Sträcktider Luffarligan Vallentuna IP                                                                          
  2016-01-27 Svarta tider är sträcktider                                                                        
    Blå tider är från start                                                                              
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                          
                                                                                   
Plac Bana A Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   Mål   Bana A Klubb
1 Lukas Olsson   41:03 ?   ?                                                                   Lukas Olsson  
                                                                                   
2 Björn-Ove Pettersson Attunda OK 48:42 06:17 (10) 02:15 (2) 01:53 (3) 03:38 (4) 01:05 (2) 05:04 (3) 04:08 (1) 02:37 (1) 03:11 (1) 02:15 (1) 02:40 (2) 01:38 (2) 04:11 (2) 01:54 (1) 01:15 (3) 02:36 (1) 00:58 (1) 01:07 (2) Björn-Ove Pettersson Attunda OK
        06:17 (10) 08:32 (10) 10:25 (8) 14:03 (6) 15:08 (6) 20:12 (5) 24:20 (4) 26:57 (3) 30:08 (2) 32:23 (1) 35:03 (1) 36:41 (1) 40:52 (1) 42:46 (1) 44:01 (1) 46:37 (1) 47:35 (1) 48:42 (1)    
3 Tommy Holmer Väsby Ok 50:40 02:06 (1) 02:01 (1) 01:38 (1) 03:42 (6) 01:02 (1) 04:52 (1) 04:55 (3) 03:54 (4) 06:28 (11) 02:20 (2) 03:41 (6) 01:35 (1) 04:10 (1) 02:05 (2) 01:11 (1) 03:00 (2) 01:00 (2) 01:00 (1) Tommy Holmer Väsby Ok
        02:06 (1) 04:07 (1) 05:45 (1) 09:27 (1) 10:29 (1) 15:21 (1) 20:16 (1) 24:10 (1) 30:38 (3) 32:58 (3) 36:39 (3) 38:14 (3) 42:24 (2) 44:29 (2) 45:40 (2) 48:40 (2) 49:40 (2) 50:40 (2)    
4 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 53:15 02:36 (2) 02:44 (4) 04:36 (11) 03:13 (2) 01:12 (3) 04:52 (1) 05:03 (5) 04:37 (8) 03:12 (2) 02:31 (3) 02:47 (3) 01:41 (3) 04:43 (4) 02:27 (4) 01:17 (4) 03:20 (5) 01:08 (3) 01:16 (6) Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF
        02:36 (2) 05:20 (2) 09:56 (6) 13:09 (5) 14:21 (5) 19:13 (4) 24:16 (3) 28:53 (5) 32:05 (4) 34:36 (4) 37:23 (4) 39:04 (4) 43:47 (3) 46:14 (3) 47:31 (3) 50:51 (3) 51:59 (3) 53:15 (3)    
5 Stig Andersson OK Linné 54:13 02:59 (4) 02:43 (3) 01:50 (2) 03:16 (3) 01:16 (4) 05:10 (4) 05:23 (6) 03:31 (2) 03:33 (3) 02:47 (5) 02:39 (1) 01:41 (3) 07:23 (9) 02:34 (5) 01:33 (6) 03:31 (6) 01:14 (7) 01:10 (3) Stig Andersson OK Linné
        02:59 (4) 05:42 (3) 07:32 (2) 10:48 (2) 12:04 (2) 17:14 (2) 22:37 (2) 26:08 (2) 29:41 (1) 32:28 (2) 35:07 (2) 36:48 (2) 44:11 (4) 46:45 (4) 48:18 (4) 51:49 (4) 53:03 (4) 54:13 (4)    
6 Leif Åkerblom OK Österåker 55:10 02:37 (3) 04:32 (10) 01:58 (4) 02:53 (1) 01:23 (5) 05:27 (5) 05:34 (7) 04:46 (9) 03:40 (4) 02:46 (4) 03:04 (4) 01:55 (5) 04:29 (3) 03:03 (6) 01:25 (5) 03:12 (3) 01:12 (6) 01:14 (4) Leif Åkerblom OK Österåker
        02:37 (3) 07:09 (6) 09:07 (5) 12:00 (3) 13:23 (3) 18:50 (3) 24:24 (5) 29:10 (6) 32:50 (5) 35:36 (5) 38:40 (5) 40:35 (5) 45:04 (5) 48:07 (5) 49:32 (5) 52:44 (5) 53:56 (5) 55:10 (5)    
7 Lars Johnsson   61:28 ? ?                                                                     Lars Johnsson  
                                                                                   
8 Jan Lindgren OK Södertörn 61:44 03:17 (5) 03:12 (7) 02:01 (5) 04:00 (7) 01:36 (7) 06:16 (7) 04:48 (2) 03:36 (3) 04:36 (7) 03:47 (8) 06:11 (10) 01:58 (6) 05:53 (6) 03:04 (7) 01:44 (8) 03:17 (4) 01:11 (5) 01:17 (7) Jan Lindgren OK Södertörn
        03:17 (5) 06:29 (4) 08:30 (3) 12:30 (4) 14:06 (4) 20:22 (6) 25:10 (6) 28:46 (4) 33:22 (6) 37:09 (6) 43:20 (7) 45:18 (6) 51:11 (6) 54:15 (7) 55:59 (7) 59:16 (6) 60:27 (6) 61:44 (6)    
9 Harald Bauer IFK Lidingö SOK 62:14 05:06 (9) 03:04 (6) 02:23 (7) 03:38 (4) 01:25 (6) 06:30 (8) 05:34 (7) 04:27 (6) 03:59 (5) 03:32 (6) 03:40 (5) 02:00 (7) 06:26 (8) 02:16 (3) 01:56 (9) 03:53 (7) 01:10 (4) 01:15 (5) Harald Bauer IFK Lidingö SOK
        05:06 (9) 08:10 (9) 10:33 (9) 14:11 (8) 15:36 (7) 22:06 (7) 27:40 (7) 32:07 (7) 36:06 (7) 39:38 (7) 43:18 (6) 45:18 (6) 51:44 (7) 54:00 (6) 55:56 (6) 59:49 (7) 60:59 (7) 62:14 (7)    
10 Hanna Korhonen OK Ravinen 65:30 03:27 (6) 03:17 (8) 02:22 (6) 05:03 (9) 03:37 (11) 06:13 (6) 05:01 (4) 04:36 (7) 04:53 (8) 04:51 (12) 03:44 (7) 02:06 (8) 04:51 (5) 03:34 (9) 01:14 (2) 04:03 (9) 01:14 (7) 01:24 (8) Hanna Korhonen OK Ravinen
        03:27 (6) 06:44 (5) 09:06 (4) 14:09 (7) 17:46 (9) 23:59 (8) 29:00 (8) 33:36 (8) 38:29 (8) 43:20 (8) 47:04 (8) 49:10 (8) 54:01 (8) 57:35 (8) 58:49 (8) 62:52 (8) 64:06 (8) 65:30 (8)    
11 Lars Boudrie Väsby OK 70:45 03:59 (7) 03:32 (9) 02:44 (8) 04:46 (8) 01:49 (8) 07:32 (10) 06:36 (9) 04:10 (5) 05:38 (9) 04:04 (10) 04:14 (9) 02:28 (9) 06:16 (7) 03:06 (8) 01:41 (7) 04:11 (10) 01:50 (11) 02:09 (12) Lars Boudrie Väsby OK
        03:59 (7) 07:31 (8) 10:15 (7) 15:01 (9) 16:50 (8) 24:22 (9) 30:58 (9) 35:08 (9) 40:46 (9) 44:50 (9) 49:04 (9) 51:32 (9) 57:48 (9) 60:54 (9) 62:35 (9) 66:46 (9) 68:36 (9) 70:45 (9)    
12 Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 76:27 04:16 (8) 03:01 (5) 05:01 (12) 05:24 (10) 02:23 (10) 07:17 (9) 06:57 (10) 05:47 (10) 04:31 (6) 03:57 (9) 03:45 (8) 02:42 (11) 08:21 (10) 03:49 (11) 02:17 (11) 03:56 (8) 01:30 (9) 01:33 (9) Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:16 (8) 07:17 (7) 12:18 (10) 17:42 (10) 20:05 (10) 27:22 (10) 34:19 (10) 40:06 (10) 44:37 (10) 48:34 (10) 52:19 (10) 55:01 (10) 63:22 (10) 67:11 (10) 69:28 (10) 73:24 (10) 74:54 (10) 76:27 (10)    
13 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 91:34 06:20 (11) 04:57 (12) 03:05 (9) 05:27 (11) 02:12 (9) 08:12 (11) 07:47 (12) 05:49 (11) 06:02 (10) 03:40 (7) 08:14 (11) 02:35 (10) 12:34 (12) 04:35 (12) 02:12 (10) 04:34 (11) 01:42 (10) 01:37 (10) Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF
        06:20 (11) 11:17 (11) 14:22 (11) 19:49 (11) 22:01 (11) 30:13 (11) 38:00 (11) 43:49 (11) 49:51 (11) 53:31 (11) 61:45 (11) 64:20 (11) 76:54 (11) 81:29 (11) 83:41 (11) 88:15 (11) 89:57 (11) 91:34 (11)    
14 Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 121:49 19:56 (12) 04:33 (11) 03:18 (10) 10:56 (12) 03:44 (12) 09:41 (12) 06:58 (11) 08:34 (12) 07:15 (12) 04:37 (11) 12:57 (12) 03:06 (12) 10:01 (11) 03:46 (10) 02:20 (12) 06:14 (12) 02:03 (12) 01:50 (11) Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK
        19:56 (12) 24:29 (12) 27:47 (12) 38:43 (12) 42:27 (12) 52:08 (12) 59:06 (12) 67:40 (12) 74:55 (12) 79:32 (12) 92:29 (12) 95:35 (12) 105:36 (12) 109:22 (12) 111:42 (12) 117:56 (12) 119:59 (12) 121:49 (12)    
- Paul Norén OK Södertörn 59:50 02:49   02:41   02:10   04:56   01:35   06:26   04:38   03:27   04:29   03:12   05:47   02:21   05:18   02:46   01:38   03:37       02:00   Paul Norén OK Södertörn
        02:49   05:30   07:40   12:36   14:11   20:37   25:15   28:42   33:11   36:23   42:10   44:31   49:49   52:35   54:13   57:50       59:50      
- Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 1008:27 04:20   03:48   01:51   09:12   05:41                                                   983:35   Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF
        04:20   08:08   09:59   19:11   24:52                                                   1008:27      
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana B Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15           Mål   Bana B Klubb
1 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 41:43 01:26 (1) 01:47 (10) 01:32 (1) 03:33 (4) 02:36 (16) 03:09 (4) 05:51 (5) 02:51 (5) 03:24 (9) 03:09 (3) 01:50 (2) 04:55 (4) 01:39 (2) 01:41 (2) 01:06 (2)         01:14 (5) Lars Forsstedt Söders-Tyresö
        01:26 (1) 03:13 (2) 04:45 (1) 08:18 (1) 10:54 (2) 14:03 (1) 19:54 (2) 22:45 (2) 26:09 (3) 29:18 (2) 31:08 (2) 36:03 (1) 37:42 (1) 39:23 (1) 40:29 (1)         41:43 (1)    
2 Anders Gärderud IFK Lidiingö 42:38 01:57 (8) 01:46 (8) 02:52 (15) 04:18 (15) 02:12 (7) 03:09 (4) 05:21 (3) 02:49 (4) 02:42 (1) 02:59 (1) 02:04 (9) 04:40 (2) 01:43 (3) 01:51 (5) 01:07 (3)         01:08 (2) Anders Gärderud IFK Lidiingö
        01:57 (8) 03:43 (5) 06:35 (6) 10:53 (7) 13:05 (8) 16:14 (6) 21:35 (4) 24:24 (4) 27:06 (4) 30:05 (4) 32:09 (4) 36:49 (2) 38:32 (2) 40:23 (2) 41:30 (2)         42:38 (2)    
3 Janne Nilsson Centrum OK 42:56 01:33 (4) 01:36 (2) 03:49 (18) 02:51 (1) 01:55 (1) 06:08 (22) 05:06 (2) 02:28 (1) 02:58 (4) 02:59 (1) 01:49 (1) 04:22 (1) 01:34 (1) 01:39 (1) 01:02 (1)         01:07 (1) Janne Nilsson Centrum OK
        01:33 (4) 03:09 (1) 06:58 (8) 09:49 (4) 11:44 (4) 17:52 (8) 22:58 (7) 25:26 (6) 28:24 (6) 31:23 (5) 33:12 (5) 37:34 (5) 39:08 (3) 40:47 (3) 41:49 (3)         42:56 (3)    
4 Per-Erik Wåhlberg   44:24 ?   ?                                                                   Per-Erik Wåhlberg  
                                                                                   
5 Ingemar Gard Söders-Tyresö 43:53 01:45 (5) 01:46 (8) 01:45 (2) 04:09 (14) 01:55 (1) 03:01 (1) 05:59 (6) 02:46 (3) 02:53 (3) 03:19 (9) 01:57 (5) 06:01 (11) 01:57 (5) 02:01 (7) 01:22 (13)         01:17 (10) Ingemar Gard Söders-Tyresö
        01:45 (5) 03:31 (4) 05:16 (3) 09:25 (3) 11:20 (3) 14:21 (3) 20:20 (3) 23:06 (3) 25:59 (2) 29:18 (2) 31:15 (3) 37:16 (4) 39:13 (4) 41:14 (4) 42:36 (4)         43:53 (4)    
6 Willy Ljungdell Täby OK 44:53 02:50 (19) 01:38 (3) 02:21 (7) 03:38 (7) 02:13 (9) 03:03 (2) 06:31 (11) 03:00 (7) 02:59 (7) 03:17 (7) 02:19 (11) 04:48 (3) 02:03 (8) 01:47 (4) 01:11 (4)         01:15 (7) Willy Ljungdell Täby OK
        02:50 (19) 04:28 (14) 06:49 (7) 10:27 (6) 12:40 (5) 15:43 (4) 22:14 (5) 25:14 (5) 28:13 (5) 31:30 (6) 33:49 (7) 38:37 (6) 40:40 (6) 42:27 (5) 43:38 (5)         44:53 (5)    
7 Matz Larsson Gustavsbergs OK 45:07 01:47 (6) 01:34 (1) 01:49 (4) 03:34 (5) 02:07 (5) 03:21 (6) 04:52 (1) 02:36 (2) 02:48 (2) 03:11 (5) 01:53 (3) 07:30 (19) 03:13 (24) 02:26 (17) 01:13 (5)         01:13 (4) Matz Larsson Gustavsbergs OK
        01:47 (6) 03:21 (3) 05:10 (2) 08:44 (2) 10:51 (1) 14:12 (2) 19:04 (1) 21:40 (1) 24:28 (1) 27:39 (1) 29:32 (1) 37:02 (3) 40:15 (5) 42:41 (7) 43:54 (6)         45:07 (6)    
8 Bengt Eriksson Väsby OK 45:30 03:02 (22) 01:53 (13) 02:25 (8) 03:35 (6) 02:00 (3) 03:04 (3) 06:20 (9) 03:10 (11) 02:58 (4) 03:10 (4) 02:03 (8) 05:00 (5) 02:04 (9) 01:44 (3) 01:38 (21)         01:24 (14) Bengt Eriksson Väsby OK
        03:02 (22) 04:55 (17) 07:20 (9) 10:55 (8) 12:55 (6) 15:59 (5) 22:19 (6) 25:29 (7) 28:27 (7) 31:37 (7) 33:40 (6) 38:40 (7) 40:44 (7) 42:28 (6) 44:06 (7)         45:30 (7)    
9 Åke Wansölin Söders-Tyresö 48:50 03:29 (24) 01:43 (6) 02:37 (11) 04:06 (13) 02:24 (12) 04:34 (16) 05:27 (4) 02:59 (6) 02:58 (4) 03:18 (8) 01:56 (4) 05:54 (10) 02:05 (10) 02:14 (10) 01:49 (24)         01:17 (8) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        03:29 (24) 05:12 (19) 07:49 (14) 11:55 (11) 14:19 (11) 18:53 (10) 24:20 (9) 27:19 (8) 30:17 (8) 33:35 (8) 35:31 (8) 41:25 (8) 43:30 (8) 45:44 (8) 47:33 (8)         48:50 (8)    
10 Tommy Lindberg Haninge SOK 49:41 01:56 (7) 01:53 (13) 04:33 (21) 03:28 (2) 02:10 (6) 05:31 (19) 06:11 (7) 03:05 (8) 03:06 (8) 03:45 (11) 02:02 (7) 05:26 (7) 02:00 (6) 02:12 (8) 01:13 (5)         01:10 (3) Tommy Lindberg Haninge SOK
        01:56 (7) 03:49 (7) 08:22 (16) 11:50 (9) 14:00 (9) 19:31 (12) 25:42 (11) 28:47 (10) 31:53 (10) 35:38 (10) 37:40 (9) 43:06 (9) 45:06 (9) 47:18 (9) 48:31 (9)         49:41 (9)    
11 Haraldsson Magnus Gustavsbergs OK 53:25 01:28 (2) 02:21 (20) 03:35 (17) 04:51 (18) 02:22 (11) 04:02 (11) 06:52 (15) 03:31 (15) 04:01 (15) 04:41 (22) 02:26 (15) 05:49 (9) 02:01 (7) 02:32 (20) 01:30 (18)         01:23 (13) Haraldsson Magnus Gustavsbergs OK
        01:28 (2) 03:49 (7) 07:24 (11) 12:15 (12) 14:37 (12) 18:39 (9) 25:31 (10) 29:02 (11) 33:03 (11) 37:44 (11) 40:10 (12) 45:59 (10) 48:00 (10) 50:32 (10) 52:02 (10)         53:25 (10)    
12 Göran Andersson Enebybergs IF 54:27 02:05 (10) 01:42 (5) 02:31 (10) 03:58 (10) 02:48 (18) 06:03 (21) 06:46 (13) 03:49 (19) 03:36 (12) 04:40 (21) 04:13 (26) 05:35 (8) 02:09 (12) 01:57 (6) 01:21 (11)         01:14 (5) Göran Andersson Enebybergs IF
        02:05 (10) 03:47 (6) 06:18 (5) 10:16 (5) 13:04 (7) 19:07 (11) 25:53 (12) 29:42 (12) 33:18 (12) 37:58 (12) 42:11 (14) 47:46 (12) 49:55 (11) 51:52 (11) 53:13 (11)         54:27 (11)    
13 Claes Andersson OK Södertörn 55:36 01:30 (3) 06:45 (25) 04:06 (19) 03:38 (7) 02:04 (4) 03:37 (8) 06:17 (8) 03:09 (10) 03:43 (13) 03:16 (6) 02:01 (6) 07:35 (21) 02:30 (17) 02:13 (9) 01:55 (26)         01:17 (8) Claes Andersson OK Södertörn
        01:30 (3) 08:15 (24) 12:21 (25) 15:59 (24) 18:03 (24) 21:40 (18) 27:57 (16) 31:06 (14) 34:49 (14) 38:05 (13) 40:06 (11) 47:41 (11) 50:11 (12) 52:24 (12) 54:19 (12)         55:36 (12)    
14 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 56:26 05:05 (25) 01:43 (6) 02:47 (14) 03:55 (9) 02:33 (15) 03:51 (9) 07:29 (17) 03:54 (20) 04:50 (22) 04:12 (14) 02:26 (15) 06:25 (13) 02:19 (14) 02:25 (16) 01:15 (7)         01:17 (8) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        05:05 (25) 06:48 (22) 09:35 (21) 13:30 (19) 16:03 (17) 19:54 (14) 27:23 (14) 31:17 (15) 36:07 (15) 40:19 (15) 42:45 (15) 49:10 (13) 51:29 (14) 53:54 (13) 55:09 (13)         56:26 (13)    
15 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 56:44 03:00 (21) 01:40 (4) 02:53 (16) 05:14 (22) 02:12 (7) 08:30 (25) 06:43 (12) 03:07 (9) 04:08 (16) 03:39 (10) 02:07 (10) 06:20 (12) 01:55 (4) 02:33 (21) 01:18 (9)         01:25 (16) Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:00 (21) 04:40 (16) 07:33 (12) 12:47 (15) 14:59 (14) 23:29 (24) 30:12 (21) 33:19 (18) 37:27 (18) 41:06 (18) 43:13 (16) 49:33 (14) 51:28 (13) 54:01 (14) 55:19 (14)         56:44 (14)    
16 Karin Kihlström Täby OK 57:35 ?   ?                                                                   Karin Kihlström Täby OK
                                                                                   
17 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 58:40 02:13 (15) 01:50 (12) 04:36 (22) 04:42 (17) 02:30 (14) 04:00 (10) 07:38 (18) 03:54 (20) 04:56 (23) 04:29 (17) 02:49 (23) 06:42 (15) 02:41 (20) 02:22 (13) 01:37 (20)         01:41 (25) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:13 (15) 04:03 (9) 08:39 (17) 13:21 (18) 15:51 (16) 19:51 (13) 27:29 (15) 31:23 (16) 36:19 (16) 40:48 (16) 43:37 (18) 50:19 (15) 53:00 (15) 55:22 (15) 56:59 (15)         58:40 (15)    
18 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 58:42 02:10 (13) 01:58 (16) 06:53 (25) 04:03 (11) 02:52 (19) 04:08 (12) 07:07 (16) 03:21 (13) 04:40 (20) 03:45 (11) 02:34 (18) 07:28 (17) 02:08 (11) 02:29 (18) 01:42 (22)         01:24 (14) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        02:10 (13) 04:08 (12) 11:01 (23) 15:04 (22) 17:56 (22) 22:04 (20) 29:11 (17) 32:32 (17) 37:12 (17) 40:57 (17) 43:31 (17) 50:59 (17) 53:07 (16) 55:36 (16) 57:18 (16)         58:42 (16)    
19 Svante Frid Enebyberg 59:25 02:13 (15) 02:07 (17) 05:00 (24) 05:55 (24) 02:44 (17) 04:29 (15) 07:43 (20) 04:09 (23) 05:06 (24) 04:09 (13) 02:20 (13) 05:14 (6) 02:55 (23) 02:36 (22) 01:20 (10)         01:25 (16) Svante Frid Enebyberg
        02:13 (15) 04:20 (13) 09:20 (20) 15:15 (23) 17:59 (23) 22:28 (22) 30:11 (20) 34:20 (22) 39:26 (22) 43:35 (22) 45:55 (20) 51:09 (18) 54:04 (18) 56:40 (17) 58:00 (17)         59:25 (17)    
20 Leif Mörkfors Järfälla =K 59:34 02:09 (11) 01:54 (15) 02:00 (5) 06:22 (26) 02:25 (13) 05:07 (18) 06:46 (13) 03:39 (17) 04:10 (17) 04:16 (16) 02:19 (11) 09:49 (23) 03:26 (25) 02:29 (18) 01:21 (11)         01:22 (12) Leif Mörkfors Järfälla =K
        02:09 (11) 04:03 (9) 06:03 (4) 12:25 (13) 14:50 (13) 19:57 (15) 26:43 (13) 30:22 (13) 34:32 (13) 38:48 (14) 41:07 (13) 50:56 (16) 54:22 (19) 56:51 (19) 58:12 (19)         59:34 (18)    
21 Anna-Karin Johansson Vandrarringen 59:40 02:09 (11) 02:26 (21) 04:24 (20) 05:58 (25) 02:55 (21) 04:19 (13) 08:05 (21) 03:30 (14) 03:44 (14) 04:13 (15) 02:36 (19) 06:51 (16) 02:47 (21) 02:43 (24) 01:26 (15)         01:34 (21) Anna-Karin Johansson Vandrarringen
        02:09 (11) 04:35 (15) 08:59 (19) 14:57 (21) 17:52 (21) 22:11 (21) 30:16 (22) 33:46 (19) 37:30 (19) 41:43 (19) 44:19 (19) 51:10 (19) 53:57 (17) 56:40 (17) 58:06 (18)         59:40 (19)    
22 Leif Wallenbro Väsby OK 60:33 01:59 (9) 04:34 (23) 01:48 (3) 03:29 (3) 02:21 (10) 03:32 (7) 06:22 (10) 03:20 (12) 03:30 (10) 04:38 (20) 02:37 (20) 14:45 (26) 02:25 (15) 02:20 (12) 01:16 (8)         01:37 (22) Leif Wallenbro Väsby OK
        01:59 (9) 06:33 (21) 08:21 (15) 11:50 (9) 14:11 (10) 17:43 (7) 24:05 (8) 27:25 (9) 30:55 (9) 35:33 (9) 38:10 (10) 52:55 (20) 55:20 (20) 57:40 (20) 58:56 (20)         60:33 (20)    
23 Bo Sundén Karlsbyhedens IK 62:44 02:19 (18) 01:48 (11) 04:44 (23) 04:26 (16) 02:55 (21) 06:52 (24) 07:39 (19) 04:23 (25) 03:35 (11) 04:30 (18) 03:21 (24) 07:33 (20) 02:36 (18) 02:37 (23) 01:49 (24)         01:37 (22) Bo Sundén Karlsbyhedens IK
        02:19 (18) 04:07 (11) 08:51 (18) 13:17 (17) 16:12 (18) 23:04 (23) 30:43 (23) 35:06 (23) 38:41 (20) 43:11 (20) 46:32 (22) 54:05 (22) 56:41 (21) 59:18 (21) 61:07 (21)         62:44 (21)    
24 Ajla Halttunen Haninge SOK 65:08 03:04 (23) 04:35 (24) 02:29 (9) 04:04 (12) 02:53 (20) 04:39 (17) 08:05 (21) 04:09 (23) 04:47 (21) 04:34 (19) 02:41 (21) 07:29 (18) 03:27 (26) 05:11 (26) 01:24 (14)         01:37 (22) Ajla Halttunen Haninge SOK
        03:04 (23) 07:39 (23) 10:08 (22) 14:12 (20) 17:05 (19) 21:44 (19) 29:49 (18) 33:58 (20) 38:45 (21) 43:19 (21) 46:00 (21) 53:29 (21) 56:56 (22) 62:07 (22) 63:31 (22)         65:08 (22)    
25 Jan Larsson Tullinge SK 66:10 02:17 (17) 02:41 (22) 02:37 (11) 04:51 (18) 03:04 (24) 06:02 (20) 12:01 (26) 03:42 (18) 05:43 (26) 05:43 (24) 02:46 (22) 06:33 (14) 02:29 (16) 02:24 (14) 01:44 (23)         01:33 (20) Jan Larsson Tullinge SK
        02:17 (17) 04:58 (18) 07:35 (13) 12:26 (14) 15:30 (15) 21:32 (17) 33:33 (24) 37:15 (24) 42:58 (24) 48:41 (24) 51:27 (24) 58:00 (23) 60:29 (23) 62:53 (23) 64:37 (23)         66:10 (23)    
26 Anna Blomgren Tullinge SK 69:46 376:47 (26) 02:12 (18) 07:56 (26) 05:10 (21) 03:10 (25) 06:35 (23) 08:34 (24) 03:31 (15) 04:19 (18) Minustid   02:24 (14) 11:21 (24) 02:17 (13) 02:17 (11) 01:28 (16)             Anna Blomgren Tullinge SK
        376:47 (26) 378:59 (26) 386:55 (26) 392:05 (26) 395:15 (26) 401:50 (26) 410:24 (26) 413:55 (26) 418:14 (26) Ej tid  ----->                               69:46 (24)    
27 Martin Eriksson OK Södertörn 73:48 02:59 (20) 02:14 (19) 02:08 (6) 05:54 (23) 03:50 (26) 04:24 (14) 08:34 (24) 04:01 (22) 05:25 (25) 06:46 (25) 03:21 (24) 14:17 (25) 02:51 (22) 04:05 (25) 01:28 (16)         01:31 (19) Martin Eriksson OK Södertörn
        02:59 (20) 05:13 (20) 07:21 (10) 13:15 (16) 17:05 (19) 21:29 (16) 30:03 (19) 34:04 (21) 39:29 (23) 46:15 (23) 49:36 (23) 63:53 (24) 66:44 (24) 70:49 (24) 72:17 (24)         73:48 (25)    
28 Eva Elnerud   79:57 ?   ?                                                                   Eva Elnerud  
                                                                                   
29 Roland Löwgren Spårvägens OK 81:38 02:11 (14) 06:54 (26) 02:39 (13) 05:02 (20) 02:58 (23) 10:46 (26) 08:31 (23) 14:27 (26) 04:32 (19) 05:14 (23) 02:30 (17) 07:50 (22) 02:38 (19) 02:24 (14) 01:36 (19)         01:26 (18) Roland Löwgren Spårvägens OK
        02:11 (14) 09:05 (25) 11:44 (24) 16:46 (25) 19:44 (25) 30:30 (25) 39:01 (25) 53:28 (25) 58:00 (25) 63:14 (25) 65:44 (25) 73:34 (25) 76:12 (25) 78:36 (25) 80:12 (25)         81:38 (26)    
- Ronny Hedlund OK Södertörn 68:22 03:01   01:51   03:17   07:49   02:27   11:28   09:11   03:39   04:02   05:24   07:36   02:28   02:53   01:34               01:42   Ronny Hedlund OK Södertörn
        03:01   04:52   08:09   15:58   18:25   29:53   39:04   42:43   46:45   52:09   59:45   62:13   65:06   66:40               68:22      
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana C Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10                               Mål   Bana C Klubb
1 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 38:41 02:10 (1) 03:30 (17) 01:26 (1) 06:48 (3) 02:49 (1) 03:35 (4) 04:13 (2) 07:11 (3) 03:20 (23) 02:14 (4)                             01:25 (4) Gerhard Lilliestierna OK Roslagen
        02:10 (1) 05:40 (5) 07:06 (1) 13:54 (2) 16:43 (2) 20:18 (2) 24:31 (2) 31:42 (2) 35:02 (2) 37:16 (2)                             38:41 (1)    
2 Johan Forsstedt Söders-Tyresö 39:15 03:28 (14) 03:09 (12) 02:43 (24) 06:27 (2) 03:38 (4) 03:50 (7) 04:06 (1) 06:59 (1) 01:52 (1) 01:41 (1)                             01:22 (3) Johan Forsstedt Söders-Tyresö
        03:28 (14) 06:37 (12) 09:20 (13) 15:47 (8) 19:25 (6) 23:15 (4) 27:21 (4) 34:20 (3) 36:12 (3) 37:53 (3)                             39:15 (2)    
3 Ulf Bråsjö Järla Orientering 39:43 02:29 (2) 03:09 (12) 01:32 (2) 05:51 (1) 02:54 (2) 03:14 (1) 04:53 (7) 07:02 (2) 02:14 (2) 02:02 (2)                             04:23 (36) Ulf Bråsjö Järla Orientering
        02:29 (2) 05:38 (4) 07:10 (2) 13:01 (1) 15:55 (1) 19:09 (1) 24:02 (1) 31:04 (1) 33:18 (1) 35:20 (1)                             39:43 (3)    
4 Rune Carlsson Sundbybergs IK 39:51 ?   ?                                                                   Rune Carlsson Sundbybergs IK
                                                                                   
5 Börje Pahlén Söders-Tyresö 41:42 02:44 (3) 03:17 (14) 01:32 (2) 07:09 (10) 03:32 (3) 04:15 (11) 04:26 (3) 08:01 (5) 02:34 (9) 02:35 (7)                             01:37 (16) Börje Pahlén Söders-Tyresö
        02:44 (3) 06:01 (7) 07:33 (6) 14:42 (4) 18:14 (3) 22:29 (3) 26:55 (3) 34:56 (4) 37:30 (4) 40:05 (4)                             41:42 (4)    
6 Sven-Erik Widin OK Österåker 45:34 03:09 (10) 02:37 (9) 01:55 (12) 07:45 (13) 03:42 (7) 04:15 (11) 06:02 (20) 09:25 (16) 02:39 (11) 02:36 (9)                             01:29 (6) Sven-Erik Widin OK Österåker
        03:09 (10) 05:46 (6) 07:41 (7) 15:26 (6) 19:08 (5) 23:23 (5) 29:25 (5) 38:50 (7) 41:29 (7) 44:05 (6)                             45:34 (5)    
7 Håkan Boije Attunda OK 45:35 02:48 (5) 02:28 (6) 01:58 (13) 08:13 (15) 04:03 (13) 04:39 (21) 05:34 (14) 09:06 (10) 02:39 (10) 02:36 (8)                             01:31 (8) Håkan Boije Attunda OK
        02:48 (5) 05:16 (1) 07:14 (3) 15:27 (7) 19:30 (7) 24:09 (7) 29:43 (7) 38:49 (6) 41:28 (6) 44:04 (5)                             45:35 (6)    
8 Ann-Marie Holmström Lidköpings VSK 45:52 03:03 (8) 02:33 (8) 01:51 (9) 07:01 (9) 03:47 (8) 05:49 (30) 05:25 (12) 08:04 (7) 02:24 (6) 04:13 (33)                             01:42 (21) Ann-Marie Holmström Lidköpings VSK
        03:03 (8) 05:36 (3) 07:27 (5) 14:28 (3) 18:15 (4) 24:04 (6) 29:29 (6) 37:33 (5) 39:57 (5) 44:10 (7)                             45:52 (7)    
9 Jan-Olof Malm Sigtuna OK 46:58 03:02 (7) 02:17 (2) 02:02 (15) 08:28 (17) 04:16 (18) 04:16 (13) 06:10 (21) 09:19 (13) 02:39 (10) 02:46 (16)                             01:43 (23) Jan-Olof Malm Sigtuna OK
        03:02 (7) 05:19 (2) 07:21 (4) 15:49 (9) 20:05 (8) 24:21 (8) 30:31 (8) 39:50 (8) 42:29 (8) 45:15 (8)                             46:58 (8)    
10 Jan Olof Målberg   47:18 ?   ?                                                                   Jan Olof Målberg  
                                                                                   
11 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 47:38 04:15 (27) 06:55 (31) 01:40 (5) 06:55 (6) 03:40 (5) 03:34 (3) 04:38 (6) 09:23 (15) 02:41 (14) 02:28 (6)                             01:29 (6) Stellan Fehrnström Enebybergs IF
        04:15 (27) 11:10 (30) 12:50 (27) 19:45 (21) 23:25 (17) 26:59 (12) 31:37 (9) 41:00 (10) 43:41 (10) 46:09 (9)                             47:38 (9)    
12 Jan Olof Norén Järla Orientering 48:10 03:00 (6) 03:31 (18) 02:04 (18) 08:59 (23) 04:33 (22) 04:19 (14) 05:24 (11) 08:58 (9) 02:52 (18) 02:42 (11)                             01:48 (25) Jan Olof Norén Järla Orientering
        03:00 (6) 06:31 (10) 08:35 (9) 17:34 (10) 22:07 (9) 26:26 (10) 31:50 (10) 40:48 (9) 43:40 (9) 46:22 (10)                             48:10 (10)    
13 Birgitta Klang Långhundra IF 50:04 05:54 (34) 02:25 (3) 02:11 (20) 08:37 (19) 04:10 (14) 04:57 (24) 05:29 (13) 09:16 (12) 02:46 (15) 02:42 (11)                             01:37 (16) Birgitta Klang Långhundra IF
        05:54 (34) 08:19 (19) 10:30 (16) 19:07 (17) 23:17 (16) 28:14 (18) 33:43 (16) 42:59 (13) 45:45 (12) 48:27 (11)                             50:04 (11)    
14 Christer Hedin IFK Enskede 50:18 04:08 (26) 08:56 (33) 01:50 (8) 06:50 (4) 03:57 (11) 03:49 (6) 04:37 (5) 08:01 (5) 02:21 (4) 04:15 (34)                             01:34 (13) Christer Hedin IFK Enskede
        04:08 (26) 13:04 (33) 14:54 (32) 21:44 (26) 25:41 (26) 29:30 (22) 34:07 (19) 42:08 (12) 44:29 (11) 48:44 (12)                             50:18 (12)    
15 Conny Husén OK Roslagen 50:39 03:12 (12) 06:26 (29) 01:32 (3) 08:14 (16) 03:50 (9) 03:30 (2) 07:36 (29) 10:02 (18) 02:25 (7) 02:18 (5)                             01:34 (13) Conny Husén OK Roslagen
        03:12 (12) 09:38 (25) 11:10 (20) 19:24 (19) 23:14 (15) 26:44 (11) 34:20 (20) 44:22 (16) 46:47 (14) 49:05 (13)                             50:39 (13)    
16 Sven Setterqvist OK Södertörn 50:47 04:17 (28) 01:48 (1) 02:08 (19) 06:50 (4) 10:15 (35) 04:13 (10) 04:26 (3) 10:24 (20) 02:19 (3) 02:36 (8)                             01:31 (8) Sven Setterqvist OK Södertörn
        04:17 (28) 06:05 (8) 08:13 (8) 15:03 (5) 25:18 (25) 29:31 (23) 33:57 (17) 44:21 (15) 46:40 (13) 49:16 (14)                             50:47 (14)    
17 Mats Törngren OK Linné 51:16 03:39 (16) 05:51 (28) 02:02 (15) 08:53 (22) 03:58 (12) 04:39 (21) 06:33 (25) 08:26 (8) 02:47 (17) 02:54 (19)                             01:34 (13) Mats Törngren OK Linné
        03:39 (16) 09:30 (23) 11:32 (23) 20:25 (25) 24:23 (20) 29:02 (20) 35:35 (21) 44:01 (14) 46:48 (15) 49:42 (15)                             51:16 (15)    
18 Lars Persson Väsby OK 51:42 05:20 (31) 04:47 (25) 01:49 (7) 06:59 (8) 04:15 (16) 03:57 (9) 04:56 (8) 09:38 (17) 05:41 (34) 02:48 (17)                             01:32 (11) Lars Persson Väsby OK
        05:20 (31) 10:07 (28) 11:56 (24) 18:55 (16) 23:10 (14) 27:07 (14) 32:03 (12) 41:41 (11) 47:22 (16) 50:10 (16)                             51:42 (16)    
19 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 52:16 03:09 (10) 04:40 (22) 02:56 (27) 09:08 (24) 04:15 (16) 04:21 (17) 05:36 (15) 10:17 (19) 03:32 (28) 02:51 (18)                             01:31 (8) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        03:09 (10) 07:49 (18) 10:45 (18) 19:53 (22) 24:08 (19) 28:29 (19) 34:05 (18) 44:22 (16) 47:54 (17) 50:45 (17)                             52:16 (17)    
20 Carin Runqvist Järfälla OK 52:39 03:31 (15) 02:49 (11) 03:34 (33) 08:31 (18) 04:44 (25) 04:19 (14) 05:54 (19) 11:46 (24) 03:09 (19) 02:45 (14)                             01:37 (17) Carin Runqvist Järfälla OK
        03:31 (15) 06:20 (9) 09:54 (15) 18:25 (15) 23:09 (13) 27:28 (16) 33:22 (15) 45:08 (18) 48:17 (18) 51:02 (18)                             52:39 (18)    
21 Ove Forsberg Turebergs IF 53:35 03:43 (17) 04:41 (23) 03:06 (29) 08:41 (20) 04:33 (23) 04:29 (19) 06:55 (27) 09:22 (14) 03:21 (24) 03:04 (21)                             01:40 (20) Ove Forsberg Turebergs IF
        03:43 (17) 08:24 (20) 11:30 (22) 20:11 (24) 24:44 (24) 29:13 (21) 36:08 (24) 45:30 (20) 48:51 (20) 51:55 (19)                             53:35 (19)    
22 Anders Edling OK Linné 54:32 04:07 (25) 02:27 (4) 02:14 (21) 09:08 (24) 04:28 (21) 04:39 (22) 05:49 (18) 13:00 (26) 03:16 (22) 03:31 (25)                             01:53 (27) Anders Edling OK Linné
        04:07 (25) 06:34 (11) 08:48 (10) 17:56 (11) 22:24 (12) 27:03 (13) 32:52 (13) 45:52 (21) 49:08 (21) 52:39 (21)                             54:32 (20)    
23 Richard Welander OK Älvsjö-Örby 54:52 04:03 (24) 03:25 (16) 01:51 (9) 08:42 (21) 04:18 (19) 05:06 (25) 05:43 (17) 12:20 (25) 03:14 (21) 03:30 (24)                             02:40 (35) Richard Welander OK Älvsjö-Örby
        04:03 (24) 07:28 (16) 09:19 (12) 18:01 (12) 22:19 (11) 27:25 (15) 33:08 (14) 45:28 (19) 48:42 (19) 52:12 (20)                             54:52 (21)    
24 Eva von Heijne Sigtuna OK 56:09 05:40 (32) 03:21 (15) 01:59 (14) 07:21 (12) 03:56 (10) 03:51 (8) 05:42 (16) 16:00 (32) 03:10 (20) 03:31 (25)                             01:38 (19) Eva von Heijne Sigtuna OK
        05:40 (32) 09:01 (22) 11:00 (19) 18:21 (13) 22:17 (10) 26:08 (9) 31:50 (10) 47:50 (22) 51:00 (22) 54:31 (22)                             56:09 (22)    
25 Helena Korhonen Haninge SOK 56:13 07:12 (35) 02:27 (4) 02:44 (25) 06:56 (7) 05:07 (29) 06:50 (36) 09:55 (34) 09:06 (10) 02:39 (11) 02:06 (3)                             01:11 (1) Helena Korhonen Haninge SOK
        07:12 (35) 09:39 (26) 12:23 (26) 19:19 (18) 24:26 (22) 31:16 (27) 41:11 (28) 50:17 (25) 52:56 (24) 55:02 (23)                             56:13 (23)    
26 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 58:09 02:44 (3) 10:15 (34) 01:42 (6) 07:59 (14) 03:41 (6) 04:21 (17) 05:10 (9) 15:30 (30) 02:30 (8) 02:45 (14)                             01:32 (11) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        02:44 (3) 12:59 (32) 14:41 (31) 22:40 (28) 26:21 (27) 30:42 (25) 35:52 (22) 51:22 (26) 53:52 (25) 56:37 (24)                             58:09 (24)    
27 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 59:13 03:03 (8) 04:27 (20) 03:08 (31) 09:27 (28) 04:27 (20) 06:02 (34) 05:23 (10) 16:17 (33) 02:22 (5) 02:44 (13)                             01:53 (27) Jan-Olov Evertsson Järfälla OK
        03:03 (8) 07:30 (17) 10:38 (17) 20:05 (23) 24:32 (23) 30:34 (24) 35:57 (23) 52:14 (27) 54:36 (27) 57:20 (25)                             59:13 (25)    
28 Åke Linderoth Sundbybergs IK 60:20 03:55 (20) 02:45 (10) 03:06 (29) 09:42 (30) 04:56 (28) 06:48 (35) 06:25 (23) 10:30 (21) 05:58 (35) 04:03 (32)                             02:12 (31) Åke Linderoth Sundbybergs IK
        03:55 (20) 06:40 (13) 09:46 (14) 19:28 (20) 24:24 (21) 31:12 (26) 37:37 (26) 48:07 (23) 54:05 (26) 58:08 (26)                             60:20 (26)    
29 Göran Andersson Täby OK 61:36 03:43 (17) 03:35 (19) 06:40 (36) 10:22 (32) 04:51 (27) 05:29 (29) 06:29 (24) 11:18 (23) 03:23 (26) 03:55 (29)                             01:51 (26) Göran Andersson Täby OK
        03:43 (17) 07:18 (15) 13:58 (29) 24:20 (32) 29:11 (30) 34:40 (30) 41:09 (27) 52:27 (28) 55:50 (28) 59:45 (27)                             61:36 (27)    
30 Margareta Hjelmkvist Gustavsbergs OK 61:49 14:54 (36) 06:48 (30) 01:54 (11) 07:10 (11) 04:12 (15) 03:42 (5) 08:09 (30) 07:57 (4) 02:46 (15) 03:02 (20)                             01:15 (2) Margareta Hjelmkvist Gustavsbergs OK
        14:54 (36) 21:42 (36) 23:36 (36) 30:46 (36) 34:58 (33) 38:40 (33) 46:49 (33) 54:46 (29) 57:32 (29) 60:34 (28)                             61:49 (28)    
31 UC Lybert Eriksson Väsby OK 62:28 04:35 (29) 02:30 (7) 02:03 (17) 09:15 (26) 05:18 (31) 04:32 (20) 09:09 (32) 11:17 (22) 03:25 (27) 08:42 (36)                             01:42 (21) UC Lybert Eriksson Väsby OK
        04:35 (29) 07:05 (14) 09:08 (11) 18:23 (14) 23:41 (18) 28:13 (17) 37:22 (25) 48:39 (24) 52:04 (23) 60:46 (29)                             62:28 (29)    
32 Tomas Bruce OK Ravinen 66:09 03:58 (21) 08:15 (32) 05:03 (35) 10:51 (36) 04:33 (22) 05:26 (28) 06:24 (22) 13:06 (27) 03:21 (24) 03:19 (23)                             01:53 (27) Tomas Bruce OK Ravinen
        03:58 (21) 12:13 (31) 17:16 (33) 28:07 (33) 32:40 (32) 38:06 (32) 44:30 (32) 57:36 (30) 60:57 (30) 64:16 (30)                             66:09 (30)    
33 Ulf Skogtjärn OK Linné 68:24 05:42 (33) 04:43 (24) 03:54 (34) 09:25 (27) 04:44 (25) 04:20 (16) 11:01 (36) 15:56 (31) 03:49 (29) 03:04 (21)                             01:46 (24) Ulf Skogtjärn OK Linné
        05:42 (33) 10:25 (29) 14:19 (30) 23:44 (31) 28:28 (29) 32:48 (28) 43:49 (30) 59:45 (33) 63:34 (33) 66:38 (32)                             68:24 (31)    
34 Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK 69:01 04:01 (23) 05:31 (27) 02:34 (23) 10:37 (33) 06:43 (33) 05:56 (32) 08:42 (31) 14:13 (28) 04:12 (30) 04:02 (31)                             02:30 (34) Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:01 (23) 09:32 (24) 12:06 (25) 22:43 (29) 29:26 (31) 35:22 (31) 44:04 (31) 58:17 (31) 62:29 (31) 66:31 (31)                             69:01 (32)    
35 Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 69:16 03:51 (19) 05:07 (26) 02:31 (22) 10:37 (33) 05:12 (30) 05:55 (31) 10:22 (35) 15:04 (29) 04:24 (31) 03:53 (28)                             02:20 (32) Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby
        03:51 (19) 08:58 (21) 11:29 (21) 22:06 (27) 27:18 (28) 33:13 (29) 43:35 (29) 58:39 (32) 63:03 (32) 66:56 (33)                             69:16 (33)    
36 Lars Roos Attunda OK 80:25 04:00 (22) 11:29 (35) 02:59 (28) 10:19 (31) 07:40 (34) 05:59 (33) 06:34 (26) 20:56 (34) 04:30 (32) 03:32 (27)                             02:27 (33) Lars Roos Attunda OK
        04:00 (22) 15:29 (34) 18:28 (34) 28:47 (34) 36:27 (35) 42:26 (36) 49:00 (35) 69:56 (34) 74:26 (34) 77:58 (34)                             80:25 (34)    
37 Mats Lundblad Täby OK 86:06 03:27 (13) 13:59 (36) 02:46 (26) 09:39 (29) 05:28 (32) 05:16 (26) 07:31 (28) 27:22 (36) 04:39 (33) 03:59 (30)                             02:00 (30) Mats Lundblad Täby OK
        03:27 (13) 17:26 (35) 20:12 (35) 29:51 (35) 35:19 (34) 40:35 (34) 48:06 (34) 75:28 (35) 80:07 (35) 84:06 (35)                             86:06 (35)    
38 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 92:02 05:04 (30) 04:35 (21) 03:11 (32) 10:37 (33) 13:33 (36) 05:20 (27) 09:48 (33) 24:30 (35) 08:19 (36) 05:37 (35)                             01:28 (5) Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK
        05:04 (30) 09:39 (26) 12:50 (27) 23:27 (30) 37:00 (36) 42:20 (35) 52:08 (36) 76:38 (36) 84:57 (36) 90:34 (36)                             92:02 (36)    
- Göran Johansson Snättringe SK Minustid 395:44   05:37   02:06   08:40   04:05   Minustid   06:08   12:38   03:16   03:17                                   Göran Johansson Snättringe SK
        395:44   401:21   403:27   412:07   416:12   Ej tid  ----->                                               Minustid      
- Ulf Eskilsson OK Södertörn 41:44 04:56   07:38   05:58   02:40   06:39   07:02   04:36                                           02:15   Ulf Eskilsson OK Södertörn
        04:56   12:34   18:32   21:12   27:51   34:53   39:29                                           41:44      
- Ingrid Graneli Haninge SOK 50:46 02:55   02:50   02:02   08:26   03:46   03:59   05:34   15:06   02:39                                   03:29   Ingrid Graneli Haninge SOK
        02:55   05:45   07:47   16:13   19:59   23:58   29:32   44:38   47:17                                   50:46      
- Per Lennart Karlsson Järfälla OK 58:10 04:17   07:26   02:11   12:42   06:42   04:53   06:28   08:06   02:48                                   02:37   Per Lennart Karlsson Järfälla OK
        04:17   11:43   13:54   26:36   33:18   38:11   44:39   52:45   55:33                                   58:10      
- Carl Lang OK Österåker 61:05 04:10   03:34   02:25   23:31   08:32                                                   18:53   Carl Lang OK Österåker
        04:10   07:44   10:09   33:40   42:12                                                   61:05      
- Britt Eriksson Hammarby IF OF 62:58 03:53   03:20   02:16   09:36   13:47   04:47   06:18   10:12   04:05                                   04:44   Britt Eriksson Hammarby IF OF
        03:53   07:13   09:29   19:05   32:52   37:39   43:57   54:09   58:14                                   62:58      
- Ingemar Johnsson OK Södertörn 70:45 03:57   06:02   05:27   11:24   05:49   05:52   07:49   16:39   03:23                                   04:23   Ingemar Johnsson OK Södertörn
        03:57   09:59   15:26   26:50   32:39   38:31   46:20   62:59   66:22                                   70:45      
- Bengt-Olov Törnqvist Sigtuna OK 83:31 11:07   02:42   07:22   05:04   03:39   04:46   07:06   03:47   08:08   04:06   02:41   07:40   07:49   03:55   01:47           01:52   Bengt-Olov Törnqvist Sigtuna OK
        11:07   13:49   21:11   26:15   29:54   34:40   41:46   45:33   53:41   57:47   60:28   68:08   75:57   79:52   81:39           83:31      
- Stig Mattsson OK Ravinen 90:25 09:41   09:36   03:23   12:23   09:04   07:33   10:51   12:44   07:16   04:58                               02:56   Stig Mattsson OK Ravinen
        09:41   19:17   22:40   35:03   44:07   51:40   62:31   75:15   82:31   87:29                               90:25      
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana D Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9                                   Mål   Bana D Klubb
1 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 25:55 03:53 (2) 03:06 (1) 02:13 (1) 03:59 (1) 03:16 (1) 02:23 (2) 02:21 (1) 02:00 (1) 01:15 (1)                                 01:29 (2) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:53 (2) 06:59 (1) 09:12 (1) 13:11 (1) 16:27 (1) 18:50 (1) 21:11 (1) 23:11 (1) 24:26 (1)                                 25:55 (1)    
2 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 32:08 03:52 (1) 03:52 (2) 03:21 (3) 05:32 (6) 04:23 (4) 02:55 (3) 02:33 (2) 02:39 (3) 01:30 (3)                                 01:31 (3) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        03:52 (1) 07:44 (2) 11:05 (2) 16:37 (2) 21:00 (2) 23:55 (2) 26:28 (2) 29:07 (2) 30:37 (2)                                 32:08 (2)    
3 Jan Bojling Solna OK 32:40 04:36 (3) 04:06 (3) 04:30 (14) 04:43 (3) 03:59 (2) 02:22 (1) 02:42 (3) 02:26 (2) 01:41 (5)                                 01:35 (5) Jan Bojling Solna OK
        04:36 (3) 08:42 (3) 13:12 (4) 17:55 (3) 21:54 (3) 24:16 (3) 26:58 (3) 29:24 (3) 31:05 (3)                                 32:40 (3)    
4 Kenneth Berglund   36:09 ?   ?                                                                   Kenneth Berglund  
                                                                                   
5 Hans Karlsson   36:15 ?   ?                                                                   Hans Karlsson  
                                                                                   
6 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 37:54 06:49 (21) 05:22 (11) 03:06 (2) 04:35 (2) 05:35 (7) 03:27 (6) 03:16 (6) 02:43 (4) 01:25 (2)                                 01:36 (7) Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
        06:49 (21) 12:11 (14) 15:17 (9) 19:52 (7) 25:27 (6) 28:54 (6) 32:10 (6) 34:53 (5) 36:18 (4)                                 37:54 (4)    
7 Sigurd Wallén Täby OK 38:54 05:29 (7) 04:44 (6) 03:33 (6) 05:23 (5) 05:01 (6) 03:53 (14) 03:00 (4) 03:25 (8) 02:25 (18)                                 02:01 (15) Sigurd Wallén Täby OK
        05:29 (7) 10:13 (5) 13:46 (5) 19:09 (5) 24:10 (4) 28:03 (4) 31:03 (4) 34:28 (4) 36:53 (5)                                 38:54 (5)    
8 Margareta Wallén Täby OK 41:31 05:37 (9) 04:40 (5) 03:46 (9) 05:48 (8) 04:58 (5) 03:41 (9) 03:10 (5) 03:32 (10) 04:18 (28)                                 02:01 (15) Margareta Wallén Täby OK
        05:37 (9) 10:17 (7) 14:03 (6) 19:51 (6) 24:49 (5) 28:30 (5) 31:40 (5) 35:12 (6) 39:30 (6)                                 41:31 (6)    
9 Inger Pahlén Söders-Tyresö 44:14 04:41 (4) 04:49 (8) 03:25 (5) 07:44 (14) 09:45 (18) 03:21 (5) 03:17 (7) 03:30 (9) 01:45 (6)                                 01:57 (13) Inger Pahlén Söders-Tyresö
        04:41 (4) 09:30 (4) 12:55 (3) 20:39 (8) 30:24 (11) 33:45 (11) 37:02 (9) 40:32 (7) 42:17 (7)                                 44:14 (7)    
10 Alf Persson OK Österåker 44:54 06:10 (14) 05:21 (10) 03:51 (10) 07:36 (12) 05:46 (9) 03:43 (11) 03:47 (12) 04:35 (23) 02:02 (9)                                 02:03 (18) Alf Persson OK Österåker
        06:10 (14) 11:31 (11) 15:22 (10) 22:58 (11) 28:44 (8) 32:27 (7) 36:14 (7) 40:49 (8) 42:51 (8)                                 44:54 (8)    
11 Göran Rastborg Bromma-Vällingby SOK 45:13 06:34 (15) 05:20 (9) 03:56 (11) 07:37 (13) 05:41 (8) 03:38 (8) 03:49 (13) 04:43 (24) 02:05 (10)                                 01:50 (11) Göran Rastborg Bromma-Vällingby SOK
        06:34 (15) 11:54 (12) 15:50 (11) 23:27 (12) 29:08 (10) 32:46 (8) 36:35 (8) 41:18 (9) 43:23 (9)                                 45:13 (9)    
12 Bror Wahlberg Haninge SOK 46:45 05:15 (6) 05:35 (13) 03:59 (12) 06:32 (10) 06:38 (13) 05:39 (22) 05:35 (23) 03:35 (11) 02:07 (11)                                 01:50 (11) Bror Wahlberg Haninge SOK
        05:15 (6) 10:50 (9) 14:49 (8) 21:21 (9) 27:59 (7) 33:38 (9) 39:13 (11) 42:48 (10) 44:55 (10)                                 46:45 (10)    
13 Saga Mord Bromma Vällingby 47:36 04:43 (5) 05:40 (15) 05:30 (19) 05:33 (7) 07:22 (14) 04:54 (17) 04:42 (17) 04:25 (21) 03:00 (24)                                 01:47 (8) Saga Mord Bromma Vällingby
        04:43 (5) 10:23 (8) 15:53 (12) 21:26 (10) 28:48 (9) 33:42 (10) 38:24 (10) 42:49 (11) 45:49 (11)                                 47:36 (11)    
14 Birgitta Eriksson Länna IF 48:36 09:42 (28) 05:25 (12) 03:35 (7) 05:48 (8) 09:50 (19) 03:48 (12) 03:46 (11) 02:48 (5) 02:19 (14)                                 01:35 (5) Birgitta Eriksson Länna IF
        09:42 (28) 15:07 (24) 18:42 (20) 24:30 (13) 34:20 (13) 38:08 (12) 41:54 (12) 44:42 (12) 47:01 (12)                                 48:36 (12)    
15 Erland Ljungström Spårvägens OK 49:26 05:30 (8) 04:45 (7) 06:47 (26) 14:32 (28) 04:09 (3) 03:41 (9) 03:39 (9) 03:20 (6) 01:30 (3)                                 01:33 (4) Erland Ljungström Spårvägens OK
        05:30 (8) 10:15 (6) 17:02 (13) 31:34 (24) 35:43 (15) 39:24 (14) 43:03 (14) 46:23 (13) 47:53 (13)                                 49:26 (13)    
16 Thorsten Höglund Turebergs IF 51:39 05:56 (11) 06:42 (21) 05:32 (20) 10:05 (20) 06:22 (11) 03:33 (7) 04:03 (14) 05:33 (28) 01:45 (6)                                 02:08 (19) Thorsten Höglund Turebergs IF
        05:56 (11) 12:38 (16) 18:10 (17) 28:15 (19) 34:37 (14) 38:10 (13) 42:13 (13) 47:46 (14) 49:31 (14)                                 51:39 (14)    
17 Leif Nilsson   53:25 ?   ?                                                                   Leif Nilsson  
                                                                                   
18 Lars-Erik Lindell Väsby OK 56:03 05:48 (10) 11:38 (27) 03:44 (8) 10:18 (21) 06:11 (10) 05:24 (21) 03:38 (8) 04:07 (17) 02:38 (21)                                 02:37 (24) Lars-Erik Lindell Väsby OK
        05:48 (10) 17:26 (25) 21:10 (23) 31:28 (23) 37:39 (16) 43:03 (15) 46:41 (15) 50:48 (15) 53:26 (15)                                 56:03 (15)    
19 Sven Jansson Snättringe SK 58:16 07:49 (26) 05:51 (16) 04:41 (15) 13:06 (27) 08:54 (16) 04:41 (15) 04:35 (16) 03:52 (15) 02:21 (15)                                 02:26 (21) Sven Jansson Snättringe SK
        07:49 (26) 13:40 (21) 18:21 (19) 31:27 (22) 40:21 (18) 45:02 (18) 49:37 (16) 53:29 (16) 55:50 (16)                                 58:16 (16)    
20 Karl-Gustav Kilström Täby OK 61:03 06:35 (16) 12:13 (28) 04:00 (13) 08:23 (16) 08:51 (15) 04:50 (16) 08:12 (28) 04:25 (21) 01:46 (8)                                 01:48 (9) Karl-Gustav Kilström Täby OK
        06:35 (16) 18:48 (26) 22:48 (25) 31:11 (21) 40:02 (17) 44:52 (17) 53:04 (17) 57:29 (18) 59:15 (17)                                 61:03 (17)    
21 Gunnel Balck IFK Enskede 61:06 11:25 (29) 07:23 (24) 06:21 (23) 08:39 (18) 13:07 (21) 03:09 (4) 03:43 (10) 03:21 (7) 02:10 (12)                                 01:48 (9) Gunnel Balck IFK Enskede
        11:25 (29) 18:48 (26) 25:09 (26) 33:48 (26) 46:55 (21) 50:04 (21) 53:47 (19) 57:08 (17) 59:18 (18)                                 61:06 (18)    
22 Kjell Jansson Väsby OK 62:57 06:43 (18) 04:07 (4) 03:24 (4) 04:50 (4) 14:28 (22) 10:04 (28) 09:56 (29) 04:18 (18) 02:22 (16)                                 02:45 (26) Kjell Jansson Väsby OK
        06:43 (18) 10:50 (9) 14:14 (7) 19:04 (4) 33:32 (12) 43:36 (16) 53:32 (18) 57:50 (19) 60:12 (19)                                 62:57 (19)    
23 Jan Ljungberg Enebybergs IF 63:09 ?   ?                                                                   Jan Ljungberg Enebybergs IF
                                                                                   
24 Lennart Hedlund Vallentuna-Össeby OL 63:56 06:43 (18) 06:42 (21) 07:08 (27) 06:47 (11) 17:20 (24) 05:23 (20) 04:57 (19) 03:46 (14) 02:54 (23)                                 02:16 (20) Lennart Hedlund Vallentuna-Össeby OL
        06:43 (18) 13:25 (20) 20:33 (22) 27:20 (16) 44:40 (20) 50:03 (20) 55:00 (21) 58:46 (20) 61:40 (20)                                 63:56 (20)    
25 Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 66:42 07:42 (25) 07:21 (23) 06:13 (22) 12:14 (26) 08:57 (17) 05:46 (23) 06:32 (26) 05:38 (29) 03:07 (25)                                 03:12 (29) Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK
        07:42 (25) 15:03 (23) 21:16 (24) 33:30 (25) 42:27 (19) 48:13 (19) 54:45 (20) 60:23 (21) 63:30 (21)                                 66:42 (21)    
26 Bengt Åhlander Skogsluffarnas OK 68:22 06:06 (13) 07:34 (25) 06:24 (24) 09:35 (19) 19:07 (25) 05:18 (19) 05:29 (22) 03:45 (12) 02:30 (20)                                 02:34 (23) Bengt Åhlander Skogsluffarnas OK
        06:06 (13) 13:40 (21) 20:04 (21) 29:39 (20) 48:46 (24) 54:04 (23) 59:33 (22) 63:18 (22) 65:48 (22)                                 68:22 (22)    
27 Jan Burell OK Enen 69:07 06:01 (12) 06:04 (19) 23:33 (29) 10:21 (22) 06:35 (12) 03:52 (13) 04:09 (15) 04:20 (19) 02:10 (12)                                 02:02 (17) Jan Burell OK Enen
        06:01 (12) 12:05 (13) 35:38 (29) 45:59 (28) 52:34 (26) 56:26 (25) 60:35 (25) 64:55 (25) 67:05 (23)                                 69:07 (23)    
28 Sonja Perneby Tullinge SK 70:29 06:47 (20) 05:56 (18) 04:42 (16) 10:37 (24) 19:13 (26) 06:37 (24) 06:10 (25) 03:45 (12) 03:48 (27)                                 02:54 (27) Sonja Perneby Tullinge SK
        06:47 (20) 12:43 (17) 17:25 (14) 28:02 (18) 47:15 (22) 53:52 (22) 60:02 (24) 63:47 (23) 67:35 (25)                                 70:29 (24)    
29 Lars-Erik Perneby Tullinge SK 70:32 06:35 (16) 06:10 (20) 04:42 (16) 10:27 (23) 19:21 (27) 07:30 (26) 05:03 (20) 04:05 (16) 03:35 (26)                                 03:04 (28) Lars-Erik Perneby Tullinge SK
        06:35 (16) 12:45 (19) 17:27 (16) 27:54 (17) 47:15 (22) 54:45 (24) 59:48 (23) 63:53 (24) 67:28 (24)                                 70:32 (25)    
30 Björn Simons Sundbybergs IK 74:12 06:59 (24) 05:37 (14) 04:50 (18) 08:07 (15) 26:53 (28) 05:11 (18) 06:32 (26) 04:22 (20) 04:46 (29)                                 00:55 (1) Björn Simons Sundbybergs IK
        06:59 (24) 12:36 (15) 17:26 (15) 25:33 (14) 52:26 (25) 57:37 (26) 64:09 (26) 68:31 (26) 73:17 (26)                                 74:12 (26)    
31 Ingrid Gunnarsson Täby OK 79:07 09:24 (27) 10:33 (26) 07:49 (28) 12:07 (25) 15:36 (23) 07:56 (27) 05:15 (21) 05:03 (27) 02:51 (22)                                 02:33 (22) Ingrid Gunnarsson Täby OK
        09:24 (27) 19:57 (29) 27:46 (28) 39:53 (27) 55:29 (27) 63:25 (27) 68:40 (27) 73:43 (27) 76:34 (27)                                 79:07 (27)    
32 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 79:59 06:49 (21) 12:13 (28) 06:40 (25) 22:43 (29) 09:58 (20) 06:37 (24) 05:42 (24) 04:52 (26) 02:28 (19)                                 01:57 (13) Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        06:49 (21) 19:02 (28) 25:42 (27) 48:25 (29) 58:23 (28) 65:00 (28) 70:42 (28) 75:34 (28) 78:02 (28)                                 79:59 (28)    
33 Gösta Hansson Bromma-Vällingby SOK 86:52 06:52 (23) 05:52 (17) 05:34 (21) 08:33 (17) 32:30 (29) 12:55 (29) 04:45 (18) 04:44 (25) 02:23 (17)                                 02:44 (25) Gösta Hansson Bromma-Vällingby SOK
        06:52 (23) 12:44 (18) 18:18 (18) 26:51 (15) 59:21 (29) 72:16 (29) 77:01 (29) 81:45 (29) 84:08 (29)                                 86:52 (29)    
- Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 41:12 04:12   03:23   03:02   05:40   15:21   03:06   03:17                                           03:11   Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        04:12   07:35   10:37   16:17   31:38   34:44   38:01                                           41:12      
- Thomas Svedin Bromma-Vällingby SOK 41:41 06:13   23:30   03:25   03:48   02:31                                                   02:14   Thomas Svedin Bromma-Vällingby SOK
        06:13   29:43   33:08   36:56   39:27                                                   41:41      
- Berit Lindunger Haninge SOK 47:02 05:56   05:43   03:51   06:28   07:46   07:06   03:35   03:12                                       03:25   Berit Lindunger Haninge SOK
        05:56   11:39   15:30   21:58   29:44   36:50   40:25   43:37                                       47:02      
- Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF 51:26 11:55   06:00   07:53   08:42   08:12   04:23                                               04:21   Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF
        11:55   17:55   25:48   34:30   42:42   47:05                                               51:26      
- Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 52:05 06:21   06:23   04:34   07:17                                                       27:30   Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        06:21   12:44   17:18   24:35                                                       52:05      
- Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 54:55 05:58   05:08   05:04   08:11   08:20   05:59   05:12   05:34                                       05:29   Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK
        05:58   11:06   16:10   24:21   32:41   38:40   43:52   49:26                                       54:55      
- Yvonne Roos Attunda OK 56:09 07:41   07:45   04:20   08:09   06:56   14:33   04:13                                           02:32   Yvonne Roos Attunda OK
        07:41   15:26   19:46   27:55   34:51   49:24   53:37                                           56:09      
- Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 60:04 10:25   09:04   06:13   16:24   07:38                                                   10:20   Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF
        10:25   19:29   25:42   42:06   49:44                                                   60:04      
- Sven Eriksson OK Roslagen 64:05 06:32   04:54   05:12   07:03   06:35                                                   33:49   Sven Eriksson OK Roslagen
        06:32   11:26   16:38   23:41   30:16                                                   64:05