Sträcktider Luffarligan Torvalla                                                                                                                  
  2015-12-02 Svarta tider är sträcktider                                                                                                              
    Blå tider är från start                                                                                                                  
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                                                                
                                                                                                                       
Plac Bana A - 5,2 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   --18   --19   --20   --21   --22   --23   --24   --25   --26   Mål   Bana A - 5,2 km Klubb
1 Niklas Wrane Söders-Tyresö 40:53 01:57 (1) 00:59 (1) 01:18 (1) 01:45 (1) 01:51 (1) 01:44 (1) 01:10 (1) 01:42 (1) 00:37 (1) 02:02 (2) 00:56 (1) 01:48 (3) 00:52 (1) 01:09 (1) 02:39 (2) 03:28 (4) 02:13 (2) 01:02 (3) 01:14 (3) 01:15 (2) 01:10 (2) 02:40 (3) 01:00 (3) 02:21 (3) 01:04 (1)     00:57 (2) Niklas Wrane Söders-Tyresö
        01:57 (1) 02:56 (1) 04:14 (1) 05:59 (1) 07:50 (1) 09:34 (1) 10:44 (1) 12:26 (1) 13:03 (1) 15:05 (1) 16:01 (1) 17:49 (1) 18:41 (1) 19:50 (1) 22:29 (1) 25:57 (1) 28:10 (1) 29:12 (1) 30:26 (1) 31:41 (1) 32:51 (1) 35:31 (1) 36:31 (1) 38:52 (1) 39:56 (1)     40:53 (1)    
2 Thomas Calleberg Snättringe SK 49:39 02:27 (5) 01:14 (9) 02:29 (18) 01:50 (2) 02:05 (5) 02:20 (5) 01:55 (10) 02:16 (9) 00:45 (8) 02:13 (4) 01:06 (4) 01:54 (5) 01:04 (4) 01:28 (6) 03:24 (12) 03:45 (6) 00:04 (1) 02:43 (21) 01:02 (2) 01:19 (6) 01:25 (6) 01:14 (1) 03:32 (19) 01:03 (1) 02:39 (20) 01:21 (1) 01:02 (8) Thomas Calleberg Snättringe SK
        02:27 (5) 03:41 (6) 06:10 (8) 08:00 (3) 10:05 (3) 12:25 (2) 14:20 (3) 16:36 (3) 17:21 (3) 19:34 (4) 20:40 (2) 22:34 (3) 23:38 (2) 25:06 (2) 28:30 (3) 32:15 (4) 32:19 (2) 35:02 (2) 36:04 (2) 37:23 (2) 38:48 (2) 40:02 (2) 43:34 (2) 44:37 (2) 47:16 (2) 48:37 (1) 49:39 (2)    
3 Henrik Sjögren Haninge SOK 50:42 03:15 (13) 01:05 (3) 01:39 (3) 02:40 (13) 02:02 (3) 02:48 (11) 01:44 (8) 01:44 (3) 00:43 (6) 02:12 (3) 01:01 (2) 01:53 (4) 01:21 (13) 01:29 (8) 03:27 (13) 04:27 (14) 02:45 (5) 01:00 (1) 01:31 (10) 01:25 (7) 01:25 (6) 03:07 (5) 00:54 (1) 02:41 (7) 01:16 (4)     01:08 (11) Henrik Sjögren Haninge SOK
        03:15 (13) 04:20 (10) 05:59 (7) 08:39 (9) 10:41 (6) 13:29 (8) 15:13 (7) 16:57 (6) 17:40 (6) 19:52 (6) 20:53 (5) 22:46 (4) 24:07 (4) 25:36 (5) 29:03 (8) 33:30 (7) 36:15 (6) 37:15 (5) 38:46 (5) 40:11 (5) 41:36 (5) 44:43 (4) 45:37 (3) 48:18 (4) 49:34 (3)     50:42 (3)    
4 Moa Leijon Lind Södertälje-Nykvarn OF 52:16 02:03 (2) 01:03 (2) 01:39 (3) 03:26 (18) 01:59 (2) 02:24 (6) 03:24 (19) 01:42 (1) 00:41 (2) 00:02 (1) 02:17 (20) 01:30 (1) 01:51 (20) 01:13 (2) 01:31 (1) 03:15 (3) 03:53 (12) 02:41 (20) 01:01 (1) 01:48 (15) 01:25 (6) 01:18 (2) 03:36 (20) 01:11 (2) 02:50 (21) 01:36 (2) 00:57 (2) Moa Leijon Lind Södertälje-Nykvarn OF
        02:03 (2) 03:06 (2) 04:45 (2) 08:11 (5) 10:10 (4) 12:34 (3) 15:58 (9) 17:40 (8) 18:21 (8) 18:23 (2) 20:40 (2) 22:10 (2) 24:01 (3) 25:14 (3) 26:45 (2) 30:00 (2) 33:53 (3) 36:34 (4) 37:35 (3) 39:23 (4) 40:48 (4) 42:06 (3) 45:42 (4) 46:53 (3) 49:43 (4) 51:19 (2) 52:16 (4)    
5 Anders Brinkman Vandrarringen 52:38 02:48 (8) 01:53 (19) 01:45 (6) 02:21 (9) 02:10 (6) 01:50 (2) 01:40 (7) 02:15 (8) 00:42 (3) 02:13 (4) 01:33 (15) 01:46 (2) 01:11 (10) 01:26 (5) 03:16 (9) 03:58 (8) 02:36 (3) 01:08 (7) 01:26 (8) 01:15 (2) 01:19 (4) 06:12 (18) 00:59 (2) 02:46 (10) 01:06 (2)     01:04 (9) Anders Brinkman Vandrarringen
        02:48 (8) 04:41 (13) 06:26 (10) 08:47 (10) 10:57 (8) 12:47 (5) 14:27 (4) 16:42 (4) 17:24 (4) 19:37 (5) 21:10 (6) 22:56 (6) 24:07 (4) 25:33 (4) 28:49 (6) 32:47 (5) 35:23 (4) 36:31 (3) 37:57 (4) 39:12 (3) 40:31 (3) 46:43 (6) 47:42 (5) 50:28 (5) 51:34 (5)     52:38 (5)    
6 Björn-Ove Pettersson Attunda OK 53:23 02:28 (6) 01:09 (6) 01:38 (2) 03:46 (21) 02:50 (17) 02:09 (3) 01:21 (2) 01:51 (4) 00:42 (3) 02:27 (10) 01:03 (3) 01:57 (6) 00:55 (2) 01:20 (4) 02:59 (4) 03:11 (1) 04:14 (14) 01:37 (18) 01:52 (15) 01:49 (16) 01:06 (1) 04:02 (10) 01:56 (15) 02:40 (5) 01:21 (6)     01:00 (6) Björn-Ove Pettersson Attunda OK
        02:28 (6) 03:37 (5) 05:15 (4) 09:01 (11) 11:51 (11) 14:00 (9) 15:21 (8) 17:12 (7) 17:54 (7) 20:21 (8) 21:24 (8) 23:21 (8) 24:16 (7) 25:36 (5) 28:35 (4) 31:46 (3) 36:00 (5) 37:37 (6) 39:29 (6) 41:18 (6) 42:24 (6) 46:26 (5) 48:22 (6) 51:02 (6) 52:23 (6)     53:23 (6)    
7 Per Ljung Stockholms OK 54:52 02:53 (11) 01:43 (17) 01:45 (5) 02:08 (5) 02:13 (7) 02:38 (10) 01:26 (3) 02:56 (14) 00:46 (10) 02:43 (14) 01:25 (12) 02:33 (17) 01:10 (9) 01:29 (8) 03:20 (10) 03:51 (7) 03:13 (9) 01:14 (11) 01:42 (14) 01:38 (12) 01:27 (9) 03:56 (9) 01:22 (11) 02:49 (11) 01:34 (12)     00:58 (4) Per Ljung Stockholms OK
        02:53 (11) 04:36 (12) 06:21 (9) 08:29 (7) 10:42 (7) 13:20 (7) 14:46 (6) 17:42 (9) 18:28 (9) 21:11 (9) 22:36 (9) 25:09 (9) 26:19 (9) 27:48 (9) 31:08 (9) 34:59 (9) 38:12 (7) 39:26 (7) 41:08 (7) 42:46 (7) 44:13 (7) 48:09 (7) 49:31 (7) 52:20 (7) 53:54 (7)     54:52 (7)    
8 Janne Nilsson Centrum OK 56:13 02:07 (3) 01:08 (5) 01:55 (11) 02:11 (6) 02:17 (9) 03:05 (13) 01:26 (3) 02:08 (6) 00:45 (8) 02:20 (6) 01:19 (10) 02:05 (10) 01:21 (12) 01:47 (13) 03:06 (6) 04:22 (13) 05:47 (20) 01:08 (6) 01:28 (9) 01:37 (11) 01:27 (9) 05:16 (17) 01:04 (5) 02:53 (12) 01:10 (3)     01:01 (7) Janne Nilsson Centrum OK
        02:07 (3) 03:15 (3) 05:10 (3) 07:21 (2) 09:38 (2) 12:43 (4) 14:09 (2) 16:17 (2) 17:02 (2) 19:22 (3) 20:41 (4) 22:46 (4) 24:07 (4) 25:54 (8) 29:00 (7) 33:22 (6) 39:09 (9) 40:17 (9) 41:45 (9) 43:22 (9) 44:49 (9) 50:05 (8) 51:09 (8) 54:02 (8) 55:12 (8)     56:13 (8)    
9 Peter Rosén Alfta-Ösa OK 56:56 02:18 (4) 01:05 (3) 02:20 (16) 02:42 (14) 02:14 (8) 02:34 (8) 01:32 (6) 02:07 (5) 00:44 (7) 02:20 (6) 01:16 (9) 02:01 (9) 01:03 (3) 01:28 (6) 03:04 (5) 04:54 (18) 05:25 (18) 01:09 (9) 01:25 (6) 01:14 (1) 01:18 (3) 06:29 (19) 01:02 (4) 02:39 (4) 01:26 (8)     01:07 (10) Peter Rosén Alfta-Ösa OK
        02:18 (4) 03:23 (4) 05:43 (5) 08:25 (6) 10:39 (5) 13:13 (6) 14:45 (5) 16:52 (5) 17:36 (5) 19:56 (7) 21:12 (7) 23:13 (7) 24:16 (7) 25:44 (7) 28:48 (5) 33:42 (8) 39:07 (8) 40:16 (8) 41:41 (8) 42:55 (8) 44:13 (7) 50:42 (10) 51:44 (9) 54:23 (9) 55:49 (9)     56:56 (9)    
10 Nicolas Spiliers IFK Lidingö SOK 57:36 04:58 (21) 01:30 (15) 01:50 (8) 02:33 (11) 02:17 (9) 02:19 (4) 02:10 (14) 02:19 (12) 00:55 (16) 03:05 (18) 01:47 (19) 02:25 (14) 02:11 (21) 01:49 (14) 03:06 (6) 04:09 (10) 02:37 (4) 01:06 (4) 01:22 (5) 01:17 (5) 01:27 (9) 03:21 (7) 01:20 (10) 02:45 (9) 01:50 (16)     01:08 (11) Nicolas Spiliers IFK Lidingö SOK
        04:58 (21) 06:28 (19) 08:18 (17) 10:51 (17) 13:08 (15) 15:27 (13) 17:37 (12) 19:56 (10) 20:51 (10) 23:56 (11) 25:43 (11) 28:08 (12) 30:19 (15) 32:08 (15) 35:14 (13) 39:23 (13) 42:00 (12) 43:06 (12) 44:28 (12) 45:45 (11) 47:12 (11) 50:33 (9) 51:53 (10) 54:38 (10) 56:28 (11)     57:36 (10)    
11 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 57:37 03:13 (12) 01:20 (12) 01:54 (10) 02:06 (4) 02:45 (15) 04:25 (19) 01:31 (5) 02:58 (15) 00:49 (11) 02:37 (13) 01:26 (13) 02:21 (13) 01:06 (6) 01:42 (10) 03:22 (11) 04:13 (11) 03:12 (8) 01:08 (6) 01:25 (6) 01:31 (8) 01:27 (9) 04:25 (15) 01:24 (12) 02:41 (7) 01:26 (8)     01:10 (13) Lars Forsstedt Söders-Tyresö
        03:13 (12) 04:33 (11) 06:27 (11) 08:33 (8) 11:18 (9) 15:43 (14) 17:14 (11) 20:12 (11) 21:01 (11) 23:38 (10) 25:04 (10) 27:25 (10) 28:31 (10) 30:13 (10) 33:35 (10) 37:48 (11) 41:00 (10) 42:08 (10) 43:33 (10) 45:04 (10) 46:31 (10) 50:56 (11) 52:20 (11) 55:01 (11) 56:27 (10)     57:37 (11)    
12 Jan Hessel TK IF 59:31 02:49 (9) 01:20 (12) 01:45 (5) 02:11 (6) 03:14 (20) 05:17 (21) 05:17 (21) 02:37 (13) 00:42 (4) 02:23 (8) 01:27 (14) 01:59 (8) 01:04 (4) 02:19 (18) 03:15 (8) 04:08 (9) 03:00 (6) 01:00 (1) 01:33 (12) 01:16 (4) 01:32 (15) 02:51 (4) 01:38 (13) 02:40 (5) 01:16 (4)     00:58 (4) Jan Hessel TK IF
        02:49 (9) 04:09 (9) 05:54 (6) 08:05 (4) 11:19 (10) 16:36 (16) 21:53 (19) 24:30 (19) 25:12 (19) 27:35 (17) 29:02 (17) 31:01 (17) 32:05 (17) 34:24 (17) 37:39 (17) 41:47 (15) 44:47 (15) 45:47 (15) 47:20 (15) 48:36 (14) 50:08 (14) 52:59 (12) 54:37 (14) 57:17 (12) 58:33 (12)     59:31 (12)    
13 Marita Axelsson OK Ravinen 60:25 04:57 (20) 01:50 (18) 01:57 (12) 02:19 (8) 02:26 (13) 03:47 (17) 02:00 (12) 03:00 (16) 00:49 (11) 02:27 (10) 01:13 (7) 02:05 (10) 01:11 (10) 01:42 (10) 04:07 (19) 04:15 (12) 03:00 (6) 01:13 (10) 01:31 (10) 01:34 (10) 01:21 (5) 04:22 (13) 01:05 (6) 03:22 (17) 01:40 (15)     01:12 (14) Marita Axelsson OK Ravinen
        04:57 (20) 06:47 (20) 08:44 (18) 11:03 (18) 13:29 (18) 17:16 (17) 19:16 (16) 22:16 (16) 23:05 (16) 25:32 (16) 26:45 (16) 28:50 (15) 30:01 (13) 31:43 (13) 35:50 (14) 40:05 (14) 43:05 (13) 44:18 (13) 45:49 (13) 47:23 (13) 48:44 (12) 53:06 (13) 54:11 (12) 57:33 (13) 59:13 (14)     60:25 (13)    
14 Leif Åkerblom OK Österåker 60:26 03:36 (17) 01:13 (8) 01:51 (9) 02:21 (9) 02:56 (19) 02:55 (12) 01:59 (11) 04:28 (18) 00:50 (15) 02:24 (9) 01:24 (11) 01:58 (7) 01:09 (8) 01:45 (12) 03:42 (15) 03:14 (2) 03:18 (10) 01:28 (15) 01:37 (13) 01:38 (12) 03:19 (21) 04:11 (12) 01:17 (8) 03:04 (13) 01:28 (10)     01:21 (16) Leif Åkerblom OK Österåker
        03:36 (17) 04:49 (15) 06:40 (12) 09:01 (11) 11:57 (12) 14:52 (10) 16:51 (10) 21:19 (13) 22:09 (13) 24:33 (12) 25:57 (12) 27:55 (11) 29:04 (11) 30:49 (11) 34:31 (11) 37:45 (10) 41:03 (11) 42:31 (11) 44:08 (11) 45:46 (12) 49:05 (13) 53:16 (14) 54:33 (13) 57:37 (14) 59:05 (13)     60:26 (14)    
15 Johan Forsstedt Söders-Tyresö 62:52 03:37 (18) 04:29 (21) 02:08 (13) 02:02 (3) 02:02 (3) 03:06 (14) 02:00 (12) 02:18 (10) 00:55 (16) 02:35 (12) 01:06 (4) 02:28 (16) 01:43 (16) 01:13 (2) 02:55 (3) 03:29 (5) 06:01 (21) 01:26 (14) 01:21 (4) 03:24 (21) 01:44 (17) 03:54 (8) 01:19 (9) 03:16 (15) 01:25 (7)     00:56 (1) Johan Forsstedt Söders-Tyresö
        03:37 (18) 08:06 (21) 10:14 (20) 12:16 (19) 14:18 (19) 17:24 (19) 19:24 (17) 21:42 (15) 22:37 (15) 25:12 (15) 26:18 (15) 28:46 (14) 30:29 (16) 31:42 (12) 34:37 (12) 38:06 (12) 44:07 (14) 45:33 (14) 46:54 (14) 50:18 (15) 52:02 (15) 55:56 (15) 57:15 (15) 60:31 (15) 61:56 (15)     62:52 (15)    
16 Harald Bauer IFK Lidingö SOK 64:51 02:36 (7) 01:17 (10) 03:35 (19) 02:38 (12) 02:18 (11) 02:37 (9) 03:13 (18) 02:13 (7) 00:49 (11) 03:45 (20) 01:15 (8) 02:26 (15) 01:29 (15) 02:08 (17) 03:57 (18) 05:41 (19) 03:31 (11) 01:24 (12) 02:25 (20) 02:05 (19) 01:29 (13) 04:31 (16) 01:14 (7) 03:07 (14) 01:39 (13)     01:29 (18) Harald Bauer IFK Lidingö SOK
        02:36 (7) 03:53 (7) 07:28 (15) 10:06 (13) 12:24 (13) 15:01 (11) 18:14 (13) 20:27 (12) 21:16 (12) 25:01 (14) 26:16 (14) 28:42 (13) 30:11 (14) 32:19 (16) 36:16 (16) 41:57 (16) 45:28 (16) 46:52 (16) 49:17 (16) 51:22 (17) 52:51 (17) 57:22 (17) 58:36 (16) 61:43 (16) 63:22 (16)     64:51 (16)    
17 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 65:02 03:35 (16) 01:18 (11) 02:24 (17) 02:50 (16) 02:40 (14) 02:33 (7) 03:47 (20) 02:18 (10) 00:49 (13) 02:45 (15) 01:09 (6) 02:44 (21) 01:07 (7) 02:02 (16) 03:56 (17) 06:52 (20) 03:55 (13) 01:07 (5) 01:57 (17) 01:33 (9) 01:29 (13) 03:18 (6) 02:38 (18) 03:32 (18) 01:29 (11)     01:15 (15) Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF
        03:35 (16) 04:53 (16) 07:17 (14) 10:07 (14) 12:47 (14) 15:20 (12) 19:07 (15) 21:25 (14) 22:14 (14) 24:59 (13) 26:08 (13) 28:52 (16) 29:59 (12) 32:01 (14) 35:57 (15) 42:49 (17) 46:44 (17) 47:51 (17) 49:48 (17) 51:21 (16) 52:50 (16) 56:08 (16) 58:46 (17) 62:18 (17) 63:47 (17)     65:02 (17)    
18 Per-Johan Vikfors OK Österåker 71:51 03:22 (15) 02:23 (20) 02:13 (15) 02:47 (15) 02:24 (12) 03:19 (16) 03:09 (17) 04:32 (19) 00:59 (20) 02:56 (16) 01:45 (18) 02:35 (18) 01:48 (18) 02:34 (19) 03:35 (14) 04:47 (16) 05:46 (19) 01:57 (19) 01:59 (19) 01:40 (14) 01:50 (18) 04:09 (11) 02:16 (17) 03:18 (16) 01:39 (13)     02:09 (21) Per-Johan Vikfors OK Österåker
        03:22 (15) 05:45 (17) 07:58 (16) 10:45 (16) 13:09 (16) 16:28 (15) 19:37 (18) 24:09 (18) 25:08 (18) 28:04 (18) 29:49 (18) 32:24 (19) 34:12 (19) 36:46 (19) 40:21 (18) 45:08 (19) 50:54 (19) 52:51 (19) 54:50 (19) 56:30 (19) 58:20 (19) 62:29 (18) 64:45 (18) 68:03 (18) 69:42 (18)     71:51 (18)    
19 Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 72:43 02:49 (9) 01:10 (7) 06:55 (21) 02:53 (17) 02:49 (16) 03:07 (15) 02:16 (15) 04:21 (17) 00:56 (18) 03:02 (17) 01:39 (17) 02:42 (20) 01:46 (17) 02:34 (19) 03:51 (16) 04:48 (17) 04:29 (16) 01:32 (16) 01:57 (17) 02:07 (20) 01:42 (16) 04:24 (14) 01:46 (14) 03:47 (20) 02:00 (18)     01:21 (16) Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:49 (9) 03:59 (8) 10:54 (21) 13:47 (21) 16:36 (20) 19:43 (20) 21:59 (20) 26:20 (20) 27:16 (20) 30:18 (20) 31:57 (20) 34:39 (20) 36:25 (20) 38:59 (20) 42:50 (20) 47:38 (20) 52:07 (20) 53:39 (20) 55:36 (20) 57:43 (20) 59:25 (20) 63:49 (19) 65:35 (19) 69:22 (19) 71:22 (19)     72:43 (19)    
20 Claes Andersson OK Södertörn 77:26 03:19 (14) 01:25 (14) 02:12 (14) 03:31 (19) 02:52 (18) 03:57 (18) 01:45 (9) 04:38 (20) 00:57 (19) 03:44 (19) 01:38 (16) 02:11 (12) 01:21 (12) 01:55 (15) 05:00 (20) 04:33 (15) 04:23 (15) 01:32 (16) 01:52 (15) 01:56 (17) 03:06 (20) 08:57 (20) 03:36 (20) 03:32 (18) 01:58 (17)     01:36 (19) Claes Andersson OK Södertörn
        03:19 (14) 04:44 (14) 06:56 (13) 10:27 (15) 13:19 (17) 17:16 (17) 19:01 (14) 23:39 (17) 24:36 (17) 28:20 (19) 29:58 (19) 32:09 (18) 33:30 (18) 35:25 (18) 40:25 (19) 44:58 (18) 49:21 (18) 50:53 (18) 52:45 (18) 54:41 (18) 57:47 (18) 66:44 (20) 70:20 (20) 73:52 (20) 75:50 (20)     77:26 (20)    
21 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 103:30 04:32 (19) 01:41 (16) 03:51 (20) 03:33 (20) 04:06 (21) 04:31 (20) 02:48 (16) 10:20 (21) 01:06 (21) 06:27 (21) 02:35 (21) 02:40 (19) 01:48 (18) 04:04 (21) 06:42 (21) 08:35 (21) 04:47 (17) 01:24 (12) 02:29 (21) 01:59 (18) 01:59 (19) 10:48 (21) 01:59 (16) 04:41 (21) 02:25 (19)     01:40 (20) Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF
        04:32 (19) 06:13 (18) 10:04 (19) 13:37 (20) 17:43 (21) 22:14 (21) 25:02 (21) 35:22 (21) 36:28 (21) 42:55 (21) 45:30 (21) 48:10 (21) 49:58 (21) 54:02 (21) 60:44 (21) 69:19 (21) 74:06 (21) 75:30 (21) 77:59 (21) 79:58 (21) 81:57 (21) 92:45 (21) 94:44 (21) 99:25 (21) 101:50 (21)     103:30 (21)    
- Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 61:13 02:27   01:18   02:03   02:22   02:16   03:55   01:23   03:01   00:45   02:17   01:00   02:55   01:08   01:38   03:02   04:12   02:56   04:58   03:00   01:56   01:21   03:12   02:53   02:57   01:13       01:05   Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF
        02:27   03:45   05:48   08:10   10:26   14:21   15:44   18:45   19:30   21:47   22:47   25:42   26:50   28:28   31:30   35:42   38:38   43:36   46:36   48:32   49:53   53:05   55:58   58:55   60:08       61:13      
                                                                                                                         
                                                                                                                         
Plac Bana B - 4,1 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   --18   --19   --20   --21                       Mål   Bana B - 4,1 km Klubb  
1 Börje Lenas Klubblös 52:58 03:22 (11) 01:33 (7) 02:18 (2) 02:49 (5) 02:42 (7) 02:44 (2) 02:01 (9) 03:04 (11) 01:11 (20) 04:59 (28) 01:25 (3) 01:37 (3) 03:27 (4) 01:29 (5) 01:42 (2) 02:16 (21) 01:32 (2) 04:53 (12) 01:27 (2) 03:47 (11) 01:32 (1)                     01:08 (1) Börje Lenas Klubblös
        03:22 (11) 04:55 (8) 07:13 (1) 10:02 (1) 12:44 (1) 15:28 (1) 17:29 (1) 20:33 (1) 21:44 (1) 26:43 (4) 28:08 (4) 29:45 (3) 33:12 (2) 34:41 (2) 36:23 (2) 38:39 (2) 40:11 (2) 45:04 (3) 46:31 (2) 50:18 (2) 51:50 (2)                     52:58 (1)      
2 Matz Larsson Gustavsbergs OK 53:07 03:10 (8) 01:39 (14) 03:09 (16) 02:38 (3) 02:35 (3) 03:23 (12) 02:14 (14) 02:36 (2) 00:56 (2) 02:29 (1) 01:42 (10) 02:01 (8) 03:19 (2) 01:17 (1) 01:56 (6) 01:52 (7) 01:25 (1) 06:16 (26) 01:42 (12) 03:43 (10) 01:46 (4)                     01:19 (6) Matz Larsson Gustavsbergs OK
        03:10 (8) 04:49 (6) 07:58 (7) 10:36 (4) 13:11 (2) 16:34 (2) 18:48 (3) 21:24 (2) 22:20 (2) 24:49 (1) 26:31 (1) 28:32 (1) 31:51 (1) 33:08 (1) 35:04 (1) 36:56 (1) 38:21 (1) 44:37 (2) 46:19 (1) 50:02 (1) 51:48 (1)                     53:07 (2)      
3 Sune Sisell OK Södertörn 53:51 03:11 (9) 02:50 (29) 02:41 (8) 02:42 (4) 02:36 (5) 03:25 (13) 02:14 (14) 02:43 (4) 01:02 (10) 03:09 (7) 01:24 (2) 02:02 (10) 03:38 (5) 01:48 (18) 01:45 (3) 01:48 (4) 01:49 (5) 04:26 (5) 02:11 (22) 03:15 (3) 01:40 (3)                     01:32 (21) Sune Sisell OK Södertörn
        03:11 (9) 06:01 (22) 08:42 (16) 11:24 (9) 14:00 (4) 17:25 (7) 19:39 (6) 22:22 (4) 23:24 (4) 26:33 (3) 27:57 (3) 29:59 (4) 33:37 (3) 35:25 (3) 37:10 (3) 38:58 (3) 40:47 (3) 45:13 (4) 47:24 (3) 50:39 (3) 52:19 (3)                     53:51 (3)      
4 Tommy Lindberg Haninge SOK 55:25 04:21 (24) 01:22 (1) 02:30 (4) 04:10 (27) 02:50 (8) 02:55 (5) 01:52 (2) 03:27 (16) 01:13 (27) 03:11 (9) 01:32 (6) 01:41 (4) 03:44 (8) 01:37 (10) 02:17 (17) 01:54 (9) 02:00 (10) 04:49 (11) 01:29 (3) 03:23 (5) 01:55 (6)                     01:13 (2) Tommy Lindberg Haninge SOK
        04:21 (24) 05:43 (18) 08:13 (11) 12:23 (18) 15:13 (14) 18:08 (11) 20:00 (8) 23:27 (6) 24:40 (7) 27:51 (7) 29:23 (8) 31:04 (7) 34:48 (7) 36:25 (5) 38:42 (6) 40:36 (6) 42:36 (4) 47:25 (6) 48:54 (6) 52:17 (6) 54:12 (5)                     55:25 (4)      
5 Anders Larsson Skarpnäcks OL 55:27 03:53 (20) 01:42 (16) 02:36 (5) 03:11 (12) 03:24 (16) 03:11 (8) 01:59 (5) 02:45 (6) 01:01 (6) 03:09 (7) 01:34 (7) 02:12 (15) 04:25 (20) 02:03 (25) 02:19 (21) 01:45 (2) 01:45 (4) 04:19 (3) 01:33 (6) 03:21 (4) 01:55 (6)                     01:25 (14) Anders Larsson Skarpnäcks OL
        03:53 (20) 05:35 (17) 08:11 (9) 11:22 (7) 14:46 (12) 17:57 (9) 19:56 (7) 22:41 (5) 23:42 (5) 26:51 (5) 28:25 (5) 30:37 (5) 35:02 (8) 37:05 (8) 39:24 (9) 41:09 (8) 42:54 (6) 47:13 (5) 48:46 (5) 52:07 (5) 54:02 (4)                     55:27 (5)      
6 Leif Nordin Turebergs IF 57:35 02:57 (2) 01:42 (16) 04:34 (29) 02:33 (2) 02:27 (1) 03:02 (6) 03:08 (28) 03:14 (13) 01:03 (14) 03:31 (15) 02:05 (24) 01:35 (1) 01:47 (1) 03:41 (31) 01:55 (4) 01:48 (4) 01:44 (3) 01:43 (1) 04:13 (31) 02:17 (1) 03:34 (29) 01:42 (1)                 01:20 (7) Leif Nordin Turebergs IF
        02:57 (2) 04:39 (4) 09:13 (21) 11:46 (14) 14:13 (6) 17:15 (5) 20:23 (10) 23:37 (8) 24:40 (7) 28:11 (10) 30:16 (11) 31:51 (10) 33:38 (4) 37:19 (9) 39:14 (8) 41:02 (7) 42:46 (5) 44:29 (1) 48:42 (4) 50:59 (4) 54:33 (6) 56:15 (1)                 57:35 (6)      
7 Åke Wansölin Söders-Tyresö 57:47 02:45 (1) 01:44 (20) 03:06 (14) 03:58 (25) 02:35 (3) 03:27 (14) 02:46 (24) 03:24 (15) 00:55 (1) 03:45 (20) 01:15 (1) 03:17 (28) 03:45 (9) 01:27 (3) 01:40 (1) 01:45 (2) 01:55 (8) 04:12 (2) 03:41 (30) 03:26 (6) 01:38 (2)                     01:21 (8) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        02:45 (1) 04:29 (1) 07:35 (3) 11:33 (10) 14:08 (5) 17:35 (8) 20:21 (9) 23:45 (10) 24:40 (7) 28:25 (11) 29:40 (9) 32:57 (11) 36:42 (11) 38:09 (11) 39:49 (10) 41:34 (9) 43:29 (7) 47:41 (7) 51:22 (8) 54:48 (7) 56:26 (7)                     57:47 (7)      
8 Bengt Eriksson Väsby OK 58:26 03:54 (21) 05:20 (31) 02:09 (1) 02:32 (1) 02:34 (2) 02:53 (4) 01:54 (3) 02:44 (5) 00:56 (2) 02:56 (3) 01:29 (5) 01:36 (2) 03:25 (3) 02:08 (28) 01:58 (7) 01:53 (8) 03:28 (29) 04:48 (10) 03:25 (28) 03:10 (2) 02:00 (9)                     01:14 (3) Bengt Eriksson Väsby OK
        03:54 (21) 09:14 (29) 11:23 (29) 13:55 (23) 16:29 (20) 19:22 (15) 21:16 (11) 24:00 (11) 24:56 (11) 27:52 (8) 29:21 (7) 30:57 (6) 34:22 (5) 36:30 (6) 38:28 (5) 40:21 (5) 43:49 (9) 48:37 (9) 52:02 (11) 55:12 (10) 57:12 (9)                     58:26 (8)      
9 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 58:28 03:50 (19) 01:34 (9) 03:31 (21) 02:49 (5) 02:38 (6) 02:40 (1) 02:05 (13) 04:31 (28) 01:12 (25) 03:12 (10) 01:53 (18) 01:51 (6) 03:38 (5) 01:40 (13) 02:00 (8) 02:40 (28) 01:54 (7) 04:35 (6) 01:56 (18) 04:43 (25) 02:02 (13)                     01:34 (22) Leif Strandberg Gustavsbergs OK
        03:50 (19) 05:24 (14) 08:55 (18) 11:44 (12) 14:22 (8) 17:02 (4) 19:07 (4) 23:38 (9) 24:50 (10) 28:02 (9) 29:55 (10) 31:46 (9) 35:24 (9) 37:04 (7) 39:04 (7) 41:44 (10) 43:38 (8) 48:13 (8) 50:09 (7) 54:52 (8) 56:54 (8)                     58:28 (9)      
10 Jan Lindgren OK Södertörn 58:39 03:44 (17) 01:31 (3) 02:20 (3) 03:00 (8) 02:52 (9) 03:14 (9) 02:00 (6) 03:00 (8) 01:08 (15) 03:19 (13) 01:46 (13) 01:46 (5) 04:59 (25) 01:27 (3) 02:11 (14) 01:42 (1) 04:33 (31) 05:01 (14) 02:01 (21) 03:30 (7) 02:12 (17)                     01:23 (10) Jan Lindgren OK Södertörn
        03:44 (17) 05:15 (13) 07:35 (3) 10:35 (3) 13:27 (3) 16:41 (3) 18:41 (2) 21:41 (3) 22:49 (3) 26:08 (2) 27:54 (2) 29:40 (2) 34:39 (6) 36:06 (4) 38:17 (4) 39:59 (4) 44:32 (11) 49:33 (11) 51:34 (9) 55:04 (9) 57:16 (10)                     58:39 (10)      
11 Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF 59:19 03:08 (7) 01:37 (12) 02:47 (10) 02:50 (7) 04:04 (27) 02:49 (3) 02:01 (9) 04:17 (25) 01:01 (6) 02:47 (2) 01:49 (17) 02:31 (20) 04:03 (13) 02:04 (26) 02:18 (20) 02:00 (13) 02:19 (19) 05:07 (16) 02:20 (24) 03:59 (17) 02:06 (15)                     01:22 (9) Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF
        03:08 (7) 04:45 (5) 07:32 (2) 10:22 (2) 14:26 (10) 17:15 (5) 19:16 (5) 23:33 (7) 24:34 (6) 27:21 (6) 29:10 (6) 31:41 (8) 35:44 (10) 37:48 (10) 40:06 (11) 42:06 (11) 44:25 (10) 49:32 (10) 51:52 (10) 55:51 (12) 57:57 (11)                     59:19 (11)      
12 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 59:41 02:58 (3) 02:15 (26) 03:46 (23) 03:11 (12) 03:42 (23) 03:41 (17) 02:00 (6) 04:01 (22) 01:10 (19) 03:33 (16) 01:38 (8) 02:19 (17) 03:40 (7) 01:41 (15) 02:03 (12) 01:48 (4) 02:08 (15) 05:00 (13) 01:31 (5) 03:40 (8) 02:22 (22)                     01:34 (22) Torbjörn Hellquist Tullinge SK
        02:58 (3) 05:13 (12) 08:59 (19) 12:10 (16) 15:52 (19) 19:33 (17) 21:33 (13) 25:34 (15) 26:44 (16) 30:17 (16) 31:55 (13) 34:14 (13) 37:54 (13) 39:35 (12) 41:38 (12) 43:26 (12) 45:34 (12) 50:34 (12) 52:05 (12) 55:45 (11) 58:07 (12)                     59:41 (12)      
13 Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby 61:57 03:23 (12) 01:35 (10) 06:06 (31) 03:03 (9) 03:07 (10) 03:14 (9) 02:00 (6) 04:01 (22) 01:01 (6) 03:06 (5) 01:45 (12) 02:33 (22) 04:10 (15) 01:34 (9) 02:02 (10) 02:01 (16) 01:59 (9) 05:05 (15) 02:49 (26) 04:00 (18) 02:05 (14)                     01:18 (5) Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby
        03:23 (12) 04:58 (9) 11:04 (27) 14:07 (25) 17:14 (24) 20:28 (21) 22:28 (19) 26:29 (19) 27:30 (18) 30:36 (17) 32:21 (16) 34:54 (18) 39:04 (14) 40:38 (14) 42:40 (14) 44:41 (14) 46:40 (13) 51:45 (13) 54:34 (13) 58:34 (13) 60:39 (13)                     61:57 (13)      
14 Leif Mörkfors Järfälla OK 62:36 03:01 (4) 03:00 (30) 02:52 (12) 03:39 (21) 04:31 (30) 03:07 (7) 02:23 (18) 03:03 (10) 01:09 (17) 03:21 (14) 01:47 (15) 02:03 (12) 03:57 (10) 01:49 (19) 02:55 (29) 02:00 (13) 02:04 (12) 06:58 (29) 01:38 (9) 03:56 (15) 02:00 (9)                     01:23 (10) Leif Mörkfors Järfälla OK
        03:01 (4) 06:01 (22) 08:53 (17) 12:32 (21) 17:03 (23) 20:10 (18) 22:33 (20) 25:36 (16) 26:45 (17) 30:06 (15) 31:53 (12) 33:56 (12) 37:53 (12) 39:42 (13) 42:37 (13) 44:37 (13) 46:41 (14) 53:39 (15) 55:17 (15) 59:13 (15) 61:13 (14)                     62:36 (14)      
15 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 62:38 03:06 (6) 01:32 (5) 03:59 (27) 03:38 (20) 03:15 (14) 04:45 (25) 01:45 (1) 03:20 (14) 01:02 (10) 04:46 (27) 01:39 (9) 02:02 (10) 04:17 (19) 01:39 (11) 02:02 (10) 02:17 (22) 01:51 (6) 06:07 (24) 01:55 (16) 03:50 (13) 02:26 (23)                     01:25 (14) Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK
        03:06 (6) 04:38 (3) 08:37 (14) 12:15 (17) 15:30 (15) 20:15 (19) 22:00 (17) 25:20 (14) 26:22 (14) 31:08 (19) 32:47 (18) 34:49 (17) 39:06 (15) 40:45 (15) 42:47 (15) 45:04 (15) 46:55 (15) 53:02 (14) 54:57 (14) 58:47 (14) 61:13 (14)                     62:38 (15)      
16 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 63:06 03:30 (15) 01:35 (10) 02:45 (9) 03:18 (15) 03:07 (10) 03:57 (20) 03:56 (30) 04:28 (27) 01:11 (20) 03:16 (11) 01:46 (13) 02:42 (26) 04:31 (21) 01:40 (12) 02:12 (15) 02:18 (23) 02:04 (12) 06:07 (24) 01:20 (1) 03:47 (11) 02:12 (17)                     01:24 (12) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        03:30 (15) 05:05 (10) 07:50 (5) 11:08 (5) 14:15 (7) 18:12 (12) 22:08 (18) 26:36 (21) 27:47 (20) 31:03 (18) 32:49 (19) 35:31 (19) 40:02 (17) 41:42 (17) 43:54 (17) 46:12 (17) 48:16 (16) 54:23 (18) 55:43 (17) 59:30 (16) 61:42 (16)                     63:06 (16)      
17 Aila Halttunen Haninge SOK 63:26 03:29 (13) 01:43 (18) 03:07 (15) 03:04 (10) 03:20 (15) 04:36 (24) 02:03 (11) 02:38 (3) 01:02 (10) 03:56 (22) 03:01 (28) 02:43 (27) 04:46 (22) 01:32 (8) 02:17 (17) 02:41 (29) 02:38 (23) 05:10 (19) 01:40 (10) 04:12 (20) 02:07 (16)                     01:41 (27) Aila Halttunen Haninge SOK
        03:29 (13) 05:12 (11) 08:19 (12) 11:23 (8) 14:43 (11) 19:19 (14) 21:22 (12) 24:00 (11) 25:02 (12) 28:58 (12) 31:59 (14) 34:42 (16) 39:28 (16) 41:00 (16) 43:17 (16) 45:58 (16) 48:36 (17) 53:46 (16) 55:26 (16) 59:38 (17) 61:45 (17)                     63:26 (17)      
18 Göran Larbo Attunda OK 64:24 03:59 (22) 01:49 (21) 02:49 (11) 03:04 (10) 03:29 (18) 05:14 (27) 02:25 (19) 02:29 (1) 01:01 (6) 03:46 (21) 02:25 (26) 01:58 (7) 06:17 (28) 01:31 (6) 02:20 (22) 02:24 (24) 03:07 (26) 04:44 (8) 01:35 (7) 04:27 (22) 02:01 (11)                     01:30 (19) Göran Larbo Attunda OK
        03:59 (22) 05:48 (19) 08:37 (14) 11:41 (11) 15:10 (13) 20:24 (20) 22:49 (21) 25:18 (13) 26:19 (13) 30:05 (14) 32:30 (17) 34:28 (15) 40:45 (18) 42:16 (18) 44:36 (18) 47:00 (19) 50:07 (19) 54:51 (19) 56:26 (18) 60:53 (18) 62:54 (18)                     64:24 (18)      
19 Sven-Inge Nylund Järfälla OK 64:28 03:33 (16) 01:55 (23) 02:40 (6) 03:36 (19) 04:01 (26) 03:22 (11) 02:52 (26) 03:45 (19) 00:59 (4) 03:07 (6) 02:19 (25) 02:18 (16) 06:40 (29) 01:22 (2) 02:27 (25) 01:59 (12) 02:29 (22) 04:40 (7) 03:09 (27) 03:40 (8) 02:01 (11)                     01:34 (22) Sven-Inge Nylund Järfälla OK
        03:33 (16) 05:28 (15) 08:08 (8) 11:44 (12) 15:45 (18) 19:07 (13) 21:59 (16) 25:44 (17) 26:43 (15) 29:50 (13) 32:09 (15) 34:27 (14) 41:07 (19) 42:29 (19) 44:56 (19) 46:55 (18) 49:24 (18) 54:04 (17) 57:13 (19) 60:53 (18) 62:54 (18)                     64:28 (19)      
20 Ronny Hedlund OK Södertörn 66:19 03:29 (13) 02:21 (28) 03:46 (23) 04:36 (29) 03:28 (17) 06:29 (28) 02:29 (20) 03:46 (20) 01:02 (12) 03:16 (11) 02:02 (21) 02:37 (24) 04:02 (12) 01:31 (6) 02:08 (13) 02:00 (13) 02:00 (10) 05:07 (16) 02:35 (25) 03:52 (14) 02:13 (19)                     01:30 (19) Ronny Hedlund OK Södertörn
        03:29 (13) 05:50 (20) 09:36 (22) 14:12 (26) 17:40 (26) 24:09 (26) 26:38 (26) 30:24 (26) 31:26 (26) 34:42 (24) 36:44 (23) 39:21 (23) 43:23 (21) 44:54 (21) 47:02 (21) 49:02 (21) 51:02 (21) 56:09 (20) 58:44 (20) 62:36 (20) 64:49 (20)                     66:19 (20)      
21 Eva Elnerud Sigtuna OK 67:38 04:17 (23) 01:59 (25) 03:26 (20) 04:21 (28) 03:33 (20) 04:04 (21) 02:31 (23) 03:31 (18) 01:14 (28) 05:23 (29) 01:47 (15) 02:01 (8) 04:01 (11) 02:00 (24) 02:20 (22) 02:07 (19) 02:22 (21) 06:44 (28) 01:57 (19) 04:07 (19) 02:29 (24)                     01:24 (12) Eva Elnerud Sigtuna OK
        04:17 (23) 06:16 (26) 09:42 (23) 14:03 (24) 17:36 (25) 21:40 (23) 24:11 (23) 27:42 (23) 28:56 (23) 34:19 (23) 36:06 (22) 38:07 (21) 42:08 (20) 44:08 (20) 46:28 (20) 48:35 (20) 50:57 (20) 57:41 (21) 59:38 (21) 63:45 (21) 66:14 (21)                     67:38 (21)      
22 Roland Löwgren Spårvägens OK 69:17 05:10 (29) 01:53 (22) 03:46 (23) 03:47 (22) 03:30 (19) 03:56 (19) 02:55 (27) 04:19 (26) 01:09 (17) 05:47 (30) 01:44 (11) 02:32 (21) 04:03 (13) 01:49 (19) 02:17 (17) 02:42 (30) 02:14 (16) 05:23 (20) 01:55 (16) 04:55 (27) 02:14 (20)                     01:17 (4) Roland Löwgren Spårvägens OK
        05:10 (29) 07:03 (28) 10:49 (26) 14:36 (27) 18:06 (27) 22:02 (24) 24:57 (24) 29:16 (24) 30:25 (24) 36:12 (26) 37:56 (25) 40:28 (25) 44:31 (24) 46:20 (24) 48:37 (24) 51:19 (24) 53:33 (24) 58:56 (23) 60:51 (23) 65:46 (23) 68:00 (22)                     69:17 (22)      
23 Bo Winander Järfälla OK 71:10 03:19 (10) 01:31 (3) 03:21 (18) 03:52 (23) 03:33 (20) 03:55 (18) 02:19 (17) 04:37 (29) 01:11 (20) 04:08 (25) 02:04 (23) 06:05 (31) 04:11 (17) 02:07 (27) 01:55 (4) 01:55 (10) 02:15 (17) 09:24 (31) 01:37 (8) 04:28 (24) 01:55 (6)                     01:28 (18) Bo Winander Järfälla OK
        03:19 (10) 04:50 (7) 08:11 (9) 12:03 (15) 15:36 (16) 19:31 (16) 21:50 (15) 26:27 (18) 27:38 (19) 31:46 (20) 33:50 (20) 39:55 (24) 44:06 (22) 46:13 (23) 48:08 (22) 50:03 (22) 52:18 (22) 61:42 (24) 63:19 (24) 67:47 (24) 69:42 (23)                     71:10 (23)      
24 Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK 71:38 03:49 (18) 01:43 (18) 02:57 (13) 03:54 (24) 04:30 (29) 07:08 (29) 01:57 (4) 03:30 (17) 01:12 (25) 04:38 (26) 01:54 (19) 02:06 (14) 05:09 (26) 01:43 (16) 02:22 (24) 02:01 (16) 02:20 (20) 05:09 (18) 01:57 (19) 04:47 (26) 05:05 (31)                     01:47 (28) Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK
        03:49 (18) 05:32 (16) 08:29 (13) 12:23 (18) 16:53 (21) 24:01 (25) 25:58 (25) 29:28 (25) 30:40 (25) 35:18 (25) 37:12 (24) 39:18 (22) 44:27 (23) 46:10 (22) 48:32 (23) 50:33 (23) 52:53 (23) 58:02 (22) 59:59 (22) 64:46 (22) 69:51 (24)                     71:38 (24)      
25 Gunnar Mongård Skogsluffarnas OK 71:40 04:22 (25) 01:37 (12) 05:07 (30) 05:11 (30) 04:11 (28) 07:34 (30) 02:03 (11) 02:56 (7) 01:08 (15) 04:01 (23) 02:27 (27) 02:21 (18) 04:52 (24) 01:55 (21) 02:28 (26) 02:28 (26) 02:42 (24) 04:47 (9) 01:45 (14) 04:25 (21) 01:54 (5)                     01:26 (16) Gunnar Mongård Skogsluffarnas OK
        04:22 (25) 05:59 (21) 11:06 (28) 16:17 (28) 20:28 (28) 28:02 (30) 30:05 (30) 33:01 (28) 34:09 (28) 38:10 (28) 40:37 (26) 42:58 (26) 47:50 (27) 49:45 (27) 52:13 (27) 54:41 (27) 57:23 (26) 62:10 (25) 63:55 (25) 68:20 (25) 70:14 (25)                     71:40 (25)      
26 Göran Andersson Enebybergs IF 74:19 12:10 (31) 01:33 (7) 02:40 (6) 03:24 (17) 05:55 (31) 03:33 (15) 02:51 (25) 03:02 (9) 01:11 (23) 03:05 (4) 01:27 (4) 03:31 (29) 04:12 (18) 02:20 (29) 02:01 (9) 02:12 (20) 04:22 (30) 04:19 (3) 01:29 (3) 03:58 (16) 03:37 (30)                     01:27 (17) Göran Andersson Enebybergs IF
        12:10 (31) 13:43 (31) 16:23 (31) 19:47 (31) 25:42 (31) 29:15 (31) 32:06 (31) 35:08 (31) 36:19 (30) 39:24 (29) 40:51 (28) 44:22 (29) 48:34 (28) 50:54 (28) 52:55 (28) 55:07 (28) 59:29 (28) 63:48 (27) 65:17 (27) 69:15 (26) 72:52 (27)                     74:19 (26)      
27 Martin Eriksson OK Södertörn 74:37 04:35 (28) 01:39 (14) 03:36 (22) 03:25 (18) 03:39 (22) 04:12 (22) 02:18 (16) 04:05 (24) 01:11 (20) 03:41 (17) 02:03 (22) 02:33 (22) 07:53 (30) 01:57 (22) 03:45 (31) 02:27 (25) 03:14 (27) 06:33 (27) 01:51 (15) 05:11 (29) 02:41 (27)                     02:08 (31) Martin Eriksson OK Södertörn
        04:35 (28) 06:14 (25) 09:50 (24) 13:15 (22) 16:54 (22) 21:06 (22) 23:24 (22) 27:29 (22) 28:40 (22) 32:21 (21) 34:24 (21) 36:57 (20) 44:50 (25) 46:47 (25) 50:32 (25) 52:59 (25) 56:13 (25) 62:46 (26) 64:37 (26) 69:48 (27) 72:29 (26)                     74:37 (27)      
28 Kurt Andersson Enebybergs IF 76:26 03:05 (5) 01:28 (2) 03:22 (19) 03:18 (15) 03:10 (12) 03:37 (16) 03:40 (29) 04:53 (30) 01:16 (29) 06:11 (31) 07:10 (31) 02:05 (13) 04:10 (15) 01:58 (23) 02:16 (16) 02:48 (31) 03:22 (28) 07:15 (30) 01:44 (13) 04:56 (28) 02:40 (26)                     02:02 (29) Kurt Andersson Enebybergs IF
        03:05 (5) 04:33 (2) 07:55 (6) 11:13 (6) 14:23 (9) 18:00 (10) 21:40 (14) 26:33 (20) 27:49 (21) 34:00 (22) 41:10 (29) 43:15 (28) 47:25 (26) 49:23 (26) 51:39 (26) 54:27 (26) 57:49 (27) 65:04 (28) 66:48 (28) 71:44 (28) 74:24 (28)                     76:26 (28)      
29 Ann-Marie Holmström Lidköpings VSK 76:58 04:30 (26) 01:32 (5) 03:09 (16) 03:15 (14) 03:11 (13) 08:48 (31) 05:19 (31) 03:06 (12) 01:00 (5) 03:44 (19) 03:07 (29) 02:27 (19) 08:00 (31) 01:40 (12) 03:00 (30) 01:55 (10) 03:04 (25) 06:03 (23) 01:40 (10) 04:27 (22) 02:21 (21)                     01:40 (26) Ann-Marie Holmström Lidköpings VSK
        04:30 (26) 06:02 (24) 09:11 (20) 12:26 (20) 15:37 (17) 24:25 (27) 29:44 (29) 32:50 (27) 33:50 (27) 37:34 (27) 40:41 (27) 43:08 (27) 51:08 (29) 52:48 (29) 55:48 (29) 57:43 (29) 60:47 (30) 66:50 (30) 68:30 (29) 72:57 (29) 75:18 (29)                     76:58 (29)      
30 Göran Kron Karlbergs SIF 79:32 04:31 (27) 01:58 (24) 03:46 (23) 08:00 (31) 03:54 (25) 04:55 (26) 02:30 (21) 03:46 (20) 03:04 (31) 03:41 (17) 01:59 (20) 04:29 (30) 04:46 (22) 03:08 (30) 02:37 (28) 02:02 (18) 02:16 (18) 05:52 (22) 02:13 (23) 05:51 (30) 02:35 (25)                     01:39 (25) Göran Kron Karlbergs SIF
        04:31 (27) 06:29 (27) 10:15 (25) 18:15 (30) 22:09 (30) 27:04 (29) 29:34 (28) 33:20 (29) 36:24 (31) 40:05 (31) 42:04 (30) 46:33 (31) 51:19 (30) 54:27 (31) 57:04 (31) 59:06 (31) 61:22 (31) 67:14 (31) 69:27 (30) 75:18 (30) 77:53 (30)                     79:32 (30)      
31 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 81:25 07:13 (30) 02:18 (27) 04:23 (28) 04:05 (26) 03:48 (24) 04:30 (23) 02:30 (21) 05:42 (31) 01:27 (30) 04:03 (24) 03:07 (29) 02:41 (25) 05:46 (27) 01:44 (17) 02:34 (27) 02:29 (27) 02:04 (12) 05:40 (21) 03:40 (29) 06:33 (31) 03:02 (28)                     02:06 (30) Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK
        07:13 (30) 09:31 (30) 13:54 (30) 17:59 (29) 21:47 (29) 26:17 (28) 28:47 (27) 34:29 (30) 35:56 (29) 39:59 (30) 43:06 (31) 45:47 (30) 51:33 (31) 53:17 (30) 55:51 (30) 58:20 (30) 60:24 (29) 66:04 (29) 69:44 (31) 76:17 (31) 79:19 (31)                     81:25 (31)      
- Bo Norbäck Tullinge SK 34:07 04:52   02:17   03:30   01:21   04:01   03:33   01:35   01:46   01:46   01:37   03:19   03:13                                                           01:17   Bo Norbäck Tullinge SK
        04:52   07:09   10:39   12:00   16:01   19:34   21:09   22:55   24:41   26:18   29:37   32:50                                                           34:07        
- Jan Dahlin Hellas Orientering 65:30 03:22   01:32   02:36   02:41   05:15   03:17   03:07   03:23   01:02   03:29   03:53   09:57   01:41   02:47   01:55   02:08   04:44   01:28   03:37   02:06                           01:30   Jan Dahlin Hellas Orientering
        03:22   04:54   07:30   10:11   15:26   18:43   21:50   25:13   26:15   29:44   33:37   43:34   45:15   48:02   49:57   52:05   56:49   58:17   61:54   64:00                           65:30      
                                                                                                                         
                                                                                                                         
Plac Bana C - 3,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   --18                                   Mål   Bana C - 3,5 km Klubb  
1 Tommy Holmér Väsby OK 33:16 02:23 (1) 01:28 (1) 02:16 (1) 00:54 (1) 04:29 (29) 01:49 (1) 02:03 (1) 01:10 (1) 02:44 (1) 01:09 (1) 01:01 (1) 01:14 (2) 01:14 (2) 01:32 (1) 01:26 (1) 01:22 (1) 02:25 (1) 01:47 (1)                                 00:50 (1) Tommy Holmér Väsby OK
        02:23 (1) 03:51 (1) 06:07 (1) 07:01 (1) 11:30 (2) 13:19 (2) 15:22 (2) 16:32 (1) 19:16 (1) 20:25 (1) 21:26 (1) 22:40 (1) 23:54 (1) 25:26 (1) 26:52 (1) 28:14 (1) 30:39 (1) 32:26 (1)                                 33:16 (1)      
2 Sören Sand Nyköpings OK 37:32 02:54 (7) 01:38 (2) 02:33 (2) 01:07 (2) 02:24 (1) 02:09 (3) 02:21 (2) 01:33 (4) 02:57 (2) 01:34 (5) 01:30 (5) 01:14 (2) 01:13 (1) 01:43 (3) 02:09 (17) 01:29 (4) 02:56 (6) 03:02 (12)                                 01:06 (2) Sören Sand Nyköpings OK
        02:54 (7) 04:32 (4) 07:05 (3) 08:12 (2) 10:36 (1) 12:45 (1) 15:06 (1) 16:39 (2) 19:36 (2) 21:10 (2) 22:40 (2) 23:54 (2) 25:07 (2) 26:50 (2) 28:59 (2) 30:28 (2) 33:24 (2) 36:26 (2)                                 37:32 (2)      
3 Alf Lindberg Köping-Kolsva OK 40:02 02:30 (2) 01:54 (4) 02:36 (4) 03:56 (54) 02:45 (2) 02:05 (2) 02:39 (4) 01:23 (2) 03:11 (3) 01:37 (6) 01:34 (8) 01:19 (4) 01:16 (3) 01:54 (5) 01:39 (3) 01:26 (3) 02:39 (4) 02:33 (6)                                 01:06 (2) Alf Lindberg Köping-Kolsva OK
        02:30 (2) 04:24 (2) 07:00 (2) 10:56 (10) 13:41 (7) 15:46 (5) 18:25 (5) 19:48 (5) 22:59 (5) 24:36 (5) 26:10 (5) 27:29 (4) 28:45 (4) 30:39 (4) 32:18 (4) 33:44 (3) 36:23 (3) 38:56 (3)                                 40:02 (3)      
4 Anders Gärderud Lidingö 41:41 03:15 (10) 02:00 (6) 02:53 (5) 01:15 (4) 02:52 (5) 02:25 (4) 02:53 (9) 01:28 (3) 03:30 (7) 01:28 (2) 01:58 (17) 01:34 (13) 01:36 (11) 01:46 (4) 01:32 (2) 02:46 (45) 03:00 (9) 02:17 (4)                                 01:13 (7) Anders Gärderud Lidingö
        03:15 (10) 05:15 (8) 08:08 (6) 09:23 (4) 12:15 (4) 14:40 (4) 17:33 (4) 19:01 (4) 22:31 (4) 23:59 (4) 25:57 (4) 27:31 (5) 29:07 (5) 30:53 (5) 32:25 (5) 35:11 (4) 38:11 (4) 40:28 (4)                                 41:41 (4)      
5 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 42:45 02:37 (3) 01:52 (3) 02:58 (6) 02:41 (46) 02:49 (3) 03:23 (17) 02:31 (3) 01:51 (10) 03:24 (5) 01:42 (7) 01:30 (5) 01:40 (17) 01:17 (4) 01:56 (6) 01:43 (4) 02:18 (27) 02:33 (2) 02:52 (8)                                 01:08 (5) Karl-Erik Johansson OK Södertörn
        02:37 (3) 04:29 (3) 07:27 (4) 10:08 (6) 12:57 (5) 16:20 (7) 18:51 (7) 20:42 (6) 24:06 (6) 25:48 (6) 27:18 (6) 28:58 (6) 30:15 (6) 32:11 (6) 33:54 (6) 36:12 (5) 38:45 (5) 41:37 (5)                                 42:45 (5)      
6 Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL 43:17 02:52 (6) 02:12 (9) 02:33 (2) 01:13 (3) 02:54 (6) 02:28 (5) 02:48 (6) 01:36 (5) 03:40 (8) 01:32 (4) 01:32 (7) 01:28 (9) 01:35 (10) 01:40 (2) 01:46 (5) 05:12 (59) 02:48 (5) 02:14 (3)                                 01:14 (8) Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL
        02:52 (6) 05:04 (5) 07:37 (5) 08:50 (3) 11:44 (3) 14:12 (3) 17:00 (3) 18:36 (3) 22:16 (3) 23:48 (3) 25:20 (3) 26:48 (3) 28:23 (3) 30:03 (3) 31:49 (3) 37:01 (7) 39:49 (6) 42:03 (6)                                 43:17 (6)      
7 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 44:28 03:14 (9) 01:58 (5) 03:15 (8) 01:31 (9) 03:01 (7) 02:59 (10) 02:40 (5) 02:09 (18) 03:53 (9) 02:08 (13) 01:34 (8) 01:29 (10) 01:22 (6) 01:59 (7) 01:59 (11) 01:34 (6) 03:44 (29) 02:41 (7)                                 01:18 (10) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:14 (9) 05:12 (7) 08:27 (7) 09:58 (5) 12:59 (6) 15:58 (6) 18:38 (6) 20:47 (7) 24:40 (7) 26:48 (7) 28:22 (7) 29:51 (7) 31:13 (7) 33:12 (7) 35:11 (7) 36:45 (6) 40:29 (7) 43:10 (7)                                 44:28 (7)      
8 Malin Samuelsson Järla Orientering 45:24 02:44 (4) 02:26 (13) 06:31 (52) 01:34 (12) 03:06 (8) 02:51 (7) 03:54 (35) 01:55 (11) 03:22 (4) 01:28 (2) 01:20 (2) 01:09 (1) 01:19 (5) 02:03 (8) 02:24 (32) 01:25 (2) 02:38 (3) 02:04 (2)                                 01:11 (6) Malin Samuelsson Järla Orientering
        02:44 (4) 05:10 (6) 11:41 (25) 13:15 (22) 16:21 (15) 19:12 (13) 23:06 (13) 25:01 (14) 28:23 (12) 29:51 (10) 31:11 (10) 32:20 (10) 33:39 (10) 35:42 (10) 38:06 (10) 39:31 (10) 42:09 (10) 44:13 (8)                                 45:24 (8)      
9 Kjell Holmberg OK Södertörn 45:51 03:30 (14) 02:12 (9) 03:15 (8) 01:30 (8) 03:14 (10) 03:23 (17) 02:52 (8) 01:39 (6) 03:59 (11) 02:04 (11) 01:45 (12) 01:25 (8) 01:44 (15) 02:30 (29) 02:10 (19) 01:41 (7) 03:10 (11) 02:21 (5)                                 01:27 (16) Kjell Holmberg OK Södertörn
        03:30 (14) 05:42 (10) 08:57 (8) 10:27 (7) 13:41 (7) 17:04 (9) 19:56 (8) 21:35 (8) 25:34 (8) 27:38 (8) 29:23 (9) 30:48 (8) 32:32 (8) 35:02 (9) 37:12 (9) 38:53 (9) 42:03 (9) 44:24 (9)                                 45:51 (9)      
10 Rune Rådeström Snättringe SK 46:19 03:09 (8) 02:19 (11) 03:39 (12) 01:31 (9) 03:06 (8) 02:52 (8) 03:21 (15) 01:47 (8) 03:56 (10) 02:03 (10) 01:29 (4) 01:52 (27) 01:30 (9) 02:06 (9) 02:06 (13) 02:06 (14) 02:56 (6) 03:01 (11)                                 01:30 (22) Rune Rådeström Snättringe SK
        03:09 (8) 05:28 (9) 09:07 (10) 10:38 (8) 13:44 (9) 16:36 (8) 19:57 (9) 21:44 (9) 25:40 (9) 27:43 (9) 29:12 (8) 31:04 (9) 32:34 (9) 34:40 (8) 36:46 (8) 38:52 (8) 41:48 (8) 44:49 (10)                                 46:19 (10)      
11 Bo Hedlund IFK Enskede 49:11 02:51 (5) 02:53 (34) 03:20 (10) 01:39 (16) 04:34 (32) 03:26 (21) 02:55 (10) 02:08 (17) 04:05 (14) 03:00 (49) 01:25 (3) 01:24 (7) 02:07 (37) 02:20 (20) 01:57 (9) 01:48 (8) 02:56 (6) 02:55 (10)                                 01:28 (20) Bo Hedlund IFK Enskede
        02:51 (5) 05:44 (11) 09:04 (9) 10:43 (9) 15:17 (10) 18:43 (10) 21:38 (10) 23:46 (10) 27:51 (10) 30:51 (12) 32:16 (11) 33:40 (11) 35:47 (11) 38:07 (11) 40:04 (11) 41:52 (11) 44:48 (11) 47:43 (11)                                 49:11 (11)      
12 Bengt Andersson Söders-Tyresö 50:02 03:21 (12) 02:39 (24) 05:30 (48) 03:01 (52) 02:51 (4) 02:54 (9) 02:50 (7) 01:39 (6) 03:27 (6) 02:09 (17) 02:08 (27) 01:32 (11) 01:58 (27) 02:19 (19) 02:32 (42) 01:33 (5) 03:27 (18) 02:52 (8)                                 01:20 (13) Bengt Andersson Söders-Tyresö
        03:21 (12) 06:00 (13) 11:30 (22) 14:31 (35) 17:22 (20) 20:16 (17) 23:06 (13) 24:45 (12) 28:12 (11) 30:21 (11) 32:29 (12) 34:01 (12) 35:59 (12) 38:18 (12) 40:50 (12) 42:23 (12) 45:50 (12) 48:42 (12)                                 50:02 (12)      
13 Jan-Erik Danell Tullinge SK 51:42 03:54 (22) 02:49 (30) 03:48 (15) 01:56 (31) 03:26 (11) 03:25 (20) 03:08 (12) 01:56 (13) 04:25 (23) 02:08 (13) 02:00 (20) 02:10 (40) 01:27 (7) 02:14 (14) 02:07 (15) 02:10 (18) 03:40 (25) 03:40 (36)                                 01:19 (12) Jan-Erik Danell Tullinge SK
        03:54 (22) 06:43 (23) 10:31 (16) 12:27 (15) 15:53 (14) 19:18 (14) 22:26 (12) 24:22 (11) 28:47 (13) 30:55 (13) 32:55 (13) 35:05 (13) 36:32 (13) 38:46 (13) 40:53 (13) 43:03 (13) 46:43 (13) 50:23 (13)                                 51:42 (13)      
14 Ulf Stridh Snättringe SK 52:31 03:47 (20) 02:35 (17) 03:41 (13) 02:03 (38) 03:39 (17) 03:14 (13) 03:24 (19) 02:26 (30) 04:14 (20) 02:35 (33) 02:05 (24) 01:47 (21) 01:40 (13) 02:39 (36) 02:09 (17) 02:22 (29) 03:18 (15) 03:16 (17)                                 01:37 (30) Ulf Stridh Snättringe SK
        03:47 (20) 06:22 (16) 10:03 (11) 12:06 (12) 15:45 (13) 18:59 (12) 22:23 (11) 24:49 (13) 29:03 (14) 31:38 (14) 33:43 (14) 35:30 (14) 37:10 (14) 39:49 (14) 41:58 (14) 44:20 (14) 47:38 (14) 50:54 (14)                                 52:31 (14)      
15 Eva von Heijne Sigtuna OK 54:05 03:20 (11) 03:18 (48) 03:46 (14) 01:44 (19) 03:26 (11) 03:24 (19) 05:03 (55) 02:12 (19) 04:14 (20) 02:20 (25) 02:19 (34) 01:52 (27) 01:38 (12) 02:34 (33) 02:18 (29) 01:56 (9) 03:15 (13) 03:37 (33)                                 01:49 (45) Eva von Heijne Sigtuna OK
        03:20 (11) 06:38 (20) 10:24 (14) 12:08 (13) 15:34 (11) 18:58 (11) 24:01 (17) 26:13 (18) 30:27 (16) 32:47 (16) 35:06 (16) 36:58 (15) 38:36 (15) 41:10 (15) 43:28 (15) 45:24 (15) 48:39 (15) 52:16 (15)                                 54:05 (15)      
16 Ingemar Lindqvist Snättringe SK 54:26 03:50 (21) 02:51 (32) 04:20 (30) 01:49 (25) 04:06 (24) 03:32 (25) 03:35 (26) 01:55 (11) 05:07 (40) 02:16 (20) 01:59 (19) 01:54 (30) 02:07 (37) 02:31 (31) 01:52 (6) 02:06 (14) 03:42 (27) 03:09 (14)                                 01:45 (42) Ingemar Lindqvist Snättringe SK
        03:50 (21) 06:41 (22) 11:01 (17) 12:50 (16) 16:56 (18) 20:28 (18) 24:03 (18) 25:58 (17) 31:05 (17) 33:21 (17) 35:20 (17) 37:14 (16) 39:21 (16) 41:52 (16) 43:44 (16) 45:50 (16) 49:32 (16) 52:41 (16)                                 54:26 (16)      
17 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 55:41 03:42 (18) 02:42 (26) 04:00 (21) 01:47 (24) 03:31 (14) 04:03 (36) 03:36 (27) 02:26 (30) 05:21 (45) 02:53 (47) 02:10 (29) 01:44 (20) 01:51 (19) 02:27 (26) 02:12 (21) 02:13 (21) 03:50 (35) 03:37 (33)                                 01:36 (27) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        03:42 (18) 06:24 (17) 10:24 (14) 12:11 (14) 15:42 (12) 19:45 (15) 23:21 (16) 25:47 (16) 31:08 (18) 34:01 (18) 36:11 (18) 37:55 (17) 39:46 (17) 42:13 (17) 44:25 (17) 46:38 (17) 50:28 (17) 54:05 (17)                                 55:41 (17)      
18 Conny Husén OK Roslagen 56:42 03:22 (13) 02:37 (19) 05:30 (48) 01:25 (6) 03:58 (22) 03:53 (35) 03:22 (17) 04:00 (52) 04:09 (15) 02:38 (34) 01:51 (14) 02:00 (36) 02:02 (32) 02:25 (22) 02:28 (36) 02:11 (20) 03:32 (20) 03:57 (42)                                 01:22 (14) Conny Husén OK Roslagen
        03:22 (13) 05:59 (12) 11:29 (21) 12:54 (17) 16:52 (17) 20:45 (19) 24:07 (19) 28:07 (21) 32:16 (19) 34:54 (19) 36:45 (19) 38:45 (20) 40:47 (20) 43:12 (18) 45:40 (18) 47:51 (18) 51:23 (18) 55:20 (19)                                 56:42 (18)      
19 Gunnar Eriksson Södertälje IF 56:52 03:43 (19) 02:42 (26) 05:08 (42) 01:37 (14) 04:31 (30) 04:43 (50) 03:28 (20) 02:20 (26) 04:39 (29) 02:05 (12) 01:58 (17) 01:34 (13) 02:02 (32) 02:49 (44) 02:28 (36) 02:17 (26) 03:48 (34) 03:17 (18)                                 01:43 (38) Gunnar Eriksson Södertälje IF
        03:43 (19) 06:25 (18) 11:33 (23) 13:10 (20) 17:41 (21) 22:24 (28) 25:52 (24) 28:12 (22) 32:51 (20) 34:56 (20) 36:54 (20) 38:28 (19) 40:30 (19) 43:19 (19) 45:47 (19) 48:04 (19) 51:52 (19) 55:09 (18)                                 56:52 (19)      
20 Leif Lundquist Enebybergs IF 57:08 04:43 (36) 02:37 (20) 04:26 (32) 03:59 (55) 03:36 (15) 03:42 (31) 03:22 (17) 02:22 (27) 04:40 (31) 02:12 (19) 01:47 (13) 01:50 (24) 01:51 (19) 02:48 (42) 02:12 (21) 02:39 (40) 03:44 (29) 03:11 (15)                                 01:27 (18) Leif Lundquist Enebybergs IF
        04:43 (36) 07:20 (31) 11:46 (26) 15:45 (38) 19:21 (34) 23:03 (33) 26:25 (30) 28:47 (24) 33:27 (23) 35:39 (21) 37:26 (21) 39:16 (21) 41:07 (21) 43:55 (20) 46:07 (20) 48:46 (20) 52:30 (21) 55:41 (20)                                 57:08 (20)      
21 Stig Jaremalm Vallentuna Össeby OL 57:36 07:34 (56) 02:10 (7) 04:04 (22) 01:42 (18) 03:29 (13) 03:22 (16) 05:17 (57) 01:58 (14) 04:44 (35) 02:28 (29) 01:56 (16) 01:39 (16) 01:44 (15) 02:29 (28) 02:17 (27) 02:02 (10) 03:14 (12) 03:43 (37)                                 01:44 (40) Stig Jaremalm Vallentuna Össeby OL
        07:34 (56) 09:44 (47) 13:48 (41) 15:30 (37) 18:59 (31) 22:21 (27) 27:38 (34) 29:36 (27) 34:20 (26) 36:48 (26) 38:44 (24) 40:23 (23) 42:07 (23) 44:36 (22) 46:53 (21) 48:55 (21) 52:09 (20) 55:52 (21)                                 57:36 (21)      
22 Sven Olov Johansson Söders-Tyresö 58:42 04:18 (29) 02:51 (32) 03:52 (17) 02:04 (39) 03:38 (16) 04:23 (45) 04:05 (40) 04:49 (55) 04:13 (18) 02:50 (46) 02:28 (41) 01:49 (22) 02:03 (34) 02:09 (10) 02:23 (30) 02:02 (10) 03:40 (25) 03:27 (27)                                 01:38 (32) Sven Olov Johansson Söders-Tyresö
        04:18 (29) 07:09 (28) 11:01 (17) 13:05 (19) 16:43 (16) 21:06 (20) 25:11 (22) 30:00 (29) 34:13 (25) 37:03 (27) 39:31 (27) 41:20 (27) 43:23 (27) 45:32 (26) 47:55 (26) 49:57 (23) 53:37 (22) 57:04 (22)                                 58:42 (22)      
23 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 59:20 04:55 (41) 03:12 (46) 03:55 (18) 02:02 (36) 03:40 (18) 04:28 (46) 03:51 (32) 04:54 (56) 04:24 (22) 02:45 (42) 02:32 (43) 01:33 (12) 02:03 (34) 02:17 (16) 02:25 (33) 02:07 (17) 03:17 (14) 03:33 (29)                                 01:27 (16) Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        04:55 (41) 08:07 (42) 12:02 (30) 14:04 (32) 17:44 (22) 22:12 (25) 26:03 (26) 30:57 (32) 35:21 (30) 38:06 (30) 40:38 (29) 42:11 (29) 44:14 (30) 46:31 (29) 48:56 (29) 51:03 (26) 54:20 (25) 57:53 (23)                                 59:20 (23)      
24 Gun-Inger Sahlberg Långhundra IF 59:34 04:03 (24) 02:22 (12) 03:49 (16) 01:37 (13) 06:02 (47) 03:40 (29) 04:24 (45) 04:36 (54) 04:34 (26) 02:10 (18) 02:12 (30) 01:22 (5) 01:46 (17) 02:20 (20) 02:45 (47) 02:34 (37) 03:23 (16) 04:19 (50)                                 01:36 (26) Gun-Inger Sahlberg Långhundra IF
        04:03 (24) 06:25 (18) 10:14 (12) 11:51 (11) 17:53 (24) 21:33 (22) 25:57 (25) 30:33 (31) 35:07 (28) 37:17 (28) 39:29 (26) 40:51 (25) 42:37 (24) 44:57 (23) 47:42 (24) 50:16 (24) 53:39 (23) 57:58 (24)                                 59:34 (24)      
25 Lars Cedérus Snättringe SK 59:43 05:11 (44) 02:36 (18) 04:05 (23) 01:28 (7) 03:40 (18) 03:05 (11) 03:10 (13) 02:17 (24) 04:36 (27) 02:20 (24) 01:44 (11) 04:00 (59) 01:58 (27) 05:25 (60) 02:23 (30) 03:20 (51) 03:28 (19) 03:20 (21)                                 01:37 (29) Lars Cedérus Snättringe SK
        05:11 (44) 07:47 (38) 11:52 (28) 13:20 (24) 17:00 (19) 20:05 (16) 23:15 (15) 25:32 (15) 30:08 (15) 32:28 (15) 34:12 (15) 38:12 (18) 40:10 (18) 45:35 (27) 47:58 (27) 51:18 (27) 54:46 (27) 58:06 (26)                                 59:43 (25)      
26 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 59:52 04:04 (25) 03:21 (50) 04:22 (31) 02:02 (36) 05:22 (42) 03:31 (23) 03:48 (30) 02:27 (32) 04:13 (17) 02:48 (44) 02:39 (51) 01:56 (33) 02:18 (45) 02:26 (24) 02:45 (47) 02:32 (36) 04:05 (42) 03:20 (21)                                 01:53 (51) Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK
        04:04 (25) 07:25 (32) 11:47 (27) 13:49 (26) 19:11 (33) 22:42 (30) 26:30 (31) 28:57 (25) 33:10 (22) 35:58 (23) 38:37 (23) 40:33 (24) 42:51 (25) 45:17 (24) 48:02 (28) 50:34 (25) 54:39 (26) 57:59 (25)                                 59:52 (26)      
27 Tomas Pettersson Haninge SOK 60:36 04:37 (35) 02:38 (22) 05:05 (41) 01:45 (20) 07:26 (53) 03:27 (22) 04:01 (39) 02:14 (20) 04:40 (30) 02:41 (36) 02:18 (32) 01:50 (24) 01:56 (26) 02:13 (13) 02:30 (41) 02:10 (18) 03:58 (39) 03:25 (26)                                 01:42 (37) Tomas Pettersson Haninge SOK
        04:37 (35) 07:15 (29) 12:20 (36) 14:05 (33) 21:31 (38) 24:58 (35) 28:59 (37) 31:13 (33) 35:53 (31) 38:34 (32) 40:52 (30) 42:42 (31) 44:38 (31) 46:51 (31) 49:21 (30) 51:31 (28) 55:29 (28) 58:54 (28)                                 60:36 (27)      
28 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 60:42 05:06 (43) 02:50 (31) 04:14 (28) 01:51 (26) 03:44 (20) 03:39 (28) 03:21 (15) 02:14 (20) 06:04 (51) 02:44 (41) 02:36 (47) 01:54 (30) 01:48 (18) 02:27 (26) 02:27 (35) 02:41 (42) 04:20 (47) 04:14 (49)                                 02:28 (59) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        05:06 (43) 07:56 (40) 12:10 (32) 14:01 (30) 17:45 (23) 21:24 (21) 24:45 (20) 26:59 (19) 33:03 (21) 35:47 (22) 38:23 (22) 40:17 (22) 42:05 (22) 44:32 (21) 46:59 (22) 49:40 (22) 54:00 (24) 58:14 (27)                                 60:42 (28)      
29 Jan Olof Norén Järla Orientering 61:21 04:07 (27) 02:54 (36) 05:15 (44) 01:45 (20) 04:08 (25) 04:43 (50) 04:10 (44) 03:23 (45) 04:42 (34) 02:43 (39) 02:06 (25) 01:40 (17) 02:10 (41) 02:56 (49) 02:59 (52) 02:15 (24) 04:14 (46) 03:33 (29)                                 01:38 (32) Jan Olof Norén Järla Orientering
        04:07 (27) 07:01 (26) 12:16 (34) 14:01 (30) 18:09 (27) 22:52 (31) 27:02 (32) 30:25 (30) 35:07 (28) 37:50 (29) 39:56 (28) 41:36 (28) 43:46 (29) 46:42 (30) 49:41 (31) 51:56 (30) 56:10 (29) 59:43 (29)                                 61:21 (29)      
30 Christer Andersson ATG 62:27 04:43 (36) 02:57 (40) 04:34 (33) 02:24 (43) 04:28 (27) 03:50 (33) 03:15 (14) 08:23 (59) 04:02 (12) 02:18 (23) 02:27 (38) 02:09 (39) 01:41 (14) 02:26 (24) 02:07 (15) 02:43 (44) 03:24 (17) 03:08 (13)                                 01:28 (20) Christer Andersson ATG
        04:43 (36) 07:40 (37) 12:14 (33) 14:38 (36) 19:06 (32) 22:56 (32) 26:11 (28) 34:34 (41) 38:36 (38) 40:54 (37) 43:21 (37) 45:30 (36) 47:11 (34) 49:37 (35) 51:44 (34) 54:27 (32) 57:51 (32) 60:59 (31)                                 62:27 (30)      
31 Göran Glanshed IFK Enskede 62:46 03:31 (15) 02:47 (28) 06:59 (54) 02:29 (45) 06:21 (49) 03:21 (15) 03:29 (21) 02:41 (38) 05:22 (46) 02:39 (35) 02:01 (22) 01:52 (27) 02:03 (34) 02:39 (36) 02:35 (44) 02:13 (21) 04:33 (49) 03:22 (23)                                 01:49 (45) Göran Glanshed IFK Enskede
        03:31 (15) 06:18 (15) 13:17 (40) 15:46 (39) 22:07 (40) 25:28 (37) 28:57 (36) 31:38 (34) 37:00 (35) 39:39 (34) 41:40 (33) 43:32 (32) 45:35 (32) 48:14 (32) 50:49 (32) 53:02 (31) 57:35 (31) 60:57 (30)                                 62:46 (31)      
32 Göran Frisk Attunda OK 63:15 07:46 (57) 02:11 (8) 03:08 (7) 01:23 (5) 04:59 (36) 02:43 (6) 02:58 (11) 03:37 (47) 07:59 (57) 01:42 (7) 02:27 (38) 01:23 (6) 01:27 (7) 02:15 (15) 01:52 (6) 07:41 (60) 03:03 (10) 03:35 (32)                                 01:06 (2) Göran Frisk Attunda OK
        07:46 (57) 09:57 (50) 13:05 (39) 14:28 (34) 19:27 (35) 22:10 (24) 25:08 (21) 28:45 (23) 36:44 (33) 38:26 (31) 40:53 (31) 42:16 (30) 43:43 (28) 45:58 (28) 47:50 (25) 55:31 (40) 58:34 (35) 62:09 (34)                                 63:15 (32)      
33 Ingrid Graneli Haninge SOK 63:28 04:19 (30) 02:57 (39) 03:57 (19) 01:45 (20) 11:17 (60) 03:38 (27) 03:36 (27) 02:00 (15) 04:59 (37) 02:23 (27) 02:08 (27) 02:51 (51) 01:53 (24) 02:09 (10) 02:05 (12) 02:31 (34) 03:32 (20) 03:50 (41)                                 01:38 (32) Ingrid Graneli Haninge SOK
        04:19 (30) 07:16 (30) 11:13 (20) 12:58 (18) 24:15 (48) 27:53 (48) 31:29 (42) 33:29 (38) 38:28 (37) 40:51 (36) 42:59 (36) 45:50 (40) 47:43 (40) 49:52 (37) 51:57 (35) 54:28 (33) 58:00 (33) 61:50 (33)                                 63:28 (33)      
34 Ove Forsberg Turebergs IF 63:35 06:56 (52) 02:55 (37) 04:19 (29) 02:01 (33) 05:31 (45) 04:21 (44) 04:08 (42) 02:36 (35) 04:36 (27) 02:16 (20) 02:36 (47) 02:34 (46) 02:27 (50) 02:50 (45) 02:13 (24) 02:31 (34) 03:33 (22) 03:23 (24)                                 01:49 (45) Ove Forsberg Turebergs IF
        06:56 (52) 09:51 (49) 14:10 (44) 16:11 (42) 21:42 (39) 26:03 (40) 30:11 (39) 32:47 (36) 37:23 (36) 39:39 (34) 42:15 (34) 44:49 (34) 47:16 (35) 50:06 (38) 52:19 (37) 54:50 (36) 58:23 (34) 61:46 (32)                                 63:35 (34)      
35 Claes Andersson Snättringe SK 63:45 04:32 (33) 02:29 (15) 04:11 (26) 01:59 (32) 04:57 (35) 05:24 (58) 03:38 (29) 02:37 (36) 04:40 (30) 02:08 (13) 05:55 (60) 03:04 (53) 01:51 (19) 03:18 (53) 01:54 (8) 02:40 (41) 03:45 (31) 03:18 (20)                                 01:25 (15) Claes Andersson Snättringe SK
        04:32 (33) 07:01 (26) 11:12 (19) 13:11 (21) 18:08 (26) 23:32 (34) 27:10 (33) 29:47 (28) 34:27 (27) 36:35 (25) 42:30 (35) 45:34 (39) 47:25 (38) 50:43 (40) 52:37 (39) 55:17 (39) 59:02 (38) 62:20 (35)                                 63:45 (35)      
36 Håkan Boije Attunda OK 64:03 03:35 (16) 02:39 (24) 04:09 (25) 02:53 (50) 05:06 (39) 09:22 (60) 04:43 (51) 02:18 (25) 04:11 (16) 02:41 (36) 01:53 (15) 01:58 (34) 01:51 (19) 02:11 (12) 02:45 (47) 02:15 (24) 04:35 (50) 03:17 (18)                                 01:41 (35) Håkan Boije Attunda OK
        03:35 (16) 06:14 (14) 10:23 (13) 13:16 (23) 18:22 (29) 27:44 (45) 32:27 (48) 34:45 (44) 38:56 (40) 41:37 (40) 43:30 (38) 45:28 (35) 47:19 (36) 49:30 (34) 52:15 (36) 54:30 (34) 59:05 (39) 62:22 (36)                                 64:03 (36)      
37 Anne Lundmark Järfälla OK 64:11 04:48 (40) 10:24 (60) 03:22 (11) 01:37 (13) 05:16 (40) 03:06 (12) 03:29 (21) 02:15 (22) 04:41 (33) 02:32 (32) 02:00 (20) 02:02 (37) 01:55 (25) 02:17 (16) 03:18 (55) 02:06 (14) 04:01 (41) 03:30 (28)                                 01:32 (25) Anne Lundmark Järfälla OK
        04:48 (40) 15:12 (60) 18:34 (58) 20:11 (55) 25:27 (51) 28:33 (49) 32:02 (45) 34:17 (40) 38:58 (41) 41:30 (39) 43:30 (38) 45:32 (37) 47:27 (39) 49:44 (36) 53:02 (40) 55:08 (37) 59:09 (40) 62:39 (37)                                 64:11 (37)      
38 Birgitta Klang Långhundra IF 64:46 07:01 (53) 03:17 (47) 03:57 (19) 01:51 (26) 08:40 (57) 04:16 (40) 03:34 (24) 02:29 (33) 05:06 (39) 02:02 (9) 01:42 (10) 01:37 (15) 01:51 (19) 03:13 (52) 01:57 (9) 02:38 (39) 03:47 (32) 04:04 (46)                                 01:44 (40) Birgitta Klang Långhundra IF
        07:01 (53) 10:18 (52) 14:15 (45) 16:06 (40) 24:46 (49) 29:02 (50) 32:36 (49) 35:05 (45) 40:11 (44) 42:13 (42) 43:55 (42) 45:32 (37) 47:23 (37) 50:36 (39) 52:33 (38) 55:11 (38) 58:58 (37) 63:02 (38)                                 64:46 (38)      
39 Björn Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 65:44 03:41 (17) 02:57 (39) 05:23 (46) 01:52 (28) 04:19 (26) 04:04 (37) 03:50 (31) 03:10 (42) 06:51 (55) 03:08 (52) 02:23 (36) 02:22 (43) 02:01 (30) 03:04 (51) 02:26 (34) 03:09 (50) 03:56 (37) 05:54 (55)                                 01:14 (8) Björn Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:41 (17) 06:38 (20) 12:01 (29) 13:53 (28) 18:12 (28) 22:16 (26) 26:06 (27) 29:16 (26) 36:07 (32) 39:15 (33) 41:38 (32) 44:00 (33) 46:01 (33) 49:05 (33) 51:31 (33) 54:40 (35) 58:36 (36) 64:30 (40)                                 65:44 (39)      
40 Margareta Haraldsson Sigtuna OK 65:51 04:19 (30) 03:07 (45) 04:08 (24) 02:01 (33) 04:49 (34) 03:36 (26) 03:34 (24) 02:16 (23) 06:02 (50) 02:17 (22) 02:46 (54) 01:58 (34) 02:01 (30) 02:30 (29) 02:17 (27) 04:02 (57) 05:30 (57) 06:55 (58)                                 01:43 (38) Margareta Haraldsson Sigtuna OK
        04:19 (30) 07:26 (33) 11:34 (24) 13:35 (25) 18:24 (30) 22:00 (23) 25:34 (23) 27:50 (20) 33:52 (24) 36:09 (24) 38:55 (25) 40:53 (26) 42:54 (26) 45:24 (25) 47:41 (23) 51:43 (29) 57:13 (30) 64:08 (39)                                 65:51 (40)      
41 Kristina Frisk Attunda OK 66:25 09:28 (59) 02:27 (14) 05:04 (39) 01:52 (28) 07:04 (52) 03:51 (34) 03:30 (23) 02:00 (15) 04:25 (23) 02:57 (48) 02:31 (42) 02:04 (38) 02:19 (47) 03:40 (55) 02:12 (22) 02:25 (32) 03:42 (27) 03:24 (25)                                 01:30 (22) Kristina Frisk Attunda OK
        09:28 (59) 11:55 (57) 16:59 (55) 18:51 (49) 25:55 (52) 29:46 (51) 33:16 (51) 35:16 (47) 39:41 (42) 42:38 (44) 45:09 (44) 47:13 (43) 49:32 (43) 53:12 (43) 55:24 (44) 57:49 (44) 61:31 (44) 64:55 (41)                                 66:25 (41)      
42 Jan Larsson Tullinge SK 66:36 04:57 (42) 02:58 (43) 04:12 (27) 01:45 (20) 08:26 (56) 03:41 (30) 03:53 (34) 02:40 (37) 04:13 (17) 04:59 (60) 02:01 (22) 02:43 (49) 02:12 (42) 03:49 (56) 02:16 (26) 02:23 (30) 04:12 (45) 03:39 (35)                                 01:37 (29) Jan Larsson Tullinge SK
        04:57 (42) 07:55 (39) 12:07 (31) 13:52 (27) 22:18 (41) 25:59 (39) 29:52 (38) 32:32 (35) 36:45 (34) 41:44 (41) 43:45 (40) 46:28 (41) 48:40 (41) 52:29 (42) 54:45 (42) 57:08 (42) 61:20 (43) 64:59 (43)                                 66:36 (42)      
43 Ingemar Johnsson OK Södertörn 66:43 05:53 (47) 02:57 (40) 05:28 (47) 01:54 (30) 04:32 (31) 04:16 (41) 03:51 (32) 04:18 (53) 05:27 (47) 02:42 (38) 02:36 (47) 03:06 (54) 02:24 (49) 02:17 (16) 02:28 (36) 02:42 (43) 04:09 (43) 03:58 (43)                                 01:45 (42) Ingemar Johnsson OK Södertörn
        05:53 (47) 08:50 (46) 14:18 (46) 16:12 (43) 20:44 (36) 25:00 (36) 28:51 (35) 33:09 (37) 38:36 (38) 41:18 (38) 43:54 (41) 47:00 (42) 49:24 (42) 51:41 (41) 54:09 (41) 56:51 (41) 61:00 (41) 64:58 (42)                                 66:43 (43)      
44 Inger Jansson Nynäshamns OK 68:30 05:22 (46) 03:22 (52) 05:48 (51) 02:26 (44) 05:38 (46) 04:28 (46) 04:08 (42) 03:27 (46) 05:07 (40) 02:28 (29) 02:14 (31) 04:07 (60) 03:08 (58) 02:45 (41) 02:34 (43) 02:13 (21) 03:56 (37) 03:43 (38)                                 01:36 (26) Inger Jansson Nynäshamns OK
        05:22 (46) 08:44 (45) 14:32 (47) 16:58 (45) 22:36 (45) 27:04 (42) 31:12 (40) 34:39 (42) 39:46 (43) 42:14 (43) 44:28 (43) 48:35 (47) 51:43 (47) 54:28 (47) 57:02 (47) 59:15 (46) 63:11 (45) 66:54 (44)                                 68:30 (44)      
45 Svante Frid Klubblös 68:43 04:13 (28) 02:30 (16) 16:55 (60) 01:31 (9) 03:46 (21) 03:18 (14) 03:59 (37) 01:47 (8) 04:02 (12) 02:08 (13) 02:07 (26) 02:16 (41) 02:09 (40) 02:35 (34) 02:06 (13) 02:05 (13) 03:39 (24) 06:19 (56)                                 01:18 (10) Svante Frid Klubblös
        04:13 (28) 06:43 (23) 23:38 (60) 25:09 (59) 28:55 (59) 32:13 (56) 36:12 (55) 37:59 (51) 42:01 (48) 44:09 (47) 46:16 (47) 48:32 (46) 50:41 (45) 53:16 (44) 55:22 (43) 57:27 (43) 61:06 (42) 67:25 (46)                                 68:43 (45)      
46 Carin Runqvist Järfälla OK 69:07 09:15 (58) 02:53 (34) 04:50 (37) 02:05 (40) 04:28 (27) 04:16 (40) 04:05 (40) 03:16 (43) 05:11 (42) 02:27 (28) 02:42 (52) 02:31 (45) 02:13 (43) 03:19 (54) 02:49 (50) 03:21 (52) 04:22 (48) 03:14 (16)                                 01:50 (49) Carin Runqvist Järfälla OK
        09:15 (58) 12:08 (58) 16:58 (54) 19:03 (50) 23:31 (47) 27:47 (46) 31:52 (44) 35:08 (46) 40:19 (45) 42:46 (45) 45:28 (45) 47:59 (44) 50:12 (44) 53:31 (45) 56:20 (46) 59:41 (47) 64:03 (47) 67:17 (45)                                 69:07 (46)      
47 Leif Hermundstad Snättringe SK 69:47 04:43 (37) 03:31 (53) 04:34 (33) 04:15 (56) 05:29 (43) 04:32 (49) 04:40 (50) 03:45 (49) 05:14 (43) 03:12 (55) 02:18 (32) 01:51 (26) 02:47 (55) 02:48 (42) 02:29 (40) 02:25 (32) 04:45 (52) 04:27 (52)                                 02:02 (54) Leif Hermundstad Snättringe SK
        04:43 (37) 08:14 (43) 12:48 (38) 17:03 (46) 22:32 (43) 27:04 (42) 31:44 (43) 35:29 (48) 40:43 (46) 43:55 (46) 46:13 (46) 48:04 (45) 50:51 (46) 53:39 (46) 56:08 (45) 58:33 (45) 63:18 (46) 67:45 (47)                                 69:47 (47)      
48 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 70:24 04:06 (26) 02:47 (28) 07:09 (55) 02:05 (40) 06:20 (48) 05:02 (56) 05:13 (56) 03:53 (50) 05:00 (38) 03:10 (53) 02:42 (52) 02:16 (41) 03:05 (57) 02:25 (22) 02:53 (51) 02:34 (37) 03:47 (32) 04:08 (48)                                 01:49 (45) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        04:06 (26) 06:53 (25) 14:02 (43) 16:07 (41) 22:27 (42) 27:29 (44) 32:42 (50) 36:35 (49) 41:35 (47) 44:45 (48) 47:27 (48) 49:43 (48) 52:48 (50) 55:13 (49) 58:06 (50) 60:40 (50) 64:27 (48) 68:35 (48)                                 70:24 (48)      
49 Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF 70:44 05:19 (45) 02:37 (19) 04:37 (35) 08:23 (60) 05:03 (38) 04:05 (38) 04:36 (48) 04:54 (56) 04:31 (25) 02:20 (24) 02:27 (39) 01:54 (30) 01:59 (29) 02:42 (40) 02:28 (36) 02:20 (28) 04:55 (54) 04:03 (45)                                 01:31 (24) Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF
        05:19 (45) 07:56 (40) 12:33 (37) 20:56 (57) 25:59 (53) 30:04 (52) 34:40 (52) 39:34 (54) 44:05 (52) 46:25 (52) 48:52 (52) 50:46 (50) 52:45 (49) 55:27 (50) 57:55 (49) 60:15 (48) 65:10 (50) 69:13 (49)                                 70:44 (49)      
50 Lars Persson Väsby OK 71:24 03:56 (23) 03:42 (54) 04:41 (36) 01:39 (16) 04:01 (23) 04:28 (46) 03:56 (36) 11:05 (60) 05:33 (48) 02:49 (45) 02:37 (50) 01:49 (22) 02:08 (39) 02:35 (34) 02:15 (25) 03:25 (53) 03:55 (36) 05:23 (54)                                 01:27 (16) Lars Persson Väsby OK
        03:56 (23) 07:38 (36) 12:19 (35) 13:58 (29) 17:59 (25) 22:27 (29) 26:23 (29) 37:28 (50) 43:01 (49) 45:50 (49) 48:27 (51) 50:16 (49) 52:24 (48) 54:59 (48) 57:14 (48) 60:39 (49) 64:34 (49) 69:57 (50)                                 71:24 (50)      
51 Göran Johansson Snättringe SK 72:19 04:33 (34) 03:00 (44) 07:15 (56) 05:18 (58) 06:59 (51) 03:47 (32) 04:38 (49) 02:41 (38) 04:55 (36) 02:45 (42) 02:26 (37) 03:09 (56) 02:19 (47) 02:32 (32) 02:39 (46) 03:46 (56) 03:59 (40) 03:43 (37)                                 01:55 (52) Göran Johansson Snättringe SK
        04:33 (34) 07:33 (35) 14:48 (49) 20:06 (54) 27:05 (54) 30:52 (53) 35:30 (53) 38:11 (52) 43:06 (50) 45:51 (50) 48:17 (49) 51:26 (51) 53:45 (51) 56:17 (51) 58:56 (51) 62:42 (51) 66:41 (51) 70:24 (51)                                 72:19 (51)      
52 Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK 72:24 04:31 (32) 02:56 (38) 07:23 (57) 05:37 (59) 07:43 (54) 03:31 (23) 04:00 (38) 02:33 (34) 05:20 (44) 02:29 (31) 02:21 (35) 03:20 (58) 02:14 (44) 02:55 (48) 02:59 (52) 02:59 (49) 04:11 (44) 03:34 (31)                                 01:48 (44) Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK
        04:31 (32) 07:27 (34) 14:50 (50) 20:27 (56) 28:10 (57) 31:41 (54) 35:41 (54) 38:14 (53) 43:34 (51) 46:03 (51) 48:24 (50) 51:44 (52) 53:58 (52) 56:53 (52) 59:52 (52) 62:51 (52) 67:02 (52) 70:36 (52)                                 72:24 (52)      
53 Gertrud Vilhelmsson Stigfinnarna 74:39 07:10 (54) 03:20 (49) 05:04 (39) 02:01 (33) 05:20 (41) 04:53 (54) 04:31 (47) 02:25 (29) 12:41 (59) 02:43 (39) 03:06 (56) 03:08 (55) 02:18 (45) 02:39 (36) 02:11 (20) 02:04 (12) 03:38 (23) 03:46 (40)                                 01:41 (35) Gertrud Vilhelmsson Stigfinnarna
        07:10 (54) 10:30 (53) 15:34 (51) 17:35 (48) 22:55 (46) 27:48 (47) 32:19 (47) 34:44 (43) 47:25 (56) 50:08 (55) 53:14 (55) 56:22 (56) 58:40 (54) 61:19 (54) 63:30 (53) 65:34 (53) 69:12 (53) 72:58 (53)                                 74:39 (53)      
54 Bo Kimstrand Södertälje-Nykvarn OF 78:20 04:43 (37) 05:53 (59) 05:40 (50) 02:57 (51) 08:02 (55) 05:19 (57) 05:01 (53) 03:02 (41) 07:30 (56) 03:02 (51) 02:35 (46) 02:27 (44) 03:12 (59) 02:50 (45) 02:35 (44) 02:46 (45) 04:40 (51) 04:04 (46)                                 02:02 (54) Bo Kimstrand Södertälje-Nykvarn OF
        04:43 (37) 10:36 (54) 16:16 (52) 19:13 (51) 27:15 (55) 32:34 (58) 37:35 (58) 40:37 (57) 48:07 (57) 51:09 (56) 53:44 (56) 56:11 (55) 59:23 (55) 62:13 (55) 64:48 (55) 67:34 (54) 72:14 (54) 76:18 (54)                                 78:20 (54)      
55 Erkki Vesa Söders-Tyresö 80:57 06:10 (49) 04:01 (58) 07:48 (58) 02:06 (42) 08:40 (57) 04:51 (53) 05:26 (58) 02:50 (40) 06:29 (54) 04:26 (59) 02:34 (44) 02:38 (48) 02:44 (53) 02:41 (39) 03:09 (54) 03:27 (54) 04:49 (53) 04:02 (44)                                 02:06 (56) Erkki Vesa Söders-Tyresö
        06:10 (49) 10:11 (51) 17:59 (56) 20:05 (53) 28:45 (58) 33:36 (59) 39:02 (59) 41:52 (59) 48:21 (58) 52:47 (58) 55:21 (58) 57:59 (58) 60:43 (58) 63:24 (56) 66:33 (56) 70:00 (56) 74:49 (56) 78:51 (55)                                 80:57 (55)      
56 Fred Lundin Tullinge SK 82:09 07:26 (55) 03:55 (56) 05:08 (42) 03:04 (53) 05:29 (43) 06:53 (59) 04:46 (52) 03:16 (43) 06:05 (52) 03:10 (53) 02:57 (55) 03:01 (52) 02:32 (51) 03:03 (50) 03:25 (56) 04:16 (58) 05:06 (55) 06:40 (57)                                 01:57 (53) Fred Lundin Tullinge SK
        07:26 (55) 11:21 (56) 16:29 (53) 19:33 (52) 25:02 (50) 31:55 (55) 36:41 (56) 39:57 (56) 46:02 (54) 49:12 (54) 52:09 (54) 55:10 (54) 57:42 (53) 60:45 (53) 64:10 (54) 68:26 (55) 73:32 (55) 80:12 (56)                                 82:09 (56)      
57 Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK 86:17 06:51 (51) 03:47 (55) 07:50 (59) 02:41 (46) 06:22 (50) 04:49 (52) 05:02 (54) 03:37 (47) 06:23 (53) 03:54 (57) 03:19 (58) 03:16 (57) 02:33 (52) 04:12 (57) 03:39 (57) 02:47 (47) 05:19 (56) 07:32 (59)                                 02:24 (57) Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK
        06:51 (51) 10:38 (55) 18:28 (57) 21:09 (58) 27:31 (56) 32:20 (57) 37:22 (57) 40:59 (58) 47:22 (55) 51:16 (57) 54:35 (57) 57:51 (57) 60:24 (57) 64:36 (58) 68:15 (57) 71:02 (57) 76:21 (57) 83:53 (57)                                 86:17 (57)      
58 Kjell Bergman Stigfinnarna 86:42 06:23 (50) 03:21 (50) 05:02 (38) 02:46 (49) 05:02 (37) 04:20 (43) 04:28 (46) 02:24 (28) 16:09 (60) 03:20 (56) 05:03 (59) 02:35 (47) 02:55 (56) 02:53 (47) 03:48 (58) 02:54 (48) 06:06 (59) 04:49 (53)                                 02:24 (57) Kjell Bergman Stigfinnarna
        06:23 (50) 09:44 (47) 14:46 (48) 17:32 (47) 22:34 (44) 26:54 (41) 31:22 (41) 33:46 (39) 49:55 (59) 53:15 (59) 58:18 (59) 60:53 (59) 63:48 (59) 66:41 (59) 70:29 (58) 73:23 (58) 79:29 (58) 84:18 (58)                                 86:42 (58)      
59 U C Eriksson Väsby OK 87:32 05:58 (48) 02:38 (22) 05:21 (45) 02:44 (48) 04:45 (33) 04:14 (39) 06:24 (60) 07:45 (58) 05:55 (49) 03:01 (50) 02:34 (44) 01:41 (19) 06:27 (60) 04:24 (58) 09:09 (60) 02:23 (30) 05:55 (58) 04:24 (51)                                 01:50 (49) U C Eriksson Väsby OK
        05:58 (48) 08:36 (44) 13:57 (42) 16:41 (44) 21:26 (37) 25:40 (38) 32:04 (46) 39:49 (55) 45:44 (53) 48:45 (53) 51:19 (53) 53:00 (53) 59:27 (56) 63:51 (57) 73:00 (59) 75:23 (59) 81:18 (59) 85:42 (59)                                 87:32 (59)      
60 Tomas Möller OK Södertörn 105:47 10:03 (60) 03:57 (57) 06:49 (53) 04:40 (57) 10:14 (59) 04:58 (55) 06:01 (59) 03:56 (51) 09:37 (58) 03:55 (58) 03:09 (57) 02:45 (50) 02:46 (54) 04:57 (59) 06:11 (59) 03:37 (55) 07:01 (60) 08:42 (60)                                 02:29 (60) Tomas Möller OK Södertörn
        10:03 (60) 14:00 (59) 20:49 (59) 25:29 (60) 35:43 (60) 40:41 (60) 46:42 (60) 50:38 (60) 60:15 (60) 64:10 (60) 67:19 (60) 70:04 (60) 72:50 (60) 77:47 (60) 83:58 (60) 87:35 (60) 94:36 (60) 103:18 (60)                                 105:47 (60)      
- Mats Lundblad Täby OK 59:15 04:28   02:55   03:49   01:27   06:16   04:02   03:53   02:58   05:07   02:32   02:04   03:00   04:54   02:08   01:45   03:10   03:16                                       01:31   Mats Lundblad Täby OK
        04:28   07:23   11:12   12:39   18:55   22:57   26:50   29:48   34:55   37:27   39:31   42:31   47:25   49:33   51:18   54:28   57:44                                       59:15        
- Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 59:25 06:53   03:01   08:39   01:54   04:22   03:51   03:56   12:56   02:22   05:43   03:56                                                               01:52   Jan-Erik Wiberg Järla Orientering
        06:53   09:54   18:33   20:27   24:49   28:40   32:36   45:32   47:54   53:37   57:33                                                               59:25        
- Hans Holmberg Vallentuna-Össeby OL 68:46 03:39   03:13   04:01   01:51   04:10   04:12   06:00   03:20   05:37   02:49   04:12   05:43   02:02   03:29   02:30   02:16   03:50   04:07                                   01:45   Hans Holmberg Vallentuna-Össeby OL
        03:39   06:52   10:53   12:44   16:54   21:06   27:06   30:26   36:03   38:52   43:04   48:47   50:49   54:18   56:48   59:04   62:54   67:01                                   68:46        
- Ann Sjöberg EIF 111:06 06:37   03:10   06:10   02:27   06:15   04:25   05:00   04:03   11:35   03:14   03:12   02:46   02:45   04:11   03:56   04:15                                           37:05   Ann Sjöberg EIF
        06:37   09:47   15:57   18:24   24:39   29:04   34:04   38:07   49:42   52:56   56:08   58:54   61:39   65:50   69:46   74:01                                           111:06      
                                                                                                                         
                                                                                                                         
Plac Bana D - 2,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12                                                           Mål   Bana D - 2,7 km Klubb  
1 Jan Bojling Solna OK 43:00 04:58 (12) 02:50 (8) 03:48 (3) 01:36 (1) 04:58 (4) 05:30 (20) 01:45 (4) 02:54 (20) 02:53 (27) 02:02 (5) 04:01 (11) 03:53 (13)                                                         01:52 (21) Jan Bojling Solna OK
        04:58 (12) 07:48 (9) 11:36 (4) 13:12 (3) 18:10 (2) 23:40 (3) 25:25 (2) 28:19 (2) 31:12 (4) 33:14 (3) 37:15 (3) 41:08 (2)                                                         43:00 (1)      
2 Kenneth Berglund Hellas Orientering 44:32 03:37 (3) 02:44 (4) 04:37 (13) 02:00 (10) 05:25 (9) 05:01 (15) 01:53 (6) 03:35 (43) 02:15 (5) 04:08 (60) 03:50 (10) 03:25 (5)                                                         02:02 (32) Kenneth Berglund Hellas Orientering
        03:37 (3) 06:21 (1) 10:58 (2) 12:58 (2) 18:23 (3) 23:24 (2) 25:17 (1) 28:52 (4) 31:07 (3) 35:15 (4) 39:05 (4) 42:30 (3)                                                         44:32 (2)      
3 Bo Romson Hellas Orientering 44:38 07:11 (43) 03:15 (20) 03:44 (2) 01:44 (5) 05:05 (6) 05:29 (19) 01:39 (3) 02:26 (5) 01:59 (1) 02:48 (29) 03:47 (8) 03:40 (11)                                                         01:51 (20) Bo Romson Hellas Orientering
        07:11 (43) 10:26 (37) 14:10 (18) 15:54 (14) 20:59 (10) 26:28 (8) 28:07 (7) 30:33 (7) 32:32 (6) 35:20 (5) 39:07 (5) 42:47 (4)                                                         44:38 (3)      
4 Ulf Eskilsson OK Södertörn 44:47 06:01 (30) 03:03 (13) 04:37 (13) 01:41 (3) 05:38 (16) 04:45 (10) 00:08 (1) 02:13 (3) 02:24 (11) 02:27 (16) 02:26 (1) 03:32 (7) 04:10 (1)                                                     01:42 (11) Ulf Eskilsson OK Södertörn
        06:01 (30) 09:04 (20) 13:41 (15) 15:22 (12) 21:00 (11) 25:45 (6) 25:53 (4) 28:06 (1) 30:30 (1) 32:57 (2) 35:23 (1) 38:55 (1) 43:05 (1)                                                     44:47 (4)      
5 Björn Stolt OK Ravinen 45:45 04:08 (4) 03:09 (16) 05:07 (18) 02:07 (17) 06:26 (30) 04:50 (13) 02:47 (43) 02:56 (21) 02:23 (9) 02:19 (10) 03:35 (6) 04:27 (29)                                                         01:31 (1) Björn Stolt OK Ravinen
        04:08 (4) 07:17 (5) 12:24 (10) 14:31 (7) 20:57 (9) 25:47 (7) 28:34 (8) 31:30 (9) 33:53 (8) 36:12 (7) 39:47 (6) 44:14 (7)                                                         45:45 (5)      
6 Bertil Rydgren IFK Enskede 45:47 04:40 (9) 03:17 (21) 05:56 (33) 01:58 (7) 05:44 (19) 05:47 (25) 02:17 (17) 03:06 (28) 02:33 (12) 01:57 (4) 03:33 (5) 03:16 (2)                                                         01:43 (12) Bertil Rydgren IFK Enskede
        04:40 (9) 07:57 (13) 13:53 (16) 15:51 (13) 21:35 (12) 27:22 (12) 29:39 (12) 32:45 (12) 35:18 (12) 37:15 (9) 40:48 (8) 44:04 (5)                                                         45:47 (6)      
7 Hans Carlsson Hellas Orientering 45:55 03:27 (2) 03:27 (24) 03:32 (1) 01:58 (8) 05:03 (5) 04:37 (6) 03:47 (71) 02:50 (16) 02:13 (3) 01:44 (2) 04:23 (19) 07:11 (65)                                                         01:43 (12) Hans Carlsson Hellas Orientering
        03:27 (2) 06:54 (3) 10:26 (1) 12:24 (1) 17:27 (1) 22:04 (1) 25:51 (3) 28:41 (3) 30:54 (2) 32:38 (1) 37:01 (2) 44:12 (6)                                                         45:55 (7)      
8 Tord Jonsson Klubblös 46:09 07:20 (46) 02:44 (4) 05:33 (28) 02:03 (14) 05:39 (17) 05:24 (17) 01:47 (5) 02:51 (18) 02:14 (4) 01:50 (3) 03:43 (7) 03:26 (6)                                                         01:35 (6) Tord Jonsson Klubblös
        07:20 (46) 10:04 (30) 15:37 (34) 17:40 (26) 23:19 (22) 28:43 (24) 30:30 (17) 33:21 (15) 35:35 (14) 37:25 (10) 41:08 (10) 44:34 (8)                                                         46:09 (8)      
9 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 46:56 04:16 (5) 02:44 (4) 04:29 (10) 03:41 (62) 04:28 (2) 06:54 (44) 02:13 (13) 02:39 (9) 02:39 (18) 02:42 (28) 03:49 (9) 04:03 (15)                                                         02:19 (45) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        04:16 (5) 07:00 (4) 11:29 (3) 15:10 (11) 19:38 (5) 26:32 (9) 28:45 (9) 31:24 (8) 34:03 (9) 36:45 (8) 40:34 (7) 44:37 (9)                                                         46:56 (9)      
10 Lars Nordin Solna OK 47:06 05:19 (20) 02:50 (8) 06:19 (39) 02:02 (11) 05:39 (17) 06:21 (35) 01:53 (6) 02:37 (7) 02:18 (6) 02:11 (6) 04:28 (20) 03:20 (4)                                                         01:49 (18) Lars Nordin Solna OK
        05:19 (20) 08:09 (16) 14:28 (20) 16:30 (17) 22:09 (15) 28:30 (19) 30:23 (14) 33:00 (13) 35:18 (12) 37:29 (11) 41:57 (11) 45:17 (10)                                                         47:06 (10)      
11 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 47:14 04:47 (10) 03:05 (14) 04:25 (9) 02:05 (15) 06:08 (25) 04:37 (6) 02:23 (24) 02:50 (16) 03:14 (48) 02:31 (17) 05:00 (37) 04:20 (21)                                                         01:49 (18) Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK
        04:47 (10) 07:52 (12) 12:17 (8) 14:22 (6) 20:30 (7) 25:07 (5) 27:30 (6) 30:20 (6) 33:34 (7) 36:05 (6) 41:05 (9) 45:25 (11)                                                         47:14 (11)      
12 Göran Haglund Haninge SOK 48:39 05:18 (19) 03:01 (11) 06:12 (38) 02:02 (11) 06:34 (33) 04:16 (1) 02:17 (17) 03:24 (36) 02:37 (17) 02:21 (12) 04:57 (35) 04:07 (17)                                                         01:33 (3) Göran Haglund Haninge SOK
        05:18 (19) 08:19 (17) 14:31 (21) 16:33 (18) 23:07 (21) 27:23 (13) 29:40 (13) 33:04 (14) 35:41 (15) 38:02 (14) 42:59 (15) 47:06 (12)                                                         48:39 (12)      
13 Lennart Hävrén Tullinge SK 49:20 04:30 (7) 03:11 (17) 05:52 (30) 03:31 (59) 05:56 (22) 05:45 (24) 02:07 (11) 03:08 (29) 02:33 (12) 02:14 (8) 04:40 (24) 03:39 (10)                                                         02:14 (40) Lennart Hävrén Tullinge SK
        04:30 (7) 07:41 (6) 13:33 (14) 17:04 (21) 23:00 (19) 28:45 (25) 30:52 (20) 34:00 (16) 36:33 (17) 38:47 (16) 43:27 (16) 47:06 (12)                                                         49:20 (13)      
14 Torsten Jansson Skogsluffarna 49:34 04:26 (6) 03:32 (27) 05:19 (25) 03:09 (57) 05:36 (14) 04:39 (8) 02:16 (15) 02:44 (12) 02:34 (14) 04:16 (64) 04:08 (14) 05:22 (44)                                                         01:33 (3) Torsten Jansson Skogsluffarna
        04:26 (6) 07:58 (14) 13:17 (12) 16:26 (16) 22:02 (14) 26:41 (10) 28:57 (10) 31:41 (10) 34:15 (10) 38:31 (15) 42:39 (13) 48:01 (14)                                                         49:34 (14)      
15 Kristina Hermanson Bromma-Vällingby SOK 50:03 06:03 (31) 03:05 (14) 06:02 (34) 02:22 (28) 05:53 (20) 04:42 (9) 02:17 (17) 03:42 (47) 02:49 (24) 02:23 (14) 04:42 (26) 04:24 (26)                                                         01:39 (8) Kristina Hermanson Bromma-Vällingby SOK
        06:03 (31) 09:08 (21) 15:10 (25) 17:32 (24) 23:25 (23) 28:07 (16) 30:24 (15) 34:06 (18) 36:55 (19) 39:18 (17) 44:00 (17) 48:24 (16)                                                         50:03 (15)      
16 Jan Brundell Klubblös 50:10 05:55 (27) 03:20 (22) 06:20 (40) 02:07 (17) 05:53 (20) 04:34 (5) 02:16 (15) 03:41 (46) 02:45 (22) 02:33 (19) 04:40 (24) 04:10 (18)                                                         01:56 (27) Jan Brundell Klubblös
        05:55 (27) 09:15 (22) 15:35 (32) 17:42 (27) 23:35 (24) 28:09 (17) 30:25 (16) 34:06 (18) 36:51 (18) 39:24 (18) 44:04 (18) 48:14 (15)                                                         50:10 (16)      
17 Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK 50:44 05:13 (18) 02:46 (7) 04:10 (5) 02:45 (44) 05:09 (7) 06:38 (43) 02:34 (32) 03:28 (40) 02:22 (8) 02:51 (30) 04:13 (16) 06:29 (61)                                                         02:06 (34) Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK
        05:13 (18) 07:59 (15) 12:09 (7) 14:54 (9) 20:03 (6) 26:41 (10) 29:15 (11) 32:43 (11) 35:05 (11) 37:56 (13) 42:09 (12) 48:38 (17)                                                         50:44 (17)      
18 Barbro Cedérus Snättringe SK 51:24 06:15 (33) 04:26 (53) 04:21 (7) 02:02 (11) 05:24 (8) 06:02 (30) 02:44 (41) 05:31 (72) 02:23 (9) 03:17 (48) 03:29 (4) 03:18 (3)                                                         02:12 (38) Barbro Cedérus Snättringe SK
        06:15 (33) 10:41 (41) 15:02 (24) 17:04 (21) 22:28 (17) 28:30 (19) 31:14 (25) 36:45 (27) 39:08 (27) 42:25 (25) 45:54 (22) 49:12 (18)                                                         51:24 (18)      
19 Britt Eriksson Hammarby IF OF 51:27 06:42 (38) 03:36 (31) 05:10 (21) 02:32 (39) 06:03 (24) 04:31 (4) 02:19 (21) 03:27 (39) 03:02 (35) 02:34 (20) 05:13 (40) 04:25 (27)                                                         01:53 (23) Britt Eriksson Hammarby IF OF
        06:42 (38) 10:18 (35) 15:28 (29) 18:00 (30) 24:03 (26) 28:34 (21) 30:53 (21) 34:20 (20) 37:22 (20) 39:56 (20) 45:09 (20) 49:34 (19)                                                         51:27 (19)      
20 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 51:31 06:46 (39) 03:32 (27) 05:11 (22) 02:29 (36) 06:09 (26) 04:28 (2) 02:19 (21) 03:33 (41) 03:04 (37) 02:13 (7) 05:29 (45) 04:21 (23)                                                         01:57 (29) Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
        06:46 (39) 10:18 (35) 15:29 (30) 17:58 (29) 24:07 (27) 28:35 (22) 30:54 (22) 34:27 (21) 37:31 (21) 39:44 (19) 45:13 (21) 49:34 (19)                                                         51:31 (20)      
21 Inger Pahlén Söders-Tyresö 52:01 06:17 (34) 03:35 (30) 07:32 (56) 02:13 (23) 06:02 (23) 04:30 (3) 02:19 (21) 03:11 (31) 03:12 (47) 02:24 (15) 04:52 (31) 04:06 (16)                                                         01:48 (15) Inger Pahlén Söders-Tyresö
        06:17 (34) 09:52 (29) 17:24 (39) 19:37 (35) 25:39 (32) 30:09 (27) 32:28 (27) 35:39 (25) 38:51 (25) 41:15 (24) 46:07 (23) 50:13 (21)                                                         52:01 (21)      
22 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 54:02 05:11 (15) 02:37 (3) 04:31 (11) 04:24 (66) 05:37 (15) 05:59 (28) 02:31 (31) 04:05 (59) 02:40 (19) 02:53 (32) 04:05 (13) 07:37 (67)                                                         01:52 (21) Jan-Olov Evertsson Järfälla OK
        05:11 (15) 07:48 (9) 12:19 (9) 16:43 (19) 22:20 (16) 28:19 (18) 30:50 (19) 34:55 (23) 37:35 (22) 40:28 (21) 44:33 (19) 52:10 (23)                                                         54:02 (22)      
23 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 54:30 06:24 (36) 03:41 (35) 05:14 (24) 02:14 (24) 05:32 (13) 05:32 (21) 02:28 (29) 04:36 (64) 03:10 (45) 02:22 (13) 05:30 (47) 05:21 (43)                                                         02:26 (54) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        06:24 (36) 10:05 (31) 15:19 (28) 17:33 (25) 23:05 (20) 28:37 (23) 31:05 (23) 35:41 (26) 38:51 (25) 41:13 (23) 46:43 (24) 52:04 (22)                                                         54:30 (23)      
24 Olle Öberg Skogsluffarnas OK 55:15 05:04 (14) 03:48 (37) 05:09 (20) 02:22 (28) 05:30 (11) 05:50 (26) 02:59 (52) 03:46 (49) 03:07 (42) 03:11 (45) 07:01 (61) 05:03 (38)                                                         02:25 (52) Olle Öberg Skogsluffarnas OK
        05:04 (14) 08:52 (19) 14:01 (17) 16:23 (15) 21:53 (13) 27:43 (15) 30:42 (18) 34:28 (22) 37:35 (22) 40:46 (22) 47:47 (25) 52:50 (24)                                                         55:15 (24)      
25 Roland Bolin Snättringe SK 55:25 04:50 (11) 02:52 (10) 04:24 (8) 02:09 (19) 06:17 (27) 12:51 (74) 03:20 (62) 02:11 (1) 03:34 (58) 02:37 (24) 05:05 (38) 03:35 (8)                                                         01:40 (9) Roland Bolin Snättringe SK
        04:50 (11) 07:42 (7) 12:06 (6) 14:15 (5) 20:32 (8) 33:23 (32) 36:43 (32) 38:54 (29) 42:28 (32) 45:05 (29) 50:10 (29) 53:45 (26)                                                         55:25 (25)      
26 Lars Andersson Skogsluffarnas OK 55:30 05:31 (23) 03:48 (37) 06:23 (42) 02:24 (31) 07:22 (42) 06:25 (37) 02:25 (26) 02:41 (11) 02:56 (30) 03:23 (51) 04:49 (30) 04:58 (36)                                                         02:25 (52) Lars Andersson Skogsluffarnas OK
        05:31 (23) 09:19 (23) 15:42 (35) 18:06 (31) 25:28 (31) 31:53 (30) 34:18 (28) 36:59 (28) 39:55 (28) 43:18 (26) 48:07 (26) 53:05 (25)