<
  Sträcktider Luffarligan Skavlöten                                                                        
  2016-02-10 Svarta tider är sträcktider                                                                    
    Blå tider är från start                                                                          
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                      
                                                                               
Plac Bana A - 5,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   Mål   Bana A - 5,5 km Klubb
1 Peter Rosén Alfta-Ösa OK 43:14 02:55 (1) 02:18 (1) 05:16 (1) 03:31 (2) 02:28 (1) 01:41 (1) 02:57 (1) 02:44 (1) 01:14 (1) 03:41 (1) 02:29 (2) 03:09 (1) 01:45 (1) 02:57 (2) 02:31 (4) 01:07 (1) 00:31 (3) Peter Rosén Alfta-Ösa OK
        02:55 (1) 05:13 (1) 10:29 (1) 14:00 (1) 16:28 (1) 18:09 (1) 21:06 (1) 23:50 (1) 25:04 (1) 28:45 (1) 31:14 (1) 34:23 (1) 36:08 (1) 39:05 (1) 41:36 (1) 42:43 (1) 43:14 (1)    
2 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 50:14 03:28 (3) 03:27 (8) 06:01 (2) 03:18 (1) 03:16 (2) 02:04 (4) 03:08 (2) 03:49 (6) 01:25 (2) 04:11 (4) 02:51 (6) 03:51 (2) 01:48 (2) 03:41 (7) 02:03 (1) 01:14 (2) 00:39 (7) Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF
        03:28 (3) 06:55 (5) 12:56 (3) 16:14 (3) 19:30 (2) 21:34 (3) 24:42 (2) 28:31 (2) 29:56 (2) 34:07 (2) 36:58 (2) 40:49 (2) 42:37 (2) 46:18 (2) 48:21 (2) 49:35 (2) 50:14 (2)    
3 Harald Bauer IFK Lidingö SOK 51:02 03:14 (2) 02:24 (2) 06:20 (3) 03:59 (5) 03:33 (4) 02:01 (3) 03:44 (3) 03:22 (3) 01:25 (2) 04:13 (5) 02:44 (5) 04:10 (5) 01:59 (4) 03:18 (3) 02:49 (5) 01:17 (3) 00:30 (2) Harald Bauer IFK Lidingö SOK
        03:14 (2) 05:38 (2) 11:58 (2) 15:57 (2) 19:30 (2) 21:31 (2) 25:15 (3) 28:37 (3) 30:02 (3) 34:15 (3) 36:59 (3) 41:09 (3) 43:08 (3) 46:26 (3) 49:15 (3) 50:32 (3) 51:02 (3)    
4 Lars Jansson Eriksson SIK 51:58 04:24 (8) 02:42 (4) 06:31 (4) 03:34 (3) 03:34 (5) 01:58 (2) 04:44 (7) 03:06 (2) 01:33 (4) 03:48 (2) 02:28 (1) 03:51 (2) 01:59 (4) 02:53 (1) 02:19 (2) 02:03 (9) 00:31 (3) Lars Jansson Eriksson SIK
        04:24 (8) 07:06 (6) 13:37 (5) 17:11 (5) 20:45 (4) 22:43 (4) 27:27 (4) 30:33 (4) 32:06 (4) 35:54 (4) 38:22 (4) 42:13 (4) 44:12 (4) 47:05 (4) 49:24 (4) 51:27 (4) 51:58 (4)    
5 Åke Wansölin Söders-Tyresö 54:06 04:16 (6) 03:06 (7) 07:01 (7) 04:09 (6) 03:17 (3) 02:13 (5) 03:54 (4) 03:22 (3) 01:36 (5) 04:31 (8) 02:30 (3) 04:02 (4) 02:14 (7) 03:45 (8) 02:20 (3) 01:21 (4) 00:29 (1) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        04:16 (6) 07:22 (8) 14:23 (6) 18:32 (6) 21:49 (6) 24:02 (6) 27:56 (6) 31:18 (5) 32:54 (5) 37:25 (6) 39:55 (5) 43:57 (5) 46:11 (5) 49:56 (5) 52:16 (5) 53:37 (5) 54:06 (5)    
6 Jan Lindgren OK Södertörn 55:18 03:59 (5) 02:37 (3) 06:48 (6) 03:38 (4) 04:19 (8) 02:13 (5) 03:56 (5) 03:58 (7) 01:37 (6) 04:08 (3) 02:57 (7) 04:22 (6) 02:21 (8) 03:23 (5) 02:51 (6) 01:35 (7) 00:36 (6) Jan Lindgren OK Södertörn
        03:59 (5) 06:36 (3) 13:24 (4) 17:02 (4) 21:21 (5) 23:34 (5) 27:30 (5) 31:28 (6) 33:05 (6) 37:13 (5) 40:10 (6) 44:32 (6) 46:53 (6) 50:16 (6) 53:07 (6) 54:42 (6) 55:18 (6)    
7 Claes Andersson OK Södertörn 60:48 06:20 (10) 03:34 (9) 06:40 (5) 04:15 (7) 04:06 (7) 02:46 (10) 05:03 (10) 03:35 (5) 01:52 (10) 04:19 (6) 02:42 (4) 04:57 (8) 01:53 (3) 03:21 (4) 03:22 (7) 01:29 (5) 00:34 (5) Claes Andersson OK Södertörn
        06:20 (10) 09:54 (9) 16:34 (8) 20:49 (8) 24:55 (8) 27:41 (8) 32:44 (8) 36:19 (7) 38:11 (8) 42:30 (7) 45:12 (7) 50:09 (7) 52:02 (7) 55:23 (7) 58:45 (7) 60:14 (7) 60:48 (7)    
8 Lars Landström Långhundra IF 62:13 03:49 (4) 02:54 (5) 08:24 (8) 04:22 (8) 03:50 (6) 02:44 (8) 04:34 (6) 05:42 (10) 01:50 (9) 04:23 (7) 03:24 (9) 04:26 (7) 02:09 (6) 03:36 (6) 03:51 (9) 01:34 (6) 00:41 (8) Lars Landström Långhundra IF
        03:49 (4) 06:43 (4) 15:07 (7) 19:29 (7) 23:19 (7) 26:03 (7) 30:37 (7) 36:19 (7) 38:09 (7) 42:32 (8) 45:56 (8) 50:22 (8) 52:31 (8) 56:07 (8) 59:58 (8) 61:32 (8) 62:13 (8)    
9 Hans Andersson Strinning Attunda OK 68:45 04:19 (7) 03:01 (6) 09:20 (9) 04:53 (9) 04:33 (9) 02:45 (9) 04:54 (9) 04:11 (8) 01:42 (7) 05:24 (9) 05:48 (10) 05:21 (9) 02:46 (9) 03:51 (9) 03:31 (8) 01:42 (8) 00:44 (9) Hans Andersson Strinning Attunda OK
        04:19 (7) 07:20 (7) 16:40 (9) 21:33 (9) 26:06 (9) 28:51 (9) 33:45 (9) 37:56 (9) 39:38 (9) 45:02 (9) 50:50 (9) 56:11 (9) 58:57 (9) 62:48 (9) 66:19 (9) 68:01 (9) 68:45 (9)    
10 Lars Boudrie Väsby OK 433:15 06:05 (9) 03:51 (10) 10:38 (10) 04:57 (10) 04:59 (10) 02:38 (7) 04:46 (8) 05:15 (9) 01:44 (8) 06:00 (10) 03:21 (8) 05:32 (10) 02:57 (10) 04:45 (10) 04:05 (10) 03:17 (10) 358:25 (10) Lars Boudrie Väsby OK
        06:05 (9) 09:56 (10) 20:34 (10) 25:31 (10) 30:30 (10) 33:08 (10) 37:54 (10) 43:09 (10) 44:53 (10) 50:53 (10) 54:14 (10) 59:46 (10) 62:43 (10) 67:28 (10) 71:33 (10) 74:50 (10) 433:15 (10)    
                                                                               
                                                                               
Plac Bana B - 4,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14           Mål   Bana B - 4,5 km Klubb
1 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 42:01 03:20 (3) 02:53 (3) 04:25 (3) 02:58 (4) 02:07 (1) 03:39 (3) 05:20 (4) 04:02 (4) 02:22 (2) 01:30 (1) 03:12 (1) 02:08 (9) 01:58 (7) 01:37 (17)         00:30 (1) Karl-Erik Johansson OK Södertörn
        03:20 (3) 06:13 (3) 10:38 (2) 13:36 (2) 15:43 (2) 19:22 (2) 24:42 (2) 28:44 (2) 31:06 (2) 32:36 (2) 35:48 (2) 37:56 (1) 39:54 (1) 41:31 (1)         42:01 (1)    
2 Tommy Lindberg Haninge SOK 44:21 03:17 (2) 02:49 (1) 04:40 (5) 03:32 (7) 02:23 (6) 03:19 (1) 04:57 (2) 04:18 (6) 03:03 (10) 02:50 (25) 03:15 (3) 01:58 (4) 02:04 (10) 01:24 (7)         00:32 (4) Tommy Lindberg Haninge SOK
        03:17 (2) 06:06 (2) 10:46 (3) 14:18 (3) 16:41 (3) 20:00 (3) 24:57 (3) 29:15 (3) 32:18 (3) 35:08 (3) 38:23 (3) 40:21 (2) 42:25 (3) 43:49 (2)         44:21 (2)    
3 Leif Åkerblom OK Österåker 44:27 04:03 (11) 03:27 (5) 04:50 (6) 02:54 (2) 02:20 (5) 03:43 (4) 05:46 (7) 04:15 (5) 02:37 (5) 01:38 (5) 03:18 (4) 01:52 (1) 01:41 (1) 01:29 (11)         00:34 (7) Leif Åkerblom OK Österåker
        04:03 (11) 07:30 (6) 12:20 (4) 15:14 (4) 17:34 (4) 21:17 (4) 27:03 (4) 31:18 (4) 33:55 (4) 35:33 (4) 38:51 (4) 40:43 (3) 42:24 (2) 43:53 (3)         44:27 (3)    
4 Anders Gärderud Lidingö 46:55 03:14 (1) 02:51 (2) 03:58 (1) 02:48 (1) 02:09 (2) 04:02 (10) 04:54 (1) 04:00 (2) 02:21 (1) 01:34 (3) 03:14 (2) 07:24 (27) 02:18 (12) 01:30 (12)         00:38 (15) Anders Gärderud Lidingö
        03:14 (1) 06:05 (1) 10:03 (1) 12:51 (1) 15:00 (1) 19:02 (1) 23:56 (1) 27:56 (1) 30:17 (1) 31:51 (1) 35:05 (1) 42:29 (5) 44:47 (4) 46:17 (4)         46:55 (4)    
5 Per-Johan Vikfors OK Österåker 47:05 03:53 (7) 05:11 (20) 04:23 (2) 03:01 (5) 02:39 (8) 04:01 (9) 05:37 (5) 04:00 (2) 02:24 (3) 01:36 (4) 03:25 (6) 01:52 (1) 03:23 (23) 01:09 (1)         00:31 (2) Per-Johan Vikfors OK Österåker
        03:53 (7) 09:04 (15) 13:27 (7) 16:28 (6) 19:07 (6) 23:08 (5) 28:45 (5) 32:45 (5) 35:09 (5) 36:45 (5) 40:10 (5) 42:02 (4) 45:25 (5) 46:34 (5)         47:05 (5)    
6 Bengt Eriksson Väsby OK 47:37 03:45 (6) 05:18 (21) 04:30 (4) 02:55 (3) 04:39 (23) 03:43 (4) 05:42 (6) 03:54 (1) 02:44 (6) 01:30 (1) 03:18 (4) 02:05 (6) 01:44 (2) 01:14 (2)         00:36 (11) Bengt Eriksson Väsby OK
        03:45 (6) 09:03 (14) 13:33 (9) 16:28 (6) 21:07 (10) 24:50 (10) 30:32 (8) 34:26 (7) 37:10 (7) 38:40 (7) 41:58 (6) 44:03 (6) 45:47 (6) 47:01 (6)         47:37 (6)    
7 Sven Setterqvist OK Södertörn 51:41 04:20 (13) 03:49 (8) 05:50 (13) 03:17 (6) 02:31 (7) 03:53 (6) 06:02 (8) 04:19 (7) 02:34 (4) 01:46 (9) 06:24 (25) 02:25 (16) 02:19 (14) 01:35 (14)         00:37 (13) Sven Setterqvist OK Södertörn
        04:20 (13) 08:09 (8) 13:59 (10) 17:16 (9) 19:47 (8) 23:40 (7) 29:42 (7) 34:01 (6) 36:35 (6) 38:21 (6) 44:45 (8) 47:10 (8) 49:29 (7) 51:04 (7)         51:41 (7)    
8 Haraldsson Magnus Gustavsbergs OK 51:42 04:01 (9) 04:17 (12) 05:42 (11) 04:00 (13) 02:45 (10) 04:03 (11) 06:25 (13) 05:05 (8) 03:02 (9) 01:51 (10) 04:24 (15) 02:04 (5) 02:08 (11) 01:24 (7)         00:31 (2) Haraldsson Magnus Gustavsbergs OK
        04:01 (9) 08:18 (9) 14:00 (11) 18:00 (10) 20:45 (9) 24:48 (9) 31:13 (9) 36:18 (9) 39:20 (9) 41:11 (9) 45:35 (9) 47:39 (9) 49:47 (9) 51:11 (8)         51:42 (8)    
9 Bo Norbäck Tullinge SK 52:02 03:59 (8) 03:53 (9) 05:15 (8) 03:42 (10) 02:13 (3) 04:13 (13) 06:23 (12) 05:59 (15) 02:56 (8) 01:43 (8) 04:27 (17) 02:07 (8) 02:56 (20) 01:39 (18)         00:37 (13) Bo Norbäck Tullinge SK
        03:59 (8) 07:52 (7) 13:07 (6) 16:49 (8) 19:02 (5) 23:15 (6) 29:38 (6) 35:37 (8) 38:33 (8) 40:16 (8) 44:43 (7) 46:50 (7) 49:46 (8) 51:25 (9)         52:02 (9)    
10 Leif Wallenbro Väsby OK 52:10 03:44 (5) 03:13 (4) 05:54 (14) 03:35 (8) 03:16 (17) 05:03 (20) 06:44 (17) 05:52 (14) 03:05 (12) 01:42 (6) 03:55 (9) 02:13 (11) 01:59 (8) 01:19 (4)         00:36 (11) Leif Wallenbro Väsby OK
        03:44 (5) 06:57 (4) 12:51 (5) 16:26 (5) 19:42 (7) 24:45 (8) 31:29 (10) 37:21 (10) 40:26 (10) 42:08 (10) 46:03 (10) 48:16 (10) 50:15 (10) 51:34 (10)         52:10 (10)    
11 Leif Mörkfors Järfälla OK 52:24 04:45 (16) 03:37 (6) 05:05 (7) 06:44 (26) 02:16 (4) 04:21 (14) 06:07 (9) 05:10 (9) 03:10 (14) 01:42 (6) 03:44 (8) 01:56 (3) 01:54 (3) 01:19 (4)         00:34 (5) Leif Mörkfors Järfälla OK
        04:45 (16) 08:22 (10) 13:27 (7) 20:11 (15) 22:27 (12) 26:48 (12) 32:55 (11) 38:05 (11) 41:15 (11) 42:57 (11) 46:41 (11) 48:37 (11) 50:31 (11) 51:50 (11)         52:24 (11)    
12 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 55:05 04:55 (21) 03:56 (11) 06:07 (17) 04:29 (18) 03:14 (16) 04:06 (12) 06:37 (15) 05:22 (11) 03:16 (16) 02:08 (18) 04:08 (13) 02:21 (14) 02:18 (12) 01:34 (13)         00:34 (5) Stellan Fehrnström Enebybergs IF
        04:55 (21) 08:51 (12) 14:58 (13) 19:27 (12) 22:41 (14) 26:47 (11) 33:24 (12) 38:46 (12) 42:02 (12) 44:10 (12) 48:18 (12) 50:39 (12) 52:57 (12) 54:31 (12)         55:05 (12)    
13 Anna-Karin Johansson Vandrarringen 58:22 04:45 (16) 04:20 (13) 06:35 (20) 04:05 (14) 02:55 (13) 04:27 (16) 06:38 (16) 07:38 (19) 04:10 (23) 02:10 (19) 03:57 (10) 02:28 (17) 01:57 (5) 01:36 (15)         00:41 (18) Anna-Karin Johansson Vandrarringen
        04:45 (16) 09:05 (16) 15:40 (15) 19:45 (13) 22:40 (13) 27:07 (14) 33:45 (13) 41:23 (14) 45:33 (14) 47:43 (14) 51:40 (14) 54:08 (14) 56:05 (13) 57:41 (13)         58:22 (13)    
14 Bengt-Olov Törnqvist Sigtuna OK 59:48 04:24 (14) 06:22 (24) 06:49 (22) 03:53 (11) 02:57 (14) 06:13 (25) 06:55 (21) 05:45 (13) 03:46 (20) 02:01 (15) 04:06 (12) 02:36 (19) 01:54 (3) 01:25 (9)         00:42 (20) Bengt-Olov Törnqvist Sigtuna OK
        04:24 (14) 10:46 (21) 17:35 (20) 21:28 (19) 24:25 (17) 30:38 (20) 37:33 (18) 43:18 (15) 47:04 (16) 49:05 (16) 53:11 (16) 55:47 (15) 57:41 (14) 59:06 (14)         59:48 (14)    
15 Börje Pahlén Söders-Tyresö 61:02 04:02 (10) 04:49 (17) 06:16 (18) 05:04 (24) 02:48 (11) 04:56 (18) 06:46 (18) 06:03 (16) 03:27 (19) 02:05 (16) 04:17 (14) 02:38 (21) 05:31 (26) 01:36 (15)         00:44 (21) Börje Pahlén Söders-Tyresö
        04:02 (10) 08:51 (12) 15:07 (14) 20:11 (14) 22:59 (15) 27:55 (15) 34:41 (15) 40:44 (13) 44:11 (13) 46:16 (13) 50:33 (13) 53:11 (13) 58:42 (15) 60:18 (15)         61:02 (15)    
16 Claes Andersson Snättringe SK 61:33 09:28 (27) 04:28 (15) 06:54 (23) 04:33 (19) 03:00 (15) 04:00 (8) 06:07 (9) 05:30 (12) 03:03 (10) 01:52 (11) 04:05 (11) 04:43 (26) 01:57 (5) 01:18 (3)         00:35 (10) Claes Andersson Snättringe SK
        09:28 (27) 13:56 (26) 20:50 (25) 25:23 (25) 28:23 (23) 32:23 (21) 38:30 (21) 44:00 (17) 47:03 (15) 48:55 (15) 53:00 (15) 57:43 (17) 59:40 (16) 60:58 (16)         61:33 (16)    
17 Willy Ljungdell Täby OK 62:54 03:29 (4) 03:54 (10) 09:15 (26) 03:35 (8) 05:57 (24) 03:34 (2) 05:19 (3) 08:45 (23) 03:50 (21) 04:04 (27) 04:24 (15) 02:19 (13) 02:02 (9) 01:40 (19)         00:47 (23) Willy Ljungdell Täby OK
        03:29 (4) 07:23 (5) 16:38 (19) 20:13 (18) 26:10 (20) 29:44 (18) 35:03 (17) 43:48 (16) 47:38 (18) 51:42 (20) 56:06 (19) 58:25 (18) 60:27 (18) 62:07 (17)         62:54 (17)    
18 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 63:38 04:47 (19) 03:48 (7) 05:41 (10) 03:59 (12) 03:17 (18) 05:20 (24) 06:58 (22) 10:35 (27) 03:09 (13) 02:13 (20) 04:47 (20) 02:06 (7) 03:16 (22) 03:08 (27)         00:34 (5) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:47 (19) 08:35 (11) 14:16 (12) 18:15 (11) 21:32 (11) 26:52 (13) 33:50 (14) 44:25 (19) 47:34 (17) 49:47 (17) 54:34 (17) 56:40 (16) 59:56 (17) 63:04 (18)         63:38 (18)    
19 Jan Larsson Tullinge SK 64:49 04:53 (20) 04:51 (18) 05:59 (16) 05:52 (25) 03:28 (19) 05:10 (23) 07:29 (24) 08:38 (22) 03:26 (18) 02:05 (16) 04:53 (21) 02:30 (18) 02:33 (16) 02:15 (24)         00:47 (23) Jan Larsson Tullinge SK
        04:53 (20) 09:44 (20) 15:43 (16) 21:35 (20) 25:03 (19) 30:13 (19) 37:42 (20) 46:20 (22) 49:46 (21) 51:51 (21) 56:44 (20) 59:14 (20) 61:47 (19) 64:02 (19)         64:49 (19)    
20 Ronny Hedlund OK Södertörn 65:12 09:19 (26) 05:38 (22) 05:43 (12) 04:11 (16) 03:37 (20) 05:06 (21) 07:23 (23) 05:12 (10) 02:52 (7) 01:57 (14) 07:04 (26) 02:18 (12) 02:44 (18) 01:27 (10)         00:41 (18) Ronny Hedlund OK Södertörn
        09:19 (26) 14:57 (27) 20:40 (24) 24:51 (24) 28:28 (24) 33:34 (24) 40:57 (23) 46:09 (21) 49:01 (20) 50:58 (18) 58:02 (21) 60:20 (21) 63:04 (21) 64:31 (21)         65:12 (20)    
21 Martin Eriksson OK Södertörn 65:17 04:57 (23) 04:25 (14) 06:43 (21) 04:07 (15) 02:51 (12) 05:02 (19) 06:51 (19) 09:23 (25) 04:36 (24) 02:39 (24) 04:31 (19) 02:36 (19) 03:08 (21) 02:36 (25)         00:52 (26) Martin Eriksson OK Södertörn
        04:57 (23) 09:22 (17) 16:05 (18) 20:12 (17) 23:03 (16) 28:05 (16) 34:56 (16) 44:19 (18) 48:55 (19) 51:34 (19) 56:05 (18) 58:41 (19) 61:49 (20) 64:25 (20)         65:17 (21)    
22 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 65:47 04:19 (12) 06:46 (26) 09:58 (27) 04:40 (21) 02:39 (8) 04:46 (17) 06:22 (11) 07:35 (18) 03:14 (15) 02:28 (22) 05:39 (24) 02:54 (22) 02:28 (15) 01:20 (6)         00:39 (16) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        04:19 (12) 11:05 (22) 21:03 (27) 25:43 (26) 28:22 (22) 33:08 (22) 39:30 (22) 47:05 (23) 50:19 (22) 52:47 (22) 58:26 (22) 61:20 (22) 63:48 (22) 65:08 (22)         65:47 (22)    
23 Kurt Eriksson Vandrarringen 67:59 04:45 (16) 04:42 (16) 06:24 (19) 04:20 (17) 04:20 (22) 05:08 (22) 07:54 (25) 08:30 (21) 04:36 (24) 02:28 (22) 05:35 (23) 03:39 (25) 02:49 (19) 01:58 (22)         00:51 (25) Kurt Eriksson Vandrarringen
        04:45 (16) 09:27 (18) 15:51 (17) 20:11 (14) 24:31 (18) 29:39 (17) 37:33 (18) 46:03 (20) 50:39 (23) 53:07 (23) 58:42 (23) 62:21 (23) 65:10 (23) 67:08 (23)         67:59 (23)    
24 Göran Kron KSIF 68:44 07:08 (25) 06:39 (25) 05:54 (14) 05:02 (23) 06:05 (25) 04:24 (15) 06:30 (14) 10:03 (26) 03:55 (22) 01:55 (12) 03:40 (7) 02:10 (10) 02:38 (17) 01:56 (21)         00:45 (22) Göran Kron KSIF
        07:08 (25) 13:47 (25) 19:41 (23) 24:43 (23) 30:48 (25) 35:12 (25) 41:42 (24) 51:45 (25) 55:40 (25) 57:35 (25) 61:15 (24) 63:25 (24) 66:03 (24) 67:59 (24)         68:44 (24)    
25 Lena Buhre Attunda OK 72:50 04:39 (15) 04:55 (19) 08:45 (25) 04:42 (22) 04:06 (21) 06:15 (26) 08:59 (26) 08:20 (20) 04:37 (26) 02:16 (21) 04:29 (18) 02:56 (23) 05:24 (25) 01:47 (20)         00:40 (17) Lena Buhre Attunda OK
        04:39 (15) 09:34 (19) 18:19 (22) 23:01 (22) 27:07 (21) 33:22 (23) 42:21 (25) 50:41 (24) 55:18 (24) 57:34 (24) 62:03 (25) 64:59 (25) 70:23 (25) 72:10 (25)         72:50 (25)    
26 Eva Elnerud Sigtuna OK 75:46 04:56 (22) 07:29 (27) 05:31 (9) 04:38 (20) 16:06 (27) 03:57 (7) 06:53 (20) 06:56 (17) 03:23 (17) 01:56 (13) 05:10 (22) 02:24 (15) 03:48 (24) 02:05 (23)         00:34 (8) Eva Elnerud Sigtuna OK
        04:56 (22) 12:25 (23) 17:56 (21) 22:34 (21) 38:40 (27) 42:37 (26) 49:30 (26) 56:26 (26) 59:49 (26) 61:45 (26) 66:55 (26) 69:19 (26) 73:07 (26) 75:12 (26)         75:46 (26)    
27 Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 107:29 06:38 (24) 06:10 (23) 08:02 (24) 07:12 (27) 06:22 (26) 10:10 (27) 10:28 (27) 08:50 (24) 06:45 (27) 03:21 (26) 10:31 (27) 03:19 (24) 15:30 (27) 03:00 (26)         01:11 (27) Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK
        06:38 (24) 12:48 (24) 20:50 (25) 28:02 (27) 34:24 (26) 44:34 (27) 55:02 (27) 63:52 (27) 70:37 (27) 73:58 (27) 84:29 (27) 87:48 (27) 103:18 (27) 106:18 (27)         107:29 (27)    
- Matz Larsson Gustavsbergs OK 53:28 03:39   03:08   09:17   02:59   04:57   03:46   05:38   04:48   02:57   01:43   03:54   01:56   02:45               02:01   Matz Larsson Gustavsbergs OK
        03:39   06:47   16:04   19:03   24:00   27:46   33:24   38:12   41:09   42:52   46:46   48:42   51:27               53:28      
- Roland Löwgren Spårvägens OK 59:28 04:22   04:55   06:07   04:00   08:31   06:17   06:11   03:43   01:52   03:37   03:07   02:41   03:27               00:38   Roland Löwgren Spårvägens OK
        04:22   09:17   15:24   19:24   27:55   34:12   40:23   44:06   45:58   49:35   52:42   55:23   58:50               59:28      
                                                                               
                                                                               
Plac Bana C - 3,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10                           Mål   Bana C - 3,5 km Klubb
1 Rune Rådeström Snättringe SK 35:41 02:12 (6) 03:59 (3) 03:41 (1) 04:39 (2) 05:17 (2) 01:31 (3) 04:52 (2) 03:09 (7) 03:02 (2) 02:42 (1)                         00:37 (10) Rune Rådeström Snättringe SK
        02:12 (6) 06:11 (3) 09:52 (3) 14:31 (3) 19:48 (1) 21:19 (2) 26:11 (1) 29:20 (1) 32:22 (1) 35:04 (1)                         35:41 (1)    
2 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 37:03 01:53 (2) 03:35 (1) 03:49 (2) 04:51 (6) 05:41 (5) 01:23 (1) 05:15 (3) 02:56 (2) 03:16 (8) 03:54 (29)                         00:30 (2) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        01:53 (2) 05:28 (1) 09:17 (1) 14:08 (1) 19:49 (2) 21:12 (1) 26:27 (2) 29:23 (2) 32:39 (2) 36:33 (2)                         37:03 (2)    
3 Sune Sisell OK Södertörn 38:17 01:59 (4) 03:41 (2) 04:03 (4) 04:40 (3) 06:22 (13) 01:34 (5) 05:49 (7) 03:19 (9) 03:10 (6) 03:03 (5)                         00:37 (10) Sune Sisell OK Södertörn
        01:59 (4) 05:40 (2) 09:43 (2) 14:23 (2) 20:45 (4) 22:19 (4) 28:08 (4) 31:27 (3) 34:37 (3) 37:40 (3)                         38:17 (3)    
4 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 38:25 01:55 (3) 04:31 (9) 04:11 (6) 04:27 (1) 05:36 (4) 01:34 (5) 05:49 (7) 03:24 (11) 03:14 (7) 03:14 (11)                         00:30 (2) Gerhard Lilliestierna OK Roslagen
        01:55 (3) 06:26 (4) 10:37 (4) 15:04 (4) 20:40 (3) 22:14 (3) 28:03 (3) 31:27 (3) 34:41 (4) 37:55 (4)                         38:25 (4)    
5 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 38:55 02:12 (6) 05:02 (17) 04:05 (5) 04:44 (4) 06:11 (11) 01:30 (2) 05:30 (5) 02:49 (1) 03:35 (12) 02:51 (2)                         00:26 (1) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        02:12 (6) 07:14 (15) 11:19 (8) 16:03 (5) 22:14 (5) 23:44 (5) 29:14 (5) 32:03 (5) 35:38 (5) 38:29 (5)                         38:55 (5)    
6 Anne Lundmark Järfälla OK 40:59 02:23 (19) 04:19 (5) 04:21 (8) 05:07 (9) 06:20 (12) 01:37 (9) 06:07 (11) 03:26 (13) 03:33 (11) 03:07 (7)                         00:39 (14) Anne Lundmark Järfälla OK
        02:23 (19) 06:42 (8) 11:03 (5) 16:10 (6) 22:30 (6) 24:07 (6) 30:14 (6) 33:40 (6) 37:13 (6) 40:20 (6)                         40:59 (6)    
7 Ann-Marie Holmström Lidköpings VSK 41:42 02:15 (12) 04:24 (7) 04:37 (10) 06:29 (29) 06:04 (8) 01:43 (11) 06:21 (13) 03:19 (9) 03:04 (3) 02:51 (2)                         00:35 (6) Ann-Marie Holmström Lidköpings VSK
        02:15 (12) 06:39 (7) 11:16 (7) 17:45 (12) 23:49 (8) 25:32 (8) 31:53 (9) 35:12 (9) 38:16 (9) 41:07 (7)                         41:42 (7)    
8 Mats Lundblad Täby OK 42:17 02:13 (10) 04:35 (10) 09:52 (49) 06:06 (22) 01:39 (1) 06:19 (49) 03:16 (1) 03:42 (25) 03:58 (24)                             00:37 (10) Mats Lundblad Täby OK
        02:13 (10) 06:48 (9) 16:40 (40) 22:46 (31) 24:25 (12) 30:44 (25) 34:00 (16) 37:42 (16) 41:40 (16)                             42:17 (8)    
9 Olle Arman Nyköpings OK 42:20 02:59 (38) 05:29 (24) 04:20 (7) 04:49 (5) 06:51 (18) 01:39 (10) 05:56 (9) 03:07 (5) 03:04 (3) 03:27 (15)                         00:39 (14) Olle Arman Nyköpings OK
        02:59 (38) 08:28 (27) 12:48 (17) 17:37 (11) 24:28 (13) 26:07 (12) 32:03 (10) 35:10 (8) 38:14 (8) 41:41 (8)                         42:20 (9)    
10 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 42:26 02:21 (16) 05:10 (19) 04:26 (9) 04:55 (7) 05:57 (7) 02:14 (30) 06:11 (12) 03:05 (3) 03:45 (17) 03:42 (21)                         00:40 (16) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        02:21 (16) 07:31 (16) 11:57 (12) 16:52 (8) 22:49 (7) 25:03 (7) 31:14 (7) 34:19 (7) 38:04 (7) 41:46 (9)                         42:26 (10)    
11 Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL 43:02 01:48 (1) 10:33 (47) 03:52 (3) 05:03 (8) 05:25 (3) 01:32 (4) 05:25 (4) 03:06 (4) 02:43 (1) 03:04 (6)                         00:31 (4) Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL
        01:48 (1) 12:21 (45) 16:13 (36) 21:16 (28) 26:41 (22) 28:13 (18) 33:38 (14) 36:44 (13) 39:27 (11) 42:31 (10)                         43:02 (11)    
12 Aila Halttunen Haninge SOK 43:38 02:22 (18) 05:21 (22) 04:49 (13) 05:19 (12) 06:49 (17) 01:49 (15) 06:29 (18) 03:29 (17) 03:28 (9) 02:58 (4)                         00:45 (28) Aila Halttunen Haninge SOK
        02:22 (18) 07:43 (18) 12:32 (15) 17:51 (13) 24:40 (14) 26:29 (13) 32:58 (12) 36:27 (12) 39:55 (12) 42:53 (11)                         43:38 (12)    
13 Håkan Boije Attunda OK 43:43 02:21 (16) 04:44 (11) 04:46 (12) 05:30 (14) 06:41 (16) 01:51 (17) 05:56 (9) 03:27 (15) 04:10 (28) 03:42 (21)                         00:35 (7) Håkan Boije Attunda OK
        02:21 (16) 07:05 (14) 11:51 (11) 17:21 (10) 24:02 (10) 25:53 (9) 31:49 (8) 35:16 (10) 39:26 (10) 43:08 (12)                         43:43 (13)    
14 Bengt Friberg Järfälla OK 44:30 02:12 (6) 04:45 (12) 04:52 (14) 06:06 (22) 06:08 (10) 01:52 (19) 06:27 (16) 03:40 (21) 03:53 (23) 03:50 (24)                         00:45 (28) Bengt Friberg Järfälla OK
        02:12 (6) 06:57 (11) 11:49 (9) 17:55 (14) 24:03 (11) 25:55 (10) 32:22 (11) 36:02 (11) 39:55 (12) 43:45 (13)                         44:30 (14)    
15 Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben 44:33 02:12 (6) 04:23 (6) 04:40 (11) 05:22 (13) 07:24 (22) 02:01 (24) 07:27 (27) 03:28 (16) 03:31 (10) 03:30 (17)                         00:35 (6) Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben
        02:12 (6) 06:35 (6) 11:15 (6) 16:37 (7) 24:01 (9) 26:02 (11) 33:29 (13) 36:57 (14) 40:28 (14) 43:58 (14)                         44:33 (15)    
16 Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL 45:17 02:17 (14) 04:47 (13) 05:13 (20) 05:51 (16) 07:07 (20) 01:48 (13) 07:02 (23) 03:08 (6) 03:48 (19) 03:33 (18)                         00:43 (27) Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL
        02:17 (14) 07:04 (13) 12:17 (14) 18:08 (15) 25:15 (15) 27:03 (14) 34:05 (17) 37:13 (15) 41:01 (15) 44:34 (15)                         45:17 (16)    
17 Reine Borgström Skogsluffarnas OK 45:54 02:58 (37) 04:52 (15) 04:53 (15) 05:58 (20) 07:48 (25) 02:31 (37) 06:24 (14) 03:36 (20) 03:08 (5) 03:11 (9)                         00:35 (7) Reine Borgström Skogsluffarnas OK
        02:58 (37) 07:50 (21) 12:43 (16) 18:41 (16) 26:29 (20) 29:00 (21) 35:24 (20) 39:00 (20) 42:08 (19) 45:19 (16)                         45:54 (17)    
18 Jan-Olof Malm Sigtuna OK 46:02 02:34 (25) 05:19 (21) 05:13 (20) 05:53 (17) 06:38 (15) 02:08 (26) 06:58 (22) 03:40 (21) 03:38 (13) 03:20 (13)                         00:41 (20) Jan-Olof Malm Sigtuna OK
        02:34 (25) 07:53 (22) 13:06 (18) 18:59 (17) 25:37 (16) 27:45 (16) 34:43 (19) 38:23 (19) 42:01 (18) 45:21 (17)                         46:02 (18)    
19 Ingrid Graneli Haninge SOK 46:35 02:38 (28) 05:52 (29) 04:58 (16) 06:19 (26) 06:05 (9) 01:56 (20) 06:44 (20) 03:32 (19) 03:45 (17) 04:05 (31)                         00:41 (20) Ingrid Graneli Haninge SOK
        02:38 (28) 08:30 (28) 13:28 (21) 19:47 (20) 25:52 (18) 27:48 (17) 34:32 (18) 38:04 (17) 41:49 (17) 45:54 (18)                         46:35 (19)    
20 Ulf Stridh Snättringe SK 47:19 02:23 (19) 04:28 (8) 04:59 (17) 07:24 (37) 07:15 (21) 01:56 (20) 07:35 (29) 03:41 (24) 03:42 (14) 03:10 (8)                         00:46 (31) Ulf Stridh Snättringe SK
        02:23 (19) 06:51 (10) 11:50 (10) 19:14 (19) 26:29 (20) 28:25 (19) 36:00 (21) 39:41 (21) 43:23 (20) 46:33 (19)                         47:19 (20)    
21 Conny Husén OK Roslagen 48:03 02:15 (12) 04:11 (4) 06:44 (37) 06:45 (31) 08:40 (34) 01:36 (8) 06:42 (19) 03:26 (13) 03:51 (21) 03:11 (9)                         00:42 (23) Conny Husén OK Roslagen
        02:15 (12) 06:26 (4) 13:10 (20) 19:55 (22) 28:35 (24) 30:11 (23) 36:53 (24) 40:19 (24) 44:10 (21) 47:21 (20)                         48:03 (21)    
22 Marianne Hamilton Enebybergs IF 49:39 03:00 (39) 06:10 (32) 05:31 (24) 05:08 (10) 05:54 (6) 01:50 (16) 06:24 (14) 04:08 (34) 07:26 (47) 03:26 (14)                         00:42 (23) Marianne Hamilton Enebybergs IF
        03:00 (39) 09:10 (31) 14:41 (26) 19:49 (21) 25:43 (17) 27:33 (15) 33:57 (15) 38:05 (18) 45:31 (23) 48:57 (21)                         49:39 (22)    
23 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 50:22 02:36 (26) 05:06 (18) 05:24 (23) 06:01 (21) 06:53 (19) 02:29 (36) 07:35 (29) 04:04 (32) 04:19 (31) 04:36 (40)                         01:19 (49) Jan-Olov Evertsson Järfälla OK
        02:36 (26) 07:42 (17) 13:06 (18) 19:07 (18) 26:00 (19) 28:29 (20) 36:04 (22) 40:08 (23) 44:27 (22) 49:03 (22)                         50:22 (23)    
24 Sören Johansson Sala OK 51:26 02:14 (11) 07:38 (40) 05:19 (22) 05:56 (19) 08:46 (36) 01:51 (17) 07:46 (34) 04:02 (31) 03:44 (16) 03:38 (19)                         00:32 (5) Sören Johansson Sala OK
        02:14 (11) 09:52 (38) 15:11 (31) 21:07 (27) 29:53 (29) 31:44 (29) 39:30 (27) 43:32 (27) 47:16 (25) 50:54 (24)                         51:26 (24)    
25 Ulf Carnby Täby OK 51:39 02:11 (5) 04:49 (14) 05:06 (19) 05:13 (11) 12:07 (47) 01:34 (5) 05:34 (6) 03:24 (11) 06:32 (44) 04:19 (37)                         00:50 (34) Ulf Carnby Täby OK
        02:11 (5) 07:00 (12) 12:06 (13) 17:19 (9) 29:26 (28) 31:00 (26) 36:34 (23) 39:58 (22) 46:30 (24) 50:49 (23)                         51:39 (25)    
26 Ove Forsberg Turebergs IF 52:57 02:41 (29) 06:36 (35) 05:32 (25) 05:36 (15) 07:33 (23) 02:08 (26) 09:07 (41) 03:56 (29) 04:38 (34) 04:13 (35)                         00:57 (41) Ove Forsberg Turebergs IF
        02:41 (29) 09:17 (33) 14:49 (27) 20:25 (23) 27:58 (23) 30:06 (22) 39:13 (26) 43:09 (26) 47:47 (26) 52:00 (25)                         52:57 (26)    
27 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 53:34 05:36 (49) 05:39 (27) 05:04 (18) 06:27 (28) 08:42 (35) 02:08 (26) 07:33 (28) 03:40 (21) 03:42 (14) 04:12 (34)                         00:51 (36) Jan-Erik Wiberg Järla Orientering
        05:36 (49) 11:15 (42) 16:19 (37) 22:46 (31) 31:28 (32) 33:36 (31) 41:09 (29) 44:49 (29) 48:31 (27) 52:43 (26)                         53:34 (27)    
28 Jan Olof Norén Järla Orientering 53:59 02:28 (23) 05:52 (29) 06:17 (34) 05:54 (18) 08:05 (28) 01:56 (20) 07:07 (26) 03:52 (28) 08:17 (48) 03:29 (16)                         00:42 (23) Jan Olof Norén Järla Orientering
        02:28 (23) 08:20 (25) 14:37 (25) 20:31 (24) 28:36 (25) 30:32 (24) 37:39 (25) 41:31 (25) 49:48 (30) 53:17 (27)                         53:59 (28)    
29 Göran Johansson Snättringe SK 54:15 02:53 (36) 06:38 (36) 08:28 (48) 06:50 (33) 09:11 (39) 01:48 (13) 06:27 (16) 03:30 (18) 03:52 (22) 03:50 (24)                         00:48 (32) Göran Johansson Snättringe SK
        02:53 (36) 09:31 (35) 17:59 (43) 24:49 (42) 34:00 (41) 35:48 (38) 42:15 (34) 45:45 (31) 49:37 (28) 53:27 (28)                         54:15 (29)    
30 Eva von Heijne Sigtuna OK 54:32 02:51 (33) 04:52 (15) 05:51 (29) 09:53 (47) 08:13 (31) 02:11 (29) 07:03 (25) 03:48 (27) 05:56 (43) 03:17 (12)                         00:37 (12) Eva von Heijne Sigtuna OK
        02:51 (33) 07:43 (18) 13:34 (22) 23:27 (34) 31:40 (35) 33:51 (32) 40:54 (28) 44:42 (28) 50:38 (32) 53:55 (29)                         54:32 (30)    
31 Birgitta Klang Långhundra IF 55:02 02:42 (31) 05:17 (20) 07:06 (40) 08:40 (43) 07:54 (27) 02:18 (32) 08:05 (36) 04:21 (37) 04:00 (25) 03:51 (26)                         00:48 (32) Birgitta Klang Långhundra IF
        02:42 (31) 07:59 (23) 15:05 (29) 23:45 (37) 31:39 (34) 33:57 (33) 42:02 (32) 46:23 (32) 50:23 (31) 54:14 (30)                         55:02 (31)    
32 Margareta Haraldsson Sigtuna OK 55:40 02:41 (29) 05:38 (26) 07:40 (44) 08:01 (40) 07:52 (26) 02:38 (42) 08:37 (40) 04:09 (35) 04:05 (27) 03:39 (20)                         00:40 (16) Margareta Haraldsson Sigtuna OK
        02:41 (29) 08:19 (24) 15:59 (34) 24:00 (39) 31:52 (36) 34:30 (35) 43:07 (37) 47:16 (35) 51:21 (34) 55:00 (32)                         55:40 (32)    
33 Sigurd Wallén Täby OK 55:49 03:20 (46) 05:31 (25) 05:43 (28) 09:24 (45) 08:09 (29) 02:33 (39) 07:52 (35) 03:57 (30) 04:39 (35) 03:45 (23)                         00:56 (38) Sigurd Wallén Täby OK
        03:20 (46) 08:51 (30) 14:34 (24) 23:58 (38) 32:07 (38) 34:40 (37) 42:32 (36) 46:29 (33) 51:08 (33) 54:53 (31)                         55:49 (33)    
34 Stig Jaremalm Vallentuna Össeby OL 56:18 02:18 (15) 05:28 (23) 07:49 (45) 07:11 (35) 08:50 (38) 01:43 (11) 08:27 (38) 03:44 (26) 04:15 (29) 05:51 (46)                         00:42 (23) Stig Jaremalm Vallentuna Össeby OL
        02:18 (15) 07:46 (20) 15:35 (32) 22:46 (31) 31:36 (33) 33:19 (30) 41:46 (31) 45:30 (30) 49:45 (29) 55:36 (33)                         56:18 (34)    
35 Mats Törngren OK Linné 56:37 02:37 (27) 06:52 (38) 05:39 (26) 06:13 (24) 07:44 (24) 02:23 (33) 09:55 (43) 05:20 (45) 05:08 (38) 04:05 (31)                         00:41 (21) Mats Törngren OK Linné
        02:37 (27) 09:29 (34) 15:08 (30) 21:21 (29) 29:05 (27) 31:28 (27) 41:23 (30) 46:43 (34) 51:51 (36) 55:56 (34)                         56:37 (35)    
36 Leif Hermundstad Snättringe SK 56:59 03:06 (40) 06:29 (34) 06:06 (31) 06:52 (34) 08:47 (37) 02:52 (46) 08:19 (37) 04:46 (40) 04:18 (30) 04:25 (39)                         00:59 (42) Leif Hermundstad Snättringe SK
        03:06 (40) 09:35 (36) 15:41 (33) 22:33 (30) 31:20 (31) 34:12 (34) 42:31 (35) 47:17 (36) 51:35 (35) 56:00 (35)                         56:59 (36)    
37 Richard Welander OK Älvsjö-Örby 57:50 02:51 (33) 05:45 (28) 05:52 (30) 06:23 (27) 08:10 (30) 02:28 (35) 11:54 (49) 04:32 (38) 04:47 (36) 04:03 (30)                         01:05 (44) Richard Welander OK Älvsjö-Örby
        02:51 (33) 08:36 (29) 14:28 (23) 20:51 (25) 29:01 (26) 31:29 (28) 43:23 (38) 47:55 (37) 52:42 (38) 56:45 (36)                         57:50 (37)    
38 Ulf Skogtjärn OK Linné 58:34 02:45 (32) 08:06 (43) 05:39 (26) 08:17 (42) 08:28 (32) 03:03 (47) 07:39 (33) 04:07 (33) 04:23 (32) 05:22 (45)                         00:45 (29) Ulf Skogtjärn OK Linné
        02:45 (32) 10:51 (40) 16:30 (38) 24:47 (41) 33:15 (39) 36:18 (39) 43:57 (39) 48:04 (38) 52:27 (37) 57:49 (37)                         58:34 (38)    
39 Björn Eriksson OK Roslagen 59:52 02:24 (21) 06:03 (31) 06:23 (35) 06:14 (25) 10:14 (43) 05:18 (48) 07:38 (32) 04:35 (39) 05:49 (42) 04:24 (38)                         00:50 (34) Björn Eriksson OK Roslagen
        02:24 (21) 08:27 (26) 14:50 (28) 21:04 (26) 31:18 (30) 36:36 (41) 44:14 (40) 48:49 (39) 54:38 (39) 59:02 (38)                         59:52 (39)    
40 Margareta Hjelmkvist Gustavsbergs OK 61:05 02:25 (22) 06:48 (37) 06:57 (38) 07:23 (36) 08:28 (32) 02:32 (38) 07:37 (31) 10:20 (49) 04:03 (26) 03:52 (27)                         00:40 (17) Margareta Hjelmkvist Gustavsbergs OK
        02:25 (22) 09:13 (32) 16:10 (35) 23:33 (36) 32:01 (37) 34:33 (36) 42:10 (33) 52:30 (41) 56:33 (40) 60:25 (39)                         61:05 (40)    
41 Åke Linderoth Sundbybergs IK 64:12 03:10 (45) 07:10 (39) 06:33 (36) 06:38 (30) 12:44 (48) 02:35 (40) 11:18 (47) 04:18 (36) 04:29 (33) 04:14 (36)                         01:03 (43) Åke Linderoth Sundbybergs IK
        03:10 (45) 10:20 (39) 16:53 (41) 23:31 (35) 36:15 (43) 38:50 (43) 50:08 (44) 54:26 (44) 58:55 (42) 63:09 (40)                         64:12 (41)    
42 Sivert Söderbärg OK Roslagen 65:04 03:47 (48) 07:40 (41) 08:01 (47) 08:10 (41) 10:03 (42) 02:40 (43) 08:32 (39) 04:51 (42) 05:36 (40) 04:48 (42)                         00:56 (38) Sivert Söderbärg OK Roslagen
        03:47 (48) 11:27 (44) 19:28 (45) 27:38 (45) 37:41 (44) 40:21 (44) 48:53 (43) 53:44 (43) 59:20 (43) 64:08 (41)                         65:04 (42)    
43 Göran Haglund Haninge SOK 65:40 02:29 (24) 19:48 (49) 07:38 (43) 08:56 (44) 06:26 (14) 01:57 (23) 06:54 (21) 03:10 (8) 03:49 (20) 03:53 (28)                         00:40 (17) Göran Haglund Haninge SOK
        02:29 (24) 22:17 (49) 29:55 (49) 38:51 (49) 45:17 (48) 47:14 (48) 54:08 (47) 57:18 (46) 61:07 (44) 65:00 (42)                         65:40 (43)    
44 Lars Roos Attunda OK 66:11 03:09 (44) 06:27 (33) 06:59 (39) 07:59 (39) 09:17 (40) 02:42 (44) 10:46 (46) 06:18 (47) 05:03 (37) 06:23 (47)                         01:08 (46) Lars Roos Attunda OK
        03:09 (44) 09:36 (37) 16:35 (39) 24:34 (40) 33:51 (40) 36:33 (40) 47:19 (42) 53:37 (42) 58:40 (41) 65:03 (43)                         66:11 (44)    
45 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 67:36 03:07 (42) 08:17 (44) 06:16 (33) 07:51 (38) 10:20 (44) 02:14 (30) 07:02 (23) 05:41 (46) 10:56 (49) 04:40 (41)                         01:12 (48) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        03:07 (42) 11:24 (43) 17:40 (42) 25:31 (43) 35:51 (42) 38:05 (42) 45:07 (41) 50:48 (40) 61:44 (45) 66:24 (44)                         67:36 (45)    
46 Ingemar Johnsson OK Södertörn 68:36 03:06 (40) 09:53 (46) 07:09 (41) 09:24 (45) 11:24 (45) 02:02 (25) 10:30 (44) 04:48 (41) 05:14 (39) 04:10 (33)                         00:56 (38) Ingemar Johnsson OK Södertörn
        03:06 (40) 12:59 (47) 20:08 (46) 29:32 (47) 40:56 (46) 42:58 (46) 53:28 (46) 58:16 (47) 63:30 (47) 67:40 (45)                         68:36 (46)    
47 UC Lybert Eriksson Väsby OK 72:17 02:51 (33) 11:43 (48) 06:11 (32) 06:45 (31) 11:35 (46) 02:24 (34) 09:40 (42) 05:03 (44) 06:38 (46) 08:35 (48)                         00:52 (37) UC Lybert Eriksson Väsby OK
        02:51 (33) 14:34 (48) 20:45 (47) 27:30 (44) 39:05 (45) 41:29 (45) 51:09 (45) 56:12 (45) 62:50 (46) 71:25 (46)                         72:17 (47)    
48 Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK 74:54 03:20 (46) 07:42 (42) 07:20 (42) 10:57 (48) 14:35 (49) 02:37 (41) 10:34 (45) 05:02 (43) 06:33 (45) 05:09 (44)                         01:05 (44) Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:20 (46) 11:02 (41) 18:22 (44) 29:19 (46) 43:54 (47) 46:31 (47) 57:05 (48) 62:07 (48) 68:40 (48) 73:49 (47)                         74:54 (48)    
49 Ann Sjöberg EIF 80:16 03:07 (42) 09:43 (45) 07:56 (46) 17:19 (49) 09:32 (41) 02:45 (45) 11:38 (48) 06:39 (48) 05:38 (41) 04:49 (43)                         01:10 (47) Ann Sjöberg EIF
        03:07 (42) 12:50 (46) 20:46 (48) 38:05 (48) 47:37 (49) 50:22 (49) 62:00 (49) 68:39 (49) 74:17 (49) 79:06 (48)                         80:16 (49)    
- Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 57:05 02:21   05:25   06:39   06:16   09:44   04:45   05:39   07:00   04:07   04:18                           00:51   Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        02:21   07:46   14:25   20:41   30:25   35:10   40:49   47:49   51:56   56:14                           57:05      
                                                                               
                                                                               
Plac Bana D- 2,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9                                   Bana D- 2,5 km Klubb
1 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 33:19 03:58 (2) 05:24 (9) 04:06 (10) 03:02 (2) 04:27 (17) 01:58 (3) 04:17 (2) 03:29 (3) 01:59 (8)                             00:39 (5) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        03:58 (2) 09:22 (2) 13:28 (3) 16:30 (2) 20:57 (4) 22:55 (4) 27:12 (3) 30:41 (2) 32:40 (2)                             33:19 (2)    
2 Kenneth Berglund Hellas Orientering 33:49 04:21 (3) 05:25 (10) 03:31 (2) 03:23 (4) 03:43 (5) 02:11 (7) 04:21 (3) 04:00 (10) 02:03 (10)                             00:51 (22) Kenneth Berglund Hellas Orientering
        04:21 (3) 09:46 (3) 13:17 (2) 16:40 (3) 20:23 (2) 22:34 (2) 26:55 (2) 30:55 (3) 32:58 (3)                             33:49 (3)    
3 Lars Nordin Solna OK 33:57 05:00 (11) 04:53 (2) 03:38 (3) 03:12 (3) 03:44 (6) 02:14 (8) 04:52 (9) 04:15 (17) 01:31 (2)                             00:38 (3) Lars Nordin Solna OK
        05:00 (11) 09:53 (5) 13:31 (4) 16:43 (4) 20:27 (3) 22:41 (3) 27:33 (4) 31:48 (4) 33:19 (4)                             33:57 (4)    
4 Christer Andersson ATG 35:28 04:24 (4) 05:23 (8) 04:02 (8) 05:08 (32) 03:29 (2) 01:54 (2) 04:42 (5) 03:08 (2) 02:21 (26)                             00:57 (31) Christer Andersson ATG
        04:24 (4) 09:47 (4) 13:49 (6) 18:57 (8) 22:26 (7) 24:20 (5) 29:02 (5) 32:10 (5) 34:31 (5)                             35:28 (5)    
5 Björn Stolt OK Ravinen 36:12 04:42 (8) 05:21 (7) 03:38 (3) 04:58 (28) 03:46 (7) 02:18 (10) 04:49 (7) 03:48 (9) 02:12 (17)                             00:40 (6) Björn Stolt OK Ravinen
        04:42 (8) 10:03 (7) 13:41 (5) 18:39 (6) 22:25 (6) 24:43 (7) 29:32 (6) 33:20 (7) 35:32 (6)                             36:12 (6)    
6 Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF 36:16 05:13 (20) 05:47 (11) 03:50 (5) 04:27 (21) 03:46 (7) 02:10 (6) 04:35 (4) 03:29 (3) 02:18 (23)                             00:41 (7) Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF
        05:13 (20) 11:00 (12) 14:50 (9) 19:17 (10) 23:03 (10) 25:13 (9) 29:48 (7) 33:17 (6) 35:35 (7)                             36:16 (7)    
7 Roine Mattsson Häverödals SK 36:40 05:17 (21) 05:48 (12) 04:15 (12) 03:31 (5) 04:02 (12) 02:02 (4) 05:08 (15) 03:40 (6) 02:12 (17)                             00:45 (12) Roine Mattsson Häverödals SK
        05:17 (21) 11:05 (14) 15:20 (11) 18:51 (7) 22:53 (8) 24:55 (8) 30:03 (9) 33:43 (8) 35:55 (8)                             36:40 (8)    
8 Benny Alfordsson Tullinge SK 37:08 05:18 (22) 06:41 (24) 04:03 (9) 04:04 (13) 03:48 (9) 02:09 (5) 04:57 (10) 03:31 (5) 01:55 (6)                             00:42 (8) Benny Alfordsson Tullinge SK
        05:18 (22) 11:59 (21) 16:02 (16) 20:06 (16) 23:54 (13) 26:03 (12) 31:00 (11) 34:31 (10) 36:26 (10)                             37:08 (9)    
9 Eva-Stina Svärd Haninge SOK 37:11 05:08 (15) 05:16 (5) 03:55 (6) 04:03 (12) 03:38 (4) 02:21 (11) 05:36 (25) 04:07 (13) 02:09 (14)                             00:58 (32) Eva-Stina Svärd Haninge SOK
        05:08 (15) 10:24 (8) 14:19 (7) 18:22 (5) 22:00 (5) 24:21 (6) 29:57 (8) 34:04 (9) 36:13 (9)                             37:11 (10)    
10 Sven Jacobsson IF Thor 38:41 05:30 (26) 05:57 (13) 04:23 (14) 03:56 (11) 03:58 (10) 02:48 (30) 05:17 (18) 04:09 (14) 01:50 (4)                             00:53 (25) Sven Jacobsson IF Thor
        05:30 (26) 11:27 (18) 15:50 (15) 19:46 (12) 23:44 (12) 26:32 (13) 31:49 (12) 35:58 (12) 37:48 (11)                             38:41 (11)    
11 Sven-Erik Widin OK Österåker 38:43 04:36 (5) 05:18 (6) 04:46 (23) 04:19 (19) 04:01 (11) 02:21 (11) 04:57 (10) 05:05 (33) 02:30 (31)                             00:50 (19) Sven-Erik Widin OK Österåker
        04:36 (5) 09:54 (6) 14:40 (8) 18:59 (9) 23:00 (9) 25:21 (10) 30:18 (10) 35:23 (11) 37:53 (12)                             38:43 (12)    
12 Ulf Eskilsson OK Södertörn 39:16 04:44 (9) 06:09 (17) 04:06 (10) 04:49 (26) 03:34 (3) 02:14 (8) 07:12 (44) 03:45 (7) 01:54 (5)                             00:49 (17) Ulf Eskilsson OK Södertörn
        04:44 (9) 10:53 (10) 14:59 (10) 19:48 (13) 23:22 (11) 25:36 (11) 32:48 (14) 36:33 (13) 38:27 (13)                             39:16 (13)    
13 Bertil Ljungemyr IFK Lidingö SOK 39:18 05:52 (32) 06:36 (22) 04:55 (27) 03:34 (6) 04:39 (20) 02:37 (20) 05:02 (14) 03:46 (8) 01:35 (3)                             00:42 (8) Bertil Ljungemyr IFK Lidingö SOK
        05:52 (32) 12:28 (24) 17:23 (22) 20:57 (19) 25:36 (18) 28:13 (17) 33:15 (16) 37:01 (16) 38:36 (14)                             39:18 (14)    
14 Tomas Bruce OK Ravinen 39:39 05:10 (17) 06:05 (14) 04:18 (13) 03:47 (9) 04:44 (24) 02:39 (23) 05:31 (24) 04:23 (20) 02:16 (21)                             00:46 (13) Tomas Bruce OK Ravinen
        05:10 (17) 11:15 (16) 15:33 (12) 19:20 (11) 24:04 (14) 26:43 (14) 32:14 (13) 36:37 (14) 38:53 (15)                             39:39 (15)    
15 Inger Pahlén Söders-Tyresö 39:54 05:10 (17) 06:08 (16) 04:31 (19) 04:10 (17) 05:19 (35) 02:51 (31) 04:46 (6) 04:01 (11) 02:07 (13)                             00:51 (21) Inger Pahlén Söders-Tyresö
        05:10 (17) 11:18 (17) 15:49 (14) 19:59 (15) 25:18 (17) 28:09 (16) 32:55 (15) 36:56 (15) 39:03 (16)                             39:54 (16)    
16 Thomas Svedin Bromma-Vällingby SOK 41:43 05:43 (31) 06:43 (25) 04:53 (25) 04:04 (13) 04:23 (16) 02:35 (18) 05:21 (19) 04:33 (22) 02:32 (32)                             00:56 (30) Thomas Svedin Bromma-Vällingby SOK
        05:43 (31) 12:26 (23) 17:19 (21) 21:23 (21) 25:46 (19) 28:21 (18) 33:42 (17) 38:15 (17) 40:47 (17)                             41:43 (17)    
17 Berit Lindunger Haninge SOK 42:22 05:06 (13) 06:49 (26) 04:44 (22) 04:07 (15) 05:02 (30) 02:39 (23) 05:39 (26) 04:37 (25) 02:41 (37)                             00:58 (33) Berit Lindunger Haninge SOK
        05:06 (13) 11:55 (20) 16:39 (19) 20:46 (18) 25:48 (20) 28:27 (19) 34:06 (18) 38:43 (18) 41:24 (18)                             42:22 (18)    
18 Lennart Jansson Häverödal SK 42:25 06:12 (37) 06:24 (19) 04:27 (18) 04:13 (18) 04:58 (29) 02:57 (37) 05:52 (30) 04:09 (14) 02:18 (23)                             00:55 (26) Lennart Jansson Häverödal SK
        06:12 (37) 12:36 (25) 17:03 (20) 21:16 (20) 26:14 (21) 29:11 (20) 35:03 (19) 39:12 (19) 41:30 (19)                             42:25 (19)    
19 Ingvar Jansson Sundbybergs IK 43:56 04:56 (10) 06:06 (15) 05:30 (35) 07:29 (50) 04:20 (14) 02:44 (27) 05:01 (12) 04:18 (19) 02:37 (35)                             00:55 (27) Ingvar Jansson Sundbybergs IK
        04:56 (10) 11:02 (13) 16:32 (18) 24:01 (27) 28:21 (26) 31:05 (24) 36:06 (21) 40:24 (20) 43:01 (20)                             43:56 (20)    
20 Olov Jansson Häverödals SK 44:20 05:36 (28) 10:06 (46) 04:24 (15) 04:09 (16) 04:22 (15) 02:51 (31) 05:09 (16) 04:34 (23) 02:11 (16)                             00:58 (32) Olov Jansson Häverödals SK
        05:36 (28) 15:42 (41) 20:06 (35) 24:15 (29) 28:37 (27) 31:28 (26) 36:37 (23) 41:11 (21) 43:22 (21)                             44:20 (21)    
21 Kjell Jansson Väsby OK 44:24 05:19 (23) 05:11 (4) 08:21 (54) 03:45 (8) 04:56 (26) 02:29 (13) 06:28 (36) 05:02 (32) 02:09 (14)                             00:44 (11) Kjell Jansson Väsby OK
        05:19 (23) 10:30 (9) 18:51 (30) 22:36 (22) 27:32 (22) 30:01 (21) 36:29 (22) 41:31 (23) 43:40 (22)                             44:24 (22)    
22 Birgitta Eriksson Länna IF 44:42 05:29 (25) 07:35 (32) 04:50 (24) 05:03 (29) 04:57 (28) 02:37 (20) 05:16 (17) 05:27 (35) 02:37 (35)                             00:51 (21) Birgitta Eriksson Länna IF
        05:29 (25) 13:04 (27) 17:54 (24) 22:57 (24) 27:54 (24) 30:31 (23) 35:47 (20) 41:14 (22) 43:51 (23)                             44:42 (23)    
23 Lars-Erik Lindell Väsby OK 45:02 07:58 (50) 06:40 (23) 05:06 (30) 04:20 (20) 04:40 (21) 02:42 (26) 05:49 (29) 04:32 (21) 02:12 (17)                             01:03 (38) Lars-Erik Lindell Väsby OK
        07:58 (50) 14:38 (34) 19:44 (33) 24:04 (28) 28:44 (28) 31:26 (25) 37:15 (24) 41:47 (24) 43:59 (24)                             45:02 (24)    
24 Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 45:52 05:12 (19) 10:08 (47) 04:53 (25) 05:40 (38) 05:24 (39) 02:30 (14) 04:50 (8) 04:11 (16) 02:16 (21)                             00:48 (16) Saga Mård Bromma-Vällingby SOK
        05:12 (19) 15:20 (40) 20:13 (36) 25:53 (35) 31:17 (35) 33:47 (34) 38:37 (28) 42:48 (25) 45:04 (25)                             45:52 (25)    
25 Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 46:34 05:28 (24) 08:19 (38) 04:56 (28) 06:00 (41) 05:18 (34) 02:45 (28) 05:22 (20) 04:53 (31) 02:26 (28)                             01:07 (42) Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby
        05:28 (24) 13:47 (31) 18:43 (29) 24:43 (31) 30:01 (31) 32:46 (30) 38:08 (26) 43:01 (26) 45:27 (26)                             46:34 (26)    
26 Eva Andersson OK Södertörn 47:02 13:04 (57) 05:06 (3) 03:58 (7) 04:40 (25) 04:48 (25) 02:46 (29) 05:01 (12) 04:52 (30) 02:04 (11)                             00:43 (10) Eva Andersson OK Södertörn
        13:04 (57) 18:10 (48) 22:08 (40) 26:48 (38) 31:36 (36) 34:22 (35) 39:23 (32) 44:15 (28) 46:19 (27)                             47:02 (27)    
27 Erland Ljungström Spårvägens OK 47:16 05:42 (29) 07:07 (29) 05:14 (33) 07:12 (47) 05:40 (44) 02:51 (31) 05:25 (23) 04:37 (25) 02:36 (34)                             00:52 (24) Erland Ljungström Spårvägens OK
        05:42 (29) 12:49 (26) 18:03 (25) 25:15 (34) 30:55 (34) 33:46 (33) 39:11 (31) 43:48 (27) 46:24 (28)                             47:16 (28)    
28 Björn Simons Sundbyberg IK 47:58 04:37 (6) 06:34 (20) 04:36 (20) 04:34 (22) 04:41 (22) 02:30 (14) 10:52 (54) 07:01 (48) 02:04 (11)                             00:29 (2) Björn Simons Sundbyberg IK
        04:37 (6) 11:11 (15) 15:47 (13) 20:21 (17) 25:02 (15) 27:32 (15) 38:24 (27) 45:25 (32) 47:29 (30)                             47:58 (29)    
29 Kurt Andersson Enebybergs IF 48:10 05:42 (29) 09:07 (43) 04:26 (17) 08:26 (54) 04:04 (13) 03:29 (44) 05:23 (21) 04:17 (18) 02:12 (17)                             01:04 (40) Kurt Andersson Enebybergs IF
        05:42 (29) 14:49 (37) 19:15 (31) 27:41 (40) 31:45 (39) 35:14 (39) 40:37 (34) 44:54 (30) 47:06 (29)                             48:10 (30)    
30 Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 49:24 06:19 (40) 08:46 (40) 04:37 (21) 03:52 (10) 04:41 (22) 03:19 (43) 07:07 (43) 05:37 (40) 03:30 (49)                             01:36 (55) Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK
        06:19 (40) 15:05 (39) 19:42 (32) 23:34 (26) 28:15 (25) 31:34 (27) 38:41 (29) 44:18 (29) 47:48 (31)                             49:24 (31)    
31 Margareta Wallén Täby OK 49:40 05:07 (14) 06:34 (20) 04:24 (15) 03:43 (7) 05:21 (37) 09:56 (57) 05:44 (28) 05:28 (36) 02:28 (29)                             00:55 (26) Margareta Wallén Täby OK
        05:07 (14) 11:41 (19) 16:05 (17) 19:48 (13) 25:09 (16) 35:05 (38) 40:49 (35) 46:17 (35) 48:45 (32)                             49:40 (32)    
32 Torsten Lundborg Hammarby IF OF 49:43 04:41 (7) 06:16 (18) 07:42 (51) 05:41 (39) 05:30 (41) 02:38 (22) 09:52 (51) 04:03 (12) 02:42 (38)                             00:38 (3) Torsten Lundborg Hammarby IF OF
        04:41 (7) 10:57 (11) 18:39 (27) 24:20 (30) 29:50 (30) 32:28 (29) 42:20 (38) 46:23 (36) 49:05 (36)                             49:43 (33)    
33 Thorsten Höglund Turebergs IF 49:58 05:08 (15) 07:14 (30) 05:09 (32) 05:33 (36) 07:17 (52) 03:00 (38) 06:38 (41) 05:49 (42) 03:15 (45)                             00:55 (28) Thorsten Höglund Turebergs IF
        05:08 (15) 12:22 (22) 17:31 (23) 23:04 (25) 30:21 (32) 33:21 (31) 39:59 (33) 45:48 (33) 49:03 (34)                             49:58 (34)    
34 Bror Wahlberg Haninge SOK 50:03 06:04 (35) 07:03 (28) 05:35 (36) 07:58 (51) 04:56 (26) 03:11 (41) 06:21 (34) 04:50 (29) 03:04 (42)                             01:01 (37) Bror Wahlberg Haninge SOK
        06:04 (35) 13:07 (29) 18:42 (28) 26:40 (37) 31:36 (36) 34:47 (37) 41:08 (36) 45:58 (34) 49:02 (33)                             50:03 (35)    
35 Caje Jacobsson IF Thor 50:03 07:07 (47) 07:38 (33) 05:19 (34) 05:09 (33) 05:15 (32) 02:54 (34) 05:42 (27) 06:15 (45) 03:44 (50)                             01:00 (35) Caje Jacobsson IF Thor
        07:07 (47) 14:45 (35) 20:04 (34) 25:13 (33) 30:28 (33) 33:22 (32) 39:04 (30) 45:19 (31) 49:03 (34)                             50:03 (35)    
36 Bengt Fahlin IBM-Klubben 51:11 05:01 (12) 08:04 (36) 05:06 (30) 04:34 (22) 05:02 (30) 02:32 (16) 13:30 (56) 04:35 (24) 01:58 (7)                             00:49 (17) Bengt Fahlin IBM-Klubben
        05:01 (12) 13:05 (28) 18:11 (26) 22:45 (23) 27:47 (23) 30:19 (22) 43:49 (40) 48:24 (37) 50:22 (37)                             51:11 (37)    
37 Leif Nilsson Västerås SOK 52:09 05:32 (27) 09:13 (44) 05:45 (39) 04:35 (24) 04:33 (19) 02:33 (17) 05:24 (22) 11:04 (56) 02:43 (39)                             00:47 (14) Leif Nilsson Västerås SOK
        05:32 (27) 14:45 (35) 20:30 (37) 25:05 (32) 29:38 (29) 32:11 (28) 37:35 (25) 48:39 (39) 51:22 (38)                             52:09 (38)    
38 Göran Grimvall Täby Ok 53:38 06:07 (36) 08:16 (37) 06:35 (47) 11:19 (57) 04:32 (18) 02:41 (25) 06:17 (32) 04:42 (28) 02:22 (27)                             00:47 (14) Göran Grimvall Täby Ok
        06:07 (36) 14:23 (33) 20:58 (39) 32:17 (49) 36:49 (44) 39:30 (42) 45:47 (41) 50:29 (41) 52:51 (40)                             53:38 (39)    
39 Edda Nilsson Stockholmspolisens IF OF 53:49 06:28 (43) 08:31 (39) 05:42 (38) 05:33 (36) 05:23 (38) 02:54 (34) 07:19 (45) 06:34 (47) 04:15 (53)                             01:10 (45) Edda Nilsson Stockholmspolisens IF OF
        06:28 (43) 14:59 (38) 20:41 (38) 26:14 (36) 31:37 (38) 34:31 (36) 41:50 (37) 48:24 (37) 52:39 (39)                             53:49 (40)    
40 Jan Burell OK Enen 54:20 06:17 (39) 09:30 (45) 06:47 (48) 04:53 (27) 05:26 (40) 03:38 (47) 06:23 (35) 07:21 (51) 02:57 (41)                             01:08 (43) Jan Burell OK Enen
        06:17 (39) 15:47 (42) 22:34 (43) 27:27 (39) 32:53 (40) 36:31 (40) 42:54 (39) 50:15 (40) 53:12 (41)                             54:20 (41)    
41 Stig Mattsson OK Ravinen 58:01 07:21 (48) 12:05 (53) 05:50 (40) 05:03 (29) 07:44 (55) 03:18 (42) 07:24 (46) 05:33 (38) 02:43 (39)                             01:00 (35) Stig Mattsson OK Ravinen
        07:21 (48) 19:26 (52) 25:16 (49) 30:19 (44) 38:03 (50) 41:21 (49) 48:45 (46) 54:18 (45) 57:01 (42)                             58:01 (42)    
42 Ingrid Gunnarsson Täby OK 58:22 07:05 (46) 08:46 (40) 07:03 (49) 05:44 (40) 08:06 (56) 04:19 (53) 06:19 (33) 06:24 (46) 03:28 (48)                             01:08 (43) Ingrid Gunnarsson Täby OK
        07:05 (46) 15:51 (43) 22:54 (46) 28:38 (41) 36:44 (43) 41:03 (47) 47:22 (44) 53:46 (43) 57:14 (44)                             58:22 (43)    
43 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 58:24 06:25 (42) 06:55 (27) 09:39 (57) 09:25 (56) 05:20 (36) 03:33 (45) 06:48 (42) 05:44 (41) 03:14 (44)                             01:21 (50) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        06:25 (42) 13:20 (30) 22:59 (47) 32:24 (50) 37:44 (47) 41:17 (48) 48:05 (45) 53:49 (44) 57:03 (43)                             58:24 (44)    
44 Sven Jansson Snättringe SK 59:09 11:33 (56) 07:43 (34) 06:17 (45) 06:54 (46) 05:17 (33) 02:56 (36) 06:31 (37) 08:22 (54) 02:33 (33)                             01:03 (38) Sven Jansson Snättringe SK
        11:33 (56) 19:16 (51) 25:33 (50) 32:27 (51) 37:44 (47) 40:40 (44) 47:11 (43) 55:33 (46) 58:06 (46)                             59:09 (45)    
45 Lars Persson Väsby OK 59:15 08:13 (52) 10:54 (49) 07:10 (50) 05:27 (35) 05:36 (43) 03:40 (48) 05:58 (31) 04:40 (27) 06:05 (56)                             01:32 (53) Lars Persson Väsby OK
        08:13 (52) 19:07 (49) 26:17 (52) 31:44 (48) 37:20 (45) 41:00 (46) 46:58 (42) 51:38 (42) 57:43 (45)                             59:15 (46)    
46 Carl Lang OK Österåker 60:32 05:55 (34) 11:00 (50) 05:35 (36) 06:35 (44) 05:32 (42) 02:35 (18) 12:38 (55) 07:53 (53) 01:59 (8)                             00:50 (19) Carl Lang OK Österåker
        05:55 (34) 16:55 (46) 22:30 (41) 29:05 (42) 34:37 (41) 37:12 (41) 49:50 (47) 57:43 (49) 59:42 (47)                             60:32 (47)    
47 Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK 62:02 06:57 (45) 17:45 (56) 05:51 (41) 05:20 (34) 05:58 (47) 03:40 (48) 06:34 (39) 05:22 (34) 03:20 (46)                             01:15 (49) Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK
        06:57 (45) 24:42 (57) 30:33 (56) 35:53 (56) 41:51 (56) 45:31 (55) 52:05 (51) 57:27 (47) 60:47 (48)                             62:02 (48)    
48 Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK 62:05 06:53 (44) 17:45 (56) 06:09 (42) 05:03 (29) 05:50 (45) 03:47 (50) 06:35 (40) 05:30 (37) 03:22 (47)                             01:11 (46) Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK
        06:53 (44) 24:38 (56) 30:47 (57) 35:50 (55) 41:40 (55) 45:27 (54) 52:02 (50) 57:32 (48) 60:54 (49)                             62:05 (49)    
49 Ingvar Johannesson Solna OK 63:38 09:07 (54) 07:25 (31) 06:14 (43) 08:45 (55) 06:27 (49) 07:25 (56) 08:58 (48) 05:36 (39) 02:28 (29)                             01:13 (48) Ingvar Johannesson Solna OK
        09:07 (54) 16:32 (45) 22:46 (44) 31:31 (47) 37:58 (49) 45:23 (53) 54:21 (54) 59:57 (53) 62:25 (50)                             63:38 (50)    
50 Karin Tibbelin Turebergs IF 64:12 07:21 (48) 08:59 (42) 07:59 (53) 06:53 (45) 07:23 (53) 04:02 (51) 10:30 (53) 06:11 (44) 03:13 (43)                             01:41 (56) Karin Tibbelin Turebergs IF
        07:21 (48) 16:20 (44) 24:19 (48) 31:12 (46) 38:35 (51) 42:37 (50) 53:07 (52) 59:18 (51) 62:31 (51)                             64:12 (51)    
51 Jan Ljungberg Enebybergs IF 64:18 06:12 (37) 13:29 (55) 06:16 (44) 08:03 (52) 06:34 (50) 03:02 (39) 06:33 (38) 08:58 (55) 04:00 (52)                             01:11 (46) Jan Ljungberg Enebybergs IF
        06:12 (37) 19:41 (53) 25:57 (51) 34:00 (53) 40:34 (52) 43:36 (51) 50:09 (48) 59:07 (50) 63:07 (52)                             64:18 (52)    
52 Lars-Olov Andersson Sigtuna OK 65:15 08:32 (53) 10:36 (48) 09:30 (56) 06:22 (43) 05:57 (46) 04:10 (52) 08:20 (47) 05:57 (43) 04:23 (54)                             01:28 (52) Lars-Olov Andersson Sigtuna OK
        08:32 (53) 19:08 (50) 28:38 (54) 35:00 (54) 40:57 (54) 45:07 (52) 53:27 (53) 59:24 (52) 63:47 (53)                             65:15 (53)    
53 Yvonne Roos Attunda OK 66:03 06:23 (41) 07:49 (35) 08:37 (55) 07:19 (49) 06:05 (48) 03:34 (46) 15:18 (57) 07:17 (50) 02:18 (23)                             01:23 (51) Yvonne Roos Attunda OK
        06:23 (41) 14:12 (32) 22:49 (45) 30:08 (43) 36:13 (42) 39:47 (43) 55:05 (55) 62:22 (54) 64:40 (54)                             66:03 (54)    
54 Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 68:12 08:03 (51) 12:24 (54) 06:25 (46) 06:18 (42) 07:28 (54) 05:15 (55) 09:54 (52) 07:04 (49) 03:47 (51)                             01:34 (54) Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK
        08:03 (51) 20:27 (54) 26:52 (53) 33:10 (52) 40:38 (53) 45:53 (56) 55:47 (56) 62:51 (56) 66:38 (55)                             68:12 (55)    
55 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 74:54 09:31 (55) 11:40 (52) 07:56 (52) 07:15 (48) 11:14 (57) 04:24 (54) 09:03 (49) 07:36 (52) 04:28 (55)                             01:47 (57) Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF
        09:31 (55) 21:11 (55) 29:07 (55) 36:22 (57) 47:36 (57) 52:00 (57) 61:03 (57) 68:39 (57) 73:07 (56)                             74:54 (56)    
56 Henning Hamilton Enebybergs IF 84:23 05:53 (33) 11:36 (51) 05:01 (29) 08:17 (53) 06:54 (51) 03:06 (40) 09:30 (50) 12:06 (57) 20:55 (57)                             01:05 (41) Henning Hamilton Enebybergs IF
        05:53 (33) 17:29 (47) 22:30 (41) 30:47 (45) 37:41 (46) 40:47 (45) 50:17 (49) 62:23 (55) 83:18 (57)                             84:23 (57)    
- Torsten Jansson Skogsluffarna 37:04 05:28   05:57   04:22   06:52   02:32   05:14   04:06   01:46                                   00:47   Torsten Jansson Skogsluffarna
        05:28   11:25   15:47   22:39   25:11   30:25   34:31   36:17                                   37:04      
- Roland Bolin Snättringe SK 51:46 05:51   29:24   02:21   06:31   04:32   02:08                                           00:59   Roland Bolin Snättringe SK
        05:51   35:15   37:36   44:07   48:39   50:47                                           51:46