Sträcktider Luffarligan Farstnäset                                                              
  2016-02-24 Svarta tider är sträcktider                                                            
    Blå tider är från start                                                                  
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                              
                                                                       
Plac Bana A - 5,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   Mål   Bana A - 5,3 km Klubb
1 Jacob Lindstam OK Ravinen 37:52 03:15 (1) 03:33 (1) 01:53 (1) 02:43 (1) 01:35 (1) 03:45 (1) 02:42 (1) 01:33 (2) 05:36 (1) 02:41 (1) 01:34 (1) 01:17 (1) 02:09 (1) 03:10 (1) 00:26 (1) Jacob Lindstam OK Ravinen
        03:15 (1) 06:48 (1) 08:41 (1) 11:24 (1) 12:59 (1) 16:44 (1) 19:26 (1) 20:59 (1) 26:35 (1) 29:16 (1) 30:50 (1) 32:07 (1) 34:16 (1) 37:26 (1) 37:52 (1)    
2 Peter Andersson Söders-Tyresö 47:30 03:43 (3) 04:41 (3) 02:00 (2) 03:10 (2) 01:47 (2) 05:32 (4) 03:33 (5) 01:48 (4) 06:36 (2) 03:08 (2) 02:11 (5) 01:36 (2) 02:36 (2) 04:29 (4) 00:40 (3) Peter Andersson Söders-Tyresö
        03:43 (3) 08:24 (3) 10:24 (3) 13:34 (3) 15:21 (3) 20:53 (3) 24:26 (3) 26:14 (3) 32:50 (3) 35:58 (2) 38:09 (3) 39:45 (2) 42:21 (2) 46:50 (2) 47:30 (2)    
3 Fredrik Persson Domnarvets GOIF 49:20 03:32 (2) 04:22 (2) 02:03 (3) 03:18 (3) 01:57 (3) 04:32 (2) 03:25 (4) 01:32 (1) 07:02 (4) 04:26 (5) 01:50 (2) 03:53 (10) 02:41 (4) 04:12 (3) 00:35 (2) Fredrik Persson Domnarvets GOIF
        03:32 (2) 07:54 (2) 09:57 (2) 13:15 (2) 15:12 (2) 19:44 (2) 23:09 (2) 24:41 (2) 31:43 (2) 36:09 (3) 37:59 (2) 41:52 (3) 44:33 (3) 48:45 (3) 49:20 (3)    
4 Juha Loenberg Skarpnäcks OL 50:51 03:59 (4) 05:07 (4) 02:46 (6) 03:33 (4) 02:13 (4) 06:03 (5) 02:49 (2) 01:47 (3) 06:59 (3) 04:10 (4) 02:07 (3) 01:54 (3) 02:38 (3) 04:06 (2) 00:40 (3) Juha Loenberg Skarpnäcks OL
        03:59 (4) 09:06 (4) 11:52 (4) 15:25 (4) 17:38 (4) 23:41 (4) 26:30 (4) 28:17 (4) 35:16 (4) 39:26 (4) 41:33 (4) 43:27 (4) 46:05 (4) 50:11 (4) 50:51 (4)    
5 Ingemar Gard Söders-Tyresö 61:27 05:21 (6) 08:26 (9) 02:26 (4) 04:38 (8) 02:36 (5) 05:31 (3) 03:40 (6) 02:24 (7) 08:22 (6) 04:28 (6) 02:37 (6) 02:03 (4) 03:15 (5) 04:59 (5) 00:41 (5) Ingemar Gard Söders-Tyresö
        05:21 (6) 13:47 (9) 16:13 (7) 20:51 (8) 23:27 (7) 28:58 (7) 32:38 (6) 35:02 (6) 43:24 (6) 47:52 (6) 50:29 (5) 52:32 (5) 55:47 (5) 60:46 (5) 61:27 (5)    
6 Tommy Eriksson Tullinge SK 62:44 05:01 (5) 05:55 (5) 02:42 (5) 03:59 (6) 02:43 (6) 07:31 (7) 03:20 (3) 02:08 (5) 08:18 (5) 07:13 (9) 02:07 (3) 02:13 (6) 03:21 (7) 05:20 (7) 00:53 (7) Tommy Eriksson Tullinge SK
        05:01 (5) 10:56 (5) 13:38 (5) 17:37 (5) 20:20 (5) 27:51 (5) 31:11 (5) 33:19 (5) 41:37 (5) 48:50 (7) 50:57 (6) 53:10 (6) 56:31 (6) 61:51 (6) 62:44 (6)    
7 Christian Olsson OK Ravinen 62:53 05:34 (8) 05:59 (6) 02:52 (7) 03:40 (5) 04:24 (10) 06:06 (6) 04:13 (7) 02:15 (6) 08:57 (7) 03:47 (3) 03:50 (8) 02:11 (5) 03:15 (5) 05:07 (6) 00:43 (6) Christian Olsson OK Ravinen
        05:34 (8) 11:33 (6) 14:25 (6) 18:05 (6) 22:29 (6) 28:35 (6) 32:48 (7) 35:03 (7) 44:00 (7) 47:47 (5) 51:37 (7) 53:48 (7) 57:03 (7) 62:10 (7) 62:53 (7)    
8 Anders Larsson Skarpnäcks OL 79:15 06:04 (9) 06:43 (7) 03:37 (10) 04:22 (7) 02:43 (6) 07:35 (8) 09:54 (8) 03:07 (9) 10:49 (9) 04:48 (7) 04:11 (9) 02:51 (8) 04:00 (9) 07:36 (10) 00:55 (8) Anders Larsson Skarpnäcks OL
        06:04 (9) 12:47 (7) 16:24 (8) 20:46 (7) 23:29 (8) 31:04 (8) 40:58 (8) 44:05 (8) 54:54 (8) 59:42 (8) 63:53 (8) 66:44 (8) 70:44 (8) 78:20 (8) 79:15 (8)    
9 Sven Setterqvist OK Södertörn 92:53 06:35 (10) 08:31 (10) 03:01 (8) 04:50 (9) 03:07 (8) 12:03 (9) 15:26 (10) 05:10 (10) 10:25 (8) 05:00 (8) 03:40 (7) 02:42 (7) 04:40 (10) 06:40 (9) 01:03 (10) Sven Setterqvist OK Södertörn
        06:35 (10) 15:06 (10) 18:07 (10) 22:57 (9) 26:04 (9) 38:07 (9) 53:33 (10) 58:43 (10) 69:08 (10) 74:08 (9) 77:48 (9) 80:30 (9) 85:10 (9) 91:50 (9) 92:53 (9)    
10 Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 98:14 05:33 (7) 07:47 (8) 03:06 (9) 06:52 (10) 03:09 (9) 14:25 (10) 12:09 (9) 02:40 (8) 10:52 (10) 08:07 (10) 08:53 (10) 03:49 (9) 03:26 (8) 06:28 (8) 00:58 (9) Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK
        05:33 (7) 13:20 (8) 16:26 (9) 23:18 (10) 26:27 (10) 40:52 (10) 53:01 (9) 55:41 (9) 66:33 (9) 74:40 (10) 83:33 (10) 87:22 (10) 90:48 (10) 97:16 (10) 98:14 (10)    
- Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK Minustid 367:49   09:23   10:44   08:53   03:56   09:31   07:02   Minustid   18:38   06:24   04:38   05:11   05:13   09:01       Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK
        367:49   377:12   387:56   396:49   400:45   410:16   417:18   Ej tid  ----->                           Minustid      
- Harald Bauer IFK Lidingö SOK 42:20 11:12   18:21   03:07   04:14   04:45                                       00:41   Harald Bauer IFK Lidingö SOK
        11:12   29:33   32:40   36:54   41:39                                       42:20      
- Reijo Korhonen Haninge SOK 327:39 12:20   07:53   03:07   06:11   03:07                                       295:01   Reijo Korhonen Haninge SOK
        12:20   20:13   23:20   29:31   32:38                                       327:39      
- Lars Gerhardsson Attunda OK 442:15 04:37   05:43   04:42   04:14   02:43   19:20                                   400:56   Lars Gerhardsson Attunda OK
        04:37   10:20   15:02   19:16   21:59   41:19                                   442:15      
                                                                       
                                                                       
Plac Bana B - 4,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12           Mål   Bana B - 4,7 km Klubb
1 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 52:20 04:14 (1) 05:14 (2) 02:32 (2) 02:03 (2) 10:55 (16) 02:03 (2) 08:28 (2) 03:57 (2) 02:41 (6) 01:57 (1) 04:36 (3) 03:01 (8)         00:39 (1) Karl-Erik Johansson OK Södertörn
        04:14 (1) 09:28 (1) 12:00 (1) 14:03 (1) 24:58 (2) 27:01 (2) 35:29 (1) 39:26 (1) 42:07 (1) 44:04 (1) 48:40 (1) 51:41 (1)         52:20 (1)    
2 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 56:54 05:22 (4) 07:40 (18) 04:03 (17) 01:58 (1) 07:35 (1) 02:49 (19) 07:18 (1) 06:46 (22) 02:10 (1) 02:24 (9) 04:54 (5) 03:14 (15)         00:41 (2) Lars Forsstedt Söders-Tyresö
        05:22 (4) 13:02 (12) 17:05 (12) 19:03 (10) 26:38 (7) 29:27 (9) 36:45 (3) 43:31 (6) 45:41 (5) 48:05 (5) 52:59 (3) 56:13 (2)         56:54 (2)    
3 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 57:28 05:51 (11) 05:34 (4) 02:23 (1) 03:17 (23) 08:22 (5) 02:40 (14) 09:44 (6) 04:08 (3) 03:13 (16) 02:37 (11) 05:05 (9) 03:30 (18)         01:04 (21) Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF
        05:51 (11) 11:25 (5) 13:48 (2) 17:05 (4) 25:27 (5) 28:07 (5) 37:51 (4) 41:59 (3) 45:12 (3) 47:49 (4) 52:54 (2) 56:24 (3)         57:28 (3)    
4 Sune Sisell OK Södertörn 57:31 05:49 (10) 06:05 (8) 02:49 (5) 02:39 (12) 08:34 (7) 02:15 (5) 10:08 (7) 05:31 (16) 02:24 (2) 02:13 (5) 04:57 (6) 03:13 (14)         00:54 (9) Sune Sisell OK Södertörn
        05:49 (10) 11:54 (7) 14:43 (5) 17:22 (6) 25:56 (6) 28:11 (6) 38:19 (5) 43:50 (7) 46:14 (6) 48:27 (6) 53:24 (4) 56:37 (4)         57:31 (4)    
5 Leif Åkerblom OK Österåker 58:08 05:09 (2) 06:14 (11) 02:39 (3) 02:04 (3) 08:29 (6) 02:21 (8) 11:32 (14) 04:26 (5) 02:37 (5) 02:12 (4) 06:20 (20) 03:11 (12)         00:54 (9) Leif Åkerblom OK Österåker
        05:09 (2) 11:23 (4) 14:02 (3) 16:06 (2) 24:35 (1) 26:56 (1) 38:28 (6) 42:54 (4) 45:31 (4) 47:43 (3) 54:03 (5) 57:14 (5)         58:08 (5)    
6 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 58:28 05:28 (5) 06:10 (9) 03:31 (9) 02:40 (13) 08:49 (8) 02:28 (11) 09:22 (5) 04:54 (8) 02:59 (11) 02:54 (19) 05:46 (16) 02:35 (4)         00:52 (8) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        05:28 (5) 11:38 (6) 15:09 (7) 17:49 (7) 26:38 (7) 29:06 (8) 38:28 (6) 43:22 (5) 46:21 (7) 49:15 (7) 55:01 (6) 57:36 (6)         58:28 (6)    
7 Matz Larsson Gustavsbergs OK 62:26 05:31 (6) 05:41 (5) 03:52 (13) 02:09 (4) 08:12 (3) 02:25 (10) 15:08 (25) 04:39 (6) 04:02 (23) 02:24 (9) 05:02 (8) 02:25 (3)         00:56 (12) Matz Larsson Gustavsbergs OK
        05:31 (6) 11:12 (3) 15:04 (6) 17:13 (5) 25:25 (4) 27:50 (4) 42:58 (10) 47:37 (9) 51:39 (10) 54:03 (10) 59:05 (10) 61:30 (7)         62:26 (7)    
8 Linda Sjögren Kamrat och IF KIF 62:52 08:54 (23) 05:13 (1) 02:43 (4) 02:28 (10) 08:02 (2) 01:45 (1) 10:18 (8) 08:37 (26) 02:32 (3) 03:02 (20) 04:26 (2) 04:11 (23)         00:41 (2) Linda Sjögren Kamrat och IF KIF
        08:54 (23) 14:07 (16) 16:50 (10) 19:18 (12) 27:20 (9) 29:05 (7) 39:23 (8) 48:00 (10) 50:32 (9) 53:34 (9) 58:00 (9) 62:11 (9)         62:52 (8)    
9 Christer Nilsson IF Spexarna 63:02 06:32 (16) 06:00 (7) 03:35 (12) 02:12 (7) 13:30 (26) 02:05 (3) 08:48 (3) 03:53 (1) 03:35 (19) 02:14 (6) 04:21 (1) 05:17 (26)         01:00 (17) Christer Nilsson IF Spexarna
        06:32 (16) 12:32 (9) 16:07 (8) 18:19 (8) 31:49 (15) 33:54 (11) 42:42 (9) 46:35 (8) 50:10 (8) 52:24 (8) 56:45 (7) 62:02 (8)         63:02 (9)    
10 Per-Johan Vikfors OK Österåker 64:00 05:19 (3) 05:32 (3) 03:31 (9) 02:20 (9) 08:16 (4) 02:30 (12) 09:09 (4) 04:47 (7) 02:51 (8) 02:45 (15) 09:46 (26) 06:26 (28)         00:48 (5) Per-Johan Vikfors OK Österåker
        05:19 (3) 10:51 (2) 14:22 (4) 16:42 (3) 24:58 (2) 27:28 (3) 36:37 (2) 41:24 (2) 44:15 (2) 47:00 (2) 56:46 (8) 63:12 (10)         64:00 (10)    
11 Åke Wansölin Söders-Tyresö 65:56 05:34 (7) 07:25 (17) 07:13 (27) 02:12 (7) 09:54 (11) 02:18 (6) 11:48 (16) 04:14 (4) 02:55 (9) 02:51 (18) 05:24 (12) 03:11 (12)         00:57 (14) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        05:34 (7) 12:59 (11) 20:12 (18) 22:24 (16) 32:18 (16) 34:36 (14) 46:24 (14) 50:38 (12) 53:33 (11) 56:24 (11) 61:48 (11) 64:59 (11)         65:56 (11)    
12 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 66:10 06:02 (13) 06:46 (13) 03:31 (9) 02:55 (18) 12:33 (23) 03:22 (24) 10:31 (9) 05:05 (11) 03:19 (17) 02:47 (16) 05:37 (13) 02:47 (5)         00:55 (11) Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK
        06:02 (13) 12:48 (10) 16:19 (9) 19:14 (11) 31:47 (14) 35:09 (16) 45:40 (13) 50:45 (13) 54:04 (13) 56:51 (12) 62:28 (13) 65:15 (12)         66:10 (12)    
13 Dan Klang Haninge SOK 66:17 06:07 (14) 06:10 (9) 04:34 (22) 02:09 (4) 11:14 (19) 03:12 (23) 13:22 (23) 05:15 (13) 03:07 (14) 02:15 (7) 04:47 (4) 03:05 (9)         01:00 (17) Dan Klang Haninge SOK
        06:07 (14) 12:17 (8) 16:51 (11) 19:00 (9) 30:14 (10) 33:26 (10) 46:48 (15) 52:03 (15) 55:10 (15) 57:25 (14) 62:12 (12) 65:17 (13)         66:17 (13)    
14 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 67:43 07:57 (22) 07:02 (15) 03:23 (8) 02:45 (16) 10:32 (14) 02:44 (16) 11:14 (13) 05:22 (14) 03:05 (13) 02:49 (17) 05:44 (15) 03:10 (11)         01:56 (27) Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        07:57 (22) 14:59 (18) 18:22 (15) 21:07 (15) 31:39 (12) 34:23 (13) 45:37 (12) 50:59 (14) 54:04 (13) 56:53 (13) 62:37 (14) 65:47 (14)         67:43 (14)    
14 Edgars Lakis OK Älvsjö-Örby 67:43 05:54 (12) 08:27 (20) 03:00 (6) 03:10 (20) 10:55 (16) 02:46 (17) 11:08 (12) 05:11 (12) 03:25 (18) 04:01 (26) 06:00 (18) 02:48 (6)         00:58 (16) Edgars Lakis OK Älvsjö-Örby
        05:54 (12) 14:21 (17) 17:21 (13) 20:31 (13) 31:26 (11) 34:12 (12) 45:20 (11) 50:31 (11) 53:56 (12) 57:57 (15) 63:57 (15) 66:45 (15)         67:43 (14)    
16 Tommy Lindberg Haninge SOK 68:29 11:50 (28) 05:41 (5) 04:01 (16) 02:11 (6) 09:15 (10) 02:20 (7) 12:09 (18) 08:33 (25) 02:33 (4) 02:06 (2) 04:58 (7) 02:09 (1)         00:43 (4) Tommy Lindberg Haninge SOK
        11:50 (28) 17:31 (23) 21:32 (22) 23:43 (20) 32:58 (17) 35:18 (17) 47:27 (17) 56:00 (19) 58:33 (19) 60:39 (19) 65:37 (16) 67:46 (16)         68:29 (16)    
17 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 68:57 05:36 (8) 08:28 (21) 08:38 (28) 02:37 (11) 09:06 (9) 02:24 (9) 11:44 (15) 04:54 (8) 04:34 (26) 02:23 (8) 05:21 (11) 02:24 (2)         00:48 (5) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        05:36 (8) 14:04 (15) 22:42 (25) 25:19 (22) 34:25 (18) 36:49 (18) 48:33 (18) 53:27 (16) 58:01 (17) 60:24 (18) 65:45 (17) 68:09 (17)         68:57 (17)    
18 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 70:30 06:50 (18) 07:05 (16) 04:05 (18) 02:43 (15) 10:58 (18) 02:58 (21) 12:32 (20) 06:32 (20) 03:01 (12) 03:16 (21) 06:06 (19) 03:23 (16)         01:01 (19) Torbjörn Hellquist Tullinge SK
        06:50 (18) 13:55 (14) 18:00 (14) 20:43 (14) 31:41 (13) 34:39 (15) 47:11 (16) 53:43 (17) 56:44 (16) 60:00 (16) 66:06 (19) 69:29 (18)         70:30 (18)    
19 Bo Norbäck Tullinge SK 72:56 06:34 (17) 06:44 (12) 07:07 (26) 02:42 (14) 12:12 (20) 02:42 (15) 10:39 (10) 05:24 (15) 03:57 (22) 02:11 (3) 05:39 (14) 05:56 (27)         01:09 (22) Bo Norbäck Tullinge SK
        06:34 (17) 13:18 (13) 20:25 (19) 23:07 (18) 35:19 (19) 38:01 (19) 48:40 (19) 54:04 (18) 58:01 (17) 60:12 (17) 65:51 (18) 71:47 (19)         72:56 (19)    
20 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 80:01 09:46 (25) 06:54 (14) 04:31 (21) 05:45 (27) 10:17 (12) 03:31 (26) 10:54 (11) 11:49 (27) 02:58 (10) 02:39 (12) 06:54 (21) 03:06 (10)         00:57 (14) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        09:46 (25) 16:40 (21) 21:11 (21) 26:56 (25) 37:13 (22) 40:44 (21) 51:38 (20) 63:27 (23) 66:25 (23) 69:04 (22) 75:58 (20) 79:04 (20)         80:01 (20)    
21 Martin Eriksson OK Södertörn 81:47 06:14 (15) 09:07 (23) 04:49 (23) 03:22 (25) 12:31 (22) 03:30 (25) 13:39 (24) 06:35 (21) 03:39 (20) 04:30 (27) 08:04 (24) 04:15 (24)         01:32 (26) Martin Eriksson OK Södertörn
        06:14 (15) 15:21 (19) 20:10 (17) 23:32 (19) 36:03 (20) 39:33 (20) 53:12 (22) 59:47 (20) 63:26 (20) 67:56 (21) 76:00 (21) 80:15 (21)         81:47 (21)    
22 Claes Andersson Snättringe SK 83:55 10:49 (26) 08:39 (22) 03:52 (13) 02:47 (17) 15:12 (27) 02:38 (13) 17:41 (27) 05:46 (17) 03:10 (15) 02:44 (14) 05:51 (17) 03:57 (20)         00:49 (7) Claes Andersson Snättringe SK
        10:49 (26) 19:28 (26) 23:20 (26) 26:07 (24) 41:19 (26) 43:57 (26) 61:38 (26) 67:24 (24) 70:34 (24) 73:18 (24) 79:09 (22) 83:06 (22)         83:55 (22)    
23 Eva Elnerud Sigtuna OK 86:24 06:57 (19) 12:50 (28) 05:00 (24) 03:00 (19) 10:24 (13) 02:57 (20) 11:53 (17) 07:57 (23) 05:01 (27) 05:52 (28) 10:38 (27) 02:52 (7)         01:03 (20) Eva Elnerud Sigtuna OK
        06:57 (19) 19:47 (27) 24:47 (27) 27:47 (26) 38:11 (23) 41:08 (23) 53:01 (21) 60:58 (22) 65:59 (22) 71:51 (23) 82:29 (23) 85:21 (23)         86:24 (23)    
24 Göran Kron KSIF 89:06 11:02 (27) 09:43 (24) 04:11 (20) 03:16 (22) 10:34 (15) 03:05 (22) 12:26 (19) 05:48 (18) 04:04 (24) 03:46 (23) 15:02 (28) 04:50 (25)         01:19 (24) Göran Kron KSIF
        11:02 (27) 20:45 (28) 24:56 (28) 28:12 (27) 38:46 (24) 41:51 (24) 54:17 (24) 60:05 (21) 64:09 (21) 67:55 (20) 82:57 (24) 87:47 (24)         89:06 (24)    
25 Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF 90:54 07:39 (21) 10:47 (27) 03:52 (14) 10:22 (28) 12:46 (24) 02:46 (17) 16:28 (26) 06:27 (19) 03:39 (20) 03:41 (22) 07:33 (22) 03:37 (19)         01:17 (23) Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF
        07:39 (21) 18:26 (25) 22:18 (23) 32:40 (28) 45:26 (27) 48:12 (27) 64:40 (27) 71:07 (27) 74:46 (27) 78:27 (27) 86:00 (27) 89:37 (26)         90:54 (25)    
26 Kurt Eriksson Vandrarringen 91:25 07:36 (20) 09:56 (25) 05:05 (25) 03:13 (21) 13:25 (25) 03:50 (28) 18:07 (28) 08:13 (24) 04:04 (24) 03:59 (25) 08:27 (25) 04:01 (21)         01:29 (25) Kurt Eriksson Vandrarringen
        07:36 (20) 17:32 (24) 22:37 (24) 25:50 (23) 39:15 (25) 43:05 (25) 61:12 (25) 69:25 (26) 73:29 (25) 77:28 (25) 85:55 (26) 89:56 (27)         91:25 (26)    
27 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 92:56 09:01 (24) 08:02 (19) 04:05 (18) 03:29 (26) 12:23 (21) 03:47 (27) 13:18 (22) 14:23 (28) 05:17 (28) 03:52 (24) 07:48 (23) 04:10 (22)         03:21 (28) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        09:01 (24) 17:03 (22) 21:08 (20) 24:37 (21) 37:00 (21) 40:47 (22) 54:05 (23) 68:28 (25) 73:45 (26) 77:37 (26) 85:25 (25) 89:35 (25)         92:56 (27)    
28 Göran Andersson Enebybergs IF 98:32 05:40 (9) 10:33 (26) 03:20 (7) 03:20 (24) 40:49 (28) 02:14 (4) 12:39 (21) 04:57 (10) 02:41 (6) 02:39 (12) 05:18 (10) 03:26 (17)         00:56 (12) Göran Andersson Enebybergs IF
        05:40 (9) 16:13 (20) 19:33 (16) 22:53 (17) 63:42 (28) 65:56 (28) 78:35 (28) 83:32 (28) 86:13 (28) 88:52 (28) 94:10 (28) 97:36 (28)         98:32 (28)    
- Leif Wallenbro Väsby OK 60:56 06:40   06:57   03:51   03:23   12:48   03:01   02:55   17:10                           04:11   Leif Wallenbro Väsby OK
        06:40   13:37   17:28   20:51   33:39   36:40   39:35   56:45                           60:56      
- Roland Löwgren Spårvägens OK 362:05 07:29   14:17   04:55   02:38   10:44   04:00   13:00   07:01   04:15                       293:46   Roland Löwgren Spårvägens OK
        07:29   21:46   26:41   29:19   40:03   44:03   57:03   64:04   68:19                       362:05      
                                                                       
                                                                       
Plac Bana C - 3,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8                           Mål   Bana C - 3,5 km Klubb
1 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 40:45 05:30 (4) 05:41 (1) 04:19 (31) 01:51 (1) 08:59 (3) 03:06 (18) 08:50 (1) 01:35 (2)                         00:54 (8) Anders Gärderud IFK Lidingö SOK
        05:30 (4) 11:11 (1) 15:30 (2) 17:21 (1) 26:20 (1) 29:26 (1) 38:16 (1) 39:51 (1)                         40:45 (1)    
2 Rolf Skoglund Hellas Orientering 41:42 04:49 (1) 06:49 (5) 04:31 (37) 02:28 (6) 08:13 (1) 03:03 (17) 09:36 (3) 01:24 (1)                         00:49 (3) Rolf Skoglund Hellas Orientering
        04:49 (1) 11:38 (2) 16:09 (3) 18:37 (3) 26:50 (2) 29:53 (2) 39:29 (2) 40:53 (2)                         41:42 (2)    
3 Rune Rådeström Snättringe SK 44:30 06:05 (8) 07:38 (14) 03:19 (6) 02:28 (6) 09:32 (6) 02:35 (6) 10:00 (8) 01:53 (10)                         01:00 (11) Rune Rådeström Snättringe SK
        06:05 (8) 13:43 (9) 17:02 (7) 19:30 (6) 29:02 (3) 31:37 (3) 41:37 (3) 43:30 (3)                         44:30 (3)    
4 Junia Birgersson Visborgs OK 45:18 08:57 (46) 06:01 (3) 03:20 (8) 01:56 (2) 10:00 (9) 02:29 (4) 09:20 (2) 02:26 (36)                         00:49 (3) Junia Birgersson Visborgs OK
        08:57 (46) 14:58 (18) 18:18 (12) 20:14 (9) 30:14 (7) 32:43 (7) 42:03 (4) 44:29 (4)                         45:18 (4)    
5 Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 47:51 05:28 (3) 08:39 (26) 02:37 (1) 02:04 (3) 10:38 (15) 02:50 (12) 11:42 (15) 01:43 (5)                         02:10 (57) Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK
        05:28 (3) 14:07 (11) 16:44 (4) 18:48 (4) 29:26 (4) 32:16 (5) 43:58 (5) 45:41 (5)                         47:51 (5)    
6 Lars Cedérus Snättringe SK 48:23 06:12 (11) 06:50 (6) 03:59 (20) 02:46 (17) 10:37 (14) 04:19 (50) 09:47 (4) 02:38 (40)                         01:15 (27) Lars Cedérus Snättringe SK
        06:12 (11) 13:02 (6) 17:01 (6) 19:47 (7) 30:24 (10) 34:43 (12) 44:30 (6) 47:08 (7)                         48:23 (6)    
7 Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF 48:51 07:15 (24) 07:32 (12) 03:12 (5) 02:37 (10) 09:36 (7) 03:12 (27) 12:22 (18) 02:12 (24)                         00:53 (7) Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF
        07:15 (24) 14:47 (16) 17:59 (11) 20:36 (12) 30:12 (6) 33:24 (8) 45:46 (8) 47:58 (9)                         48:51 (7)    
8 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 49:07 06:40 (16) 09:52 (36) 03:10 (3) 02:40 (12) 10:23 (12) 02:58 (14) 10:16 (9) 01:57 (15)                         01:11 (24) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        06:40 (16) 16:32 (25) 19:42 (18) 22:22 (17) 32:45 (15) 35:43 (15) 45:59 (9) 47:56 (8)                         49:07 (8)    
9 Malin Samuelsson Järla Orientering 49:08 04:57 (2) 06:44 (4) 03:21 (11) 02:41 (13) 12:03 (26) 02:25 (3) 13:03 (25) 01:47 (7)                         02:07 (55) Malin Samuelsson Järla Orientering
        04:57 (2) 11:41 (4) 15:02 (1) 17:43 (2) 29:46 (5) 32:11 (4) 45:14 (7) 47:01 (6)                         49:08 (9)    
10 Tage Sandberg Bromma-Vällingby SOK 49:56 05:42 (7) 05:58 (2) 06:04 (50) 02:35 (9) 11:06 (18) 03:17 (30) 12:25 (19) 01:44 (6)                         01:05 (15) Tage Sandberg Bromma-Vällingby SOK
        05:42 (7) 11:40 (3) 17:44 (9) 20:19 (10) 31:25 (13) 34:42 (11) 47:07 (11) 48:51 (10)                         49:56 (10)    
11 Bo Hedlund IFK Enskede 49:57 07:18 (25) 08:08 (19) 03:20 (8) 02:18 (5) 10:05 (10) 03:11 (25) 12:39 (21) 01:53 (10)                         01:05 (15) Bo Hedlund IFK Enskede
        07:18 (25) 15:26 (22) 18:46 (15) 21:04 (13) 31:09 (12) 34:20 (10) 46:59 (10) 48:52 (11)                         49:57 (11)    
12 Anna Blomgren Tullinge SK 50:05 06:34 (15) 08:09 (20) 05:28 (46) 02:43 (15) 10:58 (17) 03:30 (36) 09:59 (7) 01:53 (10)                         00:51 (5) Anna Blomgren Tullinge SK
        06:34 (15) 14:43 (15) 20:11 (22) 22:54 (21) 33:52 (18) 37:22 (19) 47:21 (12) 49:14 (12)                         50:05 (12)    
13 Jan Dahlin Hellas Orientering 51:36 05:37 (5) 08:12 (21) 06:36 (52) 04:57 (57) 09:13 (4) 02:45 (9) 10:57 (11) 02:14 (26)                         01:05 (15) Jan Dahlin Hellas Orientering
        05:37 (5) 13:49 (10) 20:25 (23) 25:22 (28) 34:35 (19) 37:20 (18) 48:17 (14) 50:31 (14)                         51:36 (13)    
14 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 51:41 05:38 (6) 07:13 (9) 04:03 (23) 02:17 (4) 11:08 (19) 02:21 (1) 15:19 (45) 01:40 (4)                         02:02 (53) Per-Erik Wåhlberg OK Linné
        05:38 (6) 12:51 (5) 16:54 (5) 19:11 (5) 30:19 (8) 32:40 (6) 47:59 (13) 49:39 (13)                         51:41 (14)    
15 Olle Arman Nyköpings OK 51:58 07:03 (19) 07:49 (16) 03:49 (17) 02:51 (22) 10:17 (11) 04:11 (48) 13:08 (27) 01:53 (10)                         00:57 (10) Olle Arman Nyköpings OK
        07:03 (19) 14:52 (17) 18:41 (13) 21:32 (15) 31:49 (14) 36:00 (16) 49:08 (16) 51:01 (15)                         51:58 (15)    
16 Håkan Boije Attunda OK 52:13 06:59 (18) 07:38 (14) 04:20 (33) 03:01 (29) 11:44 (24) 03:11 (25) 11:36 (14) 02:38 (40)                         01:06 (19) Håkan Boije Attunda OK
        06:59 (18) 14:37 (13) 18:57 (16) 21:58 (16) 33:42 (17) 36:53 (17) 48:29 (15) 51:07 (16)                         52:13 (16)    
17 Aila Halttunen Haninge SOK 52:26 06:20 (14) 08:19 (23) 06:01 (49) 02:39 (11) 13:03 (35) 03:07 (21) 09:54 (5) 02:08 (20)                         00:55 (9) Aila Halttunen Haninge SOK
        06:20 (14) 14:39 (14) 20:40 (25) 23:19 (23) 36:22 (23) 39:29 (22) 49:23 (17) 51:31 (17)                         52:26 (17)    
18 Ann-Marie Holmström Lidköpings VSK 53:13 07:06 (21) 07:25 (10) 03:20 (9) 02:30 (8) 09:59 (8) 04:30 (53) 14:47 (41) 02:05 (17)                         01:31 (40) Ann-Marie Holmström Lidköpings VSK
        07:06 (21) 14:31 (12) 17:51 (10) 20:21 (11) 30:20 (9) 34:50 (13) 49:37 (18) 51:42 (18)                         53:13 (18)    
19 Anna-Karin Johansson Vandrarringen 54:31 08:04 (34) 09:00 (29) 04:07 (26) 04:25 (54) 11:17 (20) 03:22 (33) 10:57 (11) 02:09 (22)                         01:10 (21) Anna-Karin Johansson Vandrarringen
        08:04 (34) 17:04 (27) 21:11 (26) 25:36 (30) 36:53 (24) 40:15 (25) 51:12 (19) 53:21 (19)                         54:31 (19)    
20 Kurt Andersson Enebybergs IF 55:00 07:19 (28) 08:26 (25) 03:59 (20) 02:56 (25) 12:41 (30) 03:10 (24) 13:07 (26) 02:12 (24)                         01:10 (21) Kurt Andersson Enebybergs IF
        07:19 (28) 15:45 (23) 19:44 (20) 22:40 (19) 35:21 (22) 38:31 (20) 51:38 (21) 53:50 (21)                         55:00 (20)    
21 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 55:27 06:13 (12) 07:26 (11) 03:32 (12) 02:41 (13) 10:53 (16) 03:00 (15) 17:44 (50) 02:00 (16)                         01:58 (52) Leif Strandberg Gustavsbergs OK
        06:13 (12) 13:39 (8) 17:11 (8) 19:52 (8) 30:45 (11) 33:45 (9) 51:29 (20) 53:29 (20)                         55:27 (21)    
22 Ulf Stridh Snättringe SK 56:06 07:04 (20) 08:02 (18) 03:36 (14) 02:49 (20) 17:00 (48) 03:06 (18) 10:38 (10) 02:22 (35)                         01:29 (39) Ulf Stridh Snättringe SK
        07:04 (20) 15:06 (19) 18:42 (14) 21:31 (14) 38:31 (27) 41:37 (26) 52:15 (22) 54:37 (22)                         56:06 (22)    
23 Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK 56:44 07:18 (25) 08:49 (28) 03:35 (13) 03:02 (31) 12:33 (29) 03:17 (30) 14:38 (39) 02:15 (29)                         01:17 (31) Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK
        07:18 (25) 16:07 (24) 19:42 (18) 22:44 (20) 35:17 (21) 38:34 (21) 53:12 (23) 55:27 (23)                         56:44 (23)    
24 Reine Borgström Skogsluffarnas OK 57:52 07:11 (23) 10:48 (39) 05:01 (42) 03:04 (33) 12:23 (28) 04:01 (44) 12:42 (22) 01:51 (8)                         00:51 (5) Reine Borgström Skogsluffarnas OK
        07:11 (23) 17:59 (32) 23:00 (33) 26:04 (32) 38:27 (26) 42:28 (27) 55:10 (26) 57:01 (25)                         57:52 (24)    
25 Leif Nordin Tureberg IF 58:00 06:17 (13) 07:09 (7) 07:10 (54) 02:49 (20) 09:21 (5) 02:43 (8) 19:34 (55) 01:53 (10)                         01:04 (12) Leif Nordin Tureberg IF
        06:17 (13) 13:26 (7) 20:36 (24) 23:25 (24) 32:46 (16) 35:29 (14) 55:03 (25) 56:56 (24)                         58:00 (25)    
26 Jan-Olof Malm Sigtuna OK 58:53 08:42 (41) 11:48 (44) 04:45 (41) 03:19 (42) 11:45 (25) 03:13 (28) 11:54 (16) 01:52 (9)                         01:35 (41) Jan-Olof Malm Sigtuna OK
        08:42 (41) 20:30 (40) 25:15 (39) 28:34 (39) 40:19 (31) 43:32 (30) 55:26 (27) 57:18 (27)                         58:53 (26)    
27 Göran Frisk Attunda OK 59:14 12:55 (55) 07:36 (13) 03:07 (2) 02:56 (25) 13:25 (37) 03:45 (38) 12:42 (22) 02:08 (20)                         00:40 (1) Göran Frisk Attunda OK
        12:55 (55) 20:31 (41) 23:38 (35) 26:34 (34) 39:59 (30) 43:44 (31) 56:26 (29) 58:34 (28)                         59:14 (27)    
28 Svante Frid Enebyberg IF 59:16 09:27 (47) 07:11 (8) 03:11 (4) 03:06 (36) 12:14 (27) 05:00 (54) 14:39 (40) 02:21 (33)                         02:07 (55) Svante Frid Enebyberg IF
        09:27 (47) 16:38 (26) 19:49 (21) 22:55 (22) 35:09 (20) 40:09 (23) 54:48 (24) 57:09 (26)                         59:16 (28)    
29 Helena Korhonen Haninge SOK 60:12 12:43 (53) 10:54 (41) 03:49 (18) 02:48 (19) 12:55 (33) 02:32 (5) 12:14 (17) 01:36 (3)                         00:41 (2) Helena Korhonen Haninge SOK
        12:43 (53) 23:37 (49) 27:26 (47) 30:14 (43) 43:09 (37) 45:41 (36) 57:55 (32) 59:31 (30)                         60:12 (29)    
30 Ingrid Graneli Haninge SOK 60:29 07:29 (30) 11:57 (46) 05:17 (44) 03:04 (33) 11:36 (22) 03:45 (38) 12:54 (24) 03:05 (49)                         01:22 (32) Ingrid Graneli Haninge SOK
        07:29 (30) 19:26 (38) 24:43 (37) 27:47 (36) 39:23 (29) 43:08 (28) 56:02 (28) 59:07 (29)                         60:29 (30)    
31 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 60:43 17:55 (60) 07:57 (17) 04:08 (28) 02:47 (18) 11:17 (20) 03:07 (21) 09:55 (6) 02:26 (36)                         01:11 (24) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        17:55 (60) 25:52 (51) 30:00 (50) 32:47 (50) 44:04 (40) 47:11 (39) 57:06 (30) 59:32 (31)                         60:43 (31)    
32 Eva-Stina Svärd Haninge SOK 60:49 07:18 (25) 09:48 (34) 04:41 (40) 03:00 (28) 13:56 (39) 04:27 (51) 14:24 (35) 02:05 (17)                         01:10 (21) Eva-Stina Svärd Haninge SOK
        07:18 (25) 17:06 (28) 21:47 (28) 24:47 (26) 38:43 (28) 43:10 (29) 57:34 (31) 59:39 (32)                         60:49 (32)    
33 Christer Hedin IFK Enskede 62:24 07:28 (29) 11:51 (45) 03:19 (6) 02:45 (16) 11:42 (23) 03:06 (18) 18:08 (52) 03:00 (48)                         01:05 (15) Christer Hedin IFK Enskede
        07:28 (29) 19:19 (36) 22:38 (31) 25:23 (29) 37:05 (25) 40:11 (24) 58:19 (34) 61:19 (33)                         62:24 (33)    
34 Carin Runqvist Järfälla OK 64:46 09:40 (49) 09:50 (35) 04:08 (27) 04:43 (56) 14:56 (43) 03:19 (32) 14:10 (33) 02:17 (31)                         01:43 (48) Carin Runqvist Järfälla OK
        09:40 (49) 19:30 (39) 23:38 (35) 28:21 (38) 43:17 (38) 46:36 (38) 60:46 (35) 63:03 (34)                         64:46 (34)    
35 Göran Johansson Snättringe SK 65:46 08:14 (37) 11:05 (42) 04:02 (22) 02:55 (24) 17:11 (50) 03:00 (15) 15:37 (46) 02:14 (26)                         01:28 (38) Göran Johansson Snättringe SK
        08:14 (37) 19:19 (36) 23:21 (34) 26:16 (33) 43:27 (39) 46:27 (37) 62:04 (38) 64:18 (36)                         65:46 (35)    
36 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 65:55 08:36 (40) 12:04 (47) 04:19 (31) 03:08 (37) 12:50 (32) 03:48 (40) 13:13 (28) 06:32 (58)                         01:25 (35) Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK
        08:36 (40) 20:40 (42) 24:59 (38) 28:07 (37) 40:57 (32) 44:45 (33) 57:58 (33) 64:30 (38)                         65:55 (36)    
37 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 65:57 08:55 (44) 13:00 (52) 12:56 (60) 03:44 (48) 08:44 (2) 02:22 (2) 12:25 (19) 02:15 (28)                         01:36 (42) Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        08:55 (44) 21:55 (48) 34:51 (56) 38:35 (56) 47:19 (47) 49:41 (45) 62:06 (39) 64:21 (37)                         65:57 (37)    
38 Margareta Hjelmkvist Gustavsbergs OK 66:06 07:32 (31) 09:36 (33) 04:32 (38) 02:56 (25) 20:51 (53) 02:55 (13) 14:01 (32) 02:39 (42)                         01:04 (12) Margareta Hjelmkvist Gustavsbergs OK
        07:32 (31) 17:08 (29) 21:40 (27) 24:36 (25) 45:27 (44) 48:22 (42) 62:23 (40) 65:02 (39)                         66:06 (38)    
39 Bengt Friberg Järfälla OK 66:21 17:04 (59) 08:15 (22) 03:36 (14) 03:19 (42) 12:45 (31) 03:13 (28) 14:21 (34) 02:32 (39)                         01:16 (29) Bengt Friberg Järfälla OK
        17:04 (59) 25:19 (50) 28:55 (49) 32:14 (49) 44:59 (43) 48:12 (41) 62:33 (41) 65:05 (40)                         66:21 (39)    
40 Leif Hermundstad Snättringe SK 66:41 08:09 (35) 10:08 (38) 04:30 (36) 04:12 (51) 14:01 (40) 03:37 (37) 16:09 (48) 02:52 (47)                         03:03 (58) Leif Hermundstad Snättringe SK
        08:09 (35) 18:17 (33) 22:47 (32) 26:59 (35) 41:00 (33) 44:37 (32) 60:46 (35) 63:38 (35)                         66:41 (40)    
41 Hugo Isgren IFK Enskede 66:58 08:12 (36) 13:14 (53) 05:24 (45) 03:11 (38) 14:07 (41) 04:29 (52) 14:35 (37) 02:21 (33)                         01:25 (35) Hugo Isgren IFK Enskede
        08:12 (36) 21:26 (44) 26:50 (45) 30:01 (42) 44:08 (41) 48:37 (43) 63:12 (42) 65:33 (41)                         66:58 (41)    
42 Jan Larsson Tullinge SK 67:20 06:53 (17) 08:25 (24) 06:43 (53) 03:04 (33) 22:12 (55) 02:39 (7) 13:52 (31) 02:18 (32)                         01:14 (26) Jan Larsson Tullinge SK
        06:53 (17) 15:18 (21) 22:01 (29) 25:05 (27) 47:17 (46) 49:56 (46) 63:48 (44) 66:06 (42)                         67:20 (42)    
43 Kristina Klang Haninge SOK 67:29 07:47 (33) 10:48 (39) 07:38 (56) 03:23 (45) 13:20 (36) 05:53 (57) 14:51 (43) 02:45 (46)                         01:04 (12) Kristina Klang Haninge SOK
        07:47 (33) 18:35 (35) 26:13 (43) 29:36 (41) 42:56 (36) 48:49 (44) 63:40 (43) 66:25 (43)                         67:29 (43)    
44 Jan Olof Norén Järla Orientering 70:18 07:06 (21) 10:06 (37) 05:05 (43) 03:31 (47) 16:15 (46) 03:24 (34) 20:05 (56) 03:21 (52)                         01:25 (35) Jan Olof Norén Järla Orientering
        07:06 (21) 17:12 (31) 22:17 (30) 25:48 (31) 42:03 (35) 45:27 (35) 65:32 (46) 68:53 (44)                         70:18 (44)    
45 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 70:25 07:35 (32) 09:35 (32) 08:55 (58) 04:21 (53) 14:25 (42) 02:45 (9) 13:34 (30) 07:53 (59)                         01:22 (32) Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK
        07:35 (32) 17:10 (30) 26:05 (42) 30:26 (44) 44:51 (42) 47:36 (40) 61:10 (37) 69:03 (45)                         70:25 (45)    
46 Anna Perneby Tullinge SK 70:31 09:42 (50) 12:11 (48) 03:49 (17) 04:57 (57) 10:29 (13) 04:04 (46) 21:53 (59) 02:11 (23)                         01:15 (27) Anna Perneby Tullinge SK
        09:42 (50) 21:53 (47) 25:42 (40) 30:39 (46) 41:08 (34) 45:12 (34) 67:05 (48) 69:16 (46)                         70:31 (46)    
47 Mats Törngren OK Linné 70:42 10:49 (51) 15:43 (54) 04:05 (24) 03:16 (41) 13:54 (38) 03:26 (35) 15:51 (47) 02:15 (28)                         01:23 (34) Mats Törngren OK Linné
        10:49 (51) 26:32 (53) 30:37 (51) 33:53 (52) 47:47 (49) 51:13 (48) 67:04 (47) 69:19 (47)                         70:42 (47)    
48 Per Södersten OK Ravinen 71:56 06:10 (10) 28:37 (60) 03:36 (14) 03:14 (40) 12:57 (34) 03:09 (23) 11:02 (13) 02:05 (17)                         01:06 (19) Per Södersten OK Ravinen
        06:10 (10) 34:47 (60) 38:23 (59) 41:37 (58) 54:34 (53) 57:43 (52) 68:45 (49) 70:50 (48)                         71:56 (48)    
49 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 73:35 09:36 (48) 11:24 (43) 05:42 (47) 03:53 (50) 16:23 (47) 07:09 (58) 14:57 (44) 02:40 (43)                         01:51 (51) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        09:36 (48) 21:00 (43) 26:42 (44) 30:35 (45) 46:58 (45) 54:07 (50) 69:04 (50) 71:44 (49)                         73:35 (49)    
50 Göran Haglund Haninge SOK 74:13 08:46 (42) 09:33 (31) 08:51 (57) 03:52 (49) 17:09 (49) 02:47 (11) 13:29 (29) 08:09 (60)                         01:37 (44) Göran Haglund Haninge SOK
        08:46 (42) 18:19 (34) 27:10 (46) 31:02 (47) 48:11 (50) 50:58 (47) 64:27 (45) 72:36 (50)                         74:13 (50)    
51 Lars Dyrhage Järfälla OK 75:14 12:49 (54) 08:43 (27) 06:17 (51) 04:15 (52) 15:42 (44) 04:07 (47) 19:11 (53) 02:31 (38)                         01:39 (47) Lars Dyrhage Järfälla OK
        12:49 (54) 21:32 (45) 27:49 (48) 32:04 (48) 47:46 (48) 51:53 (49) 71:04 (51) 73:35 (51)                         75:14 (51)    
52 Åke Linderoth Sundbybergs IK 80:14 08:54 (43) 17:50 (55) 06:00 (48) 04:28 (55) 16:09 (45) 05:09 (55) 16:56 (49) 03:11 (50)                         01:37 (44) Åke Linderoth Sundbybergs IK
        08:54 (43) 26:44 (56) 32:44 (55) 37:12 (55) 53:21 (52) 58:30 (53) 75:26 (52) 78:37 (52)                         80:14 (52)    
53 Karin Edström Skogsluffarnas OK 81:27 08:55 (44) 12:43 (50) 04:06 (25) 03:13 (39) 22:37 (56) 03:53 (42) 21:16 (57) 02:42 (44)                         02:02 (53) Karin Edström Skogsluffarnas OK
        08:55 (44) 21:38 (46) 25:44 (41) 28:57 (40) 51:34 (51) 55:27 (51) 76:43 (53) 79:25 (53)                         81:27 (53)    
54 Sören Johansson Sala OK 83:17 06:09 (9) 09:03 (30) 04:27 (35) 02:53 (23) 33:36 (57) 04:01 (44) 17:50 (51) 03:32 (53)                         01:46 (50) Sören Johansson Sala OK
        06:09 (9) 15:12 (20) 19:39 (17) 22:32 (18) 56:08 (55) 60:09 (55) 77:59 (54) 81:31 (54)                         83:17 (54)    
55 Roland Persson IFK Enskede 83:27 13:55 (57) 12:45 (51) 04:35 (39) 03:19 (42) 20:24 (52) 04:11 (48) 19:21 (54) 03:13 (51)                         01:44 (49) Roland Persson IFK Enskede
        13:55 (57) 26:40 (55) 31:15 (54) 34:34 (54) 54:58 (54) 59:09 (54) 78:30 (55) 81:43 (55)                         83:27 (55)    
56 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 88:09 08:22 (38) 22:51 (59) 04:08 (27) 03:28 (46) 17:30 (51) 13:02 (60) 14:48 (42) 02:44 (45)                         01:16 (29) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        08:22 (38) 31:13 (58) 35:21 (57) 38:49 (57) 56:19 (56) 69:21 (56) 84:09 (56) 86:53 (56)                         88:09 (56)    
57 Birgitta Klang Långhundra IF 95:45 13:49 (56) 12:40 (49) 04:17 (30) 03:02 (30) 38:20 (59) 03:50 (41) 14:37 (38) 03:33 (54)                         01:37 (45) Birgitta Klang Långhundra IF
        13:49 (56) 26:29 (52) 30:46 (52) 33:48 (51) 72:08 (58) 75:58 (57) 90:35 (57) 94:08 (57)                         95:45 (57)    
58 Eva von Heijne Sigtuna OK 95:57 08:23 (39) 18:10 (57) 04:26 (34) 03:02 (30) 38:13 (58) 03:59 (43) 14:29 (36) 03:39 (56)                         01:36 (42) Eva von Heijne Sigtuna OK
        08:23 (39) 26:33 (54) 30:59 (53) 34:01 (53) 72:14 (59) 76:13 (58) 90:42 (58) 94:21 (58)                         95:57 (58)    
59 Ingvar Oskarsson Klubblös 109:26 15:46 (58) 18:16 (58) 09:31 (59) 06:49 (59) 21:29 (54) 05:41 (56) 25:08 (60) 03:35 (55)                         03:11 (59) Ingvar Oskarsson Klubblös
        15:46 (58) 34:02 (59) 43:33 (60) 50:22 (59) 71:51 (57) 77:32 (59) 102:40 (59) 106:15 (59)                         109:26 (59)    
60 Olle Jacobson Rotebro IS 135:12 11:46 (52) 18:02 (56) 07:14 (55) 13:58 (60) 43:59 (60) 10:48 (59) 21:28 (58) 04:23 (57)                         03:34 (60) Olle Jacobson Rotebro IS
        11:46 (52) 29:48 (57) 37:02 (58) 51:00 (60) 94:59 (60) 105:47 (60) 127:15 (60) 131:38 (60)                         135:12 (60)    
- John Östlund Sundbybergs IK 59:36 08:07   10:48   04:01   02:44   30:01   02:16                                   01:39   John Östlund Sundbybergs IK
        08:07   18:55   22:56   25:40   55:41   57:57                                   59:36      
- Björn Simons Sundbybergs IK 80:38 10:35   15:27   06:23   03:53   15:38   04:59   20:23                               03:20   Björn Simons Sundbybergs IK
        10:35   26:02   32:25   36:18   51:56   56:55   77:18                               80:38      
- Tommy Svensson Klubblös 361:03 23:50   10:08   03:56   03:15   17:15   13:56                                   288:43   Tommy Svensson Klubblös
        23:50   33:58   37:54   41:09   58:24   72:20                                   361:03      
                                                                       
                                                                       
Plac Bana D - 2,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7                               Mål   Bana D - 2,6 km Klubb
1 Per Ljung Stockholms OK 29:35 04:58 (1) 03:09 (1) 01:59 (1) 04:46 (1) 07:21 (2) 04:11 (1) 02:35 (1)                             00:36 (1) Per Ljung Stockholms OK
        04:58 (1) 08:07 (1) 10:06 (1) 14:52 (1) 22:13 (1) 26:24 (1) 28:59 (1)                             29:35 (1)    
2 Rune Carlsson Sundbybergs IK 36:51 06:48 (3) 04:47 (5) 03:23 (7) 05:03 (2) 06:46 (1) 05:36 (3) 03:27 (2)                             01:01 (4) Rune Carlsson Sundbybergs IK
        06:48 (3) 11:35 (4) 14:58 (3) 20:01 (2) 26:47 (2) 32:23 (2) 35:50 (2)                             36:51 (2)    
3 Christer Andersson ATG 41:11 06:52 (4) 04:42 (4) 02:51 (2) 06:50 (9) 08:39 (7) 06:46 (10) 03:33 (3)                             00:58 (2) Christer Andersson ATG
        06:52 (4) 11:34 (3) 14:25 (2) 21:15 (3) 29:54 (3) 36:40 (3) 40:13 (3)                             41:11 (3)    
4 Kenneth Berglund Hellas Orientering 44:16 08:22 (16) 04:15 (2) 03:20 (4) 06:33 (6) 09:11 (9) 06:12 (5) 05:02 (24)                             01:21 (11) Kenneth Berglund Hellas Orientering
        08:22 (16) 12:37 (6) 15:57 (5) 22:30 (4) 31:41 (4) 37:53 (4) 42:55 (5)                             44:16 (4)    
5 Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK 44:23 07:59 (10) 05:11 (11) 03:20 (4) 08:31 (20) 07:25 (3) 06:18 (6) 03:46 (7)                             01:53 (30) Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK
        07:59 (10) 13:10 (11) 16:30 (7) 25:01 (8) 32:26 (5) 38:44 (5) 42:30 (4)                             44:23 (5)    
6 Bo Romson Hellas Orientering 45:18 08:04 (11) 05:31 (16) 03:21 (6) 06:00 (5) 10:31 (17) 06:04 (4) 04:18 (17)                             01:29 (19) Bo Romson Hellas Orientering
        08:04 (11) 13:35 (12) 16:56 (8) 22:56 (5) 33:27 (6) 39:31 (6) 43:49 (6)                             45:18 (6)    
7 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 45:33 07:32 (7) 09:55 (45) 04:12 (18) 05:23 (3) 07:52 (5) 05:30 (2) 03:50 (8)                             01:19 (10) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK
        07:32 (7) 17:27 (25) 21:39 (22) 27:02 (11) 34:54 (10) 40:24 (7) 44:14 (7)                             45:33 (7)    
8 Helen Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 46:42 08:15 (13) 04:51 (6) 04:16 (19) 08:07 (18) 09:17 (10) 06:26 (7) 04:06 (11)                             01:24 (14) Helen Törnros Tumba-Mälarhöjden OK
        08:15 (13) 13:06 (10) 17:22 (9) 25:29 (9) 34:46 (8) 41:12 (8) 45:18 (8)                             46:42 (8)    
9 Richard Welander OK Älvsjö-Örby 47:33 08:17 (15) 05:42 (17) 03:27 (8) 06:38 (8) 10:20 (16) 07:13 (13) 04:13 (15)                             01:43 (26) Richard Welander OK Älvsjö-Örby
        08:17 (15) 13:59 (14) 17:26 (10) 24:04 (7) 34:24 (7) 41:37 (9) 45:50 (9)                             47:33 (9)    
10 Ulf Rosberg OK Älvsjö-Örby 48:02 06:33 (2) 04:58 (8) 03:54 (14) 07:44 (15) 11:42 (27) 07:47 (22) 04:11 (14)                             01:13 (7) Ulf Rosberg OK Älvsjö-Örby
        06:33 (2) 11:31 (2) 15:25 (4) 23:09 (6) 34:51 (9) 42:38 (10) 46:49 (10)                             48:02 (10)    
11 Olle Öberg Skogsluffarnas OK 50:33 08:54 (17) 05:15 (12) 03:55 (15) 07:40 (14) 10:15 (15) 07:49 (23) 05:19 (28)                             01:26 (18) Olle Öberg Skogsluffarnas OK
        08:54 (17) 14:09 (15) 18:04 (12) 25:44 (10) 35:59 (13) 43:48 (13) 49:07 (11)                             50:33 (11)    
12 Benny Alfordsson Tullinge SK 51:12 10:08 (27) 05:05 (9) 04:43 (21) 07:34 (13) 11:19 (21) 07:15 (14) 03:45 (6)                             01:23 (12) Benny Alfordsson Tullinge SK
        10:08 (27) 15:13 (17) 19:56 (15) 27:30 (12) 38:49 (17) 46:04 (16) 49:49 (12)                             51:12 (12)    
13 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 51:43 06:56 (5) 05:43 (18) 05:13 (26) 09:48 (33) 08:15 (6) 07:33 (18) 06:59 (47)                             01:16 (9) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        06:56 (5) 12:39 (7) 17:52 (11) 27:40 (14) 35:55 (12) 43:28 (12) 50:27 (15)                             51:43 (13)    
14 Jan Bojling Solna OK 52:04 09:30 (20) 04:20 (3) 06:34 (48) 07:47 (16) 09:48 (13) 07:25 (16) 05:05 (25)                             01:35 (21) Jan Bojling Solna OK
        09:30 (20) 13:50 (13) 20:24 (17) 28:11 (19) 37:59 (16) 45:24 (15) 50:29 (16)                             52:04 (14)    
15 Gunvor Sandberg Bromma-Vällingby SOK 52:43 07:12 (6) 05:18 (13) 03:46 (11) 11:28 (45) 07:48 (4) 07:32 (17) 07:07 (48)                             02:32 (48) Gunvor Sandberg Bromma-Vällingby SOK
        07:12 (6) 12:30 (5) 16:16 (6) 27:44 (16) 35:32 (11) 43:04 (11) 50:11 (14)                             52:43 (15)    
16 Stig Lindskog Visborgs OK 53:03 09:55 (25) 08:03 (37) 04:06 (17) 07:19 (12) 11:02 (18) 07:34 (19) 03:40 (5)                             01:24 (14) Stig Lindskog Visborgs OK
        09:55 (25) 17:58 (26) 22:04 (23) 29:23 (20) 40:25 (19) 47:59 (18) 51:39 (17)                             53:03 (16)    
17 Hans Carlsson Hellas Orientering 54:45 13:07 (42) 07:29 (32) 04:03 (16) 07:08 (11) 11:51 (29) 06:28 (8) 03:39 (4)                             01:00 (3) Hans Carlsson Hellas Orientering
        13:07 (42) 20:36 (33) 24:39 (30) 31:47 (23) 43:38 (25) 50:06 (23) 53:45 (19)                             54:45 (17)    
18 Lars Persson Väsby OK 54:49 09:42 (22) 06:13 (21) 06:14 (42) 05:39 (4) 14:51 (45) 06:47 (11) 03:58 (10)                             01:25 (16) Lars Persson Väsby OK
        09:42 (22) 15:55 (19) 22:09 (24) 27:48 (17) 42:39 (22) 49:26 (20) 53:24 (18)                             54:49 (18)    
19 Lars Nordin Solna OK 55:02 10:10 (28) 05:25 (14) 03:18 (3) 08:38 (22) 09:47 (12) 07:10 (12) 05:38 (36)                             04:56 (55) Lars Nordin Solna OK
        10:10 (28) 15:35 (18) 18:53 (14) 27:31 (13) 37:18 (14) 44:28 (14) 50:06 (13)                             55:02 (19)    
20 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 55:08 07:44 (8) 05:05 (9) 07:48 (50) 12:59 (48) 09:01 (8) 07:15 (14) 04:08 (12)                             01:08 (6) Jan-Erik Wiberg Järla Orientering
        07:44 (8) 12:49 (9) 20:37 (18) 33:36 (27) 42:37 (21) 49:52 (22) 54:00 (22)                             55:08 (20)    
21 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 55:26 10:24 (30) 06:04 (20) 04:35 (20) 06:50 (9) 11:35 (26) 08:56 (33) 05:28 (34)                             01:34 (20) Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK
        10:24 (30) 16:28 (23) 21:03 (19) 27:53 (18) 39:28 (18) 48:24 (19) 53:52 (20)                             55:26 (21)    
22 Leif Nilsson Västerås SOK 55:59 09:32 (21) 06:47 (25) 03:53 (12) 10:15 (35) 11:21 (23) 07:44 (21) 04:22 (18)                             02:05 (39) Leif Nilsson Västerås SOK
        09:32 (21) 16:19 (21) 20:12 (16) 30:27 (22) 41:48 (20) 49:32 (21) 53:54 (21)                             55:59 (22)    
23 Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF 56:59 07:44 (8) 04:56 (7) 09:33 (54) 10:29 (39) 10:13 (14) 08:10 (27) 04:14 (16)                             01:40 (23) Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF
        07:44 (8) 12:40 (8) 22:13 (25) 32:42 (25) 42:55 (23) 51:05 (24) 55:19 (23)                             56:59 (23)    
24 Bertil Ljungemyr IFK Lidingö SOK 57:02 09:05 (18) 05:27 (15) 03:44 (10) 09:26 (30) 09:38 (11) 10:24 (47) 08:13 (52)                             01:05 (5) Bertil Ljungemyr IFK Lidingö SOK
        09:05 (18) 14:32 (16) 18:16 (13) 27:42 (15) 37:20 (15) 47:44 (17) 55:57 (24)                             57:02 (24)    
25 Lennart Hyllengren Tumba-Mälarhöjden OK 59:35 09:56 (26) 08:50 (41) 05:15 (27) 08:39 (23) 11:06 (20) 09:02 (34) 05:01 (23)                             01:46 (27) Lennart Hyllengren Tumba-Mälarhöjden OK
        09:56 (26) 18:46 (28) 24:01 (27) 32:40 (24) 43:46 (26) 52:48 (25) 57:49 (25)                             59:35 (25)    
26 Karl-Erik Mogren Snättringe SK 60:02 09:51 (23) 06:13 (21) 05:19 (29) 08:37 (21) 13:11 (36) 10:11 (45) 04:43 (21)                             01:57 (33) Karl-Erik Mogren Snättringe SK
        09:51 (23) 16:04 (20) 21:23 (20) 30:00 (21) 43:11 (24) 53:22 (26) 58:05 (26)                             60:02 (26)    
27 Jan Brundell Solna OK 60:41 10:39 (31) 10:15 (47) 04:53 (22) 08:45 (25) 11:20 (22) 08:13 (28) 04:56 (22)                             01:40 (23) Jan Brundell Solna OK
        10:39 (31) 20:54 (35) 25:47 (32) 34:32 (28) 45:52 (27) 54:05 (27) 59:01 (27)                             60:41 (27)    
28 Ingvar Jansson Sundbybergs IK 62:01 08:04 (11) 10:37 (48) 06:30 (47) 07:47 (16) 14:14 (43) 07:50 (24) 04:08 (12)                             02:51 (51) Ingvar Jansson Sundbybergs IK
        08:04 (11) 18:41 (27) 25:11 (31) 32:58 (26) 47:12 (28) 55:02 (28) 59:10 (28)                             62:01 (28)    
29 Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK 65:42 11:13 (32) 07:47 (36) 05:23 (30) 11:13 (44) 13:57 (40) 08:44 (30) 05:26 (32)                             01:59 (35) Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK
        11:13 (32) 19:00 (29) 24:23 (28) 35:36 (31) 49:33 (31) 58:17 (29) 63:43 (29)                             65:42 (29)    
29 Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK 65:42 11:20 (34) 07:40 (35) 05:24 (32) 11:12 (43) 13:57 (40) 08:46 (31) 05:24 (31)                             01:59 (35) Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK
        11:20 (34) 19:00 (29) 24:24 (29) 35:36 (31) 49:33 (31) 58:19 (30) 63:43 (29)                             65:42 (29)    
31 Carl Lang OK Österåker 65:49 16:47 (49) 06:30 (23) 05:17 (28) 10:15 (35) 11:54 (30) 08:51 (32) 04:25 (19)                             01:50 (29) Carl Lang OK Österåker
        16:47 (49) 23:17 (42) 28:34 (39) 38:49 (36) 50:43 (34) 59:34 (32) 63:59 (31)                             65:49 (31)    
32 Lars-Erik Lindell Väsby OK 66:36 14:43 (47) 06:30 (23) 05:07 (24) 10:10 (34) 12:15 (32) 09:36 (39) 05:46 (38)                             02:29 (47) Lars-Erik Lindell Väsby OK
        14:43 (47) 21:13 (39) 26:20 (34) 36:30 (34) 48:45 (30) 58:21 (31) 64:07 (32)                             66:36 (32)    
33 Karl-Verner Andersson Snättringe SK 67:59 10:14 (29) 06:51 (27) 05:43 (36) 12:12 (46) 13:38 (39) 11:26 (53) 05:39 (37)                             02:16 (42) Karl-Verner Andersson Snättringe SK
        10:14 (29) 17:05 (24) 22:48 (26) 35:00 (29) 48:38 (29) 60:04 (33) 65:43 (33)                             67:59 (33)    
34 Yngve Hedberg Snättringe SK 69:15 12:30 (37) 08:33 (39) 05:27 (33) 12:31 (47) 13:36 (38) 09:14 (35) 05:23 (29)                             02:01 (37) Yngve Hedberg Snättringe SK
        12:30 (37) 21:03 (37) 26:30 (35) 39:01 (37) 52:37 (38) 61:51 (36) 67:14 (35)                             69:15 (34)    
35 Bror Wahlberg Haninge SOK 69:39 12:33 (38) 08:35 (40) 05:33 (35) 10:21 (38) 14:11 (42) 09:58 (40) 06:22 (44)                             02:06 (40) Bror Wahlberg Haninge SOK
        12:33 (38) 21:08 (38) 26:41 (37) 37:02 (35) 51:13 (36) 61:11 (34) 67:33 (36)                             69:39 (35)    
36 Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 69:41 09:53 (24) 15:59 (55) 06:13 (41) 09:31 (32) 12:35 (35) 08:18 (29) 04:25 (19)                             02:47 (50) Saga Mård Bromma-Vällingby SOK
        09:53 (24) 25:52 (46) 32:05 (45) 41:36 (45) 54:11 (43) 62:29 (38) 66:54 (34)                             69:41 (36)    
37 Roland Bolin Snättringe SK 70:02 08:16 (14) 19:59 (56) 03:37 (9) 08:13 (19) 11:05 (19) 10:03 (43) 07:24 (50)                             01:25 (16) Roland Bolin Snättringe SK
        08:16 (14) 28:15 (50) 31:52 (44) 40:05 (39) 51:10 (35) 61:13 (35) 68:37 (37)                             70:02 (37)    
38 Sonja Sundell Sundbybergs IK 71:56 12:00 (36) 08:55 (42) 08:11 (51) 10:58 (42) 12:17 (33) 11:19 (51) 05:58 (39)                             02:18 (43) Sonja Sundell Sundbybergs IK
        12:00 (36) 20:55 (36) 29:06 (40) 40:04 (38) 52:21 (37) 63:40 (40) 69:38 (38)                             71:56 (38)    
39 Björn Stolt OK Ravinen 72:02 32:20 (56) 05:44 (19) 03:53 (12) 06:35 (7) 11:49 (28) 06:37 (9) 03:51 (9)                             01:13 (7) Björn Stolt OK Ravinen
        32:20 (56) 38:04 (55) 41:57 (53) 48:32 (50) 60:21 (46) 66:58 (46) 70:49 (41)                             72:02 (39)    
40 Bo Eklind Klubblös 72:17 13:20 (43) 12:58 (52) 06:07 (39) 09:02 (27) 11:26 (24) 10:53 (49) 06:19 (42)                             02:12 (41) Bo Eklind Klubblös
        13:20 (43) 26:18 (48) 32:25 (46) 41:27 (41) 52:53 (40) 63:46 (42) 70:05 (39)                             72:17 (40)    
41 Sonja Perneby Tullinge SK 72:29 13:45 (46) 12:24 (50) 06:16 (43) 08:42 (24) 12:06 (31) 10:31 (48) 06:21 (43)                             02:24 (45) Sonja Perneby Tullinge SK
        13:45 (46) 26:09 (47) 32:25 (46) 41:07 (40) 53:13 (41) 63:44 (41) 70:05 (39)                             72:29 (41)    
42 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 72:30 11:20 (34) 13:37 (53) 05:57 (37) 10:40 (40) 15:57 (48) 08:07 (25) 05:12 (26)                             01:40 (24) Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
        11:20 (34) 24:57 (44) 30:54 (42) 41:34 (42) 57:31 (44) 65:38 (44) 70:50 (42)                             72:30 (42)    
43 Britt Eriksson Hammarby IF OF 72:31 11:18 (33) 13:40 (54) 06:20 (45) 10:17 (37) 15:57 (48) 08:08 (26) 05:14 (27)                             01:37 (22) Britt Eriksson Hammarby IF OF
        11:18 (33) 24:58 (45) 31:18 (43) 41:35 (44) 57:32 (45) 65:40 (45) 70:54 (43)                             72:31 (43)    
44 Jan Hägerskog Skogsluffarnas OK 73:55 12:48 (39) 09:39 (43) 08:13 (52) 10:54 (41) 12:21 (34) 11:20 (52) 06:00 (40)                             02:40 (49) Jan Hägerskog Skogsluffarnas OK
        12:48 (39) 22:27 (41) 30:40 (41) 41:34 (42) 53:55 (42) 65:15 (43) 71:15 (44)                             73:55 (44)    
45 Sven Jansson Snättringe SK 74:37 13:27 (44) 07:14 (30) 05:57 (37) 09:17 (28) 16:47 (50) 09:28 (37) 10:33 (54)                             01:54 (32) Sven Jansson Snättringe SK
        13:27 (44) 20:41 (34) 26:38 (36) 35:55 (33) 52:42 (39) 62:10 (37) 72:43 (45)                             74:37 (45)    
46 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 78:59 12:51 (40) 07:37 (34) 05:23 (30) 09:17 (28) 14:52 (46) 12:42 (54) 11:50 (55)                             04:27 (54) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        12:51 (40) 20:28 (32) 25:51 (33) 35:08 (30) 50:00 (33) 62:42 (39) 74:32 (46)                             78:59 (46)    
47 Per Lennart Karlsson Järfälla OK 81:29 22:33 (52) 06:50 (26) 06:21 (46) 09:28 (31) 19:30 (52) 07:39 (20) 06:42 (46)                             02:26 (46) Per Lennart Karlsson Järfälla OK
        22:33 (52) 29:23 (51) 35:44 (52) 45:12 (46) 64:42 (49) 72:21 (47) 79:03 (47)                             81:29 (47)    
48 Gunnel Balck IFK Enskede 81:38 22:38 (53) 07:23 (31) 05:10 (25) 13:28 (50) 14:26 (44) 11:11 (50) 05:29 (35)                             01:53 (30) Gunnel Balck IFK Enskede
        22:38 (53) 30:01 (53) 35:11 (51) 48:39 (51) 63:05 (48) 74:16 (49) 79:45 (48)                             81:38 (48)    
49 Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK 81:52 09:26 (19) 07:01 (29) 04:57 (23) 25:09 (56) 15:45 (47) 10:13 (46) 07:17 (49)                             02:04 (38) Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK
        09:26 (19) 16:27 (22) 21:24 (21) 46:33 (48) 62:18 (47) 72:31 (48) 79:48 (49)                             81:52 (49)    
50 Lennart Sjöstål Klubblös 84:22 28:22 (55) 12:49 (51) 06:09 (40) 08:45 (25) 11:34 (25) 09:28 (37) 05:26 (32)                             01:49 (28) Lennart Sjöstål Klubblös
        28:22 (55) 41:11 (56) 47:20 (55) 56:05 (54) 67:39 (50) 77:07 (50) 82:33 (50)                             84:22 (50)    
51 Edda Nilsson Stockholmspolisens IF OF 87:13 13:40 (45) 08:10 (38) 05:27 (33) 18:24 (53) 22:59 (55) 10:04 (44) 06:09 (41)                             02:20 (44) Edda Nilsson Stockholmspolisens IF OF
        13:40 (45) 21:50 (40) 27:17 (38) 45:41 (47) 68:40 (52) 78:44 (52) 84:53 (51)                             87:13 (51)    
52 Jan Burell OK Enen 88:09 12:57 (41) 06:56 (28) 14:40 (55) 20:48 (54) 13:18 (37) 10:01 (42) 06:29 (45)                             03:00 (52) Jan Burell OK Enen
        12:57 (41) 19:53 (31) 34:33 (50) 55:21 (53) 68:39 (51) 78:40 (51) 85:09 (52)                             88:09 (52)    
53 Gunnel Junegard OK Södertörn 94:47 20:14 (51) 07:32 (33) 06:19 (44) 13:01 (49) 26:16 (56) 10:00 (41) 07:54 (51)                             03:31 (53) Gunnel Junegard OK Södertörn
        20:14 (51) 27:46 (49) 34:05 (49) 47:06 (49) 73:22 (54) 83:22 (53) 91:16 (53)                             94:47 (53)    
54 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 100:23 24:52 (54) 09:59 (46) 07:29 (49) 22:27 (55) 19:32 (53) 09:18 (36) 05:23 (29)                             01:23 (12) Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK
        24:52 (54) 34:51 (54) 42:20 (54) 64:47 (55) 84:19 (55) 93:37 (55) 99:00 (55)                             100:23 (54)    
55 Mats Halvarez Klubblös 102:44 14:45 (48) 09:51 (44) 08:40 (53) 16:38 (52) 20:56 (54) 12:56 (55) 13:41 (56)                             05:17 (56) Mats Halvarez Klubblös
        14:45 (48) 24:36 (43) 33:16 (48) 49:54 (52) 70:50 (53) 83:46 (54) 97:27 (54)                             102:44 (55)    
56 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 122:24 19:08 (50) 10:50 (49) 23:54 (56) 15:07 (51) 18:38 (51) 22:19 (56) 10:30 (53)                             01:58 (34) Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        19:08 (50) 29:58 (52) 53:52 (56) 68:59 (56) 87:37 (56) 109:56 (56) 120:26 (56)                             122:24 (56)    
- Inger Pahlén Söders-Tyresö 67:44 12:34   06:02   06:00   20:07                                           23:01   Inger Pahlén Söders-Tyresö
        12:34   18:36   24:36   44:43                                           67:44      
- Berit Lindunger Haninge SOK 71:18 23:05   04:03   08:25   19:41   08:34   05:44                                   01:46   Berit Lindunger Haninge SOK
        23:05   27:08   35:33   55:14   63:48   69:32                                   71:18      
- Solveig Spångberg IFK Lidingös Skid o OK 130:58 33:21   12:16   76:24   04:14                                           04:43   Solveig Spångberg IFK Lidingös Skid o OK
        33:21   45:37   122:01   126:15                                           130:58      
- Thomas Löfgren Klubblös 168:10 10:22   45:44   34:55   19:12   10:46   05:35   38:27                               03:09   Thomas Löfgren Klubblös
        10:22   56:06   91:01   110:13   120:59   126:34   165:01                               168:10      
- Ebba-Lisa Flygar Tullinge SK 386:08 14:12   08:27                                                   363:29   Ebba-Lisa Flygar Tullinge SK
        14:12   22:39                                                   386:08      
- Olof Rudin Tumba-Mälarhöjden OK 394:18 06:52   04:59   05:55                                               376:32   Olof Rudin Tumba-Mälarhöjden OK
        06:52   11:51   17:46                                               394:18      
- Barbro Holmberg Södertälje-Nykvarn OF 398:36 14:49   13:33                                                   370:14   Barbro Holmberg Södertälje-Nykvarn OF
        14:49   28:22                                                   398:36      
- Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 399:19 11:29   12:01   10:46                                               365:03   Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        11:29   23:30   34:16                                               399:19      
- Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 408:46 19:49   06:14   06:00                                               376:43   Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK
        19:49   26:03   32:03                                               408:46      
- Viviann Andersson Snättringe SK 418:22 13:45   11:32   04:08   18:31   17:01                                       353:25   Viviann Andersson Snättringe SK
        13:45   25:17   29:25   47:56   64:57                                       418:22