Sträcktider Luffarligan Sätra IP                                                                                        
  2016-03-23 Svarta tider är sträcktider                                                                                    
    Blå tider är från start                                                                                          
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                                    
                                                                                               
Plac Bana A - 5,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   --18   --19   --20   Mål   Bana A - 5,3 km Klubb
1 Jacob Lindstam OK Ravinen 41:59 03:07 (1) 01:21 (2) 04:43 (1) 02:12 (3) 01:47 (1) 02:18 (3) 04:43 (5) 01:03 (1) 02:26 (2) 02:35 (2) 01:29 (3) 01:26 (1) 01:08 (1) 02:19 (3) 01:54 (1) 01:04 (1) 01:38 (6) 00:52 (1) 01:54 (1) 01:22 (1) 00:38 (1) Jacob Lindstam OK Ravinen
        03:07 (1) 04:28 (2) 09:11 (1) 11:23 (1) 13:10 (1) 15:28 (1) 20:11 (2) 21:14 (1) 23:40 (1) 26:15 (1) 27:44 (1) 29:10 (1) 30:18 (1) 32:37 (1) 34:31 (1) 35:35 (1) 37:13 (1) 38:05 (1) 39:59 (1) 41:21 (1) 41:59 (1)    
2 Niklas Wrane Söders-Tyresö 44:41 03:21 (2) 01:03 (1) 05:05 (2) 02:03 (1) 01:53 (3) 02:11 (1) 03:39 (1) 02:23 (7) 02:13 (1) 02:26 (1) 01:47 (4) 02:33 (5) 01:27 (2) 02:11 (1) 02:12 (2) 01:14 (2) 01:22 (1) 00:56 (2) 02:21 (2) 01:33 (2) 00:48 (2) Niklas Wrane Söders-Tyresö
        03:21 (2) 04:24 (1) 09:29 (2) 11:32 (2) 13:25 (2) 15:36 (2) 19:15 (1) 21:38 (2) 23:51 (2) 26:17 (2) 28:04 (2) 30:37 (2) 32:04 (2) 34:15 (2) 36:27 (2) 37:41 (2) 39:03 (2) 39:59 (2) 42:20 (2) 43:53 (2) 44:41 (2)    
3 Fredrik Persson Domnarvets GOIF 47:33 03:27 (3) 01:39 (5) 06:06 (5) 02:09 (2) 01:52 (2) 02:26 (4) 04:14 (4) 01:43 (3) 02:27 (3) 03:00 (3) 01:25 (1) 02:00 (2) 01:39 (4) 02:18 (2) 02:16 (3) 01:17 (3) 01:27 (3) 01:02 (3) 02:34 (3) 01:33 (2) 00:59 (4) Fredrik Persson Domnarvets GOIF
        03:27 (3) 05:06 (4) 11:12 (4) 13:21 (3) 15:13 (3) 17:39 (3) 21:53 (3) 23:36 (3) 26:03 (3) 29:03 (3) 30:28 (3) 32:28 (3) 34:07 (3) 36:25 (3) 38:41 (3) 39:58 (3) 41:25 (3) 42:27 (3) 45:01 (3) 46:34 (3) 47:33 (3)    
4 Henrik Sjögren Haninge SOK 50:28 03:31 (4) 01:30 (4) 06:01 (3) 03:34 (7) 02:25 (5) 02:11 (1) 03:48 (2) 02:00 (5) 02:51 (4) 03:18 (5) 01:27 (2) 02:13 (3) 01:32 (3) 02:25 (4) 02:25 (4) 01:29 (4) 01:26 (2) 01:07 (4) 02:35 (5) 01:51 (5) 00:49 (3) Henrik Sjögren Haninge SOK
        03:31 (4) 05:01 (3) 11:02 (3) 14:36 (5) 17:01 (5) 19:12 (4) 23:00 (4) 25:00 (4) 27:51 (4) 31:09 (4) 32:36 (4) 34:49 (4) 36:21 (4) 38:46 (4) 41:11 (4) 42:40 (4) 44:06 (4) 45:13 (4) 47:48 (4) 49:39 (4) 50:28 (4)    
5 Maria Von Schmalensée Attunda OK 54:11 03:57 (5) 01:23 (3) 06:03 (4) 02:32 (4) 02:18 (4) 02:59 (5) 04:13 (3) 01:52 (4) 04:12 (8) 03:05 (4) 02:10 (6) 02:32 (4) 01:47 (5) 02:43 (5) 02:46 (6) 01:29 (4) 01:30 (4) 01:16 (6) 02:34 (3) 01:48 (4) 01:02 (5) Maria Von Schmalensée Attunda OK
        03:57 (5) 05:20 (5) 11:23 (5) 13:55 (4) 16:13 (4) 19:12 (4) 23:25 (5) 25:17 (5) 29:29 (5) 32:34 (5) 34:44 (5) 37:16 (5) 39:03 (5) 41:46 (5) 44:32 (5) 46:01 (5) 47:31 (5) 48:47 (5) 51:21 (5) 53:09 (5) 54:11 (5)    
6 Lars Gerhardsson Attunda OK 62:33 04:30 (6) 01:59 (8) 06:32 (6) 02:33 (5) 02:36 (6) 03:15 (7) 04:57 (6) 01:40 (2) 03:26 (6) 04:10 (8) 02:04 (5) 04:58 (9) 02:03 (6) 03:00 (7) 02:44 (5) 01:34 (6) 01:41 (7) 01:16 (6) 04:37 (8) 01:55 (7) 01:03 (6) Lars Gerhardsson Attunda OK
        04:30 (6) 06:29 (7) 13:01 (6) 15:34 (6) 18:10 (6) 21:25 (6) 26:22 (6) 28:02 (6) 31:28 (6) 35:38 (6) 37:42 (6) 42:40 (6) 44:43 (6) 47:43 (6) 50:27 (6) 52:01 (6) 53:42 (6) 54:58 (6) 59:35 (6) 61:30 (6) 62:33 (6)    
7 Harald Bauer IFK Lidingö SOK 63:17 04:32 (7) 01:39 (5) 07:17 (7) 03:58 (8) 02:48 (7) 03:10 (6) 05:56 (8) 02:25 (8) 03:14 (5) 03:25 (6) 03:13 (8) 02:38 (6) 02:10 (7) 02:43 (5) 02:59 (7) 01:50 (7) 01:37 (5) 01:07 (4) 03:34 (6) 01:52 (6) 01:10 (8) Harald Bauer IFK Lidingö SOK
        04:32 (7) 06:11 (6) 13:28 (7) 17:26 (7) 20:14 (7) 23:24 (7) 29:20 (7) 31:45 (7) 34:59 (7) 38:24 (7) 41:37 (7) 44:15 (7) 46:25 (7) 49:08 (7) 52:07 (7) 53:57 (7) 55:34 (7) 56:41 (7) 60:15 (7) 62:07 (7) 63:17 (7)    
8 Paul Norén OK Södertörn 69:16 04:53 (8) 01:40 (7) 08:22 (8) 03:17 (6) 02:48 (7) 04:47 (9) 05:54 (7) 02:13 (6) 03:52 (7) 03:50 (7) 02:28 (7) 02:46 (7) 02:23 (8) 03:38 (9) 03:05 (8) 02:15 (8) 01:52 (8) 01:49 (8) 04:07 (7) 02:13 (8) 01:04 (7) Paul Norén OK Södertörn
        04:53 (8) 06:33 (8) 14:55 (8) 18:12 (8) 21:00 (8) 25:47 (8) 31:41 (8) 33:54 (8) 37:46 (8) 41:36 (8) 44:04 (8) 46:50 (8) 49:13 (8) 52:51 (8) 55:56 (8) 58:11 (8) 60:03 (8) 61:52 (8) 65:59 (8) 68:12 (8) 69:16 (8)    
9 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 91:19 06:27 (9) 02:23 (9) 11:33 (9) 04:53 (9) 04:05 (9) 04:14 (8) 09:06 (9) 03:42 (9) 04:47 (9) 05:51 (9) 03:59 (9) 04:53 (8) 03:05 (9) 03:26 (8) 03:35 (9) 02:45 (9) 02:14 (9) 01:56 (9) 04:42 (9) 02:25 (9) 01:18 (9) Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF
        06:27 (9) 08:50 (9) 20:23 (9) 25:16 (9) 29:21 (9) 33:35 (9) 42:41 (9) 46:23 (9) 51:10 (9) 57:01 (9) 61:00 (9) 65:53 (9) 68:58 (9) 72:24 (9) 75:59 (9) 78:44 (9) 80:58 (9) 82:54 (9) 87:36 (9) 90:01 (9) 91:19 (9)    
                                                                                               
                                                                                               
Plac Bana B - 4,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17               Mål   Bana B - 4,3 km Klubb
1 Tommy Holmér Väsby OK 42:55 03:51 (1) 01:26 (2) 05:07 (1) 02:04 (1) 04:25 (29) 02:47 (2) 03:19 (3) 01:15 (1) 02:43 (5) 01:52 (4) 02:18 (1) 02:24 (1) 01:25 (1) 01:43 (8) 01:18 (7) 02:21 (1) 01:54 (2)             00:43 (1) Tommy Holmér Väsby OK
        03:51 (1) 05:17 (1) 10:24 (1) 12:28 (1) 16:53 (2) 19:40 (2) 22:59 (2) 24:14 (2) 26:57 (2) 28:49 (2) 31:07 (2) 33:31 (2) 34:56 (2) 36:39 (2) 37:57 (2) 40:18 (2) 42:12 (1)             42:55 (1)    
2 Janne Nilsson Centrum OK 43:09 03:56 (2) 01:35 (4) 06:19 (3) 02:13 (2) 01:33 (1) 02:45 (1) 02:55 (1) 01:43 (4) 02:24 (2) 01:47 (2) 02:30 (2) 02:44 (2) 01:47 (5) 01:31 (2) 01:15 (3) 03:16 (4) 02:00 (5)             00:56 (4) Janne Nilsson Centrum OK
        03:56 (2) 05:31 (2) 11:50 (2) 14:03 (2) 15:36 (1) 18:21 (1) 21:16 (1) 22:59 (1) 25:23 (1) 27:10 (1) 29:40 (1) 32:24 (1) 34:11 (1) 35:42 (1) 36:57 (1) 40:13 (1) 42:13 (2)             43:09 (2)    
3 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 46:19 04:14 (4) 01:23 (1) 07:12 (6) 02:37 (5) 02:36 (15) 02:49 (3) 03:37 (7) 01:39 (2) 02:32 (3) 01:55 (6) 02:39 (6) 02:45 (3) 01:34 (2) 01:27 (1) 01:16 (4) 02:50 (2) 02:05 (7)             01:09 (7) Anders Gärderud IFK Lidingö SOK
        04:14 (4) 05:37 (3) 12:49 (5) 15:26 (5) 18:02 (6) 20:51 (5) 24:28 (4) 26:07 (4) 28:39 (3) 30:34 (3) 33:13 (3) 35:58 (3) 37:32 (3) 38:59 (3) 40:15 (3) 43:05 (3) 45:10 (3)             46:19 (3)    
4 Stig Andersson OK Linné 47:40 04:19 (5) 01:58 (15) 06:18 (2) 02:37 (5) 01:46 (4) 05:24 (30) 03:21 (5) 01:39 (2) 02:00 (1) 01:40 (1) 02:37 (4) 03:20 (14) 01:58 (15) 01:41 (5) 01:14 (2) 03:03 (3) 01:50 (1)             00:55 (2) Stig Andersson OK Linné
        04:19 (5) 06:17 (7) 12:35 (3) 15:12 (3) 16:58 (3) 22:22 (6) 25:43 (6) 27:22 (5) 29:22 (5) 31:02 (4) 33:39 (4) 36:59 (5) 38:57 (5) 40:38 (5) 41:52 (5) 44:55 (5) 46:45 (4)             47:40 (4)    
5 Leif Åkerblom OK Österåker 48:35 04:22 (6) 01:41 (7) 06:37 (4) 02:32 (3) 02:01 (8) 02:58 (4) 03:16 (2) 02:00 (8) 03:54 (25) 01:51 (3) 02:43 (7) 02:58 (5) 01:39 (4) 01:40 (4) 01:17 (5) 03:21 (5) 02:12 (10)             01:33 (30) Leif Åkerblom OK Österåker
        04:22 (6) 06:03 (5) 12:40 (4) 15:12 (3) 17:13 (4) 20:11 (3) 23:27 (3) 25:27 (3) 29:21 (4) 31:12 (5) 33:55 (5) 36:53 (4) 38:32 (4) 40:12 (4) 41:29 (4) 44:50 (4) 47:02 (5)             48:35 (5)    
6 Tommy Lindberg Haninge SOK 51:05 04:08 (3) 01:45 (9) 07:13 (7) 02:32 (3) 01:51 (6) 03:13 (5) 03:49 (12) 03:27 (34) 02:43 (5) 02:34 (20) 02:37 (4) 03:04 (7) 01:50 (9) 01:56 (15) 01:17 (5) 03:48 (13) 02:21 (14)             00:57 (5) Tommy Lindberg Haninge SOK
        04:08 (3) 05:53 (4) 13:06 (6) 15:38 (6) 17:29 (5) 20:42 (4) 24:31 (5) 27:58 (6) 30:41 (6) 33:15 (6) 35:52 (6) 38:56 (6) 40:46 (6) 42:42 (6) 43:59 (6) 47:47 (6) 50:08 (6)             51:05 (6)    
7 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 52:06 04:59 (12) 01:36 (5) 07:47 (10) 02:50 (7) 01:53 (7) 03:29 (8) 03:31 (6) 02:03 (9) 03:24 (20) 01:55 (6) 03:23 (19) 03:16 (12) 01:50 (9) 01:44 (9) 01:24 (9) 03:51 (15) 02:08 (8)             01:03 (6) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:59 (12) 06:35 (10) 14:22 (8) 17:12 (8) 19:05 (7) 22:34 (7) 26:05 (7) 28:08 (7) 31:32 (7) 33:27 (7) 36:50 (7) 40:06 (7) 41:56 (7) 43:40 (7) 45:04 (7) 48:55 (7) 51:03 (7)             52:06 (7)    
8 Åke Wansölin Söders-Tyresö 52:49 04:59 (12) 01:43 (8) 07:19 (8) 03:05 (11) 02:40 (18) 03:13 (5) 04:48 (25) 01:48 (5) 02:35 (4) 02:57 (32) 02:59 (11) 03:03 (6) 01:49 (8) 01:44 (9) 01:13 (1) 03:30 (7) 02:10 (9)             01:14 (13) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        04:59 (12) 06:42 (12) 14:01 (7) 17:06 (7) 19:46 (9) 22:59 (8) 27:47 (9) 29:35 (8) 32:10 (8) 35:07 (8) 38:06 (9) 41:09 (8) 42:58 (8) 44:42 (8) 45:55 (8) 49:25 (8) 51:35 (8)             52:49 (8)    
9 Per-Johan Vikfors OK Österåker 53:31 04:31 (8) 01:56 (14) 09:33 (29) 02:52 (8) 01:40 (3) 03:19 (7) 03:38 (8) 02:43 (27) 03:08 (13) 01:59 (8) 03:34 (24) 02:51 (4) 01:50 (9) 01:42 (6) 01:19 (8) 03:42 (10) 02:03 (6)             01:11 (9) Per-Johan Vikfors OK Österåker
        04:31 (8) 06:27 (8) 16:00 (17) 18:52 (14) 20:32 (11) 23:51 (9) 27:29 (8) 30:12 (10) 33:20 (10) 35:19 (10) 38:53 (11) 41:44 (10) 43:34 (10) 45:16 (9) 46:35 (9) 50:17 (9) 52:20 (9)             53:31 (9)    
10 Carl-Johan Roubert FK Finn 54:02 05:18 (17) 01:40 (6) 07:28 (9) 03:33 (19) 02:43 (20) 04:00 (18) 03:39 (9) 01:59 (7) 02:44 (7) 02:05 (9) 02:53 (8) 03:24 (16) 01:53 (12) 02:07 (22) 01:31 (12) 03:30 (7) 02:19 (12)             01:16 (16) Carl-Johan Roubert FK Finn
        05:18 (17) 06:58 (13) 14:26 (10) 17:59 (12) 20:42 (12) 24:42 (12) 28:21 (11) 30:20 (11) 33:04 (9) 35:09 (9) 38:02 (8) 41:26 (9) 43:19 (9) 45:26 (10) 46:57 (10) 50:27 (10) 52:46 (10)             54:02 (10)    
11 Claes Andersson OK Södertörn 54:42 04:26 (7) 02:03 (16) 08:09 (12) 03:00 (9) 01:36 (2) 05:06 (26) 03:45 (10) 01:54 (6) 03:31 (21) 01:52 (4) 02:54 (9) 04:47 (32) 01:35 (3) 01:46 (11) 01:28 (11) 03:26 (6) 02:14 (11)             01:10 (8) Claes Andersson OK Södertörn
        04:26 (7) 06:29 (9) 14:38 (11) 17:38 (10) 19:14 (8) 24:20 (10) 28:05 (10) 29:59 (9) 33:30 (11) 35:22 (11) 38:16 (10) 43:03 (11) 44:38 (11) 46:24 (11) 47:52 (11) 51:18 (11) 53:32 (11)             54:42 (11)    
12 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 55:44 05:33 (19) 01:48 (10) 07:01 (5) 03:11 (13) 02:51 (21) 04:11 (21) 05:06 (30) 02:19 (14) 02:46 (8) 02:26 (13) 02:56 (10) 03:15 (10) 01:47 (5) 01:54 (13) 01:39 (18) 04:12 (19) 01:54 (2)             00:55 (2) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        05:33 (19) 07:21 (17) 14:22 (8) 17:33 (9) 20:24 (10) 24:35 (11) 29:41 (12) 32:00 (12) 34:46 (12) 37:12 (12) 40:08 (12) 43:23 (12) 45:10 (12) 47:04 (12) 48:43 (12) 52:55 (12) 54:49 (12)             55:44 (12)    
13 Sören Andersson Centrums OK 59:44 04:43 (9) 01:29 (3) 08:33 (17) 03:03 (10) 04:34 (31) 03:53 (16) 04:41 (24) 02:51 (30) 03:05 (11) 02:41 (28) 03:47 (29) 03:10 (8) 01:59 (16) 02:18 (28) 01:37 (16) 03:38 (9) 02:27 (19)             01:15 (14) Sören Andersson Centrums OK
        04:43 (9) 06:12 (6) 14:45 (12) 17:48 (11) 22:22 (15) 26:15 (14) 30:56 (14) 33:47 (16) 36:52 (15) 39:33 (15) 43:20 (16) 46:30 (15) 48:29 (14) 50:47 (15) 52:24 (13) 56:02 (13) 58:29 (13)             59:44 (13)    
14 Kjell Holmberg OK Södertörn 60:06 05:34 (21) 01:50 (13) 08:23 (16) 03:11 (13) 01:49 (5) 05:11 (27) 03:52 (13) 02:19 (14) 04:26 (29) 02:33 (19) 03:40 (27) 03:37 (18) 02:12 (25) 02:05 (20) 01:42 (19) 03:44 (12) 02:39 (25)             01:19 (18) Kjell Holmberg OK Södertörn
        05:34 (21) 07:24 (20) 15:47 (16) 18:58 (15) 20:47 (13) 25:58 (13) 29:50 (13) 32:09 (13) 36:35 (13) 39:08 (13) 42:48 (13) 46:25 (14) 48:37 (15) 50:42 (14) 52:24 (13) 56:08 (14) 58:47 (14)             60:06 (14)    
15 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 60:13 05:58 (28) 02:19 (24) 09:46 (30) 03:10 (12) 02:38 (16) 03:51 (15) 04:16 (19) 02:13 (12) 03:14 (15) 02:35 (21) 03:30 (21) 03:29 (17) 01:59 (16) 02:01 (19) 01:32 (13) 03:50 (14) 02:35 (23)             01:17 (17) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        05:58 (28) 08:17 (25) 18:03 (29) 21:13 (23) 23:51 (20) 27:42 (18) 31:58 (18) 34:11 (18) 37:25 (17) 40:00 (17) 43:30 (18) 46:59 (16) 48:58 (16) 50:59 (16) 52:31 (15) 56:21 (15) 58:56 (15)             60:13 (15)    
16 Jan Dahlin Hellas Orientering 60:17 05:05 (15) 02:14 (22) 09:57 (31) 03:46 (23) 03:16 (22) 03:33 (9) 03:46 (11) 02:27 (23) 05:00 (32) 02:21 (11) 03:00 (12) 03:15 (10) 02:00 (18) 01:53 (12) 01:34 (14) 04:00 (17) 01:58 (4)             01:12 (11) Jan Dahlin Hellas Orientering
        05:05 (15) 07:19 (16) 17:16 (22) 21:02 (22) 24:18 (23) 27:51 (19) 31:37 (17) 34:04 (17) 39:04 (20) 41:25 (20) 44:25 (20) 47:40 (19) 49:40 (19) 51:33 (18) 53:07 (18) 57:07 (17) 59:05 (16)             60:17 (16)    
17 Anne Lundmark Järfälla OK 60:57 07:19 (34) 02:27 (29) 08:35 (18) 03:54 (26) 02:28 (12) 03:39 (11) 04:33 (21) 02:20 (17) 03:18 (17) 02:23 (12) 03:18 (18) 03:22 (15) 01:56 (14) 01:58 (16) 01:48 (21) 03:43 (11) 02:45 (27)             01:11 (9) Anne Lundmark Järfälla OK
        07:19 (34) 09:46 (32) 18:21 (30) 22:15 (30) 24:43 (25) 28:22 (22) 32:55 (21) 35:15 (20) 38:33 (19) 40:56 (19) 44:14 (19) 47:36 (18) 49:32 (18) 51:30 (17) 53:18 (19) 57:01 (16) 59:46 (18)             60:57 (17)    
18 Marita Samuelsson Sundbybergs IK 61:02 05:45 (25) 02:06 (18) 08:45 (19) 03:42 (22) 03:20 (24) 03:40 (12) 05:02 (29) 02:25 (21) 03:08 (13) 02:32 (17) 03:00 (12) 03:57 (23) 02:00 (18) 02:12 (27) 01:24 (9) 04:13 (20) 02:22 (17)             01:29 (28) Marita Samuelsson Sundbybergs IK
        05:45 (25) 07:51 (21) 16:36 (19) 20:18 (18) 23:38 (19) 27:18 (17) 32:20 (19) 34:45 (19) 37:53 (18) 40:25 (18) 43:25 (17) 47:22 (17) 49:22 (17) 51:34 (19) 52:58 (17) 57:11 (18) 59:33 (17)             61:02 (18)    
19 Leif Mörkfors Järfälla OK 61:52 05:10 (16) 02:11 (21) 08:09 (12) 03:52 (25) 04:13 (28) 03:33 (9) 04:13 (17) 02:21 (18) 03:15 (16) 02:38 (24) 03:25 (20) 03:19 (13) 02:09 (23) 02:07 (22) 02:17 (31) 04:50 (31) 02:43 (26)             01:27 (27) Leif Mörkfors Järfälla OK
        05:10 (16) 07:21 (17) 15:30 (14) 19:22 (17) 23:35 (17) 27:08 (16) 31:21 (16) 33:42 (15) 36:57 (16) 39:35 (16) 43:00 (15) 46:19 (13) 48:28 (13) 50:35 (13) 52:52 (16) 57:42 (20) 60:25 (19)             61:52 (19)    
20 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 62:59 05:01 (14) 02:21 (25) 08:09 (12) 03:28 (17) 02:14 (9) 05:45 (33) 04:14 (18) 02:19 (14) 03:06 (12) 02:32 (17) 03:44 (28) 05:17 (34) 01:54 (13) 01:54 (13) 01:36 (15) 03:58 (16) 04:03 (35)             01:24 (22) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        05:01 (14) 07:22 (19) 15:31 (15) 18:59 (16) 21:13 (14) 26:58 (15) 31:12 (15) 33:31 (14) 36:37 (14) 39:09 (14) 42:53 (14) 48:10 (20) 50:04 (20) 51:58 (20) 53:34 (20) 57:32 (19) 61:35 (20)             62:59 (20)    
21 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 64:10 07:46 (36) 02:04 (17) 08:01 (11) 03:38 (21) 03:17 (23) 04:06 (20) 04:34 (22) 02:03 (9) 04:46 (31) 02:28 (16) 03:39 (26) 03:43 (20) 02:05 (21) 02:07 (21) 01:38 (17) 04:28 (25) 02:21 (15)             01:26 (25) Torbjörn Hellquist Tullinge SK
        07:46 (36) 09:50 (33) 17:51 (26) 21:29 (25) 24:46 (26) 28:52 (23) 33:26 (25) 35:29 (22) 40:15 (25) 42:43 (25) 46:22 (24) 50:05 (23) 52:10 (22) 54:17 (22) 55:55 (22) 60:23 (21) 62:44 (21)             64:10 (21)    
22 Ulf Stridh Snättringe SK 64:48 05:34 (21) 02:25 (27) 09:05 (23) 04:16 (33) 04:54 (33) 04:01 (19) 04:07 (15) 02:28 (24) 02:58 (9) 02:39 (25) 03:15 (17) 03:48 (21) 02:09 (23) 02:11 (26) 01:47 (20) 05:19 (34) 02:31 (21)             01:21 (20) Ulf Stridh Snättringe SK
        05:34 (21) 07:59 (22) 17:04 (20) 21:20 (24) 26:14 (29) 30:15 (28) 34:22 (28) 36:50 (27) 39:48 (24) 42:27 (24) 45:42 (23) 49:30 (21) 51:39 (21) 53:50 (21) 55:37 (21) 60:56 (22) 63:27 (22)             64:48 (22)    
23 Reine Borgström Skogsluffarnas OK 64:51 05:35 (23) 02:26 (28) 09:25 (28) 04:17 (34) 02:19 (10) 03:53 (16) 04:49 (26) 02:39 (25) 05:31 (34) 02:26 (13) 03:04 (14) 03:52 (22) 02:24 (28) 01:42 (6) 02:16 (30) 04:30 (27) 02:30 (20)             01:13 (12) Reine Borgström Skogsluffarnas OK
        05:35 (23) 08:01 (23) 17:26 (24) 21:43 (26) 24:02 (21) 27:55 (20) 32:44 (20) 35:23 (21) 40:54 (26) 43:20 (26) 46:24 (25) 50:16 (24) 52:40 (23) 54:22 (23) 56:38 (24) 61:08 (24) 63:38 (24)             64:51 (23)    
24 Erika Hörnfeldt OK Ravinen 65:20 04:52 (10) 01:48 (10) 12:22 (36) 03:29 (18) 02:29 (13) 05:03 (25) 03:19 (3) 02:21 (18) 07:12 (35) 02:27 (15) 02:35 (3) 03:11 (9) 01:47 (5) 01:39 (3) 02:01 (25) 04:22 (24) 02:35 (23)             01:48 (34) Erika Hörnfeldt OK Ravinen
        04:52 (10) 06:40 (11) 19:02 (32) 22:31 (31) 25:00 (28) 30:03 (27) 33:22 (24) 35:43 (24) 42:55 (29) 45:22 (28) 47:57 (27) 51:08 (27) 52:55 (25) 54:34 (24) 56:35 (23) 60:57 (23) 63:32 (23)             65:20 (24)    
25 Bo Winander Järfälla OK 66:00 05:45 (25) 02:45 (31) 09:24 (27) 04:04 (31) 02:33 (14) 03:40 (12) 05:06 (30) 02:17 (13) 03:55 (26) 02:53 (31) 03:08 (15) 04:28 (30) 02:48 (34) 02:00 (17) 01:53 (23) 04:47 (30) 02:20 (13)             02:14 (36) Bo Winander Järfälla OK
        05:45 (25) 08:30 (27) 17:54 (27) 21:58 (28) 24:31 (24) 28:11 (21) 33:17 (22) 35:34 (23) 39:29 (22) 42:22 (23) 45:30 (21) 49:58 (22) 52:46 (24) 54:46 (25) 56:39 (25) 61:26 (25) 63:46 (25)             66:00 (25)    
26 Ronny Hedlund OK Södertörn 67:08 06:01 (29) 02:06 (18) 08:59 (21) 03:26 (16) 02:38 (16) 06:24 (35) 04:24 (20) 02:25 (21) 03:01 (10) 02:40 (26) 03:35 (25) 05:19 (35) 02:02 (20) 02:09 (25) 02:36 (34) 04:31 (28) 03:28 (34)             01:24 (22) Ronny Hedlund OK Södertörn
        06:01 (29) 08:07 (24) 17:06 (21) 20:32 (20) 23:10 (16) 29:34 (26) 33:58 (26) 36:23 (26) 39:24 (21) 42:04 (21) 45:39 (22) 50:58 (26) 53:00 (26) 55:09 (26) 57:45 (27) 62:16 (26) 65:44 (26)             67:08 (26)    
27 Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF 67:53 05:54 (27) 02:46 (32) 09:21 (26) 04:03 (29) 05:01 (34) 05:19 (29) 04:49 (26) 02:24 (20) 03:23 (19) 02:40 (26) 03:09 (16) 03:37 (18) 02:37 (32) 02:18 (28) 02:22 (32) 04:21 (23) 02:23 (18)             01:26 (25) Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF
        05:54 (27) 08:40 (29) 18:01 (28) 22:04 (29) 27:05 (30) 32:24 (31) 37:13 (30) 39:37 (30) 43:00 (30) 45:40 (30) 48:49 (29) 52:26 (28) 55:03 (28) 57:21 (29) 59:43 (29) 64:04 (28) 66:27 (27)             67:53 (27)    
28 Ann-Marie Holmström Lidköpings VSK 68:23 05:43 (24) 02:53 (33) 09:14 (25) 04:05 (32) 02:21 (11) 06:32 (36) 04:05 (14) 02:42 (26) 04:23 (28) 02:35 (21) 03:32 (23) 04:34 (31) 02:25 (31) 02:07 (21) 02:15 (29) 04:50 (31) 02:34 (22)             01:33 (30) Ann-Marie Holmström Lidköpings VSK
        05:43 (24) 08:36 (28) 17:50 (25) 21:55 (27) 24:16 (22) 30:48 (29) 34:53 (29) 37:35 (28) 41:58 (28) 44:33 (27) 48:05 (28) 52:39 (29) 55:04 (29) 57:11 (28) 59:26 (28) 64:16 (29) 66:50 (28)             68:23 (28)    
29 Edgars Lakis OK Älvsjö-Örby 68:44 05:26 (18) 01:49 (12) 09:04 (22) 04:02 (28) 04:36 (32) 04:14 (22) 04:08 (16) 02:50 (29) 03:21 (18) 02:45 (29) 04:27 (32) 04:01 (25) 02:24 (28) 02:22 (31) 02:12 (28) 05:13 (33) 04:20 (36)             01:30 (29) Edgars Lakis OK Älvsjö-Örby
        05:26 (18) 07:15 (15) 16:19 (18) 20:21 (19) 24:57 (27) 29:11 (24) 33:19 (23) 36:09 (25) 39:30 (23) 42:15 (22) 46:42 (26) 50:43 (25) 53:07 (27) 55:29 (27) 57:41 (26) 62:54 (27) 67:14 (29)             68:44 (29)    
30 Kurt Andersson Enebybergs IF 69:01 06:19 (31) 02:08 (20) 08:54 (20) 03:33 (19) 02:41 (19) 05:44 (32) 04:49 (27) 03:46 (36) 03:41 (22) 04:03 (36) 03:54 (30) 04:00 (24) 02:24 (28) 02:27 (33) 02:05 (26) 04:20 (22) 02:48 (28)             01:25 (24) Kurt Andersson Enebybergs IF
        06:19 (31) 08:27 (26) 17:21 (23) 20:54 (21) 23:35 (17) 29:19 (25) 34:08 (27) 37:54 (29) 41:35 (27) 45:38 (29) 49:32 (30) 53:32 (30) 55:56 (30) 58:23 (30) 60:28 (30) 64:48 (30) 67:36 (30)             69:01 (30)    
31 Aila Halttunen Haninge SOK 70:16 05:33 (19) 03:45 (35) 09:11 (24) 04:03 (29) 04:33 (30) 05:16 (28) 05:06 (31) 02:46 (28) 03:41 (22) 02:36 (23) 03:31 (22) 04:24 (28) 02:14 (26) 02:33 (34) 02:28 (33) 04:06 (18) 03:15 (32)             01:15 (14) Aila Halttunen Haninge SOK
        05:33 (19) 09:18 (30) 18:29 (31) 22:32 (32) 27:05 (30) 32:21 (30) 37:27 (31) 40:13 (31) 43:54 (31) 46:30 (31) 50:01 (31) 54:25 (31) 56:39 (31) 59:12 (31) 61:40 (31) 65:46 (31) 69:01 (31)             70:16 (31)    
32 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 73:47 06:50 (32) 03:05 (34) 10:30 (33) 03:47 (24) 03:58 (27) 04:16 (23) 05:57 (33) 03:08 (32) 03:52 (24) 03:14 (33) 04:35 (34) 04:27 (29) 02:39 (33) 02:20 (30) 01:56 (24) 04:32 (29) 03:07 (30)             01:34 (32) Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK
        06:50 (32) 09:55 (34) 20:25 (33) 24:12 (33) 28:10 (32) 32:26 (32) 38:23 (33) 41:31 (33) 45:23 (32) 48:37 (32) 53:12 (32) 57:39 (32) 60:18 (32) 62:38 (32) 64:34 (32) 69:06 (32) 72:13 (32)             73:47 (32)    
33 Anders Larsson Skarpnäcks OL 73:59 04:56 (11) 02:17 (23) 08:09 (12) 03:12 (15) 13:27 (37) 03:47 (14) 06:10 (34) 02:10 (11) 04:41 (30) 02:19 (10) 04:32 (33) 04:06 (26) 02:08 (22) 02:00 (17) 01:51 (22) 04:17 (21) 02:21 (14)             01:36 (33) Anders Larsson Skarpnäcks OL
        04:56 (11) 07:13 (14) 15:22 (13) 18:34 (13) 32:01 (35) 35:48 (34) 41:58 (34) 44:08 (34) 48:49 (33) 51:08 (33) 55:40 (33) 59:46 (33) 61:54 (33) 63:54 (33) 65:45 (33) 70:02 (33) 72:23 (33)             73:59 (33)    
34 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 75:51 07:42 (35) 02:21 (25) 10:25 (32) 04:38 (35) 03:54 (25) 04:24 (24) 04:40 (23) 02:53 (31) 08:09 (37) 02:52 (30) 03:54 (30) 04:21 (27) 02:15 (27) 02:22 (31) 02:06 (27) 04:28 (25) 03:08 (31)             01:19 (18) Åke Andreasson Gustavsbergs OK
        07:42 (35) 10:03 (35) 20:28 (34) 25:06 (34) 29:00 (33) 33:24 (33) 38:04 (32) 40:57 (32) 49:06 (34) 51:58 (34) 55:52 (34) 60:13 (34) 62:28 (34) 64:50 (34) 66:56 (34) 71:24 (34) 74:32 (34)             75:51 (34)    
35 Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 84:36 06:10 (30) 04:12 (36) 10:44 (34) 05:51 (36) 03:57 (26) 05:38 (31) 07:43 (36) 03:18 (33) 04:07 (27) 03:17 (34) 04:50 (35) 05:22 (36) 03:00 (35) 02:51 (36) 03:34 (37) 05:34 (36) 03:05 (29)             01:23 (21) Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK
        06:10 (30) 10:22 (36) 21:06 (35) 26:57 (36) 30:54 (34) 36:32 (35) 44:15 (35) 47:33 (35) 51:40 (35) 54:57 (35) 59:47 (35) 65:09 (35) 68:09 (35) 71:00 (35) 74:34 (35) 80:08 (35) 83:13 (35)             84:36 (35)    
36 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 91:42 06:54 (33) 02:34 (30) 11:46 (35) 03:58 (27) 10:29 (36) 06:10 (34) 07:20 (35) 03:27 (34) 05:16 (33) 03:29 (35) 05:03 (36) 05:01 (33) 04:11 (36) 02:45 (35) 02:37 (35) 05:29 (35) 03:25 (33)             01:48 (34) Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK
        06:54 (33) 09:28 (31) 21:14 (36) 25:12 (35) 35:41 (36) 41:51 (36) 49:11 (36) 52:38 (36) 57:54 (36) 61:23 (36) 66:26 (36) 71:27 (36) 75:38 (36) 78:23 (36) 81:00 (36) 86:29 (36) 89:54 (36)             91:42 (36)    
37 Ingvar Oskarsson Klubblös 141:33 12:01 (37) 04:40 (37) 19:44 (37) 07:45 (37) 09:22 (35) 09:45 (37) 11:56 (37) 04:34 (37) 07:15 (36) 06:14 (37) 07:32 (37) 07:12 (37) 04:15 (37) 05:41 (37) 03:00 (36) 11:25 (37) 06:27 (37)             02:45 (37) Ingvar Oskarsson Klubblös
        12:01 (37) 16:41 (37) 36:25 (37) 44:10 (37) 53:32 (37) 63:17 (37) 75:13 (37) 79:47 (37) 87:02 (37) 93:16 (37) 100:48 (37) 108:00 (37) 112:15 (37) 117:56 (37) 120:56 (37) 132:21 (37) 138:48 (37)             141:33 (37)    
- Lars Forsstedt Söders-Tyresö 46:03 05:00   01:36   06:23   02:59   02:57   02:41   03:20   01:29   02:16   01:58   02:39   03:07   01:40   01:27   01:16   02:55                   02:20   Lars Forsstedt Söders-Tyresö
        05:00   06:36   12:59   15:58   18:55   21:36   24:56   26:25   28:41   30:39   33:18   36:25   38:05   39:32   40:48   43:43                   46:03      
- Bo Norbäck Tullinge SK 53:43 05:44   02:00   08:33   03:06   02:18   04:51   06:31   02:09   03:29   02:25   03:22   03:19   01:53   02:50                           01:13   Bo Norbäck Tullinge SK
        05:44   07:44   16:17   19:23   21:41   26:32   33:03   35:12   38:41   41:06   44:28   47:47   49:40   52:30                           53:43      
                                                                                               
                                                                                               
Plac Bana C - 3,2 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12                                   Mål   Bana C - 3,2 km Klubb
1 Rolf Skoglund Hellas Orientering 36:27 04:37 (3) 02:04 (7) 07:07 (2) 01:22 (2) 03:16 (3) 03:00 (7) 02:06 (2) 02:52 (3) 03:09 (3) 01:30 (1) 01:47 (2) 02:20 (5)                                 01:17 (8) Rolf Skoglund Hellas Orientering
        04:37 (3) 06:41 (4) 13:48 (2) 15:10 (1) 18:26 (1) 21:26 (2) 23:32 (2) 26:24 (2) 29:33 (1) 31:03 (1) 32:50 (1) 35:10 (1)                                 36:27 (1)    
2 Christer Nilsson IF Spexarna 36:39 04:12 (1) 03:19 (25) 06:37 (1) 01:17 (1) 03:07 (2) 02:13 (1) 01:48 (1) 02:58 (4) 04:20 (17) 01:45 (4) 01:45 (1) 02:22 (6)                                 00:56 (1) Christer Nilsson IF Spexarna
        04:12 (1) 07:31 (7) 14:08 (3) 15:25 (2) 18:32 (2) 20:45 (1) 22:33 (1) 25:31 (1) 29:51 (2) 31:36 (2) 33:21 (2) 35:43 (2)                                 36:39 (2)    
3 Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 39:25 04:31 (2) 03:37 (30) 09:19 (13) 01:26 (3) 03:00 (1) 02:39 (2) 02:23 (5) 02:42 (1) 02:54 (1) 01:35 (2) 02:02 (4) 02:10 (1)                                 01:07 (4) Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK
        04:31 (2) 08:08 (11) 17:27 (11) 18:53 (8) 21:53 (6) 24:32 (6) 26:55 (3) 29:37 (3) 32:31 (3) 34:06 (3) 36:08 (3) 38:18 (3)                                 39:25 (3)    
4 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 40:29 04:48 (6) 01:50 (2) 08:08 (7) 02:09 (13) 05:14 (28) 02:55 (6) 02:15 (3) 02:46 (2) 03:04 (2) 01:45 (4) 02:16 (7) 02:11 (2)                                 01:08 (5) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK
        04:48 (6) 06:38 (3) 14:46 (6) 16:55 (6) 22:09 (7) 25:04 (7) 27:19 (6) 30:05 (5) 33:09 (4) 34:54 (4) 37:10 (4) 39:21 (4)                                 40:29 (4)    
5 Rune Carlsson Sundbybergs IK 41:55 05:03 (8) 02:09 (9) 07:07 (2) 01:39 (5) 03:30 (6) 02:39 (2) 04:52 (36) 02:59 (5) 03:12 (4) 02:18 (14) 02:15 (6) 03:09 (23)                                 01:03 (2) Rune Carlsson Sundbybergs IK
        05:03 (8) 07:12 (5) 14:19 (4) 15:58 (3) 19:28 (3) 22:07 (3) 26:59 (4) 29:58 (4) 33:10 (5) 35:28 (5) 37:43 (5) 40:52 (5)                                 41:55 (5)    
6 Björn Reger Söders-Tyresö 42:34 04:39 (5) 01:30 (1) 07:08 (4) 02:59 (32) 03:16 (3) 03:57 (17) 04:19 (33) 03:38 (15) 03:31 (5) 01:43 (3) 02:14 (5) 02:17 (4)                                 01:23 (12) Björn Reger Söders-Tyresö
        04:39 (5) 06:09 (1) 13:17 (1) 16:16 (4) 19:32 (4) 23:29 (4) 27:48 (7) 31:26 (7) 34:57 (7) 36:40 (6) 38:54 (6) 41:11 (6)                                 42:34 (6)    
7 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 43:46 04:37 (3) 01:51 (3) 08:16 (8) 01:58 (9) 04:44 (20) 02:48 (4) 03:00 (17) 03:10 (7) 04:17 (14) 02:08 (10) 02:36 (14) 03:00 (17)                                 01:21 (10) Per-Erik Wåhlberg OK Linné
        04:37 (3) 06:28 (2) 14:44 (5) 16:42 (5) 21:26 (5) 24:14 (5) 27:14 (5) 30:24 (6) 34:41 (6) 36:49 (7) 39:25 (7) 42:25 (7)                                 43:46 (7)    
8 Tage Sandberg Bromma-Vällingby SOK 46:26 09:30 (36) 01:54 (4) 07:34 (5) 01:32 (4) 03:21 (5) 02:54 (5) 04:22 (34) 03:30 (11) 04:18 (16) 01:48 (6) 02:01 (3) 02:28 (7)                                 01:14 (6) Tage Sandberg Bromma-Vällingby SOK
        09:30 (36) 11:24 (29) 18:58 (16) 20:30 (13) 23:51 (10) 26:45 (9) 31:07 (10) 34:37 (9) 38:55 (10) 40:43 (10) 42:44 (9) 45:12 (8)                                 46:26 (8)    
9 Bo Romson Hellas Orientering 46:50 06:05 (17) 02:01 (6) 08:07 (6) 01:56 (8) 04:05 (8) 03:54 (15) 02:33 (7) 04:03 (24) 04:24 (19) 02:25 (20) 02:57 (24) 02:57 (16)                                 01:23 (12) Bo Romson Hellas Orientering
        06:05 (17) 08:06 (9) 16:13 (7) 18:09 (7) 22:14 (8) 26:08 (8) 28:41 (8) 32:44 (8) 37:08 (8) 39:33 (8) 42:30 (8) 45:27 (10)                                 46:50 (9)    
10 Kerstin Rosengren Attunda OK 46:55 05:49 (15) 02:34 (16) 09:34 (15) 01:58 (9) 04:06 (9) 03:59 (18) 03:10 (20) 03:27 (9) 03:40 (7) 02:03 (7) 02:35 (12) 02:29 (8)                                 01:31 (19) Kerstin Rosengren Attunda OK
        05:49 (15) 08:23 (13) 17:57 (12) 19:55 (11) 24:01 (11) 28:00 (11) 31:10 (11) 34:37 (9) 38:17 (9) 40:20 (9) 42:55 (10) 45:24 (9)                                 46:55 (10)    
11 Göran Frisk Attunda OK 47:51 04:58 (7) 03:29 (27) 09:57 (16) 02:51 (29) 03:51 (7) 04:36 (22) 02:21 (4) 03:52 (20) 03:37 (6) 02:28 (21) 02:31 (10) 02:15 (3)                                 01:05 (3) Göran Frisk Attunda OK
        04:58 (7) 08:27 (16) 18:24 (14) 21:15 (15) 25:06 (14) 29:42 (13) 32:03 (12) 35:55 (12) 39:32 (12) 42:00 (12) 44:31 (11) 46:46 (11)                                 47:51 (11)    
12 Ingemar Lindqvist Snättringe SK 49:29 05:43 (14) 02:06 (8) 09:29 (14) 02:05 (12) 04:12 (11) 03:47 (13) 02:55 (13) 04:25 (30) 04:27 (21) 02:47 (36) 02:46 (20) 03:07 (22)                                 01:40 (21) Ingemar Lindqvist Snättringe SK
        05:43 (14) 07:49 (8) 17:18 (10) 19:23 (10) 23:35 (9) 27:22 (10) 30:17 (9) 34:42 (11) 39:09 (11) 41:56 (11) 44:42 (12) 47:49 (12)                                 49:29 (12)    
13 Kenneth Berglund Hellas Orientering 50:02 05:35 (12) 02:32 (13) 10:04 (20) 02:03 (11) 04:34 (17) 05:12 (27) 02:59 (15) 03:28 (10) 04:00 (9) 02:22 (17) 02:46 (20) 02:46 (11)                                 01:41 (23) Kenneth Berglund Hellas Orientering
        05:35 (12) 08:07 (10) 18:11 (13) 20:14 (12) 24:48 (13) 30:00 (14) 32:59 (14) 36:27 (14) 40:27 (13) 42:49 (13) 45:35 (13) 48:21 (13)                                 50:02 (13)    
14 Christer Andersson ATG 50:59 05:17 (10) 06:33 (38) 09:11 (12) 01:39 (5) 04:20 (12) 03:00 (7) 03:56 (30) 03:37 (14) 04:05 (12) 02:06 (8) 02:16 (7) 03:45 (31)                                 01:14 (6) Christer Andersson ATG
        05:17 (10) 11:50 (32) 21:01 (26) 22:40 (22) 27:00 (20) 30:00 (14) 33:56 (17) 37:33 (16) 41:38 (15) 43:44 (15) 46:00 (14) 49:45 (14)                                 50:59 (14)    
15 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 51:45 06:29 (23) 01:54 (4) 11:47 (30) 02:18 (22) 04:30 (16) 03:39 (11) 03:10 (20) 04:13 (27) 04:06 (13) 02:34 (27) 02:35 (12) 03:05 (20)                                 01:25 (15) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        06:29 (23) 08:23 (13) 20:10 (22) 22:28 (20) 26:58 (18) 30:37 (16) 33:47 (16) 38:00 (17) 42:06 (16) 44:40 (16) 47:15 (15) 50:20 (15)                                 51:45 (15)    
16 Ove Forsberg Turebergs IF 52:17 06:06 (18) 02:39 (19) 10:27 (25) 02:11 (14) 05:17 (29) 04:08 (19) 02:46 (9) 03:51 (19) 05:03 (29) 02:53 (37) 02:39 (16) 02:51 (13)                                 01:26 (17) Ove Forsberg Turebergs IF
        06:06 (18) 08:45 (18) 19:12 (17) 21:23 (16) 26:40 (16) 30:48 (17) 33:34 (15) 37:25 (15) 42:28 (17) 45:21 (17) 48:00 (17) 50:51 (16)                                 52:17 (16)    
17 Jan Larsson Tullinge SK 52:20 05:56 (16) 02:30 (12) 10:08 (22) 02:35 (26) 04:26 (14) 03:43 (12) 02:56 (14) 03:57 (23) 05:13 (31) 02:10 (11) 04:03 (35) 03:19 (27)                                 01:24 (14) Jan Larsson Tullinge SK
        05:56 (16) 08:26 (15) 18:34 (15) 21:09 (14) 25:35 (15) 29:18 (12) 32:14 (13) 36:11 (13) 41:24 (14) 43:34 (14) 47:37 (16) 50:56 (17)                                 52:20 (17)    
18 Mats Lundblad Täby OK 54:10 05:09 (9) 02:18 (10) 08:57 (11) 05:47 (37) 04:48 (22) 06:54 (31) 02:59 (15) 03:35 (13) 04:04 (11) 02:24 (18) 02:46 (21) 03:09 (23)                                 01:20 (9) Mats Lundblad Täby OK
        05:09 (9) 07:27 (6) 16:24 (8) 22:11 (17) 26:59 (19) 33:53 (25) 36:52 (24) 40:27 (22) 44:31 (20) 46:55 (20) 49:41 (18) 52:50 (18)                                 54:10 (18)    
19 Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben 54:23 05:18 (11) 02:52 (21) 08:28 (9) 02:17 (21) 05:08 (27) 09:16 (37) 02:54 (12) 03:26 (8) 04:17 (14) 02:15 (13) 03:51 (34) 03:00 (17)                                 01:21 (10) Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben
        05:18 (11) 08:10 (12) 16:38 (9) 18:55 (9) 24:03 (12) 33:19 (23) 36:13 (21) 39:39 (19) 43:56 (18) 46:11 (18) 50:02 (20) 53:02 (20)                                 54:23 (19)    
20 Inger Jansson Nynäshamns OK 54:36 06:09 (20) 02:37 (17) 12:43 (33) 02:13 (17) 06:20 (35) 03:47 (13) 03:13 (23) 03:53 (21) 04:02 (10) 02:31 (24) 02:41 (17) 02:47 (12)                                 01:40 (21) Inger Jansson Nynäshamns OK
        06:09 (20) 08:46 (19) 21:29 (28) 23:42 (25) 30:02 (26) 33:49 (24) 37:02 (25) 40:55 (23) 44:57 (22) 47:28 (22) 50:09 (21) 52:56 (19)                                 54:36 (20)    
21 John Östlund Sundbybergs IK 55:02 07:16 (26) 02:55 (22) 09:57 (16) 02:15 (18) 04:24 (13) 04:44 (23) 03:49 (29) 04:12 (25) 04:36 (25) 02:13 (12) 03:25 (31) 03:32 (29)                                 01:44 (27) John Östlund Sundbybergs IK
        07:16 (26) 10:11 (22) 20:08 (21) 22:23 (19) 26:47 (17) 31:31 (19) 35:20 (18) 39:32 (18) 44:08 (19) 46:21 (19) 49:46 (19) 53:18 (21)                                 55:02 (21)    
22 Hans Carlsson Hellas Orientering 55:12 06:14 (21) 02:27 (11) 11:23 (28) 05:07 (36) 05:06 (25) 04:13 (20) 02:51 (11) 03:44 (17) 04:35 (24) 02:29 (22) 02:29 (9) 03:09 (23)                                 01:25 (15) Hans Carlsson Hellas Orientering
        06:14 (21) 08:41 (17) 20:04 (20) 25:11 (27) 30:17 (27) 34:30 (26) 37:21 (26) 41:05 (24) 45:40 (23) 48:09 (23) 50:38 (23) 53:47 (23)                                 55:12 (22)    
23 Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK 55:27 07:40 (29) 02:33 (15) 10:03 (19) 02:16 (20) 04:35 (18) 05:39 (29) 03:21 (24) 03:50 (18) 04:43 (27) 02:31 (24) 03:19 (29) 03:05 (20)                                 01:52 (30) Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK
        07:40 (29) 10:13 (24) 20:16 (23) 22:32 (21) 27:07 (21) 32:46 (21) 36:07 (20) 39:57 (20) 44:40 (21) 47:11 (21) 50:30 (22) 53:35 (22)                                 55:27 (23)    
24 Per Lennart Karlsson Järfälla OK 56:42 06:06 (18) 03:22 (26) 09:59 (18) 02:53 (31) 05:06 (25) 03:55 (16) 05:00 (37) 04:50 (38) 04:45 (28) 02:19 (15) 02:45 (19) 03:16 (26)                                 02:26 (37) Per Lennart Karlsson Järfälla OK
        06:06 (18) 09:28 (21) 19:27 (19) 22:20 (18) 27:26 (22) 31:21 (18) 36:21 (22) 41:11 (26) 45:56 (24) 48:15 (24) 51:00 (24) 54:16 (24)                                 56:42 (24)    
25 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 56:59 06:39 (25) 03:32 (28) 11:10 (27) 02:46 (27) 04:46 (21) 03:22 (9) 03:12 (22) 04:31 (33) 06:36 (36) 02:42 (35) 03:15 (28) 02:54 (15)                                 01:34 (20) Jan-Olov Evertsson Järfälla OK
        06:39 (25) 10:11 (22) 21:21 (27) 24:07 (26) 28:53 (25) 32:15 (20) 35:27 (19) 39:58 (21) 46:34 (26) 49:16 (26) 52:31 (25) 55:25 (25)                                 56:59 (25)    
26 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 57:54 06:28 (22) 03:52 (32) 10:10 (24) 02:50 (28) 05:00 (24) 04:57 (25) 03:21 (24) 04:30 (32) 05:17 (33) 02:35 (28) 04:10 (36) 02:52 (14)                                 01:52 (30) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        06:28 (22) 10:20 (25) 20:30 (24) 23:20 (24) 28:20 (23) 33:17 (22) 36:38 (23) 41:08 (25) 46:25 (25) 49:00 (25) 53:10 (27) 56:02 (26)                                 57:54 (26)    
27 Carin Runqvist Järfälla OK 58:00 06:35 (24) 03:48 (31) 10:31 (26) 02:15 (18) 05:33 (32) 07:04 (33) 03:03 (18) 03:54 (22) 04:23 (18) 02:40 (32) 03:07 (26) 03:41 (30)                                 01:26 (17) Carin Runqvist Järfälla OK
        06:35 (24) 10:23 (26) 20:54 (25) 23:09 (23) 28:42 (24) 35:46 (27) 38:49 (27) 42:43 (27) 47:06 (27) 49:46 (27) 52:53 (26) 56:34 (27)                                 58:00 (27)    
28 Per Geijer FM IF 59:16 07:49 (30) 04:44 (37) 11:58 (31) 02:12 (16) 04:51 (23) 07:03 (32) 03:03 (18) 03:41 (16) 04:24 (19) 02:06 (8) 02:49 (23) 02:40 (9)                                 01:56 (33) Per Geijer FM IF
        07:49 (30) 12:33 (35) 24:31 (32) 26:43 (29) 31:34 (28) 38:37 (30) 41:40 (29) 45:21 (29) 49:45 (29) 51:51 (28) 54:40 (29) 57:20 (28)                                 59:16 (28)    
29 Gunvor Sandberg Bromma-Vällingby SOK 59:51 07:37 (28) 02:58 (23) 08:46 (10) 09:54 (39) 04:09 (10) 05:10 (26) 02:49 (10) 03:09 (6) 05:04 (30) 02:19 (15) 02:34 (11) 03:04 (19)                                 02:18 (36) Gunvor Sandberg Bromma-Vällingby SOK
        07:37 (28) 10:35 (27) 19:21 (18) 29:15 (34) 33:24 (32) 38:34 (29) 41:23 (28) 44:32 (28) 49:36 (28) 51:55 (29) 54:29 (28) 57:33 (29)                                 59:51 (29)    
30 Per Södersten OK Ravinen 62:04 10:50 (38) 02:32 (13) 10:07 (21) 08:02 (38) 05:35 (33) 04:46 (24) 02:35 (8) 04:22 (28) 03:49 (8) 02:24 (18) 02:37 (15) 02:43 (10)                                 01:42 (26) Per Södersten OK Ravinen
        10:50 (38) 13:22 (36) 23:29 (29) 31:31 (37) 37:06 (35) 41:52 (32) 44:27 (32) 48:49 (32) 52:38 (32) 55:02 (31) 57:39 (31) 60:22 (30)                                 62:04 (30)    
31 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 63:11 08:33 (35) 03:05 (24) 12:56 (34) 02:30 (24) 04:36 (19) 04:33 (21) 05:31 (38) 04:39 (36) 04:36 (25) 02:38 (31) 03:29 (32) 04:16 (35)                                 01:49 (28) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        08:33 (35) 11:38 (30) 24:34 (33) 27:04 (30) 31:40 (29) 36:13 (28) 41:44 (30) 46:23 (30) 50:59 (30) 53:37 (30) 57:06 (30) 61:22 (31)                                 63:11 (31)    
32 Gösta Guteland Snättringe SK 64:23 12:49 (39) 02:47 (20) 10:09 (23) 02:11 (14) 04:26 (14) 06:52 (30) 04:16 (32) 04:25 (30) 04:31 (23) 02:40 (32) 03:07 (26) 03:59 (33)                                 02:11 (35) Gösta Guteland Snättringe SK
        12:49 (39) 15:36 (39) 25:45 (34) 27:56 (32) 32:22 (31) 39:14 (31) 43:30 (31) 47:55 (31) 52:26 (31) 55:06 (32) 58:13 (32) 62:12 (32)                                 64:23 (32)    
33 Bo Kimstrand Södertälje-Nykvarn OF 67:47 07:53 (32) 04:02 (35) 11:39 (29) 03:47 (33) 06:25 (36) 08:35 (35) 03:39 (28) 04:33 (34) 05:13 (31) 02:30 (23) 03:19 (29) 04:22 (36)                                 01:50 (29) Bo Kimstrand Södertälje-Nykvarn OF
        07:53 (32) 11:55 (33) 23:34 (30) 27:21 (31) 33:46 (33) 42:21 (33) 46:00 (33) 50:33 (34) 55:46 (34) 58:16 (33) 61:35 (33) 65:57 (34)                                 67:47 (33)    
34 Erland Ljungström Spårvägens OK 67:51 08:06 (33) 02:37 (17) 16:03 (37) 02:26 (23) 05:40 (34) 07:46 (34) 03:25 (26) 04:22 (28) 05:18 (34) 02:37 (30) 03:37 (33) 03:51 (32)                                 02:03 (34) Erland Ljungström Spårvägens OK
        08:06 (33) 10:43 (28) 26:46 (36) 29:12 (33) 34:52 (34) 42:38 (34) 46:03 (34) 50:25 (33) 55:43 (33) 58:20 (34) 61:57 (34) 65:48 (33)                                 67:51 (34)    
35 Britt Nordqvist OK Sänkan 72:45 07:49 (30) 03:52 (33) 12:21 (32) 02:30 (24) 05:27 (31) 18:02 (39) 03:32 (27) 04:12 (25) 04:30 (22) 02:35 (28) 02:44 (18) 03:30 (28)                                 01:41 (23) Britt Nordqvist OK Sänkan
        07:49 (30) 11:41 (31) 24:02 (31) 26:32 (28) 31:59 (30) 50:01 (38) 53:33 (37) 57:45 (37) 62:15 (37) 64:50 (36) 67:34 (35) 71:04 (35)                                 72:45 (35)    
36 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 75:00 05:42 (13) 03:36 (29) 29:01 (39) 01:50 (7) 05:24 (30) 03:35 (10) 02:30 (6) 03:34 (12) 05:42 (35) 02:41 (34) 04:58 (39) 04:46 (37)                                 01:41 (23) Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        05:42 (13) 09:18 (20) 38:19 (39) 40:09 (39) 45:33 (38) 49:08 (36) 51:38 (36) 55:12 (36) 60:54 (35) 63:35 (35) 68:33 (36) 73:19 (36)                                 75:00 (36)    
37 Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK 77:05 08:09 (34) 03:52 (32) 14:09 (36) 03:48 (34) 08:26 (37) 05:35 (28) 04:40 (35) 06:01 (39) 07:07 (37) 03:33 (39) 04:14 (37) 04:49 (38)                                 02:42 (39) Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK
        08:09 (34) 12:01 (34) 26:10 (35) 29:58 (35) 38:24 (36) 43:59 (35) 48:39 (35) 54:40 (35) 61:47 (36) 65:20 (37) 69:34 (37) 74:23 (37)                                 77:05 (37)    
38 Ingemar Johnsson OK Södertörn 80:30 07:25 (27) 07:07 (39) 13:37 (35) 02:52 (30) 09:45 (38) 08:42 (36) 04:09 (31) 04:33 (34) 10:47 (39) 02:32 (26) 03:04 (25) 04:02 (34)                                 01:55 (32) Ingemar Johnsson OK Södertörn
        07:25 (27) 14:32 (37) 28:09 (37) 31:01 (36) 40:46 (37) 49:28 (37) 53:37 (38) 58:10 (38) 68:57 (38) 71:29 (38) 74:33 (38) 78:35 (38)                                 80:30 (38)    
39 Bo Winald Hellas Orientering 106:52 10:46 (37) 04:06 (36) 16:49 (38) 04:38 (35) 17:13 (39) 16:28 (38) 05:56 (39) 04:49 (37) 10:11 (38) 03:04 (38) 04:46 (38) 05:28 (39)                                 02:38 (38) Bo Winald Hellas Orientering
        10:46 (37) 14:52 (38) 31:41 (38) 36:19 (38) 53:32 (39) 70:00 (39) 75:56 (39) 80:45 (39) 90:56 (39) 94:00 (39) 98:46 (39) 104:14 (39)                                 106:52 (39)    
- Ingrid Graneli Haninge SOK 61:32 05:45   02:08   20:56   04:44   03:32   04:43   04:07   04:48   02:24   03:45   03:10                                       01:30   Ingrid Graneli Haninge SOK
        05:45   07:53   28:49   33:33   37:05   41:48   45:55   50:43   53:07   56:52   60:02                                       61:32      
- Olle Jacobson Rotebro IS 87:46 08:04   03:51   15:11   05:07   06:31   08:36   04:30   05:25   08:12   03:07   16:24                                       02:48   Olle Jacobson Rotebro IS
        08:04   11:55   27:06   32:13   38:44   47:20   51:50   57:15   65:27   68:34   84:58                                       87:46      
                                                                                               
                                                                                               
Plac Bana D - 2,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11                                       Mål   Bana D - 2,5 km Klubb
1 Rune Rådeström Snättringe SK 31:32 05:23 (1) 01:52 (1) 02:09 (1) 02:57 (2) 03:08 (1) 03:23 (1) 01:49 (1) 02:00 (1) 01:40 (1) 03:35 (1) 02:22 (1)                                     01:14 (1) Rune Rådeström Snättringe SK
        05:23 (1) 07:15 (1) 09:24 (1) 12:21 (1) 15:29 (1) 18:52 (1) 20:41 (1) 22:41 (1) 24:21 (1) 27:56 (1) 30:18 (1)                                     31:32 (1)    
2 Lars Nordin Solna OK 38:24 06:47 (9) 02:24 (3) 02:24 (3) 03:13 (4) 03:48 (7) 04:11 (4) 02:19 (4) 02:43 (9) 01:54 (3) 04:43 (5) 02:32 (3)                                     01:26 (4) Lars Nordin Solna OK
        06:47 (9) 09:11 (6) 11:35 (3) 14:48 (2) 18:36 (4) 22:47 (4) 25:06 (4) 27:49 (4) 29:43 (3) 34:26 (3) 36:58 (2)                                     38:24 (2)    
3 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 38:50 07:48 (14) 02:27 (5) 02:20 (2) 02:52 (1) 03:46 (6) 04:21 (8) 02:28 (6) 02:45 (10) 01:52 (2) 04:32 (3) 02:22 (1)                                     01:17 (2) Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
        07:48 (14) 10:15 (11) 12:35 (5) 15:27 (5) 19:13 (5) 23:34 (5) 26:02 (5) 28:47 (5) 30:39 (4) 35:11 (5) 37:33 (4)                                     38:50 (3)    
4 Dejan Ilic Paracin Ok 38:58 06:42 (7) 02:22 (2) 02:24 (3) 03:20 (7) 03:28 (2) 03:59 (2) 02:05 (2) 02:30 (6) 02:13 (10) 05:06 (10) 03:08 (8)                                     01:41 (11) Dejan Ilic Paracin Ok
        06:42 (7) 09:04 (4) 11:28 (2) 14:48 (2) 18:16 (2) 22:15 (2) 24:20 (2) 26:50 (2) 29:03 (2) 34:09 (2) 37:17 (3)                                     38:58 (4)    
5 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 39:13 06:27 (5) 02:42 (8) 02:32 (5) 03:13 (4) 03:32 (3) 04:13 (5) 02:21 (5) 02:35 (7) 03:10 (32) 04:13 (2) 02:56 (5)                                     01:19 (3) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        06:27 (5) 09:09 (5) 11:41 (4) 14:54 (4) 18:26 (3) 22:39 (3) 25:00 (3) 27:35 (3) 30:45 (5) 34:58 (4) 37:54 (5)                                     39:13 (5)    
6 Ulf Eskilsson OK Södertörn 41:06 06:34 (6) 02:37 (6) 04:34 (30) 03:08 (3) 03:34 (4) 04:19 (7) 02:15 (3) 02:28 (5) 02:15 (11) 05:13 (11) 02:43 (4)                                     01:26 (4) Ulf Eskilsson OK Södertörn
        06:34 (6) 09:11 (6) 13:45 (11) 16:53 (8) 20:27 (7) 24:46 (7) 27:01 (6) 29:29 (6) 31:44 (6) 36:57 (7) 39:40 (6)                                     41:06 (6)    
7 Lars Persson Väsby OK 41:21 06:04 (3) 02:51 (9) 03:54 (26) 03:19 (6) 04:25 (11) 04:13 (5) 02:42 (11) 02:45 (10) 02:03 (7) 04:32 (3) 02:56 (5)                                     01:37 (10) Lars Persson Väsby OK
        06:04 (3) 08:55 (3) 12:49 (6) 16:08 (6) 20:33 (8) 24:46 (7) 27:28 (8) 30:13 (8) 32:16 (8) 36:48 (6) 39:44 (7)                                     41:21 (7)    
8 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 43:36 06:08 (4) 02:38 (7) 04:11 (29) 03:35 (10) 03:53 (8) 04:00 (3) 02:53 (14) 02:48 (13) 01:58 (4) 05:04 (9) 04:56 (29)                                     01:32 (8) Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        06:08 (4) 08:46 (2) 12:57 (7) 16:32 (7) 20:25 (6) 24:25 (6) 27:18 (7) 30:06 (7) 32:04 (7) 37:08 (8) 42:04 (8)                                     43:36 (8)    
9 Tomas Bruce OK Ravinen 44:36 06:52 (10) 04:14 (30) 02:44 (6) 04:06 (20) 04:16 (9) 05:20 (14) 02:29 (7) 02:38 (8) 02:06 (9) 04:45 (6) 03:38 (12)                                     01:28 (6) Tomas Bruce OK Ravinen
        06:52 (10) 11:06 (14) 13:50 (12) 17:56 (13) 22:12 (11) 27:32 (12) 30:01 (11) 32:39 (10) 34:45 (10) 39:30 (10) 43:08 (9)                                     44:36 (9)    
10 Roland Bolin Snättringe SK 44:42 05:59 (2) 04:04 (25) 03:40 (19) 03:51 (14) 03:37 (5) 05:12 (12) 03:00 (17) 02:23 (2) 02:02 (6) 05:37 (12) 03:45 (14)                                     01:32 (8) Roland Bolin Snättringe SK
        05:59 (2) 10:03 (9) 13:43 (10) 17:34 (12) 21:11 (9) 26:23 (9) 29:23 (9) 31:46 (9) 33:48 (9) 39:25 (9) 43:10 (10)                                     44:42 (10)    
11 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 46:21 07:23 (12) 03:05 (10) 03:00 (8) 03:54 (15) 04:56 (19) 05:03 (10) 02:32 (8) 03:08 (15) 02:01 (5) 05:59 (15) 03:22 (11)                                     01:58 (13) Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK
        07:23 (12) 10:28 (12) 13:28 (9) 17:22 (10) 22:18 (12) 27:21 (10) 29:53 (10) 33:01 (11) 35:02 (11) 41:01 (11) 44:23 (11)                                     46:21 (11)    
12 Lennart Sjöstål Klubblös 46:42 08:29 (22) 04:12 (29) 03:24 (10) 04:04 (19) 04:18 (10) 05:12 (12) 02:41 (10) 02:27 (4) 02:15 (11) 04:51 (7) 03:21 (10)                                     01:28 (6) Lennart Sjöstål Klubblös
        08:29 (22) 12:41 (24) 16:05 (19) 20:09 (16) 24:27 (14) 29:39 (14) 32:20 (14) 34:47 (13) 37:02 (13) 41:53 (12) 45:14 (12)                                     46:42 (12)    
13 Sigrid Blom Tullinge SK 50:50 07:24 (13) 03:43 (19) 06:23 (35) 03:41 (11) 04:41 (15) 04:58 (9) 02:53 (14) 03:09 (16) 03:01 (28) 05:53 (13) 03:05 (7)                                     01:59 (14) Sigrid Blom Tullinge SK
        07:24 (13) 11:07 (15) 17:30 (32) 21:11 (19) 25:52 (16) 30:50 (16) 33:43 (16) 36:52 (16) 39:53 (16) 45:46 (15) 48:51 (13)                                     50:50 (13)    
14 Göran Grimvall Täby Ok 50:52 08:00 (17) 03:05 (10) 03:05 (9) 03:22 (8) 05:26 (24) 05:37 (16) 03:27 (26) 03:16 (18) 02:36 (18) 06:41 (18) 04:18 (25)                                     01:59 (14) Göran Grimvall Täby Ok
        08:00 (17) 11:05 (13) 14:10 (13) 17:32 (11) 22:58 (13) 28:35 (13) 32:02 (13) 35:18 (15) 37:54 (14) 44:35 (13) 48:53 (14)                                     50:52 (14)    
15 Ingvar Jansson Sundbybergs IK 51:04 06:45 (8) 03:24 (12) 02:52 (7) 04:01 (18) 04:28 (13) 05:51 (19) 02:42 (11) 03:04 (14) 02:32 (17) 09:11 (35) 04:08 (23)                                     02:06 (20) Ingvar Jansson Sundbybergs IK
        06:45 (8) 10:09 (10) 13:01 (8) 17:02 (9) 21:30 (10) 27:21 (10) 30:03 (12) 33:07 (12) 35:39 (12) 44:50 (14) 48:58 (15)                                     51:04 (15)    
16 Kristina Frisk Attunda OK 52:01 08:00 (17) 03:28 (13) 04:39 (31) 04:33 (26) 04:27 (12) 05:07 (11) 02:35 (9) 02:24 (3) 02:42 (23) 08:38 (34) 03:46 (15)                                     01:42 (12) Kristina Frisk Attunda OK
        08:00 (17) 11:28 (16) 16:07 (20) 20:40 (17) 25:07 (15) 30:14 (15) 32:49 (15) 35:13 (14) 37:55 (15) 46:33 (16) 50:19 (16)                                     52:01 (16)    
17 Gunnel Junegard OK Södertörn 54:19 09:54 (37) 03:54 (22) 03:24 (10) 04:41 (28) 04:55 (17) 06:06 (20) 03:19 (24) 03:30 (23) 02:41 (22) 05:56 (14) 03:55 (16)                                     02:04 (18) Gunnel Junegard OK Södertörn
        09:54 (37) 13:48 (34) 17:12 (27) 21:53 (29) 26:48 (23) 32:54 (18) 36:13 (19) 39:43 (19) 42:24 (19) 48:20 (17) 52:15 (17)                                     54:19 (17)    
18 Staffan Melinder Tullinge SK 55:18 08:29 (22) 04:02 (24) 03:37 (17) 05:26 (33) 04:29 (14) 06:57 (29) 02:46 (13) 04:24 (35) 02:05 (8) 06:51 (21) 03:57 (17)                                     02:15 (28) Staffan Melinder Tullinge SK
        08:29 (22) 12:31 (22) 16:08 (21) 21:34 (28) 26:03 (18) 33:00 (19) 35:46 (17) 40:10 (20) 42:15 (18) 49:06 (19) 53:03 (18)                                     55:18 (18)    
19 Kerstin Pettersson Tullinge SK 55:24 08:51 (26) 03:37 (15) 03:35 (16) 05:22 (32) 05:11 (21) 06:52 (27) 03:04 (18) 03:39 (24) 02:25 (14) 06:23 (17) 04:11 (24)                                     02:14 (27) Kerstin Pettersson Tullinge SK
        08:51 (26) 12:28 (20) 16:03 (18) 21:25 (24) 26:36 (21) 33:28 (25) 36:32 (22) 40:11 (21) 42:36 (20) 48:59 (18) 53:10 (19)                                     55:24 (19)    
20 Sverker Tirén Hellas Orientering 55:50 07:08 (11) 02:26 (4) 12:29 (39) 03:47 (13) 04:47 (16) 05:49 (17) 03:11 (21) 02:47 (12) 02:38 (20) 05:00 (8) 03:44 (13)                                     02:04 (18) Sverker Tirén Hellas Orientering
        07:08 (11) 09:34 (8) 22:03 (39) 25:50 (35) 30:37 (33) 36:26 (32) 39:37 (32) 42:24 (28) 45:02 (27) 50:02 (22) 53:46 (21)                                     55:50 (20)    
21 Erik-Olov Cloth Tullinge SK 56:17 08:37 (24) 03:54 (22) 03:24 (10) 05:19 (31) 04:55 (17) 06:59 (30) 03:08 (20) 03:56 (29) 02:25 (14) 07:01 (22) 04:07 (22)                                     02:32 (35) Erik-Olov Cloth Tullinge SK
        08:37 (24) 12:31 (22) 15:55 (16) 21:14 (20) 26:09 (20) 33:08 (20) 36:16 (20) 40:12 (22) 42:37 (21) 49:38 (20) 53:45 (20)                                     56:17 (21)    
22 Alf Persson OK Österåker 56:28 08:48 (25) 03:38 (17) 03:33 (15) 03:55 (16) 06:00 (30) 06:22 (22) 03:46 (34) 03:19 (19) 03:23 (34) 07:06 (23) 04:26 (27)                                     02:12 (25) Alf Persson OK Österåker
        08:48 (25) 12:26 (19) 15:59 (17) 19:54 (15) 25:54 (17) 32:16 (17) 36:02 (18) 39:21 (17) 42:44 (22) 49:50 (21) 54:16 (22)                                     56:28 (22)    
23 Hans Eriksson Hellas Orientering 56:30 07:58 (16) 03:46 (20) 03:51 (23) 03:22 (8) 08:58 (39) 05:28 (15) 03:37 (31) 03:15 (17) 03:06 (30) 07:08 (24) 04:01 (19)                                     02:00 (16) Hans Eriksson Hellas Orientering
        07:58 (16) 11:44 (17) 15:35 (15) 18:57 (14) 27:55 (27) 33:23 (24) 37:00 (25) 40:15 (23) 43:21 (23) 50:29 (25) 54:30 (25)                                     56:30 (23)    
24 Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK 56:44 09:31 (33) 03:37 (15) 03:58 (27) 04:10 (21) 05:29 (25) 06:26 (25) 03:35 (29) 03:47 (25) 02:57 (27) 06:50 (20) 04:01 (19)                                     02:23 (30) Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK
        09:31 (33) 13:08 (27) 17:06 (24) 21:16 (21) 26:45 (22) 33:11 (21) 36:46 (23) 40:33 (24) 43:30 (24) 50:20 (23) 54:21 (23)                                     56:44 (24)    
24 Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK 56:44 09:26 (32) 03:32 (14) 04:09 (28) 04:17 (23) 05:24 (23) 06:24 (23) 03:36 (30) 03:48 (26) 02:56 (26) 06:48 (19) 04:01 (20)                                     02:23 (29) Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK
        09:26 (32) 12:58 (25) 17:07 (25) 21:24 (23) 26:48 (23) 33:12 (22) 36:48 (24) 40:36 (25) 43:32 (25) 50:20 (23) 54:21 (23)                                     56:44 (24)    
26 Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK 59:22 08:07 (19) 05:37 (37) 03:25 (13) 04:21 (24) 06:39 (31) 06:30 (26) 03:56 (36) 03:19 (19) 02:42 (23) 07:10 (25) 05:26 (35)                                     02:10 (23) Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK
        08:07 (19) 13:44 (33) 17:09 (26) 21:30 (27) 28:09 (28) 34:39 (27) 38:35 (27) 41:54 (26) 44:36 (26) 51:46 (27) 57:12 (26)                                     59:22 (26)    
27 Yngve Hedberg Snättringe SK 60:15 09:52 (36) 03:51 (21) 03:31 (14) 04:14 (22) 07:22 (38) 06:14 (21) 03:49 (35) 03:49 (27) 02:36 (18) 08:03 (31) 04:18 (25)                                     02:36 (37) Yngve Hedberg Snättringe SK
        09:52 (36) 13:43 (32) 17:14 (30) 21:28 (26) 28:50 (31) 35:04 (28) 38:53 (28) 42:42 (29) 45:18 (29) 53:21 (29) 57:39 (27)                                     60:15 (27)    
28 Margit Lundström OK Sänkan 60:53 07:49 (15) 04:06 (28) 03:39 (18) 05:36 (35) 04:56 (19) 07:07 (31) 03:06 (19) 03:21 (21) 02:20 (13) 10:39 (37) 06:08 (38)                                     02:06 (20) Margit Lundström OK Sänkan
        07:49 (15) 11:55 (18) 15:34 (14) 21:10 (18) 26:06 (19) 33:13 (23) 36:19 (21) 39:40 (18) 42:00 (17) 52:39 (28) 58:47 (28)                                     60:53 (28)    
29 Errol Wicksell Hellas Orientering 61:32 10:58 (39) 03:39 (18) 03:48 (22) 03:46 (12) 06:39 (31) 06:55 (28) 03:14 (22) 04:22 (33) 03:01 (28) 08:11 (32) 04:30 (28)                                     02:29 (34) Errol Wicksell Hellas Orientering
        10:58 (39) 14:37 (36) 18:25 (33) 22:11 (30) 28:50 (31) 35:45 (30) 38:59 (29) 43:21 (30) 46:22 (32) 54:33 (32) 59:03 (29)                                     61:32 (29)    
30 Lars-Erik Perneby Tullinge SK 61:48 09:05 (28) 04:16 (31) 03:51 (23) 05:04 (30) 05:56 (28) 07:38 (35) 03:27 (26) 04:06 (32) 02:38 (20) 07:48 (28) 05:34 (37)                                     02:25 (32) Lars-Erik Perneby Tullinge SK
        09:05 (28) 13:21 (29) 17:12 (27) 22:16 (32) 28:12 (30) 35:50 (31) 39:17 (31) 43:23 (31) 46:01 (31) 53:49 (30) 59:23 (31)                                     61:48 (30)    
31 Sonja Perneby Tullinge SK 61:54 08:57 (27) 04:29 (33) 03:53 (25) 04:55 (29) 05:57 (29) 07:24 (34) 03:25 (25) 04:30 (36) 02:30 (16) 07:50 (29) 05:29 (36)                                     02:35 (36) Sonja Perneby Tullinge SK
        08:57 (27) 13:26 (30) 17:19 (31) 22:14 (31) 28:11 (29) 35:35 (29) 39:00 (30) 43:30 (32) 46:00 (30) 53:50 (31) 59:19 (30)                                     61:54 (31)    
32 Margaretha Nylund OK Södertörn 62:47 09:46 (35) 05:53 (38) 05:09 (34) 05:29 (34) 05:22 (22) 07:11 (32) 03:45 (33) 03:24 (22) 03:16 (33) 07:25 (26) 03:57 (17)                                     02:10 (23) Margaretha Nylund OK Södertörn
        09:46 (35) 15:39 (38) 20:48 (34) 26:17 (36) 31:39 (35) 38:50 (36) 42:35 (36) 45:59 (36) 49:15 (35) 56:40 (33) 60:37 (32)                                     62:47 (32)    
33 Bror Wahlberg Haninge SOK 63:33 08:10 (20) 04:52 (34) 03:42 (20) 04:38 (27) 05:45 (26) 07:22 (33) 03:28 (28) 04:00 (31) 03:09 (31) 06:05 (16) 10:15 (39)                                     02:07 (22) Bror Wahlberg Haninge SOK
        08:10 (20) 13:02 (26) 16:44 (22) 21:22 (22) 27:07 (25) 34:29 (26) 37:57 (26) 41:57 (27) 45:06 (28) 51:11 (26) 61:26 (33)                                     63:33 (33)    
34 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 64:39 09:14 (30) 04:04 (25) 03:43 (21) 04:24 (25) 05:52 (27) 11:04 (39) 03:18 (23) 03:59 (30) 02:52 (25) 08:24 (33) 05:18 (34)                                     02:27 (33) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        09:14 (30) 13:18 (28) 17:01 (23) 21:25 (24) 27:17 (26) 38:21 (35) 41:39 (34) 45:38 (34) 48:30 (33) 56:54 (34) 62:12 (34)                                     64:39 (34)    
35 Carl Lang OK Österåker 65:50 09:22 (31) 04:17 (32) 07:20 (38) 03:58 (17) 06:52 (33) 05:50 (18) 04:09 (37) 03:53 (28) 04:59 (38) 07:38 (27) 05:09 (31)                                     02:23 (29) Carl Lang OK Österåker
        09:22 (31) 13:39 (31) 20:59 (35) 24:57 (34) 31:49 (36) 37:39 (34) 41:48 (35) 45:41 (35) 50:40 (36) 58:18 (35) 63:27 (35)                                     65:50 (35)    
36 Thorsten Höglund Turebergs IF 67:23 08:24 (21) 04:04 (25) 04:45 (32) 06:44 (38) 07:07 (34) 06:25 (24) 02:53 (14) 04:45 (38) 03:47 (36) 11:25 (38) 05:02 (30)                                     02:02 (17) Thorsten Höglund Turebergs IF
        08:24 (21) 12:28 (20) 17:13 (29) 23:57 (33) 31:04 (34) 37:29 (33) 40:22 (33) 45:07 (33) 48:54 (34) 60:19 (36) 65:21 (36)                                     67:23 (36)    
37 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 73:28 09:07 (29) 05:08 (35) 06:44 (37) 08:13 (39) 07:07 (34) 09:32 (37) 04:53 (38) 04:34 (37) 04:44 (37) 07:55 (30) 03:19 (9)                                     02:12 (25) Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        09:07 (29) 14:15 (35) 20:59 (35) 29:12 (39) 36:19 (39) 45:51 (39) 50:44 (39) 55:18 (39) 60:02 (38) 67:57 (38) 71:16 (37)                                     73:28 (37)    
38 Key Lindell OK Södertörn 76:09 10:04 (38) 05:17 (36) 06:38 (36) 06:13 (37) 07:10 (36) 08:17 (36) 05:13 (39) 05:11 (39) 03:27 (35) 10:05 (36) 05:13 (32)                                     03:21 (39) Key Lindell OK Södertörn
        10:04 (38) 15:21 (37) 21:59 (38) 28:12 (38) 35:22 (38) 43:39 (37) 48:52 (37) 54:03 (38) 57:30 (37) 67:35 (37) 72:48 (38)                                     76:09 (38)    
39 Mats Halvarez Klubblös 87:50 09:45 (34) 07:03 (39) 04:57 (33) 05:59 (36) 07:19 (37) 10:20 (38) 03:37 (31) 04:22 (33) 13:27 (39) 12:57 (39) 05:17 (33)                                     02:47 (38) Mats Halvarez Klubblös
        09:45 (34) 16:48 (39) 21:45 (37) 27:44 (37) 35:03 (37) 45:23 (38) 49:00 (38) 53:22 (37) 66:49 (39) 79:46 (39) 85:03 (39)                                     87:50 (39)    
- Leif Gustafsson Storviks IF 55:58 10:14   03:51   04:09   29:07   05:32                                                               03:05   Leif Gustafsson Storviks IF
        10:14   14:05   18:14   47:21   52:53                                                               55:58      
- Ingvar Johannesson Solna OK 59:19 11:31   04:35   03:45   03:58   08:24   11:39   06:15                                                       09:12   Ingvar Johannesson Solna OK
        11:31   16:06   19:51   23:49   32:13   43:52   50:07                                                       59:19      
- Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 63:14 07:36   02:46   06:43   04:21   05:35   12:48   02:07   02:54   02:02   08:51   05:30                                       02:01   Saga Mård Bromma-Vällingby SOK
        07:36   10:22   17:05   21:26   27:01   39:49   41:56   44:50   46:52   55:43   61:13                                       63:14      
- Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 71:42 08:13   03:26   03:31   05:12   04:37   14:31   04:58   02:22   08:23   13:15                                           03:14   Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK
        08:13   11:39   15:10   20:22   24:59   39:30   44:28   46:50   55:13   68:28                                           71:42