Sträcktider Luffarligan Enskede IP                                                                                          
  2016-01-20 Svarta tider är sträcktider                                                                                              
    Blå tider är från start                                                                                              
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                                        
                                                                                                   
Plac Bana A Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   --18   --19   --20   --21   Mål   Bana A Klubb
1 Kalle Bergman OK Ravinen 33:29 01:17 (1) 01:36 (1) 00:51 (1) 01:42 (1) 01:27 (1) 01:03 (1) 02:22 (1) 00:25 (1) 02:39 (1) 02:10 (1) 01:18 (1) 01:28 (1) 01:28 (1) 01:32 (1) 01:58 (2) 00:47 (1) 01:05 (1) 01:42 (1) 02:36 (1) 01:09 (1) 02:09 (1) 00:45 (1) Kalle Bergman OK Ravinen
        01:17 (1) 02:53 (1) 03:44 (1) 05:26 (1) 06:53 (1) 07:56 (1) 10:18 (1) 10:43 (1) 13:22 (1) 15:32 (1) 16:50 (1) 18:18 (1) 19:46 (1) 21:18 (1) 23:16 (1) 24:03 (1) 25:08 (1) 26:50 (1) 29:26 (1) 30:35 (1) 32:44 (1) 33:29 (1)    
2 Johan Lindqvist Täby OK 39:14 02:04 (5) 01:46 (2) 00:58 (2) 02:13 (3) 01:42 (2) 01:05 (2) 02:33 (2) 00:48 (3) 02:56 (2) 02:29 (2) 01:41 (3) 01:40 (3) 01:49 (3) 01:43 (2) 02:00 (3) 01:04 (3) 01:10 (2) 01:54 (2) 02:59 (3) 01:20 (2) 02:26 (3) 00:54 (3) Johan Lindqvist Täby OK
        02:04 (5) 03:50 (2) 04:48 (2) 07:01 (2) 08:43 (2) 09:48 (2) 12:21 (2) 13:09 (2) 16:05 (2) 18:34 (2) 20:15 (2) 21:55 (2) 23:44 (2) 25:27 (2) 27:27 (2) 28:31 (2) 29:41 (2) 31:35 (2) 34:34 (2) 35:54 (2) 38:20 (2) 39:14 (2)    
3 Tomas Holmberg OK Södertörn 42:24 01:49 (3) 02:19 (3) 01:13 (4) 02:34 (4) 01:53 (3) 01:22 (4) 02:42 (3) 01:36 (6) 03:08 (3) 02:36 (3) 01:39 (2) 01:39 (2) 01:36 (2) 01:55 (3) 01:46 (1) 01:06 (4) 01:11 (3) 02:10 (3) 02:49 (2) 01:39 (4) 02:22 (2) 01:20 (6) Tomas Holmberg OK Södertörn
        01:49 (3) 04:08 (3) 05:21 (3) 07:55 (3) 09:48 (3) 11:10 (3) 13:52 (3) 15:28 (3) 18:36 (3) 21:12 (3) 22:51 (3) 24:30 (3) 26:06 (3) 28:01 (3) 29:47 (3) 30:53 (3) 32:04 (3) 34:14 (3) 37:03 (3) 38:42 (3) 41:04 (3) 42:24 (3)    
4 Josefine Klintberg Ravinen 45:25 01:38 (2) 03:29 (6) 01:07 (3) 02:12 (2) 02:27 (5) 01:17 (3) 02:45 (4) 00:46 (2) 03:31 (4) 02:58 (4) 01:56 (4) 02:04 (4) 01:59 (4) 01:55 (3) 02:19 (4) 01:00 (2) 01:21 (4) 02:14 (4) 03:23 (4) 01:34 (3) 02:40 (4) 00:50 (2) Josefine Klintberg Ravinen
        01:38 (2) 05:07 (5) 06:14 (4) 08:26 (4) 10:53 (4) 12:10 (4) 14:55 (4) 15:41 (4) 19:12 (4) 22:10 (4) 24:06 (4) 26:10 (4) 28:09 (4) 30:04 (4) 32:23 (4) 33:23 (4) 34:44 (4) 36:58 (4) 40:21 (4) 41:55 (4) 44:35 (4) 45:25 (4)    
5 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 53:25 01:52 (4) 02:51 (5) 01:43 (6) 02:39 (5) 02:35 (6) 01:44 (5) 03:02 (5) 00:58 (4) 04:15 (5) 03:16 (5) 02:16 (5) 02:24 (5) 02:30 (5) 02:29 (6) 02:39 (5) 01:18 (5) 01:30 (5) 02:45 (6) 03:57 (5) 02:12 (5) 03:13 (5) 01:17 (5) Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF
        01:52 (4) 04:43 (4) 06:26 (5) 09:05 (5) 11:40 (5) 13:24 (5) 16:26 (5) 17:24 (5) 21:39 (5) 24:55 (5) 27:11 (5) 29:35 (5) 32:05 (5) 34:34 (5) 37:13 (5) 38:31 (5) 40:01 (5) 42:46 (5) 46:43 (5) 48:55 (5) 52:08 (5) 53:25 (5)    
6 Harald Bauer IFK Lidingö SOK 64:03 04:35 (6) 02:25 (4) 01:21 (5) 03:39 (6) 02:04 (4) 02:39 (6) 03:59 (6) 01:14 (5) 05:02 (6) 03:32 (6) 03:00 (6) 02:32 (6) 02:35 (6) 02:15 (5) 02:56 (6) 01:28 (6) 01:42 (6) 02:44 (5) 05:10 (6) 03:37 (6) 04:24 (6) 01:10 (4) Harald Bauer IFK Lidingö SOK
        04:35 (6) 07:00 (6) 08:21 (6) 12:00 (6) 14:04 (6) 16:43 (6) 20:42 (6) 21:56 (6) 26:58 (6) 30:30 (6) 33:30 (6) 36:02 (6) 38:37 (6) 40:52 (6) 43:48 (6) 45:16 (6) 46:58 (6) 49:42 (6) 54:52 (6) 58:29 (6) 62:53 (6) 64:03 (6)    
- Ulf Bylund IFK Enskede 49:06 01:40   02:09   01:33   03:03   02:28   01:28   02:54   00:51   03:33   03:09   02:11   01:51   02:05   02:11   02:31   01:13   01:19   02:12   03:44   02:52   03:06   01:03   Ulf Bylund IFK Enskede
        01:40   03:49   05:22   08:25   10:53   12:21   15:15   16:06   19:39   22:48   24:59   26:50   28:55   31:06   33:37   34:50   36:09   38:21   42:05   44:57   48:03   49:06      
- Reijo Korhonen Haninge SOK 68:59 01:44   02:27   01:34   02:58   02:58   01:32   03:27   01:18   03:57   06:06   02:58   03:19   02:35   02:17   03:18   01:10   02:55   03:10   03:46   14:18       01:12   Reijo Korhonen Haninge SOK
        01:44   04:11   05:45   08:43   11:41   13:13   16:40   17:58   21:55   28:01   30:59   34:18   36:53   39:10   42:28   43:38   46:33   49:43   53:29   67:47       68:59      
- Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 84:29 02:43   03:21   02:06   05:02   03:28   02:18   04:39   01:42   05:37   05:47   03:53   03:17   03:51   03:23   03:48   01:48   02:12   04:22   05:35   08:30   05:23   01:44   Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF
        02:43   06:04   08:10   13:12   16:40   18:58   23:37   25:19   30:56   36:43   40:36   43:53   47:44   51:07   54:55   56:43   58:55   63:17   68:52   77:22   82:45   84:29      
                                                                                                   
                                                                                                   
Plac Bana B Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16                       Mål   Bana B Klubb
1 Tommy Holmer Väsby 37:12 02:31 (1) 01:29 (1) 03:30 (2) 02:27 (1) 01:46 (3) 01:06 (1) 02:26 (2) 03:23 (1) 01:40 (1) 01:54 (6) 01:37 (1) 02:29 (1) 02:06 (1) 02:01 (3) 03:51 (1) 02:06 (1)                     00:50 (1) Tommy Holmer Väsby
        02:31 (1) 04:00 (1) 07:30 (1) 09:57 (1) 11:43 (1) 12:49 (1) 15:15 (1) 18:38 (1) 20:18 (1) 22:12 (1) 23:49 (1) 26:18 (1) 28:24 (1) 30:25 (1) 34:16 (1) 36:22 (1)                     37:12 (1)    
2 Janne Nilsson Centrum OK 40:16 02:47 (2) 01:41 (2) 03:13 (1) 02:41 (2) 01:39 (1) 01:23 (2) 02:23 (1) 03:57 (2) 01:54 (2) 01:36 (2) 01:52 (3) 02:33 (2) 02:20 (2) 01:46 (2) 04:46 (8) 02:43 (4)                     01:02 (2) Janne Nilsson Centrum OK
        02:47 (2) 04:28 (2) 07:41 (2) 10:22 (2) 12:01 (2) 13:24 (2) 15:47 (2) 19:44 (2) 21:38 (2) 23:14 (2) 25:06 (2) 27:39 (2) 29:59 (2) 31:45 (2) 36:31 (2) 39:14 (2)                     40:16 (2)    
3 Ingemar Gard Söders-Tyresö 42:12 03:10 (7) 01:52 (3) 03:40 (3) 02:55 (3) 01:49 (5) 01:28 (3) 02:42 (3) 04:05 (3) 01:59 (3) 01:45 (4) 02:05 (7) 02:52 (3) 02:26 (3) 01:42 (1) 03:52 (2) 02:35 (2)                     01:15 (8) Ingemar Gard Söders-Tyresö
        03:10 (7) 05:02 (4) 08:42 (3) 11:37 (3) 13:26 (3) 14:54 (3) 17:36 (3) 21:41 (3) 23:40 (3) 25:25 (3) 27:30 (3) 30:22 (3) 32:48 (3) 34:30 (3) 38:22 (3) 40:57 (3)                     42:12 (3)    
4 Lars Landström Långhundra IF 46:46 02:49 (3) 02:14 (7) 03:53 (6) 03:10 (5) 01:48 (4) 01:32 (4) 03:14 (7) 04:36 (8) 02:07 (4) 02:04 (8) 02:20 (9) 03:00 (5) 02:36 (6) 02:56 (10) 04:37 (6) 02:41 (3)                     01:09 (5) Lars Landström Långhundra IF
        02:49 (3) 05:03 (5) 08:56 (4) 12:06 (4) 13:54 (4) 15:26 (4) 18:40 (4) 23:16 (4) 25:23 (4) 27:27 (4) 29:47 (4) 32:47 (4) 35:23 (4) 38:19 (4) 42:56 (4) 45:37 (4)                     46:46 (4)    
5 Åke Wansölin Söders-Tyresö 48:21 03:53 (13) 02:08 (6) 03:53 (6) 03:18 (6) 01:49 (5) 02:34 (9) 04:29 (12) 04:12 (4) 02:20 (5) 01:52 (5) 01:44 (2) 03:03 (6) 02:35 (5) 02:17 (5) 04:14 (3) 02:47 (5)                     01:13 (6) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        03:53 (13) 06:01 (9) 09:54 (6) 13:12 (6) 15:01 (6) 17:35 (7) 22:04 (9) 26:16 (8) 28:36 (8) 30:28 (7) 32:12 (6) 35:15 (5) 37:50 (5) 40:07 (5) 44:21 (5) 47:08 (5)                     48:21 (5)    
6 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 50:00 03:18 (9) 02:02 (5) 04:36 (12) 04:08 (13) 01:50 (7) 01:46 (6) 03:01 (4) 04:21 (6) 03:12 (12) 02:03 (7) 02:09 (8) 03:27 (8) 02:38 (7) 02:32 (7) 04:28 (5) 03:15 (9)                     01:14 (7) Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:18 (9) 05:20 (6) 09:56 (7) 14:04 (10) 15:54 (9) 17:40 (8) 20:41 (5) 25:02 (5) 28:14 (6) 30:17 (6) 32:26 (7) 35:53 (7) 38:31 (7) 41:03 (7) 45:31 (6) 48:46 (6)                     50:00 (6)    
7 Tommy Lindberg Haninge SOK 51:39 03:03 (5) 01:57 (4) 04:01 (8) 03:27 (8) 01:44 (2) 02:18 (7) 04:41 (13) 04:44 (10) 02:23 (7) 01:39 (3) 01:53 (4) 03:41 (11) 02:45 (9) 02:35 (9) 06:46 (13) 02:56 (7)                     01:06 (4) Tommy Lindberg Haninge SOK
        03:03 (5) 05:00 (3) 09:01 (5) 12:28 (5) 14:12 (5) 16:30 (5) 21:11 (7) 25:55 (7) 28:18 (7) 29:57 (5) 31:50 (5) 35:31 (6) 38:16 (6) 40:51 (6) 47:37 (8) 50:33 (7)                     51:39 (7)    
8 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 52:13 03:13 (8) 03:03 (10) 03:48 (4) 03:43 (10) 02:16 (12) 03:17 (12) 03:32 (9) 04:23 (7) 02:34 (8) 02:34 (11) 02:01 (5) 02:57 (4) 02:41 (8) 02:32 (7) 04:20 (4) 04:17 (12)                     01:02 (2) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        03:13 (8) 06:16 (10) 10:04 (9) 13:47 (8) 16:03 (10) 19:20 (11) 22:52 (11) 27:15 (11) 29:49 (11) 32:23 (10) 34:24 (10) 37:21 (10) 40:02 (10) 42:34 (10) 46:54 (7) 51:11 (9)                     52:13 (8)    
9 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 52:29 03:37 (12) 02:14 (7) 04:09 (9) 03:18 (6) 01:55 (8) 02:20 (8) 03:10 (6) 04:40 (9) 02:46 (10) 02:20 (9) 02:25 (10) 03:30 (9) 02:45 (9) 02:30 (6) 06:07 (11) 03:24 (10)                     01:19 (10) Christer Nordström OK Älvsjö-Örby
        03:37 (12) 05:51 (7) 10:00 (8) 13:18 (7) 15:13 (7) 17:33 (6) 20:43 (6) 25:23 (6) 28:09 (5) 30:29 (8) 32:54 (8) 36:24 (8) 39:09 (8) 41:39 (8) 47:46 (9) 51:10 (8)                     52:29 (9)    
10 Claes Andersson OK Södertörn 52:53 02:50 (4) 04:58 (14) 03:49 (5) 03:08 (4) 02:02 (10) 01:38 (5) 04:20 (11) 04:16 (5) 02:22 (6) 01:35 (1) 02:02 (6) 04:04 (12) 02:33 (4) 02:16 (4) 06:52 (14) 02:50 (6)                     01:18 (9) Claes Andersson OK Södertörn
        02:50 (4) 07:48 (13) 11:37 (13) 14:45 (11) 16:47 (11) 18:25 (9) 22:45 (10) 27:01 (10) 29:23 (9) 30:58 (9) 33:00 (9) 37:04 (9) 39:37 (9) 41:53 (9) 48:45 (10) 51:35 (10)                     52:53 (10)    
11 Ronny Hedlund OK Södertörn 59:01 03:35 (10) 03:12 (11) 04:46 (13) 03:45 (11) 02:31 (14) 02:43 (10) 03:38 (10) 05:59 (12) 03:28 (13) 02:32 (10) 02:41 (11) 04:20 (13) 03:04 (13) 02:59 (12) 05:06 (10) 03:12 (8)                     01:30 (12) Ronny Hedlund OK Södertörn
        03:35 (10) 06:47 (12) 11:33 (12) 15:18 (13) 17:49 (13) 20:32 (13) 24:10 (13) 30:09 (13) 33:37 (13) 36:09 (11) 38:50 (11) 43:10 (11) 46:14 (11) 49:13 (11) 54:19 (11) 57:31 (11)                     59:01 (11)    
12 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 60:46 03:09 (6) 03:30 (13) 04:22 (11) 03:49 (12) 02:15 (11) 03:20 (13) 03:20 (8) 06:17 (13) 03:05 (11) 04:07 (12) 03:16 (12) 03:40 (10) 02:55 (11) 03:28 (13) 04:51 (9) 04:03 (11)                     01:19 (10) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        03:09 (6) 06:39 (11) 11:01 (11) 14:50 (12) 17:05 (12) 20:25 (12) 23:45 (12) 30:02 (12) 33:07 (12) 37:14 (12) 40:30 (12) 44:10 (12) 47:05 (12) 50:33 (12) 55:24 (12) 59:27 (12)                     60:46 (12)    
13 Leif Mörkfors Järfälla OK 66:46 03:35 (10) 02:21 (9) 04:18 (10) 03:38 (9) 01:56 (9) 02:51 (11) 03:09 (5) 04:53 (11) 02:43 (9) 14:04 (14) 03:30 (13) 03:19 (7) 02:59 (12) 02:56 (10) 04:42 (7) 04:22 (13)                     01:30 (12) Leif Mörkfors Järfälla OK
        03:35 (10) 05:56 (8) 10:14 (10) 13:52 (9) 15:48 (8) 18:39 (10) 21:48 (8) 26:41 (9) 29:24 (10) 43:28 (13) 46:58 (13) 50:17 (13) 53:16 (13) 56:12 (13) 60:54 (13) 65:16 (13)                     66:46 (13)    
14 Ingemar Johnsson OK Södertörn 82:36 07:10 (14) 03:19 (12) 07:27 (14) 04:57 (14) 02:17 (13) 04:21 (14) 04:56 (14) 06:23 (14) 04:02 (14) 07:33 (13) 03:55 (14) 04:26 (14) 03:37 (14) 04:12 (14) 06:08 (12) 05:45 (14)                     02:08 (14) Ingemar Johnsson OK Södertörn
        07:10 (14) 10:29 (14) 17:56 (14) 22:53 (14) 25:10 (14) 29:31 (14) 34:27 (14) 40:50 (14) 44:52 (14) 52:25 (14) 56:20 (14) 60:46 (14) 64:23 (14) 68:35 (14) 74:43 (14) 80:28 (14)                     82:36 (14)    
- Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 33:41 03:12   02:10   04:06   03:38                                                                       20:35   Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:12   05:22   09:28   13:06                                                                       33:41      
                                                                                                   
                                                                                                   
Plac Bana C Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12                                       Mål   Bana C Klubb
1 Björn Reger Söders-Tyresö 31:41 01:54 (3) 03:16 (7) 01:36 (4) 02:40 (1) 02:38 (6) 01:55 (5) 03:07 (2) 01:11 (3) 03:45 (2) 03:32 (4) 02:02 (2) 02:39 (3)                                     01:26 (3) Björn Reger Söders-Tyresö
        01:54 (3) 05:10 (4) 06:46 (5) 09:26 (2) 12:04 (2) 13:59 (4) 17:06 (2) 18:17 (2) 22:02 (1) 25:34 (2) 27:36 (2) 30:15 (1)                                     31:41 (1)    
2 Anders Gärderyd Lidingö 31:50 01:42 (1) 03:31 (14) 01:21 (1) 02:44 (2) 02:26 (3) 01:27 (1) 03:48 (7) 02:28 (20) 03:26 (1) 03:17 (3) 01:58 (1) 02:25 (1)                                     01:17 (1) Anders Gärderyd Lidingö
        01:42 (1) 05:13 (6) 06:34 (3) 09:18 (1) 11:44 (1) 13:11 (1) 16:59 (1) 19:27 (5) 22:53 (4) 26:10 (3) 28:08 (3) 30:33 (3)                                     31:50 (2)    
3 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 32:02 02:20 (6) 02:36 (1) 01:30 (2) 03:19 (7) 02:24 (2) 01:34 (2) 03:24 (6) 01:08 (1) 03:57 (3) 02:53 (1) 02:09 (4) 03:16 (10)                                     01:32 (4) Karl-Erik Johansson OK Södertörn
        02:20 (6) 04:56 (2) 06:26 (1) 09:45 (5) 12:09 (3) 13:43 (2) 17:07 (3) 18:15 (1) 22:12 (2) 25:05 (1) 27:14 (1) 30:30 (2)                                     32:02 (3)    
4 Bo Hedlund IFK Enskede 33:28 01:50 (2) 02:58 (4) 01:40 (5) 03:13 (5) 02:33 (5) 01:53 (4) 03:19 (4) 01:15 (4) 04:11 (4) 03:44 (6) 02:14 (5) 03:06 (6)                                     01:32 (4) Bo Hedlund IFK Enskede
        01:50 (2) 04:48 (1) 06:28 (2) 09:41 (3) 12:14 (4) 14:07 (5) 17:26 (5) 18:41 (3) 22:52 (3) 26:36 (5) 28:50 (4) 31:56 (4)                                     33:28 (4)    
5 Rune Carlsson Sundbybergs IK 33:43 02:32 (12) 02:40 (2) 01:32 (3) 02:58 (3) 02:38 (6) 02:01 (7) 03:20 (5) 01:10 (2) 04:29 (7) 03:03 (2) 02:41 (8) 03:18 (12)                                     01:21 (2) Rune Carlsson Sundbybergs IK
        02:32 (12) 05:12 (5) 06:44 (4) 09:42 (4) 12:20 (6) 14:21 (6) 17:41 (6) 18:51 (4) 23:20 (5) 26:23 (4) 29:04 (5) 32:22 (5)                                     33:43 (5)    
6 Rolf Skoglund Hellas Orientering 34:26 02:23 (8) 02:41 (3) 01:46 (6) 03:01 (4) 02:27 (4) 01:38 (3) 03:14 (3) 02:42 (27) 04:13 (5) 04:16 (13) 02:02 (2) 02:28 (2)                                     01:35 (6) Rolf Skoglund Hellas Orientering
        02:23 (8) 05:04 (3) 06:50 (6) 09:51 (6) 12:18 (5) 13:56 (3) 17:10 (4) 19:52 (6) 24:05 (6) 28:21 (6) 30:23 (6) 32:51 (6)                                     34:26 (6)    
7 Carin Kihlström Täby OK 40:53 02:34 (15) 03:01 (5) 01:55 (9) 05:07 (17) 03:01 (11) 02:14 (12) 04:08 (13) 01:49 (10) 04:17 (6) 04:11 (12) 03:37 (21) 03:17 (11)                                     01:42 (8) Carin Kihlström Täby OK
        02:34 (15) 05:35 (8) 07:30 (8) 12:37 (8) 15:38 (8) 17:52 (8) 22:00 (8) 23:49 (8) 28:06 (8) 32:17 (8) 35:54 (8) 39:11 (7)                                     40:53 (7)    
8 Mats Lundblad Täby OK 41:19 02:04 (4) 03:20 (9) 02:03 (14) 03:14 (6) 03:23 (18) 02:37 (22) 04:11 (15) 01:39 (7) 04:43 (9) 03:54 (9) 02:49 (9) 05:26 (31)                                     01:56 (16) Mats Lundblad Täby OK
        02:04 (4) 05:24 (7) 07:27 (7) 10:41 (7) 14:04 (7) 16:41 (7) 20:52 (7) 22:31 (7) 27:14 (7) 31:08 (7) 33:57 (7) 39:23 (8)                                     41:19 (8)    
9 Olle Arman Nyköpings OK 42:02 02:37 (16) 03:40 (16) 01:46 (6) 05:30 (22) 03:06 (12) 03:00 (26) 04:54 (29) 01:37 (6) 04:41 (8) 03:57 (10) 02:36 (7) 03:01 (4)                                     01:37 (7) Olle Arman Nyköpings OK
        02:37 (16) 06:17 (12) 08:03 (9) 13:33 (13) 16:39 (12) 19:39 (12) 24:33 (15) 26:10 (12) 30:51 (11) 34:48 (11) 37:24 (10) 40:25 (10)                                     42:02 (9)    
10 Ingemar Lindqvist Snättringe SK 42:14 02:16 (5) 05:10 (28) 02:09 (16) 03:34 (8) 03:08 (14) 02:33 (20) 04:02 (9) 01:55 (12) 05:17 (17) 03:42 (5) 03:09 (13) 03:28 (16)                                     01:51 (14) Ingemar Lindqvist Snättringe SK
        02:16 (5) 07:26 (23) 09:35 (20) 13:09 (11) 16:17 (11) 18:50 (11) 22:52 (10) 24:47 (10) 30:04 (10) 33:46 (9) 36:55 (9) 40:23 (9)                                     42:14 (10)    
11 Evy Nord Södertälje IF 43:36 02:32 (12) 03:34 (15) 01:59 (11) 04:46 (13) 03:23 (18) 02:27 (17) 04:02 (9) 01:45 (8) 04:52 (11) 04:44 (18) 03:23 (16) 04:02 (26)                                     02:07 (22) Evy Nord Södertälje IF
        02:32 (12) 06:06 (9) 08:05 (10) 12:51 (10) 16:14 (10) 18:41 (10) 22:43 (9) 24:28 (9) 29:20 (9) 34:04 (10) 37:27 (11) 41:29 (11)                                     43:36 (11)    
12 Börje Pahlén Söders-Tyresö 44:40 02:47 (18) 04:41 (27) 01:59 (11) 05:51 (25) 02:57 (8) 02:30 (19) 04:08 (13) 02:45 (28) 04:49 (10) 03:48 (7) 02:55 (10) 03:09 (7)                                     02:21 (27) Börje Pahlén Söders-Tyresö
        02:47 (18) 07:28 (24) 09:27 (19) 15:18 (19) 18:15 (16) 20:45 (16) 24:53 (17) 27:38 (16) 32:27 (13) 36:15 (12) 39:10 (12) 42:19 (12)                                     44:40 (12)    
13 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 45:45 02:26 (10) 06:53 (32) 02:11 (18) 05:28 (21) 03:24 (20) 02:01 (6) 04:22 (19) 01:45 (8) 05:19 (19) 03:59 (11) 03:06 (12) 03:01 (4)                                     01:50 (13) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        02:26 (10) 09:19 (31) 11:30 (28) 16:58 (25) 20:22 (24) 22:23 (23) 26:45 (19) 28:30 (19) 33:49 (18) 37:48 (16) 40:54 (16) 43:55 (13)                                     45:45 (13)    
14 Aila Halttunen Haninge SOK 46:02 02:27 (11) 04:25 (26) 01:54 (8) 06:16 (28) 03:37 (26) 02:09 (10) 04:02 (9) 02:23 (19) 05:05 (14) 05:25 (28) 02:55 (10) 03:37 (18)                                     01:47 (12) Aila Halttunen Haninge SOK
        02:27 (11) 06:52 (19) 08:46 (14) 15:02 (17) 18:39 (17) 20:48 (17) 24:50 (16) 27:13 (13) 32:18 (12) 37:43 (15) 40:38 (14) 44:15 (14)                                     46:02 (14)    
15 Björn Stolt OK Ravinen 47:03 02:38 (17) 03:49 (18) 02:20 (20) 04:27 (11) 03:32 (23) 03:00 (26) 04:36 (22) 03:08 (30) 05:16 (16) 04:44 (18) 03:23 (16) 03:25 (15)                                     02:45 (30) Björn Stolt OK Ravinen
        02:38 (17) 06:27 (14) 08:47 (15) 13:14 (12) 16:46 (13) 19:46 (13) 24:22 (14) 27:30 (15) 32:46 (14) 37:30 (14) 40:53 (15) 44:18 (15)                                     47:03 (15)    
16 Ann-Marie Holmström Lidköpings VSK 47:13 02:55 (21) 03:16 (7) 02:07 (15) 04:26 (10) 03:21 (15) 02:22 (16) 04:52 (28) 04:58 (33) 05:06 (15) 03:52 (8) 03:18 (14) 04:56 (29)                                     01:44 (9) Ann-Marie Holmström Lidköpings VSK
        02:55 (21) 06:11 (10) 08:18 (11) 12:44 (9) 16:05 (9) 18:27 (9) 23:19 (11) 28:17 (18) 33:23 (16) 37:15 (13) 40:33 (13) 45:29 (17)                                     47:13 (16)    
17 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 48:11 03:35 (30) 04:01 (21) 02:20 (20) 05:27 (20) 03:21 (15) 02:17 (13) 04:28 (20) 01:57 (14) 05:33 (22) 04:56 (23) 03:46 (24) 03:44 (20)                                     02:46 (31) Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK
        03:35 (30) 07:36 (25) 09:56 (23) 15:23 (20) 18:44 (18) 21:01 (18) 25:29 (18) 27:26 (14) 32:59 (15) 37:55 (17) 41:41 (17) 45:25 (16)                                     48:11 (17)    
18 Anna Blomgren Tullinge SK 48:33 03:14 (26) 03:30 (12) 02:09 (16) 05:38 (24) 03:22 (17) 02:01 (6) 04:14 (16) 01:35 (5) 09:06 (33) 04:49 (21) 03:36 (20) 03:14 (8)                                     02:05 (21) Anna Blomgren Tullinge SK
        03:14 (26) 06:44 (16) 08:53 (18) 14:31 (15) 17:53 (15) 19:54 (14) 24:08 (12) 25:43 (11) 34:49 (19) 39:38 (19) 43:14 (18) 46:28 (18)                                     48:33 (18)    
19 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 49:48 03:23 (27) 03:55 (19) 02:39 (31) 05:14 (18) 03:39 (27) 02:50 (23) 05:23 (32) 02:03 (16) 06:19 (26) 04:37 (17) 03:38 (22) 03:50 (22)                                     02:18 (25) Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK
        03:23 (27) 07:18 (20) 09:57 (24) 15:11 (18) 18:50 (20) 21:40 (19) 27:03 (21) 29:06 (21) 35:25 (21) 40:02 (20) 43:40 (19) 47:30 (19)                                     49:48 (19)    
20 Christer Hedin IFK Enskede 50:07 02:55 (21) 03:30 (12) 02:14 (19) 05:23 (19) 03:00 (10) 03:15 (30) 04:04 (12) 03:42 (32) 05:32 (21) 04:28 (14) 05:59 (33) 04:19 (28)                                     01:46 (10) Christer Hedin IFK Enskede
        02:55 (21) 06:25 (13) 08:39 (13) 14:02 (14) 17:02 (14) 20:17 (15) 24:21 (13) 28:03 (17) 33:35 (17) 38:03 (18) 44:02 (20) 48:21 (20)                                     50:07 (20)    
21 Mats Törngren OK Linné 50:29 02:49 (19) 03:58 (20) 03:56 (33) 04:43 (12) 03:41 (28) 03:09 (29) 04:46 (24) 02:03 (16) 06:13 (25) 05:34 (31) 03:40 (23) 03:50 (22)                                     02:07 (22) Mats Törngren OK Linné
        02:49 (19) 06:47 (17) 10:43 (27) 15:26 (22) 19:07 (23) 22:16 (22) 27:02 (20) 29:05 (20) 35:18 (20) 40:52 (21) 44:32 (21) 48:22 (21)                                     50:29 (21)    
22 Anders Edling OK Linné 51:51 03:07 (25) 04:13 (24) 02:23 (23) 05:04 (14) 04:02 (33) 04:14 (32) 04:51 (26) 02:29 (21) 05:54 (23) 05:16 (26) 03:49 (25) 04:09 (27)                                     02:20 (26) Anders Edling OK Linné
        03:07 (25) 07:20 (21) 09:43 (21) 14:47 (16) 18:49 (19) 23:03 (24) 27:54 (24) 30:23 (25) 36:17 (24) 41:33 (25) 45:22 (24) 49:31 (22)                                     51:51 (22)    
23 Håkan Boije Attunda OK 52:24 03:29 (29) 03:22 (11) 01:58 (10) 12:03 (33) 03:07 (13) 02:07 (9) 04:18 (18) 02:37 (25) 05:03 (13) 05:31 (29) 03:25 (18) 03:38 (19)                                     01:46 (10) Håkan Boije Attunda OK
        03:29 (29) 06:51 (18) 08:49 (16) 20:52 (32) 23:59 (32) 26:06 (30) 30:24 (29) 33:01 (29) 38:04 (26) 43:35 (26) 47:00 (26) 50:38 (24)                                     52:24 (23)    
24 Ulf Nordin Snättringe SK 52:49 03:44 (31) 03:40 (16) 02:29 (27) 06:32 (30) 03:57 (32) 03:19 (31) 04:41 (23) 02:29 (21) 05:55 (24) 04:35 (16) 04:08 (29) 05:04 (30)                                     02:16 (24) Ulf Nordin Snättringe SK
        03:44 (31) 07:24 (22) 09:53 (22) 16:25 (24) 20:22 (24) 23:41 (26) 28:22 (27) 30:51 (27) 36:46 (25) 41:21 (24) 45:29 (25) 50:33 (23)                                     52:49 (24)    
25 Lars Persson Väsby OK 54:05 02:22 (7) 06:44 (31) 02:29 (27) 06:25 (29) 03:46 (30) 02:27 (17) 04:17 (17) 02:20 (18) 08:05 (31) 04:50 (22) 04:24 (32) 04:00 (25)                                     01:56 (16) Lars Persson Väsby OK
        02:22 (7) 09:06 (28) 11:35 (29) 18:00 (27) 21:46 (28) 24:13 (27) 28:30 (28) 30:50 (26) 38:55 (27) 43:45 (27) 48:09 (27) 52:09 (25)                                     54:05 (25)    
26 Ingrid Graneli Haninge SOK 54:43 02:50 (20) 09:17 (34) 02:27 (25) 05:34 (23) 03:42 (29) 02:34 (21) 04:29 (21) 02:01 (15) 08:09 (32) 04:31 (15) 03:18 (14) 03:51 (24)                                     02:00 (19) Ingrid Graneli Haninge SOK
        02:50 (20) 12:07 (34) 14:34 (33) 20:08 (31) 23:50 (31) 26:24 (31) 30:53 (30) 32:54 (28) 41:03 (30) 45:34 (29) 48:52 (28) 52:43 (26)                                     54:43 (26)    
27 Lars Nord Södertälje IF 55:49 02:23 (8) 04:05 (22) 02:01 (13) 09:06 (31) 03:47 (31) 02:13 (11) 04:46 (24) 01:55 (12) 10:15 (34) 05:16 (26) 03:53 (26) 03:46 (21)                                     02:23 (28) Lars Nord Södertälje IF
        02:23 (8) 06:28 (15) 08:29 (12) 17:35 (26) 21:22 (27) 23:35 (25) 28:21 (26) 30:16 (24) 40:31 (29) 45:47 (30) 49:40 (29) 53:26 (27)                                     55:49 (27)    
28 Britt Eriksson Hammarby IF OF 58:21 03:51 (33) 04:07 (23) 02:27 (25) 05:04 (14) 03:32 (23) 03:02 (28) 05:11 (31) 02:34 (23) 06:20 (27) 05:00 (24) 04:12 (31) 09:40 (33)                                     03:21 (33) Britt Eriksson Hammarby IF OF
        03:51 (33) 07:58 (26) 10:25 (26) 15:29 (23) 19:01 (22) 22:03 (21) 27:14 (23) 29:48 (23) 36:08 (23) 41:08 (22) 45:20 (23) 55:00 (28)                                     58:21 (28)    
29 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 58:22 03:45 (32) 04:13 (24) 02:21 (22) 05:06 (16) 03:35 (25) 02:59 (25) 05:10 (30) 02:36 (24) 06:21 (28) 05:03 (25) 04:01 (28) 09:51 (34)                                     03:21 (33) Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
        03:45 (32) 07:58 (26) 10:19 (25) 15:25 (21) 19:00 (21) 21:59 (20) 27:09 (22) 29:45 (22) 36:06 (22) 41:09 (23) 45:10 (22) 55:01 (29)                                     58:22 (29)    
30 Jan Larsson Tullinge SK 58:31 02:58 (23) 06:16 (30) 06:07 (34) 03:38 (9) 01:36 (1) 04:47 (33) 02:33 (1) 06:46 (34) 05:21 (20) 04:47 (20) 08:21 (34) 03:18 (12)                                     02:03 (20) Jan Larsson Tullinge SK
        02:58 (23) 09:14 (29) 15:21 (34) 18:59 (29) 20:35 (26) 25:22 (28) 27:55 (25) 34:41 (30) 40:02 (28) 44:49 (28) 53:10 (31) 56:28 (30)                                     58:31 (30)    
31 Eva Elnerud Sigtuna OK 62:22 07:37 (34) 03:21 (10) 02:31 (29) 11:32 (32) 03:30 (22) 02:20 (15) 08:13 (34) 01:52 (11) 05:18 (18) 06:48 (32) 03:28 (19) 03:22 (14)                                     02:30 (29) Eva Elnerud Sigtuna OK
        07:37 (34) 10:58 (32) 13:29 (31) 25:01 (33) 28:31 (33) 30:51 (32) 39:04 (32) 40:56 (32) 46:14 (32) 53:02 (32) 56:30 (32) 59:52 (31)                                     62:22 (31)    
32 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 63:45 03:27 (28) 05:51 (29) 03:35 (32) 05:56 (26) 04:22 (34) 02:50 (23) 05:25 (33) 03:20 (31) 07:33 (29) 05:31 (29) 04:08 (29) 08:53 (32)                                     02:54 (32) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        03:27 (28) 09:18 (30) 12:53 (30) 18:49 (28) 23:11 (29) 26:01 (29) 31:26 (31) 34:46 (31) 42:19 (31) 47:50 (31) 51:58 (30) 60:51 (32)                                     63:45 (32)    
33 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 63:54 03:01 (24) 03:14 (6) 02:35 (30) 22:10 (34) 02:59 (9) 02:19 (14) 03:53 (8) 02:50 (29) 04:52 (11) 08:24 (34) 02:24 (6) 03:14 (8)                                     01:59 (18) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        03:01 (24) 06:15 (11) 08:50 (17) 31:00 (34) 33:59 (34) 36:18 (34) 40:11 (34) 43:01 (34) 47:53 (33) 56:17 (33) 58:41 (33) 61:55 (33)                                     63:54 (33)    
34 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 67:47 02:33 (14) 08:53 (33) 02:24 (24) 05:58 (27) 03:28 (21) 11:54 (34) 04:51 (26) 02:38 (26) 07:53 (30) 07:52 (33) 03:57 (27) 03:32 (17)                                     01:54 (15) Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:33 (14) 11:26 (33) 13:50 (32) 19:48 (30) 23:16 (30) 35:10 (33) 40:01 (33) 42:39 (33) 50:32 (34) 58:24 (34) 62:21 (34) 65:53 (34)                                     67:47 (34)    
- Christer Nilsson Stora Tuna OK 30:44 01:45   02:30   02:01   02:44   02:21   01:46   03:32   01:33   03:41   02:54   02:07   02:23                                       01:27   Christer Nilsson Stora Tuna OK
        01:45   04:15   06:16   09:00   11:21   13:07   16:39   18:12   21:53   24:47   26:54   29:17                                       30:44      
- Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 42:34 02:30   02:53   01:47   04:57   02:40   01:51   03:57   02:15   04:56   06:57   02:58   03:10                                       01:43   Gerhard Lilliestierna OK Roslagen
        02:30   05:23   07:10   12:07   14:47   16:38   20:35   22:50   27:46   34:43   37:41   40:51                                       42:34      
- Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK 46:37 02:50   04:04   02:12   04:25   03:52   02:27   04:29   01:50   05:21   04:59   03:24   05:00                                       01:44   Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK
        02:50   06:54   09:06   13:31   17:23   19:50   24:19   26:09   31:30   36:29   39:53   44:53                                       46:37      
- Sven Setterqvist OK Södertörn 46:39 02:33   03:22   06:24   03:27   02:58   02:34   04:01   00:56   08:11   04:05   03:08   03:08                                       01:52   Sven Setterqvist OK Södertörn
        02:33   05:55   12:19   15:46   18:44   21:18   25:19   26:15   34:26   38:31   41:39   44:47                                       46:39      
- Svante Frid Enebyberg 51:15 07:40   02:41   01:43   03:32   03:10   02:07   03:38   06:15   04:40   05:05   00:28   02:59   03:46   01:17                               02:14   Svante Frid Enebyberg
        07:40   10:21   12:04   15:36   18:46   20:53   24:31   30:46   35:26   40:31   40:59   43:58   47:44   49:01                               51:15      
- Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 53:51 02:45   03:41   02:04   04:10   03:23   02:56   04:44   02:48   05:36   10:26   02:48   06:36                                       01:54   Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        02:45   06:26   08:30   12:40   16:03   18:59   23:43   26:31   32:07   42:33   45:21   51:57                                       53:51      
- Gunnel Balck IFK Enskede 77:46 03:49   04:33   03:01   14:24   04:23   04:15   08:37   12:38   02:23   07:40                                               12:03   Gunnel Balck IFK Enskede
        03:49   08:22   11:23   25:47   30:10   34:25   43:02   55:40   58:03   65:43                                               77:46      
                                                                                                   
                                                                                                   
Plac Bana D Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10                                               Mål   Bana D Klubb
1 Lars Cedérus Snättringe SK 37:13 03:36 (2) 04:43 (6) 04:04 (2) 01:43 (1) 04:03 (1) 02:15 (2) 01:36 (1) 03:51 (2) 04:29 (1) 05:17 (5)                                             01:36 (9) Lars Cedérus Snättringe SK
        03:36 (2) 08:19 (3) 12:23 (2) 14:06 (1) 18:09 (1) 20:24 (1) 22:00 (1) 25:51 (1) 30:20 (1) 35:37 (1)                                             37:13 (1)    
2 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 38:57 04:02 (4) 03:58 (1) 05:46 (14) 01:58 (2) 04:28 (3) 02:09 (1) 02:03 (5) 04:06 (3) 04:35 (2) 04:53 (3)                                             00:59 (2) Jan-Olov Evertsson Järfälla OK
        04:02 (4) 08:00 (2) 13:46 (4) 15:44 (3) 20:12 (3) 22:21 (2) 24:24 (2) 28:30 (3) 33:05 (2) 37:58 (2)                                             38:57 (2)    
3 Jan Bojling Solna OK 39:50 03:31 (1) 04:26 (2) 04:00 (1) 02:10 (5) 05:53 (13) 02:27 (5) 02:10 (9) 03:50 (1) 05:07 (5) 04:49 (2)                                             01:27 (6) Jan Bojling Solna OK
        03:31 (1) 07:57 (1) 11:57 (1) 14:07 (2) 20:00 (2) 22:27 (3) 24:37 (3) 28:27 (2) 33:34 (3) 38:23 (3)                                             39:50 (3)    
4 Lars Nordin Solna OK 40:32 04:02 (4) 04:30 (5) 05:04 (10) 02:21 (6) 04:31 (4) 02:33 (10) 02:01 (4) 04:25 (6) 04:55 (3) 04:46 (1)                                             01:24 (5) Lars Nordin Solna OK
        04:02 (4) 08:32 (4) 13:36 (3) 15:57 (4) 20:28 (4) 23:01 (4) 25:02 (4) 29:27 (4) 34:22 (4) 39:08 (4)                                             40:32 (4)    
5 Ulf Eskilsson OK Södertörn 43:56 05:02 (13) 04:29 (4) 04:32 (4) 02:36 (9) 04:45 (6) 03:08 (17) 02:09 (8) 04:17 (5) 05:15 (7) 05:48 (11)                                             01:55 (11) Ulf Eskilsson OK Södertörn
        05:02 (13) 09:31 (6) 14:03 (5) 16:39 (5) 21:24 (5) 24:32 (6) 26:41 (6) 30:58 (5) 36:13 (6) 42:01 (5)                                             43:56 (5)    
6 Roland Persson IFK Enskede 45:13 04:26 (7) 04:59 (7) 05:05 (11) 02:40 (10) 04:40 (5) 02:27 (5) 02:07 (7) 04:37 (7) 05:09 (6) 06:30 (13)                                             02:33 (20) Roland Persson IFK Enskede
        04:26 (7) 09:25 (5) 14:30 (6) 17:10 (6) 21:50 (6) 24:17 (5) 26:24 (5) 31:01 (6) 36:10 (5) 42:40 (6)                                             45:13 (6)    
7 Erland Ljungström Spårvägens OK 45:23 04:07 (6) 06:26 (18) 04:29 (3) 02:49 (11) 06:10 (14) 02:22 (3) 02:10 (9) 05:09 (10) 05:05 (4) 05:24 (6)                                             01:12 (3) Erland Ljungström Spårvägens OK
        04:07 (6) 10:33 (10) 15:02 (8) 17:51 (8) 24:01 (11) 26:23 (10) 28:33 (9) 33:42 (10) 38:47 (9) 44:11 (9)                                             45:23 (7)    
8 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 45:27 04:26 (7) 08:38 (20) 04:47 (7) 02:06 (3) 04:06 (2) 02:30 (8) 01:53 (3) 04:09 (4) 05:59 (11) 05:26 (7)                                             01:27 (6) Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        04:26 (7) 13:04 (20) 17:51 (15) 19:57 (12) 24:03 (12) 26:33 (11) 28:26 (8) 32:35 (8) 38:34 (8) 44:00 (7)                                             45:27 (8)    
9 Stig Lindskog Visborgs OK 45:51 07:02 (22) 04:27 (3) 04:58 (8) 02:07 (4) 04:49 (7) 02:47 (13) 02:32 (12) 04:41 (8) 05:47 (9) 05:27 (8)                                             01:14 (4) Stig Lindskog Visborgs OK
        07:02 (22) 11:29 (14) 16:27 (12) 18:34 (11) 23:23 (8) 26:10 (8) 28:42 (10) 33:23 (9) 39:10 (10) 44:37 (10)                                             45:51 (9)    
10 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 46:11 04:35 (9) 05:11 (8) 05:28 (13) 02:21 (6) 04:54 (8) 02:26 (4) 02:43 (13) 04:46 (9) 05:34 (8) 06:08 (12)                                             02:05 (15) Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK
        04:35 (9) 09:46 (7) 15:14 (9) 17:35 (7) 22:29 (7) 24:55 (7) 27:38 (7) 32:24 (7) 37:58 (7) 44:06 (8)                                             46:11 (10)    
11 Lennart Sjöstål Klubblös 49:57 05:06 (14) 05:21 (9) 07:04 (19) 03:03 (14) 05:41 (10) 02:31 (9) 02:06 (6) 05:16 (11) 05:54 (10) 05:47 (10)                                             02:08 (16) Lennart Sjöstål Klubblös
        05:06 (14) 10:27 (9) 17:31 (14) 20:34 (14) 26:15 (13) 28:46 (13) 30:52 (13) 36:08 (11) 42:02 (11) 47:49 (11)                                             49:57 (11)    
12 Åke Linderoth Sundbybergs IK 50:12 04:46 (11) 06:05 (15) 04:32 (4) 03:06 (15) 05:20 (9) 02:27 (5) 02:26 (11) 07:43 (21) 06:20 (12) 05:42 (9)                                             01:45 (10) Åke Linderoth Sundbybergs IK
        04:46 (11) 10:51 (11) 15:23 (10) 18:29 (10) 23:49 (10) 26:16 (9) 28:42 (10) 36:25 (12) 42:45 (12) 48:27 (12)                                             50:12 (12)    
13 Björn Simons Sundbyberg 50:27 05:17 (15) 08:45 (22) 04:33 (6) 02:53 (13) 05:47 (12) 03:44 (22) 01:46 (2) 05:19 (12) 06:38 (15) 05:02 (4)                                             00:43 (1) Björn Simons Sundbyberg
        05:17 (15) 14:02 (21) 18:35 (17) 21:28 (17) 27:15 (15) 30:59 (15) 32:45 (14) 38:04 (14) 44:42 (13) 49:44 (13)                                             50:27 (13)    
14 Alf Persson OK Österåker 54:35 05:24 (16) 05:41 (10) 06:03 (17) 03:07 (17) 06:17 (15) 03:02 (15) 03:27 (20) 05:39 (13) 06:47 (16) 07:04 (15)                                             02:04 (14) Alf Persson OK Österåker
        05:24 (16) 11:05 (13) 17:08 (13) 20:15 (13) 26:32 (14) 29:34 (14) 33:01 (15) 38:40 (15) 45:27 (15) 52:31 (14)                                             54:35 (14)    
15 Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 57:12 03:58 (3) 05:53 (12) 05:02 (9) 03:09 (18) 05:43 (11) 03:35 (20) 03:06 (17) 06:10 (17) 08:39 (21) 09:20 (20)                                             02:37 (21) Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK
        03:58 (3) 09:51 (8) 14:53 (7) 18:02 (9) 23:45 (9) 27:20 (12) 30:26 (12) 36:36 (13) 45:15 (14) 54:35 (15)                                             57:12 (15)    
16 Carl Lang OK Österåker 57:17 05:50 (19) 08:39 (21) 05:47 (15) 02:51 (12) 06:22 (16) 02:56 (14) 03:26 (19) 05:40 (14) 06:49 (17) 06:45 (14)                                             02:12 (19) Carl Lang OK Österåker
        05:50 (19) 14:29 (22) 20:16 (20) 23:07 (19) 29:29 (16) 32:25 (16) 35:51 (16) 41:31 (16) 48:20 (16) 55:05 (16)                                             57:17 (16)    
17 Margaretha Nylund OK Södertörn 59:02 04:45 (10) 07:37 (19) 05:58 (16) 02:31 (8) 09:30 (19) 03:41 (21) 02:54 (15) 05:57 (15) 06:34 (13) 07:24 (17)                                             02:11 (18) Margaretha Nylund OK Södertörn
        04:45 (10) 12:22 (17) 18:20 (16) 20:51 (15) 30:21 (17) 34:02 (17) 36:56 (17) 42:53 (17) 49:27 (17) 56:51 (17)                                             59:02 (17)    
18 Heidi Bjerkhaug OK Ravinen 67:22 05:25 (17) 06:07 (16) 08:22 (20) 03:06 (15) 08:34 (18) 03:12 (18) 02:43 (13) 07:26 (20) 06:56 (18) 13:21 (23)                                             02:10 (17) Heidi Bjerkhaug OK Ravinen
        05:25 (17) 11:32 (16) 19:54 (18) 23:00 (18) 31:34 (18) 34:46 (18) 37:29 (18) 44:55 (18) 51:51 (18) 65:12 (18)                                             67:22 (18)    
19 Sonja Perneby Tullinge SK 69:19 04:59 (12) 06:03 (14) 05:23 (12) 04:59 (20) 15:14 (23) 02:40 (11) 02:57 (16) 05:57 (15) 12:30 (24) 07:06 (16)                                             01:31 (8) Sonja Perneby Tullinge SK
        04:59 (12) 11:02 (12) 16:25 (11) 21:24 (16) 36:38 (19) 39:18 (19) 42:15 (19) 48:12 (19) 60:42 (19) 67:48 (19)                                             69:19 (19)    
20 Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 76:10 05:29 (18) 06:01 (13) 09:07 (21) 10:13 (24) 09:33 (20) 02:41 (12) 03:50 (22) 06:10 (17) 10:17 (23) 10:53 (21)                                             01:56 (12) Saga Mård Bromma-Vällingby SOK
        05:29 (18) 11:30 (15) 20:37 (21) 30:50 (21) 40:23 (20) 43:04 (20) 46:54 (20) 53:04 (20) 63:21 (20) 74:14 (20)                                             76:10 (20)    
21 Sven Jansson Snättringe SK 82:13 07:10 (23) 05:44 (11) 20:32 (24) 05:17 (21) 10:15 (21) 03:21 (19) 03:35 (21) 10:07 (23) 06:36 (14) 07:37 (18)                                             01:59 (13) Sven Jansson Snättringe SK
        07:10 (23) 12:54 (18) 33:26 (24) 38:43 (24) 48:58 (24) 52:19 (24) 55:54 (23) 66:01 (24) 72:37 (23) 80:14 (21)                                             82:13 (21)    
22 Yngve Hedberg Snättringe SK 83:37 06:36 (20) 06:23 (17) 07:01 (18) 04:07 (19) 16:44 (24) 03:07 (16) 03:19 (18) 13:13 (24) 07:35 (19) 12:31 (22)                                             03:01 (22) Yngve Hedberg Snättringe SK
        06:36 (20) 12:59 (19) 20:00 (19) 24:07 (20) 40:51 (21) 43:58 (21) 47:17 (21) 60:30 (21) 68:05 (21) 80:36 (22)                                             83:37 (22)    
23 Ingrid Gunnarsson Täby OK 85:15 06:39 (21) 09:37 (24) 12:33 (23) 05:17 (21) 11:12 (22) 03:48 (23) 08:21 (24) 07:07 (19) 08:32 (20) 08:04 (19)                                             04:05 (24) Ingrid Gunnarsson Täby OK
        06:39 (21) 16:16 (23) 28:49 (23) 34:06 (23) 45:18 (23) 49:06 (23) 57:27 (24) 64:34 (23) 73:06 (24) 81:10 (23)                                             85:15 (23)    
24 Solveig Spångberg IFK Lidingös Skid o OK 91:48 07:19 (24) 09:36 (23) 10:51 (22) 05:29 (23) 08:20 (17) 05:41 (24) 04:25 (23) 09:33 (22) 10:04 (22) 16:59 (24)                                             03:31 (23) Solveig Spångberg IFK Lidingös Skid o OK
        07:19 (24) 16:55 (24) 27:46 (22) 33:15 (22) 41:35 (22) 47:16 (22) 51:41 (22) 61:14 (22) 71:18 (22) 88:17 (24)                                             91:48 (24)    
- Christer Grunder Solna Minustid Minustid                                                                                       Christer Grunder Solna
        Ej tid  ----->                                                                                   Minustid      
- Inger Pahlén Söders-Tyresö 53:48 08:04   06:30   04:42   02:17   05:46   02:30   03:37   05:39   06:37                                                   08:06   Inger Pahlén Söders-Tyresö
        08:04   14:34   19:16   21:33   27:19   29:49   33:26   39:05   45:42                                                   53:48      
- Berit Lindunger Haninge SOK 60:26 06:01   10:01   04:58   02:41   05:34   02:47   03:36   06:40   06:10                                                   11:58   Berit Lindunger Haninge SOK
        06:01   16:02   21:00   23:41   29:15   32:02   35:38   42:18   48:28                                                   60:26      
- Tommy Gustavsson Östra Almby FK 64:14 04:08   02:43   04:09   02:00   04:04   02:04   01:42   03:45   33:27   04:38                                               01:34   Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        04:08   06:51   11:00   13:00   17:04   19:08   20:50   24:35   58:02   62:40                                               64:14