Sträcktider Lufarligan Tyresö-Alby                                                                          
  2016-03-16 Svarta tider är sträcktider                                                                    
    Blå tider är från start                                                                          
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                          
                                                                               
Plac Bana A - 5,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   Mål   Bana A - 5,4 km Klubb
1 Anders Brinkman Vandrarringen 45:02 01:24 (2) 03:56 (4) 01:12 (1) 03:06 (1) 01:38 (2) 02:08 (1) 03:08 (8) 02:58 (1) 04:23 (4) 02:36 (3) 02:40 (5) 03:08 (2) 02:23 (3) 04:59 (7) 02:22 (1) 01:43 (2) 01:18 (3) Anders Brinkman Vandrarringen
        01:24 (2) 05:20 (4) 06:32 (1) 09:38 (1) 11:16 (1) 13:24 (1) 16:32 (1) 19:30 (1) 23:53 (1) 26:29 (1) 29:09 (1) 32:17 (1) 34:40 (1) 39:39 (1) 42:01 (1) 43:44 (1) 45:02 (1)    
2 Henrik Sjögren Haninge SOK 45:41 01:29 (5) 03:45 (2) 01:22 (5) 03:46 (7) 01:38 (2) 02:23 (2) 02:41 (3) 04:51 (11) 04:17 (2) 02:22 (1) 02:26 (1) 03:03 (1) 02:17 (1) 03:49 (1) 02:39 (3) 01:43 (2) 01:10 (1) Henrik Sjögren Haninge SOK
        01:29 (5) 05:14 (2) 06:36 (2) 10:22 (3) 12:00 (3) 14:23 (2) 17:04 (2) 21:55 (5) 26:12 (4) 28:34 (4) 31:00 (4) 34:03 (4) 36:20 (2) 40:09 (2) 42:48 (2) 44:31 (2) 45:41 (2)    
3 Juha Loenberg Skarpnäcks OL 47:01 01:35 (9) 04:18 (5) 01:20 (3) 03:23 (3) 01:41 (4) 02:33 (4) 02:35 (2) 03:21 (4) 04:29 (5) 02:51 (7) 02:31 (3) 03:25 (4) 02:19 (2) 03:56 (2) 03:01 (6) 02:18 (9) 01:25 (6) Juha Loenberg Skarpnäcks OL
        01:35 (9) 05:53 (6) 07:13 (6) 10:36 (6) 12:17 (5) 14:50 (5) 17:25 (5) 20:46 (3) 25:15 (3) 28:06 (3) 30:37 (3) 34:02 (3) 36:21 (3) 40:17 (3) 43:18 (3) 45:36 (3) 47:01 (3)    
4 Peter Rosén Alfta-Ösa OK 47:42 01:23 (1) 04:18 (5) 01:17 (2) 03:29 (4) 01:48 (5) 02:31 (3) 02:30 (1) 03:12 (3) 04:10 (1) 02:38 (4) 02:37 (4) 03:29 (5) 03:22 (10) 05:11 (9) 02:35 (2) 01:47 (4) 01:25 (6) Peter Rosén Alfta-Ösa OK
        01:23 (1) 05:41 (5) 06:58 (5) 10:27 (5) 12:15 (4) 14:46 (4) 17:16 (3) 20:28 (2) 24:38 (2) 27:16 (2) 29:53 (2) 33:22 (2) 36:44 (4) 41:55 (4) 44:30 (4) 46:17 (4) 47:42 (4)    
5 Björn-Ove Pettersson Attunda OK 49:05 01:25 (3) 03:39 (1) 01:35 (11) 03:07 (2) 01:34 (1) 03:19 (8) 02:45 (4) 04:01 (8) 06:31 (13) 02:33 (2) 02:30 (2) 03:15 (3) 03:25 (11) 03:56 (2) 02:42 (4) 01:31 (1) 01:17 (2) Björn-Ove Pettersson Attunda OK
        01:25 (3) 05:04 (1) 06:39 (3) 09:46 (2) 11:20 (2) 14:39 (3) 17:24 (4) 21:25 (4) 27:56 (6) 30:29 (5) 32:59 (5) 36:14 (5) 39:39 (5) 43:35 (5) 46:17 (5) 47:48 (5) 49:05 (5)    
6 Ulf Bylund IFK Enskede 51:33 01:33 (6) 05:10 (10) 01:37 (12) 04:29 (9) 02:01 (7) 02:39 (5) 02:59 (5) 03:09 (2) 04:17 (2) 02:40 (5) 02:45 (7) 04:19 (8) 02:50 (6) 04:33 (4) 03:22 (9) 01:52 (5) 01:18 (3) Ulf Bylund IFK Enskede
        01:33 (6) 06:43 (10) 08:20 (9) 12:49 (9) 14:50 (8) 17:29 (8) 20:28 (8) 23:37 (7) 27:54 (5) 30:34 (6) 33:19 (6) 37:38 (6) 40:28 (6) 45:01 (6) 48:23 (6) 50:15 (6) 51:33 (6)    
7 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 53:41 01:45 (10) 05:49 (13) 01:25 (6) 03:39 (5) 01:54 (6) 02:50 (6) 03:00 (6) 04:47 (10) 04:58 (7) 02:45 (6) 02:54 (9) 03:39 (6) 02:47 (5) 04:36 (5) 03:32 (11) 01:56 (7) 01:25 (6) Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF
        01:45 (10) 07:34 (11) 08:59 (11) 12:38 (7) 14:32 (7) 17:22 (7) 20:22 (7) 25:09 (8) 30:07 (8) 32:52 (7) 35:46 (7) 39:25 (7) 42:12 (7) 46:48 (7) 50:20 (7) 52:16 (7) 53:41 (7)    
8 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 54:41 01:26 (4) 03:53 (3) 01:20 (3) 03:45 (6) 02:04 (8) 03:50 (13) 03:01 (7) 03:56 (7) 04:51 (6) 05:05 (14) 02:42 (6) 04:22 (9) 03:12 (8) 04:46 (6) 03:12 (7) 01:53 (6) 01:23 (5) Lars Forsstedt Söders-Tyresö
        01:26 (4) 05:19 (3) 06:39 (3) 10:24 (4) 12:28 (6) 16:18 (6) 19:19 (6) 23:15 (6) 28:06 (7) 33:11 (8) 35:53 (8) 40:15 (8) 43:27 (8) 48:13 (8) 51:25 (8) 53:18 (8) 54:41 (8)    
9 Lena Öhman Centrum OK 59:21 01:45 (10) 04:37 (7) 01:33 (9) 04:49 (12) 02:12 (10) 03:34 (10) 03:12 (9) 03:54 (6) 05:06 (8) 03:29 (10) 03:09 (11) 04:49 (12) 03:32 (12) 06:24 (15) 03:12 (7) 02:25 (10) 01:39 (11) Lena Öhman Centrum OK
        01:45 (10) 06:22 (7) 07:55 (7) 12:44 (8) 14:56 (9) 18:30 (9) 21:42 (9) 25:36 (9) 30:42 (9) 34:11 (9) 37:20 (9) 42:09 (9) 45:41 (9) 52:05 (9) 55:17 (9) 57:42 (9) 59:21 (9)    
10 Lars Gerhardsson Attunda OK 59:40 01:34 (7) 05:01 (8) 01:32 (8) 04:44 (11) 02:32 (12) 03:20 (9) 03:27 (10) 03:52 (5) 09:00 (15) 03:11 (8) 02:46 (8) 04:11 (7) 02:46 (4) 05:06 (8) 03:00 (5) 02:09 (8) 01:29 (10) Lars Gerhardsson Attunda OK
        01:34 (7) 06:35 (8) 08:07 (8) 12:51 (10) 15:23 (10) 18:43 (10) 22:10 (10) 26:02 (10) 35:02 (10) 38:13 (10) 40:59 (10) 45:10 (10) 47:56 (10) 53:02 (10) 56:02 (10) 58:11 (10) 59:40 (10)    
11 Hans Andersson Strinning Attunda OK 68:24 02:58 (15) 05:27 (11) 02:00 (14) 04:55 (13) 02:33 (13) 03:46 (12) 03:48 (14) 05:28 (12) 06:03 (12) 04:36 (13) 04:00 (14) 04:30 (10) 04:00 (15) 05:55 (12) 03:54 (12) 02:41 (13) 01:50 (13) Hans Andersson Strinning Attunda OK
        02:58 (15) 08:25 (13) 10:25 (13) 15:20 (13) 17:53 (13) 21:39 (13) 25:27 (13) 30:55 (12) 36:58 (11) 41:34 (11) 45:34 (11) 50:04 (11) 54:04 (11) 59:59 (11) 63:53 (11) 66:34 (11) 68:24 (11)    
12 Claes Andersson OK Södertörn 73:05 01:34 (7) 05:07 (9) 02:12 (16) 04:31 (10) 02:15 (11) 03:37 (11) 04:43 (15) 04:22 (9) 15:03 (16) 05:29 (15) 03:02 (10) 04:39 (11) 03:47 (14) 05:21 (10) 03:31 (10) 02:25 (10) 01:27 (9) Claes Andersson OK Södertörn
        01:34 (7) 06:41 (9) 08:53 (10) 13:24 (11) 15:39 (11) 19:16 (11) 23:59 (11) 28:21 (11) 43:24 (15) 48:53 (15) 51:55 (15) 56:34 (15) 60:21 (15) 65:42 (15) 69:13 (13) 71:38 (12) 73:05 (12)    
13 Emma Sundvall Järla Orientering 73:24 02:14 (12) 06:49 (15) 01:33 (9) 07:02 (15) 02:08 (9) 03:04 (7) 03:40 (13) 08:26 (14) 05:42 (10) 03:27 (9) 03:33 (12) 05:32 (15) 03:03 (7) 06:04 (13) 06:46 (16) 02:41 (13) 01:40 (12) Emma Sundvall Järla Orientering
        02:14 (12) 09:03 (14) 10:36 (15) 17:38 (15) 19:46 (15) 22:50 (15) 26:30 (15) 34:56 (13) 40:38 (12) 44:05 (12) 47:38 (12) 53:10 (12) 56:13 (12) 62:17 (12) 69:03 (12) 71:44 (13) 73:24 (13)    
14 Paul Norén OK Södertörn 73:50 02:27 (14) 05:41 (12) 01:58 (13) 04:26 (8) 02:33 (13) 04:11 (14) 03:27 (10) 10:13 (15) 06:56 (14) 04:30 (12) 03:35 (13) 05:04 (14) 03:35 (13) 06:04 (13) 04:47 (15) 02:30 (12) 01:53 (15) Paul Norén OK Södertörn
        02:27 (14) 08:08 (12) 10:06 (12) 14:32 (12) 17:05 (12) 21:16 (12) 24:43 (12) 34:56 (13) 41:52 (13) 46:22 (13) 49:57 (13) 55:01 (13) 58:36 (13) 64:40 (13) 69:27 (14) 71:57 (14) 73:50 (14)    
15 Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 74:30 02:22 (13) 06:41 (14) 01:26 (7) 05:31 (14) 02:33 (13) 04:13 (15) 03:35 (12) 10:16 (16) 05:28 (9) 04:26 (11) 04:46 (16) 04:53 (13) 03:19 (9) 05:45 (11) 04:27 (13) 02:59 (16) 01:50 (13) Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:22 (13) 09:03 (14) 10:29 (14) 16:00 (14) 18:33 (14) 22:46 (14) 26:21 (14) 36:37 (15) 42:05 (14) 46:31 (14) 51:17 (14) 56:10 (14) 59:29 (14) 65:14 (14) 69:41 (15) 72:40 (15) 74:30 (15)    
16 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 88:42 03:05 (16) 08:04 (16) 02:07 (15) 07:12 (16) 03:07 (16) 04:42 (16) 05:32 (16) 05:35 (13) 06:01 (11) 07:26 (16) 04:11 (15) 06:31 (16) 06:07 (16) 09:31 (16) 04:45 (14) 02:41 (13) 02:05 (16) Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF
        03:05 (16) 11:09 (16) 13:16 (16) 20:28 (16) 23:35 (16) 28:17 (16) 33:49 (16) 39:24 (16) 45:25 (16) 52:51 (16) 57:02 (16) 63:33 (16) 69:40 (16) 79:11 (16) 83:56 (16) 86:37 (16) 88:42 (16)    
- Reijo Korhonen Haninge SOK                                                                       Reijo Korhonen Haninge SOK
                                                                               
                                                                               
                                                                               
Plac Bana B - 4,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15       Mål   Bana B - 4,7 km Klubb
1 Janne Nilsson Centrum OK 45:39 01:45 (6) 04:49 (3) 01:30 (5) 03:32 (1) 02:00 (3) 02:45 (2) 03:13 (5) 03:38 (1) 05:46 (6) 02:11 (1) 01:02 (2) 03:37 (21) 02:57 (1) 03:28 (3) 01:52 (1)     01:34 (9) Janne Nilsson Centrum OK
        01:45 (6) 06:34 (3) 08:04 (3) 11:36 (1) 13:36 (1) 16:21 (1) 19:34 (1) 23:12 (1) 28:58 (1) 31:09 (1) 32:11 (1) 35:48 (1) 38:45 (1) 42:13 (1) 44:05 (1)     45:39 (1)    
2 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 49:23 01:40 (2) 05:14 (7) 01:29 (4) 04:15 (4) 02:13 (7) 03:11 (5) 03:06 (3) 03:58 (3) 07:11 (17) 02:43 (6) 01:07 (5) 02:52 (1) 03:40 (9) 03:16 (2) 02:04 (2)     01:24 (1) Karl-Erik Johansson OK Södertörn
        01:40 (2) 06:54 (4) 08:23 (4) 12:38 (4) 14:51 (5) 18:02 (4) 21:08 (4) 25:06 (2) 32:17 (4) 35:00 (4) 36:07 (4) 38:59 (4) 42:39 (4) 45:55 (3) 47:59 (3)     49:23 (2)    
3 Leif Åkerblom OK Österåker 49:26 02:39 (23) 05:03 (6) 01:25 (2) 04:38 (10) 02:00 (3) 03:16 (7) 03:33 (9) 03:56 (2) 05:25 (4) 02:32 (5) 01:07 (5) 02:57 (3) 03:15 (2) 03:39 (4) 02:15 (7)     01:46 (16) Leif Åkerblom OK Österåker
        02:39 (23) 07:42 (10) 09:07 (9) 13:45 (7) 15:45 (6) 19:01 (6) 22:34 (6) 26:30 (4) 31:55 (3) 34:27 (3) 35:34 (3) 38:31 (3) 41:46 (3) 45:25 (2) 47:40 (2)     49:26 (3)    
4 Gunnar Ehn Tullinge SK 50:06 01:41 (3) 04:40 (2) 01:28 (3) 04:37 (9) 01:59 (2) 04:34 (26) 03:06 (3) 04:18 (5) 05:14 (2) 02:16 (2) 01:14 (14) 02:56 (2) 03:26 (4) 05:01 (16) 02:11 (6)     01:25 (2) Gunnar Ehn Tullinge SK
        01:41 (3) 06:21 (2) 07:49 (2) 12:26 (3) 14:25 (2) 18:59 (5) 22:05 (5) 26:23 (3) 31:37 (2) 33:53 (2) 35:07 (2) 38:03 (2) 41:29 (2) 46:30 (4) 48:41 (4)     50:06 (4)    
5 Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 53:40 01:59 (10) 04:55 (4) 01:50 (18) 04:57 (14) 02:37 (14) 04:00 (21) 03:48 (18) 04:43 (11) 05:50 (8) 02:26 (4) 01:16 (16) 03:19 (9) 04:00 (18) 04:16 (10) 02:06 (3)     01:38 (12) Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK
        01:59 (10) 06:54 (4) 08:44 (6) 13:41 (7) 16:18 (7) 20:18 (9) 24:06 (10) 28:49 (6) 34:39 (6) 37:05 (6) 38:21 (6) 41:40 (6) 45:40 (5) 49:56 (5) 52:02 (5)     53:40 (5)    
6 Tommy Lindberg Haninge SOK 53:47 01:30 (1) 04:36 (1) 01:23 (1) 04:19 (6) 02:43 (15) 02:37 (1) 02:51 (1) 07:54 (24) 06:04 (9) 02:53 (14) 01:03 (3) 03:05 (5) 05:09 (24) 04:07 (9) 02:07 (3)     01:26 (3) Tommy Lindberg Haninge SOK
        01:30 (1) 06:06 (1) 07:29 (1) 11:48 (2) 14:31 (3) 17:08 (2) 19:59 (2) 27:53 (5) 33:57 (5) 36:50 (5) 37:53 (5) 40:58 (5) 46:07 (5) 50:14 (5) 52:21 (5)     53:47 (5)    
7 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 55:39 02:10 (16) 07:00 (23) 01:35 (9) 04:31 (8) 02:17 (9) 03:22 (9) 03:39 (11) 04:38 (8) 05:48 (7) 02:50 (9) 01:12 (12) 04:49 (29) 03:50 (15) 04:00 (8) 02:24 (9)     01:34 (9) Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:10 (16) 09:10 (18) 10:45 (17) 15:16 (14) 17:33 (13) 20:55 (11) 24:34 (10) 29:12 (6) 35:00 (6) 37:50 (6) 39:02 (6) 43:51 (7) 47:41 (8) 51:41 (6) 54:05 (6)     55:39 (6)    
8 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 56:10 01:53 (8) 05:21 (8) 01:50 (18) 04:15 (4) 03:12 (23) 04:01 (21) 03:29 (8) 06:20 (17) 05:17 (3) 03:32 (22) 01:20 (19) 03:26 (12) 03:39 (8) 04:40 (12) 02:22 (8)     01:33 (7) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        01:53 (8) 07:14 (8) 09:04 (8) 13:19 (6) 16:31 (9) 20:32 (9) 24:01 (8) 30:21 (11) 35:38 (7) 39:10 (8) 40:30 (8) 43:56 (8) 47:35 (7) 52:15 (7) 54:37 (7)     56:10 (7)    
9 Willy Ljungdell Täby OK 56:36 01:45 (6) 08:16 (31) 01:32 (6) 04:01 (2) 02:35 (12) 02:53 (4) 03:54 (18) 04:49 (11) 06:13 (10) 02:52 (13) 01:14 (14) 03:02 (4) 03:56 (16) 05:45 (23) 02:09 (4)     01:40 (12) Willy Ljungdell Täby OK
        01:45 (6) 10:01 (27) 11:33 (21) 15:34 (15) 18:09 (15) 21:02 (12) 24:56 (12) 29:45 (9) 35:58 (8) 38:50 (7) 40:04 (7) 43:06 (6) 47:02 (6) 52:47 (8) 54:56 (8)     56:36 (8)    
10 Leif Wallenbro Väsby OK 57:31 02:10 (16) 05:51 (13) 01:34 (8) 04:42 (11) 02:12 (5) 03:29 (13) 04:03 (20) 05:17 (15) 08:10 (23) 02:53 (14) 01:20 (19) 03:16 (8) 04:16 (19) 03:49 (6) 02:39 (18)     01:50 (18) Leif Wallenbro Väsby OK
        02:10 (16) 08:01 (13) 09:35 (13) 14:17 (11) 16:29 (8) 19:58 (7) 24:01 (8) 29:18 (7) 37:28 (12) 40:21 (11) 41:41 (11) 44:57 (11) 49:13 (11) 53:02 (9) 55:41 (9)     57:31 (9)    
11 Anders Larsson Skarpnäcks OL 57:37 02:27 (20) 06:23 (17) 02:00 (21) 05:36 (22) 02:21 (11) 03:45 (16) 03:56 (19) 04:42 (10) 06:51 (13) 02:47 (7) 01:22 (22) 03:36 (20) 03:47 (12) 03:52 (7) 02:31 (16)     01:41 (13) Anders Larsson Skarpnäcks OL
        02:27 (20) 08:50 (17) 10:50 (18) 16:26 (21) 18:47 (17) 22:32 (16) 26:28 (17) 31:10 (13) 38:01 (14) 40:48 (13) 42:10 (13) 45:46 (13) 49:33 (13) 53:25 (10) 55:56 (10)     57:37 (10)    
12 Per Johan Wikfors OK Österåker 57:57 02:02 (12) 05:01 (5) 01:44 (16) 05:20 (17) 02:41 (14) 03:23 (11) 03:37 (10) 07:28 (21) 05:50 (8) 02:51 (10) 01:08 (7) 03:10 (6) 03:48 (14) 05:41 (22) 02:25 (11)     01:48 (17) Per Johan Wikfors OK Österåker
        02:02 (12) 07:03 (6) 08:47 (6) 14:07 (8) 16:48 (10) 20:11 (8) 23:48 (7) 31:16 (14) 37:06 (10) 39:57 (10) 41:05 (9) 44:15 (9) 48:03 (9) 53:44 (11) 56:09 (11)     57:57 (11)    
13 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 58:38 01:59 (10) 05:36 (10) 01:41 (14) 04:51 (13) 02:15 (8) 04:55 (28) 03:39 (11) 04:36 (7) 06:55 (14) 03:04 (18) 01:46 (27) 03:31 (15) 03:44 (11) 05:45 (23) 02:27 (12)     01:54 (21) Leif Strandberg Gustavsbergs OK
        01:59 (10) 07:35 (9) 09:16 (10) 14:07 (8) 16:22 (7) 21:17 (13) 24:56 (12) 29:32 (8) 36:27 (9) 39:31 (9) 41:17 (10) 44:48 (10) 48:32 (10) 54:17 (12) 56:44 (12)     58:38 (12)    
14 Sven Setterqvist OK Södertörn 59:15 02:07 (14) 06:06 (15) 01:53 (19) 05:28 (20) 02:20 (10) 03:45 (16) 04:04 (21) 05:06 (13) 06:22 (11) 03:21 (20) 01:10 (9) 03:35 (18) 04:04 (18) 05:37 (21) 02:41 (19)     01:36 (11) Sven Setterqvist OK Södertörn
        02:07 (14) 08:13 (14) 10:06 (14) 15:34 (15) 17:54 (14) 21:39 (14) 25:43 (15) 30:49 (12) 37:11 (11) 40:32 (12) 41:42 (12) 45:17 (12) 49:21 (12) 54:58 (13) 57:39 (13)     59:15 (13)    
15 Jan Dahlin Hellas Orientering 60:25 02:04 (13) 05:40 (11) 01:41 (14) 05:41 (23) 04:25 (30) 03:22 (9) 03:46 (15) 05:08 (14) 07:27 (20) 02:51 (10) 01:09 (8) 03:31 (15) 03:58 (17) 04:44 (13) 03:00 (22)     01:58 (23) Jan Dahlin Hellas Orientering
        02:04 (13) 07:44 (11) 09:25 (11) 15:06 (13) 19:31 (19) 22:53 (19) 26:39 (19) 31:47 (16) 39:14 (16) 42:05 (15) 43:14 (15) 46:45 (15) 50:43 (14) 55:27 (14) 58:27 (14)     60:25 (14)    
16 Lars Grankvist Täby OK 60:50 02:00 (11) 04:56 (4) 01:33 (7) 04:14 (3) 01:53 (1) 02:52 (3) 02:51 (1) 13:37 (31) 06:23 (12) 02:19 (3) 01:05 (4) 06:04 (31) 03:30 (5) 02:53 (1) 03:11 (23)     01:29 (5) Lars Grankvist Täby OK
        02:00 (11) 06:56 (5) 08:29 (5) 12:43 (5) 14:36 (4) 17:28 (3) 20:19 (3) 33:56 (19) 40:19 (18) 42:38 (17) 43:43 (16) 49:47 (18) 53:17 (18) 56:10 (15) 59:21 (15)     60:50 (15)    
17 Torbjörn Bergman Snättringe SK 62:40 02:08 (15) 06:31 (18) 01:35 (9) 04:29 (7) 02:36 (13) 04:35 (27) 03:41 (13) 04:28 (6) 07:41 (21) 03:39 (23) 01:18 (16) 03:26 (12) 06:33 (29) 03:41 (5) 04:16 (31)     02:03 (24) Torbjörn Bergman Snättringe SK
        02:08 (15) 08:39 (16) 10:14 (15) 14:43 (12) 17:19 (12) 21:54 (15) 25:35 (14) 30:03 (10) 37:44 (13) 41:23 (14) 42:41 (14) 46:07 (14) 52:40 (17) 56:21 (16) 60:37 (16)     62:40 (16)    
18 Reine Borgström Skogsluffarnas OK 62:51 02:25 (19) 06:51 (21) 01:57 (20) 04:47 (12) 04:00 (28) 03:52 (20) 03:47 (16) 08:11 (25) 07:14 (19) 03:02 (17) 01:11 (10) 03:22 (10) 03:32 (6) 04:48 (14) 02:09 (4)     01:43 (15) Reine Borgström Skogsluffarnas OK
        02:25 (19) 09:16 (19) 11:13 (20) 16:00 (18) 20:00 (21) 23:52 (21) 27:39 (20) 35:50 (22) 43:04 (21) 46:06 (20) 47:17 (20) 50:39 (20) 54:11 (20) 58:59 (17) 61:08 (17)     62:51 (17)    
19 Kerstin Rosengren Attunda OK 63:23 02:45 (24) 06:44 (20) 02:04 (22) 05:11 (15) 02:54 (18) 03:49 (18) 05:43 (31) 04:40 (9) 07:11 (17) 03:52 (25) 01:18 (16) 03:48 (22) 03:33 (7) 05:28 (20) 02:30 (15)     01:53 (20) Kerstin Rosengren Attunda OK
        02:45 (24) 09:29 (21) 11:33 (21) 16:44 (22) 19:38 (20) 23:27 (20) 29:10 (22) 33:50 (18) 41:01 (19) 44:53 (19) 46:11 (19) 49:59 (19) 53:32 (19) 59:00 (18) 61:30 (18)     63:23 (18)    
20 Lotta Valentin Larsson Gustavsbergs OK 64:13 02:22 (18) 08:28 (32) 01:38 (12) 08:18 (31) 02:12 (5) 03:21 (8) 03:19 (7) 04:03 (4) 05:13 (1) 04:45 (28) 00:57 (1) 03:21 (9) 04:24 (21) 07:39 (28) 02:31 (16)     01:42 (14) Lotta Valentin Larsson Gustavsbergs OK
        02:22 (18) 10:50 (29) 12:28 (25) 20:46 (29) 22:58 (27) 26:19 (26) 29:38 (24) 33:41 (17) 38:54 (15) 43:39 (18) 44:36 (18) 47:57 (17) 52:21 (16) 60:00 (19) 62:31 (19)     64:13 (19)    
21 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 65:23 02:33 (22) 05:44 (12) 02:06 (23) 05:19 (16) 02:48 (17) 04:09 (22) 03:47 (16) 05:01 (12) 11:35 (30) 03:05 (19) 01:21 (21) 04:08 (23) 04:23 (20) 04:36 (11) 02:51 (20)     01:57 (22) Torbjörn Hellquist Tullinge SK
        02:33 (22) 08:17 (15) 10:23 (16) 15:42 (17) 18:30 (16) 22:39 (17) 26:26 (16) 31:27 (15) 43:02 (20) 46:07 (21) 47:28 (21) 51:36 (21) 55:59 (21) 60:35 (20) 63:26 (20)     65:23 (20)    
22 Svante Frid Enebybergs IF 67:11 02:56 (28) 06:39 (19) 02:17 (27) 06:49 (28) 03:05 (20) 03:29 (13) 04:20 (23) 07:34 (23) 09:38 (26) 02:54 (16) 01:32 (24) 03:35 (18) 03:25 (3) 04:58 (15) 02:27 (12)     01:33 (7) Svante Frid Enebybergs IF
        02:56 (28) 09:35 (22) 11:52 (23) 18:41 (23) 21:46 (23) 25:15 (23) 29:35 (23) 37:09 (23) 46:47 (24) 49:41 (23) 51:13 (22) 54:48 (22) 58:13 (22) 63:11 (21) 65:38 (21)     67:11 (21)    
23 Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF 70:01 01:53 (8) 05:56 (14) 01:40 (13) 06:47 (27) 03:11 (22) 03:23 (11) 03:44 (14) 08:11 (25) 15:19 (32) 02:47 (7) 01:12 (12) 03:33 (17) 03:47 (12) 04:20 (10) 02:27 (12)     01:51 (19) Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF
        01:53 (8) 07:49 (12) 09:29 (12) 16:16 (20) 19:27 (18) 22:50 (18) 26:34 (18) 34:45 (21) 50:04 (28) 52:51 (27) 54:03 (27) 57:36 (25) 61:23 (23) 65:43 (22) 68:10 (22)     70:01 (22)    
24 Göran Andersson Enebybergs IF 71:03 01:42 (5) 05:26 (9) 01:46 (17) 05:20 (17) 02:46 (16) 03:42 (15) 04:08 (22) 09:12 (28) 05:28 (5) 02:51 (10) 01:54 (28) 03:13 (7) 03:41 (10) 16:04 (32) 02:24 (9)     01:26 (3) Göran Andersson Enebybergs IF
        01:42 (5) 07:08 (7) 08:54 (7) 14:14 (10) 17:00 (11) 20:42 (10) 24:50 (11) 34:02 (20) 39:30 (17) 42:21 (16) 44:15 (17) 47:28 (16) 51:09 (15) 67:13 (23) 69:37 (23)     71:03 (23)    
25 Eva Elnerud Sigtuna OK 74:32 03:25 (31) 06:21 (16) 03:31 (30) 05:32 (21) 03:29 (25) 03:50 (19) 04:36 (25) 08:17 (27) 08:40 (24) 03:31 (21) 01:56 (29) 04:14 (24) 04:57 (23) 06:36 (26) 03:34 (27)     02:03 (24) Eva Elnerud Sigtuna OK
        03:25 (31) 09:46 (23) 13:17 (28) 18:49 (25) 22:18 (25) 26:08 (24) 30:44 (25) 39:01 (26) 47:41 (25) 51:12 (25) 53:08 (24) 57:22 (24) 62:19 (24) 68:55 (24) 72:29 (24)     74:32 (24)    
26 Åke Andreasson Gustavsberg 77:01 02:46 (25) 08:05 (29) 02:12 (24) 05:41 (23) 03:09 (21) 04:17 (23) 05:47 (32) 06:44 (19) 07:06 (16) 04:51 (30) 03:08 (32) 04:28 (27) 06:35 (30) 06:24 (25) 03:28 (26)     02:20 (30) Åke Andreasson Gustavsberg
        02:46 (25) 10:51 (30) 13:03 (27) 18:44 (24) 21:53 (24) 26:10 (25) 31:57 (26) 38:41 (25) 45:47 (23) 50:38 (24) 53:46 (26) 58:14 (26) 64:49 (25) 71:13 (25) 74:41 (25)     77:01 (25)    
27 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 78:09 03:07 (29) 06:59 (22) 02:12 (24) 07:20 (29) 03:28 (24) 05:16 (30) 04:49 (27) 06:53 (20) 09:56 (27) 03:49 (24) 01:32 (24) 04:59 (30) 06:05 (28) 05:14 (18) 04:18 (32)     02:12 (27) Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK
        03:07 (29) 10:06 (28) 12:18 (24) 19:38 (28) 23:06 (28) 28:22 (29) 33:11 (29) 40:04 (27) 50:00 (27) 53:49 (28) 55:21 (28) 60:20 (27) 66:25 (28) 71:39 (26) 75:57 (26)     78:09 (26)    
28 Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF 80:08 02:31 (21) 07:24 (26) 02:55 (29) 06:32 (25) 02:57 (19) 05:17 (31) 04:27 (24) 05:43 (16) 07:02 (15) 04:50 (29) 02:03 (31) 08:49 (32) 05:31 (26) 07:50 (29) 03:48 (30)     02:29 (31) Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF
        02:31 (21) 09:55 (26) 12:50 (26) 19:22 (26) 22:19 (26) 27:36 (27) 32:03 (27) 37:46 (24) 44:48 (22) 49:38 (22) 51:41 (23) 60:30 (28) 66:01 (27) 73:51 (27) 77:39 (27)     80:08 (27)    
29 Matz Larsson Gustavsbergs OK 80:13 01:41 (3) 07:37 (27) 01:35 (9) 05:10 (14) 05:34 (31) 03:15 (6) 03:15 (6) 13:34 (30) 08:00 (22) 02:29 (4) 01:11 (10) 03:29 (14) 08:47 (31) 10:08 (31) 02:57 (21)     01:31 (6) Matz Larsson Gustavsbergs OK
        01:41 (3) 09:18 (20) 10:53 (19) 16:03 (19) 21:37 (22) 24:52 (22) 28:07 (21) 41:41 (28) 49:41 (26) 52:10 (26) 53:21 (25) 56:50 (23) 65:37 (26) 75:45 (28) 78:42 (28)     80:13 (28)    
30 Jan Larsson Tullinge SK 90:51 02:49 (26) 07:00 (23) 04:36 (32) 06:34 (26) 03:47 (26) 06:04 (32) 05:25 (30) 12:06 (29) 10:47 (28) 08:54 (32) 01:26 (23) 04:15 (25) 05:59 (27) 05:17 (19) 03:34 (27)     02:18 (29) Jan Larsson Tullinge SK
        02:49 (26) 09:49 (24) 14:25 (32) 20:59 (30) 24:46 (30) 30:50 (30) 36:15 (31) 48:21 (30) 59:08 (30) 68:02 (30) 69:28 (30) 73:43 (30) 79:42 (29) 84:59 (29) 88:33 (29)     90:51 (29)    
31 Bo Winander Järfälla OK 94:16 03:10 (30) 08:01 (28) 02:52 (28) 05:25 (19) 04:12 (29) 04:28 (25) 04:54 (28) 24:33 (32) 08:50 (25) 04:20 (27) 01:58 (30) 03:25 (11) 04:41 (22) 07:37 (27) 03:41 (29)     02:09 (26) Bo Winander Järfälla OK
        03:10 (30) 11:11 (31) 14:03 (31) 19:28 (27) 23:40 (29) 28:08 (28) 33:02 (28) 57:35 (32) 66:25 (32) 70:45 (32) 72:43 (32) 76:08 (32) 80:49 (30) 88:26 (30) 92:07 (30)     94:16 (30)    
32 Magnus Areskoug Enebyberg IF 95:07 02:49 (26) 07:01 (25) 03:35 (31) 14:46 (32) 08:39 (32) 04:23 (24) 04:47 (26) 06:38 (18) 11:07 (29) 06:20 (31) 01:18 (16) 04:22 (26) 05:13 (25) 08:40 (30) 03:12 (24)     02:17 (28) Magnus Areskoug Enebyberg IF
        02:49 (26) 09:50 (25) 13:25 (29) 28:11 (32) 36:50 (32) 41:13 (32) 46:00 (32) 52:38 (31) 63:45 (31) 70:05 (31) 71:23 (31) 75:45 (31) 80:58 (31) 89:38 (31) 92:50 (31)     95:07 (31)    
33 Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 98:49 03:32 (32) 08:10 (30) 02:16 (26) 07:47 (30) 03:58 (27) 05:12 (29) 05:16 (29) 07:30 (22) 15:02 (31) 04:12 (26) 01:37 (26) 04:31 (28) 18:05 (32) 05:10 (17) 03:22 (25)     03:09 (32) Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK
        03:32 (32) 11:42 (32) 13:58 (30) 21:45 (31) 25:43 (31) 30:55 (31) 36:11 (30) 43:41 (29) 58:43 (29) 62:55 (29) 64:32 (29) 69:03 (29) 87:08 (32) 92:18 (32) 95:40 (32)     98:49 (32)    
- Sune Sisell OK Södertörn 52:37 02:12   04:56   01:38   04:29   02:18   04:43   03:42   06:01   02:52   01:53   03:32   03:30   06:44   02:34           01:33   Sune Sisell OK Södertörn
        02:12   07:08   08:46   13:15   15:33   20:16   23:58   29:59   32:51   34:44   38:16   41:46   48:30   51:04           52:37      
- Ronny Hedlund OK Södertörn 62:39 02:14   06:48   02:12   06:36   03:02   05:58   04:34   06:29   05:22   01:37   04:19   04:16   04:08   03:17           01:47   Ronny Hedlund OK Södertörn
        02:14   09:02   11:14   17:50   20:52   26:50   31:24   37:53   43:15   44:52   49:11   53:27   57:35   60:52           62:39      
                                                                               
                                                                               
Plac Bana C - 3,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11                       Mål   Bana C - 3,5 km Klubb
1 Per Ljung Stockholms OK 32:56 01:46 (5) 04:43 (2) 01:18 (1) 03:33 (1) 02:57 (20) 03:32 (7) 03:52 (2) 00:55 (3) 04:38 (1) 02:51 (1) 01:43 (1)                     01:08 (1) Per Ljung Stockholms OK
        01:46 (5) 06:29 (2) 07:47 (1) 11:20 (1) 14:17 (3) 17:49 (2) 21:41 (1) 22:36 (1) 27:14 (1) 30:05 (1) 31:48 (1)                     32:56 (1)    
2 Christer Nilsson IF spexarna 35:25 01:45 (4) 05:08 (5) 01:23 (2) 03:55 (2) 02:01 (1) 03:28 (4) 04:59 (12) 00:56 (4) 04:40 (2) 03:05 (3) 02:41 (14)                     01:24 (3) Christer Nilsson IF spexarna
        01:45 (4) 06:53 (5) 08:16 (3) 12:11 (3) 14:12 (1) 17:40 (1) 22:39 (2) 23:35 (2) 28:15 (2) 31:20 (2) 34:01 (2)                     35:25 (2)    
3 Ingemar Gard Söders-Tyresö 36:21 01:39 (1) 04:31 (1) 01:43 (9) 04:11 (3) 02:09 (2) 06:23 (64) 03:26 (1) 00:54 (2) 04:48 (3) 02:54 (2) 02:15 (4)                     01:28 (5) Ingemar Gard Söders-Tyresö
        01:39 (1) 06:10 (1) 07:53 (2) 12:04 (2) 14:13 (2) 20:36 (3) 24:02 (3) 24:56 (3) 29:44 (3) 32:38 (3) 34:53 (3)                     36:21 (3)    
4 Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL 39:29 02:04 (10) 07:27 (39) 01:42 (7) 05:05 (10) 02:27 (4) 03:07 (1) 04:25 (7) 00:58 (5) 05:19 (5) 03:18 (4) 02:05 (2)                     01:32 (9) Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL
        02:04 (10) 09:31 (29) 11:13 (20) 16:18 (18) 18:45 (14) 21:52 (12) 26:17 (10) 27:15 (8) 32:34 (5) 35:52 (4) 37:57 (4)                     39:29 (4)    
5 Björn Reger Söders-Tyresö 41:09 01:44 (2) 05:06 (4) 01:49 (13) 06:01 (31) 02:45 (10) 03:34 (8) 04:44 (9) 01:18 (16) 05:48 (11) 03:55 (12) 02:33 (8)                     01:52 (26) Björn Reger Söders-Tyresö
        01:44 (2) 06:50 (4) 08:39 (4) 14:40 (8) 17:25 (6) 20:59 (5) 25:43 (7) 27:01 (7) 32:49 (6) 36:44 (5) 39:17 (5)                     41:09 (5)    
6 Rune Rådeström Snättringe SK 41:26 02:04 (10) 05:42 (14) 01:41 (6) 04:59 (8) 03:22 (36) 03:30 (6) 04:15 (5) 01:25 (29) 06:43 (25) 03:31 (6) 02:24 (6)                     01:50 (22) Rune Rådeström Snättringe SK
        02:04 (10) 07:46 (7) 09:27 (7) 14:26 (4) 17:48 (9) 21:18 (7) 25:33 (4) 26:58 (6) 33:41 (9) 37:12 (6) 39:36 (6)                     41:26 (6)    
7 Olle Blomgren OK Södertörn 42:23 02:00 (8) 05:23 (9) 01:38 (5) 05:29 (19) 02:50 (13) 04:07 (23) 04:53 (10) 01:24 (26) 05:43 (9) 03:50 (10) 03:15 (29)                     01:51 (25) Olle Blomgren OK Södertörn
        02:00 (8) 07:23 (6) 09:01 (6) 14:30 (5) 17:20 (5) 21:27 (9) 26:20 (11) 27:44 (10) 33:27 (8) 37:17 (7) 40:32 (7)                     42:23 (7)    
8 Kjell Holmberg OK Södertörn 42:30 01:51 (6) 07:23 (38) 02:04 (27) 04:18 (4) 02:29 (5) 03:46 (14) 04:15 (5) 01:14 (13) 06:03 (15) 04:29 (21) 02:40 (13)                     01:58 (31) Kjell Holmberg OK Södertörn
        01:51 (6) 09:14 (20) 11:18 (21) 15:36 (12) 18:05 (11) 21:51 (11) 26:06 (9) 27:20 (9) 33:23 (7) 37:52 (9) 40:32 (7)                     42:30 (8)    
9 Göran Larbo Attunda OK 42:47 01:58 (7) 06:35 (20) 02:20 (43) 04:34 (5) 02:24 (3) 03:38 (10) 04:04 (4) 01:08 (8) 05:40 (7) 05:52 (54) 02:50 (18)                     01:44 (15) Göran Larbo Attunda OK
        01:58 (7) 08:33 (13) 10:53 (17) 15:27 (11) 17:51 (10) 21:29 (10) 25:33 (4) 26:41 (4) 32:21 (4) 38:13 (10) 41:03 (9)                     42:47 (9)    
10 Leif Nordin Tureberg  44:39 02:33 (28) 05:15 (7) 01:49 (13) 05:18 (16) 02:50 (13) 03:40 (12) 06:18 (34) 01:12 (12) 06:37 (22) 04:06 (14) 03:08 (26)                     01:53 (27) Leif Nordin Tureberg 
        02:33 (28) 07:48 (8) 09:37 (9) 14:55 (9) 17:45 (8) 21:25 (8) 27:43 (13) 28:55 (11) 35:32 (11) 39:38 (11) 42:46 (10)                     44:39 (10)    
11 Bo Hedlund IFK Enskede 44:42 03:46 (61) 05:50 (15) 01:42 (7) 05:12 (15) 02:55 (19) 04:27 (36) 05:35 (22) 01:04 (6) 06:00 (14) 03:50 (10) 02:41 (14)                     01:40 (13) Bo Hedlund IFK Enskede
        03:46 (61) 09:36 (31) 11:18 (21) 16:30 (20) 19:25 (19) 23:52 (21) 29:27 (18) 30:31 (14) 36:31 (15) 40:21 (15) 43:02 (11)                     44:42 (11)    
12 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 44:59 02:10 (12) 05:41 (13) 01:37 (4) 05:09 (14) 02:41 (8) 03:29 (5) 05:01 (14) 01:04 (6) 07:23 (40) 03:24 (5) 05:41 (64)                     01:39 (12) Per-Erik Wåhlberg OK Linné
        02:10 (12) 07:51 (9) 09:28 (8) 14:37 (6) 17:18 (4) 20:47 (4) 25:48 (8) 26:52 (5) 34:15 (10) 37:39 (8) 43:20 (13)                     44:59 (12)    
13 Ulf Stridh Snättringe SK 45:05 02:43 (37) 05:39 (11) 02:16 (39) 05:22 (17) 02:48 (12) 03:57 (20) 05:24 (19) 01:20 (21) 06:38 (23) 04:25 (20) 02:35 (10)                     01:58 (31) Ulf Stridh Snättringe SK
        02:43 (37) 08:22 (12) 10:38 (13) 16:00 (16) 18:48 (15) 22:45 (14) 28:09 (15) 29:29 (12) 36:07 (13) 40:32 (16) 43:07 (12)                     45:05 (13)    
14 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 45:49 02:56 (46) 05:15 (7) 02:10 (34) 05:41 (23) 02:38 (7) 03:47 (15) 04:57 (11) 03:20 (65) 05:25 (6) 03:39 (8) 04:30 (60)                     01:31 (8) Gerhard Lilliestierna OK Roslagen
        02:56 (46) 08:11 (11) 10:21 (11) 16:02 (17) 18:40 (12) 22:27 (13) 27:24 (12) 30:44 (16) 36:09 (14) 39:48 (12) 44:18 (14)                     45:49 (14)    
15 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 46:04 01:44 (2) 05:05 (3) 01:51 (15) 06:17 (35) 07:24 (69) 05:11 (52) 04:03 (3) 01:09 (10) 05:41 (8) 03:41 (9) 02:13 (3)                     01:45 (17) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        01:44 (2) 06:49 (3) 08:40 (5) 14:57 (10) 22:21 (36) 27:32 (36) 31:35 (26) 32:44 (23) 38:25 (20) 42:06 (17) 44:19 (15)                     46:04 (15)    
16 Sverre Jonsson OK Ravinen 46:11 03:12 (49) 05:31 (10) 01:57 (22) 05:05 (10) 03:06 (22) 03:55 (18) 05:22 (17) 02:37 (61) 05:47 (10) 03:32 (7) 04:37 (61)                     01:30 (7) Sverre Jonsson OK Ravinen
        03:12 (49) 08:43 (15) 10:40 (14) 15:45 (13) 18:51 (16) 22:46 (15) 28:08 (14) 30:45 (17) 36:32 (16) 40:04 (13) 44:41 (16)                     46:11 (16)    
17 Linnea Aall Hellas Orientering 46:41 02:12 (14) 07:20 (36) 01:46 (11) 04:40 (6) 03:10 (24) 03:45 (13) 06:56 (45) 00:45 (1) 06:44 (27) 05:10 (40) 02:38 (11)                     01:35 (10) Linnea Aall Hellas Orientering
        02:12 (14) 09:32 (30) 11:18 (21) 15:58 (15) 19:08 (17) 22:53 (16) 29:49 (19) 30:34 (15) 37:18 (17) 42:28 (19) 45:06 (18)                     46:41 (17)    
18 Anne Lundmark Järfälla OK 46:47 02:24 (22) 06:15 (16) 01:51 (17) 05:50 (25) 02:52 (16) 04:12 (25) 06:49 (44) 01:18 (16) 06:43 (25) 04:17 (17) 02:33 (8)                     01:43 (14) Anne Lundmark Järfälla OK
        02:24 (22) 08:39 (14) 10:30 (12) 16:20 (19) 19:12 (18) 23:24 (18) 30:13 (21) 31:31 (20) 38:14 (19) 42:31 (20) 45:04 (17)                     46:47 (18)    
19 Håkan Boje Tureberg 47:10 02:25 (24) 07:15 (33) 02:13 (36) 05:51 (26) 02:53 (18) 04:15 (26) 05:08 (15) 01:19 (19) 06:47 (28) 04:18 (18) 02:51 (20)                     01:55 (28) Håkan Boje Tureberg
        02:25 (24) 09:40 (33) 11:53 (33) 17:44 (28) 20:37 (24) 24:52 (24) 30:00 (20) 31:19 (19) 38:06 (18) 42:24 (18) 45:15 (19)                     47:10 (19)    
20 Tomas Pettersson Haninge SOK 48:08 02:26 (25) 05:40 (12) 01:51 (15) 04:42 (7) 02:51 (15) 03:38 (10) 04:32 (8) 04:22 (69) 05:52 (12) 04:14 (15) 06:12 (67)                     01:48 (19) Tomas Pettersson Haninge SOK
        02:26 (25) 08:06 (10) 09:57 (10) 14:39 (7) 17:30 (7) 21:08 (6) 25:40 (6) 30:02 (13) 35:54 (12) 40:08 (14) 46:20 (20)                     48:08 (20)    
21 Bo Romson Hellas Orientering 48:43 02:21 (20) 06:34 (19) 01:51 (15) 05:06 (13) 02:52 (16) 04:18 (28) 05:44 (24) 02:23 (58) 07:24 (41) 04:40 (27) 03:15 (29)                     02:15 (48) Bo Romson Hellas Orientering
        02:21 (20) 08:55 (17) 10:46 (16) 15:52 (14) 18:44 (13) 23:02 (17) 28:46 (16) 31:09 (18) 38:33 (21) 43:13 (21) 46:28 (21)                     48:43 (21)    
22 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 49:03 02:24 (22) 08:10 (48) 01:47 (12) 05:03 (9) 03:25 (38) 03:54 (17) 06:36 (42) 01:34 (40) 07:09 (34) 04:05 (13) 03:21 (33)                     01:35 (10) Stellan Fehrnström Enebybergs IF
        02:24 (22) 10:34 (40) 12:21 (34) 17:24 (25) 20:49 (26) 24:43 (23) 31:19 (24) 32:53 (25) 40:02 (25) 44:07 (22) 47:28 (22)                     49:03 (22)    
23 Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben 49:55 02:34 (29) 07:51 (43) 02:17 (40) 05:51 (26) 03:13 (27) 04:55 (48) 05:25 (20) 01:31 (36) 06:34 (19) 05:26 (47) 02:31 (7)                     01:47 (18) Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben
        02:34 (29) 10:25 (38) 12:42 (37) 18:33 (35) 21:46 (31) 26:41 (32) 32:06 (31) 33:37 (28) 40:11 (27) 45:37 (27) 48:08 (24)                     49:55 (23)    
24 Bernt Eriksson Spårvägens OK 49:58 02:22 (21) 10:04 (63) 01:30 (3) 05:05 (10) 02:29 (5) 04:18 (28) 06:10 (32) 02:03 (54) 06:38 (23) 04:39 (26) 02:56 (22)                     01:44 (15) Bernt Eriksson Spårvägens OK
        02:22 (21) 12:26 (59) 13:56 (50) 19:01 (38) 21:30 (29) 25:48 (28) 31:58 (30) 34:01 (31) 40:39 (29) 45:18 (26) 48:14 (25)                     49:58 (24)    
25 Bengt Friberg Järfälla OK 50:07 02:37 (32) 06:40 (23) 01:54 (19) 05:42 (24) 02:43 (9) 03:49 (16) 05:54 (27) 04:17 (68) 06:21 (17) 04:45 (32) 03:20 (32)                     02:05 (39) Bengt Friberg Järfälla OK
        02:37 (32) 09:17 (21) 11:11 (18) 16:53 (22) 19:36 (20) 23:25 (19) 29:19 (17) 33:36 (27) 39:57 (24) 44:42 (23) 48:02 (23)                     50:07 (25)    
26 Leif Kling Ockelbo OK 51:02 02:15 (18) 06:53 (25) 02:04 (27) 06:13 (34) 03:19 (32) 04:37 (42) 05:23 (18) 01:34 (40) 07:51 (44) 05:04 (38) 03:15 (29)                     02:34 (62) Leif Kling Ockelbo OK
        02:15 (18) 09:08 (18) 11:12 (19) 17:25 (26) 20:44 (25) 25:21 (27) 30:44 (22) 32:18 (21) 40:09 (26) 45:13 (24) 48:28 (26)                     51:02 (26)    
27 Gun-Inger Sahlberg Långhundra IF 51:06 02:48 (40) 06:36 (21) 02:00 (24) 06:29 (39) 04:05 (55) 04:23 (33) 06:33 (41) 01:30 (34) 06:31 (18) 05:19 (43) 02:49 (17)                     02:03 (36) Gun-Inger Sahlberg Långhundra IF
        02:48 (40) 09:24 (24) 11:24 (26) 17:53 (31) 21:58 (33) 26:21 (31) 32:54 (33) 34:24 (32) 40:55 (30) 46:14 (29) 49:03 (28)                     51:06 (27)    
28 Hanna Korhonen OK Ravinen 51:10 02:32 (27) 06:55 (26) 02:20 (43) 05:53 (29) 03:55 (50) 04:23 (33) 05:33 (21) 01:14 (13) 07:53 (45) 04:35 (24) 03:28 (40)                     02:29 (59) Hanna Korhonen OK Ravinen
        02:32 (27) 09:27 (27) 11:47 (31) 17:40 (27) 21:35 (30) 25:58 (30) 31:31 (25) 32:45 (24) 40:38 (28) 45:13 (24) 48:41 (27)                     51:10 (28)    
29 Jan-Erik Danell Tullinge SK 51:50 02:12 (14) 07:17 (35) 02:05 (30) 05:31 (20) 08:12 (71) 03:58 (21) 06:04 (30) 01:22 (23) 05:54 (13) 04:18 (18) 02:21 (5)                     02:36 (64) Jan-Erik Danell Tullinge SK
        02:12 (14) 09:29 (28) 11:34 (27) 17:05 (23) 25:17 (47) 29:15 (43) 35:19 (37) 36:41 (36) 42:35 (33) 46:53 (30) 49:14 (29)                     51:50 (29)    
30 Anneli  Lindkvist Gustavsbergs OK 51:51 04:23 (68) 05:13 (6) 01:44 (10) 05:25 (18) 03:06 (22) 03:34 (8) 08:14 (54) 01:15 (15) 06:51 (30) 06:02 (57) 04:15 (55)                     01:49 (20) Anneli  Lindkvist Gustavsbergs OK
        04:23 (68) 09:36 (31) 11:20 (25) 16:45 (21) 19:51 (21) 23:25 (19) 31:39 (27) 32:54 (26) 39:45 (23) 45:47 (28) 50:02 (31)                     51:51 (30)    
31 Göran Johansson Snättringe SK 51:58 02:39 (35) 06:40 (23) 02:19 (42) 06:49 (43) 03:36 (45) 04:38 (43) 04:59 (12) 02:16 (56) 08:23 (52) 04:44 (31) 02:50 (18)                     02:05 (39) Göran Johansson Snättringe SK
        02:39 (35) 09:19 (22) 11:38 (28) 18:27 (33) 22:03 (34) 26:41 (32) 31:40 (28) 33:56 (30) 42:19 (32) 47:03 (31) 49:53 (30)                     51:58 (31)    
32 Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL 52:19 02:11 (13) 06:57 (28) 02:35 (58) 05:39 (21) 03:10 (24) 04:20 (30) 06:18 (34) 01:08 (8) 07:01 (32) 08:00 (65) 03:31 (46)                     01:29 (6) Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL
        02:11 (13) 09:08 (18) 11:43 (29) 17:22 (24) 20:32 (22) 24:52 (24) 31:10 (23) 32:18 (21) 39:19 (22) 47:19 (33) 50:50 (33)                     52:19 (32)    
33 Maria Ehn Tullinge SK 52:49 03:37 (58) 06:29 (17) 02:20 (43) 06:24 (37) 04:09 (57) 04:31 (38) 05:18 (16) 02:00 (53) 08:29 (55) 04:49 (33) 02:47 (16)                     01:56 (29) Maria Ehn Tullinge SK
        03:37 (58) 10:06 (35) 12:26 (36) 18:50 (37) 22:59 (37) 27:30 (35) 32:48 (32) 34:48 (33) 43:17 (36) 48:06 (35) 50:53 (34)                     52:49 (33)    
34 Jan Olof Norén Järla Orientering 52:53 02:03 (9) 07:22 (37) 02:24 (50) 06:04 (32) 03:18 (31) 04:46 (45) 05:56 (29) 01:52 (47) 08:21 (51) 05:12 (41) 03:07 (24)                     02:28 (58) Jan Olof Norén Järla Orientering
        02:03 (9) 09:25 (26) 11:49 (32) 17:53 (31) 21:11 (28) 25:57 (29) 31:53 (29) 33:45 (29) 42:06 (31) 47:18 (32) 50:25 (32)                     52:53 (34)    
35 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 53:15 02:54 (44) 08:04 (45) 02:07 (32) 07:02 (45) 03:28 (40) 04:20 (30) 06:45 (43) 01:10 (11) 06:49 (29) 05:39 (50) 03:07 (24)                     01:50 (22) Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        02:54 (44) 10:58 (43) 13:05 (41) 20:07 (42) 23:35 (40) 27:55 (38) 34:40 (35) 35:50 (35) 42:39 (34) 48:18 (36) 51:25 (35)                     53:15 (35)    
36 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 53:40 04:51 (71) 06:56 (27) 01:58 (23) 07:45 (56) 03:13 (27) 04:21 (32) 06:26 (37) 01:25 (29) 06:35 (21) 04:33 (23) 03:31 (46)                     02:06 (41) Jan-Erik Wiberg Järla Orientering
        04:51 (71) 11:47 (52) 13:45 (47) 21:30 (49) 24:43 (44) 29:04 (42) 35:30 (39) 36:55 (40) 43:30 (38) 48:03 (34) 51:34 (36)                     53:40 (36)    
37 Eva-Stina Svärd Haninge SOK 54:38 02:38 (34) 07:55 (44) 02:09 (33) 07:19 (50) 03:35 (43) 04:33 (40) 07:01 (46) 01:31 (36) 07:21 (39) 04:54 (35) 03:35 (49)                     02:07 (43) Eva-Stina Svärd Haninge SOK
        02:38 (34) 10:33 (39) 12:42 (37) 20:01 (41) 23:36 (41) 28:09 (39) 35:10 (36) 36:41 (36) 44:02 (39) 48:56 (37) 52:31 (37)                     54:38 (37)    
38 Aila Halttunen Haninge SOK 54:43 02:13 (16) 08:06 (46) 02:23 (49) 05:52 (28) 03:35 (43) 06:13 (63) 07:30 (49) 01:47 (45) 07:09 (34) 04:43 (30) 03:09 (27)                     02:03 (36) Aila Halttunen Haninge SOK
        02:13 (16) 10:19 (37) 12:42 (37) 18:34 (36) 22:09 (35) 28:22 (40) 35:52 (41) 37:39 (43) 44:48 (42) 49:31 (39) 52:40 (38)                     54:43 (38)    
39 Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK 55:05 03:57 (63) 07:15 (33) 02:11 (35) 06:28 (38) 03:28 (40) 04:16 (27) 07:56 (52) 01:22 (23) 07:26 (42) 05:21 (45) 03:21 (33)                     02:04 (38) Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK
        03:57 (63) 11:12 (48) 13:23 (44) 19:51 (40) 23:19 (39) 27:35 (37) 35:31 (40) 36:53 (39) 44:19 (40) 49:40 (40) 53:01 (40)                     55:05 (39)    
40 Ingrid Graneli Haninge SOK 55:11 02:49 (41) 09:24 (58) 02:02 (25) 06:20 (36) 03:45 (48) 04:29 (37) 07:05 (48) 01:24 (27) 07:02 (33) 05:07 (39) 03:25 (35)                     02:19 (51) Ingrid Graneli Haninge SOK
        02:49 (41) 12:13 (57) 14:15 (53) 20:35 (44) 24:20 (43) 28:49 (41) 35:54 (42) 37:18 (41) 44:20 (41) 49:27 (38) 52:52 (39)                     55:11 (40)    
41 Rune Carlsson Sundbybergs IK 57:17 02:13 (16) 06:37 (22) 01:55 (21) 09:25 (63) 07:41 (70) 03:21 (3) 05:54 (27) 03:12 (64) 06:10 (16) 05:55 (56) 03:30 (45)                     01:24 (3) Rune Carlsson Sundbybergs IK
        02:13 (16) 08:50 (16) 10:45 (15) 20:10 (43) 27:51 (58) 31:12 (49) 37:06 (46) 40:18 (45) 46:28 (43) 52:23 (42) 55:53 (41)                     57:17 (41)    
42 Christer Hedin IFK Enskede 58:16 02:15 (18) 07:06 (29) 02:25 (53) 06:00 (30) 02:47 (11) 03:55 (18) 11:56 (65) 04:12 (67) 06:51 (30) 05:54 (55) 02:38 (11)                     02:17 (49) Christer Hedin IFK Enskede
        02:15 (18) 09:21 (23) 11:46 (30) 17:46 (29) 20:33 (23) 24:28 (22) 36:24 (44) 40:36 (47) 47:27 (45) 53:21 (43) 55:59 (42)                     58:16 (42)    
43 Helena Korhonen Haninge SOK 58:59 02:40 (36) 09:39 (60) 02:06 (31) 07:01 (44) 03:39 (46) 04:32 (39) 05:43 (23) 01:21 (22) 06:34 (19) 10:56 (68) 02:59 (23)                     01:49 (20) Helena Korhonen Haninge SOK
        02:40 (36) 12:19 (58) 14:25 (56) 21:26 (48) 25:05 (46) 29:37 (44) 35:20 (38) 36:41 (36) 43:15 (35) 54:11 (46) 57:10 (44)                     58:59 (43)    
44 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 59:00 02:34 (29) 10:36 (67) 02:40 (62) 11:50 (68) 03:02 (21) 03:12 (2) 06:05 (31) 01:24 (26) 05:09 (4) 04:16 (16) 06:52 (69)                     01:20 (2) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK
        02:34 (29) 13:10 (63) 15:50 (62) 27:40 (67) 30:42 (65) 33:54 (61) 39:59 (52) 41:23 (50) 46:32 (44) 50:48 (41) 57:40 (46)                     59:00 (44)    
45 Carin Runqvist Järfälla OK 59:37 04:18 (67) 11:21 (68) 02:04 (27) 07:33 (52) 03:13 (27) 04:25 (35) 06:31 (40) 01:35 (42) 08:54 (60) 04:40 (27) 02:55 (21)                     02:08 (45) Carin Runqvist Järfälla OK
        04:18 (67) 15:39 (69) 17:43 (66) 25:16 (62) 28:29 (62) 32:54 (56) 39:25 (50) 41:00 (48) 49:54 (48) 54:34 (47) 57:29 (45)                     59:37 (45)    
46 Åke Linderoth Sundbybergs IK 59:40 03:07 (48) 08:39 (54) 02:22 (48) 07:10 (47) 03:26 (39) 07:00 (66) 06:28 (38) 01:32 (38) 08:24 (53) 05:31 (48) 03:26 (37)                     02:35 (63) Åke Linderoth Sundbybergs IK
        03:07 (48) 11:46 (51) 14:08 (52) 21:18 (47) 24:44 (45) 31:44 (51) 38:12 (47) 39:44 (44) 48:08 (46) 53:39 (44) 57:05 (43)                     59:40 (46)    
47 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 61:05 02:37 (32) 09:25 (59) 02:21 (47) 07:33 (52) 03:34 (42) 04:48 (47) 05:52 (26) 01:19 (19) 10:48 (65) 05:37 (49) 04:23 (57)                     02:48 (68) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:37 (32) 12:02 (54) 14:23 (55) 21:56 (52) 25:30 (49) 30:18 (46) 36:10 (43) 37:29 (42) 48:17 (47) 53:54 (45) 58:17 (47)                     61:05 (47)    
48 Göran Glanshed IFK Enskede 61:35 03:40 (59) 08:28 (51) 02:24 (50) 07:49 (58) 03:21 (34) 05:23 (57) 09:41 (61) 01:18 (16) 07:59 (46) 05:44 (51) 03:29 (43)                     02:19 (51) Göran Glanshed IFK Enskede
        03:40 (59) 12:08 (55) 14:32 (58) 22:21 (53) 25:42 (50) 31:05 (47) 40:46 (54) 42:04 (52) 50:03 (49) 55:47 (48) 59:16 (48)                     61:35 (48)    
49 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 61:56 03:18 (50) 08:11 (49) 03:18 (67) 07:05 (46) 04:40 (63) 04:40 (44) 05:46 (25) 04:32 (70) 09:54 (63) 04:40 (27) 03:28 (40)                     02:24 (55) Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK
        03:18 (50) 11:29 (49) 14:47 (60) 21:52 (51) 26:32 (51) 31:12 (49) 36:58 (45) 41:30 (51) 51:24 (53) 56:04 (49) 59:32 (49)                     61:56 (49)    
50 Ingemar Johnsson OK Södertörn 62:09 04:04 (65) 07:07 (31) 02:20 (43) 07:35 (54) 04:11 (58) 05:52 (59) 10:00 (62) 01:27 (32) 08:13 (50) 05:19 (43) 03:54 (52)                     02:07 (43) Ingemar Johnsson OK Södertörn
        04:04 (65) 11:11 (47) 13:31 (45) 21:06 (46) 25:17 (47) 31:09 (48) 41:09 (56) 42:36 (53) 50:49 (51) 56:08 (50) 60:02 (50)                     62:09 (50)    
51 Tommy Svensson Klubblös 62:32 02:35 (31) 10:24 (66) 02:36 (59) 07:22 (51) 04:27 (61) 05:33 (58) 08:29 (55) 01:30 (34) 08:03 (47) 05:48 (52) 03:28 (40)                     02:17 (49) Tommy Svensson Klubblös
        02:35 (31) 12:59 (62) 15:35 (61) 22:57 (55) 27:24 (56) 32:57 (57) 41:26 (57) 42:56 (55) 50:59 (52) 56:47 (51) 60:15 (51)                     62:32 (51)    
52 Inger Jansson Nynäshamns OK 62:45 03:22 (53) 07:48 (42) 02:38 (60) 07:56 (59) 05:10 (66) 05:06 (50) 07:43 (50) 01:26 (31) 10:57 (66) 04:51 (34) 03:25 (35)                     02:23 (54) Inger Jansson Nynäshamns OK
        03:22 (53) 11:10 (45) 13:48 (48) 21:44 (50) 26:54 (52) 32:00 (52) 39:43 (51) 41:09 (49) 52:06 (56) 56:57 (52) 60:22 (52)                     62:45 (52)    
53 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 63:22 02:43 (37) 08:06 (46) 02:26 (54) 14:10 (70) 03:19 (32) 04:10 (24) 07:44 (51) 01:59 (50) 07:10 (36) 06:06 (59) 03:27 (38)                     02:02 (35) Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK
        02:43 (37) 10:49 (41) 13:15 (42) 27:25 (66) 30:44 (66) 34:54 (63) 42:38 (58) 44:37 (58) 51:47 (55) 57:53 (55) 61:20 (55)                     63:22 (53)    
54 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 63:25 02:49 (41) 07:11 (32) 02:48 (64) 05:40 (22) 03:23 (37) 05:07 (51) 06:30 (39) 01:47 (45) 08:07 (48) 13:48 (71) 03:49 (51)                     02:26 (57) Jan-Olov Evertsson Järfälla OK
        02:49 (41) 10:00 (34) 12:48 (40) 18:28 (34) 21:51 (32) 26:58 (34) 33:28 (34) 35:15 (34) 43:22 (37) 57:10 (53) 60:59 (53)                     63:25 (54)    
55 Erland Ljungström Spårvägens OK 63:37 03:46 (61) 10:07 (65) 02:31 (56) 07:10 (47) 03:41 (47) 05:14 (53) 08:35 (56) 02:24 (59) 08:12 (49) 06:02 (57) 03:36 (50)                     02:19 (52) Erland Ljungström Spårvägens OK
        03:46 (61) 13:53 (66) 16:24 (65) 23:34 (58) 27:15 (55) 32:29 (54) 41:04 (55) 43:28 (56) 51:40 (54) 57:42 (54) 61:18 (54)                     63:37 (55)    
56 Lars Dyrhage Järfälla OK 65:37 02:28 (26) 08:41 (55) 02:39 (61) 10:13 (64) 03:58 (54) 05:22 (56) 07:01 (46) 02:21 (57) 09:48 (62) 06:10 (62) 04:04 (54)                     02:52 (69) Lars Dyrhage Järfälla OK
        02:28 (26) 11:09 (44) 13:48 (48) 24:01 (60) 27:59 (60) 33:21 (60) 40:22 (53) 42:43 (54) 52:31 (57) 58:41 (57) 62:45 (56)                     65:37 (56)    
57 Gunilla Häggstrand Tumba-Mälarhöjden OK 65:47 03:31 (55) 08:28 (51) 02:02 (25) 13:50 (69) 03:21 (34) 04:34 (41) 09:40 (60) 01:59 (50) 08:33 (57) 04:30 (22) 03:29 (43)                     01:50 (22) Gunilla Häggstrand Tumba-Mälarhöjden OK
        03:31 (55) 11:59 (53) 14:01 (51) 27:51 (68) 31:12 (67) 35:46 (64) 45:26 (61) 47:25 (60) 55:58 (61) 60:28 (59) 63:57 (58)                     65:47 (57)    
58 Leif Hermundstad Snättringe SK 65:50 02:46 (39) 08:51 (56) 02:41 (63) 08:52 (60) 03:48 (49) 06:05 (61) 11:40 (64) 01:52 (47) 08:39 (58) 05:02 (37) 03:10 (28)                     02:24 (55) Leif Hermundstad Snättringe SK
        02:46 (39) 11:37 (50) 14:18 (54) 23:10 (56) 26:58 (54) 33:03 (59) 44:43 (60) 46:35 (59) 55:14 (58) 60:16 (58) 63:26 (57)                     65:50 (58)    
59 Eva von Heijne Sigtuna OK 66:48 04:05 (66) 08:23 (50) 02:13 (36) 06:08 (33) 03:12 (26) 06:09 (62) 08:39 (57) 01:44 (44) 10:05 (64) 07:56 (64) 06:00 (66)                     02:14 (47) Eva von Heijne Sigtuna OK
        04:05 (66) 12:28 (60) 14:41 (59) 20:49 (45) 24:01 (42) 30:10 (45) 38:49 (48) 40:33 (46) 50:38 (50) 58:34 (56) 64:34 (59)                     66:48 (59)    
60 Mats Holmgren IFK Enskede 69:04 02:52 (43) 06:32 (18) 01:54 (19) 06:31 (41) 03:16 (30) 04:01 (22) 22:52 (70) 01:33 (39) 07:12 (37) 04:35 (24) 05:50 (65)                     01:56 (29) Mats Holmgren IFK Enskede
        02:52 (43) 09:24 (24) 11:18 (21) 17:49 (30) 21:05 (27) 25:06 (26) 47:58 (64) 49:31 (64) 56:43 (62) 61:18 (60) 67:08 (60)                     69:04 (60)    
61 Margareta Haraldsson Sigtuna OK 70:01 02:55 (45) 09:14 (57) 02:17 (40) 11:35 (67) 04:37 (62) 07:38 (67) 08:42 (58) 01:23 (25) 11:01 (67) 04:59 (36) 03:34 (48)                     02:06 (41) Margareta Haraldsson Sigtuna OK
        02:55 (45) 12:09 (56) 14:26 (57) 26:01 (64) 30:38 (64) 38:16 (66) 46:58 (63) 48:21 (63) 59:22 (65) 64:21 (62) 67:55 (61)                     70:01 (61)    
62 Mats Lundblad Täby OK 70:29 03:05 (47) 07:06 (29) 02:14 (38) 06:43 (42) 03:55 (50) 09:43 (69) 06:21 (36) 05:22 (71) 11:20 (68) 06:06 (59) 06:34 (68)                     02:00 (34) Mats Lundblad Täby OK
        03:05 (47) 10:11 (36) 12:25 (35) 19:08 (39) 23:03 (38) 32:46 (55) 39:07 (49) 44:29 (57) 55:49 (60) 61:55 (61) 68:29 (62)                     70:29 (62)    
63 Britt Nordqvist OK Sänkan 71:58 03:21 (51) 10:02 (61) 07:43 (71) 07:39 (55) 05:01 (65) 05:21 (55) 10:25 (63) 01:59 (50) 07:41 (43) 05:51 (53) 04:25 (59)                     02:30 (60) Britt Nordqvist OK Sänkan
        03:21 (51) 13:23 (64) 21:06 (70) 28:45 (69) 33:46 (69) 39:07 (67) 49:32 (66) 51:31 (66) 59:12 (64) 65:03 (63) 69:28 (63)                     71:58 (63)    
64 Siv Frölund Haninge SOK 73:21 04:24 (69) 10:06 (64) 04:53 (69) 06:29 (39) 03:56 (52) 06:26 (65) 08:02 (53) 03:54 (66) 07:20 (38) 11:38 (69) 04:15 (55)                     01:58 (31) Siv Frölund Haninge SOK
        04:24 (69) 14:30 (67) 19:23 (68) 25:52 (63) 29:48 (63) 36:14 (65) 44:16 (59) 48:10 (62) 55:30 (59) 67:08 (64) 71:23 (64)                     73:21 (64)    
65 Göran Haglund Haninge SOK 75:15 03:36 (56) 07:34 (40) 02:27 (55) 08:56 (61) 04:22 (60) 18:41 (71) 06:15 (33) 01:29 (33) 08:27 (54) 05:24 (46) 05:28 (63)                     02:36 (64) Göran Haglund Haninge SOK
        03:36 (56) 11:10 (45) 13:37 (46) 22:33 (54) 26:55 (53) 45:36 (69) 51:51 (67) 53:20 (67) 61:47 (66) 67:11 (65) 72:39 (65)                     75:15 (65)    
66 Lennart Hyllengren Tumba-Mälarhöjden OK 77:19 03:21 (51) 07:34 (40) 02:24 (51) 10:32 (65) 04:17 (59) 06:02 (60) 12:00 (66) 01:43 (43) 09:06 (61) 13:19 (70) 04:24 (58)                     02:37 (66) Lennart Hyllengren Tumba-Mälarhöjden OK
        03:21 (51) 10:55 (42) 13:19 (43) 23:51 (59) 28:08 (61) 34:10 (62) 46:10 (62) 47:53 (61) 56:59 (63) 70:18 (66) 74:42 (66)                     77:19 (66)    
67 Hugo Isgren IFK Enskede 81:32 04:03 (64) 08:36 (53) 03:31 (68) 07:18 (49) 04:08 (56) 04:46 (45) 15:38 (68) 02:56 (63) 12:38 (71) 07:18 (63) 08:01 (70)                     02:39 (67) Hugo Isgren IFK Enskede
        04:03 (64) 12:39 (61) 16:10 (63) 23:28 (57) 27:36 (57) 32:22 (53) 48:00 (65) 50:56 (65) 63:34 (67) 70:52 (67) 78:53 (67)                     81:32 (67)    
68 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 89:15 03:43 (60) 11:34 (69) 02:33 (57) 09:08 (62) 04:49 (64) 12:12 (70) 20:17 (69) 02:48 (62) 08:49 (59) 06:09 (61) 03:27 (38)                     03:46 (71) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        03:43 (60) 15:17 (68) 17:50 (67) 26:58 (65) 31:47 (68) 43:59 (68) 64:16 (70) 67:04 (70) 75:53 (70) 82:02 (69) 85:29 (68)                     89:15 (68)    
69 Karl-Anders Eriksson Klubblös 92:29 04:24 (69) 13:28 (71) 03:05 (66) 29:08 (71) 06:18 (68) 05:16 (54) 08:47 (59) 02:03 (54) 08:31 (56) 05:18 (42) 04:02 (53)                     02:09 (46) Karl-Anders Eriksson Klubblös
        04:24 (69) 17:52 (71) 20:57 (69) 50:05 (71) 56:23 (71) 61:39 (71) 70:26 (71) 72:29 (71) 81:00 (71) 86:18 (71) 90:20 (70)                     92:29 (69)    
70 Tomas Möller OK Södertörn 93:04 03:36 (56) 13:07 (70) 05:42 (70) 10:55 (66) 05:20 (67) 08:26 (68) 13:33 (67) 02:35 (60) 11:50 (69) 09:33 (67) 05:18 (62)                     03:09 (70) Tomas Möller OK Södertörn
        03:36 (56) 16:43 (70) 22:25 (71) 33:20 (70) 38:40 (70) 47:06 (70) 60:39 (69) 63:14 (69) 75:04 (69) 84:37 (70) 89:55 (69)                     93:04 (70)    
71 Kjell Häggstrand Tumba-Mälarhöjden OK 100:14 03:25 (54) 10:02 (61) 02:48 (64) 07:47 (57) 03:56 (52) 05:02 (49) 25:11 (71) 01:54 (49) 12:05 (70) 08:41 (66) 16:53 (71)                     02:30 (60) Kjell Häggstrand Tumba-Mälarhöjden OK
        03:25 (54) 13:27 (65) 16:15 (64) 24:02 (61) 27:58 (59) 33:00 (58) 58:11 (68) 60:05 (68) 72:10 (68) 80:51 (68) 97:44 (71)                     100:14 (71)    
- Gunnel Balck IFK Enskede 87:17 07:27   39:10   08:56   02:00   11:37   09:30   05:02                                       03:35   Gunnel Balck IFK Enskede
        07:27   46:37   55:33   57:33   69:10   78:40   83:42                                       87:17      
- Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK 375:42 02:50   08:37   05:06   06:07   03:19   04:47                                           344:56   Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK
        02:50   11:27   16:33   22:40   25:59   30:46                                           375:42      
                                                                               
                                                                               
Plac Bana D - 2,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9                               Mål   Bana D - 2,7 km Klubb
1 Bengt Eklund Fredrikshofs IF Skid & OK 37:36 02:37 (6) 04:28 (25) 02:44 (1) 03:57 (3) 04:45 (1) 02:30 (39) 06:16 (1) 05:10 (7) 03:12 (6)                             01:57 (3) Bengt Eklund Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:37 (6) 07:05 (13) 09:49 (5) 13:46 (2) 18:31 (1) 21:01 (2) 27:17 (1) 32:27 (1) 35:39 (1)                             37:36 (1)    
2 Christer Andersson ATG 40:27 02:27 (4) 03:35 (8) 03:36 (7) 03:46 (1) 06:53 (15) 01:29 (6) 06:34 (3) 05:30 (14) 04:51 (36)                             01:46 (2) Christer Andersson ATG
        02:27 (4) 06:02 (4) 09:38 (3) 13:24 (1) 20:17 (5) 21:46 (4) 28:20 (3) 33:50 (2) 38:41 (2)                             40:27 (2)    
3 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 40:45 02:41 (8) 03:33 (7) 03:09 (2) 04:27 (8) 06:12 (10) 03:07 (52) 06:58 (5) 05:59 (18) 02:54 (3)                             01:45 (1) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        02:41 (8) 06:14 (6) 09:23 (2) 13:50 (3) 20:02 (4) 23:09 (9) 30:07 (5) 36:06 (7) 39:00 (5)                             40:45 (3)    
4 Sverker Tirén Hellas Orientering 41:06 02:09 (1) 03:07 (1) 03:30 (4) 05:41 (24) 06:00 (9) 01:40 (10) 08:49 (22) 05:02 (5) 02:50 (1)                             02:18 (12) Sverker Tirén Hellas Orientering
        02:09 (1) 05:16 (1) 08:46 (1) 14:27 (7) 20:27 (8) 22:07 (5) 30:56 (8) 35:58 (5) 38:48 (3)                             41:06 (4)    
5 Kenneth Berglund Hellas Orientering 41:14 02:21 (2) 03:13 (3) 04:22 (23) 04:13 (5) 05:37 (5) 02:33 (42) 07:56 (13) 05:01 (4) 03:38 (13)                             02:20 (13) Kenneth Berglund Hellas Orientering
        02:21 (2) 05:34 (2) 09:56 (7) 14:09 (4) 19:46 (3) 22:19 (7) 30:15 (6) 35:16 (4) 38:54 (4)                             41:14 (5)    
6 Bertil Ljungemyr IFK Lidingö SOK 41:33 03:04 (17) 03:17 (4) 03:33 (5) 04:24 (6) 05:59 (7) 01:56 (25) 09:07 (24) 04:45 (2) 03:31 (11)                             01:57 (3) Bertil Ljungemyr IFK Lidingö SOK
        03:04 (17) 06:21 (7) 09:54 (6) 14:18 (6) 20:17 (5) 22:13 (6) 31:20 (9) 36:05 (6) 39:36 (6)                             41:33 (6)    
7 Lars Persson Väsby OK 42:33 02:44 (9) 03:46 (9) 04:22 (23) 04:42 (10) 04:49 (2) 01:18 (1) 07:06 (6) 05:10 (7) 06:25 (56)                             02:11 (8) Lars Persson Väsby OK
        02:44 (9) 06:30 (8) 10:52 (11) 15:34 (11) 20:23 (7) 21:41 (3) 28:47 (4) 33:57 (3) 40:22 (7)                             42:33 (7)    
8 Lars Nordin Solna OK 42:49 02:44 (9) 04:10 (18) 03:55 (11) 04:45 (11) 05:42 (6) 01:23 (3) 07:48 (11) 06:23 (21) 03:33 (12)                             02:26 (17) Lars Nordin Solna OK
        02:44 (9) 06:54 (10) 10:49 (10) 15:34 (11) 21:16 (9) 22:39 (8) 30:27 (7) 36:50 (8) 40:23 (8)                             42:49 (8)    
9 Olof Rudin Tumba-Mälarhöjden OK 42:52 02:32 (5) 04:57 (33) 03:37 (8) 04:24 (6) 07:54 (27) 02:03 (28) 07:37 (8) 04:33 (1) 03:15 (8)                             02:00 (5) Olof Rudin Tumba-Mälarhöjden OK
        02:32 (5) 07:29 (19) 11:06 (13) 15:30 (10) 23:24 (13) 25:27 (12) 33:04 (10) 37:37 (9) 40:52 (9)                             42:52 (9)    
10 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 44:21 03:31 (23) 03:12 (2) 03:25 (3) 04:01 (4) 05:18 (4) 01:21 (2) 06:48 (4) 10:01 (50) 03:20 (10)                             03:24 (51) Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        03:31 (23) 06:43 (9) 10:08 (9) 14:09 (4) 19:27 (2) 20:48 (1) 27:36 (2) 37:37 (9) 40:57 (10)                             44:21 (10)    
11 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 46:34 03:37 (26) 04:12 (19) 03:55 (11) 04:46 (12) 09:39 (41) 01:51 (19) 07:42 (9) 05:16 (10) 03:19 (9)                             02:17 (11) Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
        03:37 (26) 07:49 (22) 11:44 (17) 16:30 (15) 26:09 (23) 28:00 (19) 35:42 (14) 40:58 (11) 44:17 (12)                             46:34 (11)    
12 Britt Eriksson Hammarby IF OF 46:39 03:33 (24) 03:58 (13) 04:11 (17) 04:51 (13) 09:29 (38) 01:51 (19) 07:52 (12) 05:15 (9) 03:10 (5)                             02:29 (21) Britt Eriksson Hammarby IF OF
        03:33 (24) 07:31 (20) 11:42 (16) 16:33 (16) 26:02 (21) 27:53 (18) 35:45 (15) 41:00 (12) 44:10 (11)                             46:39 (12)    
13 Tomas Bruce OK Ravinen 48:10 03:00 (13) 04:20 (22) 03:34 (6) 05:19 (16) 07:05 (18) 01:43 (14) 09:05 (23) 07:26 (33) 03:56 (19)                             02:42 (27) Tomas Bruce OK Ravinen
        03:00 (13) 07:20 (16) 10:54 (12) 16:13 (13) 23:18 (12) 25:01 (11) 34:06 (11) 41:32 (13) 45:28 (13)                             48:10 (13)    
14 Benny Alfordsson Tullinge SK 49:02 03:49 (35) 09:00 (57) 04:04 (15) 06:15 (35) 05:59 (7) 01:41 (11) 07:20 (7) 05:51 (15) 02:53 (2)                             02:10 (7) Benny Alfordsson Tullinge SK
        03:49 (35) 12:49 (51) 16:53 (43) 23:08 (45) 29:07 (32) 30:48 (29) 38:08 (22) 43:59 (17) 46:52 (14)                             49:02 (14)    
15 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 49:57 03:37 (26) 04:08 (16) 04:11 (17) 05:56 (27) 07:09 (19) 03:52 (56) 08:42 (19) 05:17 (11) 04:39 (33)                             02:26 (17) Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK
        03:37 (26) 07:45 (21) 11:56 (19) 17:52 (20) 25:01 (15) 28:53 (21) 37:35 (21) 42:52 (15) 47:31 (16)                             49:57 (15)    
16 Rolf Hjort Rånäs OK 50:06 03:00 (13) 04:01 (14) 04:47 (30) 05:25 (22) 08:14 (31) 01:29 (6) 08:45 (20) 07:43 (36) 04:11 (23)                             02:31 (22) Rolf Hjort Rånäs OK
        03:00 (13) 07:01 (12) 11:48 (18) 17:13 (18) 25:27 (18) 26:56 (15) 35:41 (13) 43:24 (16) 47:35 (17)                             50:06 (16)    
17 Richard Welander OK Älvsjö-Örby 50:25 03:02 (15) 04:04 (15) 04:01 (14) 05:16 (15) 06:12 (10) 02:17 (34) 09:47 (31) 07:23 (31) 05:21 (42)                             03:02 (41) Richard Welander OK Älvsjö-Örby
        03:02 (15) 07:06 (14) 11:07 (14) 16:23 (14) 22:35 (10) 24:52 (10) 34:39 (12) 42:02 (14) 47:23 (15)                             50:25 (17)    
18 Inger Pahlén Söders-Tyresö 50:32 02:47 (11) 04:35 (27) 06:55 (52) 06:30 (40) 06:53 (15) 01:49 (18) 09:53 (32) 04:51 (3) 03:43 (15)                             02:36 (25) Inger Pahlén Söders-Tyresö
        02:47 (11) 07:22 (17) 14:17 (33) 20:47 (34) 27:40 (27) 29:29 (23) 39:22 (26) 44:13 (18) 47:56 (18)                             50:32 (18)    
19 Per Lennart Karlsson Järfälla OK 51:36 03:08 (18) 03:47 (10) 07:55 (60) 04:35 (9) 07:33 (22) 02:40 (45) 07:42 (9) 07:34 (35) 04:09 (21)                             02:33 (24) Per Lennart Karlsson Järfälla OK
        03:08 (18) 06:55 (11) 14:50 (34) 19:25 (26) 26:58 (25) 29:38 (25) 37:20 (20) 44:54 (19) 49:03 (19)                             51:36 (19)    
20 Alf Persson OK Österåker 52:27 03:50 (36) 04:56 (32) 05:26 (42) 06:05 (30) 07:52 (26) 01:41 (11) 09:28 (28) 05:59 (18) 04:22 (27)                             02:48 (31) Alf Persson OK Österåker
        03:50 (36) 08:46 (30) 14:12 (32) 20:17 (29) 28:09 (29) 29:50 (26) 39:18 (25) 45:17 (20) 49:39 (20)                             52:27 (20)    
21 Roland Bolin Snättringe SK 53:15 02:40 (7) 03:27 (5) 03:50 (9) 05:19 (16) 08:01 (29) 03:18 (53) 09:21 (26) 09:22 (45) 05:41 (46)                             02:16 (10) Roland Bolin Snättringe SK
        02:40 (7) 06:07 (5) 09:57 (8) 15:16 (9) 23:17 (11) 26:35 (14) 35:56 (17) 45:18 (21) 50:59 (21)                             53:15 (21)    
22 Lennart Sjöstål Klubblös 53:36 04:11 (43) 05:48 (40) 06:55 (52) 06:36 (42) 07:41 (23) 01:27 (4) 09:40 (30) 05:07 (6) 03:43 (15)                             02:28 (19) Lennart Sjöstål Klubblös
        04:11 (43) 09:59 (41) 16:54 (44) 23:30 (46) 31:11 (38) 32:38 (34) 42:18 (32) 47:25 (22) 51:08 (22)                             53:36 (22)    
23 Karl-Verner Andersson Snättringe SK 55:56 03:12 (19) 03:57 (12) 04:22 (23) 05:36 (23) 07:54 (27) 02:13 (31) 11:26 (46) 08:49 (43) 05:56 (53)                             02:31 (22) Karl-Verner Andersson Snättringe SK
        03:12 (19) 07:09 (15) 11:31 (15) 17:07 (17) 25:01 (15) 27:14 (16) 38:40 (24) 47:29 (23) 53:25 (24)                             55:56 (23)    
24 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 56:05 04:12 (44) 04:19 (21) 04:56 (34) 05:19 (16) 06:43 (14) 02:18 (35) 08:18 (15) 13:27 (60) 03:03 (4)                             03:30 (54) Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:12 (44) 08:31 (28) 13:27 (27) 18:46 (23) 25:29 (19) 27:47 (17) 36:05 (19) 49:32 (27) 52:35 (23)                             56:05 (24)    
25 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 56:06 03:37 (26) 04:24 (24) 04:00 (13) 06:15 (35) 06:16 (12) 01:39 (9) 09:37 (29) 13:27 (60) 04:31 (30)                             02:20 (13) Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK
        03:37 (26) 08:01 (24) 12:01 (21) 18:16 (22) 24:32 (14) 26:11 (13) 35:48 (16) 49:15 (26) 53:46 (26)                             56:06 (25)    
26 Dagny Tiren OK Ravinen 56:20 04:30 (50) 04:23 (23) 05:05 (37) 06:44 (46) 09:04 (35) 02:02 (27) 10:22 (38) 07:25 (32) 03:56 (19)                             02:49 (32) Dagny Tiren OK Ravinen
        04:30 (50) 08:53 (31) 13:58 (31) 20:42 (32) 29:46 (34) 31:48 (31) 42:10 (31) 49:35 (28) 53:31 (25)                             56:20 (26)    
27 Göran Wiström OK Österåker 57:08 02:53 (12) 10:11 (61) 04:10 (16) 03:50 (2) 05:02 (3) 03:31 (54) 06:24 (2) 12:17 (56) 05:37 (45)                             03:13 (46) Göran Wiström OK Österåker
        02:53 (12) 13:04 (52) 17:14 (47) 21:04 (35) 26:06 (22) 29:37 (24) 36:01 (18) 48:18 (25) 53:55 (28)                             57:08 (27)    
28 Torsten Lundborg Hammarby IF OF 57:10 04:57 (55) 14:42 (64) 04:15 (20) 05:51 (26) 06:23 (13) 01:28 (5) 08:41 (18) 05:26 (13) 03:14 (7)                             02:13 (9) Torsten Lundborg Hammarby IF OF
        04:57 (55) 19:39 (64) 23:54 (61) 29:45 (57) 36:08 (44) 37:36 (43) 46:17 (39) 51:43 (34) 54:57 (30)                             57:10 (28)    
29 Thomas Svedin Bromma-Vällingby SOK 57:28 04:04 (38) 04:33 (26) 04:19 (21) 04:56 (14) 07:29 (20) 07:49 (65) 08:46 (21) 08:14 (38) 04:09 (21)                             03:09 (44) Thomas Svedin Bromma-Vällingby SOK
        04:04 (38) 08:37 (29) 12:56 (22) 17:52 (20) 25:21 (17) 33:10 (35) 41:56 (30) 50:10 (29) 54:19 (29)                             57:28 (29)    
30 Lars-Olov Andersson Sigtuna OK 57:47 04:07 (40) 05:02 (34) 04:48 (31) 06:39 (45) 07:31 (21) 02:26 (38) 10:17 (36) 07:11 (29) 05:53 (51)                             03:53 (59) Lars-Olov Andersson Sigtuna OK
        04:07 (40) 09:09 (34) 13:57 (29) 20:36 (31) 28:07 (28) 30:33 (28) 40:50 (28) 48:01 (24) 53:54 (27)                             57:47 (30)    
31 Gösta Guteland Snättringe SK 57:52 02:23 (3) 03:31 (6) 03:50 (9) 05:19 (16) 13:16 (49) 01:42 (13) 08:11 (14) 13:56 (62) 03:38 (13)                             02:06 (6) Gösta Guteland Snättringe SK
        02:23 (3) 05:54 (3) 09:44 (4) 15:03 (8) 28:19 (30) 30:01 (27) 38:12 (23) 52:08 (35) 55:46 (32)                             57:52 (31)    
32 Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK 58:47 03:33 (24) 03:52 (11) 04:35 (28) 05:21 (20) 12:19 (46) 01:44 (15) 09:08 (25) 10:32 (52) 05:21 (42)                             02:22 (16) Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK
        03:33 (24) 07:25 (18) 12:00 (20) 17:21 (19) 29:40 (33) 31:24 (30) 40:32 (27) 51:04 (32) 56:25 (35)                             58:47 (32)    
33 Gunnel Junegard OK Södertörn 58:56 03:46 (33) 04:08 (16) 05:02 (35) 06:11 (32) 07:45 (24) 01:48 (17) 13:46 (54) 08:46 (41) 04:53 (37)                             02:51 (35) Gunnel Junegard OK Södertörn
        03:46 (33) 07:54 (23) 12:56 (22) 19:07 (25) 26:52 (24) 28:40 (20) 42:26 (33) 51:12 (33) 56:05 (33)                             58:56 (33)    
34 Hans Sahlberg Långhundra IF 59:10 03:40 (30) 05:26 (37) 04:22 (23) 05:24 (21) 07:01 (17) 03:03 (49) 12:39 (51) 09:23 (46) 04:46 (34)                             03:26 (52) Hans Sahlberg Långhundra IF
        03:40 (30) 09:06 (33) 13:28 (28) 18:52 (24) 25:53 (20) 28:56 (22) 41:35 (29) 50:58 (30) 55:44 (31)                             59:10 (34)    
35 Lars-Erik Lindell Väsby OK 59:19 04:08 (42) 09:13 (58) 04:19 (21) 06:11 (32) 09:37 (40) 02:13 (31) 10:39 (41) 05:51 (15) 04:19 (26)                             02:49 (32) Lars-Erik Lindell Väsby OK
        04:08 (42) 13:21 (53) 17:40 (48) 23:51 (47) 33:28 (42) 35:41 (41) 46:20 (40) 52:11 (36) 56:30 (36)                             59:19 (35)    
36 Göran Grimvall Täby Ok 59:23 03:03 (16) 05:25 (36) 04:49 (32) 06:13 (34) 09:22 (36) 04:42 (60) 10:20 (37) 07:08 (28) 05:06 (40)                             03:15 (47) Göran Grimvall Täby Ok
        03:03 (16) 08:28 (27) 13:17 (26) 19:30 (27) 28:52 (31) 33:34 (37) 43:54 (36) 51:02 (31) 56:08 (34)                             59:23 (36)    
37 Gunnar Grönkvist Älvsjö AIK SOK 59:34 03:26 (21) 04:42 (28) 04:49 (32) 06:52 (49) 07:46 (25) 06:03 (64) 10:09 (35) 08:45 (40) 04:18 (25)                             02:44 (28) Gunnar Grönkvist Älvsjö AIK SOK
        03:26 (21) 08:08 (25) 12:57 (24) 19:49 (28) 27:35 (26) 33:38 (38) 43:47 (35) 52:32 (37) 56:50 (37)                             59:34 (37)    
38 Carl Lang OK Österåker 61:10 04:05 (39) 04:15 (20) 04:42 (29) 07:40 (53) 14:28 (55) 01:55 (23) 10:38 (40) 06:42 (22) 03:54 (18)                             02:51 (35) Carl Lang OK Österåker
        04:05 (39) 08:20 (26) 13:02 (25) 20:42 (32) 35:10 (43) 37:05 (42) 47:43 (41) 54:25 (40) 58:19 (38)                             61:10 (38)    
39 Yngve Hedberg Snättringe SK 62:04 05:24 (58) 04:47 (29) 05:12 (40) 06:08 (31) 08:36 (33) 02:10 (30) 10:45 (43) 10:55 (54) 05:03 (39)                             03:04 (42) Yngve Hedberg Snättringe SK
        05:24 (58) 10:11 (42) 15:23 (37) 21:31 (38) 30:07 (35) 32:17 (32) 43:02 (34) 53:57 (38) 59:00 (39)                             62:04 (39)    
40 Ann Sjöberg EIF 62:36 04:33 (51) 04:47 (29) 07:43 (59) 06:04 (29) 09:32 (39) 02:20 (36) 13:53 (55) 06:47 (23) 04:36 (32)                             02:21 (15) Ann Sjöberg EIF
        04:33 (51) 09:20 (35) 17:03 (45) 23:07 (44) 32:39 (41) 34:59 (40) 48:52 (43) 55:39 (43) 60:15 (41)                             62:36 (40)    
41 Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK 62:38 04:03 (37) 05:38 (39) 05:59 (48) 06:51 (48) 08:41 (34) 02:08 (29) 10:48 (44) 10:48 (53) 04:46 (34)                             02:56 (38) Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:03 (37) 09:41 (37) 15:40 (39) 22:31 (42) 31:12 (39) 33:20 (36) 44:08 (37) 54:56 (41) 59:42 (40)                             62:38 (41)    
42 Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 64:25 03:27 (22) 08:07 (56) 04:13 (19) 06:23 (37) 08:13 (30) 01:58 (26) 12:23 (49) 09:21 (44) 07:02 (58)                             03:18 (49) Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby
        03:27 (22) 11:34 (46) 15:47 (41) 22:10 (40) 30:23 (36) 32:21 (33) 44:44 (38) 54:05 (39) 61:07 (43)                             64:25 (42)    
43 Kurt Kissling Vaxholms OK 64:27 03:39 (29) 05:56 (41) 04:22 (23) 06:38 (43) 20:36 (63) 01:55 (23) 08:37 (16) 05:23 (12) 03:51 (17)                             03:30 (54) Kurt Kissling Vaxholms OK
        03:39 (29) 09:35 (36) 13:57 (29) 20:35 (30) 41:11 (53) 43:06 (49) 51:43 (46) 57:06 (44) 60:57 (42)                             64:27 (43)    
44 Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 64:51 04:26 (48) 09:13 (58) 05:47 (46) 05:58 (28) 12:55 (48) 02:37 (44) 08:37 (16) 08:01 (37) 04:16 (24)                             03:01 (40) Saga Mård Bromma-Vällingby SOK
        04:26 (48) 13:39 (55) 19:26 (53) 25:24 (49) 38:19 (49) 40:56 (47) 49:33 (44) 57:34 (45) 61:50 (44)                             64:51 (44)    
45 Olle Öberg Skogsluffarnas OK 68:12 04:13 (46) 04:47 (29) 06:50 (51) 06:35 (41) 14:41 (57) 02:14 (33) 09:25 (27) 06:49 (24) 09:52 (66)                             02:46 (30) Olle Öberg Skogsluffarnas OK
        04:13 (46) 09:00 (32) 15:50 (42) 22:25 (41) 37:06 (45) 39:20 (45) 48:45 (42) 55:34 (42) 65:26 (45)                             68:12 (45)    
46 Bo Winald Hellas Orientering 69:27 04:28 (49) 06:01 (43) 05:11 (39) 07:07 (50) 09:23 (37) 02:43 (46) 15:14 (57) 09:38 (47) 06:22 (54)                             03:20 (50) Bo Winald Hellas Orientering
        04:28 (49) 10:29 (44) 15:40 (39) 22:47 (43) 32:10 (40) 34:53 (39) 50:07 (45) 59:45 (46) 66:07 (46)                             69:27 (46)    
47 Ulla-Britta Hall Järla Orientering 69:47 04:20 (47) 06:07 (46) 06:40 (50) 06:46 (47) 20:46 (64) 01:45 (16) 10:08 (34) 05:56 (17) 04:35 (31)                             02:44 (28) Ulla-Britta Hall Järla Orientering
        04:20 (47) 10:27 (43) 17:07 (46) 23:53 (48) 44:39 (57) 46:24 (55) 56:32 (50) 62:28 (48) 67:03 (47)                             69:47 (47)    
48 Yvonne Branting Skarpnäcks OL 70:28 05:59 (60) 05:57 (42) 08:23 (62) 07:20 (51) 14:40 (56) 01:37 (8) 09:56 (33) 07:22 (30) 06:24 (55)                             02:50 (34) Yvonne Branting Skarpnäcks OL
        05:59 (60) 11:56 (47) 20:19 (55) 27:39 (52) 42:19 (54) 43:56 (53) 53:52 (47) 61:14 (47) 67:38 (48)                             70:28 (48)    
49 Anna Persson Tullinge SK 71:07 03:18 (20) 07:48 (53) 11:07 (64) 08:09 (56) 10:22 (43) 02:33 (42) 13:19 (53) 07:28 (34) 04:25 (29)                             02:38 (26) Anna Persson Tullinge SK
        03:18 (20) 11:06 (45) 22:13 (58) 30:22 (58) 40:44 (51) 43:17 (50) 56:36 (51) 64:04 (49) 68:29 (49)                             71:07 (49)    
50 Sonja Perneby Tullinge SK 71:53 04:07 (40) 10:14 (62) 05:55 (47) 05:41 (24) 12:03 (45) 04:23 (59) 12:12 (48) 10:27 (51) 04:23 (28)                             02:28 (19) Sonja Perneby Tullinge SK
        04:07 (40) 14:21 (57) 20:16 (54) 25:57 (50) 38:00 (48) 42:23 (48) 54:35 (48) 65:02 (50) 69:25 (50)                             71:53 (50)    
51 Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK 74:37 03:46 (33) 06:02 (44) 05:16 (41) 06:24 (38) 16:05 (60) 01:52 (21) 19:40 (62) 06:54 (26) 05:47 (49)                             02:51 (35) Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK
        03:46 (33) 09:48 (39) 15:04 (36) 21:28 (37) 37:33 (47) 39:25 (46) 59:05 (56) 65:59 (52) 71:46 (52)                             74:37 (51)    
52 Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK 74:38 03:41 (31) 06:02 (44) 05:10 (38) 06:28 (39) 16:05 (60) 01:52 (21) 19:40 (62) 06:56 (27) 05:45 (47)                             02:59 (39) Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK
        03:41 (31) 09:43 (38) 14:53 (35) 21:21 (36) 37:26 (46) 39:18 (44) 58:58 (55) 65:54 (51) 71:39 (51)                             74:38 (52)    
53 Bror Wahlberg Haninge SOK 75:27 04:45 (53) 05:07 (35) 05:37 (44) 06:38 (43) 08:23 (32) 19:06 (66) 10:43 (42) 06:09 (20) 05:52 (50)                             03:07 (43) Bror Wahlberg Haninge SOK
        04:45 (53) 09:52 (40) 15:29 (38) 22:07 (39) 30:30 (37) 49:36 (58) 60:19 (57) 66:28 (53) 72:20 (53)                             75:27 (53)    
54 Margaretha Nylund OK Södertörn 75:44 04:44 (52) 09:29 (60) 07:19 (58) 12:34 (66) 10:13 (42) 04:07 (57) 10:27 (39) 08:31 (39) 05:09 (41)                             03:11 (45) Margaretha Nylund OK Södertörn
        04:44 (52) 14:13 (56) 21:32 (57) 34:06 (59) 44:19 (56) 48:26 (57) 58:53 (54) 67:24 (55) 72:33 (54)                             75:44 (54)    
55 Angelika Högberg  Tullinge SK 76:13 10:07 (66) 05:33 (38) 05:42 (45) 08:08 (55) 13:54 (54) 02:31 (40) 11:40 (47) 09:52 (49) 05:31 (44)                             03:15 (47) Angelika Högberg  Tullinge SK
        10:07 (66) 15:40 (58) 21:22 (56) 29:30 (54) 43:24 (55) 45:55 (54) 57:35 (52) 67:27 (56) 72:58 (55)                             76:13 (55)    
56 Ulla-Britt Åleberg Attunda OK 77:31 04:12 (44) 07:46 (52) 07:16 (56) 08:43 (58) 12:49 (47) 03:03 (49) 12:23 (49) 12:52 (57) 05:00 (38)                             03:27 (53) Ulla-Britt Åleberg Attunda OK
        04:12 (44) 11:58 (48) 19:14 (51) 27:57 (53) 40:46 (52) 43:49 (52) 56:12 (49) 69:04 (57) 74:04 (57)                             77:31 (56)    
57 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 78:23 05:21 (57) 06:38 (47) 07:18 (57) 10:22 (59) 10:48 (44) 03:01 (48) 14:39 (56) 08:46 (41) 07:07 (59)                             04:23 (61) Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF
        05:21 (57) 11:59 (49) 19:17 (52) 29:39 (55) 40:27 (50) 43:28 (51) 58:07 (53) 66:53 (54) 74:00 (56)                             78:23 (57)    
58 Göran Rastborg Bromma-Vällingby SOK 87:53 03:45 (32) 24:34 (65) 05:03 (36) 07:23 (52) 15:25 (59) 02:24 (37) 12:57 (52) 06:50 (25) 05:45 (47)                             03:47 (57) Göran Rastborg Bromma-Vällingby SOK
        03:45 (32) 28:19 (65) 33:22 (65) 40:45 (64) 56:10 (64) 58:34 (64) 71:31 (60) 78:21 (58) 84:06 (58)                             87:53 (58)    
59 Mats Halvarez Klubblös 88:58 05:53 (59) 07:34 (51) 05:33 (43) 08:30 (57) 23:25 (65) 02:32 (41) 15:36 (59) 09:48 (48) 05:55 (52)                             04:12 (60) Mats Halvarez Klubblös
        05:53 (59) 13:27 (54) 19:00 (49) 27:30 (51) 50:55 (61) 53:27 (61) 69:03 (59) 78:51 (59) 84:46 (59)                             88:58 (59)    
60 Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 94:19 04:53 (54) 07:50 (54) 06:19 (49) 10:40 (61) 15:04 (58) 02:58 (47) 18:40 (61) 14:06 (63) 08:20 (62)                             05:29 (66) Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:53 (54) 12:43 (50) 19:02 (50) 29:42 (56) 44:46 (58) 47:44 (56) 66:24 (58) 80:30 (60) 88:50 (60)                             94:19 (60)    
61 Birgitta Westergren Täby OK 97:23 09:44 (64) 08:04 (55) 11:06 (63) 11:23 (65) 13:25 (52) 03:35 (55) 16:00 (60) 13:08 (59) 07:08 (60)                             03:50 (58) Birgitta Westergren Täby OK
        09:44 (64) 17:48 (62) 28:54 (62) 40:17 (62) 53:42 (63) 57:17 (62) 73:17 (63) 86:25 (61) 93:33 (61)                             97:23 (61)    
62 Lennart Westergren Söders-Tyresö 97:25 09:59 (65) 07:05 (48) 11:56 (65) 11:19 (64) 13:17 (50) 04:15 (58) 15:30 (58) 13:04 (58) 07:22 (61)                             03:38 (56) Lennart Westergren Söders-Tyresö
        09:59 (65) 17:04 (61) 29:00 (63) 40:19 (63) 53:36 (62) 57:51 (63) 73:21 (64) 86:25 (61) 93:47 (62)                             97:25 (62)    
63 Inga Johansson Söders-Tyresö 102:27 09:12 (63) 07:26 (50) 07:02 (54) 10:30 (60) 13:30 (53) 05:07 (63) 20:01 (64) 15:30 (65) 09:06 (64)                             05:03 (62) Inga Johansson Söders-Tyresö
        09:12 (63) 16:38 (60) 23:40 (60) 34:10 (61) 47:40 (60) 52:47 (60) 72:48 (62) 88:18 (63) 97:24 (64)                             102:27 (63)    
64 Hans Olle Gunnar Johansson Söders-Tyresö 102:34 09:07 (62) 07:08 (49) 07:04 (55) 10:50 (62) 13:24 (51) 04:42 (60) 20:08 (65) 15:55 (66) 08:56 (63)                             05:20 (65) Hans Olle Gunnar Johansson Söders-Tyresö
        09:07 (62) 16:15 (59) 23:19 (59) 34:09 (60) 47:33 (59) 52:15 (59) 72:23 (61) 88:18 (63) 97:14 (63)                             102:34 (64)    
65 Solveig Spångberg IFK Lidingös Skid o OK 115:08 07:44 (61) 10:38 (63) 11:57 (66) 11:05 (63) 19:02 (62) 05:02 (62) 20:12 (66) 14:33 (64) 09:46 (65)                             05:09 (63) Solveig Spångberg IFK Lidingös Skid o OK
        07:44 (61) 18:22 (63) 30:19 (64) 41:24 (65) 60:26 (65) 65:28 (65) 85:40 (65) 100:13 (65) 109:59 (65)                             115:08 (65)    
66 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 117:55 05:11 (56) 26:02 (66) 08:17 (61) 07:53 (54) 32:47 (66) 03:06 (51) 10:50 (45) 11:40 (55) 06:53 (57)                             05:16 (64) Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        05:11 (56) 31:13 (66) 39:30 (66) 47:23 (66) 80:10 (66) 83:16 (66) 94:06 (66) 105:46 (66) 112:39 (66)                             117:55 (66)    
- Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK 59:05 03:43   04:45   04:48   06:22   10:51   11:38   07:31   06:13                                   03:14   Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK
        03:43   08:28   13:16   19:38   30:29   42:07   49:38   55:51                                   59:05      
- Berit Lindunger Haninge SOK 60:28 03:29   10:13   06:57   05:36   11:03   09:04   07:40   03:49                                   02:37   Berit Lindunger Haninge SOK
        03:29   13:42   20:39   26:15   37:18   46:22   54:02   57:51                                   60:28      
- Hans Carlsson Hellas Orientering 63:31 02:41   27:24   04:41   08:06   01:40   07:09   05:01   04:28                                   02:21   Hans Carlsson Hellas Orientering
        02:41   30:05   34:46   42:52   44:32   51:41   56:42   61:10                                   63:31      
- Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 343:45 03:58   08:05   04:17   05:58   25:04   02:40                                           293:43   Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        03:58   12:03   16:20   22:18   47:22   50:02                                           343:45      
- Bengt Åhlander Skogsluffarnas OK 390:54 04:11   22:15   10:27                                                       354:01   Bengt Åhlander Skogsluffarnas OK
        04:11   26:26   36:53                                                       390:54