Sträcktider Vinterserien Kärrtorps IP                                                                        
  2016-01-03 Svarta tider är sträcktider                                                                    
    Blå tider är från start                                                                          
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                        
                                                                               
Plac Bana A - 7,1 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   Mål   Bana A - 7,1 km Klubb
1 Olle Boström Järla Orientering 39:04 02:48 (1) 01:24 (1) 04:12 (1) 01:26 (2) 01:40 (1) 00:50 (1) 04:27 (1) 00:51 (1) 03:50 (1) 01:07 (1) 01:19 (1) 02:44 (1) 05:47 (7) 01:54 (2) 02:00 (1) 01:55 (1) 00:50 (4) Olle Boström Järla Orientering
        02:48 (1) 04:12 (1) 08:24 (1) 09:50 (1) 11:30 (1) 12:20 (1) 16:47 (1) 17:38 (1) 21:28 (1) 22:35 (1) 23:54 (1) 26:38 (1) 32:25 (1) 34:19 (1) 36:19 (1) 38:14 (1) 39:04 (1)        
2 Love Berzell OK Ravinen 41:49 02:59 (2) 01:29 (2) 04:33 (2) 01:24 (1) 01:52 (2) 01:03 (10) 04:56 (2) 00:55 (6) 04:11 (2) 01:09 (2) 01:30 (4) 02:47 (2) 05:58 (9) 01:52 (1) 02:29 (4) 01:56 (2) 00:46 (2) Love Berzell OK Ravinen
        02:59 (2) 04:28 (2) 09:01 (2) 10:25 (2) 12:17 (2) 13:20 (2) 18:16 (2) 19:11 (2) 23:22 (2) 24:31 (2) 26:01 (2) 28:48 (2) 34:46 (2) 36:38 (2) 39:07 (2) 41:03 (2) 41:49 (2)        
3 Per Mårtensson OK Ravinen 45:24 03:20 (3) 01:38 (3) 05:09 (4) 01:43 (10) 01:57 (3) 00:59 (3) 05:42 (7) 00:55 (6) 04:39 (4) 01:45 (14) 01:29 (3) 03:06 (4) 05:07 (5) 02:17 (8) 02:28 (2) 02:15 (3) 00:55 (7) Per Mårtensson OK Ravinen
        03:20 (3) 04:58 (3) 10:07 (3) 11:50 (3) 13:47 (3) 14:46 (3) 20:28 (4) 21:23 (3) 26:02 (3) 27:47 (3) 29:16 (3) 32:22 (3) 37:29 (3) 39:46 (4) 42:14 (3) 44:29 (3) 45:24 (3)        
4 Axel Granqvist OK Ravinen 45:51 03:26 (4) 01:45 (9) 05:34 (6) 01:26 (2) 02:00 (4) 00:57 (2) 05:11 (3) 01:10 (26) 04:48 (5) 01:48 (16) 01:28 (2) 03:09 (5) 04:51 (4) 01:55 (3) 02:55 (21) 02:44 (16) 00:44 (1) Axel Granqvist OK Ravinen
        03:26 (4) 05:11 (5) 10:45 (6) 12:11 (5) 14:11 (5) 15:08 (5) 20:19 (3) 21:29 (4) 26:17 (4) 28:05 (4) 29:33 (4) 32:42 (4) 37:33 (4) 39:28 (3) 42:23 (4) 45:07 (4) 45:51 (4)        
5 Christian Rotviker Centrum OK 47:16 03:26 (4) 01:43 (6) 05:30 (5) 01:40 (5) 02:02 (7) 01:15 (26) 05:31 (4) 00:52 (2) 04:38 (3) 01:38 (8) 01:43 (9) 03:10 (6) 06:06 (11) 02:10 (5) 02:43 (13) 02:16 (4) 00:53 (6) Christian Rotviker Centrum OK
        03:26 (4) 05:09 (4) 10:39 (5) 12:19 (6) 14:21 (6) 15:36 (6) 21:07 (6) 21:59 (6) 26:37 (5) 28:15 (5) 29:58 (5) 33:08 (5) 39:14 (5) 41:24 (5) 44:07 (5) 46:23 (5) 47:16 (5)        
6 Ylva Tidevall Skogsluffarnas OK 49:28 03:47 (11) 01:56 (20) 05:34 (6) 01:51 (14) 02:14 (14) 01:56 (43) 05:54 (8) 00:55 (6) 05:10 (9) 01:42 (11) 01:41 (8) 03:13 (7) 05:14 (6) 02:25 (10) 02:36 (5) 02:25 (8) 00:55 (7) Ylva Tidevall Skogsluffarnas OK
        03:47 (11) 05:43 (12) 11:17 (10) 13:08 (10) 15:22 (10) 17:18 (12) 23:12 (10) 24:07 (10) 29:17 (10) 30:59 (10) 32:40 (10) 35:53 (9) 41:07 (6) 43:32 (6) 46:08 (6) 48:33 (6) 49:28 (6)        
7 Moa Leijon Lind Södertälje-Nykvarn OF 50:40 03:32 (7) 01:44 (7) 05:43 (9) 01:42 (8) 02:06 (10) 00:59 (3) 07:01 (22) 00:52 (2) 05:25 (11) 01:25 (3) 01:55 (17) 03:31 (13) 06:05 (10) 02:32 (14) 02:40 (9) 02:28 (9) 01:00 (15) Moa Leijon Lind Södertälje-Nykvarn OF
        03:32 (7) 05:16 (7) 10:59 (7) 12:41 (7) 14:47 (7) 15:46 (7) 22:47 (9) 23:39 (9) 29:04 (9) 30:29 (9) 32:24 (9) 35:55 (10) 42:00 (7) 44:32 (7) 47:12 (7) 49:40 (7) 50:40 (7)        
8 Johan Lindqvist Täby OK 51:19 03:33 (8) 01:47 (11) 05:54 (11) 01:46 (12) 02:04 (8) 01:00 (6) 05:38 (6) 00:53 (4) 05:01 (7) 01:51 (19) 01:40 (6) 03:17 (8) 08:25 (29) 02:13 (6) 02:40 (9) 02:38 (13) 00:59 (14) Johan Lindqvist Täby OK
        03:33 (8) 05:20 (8) 11:14 (9) 13:00 (9) 15:04 (9) 16:04 (9) 21:42 (7) 22:35 (7) 27:36 (7) 29:27 (7) 31:07 (7) 34:24 (7) 42:49 (8) 45:02 (8) 47:42 (8) 50:20 (8) 51:19 (8)        
9 Emil Lauri Järla Orientering 51:48 03:52 (13) 01:38 (3) 05:39 (8) 01:39 (4) 02:01 (6) 01:01 (8) 06:06 (9) 01:05 (21) 04:59 (6) 01:27 (4) 01:38 (5) 03:23 (9) 09:10 (32) 02:07 (4) 02:36 (5) 02:17 (5) 01:10 (27) Emil Lauri Järla Orientering
        03:52 (13) 05:30 (9) 11:09 (8) 12:48 (8) 14:49 (8) 15:50 (8) 21:56 (8) 23:01 (8) 28:00 (8) 29:27 (7) 31:05 (6) 34:28 (8) 43:38 (9) 45:45 (9) 48:21 (9) 50:38 (9) 51:48 (9)        
10 Erik Sundberg Stora Tuna OK 53:12 04:21 (23) 01:55 (18) 05:57 (12) 01:53 (16) 02:23 (20) 01:08 (15) 06:22 (13) 01:00 (11) 05:48 (16) 01:28 (5) 01:49 (13) 03:38 (18) 06:41 (13) 02:34 (17) 02:45 (14) 02:29 (10) 01:01 (16) Erik Sundberg Stora Tuna OK
        04:21 (23) 06:16 (20) 12:13 (14) 14:06 (14) 16:29 (14) 17:37 (14) 23:59 (13) 24:59 (13) 30:47 (13) 32:15 (12) 34:04 (12) 37:42 (12) 44:23 (12) 46:57 (12) 49:42 (12) 52:11 (10) 53:12 (10)        
11 Johan Hörnfeldt OK Ravinen 53:24 04:57 (29) 01:42 (5) 05:51 (10) 02:14 (29) 02:14 (14) 01:45 (39) 06:47 (18) 01:00 (11) 06:29 (24) 02:30 (32) 01:58 (20) 03:23 (9) 02:58 (1) 02:50 (29) 03:02 (25) 02:49 (18) 00:55 (9) Johan Hörnfeldt OK Ravinen
        04:57 (29) 06:39 (25) 12:30 (16) 14:44 (17) 16:58 (16) 18:43 (18) 25:30 (18) 26:30 (18) 32:59 (17) 35:29 (17) 37:27 (17) 40:50 (17) 43:48 (10) 46:38 (10) 49:40 (11) 52:29 (12) 53:24 (11)        
12 Juha Loenberg Skarpnäcks OL 53:32 03:53 (14) 01:57 (22) 06:22 (16) 01:49 (13) 02:12 (12) 01:10 (17) 06:11 (10) 01:02 (15) 05:13 (10) 01:51 (19) 01:47 (11) 03:31 (13) 07:14 (19) 02:29 (12) 02:50 (19) 02:50 (19) 01:11 (29) Juha Loenberg Skarpnäcks OL
        03:53 (14) 05:50 (13) 12:12 (13) 14:01 (13) 16:13 (13) 17:23 (13) 23:34 (12) 24:36 (12) 29:49 (11) 31:40 (11) 33:27 (11) 36:58 (11) 44:12 (11) 46:41 (11) 49:31 (10) 52:21 (11) 53:32 (12)        
13 David Pettersson OK Ravinen 53:47 03:27 (6) 01:45 (9) 05:06 (3) 01:43 (10) 02:00 (4) 00:59 (3) 05:34 (5) 00:59 (9) 06:00 (20) 01:48 (16) 01:46 (10) 03:02 (3) 10:16 (36) 02:48 (26) 02:38 (7) 03:01 (24) 00:55 (7) David Pettersson OK Ravinen
        03:27 (6) 05:12 (6) 10:18 (4) 12:01 (4) 14:01 (4) 15:00 (4) 20:34 (5) 21:33 (5) 27:33 (6) 29:21 (6) 31:07 (7) 34:09 (6) 44:25 (13) 47:13 (13) 49:51 (13) 52:52 (13) 53:47 (13)        
14 Linus Rispling Centrum OK 54:34 04:14 (21) 02:02 (25) 06:24 (18) 01:57 (19) 02:25 (23) 01:05 (11) 06:14 (11) 01:18 (32) 05:03 (8) 01:43 (13) 01:51 (16) 03:44 (19) 08:24 (28) 02:16 (7) 02:39 (8) 02:18 (6) 00:57 (13) Linus Rispling Centrum OK
        04:14 (21) 06:16 (20) 12:40 (17) 14:37 (16) 17:02 (17) 18:07 (16) 24:21 (14) 25:39 (15) 30:42 (12) 32:25 (13) 34:16 (13) 38:00 (13) 46:24 (14) 48:40 (14) 51:19 (14) 53:37 (14) 54:34 (14)        
15 Sverker Lenas Centrum OK 55:13 03:44 (10) 01:52 (14) 06:02 (13) 02:06 (27) 02:19 (16) 01:07 (13) 06:21 (12) 01:00 (11) 06:39 (27) 02:34 (33) 02:00 (24) 03:37 (17) 07:47 (21) 02:20 (9) 02:28 (2) 02:22 (7) 00:55 (9) Sverker Lenas Centrum OK
        03:44 (10) 05:36 (11) 11:38 (11) 13:44 (11) 16:03 (12) 17:10 (11) 23:31 (11) 24:31 (11) 31:10 (14) 33:44 (15) 35:44 (15) 39:21 (15) 47:08 (17) 49:28 (16) 51:56 (15) 54:18 (15) 55:13 (15)        
16 Simon Mellin Sundbybergs IK 55:34 03:43 (9) 01:48 (12) 08:43 (32) 01:41 (7) 04:10 (42) 01:51 (41) 06:58 (21) 00:53 (4) 05:45 (14) 01:32 (6) 01:56 (18) 03:59 (23) 03:28 (2) 02:44 (22) 02:47 (16) 02:35 (11) 01:01 (16) Simon Mellin Sundbybergs IK
        03:43 (9) 05:31 (10) 14:14 (26) 15:55 (22) 20:05 (27) 21:56 (29) 28:54 (27) 29:47 (27) 35:32 (22) 37:04 (19) 39:00 (19) 42:59 (21) 46:27 (15) 49:11 (15) 51:58 (16) 54:33 (16) 55:34 (16)        
17 Kristoffer Edshage Centrum OK 56:12 03:53 (14) 01:59 (23) 07:06 (24) 02:04 (25) 02:20 (18) 01:14 (25) 06:31 (15) 01:03 (17) 05:40 (12) 01:48 (16) 02:05 (25) 03:34 (15) 07:37 (20) 02:35 (20) 02:49 (18) 02:47 (17) 01:07 (22) Kristoffer Edshage Centrum OK
        03:53 (14) 05:52 (14) 12:58 (18) 15:02 (18) 17:22 (18) 18:36 (17) 25:07 (16) 26:10 (16) 31:50 (15) 33:38 (14) 35:43 (14) 39:17 (14) 46:54 (16) 49:29 (17) 52:18 (17) 55:05 (17) 56:12 (17)        
18 Per Franzén OK Södertörn 56:56 03:49 (12) 02:25 (32) 06:59 (23) 01:59 (20) 02:37 (29) 01:13 (22) 06:22 (13) 01:01 (14) 05:52 (17) 01:58 (23) 01:50 (15) 03:56 (22) 07:12 (18) 02:33 (16) 02:40 (9) 02:39 (14) 01:51 (43) Per Franzén OK Södertörn
        03:49 (12) 06:14 (18) 13:13 (21) 15:12 (19) 17:49 (19) 19:02 (19) 25:24 (17) 26:25 (17) 32:17 (16) 34:15 (16) 36:05 (16) 40:01 (16) 47:13 (18) 49:46 (18) 52:26 (18) 55:05 (17) 56:56 (18)        
19 Mattias Ågren Centrum OK  58:59                                                                            
                                                                                   
20 Stuart Fell Centrum OK 59:13 04:53 (28) 03:26 (43) 06:23 (17) 02:20 (31) 02:33 (27) 01:00 (6) 06:39 (17) 01:09 (24) 06:11 (21) 02:02 (24) 01:58 (20) 03:59 (23) 06:42 (14) 02:39 (21) 02:48 (17) 03:26 (33) 01:05 (18) Stuart Fell Centrum OK
        04:53 (28) 08:19 (35) 14:42 (27) 17:02 (26) 19:35 (26) 20:35 (25) 27:14 (21) 28:23 (20) 34:34 (19) 36:36 (18) 38:34 (18) 42:33 (18) 49:15 (19) 51:54 (19) 54:42 (19) 58:08 (19) 59:13 (19)        
21 Gunnar Langs Skarpnäcks OL 60:09 04:08 (19) 02:06 (27) 07:50 (29) 01:54 (17) 02:39 (30) 01:15 (26) 07:45 (26) 01:02 (15) 06:13 (22) 02:20 (30) 01:48 (12) 03:53 (21) 06:56 (16) 02:52 (30) 03:21 (27) 02:52 (20) 01:15 (34) Gunnar Langs Skarpnäcks OL
        04:08 (19) 06:14 (18) 14:04 (25) 15:58 (23) 18:37 (23) 19:52 (23) 27:37 (25) 28:39 (24) 34:52 (20) 37:12 (20) 39:00 (19) 42:53 (20) 49:49 (20) 52:41 (20) 56:02 (20) 58:54 (20) 60:09 (20)        
22 John Hartley Söders-Tyresö 61:03 04:06 (18) 02:00 (24) 06:21 (15) 02:06 (27) 02:24 (21) 01:08 (15) 09:21 (38) 00:59 (9) 09:57 (36) 01:39 (9) 02:26 (33) 04:34 (39) 03:37 (3) 02:27 (11) 03:59 (37) 02:37 (12) 01:22 (40) John Hartley Söders-Tyresö
        04:06 (18) 06:06 (17) 12:27 (15) 14:33 (15) 16:57 (15) 18:05 (15) 27:26 (22) 28:25 (21) 38:22 (28) 40:01 (27) 42:27 (27) 47:01 (27) 50:38 (21) 53:05 (21) 57:04 (21) 59:41 (21) 61:03 (21)        
23 Thomas Calleberg Snättringe SK 62:06 05:05 (33) 02:05 (26) 08:02 (30) 01:59 (20) 02:56 (34) 01:11 (18) 06:49 (20) 01:18 (32) 06:42 (28) 01:36 (7) 02:12 (26) 04:03 (28) 07:53 (22) 02:53 (31) 02:56 (22) 03:17 (30) 01:09 (25) Thomas Calleberg Snättringe SK
        05:05 (33) 07:10 (29) 15:12 (29) 17:11 (27) 20:07 (28) 21:18 (27) 28:07 (26) 29:25 (26) 36:07 (23) 37:43 (21) 39:55 (22) 43:58 (22) 51:51 (23) 54:44 (23) 57:40 (22) 60:57 (22) 62:06 (22)        
24 Anders Brinkman Vandrarringen 62:12 07:08 (42) 01:52 (14) 09:55 (39) 01:51 (14) 02:30 (25) 01:05 (11) 06:33 (16) 01:04 (19) 05:47 (15) 01:47 (15) 01:49 (13) 03:30 (12) 06:36 (12) 02:34 (17) 04:07 (38) 02:58 (23) 01:06 (20) Anders Brinkman Vandrarringen
        07:08 (42) 09:00 (41) 18:55 (39) 20:46 (37) 23:16 (36) 24:21 (36) 30:54 (30) 31:58 (30) 37:45 (25) 39:32 (25) 41:21 (24) 44:51 (24) 51:27 (22) 54:01 (22) 58:08 (23) 61:06 (23) 62:12 (23)        
25 Hannes Svahn OK Ravinen 62:26 03:58 (16) 01:55 (18) 06:04 (14) 01:54 (17) 02:05 (9) 01:07 (13) 07:24 (24) 01:04 (19) 12:07 (38) 01:51 (19) 01:57 (19) 04:07 (30) 07:06 (17) 02:32 (14) 02:57 (23) 03:13 (29) 01:05 (18) Hannes Svahn OK Ravinen
        03:58 (16) 05:53 (15) 11:57 (12) 13:51 (12) 15:56 (11) 17:03 (10) 24:27 (15) 25:31 (14) 37:38 (24) 39:29 (24) 41:26 (25) 45:33 (25) 52:39 (24) 55:11 (24) 58:08 (23) 61:21 (24) 62:26 (24)        
26 Janne Nilsson Centrum 63:09 04:16 (22) 02:13 (28) 06:42 (20) 04:15 (42) 03:19 (38) 01:55 (42) 07:48 (28) 01:05 (21) 06:31 (25) 01:56 (22) 01:58 (20) 04:01 (26) 06:52 (15) 02:45 (25) 03:00 (24) 03:21 (31) 01:12 (33) Janne Nilsson Centrum
        04:16 (22) 06:29 (24) 13:11 (20) 17:26 (29) 20:45 (31) 22:40 (31) 30:28 (29) 31:33 (28) 38:04 (26) 40:00 (26) 41:58 (26) 45:59 (26) 52:51 (25) 55:36 (25) 58:36 (25) 61:57 (25) 63:09 (25)        
27 Per Ljung Stockholms OK 65:04 04:05 (17) 01:56 (20) 07:27 (26) 02:39 (36) 02:26 (24) 01:13 (22) 07:25 (25) 01:21 (35) 06:43 (29) 02:57 (37) 02:22 (29) 04:02 (27) 08:35 (30) 02:44 (22) 05:07 (41) 03:10 (27) 00:52 (5) Per Ljung Stockholms OK
        04:05 (17) 06:01 (16) 13:28 (23) 16:07 (24) 18:33 (22) 19:46 (22) 27:11 (20) 28:32 (22) 35:15 (21) 38:12 (23) 40:34 (23) 44:36 (23) 53:11 (26) 55:55 (26) 61:02 (26) 64:12 (26) 65:04 (26)        
28 Claes Andersson Klubblös 67:07 05:02 (31) 02:26 (33) 09:39 (37) 02:47 (38) 02:51 (33) 01:30 (34) 09:19 (37) 01:07 (23) 05:41 (13) 02:29 (31) 02:27 (34) 04:09 (32) 08:03 (25) 02:48 (26) 02:53 (20) 02:41 (15) 01:15 (34) Claes Andersson Klubblös
        05:02 (31) 07:28 (31) 17:07 (35) 19:54 (36) 22:45 (35) 24:15 (35) 33:34 (36) 34:41 (35) 40:22 (30) 42:51 (31) 45:18 (31) 49:27 (31) 57:30 (29) 60:18 (29) 63:11 (27) 65:52 (27) 67:07 (27)        
29 Lars Segerman Skarpnäcks OL 67:52 04:44 (27) 02:32 (36) 08:10 (31) 02:37 (35) 02:36 (28) 01:26 (30) 08:22 (31) 01:16 (30) 06:32 (26) 02:05 (25) 02:34 (37) 04:26 (38) 09:25 (33) 03:11 (38) 03:20 (26) 03:25 (32) 01:11 (29) Lars Segerman Skarpnäcks OL
        04:44 (27) 07:16 (30) 15:26 (30) 18:03 (30) 20:39 (30) 22:05 (30) 30:27 (28) 31:43 (29) 38:15 (27) 40:20 (28) 42:54 (28) 47:20 (28) 56:45 (28) 59:56 (28) 63:16 (28) 66:41 (28) 67:52 (28)        
30 Nicklas Doyle Skarpnäcks OL 68:01 04:40 (26) 02:17 (30) 09:14 (33) 03:11 (40) 02:19 (16) 01:21 (28) 08:45 (34) 01:21 (35) 06:16 (23) 02:07 (27) 02:27 (34) 03:59 (23) 08:42 (31) 02:59 (35) 03:39 (31) 03:35 (35) 01:09 (25) Nicklas Doyle Skarpnäcks OL
        04:40 (26) 06:57 (28) 16:11 (33) 19:22 (33) 21:41 (32) 23:02 (32) 31:47 (31) 33:08 (31) 39:24 (29) 41:31 (29) 43:58 (29) 47:57 (29) 56:39 (27) 59:38 (27) 63:17 (29) 66:52 (29) 68:01 (29)        
31 Anders Mattsson OK Älvsjö-Örby 68:58 06:35 (40) 01:52 (14) 07:39 (28) 02:03 (24) 02:13 (13) 01:13 (22) 11:55 (42) 01:13 (28) 05:54 (18) 01:39 (9) 01:59 (23) 04:06 (29) 10:04 (34) 02:31 (13) 03:38 (30) 03:08 (26) 01:16 (37) Anders Mattsson OK Älvsjö-Örby
        06:35 (40) 08:27 (37) 16:06 (32) 18:09 (31) 20:22 (29) 21:35 (28) 33:30 (35) 34:43 (36) 40:37 (31) 42:16 (30) 44:15 (30) 48:21 (30) 58:25 (31) 60:56 (30) 64:34 (31) 67:42 (30) 68:58 (30)        
32 Henrik Sjögren Haninge SOK 69:44 04:32 (25) 01:44 (7) 09:21 (35) 01:40 (5) 02:08 (11) 01:01 (8) 07:05 (23) 01:03 (17) 05:56 (19) 03:14 (39) 01:40 (6) 03:23 (9) 15:56 (43) 02:49 (28) 02:40 (9) 04:44 (42) 00:48 (3) Henrik Sjögren Haninge SOK
        04:32 (25) 06:16 (20) 15:37 (31) 17:17 (28) 19:25 (24) 20:26 (24) 27:31 (23) 28:34 (23) 34:30 (18) 37:44 (22) 39:24 (21) 42:47 (19) 58:43 (32) 61:32 (31) 64:12 (30) 68:56 (32) 69:44 (31)        
33 Elias Röstin Söders-Tyresö 69:47 04:57 (29) 01:50 (13) 06:49 (22) 02:05 (26) 02:22 (19) 01:11 (18) 06:48 (19) 01:11 (27) 15:14 (41) 01:42 (11) 02:25 (31) 03:34 (15) 08:00 (24) 03:39 (40) 03:44 (33) 03:05 (25) 01:11 (30) Elias Röstin Söders-Tyresö
        04:57 (29) 06:47 (26) 13:36 (24) 15:41 (20) 18:03 (20) 19:14 (20) 26:02 (19) 27:13 (19) 42:27 (34) 44:09 (32) 46:34 (32) 50:08 (32) 58:08 (30) 61:47 (32) 65:31 (32) 68:36 (31) 69:47 (32)        
34 Erik Viklund Rånäs OK 71:25 04:09 (20) 02:13 (28) 06:43 (21) 02:44 (37) 02:30 (25) 01:21 (28) 07:52 (29) 01:26 (39) 13:49 (40) 02:09 (28) 02:27 (34) 04:08 (31) 08:13 (26) 02:34 (17) 05:06 (40) 02:55 (21) 01:06 (20) Erik Viklund Rånäs OK
        04:09 (20) 06:22 (23) 13:05 (19) 15:49 (21) 18:19 (21) 19:40 (21) 27:32 (24) 28:58 (25) 42:47 (36) 44:56 (33) 47:23 (33) 51:31 (33) 59:44 (33) 62:18 (33) 67:24 (33) 70:19 (33) 71:25 (33)        
35 Emil Wipp Järla Orientering 73:16 08:56 (43) 01:54 (17) 12:10 (40) 01:42 (8) 02:24 (21) 01:12 (20) 09:12 (36) 01:18 (32) 08:11 (31) 02:39 (34) 02:14 (27) 03:48 (20) 08:14 (27) 02:44 (22) 02:46 (15) 02:56 (22) 00:56 (12) Emil Wipp Järla Orientering
        08:56 (43) 10:50 (43) 23:00 (41) 24:42 (41) 27:06 (40) 28:18 (40) 37:30 (39) 38:48 (39) 46:59 (37) 49:38 (37) 51:52 (37) 55:40 (37) 63:54 (37) 66:38 (37) 69:24 (34) 72:20 (34) 73:16 (34)        
36 Hanna Röstin Söders-Tyresö 74:03 04:26 (24) 02:26 (33) 06:34 (19) 03:09 (39) 02:59 (35) 01:38 (38) 10:58 (41) 01:24 (37) 08:57 (35) 02:52 (36) 02:47 (40) 04:45 (40) 10:07 (35) 02:58 (34) 03:37 (29) 03:11 (28) 01:15 (35) Hanna Röstin Söders-Tyresö
        04:26 (24) 06:52 (27) 13:26 (22) 16:35 (25) 19:34 (25) 21:12 (26) 32:10 (32) 33:34 (33) 42:31 (35) 45:23 (34) 48:10 (34) 52:55 (35) 63:02 (34) 66:00 (34) 69:37 (35) 72:48 (35) 74:03 (35)        
37 Frank Steiner Järfälla OK 75:14 05:33 (35) 02:35 (37) 09:17 (34) 02:18 (30) 02:41 (32) 01:31 (35) 08:23 (32) 01:17 (31) 08:13 (32) 04:20 (42) 02:24 (30) 04:23 (36) 10:36 (40) 03:02 (36) 03:50 (35) 03:41 (37) 01:10 (27) Frank Steiner Järfälla OK
        05:33 (35) 08:08 (34) 17:25 (36) 19:43 (34) 22:24 (33) 23:55 (34) 32:18 (34) 33:35 (34) 41:48 (32) 46:08 (36) 48:32 (36) 52:55 (35) 63:31 (35) 66:33 (36) 70:23 (37) 74:04 (36) 75:14 (36)        
37 Anton Silier Järfälla OK 75:14 05:29 (34) 02:35 (37) 09:21 (35) 02:20 (31) 02:40 (31) 01:26 (30) 08:24 (33) 01:13 (28) 08:21 (33) 04:15 (41) 02:25 (31) 04:23 (36) 10:40 (41) 02:57 (32) 03:50 (35) 03:47 (39) 01:08 (23) Anton Silier Järfälla OK
        05:29 (34) 08:04 (33) 17:25 (36) 19:45 (35) 22:25 (34) 23:51 (33) 32:15 (33) 33:28 (32) 41:49 (33) 46:04 (35) 48:29 (35) 52:52 (34) 63:32 (36) 66:29 (35) 70:19 (36) 74:06 (37) 75:14 (36)        
39 Reijo Korhonen Haninge SOK 84:16 06:41 (41) 02:39 (39) 14:15 (42) 02:02 (23) 03:28 (41) 01:35 (36) 10:08 (39) 01:27 (40) 07:25 (30) 03:42 (40) 02:53 (41) 05:01 (41) 05:52 (8) 03:38 (39) 07:42 (43) 04:30 (41) 01:18 (38) Reijo Korhonen Haninge SOK
        06:41 (41) 09:20 (42) 23:35 (42) 25:37 (42) 29:05 (42) 30:40 (43) 40:48 (42) 42:15 (42) 49:40 (39) 53:22 (38) 56:15 (39) 61:16 (39) 67:08 (38) 70:46 (38) 78:28 (38) 82:58 (38) 84:16 (38)        
40 Mats Sandin Haninge SOK 84:47 06:01 (37) 02:49 (42) 13:15 (41) 02:31 (34) 03:27 (39) 01:50 (40) 09:02 (35) 01:27 (40) 08:30 (34) 04:30 (43) 02:43 (39) 05:05 (42) 10:30 (39) 03:55 (42) 03:46 (34) 03:52 (40) 01:34 (41) Mats Sandin Haninge SOK
        06:01 (37) 08:50 (38) 22:05 (40) 24:36 (40) 28:03 (41) 29:53 (41) 38:55 (41) 40:22 (40) 48:52 (38) 53:22 (38) 56:05 (38) 61:10 (38) 71:40 (39) 75:35 (39) 79:21 (39) 83:13 (39) 84:47 (39)        
41 Anders Lavfors Centrum OK 88:28 06:34 (39) 02:23 (31) 07:31 (27) 02:30 (33) 06:40 (43) 01:28 (33) 07:46 (27) 01:24 (37) 19:53 (43) 02:19 (29) 03:00 (42) 04:12 (34) 10:27 (38) 02:57 (32) 04:11 (39) 03:33 (34) 01:40 (42) Anders Lavfors Centrum OK
        06:34 (39) 08:57 (39) 16:28 (34) 18:58 (32) 25:38 (37) 27:06 (37) 34:52 (37) 36:16 (37) 56:09 (43) 58:28 (43) 61:28 (43) 65:40 (43) 76:07 (42) 79:04 (42) 83:15 (41) 86:48 (40) 88:28 (40)        
42 Hans Christian Höie Skogsluffarna 89:32 05:04 (32) 02:28 (35) 07:24 (25) 07:33 (43) 03:10 (36) 01:27 (32) 08:15 (30) 01:38 (42) 18:20 (42) 02:06 (26) 02:35 (38) 04:18 (35) 10:24 (37) 03:09 (37) 06:52 (42) 03:38 (36) 01:11 (30) Hans Christian Höie Skogsluffarna
        05:04 (32) 07:32 (32) 14:56 (28) 22:29 (38) 25:39 (38) 27:06 (37) 35:21 (38) 36:59 (38) 55:19 (42) 57:25 (41) 00:00 (41) 64:18 (40) 74:42 (41) 77:51 (40) 84:43 (43) 88:21 (42) 89:32 (41)        
43 Eric Huijsers Hammarby IF OF 89:33 06:09 (38) 02:48 (41) 09:52 (38) 04:01 (41) 03:10 (36) 01:36 (37) 10:51 (40) 02:08 (43) 12:13 (39) 02:50 (35) 03:04 (43) 05:42 (43) 12:40 (42) 03:46 (41) 03:41 (32) 03:42 (38) 01:20 (39) Eric Huijsers Hammarby IF OF
        06:09 (38) 08:57 (39) 18:49 (38) 22:50 (39) 26:00 (39) 27:36 (39) 38:27 (40) 40:35 (41) 52:48 (40) 55:38 (40) 58:42 (40) 64:24 (41) 77:04 (43) 80:50 (43) 84:31 (42) 88:13 (41) 89:33 (42)        
44 Henrik Hellborg Centrum OK 91:06 05:38 (36) 02:46 (40) 15:30 (43) 02:00 (22) 03:27 (39) 01:12 (20) 12:37 (43) 01:09 (24) 10:53 (37) 03:05 (38) 02:18 (28) 04:09 (32) 07:55 (23) 06:21 (43) 03:35 (28) 07:23 (43) 01:08 (23) Henrik Hellborg Centrum OK
        05:38 (36) 08:24 (36) 23:54 (43) 25:54 (43) 29:21 (43) 30:33 (42) 43:10 (43) 44:19 (43) 55:12 (41) 58:17 (42) 60:35 (42) 64:44 (42) 72:39 (40) 79:00 (41) 82:35 (40) 89:58 (43) 91:06 (43)        
- Johan Forsstedt Söders-Tyresö 50:17 01:27   04:22   03:04   03:04   02:12   02:44   02:03   04:21   03:30   03:02   07:16   04:31   03:05   04:10   00:32       00:54   Johan Forsstedt Söders-Tyresö
        01:27   05:49   08:53   11:57   14:09   16:53   18:56   23:17   26:47   29:49   37:05   41:36   44:41   48:51   49:23       50:17          
- Kristina Tedhamre Snättringe SK 71:57 04:20   02:10   07:21   02:13   45:15   11:39   11:39   01:07   12:13   01:54   02:17   04:30   118:07   03:21   03:21   03:18       Kristina Tedhamre Snättringe SK
        04:20   06:30   13:51   16:04   61:19   71:57   71:57   71:57   71:57   71:57   71:57   71:57   71:57   71:57   71:57   71:57   Ej tid  ----->          
                                                                               
                                                                               
Plac Bana B - 5,1 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11                       Mål   Bana B - 5,1 km Klubb
1 Casper Giding Kamrat och IF KIF 32:03 03:23 (1) 06:51 (1) 01:50 (1) 01:03 (1) 05:13 (1) 00:58 (1) 03:26 (1) 01:35 (2) 01:37 (2) 02:13 (2) 02:23 (1)                     01:31 (10) Casper Giding Kamrat och IF KIF
        03:23 (1) 10:14 (1) 12:04 (1) 13:07 (1) 18:20 (1) 19:18 (1) 22:44 (1) 24:19 (1) 25:56 (1) 28:09 (1) 30:32 (1)                     32:03 (1)      
2 Ulf Persson IFK Enskede 36:58 03:40 (2) 08:12 (2) 02:09 (2) 01:10 (4) 05:57 (2) 01:10 (8) 03:41 (2) 02:07 (8) 02:06 (9) 02:29 (4) 02:51 (4)                     01:26 (6) Ulf Persson IFK Enskede
        03:40 (2) 11:52 (2) 14:01 (2) 15:11 (2) 21:08 (2) 22:18 (2) 25:59 (2) 28:06 (2) 30:12 (2) 32:41 (2) 35:32 (2)                     36:58 (2)      
3 Carl-Johan Thorell OK Ravinen 40:56 04:12 (3) 09:17 (4) 02:11 (4) 01:07 (2) 08:20 (20) 01:04 (5) 04:03 (5) 02:04 (7) 01:46 (4) 02:28 (3) 03:00 (6)                     01:24 (4) Carl-Johan Thorell OK Ravinen
        04:12 (3) 13:29 (4) 15:40 (3) 16:47 (3) 25:07 (3) 26:11 (3) 30:14 (3) 32:18 (3) 34:04 (3) 36:32 (3) 39:32 (3)                     40:56 (3)      
4 Noel Waldenfjord Järfälla OK 44:07 04:42 (13) 13:36 (38) 02:09 (2) 01:20 (11) 06:52 (5) 01:00 (2) 05:11 (22) 01:27 (1) 01:45 (3) 02:12 (1) 02:39 (2)                     01:14 (1) Noel Waldenfjord Järfälla OK
        04:42 (13) 18:18 (25) 20:27 (18) 21:47 (17) 28:39 (11) 29:39 (9) 34:50 (10) 36:17 (8) 38:02 (7) 40:14 (5) 42:53 (4)                     44:07 (4)      
5 Alexander Käll Tumba-Mälarhöjden OK 44:24 04:27 (9) 13:37 (39) 02:21 (6) 01:12 (6) 06:31 (3) 01:31 (33) 03:51 (3) 02:01 (4) 01:35 (1) 02:43 (8) 03:05 (9)                     01:30 (9) Alexander Käll Tumba-Mälarhöjden OK
        04:27 (9) 18:04 (24) 20:25 (17) 21:37 (16) 28:08 (9) 29:39 (9) 33:30 (7) 35:31 (6) 37:06 (4) 39:49 (4) 42:54 (5)                     44:24 (5)      
6 Anna Dahlgren-Rosén Järla Orientering 45:30 05:34 (32) 10:15 (6) 02:52 (19) 01:22 (13) 07:41 (13) 01:17 (19) 05:02 (19) 02:21 (18) 01:59 (6) 02:50 (14) 02:48 (3)                     01:29 (7) Anna Dahlgren-Rosén Järla Orientering
        05:34 (32) 15:49 (8) 18:41 (9) 20:03 (7) 27:44 (7) 29:01 (7) 34:03 (8) 36:24 (9) 38:23 (9) 41:13 (9) 44:01 (6)                     45:30 (6)      
7 Rebecca Waldenfjord Järfälla OK 45:33 04:14 (4) 12:13 (20) 02:12 (5) 01:27 (30) 06:52 (5) 01:01 (3) 05:18 (24) 02:52 (41) 02:01 (7) 02:43 (8) 03:18 (16)                     01:22 (3) Rebecca Waldenfjord Järfälla OK
        04:14 (4) 16:27 (12) 18:39 (8) 20:06 (9) 26:58 (5) 27:59 (5) 33:17 (6) 36:09 (7) 38:10 (8) 40:53 (7) 44:11 (7)                     45:33 (7)      
8 Anders Käll Tumba-Mälarhöjden OK 46:58 04:24 (8) 15:04 (43) 02:23 (7) 01:16 (9) 07:15 (8) 01:19 (21) 04:01 (4) 02:03 (6) 01:50 (5) 02:39 (6) 03:07 (11)                     01:37 (18) Anders Käll Tumba-Mälarhöjden OK
        04:24 (8) 19:28 (39) 21:51 (29) 23:07 (28) 30:22 (17) 31:41 (15) 35:42 (13) 37:45 (11) 39:35 (11) 42:14 (10) 45:21 (8)                     46:58 (8)      
9 Rolf Karlsson Järla Orientering 47:32 05:05 (22) 10:48 (11) 02:44 (15) 01:26 (26) 08:34 (22) 01:15 (16) 04:47 (12) 02:23 (23) 02:26 (24) 03:02 (19) 03:14 (14)                     01:48 (27) Rolf Karlsson Järla Orientering
        05:05 (22) 15:53 (9) 18:37 (7) 20:03 (7) 28:37 (10) 29:52 (11) 34:39 (9) 37:02 (10) 39:28 (10) 42:30 (11) 45:44 (9)                     47:32 (9)      
10 Patrik Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 48:14 04:19 (5) 09:51 (5) 02:25 (8) 01:22 (13) 07:37 (12) 01:19 (21) 04:54 (15) 03:35 (50) 02:19 (16) 02:49 (12) 06:08 (51)                     01:36 (14) Patrik Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK
        04:19 (5) 14:10 (5) 16:35 (4) 17:57 (4) 25:34 (4) 26:53 (4) 31:47 (4) 35:22 (4) 37:41 (5) 40:30 (6) 46:38 (10)                     48:14 (10)      
11 Johan Forsstedt Söder 48:22 05:44 (36) 13:11 (31) 02:35 (12) 01:16 (9) 07:49 (15) 01:08 (7) 04:43 (9) 02:01 (4) 02:29 (28) 02:41 (7) 03:31 (21)                     01:14 (1) Johan Forsstedt Söder
        05:44 (36) 18:55 (32) 21:30 (26) 22:46 (26) 30:35 (19) 31:43 (17) 36:26 (15) 38:27 (14) 40:56 (14) 43:37 (14) 47:08 (12)                     48:22 (11)      
12 Björn Reger Söders-Tyresö 48:36 04:47 (16) 10:34 (9) 03:05 (26) 01:25 (22) 08:15 (17) 01:25 (25) 05:54 (35) 02:36 (30) 02:11 (13) 03:05 (23) 03:26 (17)                     01:53 (33) Björn Reger Söders-Tyresö
        04:47 (16) 15:21 (6) 18:26 (5) 19:51 (5) 28:06 (8) 29:31 (8) 35:25 (11) 38:01 (12) 40:12 (12) 43:17 (13) 46:43 (11)                     48:36 (12)      
13 Mattias Berglund Bromma-Vällingby SOK 49:25 05:39 (35) 12:40 (25) 02:57 (23) 01:24 (17) 07:29 (10) 01:33 (34) 05:22 (28) 02:37 (33) 02:19 (16) 02:44 (10) 03:09 (12)                     01:32 (11) Mattias Berglund Bromma-Vällingby SOK
        05:39 (35) 18:19 (26) 21:16 (25) 22:40 (24) 30:09 (15) 31:42 (16) 37:04 (17) 39:41 (18) 42:00 (17) 44:44 (17) 47:53 (13)                     49:25 (13)      
14 Christian Olsson OK Ravinen 49:31 04:29 (11) 12:32 (23) 02:35 (12) 01:26 (26) 08:17 (18) 01:28 (30) 05:06 (20) 02:44 (40) 02:31 (30) 02:55 (16) 03:59 (32)                     01:29 (7) Christian Olsson OK Ravinen
        04:29 (11) 17:01 (16) 19:36 (12) 21:02 (12) 29:19 (13) 30:47 (13) 35:53 (14) 38:37 (15) 41:08 (15) 44:03 (15) 48:02 (15)                     49:31 (14)      
15 Lars Greilert Haninge SOK 49:33 04:23 (7) 08:53 (3) 05:17 (51) 01:24 (17) 07:22 (9) 01:15 (16) 04:39 (8) 02:16 (12) 02:31 (30) 03:00 (18) 07:00 (53)                     01:33 (13) Lars Greilert Haninge SOK
        04:23 (7) 13:16 (3) 18:33 (6) 19:57 (6) 27:19 (6) 28:34 (6) 33:13 (5) 35:29 (5) 38:00 (6) 41:00 (8) 48:00 (14)                     49:33 (15)      
16 Torbjörn Persson Nässjö OK 49:48 04:46 (15) 11:07 (12) 02:59 (25) 01:44 (43) 10:35 (41) 01:14 (13) 04:16 (6) 02:19 (14) 02:25 (21) 02:59 (17) 03:38 (23)                     01:46 (25) Torbjörn Persson Nässjö OK
        04:46 (15) 15:53 (9) 18:52 (10) 20:36 (11) 31:11 (23) 32:25 (22) 36:41 (16) 39:00 (16) 41:25 (16) 44:24 (16) 48:02 (15)                     49:48 (16)      
17 Daniel Elenius Centrum OK 50:22 04:28 (10) 11:54 (18) 09:03 (57) 01:28 (32) 06:43 (4) 01:05 (6) 04:46 (11) 01:46 (3) 02:08 (10) 02:36 (5) 03:01 (7)                     01:24 (4) Daniel Elenius Centrum OK
        04:28 (10) 16:22 (11) 25:25 (46) 26:53 (43) 33:36 (32) 34:41 (32) 39:27 (29) 41:13 (24) 43:21 (23) 45:57 (20) 48:58 (17)                     50:22 (17)      
18 Pär Dahlström Tullinge SK 51:13 05:17 (30) 10:30 (7) 03:19 (34) 01:25 (22) 08:31 (21) 01:27 (29) 06:42 (46) 02:20 (17) 02:40 (36) 03:09 (27) 03:46 (25)                     02:07 (45) Pär Dahlström Tullinge SK
        05:17 (30) 15:47 (7) 19:06 (11) 20:31 (10) 29:02 (12) 30:29 (12) 37:11 (19) 39:31 (17) 42:11 (18) 45:20 (18) 49:06 (18)                     51:13 (18)      
19 Tommy Lindberg Haninge SOK 51:26 04:45 (14) 13:16 (33) 02:56 (22) 01:26 (26) 08:56 (25) 01:28 (30) 04:53 (14) 02:27 (25) 02:14 (14) 03:09 (27) 04:12 (37)                     01:44 (22) Tommy Lindberg Haninge SOK
        04:45 (14) 18:01 (22) 20:57 (22) 22:23 (22) 31:19 (26) 32:47 (26) 37:40 (20) 40:07 (20) 42:21 (19) 45:30 (19) 49:42 (19)                     51:26 (19)      
20 Tom Svensson Hammarby IF OF 51:33 05:02 (21) 12:14 (21) 02:42 (14) 01:20 (11) 09:12 (30) 01:34 (36) 06:26 (44) 02:28 (26) 02:22 (19) 03:21 (30) 03:02 (8)                     01:50 (30) Tom Svensson Hammarby IF OF
        05:02 (21) 17:16 (17) 19:58 (14) 21:18 (13) 30:30 (18) 32:04 (19) 38:30 (24) 40:58 (22) 43:20 (22) 46:41 (22) 49:43 (20)                     51:33 (20)      
21 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 52:04 05:11 (26) 11:36 (14) 03:12 (30) 01:35 (38) 08:47 (24) 01:26 (27) 05:22 (28) 02:38 (36) 03:01 (44) 03:25 (31) 03:46 (25)                     02:05 (44) Christer Nordström OK Älvsjö-Örby
        05:11 (26) 16:47 (14) 19:59 (15) 21:34 (15) 30:21 (16) 31:47 (18) 37:09 (18) 39:47 (19) 42:48 (21) 46:13 (21) 49:59 (21)                     52:04 (21)      
22 Lars Gerhard Attsunda 52:19 05:16 (28) 12:42 (26) 02:49 (18) 01:22 (13) 08:40 (23) 01:34 (36) 06:24 (43) 02:28 (26) 02:28 (26) 03:39 (35) 03:13 (13)                     01:44 (22) Lars Gerhard Attsunda
        05:16 (28) 17:58 (21) 20:47 (21) 22:09 (20) 30:49 (20) 32:23 (21) 38:47 (25) 41:15 (25) 43:43 (25) 47:22 (24) 50:35 (22)                     52:19 (22)      
23 Samuel Henriksson Skarpnäcks OL 52:48 04:36 (12) 12:54 (29) 04:16 (48) 01:30 (34) 07:50 (16) 01:25 (25) 05:19 (25) 02:37 (33) 02:10 (11) 04:24 (47) 03:48 (27)                     01:59 (40) Samuel Henriksson Skarpnäcks OL
        04:36 (12) 17:30 (18) 21:46 (28) 23:16 (29) 31:06 (22) 32:31 (23) 37:50 (21) 40:27 (21) 42:37 (20) 47:01 (23) 50:49 (23)                     52:48 (23)      
24 Marita Axelsson OK Ravinen 52:49 06:13 (47) 15:09 (44) 02:55 (21) 01:31 (37) 07:31 (11) 01:14 (13) 05:01 (18) 02:22 (19) 02:19 (16) 03:08 (26) 03:29 (20)                     01:57 (39) Marita Axelsson OK Ravinen
        06:13 (47) 21:22 (48) 24:17 (42) 25:48 (40) 33:19 (30) 34:33 (31) 39:34 (30) 41:56 (28) 44:15 (28) 47:23 (25) 50:52 (24)                     52:49 (24)      
25 Peter Axelsson OK Ravinen 53:08 05:09 (25) 15:43 (47) 02:32 (9) 01:09 (3) 09:21 (31) 01:01 (3) 05:29 (32) 02:11 (10) 02:18 (15) 03:11 (29) 03:27 (19)                     01:37 (18) Peter Axelsson OK Ravinen
        05:09 (25) 20:52 (46) 23:24 (36) 24:33 (33) 33:54 (33) 34:55 (33) 40:24 (31) 42:35 (30) 44:53 (30) 48:04 (27) 51:31 (25)                     53:08 (25)      
26 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 53:38 06:10 (45) 11:43 (17) 02:46 (16) 01:25 (22) 09:11 (29) 01:36 (38) 05:38 (33) 02:38 (36) 02:30 (29) 04:27 (50) 03:40 (24)                     01:54 (35) Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby
        06:10 (45) 17:53 (20) 20:39 (19) 22:04 (18) 31:15 (25) 32:51 (27) 38:29 (23) 41:07 (23) 43:37 (24) 48:04 (27) 51:44 (26)                     53:38 (26)      
27 Catolin Svensson Haninge 53:52 07:58 (55) 10:35 (10) 02:32 (9) 01:11 (5) 07:48 (14) 01:13 (11) 04:20 (7) 02:36 (30) 02:10 (11) 02:49 (12) 09:08 (57)                     01:32 (11) Catolin Svensson Haninge
        07:58 (55) 18:33 (31) 21:05 (23) 22:16 (21) 30:04 (14) 31:17 (14) 35:37 (12) 38:13 (13) 40:23 (13) 43:12 (12) 52:20 (27)                     53:52 (27)      
28 Anna Maria Roubert Ravinen 54:44 04:21 (6) 16:31 (49) 02:46 (16) 01:13 (8) 07:10 (7) 01:10 (8) 04:48 (13) 05:18 (57) 02:57 (42) 02:47 (11) 03:50 (29)                     01:53 (33) Anna Maria Roubert Ravinen
        04:21 (6) 20:52 (46) 23:38 (38) 24:51 (34) 32:01 (28) 33:11 (28) 37:59 (22) 43:17 (31) 46:14 (31) 49:01 (30) 52:51 (28)                     54:44 (28)      
29 Elina Johnsson Centrum OK 55:11 04:51 (17) 15:35 (46) 02:34 (11) 01:12 (6) 09:01 (26) 01:18 (20) 07:48 (50) 02:10 (9) 02:05 (8) 03:07 (24) 03:49 (28)                     01:41 (21) Elina Johnsson Centrum OK
        04:51 (17) 20:26 (43) 23:00 (33) 24:12 (32) 33:13 (29) 34:31 (29) 42:19 (33) 44:29 (32) 46:34 (32) 49:41 (31) 53:30 (29)                     55:11 (29)      
30 Johanna Sundström Järla Orientering 55:59 05:16 (28) 13:12 (32) 06:00 (53) 01:30 (34) 10:05 (37) 01:14 (13) 06:23 (42) 02:29 (28) 02:25 (21) 02:54 (15) 02:54 (5)                     01:37 (17) Johanna Sundström Järla Orientering
        05:16 (28) 18:28 (28) 24:28 (44) 25:58 (42) 36:03 (39) 37:17 (38) 43:40 (39) 46:09 (39) 48:34 (39) 51:28 (37) 54:22 (31)                     55:59 (30)      
31 Åsa Lindh Sundbybergs IK 56:00 07:31 (53) 10:31 (8) 03:12 (30) 01:22 (13) 10:43 (43) 01:13 (11) 04:45 (10) 02:43 (39) 02:25 (21) 06:53 (57) 03:06 (10)                     01:36 (15) Åsa Lindh Sundbybergs IK
        07:31 (53) 18:02 (23) 21:14 (24) 22:36 (23) 33:19 (30) 34:32 (30) 39:17 (28) 42:00 (29) 44:25 (29) 51:18 (35) 54:24 (32)                     56:00 (31)      
32 Annika Lundström Sundbybergs IK 56:15 05:47 (38) 13:17 (34) 04:53 (49) 01:40 (41) 09:21 (31) 01:33 (34) 05:06 (20) 03:04 (45) 02:28 (26) 03:26 (32) 03:33 (22)                     02:07 (45) Annika Lundström Sundbybergs IK
        05:47 (38) 19:04 (35) 23:57 (40) 25:37 (39) 34:58 (35) 36:31 (35) 41:37 (32) 44:41 (33) 47:09 (33) 50:35 (34) 54:08 (30)                     56:15 (32)      
33 Helena Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 56:30 06:00 (41) 12:28 (22) 03:09 (28) 01:29 (33) 08:19 (19) 01:20 (23) 06:12 (37) 02:25 (24) 02:37 (34) 04:54 (53) 05:37 (50)                     02:00 (41) Helena Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK
        06:00 (41) 18:28 (28) 21:37 (27) 23:06 (27) 31:25 (27) 32:45 (25) 38:57 (27) 41:22 (26) 43:59 (26) 48:53 (29) 54:30 (33)                     56:30 (33)      
34 Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 56:38 06:06 (43) 11:40 (15) 02:54 (20) 01:26 (26) 09:07 (27) 01:21 (24) 06:13 (38) 02:36 (30) 02:50 (38) 03:39 (35) 06:51 (52)                     01:55 (37) Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK
        06:06 (43) 17:46 (19) 20:40 (20) 22:06 (19) 31:13 (24) 32:34 (24) 38:47 (25) 41:23 (27) 44:13 (27) 47:52 (26) 54:43 (34)                     56:38 (34)      
35 Peter Wipp Järla Orientering 57:16 05:35 (33) 13:30 (37) 02:58 (24) 01:25 (22) 12:35 (52) 01:39 (40) 04:54 (15) 02:19 (14) 02:39 (35) 04:05 (44) 03:51 (30)                     01:46 (25) Peter Wipp Järla Orientering
        05:35 (33) 19:05 (36) 22:03 (30) 23:28 (30) 36:03 (39) 37:42 (39) 42:36 (36) 44:55 (35) 47:34 (36) 51:39 (38) 55:30 (35)                     57:16 (35)      
36 Clas-Göran Herrgård Täby OK 58:57 05:37 (34) 11:08 (13) 03:06 (27) 02:52 (55) 11:14 (46) 01:43 (42) 08:03 (51) 02:32 (29) 03:04 (48) 03:37 (33) 03:51 (30)                     02:10 (48) Clas-Göran Herrgård Täby OK
        05:37 (34) 16:45 (13) 19:51 (13) 22:43 (25) 33:57 (34) 35:40 (34) 43:43 (40) 46:15 (40) 49:19 (40) 52:56 (40) 56:47 (37)                     58:57 (36)      
37 Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 59:20 05:47 (38) 14:56 (41) 03:43 (40) 01:27 (30) 12:28 (50) 01:36 (38) 05:24 (30) 02:19 (14) 02:33 (32) 03:02 (19) 04:16 (39)                     01:49 (29) Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK
        05:47 (38) 20:43 (44) 24:26 (43) 25:53 (41) 38:21 (45) 39:57 (44) 45:21 (43) 47:40 (43) 50:13 (42) 53:15 (41) 57:31 (38)                     59:20 (37)      
38 Jan Lindgren OK Södertörn 59:21 07:46 (54) 11:59 (19) 05:03 (50) 02:07 (47) 10:12 (39) 01:11 (10) 04:58 (17) 02:38 (36) 02:33 (32) 03:46 (39) 04:04 (34)                     03:04 (56) Jan Lindgren OK Södertörn
        07:46 (54) 19:45 (40) 24:48 (45) 26:55 (44) 37:07 (43) 38:18 (43) 43:16 (38) 45:54 (38) 48:27 (38) 52:13 (39) 56:17 (36)                     59:21 (38)      
39 Anders Larsson Skarpnäcks OL 60:34 06:23 (48) 13:01 (30) 03:37 (38) 02:22 (52) 11:07 (45) 01:45 (43) 06:10 (36) 02:57 (43) 02:43 (37) 03:49 (41) 04:27 (46)                     02:13 (50) Anders Larsson Skarpnäcks OL
        06:23 (48) 19:24 (37) 23:01 (34) 25:23 (37) 36:30 (42) 38:15 (42) 44:25 (42) 47:22 (42) 50:05 (41) 53:54 (42) 58:21 (39)                     60:34 (39)      
40 Magnus Ericson Järla Orientering 60:38 06:00 (41) 12:32 (23) 07:29 (55) 02:07 (47) 10:10 (38) 01:48 (44) 05:39 (34) 02:22 (19) 03:02 (46) 04:09 (46) 03:26 (17)                     01:54 (35) Magnus Ericson Järla Orientering
        06:00 (41) 18:32 (30) 26:01 (47) 28:08 (45) 38:18 (44) 40:06 (45) 45:45 (44) 48:07 (44) 51:09 (44) 55:18 (44) 58:44 (40)                     60:38 (40)      
41 Emilia Engen Ravinen 60:56 05:01 (20) 15:00 (42) 03:34 (37) 01:30 (34) 10:37 (42) 01:26 (27) 05:24 (30) 02:17 (13) 02:27 (25) 03:07 (24) 08:57 (56)                     01:36 (14) Emilia Engen Ravinen
        05:01 (20) 20:01 (41) 23:35 (37) 25:05 (36) 35:42 (36) 37:08 (36) 42:32 (34) 44:49 (34) 47:16 (34) 50:23 (32) 59:20 (43)                     60:56 (41)      
42 Camilla Engel OK Ravinen 61:04 04:58 (19) 15:25 (45) 03:15 (33) 01:24 (17) 10:43 (43) 01:28 (30) 05:21 (26) 02:22 (19) 02:24 (20) 03:04 (22) 08:52 (55)                     01:48 (27) Camilla Engel OK Ravinen
        04:58 (19) 20:23 (42) 23:38 (38) 25:02 (35) 35:45 (37) 37:13 (37) 42:34 (35) 44:56 (36) 47:20 (35) 50:24 (33) 59:16 (42)                     61:04 (42)      
43 Marie Malmborg Söders-Tyresö 61:26 04:53 (18) 13:27 (35) 04:12 (47) 01:24 (17) 12:10 (49) 01:52 (46) 05:16 (23) 02:15 (11) 02:53 (40) 03:03 (21) 07:58 (54)                     02:03 (43) Marie Malmborg Söders-Tyresö
        04:53 (18) 18:20 (27) 22:32 (31) 23:56 (31) 36:06 (41) 37:58 (41) 43:14 (37) 45:29 (37) 48:22 (37) 51:25 (36) 59:23 (44)                     61:26 (43)      
44 Jan Lindh Sundbybergs IK 61:35 05:55 (40) 13:29 (36) 03:38 (39) 02:32 (54) 10:21 (40) 01:56 (48) 06:32 (45) 02:56 (42) 03:30 (53) 04:25 (49) 04:13 (38)                     02:08 (47) Jan Lindh Sundbybergs IK
        05:55 (40) 19:24 (37) 23:02 (35) 25:34 (38) 35:55 (38) 37:51 (40) 44:23 (41) 47:19 (41) 50:49 (43) 55:14 (43) 59:27 (45)                     61:35 (44)      
45 Gustaf Ericson Järla Orientering 61:48 06:10 (45) 12:46 (27) 07:07 (54) 02:30 (53) 09:59 (36) 02:00 (50) 05:21 (26) 02:37 (33) 02:50 (38) 04:24 (47) 03:16 (15)                     02:48 (55) Gustaf Ericson Järla Orientering
        06:10 (45) 18:56 (33) 26:03 (48) 28:33 (49) 38:32 (46) 40:32 (46) 45:53 (45) 48:30 (45) 51:20 (45) 55:44 (45) 59:00 (41)                     61:48 (45)      
46 Ellinor Östervall Tumba-Mälarhöjden OK 65:37 05:08 (24) 11:41 (16) 03:10 (29) 01:24 (17) 09:41 (34) 01:15 (16) 17:12 (57) 02:22 (19) 02:59 (43) 04:38 (51) 04:23 (43)                     01:44 (23) Ellinor Östervall Tumba-Mälarhöjden OK
        05:08 (24) 16:49 (15) 19:59 (15) 21:23 (14) 31:04 (21) 32:19 (20) 49:31 (46) 51:53 (46) 54:52 (46) 59:30 (46) 63:53 (46)                     65:37 (46)      
47 Malte Berggren OK Älvsjö-Örby 67:48 05:11 (26) 17:24 (50) 03:46 (41) 02:06 (46) 12:47 (54) 02:37 (55) 06:17 (40) 03:27 (49) 03:21 (51) 04:39 (52) 04:36 (48)                     01:37 (17) Malte Berggren OK Älvsjö-Örby
        05:11 (26) 22:35 (50) 26:21 (50) 28:27 (46) 41:14 (50) 43:51 (50) 50:08 (48) 53:35 (48) 56:56 (48) 61:35 (48) 66:11 (48)                     67:48 (47)      
48 Lars G Berggren OK Älvsjö-Örby 67:52 05:07 (23) 17:24 (50) 03:47 (42) 02:10 (50) 12:31 (51) 02:49 (57) 06:17 (40) 03:25 (48) 03:01 (44) 04:56 (54) 04:35 (47)                     01:50 (30) Lars G Berggren OK Älvsjö-Örby
        05:07 (23) 22:31 (49) 26:18 (49) 28:28 (47) 40:59 (48) 43:48 (49) 50:05 (47) 53:30 (47) 56:31 (47) 61:27 (47) 66:02 (47)                     67:52 (48)      
49 Johan Karlsten Solna OK 69:17 06:07 (44) 12:51 (28) 03:49 (43) 07:40 (57) 11:35 (48) 01:55 (47) 07:03 (49) 03:47 (51) 03:45 (55) 03:58 (42) 04:23 (43)                     02:24 (51) Johan Karlsten Solna OK
        06:07 (44) 18:58 (34) 22:47 (32) 30:27 (50) 42:02 (51) 43:57 (51) 51:00 (49) 54:47 (49) 58:32 (49) 62:30 (49) 66:53 (49)                     69:17 (49)      
50 Linus Berggren OK Älvsjö-Örby 70:30 05:46 (37) 19:53 (54) 03:14 (32) 02:09 (49) 13:08 (55) 02:23 (53) 06:16 (39) 03:06 (46) 03:17 (50) 05:04 (55) 04:18 (40)                     01:56 (38) Linus Berggren OK Älvsjö-Örby
        05:46 (37) 25:39 (53) 28:53 (52) 31:02 (52) 44:10 (52) 46:33 (52) 52:49 (50) 55:55 (50) 59:12 (50) 64:16 (50) 68:34 (50)                     70:30 (50)      
51 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 71:10 05:28 (31) 26:39 (55) 03:29 (36) 01:40 (41) 09:08 (28) 01:50 (45) 06:55 (47) 03:02 (44) 02:54 (41) 03:47 (40) 04:26 (45)                     01:52 (32) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        05:28 (31) 32:07 (55) 35:36 (55) 37:16 (55) 46:24 (53) 48:14 (53) 55:09 (51) 58:11 (51) 61:05 (51) 64:52 (51) 69:18 (51)                     71:10 (51)      
52 Jörgen Mårdberg Klubblös 72:51 06:57 (52) 16:08 (48) 03:50 (44) 01:37 (39) 12:40 (53) 02:05 (51) 12:18 (54) 03:13 (47) 03:03 (47) 04:06 (45) 04:18 (40)                     02:36 (53) Jörgen Mårdberg Klubblös
        06:57 (52) 23:05 (51) 26:55 (51) 28:32 (48) 41:12 (49) 43:17 (48) 55:35 (53) 58:48 (52) 61:51 (52) 65:57 (52) 70:15 (52)                     72:51 (52)      
53 Ronny Hedlund OK Södertörn 73:50 09:43 (57) 19:45 (53) 04:02 (45) 01:51 (44) 11:15 (47) 01:57 (49) 06:55 (47) 04:49 (55) 03:41 (54) 03:37 (33) 04:03 (33)                     02:12 (49) Ronny Hedlund OK Södertörn
        09:43 (57) 29:28 (54) 33:30 (54) 35:21 (54) 46:36 (54) 48:33 (54) 55:28 (52) 60:17 (53) 63:58 (53) 67:35 (53) 71:38 (53)                     73:50 (53)      
54 Pontus Rosberg OK Linné 75:16 06:30 (49) 14:14 (40) 03:26 (35) 06:23 (56) 09:52 (35) 02:29 (54) 13:46 (55) 04:34 (54) 03:13 (49) 03:45 (38) 05:03 (49)                     02:01 (42) Pontus Rosberg OK Linné
        06:30 (49) 20:44 (45) 24:10 (41) 30:33 (51) 40:25 (47) 42:54 (47) 56:40 (54) 61:14 (54) 64:27 (54) 68:12 (54) 73:15 (54)                     75:16 (54)      
55 Karin Edström Skogsluffarnas OK 83:10 06:52 (51) 18:45 (52) 05:24 (52) 02:19 (51) 19:17 (57) 02:38 (56) 08:27 (52) 05:01 (56) 03:27 (52) 04:00 (43) 04:22 (42)                     02:38 (54) Karin Edström Skogsluffarnas OK
        06:52 (51) 25:37 (52) 31:01 (53) 33:20 (53) 52:37 (55) 55:15 (55) 63:42 (55) 68:43 (55) 72:10 (55) 76:10 (55) 80:32 (55)                     83:10 (55)      
56 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 96:00 09:38 (56) 27:28 (56) 04:09 (46) 01:57 (45) 15:33 (56) 02:20 (52) 16:29 (56) 04:13 (53) 04:00 (56) 03:42 (37) 04:06 (35)                     02:25 (52) Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF
        09:38 (56) 37:06 (56) 41:15 (56) 43:12 (56) 58:45 (56) 61:05 (56) 77:34 (57) 81:47 (57) 85:47 (57) 89:29 (56) 93:35 (56)                     96:00 (56)      
57 Helena Persson Centrum OK 97:09 06:31 (50) 35:16 (57) 08:22 (56) 01:38 (40) 09:36 (33) 01:39 (40) 11:53 (53) 03:50 (52) 05:25 (57) 05:28 (56) 04:06 (35)                     03:25 (57) Helena Persson Centrum OK
        06:31 (50) 41:47 (57) 50:09 (57) 51:47 (57) 61:23 (57) 63:02 (57) 74:55 (56) 78:45 (56) 84:10 (56) 89:38 (57) 93:44 (57)                     97:09 (57)      
- Göran Eklund Skarpnäcks OL 49:16 04:08   01:27   09:54   02:31   01:13   06:12   01:19   05:14   04:33   02:27   03:13   02:40   02:49               01:36   Göran Eklund Skarpnäcks OL
        04:08   05:35   15:29   18:00   19:13   25:25   26:44   31:58   36:31   38:58   42:11   44:51   47:40               49:16        
- Bo Lauri Snättringe SK 49:47 04:42   10:19   02:55   01:27   07:58   02:08   09:07   02:32   03:08   03:42                           01:49   Bo Lauri Snättringe SK
        04:42   15:01   17:56   19:23   27:21   29:29   38:36   41:08   44:16   47:58                           49:47        
- Niklas Hall Haninge SOK 50:40 03:50   09:01   02:36   01:13   06:25   01:19   09:44   02:30   06:41   02:37   03:04                       01:40   Niklas Hall Haninge SOK
        03:50   12:51   15:27   16:40   23:05   24:24   34:08   36:38   43:19   45:56   49:00                       50:40        
- Harald Bauer IFK Lidingö SOK 68:05 06:01   18:09   02:52   01:21   08:28   01:58   15:07   02:32   02:21   03:16   04:06                       01:54   Harald Bauer IFK Lidingö SOK
        06:01   24:10   27:02   28:23   36:51   38:49   53:56   56:28   58:49   62:05   66:11                       68:05        
- Tommy Wåhlin OK Enen 71:09 06:06   12:24   06:53   01:36   19:07   01:37   07:04   03:03   02:56   04:17   04:10                       01:56   Tommy Wåhlin OK Enen
        06:06   18:30   25:23   26:59   46:06   47:43   54:47   57:50   60:46   65:03   69:13                       71:09        
                                                                               
                                                                               
Plac Bana C - 4,1 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8                                   Mål   Bana C - 4,1 km Klubb
1 Lucas Fredman OK ÄÖ 34:47 04:15 (1) 01:55 (1) 07:05 (2) 02:13 (1) 05:55 (3) 02:13 (1) 07:06 (2) 02:42 (1)                                 01:23 (1) Lucas Fredman OK ÄÖ  
        04:15 (1) 06:10 (1) 13:15 (1) 15:28 (1) 21:23 (1) 23:36 (1) 30:42 (1) 33:24 (1)                                 34:47 (1)      
2 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 38:37 04:40 (4) 02:25 (8) 07:57 (8) 02:37 (7) 05:48 (1) 02:45 (10) 07:58 (9) 02:59 (3)                                 01:28 (3) Karl-Erik Johansson OK Södertörn  
        04:40 (4) 07:05 (5) 15:02 (4) 17:39 (3) 23:27 (2) 26:12 (3) 34:10 (3) 37:09 (3)                                 38:37 (2)      
3 Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 38:45 04:39 (3) 02:07 (4) 07:36 (5) 03:15 (34) 05:51 (2) 02:21 (2) 07:05 (1) 03:37 (16)                                 02:14 (36) Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL  
        04:39 (3) 06:46 (2) 14:22 (2) 17:37 (2) 23:28 (3) 25:49 (2) 32:54 (2) 36:31 (2)                                 38:45 (3)      
4 Anders Gärderyd Lidingö 40:40 05:30 (13) 02:20 (7) 07:11 (3) 02:55 (15) 06:04 (4) 02:42 (5) 09:04 (28) 03:09 (5)                                 01:45 (14) Anders Gärderyd Lidingö  
        05:30 (13) 07:50 (8) 15:01 (3) 17:56 (4) 24:00 (4) 26:42 (4) 35:46 (5) 38:55 (5)                                 40:40 (4)      
5 Melker Hörnfeldt OK Ravinen 40:43 04:45 (5) 02:05 (3) 08:55 (16) 02:16 (2) 07:17 (13) 02:44 (9) 07:52 (5) 03:13 (6)                                 01:36 (7) Melker Hörnfeldt OK Ravinen  
        04:45 (5) 06:50 (3) 15:45 (7) 18:01 (5) 25:18 (7) 28:02 (6) 35:54 (6) 39:07 (6)                                 40:43 (5)      
6 Michael Granqvist OK Ravinen 40:45 05:44 (18) 02:42 (20) 07:16 (4) 02:58 (18) 06:05 (5) 02:29 (3) 08:09 (11) 03:05 (4)                                 02:17 (38) Michael Granqvist OK Ravinen  
        05:44 (18) 08:26 (16) 15:42 (6) 18:40 (6) 24:45 (5) 27:14 (5) 35:23 (4) 38:28 (4)                                 40:45 (6)      
7 Linnea Börjars Centrum OK 42:07 06:02 (22) 02:28 (9) 06:49 (1) 03:50 (49) 06:37 (8) 02:54 (15) 07:54 (8) 03:40 (19)                                 01:53 (20) Linnea Börjars Centrum OK  
        06:02 (22) 08:30 (19) 15:19 (5) 19:09 (8) 25:46 (8) 28:40 (8) 36:34 (7) 40:14 (7)                                 42:07 (7)      
8 Bo Hedlund IFK Enskede 42:39 05:13 (9) 02:39 (18) 08:28 (13) 02:30 (5) 06:26 (6) 03:07 (24) 08:54 (25) 03:44 (20)                                 01:38 (9) Bo Hedlund IFK Enskede  
        05:13 (9) 07:52 (9) 16:20 (9) 18:50 (7) 25:16 (6) 28:23 (7) 37:17 (8) 41:01 (8)                                 42:39 (8)      
9 Andreas Magnvall OK Södertörn 43:26 06:08 (25) 02:37 (15) 08:34 (14) 03:05 (25) 07:22 (14) 02:36 (4) 08:44 (18) 02:52 (2)                                 01:28 (3) Andreas Magnvall OK Södertörn  
        06:08 (25) 08:45 (23) 17:19 (13) 20:24 (12) 27:46 (10) 30:22 (9) 39:06 (9) 41:58 (9)                                 43:26 (9)      
10 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 45:07 05:16 (10) 02:44 (24) 08:02 (9) 03:48 (47) 06:46 (9) 04:09 (48) 08:55 (26) 03:29 (13)                                 01:58 (24) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK  
        05:16 (10) 08:00 (13) 16:02 (8) 19:50 (11) 26:36 (9) 30:45 (10) 39:40 (10) 43:09 (10)                                 45:07 (10)      
11 Carl-Johan Roubert FK Finn 45:13 07:10 (46) 02:30 (10) 08:15 (12) 02:48 (11) 07:55 (16) 02:42 (5) 08:20 (13) 03:35 (14)                                 01:58 (24) Carl-Johan Roubert FK Finn  
        07:10 (46) 09:40 (36) 17:55 (14) 20:43 (14) 28:38 (12) 31:20 (12) 39:40 (10) 43:15 (11)                                 45:13 (11)      
12 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 45:24 07:03 (44) 03:19 (45) 08:38 (15) 02:26 (4) 06:48 (10) 02:58 (18) 08:46 (20) 03:38 (17)                                 01:48 (17) Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK  
        07:03 (44) 10:22 (43) 19:00 (23) 21:26 (17) 28:14 (11) 31:12 (11) 39:58 (12) 43:36 (12)                                 45:24 (12)      
13 Erika Hörnfeldt OK Ravinen 45:56 06:05 (23) 03:00 (36) 08:08 (10) 03:11 (30) 09:33 (29) 03:31 (30) 07:45 (4) 03:17 (7)                                 01:26 (2) Erika Hörnfeldt OK Ravinen  
        06:05 (23) 09:05 (29) 17:13 (12) 20:24 (12) 29:57 (14) 33:28 (15) 41:13 (14) 44:30 (13)                                 45:56 (13)      
14 Katarina Sahlsten Skarpnäcks OL 46:22 06:31 (33) 02:31 (11) 10:00 (26) 03:08 (27) 08:16 (17) 02:48 (12) 08:04 (10) 03:27 (12)                                 01:37 (8) Katarina Sahlsten Skarpnäcks OL  
        06:31 (33) 09:02 (28) 19:02 (24) 22:10 (22) 30:26 (15) 33:14 (14) 41:18 (15) 44:45 (14)                                 46:22 (14)      
15 Kjell Holmberg OK Södertörn 46:53 05:49 (19) 02:48 (28) 10:09 (27) 03:24 (38) 06:30 (7) 03:00 (20) 09:21 (30) 03:47 (21)                                 02:05 (29) Kjell Holmberg OK Södertörn  
        05:49 (19) 08:37 (21) 18:46 (20) 22:10 (22) 28:40 (13) 31:40 (13) 41:01 (13) 44:48 (15)                                 46:53 (15)      
16 Börje Lenas Klubb lös 47:17 06:10 (26) 02:38 (16) 09:42 (20) 03:46 (46) 08:28 (20) 02:55 (16) 08:28 (15) 03:26 (10)                                 01:44 (12) Börje Lenas Klubb lös  
        06:10 (26) 08:48 (25) 18:30 (17) 22:16 (24) 30:44 (16) 33:39 (16) 42:07 (16) 45:33 (16)                                 47:17 (16)      
17 Ann Granqvist OK Ravinen 48:51 05:00 (7) 02:40 (19) 09:15 (18) 02:47 (9) 11:14 (38) 03:39 (35) 08:28 (15) 03:55 (24)                                 01:53 (20) Ann Granqvist OK Ravinen  
        05:00 (7) 07:40 (7) 16:55 (11) 19:42 (10) 30:56 (17) 34:35 (19) 43:03 (18) 46:58 (17)                                 48:51 (17)      
18 Johan Tirén Skogsluffarnas OK 48:52 05:55 (21) 02:01 (2) 13:08 (43) 02:30 (5) 08:32 (21) 02:43 (7) 08:12 (12) 04:21 (33)                                 01:30 (5) Johan Tirén Skogsluffarnas OK  
        05:55 (21) 07:56 (12) 21:04 (33) 23:34 (27) 32:06 (24) 34:49 (21) 43:01 (17) 47:22 (18)                                 48:52 (18)      
19 Rune Rådeström Snättringe SK 49:33 07:37 (49) 02:54 (32) 08:10 (11) 02:43 (8) 10:11 (34) 02:53 (14) 08:46 (20) 04:12 (28)                                 02:07 (30) Rune Rådeström Snättringe SK  
        07:37 (49) 10:31 (44) 18:41 (18) 21:24 (16) 31:35 (22) 34:28 (17) 43:14 (19) 47:26 (19)                                 49:33 (19)      
20 Ileana von Melen IFK Enskede 50:11 05:54 (20) 02:42 (20) 07:46 (6) 02:54 (14) 11:48 (43) 03:59 (43) 10:00 (34) 03:23 (9)                                 01:45 (14) Ileana von Melen IFK Enskede  
        05:54 (20) 08:36 (20) 16:22 (10) 19:16 (9) 31:04 (18) 35:03 (22) 45:03 (23) 48:26 (21)                                 50:11 (20)      
21 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 51:13 07:05 (45) 02:54 (32) 09:38 (19) 03:01 (23) 08:54 (22) 02:58 (18) 10:39 (45) 03:55 (24)                                 02:09 (33) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö  
        07:05 (45) 09:59 (38) 19:37 (26) 22:38 (25) 31:32 (21) 34:30 (18) 45:09 (24) 49:04 (22)                                 51:13 (21)      
22 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 51:15 06:39 (37) 02:49 (29) 09:00 (17) 03:23 (37) 09:51 (31) 03:44 (36) 09:03 (27) 04:44 (42)                                 02:02 (27) Hans-Erik Persson Sundbybergs IK  
        06:39 (37) 09:28 (34) 18:28 (16) 21:51 (18) 31:42 (23) 35:26 (24) 44:29 (22) 49:13 (23)                                 51:15 (22)      
23 Annika Svensson Solna OK 51:17 05:17 (11) 02:58 (35) 10:33 (31) 03:09 (28) 09:17 (26) 03:34 (32) 08:26 (14) 04:30 (36)                                 03:33 (59) Annika Svensson Solna OK  
        05:17 (11) 08:15 (15) 18:48 (21) 21:57 (20) 31:14 (19) 34:48 (20) 43:14 (19) 47:44 (20)                                 51:17 (23)      
24 Carin Rosén Gustavsbergs OK 51:33 06:19 (29) 02:09 (5) 12:34 (41) 02:55 (15) 07:25 (15) 03:58 (42) 08:53 (23) 05:41 (52)                                 01:39 (10) Carin Rosén Gustavsbergs OK  
        06:19 (29) 08:28 (17) 21:02 (32) 23:57 (31) 31:22 (20) 35:20 (23) 44:13 (21) 49:54 (24)                                 51:33 (24)      
25 Åke Wansölin Söders-Tyresö 52:00 04:35 (2) 02:18 (6) 13:53 (44) 02:18 (3) 11:58 (45) 02:50 (13) 07:53 (6) 04:35 (37)                                 01:40 (11) Åke Wansölin Söders-Tyresö  
        04:35 (2) 06:53 (4) 20:46 (30) 23:04 (26) 35:02 (26) 37:52 (26) 45:45 (25) 50:20 (25)                                 52:00 (25)      
26 Roger Larsson Snättringe SK 53:40 04:50 (6) 02:36 (14) 19:36 (56) 02:47 (9) 07:07 (11) 02:46 (11) 08:51 (22) 03:20 (8)                                 01:47 (16) Roger Larsson Snättringe SK  
        04:50 (6) 07:26 (6) 27:02 (49) 29:49 (48) 36:56 (32) 39:42 (29) 48:33 (28) 51:53 (26)                                 53:40 (26)      
27 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 54:05 05:43 (17) 03:03 (39) 11:58 (37) 03:15 (34) 11:41 (42) 03:31 (30) 08:45 (19) 03:58 (26)                                 02:11 (34) Lars Mongård Skogsluffarnas OK  
        05:43 (17) 08:46 (24) 20:44 (28) 23:59 (32) 35:40 (28) 39:11 (28) 47:56 (27) 51:54 (27)                                 54:05 (27)      
28 Håkan Steen Gustavsbergs OK 54:09 05:34 (14) 02:35 (13) 09:47 (21) 03:00 (21) 15:44 (53) 03:03 (22) 08:53 (23) 03:49 (22)                                 01:44 (12) Håkan Steen Gustavsbergs OK  
        05:34 (14) 08:09 (14) 17:56 (15) 20:56 (15) 36:40 (31) 39:43 (30) 48:36 (29) 52:25 (29)                                 54:09 (28)      
29 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 54:13 06:45 (40) 03:19 (45) 09:54 (23) 03:48 (47) 08:27 (19) 04:07 (47) 11:14 (51) 04:22 (34)                                 02:17 (38) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK  
        06:45 (40) 10:04 (41) 19:58 (27) 23:46 (30) 32:13 (25) 36:20 (25) 47:34 (26) 51:56 (28)                                 54:13 (29)      
30 Willy Ljungdell Täby OK 54:35 14:21 (60) 03:55 (53) 07:46 (6) 02:59 (20) 10:01 (32) 02:43 (7) 07:36 (3) 03:39 (18)                                 01:35 (6) Willy Ljungdell Täby OK  
        14:21 (60) 18:16 (60) 26:02 (48) 29:01 (46) 39:02 (43) 41:45 (35) 49:21 (30) 53:00 (30)                                 54:35 (30)      
31 Anders Röstin Söders-Tyresö 56:00 05:21 (12) 02:34 (12) 10:54 (32) 03:05 (25) 13:20 (49) 03:25 (28) 11:01 (50) 04:13 (29)                                 02:07 (30) Anders Röstin Söders-Tyresö  
        05:21 (12) 07:55 (11) 18:49 (22) 21:54 (19) 35:14 (27) 38:39 (27) 49:40 (31) 53:53 (31)                                 56:00 (31)      
32 Svante Frid Enebyberg 56:35 05:42 (16) 02:47 (27) 20:48 (58) 02:58 (18) 08:17 (18) 02:56 (17) 07:53 (6) 03:26 (10)                                 01:48 (17) Svante Frid Enebyberg  
        05:42 (16) 08:29 (18) 29:17 (55) 32:15 (53) 40:32 (46) 43:28 (43) 51:21 (36) 54:47 (32)                                 56:35 (32)      
33 Karin Tidevall Skogsluffarnas OK 57:35 06:21 (30) 02:38 (16) 12:51 (42) 02:53 (13) 14:11 (50) 04:32 (52) 08:39 (17) 03:36 (15)                                 01:54 (22) Karin Tidevall Skogsluffarnas OK  
        06:21 (30) 08:59 (27) 21:50 (37) 24:43 (34) 38:54 (42) 43:26 (42) 52:05 (39) 55:41 (34)                                 57:35 (33)      
34 Lars Segerqvist Skarpnäcks OL 58:06 06:05 (23) 03:25 (49) 12:04 (39) 05:09 (58) 09:31 (28) 03:59 (43) 10:29 (41) 04:49 (44)                                 02:35 (49) Lars Segerqvist Skarpnäcks OL  
        06:05 (23) 09:30 (35) 21:34 (35) 26:43 (40) 36:14 (30) 40:13 (31) 50:42 (32) 55:31 (33)                                 58:06 (34)      
35 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 58:28 05:11 (8) 02:42 (20) 20:35 (57) 03:01 (23) 07:14 (12) 03:05 (23) 09:29 (31) 04:47 (43)                                 02:24 (43) Per-Erik Wåhlberg OK Linné  
        05:11 (8) 07:53 (10) 28:28 (52) 31:29 (51) 38:43 (41) 41:48 (36) 51:17 (35) 56:04 (35)                                 58:28 (35)      
36 Ingemar Lindqvist Snättringe SK 58:37 08:34 (55) 03:22 (47) 10:14 (28) 03:51 (50) 11:03 (37) 03:36 (33) 10:26 (39) 04:59 (46)                                 02:32 (48) Ingemar Lindqvist Snättringe SK  
        08:34 (55) 11:56 (52) 22:10 (39) 26:01 (38) 37:04 (33) 40:40 (33) 51:06 (33) 56:05 (36)                                 58:37 (36)      
37 Christer Hedin IFK Enskede 58:40 08:42 (56) 03:36 (52) 12:02 (38) 03:14 (33) 10:02 (33) 03:02 (21) 10:38 (44) 05:13 (49)                                 02:11 (34) Christer Hedin IFK Enskede  
        08:42 (56) 12:18 (55) 24:20 (45) 27:34 (41) 37:36 (34) 40:38 (32) 51:16 (34) 56:29 (38)                                 58:40 (37)      
38 Håkan Svahn OK Ravinen 59:05 06:42 (39) 03:55 (53) 12:17 (40) 06:06 (60) 09:28 (27) 03:50 (38) 09:45 (33) 04:39 (40)                                 02:23 (42) Håkan Svahn OK Ravinen  
        06:42 (39) 10:37 (45) 22:54 (40) 29:00 (45) 38:28 (39) 42:18 (38) 52:03 (38) 56:42 (39)                                 59:05 (38)      
39 Jan Larsson Tullinge SK 59:52 06:39 (37) 03:23 (48) 14:53 (47) 03:34 (41) 10:13 (35) 03:17 (26) 10:25 (38) 04:24 (35)                                 03:04 (55) Jan Larsson Tullinge SK  
        06:39 (37) 10:02 (39) 24:55 (46) 28:29 (44) 38:42 (40) 41:59 (37) 52:24 (40) 56:48 (40)                                 59:52 (39)      
40 Börje Pahlén Söders-Tyresö 60:16 05:37 (15) 03:05 (40) 15:37 (51) 03:42 (45) 09:49 (30) 03:16 (25) 10:48 (46) 04:15 (30)                                 04:07 (60) Börje Pahlén Söders-Tyresö  
        05:37 (15) 08:42 (22) 24:19 (44) 28:01 (42) 37:50 (37) 41:06 (34) 51:54 (37) 56:09 (37)                                 60:16 (40)      
41 Karin Greilert Haninge 60:22 06:28 (31) 02:46 (26) 14:27 (46) 02:49 (12) 09:12 (24) 09:36 (60) 09:10 (29) 03:51 (23)                                 02:03 (28) Karin Greilert Haninge  
        06:28 (31) 09:14 (30) 23:41 (41) 26:30 (39) 35:42 (29) 45:18 (46) 54:28 (44) 58:19 (42)                                 60:22 (41)      
42 Håkan Boije Attunda OK 60:50 06:16 (28) 03:08 (41) 17:56 (54) 03:00 (21) 08:57 (23) 03:30 (29) 10:35 (43) 05:21 (50)                                 02:07 (31) Håkan Boije Attunda OK  
        06:16 (28) 09:24 (32) 27:20 (50) 30:20 (49) 39:17 (44) 42:47 (39) 53:22 (41) 58:43 (44)                                 60:50 (42)      
43 Ulla Gummeson Väsby OK 61:26 06:55 (42) 04:20 (57) 10:19 (30) 04:09 (53) 12:22 (48) 04:53 (56) 10:58 (48) 04:19 (32)                                 03:11 (57) Ulla Gummeson Väsby OK  
        06:55 (42) 11:15 (47) 21:34 (35) 25:43 (36) 38:05 (38) 42:58 (41) 53:56 (43) 58:15 (41)                                 61:26 (43)      
44 Annika Lundström Väsby OK 61:30 06:58 (43) 04:21 (59) 10:14 (28) 04:17 (54) 11:52 (44) 05:15 (58) 10:58 (48) 04:41 (41)                                 02:54 (53) Annika Lundström Väsby OK  
        06:58 (43) 11:19 (48) 21:33 (34) 25:50 (37) 37:42 (35) 42:57 (40) 53:55 (42) 58:36 (43)                                 61:30 (44)      
45 John Östlund Sundbybergs IK 63:11 08:27 (52) 03:27 (50) 09:58 (24) 03:36 (42) 12:19 (47) 08:18 (59) 10:00 (34) 04:36 (38)                                 02:30 (47) John Östlund Sundbybergs IK  
        08:27 (52) 11:54 (51) 21:52 (38) 25:28 (35) 37:47 (36) 46:05 (47) 56:05 (45) 60:41 (45)                                 63:11 (45)      
46 Sofia Zilling OK Södertörn 65:07 06:36 (34) 02:42 (20) 11:27 (34) 03:40 (43) 18:05 (54) 04:50 (54) 10:11 (37) 05:46 (54)                                 01:50 (19) Sofia Zilling OK Södertörn  
        06:36 (34) 09:18 (31) 20:45 (29) 24:25 (33) 42:30 (48) 47:20 (49) 57:31 (49) 63:17 (48)                                 65:07 (46)      
47 Roland Löwgren Spårvägens OK 65:28 08:28 (53) 02:53 (31) 14:23 (45) 04:38 (57) 10:31 (36) 03:50 (38) 11:22 (53) 05:51 (55)                                 03:32 (58) Roland Löwgren Spårvägens OK  
        08:28 (53) 11:21 (49) 25:44 (47) 30:22 (50) 40:53 (47) 44:43 (45) 56:05 (45) 61:56 (46)                                 65:28 (47)      
48 Leif Hermundstad Snättringe SK 65:57 07:36 (48) 04:20 (57) 11:54 (36) 04:18 (55) 12:13 (46) 03:54 (40) 12:46 (56) 06:04 (56)                                 02:52 (52) Leif Hermundstad Snättringe SK  
        07:36 (48) 11:56 (52) 23:50 (42) 28:08 (43) 40:21 (45) 44:15 (44) 57:01 (47) 63:05 (47)                                 65:57 (48)      
49 Helena Korhonen Haninge SOK 66:01 06:36 (34) 02:49 (29) 09:58 (24) 04:21 (56) 18:57 (56) 03:49 (37) 10:49 (47) 06:21 (59)                                 02:21 (40) Helena Korhonen Haninge SOK  
        06:36 (34) 09:25 (33) 19:23 (25) 23:44 (29) 42:41 (49) 46:30 (48) 57:19 (48) 63:40 (49)                                 66:01 (49)      
49 Gro Dahlbom Centrum OK 66:01 06:13 (27) 02:44 (24) 09:48 (22) 03:13 (31) 23:20 (59) 03:55 (41) 09:41 (32) 04:53 (45)                                 02:14 (36) Gro Dahlbom Centrum OK  
        06:13 (27) 08:57 (26) 18:45 (19) 21:58 (21) 45:18 (52) 49:13 (52) 58:54 (50) 63:47 (50)                                 66:01 (49)      
51 Bo Sundén Karlsbyhedens IK 67:39 07:55 (50) 03:02 (37) 17:44 (53) 04:03 (52) 11:26 (41) 04:21 (50) 11:18 (52) 05:24 (51)                                 02:26 (44) Bo Sundén Karlsbyhedens IK  
        07:55 (50) 10:57 (46) 28:41 (53) 32:44 (55) 44:10 (50) 48:31 (51) 59:49 (52) 65:13 (51)                                 67:39 (51)      
52 Åsa Edgren Skarpnäcks OL 67:45 06:38 (36) 07:13 (60) 15:34 (50) 03:13 (31) 14:33 (51) 03:20 (27) 10:10 (36) 05:09 (48)                                 01:55 (23) Åsa Edgren Skarpnäcks OL  
        06:38 (36) 13:51 (59) 29:25 (56) 32:38 (54) 47:11 (54) 50:31 (53) 60:41 (53) 65:50 (52)                                 67:45 (52)      
53 Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF 69:27 06:30 (32) 03:33 (51) 22:21 (59) 03:24 (38) 11:20 (40) 03:38 (34) 10:28 (40) 06:14 (58)                                 01:59 (26) Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF  
        06:30 (32) 10:03 (40) 32:24 (59) 35:48 (59) 47:08 (53) 50:46 (54) 61:14 (54) 67:28 (53)                                 69:27 (53)      
54 Christina Nordström Bodens BK 72:46 09:15 (58) 04:14 (56) 15:30 (49) 03:59 (51) 11:19 (39) 04:03 (46) 11:28 (54) 10:32 (60)                                 02:26 (44) Christina Nordström Bodens BK  
        09:15 (58) 13:29 (58) 28:59 (54) 32:58 (56) 44:17 (51) 48:20 (50) 59:48 (51) 70:20 (54)                                 72:46 (54)      
55 Ove Eriksson Nyköpings OK 73:04 07:19 (47) 03:02 (37) 28:20 (60) 03:31 (40) 09:15 (25) 04:01 (45) 10:29 (41) 04:38 (39)                                 02:29 (46) Ove Eriksson Nyköpings OK  
        07:19 (47) 10:21 (42) 38:41 (60) 42:12 (60) 51:27 (56) 55:28 (56) 65:57 (55) 70:35 (55)                                 73:04 (55)      
56 Christian Lindh Sundbybergs IK 74:19 08:22 (51) 03:13 (42) 18:34 (55) 03:10 (29) 15:01 (52) 05:10 (57) 13:51 (58) 04:09 (27)                                 02:49 (51) Christian Lindh Sundbybergs IK  
        08:22 (51) 11:35 (50) 30:09 (58) 33:19 (58) 48:20 (55) 53:30 (55) 67:21 (56) 71:30 (56)                                 74:19 (56)      
57 Martin Eriksson OK Södertörn 76:20 09:37 (59) 03:17 (44) 15:27 (48) 03:40 (43) 20:09 (57) 04:09 (48) 11:34 (55) 05:44 (53)                                 02:43 (50) Martin Eriksson OK Södertörn  
        09:37 (59) 12:54 (57) 28:21 (51) 32:01 (52) 52:10 (58) 56:19 (58) 67:53 (57) 73:37 (57)                                 76:20 (57)      
58 Catarina Boström Enebybergs IF 77:20 08:57 (57) 03:15 (43) 17:34 (52) 03:16 (36) 18:51 (55) 04:25 (51) 14:24 (59) 04:17 (31)                                 02:21 (40) Catarina Boström Enebybergs IF  
        08:57 (57) 12:12 (54) 29:46 (57) 33:02 (57) 51:53 (57) 56:18 (57) 70:42 (58) 74:59 (58)                                 77:20 (58)      
59 Kerstin Jensen-Urstad IFK Lidingös Skid o OK 82:03 08:28 (53) 04:07 (55) 11:34 (35) 05:24 (59) 23:07 (58) 04:42 (53) 16:31 (60) 05:01 (47)                                 03:09 (56) Kerstin Jensen-Urstad IFK Lidingös Skid o OK  
        08:28 (53) 12:35 (56) 24:09 (43) 29:33 (47) 52:40 (59) 57:22 (59) 73:53 (60) 78:54 (59)                                 82:03 (59)      
60 Lars Cedérus Snättringe SK 82:12 06:50 (41) 02:56 (34) 11:02 (33) 02:55 (15) 31:12 (60) 04:51 (55) 13:24 (57) 06:04 (56)                                 02:58 (54) Lars Cedérus Snättringe SK  
        06:50 (41) 09:46 (37) 20:48 (31) 23:43 (28) 54:55 (60) 59:46 (60) 73:10 (59) 79:14 (60)                                 82:12 (60)      
- Simon Hector Snättringe SK 34:49 02:54   01:28   04:42   01:47                                                   23:58   Simon Hector Snättringe SK  
        02:54   04:22   09:04   10:51                                                   34:49        
- Göran Andersson Enebybergs IF 45:27 05:04   02:53   13:03   03:07   08:29   02:50   07:49                                       02:12   Göran Andersson Enebybergs IF  
        05:04   07:57   21:00   24:07   32:36   35:26   43:15                                       45:27        
- Rickard Olsson Kamrat och IF KIF 50:26 05:12   03:15   12:30   03:36   06:48   02:20   11:44   03:15                                   01:46   Rickard Olsson Kamrat och IF KIF  
        05:12   08:27   20:57   24:33   31:21   33:41   45:25   48:40                                   50:26        
- Leif Lundquist Enebybergs IF 62:34 07:14   03:07   23:21   03:10   09:38   03:52                                           12:12   Leif Lundquist Enebybergs IF  
        07:14   10:21   33:42   36:52   46:30   50:22                                           62:34        
- Johan Karlsson OK Älvsjö-Örby 65:54 24:45   04:10   09:04   05:39   17:02   03:25                                           01:49   Johan Karlsson OK Älvsjö-Örby  
        24:45   28:55   37:59   43:38   60:40   64:05                                           65:54        
- Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 77:13 07:52   04:24   16:34   04:30                                                   43:53   Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF  
        07:52   12:16   28:50   33:20                                                   77:13        
- Henning Peinerud Centrum OK 359:46 08:02   03:43                                                           348:01   Henning Peinerud Centrum OK  
        08:02   11:45                                                           359:46        
                                                                               
                                                                               
Plac Bana D - 2,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6                                           Mål   Bana D - 2,6 km Klubb
1 Ebba Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 27:35 05:35 (2) 06:18 (1) 03:03 (4) 02:23 (2) 03:32 (3) 04:54 (4)                                         01:50 (3) Ebba Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK
        05:35 (2) 11:53 (1) 14:56 (1) 17:19 (1) 20:51 (1) 25:45 (1)                                         27:35 (1)    
2 Joakim Jörgensen Tumba-Mälarhöjden OK 28:54 06:04 (5) 07:34 (5) 03:10 (5) 02:47 (3) 03:30 (2) 03:51 (2)                                         01:58 (4) Joakim Jörgensen Tumba-Mälarhöjden OK
        06:04 (5) 13:38 (5) 16:48 (3) 19:35 (3) 23:05 (3) 26:56 (2)                                         28:54 (2)    
3 Håkan Wiklund Klubblös 29:52 06:17 (6) 07:07 (3) 04:02 (16) 03:00 (6) 03:32 (3) 03:51 (2)                                         02:03 (6) Håkan Wiklund Klubblös
        06:17 (6) 13:24 (4) 17:26 (4) 20:26 (4) 23:58 (4) 27:49 (3)                                         29:52 (3)    
4 Elias Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 31:43 05:34 (1) 10:02 (23) 03:20 (10) 02:03 (1) 03:33 (5) 05:31 (15)                                         01:40 (1) Elias Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK
        05:34 (1) 15:36 (8) 18:56 (7) 20:59 (5) 24:32 (5) 30:03 (4)                                         31:43 (4)    
5 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 33:38 06:57 (10) 08:03 (8) 03:21 (12) 03:18 (9) 04:55 (24) 04:58 (6)                                         02:06 (7) Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby
        06:57 (10) 15:00 (7) 18:21 (6) 21:39 (7) 26:34 (7) 31:32 (5)                                         33:38 (5)    
6 Rune Carlsson Sundbybergs IK 34:56 11:53 (43) 06:40 (2) 02:55 (3) 03:35 (16) 03:51 (10) 03:47 (1)                                         02:15 (10) Rune Carlsson Sundbybergs IK
        11:53 (43) 18:33 (22) 21:28 (15) 25:03 (13) 28:54 (11) 32:41 (6)                                         34:56 (6)    
7 Anneli Fredmna OK ÄÖ 35:34 05:48 (3) 07:35 (6) 04:34 (28) 03:27 (12) 03:56 (12) 08:12 (35)                                         02:02 (5) Anneli Fredmna OK ÄÖ
        05:48 (3) 13:23 (3) 17:57 (5) 21:24 (6) 25:20 (6) 33:32 (9)                                         35:34 (7)    
8 Ulf Eskilsson OK Södertörn 35:53 07:14 (12) 08:41 (12) 03:45 (15) 03:50 (19) 04:47 (21) 05:03 (9)                                         02:33 (21) Ulf Eskilsson OK Södertörn
        07:14 (12) 15:55 (10) 19:40 (8) 23:30 (8) 28:17 (9) 33:20 (7)                                         35:53 (8)    
9 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 35:55 07:45 (15) 08:59 (16) 03:42 (13) 03:28 (15) 04:01 (13) 05:36 (16)                                         02:24 (15) Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK
        07:45 (15) 16:44 (14) 20:26 (10) 23:54 (9) 27:55 (8) 33:31 (8)                                         35:55 (9)    
10 Olof Rudin Tumba-Mälarhöjden OK 36:50 07:35 (14) 08:06 (9) 04:17 (20) 04:01 (22) 04:28 (16) 05:36 (16)                                         02:47 (24) Olof Rudin Tumba-Mälarhöjden OK
        07:35 (14) 15:41 (9) 19:58 (9) 23:59 (10) 28:27 (10) 34:03 (11)                                         36:50 (10)    
11 Tilda Mårtensson OK Ravinen 37:00 09:07 (27) 09:14 (18) 02:46 (1) 03:40 (17) 05:05 (26) 05:24 (14)                                         01:44 (2) Tilda Mårtensson OK Ravinen
        09:07 (27) 18:21 (21) 21:07 (13) 24:47 (12) 29:52 (16) 35:16 (15)                                         37:00 (11)    
12 Kenneth Berglund Hellas Orientering 37:15 06:50 (9) 08:01 (7) 06:10 (40) 03:18 (9) 04:47 (21) 04:55 (5)                                         03:14 (33) Kenneth Berglund Hellas Orientering
        06:50 (9) 14:51 (6) 21:01 (12) 24:19 (11) 29:06 (12) 34:01 (10)                                         37:15 (12)    
13 Kristina Wåhlin OK Enen 37:27 08:30 (23) 10:56 (31) 03:15 (9) 03:01 (8) 03:49 (9) 05:38 (18)                                         02:18 (13) Kristina Wåhlin OK Enen
        08:30 (23) 19:26 (27) 22:41 (22) 25:42 (16) 29:31 (14) 35:09 (13)                                         37:27 (13)    
14 Göran Haglund Haninge SOK 37:38 08:24 (21) 08:53 (14) 04:34 (28) 03:47 (18) 04:20 (15) 05:08 (10)                                         02:32 (20) Göran Haglund Haninge SOK
        08:24 (21) 17:17 (17) 21:51 (18) 25:38 (15) 29:58 (17) 35:06 (12)                                         37:38 (14)    
15 Olle Arman Nyköpings OK 37:45 05:50 (4) 07:15 (4) 02:51 (2) 03:00 (6) 03:26 (1) 13:15 (47)                                         02:08 (9) Olle Arman Nyköpings OK
        05:50 (4) 13:05 (2) 15:56 (2) 18:56 (2) 22:22 (2) 35:37 (18)                                         37:45 (15)    
16 Per Lennart Karlsson Järfälla OK 37:48 06:30 (7) 09:50 (22) 04:53 (31) 03:54 (20) 04:03 (14) 06:08 (20)                                         02:30 (19) Per Lennart Karlsson Järfälla OK
        06:30 (7) 16:20 (12) 21:13 (14) 25:07 (14) 29:10 (13) 35:18 (16)                                         37:48 (16)    
17 Malin Mårtensson OK Ravinen 37:52 09:19 (30) 08:58 (15) 03:11 (6) 04:53 (32) 03:45 (8) 05:21 (13)                                         02:25 (16) Malin Mårtensson OK Ravinen
        09:19 (30) 18:17 (20) 21:28 (15) 26:21 (19) 30:06 (18) 35:27 (17)                                         37:52 (17)    
18 Thomas Karlsson OK Älvsjö-Örby 38:00 07:28 (13) 09:38 (19) 05:50 (37) 02:55 (5) 03:42 (7) 06:11 (22)                                         02:16 (12) Thomas Karlsson OK Älvsjö-Örby
        07:28 (13) 17:06 (15) 22:56 (23) 25:51 (18) 29:33 (15) 35:44 (19)                                         38:00 (18)    
19 Björn Stolt OK Ravinen 38:01 07:08 (11) 10:56 (31) 04:16 (19) 03:22 (11) 04:31 (17) 05:02 (7)                                         02:46 (23) Björn Stolt OK Ravinen
        07:08 (11) 18:04 (18) 22:20 (20) 25:42 (16) 30:13 (19) 35:15 (14)                                         38:01 (19)    
20 Åsa Nylén Bromma-Vällingby SOK 41:39 08:25 (22) 08:07 (10) 06:04 (38) 06:22 (47) 05:02 (25) 05:12 (11)                                         02:27 (17) Åsa Nylén Bromma-Vällingby SOK
        08:25 (22) 16:32 (13) 22:36 (21) 28:58 (25) 34:00