Sträcktider Vinterserien Alby                                                                            
  2016-01-31 Svarta tider är sträcktider                                                                        
    Blå tider är från start                                                                              
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                        
                                                                                   
Plac Bana A Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   Mål   Bana A Klubb
1 Harri Karlsson OK Denseln 64:00 04:16 (5) 05:48 (1) 03:04 (8) 02:34 (1) 02:57 (1) 04:08 (2) 01:03 (2) 04:39 (1) 05:08 (2) 04:15 (7) 04:41 (1) 04:25 (3) 03:28 (2) 03:19 (6) 02:15 (1) 03:01 (2) 03:21 (1) 01:38 (8) Harri Karlsson OK Denseln
        04:16 (5) 10:04 (3) 13:08 (3) 15:42 (2) 18:39 (1) 22:47 (1) 23:50 (1) 28:29 (1) 33:37 (1) 37:52 (1) 42:33 (1) 46:58 (1) 50:26 (1) 53:45 (1) 56:00 (1) 59:01 (1) 62:22 (1) 64:00 (1)    
2 Per Mårtensson OK Ravinen 68:22                                                                         Per Mårtensson OK Ravinen
                                                                            68:22 (2)    
3 Hugo Dahlberg Haninge SOK 68:49 03:55 (1) 05:57 (3) 02:44 (1) 02:44 (3) 03:44 (19) 03:54 (1) 01:00 (1) 05:49 (7) 07:10 (19) 04:22 (8) 05:51 (11) 04:17 (2) 03:29 (3) 03:02 (1) 02:23 (3) 03:31 (9) 03:32 (3) 01:25 (1) Hugo Dahlberg Haninge SOK
        03:55 (1) 09:52 (2) 12:36 (1) 15:20 (1) 19:04 (2) 22:58 (2) 23:58 (2) 29:47 (2) 36:57 (3) 41:19 (3) 47:10 (4) 51:27 (3) 54:56 (3) 57:58 (2) 60:21 (2) 63:52 (3) 67:24 (3) 68:49 (3)    
4 Lars Håkan Sandvik Attunda OK 68:52 04:40 (15) 06:44 (8) 02:55 (3) 02:45 (4) 03:20 (8) 04:21 (6) 01:08 (3) 05:14 (3) 05:43 (4) 04:03 (2) 05:29 (7) 04:52 (10) 03:36 (4) 03:09 (3) 02:26 (6) 03:09 (4) 03:35 (4) 01:43 (13) Lars Håkan Sandvik Attunda OK
        04:40 (15) 11:24 (9) 14:19 (8) 17:04 (6) 20:24 (6) 24:45 (4) 25:53 (3) 31:07 (3) 36:50 (2) 40:53 (2) 46:22 (2) 51:14 (2) 54:50 (2) 57:59 (3) 60:25 (3) 63:34 (2) 67:09 (2) 68:52 (4)    
5 Dan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 70:39 04:20 (7) 06:39 (6) 02:59 (5) 02:37 (2) 03:30 (11) 04:37 (10) 01:11 (4) 05:49 (7) 05:46 (5) 04:07 (6) 05:04 (3) 05:06 (15) 03:41 (5) 03:31 (10) 02:46 (11) 03:42 (14) 03:37 (6) 01:37 (6) Dan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK
        04:20 (7) 10:59 (6) 13:58 (5) 16:35 (4) 20:05 (5) 24:42 (3) 25:53 (3) 31:42 (4) 37:28 (4) 41:35 (4) 46:39 (3) 51:45 (4) 55:26 (4) 58:57 (5) 61:43 (5) 65:25 (4) 69:02 (4) 70:39 (5)    
6 Egil Morast Haninge SOK 70:53 04:14 (4) 07:21 (10) 03:07 (9) 02:47 (5) 03:11 (6) 04:15 (3) 01:53 (32) 06:28 (22) 05:19 (3) 04:06 (4) 05:23 (5) 04:32 (6) 03:16 (1) 03:36 (13) 02:49 (14) 03:10 (5) 03:44 (9) 01:42 (11) Egil Morast Haninge SOK
        04:14 (4) 11:35 (10) 14:42 (10) 17:29 (7) 20:40 (7) 24:55 (6) 26:48 (6) 33:16 (6) 38:35 (5) 42:41 (6) 48:04 (6) 52:36 (6) 55:52 (6) 59:28 (6) 62:17 (6) 65:27 (5) 69:11 (5) 70:53 (6)    
7 Andrew Quin IFK Lidingö SOK 70:55 03:58 (2) 05:52 (2) 02:57 (4) 03:28 (18) 03:05 (5) 06:01 (27) 01:27 (14) 05:56 (11) 06:01 (6) 03:40 (1) 05:01 (2) 04:29 (5) 03:51 (6) 03:10 (4) 02:46 (11) 04:11 (21) 03:25 (2) 01:37 (6) Andrew Quin IFK Lidingö SOK
        03:58 (2) 09:50 (1) 12:47 (2) 16:15 (3) 19:20 (3) 25:21 (7) 26:48 (6) 32:44 (5) 38:45 (6) 42:25 (5) 47:26 (5) 51:55 (5) 55:46 (5) 58:56 (4) 61:42 (4) 65:53 (6) 69:18 (6) 70:55 (7)    
8 Hannes Svahn OK Ravinen 72:10 04:07 (3) 06:47 (9) 03:02 (6) 03:00 (8) 02:58 (2) 04:51 (13) 01:27 (14) 07:08 (31) 06:01 (6) 05:20 (19) 05:13 (4) 04:35 (7) 03:56 (9) 03:07 (2) 02:23 (3) 02:56 (1) 03:52 (12) 01:27 (2) Hannes Svahn OK Ravinen
        04:07 (3) 10:54 (4) 13:56 (4) 16:56 (5) 19:54 (4) 24:45 (4) 26:12 (5) 33:20 (7) 39:21 (7) 44:41 (8) 49:54 (7) 54:29 (7) 58:25 (7) 61:32 (7) 63:55 (7) 66:51 (7) 70:43 (7) 72:10 (8)    
9 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 72:54                                                                         Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby
                                                                            72:54 (9)    
10 Jonas Kjäll OK Löftan 74:12                                                                         Jonas Kjäll OK Löftan
                                                                            74:12 (10)    
11 Henrik Sjögren Haninge SOK 74:31 04:33 (12) 07:32 (14) 03:55 (27) 03:49 (24) 02:58 (2) 04:35 (7) 01:11 (4) 05:28 (4) 06:22 (11) 04:06 (4) 05:36 (8) 05:05 (14) 03:53 (7) 03:46 (16) 02:22 (2) 04:00 (16) 03:47 (10) 01:33 (3) Henrik Sjögren Haninge SOK
        04:33 (12) 12:05 (14) 16:00 (14) 19:49 (14) 22:47 (10) 27:22 (9) 28:33 (8) 34:01 (8) 40:23 (8) 44:29 (7) 50:05 (8) 55:10 (8) 59:03 (8) 62:49 (8) 65:11 (8) 69:11 (8) 72:58 (8) 74:31 (11)    
12 Anders Brinkman Vandrarringen 78:05 04:36 (13) 06:39 (6) 03:38 (22) 02:56 (6) 05:43 (39) 04:16 (4) 01:30 (18) 05:52 (9) 07:05 (17) 04:57 (13) 05:53 (12) 04:45 (9) 04:04 (10) 03:35 (12) 03:09 (21) 04:02 (18) 03:42 (8) 01:43 (13) Anders Brinkman Vandrarringen
        04:36 (13) 11:15 (8) 14:53 (11) 17:49 (8) 23:32 (13) 27:48 (10) 29:18 (10) 35:10 (9) 42:15 (9) 47:12 (10) 53:05 (9) 57:50 (9) 61:54 (9) 65:29 (9) 68:38 (9) 72:40 (10) 76:22 (9) 78:05 (12)    
13 Fredrik Persson Domnarvets GOIF 78:11 04:24 (9) 07:22 (11) 02:53 (2) 07:44 (37) 02:59 (4) 04:18 (5) 01:11 (5) 05:56 (11) 06:16 (10) 04:03 (2) 06:04 (14) 04:40 (8) 04:48 (22) 03:24 (8) 02:39 (10) 03:32 (10) 04:12 (18) 01:46 (17) Fredrik Persson Domnarvets GOIF
        04:24 (9) 11:46 (11) 14:39 (9) 22:23 (27) 25:22 (25) 29:40 (18) 30:51 (14) 36:47 (14) 43:03 (12) 47:06 (9) 53:10 (10) 57:50 (9) 62:38 (10) 66:02 (10) 68:41 (10) 72:13 (9) 76:25 (10) 78:11 (13)    
14 Josefine Klintberg OK Ravinen 78:52 05:38 (29) 08:58 (29) 03:21 (16) 03:12 (10) 03:34 (14) 05:21 (19) 01:23 (11) 06:06 (17) 06:11 (9) 04:53 (11) 05:44 (9) 05:34 (21) 03:54 (8) 03:32 (11) 02:33 (8) 03:16 (7) 03:47 (10) 01:55 (26) Josefine Klintberg OK Ravinen
        05:38 (29) 14:36 (29) 17:57 (28) 21:09 (21) 24:43 (18) 30:04 (20) 31:27 (20) 37:33 (18) 43:44 (15) 48:37 (13) 54:21 (11) 59:55 (12) 63:49 (12) 67:21 (12) 69:54 (11) 73:10 (11) 76:57 (11) 78:52 (14)    
15 Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK 79:25 04:57 (19) 07:46 (18) 03:12 (11) 02:56 (6) 03:30 (11) 04:56 (16) 01:24 (13) 06:56 (26) 07:10 (19) 06:03 (33) 05:45 (10) 04:52 (10) 04:15 (14) 03:23 (7) 03:00 (17) 03:05 (3) 04:31 (23) 01:44 (15) Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK
        04:57 (19) 12:43 (18) 15:55 (13) 18:51 (9) 22:21 (8) 27:17 (8) 28:41 (9) 35:37 (10) 42:47 (10) 48:50 (15) 54:35 (12) 59:27 (11) 63:42 (11) 67:05 (11) 70:05 (12) 73:10 (11) 77:41 (12) 79:25 (15)    
16 Mattias Ågren Centrum OK 80:55 04:17 (6) 06:38 (5) 03:18 (14) 07:39 (35) 03:12 (7) 04:41 (11) 01:30 (18) 06:00 (14) 06:09 (8) 05:02 (14) 06:58 (24) 05:03 (13) 04:13 (11) 03:11 (5) 02:28 (7) 04:59 (33) 03:55 (13) 01:42 (11) Mattias Ågren Centrum OK
        04:17 (6) 10:55 (5) 14:13 (6) 21:52 (26) 25:04 (23) 29:45 (19) 31:15 (18) 37:15 (15) 43:24 (13) 48:26 (11) 55:24 (14) 60:27 (14) 64:40 (13) 67:51 (13) 70:19 (13) 75:18 (13) 79:13 (13) 80:55 (16)    
17 Simon Törnqvist OK Ravinen 81:14 05:56 (34) 07:47 (19) 03:07 (9) 03:14 (12) 04:42 (34) 04:53 (15) 01:35 (21) 05:11 (2) 06:34 (12) 05:39 (26) 06:57 (23) 05:22 (20) 04:37 (19) 03:38 (14) 02:35 (9) 03:50 (15) 03:36 (5) 02:01 (28) Simon Törnqvist OK Ravinen
        05:56 (34) 13:43 (26) 16:50 (22) 20:04 (15) 24:46 (19) 29:39 (17) 31:14 (16) 36:25 (13) 42:59 (11) 48:38 (14) 55:35 (15) 60:57 (15) 65:34 (14) 69:12 (14) 71:47 (14) 75:37 (14) 79:13 (13) 81:14 (17)    
18 Johan Markstedt OK Södertörn 82:54 04:28 (10) 07:33 (16) 03:59 (29) 04:50 (30) 03:36 (16) 04:35 (7) 01:29 (17) 05:41 (6) 07:20 (25) 05:02 (14) 06:20 (16) 05:13 (17) 06:16 (35) 03:53 (19) 03:00 (17) 03:36 (13) 04:09 (16) 01:54 (25) Johan Markstedt OK Södertörn
        04:28 (10) 12:01 (13) 16:00 (14) 20:50 (19) 24:26 (17) 29:01 (13) 30:30 (12) 36:11 (12) 43:31 (14) 48:33 (12) 54:53 (13) 60:06 (13) 66:22 (15) 70:15 (15) 73:15 (15) 76:51 (15) 81:00 (15) 82:54 (18)    
19 Henrik Morast Haninge SOK 84:30 05:16 (23) 07:25 (12) 03:46 (24) 03:12 (10) 03:37 (17) 05:37 (25) 01:18 (8) 05:59 (13) 08:26 (35) 05:33 (22) 06:39 (19) 06:10 (30) 04:29 (17) 04:01 (21) 02:47 (13) 04:18 (23) 04:05 (14) 01:52 (23) Henrik Morast Haninge SOK
        05:16 (23) 12:41 (17) 16:27 (19) 19:39 (13) 23:16 (11) 28:53 (12) 30:11 (11) 36:10 (11) 44:36 (16) 50:09 (17) 56:48 (16) 62:58 (18) 67:27 (17) 71:28 (16) 74:15 (16) 78:33 (16) 82:38 (16) 84:30 (19)    
20 Per Franzén OK Södertörn 85:25 04:21 (8) 07:32 (14) 04:08 (31) 05:42 (34) 03:25 (10) 05:06 (17) 01:14 (7) 06:02 (16) 08:11 (31) 06:05 (34) 05:53 (12) 06:12 (32) 04:37 (19) 03:41 (15) 02:59 (16) 04:09 (20) 04:13 (19) 01:55 (26) Per Franzén OK Södertörn
        04:21 (8) 11:53 (12) 16:01 (16) 21:43 (25) 25:08 (24) 30:14 (21) 31:28 (21) 37:30 (17) 45:41 (23) 51:46 (24) 57:39 (20) 63:51 (23) 68:28 (21) 72:09 (21) 75:08 (19) 79:17 (17) 83:30 (17) 85:25 (20)    
21 Lars Anderson Klubblös 85:57 05:56 (34) 08:16 (21) 03:25 (20) 03:48 (23) 04:07 (30) 05:31 (22) 01:43 (28) 05:52 (9) 06:56 (15) 05:33 (22) 06:07 (15) 05:51 (26) 04:43 (21) 04:06 (22) 03:03 (20) 04:22 (27) 04:37 (25) 02:01 (28) Lars Anderson Klubblös
        05:56 (34) 14:12 (28) 17:37 (25) 21:25 (23) 25:32 (26) 31:03 (23) 32:46 (24) 38:38 (22) 45:34 (19) 51:07 (22) 57:14 (18) 63:05 (20) 67:48 (18) 71:54 (19) 74:57 (18) 79:19 (18) 83:56 (18) 85:57 (21)    
21 Håkan Rolfsson Skarpnäcks OL 85:57 05:05 (22) 07:28 (13) 03:21 (16) 03:19 (15) 03:23 (9) 08:41 (35) 01:23 (11) 05:38 (5) 07:16 (23) 05:28 (20) 06:45 (21) 05:09 (16) 04:21 (16) 04:20 (25) 03:12 (22) 04:42 (29) 04:37 (25) 01:49 (20) Håkan Rolfsson Skarpnäcks OL
        05:05 (22) 12:33 (16) 15:54 (12) 19:13 (10) 22:36 (9) 31:17 (24) 32:40 (23) 38:18 (20) 45:34 (19) 51:02 (21) 57:47 (21) 62:56 (17) 67:17 (16) 71:37 (17) 74:49 (17) 79:31 (19) 84:08 (19) 85:57 (21)    
23 Fredrik Setterqvist OK Södertörn 87:02 04:49 (18) 08:41 (27) 03:26 (21) 04:22 (29) 03:40 (18) 04:35 (7) 01:41 (27) 07:35 (34) 06:56 (15) 04:56 (12) 06:43 (20) 04:27 (4) 08:10 (39) 03:51 (18) 03:29 (31) 03:32 (10) 04:25 (21) 01:44 (15) Fredrik Setterqvist OK Södertörn
        04:49 (18) 13:30 (22) 16:56 (23) 21:18 (22) 24:58 (22) 29:33 (16) 31:14 (16) 38:49 (23) 45:45 (24) 50:41 (19) 57:24 (19) 61:51 (16) 70:01 (23) 73:52 (23) 77:21 (22) 80:53 (21) 85:18 (21) 87:02 (23)    
24 Niklas Wansölin OK Ravinen 87:12 05:26 (26) 08:20 (22) 03:20 (15) 03:27 (17) 03:48 (21) 06:13 (29) 01:39 (24) 06:14 (18) 07:08 (18) 04:42 (10) 06:47 (22) 06:00 (29) 04:59 (29) 03:55 (20) 03:13 (23) 05:22 (35) 04:31 (23) 02:08 (31) Niklas Wansölin OK Ravinen
        05:26 (26) 13:46 (27) 17:06 (24) 20:33 (18) 24:21 (16) 30:34 (22) 32:13 (22) 38:27 (21) 45:35 (21) 50:17 (18) 57:04 (17) 63:04 (19) 68:03 (20) 71:58 (20) 75:11 (20) 80:33 (20) 85:04 (20) 87:12 (24)    
25 Per Ljung Stockholms OK 87:52 05:01 (20) 08:26 (25) 03:22 (18) 03:23 (16) 04:01 (27) 05:15 (18) 01:57 (35) 06:17 (20) 07:56 (30) 05:53 (30) 06:35 (18) 05:35 (22) 04:19 (15) 03:49 (17) 05:44 (38) 04:00 (16) 04:46 (28) 01:33 (3) Per Ljung Stockholms OK
        05:01 (20) 13:27 (21) 16:49 (20) 20:12 (16) 24:13 (15) 29:28 (14) 31:25 (19) 37:42 (19) 45:38 (22) 51:31 (23) 58:06 (22) 63:41 (22) 68:00 (19) 71:49 (18) 77:33 (23) 81:33 (23) 86:19 (22) 87:52 (25)    
26 Karolin Svensson Haninge SOK 88:26 04:48 (17) 08:44 (28) 03:17 (13) 07:56 (38) 03:34 (14) 04:52 (14) 01:46 (30) 06:52 (24) 07:50 (29) 04:25 (9) 07:52 (33) 04:52 (11) 06:19 (36) 03:28 (9) 03:18 (27) 03:15 (6) 03:37 (6) 01:41 (10) Karolin Svensson Haninge SOK
        04:48 (17) 13:32 (24) 16:49 (20) 24:45 (34) 28:19 (33) 33:11 (30) 34:57 (30) 41:49 (30) 49:39 (31) 54:04 (27) 61:56 (27) 66:48 (27) 73:07 (28) 76:35 (26) 79:53 (27) 83:08 (25) 86:45 (25) 88:26 (26)    
27 Jörgen Batz Skarpnäcks OL 88:28 05:01 (20) 08:21 (23) 04:47 (37) 05:39 (33) 03:32 (13) 05:29 (21) 01:20 (10) 07:02 (30) 07:14 (22) 05:10 (17) 07:34 (30) 05:16 (19) 04:50 (23) 04:42 (30) 03:00 (17) 03:32 (10) 04:09 (16) 01:50 (21) Jörgen Batz Skarpnäcks OL
        05:01 (20) 13:22 (20) 18:09 (29) 23:48 (31) 27:20 (30) 32:49 (29) 34:09 (29) 41:11 (28) 48:25 (26) 53:35 (26) 61:09 (26) 66:25 (25) 71:15 (25) 75:57 (24) 78:57 (24) 82:29 (24) 86:38 (24) 88:28 (27)    
28 Gunnar Langs Skarpnäcks OL 88:39 04:38 (14) 07:44 (17) 03:51 (26) 03:14 (12) 03:52 (23) 05:24 (20) 02:17 (38) 06:18 (21) 07:33 (26) 05:04 (16) 08:48 (38) 05:47 (25) 04:36 (18) 04:16 (24) 03:27 (30) 04:42 (29) 05:02 (32) 02:06 (30) Gunnar Langs Skarpnäcks OL
        04:38 (14) 12:22 (15) 16:13 (17) 19:27 (12) 23:19 (12) 28:43 (11) 31:00 (15) 37:18 (16) 44:51 (17) 49:55 (16) 58:43 (23) 64:30 (24) 69:06 (22) 73:22 (22) 76:49 (21) 81:31 (22) 86:33 (23) 88:39 (28)    
29 Jesper Lagerberg OK Södertörn 89:10 04:28 (10) 06:34 (4) 03:13 (12) 05:07 (31) 05:27 (38) 04:41 (11) 01:18 (8) 09:10 (38) 05:00 (1) 05:45 (28) 08:22 (35) 04:11 (1) 07:30 (38) 06:00 (38) 02:23 (4) 04:18 (23) 04:05 (14) 01:38 (8) Jesper Lagerberg OK Södertörn
        04:28 (10) 11:02 (7) 14:15 (7) 19:22 (11) 24:49 (20) 29:30 (15) 30:48 (13) 39:58 (24) 44:58 (18) 50:43 (20) 59:05 (24) 63:16 (21) 70:46 (24) 76:46 (27) 79:09 (25) 83:27 (26) 87:32 (26) 89:10 (29)    
30 Louise Markstedt OK Södertörn 90:29 04:44 (16) 08:30 (26) 03:03 (7) 03:58 (27) 03:45 (20) 10:35 (37) 01:40 (26) 06:16 (19) 08:22 (33) 07:33 (37) 05:27 (6) 05:13 (17) 04:14 (12) 04:41 (29) 02:54 (15) 03:25 (8) 04:22 (20) 01:47 (18) Louise Markstedt OK Södertörn
        04:44 (16) 13:14 (19) 16:17 (18) 20:15 (17) 24:00 (14) 34:35 (33) 36:15 (32) 42:31 (31) 50:53 (32) 58:26 (33) 63:53 (32) 69:06 (30) 73:20 (29) 78:01 (29) 80:55 (28) 84:20 (27) 88:42 (27) 90:29 (30)    
31 Fredrik Morast Haninge SOK 91:50 05:55 (33) 09:01 (30) 04:22 (35) 03:33 (21) 04:04 (28) 05:38 (26) 01:28 (16) 06:55 (25) 06:43 (14) 05:30 (21) 06:59 (25) 06:39 (35) 05:00 (30) 04:22 (26) 03:41 (34) 05:13 (34) 04:59 (31) 01:48 (19) Fredrik Morast Haninge SOK
        05:55 (33) 14:56 (31) 19:18 (31) 22:51 (29) 26:55 (29) 32:33 (28) 34:01 (28) 40:56 (26) 47:39 (25) 53:09 (25) 60:08 (25) 66:47 (26) 71:47 (26) 76:09 (25) 79:50 (26) 85:03 (28) 90:02 (28) 91:50 (31)    
32 Björn Bängtsson Centrum OK 91:53 05:29 (27) 09:22 (32) 04:05 (30) 03:31 (20) 03:56 (24) 05:36 (24) 02:00 (36) 07:01 (29) 07:38 (27) 05:40 (27) 07:39 (31) 06:10 (30) 04:57 (27) 04:11 (23) 03:46 (35) 04:07 (19) 04:54 (29) 01:51 (22) Björn Bängtsson Centrum OK
        05:29 (27) 14:51 (30) 18:56 (30) 22:27 (28) 26:23 (28) 31:59 (25) 33:59 (27) 41:00 (27) 48:38 (27) 54:18 (28) 61:57 (28) 68:07 (28) 73:04 (27) 77:15 (28) 81:01 (29) 85:08 (29) 90:02 (28) 91:53 (32)    
33 Samuel Henriksson Skarpnäcks OL 93:38 05:16 (23) 08:25 (24) 03:56 (28) 03:56 (25) 04:19 (32) 06:23 (31) 01:38 (23) 07:20 (33) 08:24 (34) 05:50 (29) 06:31 (17) 06:31 (33) 05:02 (31) 04:35 (28) 03:23 (29) 04:21 (25) 05:29 (35) 02:19 (34) Samuel Henriksson Skarpnäcks OL
        05:16 (23) 13:41 (25) 17:37 (25) 21:33 (24) 25:52 (27) 32:15 (27) 33:53 (26) 41:13 (29) 49:37 (30) 55:27 (29) 61:58 (29) 68:29 (29) 73:31 (30) 78:06 (30) 81:29 (30) 85:50 (30) 91:19 (30) 93:38 (33)    
34 Mattias Berglund Bromma-Vällingby SOK 95:50 05:52 (30) 11:19 (38) 03:40 (23) 03:30 (19) 03:59 (26) 05:31 (22) 01:36 (22) 07:18 (32) 06:39 (13) 06:31 (36) 07:30 (29) 05:59 (28) 05:02 (31) 04:46 (32) 03:15 (25) 07:20 (39) 04:28 (22) 01:35 (5) Mattias Berglund Bromma-Vällingby SOK
        05:52 (30) 17:11 (37) 20:51 (36) 24:21 (33) 28:20 (34) 33:51 (31) 35:27 (31) 42:45 (32) 49:24 (29) 55:55 (30) 63:25 (30) 69:24 (31) 74:26 (31) 79:12 (31) 82:27 (31) 89:47 (33) 94:15 (31) 95:50 (34)    
35 Lars Greilert Haninge SOK 96:40 05:19 (25) 08:12 (20) 04:18 (34) 03:15 (14) 03:51 (22) 07:10 (34) 01:43 (28) 06:36 (23) 08:21 (32) 10:48 (39) 07:08 (27) 05:40 (24) 04:58 (28) 04:27 (27) 03:31 (33) 04:13 (22) 04:58 (30) 02:12 (33) Lars Greilert Haninge SOK
        05:19 (25) 13:31 (23) 17:49 (27) 21:04 (20) 24:55 (21) 32:05 (26) 33:48 (25) 40:24 (25) 48:45 (28) 59:33 (34) 66:41 (34) 72:21 (34) 77:19 (34) 81:46 (33) 85:17 (33) 89:30 (31) 94:28 (32) 96:40 (35)    
36 Hanna Korhonen OK Ravinen 97:34 07:04 (38) 09:43 (33) 04:08 (31) 03:57 (26) 04:14 (31) 06:13 (29) 01:33 (20) 06:59 (27) 07:18 (24) 05:36 (24) 07:01 (26) 07:44 (38) 04:55 (26) 05:01 (33) 03:18 (27) 04:54 (32) 05:16 (34) 02:40 (38) Hanna Korhonen OK Ravinen
        07:04 (38) 16:47 (34) 20:55 (37) 24:52 (35) 29:06 (35) 35:19 (34) 36:52 (34) 43:51 (33) 51:09 (33) 56:45 (31) 63:46 (31) 71:30 (33) 76:25 (33) 81:26 (32) 84:44 (32) 89:38 (32) 94:54 (33) 97:34 (36)    
37 Staffan Zilling OK Södertörn 98:20 05:31 (28) 11:16 (37) 03:49 (25) 03:09 (9) 03:56 (24) 06:48 (32) 01:51 (31) 07:40 (35) 07:11 (21) 05:37 (25) 07:10 (28) 05:54 (27) 05:24 (33) 07:51 (39) 03:15 (25) 04:38 (28) 05:11 (33) 02:09 (32) Staffan Zilling OK Södertörn
        05:31 (28) 16:47 (34) 20:36 (35) 23:45 (30) 27:41 (31) 34:29 (32) 36:20 (33) 44:00 (34) 51:11 (34) 56:48 (32) 63:58 (33) 69:52 (32) 75:16 (32) 83:07 (34) 86:22 (34) 91:00 (34) 96:11 (34) 98:20 (37)    
38 Christian Olsson OK Ravinen 99:16 05:53 (31) 10:55 (35) 03:23 (19) 03:44 (22) 04:04 (28) 10:27 (36) 01:55 (34) 06:01 (15) 07:49 (28) 05:58 (32) 08:26 (36) 05:39 (23) 04:14 (12) 05:36 (36) 03:14 (24) 05:23 (36) 04:43 (27) 01:52 (23) Christian Olsson OK Ravinen
        05:53 (31) 16:48 (36) 20:11 (33) 23:55 (32) 27:59 (32) 38:26 (36) 40:21 (36) 46:22 (35) 54:11 (35) 60:09 (35) 68:35 (35) 74:14 (35) 78:28 (35) 84:04 (35) 87:18 (35) 92:41 (35) 97:24 (35) 99:16 (38)    
39 Lena Öhman Centrum OK 103:24 05:54 (32) 09:11 (31) 04:52 (38) 05:21 (32) 05:01 (36) 06:50 (33) 01:54 (33) 08:09 (37) 08:26 (35) 05:55 (31) 08:28 (37) 07:01 (36) 04:53 (24) 05:10 (34) 03:29 (31) 04:45 (31) 05:31 (36) 02:34 (35) Lena Öhman Centrum OK
        05:54 (32) 15:05 (32) 19:57 (32) 25:18 (36) 30:19 (36) 37:09 (35) 39:03 (35) 47:12 (36) 55:38 (36) 61:33 (36) 70:01 (36) 77:02 (36) 81:55 (36) 87:05 (36) 90:34 (36) 95:19 (36) 100:50 (36) 103:24 (39)    
40 Mats Sandin Haninge SOK 106:25 06:19 (37) 09:58 (34) 04:09 (33) 08:21 (39) 04:36 (33) 06:10 (28) 01:39 (24) 07:00 (28) 09:09 (37) 06:13 (35) 07:47 (32) 06:38 (34) 05:39 (34) 04:42 (30) 05:16 (37) 04:21 (25) 05:39 (37) 02:49 (39) Mats Sandin Haninge SOK
        06:19 (37) 16:17 (33) 20:26 (34) 28:47 (38) 33:23 (38) 39:33 (37) 41:12 (37) 48:12 (37) 57:21 (37) 63:34 (37) 71:21 (37) 77:59 (37) 83:38 (37) 88:20 (37) 93:36 (37) 97:57 (37) 103:36 (37) 106:25 (40)    
41 Anne-Marie Wigle Södertälje-Nykvarn OF 117:20 06:16 (36) 10:57 (36) 04:58 (39) 04:03 (28) 04:49 (35) 10:49 (38) 02:08 (37) 07:56 (36) 11:03 (39) 05:13 (18) 08:07 (34) 07:27 (37) 06:24 (37) 05:49 (37) 06:59 (39) 05:30 (38) 06:17 (39) 02:35 (36) Anne-Marie Wigle Södertälje-Nykvarn OF
        06:16 (36) 17:13 (38) 22:11 (38) 26:14 (37) 31:03 (37) 41:52 (38) 44:00 (38) 51:56 (38) 62:59 (38) 68:12 (38) 76:19 (38) 83:46 (38) 90:10 (38) 95:59 (38) 102:58 (38) 108:28 (38) 114:45 (38) 117:20 (41)    
42 Eric Huijsers Hammarby IF OF 130:48 08:43 (39) 12:23 (39) 04:26 (36) 07:40 (36) 05:14 (37) 11:08 (39) 03:20 (39) 09:34 (39) 11:02 (38) 10:09 (38) 10:03 (39) 07:57 (39) 04:53 (24) 05:13 (35) 05:07 (36) 05:27 (37) 05:54 (38) 02:35 (36) Eric Huijsers Hammarby IF OF
        08:43 (39) 21:06 (39) 25:32 (39) 33:12 (39) 38:26 (39) 49:34 (39) 52:54 (39) 62:28 (39) 73:30 (39) 83:39 (39) 93:42 (39) 101:39 (39) 106:32 (39) 111:45 (39) 116:52 (39) 122:19 (39) 128:13 (39) 130:48 (42)    
- Helena Markstedt OK Södertörn 70:10 05:11   08:02   12:50   03:31   04:29   07:36   02:11   11:00   05:31                                   09:49   Helena Markstedt OK Södertörn
        05:11   13:13   26:03   29:34   34:03   41:39   43:50   54:50   60:21                                   70:10      
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana B Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11                           Mål   Bana B Klubb
1 Mikael Andersson Järla Orientering 45:06 04:21 (1) 06:40 (3) 03:13 (4) 02:26 (2) 05:55 (6) 04:25 (1) 03:13 (1) 03:43 (6) 02:26 (1) 03:33 (6) 03:34 (1)                         01:37 (3) Mikael Andersson Järla Orientering
        04:21 (1) 11:01 (2) 14:14 (2) 16:40 (1) 22:35 (1) 27:00 (1) 30:13 (1) 33:56 (1) 36:22 (1) 39:55 (1) 43:29 (1)                         45:06 (1)    
2 Ulf Persson IFK Enskede 47:14 04:42 (5) 06:30 (2) 04:38 (32) 02:29 (3) 05:12 (2) 05:01 (5) 03:27 (2) 03:47 (9) 02:43 (7) 03:13 (1) 03:47 (4)                         01:45 (12) Ulf Persson IFK Enskede
        04:42 (5) 11:12 (3) 15:50 (5) 18:19 (5) 23:31 (3) 28:32 (3) 31:59 (3) 35:46 (3) 38:29 (3) 41:42 (3) 45:29 (3)                         47:14 (2)    
3 Linus Kajsajuntti IFK Lidingö SOK 47:15 04:57 (9) 07:17 (6) 02:58 (1) 02:30 (4) 05:08 (1) 04:57 (4) 04:02 (6) 03:25 (3) 02:32 (4) 03:23 (3) 04:13 (13)                         01:53 (18) Linus Kajsajuntti IFK Lidingö SOK
        04:57 (9) 12:14 (5) 15:12 (3) 17:42 (2) 22:50 (2) 27:47 (2) 31:49 (2) 35:14 (2) 37:46 (2) 41:09 (2) 45:22 (2)                         47:15 (3)    
4 Lukas Olsson Väsby OK 48:41 04:26 (3) 06:07 (1) 03:14 (5) 04:31 (34) 06:20 (9) 05:12 (7) 03:47 (4) 03:32 (4) 02:29 (3) 03:14 (2) 04:12 (12)                         01:37 (4) Lukas Olsson Väsby OK
        04:26 (3) 10:33 (1) 13:47 (1) 18:18 (4) 24:38 (5) 29:50 (5) 33:37 (5) 37:09 (5) 39:38 (5) 42:52 (4) 47:04 (4)                         48:41 (4)    
5 Martin Holth Johannessen Kamrat och IF KIF 48:53 04:22 (2) 06:57 (4) 03:53 (18) 02:48 (8) 05:50 (5) 04:45 (2) 04:08 (11) 03:21 (2) 02:38 (5) 04:40 (25) 03:53 (6)                         01:38 (7) Martin Holth Johannessen Kamrat och IF KIF
        04:22 (2) 11:19 (4) 15:12 (3) 18:00 (3) 23:50 (4) 28:35 (4) 32:43 (4) 36:04 (4) 38:42 (4) 43:22 (5) 47:15 (5)                         48:53 (5)    
6 Kasper Fransson OK Ravinen 50:17 05:19 (16) 07:49 (10) 03:27 (10) 02:41 (5) 05:30 (3) 07:04 (38) 03:39 (3) 03:08 (1) 02:27 (2) 03:30 (4) 04:01 (9)                         01:42 (10) Kasper Fransson OK Ravinen
        05:19 (16) 13:08 (11) 16:35 (10) 19:16 (9) 24:46 (6) 31:50 (9) 35:29 (8) 38:37 (6) 41:04 (6) 44:34 (6) 48:35 (6)                         50:17 (6)    
6 Krystal Neumann Klubblös 50:17                                                                         Krystal Neumann Klubblös
                                                                            50:17 (6)    
8 Peter Haglund Haninge SOK 51:48                                                                         Peter Haglund Haninge SOK
                                                                            51:48 (8)    
9 Alexander Käll Tumba-Mälarhöjden OK 52:03 05:20 (17) 07:10 (5) 03:32 (15) 02:23 (1) 06:21 (12) 05:23 (9) 05:20 (30) 03:38 (5) 02:38 (5) 05:00 (30) 03:42 (3)                         01:36 (2) Alexander Käll Tumba-Mälarhöjden OK
        05:20 (17) 12:30 (8) 16:02 (8) 18:25 (6) 24:46 (6) 30:09 (6) 35:29 (8) 39:07 (7) 41:45 (7) 46:45 (8) 50:27 (7)                         52:03 (9)    
10 Ivar Lidström Lauri Snättringe 52:10 05:02 (10) 07:52 (11) 03:11 (2) 03:02 (11) 06:24 (14) 05:40 (11) 04:17 (13) 03:51 (10) 02:44 (8) 03:50 (8) 04:40 (19)                         01:37 (4) Ivar Lidström Lauri Snättringe
        05:02 (10) 12:54 (10) 16:05 (9) 19:07 (7) 25:31 (8) 31:11 (8) 35:28 (7) 39:19 (8) 42:03 (8) 45:53 (7) 50:33 (8)                         52:10 (10)    
11 Elias Röstin Söders-Tyresö 52:58 04:27 (4) 07:54 (12) 03:31 (13) 03:20 (19) 06:30 (16) 06:21 (23) 04:06 (8) 04:24 (22) 02:56 (11) 03:59 (9) 03:51 (5)                         01:39 (8) Elias Röstin Söders-Tyresö
        04:27 (4) 12:21 (7) 15:52 (6) 19:12 (8) 25:42 (10) 32:03 (11) 36:09 (11) 40:33 (11) 43:29 (11) 47:28 (10) 51:19 (9)                         52:58 (11)    
12 Patrik Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 53:27 04:42 (5) 07:35 (7) 05:41 (42) 03:36 (25) 05:30 (3) 04:53 (3) 03:59 (5) 03:45 (7) 03:28 (27) 04:18 (20) 04:09 (10)                         01:51 (16) Patrik Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK
        04:42 (5) 12:17 (6) 17:58 (17) 21:34 (17) 27:04 (13) 31:57 (10) 35:56 (10) 39:41 (10) 43:09 (9) 47:27 (9) 51:36 (10)                         53:27 (12)    
13 Carl-Johan Thorell OK Ravinen 54:10 05:15 (15) 08:12 (15) 03:16 (6) 02:53 (9) 05:58 (7) 05:01 (5) 04:49 (23) 03:56 (11) 04:06 (40) 04:58 (29) 03:57 (8)                         01:49 (13) Carl-Johan Thorell OK Ravinen
        05:15 (15) 13:27 (14) 16:43 (11) 19:36 (11) 25:34 (9) 30:35 (7) 35:24 (6) 39:20 (9) 43:26 (10) 48:24 (11) 52:21 (11)                         54:10 (13)    
14 Magnus Karlsson Centrum OK 54:11                                                                         Magnus Karlsson Centrum OK
                                                                            54:11 (14)    
15 Janne Nilsson Centrum OK 54:54 04:53 (8) 07:48 (9) 03:19 (7) 03:21 (20) 07:19 (23) 06:08 (21) 04:11 (12) 04:04 (14) 03:19 (23) 04:02 (12) 04:34 (18)                         01:56 (20) Janne Nilsson Centrum OK
        04:53 (8) 12:41 (9) 16:00 (7) 19:21 (10) 26:40 (11) 32:48 (12) 36:59 (12) 41:03 (12) 44:22 (12) 48:24 (11) 52:58 (12)                         54:54 (15)    
16 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 55:55 05:14 (14) 08:44 (20) 04:06 (21) 03:06 (13) 06:20 (9) 05:40 (11) 04:28 (17) 04:37 (27) 03:18 (22) 04:00 (10) 04:31 (16)                         01:51 (16) Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn
        05:14 (14) 13:58 (17) 18:04 (18) 21:10 (15) 27:30 (14) 33:10 (13) 37:38 (13) 42:15 (13) 45:33 (13) 49:33 (13) 54:04 (13)                         55:55 (16)    
17 Amanda Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 56:25 05:33 (19) 07:38 (8) 04:00 (20) 03:32 (24) 06:49 (18) 05:45 (14) 05:01 (26) 04:09 (15) 03:35 (28) 03:42 (7) 04:43 (20)                         01:58 (23) Amanda Karlsson Södertälje-Nykvarn OF
        05:33 (19) 13:11 (12) 17:11 (14) 20:43 (13) 27:32 (15) 33:17 (14) 38:18 (14) 42:27 (14) 46:02 (14) 49:44 (14) 54:27 (14)                         56:25 (17)    
18 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 56:30                                                                         Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF
                                                                            56:30 (18)    
18 Daniel Halvardsson Nässjö OK 56:30 06:00 (26) 08:48 (21) 03:24 (9) 04:53 (38) 06:23 (13) 05:31 (10) 04:24 (15) 03:45 (7) 02:59 (14) 04:05 (15) 04:18 (14)                         02:00 (24) Daniel Halvardsson Nässjö OK
        06:00 (26) 14:48 (23) 18:12 (19) 23:05 (26) 29:28 (19) 34:59 (17) 39:23 (16) 43:08 (15) 46:07 (15) 50:12 (15) 54:30 (15)                         56:30 (18)    
20 Martin Karlsson Centrum OK 57:17 04:47 (7) 08:56 (24) 03:23 (8) 03:07 (14) 06:49 (18) 08:28 (43) 04:02 (6) 04:19 (21) 03:45 (31) 04:10 (17) 03:54 (7)                         01:37 (3) Martin Karlsson Centrum OK
        04:47 (7) 13:43 (16) 17:06 (13) 20:13 (12) 27:02 (12) 35:30 (18) 39:32 (17) 43:51 (17) 47:36 (17) 51:46 (17) 55:40 (16)                         57:17 (20)    
21 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 57:43 05:22 (18) 08:17 (16) 06:25 (45) 02:45 (6) 06:28 (15) 05:12 (7) 04:24 (15) 04:17 (18) 03:12 (17) 04:52 (27) 04:33 (17)                         01:56 (20) Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF
        05:22 (18) 13:39 (15) 20:04 (27) 22:49 (21) 29:17 (17) 34:29 (15) 38:53 (15) 43:10 (16) 46:22 (16) 51:14 (16) 55:47 (17)                         57:43 (21)    
22 Lars Gerhardsson Attunda OK 58:46                                                                         Lars Gerhardsson Attunda OK
                                                                            58:46 (22)    
23 Jimmy Olsson OK Pan-Kristianstad 59:14 05:03 (11) 08:11 (14) 03:32 (15) 04:24 (32) 07:52 (25) 05:44 (13) 05:29 (31) 04:24 (22) 03:27 (26) 04:04 (14) 04:58 (26)                         02:06 (26) Jimmy Olsson OK Pan-Kristianstad
        05:03 (11) 13:14 (13) 16:46 (12) 21:10 (15) 29:02 (16) 34:46 (16) 40:15 (18) 44:39 (18) 48:06 (18) 52:10 (19) 57:08 (19)                         59:14 (23)    
24 Anders Käll Tumba-Mälarhöjden OK 59:15 05:06 (13) 10:41 (38) 03:54 (19) 04:48 (37) 06:09 (8) 06:06 (19) 04:21 (14) 04:11 (16) 03:12 (17) 03:32 (5) 05:06 (29)                         02:09 (29) Anders Käll Tumba-Mälarhöjden OK
        05:06 (13) 15:47 (27) 19:41 (24) 24:29 (29) 30:38 (23) 36:44 (20) 41:05 (20) 45:16 (19) 48:28 (19) 52:00 (18) 57:06 (18)                         59:15 (24)    
25 Lars Segerman Skarpnäcks OL 59:28 05:05 (12) 10:54 (39) 04:07 (22) 02:45 (6) 07:24 (24) 06:30 (27) 04:34 (18) 04:18 (20) 03:10 (16) 04:09 (16) 04:43 (20)                         01:49 (14) Lars Segerman Skarpnäcks OL
        05:05 (12) 15:59 (30) 20:06 (29) 22:51 (22) 30:15 (21) 36:45 (21) 41:19 (21) 45:37 (21) 48:47 (20) 52:56 (20) 57:39 (20)                         59:28 (25)    
26 Gunnar Hedin Söders-Tyresö 60:20 06:50 (38) 09:42 (29) 03:27 (10) 03:02 (11) 07:00 (20) 06:57 (36) 04:48 (22) 04:45 (30) 03:49 (33) 04:01 (11) 04:10 (11)                         01:49 (13) Gunnar Hedin Söders-Tyresö
        06:50 (38) 16:32 (33) 19:59 (26) 23:01 (24) 30:01 (20) 36:58 (23) 41:46 (23) 46:31 (22) 50:20 (23) 54:21 (22) 58:31 (22)                         60:20 (26)    
27 Rolf Karlsson Järla Orientering 60:37 06:20 (31) 08:54 (22) 04:27 (29) 03:10 (15) 06:35 (17) 06:22 (24) 05:02 (28) 04:33 (26) 03:24 (25) 04:28 (23) 05:07 (30)                         02:15 (35) Rolf Karlsson Järla Orientering
        06:20 (31) 15:14 (25) 19:41 (24) 22:51 (22) 29:26 (18) 35:48 (19) 40:50 (19) 45:23 (20) 48:47 (20) 53:15 (21) 58:22 (21)                         60:37 (27)    
28 Jorrit Boekel Centrum OK 60:48 05:44 (24) 08:34 (19) 03:12 (3) 09:19 (47) 06:20 (9) 05:49 (15) 04:06 (8) 03:59 (12) 03:15 (20) 05:20 (38) 03:37 (2)                         01:33 (1) Jorrit Boekel Centrum OK
        05:44 (24) 14:18 (21) 17:30 (15) 26:49 (38) 33:09 (29) 38:58 (28) 43:04 (24) 47:03 (24) 50:18 (22) 55:38 (23) 59:15 (23)                         60:48 (28)    
29 Gunilla Kreiss Järla Orientering 63:10 06:11 (28) 08:55 (23) 04:22 (26) 03:53 (28) 07:01 (21) 06:28 (26) 04:40 (20) 05:09 (34) 04:01 (39) 05:12 (35) 04:55 (24)                         02:23 (38) Gunilla Kreiss Järla Orientering
        06:11 (28) 15:06 (24) 19:28 (23) 23:21 (27) 30:22 (22) 36:50 (22) 41:30 (22) 46:39 (23) 50:40 (24) 55:52 (24) 60:47 (24)                         63:10 (29)    
30 Anders Lindgren Långhundra IF 63:26 06:09 (27) 07:54 (12) 03:38 (17) 03:15 (17) 12:14 (45) 05:51 (16) 05:49 (34) 04:59 (31) 02:57 (13) 04:11 (19) 04:45 (22)                         01:44 (11) Anders Lindgren Långhundra IF
        06:09 (27) 14:03 (19) 17:41 (16) 20:56 (14) 33:10 (30) 39:01 (29) 44:50 (28) 49:49 (27) 52:46 (26) 56:57 (25) 61:42 (25)                         63:26 (30)    
31 Marie Malmborg Söders-Tyresö 64:25 06:49 (37) 10:31 (37) 04:11 (23) 04:01 (30) 09:36 (40) 06:56 (35) 04:06 (8) 04:03 (13) 02:56 (11) 04:02 (12) 05:01 (27)                         02:13 (33) Marie Malmborg Söders-Tyresö
        06:49 (37) 17:20 (37) 21:31 (35) 25:32 (33) 35:08 (35) 42:04 (35) 46:10 (32) 50:13 (30) 53:09 (28) 57:11 (26) 62:12 (26)                         64:25 (31)    
32 Jan Lindgren OK Södertörn 64:28 05:58 (25) 09:24 (27) 05:07 (38) 03:30 (23) 07:57 (28) 06:46 (31) 04:54 (25) 04:39 (29) 03:57 (36) 05:06 (33) 05:01 (27)                         02:09 (29) Jan Lindgren OK Södertörn
        05:58 (25) 15:22 (26) 20:29 (31) 23:59 (28) 31:56 (27) 38:42 (27) 43:36 (25) 48:15 (25) 52:12 (25) 57:18 (27) 62:19 (27)                         64:28 (32)    
33 Annika Lundström Sundbybergs IK 65:54 06:44 (36) 09:47 (31) 04:14 (25) 04:26 (33) 08:19 (32) 06:44 (29) 05:01 (26) 04:17 (18) 03:17 (21) 05:36 (41) 05:20 (32)                         02:09 (29) Annika Lundström Sundbybergs IK
        06:44 (36) 16:31 (32) 20:45 (34) 25:11 (30) 33:30 (32) 40:14 (32) 45:15 (29) 49:32 (26) 52:49 (27) 58:25 (28) 63:45 (28)                         65:54 (33)    
34 Bo Lauri Snättringe SK 66:56 06:14 (29) 09:38 (28) 04:47 (36) 04:44 (36) 07:53 (26) 06:24 (25) 05:48 (33) 04:24 (22) 03:50 (35) 05:21 (39) 05:30 (33)                         02:23 (38) Bo Lauri Snättringe SK
        06:14 (29) 15:52 (28) 20:39 (32) 25:23 (31) 33:16 (31) 39:40 (30) 45:28 (30) 49:52 (28) 53:42 (29) 59:03 (29) 64:33 (29)                         66:56 (34)    
35 Karin Tidevall Skogsluffarnas OK 68:22 06:58 (40) 10:18 (35) 04:35 (31) 03:40 (27) 08:27 (33) 06:07 (20) 08:35 (45) 04:13 (17) 02:55 (10) 05:06 (33) 05:35 (34)                         01:53 (18) Karin Tidevall Skogsluffarnas OK
        06:58 (40) 17:16 (35) 21:51 (36) 25:31 (32) 33:58 (33) 40:05 (31) 48:40 (36) 52:53 (34) 55:48 (33) 60:54 (31) 66:29 (31)                         68:22 (35)    
36 Harald Bauer IFK Lidingö SOK 68:24 05:40 (22) 08:30 (18) 04:34 (30) 03:56 (29) 09:07 (36) 06:44 (29) 05:47 (32) 07:12 (43) 02:50 (9) 07:36 (47) 04:28 (15)                         02:00 (24) Harald Bauer IFK Lidingö SOK
        05:40 (22) 14:10 (20) 18:44 (20) 22:40 (20) 31:47 (26) 38:31 (26) 44:18 (26) 51:30 (31) 54:20 (30) 61:56 (35) 66:24 (30)                         68:24 (36)    
37 Anders Lavfors Centrum OK 68:25 07:59 (44) 09:43 (30) 04:22 (26) 05:06 (39) 08:00 (29) 05:57 (18) 06:41 (39) 06:00 (40) 03:36 (29) 04:10 (17) 04:55 (24)                         01:56 (20) Anders Lavfors Centrum OK
        07:59 (44) 17:42 (38) 22:04 (38) 27:10 (39) 35:10 (36) 41:07 (34) 47:48 (34) 53:48 (36) 57:24 (36) 61:34 (34) 66:29 (31)                         68:25 (37)    
38 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 68:59 06:39 (35) 09:17 (26) 04:45 (35) 05:07 (40) 09:27 (39) 06:54 (34) 06:10 (35) 04:37 (27) 03:57 (36) 04:22 (21) 05:18 (31)                         02:26 (41) Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby
        06:39 (35) 15:56 (29) 20:41 (33) 25:48 (34) 35:15 (37) 42:09 (36) 48:19 (35) 52:56 (35) 56:53 (34) 61:15 (33) 66:33 (33)                         68:59 (38)    
39 Paul Norén OK Södertörn 69:03 05:40 (22) 08:56 (24) 04:23 (28) 03:37 (26) 08:38 (35) 07:03 (37) 07:20 (42) 06:03 (41) 03:58 (38) 05:36 (41) 05:36 (35)                         02:13 (33) Paul Norén OK Södertörn
        05:40 (22) 14:36 (22) 18:59 (21) 22:36 (19) 31:14 (25) 38:17 (25) 45:37 (31) 51:40 (32) 55:38 (32) 61:14 (32) 66:50 (34)                         69:03 (39)    
40 Lasse Larsson Snättringe SK 70:52 05:38 (21) 12:35 (43) 06:47 (46) 07:57 (46) 07:07 (22) 05:56 (17) 04:37 (19) 05:07 (33) 03:06 (15) 05:05 (32) 04:51 (23)                         02:06 (26) Lasse Larsson Snättringe SK
        05:38 (21) 18:13 (39) 25:00 (43) 32:57 (44) 40:04 (42) 46:00 (42) 50:37 (40) 55:44 (38) 58:50 (37) 63:55 (37) 68:46 (36)                         70:52 (40)    
41 Gustaf Ericson Järla Orientering 71:19 05:37 (20) 08:22 (17) 05:05 (37) 03:27 (21) 08:35 (34) 06:52 (33) 06:39 (38) 05:32 (39) 04:58 (43) 05:44 (43) 07:01 (44)                         03:27 (47) Gustaf Ericson Järla Orientering
        05:37 (20) 13:59 (18) 19:04 (22) 22:31 (18) 31:06 (24) 37:58 (24) 44:37 (27) 50:09 (29) 55:07 (31) 60:51 (30) 67:52 (35)                         71:19 (41)    
42 Edgars Lakis OK Älvsjö-Örby 71:42 06:53 (39) 10:23 (36) 04:43 (33) 04:04 (31) 07:55 (27) 07:08 (39) 06:32 (36) 05:05 (32) 04:11 (41) 05:46 (44) 06:30 (41)                         02:32 (42) Edgars Lakis OK Älvsjö-Örby
        06:53 (39) 17:16 (35) 21:59 (37) 26:03 (35) 33:58 (33) 41:06 (33) 47:38 (33) 52:43 (33) 56:54 (35) 62:40 (36) 69:10 (37)                         71:42 (42)    
43 Olle Kallur OK Ravinen 72:45 07:07 (41) 12:05 (41) 03:29 (12) 03:28 (22) 12:15 (46) 06:11 (22) 06:38 (37) 05:12 (35) 03:49 (33) 04:33 (24) 05:48 (37)                         02:10 (32) Olle Kallur OK Ravinen
        07:07 (41) 19:12 (41) 22:41 (39) 26:09 (36) 38:24 (41) 44:35 (41) 51:13 (41) 56:25 (39) 60:14 (40) 64:47 (40) 70:35 (38)                         72:45 (43)    
44 Karin Greilert Haninge SOK 73:03 06:16 (30) 09:50 (32) 04:13 (24) 06:14 (43) 09:08 (37) 06:38 (28) 07:08 (40) 05:30 (38) 04:59 (44) 05:03 (31) 05:39 (36)                         02:25 (40) Karin Greilert Haninge SOK
        06:16 (30) 16:06 (31) 20:19 (30) 26:33 (37) 35:41 (38) 42:19 (37) 49:27 (39) 54:57 (37) 59:56 (39) 64:59 (41) 70:38 (39)                         73:03 (44)    
45 Hannes Lindqvist IFK Enskede 73:42 06:38 (34) 12:34 (42) 05:11 (40) 03:19 (18) 08:11 (31) 08:06 (40) 04:50 (24) 07:45 (44) 03:41 (30) 04:27 (22) 06:45 (42)                         02:15 (35) Hannes Lindqvist IFK Enskede
        06:38 (34) 19:12 (41) 24:23 (40) 27:42 (41) 35:53 (40) 43:59 (39) 48:49 (38) 56:34 (40) 60:15 (41) 64:42 (39) 71:27 (40)                         73:42 (45)    
46 Christopher Lindqvist IFK Enskede 73:47 06:34 (33) 12:42 (44) 05:10 (39) 03:10 (15) 08:10 (30) 08:17 (41) 04:43 (21) 07:51 (45) 03:13 (19) 04:46 (26) 06:53 (43)                         02:18 (37) Christopher Lindqvist IFK Enskede
        06:34 (33) 19:16 (43) 24:26 (41) 27:36 (40) 35:46 (39) 44:03 (40) 48:46 (37) 56:37 (41) 59:50 (38) 64:36 (38) 71:29 (41)                         73:47 (46)    
47 Anders Röstin Söders-Tyresö 74:30 10:28 (47) 09:54 (33) 04:43 (33) 05:41 (42) 10:26 (43) 06:48 (32) 05:17 (29) 04:24 (22) 03:21 (24) 04:54 (28) 06:28 (40)                         02:06 (26) Anders Röstin Söders-Tyresö
        10:28 (47) 20:22 (44) 25:05 (44) 30:46 (42) 41:12 (43) 48:00 (43) 53:17 (43) 57:41 (42) 61:02 (42) 65:56 (42) 72:24 (42)                         74:30 (47)    
48 Erik Berglund Skarpnäcks OL 75:17 06:32 (32) 10:02 (34) 03:31 (13) 02:56 (10) 09:48 (42) 11:06 (47) 09:07 (46) 05:24 (37) 03:45 (31) 05:23 (40) 06:03 (39)                         01:40 (9) Erik Berglund Skarpnäcks OL
        06:32 (32) 16:34 (34) 20:05 (28) 23:01 (24) 32:49 (28) 43:55 (38) 53:02 (42) 58:26 (43) 62:11 (43) 67:34 (43) 73:37 (43)                         75:17 (48)    
49 Johanna Sundström Järla Orientering 86:06 07:39 (42) 11:21 (40) 05:52 (43) 06:26 (44) 13:09 (47) 08:28 (43) 07:53 (43) 05:17 (36) 04:21 (42) 05:13 (36) 07:19 (45)                         03:08 (44) Johanna Sundström Järla Orientering
        07:39 (42) 19:00 (40) 24:52 (42) 31:18 (43) 44:27 (45) 52:55 (45) 60:48 (45) 66:05 (44) 70:26 (44) 75:39 (44) 82:58 (44)                         86:06 (49)    
50 Svante Frid Enebyberg 86:36 07:45 (43) 14:50 (46) 07:01 (47) 04:41 (35) 09:23 (38) 08:17 (41) 07:12 (41) 08:37 (46) 05:08 (46) 05:19 (37) 05:48 (37)                         02:35 (43) Svante Frid Enebyberg
        07:45 (43) 22:35 (45) 29:36 (46) 34:17 (46) 43:40 (44) 51:57 (44) 59:09 (44) 67:46 (45) 72:54 (45) 78:13 (45) 84:01 (45)                         86:36 (50)    
51 Jörgen Mårdberg Klubblös 96:48 09:00 (46) 17:17 (47) 05:30 (41) 06:52 (45) 09:45 (41) 09:23 (46) 07:54 (44) 07:04 (42) 05:05 (45) 06:17 (45) 09:33 (47)                         03:08 (44) Jörgen Mårdberg Klubblös
        09:00 (46) 26:17 (47) 31:47 (47) 38:39 (47) 48:24 (47) 57:47 (47) 65:41 (46) 72:45 (46) 77:50 (46) 84:07 (46) 93:40 (46)                         96:48 (51)    
52 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 105:06 08:53 (45) 13:49 (45) 06:19 (44) 05:11 (41) 11:49 (44) 08:48 (45) 13:23 (47) 13:09 (47) 06:21 (47) 06:45 (46) 07:27 (46)                         03:12 (46) Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF
        08:53 (45) 22:42 (46) 29:01 (45) 34:12 (45) 46:01 (46) 54:49 (46) 68:12 (47) 81:21 (47) 87:42 (47) 94:27 (47) 101:54 (47)                         105:06 (52)    
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana C Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9                                   Mål   Bana C Klubb
1 Andreas Magnvall OK Södertörn 42:33 04:43 (1) 09:30 (8) 03:31 (2) 07:33 (26) 03:48 (2) 03:56 (3) 02:48 (2) 03:35 (1) 01:26 (1)                                 01:43 (2) Andreas Magnvall OK Södertörn
        04:43 (1) 14:13 (4) 17:44 (4) 25:17 (5) 29:05 (5) 33:01 (4) 35:49 (4) 39:24 (4) 40:50 (1)                                 42:33 (1)    
2 Linda Sjögren Kamrat och IF KIF 42:41 05:03 (2) 08:39 (4) 04:00 (9) 05:38 (2) 03:46 (1) 03:26 (1) 03:17 (7) 04:33 (12) 02:29 (24)                                 01:50 (3) Linda Sjögren Kamrat och IF KIF
        05:03 (2) 13:42 (2) 17:42 (3) 23:20 (3) 27:06 (2) 30:32 (1) 33:49 (2) 38:22 (2) 40:51 (3)                                 42:41 (2)    
3 Ulf Örnberg Tumba-Mälarhöjden OK 42:44 05:06 (3) 08:30 (2) 03:32 (3) 05:27 (1) 04:28 (4) 03:46 (2) 02:47 (1) 03:58 (4) 03:34 (34)                                 01:36 (1) Ulf Örnberg Tumba-Mälarhöjden OK
        05:06 (3) 13:36 (1) 17:08 (2) 22:35 (1) 27:03 (1) 30:49 (2) 33:36 (1) 37:34 (1) 41:08 (4)                                 42:44 (3)    
4 Ingemar Gard Söders-Tyresö 42:56 05:24 (4) 08:26 (1) 03:16 (1) 05:46 (5) 04:15 (3) 04:46 (11) 03:14 (5) 03:54 (2) 01:49 (6)                                 02:06 (8) Ingemar Gard Söders-Tyresö
        05:24 (4) 13:50 (3) 17:06 (1) 22:52 (2) 27:07 (3) 31:53 (3) 35:07 (3) 39:01 (3) 40:50 (1)                                 42:56 (4)    
5 Björn Reger Söders-Tyresö 47:04 05:54 (10) 08:37 (3) 03:39 (5) 06:06 (7) 04:34 (7) 04:53 (15) 04:32 (30) 04:06 (7) 02:09 (15)                                 02:34 (23) Björn Reger Söders-Tyresö
        05:54 (10) 14:31 (5) 18:10 (5) 24:16 (4) 28:50 (4) 33:43 (5) 38:15 (5) 42:21 (5) 44:30 (5)                                 47:04 (5)    
6 Sören Sand Nyköpings OK 48:53 05:55 (11) 10:14 (12) 04:00 (9) 06:12 (8) 04:58 (13) 04:12 (4) 03:35 (13) 05:45 (30) 01:54 (8)                                 02:08 (10) Sören Sand Nyköpings OK
        05:55 (11) 16:09 (10) 20:09 (8) 26:21 (6) 31:19 (7) 35:31 (6) 39:06 (6) 44:51 (7) 46:45 (6)                                 48:53 (6)    
7 Elin Ahlström IFK Enskede 49:09 05:50 (9) 10:10 (11) 03:52 (8) 06:58 (20) 04:28 (4) 05:16 (20) 03:13 (4) 05:02 (21) 01:57 (10)                                 02:23 (18) Elin Ahlström IFK Enskede
        05:50 (9) 16:00 (9) 19:52 (6) 26:50 (7) 31:18 (6) 36:34 (7) 39:47 (7) 44:49 (6) 46:46 (7)                                 49:09 (7)    
8 Erik Sandelin Tumba-Mälarhöjden OK 49:29 05:55 (11) 11:27 (20) 05:05 (23) 05:54 (6) 04:39 (8) 04:57 (16) 03:31 (10) 03:59 (5) 01:57 (10)                                 02:05 (6) Erik Sandelin Tumba-Mälarhöjden OK
        05:55 (11) 17:22 (16) 22:27 (16) 28:21 (13) 33:00 (10) 37:57 (10) 41:28 (10) 45:27 (8) 47:24 (8)                                 49:29 (8)    
9 Tommy Lindberg Haninge SOK 49:52 05:45 (8) 10:52 (16) 04:10 (12) 06:55 (18) 04:47 (11) 05:06 (18) 03:16 (6) 04:48 (16) 01:54 (8)                                 02:19 (16) Tommy Lindberg Haninge SOK
        05:45 (8) 16:37 (11) 20:47 (9) 27:42 (9) 32:29 (8) 37:35 (8) 40:51 (8) 45:39 (9) 47:33 (9)                                 49:52 (9)    
10 Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 50:12 06:24 (16) 08:42 (5) 07:42 (37) 05:43 (4) 05:18 (15) 04:23 (8) 03:43 (20) 04:34 (13) 01:42 (3)                                 02:01 (5) Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL
        06:24 (16) 15:06 (7) 22:48 (19) 28:31 (14) 33:49 (13) 38:12 (12) 41:55 (13) 46:29 (11) 48:11 (10)                                 50:12 (10)    
11 Sofia Wigle Södertälje-Nykvarn OF 51:26 07:26 (32) 11:00 (19) 03:41 (6) 07:21 (25) 04:45 (10) 05:30 (24) 02:55 (3) 04:23 (10) 01:44 (4)                                 02:41 (28) Sofia Wigle Södertälje-Nykvarn OF
        07:26 (32) 18:26 (20) 22:07 (15) 29:28 (18) 34:13 (15) 39:43 (16) 42:38 (14) 47:01 (12) 48:45 (11)                                 51:26 (11)    
12 Håkan Steen Gustavsbergs OK 51:39 06:11 (15) 10:36 (14) 04:48 (21) 06:59 (22) 04:52 (12) 04:18 (7) 03:37 (14) 04:19 (8) 03:54 (36)                                 02:05 (6) Håkan Steen Gustavsbergs OK
        06:11 (15) 16:47 (13) 21:35 (13) 28:34 (15) 33:26 (11) 37:44 (9) 41:21 (9) 45:40 (10) 49:34 (12)                                 51:39 (12)    
13 Ileana von Melen IFK Enskede 51:47 06:33 (18) 12:46 (28) 03:44 (7) 06:45 (16) 05:25 (17) 04:16 (6) 03:22 (9) 04:56 (18) 01:49 (6)                                 02:11 (12) Ileana von Melen IFK Enskede
        06:33 (18) 19:19 (28) 23:03 (21) 29:48 (21) 35:13 (18) 39:29 (15) 42:51 (16) 47:47 (16) 49:36 (13)                                 51:47 (13)    
14 Moa Kjellstrand Centrum OK 52:23 05:57 (13) 09:18 (7) 05:47 (31) 06:23 (10) 05:05 (14) 05:48 (28) 03:31 (10) 05:51 (32) 02:23 (22)                                 02:20 (17) Moa Kjellstrand Centrum OK
        05:57 (13) 15:15 (8) 21:02 (10) 27:25 (8) 32:30 (9) 38:18 (13) 41:49 (11) 47:40 (15) 50:03 (15)                                 52:23 (14)    
15 Arne Klintberg Eksjö SOK 52:49 05:40 (6) 09:05 (6) 05:21 (24) 08:08 (28) 05:31 (19) 04:13 (5) 03:51 (26) 05:20 (23) 02:36 (28)                                 03:04 (33) Arne Klintberg Eksjö SOK
        05:40 (6) 14:45 (6) 20:06 (7) 28:14 (11) 33:45 (12) 37:58 (11) 41:49 (11) 47:09 (13) 49:45 (14)                                 52:49 (15)    
16 Roger Tinglöf Väsby OK 52:57 08:12 (36) 09:58 (9) 04:31 (20) 05:39 (3) 07:06 (34) 04:28 (9) 03:38 (15) 03:56 (3) 03:11 (31)                                 02:18 (15) Roger Tinglöf Väsby OK
        08:12 (36) 18:10 (18) 22:41 (18) 28:20 (12) 35:26 (19) 39:54 (17) 43:32 (17) 47:28 (14) 50:39 (16)                                 52:57 (16)    
17 Ebba Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 53:10 07:05 (22) 11:55 (24) 04:03 (11) 07:06 (23) 05:25 (17) 05:21 (21) 03:19 (8) 04:28 (11) 02:30 (25)                                 01:58 (4) Ebba Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK
        07:05 (22) 19:00 (24) 23:03 (21) 30:09 (22) 35:34 (21) 40:55 (19) 44:14 (18) 48:42 (17) 51:12 (19)                                 53:10 (17)    
18 Albin Grahn Centrum OK 53:11 05:31 (5) 11:37 (22) 04:24 (18) 10:11 (39) 04:32 (6) 04:57 (16) 03:38 (15) 04:19 (8) 01:46 (5)                                 02:16 (13) Albin Grahn Centrum OK
        05:31 (5) 17:08 (14) 21:32 (11) 31:43 (25) 36:15 (22) 41:12 (21) 44:50 (20) 49:09 (19) 50:55 (17)                                 53:11 (18)    
19 Anna Curtius Järla Orientering 53:20 07:09 (23) 10:09 (10) 04:14 (14) 06:39 (13) 06:16 (29) 04:37 (10) 03:40 (18) 06:04 (34) 02:22 (21)                                 02:10 (11) Anna Curtius Järla Orientering
        07:09 (23) 17:18 (15) 21:32 (11) 28:11 (10) 34:27 (16) 39:04 (14) 42:44 (15) 48:48 (18) 51:10 (18)                                 53:20 (19)    
20 Sven Setterqvist OK Södertörn 55:00 07:22 (30) 10:55 (17) 03:37 (4) 06:56 (19) 06:21 (30) 05:38 (26) 03:49 (24) 05:33 (27) 02:08 (14)                                 02:41 (28) Sven Setterqvist OK Södertörn
        07:22 (30) 18:17 (19) 21:54 (14) 28:50 (16) 35:11 (17) 40:49 (18) 44:38 (19) 50:11 (20) 52:19 (20)                                 55:00 (20)    
21 Roger Larsson Snättringe SK 55:16 06:42 (19) 11:59 (25) 04:21 (16) 06:35 (11) 05:54 (24) 05:36 (25) 05:03 (34) 04:47 (15) 02:03 (13)                                 02:16 (13) Roger Larsson Snättringe SK
        06:42 (19) 18:41 (22) 23:02 (20) 29:37 (20) 35:31 (20) 41:07 (20) 46:10 (21) 50:57 (21) 53:00 (21)                                 55:16 (21)    
22 Vera Rolfsson Skarpnäck 55:51 05:40 (6) 10:59 (18) 05:48 (32) 06:51 (17) 04:39 (8) 10:27 (39) 03:43 (20) 04:05 (6) 01:32 (2)                                 02:07 (9) Vera Rolfsson Skarpnäck
        05:40 (6) 16:39 (12) 22:27 (16) 29:18 (17) 33:57 (14) 44:24 (26) 48:07 (26) 52:12 (23) 53:44 (22)                                 55:51 (22)    
23 Anita Karlsson OK Södertörn 56:41 07:13 (26) 11:48 (23) 04:15 (15) 06:14 (9) 07:35 (36) 05:27 (23) 03:43 (20) 05:38 (28) 02:12 (17)                                 02:36 (26) Anita Karlsson OK Södertörn
        07:13 (26) 19:01 (25) 23:16 (23) 29:30 (19) 37:05 (23) 42:32 (22) 46:15 (22) 51:53 (22) 54:05 (23)                                 56:41 (23)    
24 Sune Sisell OK Södertörn 57:14 05:58 (14) 13:13 (31) 05:22 (25) 06:41 (14) 07:41 (37) 04:47 (12) 03:48 (23) 05:01 (20) 02:09 (15)                                 02:34 (23) Sune Sisell OK Södertörn
        05:58 (14) 19:11 (26) 24:33 (27) 31:14 (23) 38:55 (27) 43:42 (24) 47:30 (23) 52:31 (24) 54:40 (24)                                 57:14 (24)    
25 Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF 58:03 07:12 (25) 13:31 (33) 04:11 (13) 07:14 (24) 06:09 (28) 05:50 (29) 03:49 (24) 05:26 (25) 02:15 (19)                                 02:26 (20) Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF
        07:12 (25) 20:43 (32) 24:54 (29) 32:08 (26) 38:17 (26) 44:07 (25) 47:56 (24) 53:22 (27) 55:37 (27)                                 58:03 (25)    
26 Carin Kihlström Täby OK 58:04 06:58 (21) 13:26 (32) 05:35 (28) 08:26 (31) 05:18 (15) 05:06 (18) 03:34 (12) 04:56 (18) 02:13 (18)                                 02:32 (21) Carin Kihlström Täby OK
        06:58 (21) 20:24 (31) 25:59 (31) 34:25 (31) 39:43 (29) 44:49 (28) 48:23 (27) 53:19 (25) 55:32 (25)                                 58:04 (26)    
27 Selma Hardegger OK Ravinen 58:07 07:13 (26) 10:51 (15) 05:22 (25) 10:11 (39) 06:41 (32) 04:49 (14) 03:39 (17) 04:45 (14) 02:01 (12)                                 02:35 (25) Selma Hardegger OK Ravinen
        07:13 (26) 18:04 (17) 23:26 (24) 33:37 (28) 40:18 (30) 45:07 (29) 48:46 (28) 53:31 (28) 55:32 (25)                                 58:07 (27)    
28 Annika Svensson Solna OK 58:25 06:51 (20) 12:51 (30) 05:01 (22) 06:42 (15) 05:56 (26) 06:12 (30) 04:23 (29) 05:24 (24) 02:28 (23)                                 02:37 (27) Annika Svensson Solna OK
        06:51 (20) 19:42 (29) 24:43 (28) 31:25 (24) 37:21 (24) 43:33 (23) 47:56 (24) 53:20 (26) 55:48 (28)                                 58:25 (28)    
29 Tomas Björelind Järla Orientering 60:44 07:11 (24) 14:40 (36) 06:14 (34) 06:37 (12) 08:01 (38) 04:47 (12) 03:42 (19) 04:50 (17) 02:17 (20)                                 02:25 (19) Tomas Björelind Järla Orientering
        07:11 (24) 21:51 (35) 28:05 (35) 34:42 (33) 42:43 (34) 47:30 (33) 51:12 (32) 56:02 (31) 58:19 (30)                                 60:44 (29)    
30 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 60:51 07:38 (34) 11:34 (21) 04:26 (19) 08:38 (32) 05:49 (23) 06:20 (32) 05:03 (34) 05:41 (29) 02:35 (27)                                 03:07 (34) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        07:38 (34) 19:12 (27) 23:38 (25) 32:16 (27) 38:05 (25) 44:25 (27) 49:28 (29) 55:09 (30) 57:44 (29)                                 60:51 (30)    
31 Magnus Landstad Freidig 62:32 08:23 (37) 10:30 (13) 07:28 (36) 08:11 (29) 05:47 (21) 05:23 (22) 04:15 (28) 05:07 (22) 03:42 (35)                                 03:46 (38) Magnus Landstad Freidig
        08:23 (37) 18:53 (23) 26:21 (32) 34:32 (32) 40:19 (31) 45:42 (30) 49:57 (30) 55:04 (29) 58:46 (31)                                 62:32 (31)    
32 Helena Persson Centrum OK 63:35 06:27 (17) 12:05 (26) 05:40 (30) 09:34 (35) 06:47 (33) 05:44 (27) 04:46 (31) 07:04 (36) 02:55 (30)                                 02:33 (22) Helena Persson Centrum OK
        06:27 (17) 18:32 (21) 24:12 (26) 33:46 (30) 40:33 (32) 46:17 (31) 51:03 (31) 58:07 (33) 61:02 (33)                                 63:35 (32)    
33 Martin Eriksson OK Södertörn 64:03 07:48 (35) 12:31 (27) 05:29 (27) 07:56 (27) 05:42 (20) 06:55 (34) 05:02 (33) 05:32 (26) 03:54 (36)                                 03:14 (36) Martin Eriksson OK Södertörn
        07:48 (35) 20:19 (30) 25:48 (30) 33:44 (29) 39:26 (28) 46:21 (32) 51:23 (33) 56:55 (32) 60:49 (32)                                 64:03 (33)    
34 Anna Engquist Haninge SOK 65:10                                                                         Anna Engquist Haninge SOK
                                                                            65:10 (34)    
35 Claes Andersson Snättringe SK 65:25 10:02 (39) 13:42 (35) 04:21 (16) 06:58 (20) 05:59 (27) 07:24 (36) 05:04 (36) 05:46 (31) 03:25 (32)                                 02:44 (30) Claes Andersson Snättringe SK
        10:02 (39) 23:44 (37) 28:05 (35) 35:03 (34) 41:02 (33) 48:26 (34) 53:30 (34) 59:16 (34) 62:41 (34)                                 65:25 (35)    
36 Reine Borgström Skogsluffarnas OK 65:34                                                                         Reine Borgström Skogsluffarnas OK
                                                                            65:34 (36)    
37 Hanna Röstin Söders-Tyresö 67:34 08:49 (38) 12:49 (29) 05:38 (29) 09:27 (34) 06:30 (31) 06:16 (31) 04:48 (32) 06:08 (35) 02:39 (29)                                 04:30 (40) Hanna Röstin Söders-Tyresö
        08:49 (38) 21:38 (34) 27:16 (34) 36:43 (35) 43:13 (35) 49:29 (35) 54:17 (35) 60:25 (35) 63:04 (35)                                 67:34 (37)    
38 Ronny Hedlund OK Södertörn 70:52                                                                         Ronny Hedlund OK Södertörn
                                                                            70:52 (38)    
39 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 74:01 07:17 (29) 13:37 (34) 06:05 (33) 09:57 (37) 07:11 (35) 07:29 (37) 05:36 (37) 07:36 (38) 05:17 (38)                                 03:56 (39) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        07:17 (29) 20:54 (33) 26:59 (33) 36:56 (36) 44:07 (36) 51:36 (36) 57:12 (36) 64:48 (36) 70:05 (36)                                 74:01 (39)    
40 Ingrid Graneli Haninge SOK 75:52 10:53 (40) 19:30 (38) 07:48 (38) 08:23 (30) 05:54 (24) 07:39 (38) 04:05 (27) 06:00 (33) 02:33 (26)                                 03:07 (34) Ingrid Graneli Haninge SOK
        10:53 (40) 30:23 (40) 38:11 (40) 46:34 (38) 52:28 (38) 60:07 (38) 64:12 (38) 70:12 (37) 72:45 (37)                                 75:52 (40)    
41 Per Sundberg Sofia CK 77:24 07:14 (28) 16:04 (37) 06:36 (35) 09:03 (33) 05:47 (21) 12:22 (40) 05:57 (38) 07:09 (37) 03:32 (33)                                 03:40 (37) Per Sundberg Sofia CK
        07:14 (28) 23:18 (36) 29:54 (37) 38:57 (37) 44:44 (37) 57:06 (37) 63:03 (37) 70:12 (37) 73:44 (38)                                 77:24 (41)    
42 Agnes Edgren Skarpnäcks OL 88:37 07:27 (33) 22:23 (39) 08:16 (40) 09:55 (36) 08:38 (40) 07:06 (35) 06:08 (39) 07:57 (39) 07:55 (39)                                 02:52 (32) Agnes Edgren Skarpnäcks OL
        07:27 (33) 29:50 (38) 38:06 (39) 48:01 (40) 56:39 (40) 63:45 (40) 69:53 (40) 77:50 (39) 85:45 (39)                                 88:37 (42)    
43 Åsa Edgren Skarpnäcks OL 88:45 07:22 (30) 22:30 (40) 08:04 (39) 10:02 (38) 08:37 (39) 06:50 (33) 06:23 (40) 08:05 (40) 08:01 (40)                                 02:51 (31) Åsa Edgren Skarpnäcks OL
        07:22 (30) 29:52 (39) 37:56 (38) 47:58 (39) 56:35 (39) 63:25 (39) 69:48 (39) 77:53 (40) 85:54 (40)                                 88:45 (43)    
- Marita Axelsson OK Ravinen 0:11                                                                         Marita Axelsson OK Ravinen
                                                                            00:11      
- Sara Jonasson Centrum OK 344:40 09:31   14:07   05:48   11:32   07:48                                                       Sara Jonasson Centrum OK
        09:31   23:38   29:26   40:58   48:46                                                   344:40      
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana D Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   9-10                               Mål   Bana D Klubb
1 TOMMY HOLMER Väsby 31:16 05:33 (7) 01:11 (3) 02:26 (2) 02:48 (3) 03:14 (2) 01:31 (16) 02:18 (1) 03:05 (2) 03:37 (3) 03:47 (1)                             01:46 (1) TOMMY HOLMER Väsby
        05:33 (7) 06:44 (6) 09:10 (5) 11:58 (1) 15:12 (1) 16:43 (2) 19:01 (1) 22:06 (1) 25:43 (1) 29:30 (1)                             31:16 (1)    
2 Peter Andersson Söders-Tyresö 34:03 04:46 (3) 01:09 (1) 03:01 (7) 03:03 (4) 03:25 (5) 01:43 (30) 02:48 (6) 03:29 (3) 03:54 (4) 04:34 (5)                             02:11 (10) Peter Andersson Söders-Tyresö
        04:46 (3) 05:55 (2) 08:56 (4) 11:59 (2) 15:24 (3) 17:07 (3) 19:55 (3) 23:24 (2) 27:18 (2) 31:52 (2)                             34:03 (2)    
3 Anders Gärderud Lidingö 35:39 07:19 (29) 01:14 (5) 02:24 (1) 02:38 (1) 03:20 (3) 01:56 (41) 02:38 (3) 03:49 (6) 03:57 (5) 04:32 (4)                             01:52 (2) Anders Gärderud Lidingö
        07:19 (29) 08:33 (20) 10:57 (11) 13:35 (6) 16:55 (5) 18:51 (5) 21:29 (4) 25:18 (4) 29:15 (4) 33:47 (4)                             35:39 (3)    
4 Lars Öhrman Stockholms OK 35:46 04:33 (1) 01:13 (4) 02:55 (6) 03:19 (7) 03:23 (4) 01:14 (2) 02:52 (7) 04:17 (16) 04:05 (6) 05:45 (13)                             02:10 (8) Lars Öhrman Stockholms OK
        04:33 (1) 05:46 (1) 08:41 (1) 12:00 (3) 15:23 (2) 16:37 (1) 19:29 (2) 23:46 (3) 27:51 (3) 33:36 (3)                             35:46 (4)    
5 Björn Lundquist OK Ravinen 35:47 06:33 (18) 01:18 (8) 02:44 (5) 02:39 (2) 02:59 (1) 01:14 (2) 05:15 (48) 03:40 (4) 03:16 (1) 04:15 (3)                             01:54 (4) Björn Lundquist OK Ravinen
        06:33 (18) 07:51 (14) 10:35 (10) 13:14 (5) 16:13 (4) 17:27 (4) 22:42 (7) 26:22 (7) 29:38 (5) 33:53 (5)                             35:47 (5)    
6 Karin Almgren Söders SOL 36:54 05:45 (11) 01:35 (19) 03:02 (8) 03:21 (8) 04:18 (15) 01:18 (5) 02:43 (4) 03:49 (6) 04:10 (7) 04:42 (6)                             02:11 (10) Karin Almgren Söders SOL
        05:45 (11) 07:20 (10) 10:22 (6) 13:43 (7) 18:01 (7) 19:19 (6) 22:02 (5) 25:51 (5) 30:01 (6) 34:43 (6)                             36:54 (6)    
7 Daniel Eriksson Söders SOL 38:07 05:29 (6) 01:38 (20) 03:25 (12) 03:11 (5) 04:09 (13) 01:49 (36) 02:35 (2) 03:56 (9) 04:48 (11) 05:03 (8)                             02:04 (5) Daniel Eriksson Söders SOL
        05:29 (6) 07:07 (8) 10:32 (8) 13:43 (7) 17:52 (6) 19:41 (8) 22:16 (6) 26:12 (6) 31:00 (7) 36:03 (7)                             38:07 (7)    
8 Arne Karlsson Tumba-Mälarhöjden OK 39:10 04:44 (2) 01:32 (14) 02:28 (3) 03:29 (10) 07:29 (50) 01:29 (14) 05:25 (52) 03:04 (1) 03:31 (2) 04:06 (2)                             01:53 (3) Arne Karlsson Tumba-Mälarhöjden OK
        04:44 (2) 06:16 (4) 08:44 (3) 12:13 (4) 19:42 (13) 21:11 (11) 26:36 (15) 29:40 (13) 33:11 (9) 37:17 (8)                             39:10 (8)    
9 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 41:16 05:35 (8) 01:32 (14) 03:25 (12) 03:48 (18) 03:55 (9) 01:25 (8) 03:16 (10) 04:02 (10) 06:06 (28) 05:39 (10)                             02:33 (25) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        05:35 (8) 07:07 (8) 10:32 (8) 14:20 (10) 18:15 (8) 19:40 (7) 22:56 (8) 26:58 (8) 33:04 (8) 38:43 (9)                             41:16 (9)    
10 Joakim Jörgensen Tumba-Mälarhöjden OK 42:07 06:35 (19) 01:26 (11) 03:08 (9) 04:09 (25) 04:32 (20) 01:26 (10) 03:19 (11) 04:25 (18) 05:07 (15) 05:42 (11)                             02:18 (13) Joakim Jörgensen Tumba-Mälarhöjden OK
        06:35 (19) 08:01 (15) 11:09 (13) 15:18 (14) 19:50 (14) 21:16 (13) 24:35 (11) 29:00 (10) 34:07 (10) 39:49 (10)                             42:07 (10)    
11 Niclas Lidström Frösö IF 42:51 05:03 (5) 01:29 (13) 03:51 (17) 03:55 (21) 04:22 (17) 01:21 (6) 03:33 (19) 05:27 (43) 05:15 (16) 06:02 (15)                             02:33 (25) Niclas Lidström Frösö IF
        05:03 (5) 06:32 (5) 10:23 (7) 14:18 (9) 18:40 (10) 20:01 (9) 23:34 (9) 29:01 (11) 34:16 (11) 40:18 (11)                             42:51 (11)    
12 Nina Thörnqvist Söders-Tyresö 42:55                                                                         Nina Thörnqvist Söders-Tyresö
                                                                            42:55 (12)    
13 Clas-Göran Herrgård Täby OK 43:07 05:48 (13) 01:51 (29) 03:19 (10) 04:16 (26) 04:24 (18) 01:33 (19) 03:14 (9) 04:40 (22) 05:25 (20) 06:07 (17)                             02:30 (24) Clas-Göran Herrgård Täby OK
        05:48 (13) 07:39 (12) 10:58 (12) 15:14 (13) 19:38 (12) 21:11 (11) 24:25 (10) 29:05 (12) 34:30 (12) 40:37 (12)                             43:07 (13)    
14 Rickard Olsson Kamrat och IF KIF 43:22 04:51 (4) 01:10 (2) 02:42 (4) 09:03 (58) 03:30 (6) 01:15 (4) 02:47 (5) 03:41 (5) 07:32 (42) 04:45 (7)                             02:06 (6) Rickard Olsson Kamrat och IF KIF
        04:51 (4) 06:01 (3) 08:43 (2) 17:46 (21) 21:16 (18) 22:31 (17) 25:18 (13) 28:59 (9) 36:31 (17) 41:16 (13)                             43:22 (14)    
15 Göran Andersson Enebybergs IF 44:10 05:37 (9) 01:19 (9) 04:36 (31) 03:39 (12) 05:07 (29) 01:30 (15) 03:23 (14) 05:37 (45) 05:03 (13) 06:01 (14)                             02:18 (13) Göran Andersson Enebybergs IF
        05:37 (9) 06:56 (7) 11:32 (15) 15:11 (12) 20:18 (15) 21:48 (14) 25:11 (12) 30:48 (14) 35:51 (14) 41:52 (14)                             44:10 (15)    
16 Leif Mörkfors Järfälla OK 44:17 07:12 (27) 01:24 (10) 03:24 (11) 03:43 (13) 05:07 (29) 01:11 (1) 05:12 (47) 04:11 (11) 04:23 (8) 06:07 (17)                             02:23 (19) Leif Mörkfors Järfälla OK
        07:12 (27) 08:36 (22) 12:00 (18) 15:43 (16) 20:50 (17) 22:01 (15) 27:13 (17) 31:24 (15) 35:47 (13) 41:54 (15)                             44:17 (16)    
17 Karin Gillberg Centrum OK 45:05 07:23 (32) 01:34 (17) 05:23 (39) 04:07 (23) 03:57 (10) 01:26 (10) 03:37 (22) 04:14 (14) 04:42 (10) 06:03 (16)                             02:39 (31) Karin Gillberg Centrum OK
        07:23 (32) 08:57 (26) 14:20 (30) 18:27 (24) 22:24 (19) 23:50 (18) 27:27 (19) 31:41 (17) 36:23 (15) 42:26 (16)                             45:05 (17)    
18 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 46:01 05:46 (12) 02:19 (44) 03:37 (14) 03:45 (15) 03:53 (8) 01:45 (32) 06:18 (55) 04:27 (19) 04:35 (9) 07:15 (39)                             02:21 (17) Hans-Erik Persson Sundbybergs IK
        05:46 (12) 08:05 (16) 11:42 (16) 15:27 (15) 19:20 (11) 21:05 (10) 27:23 (18) 31:50 (19) 36:25 (16) 43:40 (17)                             46:01 (18)    
19 Tilda Mårtensson OK Ravinen 47:19 06:20 (16) 01:14 (5) 03:44 (15) 03:38 (11) 03:32 (7) 06:00 (58) 03:23 (14) 03:53 (8) 05:22 (17) 08:01 (46)                             02:12 (12) Tilda Mårtensson OK Ravinen
        06:20 (16) 07:34 (11) 11:18 (14) 14:56 (11) 18:28 (9) 24:28 (22) 27:51 (20) 31:44 (18) 37:06 (18) 45:07 (18)                             47:19 (19)    
20 Bo Hedlund IFK Enskede 48:07 06:17 (15) 02:05 (40) 06:57 (50) 04:28 (29) 05:11 (32) 01:37 (25) 03:27 (16) 04:32 (21) 05:27 (21) 05:42 (11)                             02:24 (20) Bo Hedlund IFK Enskede
        06:17 (15) 08:22 (17) 15:19 (37) 19:47 (35) 24:58 (33) 26:35 (30) 30:02 (29) 34:34 (29) 40:01 (25) 45:43 (21)                             48:07 (20)    
21 Roland Löwgren Spårvägens OK 48:23 06:15 (14) 01:34 (17) 04:09 (24) 03:56 (22) 04:41 (21) 01:44 (31) 03:59 (30) 06:37 (51) 06:38 (33) 06:23 (22)                             02:27 (22) Roland Löwgren Spårvägens OK
        06:15 (14) 07:49 (13) 11:58 (17) 15:54 (17) 20:35 (16) 22:19 (16) 26:18 (14) 32:55 (20) 39:33 (23) 45:56 (22)                             48:23 (21)    
22 Håkan Svahn OK Ravinen 48:29 06:46 (21) 01:40 (23) 04:18 (27) 04:22 (27) 05:35 (36) 01:33 (19) 03:53 (28) 04:54 (29) 05:24 (18) 07:09 (36)                             02:55 (44) Håkan Svahn OK Ravinen
        06:46 (21) 08:26 (18) 12:44 (21) 17:06 (20) 22:41 (22) 24:14 (21) 28:07 (21) 33:01 (21) 38:25 (19) 45:34 (19)                             48:29 (22)    
23 Lena Jansson Järla Orientering 48:31 06:28 (17) 02:05 (40) 03:50 (16) 08:12 (57) 04:08 (12) 01:26 (10) 03:32 (18) 04:11 (11) 05:33 (23) 06:17 (21)                             02:49 (40) Lena Jansson Järla Orientering
        06:28 (17) 08:33 (20) 12:23 (19) 20:35 (40) 24:43 (30) 26:09 (28) 29:41 (28) 33:52 (25) 39:25 (22) 45:42 (20)                             48:31 (23)    
24 Helena Korhonen Haninge SOK 48:41                                                                         Helena Korhonen Haninge SOK
                                                                            48:41 (24)    
25 Aila Halttunen Haninge SOK 48:44 07:05 (24) 01:38 (20) 04:02 (20) 05:32 (46) 05:38 (37) 01:27 (13) 03:38 (24) 04:49 (26) 05:04 (14) 07:05 (35)                             02:46 (37) Aila Halttunen Haninge SOK
        07:05 (24) 08:43 (23) 12:45 (22) 18:17 (23) 23:55 (26) 25:22 (25) 29:00 (25) 33:49 (24) 38:53 (20) 45:58 (23)                             48:44 (25)    
25 Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK 48:44 07:33 (33) 01:50 (28) 05:01 (37) 05:06 (40) 04:41 (21) 01:31 (16) 03:47 (26) 05:01 (32) 05:24 (18) 06:14 (19)                             02:36 (29) Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK
        07:33 (33) 09:23 (32) 14:24 (31) 19:30 (32) 24:11 (27) 25:42 (26) 29:29 (27) 34:30 (28) 39:54 (24) 46:08 (24)                             48:44 (25)    
27 Jan Larsson Tullinge SK 49:08 07:09 (25) 02:00 (36) 04:05 (23) 04:41 (34) 05:10 (31) 01:33 (19) 03:59 (30) 04:40 (22) 05:59 (26) 07:03 (34)                             02:49 (40) Jan Larsson Tullinge SK
        07:09 (25) 09:09 (30) 13:14 (26) 17:55 (22) 23:05 (24) 24:38 (23) 28:37 (23) 33:17 (23) 39:16 (21) 46:19 (25)                             49:08 (27)    
28 Åke Lewander Skarpnäcks OL 49:18 10:08 (50) 01:41 (24) 04:03 (21) 03:50 (19) 05:11 (32) 02:04 (44) 03:36 (21) 04:50 (27) 05:30 (22) 06:15 (20)                             02:10 (8) Åke Lewander Skarpnäcks OL
        10:08 (50) 11:49 (47) 15:52 (40) 19:42 (34) 24:53 (32) 26:57 (32) 30:33 (31) 35:23 (31) 40:53 (28) 47:08 (26)                             49:18 (28)    
29 Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben 49:58 06:43 (20) 02:00 (36) 03:57 (18) 04:24 (28) 06:00 (41) 01:48 (35) 03:31 (17) 05:51 (48) 06:05 (27) 07:02 (33)                             02:37 (30) Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben
        06:43 (20) 08:43 (23) 12:40 (20) 17:04 (19) 23:04 (23) 24:52 (24) 28:23 (22) 34:14 (27) 40:19 (26) 47:21 (27)                             49:58 (29)    
30 Mats Lundblad Täby OK 50:04 07:16 (28) 01:32 (14) 04:25 (29) 03:13 (6) 06:09 (43) 01:35 (23) 04:40 (43) 04:13 (13) 08:01 (44) 06:35 (25)                             02:25 (21) Mats Lundblad Täby OK
        07:16 (28) 08:48 (25) 13:13 (25) 16:26 (18) 22:35 (21) 24:10 (20) 28:50 (24) 33:03 (22) 41:04 (29) 47:39 (28)                             50:04 (30)    
31 Christina Granath OK Södertörn 50:22 09:18 (46) 01:43 (26) 04:10 (25) 03:44 (14) 04:26 (19) 02:21 (49) 03:35 (20) 04:53 (28) 06:38 (33) 07:00 (32)                             02:34 (27) Christina Granath OK Södertörn
        09:18 (46) 11:01 (43) 15:11 (36) 18:55 (28) 23:21 (25) 25:42 (26) 29:17 (26) 34:10 (26) 40:48 (27) 47:48 (29)                             50:22 (31)    
32 Elias Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 51:05 07:42 (35) 01:17 (7) 03:58 (19) 05:32 (46) 04:04 (11) 01:25 (8) 03:08 (8) 04:23 (17) 10:12 (55) 06:40 (28)                             02:44 (35) Elias Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK
        07:42 (35) 08:59 (28) 12:57 (23) 18:29 (25) 22:33 (20) 23:58 (19) 27:06