Sträcktider Luffarligan Vallentuna IP                                                                      
  2016-03-02 Svarta tider är sträcktider                                                                    
    Blå tider är från start                                                                          
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                      
                                                                               
Plac Bana A - 5,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   Mål   Bana A - 5,3 km Klubb
1 Tommy Lindberg OK Roslagen 38:07 00:53 (2) 02:12 (2) 02:43 (1)     04:28 (4) 01:32 (1) 02:51 (1) 02:19 (1) 02:29 (4) 01:43 (1) 03:35 (1) 03:07 (1) 01:36 (1) 03:59 (1) 01:12 (1) 01:23 (1) 02:05 (1) Tommy Lindberg OK Roslagen
        00:53 (2) 03:05 (2) 05:48 (2)     38:07   38:07   38:07   38:07   38:07   38:07   38:07   38:07   38:07   38:07   38:07   38:07   38:07 (1)    
2 Tommy Holmér Väsby OK 42:47 00:43 (1) 02:05 (1) 02:54 (2) 01:47 (1) 02:39   02:03   03:07   02:49   02:04   01:42   04:15   04:14   02:01   05:05   01:21   01:47   02:11 (2) Tommy Holmér Väsby OK
        00:43 (1) 02:48 (1) 05:42 (1) 07:29 (1) 10:08 (1) 12:11 (1) 15:18 (1) 18:07 (1) 20:11 (1) 21:53 (1) 26:08 (1) 30:22 (1) 32:23 (1) 37:28 (1) 38:49 (1) 40:36 (1) 42:47 (2)    
3 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 47:24 00:56 (4) 02:12 (2) 03:00 (4) 02:24 (2) 03:59 (3) 01:52 (3) 04:06 (6) 03:07 (6) 02:14 (1) 02:14 (3) 04:15 (2) 03:52 (2) 01:51 (2) 05:41 (4) 01:16 (2) 01:52 (2) 02:33 (6) Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF
        00:56 (4) 03:08 (3) 06:08 (3) 08:32 (2) 12:31 (2) 14:23 (2) 18:29 (3) 21:36 (3) 23:50 (3) 26:04 (3) 30:19 (3) 34:11 (3) 36:02 (2) 41:43 (2) 42:59 (2) 44:51 (2) 47:24 (3)    
4 Per Lind Järfälla OK 47:52 00:57 (4) 02:37 (6) 03:17 (6)     06:00 (5) 01:55 (4) 03:22 (3) 02:20 (2) 02:18 (2) 02:14 (3) 04:16 (3) 04:38 (6) 02:14 (3) 05:38 (3) 01:51 (5) 01:54 (4) 02:21 (4) Per Lind Järfälla OK
        00:57 (4) 03:34 (5) 06:51 (5)     47:52   47:52   47:52   47:52   47:52   47:52   47:52   47:52   47:52   47:52   47:52   47:52   47:52 (4)    
5 Janne Nilsson Centrum OK 48:38 00:54 (3) 02:23 (4) 02:54 (2) 03:51 (6) 02:48   01:59   03:16   02:16   03:20   02:04   04:12   03:59   04:05   05:05   01:13   01:50   02:29 (5) Janne Nilsson Centrum OK
        00:54 (3) 03:17 (4) 06:11 (4) 10:02 (4) 12:50 (3) 14:49 (3) 18:05 (2) 20:21 (2) 23:41 (2) 25:45 (2) 29:57 (2) 33:56 (2) 38:01 (3) 43:06 (3) 44:19 (3) 46:09 (3) 48:38 (5)    
6 Ingemar Gard Söders-Tyresö 50:59 01:24 (8) 02:43 (7) 03:55 (9) 02:49 (5) 03:12 (1) 01:57 (5) 03:45 (5) 02:34 (5) 02:40 (6) 02:29 (5) 04:26 (4) 04:36 (4) 02:52 (4) 05:27 (2) 01:38 (4) 01:56 (5) 02:36 (7) Ingemar Gard Söders-Tyresö
        01:24 (8) 04:07 (8) 08:02 (9) 10:51 (6) 14:03 (4) 16:00 (4) 19:45 (5) 22:19 (5) 24:59 (5) 27:28 (5) 31:54 (4) 36:30 (5) 39:22 (4) 44:49 (4) 46:27 (4) 48:23 (4) 50:59 (6)    
7 Stig Andersson OK Linné 55:28 02:12 (9) 02:31 (5) 03:08 (5) 02:28 (3) 03:54 (2) 01:51 (2) 03:17 (2) 02:20 (2) 02:20 (3) 03:05 (6) 05:14 (5) 04:06 (3) 05:50 (6) 07:03 (5) 01:58 (6) 01:53 (3) 02:18 (3) Stig Andersson OK Linné
        02:12 (9) 04:43 (9) 07:51 (8) 10:19 (5) 14:13 (5) 16:04 (5) 19:21 (4) 21:41 (4) 24:01 (4) 27:06 (4) 32:20 (5) 36:26 (4) 42:16 (5) 49:19 (5) 51:17 (5) 53:10 (5) 55:28 (7)    
8 Lina Berglund Järfälla OK 56:51 01:04 (6) 02:44 (8) 03:29 (8)     06:18 (6) 02:35 (6) 03:43 (4) 02:23 (4) 02:30 (5) 02:10 (2) 05:32 (6) 04:36 (4) 03:38 (5) 09:39 (6) 01:20 (3) 02:26 (6) 02:44 (9) Lina Berglund Järfälla OK
        01:04 (6) 03:48 (6) 07:17 (6)     56:51   56:51   56:51   56:51   56:51   56:51   56:51   56:51   56:51   56:51   56:51   56:51   56:51 (8)    
9 Harald Bauer IFK Lidingö SOK 60:18 01:06 (7) 02:56 (9) 03:26 (7) 02:32 (4) 04:59   01:54   05:01   02:46   02:54   02:14   05:57   05:19   04:41   08:26   01:32   01:58   02:37 (8) Harald Bauer IFK Lidingö SOK
        01:06 (7) 04:02 (7) 07:28 (7) 10:00 (3) 14:59 (6) 16:53 (6) 21:54 (6) 24:40 (6) 27:34 (6) 29:48 (6) 35:45 (6) 41:04 (6) 45:45 (6) 54:11 (6) 55:43 (6) 57:41 (6) 60:18 (9)    
- Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 54:23 01:11   03:30   03:39   07:13   02:24   03:21   03:02   02:31   05:11   05:34   02:45   06:34   02:04   02:39           02:45   Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK
        01:11   04:41   08:20   15:33   17:57   21:18   24:20   26:51   32:02   37:36   40:21   46:55   48:59   51:38           54:23      
- Lars Jansson Run Academi 55:04 01:40   03:11   03:54   06:58   03:42   04:06   02:30   02:39   02:15   05:00   04:29   02:41   06:29   03:24           02:06   Lars Jansson Run Academi
        01:40   04:51   08:45   15:43   19:25   23:31   26:01   28:40   30:55   35:55   40:24   43:05   49:34   52:58           55:04      
                                                                               
                                                                               
Plac Bana B - 4,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12                   Mål   Bana B - 4,6 km Klubb
1 Matz Larsson Gustavsbergs OK 47:09 01:07 (4) 03:05 (7) 05:02 (2) 03:42 (1) 03:53 (2) 02:57 (8) 03:45 (3) 05:36 (6) 05:21 (9) 06:24 (5) 01:59 (11) 01:56 (4)                 02:22 (2) Matz Larsson Gustavsbergs OK
        01:07 (4) 04:12 (6) 09:14 (2) 12:56 (2) 16:49 (2) 19:46 (2) 23:31 (2) 29:07 (2) 34:28 (2) 40:52 (3) 42:51 (2) 44:47 (2)                 47:09 (1)    
2 Tommy Lindberg Haninge SOK 47:11 00:59 (1) 02:41 (3) 04:16 (1) 04:24 (5) 03:57 (5) 02:47 (6) 03:24 (1) 04:34 (1) 06:14 (18) 07:32 (11) 01:49 (8) 02:07 (8)                 02:27 (3) Tommy Lindberg Haninge SOK
        00:59 (1) 03:40 (1) 07:56 (1) 12:20 (1) 16:17 (1) 19:04 (1) 22:28 (1) 27:02 (1) 33:16 (1) 40:48 (2) 42:37 (1) 44:44 (1)                 47:11 (2)    
3 Rolf Skoglund Hellas Orientering 47:57 01:26 (15) 02:33 (1) 05:32 (5) 04:13 (4) 03:48 (1) 03:05 (11) 03:37 (2) 05:24 (4) 05:14 (7) 05:19 (1) 03:22 (23) 01:54 (3)                 02:30 (4) Rolf Skoglund Hellas Orientering
        01:26 (15) 03:59 (3) 09:31 (4) 13:44 (4) 17:32 (3) 20:37 (4) 24:14 (4) 29:38 (4) 34:52 (3) 40:11 (1) 43:33 (3) 45:27 (3)                 47:57 (3)    
4 Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 50:43 01:26 (15) 03:43 (15) 05:52 (8) 04:50 (7) 03:56 (4) 02:29 (1) 04:01 (7) 06:03 (12) 04:15 (1) 08:08 (17) 01:50 (9) 01:51 (1)                 02:19 (1) Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK
        01:26 (15) 05:09 (17) 11:01 (14) 15:51 (8) 19:47 (7) 22:16 (7) 26:17 (7) 32:20 (7) 36:35 (4) 44:43 (7) 46:33 (6) 48:24 (6)                 50:43 (4)    
5 Per-Johan Vikfors OK Österåker 50:57 01:21 (10) 03:05 (7) 05:28 (4) 04:06 (3) 04:00 (6) 03:20 (18) 04:07 (8) 05:42 (8) 06:46 (20) 05:40 (2) 02:44 (20) 01:58 (5)                 02:40 (6) Per-Johan Vikfors OK Österåker
        01:21 (10) 04:26 (8) 09:54 (6) 14:00 (5) 18:00 (5) 21:20 (5) 25:27 (5) 31:09 (5) 37:55 (7) 43:35 (5) 46:19 (5) 48:17 (5)                 50:57 (5)    
6 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 51:03 01:15 (5) 02:56 (6) 05:57 (10) 05:46 (19) 04:13 (8) 03:16 (16) 04:49 (14) 05:14 (2) 04:24 (2) 06:22 (4) 01:46 (6) 02:06 (7)                 02:59 (9) Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        01:15 (5) 04:11 (5) 10:08 (7) 15:54 (9) 20:07 (9) 23:23 (9) 28:12 (10) 33:26 (8) 37:50 (6) 44:12 (6) 45:58 (4) 48:04 (4)                 51:03 (6)    
7 Åke Wansölin Söders-Tyresö 51:39 01:31 (19) 02:33 (1) 05:48 (7) 03:51 (2) 03:55 (3) 02:30 (2) 03:51 (5) 05:28 (5) 07:57 (22) 05:58 (3) 03:47 (24) 01:52 (2)                 02:38 (5) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        01:31 (19) 04:04 (4) 09:52 (5) 13:43 (3) 17:38 (4) 20:08 (3) 23:59 (3) 29:27 (3) 37:24 (5) 43:22 (4) 47:09 (7) 49:01 (7)                 51:39 (7)    
8 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 52:47 01:24 (12) 02:54 (5) 06:02 (13) 05:09 (10) 04:24 (10) 02:42 (4) 05:21 (20) 05:43 (9) 05:18 (8) 06:55 (7) 01:25 (1) 02:25 (12)                 03:05 (11) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        01:24 (12) 04:18 (7) 10:20 (8) 15:29 (7) 19:53 (8) 22:35 (8) 27:56 (9) 33:39 (9) 38:57 (10) 45:52 (9) 47:17 (8) 49:42 (8)                 52:47 (8)    
9 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 53:33 01:03 (2) 02:49 (4) 05:23 (3) 05:04 (8) 04:41 (12) 03:09 (12) 03:50 (4) 06:03 (12) 06:03 (16) 07:38 (14) 02:42 (19) 02:23 (9)                 02:45 (7) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        01:03 (2) 03:52 (2) 09:15 (3) 14:19 (6) 19:00 (6) 22:09 (6) 25:59 (6) 32:02 (6) 38:05 (8) 45:43 (8) 48:25 (10) 50:48 (10)                 53:33 (9)    
10 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 54:33 01:27 (17) 03:38 (14) 05:33 (6) 05:18 (14) 05:10 (20) 02:46 (5) 04:53 (15) 06:25 (16) 04:30 (4) 06:46 (6) 01:48 (7) 02:29 (13)                 03:50 (23) Stellan Fehrnström Enebybergs IF
        01:27 (17) 05:05 (15) 10:38 (10) 15:56 (10) 21:06 (13) 23:52 (11) 28:45 (13) 35:10 (14) 39:40 (11) 46:26 (10) 48:14 (9) 50:43 (9)                 54:33 (10)    
11 Ronny Hedlund OK Södertörn 54:47 01:18 (6) 03:27 (12) 06:01 (12) 05:11 (12) 04:55 (16) 03:11 (14) 04:35 (12) 05:50 (11) 05:13 (6) 07:11 (10) 01:45 (4) 02:34 (15)                 03:36 (18) Ronny Hedlund OK Södertörn
        01:18 (6) 04:45 (12) 10:46 (11) 15:57 (10) 20:52 (10) 24:03 (12) 28:38 (11) 34:28 (12) 39:41 (11) 46:52 (11) 48:37 (11) 51:11 (11)                 54:47 (11)    
12 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 56:10 01:04 (3) 03:44 (16) 06:12 (15) 05:34 (18) 04:55 (16) 03:39 (20) 05:03 (17) 06:35 (20) 04:25 (3) 07:09 (9) 01:36 (3) 02:31 (14)                 03:43 (22) Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK
        01:04 (3) 04:48 (13) 11:00 (13) 16:34 (14) 21:29 (16) 25:08 (16) 30:11 (17) 36:46 (16) 41:11 (14) 48:20 (12) 49:56 (12) 52:27 (12)                 56:10 (12)    
13 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 56:52 01:19 (9) 03:19 (11) 05:52 (8) 06:23 (24) 04:01 (7) 03:10 (13) 04:41 (13) 05:36 (6) 06:04 (17) 08:27 (19) 01:32 (2) 03:25 (24)                 03:03 (10) Leif Strandberg Gustavsbergs OK
        01:19 (9) 04:38 (9) 10:30 (9) 16:53 (16) 20:54 (11) 24:04 (13) 28:45 (13) 34:21 (11) 40:25 (13) 48:52 (13) 50:24 (13) 53:49 (13)                 56:52 (13)    
14 Claes Andersson Snättringe SK 58:39 01:34 (20) 03:08 (9) 06:08 (14) 05:10 (11) 04:54 (15) 02:54 (7) 03:58 (6) 07:16 (22) 08:41 (25) 07:04 (8) 01:59 (10) 02:43 (20)                 03:10 (12) Claes Andersson Snättringe SK
        01:34 (20) 04:42 (11) 10:50 (12) 16:00 (12) 20:54 (11) 23:48 (10) 27:46 (8) 35:02 (13) 43:43 (17) 50:47 (16) 52:46 (14) 55:29 (14)                 58:39 (14)    
15 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 58:43 01:25 (12) 03:51 (19) 08:43 (24) 04:48 (6) 04:22 (9) 02:40 (3) 04:17 (9) 05:49 (10) 05:38 (13) 08:54 (22) 02:59 (22) 02:24 (10)                 02:53 (8) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        01:25 (12) 05:16 (18) 13:59 (22) 18:47 (21) 23:09 (20) 25:49 (18) 30:06 (16) 35:55 (15) 41:33 (15) 50:27 (15) 53:26 (15) 55:50 (15)                 58:43 (15)    
16 Leif Wallenbro Väsby OK 60:43 01:18 (7) 04:09 (22) 06:12 (15) 06:14 (23) 05:15 (21) 04:13 (22) 04:27 (11) 06:13 (15) 05:23 (10) 07:53 (16) 02:44 (20) 03:14 (23)                 03:28 (16) Leif Wallenbro Väsby OK
        01:18 (7) 05:27 (20) 11:39 (17) 17:53 (19) 23:08 (19) 27:21 (21) 31:48 (19) 38:01 (19) 43:24 (16) 51:17 (17) 54:01 (16) 57:15 (16)                 60:43 (16)    
17 Eva Elnerud Sigtuna OK 61:24 01:37 (23) 03:47 (17) 06:35 (18) 05:14 (13) 05:05 (18) 03:16 (16) 05:08 (18) 06:32 (18) 08:13 (23) 07:37 (13) 02:01 (13) 02:40 (18)                 03:39 (19) Eva Elnerud Sigtuna OK
        01:37 (23) 05:24 (19) 11:59 (18) 17:13 (17) 22:18 (17) 25:34 (17) 30:42 (18) 37:14 (17) 45:27 (19) 53:04 (18) 55:05 (17) 57:45 (17)                 61:24 (17)    
18 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 61:41 01:18 (6) 03:47 (17) 06:18 (17) 05:04 (8) 04:44 (13) 03:03 (10) 05:17 (19) 08:13 (26) 05:59 (15) 09:32 (23) 02:38 (18) 02:38 (16)                 03:10 (12) Per-Åke Carlenstam Väsby OK
        01:18 (6) 05:05 (15) 11:23 (15) 16:27 (13) 21:11 (14) 24:14 (14) 29:31 (15) 37:44 (18) 43:43 (17) 53:15 (19) 55:53 (18) 58:31 (18)                 61:41 (18)    
19 Ann-Marie Holmström Lidköpings VSK 62:40 01:27 (17) 03:12 (10) 07:37 (21) 05:29 (16) 04:51 (14) 04:11 (21) 05:31 (22) 06:28 (17) 07:50 (21) 08:13 (18) 01:45 (4) 02:24 (10)                 03:42 (20) Ann-Marie Holmström Lidköpings VSK
        01:27 (17) 04:39 (10) 12:16 (20) 17:45 (18) 22:36 (18) 26:47 (19) 32:18 (21) 38:46 (21) 46:36 (20) 54:49 (20) 56:34 (19) 58:58 (19)                 62:40 (19)    
20 Svante Frid Enebybers IF 63:19 01:25 (12) 04:02 (20) 05:59 (11) 05:25 (15) 04:31 (11) 03:00 (9) 04:17 (9) 05:21 (3) 04:38 (5) 10:44 (25) 08:34 (26) 02:04 (6)                 03:19 (15) Svante Frid Enebybers IF
        01:25 (12) 05:27 (20) 11:26 (16) 16:51 (15) 21:22 (15) 24:22 (15) 28:39 (12) 34:00 (10) 38:38 (9) 49:22 (14) 57:56 (20) 60:00 (20)                 63:19 (20)    
21 Aila Halttunen Haninge SOK 64:22 01:43 (25) 04:57 (25) 07:38 (22) 05:31 (17) 05:50 (25) 05:53 (25) 05:24 (21) 06:39 (21) 08:19 (24) 07:41 (15) 02:16 (16) Minustid                       Aila Halttunen Haninge SOK
        01:43 (25) 06:40 (25) 14:18 (23) 19:49 (22) 25:39 (22) 31:32 (23) 36:56 (23) 43:35 (22) 51:54 (24) 59:35 (24) 61:51 (23) Ej tid  ----->                   64:22 (21)    
22 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 65:00 01:22 (11) 04:47 (24) 06:36 (19) 05:46 (19) 05:19 (22) 03:23 (19) 04:57 (16) 06:34 (19) 10:50 (26) 07:33 (12) 02:02 (14) 02:39 (17)                 03:12 (14) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        01:22 (11) 06:09 (24) 12:45 (21) 18:31 (20) 23:50 (21) 27:13 (20) 32:10 (20) 38:44 (20) 49:34 (22) 57:07 (21) 59:09 (21) 61:48 (21)                 65:00 (22)    
23 Jan Larsson Tullinge SK 66:36 01:35 (21) 03:28 (13) 06:56 (20) 08:31 (26) 05:31 (23) 05:46 (24) 05:49 (23) 06:04 (14) 05:43 (14) 08:40 (20) 01:59 (10) 02:52 (21)                 03:42 (20) Jan Larsson Tullinge SK
        01:35 (21) 05:03 (14) 11:59 (18) 20:30 (23) 26:01 (23) 31:47 (24) 37:36 (24) 43:40 (23) 49:23 (21) 58:03 (22) 60:02 (22) 62:54 (22)                 66:36 (23)    
24 Martin Eriksson OK Södertörn 70:12 01:41 (24) 04:19 (23) 09:34 (25) 06:12 (22) 05:07 (19) 03:11 (14) 06:14 (24) 08:06 (24) 06:16 (19) 08:42 (21) 04:15 (25) 02:42 (19)                 03:53 (24) Martin Eriksson OK Södertörn
        01:41 (24) 06:00 (23) 15:34 (25) 21:46 (25) 26:53 (24) 30:04 (22) 36:18 (22) 44:24 (24) 50:40 (23) 59:22 (23) 63:37 (24) 66:19 (23)                 70:12 (24)    
25 Kurt Andersson Enebybergs IF 74:50 01:58 (26) 05:16 (26) 08:05 (23) 05:53 (21) 06:03 (26) 06:20 (26) 06:36 (26) 08:12 (25) 05:24 (11) 10:12 (24) 02:29 (17) 04:04 (25)                 04:18 (25) Kurt Andersson Enebybergs IF
        01:58 (26) 07:14 (26) 15:19 (24) 21:12 (24) 27:15 (25) 33:35 (25) 40:11 (25) 48:23 (25) 53:47 (25) 63:59 (25) 66:28 (25) 70:32 (24)                 74:50 (25)    
26 Marita Berg Sigtuna OK 75:00 01:36 (22) 04:08 (21) 11:27 (26) 06:57 (25) 05:44 (24) 04:16 (23) 06:32 (25) 07:54 (23) 05:29 (12) 12:15 (26) 02:11 (15) 02:59 (22)                 03:32 (17) Marita Berg Sigtuna OK
        01:36 (22) 05:44 (22) 17:11 (26) 24:08 (26) 29:52 (26) 34:08 (26) 40:40 (26) 48:34 (26) 54:03 (26) 66:18 (26) 68:29 (26) 71:28 (25)                 75:00 (26)    
- Jan Larsson Tullinge SK 72:10 04:57   14:03   02:20   07:50   05:51   13:43   01:42   07:56   05:07   05:14                           03:27   Jan Larsson Tullinge SK
        04:57   19:00   21:20   29:10   35:01   48:44   50:26   58:22   63:29   68:43                           72:10      
                                                                               
                                                                               
Plac Bana C - 3,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12                   Mål   Bana C - 3,4 km Klubb
1 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 32:16 00:58 (1) 02:04 (1) 04:12 (11) 02:28 (2) 03:32 (3) 02:02 (1) 01:54 (3) 02:40 (1) 02:59 (35) 04:59 (1) 01:58 (2) 01:18 (2)                 01:12 (1) Anders Gärderud IFK Lidingö SOK
        00:58 (1) 03:02 (1) 07:14 (6) 09:42 (2) 13:14 (2) 15:16 (2) 17:10 (2) 19:50 (1) 22:49 (3) 27:48 (1) 29:46 (1) 31:04 (1)                 32:16 (1)    
2 Alf Lindberg KK Ok 33:32 01:00 (4) 02:15 (5) 03:09 (1) 02:13 (1) 03:18 (1) 02:06 (3) 02:59 (21) 03:25 (9) 00:44 (3) 07:17 (5) 02:05 (4) 01:25 (6)                 01:36 (14) Alf Lindberg KK Ok
        01:00 (4) 03:15 (4) 06:24 (1) 08:37 (1) 11:55 (1) 14:01 (1) 17:00 (1) 20:25 (2) 21:09 (1) 28:26 (2) 30:31 (2) 31:56 (2)                 33:32 (2)    
3 Leif Magnusson Skogsluffarnas OK 33:51 00:59 (1) 02:11 (3) 03:38 (3)     06:11 (24) 02:08 (4) 02:08 (9) 02:53 (2) 01:13 (16) 07:36 (8) 01:58 (2) 01:22 (5)                 01:34 (10) Leif Magnusson Skogsluffarnas OK
        00:59 (1) 03:10 (2) 06:48 (3)                                                     33:51 (3)    
4 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 34:01 01:08 (9) 02:26 (9) 03:55 (7) 02:40 (3) 03:15   02:24   02:47   03:22   00:41   06:22   02:05   01:21                   01:35 (11) Per-Erik Wåhlberg OK Linné
        01:08 (9) 03:34 (9) 07:29 (8) 10:09 (4) 13:24 (3) 15:48 (3) 18:35 (3) 21:57 (3) 22:38 (2) 29:00 (3) 31:05 (3) 32:26 (3)                 34:01 (4)    
5 Kjell Holmberg OK Södertörn 34:56 01:13 (11) 02:21 (7) 03:55 (7) 03:04 (8) 03:50 (8) 02:19 (5) 02:06 (7) 03:21 (7) 00:54 (9) 06:12 (2) 02:27 (12) 01:33 (10)                 01:41 (19) Kjell Holmberg OK Södertörn
        01:13 (11) 03:34 (8) 07:29 (8) 10:33 (5) 14:23 (5) 16:42 (4) 18:48 (4) 22:09 (4) 23:03 (4) 29:15 (4) 31:42 (4) 33:15 (4)                 34:56 (5)    
6 Tage Sandberg Bromma-Vällingby SOK 35:10 01:04 (6) 02:12 (4) 03:56 (9)     05:57 (21) 02:04 (2) 01:58 (4) 03:16 (6) 00:52 (5) 08:51 (15) 02:07 (5) 01:16 (1)                 01:37 (16) Tage Sandberg Bromma-Vällingby SOK
        01:04 (6) 03:16 (4) 07:12 (4)                                                     35:10 (6)    
7 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 36:08 01:07 (8) 02:27 (10) 03:43 (5) 03:31 (14) 04:55   02:16   01:49   03:10   01:40   06:12   02:20   01:27                   01:31 (7) Gerhard Lilliestierna OK Roslagen
        01:07 (8) 03:34 (10) 07:17 (7) 10:48 (6) 15:43 (11) 17:59 (9) 19:48 (6) 22:58 (5) 24:38 (6) 30:50 (5) 33:10 (5) 34:37 (5)                 36:08 (7)    
8 Göran Frisk Attunda OK 36:44 01:00 (4) 02:32 (12) 04:26 (14) 04:03 (26) 03:35 (4) 02:39 (11) 02:16 (11) 03:24 (8) 00:43 (1) 06:37 (3) 02:18 (9) 01:45 (20)                 01:26 (3) Göran Frisk Attunda OK
        01:00 (4) 03:32 (6) 07:58 (12) 12:01 (11) 15:36 (10) 18:15 (10) 20:31 (9) 23:55 (7) 24:38 (6) 31:15 (6) 33:33 (6) 35:18 (6)                 36:44 (8)    
9 Rune Rådeström Snättringe SK 37:45 01:25 (25) 02:41 (16) 03:47 (6) 04:04 (27) 03:22 (2) 02:21 (6) 02:08 (8) 03:13 (5) 00:53 (7) 08:47 (14) 02:17 (8) 01:18 (2)                 01:29 (4) Rune Rådeström Snättringe SK
        01:25 (25) 04:06 (17) 07:53 (10) 11:57 (10) 15:19 (9) 17:40 (7) 19:48 (6) 23:01 (6) 23:54 (5) 32:41 (7) 34:58 (7) 36:16 (7)                 37:45 (9)    
10 Bonne Löfman Rotebro IS OK 37:51 00:59 (2) 02:10 (2) 03:34 (2)     07:38 (28) 02:30 (7) 01:52 (2) 03:55 (12) 00:50 (4) 09:29 (21) 01:49 (1) 01:29 (7)                 01:36 (12) Bonne Löfman Rotebro IS OK
        00:59 (2) 03:09 (2) 06:43 (2)                                                     37:51 (10)    
11 Ulf Carnby Täby OK 38:31 01:15 (15) 02:17 (6) 05:02 (25) 02:57 (5) 03:25   02:23   02:02   05:44   00:52   07:05   02:20   01:25                   01:44 (23) Ulf Carnby Täby OK
        01:15 (15) 03:32 (6) 08:34 (16) 11:31 (9) 14:56 (6) 17:19 (6) 19:21 (5) 25:05 (10) 25:57 (9) 33:02 (9) 35:22 (8) 36:47 (8)                 38:31 (11)    
12 Hans Andersson Strinning Attunda OK 38:39 01:14 (12) 02:55 (25) 04:20 (13) 02:59 (6) 03:44 (7) 02:35 (9) 02:30 (15) 03:59 (17) 00:57 (11) 07:38 (9) 02:31 (14) 01:34 (11)                 01:43 (20) Hans Andersson Strinning Attunda OK
        01:14 (12) 04:09 (21) 08:29 (15) 11:28 (8) 15:12 (8) 17:47 (8) 20:17 (8) 24:16 (8) 25:13 (8) 32:51 (8) 35:22 (8) 36:56 (9)                 38:39 (12)    
13 Bengt Friberg Järfälla OK 41:12 01:30 (32) 04:12 (54) 05:19 (34) 03:04 (8) 04:40 (15) 02:54 (16) 02:03 (6) 03:12 (4) 00:53 (7) 07:22 (6) 02:33 (15) 01:46 (21)                 01:44 (24) Bengt Friberg Järfälla OK
        01:30 (32) 05:42 (45) 11:01 (40) 14:05 (20) 18:45 (22) 21:39 (16) 23:42 (14) 26:54 (11) 27:47 (10) 35:09 (10) 37:42 (10) 39:28 (10)                 41:12 (13)    
14 Leif Nordin Turebergs IF 42:28 01:04 (6) 02:30 (11) 03:38 (3) 02:43 (4) 03:58 (9) 03:06 (17) 03:49 (31) 03:48 (11) 04:29 (37) 08:01 (11) 02:14 (7) 01:32 (9)                 01:36 (12) Leif Nordin Turebergs IF
        01:04 (6) 03:34 (8) 07:12 (4) 09:55 (3) 13:53 (4) 16:59 (5) 20:48 (10) 24:36 (9) 29:05 (11) 37:06 (11) 39:20 (11) 40:52 (11)                 42:28 (14)    
15 Anna Blomgren Tullinge SK 42:38 01:27 (27) 02:49 (21) 05:45 (42)     08:01 (29) 02:42 (13) 02:34 (18) 03:57 (15) 00:52 (5) 09:05 (17) 02:21 (10) 01:34 (11)                 01:31 (7) Anna Blomgren Tullinge SK
        01:27 (27) 04:16 (23) 10:01 (30)                                                     42:38 (15)    
16 Conny Husén OK Roslagen 43:08 01:14 (11) 02:40 (15) 04:31 (16)     07:35   02:49   03:09   05:33   00:45   09:04   02:23   01:33                   01:52 (32) Conny Husén OK Roslagen
        01:14 (11) 03:54 (13) 08:25 (14)                                                     43:08 (16)    
17 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 43:51 01:16 (16) 02:51 (22) 04:57 (21) 05:14 (32) 04:04   03:27   02:09   04:38   01:20   08:23   02:09   01:31                   01:52 (32) Hans-Erik Persson Sundbybergs IK
        01:16 (16) 04:07 (19) 09:04 (20) 14:18 (22) 18:22 (18) 21:49 (19) 23:58 (16) 28:36 (14) 29:56 (12) 38:19 (13) 40:28 (12) 41:59 (12)                 43:51 (17)    
18 Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben 44:23 01:21 (20) 02:59 (27) 05:01 (24) 03:14 (11) 06:06 (23) 02:32 (8) 02:44 (20) 06:47 (36) 00:43 (1) 06:49 (4) 02:33 (15) 01:43 (19)                 01:51 (30) Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben
        01:21 (20) 04:20 (25) 09:21 (23) 12:35 (14) 18:41 (21) 21:13 (15) 23:57 (15) 30:44 (17) 31:27 (17) 38:16 (12) 40:49 (13) 42:32 (13)                 44:23 (18)    
19 Hans Gustavsson Nyköpings OK 46:06 01:22 (21) 02:53 (24) 04:27 (15) 03:42 (18) 04:47 (16) 03:08 (19) 03:20 (28) 03:39 (10) 02:51 (34) 09:51 (23) 02:44 (20) 01:36 (14)                 01:46 (27) Hans Gustavsson Nyköpings OK
        01:22 (21) 04:15 (23) 08:42 (18) 12:24 (13) 17:11 (14) 20:19 (13) 23:39 (13) 27:18 (12) 30:09 (13) 40:00 (14) 42:44 (14) 44:20 (14)                 46:06 (19)    
20 Gun-Inger Sahlberg Långhundra IF 46:33 01:23 (23) 03:44 (46) 05:11 (32) 03:38 (16) 04:19 (12) 04:24 (30) 02:08 (8) 03:58 (16) 01:41 (28) 09:57 (24) 02:36 (18) 01:46 (22)                 01:48 (29) Gun-Inger Sahlberg Långhundra IF
        01:23 (23) 05:07 (41) 10:18 (34) 13:56 (19) 18:15 (17) 22:39 (22) 24:47 (18) 28:45 (15) 30:26 (14) 40:23 (15) 42:59 (15) 44:45 (15)                 46:33 (20)    
21 Olle Arman Nyköpings OK 46:48 01:18 (17) 02:47 (19) 04:10 (10) 03:12 (10) 03:41 (6) 06:38 (39) 02:25 (13) 03:55 (12) 02:22 (32) 10:22 (27) 02:44 (20) 01:31 (8)                 01:43 (21) Olle Arman Nyköpings OK
        01:18 (17) 04:05 (15) 08:15 (13) 11:27 (7) 15:08 (7) 21:46 (17) 24:11 (17) 28:06 (13) 30:28 (15) 40:50 (16) 43:34 (17) 45:05 (16)                 46:48 (21)    
22 Helen Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 47:15 01:59 (49) 03:07 (36) 04:49 (19) 03:38 (16) 05:04 (19) 03:20 (21) 03:07 (24) 06:42 (35) 01:19 (23) 07:49 (10) 02:38 (19) 01:46 (21)                 01:57 (37) Helen Törnros Tumba-Mälarhöjden OK
        01:59 (49) 05:06 (39) 09:55 (29) 13:33 (17) 18:37 (20) 21:57 (20) 25:04 (19) 31:46 (25) 33:05 (21) 40:54 (17) 43:32 (16) 45:18 (17)                 47:15 (22)    
23 Rune Carlsson Sundbybergs IK 47:20 01:14 (13) 02:23 (8) 04:17 (12)     13:27 (38) 06:35 (38) 01:46 (1) 03:00 (3) 01:14 (17) 08:23 (12) 02:11 (6) 01:20 (4)                 01:30 (5) Rune Carlsson Sundbybergs IK
        01:14 (13) 03:37 (12) 07:54 (11)                                                     47:20 (23)    
24 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 47:42 01:22 (20) 02:45 (18) 04:48 (18) 03:23 (12) 04:39   03:02   03:38   06:07   01:32   10:07   02:23   02:00                   01:56 (36) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        01:22 (20) 04:07 (17) 08:55 (19) 12:18 (12) 16:57 (12) 19:59 (12) 23:37 (12) 29:44 (16) 31:16 (16) 41:23 (19) 43:46 (18) 45:46 (18)                 47:42 (24)    
25 Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF 47:51 01:20 (19) 02:52 (23) 05:00 (22) 07:21 (38) 04:16 (11) 04:18 (29) 01:59 (5) 04:28 (22) 01:32 (25) 09:08 (19) 02:21 (10) 01:38 (16)                 01:38 (17) Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF
        01:20 (19) 04:12 (22) 09:12 (22) 16:33 (31) 20:49 (31) 25:07 (31) 27:06 (26) 31:34 (21) 33:06 (23) 42:14 (21) 44:35 (20) 46:13 (20)                 47:51 (25)    
26 Jan Olof Norén Järla Orientering 48:04 01:35 (38) 03:00 (28) 05:49 (43)     10:44 (33) 02:51 (15) 02:17 (12) 04:14 (20) 00:57 (11) 09:12 (20) 02:50 (25) 02:40 (36)                 01:55 (35) Jan Olof Norén Järla Orientering
        01:35 (38) 04:35 (30) 10:24 (36)                                                     48:04 (26)    
27 Ulf Eskilsson OK Södertörn 48:15 01:32 (34) 03:26 (41) 05:02 (25) 04:24 (29) 05:38   03:45   02:40   04:33   01:01   09:12   02:51   02:07                   02:04 (43) Ulf Eskilsson OK Södertörn
        01:32 (34) 04:58 (36) 10:00 (30) 14:24 (23) 20:02 (25) 23:47 (25) 26:27 (22) 31:00 (18) 32:01 (18) 41:13 (18) 44:04 (19) 46:11 (19)                 48:15 (27)    
28 Bengt-Olof Samuelsson Klubblös 49:13 01:26 (25) 03:40 (44) 05:10 (30)     08:32 (30) 03:37 (26) 03:40 (30) 05:16 (27) 01:16 (20) 10:11 (25) 03:18 (29) 01:36 (13)                 01:31 (7) Bengt-Olof Samuelsson Klubblös
        01:26 (25) 05:06 (37) 10:16 (33)                                                     49:13 (28)    
29 Eva-Stina Svärd Haninge SOK 49:16 01:40 (41) 03:04 (31) 04:55 (20) 03:57 (23) 04:48   03:23   05:02   04:46   01:12   09:07   02:46   02:37                   01:59 (39) Eva-Stina Svärd Haninge SOK
        01:40 (41) 04:44 (33) 09:39 (25) 13:36 (18) 18:24 (19) 21:47 (18) 26:49 (24) 31:35 (22) 32:47 (19) 41:54 (20) 44:40 (21) 47:17 (21)                 49:16 (29)    
30 Margareta Hagstedt Väsby OK 49:35 01:32 (35) 03:09 (37) 05:27 (37) 05:25 (33) 04:38 (14) 03:42 (27) 03:09 (25) 05:44 (30) 01:10 (15) 08:35 (13) 03:10 (28) 01:57 (27)                 01:57 (37) Margareta Hagstedt Väsby OK
        01:32 (35) 04:41 (32) 10:08 (32) 15:33 (30) 20:11 (27) 23:53 (26) 27:02 (25) 32:46 (28) 33:56 (26) 42:31 (22) 45:41 (22) 47:38 (22)                 49:35 (30)    
31 Margareta Hjelmkvist Gustavsbergs OK 49:38 01:26 (26) 02:41 (16) 05:27 (37) 03:33 (15) 04:56 (18) 02:48 (14) 06:48 (39) 04:05 (18) 04:27 (36) 07:23 (7) 03:02 (27) 01:38 (16)                 01:24 (2) Margareta Hjelmkvist Gustavsbergs OK
        01:26 (26) 04:07 (18) 09:34 (24) 13:07 (15) 18:03 (16) 20:51 (14) 27:39 (28) 31:44 (24) 36:11 (29) 43:34 (23) 46:36 (23) 48:14 (23)                 49:38 (31)    
32 Gunvor Sandberg Bromma-Vällingby SOK 50:58 01:32 (34) 02:33 (13) 05:03 (27)     13:15 (37) 02:37 (10) 02:26 (14) 04:07 (19) 00:56 (10) 11:06 (33) 02:58 (26) 02:42 (37)                 01:43 (20) Gunvor Sandberg Bromma-Vällingby SOK
        01:32 (34) 04:05 (15) 09:08 (21)                                                     50:58 (32)    
33 Hugo Isgren IFK Enskede 51:22 01:34 (37) 03:02 (30) 05:07 (29)     09:47   03:20   06:47   04:23   01:10   09:40   02:39   01:50                   02:03 (41) Hugo Isgren IFK Enskede
        01:34 (37) 04:36 (31) 09:43 (27)                                                     51:22 (33)    
34 Lars Dyrhage Järfälla OK 51:42 01:27 (28) 03:05 (33) 05:49 (43)     08:42   03:17   02:41   04:55   03:34   11:09   02:58   01:57                   02:08 (46) Lars Dyrhage Järfälla OK
        01:27 (28) 04:32 (29) 10:21 (35)                                                     51:42 (34)    
35 Per Lennart Karlsson Järfälla OK 51:47 01:36 (40) 03:30 (42) 06:15 (48) 03:51 (22) 04:13   03:11   03:08   05:24   01:57   11:07   03:04   01:54                   02:37 (53) Per Lennart Karlsson Järfälla OK
        01:36 (40) 05:06 (37) 11:21 (43) 15:12 (26) 19:25 (23) 22:36 (21) 25:44 (20) 31:08 (19) 33:05 (21) 44:12 (25) 47:16 (24) 49:10 (24)                 51:47 (35)    
36 Leif Berg Sigtuna OK 51:51 01:53 (46) 03:56 (48) 05:33 (40) 03:44 (19) 04:25 (13) 03:15 (20) 03:55 (32) 05:00 (25) 01:16 (20) 11:46 (35) 03:33 (36) 01:56 (26)                 01:39 (18) Leif Berg Sigtuna OK
        01:53 (46) 05:49 (47) 11:22 (44) 15:06 (25) 19:31 (24) 22:46 (23) 26:41 (23) 31:41 (23) 32:57 (20) 44:43 (27) 48:16 (25) 50:12 (25)                 51:51 (36)    
37 Börje Pahlén Söders-Tyresö 52:11 01:08 (8) 02:48 (20) 04:39 (17)     11:34 (35) 04:36 (32) 02:30 (15) 03:56 (14) 04:46 (38) 09:45 (22) 02:45 (22) 01:50 (24)                 01:54 (34) Börje Pahlén Söders-Tyresö
        01:08 (8) 03:56 (14) 08:35 (16)                                                     52:11 (37)    
38 Mats Lundblad Täby OK 52:36 01:19 (18) 03:05 (34) 07:43 (55) 03:23 (12) 04:53   02:39   03:24   04:59   02:28   09:49   05:29   01:38                   01:47 (28) Mats Lundblad Täby OK
        01:19 (18) 04:24 (26) 12:07 (50) 15:30 (28) 20:23 (28) 23:02 (24) 26:26 (21) 31:25 (20) 33:53 (25) 43:42 (24) 49:11 (26) 50:49 (26)                 52:36 (38)    
39 Ylva Nilsson Vallentuna-Össeby OL 52:48 01:29 (31) 03:53 (47) 06:20 (50)     08:52 (31) 03:23 (23) 06:19 (36) 05:42 (29) 01:14 (17) 08:57 (16) 02:49 (23) 02:05 (29)                 01:45 (26) Ylva Nilsson Vallentuna-Össeby OL
        01:29 (31) 05:22 (42) 11:42 (47)                                                     52:48 (39)    
40 Göran Johansson Snättringe SK 53:29 01:48 (45) 03:18 (39) 06:26 (52) 04:00 (25) 05:13   04:12   02:39   04:38   04:52   07:24   04:52   02:00                   02:07 (45) Göran Johansson Snättringe SK
        01:48 (45) 05:06 (38) 11:32 (46) 15:32 (29) 20:45 (30) 24:57 (30) 27:36 (27) 32:14 (27) 37:06 (31) 44:30 (26) 49:22 (27) 51:22 (27)                 53:29 (40)    
41 Marianne Hamilton Enebybergs IF 54:19 01:28 (30) 03:01 (29) 05:23 (35)     10:28 (32) 03:23 (23) 03:09 (25) 04:23 (21) 02:45 (33) 10:54 (31) 02:28 (13) 01:36 (13) 02:55 (1)             02:26 (51) Marianne Hamilton Enebybergs IF
        01:28 (30) 04:29 (28) 09:52 (28)                                                     54:19 (41)    
42 Göran Larbo Attunda OK 55:03 05:42 (57) 02:36 (14) 05:10 (30) 05:37 (34) 04:10   02:32   03:00   04:02   02:05   14:04   02:27   01:47                   01:51 (30) Göran Larbo Attunda OK
        05:42 (57) 08:18 (56) 13:28 (53) 19:05 (35) 23:15 (33) 25:47 (33) 28:47 (31) 32:49 (29) 34:54 (27) 48:58 (29) 51:25 (29) 53:12 (28)                 55:03 (42)    
43 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 55:33 02:22 (52) 03:33 (43) 05:30 (39) 05:48 (35) 04:52 (17) 03:20 (21) 03:16 (27) 06:03 (34) 01:36 (27) 10:18 (26) 04:25 (38) 02:11 (32)                 02:19 (47) Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK
        02:22 (52) 05:55 (49) 11:25 (45) 17:13 (32) 22:05 (32) 25:25 (32) 28:41 (30) 34:44 (31) 36:20 (30) 46:38 (28) 51:03 (28) 53:14 (29)                 55:33 (43)    
44 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 57:45 01:23 (23) 03:23 (40) 06:09 (47) 03:50 (21) 05:24 (20) 04:46 (34) 04:02 (33) 05:05 (26) 01:34 (26) 15:22 (38) 02:49 (23) 01:55 (25)                 02:03 (41) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        01:23 (23) 04:46 (34) 10:55 (39) 14:45 (24) 20:09 (26) 24:55 (28) 28:57 (32) 34:02 (30) 35:36 (28) 50:58 (30) 53:47 (30) 55:42 (30)                 57:45 (44)    
45 Sigurd Wallén Täby OK 58:00 01:47 (43) 03:42 (45) 05:41 (41)     15:18 (40) 03:25 (25) 03:31 (29) 04:49 (24) 01:05 (14) 10:40 (28) 03:31 (32) 02:06 (30)                 02:25 (50) Sigurd Wallén Täby OK
        01:47 (43) 05:29 (43) 11:10 (42)                                                     58:00 (45)    
46 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 58:01 01:34 (37) 04:08 (53) 05:24 (36) 03:02 (7) 03:54   06:54   02:58   04:19   00:59   19:21   02:18   01:40                   01:30 (5) Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        01:34 (37) 05:42 (45) 11:06 (41) 14:08 (21) 18:02 (15) 24:56 (28) 27:54 (29) 32:13 (26) 33:12 (24) 52:33 (33) 54:51 (31) 56:31 (31)                 58:01 (46)    
47 Reine Borgström Skogsluffarnas OK 58:48 01:30 (32) 02:56 (26) 05:16 (33) 03:46 (20) 03:37 (5) 02:40 (12) 02:35 (19) 18:36 (40) 02:11 (30) 09:07 (18) 03:20 (31) 01:38 (16)                 01:36 (12) Reine Borgström Skogsluffarnas OK
        01:30 (32) 04:26 (27) 09:42 (26) 13:28 (16) 17:05 (13) 19:45 (11) 22:20 (11) 40:56 (35) 43:07 (35) 52:14 (32) 55:34 (32) 57:12 (32)                 58:48 (47)    
48 Leif Hermundstad Snättringe SK 58:59 01:53 (46) 04:05 (50) 05:52 (45)     10:56 (34) 06:57 (40) 03:03 (23) 05:45 (31) 00:57 (11) 11:00 (32) 03:31 (32) 02:21 (33)                 02:39 (54) Leif Hermundstad Snättringe SK
        01:53 (46) 05:58 (50) 11:50 (48)                                                     58:59 (48)    
49 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 59:43 01:45 (42) 03:04 (31) 07:17 (54)     10:52   03:07   05:36   07:30   01:54   11:27   03:21   01:49                   02:01 (40) Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK
        01:45 (42) 04:49 (35) 12:06 (49)                                                     59:43 (49)    
50 Carin Runqvist Järfälla OK 59:47 02:23 (53) 03:05 (33) 05:04 (28) 04:56 (31) 05:02   03:25   11:23   04:05   02:16   09:59   04:08   01:40                   02:21 (48) Carin Runqvist Järfälla OK
        02:23 (53) 05:28 (43) 10:32 (37) 15:28 (27) 20:30 (29) 23:55 (27) 35:18 (34) 39:23 (33) 41:39 (33) 51:38 (31) 55:46 (33) 57:26 (33)                 59:47 (50)    
51 Ingrid Graneli Haninge SOK 60:14 01:46 (43) 04:06 (51) 05:00 (22) 15:21 (40) 04:05 (10) 03:06 (17) 02:33 (17) 04:28 (22) 02:15 (31) 11:13 (34) 02:34 (17) 02:03 (28)                 01:44 (23) Ingrid Graneli Haninge SOK
        01:46 (43) 05:52 (48) 10:52 (38) 26:13 (39) 30:18 (38) 33:24 (37) 35:57 (36) 40:25 (34) 42:40 (34) 53:53 (34) 56:27 (34) 58:30 (34)                 60:14 (51)    
52 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 65:10 02:17 (50) 04:07 (52) 07:16 (53) 04:13 (28) 07:15 (27) 04:37 (33) 05:35 (35) 05:45 (31) 04:47 (39) 10:53 (30) 03:19 (30) 02:23 (34)                 02:43 (55) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        02:17 (50) 06:24 (52) 13:40 (54) 17:53 (34) 25:08 (35) 29:45 (35) 35:20 (35) 41:05 (36) 45:52 (37) 56:45 (35) 60:04 (35) 62:27 (35)                 65:10 (52)    
53 Lars Roos Attunda OK 66:30 01:55 (48) 04:21 (55) 06:15 (48) 04:45 (30) 06:05 (22) 04:17 (28) 09:07 (40) 05:48 (33) 01:27 (24) 13:59 (36) 03:31 (32) 02:26 (35)                 02:34 (52) Lars Roos Attunda OK
        01:55 (48) 06:16 (51) 12:31 (51) 17:16 (33) 23:21 (34) 27:38 (34) 36:45 (37) 42:33 (37) 44:00 (36) 57:59 (36) 61:30 (36) 63:56 (36)                 66:30 (53)    
54 Sivert Söderbärg OK Roslagen 66:41 02:18 (51) 04:35 (56) 06:22 (51)     12:48 (36) 04:33 (31) 03:00 (22) 05:39 (28) 01:15 (19) 14:41 (37) 05:18 (40) 03:19 (39)                 02:53 (56) Sivert Söderbärg OK Roslagen
        02:18 (51) 06:53 (54) 13:15 (52)                                                     66:41 (54)    
55 Lars Nordin Solna OK 68:46 07:11 (58) 03:16 (38) 05:58 (46) 03:59 (24) 05:37   04:06   02:45   05:05   03:20   19:59   03:33   01:51                   02:06 (44) Lars Nordin Solna OK
        07:11 (58) 10:27 (57) 16:25 (56) 20:24 (36) 26:01 (36) 30:07 (36) 32:52 (33) 37:57 (32) 41:17 (32) 61:16 (37) 64:49 (37) 66:40 (37)                 68:46 (55)    
56 Gunnel Balck IFK Enskede 69:23 02:38 (54) 04:00 (49) 09:28 (56) 06:20 (36) 06:17 (25) 05:31 (36) 06:42 (38) 08:17 (39) 01:18 (22) 10:48 (29) 03:31 (32) 02:09 (31)                 02:24 (49) Gunnel Balck IFK Enskede
        02:38 (54) 06:38 (53) 16:06 (55) 22:26 (37) 28:43 (37) 34:14 (38) 40:56 (38) 49:13 (38) 50:31 (38) 61:19 (38) 64:50 (38) 66:59 (38)                 69:23 (56)    
57 Tomas Möller OK Södertörn 77:37 02:57 (56) 04:51 (57) 10:24 (57) 06:24 (37) 06:54 (26) 04:50 (35) 06:41 (37) 07:26 (37) 01:44 (29) Minustid   04:12 (37) 02:56 (38)                     Tomas Möller OK Södertörn
        02:57 (56) 07:48 (55) 18:12 (57) 24:36 (38) 31:30 (39) 36:20 (39) 43:01 (39) 50:27 (39) 52:11 (39) Ej tid  ----->                           77:37 (57)    
58 Ingvar Oskarsson Klubblös 100:15 02:37 (54) 08:14 (58) 11:29 (58) 07:42 (39) 13:59 (39) 06:20 (37) 04:17 (34) 08:04 (38) Minustid   16:40 (39) 05:04 (39) 03:41 (40)                     Ingvar Oskarsson Klubblös
        02:37 (54) 10:51 (58) 22:20 (58) 30:02 (40) 44:01 (40) 50:21 (40) 54:38 (40) 62:42 (40) Ej tid  ----->                               100:15 (58)    
- Leif Nordlund Länna IF 33:36 01:10   02:15   03:42   03:53   03:22   02:21   02:07   13:16   Minustid   06:01   02:19   01:18                       Leif Nordlund Länna IF
        01:10   03:25   07:07   11:00   14:22   16:43   18:50   32:06   Ej tid  ----->                               33:36      
- Carin Kihlström Täby OK 48:10 01:24   03:41   10:42   04:24   02:53   03:43   04:22   01:04   08:24   01:46   04:05                       01:42   Carin Kihlström Täby OK
        01:24   05:05   15:47   20:11   23:04   26:47   31:09   32:13   40:37   42:23   46:28                       48:10      
- Björn Simons Sundbybergs IK 62:54 01:45   04:21   07:02   12:17   10:59   03:03   05:11   02:28   09:08   03:09   01:38                       01:53   Björn Simons Sundbybergs IK
        01:45   06:06   13:08   25:25   36:24   39:27   44:38   47:06   56:14   59:23   61:01                       62:54      
- Carl Lang OK Österåker 80:35 01:54   04:23   07:01   05:21   10:12   04:16   13:44   06:46   15:14   05:09   03:42                       02:53   Carl Lang OK Österåker
        01:54   06:17   13:18   18:39   28:51   33:07   46:51   53:37   68:51   74:00   77:42                       80:35      
                                                                               
                                                                               
Plac Bana D - 2,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8                                       Bana D - 2,5 km Klubb
1 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 30:55 02:05 (4) 05:11 (3) 02:41 (29) 04:59 (4) 06:02 (2) 01:43 (5) 05:05 (2) 01:31 (2)                                 01:38 (4) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        02:05 (4) 07:16 (3) 09:57 (5) 14:56 (4) 20:58 (3) 22:41 (3) 27:46 (3) 29:17 (2)                                 30:55 (1)    
2 Lars Persson Väsby OK 31:02 02:05 (3) 05:00 (2) 01:44 (1) 05:07 (6) 06:28 (5) 01:33 (3) 05:23 (4) 01:52 (10)                                 01:50 (8) Lars Persson Väsby OK
        02:05 (3) 07:05 (2) 08:49 (1) 13:56 (2) 20:24 (2) 21:57 (2) 27:20 (1) 29:12 (1)                                 31:02 (2)    
3 Kenneth Berglund Hellas Orientering 31:43 02:10 (6) 04:51 (1) 01:55 (2) 04:38 (1) 05:50 (1) 01:31 (2) 06:42 (20) 02:02 (13)                                 02:04 (19) Kenneth Berglund Hellas Orientering
        02:10 (6) 07:01 (1) 08:56 (2) 13:34 (1) 19:24 (1) 20:55 (1) 27:37 (2) 29:39 (3)                                 31:43 (3)    
4 Jan Bojling Solna OK 31:52 02:15 (7) 05:27 (6) 01:56 (3) 04:58 (3) 06:42 (6) 01:41 (4) 05:23 (4) 01:47 (6)                                 01:43 (6) Jan Bojling Solna OK
        02:15 (7) 07:42 (5) 09:38 (4) 14:36 (3) 21:18 (4) 22:59 (4) 28:22 (4) 30:09 (4)                                 31:52 (4)    
5 Roine Mattsson Häverödals SK 33:58 02:22 (11) 06:17 (15) 01:59 (4) 05:19 (9) 06:12 (3) 01:56 (13) 05:41 (6) 02:14 (27)                                 01:58 (15) Roine Mattsson Häverödals SK
        02:22 (11) 08:39 (13) 10:38 (11) 15:57 (8) 22:09 (6) 24:05 (6) 29:46 (5) 32:00 (5)                                 33:58 (5)    
6 Stig Lindskog Visborgs OK 35:18 02:25 (13) 07:19 (26) 02:12 (13) 05:46 (15) 06:19 (4) 01:53 (8) 06:12 (12) 01:37 (4)                                 01:35 (3) Stig Lindskog Visborgs OK
        02:25 (13) 09:44 (22) 11:56 (19) 17:42 (13) 24:01 (7) 25:54 (7) 32:06 (6) 33:43 (6)                                 35:18 (6)    
7 Christer Andersson ATG 36:23 02:01 (2) 10:46 (49) 02:51 (33) 05:14 (8) 06:46 (8) 01:24 (1) 04:25 (1) 01:22 (1)                                 01:34 (2) Christer Andersson ATG
        02:01 (2) 12:47 (44) 15:38 (44) 20:52 (28) 27:38 (21) 29:02 (19) 33:27 (11) 34:49 (9)                                 36:23 (7)    
8 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 36:42 02:37 (23) 05:14 (4) 02:13 (14) 05:54 (18) 08:54 (31) 01:57 (14) 06:02 (11) 01:49 (7)                                 02:02 (17) Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK
        02:37 (23) 07:51 (7) 10:04 (7) 15:58 (10) 24:52 (11) 26:49 (10) 32:51 (8) 34:40 (8)                                 36:42 (8)    
9 Björn Stolt OK Ravinen 36:50 02:20 (9) 05:25 (5) 02:15 (15) 04:59 (4) 07:02 (10) 01:57 (14) 09:11 (49) 01:49 (7)                                 01:52 (10) Björn Stolt OK Ravinen
        02:20 (9) 07:45 (6) 10:00 (6) 14:59 (5) 22:01 (5) 23:58 (5) 33:09 (9) 34:58 (10)                                 36:50 (9)    
10 Olov Jansson Häverödals SK 36:52 02:33 (19) 06:14 (13) 02:41 (28) 05:53 (17) 07:17 (12) 01:53 (8) 05:49 (7) 02:10 (24)                                 02:22 (30) Olov Jansson Häverödals SK
        02:33 (19) 08:47 (14) 11:28 (14) 17:21 (11) 24:38 (9) 26:31 (9) 32:20 (7) 34:30 (7)                                 36:52 (10)    
11 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 37:07 02:04 (3) 06:12 (12) 04:26 (56) 04:38 (1) 07:43 (20) 02:14 (22) 05:59 (8) 02:07 (19)                                 01:44 (7) Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        02:04 (3) 08:16 (10) 12:42 (25) 17:20 (11) 25:03 (12) 27:17 (12) 33:16 (10) 35:23 (11)                                 37:07 (11)    
12 Bertil Ljungemyr IFK Lidingö SOK 37:29 02:37 (23) 06:17 (15) 02:46 (32) 06:13 (22) 06:45 (7) 02:16 (23) 07:07 (26) 01:35 (3)                                 01:53 (11) Bertil Ljungemyr IFK Lidingö SOK
        02:37 (23) 08:54 (15) 11:40 (18) 17:53 (14) 24:38 (9) 26:54 (11) 34:01 (14) 35:36 (12)                                 37:29 (12)    
13 Hans Sahlberg Långhundra IF 38:17 02:33 (20) 07:05 (23) 02:24 (23) 06:13 (22) 06:57 (9) 02:10 (19) 06:36 (16) 02:10 (24)                                 02:09 (24) Hans Sahlberg Långhundra IF
        02:33 (20) 09:38 (20) 12:02 (21) 18:15 (15) 25:12 (13) 27:22 (13) 33:58 (13) 36:08 (13)                                 38:17 (13)    
14 Kjell Jansson Väsby OK 38:18 02:20 (9) 08:18 (36) 02:03 (7) 05:38 (12) 07:16 (11) 01:49 (7) 06:41 (18) 02:08 (21)                                 02:05 (20) Kjell Jansson Väsby OK
        02:20 (9) 10:38 (29) 12:41 (23) 18:19 (17) 25:35 (14) 27:24 (14) 34:05 (15) 36:13 (14)                                 38:18 (13)    
15 Eva Andersson OK Södertörn 38:28 02:23 (12) 06:11 (11) 02:11 (11) 05:11 (7) 10:16 (37) 02:28 (30) 06:01 (10) 01:53 (11)                                 01:54 (13) Eva Andersson OK Södertörn
        02:23 (12) 08:34 (12) 10:45 (12) 15:56 (8) 26:12 (16) 28:40 (18) 34:41 (16) 36:34 (15)                                 38:28 (15)    
16 Tomas Bruce OK Ravinen 38:40 02:29 (16) 08:43 (41) 02:17 (18) 05:35 (11) 07:22 (14) 02:02 (18) 06:14 (13) 02:08 (22)                                 01:50 (8) Tomas Bruce OK Ravinen
        02:29 (16) 11:12 (35) 13:29 (30) 19:04 (24) 26:26 (17) 28:28 (15) 34:42 (17) 36:50 (16)                                 38:40 (16)    
17 Torsten Lundborg Hammarby IF OF 38:54 02:30 (16) 06:34 (19) 02:24 (23) 06:53 (29) 07:45 (21) 03:36 (48) 05:19 (3) 02:14 (27)                                 01:39 (5) Torsten Lundborg Hammarby IF OF
        02:30 (16) 09:04 (17) 11:28 (14) 18:21 (18) 26:06 (15) 29:42 (20) 35:01 (18) 37:15 (19)                                 38:54 (17)    
18 Inger Pahlén Söders-Tyresö 39:03 03:01 (34) 07:18 (25) 02:36 (26) 06:07 (19) 07:35 (18) 01:54 (11) 06:33 (15) 01:57 (12)                                 02:02 (17) Inger Pahlén Söders-Tyresö
        03:01 (34) 10:19 (26) 12:55 (27) 19:02 (22) 26:37 (19) 28:31 (16) 35:04 (19) 37:01 (17)                                 39:03 (18)    
19 Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 39:25 01:56 (1) 05:39 (8) 02:02 (6) 05:42 (13) 08:55 (32) 01:55 (12) 07:39 (35) 03:21 (54)                                 02:16 (27) Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK
        01:56 (1) 07:35 (4) 09:37 (3) 15:19 (6) 24:14 (8) 26:09 (8) 33:48 (12) 37:09 (18)                                 39:25 (19)    
20 Alf Persson OK Österåker 41:40 02:52 (31) 06:14 (13) 02:23 (22) 06:46 (27) 08:13 (23) 02:11 (20) 07:58 (39) 02:21 (31)                                 02:42 (41) Alf Persson OK Österåker
        02:52 (31) 09:06 (18) 11:29 (16) 18:15 (15) 26:28 (18) 28:39 (17) 36:37 (20) 38:58 (20)                                 41:40 (20)    
21 Birgitta Eriksson Länna IF 42:42 02:43 (26) 08:01 (33) 02:11 (11) 05:43 (14) 11:13 (43) 01:45 (6) 06:53 (23) 02:06 (17)                                 02:07 (23) Birgitta Eriksson Länna IF
        02:43 (26) 10:44 (30) 12:55 (27) 18:38 (19) 29:51 (28) 31:36 (23) 38:29 (22) 40:35 (22)                                 42:42 (21)    
22 Sven Jacobsson IF Thor 42:53 02:27 (14) 08:34 (40) 02:20 (20) 05:49 (16) 08:56 (33) 01:58 (16) 08:16 (44) 02:02 (13)                                 02:31 (35) Sven Jacobsson IF Thor
        02:27 (14) 11:01 (32) 13:21 (29) 19:10 (25) 28:06 (22) 30:04 (21) 38:20 (21) 40:22 (21)                                 42:53 (22)    
23 Berit Lindunger Haninge SOK 42:58 02:45 (27) 06:54 (22) 02:22 (21) 06:36 (25) 11:50 (45) 02:11 (20) 06:00 (9) 02:06 (17)                                 02:14 (25) Berit Lindunger Haninge SOK
        02:45 (27) 09:39 (21) 12:01 (20) 18:37 (19) 30:27 (30) 32:38 (28) 38:38 (23) 40:44 (23)                                 42:58 (23)    
24 Olle Öberg Skogsluffarnas OK 43:09 02:30 (17) 05:30 (7) 02:15 (15) 05:30 (10) 14:24 (52) 02:00 (17) 06:41 (18) 02:04 (15)                                 02:15 (26) Olle Öberg Skogsluffarnas OK
        02:30 (17) 08:00 (8) 10:15 (8) 15:45 (7) 30:09 (29) 32:09 (26) 38:50 (24) 40:54 (24)                                 43:09 (24)    
25 Lars-Erik Lindell Väsby OK 44:56 03:21 (42) 06:36 (20) 02:41 (28) 08:01 (42) 08:48 (29) 02:21 (27) 07:31 (32) 02:51 (46)                                 02:46 (43) Lars-Erik Lindell Väsby OK
        03:21 (42) 09:57 (23) 12:38 (22) 20:39 (26) 29:27 (24) 31:48 (24) 39:19 (25) 42:10 (25)                                 44:56 (25)    
26 Thorsten Höglund Turebergs IF 45:04 02:36 (22) 07:28 (29) 03:27 (47) 07:19 (36) 08:51 (30) 03:05 (43) 07:36 (34) 02:17 (30)                                 02:25 (32) Thorsten Höglund Turebergs IF
        02:36 (22) 10:04 (24) 13:31 (32) 20:50 (27) 29:41 (26) 32:46 (29) 40:22 (28) 42:39 (27)                                 45:04 (26)    
27 Caje Jacobsson IF Thor 45:16 02:45 (27) 12:23 (52) 02:32 (25) 06:08 (20) 07:35 (18) 02:17 (24) 06:36 (16) 02:30 (38)                                 02:30 (34) Caje Jacobsson IF Thor
        02:45 (27) 15:08 (51) 17:40 (51) 23:48 (43) 31:23 (35) 33:40 (31) 40:16 (26) 42:46 (28)                                 45:16 (27)    
28 Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK 45:22 02:49 (29) 08:21 (37) 03:14 (43) 06:58 (32) 08:20 (25) 02:43 (36) 07:59 (40) 02:32 (41)                                 02:26 (33) Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:49 (29) 11:10 (34) 14:24 (35) 21:22 (32) 29:42 (27) 32:25 (27) 40:24 (29) 42:56 (29)                                 45:22 (28)    
29 Lars Löthman Järfälla OK 45:36 03:20 (42) 07:54 (32) 04:07 (54) 07:38 (40) 07:54 (22) 02:38 (33) 06:46 (21) 02:12 (26)                                 03:07 (47) Lars Löthman Järfälla OK
        03:20 (42) 11:14 (36) 15:21 (40) 22:59 (38) 30:53 (33) 33:31 (30) 40:17 (27) 42:29 (26)                                 45:36 (29)    
30 Gösta Hansson Bromma-Vällingby SOK 46:09 02:59 (32) 07:21 (28) 03:09 (41) 07:36 (39) 08:21 (26) 02:39 (34) 08:23 (46) 03:00 (49)                                 02:41 (40) Gösta Hansson Bromma-Vällingby SOK
        02:59 (32) 10:20 (27) 13:29 (30) 21:05 (31) 29:26 (24) 32:05 (25) 40:28 (30) 43:28 (30)                                 46:09 (30)    
31 Bo Eklind Klubblös 46:48 03:39 (48) 08:17 (35) 03:28 (48) 07:10 (34) 08:26 (27) 03:12 (46) 07:15 (30) 02:28 (36)                                 02:53 (44) Bo Eklind Klubblös
        03:39 (48) 11:56 (40) 15:24 (41) 22:34 (37) 31:00 (34) 34:12 (32) 41:27 (31) 43:55 (31)                                 46:48 (31)    
32 Lennart Sjöstål Klubblös 47:29 02:33 (19) 05:43 (10) 02:10 (10) 12:55 (56) 07:28 (16) 04:48 (53) 07:50 (37) 02:05 (16)                                 01:57 (14) Lennart Sjöstål Klubblös
        02:33 (19) 08:16 (10) 10:26 (9) 23:21 (41) 30:49 (31) 35:37 (34) 43:27 (34) 45:32 (32)                                 47:29 (32)    
33 Margareta Wallén Täby OK 47:45 02:40 (25) 06:32 (18) 02:17 (18) 09:34 (49) 12:26 (46) 01:53 (8) 07:50 (37) 02:28 (36)                                 02:05 (20) Margareta Wallén Täby OK
        02:40 (25) 09:12 (19) 11:29 (16) 21:03 (30) 33:29 (36) 35:22 (33) 43:12 (33) 45:40 (33)                                 47:45 (33)    
34 Göran Grimvall Täby Ok 48:36 04:34 (55) 06:29 (17) 02:37 (27) 13:13 (57) 07:23 (15) 03:10 (44) 06:49 (22) 02:16 (29)                                 02:05 (20) Göran Grimvall Täby Ok
        04:34 (55) 11:03 (33) 13:40 (33) 26:53 (49) 34:16 (39) 37:26 (39) 44:15 (35) 46:31 (35)                                 48:36 (34)    
35 Lennart Hyllengren Tumba-Mälarhöjden OK 49:07 03:36 (47) 07:20 (27) 03:20 (45) 06:46 (27) 12:34 (48) 02:27 (29) 07:08 (27) 02:36 (42)                                 03:20 (50) Lennart Hyllengren Tumba-Mälarhöjden OK
        03:36 (47) 10:56 (31) 14:16 (34) 21:02 (29) 33:36 (37) 36:03 (35) 43:11 (32) 45:47 (34)                                 49:07 (35)    
36 Ebba-Lisa Flygar Tullinge SK 49:34 03:07 (38) 10:36 (48) 03:08 (39) 07:16 (35) 10:43 (38) 02:56 (41) 06:53 (23) 02:24 (33)                                 02:31 (35) Ebba-Lisa Flygar Tullinge SK
        03:07 (38) 13:43 (48) 16:51 (47) 24:07 (45) 34:50 (42) 37:46 (40) 44:39 (37) 47:03 (37)                                 49:34 (36)    
37 Viviann Andersson Snättringe SK 49:41 03:40 (48) 07:46 (31) 03:07 (38) 07:35 (38) 12:26 (46) 02:17 (24) 07:25 (31) 02:23 (32)                                 03:02 (45) Viviann Andersson Snättringe SK
        03:40 (48) 11:26 (37) 14:33 (36) 22:08 (35) 34:34 (41) 36:51 (36) 44:16 (36) 46:39 (36)                                 49:41 (37)    
38 Karl-Gustav Kilström Täby OK 51:12 03:14 (41) 14:04 (54) 02:58 (37) 06:42 (26) 09:03 (34) 02:37 (32) 07:12 (28) 02:48 (44)                                 02:34 (38) Karl-Gustav Kilström Täby OK
        03:14 (41) 17:18 (54) 20:16 (52) 26:58 (50) 36:01 (45) 38:38 (42) 45:50 (38) 48:38 (38)                                 51:12 (38)    
39 Evert Sandahl Täby OK 51:29 03:02 (35) 07:30 (30) 02:09 (9) 06:20 (24) 08:17 (24) 12:54 (57) 08:01 (42) 01:51 (9)                                 01:25 (1) Evert Sandahl Täby OK
        03:02 (35) 10:32 (28) 12:41 (23) 19:01 (21) 27:18 (20) 40:12 (44) 48:13 (42) 50:04 (40)                                 51:29 (39)    
40 Ingvar Johannesson Solna OK 52:15 03:27 (44) 08:44 (42) 02:57 (36) 08:20 (44) 10:54 (39) 02:51 (39) 08:41 (47) 03:10 (52)                                 03:11 (48) Ingvar Johannesson Solna OK
        03:27 (44) 12:11 (42) 15:08 (38) 23:28 (42) 34:22 (40) 37:13 (38) 45:54 (39) 49:04 (39)                                 52:15 (40)    
41 Bengt Fahlin IBM-Klubben 52:38 02:48 (29) 10:19 (47) 02:00 (5) 06:56 (30) 16:02 (53) 02:48 (37) 07:39 (35) 02:08 (21)                                 01:58 (15) Bengt Fahlin IBM-Klubben
        02:48 (29) 13:07 (45) 15:07 (38) 22:03 (34) 38:05 (47) 40:53 (46) 48:32 (43) 50:40 (43)                                 52:38 (41)    
42 Stig Mattsson OK Ravinen 53:39 03:41 (50) 09:39 (46) 02:55 (34) 06:57 (31) 13:18 (51) 02:40 (35) 08:17 (45) 02:49 (45)                                 03:23 (51) Stig Mattsson OK Ravinen
        03:41 (50) 13:20 (46) 16:15 (46) 23:12 (39) 36:30 (46) 39:10 (43) 47:27 (41) 50:16 (41)                                 53:39 (42)    
43 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 53:52 03:48 (51) 08:01 (33) 03:40 (51) 08:24 (45) 11:07 (40) 02:53 (40) 09:18 (50) 03:09 (51)                                 03:32 (52) Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF
        03:48 (51) 11:49 (39) 15:29 (42) 23:53 (44) 35:00 (43) 37:53 (41) 47:11 (40) 50:20 (42)                                 53:52 (43)    
44 Jan Ljungberg Enebybergs IF 54:42 03:12 (40) 08:29 (38) 03:10 (42) 07:38 (40) 11:19 (44) 03:10 (44) 12:29 (54) 02:30 (38)                                 02:45 (42) Jan Ljungberg Enebybergs IF
        03:12 (40) 11:41 (38) 14:51 (37) 22:29 (36) 33:48 (38) 36:58 (37) 49:27 (44) 51:57 (44)                                 54:42 (44)    
45 Bror Wahlberg Haninge SOK 55:15 03:10 (39) 15:52 (56) 03:41 (52) 08:32 (46) 08:42 (28) 03:01 (42) 07:05 (25) 02:53 (47)                                 02:19 (28) Bror Wahlberg Haninge SOK
        03:10 (39) 19:02 (55) 22:43 (54) 31:15 (53) 39:57 (50) 42:58 (47) 50:03 (45) 52:56 (45)                                 55:15 (45)    
46 Henning Hamilton Enebybergs IF 56:47 03:04 (36) 10:59 (50) 02:55 (34) 08:18 (43) 13:10 (50) 05:27 (55) 08:07 (43) 02:26 (35)                                 02:21 (29) Henning Hamilton Enebybergs IF
        03:04 (36) 14:03 (50) 16:58 (48) 25:16 (47) 38:26 (48) 43:53 (48) 52:00 (46) 54:26 (46)                                 56:47 (46)    
47 Ewa Nordlund Länna IF 58:06 03:05 (37) 16:51 (58) 04:25 (55) 07:01 (33) 12:41 (49) 02:17 (25) 06:17 (14) 02:25 (34)                                 03:04 (46) Ewa Nordlund Länna IF
        03:05 (37) 19:56 (56) 24:21 (57) 31:22 (54) 44:03 (52) 46:20 (51) 52:37 (47) 55:02 (47)                                 58:06 (47)    
48 Lennart Jansson Häverödals SK 58:55 02:28 (15) 05:42 (9) 02:16 (17) 12:52 (55) 07:32 (17) 15:48 (58) 07:13 (29) 02:30 (38)                                 02:34 (38) Lennart Jansson Häverödals SK
        02:28 (15) 08:10 (9) 10:26 (9) 23:18 (40) 30:50 (32) 46:38 (52) 53:51 (48) 56:21 (48)                                 58:55 (48)    
49 Thomas Svedin Bromma-Vällingby SOK 61:05 02:59 (32) 07:13 (24) 02:42 (31) 06:08 (20) 20:20 (57) 05:07 (54) 12:06 (53) 02:07 (19)                                 02:23 (31) Thomas Svedin Bromma-Vällingby SOK
        02:59 (32) 10:12 (25) 12:54 (26) 19:02 (22) 39:22 (49) 44:29 (49) 56:35 (53) 58:42 (51)                                 61:05 (49)    
50 Ingrid Gunnarsson Täby OK 61:10 04:01 (53) 16:03 (57) 03:08 (39) 09:24 (48) 09:26 (35) 02:36 (31) 10:36 (51) 03:23 (55)                                 02:33 (37) Ingrid Gunnarsson Täby OK
        04:01 (53) 20:04 (57) 23:12 (56) 32:36 (55) 42:02 (51) 44:38 (50) 55:14 (49) 58:37 (50)                                 61:10 (50)    
51 Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 61:32 03:28 (45) 08:32 (39) 03:29 (49) 09:03 (47) 11:12 (42) 04:34 (52) 15:16 (56) 02:40 (43)                                 03:18 (49) Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:28 (45) 12:00 (41) 15:29 (42) 24:32 (46) 35:44 (44) 40:18 (45) 55:34 (50) 58:14 (49)                                 61:32 (51)    
52 Yvonne Roos Attunda OK 62:43 08:33 (58) 15:25 (55) 03:20 (45) 07:29 (37) 10:11 (36) 03:28 (47) 07:35 (33) 02:57 (48)                                 03:45 (54) Yvonne Roos Attunda OK
        08:33 (58) 23:58 (58) 27:18 (58) 34:47 (58) 44:58 (54) 48:26 (55) 56:01 (51) 58:58 (52)                                 62:43 (52)    
53 Eva-Lena Svanström Klubblös 62:51 03:49 (51) 09:38 (45) 03:34 (50) 09:40 (51) 18:36 (56) 02:48 (37) 08:00 (41) 03:07 (50)                                 03:39 (53) Eva-Lena Svanström Klubblös
        03:49 (51) 13:27 (47) 17:01 (49) 26:41 (48) 45:17 (55) 48:05 (53) 56:05 (52) 59:12 (53)                                 62:51 (53)    
54 Hans Carlsson Hellas Orientering 63:51 02:17 (8) 06:44 (21) 02:06 (8) 10:38 (53) 07:21 (13) 02:22 (28) 28:44 (57) 01:46 (5)                                 01:53 (11) Hans Carlsson Hellas Orientering
        02:17 (8) 09:01 (16) 11:07 (13) 21:45 (33) 29:06 (23) 31:28 (22) 60:12 (55) 61:58 (54)                                 63:51 (54)    
55 Key Lindell OK Södertörn 67:01 04:30 (54) 12:44 (53) 05:30 (58) 10:36 (52) 11:11 (41) 03:48 (49) 10:41 (52) 03:47 (56)                                 04:14 (55) Key Lindell OK Södertörn
        04:30 (54) 17:14 (53) 22:44 (55) 33:20 (56) 44:31 (53) 48:19 (54) 59:00 (54) 62:47 (55)                                 67:01 (55)    
56 Mats Halvarez Klubblös 68:41 04:45 (56) 09:03 (43) 03:51 (53) 09:37 (50) 22:47 (58) 03:50 (50) 08:53 (48) Minustid                                       Mats Halvarez Klubblös
        04:45 (56) 13:48 (49) 17:39 (50) 27:16 (51) 50:03 (57) 53:53 (56) 62:46 (56) Ej tid  ----->                                   68:41 (56)    
57 Solveig Spångberg IFK Lidingös Skid o OK 75:36 05:03 (57) 12:03 (51) 04:41 (57) 12:41 (54) 16:07 (54) 04:13 (51) 12:55 (55) 03:20 (53)                                 04:33 (56) Solveig Spångberg IFK Lidingös Skid o OK
        05:03 (57) 17:06 (52) 21:47 (53) 34:28 (57) 50:35 (58) 54:48 (57) 67:43 (57) 71:03 (56)                                 75:36 (57)    
58 Tage Eriksson Bromma-Vällingby SOK 77:27 03:34 (46) 09:12 (44) 03:15 (44) 14:25 (58) 18:34 (55) 10:29 (56) Minustid   04:05 (57)                                     Tage Eriksson Bromma-Vällingby SOK
        03:34 (46) 12:46 (43) 16:01 (45) 30:26 (52) 49:00 (56) 59:29 (58) Ej tid  ----->                                       77:27 (58)    
- Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 46:50 04:31   06:43                                                           35:36   Saga Mård Bromma-Vällingby SOK
        04:31   11:14                                                           46:50      
- Göran Rastborg Bromma-Vällingby SOK 49:58 03:03   06:38   02:36   09:34   09:29   03:12   10:19   02:22                                   02:45   Göran Rastborg Bromma-Vällingby SOK
        03:03   09:41   12:17   21:51   31:20   34:32   44:51   47:13                                   49:58      
- Bengt Åhlander Skogsluffarnas OK 61:51 04:22   11:28   03:21   08:16   30:03                                               04:21   Bengt Åhlander Skogsluffarnas OK
        04:22   15:50   19:11   27:27   57:30                                               61:51      
- Ina Widegren Skogsluffarnas OK 69:48 03:21   10:33   08:21   12:25   13:28   04:38   Minustid                                           Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        03:21   13:54   22:15   34:40   48:08   52:46   Ej tid  ----->                                       69:48