Sträcktider Luffarligan Sätra IP                                                                  
  2016-03-09 Svarta tider är sträcktider                                                              
    Blå tider är från start                                                                  
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                
                                                                       
Plac Bana A - 5,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   Mål   Bana A - 5,6 km Klubb
1 Niklas Wrane Söders-Tyresö 41:17 02:31 (1) 06:30 (1) 01:38 (1) 03:24 (1) 02:38 (3) 01:26 (1) 03:05 (1) 01:04 (1) 02:13 (1) 04:27 (1) 02:14 (1) 01:22 (1) 04:40 (1) 02:30 (4) 01:35 (1) Niklas Wrane Söders-Tyresö
        02:31 (1) 09:01 (1) 10:39 (1) 14:03 (1) 16:41 (1) 18:07 (1) 21:12 (1) 22:16 (1) 24:29 (1) 28:56 (1) 31:10 (1) 32:32 (1) 37:12 (1) 39:42 (1) 41:17 (1)    
2 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 47:54 03:05 (2) 06:43 (2) 02:08 (2) 04:24 (2) 02:26 (2) 01:47 (2) 03:39 (3) 01:18 (2) 02:38 (2) 05:10 (2) 02:23 (2) 01:48 (2) 06:17 (2) 01:57 (1) 02:11 (3) Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF
        03:05 (2) 09:48 (2) 11:56 (2) 16:20 (2) 18:46 (2) 20:33 (2) 24:12 (2) 25:30 (2) 28:08 (2) 33:18 (2) 35:41 (2) 37:29 (2) 43:46 (2) 45:43 (2) 47:54 (2)    
3 Lars Gerhardsson Attunda OK 56:44 03:21 (3) 07:12 (3) 02:27 (3) 04:54 (4) 02:12 (1) 01:54 (3) 04:07 (4) 02:39 (6) 03:31 (3) 06:52 (3) 02:37 (3) 01:53 (3) 08:53 (4) 02:10 (2) 02:02 (2) Lars Gerhardsson Attunda OK
        03:21 (3) 10:33 (3) 13:00 (3) 17:54 (3) 20:06 (3) 22:00 (3) 26:07 (3) 28:46 (3) 32:17 (3) 39:09 (3) 41:46 (3) 43:39 (3) 52:32 (3) 54:42 (3) 56:44 (3)    
4 Reijo Korhonen Haninge SOK 60:07 03:25 (4) 08:11 (4) 02:59 (5) 04:42 (3) 03:16 (5) 02:31 (5) 03:36 (2) 01:32 (3) 03:55 (6) 07:18 (4) 02:53 (4) 02:22 (5) 09:01 (5) 02:15 (3) 02:11 (3) Reijo Korhonen Haninge SOK
        03:25 (4) 11:36 (4) 14:35 (4) 19:17 (4) 22:33 (4) 25:04 (4) 28:40 (4) 30:12 (4) 34:07 (4) 41:25 (4) 44:18 (4) 46:40 (4) 55:41 (4) 57:56 (4) 60:07 (4)    
5 Lars Boudrie Väsby OK 63:08 04:44 (5) 08:39 (5) 02:52 (4) 05:48 (5) 03:15 (4) 02:59 (6) 04:12 (5) 01:44 (4) 03:31 (3) 07:41 (5) 03:08 (5) 02:00 (4) 07:12 (3) 02:46 (5) 02:37 (5) Lars Boudrie Väsby OK
        04:44 (5) 13:23 (5) 16:15 (5) 22:03 (5) 25:18 (5) 28:17 (5) 32:29 (5) 34:13 (5) 37:44 (5) 45:25 (5) 48:33 (5) 50:33 (5) 57:45 (5) 60:31 (5) 63:08 (5)    
6 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 86:24 05:46 (6) 12:37 (6) 04:39 (6) 06:45 (6) 03:44 (6) 02:27 (4) 04:53 (6) 01:49 (5) 03:54 (5) 09:21 (6) 06:33 (6) 03:37 (6) 13:32 (6) 03:38 (6) 03:09 (6) Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF
        05:46 (6) 18:23 (6) 23:02 (6) 29:47 (6) 33:31 (6) 35:58 (6) 40:51 (6) 42:40 (6) 46:34 (6) 55:55 (6) 62:28 (6) 66:05 (6) 79:37 (6) 83:15 (6) 86:24 (6)    
- Lukas Olsson Väsby OK 358:11 02:20   05:46   02:01   05:50                                           342:14   Lukas Olsson Väsby OK
        02:20   08:06   10:07   15:57                                           358:11      
                                                                       
                                                                       
Plac Bana B - 4,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13       Mål   Bana B - 4,5 km Klubb
1 Per Ljung Stockholms OK 35:53 02:55 (1) 06:34 (2) 02:02 (2) 03:39 (1) 02:21 (3) 01:41 (2) 03:18 (5) 01:23 (7) 01:15 (1) 02:58 (8) 04:02 (3) 01:51 (1) 01:31 (1)     00:23 (1) Per Ljung Stockholms OK
        02:55 (1) 09:29 (2) 11:31 (2) 15:10 (1) 17:31 (2) 19:12 (2) 22:30 (2) 23:53 (2) 25:08 (1) 28:06 (2) 32:08 (2) 33:59 (1) 35:30 (1)     35:53 (1)    
2 Tommy Holmér Väsby OK 36:24 03:07 (2) 05:58 (1) 01:52 (1) 04:28 (5) 01:57 (1) 01:37 (1) 03:02 (1) 01:13 (2) 01:54 (24) 02:43 (2) 03:35 (1) 02:44 (15) 01:46 (3)     00:28 (2) Tommy Holmér Väsby OK
        03:07 (2) 09:05 (1) 10:57 (1) 15:25 (2) 17:22 (1) 18:59 (1) 22:01 (1) 23:14 (1) 25:08 (1) 27:51 (1) 31:26 (1) 34:10 (2) 35:56 (2)     36:24 (2)    
3 Leif Åkerblom OK Österåker 39:09 03:26 (6) 06:59 (4) 02:30 (6) 04:30 (6) 02:18 (2) 01:50 (4) 03:09 (4) 01:23 (7) 01:19 (2) 02:43 (2) 04:28 (10) 02:02 (6) 01:51 (7)     00:41 (8) Leif Åkerblom OK Österåker
        03:26 (6) 10:25 (4) 12:55 (4) 17:25 (3) 19:43 (3) 21:33 (3) 24:42 (3) 26:05 (3) 27:24 (3) 30:07 (3) 34:35 (3) 36:37 (3) 38:28 (3)     39:09 (3)    
4 Ingemar Gard Söders-Tyresö 39:38 03:52 (13) 07:00 (5) 02:19 (5) 04:51 (9) 02:31 (7) 01:46 (3) 03:05 (2) 01:18 (4) 01:21 (3) 02:38 (1) 04:05 (5) 01:53 (2) 02:15 (17)     00:44 (13) Ingemar Gard Söders-Tyresö
        03:52 (13) 10:52 (9) 13:11 (5) 18:02 (5) 20:33 (5) 22:19 (5) 25:24 (5) 26:42 (4) 28:03 (4) 30:41 (4) 34:46 (4) 36:39 (4) 38:54 (4)     39:38 (4)    
5 Tommy Lindberg Haninge SOK 41:33 03:16 (3) 07:11 (7) 03:51 (29) 04:24 (3) 02:21 (4) 01:59 (7) 04:10 (25) 01:21 (6) 01:28 (7) 02:53 (7) 04:13 (6) 01:58 (3) 01:50 (6)     00:38 (3) Tommy Lindberg Haninge SOK
        03:16 (3) 10:27 (5) 14:18 (7) 18:42 (6) 21:03 (6) 23:02 (6) 27:12 (8) 28:33 (7) 30:01 (6) 32:54 (6) 37:07 (6) 39:05 (5) 40:55 (5)     41:33 (5)    
6 Per-Johan Vikfors OK Österåker 42:17 03:47 (11) 07:57 (11) 02:46 (12) 04:43 (8) 02:21 (3) 02:09 (10) 03:19 (7) 01:31 (14) 01:40 (15) 02:58 (8) 04:42 (11) 01:59 (5) 01:47 (4)     00:38 (3) Per-Johan Vikfors OK Österåker
        03:47 (11) 11:44 (10) 14:30 (8) 19:13 (8) 21:34 (8) 23:43 (8) 27:02 (7) 28:33 (7) 30:13 (7) 33:11 (7) 37:53 (9) 39:52 (7) 41:39 (6)     42:17 (6)    
7 Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 42:28 03:30 (7) 07:21 (9) 04:05 (32) 04:25 (4) 02:39 (9) 02:34 (19) 03:39 (12) 01:08 (1) 01:23 (4) 02:50 (6) 04:03 (4) 02:06 (7) 02:02 (11)     00:43 (10) Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK
        03:30 (7) 10:51 (8) 14:56 (10) 19:21 (9) 22:00 (9) 24:34 (9) 28:13 (9) 29:21 (9) 30:44 (9) 33:34 (9) 37:37 (7) 39:43 (6) 41:45 (7)     42:28 (7)    
8 Gunnar Ehn Tullinge SK 42:33 03:43 (10) 07:07 (6) 03:07 (16) 05:09 (16) 02:23 (6) 01:54 (5) 03:18 (5) 01:26 (12) 02:23 (29) 02:48 (4) 04:20 (7) 02:33 (13) 01:38 (2)     00:44 (13) Gunnar Ehn Tullinge SK
        03:43 (10) 10:50 (7) 13:57 (6) 19:06 (7) 21:29 (7) 23:23 (7) 26:41 (6) 28:07 (6) 30:30 (8) 33:18 (8) 37:38 (8) 40:11 (8) 41:49 (8)     42:33 (8)    
9 Claes Andersson OK Södertörn 43:53 03:16 (3) 06:55 (3) 02:16 (4) 04:58 (12) 02:47 (10) 02:00 (8) 03:07 (3) 01:25 (11) 01:30 (9) 03:16 (14) 05:31 (22) 03:37 (31) 02:27 (22)     00:48 (19) Claes Andersson OK Södertörn
        03:16 (3) 10:11 (3) 12:27 (3) 17:25 (3) 20:12 (4) 22:12 (4) 25:19 (4) 26:44 (5) 28:14 (5) 31:30 (5) 37:01 (5) 40:38 (9) 43:05 (9)     43:53 (9)    
10 Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL 44:44 03:23 (5) 08:29 (17) 04:00 (30) 04:41 (7) 03:18 (18) 02:12 (11) 03:27 (9) 01:24 (9) 01:27 (5) 03:08 (11) 04:24 (9) 02:17 (10) 01:55 (8)     00:39 (5) Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL
        03:23 (5) 11:52 (12) 15:52 (17) 20:33 (14) 23:51 (12) 26:03 (10) 29:30 (10) 30:54 (10) 32:21 (10) 35:29 (10) 39:53 (10) 42:10 (10) 44:05 (10)     44:44 (10)    
11 Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 45:36 03:42 (9) 08:14 (15) 03:13 (19) 04:53 (11) 03:20 (20) 02:41 (26) 04:08 (23) 01:18 (4) 01:35 (10) 03:19 (16) 04:23 (8) 01:58 (3) 02:03 (12)     00:49 (21) Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK
        03:42 (9) 11:56 (13) 15:09 (14) 20:02 (11) 23:22 (11) 26:03 (10) 30:11 (11) 31:29 (11) 33:04 (11) 36:23 (11) 40:46 (11) 42:44 (11) 44:47 (11)     45:36 (11)    
12 Matz Larsson Gustavsbergs OK 46:03 06:39 (34) 09:20 (23) 02:13 (3) 04:16 (2) 02:37 (8) 01:57 (6) 03:25 (8) 01:24 (9) 02:24 (30) 02:49 (5) 03:55 (2) 02:37 (14) 01:48 (5)     00:39 (5) Matz Larsson Gustavsbergs OK
        06:39 (34) 15:59 (32) 18:12 (30) 22:28 (22) 25:05 (16) 27:02 (13) 30:27 (12) 31:51 (12) 34:15 (14) 37:04 (13) 40:59 (12) 43:36 (12) 45:24 (12)     46:03 (12)    
13 Sune Sisell OK Södertörn 47:14 03:49 (12) 08:08 (12) 02:45 (10) 05:06 (13) 05:06 (32) 02:23 (14) 03:35 (11) 01:28 (13) 01:29 (8) 03:00 (10) 04:50 (12) 02:14 (8) 02:31 (24)     00:50 (23) Sune Sisell OK Södertörn
        03:49 (12) 11:57 (14) 14:42 (9) 19:48 (10) 24:54 (14) 27:17 (15) 30:52 (14) 32:20 (14) 33:49 (13) 36:49 (12) 41:39 (13) 43:53 (13) 46:24 (13)     47:14 (13)    
14 Sven Setterqvist OK Södertörn 48:10 04:19 (19) 08:09 (13) 02:39 (8) 05:40 (22) 03:19 (19) 02:28 (17) 04:23 (27) 01:42 (22) 01:36 (11) 03:39 (23) 05:14 (17) 02:16 (9) 01:57 (10)     00:49 (21) Sven Setterqvist OK Södertörn
        04:19 (19) 12:28 (16) 15:07 (12) 20:47 (15) 24:06 (13) 26:34 (12) 30:57 (15) 32:39 (15) 34:15 (14) 37:54 (15) 43:08 (15) 45:24 (14) 47:21 (14)     48:10 (14)    
15 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 48:50 04:12 (16) 08:12 (14) 02:35 (7) 05:07 (14) 03:11 (15) 03:57 (31) 03:30 (10) 01:35 (16) 01:27 (5) 03:39 (23) 04:55 (13) 03:18 (26) 02:29 (23)     00:43 (10) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        04:12 (16) 12:24 (15) 14:59 (11) 20:06 (12) 23:17 (10) 27:14 (14) 30:44 (13) 32:19 (13) 33:46 (12) 37:25 (14) 42:20 (14) 45:38 (15) 48:07 (15)     48:50 (15)    
16 Svante Frid Enebybergs IF 49:34 04:03 (15) 07:44 (10) 03:20 (20) 05:07 (14) 04:50 (30) 02:19 (13) 03:44 (15) 01:43 (25) 02:39 (34) 03:30 (19) 04:58 (14) 02:44 (15) 02:06 (14)     00:47 (18) Svante Frid Enebybergs IF
        04:03 (15) 11:47 (11) 15:07 (12) 20:14 (13) 25:04 (15) 27:23 (16) 31:07 (16) 32:50 (16) 35:29 (19) 38:59 (19) 43:57 (17) 46:41 (18) 48:47 (16)     49:34 (16)    
17 Anne Lundmark Järfälla OK 49:42 04:25 (22) 08:44 (20) 03:21 (21) 05:50 (24) 03:22 (21) 02:06 (9) 04:02 (21) 01:40 (19) 01:47 (21) 03:28 (17) 04:59 (15) 02:49 (18) 02:17 (18)     00:52 (26) Anne Lundmark Järfälla OK
        04:25 (22) 13:09 (20) 16:30 (19) 22:20 (21) 25:42 (20) 27:48 (17) 31:50 (18) 33:30 (18) 35:17 (18) 38:45 (18) 43:44 (16) 46:33 (17) 48:50 (17)     49:42 (17)    
18 Willy Ljungdell Täby OK 50:08 03:34 (8) 07:12 (8) 06:22 (34) 04:51 (9) 03:55 (28) 02:40 (25) 04:12 (26) 01:15 (3) 02:04 (25) 03:16 (14) 05:08 (16) 02:19 (11) 02:39 (26)     00:41 (8) Willy Ljungdell Täby OK
        03:34 (8) 10:46 (6) 17:08 (22) 21:59 (16) 25:54 (23) 28:34 (23) 32:46 (23) 34:01 (21) 36:05 (22) 39:21 (22) 44:29 (20) 46:48 (19) 49:27 (18)     50:08 (18)    
19 Roland Löwgren Spårvägens OK 50:18 04:23 (21) 09:23 (24) 03:32 (23) 05:15 (17) 02:56 (11) 02:34 (19) 03:50 (17) 01:44 (26) 01:36 (11) 03:29 (18) 05:16 (19) 02:31 (12) 03:01 (30)     00:48 (19) Roland Löwgren Spårvägens OK
        04:23 (21) 13:46 (23) 17:18 (25) 22:33 (23) 25:29 (19) 28:03 (19) 31:53 (19) 33:37 (19) 35:13 (17) 38:42 (17) 43:58 (18) 46:29 (16) 49:30 (19)     50:18 (19)    
20 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 50:32 04:19 (19) 08:37 (18) 02:49 (13) 06:33 (31) 03:06 (14) 02:31 (18) 03:43 (14) 01:32 (15) 01:43 (19) 03:35 (21) 05:59 (27) 03:12 (25) 02:08 (15)     00:45 (16) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        04:19 (19) 12:56 (19) 15:45 (15) 22:18 (19) 25:24 (18) 27:55 (18) 31:38 (17) 33:10 (17) 34:53 (16) 38:28 (16) 44:27 (19) 47:39 (20) 49:47 (20)     50:32 (20)    
21 Leif Wallenbro Väsby OK 51:33 04:14 (18) 08:37 (18) 03:00 (14) 06:27 (30) 02:56 (11) 02:53 (29) 03:56 (20) 01:42 (22) 01:50 (23) 03:39 (23) 06:29 (30) 02:46 (17) 02:09 (16)     00:55 (29) Leif Wallenbro Väsby OK
        04:14 (18) 12:51 (17) 15:51 (16) 22:18 (19) 25:14 (17) 28:07 (20) 32:03 (20) 33:45 (20) 35:35 (20) 39:14 (21) 45:43 (23) 48:29 (22) 50:38 (21)     51:33 (21)    
22 Bo Winander Järfälla OK 51:34 04:13 (17) 09:25 (25) 03:47 (28) 05:19 (19) 03:26 (22) 02:50 (27) 03:53 (18) 01:39 (18) 01:39 (14) 03:12 (12) 05:36 (23) 03:24 (27) 02:21 (20)     00:50 (23) Bo Winander Järfälla OK
        04:13 (17) 13:38 (21) 17:25 (26) 22:44 (24) 26:10 (25) 29:00 (25) 32:53 (25) 34:32 (23) 36:11 (24) 39:23 (23) 44:59 (21) 48:23 (21) 50:44 (22)     51:34 (22)    
23 Anna Blomgren Tullinge SK 53:04 04:29 (23) 08:26 (16) 03:44 (27) 05:28 (21) 03:46 (27) 02:37 (22) 03:54 (19) 01:42 (22) 01:41 (17) 03:13 (13) 06:42 (32) 04:44 (34) 01:55 (8)     00:43 (10) Anna Blomgren Tullinge SK
        04:29 (23) 12:55 (18) 16:39 (20) 22:07 (17) 25:53 (22) 28:30 (21) 32:24 (21) 34:06 (22) 35:47 (21) 39:00 (20) 45:42 (22) 50:26 (26) 52:21 (23)     53:04 (23)    
24 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 53:48 04:34 (26) 09:07 (22) 02:45 (10) 05:42 (23) 03:36 (26) 02:57 (30) 04:07 (22) 01:44 (26) 01:38 (13) 05:10 (33) 06:09 (29) 03:02 (24) 02:32 (25)     00:45 (16) Per-Åke Carlenstam Väsby OK
        04:34 (26) 13:41 (22) 16:26 (18) 22:08 (18) 25:44 (21) 28:41 (24) 32:48 (24) 34:32 (23) 36:10 (23) 41:20 (25) 47:29 (27) 50:31 (27) 53:03 (24)     53:48 (24)    
25 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 53:58 04:32 (24) 09:28 (26) 03:04 (15) 05:56 (26) 03:30 (24) 02:37 (22) 04:52 (33) 01:47 (28) 01:48 (22) 03:47 (26) 05:28 (21) 02:49 (18) 03:26 (34)     00:54 (28) Torbjörn Hellquist Tullinge SK
        04:32 (24) 14:00 (24) 17:04 (21) 23:00 (25) 26:30 (27) 29:07 (26) 33:59 (27) 35:46 (27) 37:34 (27) 41:21 (26) 46:49 (25) 49:38 (23) 53:04 (25)     53:58 (25)    
25 Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF 53:58 06:22 (33) 08:44 (20) 02:41 (9) 05:17 (18) 03:01 (13) 03:59 (32) 03:44 (15) 01:40 (20) 01:42 (18) 03:50 (27) 05:14 (17) 04:08 (33) 02:46 (28)     00:50 (23) Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF
        06:22 (33) 15:06 (30) 17:47 (27) 23:04 (26) 26:05 (24) 30:04 (27) 33:48 (26) 35:28 (26) 37:10 (25) 41:00 (24) 46:14 (24) 50:22 (25) 53:08 (26)     53:58 (25)    
27 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 54:12 04:33 (25) 09:31 (28) 03:09 (18) 05:54 (25) 03:11 (15) 02:15 (12) 04:09 (24) 02:32 (34) 02:11 (26) 04:05 (29) 05:46 (24) 02:57 (23) 03:15 (33)     00:44 (13) Stellan Fehrnström Enebybergs IF
        04:33 (25) 14:04 (25) 17:13 (24) 23:07 (27) 26:18 (26) 28:33 (22) 32:42 (22) 35:14 (25) 37:25 (26) 41:30 (27) 47:16 (26) 50:13 (24) 53:28 (27)     54:12 (27)    
28 Jan Larsson Tullinge SK 55:19 04:47 (29) 09:43 (29) 03:34 (25) 06:22 (28) 03:26 (22) 02:39 (24) 04:30 (29) 02:02 (32) 01:46 (20) 04:21 (30) 05:20 (20) 03:25 (28) 02:22 (21)     01:02 (33) Jan Larsson Tullinge SK
        04:47 (29) 14:30 (28) 18:04 (29) 24:26 (30) 27:52 (28) 30:31 (28) 35:01 (29) 37:03 (29) 38:49 (29) 43:10 (29) 48:30 (28) 51:55 (28) 54:17 (28)     55:19 (28)    
29 Carin Kihlström Täby OK 55:59 04:37 (28) 09:52 (30) 03:33 (24) 05:20 (20) 05:05 (31) 02:27 (16) 03:39 (12) 01:37 (17) 02:34 (33) 04:04 (28) 06:38 (31) 02:50 (20) 03:04 (32)     00:39 (5) Carin Kihlström Täby OK
        04:37 (28) 14:29 (27) 18:02 (28) 23:22 (28) 28:27 (29) 30:54 (29) 34:33 (28) 36:10 (28) 38:44 (28) 42:48 (28) 49:26 (29) 52:16 (29) 55:20 (29)     55:59 (29)    
30 Börje Pahlén Söders-Tyresö 57:42 03:59 (14) 12:13 (34) 03:22 (22) 06:14 (27) 03:31 (25) 02:25 (15) 04:31 (30) 01:54 (31) 02:24 (30) 03:32 (20) 05:59 (27) 03:28 (29) 03:02 (31)     01:08 (34) Börje Pahlén Söders-Tyresö
        03:59 (14) 16:12 (33) 19:34 (31) 25:48 (31) 29:19 (30) 31:44 (30) 36:15 (30) 38:09 (30) 40:33 (30) 44:05 (30) 50:04 (30) 53:32 (30) 56:34 (30)     57:42 (30)    
31 Kurt Andersson Enebybergs IF 58:19 04:51 (30) 10:11 (31) 04:57 (33) 06:38 (33) 03:13 (17) 02:36 (21) 04:49 (32) 02:15 (33) 02:20 (28) 04:28 (31) 05:49 (25) 02:54 (22) 02:19 (19)     00:59 (31) Kurt Andersson Enebybergs IF
        04:51 (30) 15:02 (29) 19:59 (33) 26:37 (32) 29:50 (32) 32:26 (31) 37:15 (31) 39:30 (31) 41:50 (32) 46:18 (32) 52:07 (31) 55:01 (31) 57:20 (31)     58:19 (31)    
32 Eva Elnerud Sigtuna OK 59:53 04:35 (27) 09:30 (27) 03:07 (16) 06:34 (32) 05:40 (33) 04:17 (33) 04:33 (31) 01:40 (19) 01:40 (15) 03:35 (21) 08:10 (34) 03:35 (30) 02:04 (13)     00:53 (27) Eva Elnerud Sigtuna OK
        04:35 (27) 14:05 (26) 17:12 (23) 23:46 (29) 29:26 (31) 33:43 (32) 38:16 (32) 39:56 (32) 41:36 (31) 45:11 (31) 53:21 (32) 56:56 (33) 59:00 (32)     59:53 (32)    
33 Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF 60:09 05:39 (32) 11:21 (33) 03:37 (26) 06:22 (28) 04:06 (29) 02:51 (28) 04:25 (28) 01:51 (29) 02:16 (27) 05:12 (34) 05:56 (26) 02:53 (21) 02:41 (27)     00:59 (31) Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF
        05:39 (32) 17:00 (34) 20:37 (34) 26:59 (33) 31:05 (33) 33:56 (33) 38:21 (33) 40:12 (33) 42:28 (33) 47:40 (33) 53:36 (33) 56:29 (32) 59:10 (33)     60:09 (33)    
34 Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 69:41 05:15 (31) 10:38 (32) 04:02 (31) 07:15 (34) 07:24 (34) 05:13 (34) 05:41 (34) 01:53 (30) 02:28 (32) 05:02 (32) 07:19 (33) 03:45 (32) 02:49 (29)     00:57 (30) Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK
        05:15 (31) 15:53 (31) 19:55 (32) 27:10 (34) 34:34 (34) 39:47 (34) 45:28 (34) 47:21 (34) 49:49 (34) 54:51 (34) 62:10 (34) 65:55 (34) 68:44 (34)     69:41 (34)    
- Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 50:32 04:08   09:25   03:18   05:40   02:56   02:26   04:33   01:33   01:39   03:28                   11:26   Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK
        04:08   13:33   16:51   22:31   25:27   27:53   32:26   33:59   35:38   39:06                   50:32      
- Ronny Hedlund OK Södertörn 58:56 06:09   09:49   03:36   06:22   03:20   02:26   04:22   01:46   01:51   04:18   09:08   02:35   02:17       00:57   Ronny Hedlund OK Södertörn
        06:09   15:58   19:34   25:56   29:16   31:42   36:04   37:50   39:41   43:59   53:07   55:42   57:59       58:56      
- Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK 342:41 05:06   15:28   08:25   08:23   11:33   06:23                                   287:23   Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK
        05:06   20:34   28:59   37:22   48:55   55:18                                   342:41      
                                                                       
                                                                       
Plac Bana C - 3,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13       Mål   Bana C - 3,4 km Klubb
1 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 31:58 03:30 (1) 02:17 (1) 02:17 (2) 02:14 (1) 01:52 (2) 03:03 (1) 01:17 (1) 01:19 (1) 03:02 (3) 02:41 (1) 03:36 (16) 02:19 (5) 01:41 (2)     00:50 (27) Anders Gärderud IFK Lidingö SOK
        03:30 (1) 05:47 (1) 08:04 (1) 10:18 (1) 12:10 (1) 15:13 (1) 16:30 (1) 17:49 (1) 20:51 (1) 23:32 (1) 27:08 (1) 29:27 (1) 31:08 (1)     31:58 (1)    
2 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 34:43 03:54 (3) 02:24 (3) 02:06 (1) 02:24 (2) 01:47 (1) 03:14 (2) 01:18 (2) 02:11 (51) 02:46 (1) 02:56 (2) 05:32 (50) 01:52 (1) 01:37 (1)     00:42 (7) Karl-Erik Johansson OK Södertörn
        03:54 (3) 06:18 (3) 08:24 (2) 10:48 (2) 12:35 (2) 15:49 (2) 17:07 (2) 19:18 (2) 22:04 (2) 25:00 (2) 30:32 (2) 32:24 (2) 34:01 (2)     34:43 (2)    
3 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 35:38 04:16 (5) 02:25 (4) 02:30 (5) 03:14 (17) 02:03 (10) 03:31 (7) 01:32 (16) 01:38 (8) 03:17 (10) 03:16 (6) 03:08 (6) 02:08 (3) 02:05 (7)     00:35 (1) Per-Erik Wåhlberg OK Linné
        04:16 (5) 06:41 (4) 09:11 (3) 12:25 (4) 14:28 (3) 17:59 (3) 19:31 (5) 21:09 (5) 24:26 (6) 27:42 (4) 30:50 (3) 32:58 (3) 35:03 (3)     35:38 (3)    
4 Göran Forsberg Nyköpings OK 36:03 03:35 (2) 02:41 (6) 03:17 (35) 03:35 (24) 01:59 (6) 03:17 (4) 01:30 (13) 01:26 (2) 03:03 (4) 03:37 (12) 03:02 (4) 02:20 (7) 02:05 (7)     00:36 (3) Göran Forsberg Nyköpings OK
        03:35 (2) 06:16 (2) 09:33 (4) 13:08 (12) 15:07 (11) 18:24 (7) 19:54 (7) 21:20 (7) 24:23 (5) 28:00 (6) 31:02 (4) 33:22 (4) 35:27 (4)     36:03 (4)    
5 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 36:23 04:44 (15) 02:43 (8) 02:29 (4) 02:39 (4) 02:02 (8) 03:25 (5) 01:20 (3) 01:34 (5) 03:14 (9) 03:49 (19) 03:07 (5) 02:30 (12) 02:03 (5)     00:44 (9) Gerhard Lilliestierna OK Roslagen
        04:44 (15) 07:27 (11) 09:56 (9) 12:35 (6) 14:37 (6) 18:02 (4) 19:22 (3) 20:56 (4) 24:10 (4) 27:59 (5) 31:06 (5) 33:36 (5) 35:39 (5)     36:23 (5)    
6 Rune Rådeström Snättringe SK 37:08 04:18 (6) 02:51 (11) 02:38 (9) 02:47 (6) 02:00 (7) 03:42 (11) 01:24 (6) 01:34 (5) 03:50 (29) 03:25 (9) 03:08 (6) 02:20 (7) 02:23 (24)     00:48 (20) Rune Rådeström Snättringe SK
        04:18 (6) 07:09 (6) 09:47 (6) 12:34 (5) 14:34 (4) 18:16 (6) 19:40 (6) 21:14 (6) 25:04 (8) 28:29 (7) 31:37 (7) 33:57 (6) 36:20 (6)     37:08 (6)    
7 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 37:25 04:43 (14) 02:17 (1) 02:35 (6) 02:47 (6) 02:13 (19) 03:29 (6) 01:23 (5) 01:28 (3) 03:05 (5) 03:11 (3) 03:58 (26) 02:50 (22) 02:42 (39)     00:44 (10) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:43 (14) 07:00 (5) 09:35 (5) 12:22 (3) 14:35 (5) 18:04 (5) 19:27 (4) 20:55 (3) 24:00 (3) 27:11 (3) 31:09 (6) 33:59 (7) 36:41 (7)     37:25 (7)    
8 Olle Arman Nyköpings OK 38:05 04:12 (4) 03:01 (19) 02:51 (17) 03:00 (11) 02:08 (15) 03:50 (17) 01:36 (20) 01:44 (16) 03:29 (16) 03:49 (19) 03:01 (3) 02:39 (16) 02:01 (3)     00:44 (9) Olle Arman Nyköpings OK
        04:12 (4) 07:13 (8) 10:04 (11) 13:04 (10) 15:12 (12) 19:02 (12) 20:38 (12) 22:22 (12) 25:51 (11) 29:40 (13) 32:41 (9) 35:20 (10) 37:21 (8)     38:05 (8)    
9 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 38:45 04:39 (12) 02:42 (7) 02:42 (11) 03:32 (20) 02:11 (16) 04:49 (44) 01:25 (7) 01:32 (4) 03:34 (19) 03:14 (5) 03:09 (8) 02:22 (9) 02:06 (11)     00:48 (20) Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:39 (12) 07:21 (10) 10:03 (10) 13:35 (13) 15:46 (13) 20:35 (17) 22:00 (16) 23:32 (15) 27:06 (16) 30:20 (15) 33:29 (12) 35:51 (11) 37:57 (9)     38:45 (9)    
10 Rune Carlsson Sundbybergs IK 39:08 04:40 (13) 03:06 (21) 02:35 (6) 02:42 (5) 01:53 (3) 03:38 (9) 01:25 (7) 01:57 (32) 03:43 (24) 03:26 (10) 03:50 (20) 02:19 (5) 03:14 (51)     00:40 (4) Rune Carlsson Sundbybergs IK
        04:40 (13) 07:46 (16) 10:21 (14) 13:03 (9) 14:56 (9) 18:34 (8) 19:59 (8) 21:56 (8) 25:39 (9) 29:05 (8) 32:55 (10) 35:14 (9) 38:28 (10)     39:08 (10)    
11 Jan Dahlin Hellas Orientering 39:16 04:34 (10) 02:43 (8) 02:35 (6) 02:58 (10) 01:56 (4) 03:58 (21) 01:39 (22) 01:38 (8) 02:59 (2) 04:11 (31) 02:58 (2) 02:37 (15) 03:45 (59)     00:45 (13) Jan Dahlin Hellas Orientering
        04:34 (10) 07:17 (9) 09:52 (7) 12:50 (8) 14:46 (8) 18:44 (9) 20:23 (9) 22:01 (9) 25:00 (7) 29:11 (9) 32:09 (8) 34:46 (8) 38:31 (11)     39:16 (11)    
12 Conny Husén OK Roslagen 39:42 05:18 (26) 02:53 (12) 02:47 (14) 02:52 (8) 02:11 (16) 03:47 (15) 01:26 (10) 01:41 (12) 03:24 (13) 03:13 (4) 03:51 (22) 02:56 (30) 02:35 (31)     00:48 (22) Conny Husén OK Roslagen
        05:18 (26) 08:11 (20) 10:58 (19) 13:50 (14) 16:01 (15) 19:48 (14) 21:14 (14) 22:55 (14) 26:19 (14) 29:32 (10) 33:23 (11) 36:19 (12) 38:54 (12)     39:42 (12)    
13 Tomas Pettersson Haninge SOK 40:11 04:48 (18) 02:55 (15) 03:05 (25) 03:05 (13) 02:03 (10) 03:47 (15) 01:27 (11) 01:38 (8) 03:22 (12) 03:22 (8) 05:05 (43) 02:35 (14) 02:17 (19)     00:42 (7) Tomas Pettersson Haninge SOK
        04:48 (18) 07:43 (15) 10:48 (18) 13:53 (15) 15:56 (14) 19:43 (13) 21:10 (13) 22:48 (13) 26:10 (13) 29:32 (10) 34:37 (15) 37:12 (14) 39:29 (13)     40:11 (13)    
14 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 41:04 04:32 (9) 03:06 (21) 02:52 (18) 04:26 (49) 01:56 (4) 03:34 (8) 01:39 (22) 01:42 (13) 03:10 (6) 03:54 (21) 02:57 (1) 02:57 (31) 03:23 (54)     00:56 (37) Leif Strandberg Gustavsbergs OK
        04:32 (9) 07:38 (13) 10:30 (16) 14:56 (18) 16:52 (18) 20:26 (16) 22:05 (17) 23:47 (17) 26:57 (15) 30:51 (16) 33:48 (13) 36:45 (13) 40:08 (14)     41:04 (14)    
15 Mats Lundblad Täby OK 41:43 04:22 (7) 02:49 (10) 02:42 (11) 04:19 (46) 02:05 (13) 03:56 (20) 01:33 (18) 01:47 (21) 03:33 (18) 03:47 (18) 03:20 (12) 04:04 (56) 02:36 (32)     00:50 (27) Mats Lundblad Täby OK
        04:22 (7) 07:11 (7) 09:53 (8) 14:12 (17) 16:17 (16) 20:13 (15) 21:46 (15) 23:33 (16) 27:06 (16) 30:53 (17) 34:13 (14) 38:17 (16) 40:53 (15)     41:43 (15)    
16 Bo Hedlund IFK Enskede 41:50 05:32 (30) 03:14 (30) 03:00 (23) 03:14 (17) 02:58 (40) 03:42 (11) 01:31 (15) 02:08 (48) 03:11 (8) 03:39 (14) 03:19 (10) 02:18 (4) 03:08 (47)     00:56 (37) Bo Hedlund IFK Enskede
        05:32 (30) 08:46 (29) 11:46 (26) 15:00 (19) 17:58 (22) 21:40 (21) 23:11 (20) 25:19 (21) 28:30 (20) 32:09 (18) 35:28 (16) 37:46 (15) 40:54 (16)     41:50 (16)    
17 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 42:06 04:47 (17) 02:53 (12) 02:47 (14) 06:28 (64) 02:11 (16) 03:15 (3) 01:20 (3) 01:39 (11) 03:19 (11) 04:48 (45) 03:43 (19) 02:00 (2) 02:05 (7)     00:51 (30) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK
        04:47 (17) 07:40 (14) 10:27 (15) 16:55 (37) 19:06 (32) 22:21 (24) 23:41 (22) 25:20 (22) 28:39 (21) 33:27 (23) 37:10 (17) 39:10 (17) 41:15 (17)     42:06 (17)    
18 Hans Gustavsson Nyköpings OK 43:46 05:37 (33) 03:27 (40) 02:55 (20) 03:06 (14) 02:22 (23) 04:12 (25) 01:42 (26) 01:54 (27) 03:53 (30) 04:07 (27) 04:27 (35) 02:52 (27) 02:16 (18)     00:56 (37) Hans Gustavsson Nyköpings OK
        05:37 (33) 09:04 (33) 11:59 (29) 15:05 (20) 17:27 (19) 21:39 (20) 23:21 (21) 25:15 (20) 29:08 (22) 33:15 (21) 37:42 (18) 40:34 (18) 42:50 (18)     43:46 (18)    
19 Reine Borgström Skogsluffarnas OK 43:50 04:25 (8) 03:22 (34) 02:54 (19) 03:12 (16) 02:58 (40) 03:50 (17) 01:27 (11) 02:04 (44) 03:10 (6) 06:56 (59) 03:30 (14) 02:58 (32) 02:19 (21)     00:45 (13) Reine Borgström Skogsluffarnas OK
        04:25 (8) 07:47 (17) 10:41 (17) 13:53 (15) 16:51 (17) 20:41 (18) 22:08 (18) 24:12 (18) 27:22 (18) 34:18 (25) 37:48 (19) 40:46 (19) 43:05 (20)     43:50 (19)    
20 Mona Forsberg Nyköpings OK 43:54 06:17 (41) 02:57 (16) 02:49 (16) 03:06 (14) 02:25 (26) 04:02 (22) 01:32 (16) 01:45 (18) 03:30 (17) 04:03 (25) 05:29 (49) 02:53 (28) 02:14 (17)     00:52 (31) Mona Forsberg Nyköpings OK
        06:17 (41) 09:14 (34) 12:03 (30) 15:09 (22) 17:34 (20) 21:36 (19) 23:08 (19) 24:53 (19) 28:23 (19) 32:26 (19) 37:55 (20) 40:48 (20) 43:02 (19)     43:54 (20)    
21 Leif Mörkfors Järfälla OK 44:14 05:25 (29) 02:26 (5) 02:22 (3) 02:25 (3) 02:04 (12) 04:19 (28) 01:36 (20) 01:44 (16) 03:24 (13) 03:58 (22) 08:14 (59) 03:19 (43) 02:10 (14)     00:48 (20) Leif Mörkfors Järfälla OK
        05:25 (29) 07:51 (18) 10:13 (13) 12:38 (7) 14:42 (7) 19:01 (11) 20:37 (11) 22:21 (11) 25:45 (10) 29:43 (14) 37:57 (21) 41:16 (21) 43:26 (21)     44:14 (21)    
22 Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben 44:26 05:42 (36) 03:10 (25) 03:21 (40) 03:49 (31) 03:01 (43) 04:47 (41) 01:40 (24) 01:54 (26) 03:43 (24) 03:42 (16) 04:08 (29) 02:39 (16) 02:09 (13)     00:41 (6) Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben
        05:42 (36) 08:52 (30) 12:13 (31) 16:02 (30) 19:03 (31) 23:50 (32) 25:30 (31) 27:24 (31) 31:07 (29) 34:49 (28) 38:57 (23) 41:36 (23) 43:45 (22)     44:26 (22)    
23 Helen Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 44:52 05:03 (20) 03:11 (28) 03:17 (35) 03:56 (35) 02:46 (35) 04:26 (32) 01:49 (36) 01:58 (35) 03:58 (32) 04:27 (38) 03:31 (15) 03:07 (38) 02:27 (26)     00:56 (35) Helen Törnros Tumba-Mälarhöjden OK
        05:03 (20) 08:14 (21) 11:31 (22) 15:27 (26) 18:13 (24) 22:39 (26) 24:28 (27) 26:26 (27) 30:24 (27) 34:51 (29) 38:22 (22) 41:29 (22) 43:56 (23)     44:52 (23)    
24 Kjell Holmberg OK Södertörn 45:14 04:34 (10) 02:53 (12) 02:44 (13) 02:53 (9) 02:02 (8) 03:39 (10) 01:45 (29) 01:43 (14) 03:42 (22) 03:37 (12) 10:28 (61) 02:25 (10) 02:04 (6)     00:45 (13) Kjell Holmberg OK Södertörn
        04:34 (10) 07:27 (11) 10:11 (12) 13:04 (10) 15:06 (10) 18:45 (10) 20:30 (10) 22:13 (10) 25:55 (12) 29:32 (10) 40:00 (27) 42:25 (24) 44:29 (24)     45:14 (24)    
25 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 45:31 05:38 (34) 02:58 (18) 02:39 (10) 04:12 (45) 03:10 (47) 04:03 (23) 01:34 (19) 01:36 (7) 03:25 (15) 04:07 (27) 06:37 (54) 02:26 (11) 02:12 (16)     00:54 (32) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        05:38 (34) 08:36 (25) 11:15 (20) 15:27 (26) 18:37 (27) 22:40 (27) 24:14 (26) 25:50 (25) 29:15 (23) 33:22 (22) 39:59 (26) 42:25 (24) 44:37 (25)     45:31 (25)    
26 Aila Halttunen Haninge SOK 47:06 05:14 (25) 03:22 (34) 02:59 (22) 03:40 (27) 05:32 (63) 04:14 (26) 03:22 (64) 01:56 (31) 03:42 (22) 03:30 (11) 03:23 (13) 03:06 (37) 02:17 (19)     00:49 (25) Aila Halttunen Haninge SOK
        05:14 (25) 08:36 (24) 11:35 (25) 15:15 (23) 20:47 (46) 25:01 (41) 28:23 (46) 30:19 (45) 34:01 (43) 37:31 (36) 40:54 (29) 44:00 (28) 46:17 (26)     47:06 (26)    
27 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 47:31 05:36 (32) 03:06 (21) 03:43 (49) 03:32 (20) 02:58 (40) 04:47 (41) 01:58 (43) 02:23 (57) 04:28 (45) 04:33 (40) 04:10 (30) 02:58 (32) 02:21 (22)     00:58 (41) Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK
        05:36 (32) 08:42 (28) 12:25 (32) 15:57 (29) 18:55 (29) 23:42 (31) 25:40 (32) 28:03 (33) 32:31 (35) 37:04 (32) 41:14 (30) 44:12 (30) 46:33 (27)     47:31 (27)    
28 John Östlund Sundbybergs IK 48:04 05:41 (35) 03:35 (46) 03:14 (31) 04:05 (38) 03:02 (44) 04:37 (37) 01:49 (36) 02:07 (47) 04:32 (47) 04:41 (44) 03:15 (9) 02:50 (22) 03:37 (58)     00:59 (44) John Östlund Sundbybergs IK
        05:41 (35) 09:16 (35) 12:30 (35) 16:35 (33) 19:37 (36) 24:14 (35) 26:03 (35) 28:10 (35) 32:42 (36) 37:23 (34) 40:38 (28) 43:28 (27) 47:05 (28)     48:04 (28)    
29 Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF 48:07 06:08 (39) 03:10 (25) 03:10 (29) 05:35 (61) 02:31 (29) 04:21 (29) 01:48 (34) 01:53 (24) 04:48 (51) 04:14 (33) 04:49 (40) 02:50 (22) 02:05 (7)     00:45 (13) Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF
        06:08 (39) 09:18 (36) 12:28 (34) 18:03 (47) 20:34 (42) 24:55 (40) 26:43 (39) 28:36 (38) 33:24 (40) 37:38 (39) 42:27 (33) 45:17 (34) 47:22 (29)     48:07 (29)    
30 Bengt Friberg Järfälla OK 48:16 06:37 (45) 03:04 (20) 03:07 (27) 06:00 (63) 02:22 (23) 04:06 (24) 01:47 (33) 01:46 (19) 04:48 (51) 03:58 (22) 04:19 (32) 02:41 (19) 02:51 (42)     00:50 (27) Bengt Friberg Järfälla OK
        06:37 (45) 09:41 (40) 12:48 (36) 18:48 (52) 21:10 (48) 25:16 (44) 27:03 (42) 28:49 (41) 33:37 (41) 37:35 (38) 41:54 (32) 44:35 (31) 47:26 (31)     48:16 (30)    
31 Christer Hedin IFK Enskede 48:19 05:32 (30) 03:25 (38) 03:28 (42) 03:02 (12) 02:44 (33) 03:44 (13) 01:46 (31) 02:01 (40) 04:05 (37) 04:01 (24) 05:27 (48) 04:45 (62) 03:23 (54)     00:56 (35) Christer Hedin IFK Enskede
        05:32 (30) 08:57 (32) 12:25 (32) 15:27 (26) 18:11 (23) 21:55 (22) 23:41 (22) 25:42 (23) 29:47 (25) 33:48 (24) 39:15 (24) 44:00 (28) 47:23 (30)     48:19 (31)    
32 Hugo Isgren IFK Enskede 48:34 06:38 (46) 03:51 (54) 03:42 (48) 03:34 (23) 03:12 (49) 04:58 (45) 02:07 (50) 01:54 (26) 03:47 (26) 04:28 (39) 03:40 (18) 03:08 (39) 02:36 (32)     00:59 (43) Hugo Isgren IFK Enskede
        06:38 (46) 10:29 (51) 14:11 (51) 17:45 (43) 20:57 (47) 25:55 (45) 28:02 (44) 29:56 (43) 33:43 (42) 38:11 (41) 41:51 (31) 44:59 (32) 47:35 (32)     48:34 (32)    
33 Jan Olof Norén Järla Orientering 48:39 06:07 (38) 03:33 (44) 03:08 (28) 03:27 (19) 03:32 (57) 04:47 (41) 01:49 (36) 01:46 (19) 04:00 (35) 04:58 (46) 05:20 (46) 02:47 (20) 02:21 (22)     01:04 (52) Jan Olof Norén Järla Orientering
        06:07 (38) 09:40 (39) 12:48 (36) 16:15 (31) 19:47 (38) 24:34 (37) 26:23 (36) 28:09 (34) 32:09 (33) 37:07 (33) 42:27 (33) 45:14 (33) 47:35 (32)     48:39 (33)    
34 Bo Romson Hellas Orientering 48:43 05:05 (21) 03:10 (25) 03:15 (33) 03:51 (33) 03:11 (48) 04:43 (38) 02:08 (54) 01:43 (14) 04:19 (40) 04:06 (26) 04:13 (31) 03:12 (40) 04:44 (63)     01:03 (51) Bo Romson Hellas Orientering
        05:05 (21) 08:15 (22) 11:30 (21) 15:21 (24) 18:32 (26) 23:15 (29) 25:23 (30) 27:06 (29) 31:25 (31) 35:31 (30) 39:44 (25) 42:56 (26) 47:40 (34)     48:43 (34)    
35 Seppo Hyvönen OK Södertörn 48:49 04:45 (16) 03:22 (34) 03:40 (47) 03:39 (26) 02:50 (38) 05:37 (53) 02:07 (52) 02:13 (53) 05:04 (56) 04:11 (31) 05:08 (44) 02:51 (26) 02:23 (24)     00:59 (44) Seppo Hyvönen OK Södertörn
        04:45 (16) 08:07 (19) 11:47 (27) 15:26 (25) 18:16 (25) 23:53 (33) 26:00 (34) 28:13 (36) 33:17 (39) 37:28 (35) 42:36 (36) 45:27 (35) 47:50 (35)     48:49 (35)    
36 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 48:57 05:06 (22) 03:33 (44) 03:18 (37) 04:24 (48) 03:15 (51) 04:43 (38) 02:17 (58) 02:05 (46) 03:38 (20) 05:50 (55) 04:21 (33) 03:12 (40) 02:27 (26)     00:48 (22) Åke Andreasson Gustavsbergs OK
        05:06 (22) 08:39 (27) 11:57 (28) 16:21 (32) 19:36 (35) 24:19 (36) 26:36 (37) 28:41 (39) 32:19 (34) 38:09 (40) 42:30 (35) 45:42 (37) 48:09 (37)     48:57 (36)    
37 Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK 49:01 06:09 (40) 03:44 (52) 03:39 (46) 03:51 (33) 02:50 (38) 04:36 (36) 01:57 (40) 01:59 (37) 04:27 (43) 04:19 (35) 05:18 (45) 02:39 (16) 02:39 (35)     00:54 (32) Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK
        06:09 (40) 09:53 (42) 13:32 (45) 17:23 (41) 20:13 (39) 24:49 (38) 26:46 (40) 28:45 (40) 33:12 (38) 37:31 (36) 42:49 (38) 45:28 (36) 48:07 (36)     49:01 (37)    
38 Mats Holmgren IFK Enskede 49:34 07:02 (56) 02:57 (16) 03:05 (25) 03:38 (25) 02:05 (13) 03:46 (14) 01:25 (7) 01:51 (23) 03:41 (21) 03:21 (7) 11:06 (62) 02:50 (22) 02:02 (4)     00:45 (16) Mats Holmgren IFK Enskede
        07:02 (56) 09:59 (44) 13:04 (40) 16:42 (35) 18:47 (28) 22:33 (25) 23:58 (24) 25:49 (24) 29:30 (24) 32:51 (20) 43:57 (46) 46:47 (44) 48:49 (38)     49:34 (38)    
39 Ingrid Graneli Haninge SOK 50:01 05:11 (23) 03:13 (29) 03:10 (29) 03:33 (22) 02:38 (31) 04:32 (34) 01:48 (34) 01:57 (32) 04:03 (36) 04:38 (43) 08:43 (60) 03:04 (35) 02:32 (29)     00:59 (43) Ingrid Graneli Haninge SOK
        05:11 (23) 08:24 (23) 11:34 (24) 15:07 (21) 17:45 (21) 22:17 (23) 24:05 (25) 26:02 (26) 30:05 (26) 34:43 (26) 43:26 (42) 46:30 (41) 49:02 (39)     50:01 (39)    
40 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 50:03 06:39 (48) 03:08 (24) 03:14 (31) 03:48 (30) 02:19 (20) 04:14 (26) 01:40 (24) 01:59 (37) 04:11 (38) 07:52 (61) 03:57 (25) 03:22 (45) 02:40 (37)     01:00 (47) Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK
        06:39 (48) 09:47 (41) 13:01 (39) 16:49 (36) 19:08 (33) 23:22 (30) 25:02 (29) 27:01 (28) 31:12 (30) 39:04 (45) 43:01 (40) 46:23 (39) 49:03 (40)     50:03 (40)    
41 Mats Törngren OK Linné 50:10 06:03 (37) 03:23 (37) 04:29 (60) 03:49 (31) 03:45 (59) 05:27 (50) 01:50 (39) 01:57 (32) 03:58 (32) 04:19 (35) 03:50 (20) 03:38 (49) 02:37 (34)     01:05 (55) Mats Törngren OK Linné
        06:03 (37) 09:26 (37) 13:55 (48) 17:44 (42) 21:29 (50) 26:56 (49) 28:46 (49) 30:43 (47) 34:41 (46) 39:00 (44) 42:50 (39) 46:28 (40) 49:05 (41)     50:10 (41)    
42 Lars Cedérus Snättringe SK 50:25 04:58 (19) 05:05 (62) 03:01 (24) 05:16 (58) 02:25 (26) 04:29 (33) 02:16 (57) 03:26 (63) 04:16 (39) 03:40 (15) 03:54 (24) 03:27 (47) 03:25 (56)     00:47 (18) Lars Cedérus Snättringe SK
        04:58 (19) 10:03 (45) 13:04 (40) 18:20 (48) 20:45 (45) 25:14 (43) 27:30 (43) 30:56 (48) 35:12 (48) 38:52 (43) 42:46 (37) 46:13 (38) 49:38 (43)     50:25 (42)    
43 Margareta Haraldsson Sigtuna OK 50:42 05:18 (26) 04:15 (57) 03:32 (44) 04:10 (44) 02:23 (25) 04:21 (29) 01:45 (29) 01:55 (29) 04:28 (45) 04:08 (29) 07:38 (57) 02:47 (20) 02:57 (45)     01:05 (54) Margareta Haraldsson Sigtuna OK
        05:18 (26) 09:33 (38) 13:05 (42) 17:15 (39) 19:38 (37) 23:59 (34) 25:44 (33) 27:39 (32) 32:07 (32) 36:15 (31) 43:53 (45) 46:40 (43) 49:37 (42)     50:42 (43)    
44 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 50:44 07:10 (57) 03:21 (33) 03:21 (40) 04:00 (36) 02:49 (37) 05:40 (54) 02:13 (56) 02:04 (44) 05:05 (57) 04:37 (42) 03:19 (10) 02:59 (34) 03:10 (48)     00:56 (35) Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK
        07:10 (57) 10:31 (53) 13:52 (47) 17:52 (46) 20:41 (44) 26:21 (47) 28:34 (47) 30:38 (46) 35:43 (50) 40:20 (48) 43:39 (44) 46:38 (42) 49:48 (44)     50:44 (44)    
45 Inger Jansson Nynäshamns OK 50:47 06:52 (53) 03:14 (30) 03:28 (42) 03:44 (29) 03:19 (54) 04:34 (35) 01:46 (31) 01:53 (24) 05:23 (59) 05:00 (47) 03:51 (22) 04:04 (56) 02:41 (38)     00:58 (41) Inger Jansson Nynäshamns OK
        06:52 (53) 10:06 (47) 13:34 (46) 17:18 (40) 20:37 (43) 25:11 (42) 26:57 (41) 28:50 (42) 34:13 (44) 39:13 (46) 43:04 (41) 47:08 (45) 49:49 (45)     50:47 (45)    
46 Göran Glanshed IFK Enskede 51:21 06:38 (46) 03:35 (46) 03:15 (33) 04:19 (46) 02:38 (30) 05:54 (57) 01:57 (40) 02:01 (40) 03:58 (32) 04:19 (36) 04:57 (42) 03:40 (50) 03:10 (48)     01:00 (47) Göran Glanshed IFK Enskede
        06:38 (46) 10:13 (49) 13:28 (44) 17:47 (44) 20:25 (40) 26:19 (46) 28:16 (45) 30:17 (44) 34:15 (45) 38:34 (42) 43:31 (43) 47:11 (46) 50:21 (46)     51:21 (46)    
47 Ann-Marie Holmström Gustavsbergs OK 51:27 05:22 (28) 03:14 (30) 02:56 (21) 05:23 (60) 02:19 (20) 03:51 (19) 01:44 (27) 02:28 (58) 03:47 (26) 03:42 (16) 11:17 (63) 02:30 (12) 02:10 (14)     00:44 (10) Ann-Marie Holmström Gustavsbergs OK
        05:22 (28) 08:36 (24) 11:32 (23) 16:55 (37) 19:14 (34) 23:05 (28) 24:49 (28) 27:17 (30) 31:04 (28) 34:46 (27) 46:03 (49) 48:33 (47) 50:43 (47)     51:27 (47)    
48 Inger Pahlén Söders-Tyresö 53:02 07:00 (55) 03:43 (50) 03:53 (51) 04:05 (38) 03:14 (50) 05:27 (50) 02:07 (50) 02:09 (50) 04:56 (53) 05:05 (48) 04:00 (28) 03:05 (36) 02:46 (41)     01:32 (61) Inger Pahlén Söders-Tyresö
        07:00 (55) 10:43 (54) 14:36 (52) 18:41 (51) 21:55 (51) 27:22 (52) 29:29 (52) 31:38 (52) 36:34 (52) 41:39 (51) 45:39 (48) 48:44 (48) 51:30 (48)     53:02 (48)    
49 Ulf Eskilsson OK Södertörn 53:21 08:59 (62) 03:47 (53) 03:34 (45) 04:06 (41) 03:16 (52) 05:00 (47) 02:02 (46) 02:08 (48) 04:23 (42) 05:23 (52) 03:38 (17) 03:19 (43) 02:42 (39)     01:04 (52) Ulf Eskilsson OK Södertörn
        08:59 (62) 12:46 (59) 16:20 (58) 20:26 (57) 23:42 (56) 28:42 (54) 30:44 (54) 32:52 (54) 37:15 (54) 42:38 (52) 46:16 (50) 49:35 (49) 52:17 (49)     53:21 (49)    
50 Leif Hermundstad Snättringe SK 55:30 06:29 (44) 04:00 (55) 04:19 (56) 04:07 (42) 03:09 (46) 05:51 (56) 02:03 (47) 02:11 (51) 04:27 (43) 06:31 (57) 04:32 (36) 03:28 (48) 03:02 (46)     01:21 (60) Leif Hermundstad Snättringe SK
        06:29 (44) 10:29 (51) 14:48 (54) 18:55 (54) 22:04 (52) 27:55 (53) 29:58 (53) 32:09 (53) 36:36 (53) 43:07 (53) 47:39 (51) 51:07 (50) 54:09 (50)     55:30 (50)    
51 Carin Runqvist Järfälla OK 55:50 06:51 (52) 03:28 (41) 04:21 (58) 04:08 (43) 03:49 (60) 04:44 (40) 01:57 (40) 02:00 (39) 05:03 (55) 08:23 (62) 04:23 (34) 03:17 (42) 02:31 (28)     00:55 (34) Carin Runqvist Järfälla OK
        06:51 (52) 10:19 (50) 14:40 (53) 18:48 (52) 22:37 (53) 27:21 (51) 29:18 (51) 31:18 (51) 36:21 (51) 44:44 (54) 49:07 (53) 52:24 (52) 54:55 (52)     55:50 (51)    
52 Lars Dyrhage Järfälla OK 55:58 06:22 (42) 03:43 (50) 03:51 (50) 04:30 (53) 02:44 (33) 05:23 (49) 02:06 (49) 02:17 (55) 04:34 (49) 05:42 (54) 06:43 (55) 03:26 (46) 03:19 (53)     01:18 (59) Lars Dyrhage Järfälla OK
        06:22 (42) 10:05 (46) 13:56 (49) 18:26 (49) 21:10 (48) 26:33 (48) 28:39 (48) 30:56 (48) 35:30 (49) 41:12 (50) 47:55 (52) 51:21 (51) 54:40 (51)     55:58 (52)    
53 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 56:10 05:12 (24) 03:42 (49) 04:02 (53) 03:41 (28) 02:21 (22) 08:09 (64) 01:58 (43) 02:02 (43) 03:54 (31) 04:16 (34) 06:20 (52) 07:45 (64) 02:08 (12)     00:40 (4) Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        05:12 (24) 08:54 (31) 12:56 (38) 16:37 (34) 18:58 (30) 27:07 (50) 29:05 (50) 31:07 (50) 35:01 (47) 39:17 (47) 45:37 (47) 53:22 (53) 55:30 (53)     56:10 (53)    
54 Maria Ehn Tullinge SK 57:26 09:57 (63) 03:38 (48) 03:18 (37) 04:04 (37) 02:28 (28) 06:55 (61) 01:30 (13) 01:58 (35) 03:49 (28) 08:44 (63) 03:59 (27) 03:40 (50) 02:39 (35)     00:47 (18) Maria Ehn Tullinge SK
        09:57 (63) 13:35 (62) 16:53 (59) 20:57 (59) 23:25 (55) 30:20 (58) 31:50 (58) 33:48 (55) 37:37 (55) 46:21 (57) 50:20 (55) 54:00 (54) 56:39 (54)     57:26 (54)    
55 Gunilla Häggstrand Tumba-Mälarhöjden OK 59:54 06:22 (42) 03:31 (43) 03:19 (39) 04:38 (54) 02:38 (30) 04:24 (31) 01:44 (27) 01:55 (29) 04:19 (40) 07:44 (60) 11:20 (64) 02:53 (28) 04:18 (62)     00:49 (25) Gunilla Häggstrand Tumba-Mälarhöjden OK
        06:22 (42) 09:53 (42) 13:12 (43) 17:50 (45) 20:28 (41) 24:52 (39) 26:36 (37) 28:31 (37) 32:50 (37) 40:34 (49) 51:54 (57) 54:47 (55) 59:05 (56)     59:54 (55)    
56 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 60:15 06:39 (48) 03:29 (42) 04:00 (52) 04:27 (51) 07:20 (64) 05:27 (50) 02:01 (45) 02:01 (40) 04:39 (50) 05:09 (49) 04:39 (38) 06:25 (63) 02:52 (44)     01:07 (57) Jan-Olov Evertsson Järfälla OK
        06:39 (48) 10:08 (48) 14:08 (50) 18:35 (50) 25:55 (60) 31:22 (60) 33:23 (60) 35:24 (59) 40:03 (58) 45:12 (56) 49:51 (54) 56:16 (57) 59:08 (57)     60:15 (56)    
57 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 60:31 06:54 (54) 04:06 (56) 04:15 (55) 04:55 (56) 03:02 (44) 06:32 (58) 02:05 (48) 02:20 (56) 05:35 (60) 05:15 (50) 05:55 (51) 04:04 (56) 03:59 (61)     01:34 (63) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        06:54 (54) 11:00 (55) 15:15 (55) 20:10 (56) 23:12 (54) 29:44 (57) 31:49 (57) 34:09 (56) 39:44 (57) 44:59 (55) 50:54 (56) 54:58 (56) 58:57 (55)     60:31 (57)    
58 Britt Nordqvist OK Sänkan 61:23 08:16 (59) 04:35 (59) 04:25 (59) 04:27 (51) 02:46 (35) 06:42 (60) 02:07 (50) 02:14 (54) 06:31 (62) 04:34 (41) 07:29 (56) 03:44 (52) 02:32 (29)     01:01 (49) Britt Nordqvist OK Sänkan
        08:16 (59) 12:51 (61) 17:16 (60) 21:43 (60) 24:29 (59) 31:11 (59) 33:18 (59) 35:32 (60) 42:03 (59) 46:37 (58) 54:06 (60) 57:50 (59) 60:22 (58)     61:23 (58)    
59 Björn Simons Sundbybergs IK 61:29 08:05 (58) 03:25 (38) 04:09 (54) 04:05 (38) 04:11 (62) 04:58 (45) 02:39 (61) 03:30 (64) 04:32 (47) 10:09 (64) 04:35 (37) 03:45 (53) 02:51 (42)     00:35 (1) Björn Simons Sundbybergs IK
        08:05 (58) 11:30 (58) 15:39 (56) 19:44 (55) 23:55 (57) 28:53 (55) 31:32 (55) 35:02 (58) 39:34 (56) 49:43 (61) 54:18 (61) 58:03 (60) 60:54 (60)     61:29 (59)    
60 Gunnel Balck IFK Enskede 62:09 06:47 (50) 04:41 (61) 04:20 (57) 04:54 (55) 03:17 (53) 05:17 (48) 02:17 (58) 02:45 (59) 07:57 (64) 06:10 (56) 05:26 (47) 03:47 (54) 03:14 (51)     01:17 (58) Gunnel Balck IFK Enskede
        06:47 (50) 11:28 (57) 15:48 (57) 20:42 (58) 23:59 (58) 29:16 (56) 31:33 (56) 34:18 (57) 42:15 (60) 48:25 (60) 53:51 (58) 57:38 (58) 60:52 (59)     62:09 (60)    
61 Karl-Anders Eriksson Klubblös 62:36 08:17 (60) 04:30 (58) 05:48 (63) 05:13 (57) 03:49 (60) 06:39 (59) 02:11 (55) 01:50 (22) 05:01 (54) 04:08 (29) 06:34 (53) 04:23 (60) 03:11 (50)     01:02 (50) Karl-Anders Eriksson Klubblös
        08:17 (60) 12:47 (60) 18:35 (62) 23:48 (62) 27:37 (63) 34:16 (61) 36:27 (61) 38:17 (61) 43:18 (61) 47:26 (59) 54:00 (59) 58:23 (61) 61:34 (61)     62:36 (61)    
62 Sivert Söderbärg OK Roslagen 66:35 08:30 (61) 05:10 (63) 05:09 (62) 05:16 (58) 03:30 (56) 06:57 (62) 02:48 (62) 03:23 (62) 05:07 (58) 06:37 (58) 04:52 (41) 04:11 (59) 03:33 (57)     01:32 (61) Sivert Söderbärg OK Roslagen
        08:30 (61) 13:40 (63) 18:49 (63) 24:05 (63) 27:35 (62) 34:32 (62) 37:20 (62) 40:43 (63) 45:50 (62) 52:27 (63) 57:19 (62) 61:30 (62) 65:03 (62)     66:35 (62)    
63 Kjell Häggstrand Tumba-Mälarhöjden OK 69:55 12:48 (64) 05:25 (64) 04:42 (61) 04:26 (49) 03:29 (55) 05:49 (55) 02:33 (60) 03:04 (61) 07:03 (63) 05:38 (53) 04:46 (39) 03:56 (55) 05:11 (64)     01:05 (54) Kjell Häggstrand Tumba-Mälarhöjden OK
        12:48 (64) 18:13 (64) 22:55 (64) 27:21 (64) 30:50 (64) 36:39 (64) 39:12 (64) 42:16 (64) 49:19 (64) 54:57 (64) 59:43 (63) 63:39 (63) 68:50 (64)     69:55 (63)    
64 Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 69:59 06:49 (51) 04:35 (59) 06:22 (64) 05:57 (62) 03:38 (58) 07:18 (63) 02:54 (63) 02:50 (60) 06:16 (61) 05:22 (51) 07:45 (58) 04:27 (61) 03:53 (60)     01:53 (64) Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby
        06:49 (51) 11:24 (56) 17:46 (61) 23:43 (61) 27:21 (61) 34:39 (63) 37:33 (63) 40:23 (62) 46:39 (63) 52:01 (62) 59:46 (64) 64:13 (64) 68:06 (63)     69:59 (64)    
- Rolf Skoglund Hellas Orientering Minustid Minustid   02:36   02:22   02:33   02:01   03:14   01:20   01:26   02:54   04:21   02:42   02:32   02:24           Rolf Skoglund Hellas Orientering
        Ej tid  ----->                                                       Minustid      
- Göran Johansson Snättringe SK 49:41 06:33   03:41   03:35   03:53   02:39   04:50   01:51   06:01   04:24   06:12   02:21   02:28           01:13   Göran Johansson Snättringe SK
        06:33   10:14   13:49   17:42   20:21   25:11   27:02   33:03   37:27   43:39   46:00   48:28           49:41      
- Siv Frölund Haninge SOK 58:18 08:16   03:23   03:20   04:12   07:09   02:15   02:03   10:33   04:52   05:32   03:22   02:27           00:54   Siv Frölund Haninge SOK
        08:16   11:39   14:59   19:11   26:20   28:35   30:38   41:11   46:03   51:35   54:57   57:24           58:18      
- Åke Linderoth Sundbybergs IK 58:22 07:21   03:51   04:06   04:33   07:43   02:23   02:39   04:53   05:00   08:04   03:29   03:05           01:15   Åke Linderoth Sundbybergs IK
        07:21   11:12   15:18   19:51   27:34   29:57   32:36   37:29   42:29   50:33   54:02   57:07           58:22      
- Gun-Inger Sahlberg Långhundra IF 67:30 06:08   03:00   03:01   03:15   04:35   08:28   01:28   02:02   04:20   12:26   14:48   02:50           01:09   Gun-Inger Sahlberg Långhundra IF
        06:08   09:08   12:09   15:24   19:59   28:27   29:55   31:57   36:17   48:43   63:31   66:21           67:30      
- Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 70:47 04:37   03:12   03:50   03:43   02:38   12:04   03:46   04:32   09:13   07:43   02:51   11:33           01:05   Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        04:37   07:49   11:39   15:22   18:00   30:04   33:50   38:22   47:35   55:18   58:09   69:42           70:47      
- Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 71:46 11:25   04:08   05:15   10:44   03:18   05:10   01:46   01:54   05:16   21:38                   01:12   Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
        11:25   15:33   20:48   31:32   34:50   40:00   41:46   43:40   48:56   70:34                   71:46      
- Eva von Heijne Sigtuna OK 367:33 326:02   03:53   03:05   03:35   02:25   04:02   01:51   01:49   03:58   04:36   05:39   03:06   02:35       00:57   Eva von Heijne Sigtuna OK
        326:02   329:55   333:00   336:35   339:00   343:02   344:53   346:42   350:40   355:16   360:55   364:01   366:36       367:33      
                                                                       
                                                                       
Plac Bana D - 2,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13       Mål   Bana D - 2,4 km Klubb
1 Bendy Wallin Trosabygdens OK 29:15 04:23 (1) 04:42 (33) 01:22 (1) 01:53 (3) 03:28 (1) 01:42 (1) 01:41 (1) 03:51 (4) 02:26 (1) 03:10 (25)                 00:37 (1) Bendy Wallin Trosabygdens OK
        04:23 (1) 09:05 (6) 10:27 (4) 12:20 (3) 15:48 (3) 17:30 (2) 19:11 (1) 23:02 (1) 25:28 (1) 28:38 (1)                 29:15 (1)    
2 Christer Andersson ATG 31:30 04:25 (2) 03:05 (1) 01:35 (2) 01:39 (1) 03:52 (4) 02:35 (11) 03:00 (30) 04:52 (18) 03:14 (12) 02:22 (2)                 00:51 (3) Christer Andersson ATG
        04:25 (2) 07:30 (1) 09:05 (1) 10:44 (1) 14:36 (1) 17:11 (1) 20:11 (2) 25:03 (2) 28:17 (2) 30:39 (2)                 31:30 (2)    
3 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 32:55 04:53 (3) 03:38 (6) 01:46 (6) 01:39 (1) 03:48 (2) 02:55 (19) 03:28 (40) 03:47 (3) 03:32 (19) 02:38 (7)                 00:51 (3) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        04:53 (3) 08:31 (3) 10:17 (2) 11:56 (2) 15:44 (2) 18:39 (3) 22:07 (4) 25:54 (3) 29:26 (4) 32:04 (3)                 32:55 (3)    
4 Kenneth Berglund Hellas Orientering 33:24 05:00 (5) 03:21 (2) 02:09 (23) 01:58 (7) 04:22 (11) 02:18 (4) 02:23 (9) 04:32 (15) 03:22 (15) 02:55 (14)                 01:04 (18) Kenneth Berglund Hellas Orientering
        05:00 (5) 08:21 (2) 10:30 (5) 12:28 (4) 16:50 (4) 19:08 (4) 21:31 (3) 26:03 (4) 29:25 (3) 32:20 (4)                 33:24 (4)    
5 Bertil Ljungemyr IFK Lidingö SOK 34:35 06:17 (19) 04:23 (25) 01:57 (13) 02:05 (11) 04:13 (8) 03:10 (25) 02:05 (3) 03:42 (2) 03:12 (10) 02:35 (5)                 00:56 (10) Bertil Ljungemyr IFK Lidingö SOK
        06:17 (19) 10:40 (21) 12:37 (20) 14:42 (17) 18:55 (11) 22:05 (12) 24:10 (11) 27:52 (7) 31:04 (7) 33:39 (6)                 34:35 (5)    
6 Bo Eklund IF Thor 35:00 05:29 (10) 03:42 (8) 01:49 (9) 01:53 (3) 04:39 (15) 03:13 (27) 02:31 (15) 04:18 (11) 03:17 (13) 03:00 (16)                 01:09 (24) Bo Eklund IF Thor
        05:29 (10) 09:11 (8) 11:00 (7) 12:53 (5) 17:32 (6) 20:45 (7) 23:16 (7) 27:34 (6) 30:51 (5) 33:51 (7)                 35:00 (6)    
7 Roland Bolin Snättringe SK 35:11 06:47 (31) 03:35 (5) 01:42 (4) 02:04 (9) 04:22 (11) 02:34 (10) 02:23 (9) 04:30 (13) 02:58 (4) 02:40 (8)                 01:36 (47) Roland Bolin Snättringe SK
        06:47 (31) 10:22 (19) 12:04 (14) 14:08 (12) 18:30 (9) 21:04 (8) 23:27 (8) 27:57 (8) 30:55 (6) 33:35 (5)                 35:11 (7)    
8 Benny Alfordsson Tullinge SK 35:56 07:06 (32) 03:48 (14) 02:09 (23) 02:11 (14) 05:02 (20) 02:13 (3) 02:33 (17) 04:05 (7) 03:11 (9) 02:44 (11)                 00:54 (5) Benny Alfordsson Tullinge SK
        07:06 (32) 10:54 (22) 13:03 (22) 15:14 (21) 20:16 (18) 22:29 (14) 25:02 (14) 29:07 (10) 32:18 (8) 35:02 (8)                 35:56 (8)    
9 Sverker Tirén Hellas Orientering 36:30 05:54 (13) 03:45 (11) 01:46 (6) 02:21 (20) 04:14 (9) 02:41 (13) 02:24 (11) 06:27 (34) 03:12 (10) 02:42 (10)                 01:04 (18) Sverker Tirén Hellas Orientering
        05:54 (13) 09:39 (10) 11:25 (9) 13:46 (9) 18:00 (7) 20:41 (6) 23:05 (6) 29:32 (11) 32:44 (10) 35:26 (9)                 36:30 (9)    
10 Göran Wiström OK Österåker 36:53 05:20 (9) 03:28 (3) 01:38 (3) 02:47 (29) 06:18 (40) 03:24 (34) 02:27 (13) 03:33 (1) 04:12 (31) 02:52 (13)                 00:54 (5) Göran Wiström OK Österåker
        05:20 (9) 08:48 (4) 10:26 (3) 13:13 (6) 19:31 (14) 22:55 (17) 25:22 (16) 28:55 (9) 33:07 (12) 35:59 (10)                 36:53 (10)    
11 Lars Nordin Solna OK 37:17 05:51 (12) 03:54 (17) 02:23 (31) 03:05 (41) 04:04 (6) 03:07 (24) 02:04 (2) 05:13 (21) 03:23 (17) 03:12 (26)                 01:01 (15) Lars Nordin Solna OK
        05:51 (12) 09:45 (13) 12:08 (16) 15:13 (20) 19:17 (13) 22:24 (13) 24:28 (13) 29:41 (12) 33:04 (11) 36:16 (11)                 37:17 (11)    
12 Björn Stolt OK Ravinen 37:25 05:10 (6) 03:46 (12) 02:04 (18) 02:22 (21) 03:55 (5) 02:51 (16) 02:32 (16) 03:58 (5) 06:03 (49) 03:50 (43)                 00:54 (5) Björn Stolt OK Ravinen
        05:10 (6) 08:56 (5) 11:00 (7) 13:22 (7) 17:17 (5) 20:08 (5) 22:40 (5) 26:38 (5) 32:41 (9) 36:31 (12)                 37:25 (12)    
13 Berit Edengren Nyköpings OK 38:13 07:14 (36) 03:51 (15) 02:26 (33) 02:13 (15) 04:46 (18) 02:22 (5) 04:05 (49) 04:53 (19) 02:56 (3) 02:31 (3)                 00:56 (10) Berit Edengren Nyköpings OK
        07:14 (36) 11:05 (24) 13:31 (25) 15:44 (25) 20:30 (20) 22:52 (16) 26:57 (21) 31:50 (16) 34:46 (13) 37:17 (13)                 38:13 (13)    
14 Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK 39:05 06:38 (26) 04:23 (25) 02:34 (39) 03:06 (43) 04:08 (7) 02:55 (19) 02:35 (18) 04:44 (17) 03:47 (21) 03:09 (24)                 01:06 (23) Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK
        06:38 (26) 11:01 (23) 13:35 (26) 16:41 (26) 20:49 (22) 23:44 (19) 26:19 (18) 31:03 (14) 34:50 (14) 37:59 (14)                 39:05 (14)    
15 Berit Lindunger Haninge SOK 39:09 06:44 (29) 04:25 (28) 02:01 (16) 02:22 (21) 06:00 (38) 03:03 (22) 03:06 (33) 04:11 (8) 03:06 (7) 03:06 (20)                 01:05 (21) Berit Lindunger Haninge SOK
        06:44 (29) 11:09 (25) 13:10 (23) 15:32 (24) 21:32 (25) 24:35 (22) 27:41 (24) 31:52 (17) 34:58 (15) 38:04 (16)                 39:09 (15)    
16 Hans Sahlberg Långhundra IF 39:15 06:06 (17) 04:10 (22) 02:05 (19) 01:55 (5) 04:17 (10) 02:44 (14) 03:02 (31) 07:19 (40) 03:49 (24) 02:36 (6)                 01:12 (27) Hans Sahlberg Långhundra IF
        06:06 (17) 10:16 (17) 12:21 (18) 14:16 (13) 18:33 (10) 21:17 (9) 24:19 (12) 31:38 (15) 35:27 (17) 38:03 (15)                 39:15 (16)    
17 Stig Lindskog Visborgs OK 39:37 05:17 (7) 04:22 (24) 02:19 (27) 01:55 (5) 05:42 (30) 01:54 (2) 02:14 (6) 10:23 (50) 02:46 (2) 02:02 (1)                 00:43 (2) Stig Lindskog Visborgs OK
        05:17 (7) 09:39 (10) 11:58 (13) 13:53 (11) 19:35 (15) 21:29 (11) 23:43 (9) 34:06 (24) 36:52 (20) 38:54 (19)                 39:37 (17)    
18 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 39:48 06:12 (18) 04:06 (19) 01:57 (13) 02:19 (18) 04:30 (13) 05:03 (55) 02:29 (14) 05:16 (23) 03:18 (14) 03:15 (28)                 01:23 (37) Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK
        06:12 (18) 10:18 (18) 12:15 (17) 14:34 (15) 19:04 (12) 24:07 (20) 26:36 (20) 31:52 (17) 35:10 (16) 38:25 (17)                 39:48 (18)    
19 Birgitta Wallin Trosabygdens OK 40:35 05:45 (11) 03:42 (8) 02:06 (21) 02:04 (9) 04:46 (18) 02:54 (17) 02:37 (20) 08:39 (44) 04:36 (40) 02:32 (4)                 00:54 (5) Birgitta Wallin Trosabygdens OK
        05:45 (11) 09:27 (9) 11:33 (10) 13:37 (8) 18:23 (8) 21:17 (9) 23:54 (10) 32:33 (21) 37:09 (21) 39:41 (20)                 40:35 (19)    
20 Sigrid Blom Tullinge SK 41:01 07:23 (37) 04:03 (18) 03:11 (50) 02:59 (35) 05:17 (21) 02:37 (12) 03:04 (32) 04:13 (9) 04:04 (28) 02:58 (15)                 01:12 (27) Sigrid Blom Tullinge SK
        07:23 (37) 11:26 (28) 14:37 (36) 17:36 (33) 22:53 (30) 25:30 (26) 28:34 (27) 32:47 (22) 36:51 (19) 39:49 (21)                 41:01 (20)    
21 Olle Öberg Skogsluffarnas OK 42:24 06:01 (16) 03:41 (7) 02:03 (17) 02:02 (8) 09:02 (53) 02:25 (7) 02:42 (23) 04:32 (15) 03:09 (8) 03:07 (22)                 03:40 (58) Olle Öberg Skogsluffarnas OK
        06:01 (16) 09:42 (12) 11:45 (11) 13:47 (10) 22:49 (28) 25:14 (25) 27:56 (25) 32:28 (20) 35:37 (18) 38:44 (18)                 42:24 (21)    
22 Hans Carlsson Hellas Orientering 42:25 06:00 (15) 09:56 (56) 01:47 (8) 02:37 (25) 03:50 (3) 02:33 (9) 02:16 (7) 06:11 (32) 02:58 (4) 03:23 (31)                 00:54 (5) Hans Carlsson Hellas Orientering
        06:00 (15) 15:56 (49) 17:43 (46) 20:20 (44) 24:10 (37) 26:43 (30) 28:59 (28) 35:10 (26) 38:08 (23) 41:31 (22)                 42:25 (22)    
23 Sven Eriksson OK Roslagen 43:47 07:48 (40) 05:17 (43) 02:20 (28) 02:40 (27) 05:17 (21) 03:02 (21) 02:53 (26) 05:44 (26) 03:44 (20) 03:39 (40)                 01:23 (37) Sven Eriksson OK Roslagen
        07:48 (40) 13:05 (41) 15:25 (40) 18:05 (37) 23:22 (31) 26:24 (29) 29:17 (29) 35:01 (25) 38:45 (24) 42:24 (23)                 43:47 (23)    
24 Barbro Cedérus Snättringe SK 44:01 05:17 (7) 06:43 (52) 02:21 (30) 03:03 (36) 04:39 (15) 02:45 (15) 02:48 (25) 06:08 (31) 03:26 (18) 05:49 (56)                 01:02 (17) Barbro Cedérus Snättringe SK
        05:17 (7) 12:00 (36) 14:21 (32) 17:24 (30) 22:03 (26) 24:48 (23) 27:36 (23) 33:44 (23) 37:10 (22) 42:59 (25)                 44:01 (24)    
25 Lennart Sjöstål Klubblös 44:04 06:26 (23) 05:02 (39) 02:24 (32) 03:04 (39) 06:56 (46) 03:26 (36) 03:33 (42) 04:24 (12) 04:31 (37) 03:02 (18)                 01:16 (30) Lennart Sjöstål Klubblös
        06:26 (23) 11:28 (29) 13:52 (27) 16:56 (27) 23:52 (34) 27:18 (33) 30:51 (34) 35:15 (27) 39:46 (25) 42:48 (24)                 44:04 (25)    
25 Bo Eklind Klubblös 44:04 06:39 (27) 04:54 (38) 02:28 (35) 03:05 (41) 06:51 (44) 03:34 (40) 03:30 (41) 04:31 (14) 04:23 (36) 03:05 (19)                 01:04 (19) Bo Eklind Klubblös
        06:39 (27) 11:33 (30) 14:01 (28) 17:06 (28) 23:57 (35) 27:31 (35) 31:01 (35) 35:32 (28) 39:55 (26) 43:00 (26)                 44:04 (25)    
27 Svante Äng Stjärnhovs OK 65 45:04 06:17 (19) 03:46 (12) 01:54 (10) 03:31 (48) 05:46 (33) 02:54 (17) 02:26 (12) 09:17 (47) 04:13 (32) 03:51 (44)                 01:09 (24) Svante Äng Stjärnhovs OK 65
        06:17 (19) 10:03 (15) 11:57 (12) 15:28 (22) 21:14 (23) 24:08 (21) 26:34 (19) 35:51 (29) 40:04 (27) 43:55 (29)                 45:04 (27)    
28 Lars-Erik Lindell Väsby OK 45:10 07:07 (33) 04:29 (30) 02:42 (41) 03:03 (36) 05:27 (27) 04:58 (54) 03:16 (36) 05:13 (21) 04:02 (27) 03:24 (32)                 01:29 (42) Lars-Erik Lindell Väsby OK
        07:07 (33) 11:36 (31) 14:18 (30) 17:21 (29) 22:48 (27) 27:46 (36) 31:02 (36) 36:15 (31) 40:17 (29) 43:41 (28)                 45:10 (28)    
29 Gunnel Junegard OK Södertörn 45:30 06:26 (23) 05:32 (47) 02:31 (36) 03:50 (52) 05:28 (28) 03:11 (26) 03:06 (33) 05:49 (27) 04:49 (42) 03:24 (32)                 01:24 (40) Gunnel Junegard OK Södertörn
        06:26 (23) 11:58 (34) 14:29 (33) 18:19 (38) 23:47 (33) 26:58 (31) 30:04 (30) 35:53 (30) 40:42 (30) 44:06 (30)                 45:30 (29)    
30 Torsten Lundborg Hammarby IF OF 45:35 04:59 (4) 04:06 (19) 01:54 (10) 03:39 (50) 05:42 (30) 04:52 (53) 02:09 (4) 05:06 (20) 07:45 (55) 03:21 (29)                 02:02 (54) Torsten Lundborg Hammarby IF OF
        04:59 (4) 09:05 (6) 10:59 (6) 14:38 (16) 20:20 (19) 25:12 (24) 27:21 (22) 32:27 (19) 40:12 (28) 43:33 (27)                 45:35 (30)    
31 Tomas Bruce OK Ravinen 45:53 05:59 (14) 04:10 (22) 02:12 (25) 02:37 (25) 05:34 (29) 02:31 (8) 02:41 (21) 04:03 (6) 12:06 (58) 03:01 (17)                 00:59 (14) Tomas Bruce OK Ravinen
        05:59 (14) 10:09 (16) 12:21 (18) 14:58 (18) 20:32 (21) 23:03 (18) 25:44 (17) 29:47 (13) 41:53 (32) 44:54 (31)                 45:53 (31)    
32 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 46:19 09:00 (47) 03:31 (4) 01:59 (15) 06:28 (58) 06:30 (41) 03:16 (30) 02:45 (24) 04:17 (10) 04:52 (43) 02:40 (8)                 01:01 (15) Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK
        09:00 (47) 12:31 (38) 14:30 (34) 20:58 (47) 27:28 (45) 30:44 (44) 33:29 (43) 37:46 (34) 42:38 (34) 45:18 (32)                 46:19 (32)    
33 Margaretha Nylund OK Södertörn 46:52 07:07 (33) 04:50 (36) 02:45 (44) 02:47 (29) 06:32 (42) 03:24 (34) 03:20 (38) 06:43 (36) 04:32 (38) 03:37 (38)                 01:15 (29) Margaretha Nylund OK Södertörn
        07:07 (33) 11:57 (33) 14:42 (37) 17:29 (31) 24:01 (36) 27:25 (34) 30:45 (33) 37:28 (32) 42:00 (33) 45:37 (34)                 46:52 (33)    
34 Alf Persson OK Österåker 47:05 06:41 (28) 05:17 (43) 02:20 (28) 04:34 (55) 05:56 (36) 03:47 (44) 03:33 (42) 05:31 (24) 03:48 (22) 04:04 (50)                 01:34 (45) Alf Persson OK Österåker
        06:41 (28) 11:58 (34) 14:18 (30) 18:52 (40) 24:48 (38) 28:35 (39) 32:08 (37) 37:39 (33) 41:27 (31) 45:31 (33)                 47:05 (34)    
35 Margit Lundström OK Sänkan 48:09 08:18 (44) 04:41 (32) 03:42 (55) 03:04 (39) 05:17 (21) 03:44 (42) 04:26 (52) 06:01 (30) 03:59 (26) 03:38 (39)                 01:19 (35) Margit Lundström OK Sänkan
        08:18 (44) 12:59 (40) 16:41 (43) 19:45 (43) 25:02 (41) 28:46 (40) 33:12 (42) 39:13 (36) 43:12 (36) 46:50 (35)                 48:09 (35)    
36 Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK 48:10 06:44 (29) 04:37 (31) 02:40 (40) 03:28 (47) 05:22 (26) 03:05 (23) 04:31 (53) 08:50 (46) 04:21 (35) 03:13 (27)                 01:19 (35) Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK
        06:44 (29) 11:21 (27) 14:01 (28) 17:29 (31) 22:51 (29) 25:56 (28) 30:27 (32) 39:17 (37) 43:38 (38) 46:51 (36)                 48:10 (36)    
37 Göran Rastborg Bromma-Vällingby SOK 48:39 07:11 (35) 04:27 (29) 02:53 (46) 03:19 (45) 07:10 (48) 03:19 (32) 03:49 (46) 06:00 (29) 04:48 (41) 04:10 (51)                 01:33 (44) Göran Rastborg Bromma-Vällingby SOK
        07:11 (35) 11:38 (32) 14:31 (35) 17:50 (34) 25:00 (40) 28:19 (37) 32:08 (37) 38:08 (35) 42:56 (35) 47:06 (37)                 48:39 (37)    
38 Bror Wahlberg Haninge SOK 48:41 08:16 (43) 04:24 (27) 02:31 (36) 02:46 (28) 07:14 (49) 03:14 (28) 03:47 (45) 07:14 (39) 04:05 (29) 03:52 (45)                 01:18 (32) Bror Wahlberg Haninge SOK
        08:16 (43) 12:40 (39) 15:11 (39) 17:57 (35) 25:11 (42) 28:25 (38) 32:12 (39) 39:26 (38) 43:31 (37) 47:23 (38)                 48:41 (38)    
39 Britt Eriksson Hammarby IF OF 49:46 11:23 (53) 03:51 (15) 01:56 (12) 02:19 (18) 05:55 (35) 04:07 (47) 03:26 (39) 06:35 (35) 06:24 (53) 02:45 (12)                 01:05 (21) Britt Eriksson Hammarby IF OF
        11:23 (53) 15:14 (45) 17:10 (45) 19:29 (42) 25:24 (43) 29:31 (42) 32:57 (41) 39:32 (39) 45:56 (41) 48:41 (40)                 49:46 (39)    
40 Lars-Olov Andersson Sigtuna OK 49:57 08:26 (46) 05:06 (41) 02:43 (42) 02:56 (33) 06:34 (43) 03:48 (45) 02:59 (29) 07:37 (42) 04:13 (32) 04:00 (48)                 01:35 (46) Lars-Olov Andersson Sigtuna OK
        08:26 (46) 13:32 (44) 16:15 (42) 19:11 (41) 25:45 (44) 29:33 (43) 32:32 (40) 40:09 (40) 44:22 (39) 48:22 (39)                 49:57 (40)    
41 Sixten Westerlund Södertälje IF 50:44 06:25 (22) 04:48 (35) 02:07 (22) 02:09 (13) 04:43 (17) 02:23 (6) 02:35 (18) 17:39 (58) 03:01 (6) 03:30 (35)                 01:24 (40) Sixten Westerlund Södertälje IF
        06:25 (22) 11:13 (26) 13:20 (24) 15:29 (23) 20:12 (17) 22:35 (15) 25:10 (15) 42:49 (41) 45:50 (40) 49:20 (41)                 50:44 (41)    
42 Karl-Verner Andersson Snättringe SK 51:37 08:20 (45) 04:52 (37) 02:43 (42) 02:28 (23) 05:20 (25) 03:28 (37) 02:58 (28) 12:45 (53) 03:48 (22) 03:32 (37)                 01:23 (37) Karl-Verner Andersson Snättringe SK
        08:20 (45) 13:12 (42) 15:55 (41) 18:23 (39) 23:43 (32) 27:11 (32) 30:09 (31) 42:54 (42) 46:42 (42) 50:14 (42)                 51:37 (42)    
43 Erland Ljungström Spårvägens OK 52:34 06:17 (19) 03:43 (10) 02:05 (19) 02:16 (16) 07:05 (47) 04:10 (48) 02:41 (21) 16:50 (56) 03:22 (15) 03:08 (23)                 00:57 (12) Erland Ljungström Spårvägens OK
        06:17 (19) 10:00 (14) 12:05 (15) 14:21 (14) 21:26 (24) 25:36 (27) 28:17 (26) 45:07 (45) 48:29 (44) 51:37 (43)                 52:34 (43)    
44 Anna Persson Tullinge SK 53:26 10:25 (50) 05:48 (51) 02:27 (34) 04:45 (56) 05:44 (32) 03:59 (46) 03:14 (35) 07:51 (43) 04:14 (34) 03:41 (41)                 01:18 (33) Anna Persson Tullinge SK
        10:25 (50) 16:13 (50) 18:40 (49) 23:25 (51) 29:09 (48) 33:08 (46) 36:22 (45) 44:13 (44) 48:27 (43) 52:08 (44)                 53:26 (44)    
45 Heidi Bjerkhaug OK Ravinen 54:32 11:15 (52) 05:30 (46) 03:13 (52) 03:03 (36) 05:59 (37) 03:45 (43) 03:46 (44) 06:46 (37) 06:18 (52) 03:46 (42)                 01:11 (26) Heidi Bjerkhaug OK Ravinen
        11:15 (52) 16:45 (52) 19:58 (51) 23:01 (50) 29:00 (47) 32:45 (45) 36:31 (46) 43:17 (43) 49:35 (45) 53:21 (45)                 54:32 (45)    
46 Bengt Åhlander Skogsluffarnas OK 56:11 14:43 (56) 05:45 (50) 02:54 (47) 02:53 (32) 05:50 (34) 04:16 (49) 04:04 (48) 05:40 (25) 05:06 (44) 03:30 (35)                 01:30 (43) Bengt Åhlander Skogsluffarnas OK
        14:43 (56) 20:28 (55) 23:22 (54) 26:15 (54) 32:05 (51) 36:21 (50) 40:25 (50) 46:05 (46) 51:11 (46) 54:41 (46)                 56:11 (46)    
47 Thomas Svedin Bromma-Vällingby SOK 58:11 06:28 (25) 04:08 (21) 02:13 (26) 02:16 (16) 04:33 (14) 19:01 (58) 02:16 (7) 08:45 (45) 03:52 (25) 03:22 (30)                 01:17 (31) Thomas Svedin Bromma-Vällingby SOK
        06:28 (25) 10:36 (20) 12:49 (21) 15:05 (19) 19:38 (16) 38:39 (53) 40:55 (51) 49:40 (52) 53:32 (48) 56:54 (48)                 58:11 (47)    
48 Tomas Möller OK Södertörn 58:27 12:18 (55) 07:31 (53) 02:49 (45) 02:56 (33) 07:45 (50) 03:23 (33) 04:25 (51) 07:00 (38) 04:33 (39) 04:01 (49)                 01:46 (49) Tomas Möller OK Södertörn
        12:18 (55) 19:49 (53) 22:38 (53) 25:34 (52) 33:19 (52) 36:42 (51) 41:07 (53) 48:07 (47) 52:40 (47) 56:41 (47)                 58:27 (48)    
49 Mats Halvarez Klubblös 59:18 07:44 (39) 13:46 (57) 03:35 (54) 03:17 (44) 06:04 (39) 03:18 (31) 03:18 (37) 07:33 (41) 05:06 (44) 03:59 (47)                 01:38 (48) Mats Halvarez Klubblös
        07:44 (39) 21:30 (56) 25:05 (56) 28:22 (55) 34:26 (54) 37:44 (52) 41:02 (52) 48:35 (48) 53:41 (49) 57:40 (49)                 59:18 (49)    
50 Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK 59:30 20:45 (58) 05:13 (42) 02:32 (38) 02:34 (24) 05:19 (24) 03:28 (37) 02:57 (27) 06:21 (33) 05:57 (48) 03:06 (20)                 01:18 (32) Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK
        20:45 (58) 25:58 (57) 28:30 (57) 31:04 (57) 36:23 (55) 39:51 (55) 42:48 (54) 49:09 (51) 55:06 (52) 58:12 (50)                 59:30 (50)    
51 Thomas Löfgren Klubblös 60:43 11:35 (54) 05:05 (40) 01:42 (4) 02:08 (12) 19:54 (58) 03:42 (41) 02:13 (5) 05:57 (28) 04:05 (29) 03:24 (33)                 00:58 (13) Thomas Löfgren Klubblös
        11:35 (54) 16:40 (51) 18:22 (47) 20:30 (45) 40:24 (57) 44:06 (56) 46:19 (56) 52:16 (55) 56:21 (54) 59:45 (53)                 60:43 (51)    
52 Sonja Perneby Tullinge SK 61:09 09:57 (48) 05:34 (48) 03:04 (49) 03:37 (49) 09:16 (54) 03:29 (39) 04:18 (50) 09:27 (48) 06:17 (51) 03:54 (46)                 02:16 (55) Sonja Perneby Tullinge SK
        09:57 (48) 15:31 (46) 18:35 (48) 22:12 (49) 31:28 (49) 34:57 (48) 39:15 (49) 48:42 (49) 54:59 (50) 58:53 (51)                 61:09 (52)    
53 Lars-Erik Perneby Tullinge SK 61:22 10:03 (49) 05:28 (45) 03:12 (51) 03:23 (46) 09:44 (55) 03:15 (29) 03:53 (47) 09:51 (49) 06:14 (50) 04:18 (52)                 02:01 (53) Lars-Erik Perneby Tullinge SK
        10:03 (49) 15:31 (46) 18:43 (50) 22:06 (48) 31:50 (50) 35:05 (49) 38:58 (48) 48:49 (50) 55:03 (51) 59:21 (52)                 61:22 (53)    
54 Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 62:15 07:53 (41) 05:38 (49) 03:16 (53) 04:09 (53) 07:54 (51) 04:48 (52) 04:34 (54) 11:54 (52) 05:43 (47) 04:33 (54)                 01:53 (51) Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK
        07:53 (41) 13:31 (43) 16:47 (44) 20:56 (46) 28:50 (46) 33:38 (47) 38:12 (47) 50:06 (53) 55:49 (53) 60:22 (54)                 62:15 (54)    
55 Ingvar Johannesson Solna OK 63:09 07:31 (38) 04:44 (34) 02:54 (47) 02:49 (31) 06:54 (45) 04:21 (50) 05:11 (56) 17:23 (57) 05:10 (46) 04:23 (53)                 01:49 (50) Ingvar Johannesson Solna OK
        07:31 (38) 12:15 (37) 15:09 (38) 17:58 (36) 24:52 (39) 29:13 (41) 34:24 (44) 51:47 (54) 56:57 (55) 61:20 (55)                 63:09 (55)    
56 Pyttan Asplund OK Södertörn 72:51 08:05 (42) 07:50 (54) 04:31 (58) 05:34 (57) 07:55 (52) 04:47 (51) 05:39 (57) 13:37 (54) 07:03 (54) 05:55 (57)                 01:55 (52) Pyttan Asplund OK Södertörn
        08:05 (42) 15:55 (48) 20:26 (52) 26:00 (53) 33:55 (53) 38:42 (54) 44:21 (55) 57:58 (56) 65:01 (56) 70:56 (56)                 72:51 (56)    
57 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 82:02 11:13 (51) 09:03 (55) 04:13 (57) 04:31 (54) 11:11 (56) 05:57 (57) 08:02 (58) 10:43 (51) 08:04 (56) 06:40 (58)                 02:25 (56) Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF
        11:13 (51) 20:16 (54) 24:29 (55) 29:00 (56) 40:11 (56) 46:08 (57) 54:10 (57) 64:53 (57) 72:57 (57) 79:37 (57)                 82:02 (57)    
58 Solveig Spångberg IFK Lidingös Skid o OK 99:23 16:00 (57) 19:42 (58) 03:59 (56) 03:49 (51) 11:51 (57) 05:23 (56) 05:06 (55) 14:23 (55) 10:23 (57) 05:43 (55)                 03:04 (57) Solveig Spångberg IFK Lidingös Skid o OK
        16:00 (57) 35:42 (58) 39:41 (58) 43:30 (58) 55:21 (58) 60:44 (58) 65:50 (58) 80:13 (58) 90:36 (58) 96:19 (58)                 99:23 (58)    
- Sven Jansson Snättringe SK 47:15 08:53   04:58   02:29   03:10   06:27   04:32   03:35   04:56   07:04                       01:11   Sven Jansson Snättringe SK
        08:53   13:51   16:20   19:30   25:57   30:29   34:04   39:00   46:04                       47:15      
- Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 57:55 06:42   05:22   02:16   02:41   05:22   03:25   03:13                               28:54   Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        06:42   12:04   14:20   17:01   22:23   25:48   29:01                               57:55      
- Carl Lang OK Österåker 65:44 12:02   05:21   02:42   03:06   13:32   14:47                                   14:14   Carl Lang OK Österåker
        12:02   17:23   20:05   23:11   36:43   51:30                                   65:44      
- Tage Eriksson Bromma-Vällingby SOK 67:48 07:55   05:38   03:07   03:07   13:36   08:06   04:15                               22:04   Tage Eriksson Bromma-Vällingby SOK
        07:55   13:33   16:40   19:47   33:23   41:29   45:44                               67:48      
- Cecilia von Bahr Klubblös 357:50 09:09   08:17   03:04   03:27   22:48   11:49                                   299:16   Cecilia von Bahr Klubblös
        09:09   17:26   20:30   23:57   46:45   58:34                                   357:50