:07 (30) 16:41 (24) 23:05 (25) 25:40 (25) 33:48 (21) 37:16 (21) 43:36 (21)                                 46:20 (21)    
22 Ove Kjjllberg Klubblös 47:02 08:23 (44) 05:25 (27) 03:47 (7) 04:52 (12) 02:38 (40) 08:09 (20) 03:29 (25) 08:12 (46)                                 02:07 (16) Ove Kjjllberg Klubblös
        08:23 (44) 13:48 (37) 17:35 (28) 22:27 (21) 25:05 (22) 33:14 (18) 36:43 (20) 44:55 (23)                                 47:02 (22)    
23 Leif Hagstedt Väsby OK 47:22 07:42 (42) 05:04 (22) 03:39 (4) 06:04 (31) 02:51 (41) 10:24 (32) 03:33 (27) 05:57 (20)                                 02:08 (18) Leif Hagstedt Väsby OK
        07:42 (42) 12:46 (34) 16:25 (20) 22:29 (22) 25:20 (24) 35:44 (26) 39:17 (26) 45:14 (25)                                 47:22 (23)    
24 Bo Eklind Klubblös 47:23 06:35 (38) 05:59 (31) 04:00 (10) 05:58 (29) 02:25 (33) 10:41 (34) 03:18 (21) 06:03 (21)                                 02:24 (32) Bo Eklind Klubblös
        06:35 (38) 12:34 (33) 16:34 (21) 22:32 (23) 24:57 (21) 35:38 (25) 38:56 (25) 44:59 (24)                                 47:23 (24)    
25 Göran Grimvall Täby Ok 47:28 05:21 (21) 04:51 (19) 08:18 (42) 05:21 (20) 01:53 (15) 08:17 (22) 04:18 (42) 06:21 (29)                                 02:48 (40) Göran Grimvall Täby Ok
        05:21 (21) 10:12 (17) 18:30 (29) 23:51 (28) 25:44 (26) 34:01 (23) 38:19 (23) 44:40 (22)                                 47:28 (25)    
26 Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK 48:03 05:25 (23) 06:41 (39) 05:26 (25) 06:11 (34) 02:13 (26) 08:56 (25) 03:33 (27) 07:07 (39)                                 02:31 (35) Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK
        05:25 (23) 12:06 (29) 17:32 (27) 23:43 (27) 25:56 (27) 34:52 (24) 38:25 (24) 45:32 (26)                                 48:03 (26)    
27 Bror Wahlberg Haninge SOK 48:16 09:55 (47) 05:26 (28) 06:34 (36) 05:08 (15) 02:05 (23) 07:53 (15) 02:52 (16) 06:16 (26)                                 02:07 (16) Bror Wahlberg Haninge SOK
        09:55 (47) 15:21 (40) 21:55 (36) 27:03 (33) 29:08 (31) 37:01 (30) 39:53 (28) 46:09 (27)                                 48:16 (27)    
28 Gösta Hansson Bromma-Vällingby SOK 49:22 06:10 (32) 06:04 (32) 04:43 (14) 06:03 (30) 03:24 (46) 09:59 (30) 03:44 (32) 07:07 (39)                                 02:08 (18) Gösta Hansson Bromma-Vällingby SOK
        06:10 (32) 12:14 (32) 16:57 (25) 23:00 (24) 26:24 (29) 36:23 (27) 40:07 (29) 47:14 (28)                                 49:22 (28)    
29 Torsten Jansson Skogsluffarna 50:00 06:25 (36) 04:54 (20) 11:10 (51) 05:07 (13) 01:55 (18) 07:07 (11) 05:44 (52) 05:27 (17)                                 02:11 (21) Torsten Jansson Skogsluffarna
        06:25 (36) 11:19 (24) 22:29 (37) 27:36 (34) 29:31 (33) 36:38 (29) 42:22 (30) 47:49 (29)                                 50:00 (29)    
30 Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 51:47 05:07 (18) 08:37 (45) 09:36 (46) 07:17 (41) 01:39 (6) 09:52 (29) 02:40 (12) 05:03 (9)                                 01:56 (13) Saga Mård Bromma-Vällingby SOK
        05:07 (18) 13:44 (35) 23:20 (39) 30:37 (41) 32:16 (39) 42:08 (36) 44:48 (34) 49:51 (30)                                 51:47 (30)    
31 Göran Rastborg Bromma-Vällingby SOK 52:14 05:49 (27) 05:35 (30) 05:43 (29) 09:02 (51) 04:09 (52) 08:23 (23) 04:16 (41) 07:01 (38)                                 02:16 (25) Göran Rastborg Bromma-Vällingby SOK
        05:49 (27) 11:24 (25) 17:07 (26) 26:09 (30) 30:18 (34) 38:41 (31) 42:57 (31) 49:58 (31)                                 52:14 (31)    
32 Thorsten Höglund Turebergs IF 52:47 13:45 (52) 05:07 (24) 04:43 (14) 06:19 (36) 02:18 (27) 07:53 (15) 04:23 (43) 06:05 (22)                                 02:14 (23) Thorsten Höglund Turebergs IF
        13:45 (52) 18:52 (47) 23:35 (40) 29:54 (38) 32:12 (37) 40:05 (32) 44:28 (33) 50:33 (32)                                 52:47 (32)    
33 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 52:59 05:09 (20) 05:03 (21) 11:00 (50) 05:24 (22) 02:32 (35) 11:40 (40) 03:31 (26) 06:23 (31)                                 02:17 (26) Elisabeth Carlin Söders-Tyresö
        05:09 (20) 10:12 (17) 21:12 (32) 26:36 (32) 29:08 (31) 40:48 (33) 44:19 (32) 50:42 (33)                                 52:59 (33)    
34 Jan Brundell Solna OK 54:31 06:20 (34) 10:20 (49) 05:06 (19) 08:09 (44) 03:32 (49) 08:33 (24) 03:41 (31) 06:26 (32)                                 02:24 (32) Jan Brundell Solna OK
        06:20 (34) 16:40 (43) 21:46 (35) 29:55 (39) 33:27 (42) 42:00 (35) 45:41 (37) 52:07 (34)                                 54:31 (34)    
35 Errol Wicksell Hellas Orientering 55:36 06:05 (30) 07:41 (43) 06:21 (33) 06:06 (32) 02:23 (30) 12:55 (46) 03:36 (29) 07:26 (42)                                 03:03 (45) Errol Wicksell Hellas Orientering
        06:05 (30) 13:46 (36) 20:07 (31) 26:13 (31) 28:36 (30) 41:31 (34) 45:07 (36) 52:33 (35)                                 55:36 (35)    
36 Birgitta Nylund Järfälla OK 57:23 05:42 (25) 06:30 (37) 10:53 (49) 05:42 (27) 02:05 (23) 12:47 (44) 05:19 (51) 06:06 (23)                                 02:19 (29) Birgitta Nylund Järfälla OK
        05:42 (25) 12:12 (31) 23:05 (38) 28:47 (35) 30:52 (35) 43:39 (39) 48:58 (40) 55:04 (36)                                 57:23 (36)    
37 Allan Vedin Järfälla OK 57:36 04:35 (13) 04:42 (15) 03:46 (6) 06:09 (33) 01:57 (20) 15:16 (51) 03:14 (20) 15:45 (53)                                 02:12 (22) Allan Vedin Järfälla OK
        04:35 (13) 09:17 (10) 13:03 (5) 19:12 (7) 21:09 (7) 36:25 (28) 39:39 (27) 55:24 (37)                                 57:36 (37)    
38 Sven Jansson Snättringe SK 57:40 09:29 (46) 05:10 (25) 10:49 (48) 05:32 (23) 02:23 (30) 12:13 (43) 03:44 (32) 06:06 (23)                                 02:14 (23) Sven Jansson Snättringe SK
        09:29 (46) 14:39 (38) 25:28 (46) 31:00 (42) 33:23 (40) 45:36 (42) 49:20 (42) 55:26 (38)                                 57:40 (38)    
39 Hans Eriksson Hellas Orientering 58:11 07:08 (40) 04:34 (14) 12:37 (52) 05:19 (19) 02:36 (38) 13:08 (47) 03:08 (19) 07:13 (41)                                 02:28 (34) Hans Eriksson Hellas Orientering
        07:08 (40) 11:42 (28) 24:19 (42) 29:38 (37) 32:14 (38) 45:22 (41) 48:30 (39) 55:43 (39)                                 58:11 (39)    
40 Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 58:42 05:06 (17) 11:25 (50) 04:56 (18) 07:54 (43) 02:34 (36) 11:23 (38) 04:53 (49) 07:38 (44)                                 02:53 (41) Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK
        05:06 (17) 16:31 (42) 21:27 (34) 29:21 (36) 31:55 (36) 43:18 (38) 48:11 (38) 55:49 (40)                                 58:42 (40)    
41 Yvonne Branting Skarpnäcks OL 61:20 06:41 (39) 08:29 (44) 06:13 (32) 08:37 (47) 03:26 (47) 10:53 (36) 04:53 (49) 08:49 (49)                                 03:19 (48) Yvonne Branting Skarpnäcks OL
        06:41 (39) 15:10 (39) 21:23 (33) 30:00 (40) 33:26 (41) 44:19 (40) 49:12 (41) 58:01 (41)                                 61:20 (41)    
42 Lennart Sjöstål Klubblös 63:01 18:29 (54) 04:08 (5) 05:17 (22) 04:32 (9) 01:52 (13) 07:50 (13) 02:53 (17) 16:08 (54)                                 01:52 (9) Lennart Sjöstål Klubblös
        18:29 (54) 22:37 (50) 27:54 (50) 32:26 (45) 34:18 (43) 42:08 (36) 45:01 (35) 61:09 (45)                                 63:01 (42)    
43 Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK 63:22 05:30 (24) 13:24 (52) 05:57 (30) 08:48 (49) 03:22 (45) 12:12 (41) 04:24 (45) 06:45 (33)                                 03:00 (44) Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK
        05:30 (24) 18:54 (48) 24:51 (43) 33:39 (47) 37:01 (46) 49:13 (43) 53:37 (44) 60:22 (42)                                 63:22 (43)    
44 Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK 63:23 05:45 (26) 13:04 (51) 06:07 (31) 08:39 (48) 03:28 (48) 12:12 (41) 04:23 (43) 06:46 (34)                                 02:59 (43) Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK
        05:45 (26) 18:49 (46) 24:56 (44) 33:35 (46) 37:03 (47) 49:15 (44) 53:38 (45) 60:24 (43)                                 63:23 (44)    
45 Mats Halvarez Klubblös 63:31 10:46 (48) 06:34 (38) 06:24 (34) 08:11 (45) 02:56 (42) 14:48 (50) 04:08 (38) 07:00 (37)                                 02:44 (37) Mats Halvarez Klubblös
        10:46 (48) 17:20 (44) 23:44 (41) 31:55 (43) 34:51 (44) 49:39 (46) 53:47 (46) 60:47 (44)                                 63:31 (45)    
46 Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 65:01 11:29 (49) 07:13 (41) 06:32 (35) 07:04 (40) 02:37 (39) 15:17 (52) 03:53 (34) 07:34 (43)                                 03:22 (49) Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK
        11:29 (49) 18:42 (45) 25:14 (45) 32:18 (44) 34:55 (45) 50:12 (47) 54:05 (47) 61:39 (46)                                 65:01 (46)    
47 Ingvar Johannesson Solna OK 66:07 05:21 (21) 06:16 (36) 15:52 (54) 09:21 (52) 02:22 (29) 10:03 (31) 04:10 (40) 09:20 (50)                                 03:22 (49) Ingvar Johannesson Solna OK
        05:21 (21) 11:37 (27) 27:29 (49) 36:50 (50) 39:12 (50) 49:15 (44) 53:25 (43) 62:45 (47)                                 66:07 (47)    
48 Berit Edengren Nyköpings OK 66:24 04:09 (8) 06:08 (34) 04:45 (16) 08:20 (46) 01:54 (16) 26:47 (54) 04:28 (47) 06:46 (34)                                 03:07 (46) Berit Edengren Nyköpings OK
        04:09 (8) 10:17 (19) 15:02 (10) 23:22 (26) 25:16 (23) 52:03 (51) 56:31 (50) 63:17 (49)                                 66:24 (48)    
48 Maud Andersson Täby OK 66:24 08:05 (43) 14:58 (53) 05:34 (28) 06:15 (35) 03:48 (51) 11:34 (39) 03:57 (35) 08:38 (48)                                 03:35 (52) Maud Andersson Täby OK
        08:05 (43) 23:03 (52) 28:37 (51) 34:52 (49) 38:40 (48) 50:14 (48) 54:11 (48) 62:49 (48)                                 66:24 (48)    
50 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 66:45 06:30 (37) 09:55 (48) 09:59 (47) 11:12 (53) 03:15 (44) 10:40 (33) 04:35 (48) 07:43 (45)                                 02:56 (42) Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        06:30 (37) 16:25 (41) 26:24 (48) 37:36 (51) 40:51 (51) 51:31 (49) 56:06 (49) 63:49 (50)                                 66:45 (50)    
51 Tage Eriksson Bromma-Vällingby SOK 71:48 13:28 (51) 09:28 (47) 07:07 (40) 08:57 (50) 03:42 (50) 13:35 (49) 04:24 (45) 08:20 (47)                                 02:47 (39) Tage Eriksson Bromma-Vällingby SOK
        13:28 (51) 22:56 (51) 30:03 (52) 39:00 (52) 42:42 (53) 56:17 (52) 60:41 (52) 69:01 (52)                                 71:48 (51)    
52 Ingrid Gunnarsson Täby OK 72:01 12:16 (50) 07:22 (42) 06:43 (37) 07:35 (42) 04:50 (54) 12:53 (45) 06:17 (54) 10:32 (51)                                 03:33 (51) Ingrid Gunnarsson Täby OK
        12:16 (50) 19:38 (49) 26:21 (47) 33:56 (48) 38:46 (49) 51:39 (50) 57:56 (51) 68:28 (51)                                 72:01 (52)    
53 Yvonne Roos Attunda OK 76:11 14:38 (53) 09:01 (46) 09:21 (44) 06:49 (39) 02:31 (34) 19:55 (53) 03:28 (23) 06:51 (36)                                 03:37 (53) Yvonne Roos Attunda OK
        14:38 (53) 23:39 (53) 33:00 (53) 39:49 (53) 42:20 (52) 62:15 (53) 65:43 (53) 72:34 (53)                                 76:11 (53)    
54 Solveig Spångberg IFK Lidingös Skid o OK 410:47 08:38 (45) 21:22 (54) 14:21 (53) 18:44 (54) 04:44 (53) 13:17 (48) 06:13 (53) 10:39 (52)                                 312:49 (54) Solveig Spångberg IFK Lidingös Skid o OK
        08:38 (45) 30:00 (54) 44:21 (54) 63:05 (54) 67:49 (54) 81:06 (54) 87:19 (54) 97:58 (54)                                 410:47 (54)    
- Leif Gustafsson Storviks IF 58:33 06:06   06:31   06:20   08:33   12:58   03:25   11:15                                       03:25   Leif Gustafsson Storviks IF
        06:06   12:37   18:57   27:30   40:28   43:53   55:08                                       58:33      
- Lars Löthman Järfälla OK 68:22 04:18   07:22   06:27   05:24   02:10   32:55   06:18                                       03:28   Lars Löthman Järfälla OK
        04:18   11:40   18:07   23:31   25:41   58:36   64:54                                       68:22      
- Henning Hamilton Enebybergs IF 70:16 07:01   05:45   00:06   04:11   08:32   09:48   09:48   14:23   07:58                               02:44   Henning Hamilton Enebybergs IF
        07:01   12:46   12:52   17:03   25:35   35:23   45:11   59:34   67:32                               70:16      
- Margit Lundström OK Sänkan 78:40 22:38   09:06   23:44   19:57                                                   03:15   Margit Lundström OK Sänkan
        22:38   31:44   55:28   75:25                                                   78:40