Sträcktider Luffarligan Källbrinks IP                                                              
  2016-01-13 Svarta tider är sträcktider                                                            
    Blå tider är från start                                                                  
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                
                                                                       
Plac Bana A - 5,0 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   Mål   Bana A - 5,0 km Klubb
1 Johan Forsstedt Söders-Tyresö 48:37 01:22 (1) 07:22 (2) 04:27 (1) 00:47 (2) 04:56 (3) 02:34 (5) 04:28 (1) 01:50 (1) 03:33 (1) 04:15 (1) 01:44 (1) 05:45 (4) 01:48 (2) 02:12 (1) 01:34 (1) Johan Forsstedt Söders-Tyresö
        01:22 (1) 08:44 (2) 13:11 (1) 13:58 (1) 18:54 (1) 21:28 (1) 25:56 (1) 27:46 (1) 31:19 (1) 35:34 (1) 37:18 (1) 43:03 (1) 44:51 (1) 47:03 (1) 48:37 (1)    
2 Anna Maria Roubert OK Ravinen 52:35 01:40 (2) 06:54 (1) 07:36 (4) 00:40 (1) 04:24 (2) 01:38 (1) 04:42 (2) 02:41 (3) 04:15 (2) 04:38 (2) 01:55 (3) 04:58 (1) 01:43 (1) 02:40 (3) 02:11 (3) Anna Maria Roubert OK Ravinen
        01:40 (2) 08:34 (1) 16:10 (2) 16:50 (2) 21:14 (2) 22:52 (2) 27:34 (2) 30:15 (2) 34:30 (2) 39:08 (2) 41:03 (2) 46:01 (2) 47:44 (2) 50:24 (2) 52:35 (2)    
3 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 57:48 01:47 (3) 12:48 (7) 06:14 (2) 00:51 (3) 04:21 (1) 01:55 (2) 04:50 (3) 01:53 (2) 04:24 (3) 05:05 (3) 01:54 (2) 05:20 (2) 01:58 (3) 02:28 (2) 02:00 (2) Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF
        01:47 (3) 14:35 (6) 20:49 (4) 21:40 (4) 26:01 (4) 27:56 (4) 32:46 (3) 34:39 (3) 39:03 (3) 44:08 (3) 46:02 (3) 51:22 (3) 53:20 (3) 55:48 (3) 57:48 (3)    
4 Paul Norén OK Södertörn 69:11 01:56 (4) 09:55 (3) 06:33 (3) 01:24 (5) 05:02 (4) 02:10 (3) 06:19 (4) 03:24 (7) 07:05 (6) 05:35 (4) 02:42 (4) 08:15 (5) 02:26 (4) 03:43 (5) 02:42 (6) Paul Norén OK Södertörn
        01:56 (4) 11:51 (3) 18:24 (3) 19:48 (3) 24:50 (3) 27:00 (3) 33:19 (4) 36:43 (4) 43:48 (4) 49:23 (4) 52:05 (4) 60:20 (4) 62:46 (4) 66:29 (4) 69:11 (4)    
5 Hans Andersson Strinning Attunda OK 71:08 02:28 (5) 11:15 (4) 07:43 (5) 01:12 (4) 05:26 (5) 02:25 (4) 06:27 (5) 02:59 (5) 06:31 (4) 06:42 (5) 04:33 (7) 05:25 (3) 02:39 (5) 03:12 (4) 02:11 (3) Hans Andersson Strinning Attunda OK
        02:28 (5) 13:43 (4) 21:26 (5) 22:38 (5) 28:04 (5) 30:29 (5) 36:56 (5) 39:55 (5) 46:26 (5) 53:08 (5) 57:41 (5) 63:06 (5) 65:45 (5) 68:57 (5) 71:08 (5)    
6 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 98:00 03:38 (7) 12:17 (6) 09:22 (7) 02:02 (7) 06:24 (6) 03:13 (6) 08:15 (6) 02:58 (4) 08:18 (7) 13:15 (6) 03:10 (5) 13:28 (7) 03:34 (7) 05:16 (7) 02:50 (7) Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF
        03:38 (7) 15:55 (7) 25:17 (7) 27:19 (7) 33:43 (6) 36:56 (6) 45:11 (6) 48:09 (6) 56:27 (6) 69:42 (6) 72:52 (6) 86:20 (6) 89:54 (6) 95:10 (6) 98:00 (6)    
7 Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 98:08 02:41 (6) 11:33 (5) 09:20 (6) 01:40 (6) 08:38 (7) 03:22 (7) 10:09 (7) 03:07 (6) 06:57 (5) 13:36 (7) 04:12 (6) 12:11 (6) 03:27 (6) 04:44 (6) 02:31 (5) Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK
        02:41 (6) 14:14 (5) 23:34 (6) 25:14 (6) 33:52 (7) 37:14 (7) 47:23 (7) 50:30 (7) 57:27 (7) 71:03 (7) 75:15 (7) 87:26 (7) 90:53 (7) 95:37 (7) 98:08 (7)    
                                                                       
                                                                       
Plac Bana B - 4,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12           Mål   Bana B - 4,3 km Klubb
1 Tommy Holmér Väsby OK 36:14 01:25 (1) 06:21 (1) 02:58 (2) 01:17 (1) 02:14 (1) 04:00 (1) 02:55 (1) 01:00 (3) 01:22 (1) 05:19 (1) 03:37 (1) 02:10 (1)         01:36 (1) Tommy Holmér Väsby OK
        01:25 (1) 07:46 (1) 10:44 (1) 12:01 (1) 14:15 (1) 18:15 (1) 21:10 (1) 22:10 (1) 23:32 (1) 28:51 (1) 32:28 (1) 34:38 (1)         36:14 (1)    
2 Sören Sand Nyköpings OK 48:06 01:36 (2) 10:58 (8) 02:56 (1) 01:50 (2) 02:28 (2) 05:30 (2) 04:37 (7) 01:05 (5) 01:51 (5) 06:22 (4) 04:05 (2) 02:32 (2)         02:16 (7) Sören Sand Nyköpings OK
        01:36 (2) 12:34 (4) 15:30 (2) 17:20 (2) 19:48 (2) 25:18 (2) 29:55 (2) 31:00 (2) 32:51 (2) 39:13 (2) 43:18 (2) 45:50 (2)         48:06 (2)    
3 Åke Wansölin Söders-Tyresö 51:18 02:07 (5) 13:05 (12) 03:12 (4) 02:00 (3) 02:52 (4) 05:49 (3) 04:14 (3) 00:57 (1) 01:43 (2) 06:07 (2) 04:27 (3) 02:39 (4)         02:06 (4) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        02:07 (5) 15:12 (10) 18:24 (9) 20:24 (8) 23:16 (6) 29:05 (5) 33:19 (5) 34:16 (3) 35:59 (3) 42:06 (3) 46:33 (3) 49:12 (3)         51:18 (3)    
4 Leif Mörkfors Järfälla OK 53:42 03:33 (15) 09:26 (4) 03:47 (9) 02:19 (8) 02:55 (5) 05:52 (4) 04:43 (8) 01:48 (14) 01:47 (3) 07:20 (8) 05:11 (5) 02:51 (5)         02:10 (5) Leif Mörkfors Järfälla OK
        03:33 (15) 12:59 (6) 16:46 (5) 19:05 (5) 22:00 (4) 27:52 (3) 32:35 (3) 34:23 (4) 36:10 (4) 43:30 (5) 48:41 (4) 51:32 (4)         53:42 (4)    
5 Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 54:50 02:36 (9) 11:10 (10) 03:03 (3) 02:48 (12) 03:05 (8) 05:56 (5) 04:25 (5) 01:28 (11) 02:05 (7) 07:44 (13) 05:18 (10) 03:01 (7)         02:11 (6) Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK
        02:36 (9) 13:46 (8) 16:49 (6) 19:37 (6) 22:42 (5) 28:38 (4) 33:03 (4) 34:31 (5) 36:36 (5) 44:20 (6) 49:38 (6) 52:39 (6)         54:50 (5)    
6 Carl-Johan Roubert FK Finn 55:19 02:01 (4) 08:40 (2) 07:00 (13) 03:05 (14) 02:37 (3) 06:42 (8) 04:17 (4) 00:58 (2) 01:53 (6) 06:15 (3) 05:28 (11) 03:38 (15)         02:45 (13) Carl-Johan Roubert FK Finn
        02:01 (4) 10:41 (2) 17:41 (8) 20:46 (9) 23:23 (7) 30:05 (7) 34:22 (6) 35:20 (6) 37:13 (6) 43:28 (4) 48:56 (5) 52:34 (5)         55:19 (6)    
7 Tommy Lindberg Haninge SOK 56:39 02:22 (8) 09:43 (5) 03:52 (10) 02:03 (4) 03:49 (12) 10:34 (16) 04:25 (5) 01:01 (4) 01:48 (4) 07:14 (7) 04:50 (4) 02:54 (6)         02:04 (3) Tommy Lindberg Haninge SOK
        02:22 (8) 12:05 (3) 15:57 (3) 18:00 (3) 21:49 (3) 32:23 (9) 36:48 (8) 37:49 (8) 39:37 (7) 46:51 (7) 51:41 (7) 54:35 (7)         56:39 (7)    
8 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 59:19 02:20 (7) 10:41 (7) 03:42 (7) 02:17 (7) 04:38 (14) 06:14 (6) 05:58 (13) 01:17 (8) 02:51 (14) 07:38 (11) 05:17 (9) 03:57 (16)         02:29 (11) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        02:20 (7) 13:01 (7) 16:43 (4) 19:00 (4) 23:38 (9) 29:52 (6) 35:50 (7) 37:07 (7) 39:58 (8) 47:36 (8) 52:53 (8) 56:50 (8)         59:19 (8)    
9 Anders Larsson Skarpnäcks OL 60:16 02:43 (10) 09:52 (6) 04:57 (12) 02:35 (11) 03:28 (10) 08:29 (14) 05:08 (9) 01:28 (11) 02:42 (13) 07:27 (9) 05:11 (5) 03:20 (11)         02:56 (14) Anders Larsson Skarpnäcks OL
        02:43 (10) 12:35 (5) 17:32 (7) 20:07 (7) 23:35 (8) 32:04 (8) 37:12 (9) 38:40 (9) 41:22 (9) 48:49 (9) 54:00 (9) 57:20 (9)         60:16 (9)    
10 Claes Andersson OK Södertörn 65:51 03:26 (14) 16:54 (15) 03:41 (6) 02:11 (6) 03:32 (11) 08:29 (14) 05:42 (11) 01:09 (7) 02:19 (10) 06:40 (5) 05:13 (8) 03:03 (8)         03:32 (15) Claes Andersson OK Södertörn
        03:26 (14) 20:20 (15) 24:01 (13) 26:12 (13) 29:44 (13) 38:13 (13) 43:55 (13) 45:04 (13) 47:23 (12) 54:03 (11) 59:16 (11) 62:19 (11)         65:51 (10)    
11 Svante Frid Enebybergs OK 66:57 05:52 (16) 09:21 (3) 03:46 (8) 04:06 (16) 03:03 (6) 06:44 (9) 06:26 (14) 01:51 (15) 03:26 (15) 07:53 (14) 05:49 (15) 03:09 (9)         05:31 (16) Svante Frid Enebybergs OK
        05:52 (16) 15:13 (11) 18:59 (10) 23:05 (11) 26:08 (10) 32:52 (10) 39:18 (10) 41:09 (10) 44:35 (10) 52:28 (10) 58:17 (10) 61:26 (10)         66:57 (11)    
12 Johan Karlsten Solna OK 67:28 02:44 (11) 13:17 (13) 08:56 (16) 02:59 (13) 03:54 (13) 06:55 (10) 05:37 (10) 01:28 (11) 02:22 (11) 07:32 (10) 05:42 (14) 03:36 (13)         02:26 (9) Johan Karlsten Solna OK
        02:44 (11) 16:01 (13) 24:57 (15) 27:56 (15) 31:50 (14) 38:45 (14) 44:22 (14) 45:50 (14) 48:12 (14) 55:44 (13) 61:26 (12) 65:02 (12)         67:28 (12)    
13 Aila Halttunen Haninge SOK 67:41 03:00 (12) 13:37 (14) 07:33 (14) 02:28 (9) 03:04 (7) 07:06 (11) 06:28 (15) 01:27 (10) 02:27 (12) 09:30 (15) 05:28 (11) 03:10 (10)         02:23 (8) Aila Halttunen Haninge SOK
        03:00 (12) 16:37 (14) 24:10 (14) 26:38 (14) 29:42 (12) 36:48 (12) 43:16 (12) 44:43 (12) 47:10 (11) 56:40 (14) 62:08 (14) 65:18 (14)         67:41 (13)    
14 Martin Eriksson OK Södertörn 67:53 03:13 (13) 11:03 (9) 07:41 (15) 03:15 (15) 03:25 (9) 07:46 (13) 05:55 (12) 01:53 (16) 03:31 (16) 07:43 (12) 06:13 (16) 03:32 (12)         02:43 (12) Martin Eriksson OK Södertörn
        03:13 (13) 14:16 (9) 21:57 (12) 25:12 (12) 28:37 (11) 36:23 (11) 42:18 (11) 44:11 (11) 47:42 (13) 55:25 (12) 61:38 (13) 65:10 (13)         67:53 (14)    
15 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 74:36 02:19 (6) 13:02 (11) 04:09 (11) 02:28 (9) 10:31 (15) 06:28 (7) 06:29 (16) 01:21 (9) 02:18 (9) 13:49 (16) 05:38 (13) 03:36 (13)         02:28 (10) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        02:19 (6) 15:21 (12) 19:30 (11) 21:58 (10) 32:29 (15) 38:57 (15) 45:26 (15) 46:47 (15) 49:05 (15) 62:54 (15) 68:32 (15) 72:08 (15)         74:36 (15)    
16 Willy Ljungdell Täby OK 75:04 01:55 (3) 25:08 (16) 03:28 (5) 02:08 (5) 10:59 (16) 07:09 (12) 04:01 (2) 01:07 (6) 02:10 (8) 07:10 (6) 05:12 (7) 02:34 (3)         02:03 (2) Willy Ljungdell Täby OK
        01:55 (3) 27:03 (16) 30:31 (16) 32:39 (16) 43:38 (16) 50:47 (16) 54:48 (16) 55:55 (16) 58:05 (16) 65:15 (16) 70:27 (16) 73:01 (16)         75:04 (16)    
- Ronny Hedlund OK Södertörn 62:34 02:42   16:54   03:41   02:27   03:05   07:13   05:07   01:29   03:30                       16:26   Ronny Hedlund OK Södertörn
        02:42   19:36   23:17   25:44   28:49   36:02   41:09   42:38   46:08                       62:34      
                                                                       
                                                                       
Plac Bana C - 3,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10                   Mål   Bana C - 3,6 km Klubb
1 Peter Andersson Söders-Tyresö 33:33 00:55 (1) 07:03 (1) 02:42 (1) 01:27 (1) 01:50 (1) 05:04 (2) 05:30 (2) 02:35 (1) 01:50 (1) 02:35 (1)                 02:02 (3) Peter Andersson Söders-Tyresö
        00:55 (1) 07:58 (1) 10:40 (1) 12:07 (1) 13:57 (1) 19:01 (1) 24:31 (1) 27:06 (1) 28:56 (1) 31:31 (1)                 33:33 (1)    
2 Rolf Skoglund Hellas Orientering 40:37 01:09 (5) 08:41 (2) 03:18 (3) 01:52 (4) 02:06 (2) 04:47 (1) 08:53 (16) 03:13 (2) 02:03 (2) 02:37 (2)                 01:58 (1) Rolf Skoglund Hellas Orientering
        01:09 (5) 09:50 (2) 13:08 (2) 15:00 (2) 17:06 (2) 21:53 (2) 30:46 (2) 33:59 (2) 36:02 (2) 38:39 (2)                 40:37 (2)    
3 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 42:37 01:11 (6) 09:15 (3) 03:23 (4) 01:44 (3) 02:10 (4) 05:40 (4) 08:11 (11) 03:49 (6) 02:04 (4) 02:58 (6)                 02:12 (5) Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        01:11 (6) 10:26 (3) 13:49 (3) 15:33 (3) 17:43 (3) 23:23 (3) 31:34 (4) 35:23 (3) 37:27 (3) 40:25 (3)                 42:37 (3)    
4 Ingemar Gard Söders-Tyresö 42:51 01:42 (19) 11:23 (17) 03:01 (2) 01:41 (2) 02:09 (3) 06:11 (5) 05:19 (1) 04:01 (8) 02:27 (10) 02:48 (4)                 02:09 (4) Ingemar Gard Söders-Tyresö
        01:42 (19) 13:05 (18) 16:06 (9) 17:47 (5) 19:56 (4) 26:07 (4) 31:26 (3) 35:27 (4) 37:54 (4) 40:42 (4)                 42:51 (4)    
5 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 47:03 01:38 (17) 10:24 (9) 04:58 (22) 04:36 (28) 02:25 (6) 06:31 (9) 05:45 (3) 04:05 (9) 02:03 (2) 02:39 (3)                 01:59 (2) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        01:38 (17) 12:02 (12) 17:00 (12) 21:36 (19) 24:01 (13) 30:32 (10) 36:17 (6) 40:22 (5) 42:25 (5) 45:04 (5)                 47:03 (5)    
6 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 48:41 01:05 (3) 15:15 (26) 04:05 (10) 01:59 (5) 02:23 (5) 05:20 (3) 06:58 (4) 03:41 (4) 02:10 (6) 03:27 (12)                 02:18 (7) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        01:05 (3) 16:20 (23) 20:25 (21) 22:24 (21) 24:47 (16) 30:07 (9) 37:05 (7) 40:46 (7) 42:56 (6) 46:23 (6)                 48:41 (6)    
7 Ingemar Lindqvist Snättringe SK 49:11 01:05 (3) 10:06 (8) 04:40 (19) 02:14 (7) 02:49 (9) 07:02 (11) 07:13 (5) 05:17 (21) 02:39 (17) 03:35 (15)                 02:31 (13) Ingemar Lindqvist Snättringe SK
        01:05 (3) 11:11 (7) 15:51 (8) 18:05 (7) 20:54 (6) 27:56 (6) 35:09 (5) 40:26 (6) 43:05 (7) 46:40 (7)                 49:11 (7)    
8 Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK 52:34 01:52 (22) 10:25 (10) 04:02 (9) 02:35 (11) 03:06 (12) 08:00 (18) 09:15 (17) 04:22 (10) 02:38 (15) 03:20 (10)                 02:59 (24) Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK
        01:52 (22) 12:17 (13) 16:19 (11) 18:54 (10) 22:00 (9) 30:00 (8) 39:15 (8) 43:37 (8) 46:15 (8) 49:35 (8)                 52:34 (8)    
9 Olle Arman Nyköpings OK 52:37 01:14 (7) 10:38 (12) 03:38 (5) 02:24 (9) 03:14 (14) 06:14 (6) 12:58 (26) 04:41 (14) 02:15 (8) 03:01 (7)                 02:20 (8) Olle Arman Nyköpings OK
        01:14 (7) 11:52 (10) 15:30 (6) 17:54 (6) 21:08 (8) 27:22 (5) 40:20 (11) 45:01 (12) 47:16 (10) 50:17 (9)                 52:37 (9)    
10 Reine Borgström Skogsluffarnas OK 53:02 01:38 (17) 10:00 (7) 03:46 (6) 02:22 (8) 02:58 (11) 07:47 (15) 13:36 (28) 03:44 (5) 02:04 (4) 02:52 (5)                 02:15 (6) Reine Borgström Skogsluffarnas OK
        01:38 (17) 11:38 (8) 15:24 (5) 17:46 (4) 20:44 (5) 28:31 (7) 42:07 (16) 45:51 (14) 47:55 (14) 50:47 (11)                 53:02 (10)    
11 Börje Pahlén Söders-Tyresö 53:26 01:04 (2) 10:40 (13) 04:27 (14) 02:26 (10) 07:25 (27) 07:04 (12) 07:30 (6) 03:37 (3) 03:01 (21) 03:32 (14)                 02:40 (17) Börje Pahlén Söders-Tyresö
        01:04 (2) 11:44 (9) 16:11 (10) 18:37 (9) 26:02 (19) 33:06 (18) 40:36 (12) 44:13 (9) 47:14 (9) 50:46 (10)                 53:26 (11)    
12 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 54:07 01:35 (16) 12:10 (20) 04:12 (11) 02:38 (15) 03:13 (13) 07:54 (16) 08:22 (13) 04:27 (13) 03:05 (23) 03:49 (20)                 02:42 (18) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        01:35 (16) 13:45 (20) 17:57 (17) 20:35 (14) 23:48 (11) 31:42 (14) 40:04 (9) 44:31 (10) 47:36 (12) 51:25 (12)                 54:07 (12)    
13 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 54:27 01:19 (8) 10:33 (11) 03:55 (8) 03:54 (26) 03:56 (20) 07:58 (17) 08:30 (14) 04:46 (16) 02:56 (20) 04:16 (26)                 02:24 (10) Per-Erik Wåhlberg OK Linné
        01:19 (8) 11:52 (10) 15:47 (7) 19:41 (11) 23:37 (10) 31:35 (13) 40:05 (10) 44:51 (11) 47:47 (13) 52:03 (14)                 54:27 (13)    
14 Christer Hedin IFK Enskede 54:28 01:50 (21) 10:43 (14) 04:36 (16) 03:29 (25) 03:25 (17) 08:47 (22) 08:02 (9) 04:23 (11) 02:12 (7) 04:24 (27)                 02:37 (15) Christer Hedin IFK Enskede
        01:50 (21) 12:33 (14) 17:09 (13) 20:38 (15) 24:03 (14) 32:50 (16) 40:52 (14) 45:15 (13) 47:27 (11) 51:51 (13)                 54:28 (14)    
15 Hans Gustavsson Nyköpings OK 55:45 01:27 (13) 12:15 (21) 04:52 (21) 02:37 (13) 02:43 (8) 08:57 (23) 08:51 (15) 05:22 (22) 02:33 (14) 03:30 (13)                 02:38 (16) Hans Gustavsson Nyköpings OK
        01:27 (13) 13:42 (19) 18:34 (18) 21:11 (17) 23:54 (12) 32:51 (17) 41:42 (15) 47:04 (15) 49:37 (15) 53:07 (15)                 55:45 (15)    
16 Evy Nord Södertälje IF 56:14 01:20 (9) 11:42 (18) 04:26 (13) 02:35 (11) 05:17 (23) 07:07 (13) 08:21 (12) 06:19 (27) 02:48 (18) 03:46 (18)                 02:33 (14) Evy Nord Södertälje IF
        01:20 (9) 13:02 (17) 17:28 (15) 20:03 (13) 25:20 (18) 32:27 (15) 40:48 (13) 47:07 (16) 49:55 (16) 53:41 (16)                 56:14 (16)    
17 Christer Andersson ATG 57:07 01:29 (14) 09:35 (6) 08:54 (26) 02:12 (6) 02:56 (10) 06:27 (8) 11:26 (24) 05:27 (23) 02:30 (12) 03:50 (21)                 02:21 (9) Christer Andersson ATG
        01:29 (14) 11:04 (5) 19:58 (20) 22:10 (20) 25:06 (17) 31:33 (11) 42:59 (17) 48:26 (17) 50:56 (17) 54:46 (17)                 57:07 (17)    
18 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 58:31 01:24 (11) 12:34 (22) 04:38 (17) 02:52 (19) 07:01 (26) 08:16 (19) 08:05 (10) 05:12 (19) 02:25 (9) 03:36 (16)                 02:28 (12) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        01:24 (11) 13:58 (21) 18:36 (19) 21:28 (18) 28:29 (20) 36:45 (20) 44:50 (19) 50:02 (19) 52:27 (19) 56:03 (19)                 58:31 (18)    
19 Mats Lundblad Täby OK 58:39 01:26 (12) 09:16 (4) 13:22 (29) 02:39 (16) 03:24 (16) 06:25 (7) 07:31 (7) 05:10 (18) 02:28 (11) 03:15 (9)                 03:43 (28) Mats Lundblad Täby OK
        01:26 (12) 10:42 (4) 24:04 (25) 26:43 (23) 30:07 (22) 36:32 (19) 44:03 (18) 49:13 (18) 51:41 (18) 54:56 (18)                 58:39 (19)    
20 Ann-Marie Holmström Lidköpings VSK 62:18 01:34 (15) 09:33 (5) 03:54 (7) 03:18 (22) 02:41 (7) 18:44 (29) 10:34 (22) 03:54 (7) 02:30 (12) 03:12 (8)                 02:24 (10) Ann-Marie Holmström Lidköpings VSK
        01:34 (15) 11:07 (6) 15:01 (4) 18:19 (8) 21:00 (7) 39:44 (21) 50:18 (21) 54:12 (21) 56:42 (20) 59:54 (20)                 62:18 (20)    
21 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 63:05 03:33 (29) 13:34 (23) 04:33 (15) 03:16 (20) 04:23 (22) 10:53 (26) 09:16 (18) 04:23 (11) 03:05 (23) 03:26 (11)                 02:43 (21) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        03:33 (29) 17:07 (25) 21:40 (22) 24:56 (22) 29:19 (21) 40:12 (23) 49:28 (20) 53:51 (20) 56:56 (21) 60:22 (21)                 63:05 (21)    
22 Ingrid Graneli Haninge SOK 65:15 01:55 (23) 11:04 (15) 04:23 (12) 02:37 (13) 11:43 (29) 08:17 (20) 10:56 (23) 05:00 (17) 03:01 (21) 03:36 (16)                 02:43 (21) Ingrid Graneli Haninge SOK
        01:55 (23) 12:59 (16) 17:22 (14) 19:59 (12) 31:42 (23) 39:59 (22) 50:55 (22) 55:55 (22) 58:56 (22) 62:32 (22)                 65:15 (22)    
23 Ulf Nordin Snättringe SK 67:19 02:09 (26) 18:33 (27) 07:09 (25) 02:48 (18) 03:33 (18) 08:18 (21) 10:06 (21) 05:13 (20) 02:51 (19) 03:51 (22)                 02:48 (23) Ulf Nordin Snättringe SK
        02:09 (26) 20:42 (27) 27:51 (27) 30:39 (27) 34:12 (27) 42:30 (25) 52:36 (25) 57:49 (24) 60:40 (23) 64:31 (23)                 67:19 (23)    
24 Ingemar Johnsson OK Södertörn 68:30 02:07 (25) 15:01 (25) 06:27 (24) 03:25 (23) 05:40 (25) 09:04 (24) 09:49 (20) 05:50 (24) 03:59 (28) 03:56 (23)                 03:12 (26) Ingemar Johnsson OK Södertörn
        02:07 (25) 17:08 (26) 23:35 (23) 27:00 (24) 32:40 (26) 41:44 (24) 51:33 (23) 57:23 (23) 61:22 (24) 65:18 (24)                 68:30 (24)    
25 Jan Larsson Tullinge SK 71:55 01:44 (20) 22:13 (28) 04:38 (17) 02:45 (17) 10:15 (28) 06:45 (10) 07:51 (8) 05:53 (25) 03:23 (26) 03:46 (18)                 02:42 (18) Jan Larsson Tullinge SK
        01:44 (20) 23:57 (28) 28:35 (28) 31:20 (28) 41:35 (28) 48:20 (28) 56:11 (26) 62:04 (26) 65:27 (26) 69:13 (25)                 71:55 (25)    
26 Karin Edström Skogsluffarnas OK 73:02 02:13 (27) 12:08 (19) 09:36 (28) 04:16 (27) 04:08 (21) 10:46 (25) 09:23 (19) 07:00 (28) 04:03 (29) 06:27 (29)                 03:02 (25) Karin Edström Skogsluffarnas OK
        02:13 (27) 14:21 (22) 23:57 (24) 28:13 (25) 32:21 (24) 43:07 (26) 52:30 (24) 59:30 (25) 63:33 (25) 70:00 (26)                 73:02 (26)    
27 Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 74:47 02:16 (28) 14:04 (24) 09:24 (27) 03:17 (21) 03:37 (19) 12:06 (28) 11:31 (25) 06:18 (26) 03:48 (27) 05:09 (28)                 03:17 (27) Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby
        02:16 (28) 16:20 (23) 25:44 (26) 29:01 (26) 32:38 (25) 44:44 (27) 56:15 (27) 62:33 (27) 66:21 (27) 71:30 (27)                 74:47 (27)    
28 Lars Persson Väsby OK 78:01 01:23 (10) 11:18 (16) 04:51 (20) 03:27 (24) 03:19 (15) 07:16 (14) 28:27 (29) 04:45 (15) 02:38 (15) 04:07 (25)                 06:30 (29) Lars Persson Väsby OK
        01:23 (10) 12:41 (15) 17:32 (16) 20:59 (16) 24:18 (15) 31:34 (12) 60:01 (28) 64:46 (28) 67:24 (28) 71:31 (28)                 78:01 (28)    
29 Lars Nordin Solna OK 84:58 02:03 (24) 23:55 (29) 06:00 (23) 04:49 (29) 05:27 (24) 11:23 (27) 13:00 (27) 08:24 (29) 03:11 (25) 04:04 (24)                 02:42 (18) Lars Nordin Solna OK
        02:03 (24) 25:58 (29) 31:58 (29) 36:47 (29) 42:14 (29) 53:37 (29) 66:37 (29) 75:01 (29) 78:12 (29) 82:16 (29)                 84:58 (29)    
- Lars Nord Södertälje IF 359:09 01:51   16:22   05:47   04:37   03:26                                       327:06   Lars Nord Södertälje IF
        01:51   18:13   24:00   28:37   32:03                                       359:09      
                                                                       
                                                                       
Plac Bana D - 2,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7                               Mål   Bana D - 2,5 km Klubb
1 Anna Blomgren Tullinge SK 35:10 01:42 (3) 06:31 (3) 04:17 (10) 07:05 (3) 05:31 (2) 02:42 (1) 04:39 (17)                             02:43 (3) Anna Blomgren Tullinge SK
        01:42 (3) 08:13 (2) 12:30 (2) 19:35 (1) 25:06 (1) 27:48 (1) 32:27 (1)                             35:10 (1)    
2 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 36:34 01:27 (1) 06:21 (1) 04:22 (11) 08:14 (7) 06:10 (3) 02:57 (4) 04:05 (3)                             02:58 (8) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        01:27 (1) 07:48 (1) 12:10 (1) 20:24 (2) 26:34 (2) 29:31 (2) 33:36 (2)                             36:34 (2)    
3 Björn Stolt OK Ravinen 38:01 02:03 (10) 09:55 (15) 03:51 (4) 06:14 (1) 06:49 (4) 02:45 (2) 03:35 (1)                             02:49 (5) Björn Stolt OK Ravinen
        02:03 (10) 11:58 (13) 15:49 (12) 22:03 (7) 28:52 (4) 31:37 (3) 35:12 (3)                             38:01 (3)    
4 Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK 38:56 01:33 (2) 07:25 (5) 03:32 (2) 08:55 (10) 07:04 (8) 03:32 (11) 04:07 (4)                             02:48 (4) Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK
        01:33 (2) 08:58 (3) 12:30 (2) 21:25 (3) 28:29 (3) 32:01 (4) 36:08 (4)                             38:56 (4)    
5 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 39:59 01:51 (7) 07:56 (6) 05:30 (15) 06:28 (2) 07:46 (14) 03:23 (8) 04:09 (6)                             02:56 (7) Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        01:51 (7) 09:47 (5) 15:17 (11) 21:45 (6) 29:31 (6) 32:54 (6) 37:03 (6)                             39:59 (5)    
5 Olle Öberg Skogsluffarnas OK 39:59 01:52 (8) 08:13 (8) 04:15 (9) 07:19 (4) 07:15 (12) 03:43 (16) 04:13 (9)                             03:09 (13) Olle Öberg Skogsluffarnas OK
        01:52 (8) 10:05 (7) 14:20 (7) 21:39 (5) 28:54 (5) 32:37 (5) 36:50 (5)                             39:59 (5)    
7 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 42:35 01:52 (8) 08:10 (7) 04:02 (7) 07:33 (6) 10:18 (22) 03:02 (5) 04:30 (16)                             03:08 (12) Jan-Olov Evertsson Järfälla OK
        01:52 (8) 10:02 (6) 14:04 (6) 21:37 (4) 31:55 (8) 34:57 (8) 39:27 (8)                             42:35 (7)    
8 Olof Rudin Tumba-Mälarhöjden OK 42:53 01:49 (4) 07:10 (4) 03:47 (3) 09:51 (14) 07:42 (13) 03:45 (18) 05:02 (18)                             03:47 (20) Olof Rudin Tumba-Mälarhöjden OK
        01:49 (4) 08:59 (4) 12:46 (4) 22:37 (8) 30:19 (7) 34:04 (7) 39:06 (7)                             42:53 (8)    
9 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 44:28 02:14 (12) 08:50 (12) 03:56 (5) 11:47 (20) 06:59 (6) 03:18 (7) 04:20 (12)                             03:04 (10) Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK
        02:14 (12) 11:04 (11) 15:00 (9) 26:47 (10) 33:46 (10) 37:04 (10) 41:24 (9)                             44:28 (9)    
10 Ulf Eskilsson OK Södertörn 44:47 02:27 (16) 08:20 (11) 06:06 (18) 07:31 (5) 08:20 (15) 03:43 (16) 05:14 (19)                             03:06 (11) Ulf Eskilsson OK Södertörn
        02:27 (16) 10:47 (10) 16:53 (13) 24:24 (9) 32:44 (9) 36:27 (9) 41:41 (10)                             44:47 (10)    
11 Kenneth Berglund Hellas Orientering 46:25 01:49 (4) 08:19 (10) 03:27 (1) 15:56 (24) 06:51 (5) 02:56 (3) 03:50 (2)                             03:17 (15) Kenneth Berglund Hellas Orientering
        01:49 (4) 10:08 (8) 13:35 (5) 29:31 (12) 36:22 (12) 39:18 (11) 43:08 (11)                             46:25 (11)    
12 Lennart Sjöstål Klubblös 47:00 02:32 (17) 10:11 (16) 06:34 (19) 09:34 (13) 07:11 (10) 03:42 (15) 04:15 (10)                             03:01 (9) Lennart Sjöstål Klubblös
        02:32 (17) 12:43 (15) 19:17 (14) 28:51 (11) 36:02 (11) 39:44 (12) 43:59 (12)                             47:00 (12)    
13 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 50:00 02:11 (11) 09:03 (13) 03:56 (5) 15:57 (25) 08:37 (17) 03:04 (6) 04:20 (12)                             02:52 (6) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        02:11 (11) 11:14 (12) 15:10 (10) 31:07 (14) 39:44 (14) 42:48 (14) 47:08 (14)                             50:00 (13)    
14 Berit Lindunger Haninge SOK 50:18 02:17 (13) 08:17 (9) 04:11 (8) 15:07 (23) 09:01 (18) 03:25 (9) 04:25 (14)                             03:35 (18) Berit Lindunger Haninge SOK
        02:17 (13) 10:34 (9) 14:45 (8) 29:52 (13) 38:53 (13) 42:18 (13) 46:43 (13)                             50:18 (14)    
15 Hans Carlsson Hellas Orientering 51:44 05:41 (24) 06:30 (2) 14:38 (25) 08:42 (8) 05:14 (1) 04:18 (21) 04:10 (7)                             02:31 (2) Hans Carlsson Hellas Orientering
        05:41 (24) 12:11 (14) 26:49 (22) 35:31 (21) 40:45 (16) 45:03 (17) 49:13 (17)                             51:44 (15)    
16 Britt Eriksson Hammarby IF OF 51:58 02:19 (14) 16:29 (23) 05:30 (15) 09:15 (11) 07:10 (9) 03:36 (12) 04:07 (4)                             03:32 (16) Britt Eriksson Hammarby IF OF
        02:19 (14) 18:48 (22) 24:18 (20) 33:33 (19) 40:43 (15) 44:19 (16) 48:26 (15)                             51:58 (16)    
16 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 51:58 02:19 (14) 16:30 (24) 05:26 (14) 09:20 (12) 07:11 (10) 03:28 (10) 04:12 (8)                             03:32 (16) Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
        02:19 (14) 18:49 (23) 24:15 (19) 33:35 (20) 40:46 (17) 44:14 (15) 48:26 (15)                             51:58 (16)    
18 Inger Pahlén Söders-Tyresö 55:25 01:49 (4) 13:05 (22) 10:06 (23) 12:12 (21) 07:00 (7) 03:38 (13) 04:19 (11)                             03:16 (14) Inger Pahlén Söders-Tyresö
        01:49 (4) 14:54 (17) 25:00 (21) 37:12 (22) 44:12 (21) 47:50 (20) 52:09 (20)                             55:25 (18)    
19 Margaretha Nylund OK Södertörn 55:29 02:57 (21) 12:29 (19) 05:00 (13) 11:42 (18) 09:47 (21) 04:14 (19) 05:41 (21)                             03:39 (19) Margaretha Nylund OK Södertörn
        02:57 (21) 15:26 (19) 20:26 (16) 32:08 (16) 41:55 (18) 46:09 (18) 51:50 (19)                             55:29 (19)    
20 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 55:31 02:56 (20) 12:43 (20) 04:47 (12) 11:46 (19) 09:46 (20) 04:16 (20) 05:24 (20)                             03:53 (21) Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK
        02:56 (20) 15:39 (20) 20:26 (16) 32:12 (17) 41:58 (19) 46:14 (19) 51:38 (18)                             55:31 (20)    
21 Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 62:49 02:54 (19) 17:29 (25) 08:50 (22) 08:51 (9) 08:30 (16) 04:23 (22) 07:07 (22)                             04:45 (25) Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:54 (19) 20:23 (24) 29:13 (23) 38:04 (23) 46:34 (22) 50:57 (22) 58:04 (21)                             62:49 (21)    
22 Ingvar Johannesson Solna OK 63:07 02:49 (18) 12:10 (18) 06:01 (17) 11:40 (17) 11:02 (23) 05:52 (24) 08:56 (25)                             04:37 (24) Ingvar Johannesson Solna OK
        02:49 (18) 14:59 (18) 21:00 (18) 32:40 (18) 43:42 (20) 49:34 (21) 58:30 (22)                             63:07 (22)    
23 Björn Simons Sundbybergs OK 64:35 17:57 (25) 09:21 (14) 07:08 (21) 10:19 (15) 09:14 (19) 03:39 (14) 04:27 (15)                             02:30 (1) Björn Simons Sundbybergs OK
        17:57 (25) 27:18 (25) 34:26 (25) 44:45 (24) 53:59 (24) 57:38 (24) 62:05 (23)                             64:35 (23)    
24 Yngve Hedberg Snättringe SK 67:46 03:05 (22) 10:18 (17) 06:57 (20) 11:08 (16) 17:46 (25) 06:49 (25) 07:25 (23)                             04:18 (22) Yngve Hedberg Snättringe SK
        03:05 (22) 13:23 (16) 20:20 (15) 31:28 (15) 49:14 (23) 56:03 (23) 63:28 (24)                             67:46 (24)    
25 Key Lindell OK Södertörn 73:14 03:48 (23) 12:48 (21) 13:47 (24) 14:23 (22) 11:23 (24) 04:31 (23) 08:15 (24)                             04:19 (23) Key Lindell OK Södertörn
        03:48 (23) 16:36 (21) 30:23 (24) 44:46 (25) 56:09 (25) 60:40 (25) 68:55 (25)                             73:14 (25)    
- Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 53:09 02:26   08:22   05:25   08:53   08:29   03:57                                   15:37   Saga Mård Bromma-Vällingby SOK
        02:26   10:48   16:13   25:06   33:35   37:32                                   53:09      
- Bror Wahlberg Haninge SOK 63:40 02:58   10:41   15:32   21:02   04:13   05:25                                   03:49   Bror Wahlberg Haninge SOK
        02:58   13:39   29:11   50:13   54:26   59:51                                   63:40      
- Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 78:58 19:00   11:01   08:09   12:10   10:26   07:21                                   10:51   Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK
        19:00   30:01   38:10   50:20   60:46   68:07                                   78:58