Sträcktider Luffarligan Granby                                                                              
  2015-11-11 Svarta tider är sträcktider                                                                          
    Blå tider är från start                                                                              
    Röda siffror är bästa sträck-/total-tid                                                                              
                                                                                   
Plac Bana A - 5,0 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   Mål   Bana A - 5,0 km Klubb
1 Love Berzell OK Ravinen 49:48 01:18 (4) 01:43 (2) 02:19 (2) 03:42 (5) 01:09 (4) 02:52 (2) 01:49 (1) 05:10 (2) 02:27 (3) 02:14 (5) 06:05 (6) 04:50 (4) 02:38 (1) 03:51 (3) 02:54 (6) 02:48 (1) 01:09 (4) 00:50 (6) Love Berzell OK Ravinen
        01:18 (4) 03:01 (3) 05:20 (1) 09:02 (1) 10:11 (1) 13:03 (1) 14:52 (1) 20:02 (1) 22:29 (1) 24:43 (1) 30:48 (1) 35:38 (1) 38:16 (1) 42:07 (1) 45:01 (1) 47:49 (1) 48:58 (1) 49:48 (1)    
2 Gustav Bergman OK Ravinen 51:11 01:39 (9) 02:50 (8) 02:24 (3) 03:29 (4) 01:05 (1) 03:19 (5) 01:55 (2) 05:40 (4) 02:39 (5) 02:12 (4) 05:28 (3) 04:26 (1) 02:44 (2) 03:50 (2) 02:27 (2) 02:55 (3) 01:11 (5) 00:58 (9) Gustav Bergman OK Ravinen
        01:39 (9) 04:29 (8) 06:53 (7) 10:22 (6) 11:27 (6) 14:46 (4) 16:41 (4) 22:21 (3) 25:00 (3) 27:12 (3) 32:40 (3) 37:06 (2) 39:50 (2) 43:40 (2) 46:07 (2) 49:02 (2) 50:13 (2) 51:11 (2)    
3 Johan Lindqvist Täby OK 55:01 01:07 (1) 01:49 (4) 03:08 (8) 03:42 (5) 01:07 (2) 02:51 (1) 02:17 (5) 08:32 (12) 02:22 (1) 02:01 (1) 05:03 (1) 05:32 (5) 02:45 (4) 04:12 (5) 02:29 (3) 04:13 (8) 01:05 (2) 00:46 (2) Johan Lindqvist Täby OK
        01:07 (1) 02:56 (1) 06:04 (5) 09:46 (4) 10:53 (4) 13:44 (2) 16:01 (3) 24:33 (5) 26:55 (5) 28:56 (4) 33:59 (4) 39:31 (3) 42:16 (3) 46:28 (3) 48:57 (3) 53:10 (3) 54:15 (3) 55:01 (3)    
4 John Hartley Söders-Tyresö 56:23 01:20 (5) 02:31 (6) 02:27 (4) 04:09 (9) 01:11 (5) 03:13 (4) 02:29 (8) 06:01 (5) 02:43 (6) 02:59 (12) 06:20 (7) 04:47 (3) 02:59 (7) 04:45 (8) 02:19 (1) 03:49 (7) 01:28 (10) 00:53 (8) John Hartley Söders-Tyresö
        01:20 (5) 03:51 (5) 06:18 (6) 10:27 (7) 11:38 (7) 14:51 (5) 17:20 (5) 23:21 (4) 26:04 (4) 29:03 (5) 35:23 (5) 40:10 (4) 43:09 (4) 47:54 (4) 50:13 (4) 54:02 (4) 55:30 (4) 56:23 (4)    
5 Kalle Bergman OK Ravinen 57:59 02:22 (18) 01:31 (1) 02:10 (1) 03:46 (7) 01:07 (2) 03:02 (3) 02:00 (3) 05:25 (3) 02:23 (2) 02:15 (7) 05:20 (2) 11:55 (19) 02:48 (5) 03:51 (3) 02:46 (5) 02:52 (2) 01:22 (6) 01:04 (14) Kalle Bergman OK Ravinen
        02:22 (18) 03:53 (6) 06:03 (4) 09:49 (5) 10:56 (5) 13:58 (3) 15:58 (2) 21:23 (2) 23:46 (2) 26:01 (2) 31:21 (2) 43:16 (5) 46:04 (5) 49:55 (5) 52:41 (5) 55:33 (5) 56:55 (5) 57:59 (5)    
6 Johan Forsstedt Söders-Tyresö 59:17 01:22 (7) 02:05 (5) 02:32 (5) 03:21 (2) 01:28 (8) 04:45 (12) 04:38 (19) 07:38 (9) 02:37 (4) 02:02 (2) 05:32 (4) 05:52 (6) 02:44 (2) 04:31 (6) 02:34 (4) 03:47 (6) 01:03 (1) 00:46 (2) Johan Forsstedt Söders-Tyresö
        01:22 (7) 03:27 (4) 05:59 (3) 09:20 (2) 10:48 (3) 15:33 (6) 20:11 (6) 27:49 (7) 30:26 (6) 32:28 (6) 38:00 (6) 43:52 (6) 46:36 (6) 51:07 (6) 53:41 (6) 57:28 (6) 58:31 (6) 59:17 (6)    
7 Mårten Frendelius Bernadottegymnasiet 60:16 01:10 (2) 01:47 (3) 02:59 (7) 03:28 (3) 01:21 (7) 09:29 (20) 02:07 (4) 04:50 (1) 04:02 (11) 02:08 (3) 06:41 (9) 04:43 (2) 03:52 (10) 03:31 (1) 02:58 (7) 03:16 (4) 01:05 (2) 00:49 (4) Mårten Frendelius Bernadottegymnasiet
        01:10 (2) 02:57 (2) 05:56 (2) 09:24 (3) 10:45 (2) 20:14 (8) 22:21 (8) 27:11 (6) 31:13 (7) 33:21 (7) 40:02 (7) 44:45 (7) 48:37 (7) 52:08 (7) 55:06 (7) 58:22 (7) 59:27 (7) 60:16 (7)    
8 Anders Brinkman Vandrarringen 66:56 01:14 (3) 03:33 (10) 05:03 (13) 05:16 (11) 01:15 (6) 04:01 (8) 02:23 (6) 06:52 (7) 03:01 (8) 02:14 (5) 05:38 (5) 06:22 (8) 02:58 (6) 06:12 (12) 03:26 (10) 03:33 (5) 03:06 (19) 00:49 (4) Anders Brinkman Vandrarringen
        01:14 (3) 04:47 (10) 09:50 (12) 15:06 (9) 16:21 (9) 20:22 (9) 22:45 (9) 29:37 (9) 32:38 (8) 34:52 (8) 40:30 (8) 46:52 (8) 49:50 (8) 56:02 (8) 59:28 (8) 63:01 (8) 66:07 (8) 66:56 (8)    
9 Leif Åkerblom OK Österåker 72:28 01:42 (10) 04:01 (14) 03:18 (9) 03:20 (1) 03:20 (20) 04:00 (7) 02:36 (9) 07:09 (8) 04:12 (12) 02:25 (8) 06:57 (10) 09:13 (14) 03:34 (9) 05:15 (11) 03:33 (12) 05:28 (14) 01:24 (7) 01:01 (12) Leif Åkerblom OK Österåker
        01:42 (10) 05:43 (13) 09:01 (8) 12:21 (8) 15:41 (8) 19:41 (7) 22:17 (7) 29:26 (8) 33:38 (9) 36:03 (9) 43:00 (9) 52:13 (9) 55:47 (9) 61:02 (9) 64:35 (9) 70:03 (9) 71:27 (9) 72:28 (9)    
10 Tommy Eriksson Tullinge SK 74:27 01:55 (14) 04:39 (15) 02:56 (6) 05:42 (13) 01:41 (10) 03:55 (6) 03:33 (16) 07:47 (10) 02:56 (7) 02:42 (10) 07:23 (11) 10:28 (17) 03:30 (8) 04:44 (7) 03:25 (9) 04:30 (11) 01:36 (12) 01:05 (15) Tommy Eriksson Tullinge SK
        01:55 (14) 06:34 (15) 09:30 (10) 15:12 (10) 16:53 (10) 20:48 (10) 24:21 (10) 32:08 (10) 35:04 (10) 37:46 (10) 45:09 (10) 55:37 (10) 59:07 (10) 63:51 (10) 67:16 (10) 71:46 (10) 73:22 (10) 74:27 (10)    
11 Per Ljung Stockholms OK 80:07 01:27 (8) 02:50 (8) 08:19 (20) 05:08 (10) 01:51 (13) 04:07 (10) 02:46 (10) 08:37 (13) 03:45 (9) 03:16 (15) 07:49 (12) 07:26 (9) 03:59 (12) 07:02 (15) 03:29 (11) 05:38 (15) 01:58 (15) 00:40 (1) Per Ljung Stockholms OK
        01:27 (8) 04:17 (7) 12:36 (16) 17:44 (13) 19:35 (13) 23:42 (12) 26:28 (12) 35:05 (12) 38:50 (12) 42:06 (12) 49:55 (12) 57:21 (12) 61:20 (11) 68:22 (11) 71:51 (11) 77:29 (11) 79:27 (11) 80:07 (11)    
12 Jan Lindgren OK Södertörn 80:34 02:00 (17) 03:38 (11) 03:40 (11) 06:06 (14) 01:42 (11) 04:54 (13) 02:28 (7) 09:15 (14) 04:39 (16) 03:09 (14) 08:13 (14) 07:28 (10) 05:05 (16) 06:32 (14) 04:10 (14) 04:55 (12) 01:38 (13) 01:02 (13) Jan Lindgren OK Södertörn
        02:00 (17) 05:38 (12) 09:18 (9) 15:24 (11) 17:06 (11) 22:00 (11) 24:28 (11) 33:43 (11) 38:22 (11) 41:31 (11) 49:44 (11) 57:12 (11) 62:17 (12) 68:49 (12) 72:59 (12) 77:54 (12) 79:32 (12) 80:34 (12)    
13 Christian Olsson OK Ravinen 82:05 01:20 (5) 12:24 (19) 08:07 (19) 05:35 (12) 01:37 (9) 04:29 (11) 03:11 (13) 06:11 (6) 03:46 (10) 02:40 (9) 06:20 (7) 06:17 (7) 05:05 (16) 05:00 (9) 03:24 (8) 04:16 (9) 01:25 (8) 00:58 (9) Christian Olsson OK Ravinen
        01:20 (5) 13:44 (19) 21:51 (19) 27:26 (19) 29:03 (19) 33:32 (19) 36:43 (19) 42:54 (17) 46:40 (17) 49:20 (17) 55:40 (13) 61:57 (13) 67:02 (13) 72:02 (13) 75:26 (13) 79:42 (13) 81:07 (13) 82:05 (13)    
14 Harald Bauer IFK Lidingö SOK 85:54 01:59 (16) 10:32 (18) 03:19 (10) 07:56 (18) 01:45 (12) 04:01 (8) 02:54 (12) 08:15 (11) 04:12 (12) 02:44 (11) 08:04 (13) 09:31 (16) 04:11 (14) 05:14 (10) 04:33 (15) 04:25 (10) 01:27 (9) 00:52 (7) Harald Bauer IFK Lidingö SOK
        01:59 (16) 12:31 (18) 15:50 (18) 23:46 (18) 25:31 (18) 29:32 (16) 32:26 (16) 40:41 (16) 44:53 (16) 47:37 (13) 55:41 (14) 65:12 (14) 69:23 (14) 74:37 (14) 79:10 (14) 83:35 (14) 85:02 (14) 85:54 (14)    
15 Claes Andersson OK Södertörn 90:34 01:47 (11) 06:29 (17) 05:30 (15) 04:06 (8) 01:56 (14) 05:57 (17) 02:46 (10) 09:25 (16) 06:48 (18) 03:08 (13) 09:16 (15) 08:37 (12) 06:47 (19) 06:22 (13) 03:56 (13) 05:05 (13) 01:34 (11) 01:05 (15) Claes Andersson OK Södertörn
        01:47 (11) 08:16 (17) 13:46 (17) 17:52 (14) 19:48 (14) 25:45 (14) 28:31 (13) 37:56 (13) 44:44 (15) 47:52 (16) 57:08 (15) 65:45 (15) 72:32 (15) 78:54 (15) 82:50 (15) 87:55 (15) 89:29 (15) 90:34 (15)    
16 Christer Andén Södertälje-Nykvarn OF 100:58 01:55 (14) 05:01 (16) 05:19 (14) 07:04 (16) 02:15 (16) 05:13 (14) 03:41 (17) 09:23 (15) 04:18 (14) 03:31 (16) 11:47 (17) 08:57 (13) 04:48 (15) 10:18 (18) 08:03 (19) 06:04 (16) 02:21 (17) 01:00 (11) Christer Andén Södertälje-Nykvarn OF
        01:55 (14) 06:56 (16) 12:15 (15) 19:19 (16) 21:34 (15) 26:47 (15) 30:28 (15) 39:51 (15) 44:09 (14) 47:40 (14) 59:27 (16) 68:24 (16) 73:12 (16) 83:30 (16) 91:33 (16) 97:37 (16) 99:58 (16) 100:58 (16)    
17 Sven-Inge Nylund Järfälla OK 112:27 01:50 (13) 03:47 (12) 04:07 (12) 06:14 (15) 02:25 (17) 06:31 (18) 03:59 (18) 10:38 (19) 04:26 (15) 03:54 (17) 12:09 (18) 10:34 (18) 04:07 (13) 21:09 (20) 06:43 (17) 07:03 (18) 01:43 (14) 01:08 (17) Sven-Inge Nylund Järfälla OK
        01:50 (13) 05:37 (11) 09:44 (11) 15:58 (12) 18:23 (12) 24:54 (13) 28:53 (14) 39:31 (14) 43:57 (13) 47:51 (15) 00:00 (17) 70:34 (17) 74:41 (17) 95:50 (18) 102:33 (17) 109:36 (17) 111:19 (17) 112:27 (17)    
18 Bengt Eriksson Väsby OK 115:31 01:49 (12) 02:47 (7) 05:46 (17) 12:38 (20) 01:56 (14) 05:39 (16) 03:12 (14) 09:27 (17) 05:40 (17) 03:58 (18) 15:15 (19) 08:16 (11) 03:56 (11) 12:34 (19) 12:20 (20) 07:02 (17) 02:07 (16) 01:09 (18) Bengt Eriksson Väsby OK
        01:49 (12) 04:36 (9) 10:22 (13) 23:00 (17) 24:56 (17) 30:35 (17) 33:47 (17) 43:14 (18) 48:54 (18) 52:52 (18) 68:07 (18) 76:23 (18) 80:19 (18) 92:53 (17) 105:13 (18) 112:15 (18) 114:22 (18) 115:31 (18)    
19 Christina Nordström Bodens BK 128:54 02:29 (19) 04:00 (13) 05:35 (16) 07:09 (17) 03:04 (19) 08:19 (19) 06:06 (20) 15:14 (20) 08:22 (20) 04:57 (19) 16:45 (20) 12:56 (20) 06:54 (20) 08:52 (16) 05:43 (16) 08:33 (20) 02:33 (18) 01:23 (19) Christina Nordström Bodens BK
        02:29 (19) 06:29 (14) 12:04 (14) 19:13 (15) 22:17 (16) 30:36 (18) 36:42 (18) 51:56 (19) 60:18 (19) 65:15 (19) 82:00 (19) 94:56 (19) 101:50 (19) 110:42 (19) 116:25 (19) 124:58 (19) 127:31 (19) 128:54 (19)    
20 Torbjörn Tirén Hellas Orientering 133:58 08:40 (20) 16:09 (20) 06:39 (18) 10:49 (19) 02:42 (18) 05:25 (15) 03:19 (15) 09:49 (18) 08:20 (19) 05:58 (20) 10:01 (16) 09:14 (15) 06:08 (18) 09:00 (17) 07:37 (18) 07:16 (19) 05:19 (20) 01:33 (20) Torbjörn Tirén Hellas Orientering
        08:40 (20) 24:49 (20) 31:28 (20) 42:17 (20) 44:59 (20) 50:24 (20) 53:43 (20) 63:32 (20) 71:52 (20) 77:50 (20) 87:51 (20) 97:05 (20) 103:13 (20) 112:13 (20) 119:50 (20) 127:06 (20) 132:25 (20) 133:58 (20)    
- Lars Forsstedt Söders-Tyresö 73:37 01:26   03:13   02:47   03:52   01:29   03:52   05:56   09:00   03:20   03:15   07:01   06:55   05:16   09:16               06:59   Lars Forsstedt Söders-Tyresö
        01:26   04:39   07:26   11:18   12:47   16:39   22:35   31:35   34:55   38:10   45:11   52:06   57:22   66:38               73:37      
- Göran Frisk Attunda OK 81:57 01:52   06:55   17:41   07:03   03:31   05:29   03:36   08:23   05:48   13:06   05:36   02:03                       00:54   Göran Frisk Attunda OK
        01:52   08:47   26:28   33:31   37:02   42:31   46:07   54:30   60:18   73:24   79:00   81:03                       81:57      
- Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 86:00 01:31   03:38   16:10   05:24   02:24   06:36   08:20   03:17   03:03   07:56   07:02   03:31   05:17   03:50   05:02   01:51       01:08   Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF
        01:31   05:09   21:19   26:43   29:07   35:43   44:03   47:20   50:23   58:19   65:21   68:52   74:09   77:59   83:01   84:52       86:00      
- Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 91:34 01:54   02:39   02:59   05:45   01:57   05:21   04:24   09:56   07:27   04:39   13:58   08:20   04:09   06:28   04:03   04:54   01:41   01:00   Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK
        01:54   04:33   07:32   13:17   15:14   20:35   24:59   34:55   42:22   47:01   60:59   69:19   73:28   79:56   83:59   88:53   90:34   91:34      
- Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 99:01 02:58   03:19   16:03   06:34   02:28   05:37   04:08   37:31                                       20:23   Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF
        02:58   06:17   22:20   28:54   31:22   36:59   41:07   78:38                                       99:01      
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana B - 4,0 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16       Mål   Bana B - 4,0 km Klubb
1 Börje Lenas Klubblös 67:51 03:24 (5) 01:20 (4) 04:25 (3) 02:14 (10) 04:57 (7) 02:55 (2) 09:44 (8) 05:26 (4) 01:50 (5) 08:12 (8) 04:14 (5) 04:51 (3) 03:23 (1) 03:38 (7) 04:19 (11) 01:58 (8)     01:01 (4) Börje Lenas Klubblös
        03:24 (5) 04:44 (4) 09:09 (2) 11:23 (3) 16:20 (3) 19:15 (2) 28:59 (2) 34:25 (2) 36:15 (2) 44:27 (2) 48:41 (2) 53:32 (2) 56:55 (1) 60:33 (1) 64:52 (1) 66:50 (1)     67:51 (1)    
2 Leif Magnusson Skogsluffarnas OK 68:35 02:59 (2) 01:00 (1) 04:17 (2) 03:19 (20) 03:56 (1) 03:14 (3) 08:58 (5) 05:05 (2) 02:07 (7) 06:47 (3) 03:32 (1) 04:09 (1) 08:35 (19) 03:39 (8) 04:09 (9) 01:43 (2)     01:06 (9) Leif Magnusson Skogsluffarnas OK
        02:59 (2) 03:59 (1) 08:16 (1) 11:35 (5) 15:31 (1) 18:45 (1) 27:43 (1) 32:48 (1) 34:55 (1) 41:42 (1) 45:14 (1) 49:23 (1) 57:58 (2) 61:37 (2) 65:46 (2) 67:29 (2)     68:35 (2)    
3 Tommy Lindberg Haninge SOK 69:32 03:28 (6) 01:21 (5) 04:25 (3) 01:51 (1) 07:26 (15) 02:43 (1) 07:56 (2) 09:25 (19) 02:36 (13) 06:27 (2) 04:17 (6) 04:35 (2) 03:39 (3) 03:15 (2) 03:24 (3) 01:46 (3)     00:58 (2) Tommy Lindberg Haninge SOK
        03:28 (6) 04:49 (5) 09:14 (4) 11:05 (1) 18:31 (6) 21:14 (4) 29:10 (3) 38:35 (5) 41:11 (6) 47:38 (5) 51:55 (5) 56:30 (4) 60:09 (4) 63:24 (4) 66:48 (4) 68:34 (3)     69:32 (3)    
4 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 70:05 03:21 (4) 01:35 (13) 04:15 (1) 01:57 (2) 04:41 (4) 05:55 (17) 08:28 (3) 04:40 (1) 02:36 (13) 07:03 (4) 05:02 (8) 05:29 (6) 04:28 (8) 03:25 (3) 03:41 (6) 02:19 (12)     01:10 (12) Leif Strandberg Gustavsbergs OK
        03:21 (4) 04:56 (6) 09:11 (3) 11:08 (2) 15:49 (2) 21:44 (5) 30:12 (5) 34:52 (3) 37:28 (4) 44:31 (3) 49:33 (4) 55:02 (3) 59:30 (3) 62:55 (3) 66:36 (3) 68:55 (4)     70:05 (4)    
5 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 73:08 05:43 (17) 01:17 (2) 05:15 (9) 02:27 (11) 05:06 (8) 03:29 (5) 10:15 (10) 05:08 (3) 01:31 (2) 08:22 (10) 04:37 (7) 05:35 (8) 03:49 (4) 04:03 (13) 03:22 (2) 02:06 (9)     01:03 (6) Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK
        05:43 (17) 07:00 (16) 12:15 (12) 14:42 (12) 19:48 (9) 23:17 (8) 33:32 (8) 38:40 (6) 40:11 (5) 48:33 (6) 53:10 (7) 58:45 (5) 62:34 (5) 66:37 (5) 69:59 (5) 72:05 (5)     73:08 (5)    
6 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 74:07 03:30 (7) 01:29 (11) 04:31 (5) 02:04 (7) 04:53 (5) 03:23 (4) 09:54 (9) 05:32 (6) 01:49 (3) 08:11 (7) 04:00 (3) 10:17 (18) 03:51 (5) 03:49 (11) 03:32 (4) 02:10 (10)     01:12 (14) Torbjörn Hellquist Tullinge SK
        03:30 (7) 04:59 (7) 09:30 (5) 11:34 (4) 16:27 (4) 19:50 (3) 29:44 (4) 35:16 (4) 37:05 (3) 45:16 (4) 49:16 (3) 59:33 (7) 63:24 (6) 67:13 (6) 70:45 (6) 72:55 (6)     74:07 (6)    
7 Malin Samuelsson Järla Orientering 74:27 04:18 (13) 01:27 (8) 09:15 (20) 02:12 (9) 04:40 (3) 05:43 (16) 07:43 (1) 06:32 (10) 01:06 (1) 06:01 (1) 03:49 (2) 06:28 (11) 06:33 (18) 03:01 (1) 03:16 (1) 01:33 (1)     00:50 (1) Malin Samuelsson Järla Orientering
        04:18 (13) 05:45 (12) 15:00 (16) 17:12 (16) 21:52 (11) 27:35 (12) 35:18 (9) 41:50 (8) 42:56 (7) 48:57 (7) 52:46 (6) 59:14 (6) 65:47 (7) 68:48 (7) 72:04 (7) 73:37 (7)     74:27 (7)    
8 Lennart Brattgård IFK Lidingö SOK 76:40 02:55 (1) 01:27 (7) 05:17 (10) 04:18 (21) 04:20 (2) 06:46 (19) 11:47 (15) 05:44 (8) 01:49 (3) 07:50 (6) 05:29 (10) 04:53 (4) 03:25 (2) 03:47 (10) 03:55 (8) 01:48 (5)     01:10 (12) Lennart Brattgård IFK Lidingö SOK
        02:55 (1) 04:22 (2) 09:39 (6) 13:57 (10) 18:17 (5) 25:03 (9) 36:50 (10) 42:34 (9) 44:23 (9) 52:13 (9) 57:42 (9) 62:35 (8) 66:00 (8) 69:47 (8) 73:42 (8) 75:30 (8)     76:40 (8)    
9 Anna Blomgren Tullinge SK 80:28 03:45 (8) 01:27 (7) 05:46 (11) 02:02 (3) 05:40 (9) 04:27 (10) 09:08 (7) 06:50 (14) 04:36 (18) 08:12 (8) 05:47 (11) 07:16 (12) 05:37 (15) 03:28 (6) 03:43 (7) 01:46 (3)     00:58 (2) Anna Blomgren Tullinge SK
        03:45 (8) 05:12 (8) 10:58 (9) 13:00 (8) 18:40 (7) 23:07 (6) 32:15 (7) 39:05 (7) 43:41 (8) 51:53 (8) 57:40 (8) 64:56 (9) 70:33 (9) 74:01 (9) 77:44 (9) 79:30 (9)     80:28 (9)    
10 Bo Norbäck Tullinge SK 88:14 03:06 (3) 01:17 (2) 06:06 (12) 02:02 (4) 06:30 (10) 04:07 (8) 09:00 (6) 13:59 (20) 02:36 (13) 07:26 (5) 04:04 (4) 12:32 (20) 04:05 (6) 03:45 (9) 04:38 (14) 01:52 (6)     01:09 (11) Bo Norbäck Tullinge SK
        03:06 (3) 04:23 (3) 10:29 (8) 12:31 (6) 19:01 (8) 23:08 (7) 32:08 (6) 46:07 (13) 48:43 (13) 56:09 (11) 60:13 (10) 72:45 (13) 76:50 (13) 80:35 (12) 85:13 (11) 87:05 (10)     88:14 (10)    
11 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 88:30 04:44 (15) 02:03 (17) 05:02 (7) 02:03 (6) 08:29 (17) 04:10 (9) 10:49 (13) 07:29 (16) 01:54 (6) 10:32 (17) 06:56 (16) 05:55 (10) 04:56 (11) 04:18 (14) 05:34 (19) 02:24 (14)     01:12 (14) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        04:44 (15) 06:47 (14) 11:49 (10) 13:52 (9) 22:21 (12) 26:31 (10) 37:20 (11) 44:49 (11) 46:43 (11) 57:15 (13) 64:11 (12) 70:06 (11) 75:02 (11) 79:20 (10) 84:54 (10) 87:18 (11)     88:30 (11)    
12 Bo Winander Järfälla OK 89:50 04:37 (14) 01:28 (10) 07:53 (18) 02:35 (12) 06:42 (11) 03:59 (6) 10:19 (11) 07:26 (15) 02:12 (9) 08:39 (11) 05:58 (12) 07:38 (15) 05:03 (12) 05:55 (17) 06:28 (21) 01:56 (7)     01:02 (5) Bo Winander Järfälla OK
        04:37 (14) 06:05 (13) 13:58 (14) 16:33 (13) 23:15 (13) 27:14 (11) 37:33 (12) 44:59 (12) 47:11 (12) 55:50 (10) 61:48 (11) 69:26 (10) 74:29 (10) 80:24 (11) 86:52 (13) 88:48 (12)     89:50 (12)    
13 Gösta Guteland Snättringe SK 90:06 03:52 (9) 01:25 (6) 08:59 (19) 02:41 (14) 04:53 (5) 07:46 (20) 11:23 (14) 06:32 (10) 02:12 (9) 12:06 (20) 05:21 (9) 08:07 (16) 04:22 (7) 03:27 (4) 03:34 (5) 02:22 (13)     01:04 (7) Gösta Guteland Snättringe SK
        03:52 (9) 05:17 (9) 14:16 (15) 16:57 (15) 21:50 (10) 29:36 (14) 40:59 (14) 47:31 (14) 49:43 (14) 61:49 (14) 67:10 (14) 75:17 (14) 79:39 (14) 83:06 (13) 86:40 (12) 89:02 (13)     90:06 (13)    
14 Svante Frid AOK 91:38 06:54 (20) 01:58 (16) 06:38 (14) 02:35 (12) 06:58 (12) 04:29 (11) 08:48 (4) 05:28 (5) 02:49 (16) 10:01 (13) 08:11 (19) 05:42 (9) 05:24 (14) 07:35 (19) 04:14 (10) 02:18 (11)     01:36 (20) Svante Frid AOK
        06:54 (20) 08:52 (18) 15:30 (18) 18:05 (17) 25:03 (14) 29:32 (13) 38:20 (13) 43:48 (10) 46:37 (10) 56:38 (12) 64:49 (13) 70:31 (12) 75:55 (12) 83:30 (14) 87:44 (14) 90:02 (14)     91:38 (14)    
15 Ann-Marie Holmström Lidköpings VSK 97:34 07:16 (21) 04:06 (20) 05:05 (8) 02:02 (3) 08:48 (18) 04:34 (12) 10:34 (12) 05:34 (7) 07:23 (20) 09:29 (12) 08:19 (20) 05:34 (7) 05:15 (13) 05:07 (16) 04:38 (14) 02:42 (18)     01:08 (10) Ann-Marie Holmström Lidköpings VSK
        07:16 (21) 11:22 (21) 16:27 (19) 18:29 (19) 27:17 (18) 31:51 (18) 42:25 (15) 47:59 (15) 55:22 (16) 64:51 (15) 73:10 (16) 78:44 (15) 83:59 (15) 89:06 (15) 93:44 (15) 96:26 (15)     97:34 (15)    
16 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 106:03 06:20 (19) 01:53 (15) 07:03 (16) 02:54 (17) 07:22 (13) 05:59 (18) 14:46 (19) 08:08 (17) 06:47 (19) 10:50 (18) 06:09 (13) 09:12 (17) 04:50 (10) 05:06 (15) 04:37 (13) 02:33 (17)     01:34 (18) Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK
        06:20 (19) 08:13 (17) 15:16 (17) 18:10 (18) 25:32 (16) 31:31 (17) 46:17 (18) 54:25 (17) 61:12 (17) 72:02 (17) 78:11 (17) 87:23 (18) 92:13 (16) 97:19 (16) 101:56 (16) 104:29 (16)     106:03 (16)    
17 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 108:05 03:56 (11) 01:33 (12) 04:58 (6) 02:07 (8) 14:49 (20) 04:02 (7) 11:47 (15) 15:54 (21) 03:15 (17) 10:01 (13) 06:13 (14) 05:19 (5) 12:45 (20) 03:27 (4) 04:21 (12) 02:24 (14)     01:14 (16) Per-Åke Carlenstam Väsby OK
        03:56 (11) 05:29 (10) 10:27 (7) 12:34 (7) 27:23 (19) 31:25 (16) 43:12 (16) 59:06 (18) 62:21 (18) 72:22 (18) 78:35 (18) 83:54 (17) 96:39 (17) 100:06 (17) 104:27 (17) 106:51 (17)     108:05 (17)    
18 Lars Dyrhage Järfälla OK 119:58 03:52 (9) 01:50 (14) 06:07 (13) 02:46 (16) 10:28 (19) 04:56 (13) 14:37 (18) 06:43 (12) 02:09 (8) 11:59 (19) 06:59 (17) 07:26 (13) 26:17 (21) 04:02 (12) 05:26 (17) 02:47 (19)     01:34 (18) Lars Dyrhage Järfälla OK
        03:52 (9) 05:42 (11) 11:49 (10) 14:35 (11) 25:03 (14) 29:59 (15) 44:36 (17) 51:19 (16) 53:28 (15) 65:27 (16) 72:26 (15) 79:52 (16) 106:09 (19) 110:11 (18) 115:37 (18) 118:24 (18)     119:58 (18)    
19 Gunnar Mongård Skogsluffarnas OK 123:26 03:59 (12) 02:59 (18) 06:46 (15) 02:57 (19) 26:51 (21) 05:38 (15) 13:47 (17) 06:49 (13) 02:24 (12) 10:25 (16) 09:28 (21) 07:27 (14) 04:28 (8) 10:32 (21) 05:02 (16) 02:49 (20)     01:05 (8) Gunnar Mongård Skogsluffarnas OK
        03:59 (12) 06:58 (15) 13:44 (13) 16:41 (14) 43:32 (21) 49:10 (21) 62:57 (20) 69:46 (20) 72:10 (20) 82:35 (19) 92:03 (20) 99:30 (19) 103:58 (18) 114:30 (20) 119:32 (19) 122:21 (19)     123:26 (19)    
20 Gustaf Richert Skogsluffarnas OK 124:58 06:03 (18) 05:08 (21) 11:04 (21) 02:41 (14) 08:03 (16) 10:25 (21) 17:57 (20) 08:23 (18) 02:21 (11) 12:09 (21) 07:06 (18) 10:20 (19) 06:25 (17) 06:02 (18) 05:44 (20) 03:20 (21)     01:47 (21) Gustaf Richert Skogsluffarnas OK
        06:03 (18) 11:11 (20) 22:15 (21) 24:56 (21) 32:59 (20) 43:24 (20) 61:21 (19) 69:44 (19) 72:05 (19) 84:14 (20) 91:20 (19) 101:40 (20) 108:05 (20) 114:07 (19) 119:51 (20) 123:11 (20)     124:58 (20)    
21 Kalle Högberg OK Södertörn 145:32 05:27 (16) 03:52 (19) 07:10 (17) 02:55 (18) 07:25 (14) 05:29 (14) 36:55 (21) 05:50 (9) 08:08 (21) 10:20 (15) 06:25 (15) 22:13 (21) 05:56 (16) 08:13 (20) 05:27 (18) 02:26 (16)     01:21 (17) Kalle Högberg OK Södertörn
        05:27 (16) 09:19 (19) 16:29 (20) 19:24 (20) 26:49 (17) 32:18 (19) 69:13 (21) 75:03 (21) 83:11 (21) 93:31 (21) 99:56 (21) 122:09 (21) 128:05 (21) 136:18 (21) 141:45 (21) 144:11 (21)     145:32 (21)    
- Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 73:53 04:07   01:31   13:31   01:34   04:54   03:10   14:47   05:29   04:53   08:46   06:31   03:33                       01:07   Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK
        04:07   05:38   19:09   20:43   25:37   28:47   43:34   49:03   53:56   62:42   69:13   72:46                       73:53      
- Martin Eriksson OK Södertörn 100:48 04:08   01:41   05:36   02:28   14:11   04:43   12:02   11:12   03:17   13:10   06:27   09:43                       12:10   Martin Eriksson OK Södertörn
        04:08   05:49   11:25   13:53   28:04   32:47   44:49   56:01   59:18   72:28   78:55   88:38                       100:48      
- Jörgen Widlund Nynäshamns OK 102:37 04:12   01:46   06:23   02:39   19:47   04:42   21:27   08:06                                       33:35   Jörgen Widlund Nynäshamns OK
        04:12   05:58   12:21   15:00   34:47   39:29   60:56   69:02                                       102:37      
- Leif Mörkfors Järfälla OK 389:06 03:29   01:11   06:38   02:13   06:49   03:20   09:54   07:01   04:01   08:22   05:37                           330:31   Leif Mörkfors Järfälla OK
        03:29   04:40   11:18   13:31   20:20   23:40   33:34   40:35   44:36   52:58   58:35                           389:06      
- Ronny Hedlund OK Södertörn 404:40 04:42   01:48   11:30   01:59   05:25                                                   379:16   Ronny Hedlund OK Södertörn
        04:42   06:30   18:00   19:59   25:24                                                   404:40      
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana C - 2,9 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12                       Mål   Bana C - 2,9 km Klubb
1 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 39:35 01:46 (4) 02:38 (1) 03:42 (5) 03:58 (1) 03:44 (2) 03:01 (1) 03:54 (1) 02:34 (1) 02:18 (1) 04:28 (6) 04:53 (2) 01:34 (3)                     01:05 (7) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        01:46 (4) 04:24 (1) 08:06 (2) 12:04 (1) 15:48 (1) 18:49 (1) 22:43 (1) 25:17 (1) 27:35 (1) 32:03 (1) 36:56 (1) 38:30 (1)                     39:35 (1)    
2 Kjell Holmberg OK Södertörn 45:57 01:49 (6) 02:39 (2) 04:03 (10) 04:20 (2) 04:39 (13) 03:02 (2) 04:12 (4) 03:00 (5) 03:04 (9) 07:00 (45) 04:53 (2) 01:48 (12)                     01:28 (42) Kjell Holmberg OK Södertörn
        01:49 (6) 04:28 (2) 08:31 (4) 12:51 (2) 17:30 (2) 20:32 (2) 24:44 (2) 27:44 (2) 30:48 (2) 37:48 (2) 42:41 (2) 44:29 (2)                     45:57 (2)    
3 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 46:31 01:39 (1) 05:32 (43) 03:44 (6) 06:25 (14) 03:39 (1) 03:15 (6) 04:04 (2) 03:50 (16) 03:17 (13) 03:50 (1) 04:46 (1) 01:37 (4)                     00:53 (1) Anders Gärderud IFK Lidingö SOK
        01:39 (1) 07:11 (31) 10:55 (17) 17:20 (11) 20:59 (8) 24:14 (8) 28:18 (7) 32:08 (8) 35:25 (7) 39:15 (5) 44:01 (4) 45:38 (4)                     46:31 (3)    
4 Rune Rådeström Snättringe SK 46:40 01:52 (9) 03:59 (22) 03:48 (7) 05:03 (5) 04:07 (5) 04:23 (29) 04:42 (12) 02:56 (3) 02:45 (4) 04:54 (13) 05:10 (5) 01:52 (15)                     01:09 (12) Rune Rådeström Snättringe SK
        01:52 (9) 05:51 (14) 09:39 (9) 14:42 (4) 18:49 (4) 23:12 (4) 27:54 (5) 30:50 (5) 33:35 (3) 38:29 (3) 43:39 (3) 45:31 (3)                     46:40 (4)    
5 Ulf Bråsjö Järla Orientering 47:41 01:55 (10) 04:11 (30) 03:26 (3) 05:43 (8) 04:29 (11) 03:29 (10) 04:26 (6) 03:51 (18) 04:02 (26) 04:24 (3) 05:14 (6) 01:29 (2)                     01:02 (3) Ulf Bråsjö Järla Orientering
        01:55 (10) 06:06 (19) 09:32 (8) 15:15 (7) 19:44 (6) 23:13 (5) 27:39 (4) 31:30 (6) 35:32 (8) 39:56 (7) 45:10 (5) 46:39 (5)                     47:41 (5)    
6 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 49:09 02:35 (39) 03:17 (10) 04:16 (13) 04:53 (4) 04:30 (12) 03:59 (18) 05:03 (18) 03:31 (7) 03:06 (10) 06:10 (32) 05:07 (4) 01:45 (8)                     00:57 (2) Stellan Fehrnström Enebybergs IF
        02:35 (39) 05:52 (15) 10:08 (13) 15:01 (5) 19:31 (5) 23:30 (7) 28:33 (8) 32:04 (7) 35:10 (6) 41:20 (9) 46:27 (8) 48:12 (6)                     49:09 (6)    
7 Göran Larbo Attunda OK 49:20 01:58 (11) 02:42 (3) 03:50 (8) 05:29 (7) 04:17 (8) 03:28 (9) 04:54 (15) 03:57 (24) 03:16 (11) 05:28 (26) 07:07 (21) 01:48 (12)                     01:06 (10) Göran Larbo Attunda OK
        01:58 (11) 04:40 (3) 08:30 (3) 13:59 (3) 18:16 (3) 21:44 (3) 26:38 (3) 30:35 (3) 33:51 (4) 39:19 (6) 46:26 (7) 48:14 (7)                     49:20 (7)    
8 Olle Blomgren OK Södertörn 49:37 02:15 (23) 03:30 (15) 04:13 (12) 05:08 (6) 05:11 (21) 03:07 (4) 04:33 (8) 02:50 (2) 03:17 (13) 05:06 (15) 07:15 (24) 01:57 (16)                     01:15 (22) Olle Blomgren OK Södertörn
        02:15 (23) 05:45 (12) 09:58 (12) 15:06 (6) 20:17 (7) 23:24 (6) 27:57 (6) 30:47 (4) 34:04 (5) 39:10 (4) 46:25 (6) 48:22 (8)                     49:37 (8)    
9 Jan-Erik Danell Tullinge SK 51:06 02:26 (32) 03:33 (17) 04:17 (15) 07:12 (25) 04:28 (10) 03:14 (5) 04:33 (8) 03:40 (12) 02:43 (2) 05:06 (15) 06:42 (14) 02:06 (23)                     01:06 (10) Jan-Erik Danell Tullinge SK
        02:26 (32) 05:59 (17) 10:16 (14) 17:28 (12) 21:56 (10) 25:10 (9) 29:43 (9) 33:23 (9) 36:06 (9) 41:12 (8) 47:54 (9) 50:00 (9)                     51:06 (9)    
10 Åke Wansölin Söders-Tyresö 56:02 02:13 (22) 07:03 (48) 04:49 (23) 06:38 (19) 04:04 (4) 03:37 (11) 04:06 (3) 03:00 (5) 02:57 (6) 08:57 (52) 05:43 (10) 01:43 (7)                     01:12 (17) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        02:13 (22) 09:16 (40) 14:05 (31) 20:43 (25) 24:47 (20) 28:24 (16) 32:30 (11) 35:30 (10) 38:27 (10) 47:24 (11) 53:07 (10) 54:50 (10)                     56:02 (10)    
11 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 56:51 01:41 (2) 03:01 (7) 15:32 (63) 04:36 (3) 04:10 (6) 03:02 (2) 04:17 (5) 03:39 (11) 02:43 (2) 06:09 (31) 05:20 (7) 01:28 (1)                     01:13 (19) Gerhard Lilliestierna OK Roslagen
        01:41 (2) 04:42 (5) 20:14 (55) 24:50 (38) 29:00 (35) 32:02 (27) 36:19 (21) 39:58 (18) 42:41 (13) 48:50 (17) 54:10 (11) 55:38 (11)                     56:51 (11)    
12 Börje Pahlén Söders-Tyresö 58:02 06:49 (63) 04:17 (31) 04:23 (17) 06:26 (15) 04:03 (3) 03:37 (11) 04:33 (8) 04:11 (26) 05:00 (36) 05:19 (23) 05:57 (13) 02:05 (22)                     01:22 (33) Börje Pahlén Söders-Tyresö
        06:49 (63) 11:06 (50) 15:29 (38) 21:55 (31) 25:58 (25) 29:35 (21) 34:08 (16) 38:19 (16) 43:19 (16) 48:38 (16) 54:35 (12) 56:40 (12)                     58:02 (12)    
13 Gunnar Eriksson Södertälje IF 59:00 01:58 (11) 05:10 (40) 05:05 (28) 05:48 (9) 04:46 (14) 03:25 (8) 07:22 (51) 03:51 (17) 03:52 (23) 06:48 (44) 06:52 (16) 02:44 (52)                     01:19 (31) Gunnar Eriksson Södertälje IF
        01:58 (11) 07:08 (30) 12:13 (19) 18:01 (13) 22:47 (12) 26:12 (11) 33:34 (15) 37:25 (14) 41:17 (11) 48:05 (13) 54:57 (13) 57:41 (13)                     59:00 (13)    
14 Ingrid Graneli Haninge SOK 59:40 02:43 (48) 03:22 (12) 04:40 (19) 07:55 (36) 04:55 (18) 04:25 (32) 06:12 (35) 03:36 (9) 04:56 (35) 05:13 (18) 08:11 (40) 02:21 (34)                     01:11 (15) Ingrid Graneli Haninge SOK
        02:43 (48) 06:05 (18) 10:45 (16) 18:40 (17) 23:35 (15) 28:00 (13) 34:12 (19) 37:48 (15) 42:44 (14) 47:57 (12) 56:08 (14) 58:29 (14)                     59:40 (14)    
15 Stig Jaremalm Vallentuna Össeby OL 60:15 02:12 (20) 02:56 (5) 04:00 (9) 07:00 (23) 06:47 (50) 05:30 (45) 08:00 (54) 03:38 (10) 03:01 (7) 05:07 (17) 08:38 (44) 02:21 (34)                     01:05 (8) Stig Jaremalm Vallentuna Össeby OL
        02:12 (20) 05:08 (7) 09:08 (6) 16:08 (10) 22:55 (13) 28:25 (17) 36:25 (23) 40:03 (19) 43:04 (15) 48:11 (14) 56:49 (16) 59:10 (15)                     60:15 (15)    
16 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 60:34 05:39 (59) 04:53 (37) 04:41 (20) 07:26 (29) 05:13 (24) 04:06 (20) 05:03 (18) 03:53 (20) 03:03 (8) 04:39 (8) 07:53 (36) 02:48 (53)                     01:17 (28) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        05:39 (59) 10:32 (46) 15:13 (36) 22:39 (32) 27:52 (32) 31:58 (26) 37:01 (24) 40:54 (21) 43:57 (17) 48:36 (15) 56:29 (15) 59:17 (16)                     60:34 (16)    
17 Bengt Friberg Järfälla OK 60:56 02:26 (31) 04:01 (24) 06:37 (44) 10:34 (53) 05:15 (26) 03:52 (15) 05:25 (22) 03:49 (15) 04:17 (30) 06:27 (36) 05:24 (8) 01:45 (8)                     01:04 (5) Bengt Friberg Järfälla OK
        02:26 (31) 06:27 (24) 13:04 (27) 23:38 (35) 28:53 (34) 32:45 (31) 38:10 (27) 41:59 (23) 46:16 (18) 52:43 (19) 58:07 (17) 59:52 (17)                     60:56 (17)    
18 Sven Olov Johansson Söders-Tyresö 62:01 02:09 (18) 04:07 (27) 04:12 (11) 07:43 (32) 05:14 (25) 05:46 (48) 05:00 (16) 04:12 (28) 03:42 (18) 04:41 (10) 11:53 (60) 02:06 (23)                     01:16 (24) Sven Olov Johansson Söders-Tyresö
        02:09 (18) 06:16 (21) 10:28 (15) 18:11 (15) 23:25 (14) 29:11 (19) 34:11 (17) 38:23 (17) 42:05 (12) 46:46 (10) 58:39 (18) 60:45 (18)                     62:01 (18)    
19 Jacob Hård af Segerstad OK Södertörn 63:28 01:51 (8) 02:49 (4) 03:22 (2) 07:19 (28) 05:48 (37) 05:07 (40) 06:36 (38) 04:16 (30) 09:56 (57) 06:46 (43) 06:49 (15) 01:40 (5)                     01:09 (12) Jacob Hård af Segerstad OK Södertörn
        01:51 (8) 04:40 (3) 08:02 (1) 15:21 (8) 21:09 (9) 26:16 (12) 32:52 (12) 37:08 (11) 47:04 (20) 53:50 (21) 60:39 (19) 62:19 (19)                     63:28 (19)    
20 Ulf Nordin Snättringe SK 64:17 02:11 (19) 07:30 (49) 04:16 (13) 10:03 (50) 08:06 (57) 03:54 (16) 05:41 (26) 03:35 (8) 03:16 (11) 04:49 (12) 07:18 (26) 02:17 (30)                     01:21 (32) Ulf Nordin Snättringe SK
        02:11 (19) 09:41 (42) 13:57 (30) 24:00 (36) 32:06 (41) 36:00 (37) 41:41 (36) 45:16 (30) 48:32 (24) 53:21 (20) 60:39 (19) 62:56 (20)                     64:17 (20)    
21 Jörgen Lundholm Söders-Tyresö 65:52 01:45 (3) 03:00 (6) 04:45 (21) 06:13 (13) 06:17 (44) 03:47 (13) 04:53 (13) 10:19 (57) 11:45 (60) 04:27 (5) 05:43 (10) 01:47 (11)                     01:11 (15) Jörgen Lundholm Söders-Tyresö
        01:45 (3) 04:45 (6) 09:30 (7) 15:43 (9) 22:00 (11) 25:47 (10) 30:40 (10) 40:59 (22) 52:44 (36) 57:11 (29) 62:54 (23) 64:41 (23)                     65:52 (21)    
21 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 65:52 02:06 (16) 03:15 (9) 04:22 (16) 08:29 (43) 05:38 (31) 04:32 (34) 05:02 (17) 03:51 (17) 13:35 (61) 04:30 (7) 06:59 (17) 02:09 (25)                     01:24 (37) Jan-Erik Wiberg Järla Orientering
        02:06 (16) 05:21 (11) 09:43 (11) 18:12 (16) 23:50 (17) 28:22 (15) 33:24 (14) 37:15 (12) 50:50 (30) 55:20 (24) 62:19 (22) 64:28 (22)                     65:52 (21)    
23 Lars Englund Järla OK 65:53 02:01 (14) 03:17 (10) 04:23 (17) 08:28 (42) 05:40 (34) 04:32 (34) 04:53 (13) 04:02 (25) 13:35 (61) 04:26 (4) 07:01 (19) 02:04 (21)                     01:31 (46) Lars Englund Järla OK
        02:01 (14) 05:18 (10) 09:41 (10) 18:09 (14) 23:49 (16) 28:21 (14) 33:14 (13) 37:16 (13) 50:51 (31) 55:17 (23) 62:18 (21) 64:22 (21)                     65:53 (23)    
24 Erika Hörnfeldt OK Ravinen 66:33 02:00 (13) 03:10 (8) 12:20 (60) 08:15 (40) 05:08 (20) 04:23 (29) 06:18 (36) 06:36 (44) 05:05 (38) 04:43 (11) 05:29 (9) 02:01 (20)                     01:05 (7) Erika Hörnfeldt OK Ravinen
        02:00 (13) 05:10 (8) 17:30 (47) 25:45 (41) 30:53 (40) 35:16 (36) 41:34 (35) 48:10 (36) 53:15 (37) 57:58 (31) 63:27 (26) 65:28 (24)                     66:33 (24)    
25 Sven-Erik Widin OK Österåker 67:19 02:20 (28) 03:52 (20) 08:22 (52) 06:30 (16) 05:12 (23) 04:16 (24) 05:10 (20) 10:18 (56) 04:47 (33) 05:27 (25) 07:28 (30) 02:14 (28)                     01:23 (35) Sven-Erik Widin OK Österåker
        02:20 (28) 06:12 (20) 14:34 (34) 21:04 (28) 26:16 (26) 30:32 (23) 35:42 (20) 46:00 (32) 50:47 (29) 56:14 (27) 63:42 (28) 65:56 (26)                     67:19 (25)    
26 Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF 67:40 02:24 (30) 04:50 (35) 05:02 (27) 06:43 (20) 07:57 (56) 07:37 (54) 05:43 (27) 04:11 (26) 04:02 (26) 07:26 (47) 06:59 (17) 03:20 (58)                     01:26 (39) Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF
        02:24 (30) 07:14 (32) 12:16 (22) 18:59 (18) 26:56 (29) 34:33 (34) 40:16 (33) 44:27 (27) 48:29 (23) 55:55 (25) 62:54 (23) 66:14 (27)                     67:40 (26)    
27 Göran Glanshed IFK Enskede 68:12 02:17 (24) 03:35 (18) 06:45 (46) 07:13 (26) 04:52 (16) 03:49 (14) 05:40 (25) 09:43 (54) 05:37 (44) 07:25 (46) 07:28 (30) 02:17 (30)                     01:31 (46) Göran Glanshed IFK Enskede
        02:17 (24) 05:52 (15) 12:37 (24) 19:50 (23) 24:42 (18) 28:31 (18) 34:11 (17) 43:54 (25) 49:31 (26) 56:56 (28) 64:24 (29) 66:41 (29)                     68:12 (27)    
28 Sverre Jonsson OK Ravinen 68:13 01:50 (7) 09:25 (53) 03:18 (1) 06:34 (18) 04:13 (7) 08:33 (56) 04:28 (7) 11:10 (59) 05:04 (37) 04:59 (14) 05:47 (12) 01:40 (5)                     01:12 (17) Sverre Jonsson OK Ravinen
        01:50 (7) 11:15 (51) 14:33 (33) 21:07 (29) 25:20 (23) 33:53 (32) 38:21 (30) 49:31 (39) 54:35 (39) 59:34 (35) 65:21 (32) 67:01 (30)                     68:13 (28)    
29 Rune Carlsson Sundbybergs IK 68:17 01:48 (5) 03:25 (13) 03:29 (4) 21:51 (63) 05:39 (33) 03:21 (7) 04:36 (11) 05:10 (36) 03:24 (16) 05:34 (29) 07:11 (23) 01:45 (9)                     01:04 (5) Rune Carlsson Sundbybergs IK
        01:48 (5) 05:13 (9) 08:42 (5) 30:33 (51) 36:12 (48) 39:33 (44) 44:09 (43) 49:19 (38) 52:43 (35) 58:17 (33) 65:28 (33) 67:13 (31)                     68:17 (29)    
30 Viveka Backman Tullinge SK 68:24 02:12 (20) 09:31 (54) 08:35 (54) 06:04 (12) 04:26 (9) 04:09 (22) 07:13 (47) 03:56 (23) 03:26 (17) 06:41 (40) 07:23 (28) 01:59 (17)                     02:49 (64) Viveka Backman Tullinge SK
        02:12 (20) 11:43 (53) 20:18 (56) 26:22 (43) 30:48 (38) 34:57 (35) 42:10 (37) 46:06 (33) 49:32 (27) 56:13 (26) 63:36 (27) 65:35 (25)                     68:24 (30)    
31 Richard Welander OK Älvsjö-Örby 68:45 02:37 (42) 04:00 (23) 05:30 (35) 06:53 (21) 05:43 (35) 05:47 (49) 07:23 (52) 06:06 (41) 03:52 (23) 06:41 (40) 08:32 (43) 03:30 (60)                     02:11 (62) Richard Welander OK Älvsjö-Örby
        02:37 (42) 06:37 (25) 12:07 (18) 19:00 (19) 24:43 (19) 30:30 (22) 37:53 (26) 43:59 (26) 47:51 (22) 54:32 (22) 63:04 (25) 66:34 (28)                     68:45 (31)    
32 Carin Runqvist Järfälla OK 68:54 02:19 (26) 04:33 (34) 05:21 (34) 07:31 (30) 05:43 (35) 04:03 (19) 08:41 (58) 03:54 (21) 04:51 (34) 11:15 (58) 07:09 (22) 02:12 (27)                     01:22 (33) Carin Runqvist Järfälla OK
        02:19 (26) 06:52 (27) 12:13 (19) 19:44 (22) 25:27 (24) 29:30 (20) 38:11 (28) 42:05 (24) 46:56 (19) 58:11 (32) 65:20 (31) 67:32 (33)                     68:54 (32)    
33 Björn Ekblom Skogsluffarnas OK 68:55 02:06 (16) 05:52 (45) 04:48 (22) 06:54 (22) 05:35 (30) 05:41 (46) 05:25 (22) 04:20 (32) 06:35 (51) 05:17 (20) 12:28 (62) 02:24 (36)                     01:30 (43) Björn Ekblom Skogsluffarnas OK
        02:06 (16) 07:58 (37) 12:46 (26) 19:40 (21) 25:15 (21) 30:56 (24) 36:21 (22) 40:41 (20) 47:16 (21) 52:33 (18) 65:01 (30) 67:25 (32)                     68:55 (33)    
34 Eva von Heijne Sigtuna OK 69:44 06:14 (60) 05:26 (42) 05:12 (31) 08:03 (37) 05:06 (19) 04:24 (31) 06:47 (42) 04:36 (33) 06:45 (52) 06:31 (37) 07:32 (33) 01:59 (17)                     01:09 (12) Eva von Heijne Sigtuna OK
        06:14 (60) 11:40 (52) 16:52 (43) 24:55 (39) 30:01 (36) 34:25 (33) 41:12 (34) 45:48 (31) 52:33 (34) 59:04 (34) 66:36 (34) 68:35 (34)                     69:44 (34)    
35 Eva Elnerud Sigtuna OK 69:59 02:52 (52) 04:50 (35) 08:15 (51) 08:10 (39) 14:21 (63) 04:21 (27) 05:36 (24) 02:56 (3) 02:45 (4) 05:32 (28) 07:18 (26) 01:50 (14)                     01:13 (19) Eva Elnerud Sigtuna OK
        02:52 (52) 07:42 (36) 15:57 (41) 24:07 (37) 38:28 (52) 42:49 (47) 48:25 (46) 51:21 (41) 54:06 (38) 59:38 (36) 66:56 (36) 68:46 (35)                     69:59 (35)    
36 Jan Larsson Tullinge SK 70:42 02:19 (26) 08:18 (52) 05:06 (29) 11:51 (55) 05:34 (29) 04:20 (26) 05:52 (30) 03:43 (13) 05:27 (42) 05:17 (20) 09:04 (47) 02:35 (46)                     01:16 (24) Jan Larsson Tullinge SK
        02:19 (26) 10:37 (48) 15:43 (40) 27:34 (46) 33:08 (42) 37:28 (41) 43:20 (38) 47:03 (35) 52:30 (33) 57:47 (30) 66:51 (35) 69:26 (36)                     70:42 (36)    
37 Jan Olof Norén Järla Orientering 71:26 02:17 (24) 07:55 (51) 06:42 (45) 05:59 (10) 04:51 (15) 04:18 (25) 05:24 (21) 14:19 (61) 03:18 (15) 05:25 (24) 07:04 (20) 02:39 (49)                     01:15 (22) Jan Olof Norén Järla Orientering
        02:17 (24) 10:12 (44) 16:54 (44) 22:53 (33) 27:44 (31) 32:02 (27) 37:26 (25) 51:45 (42) 55:03 (40) 60:28 (37) 67:32 (37) 70:11 (37)                     71:26 (37)    
38 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 74:20 02:39 (43) 09:48 (55) 06:22 (42) 08:07 (38) 06:24 (48) 04:21 (27) 06:04 (34) 05:21 (37) 06:50 (53) 06:17 (34) 08:25 (42) 02:19 (32)                     01:23 (35) Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK
        02:39 (43) 12:27 (54) 18:49 (49) 26:56 (44) 33:20 (43) 37:41 (42) 43:45 (42) 49:06 (37) 55:56 (42) 62:13 (39) 70:38 (38) 72:57 (38)                     74:20 (38)    
39 Åke Linderoth Sundbybergs IK 75:35 02:34 (37) 04:08 (28) 06:03 (36) 08:15 (40) 06:34 (49) 04:46 (37) 06:38 (39) 07:31 (47) 05:11 (39) 09:58 (55) 09:31 (52) 02:35 (46)                     01:51 (55) Åke Linderoth Sundbybergs IK
        02:34 (37) 06:42 (26) 12:45 (25) 21:00 (27) 27:34 (30) 32:20 (30) 38:58 (32) 46:29 (34) 51:40 (32) 61:38 (38) 71:09 (39) 73:44 (39)                     75:35 (39)    
40 Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben 75:38 02:01 (14) 14:14 (62) 08:30 (53) 06:01 (11) 04:53 (17) 04:25 (32) 10:36 (63) 04:12 (28) 03:44 (19) 04:40 (9) 08:54 (45) 02:25 (37)                     01:03 (4) Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben
        02:01 (14) 16:15 (60) 24:45 (60) 30:46 (52) 35:39 (46) 40:04 (46) 50:40 (49) 54:52 (44) 58:36 (43) 63:16 (40) 72:10 (40) 74:35 (40)                     75:38 (40)    
41 Tomas Bruce OK Ravinen 78:53 02:51 (51) 13:30 (61) 07:28 (49) 08:37 (44) 06:09 (42) 05:02 (38) 08:29 (57) 04:43 (34) 03:46 (21) 06:25 (35) 07:49 (35) 02:37 (48)                     01:27 (41) Tomas Bruce OK Ravinen
        02:51 (51) 16:21 (61) 23:49 (59) 32:26 (54) 38:35 (53) 43:37 (50) 52:06 (51) 56:49 (47) 60:35 (46) 67:00 (42) 74:49 (41) 77:26 (41)                     78:53 (41)    
42 Ylva Nilsson Vallentuna-Össeby OL 79:22 02:33 (36) 04:59 (38) 06:04 (37) 07:18 (27) 05:38 (31) 05:17 (42) 07:03 (46) 05:40 (40) 04:29 (32) 16:23 (61) 09:41 (54) 02:52 (55)                     01:25 (38) Ylva Nilsson Vallentuna-Össeby OL
        02:33 (36) 07:32 (33) 13:36 (29) 20:54 (26) 26:32 (28) 31:49 (25) 38:52 (31) 44:32 (29) 49:01 (25) 65:24 (41) 75:05 (42) 77:57 (42)                     79:22 (42)    
43 Karl-Erik Mogren Snättringe SK 82:05 02:56 (53) 04:10 (29) 06:06 (38) 10:07 (52) 06:49 (51) 09:27 (58) 07:25 (53) 05:29 (38) 06:53 (54) 08:02 (49) 09:14 (49) 03:29 (59)                     01:58 (58) Karl-Erik Mogren Snättringe SK
        02:56 (53) 07:06 (29) 13:12 (28) 23:19 (34) 30:08 (37) 39:35 (45) 47:00 (45) 52:29 (43) 59:22 (44) 67:24 (43) 76:38 (43) 80:07 (43)                     82:05 (43)    
44 Kjell Häggstrand Tumba-Mälarhöjden OK 83:17 06:40 (62) 04:19 (32) 06:17 (41) 08:56 (46) 07:11 (53) 05:05 (39) 08:18 (56) 09:03 (51) 03:52 (23) 08:43 (51) 10:01 (55) 02:49 (54)                     02:03 (60) Kjell Häggstrand Tumba-Mälarhöjden OK
        06:40 (62) 10:59 (49) 17:16 (46) 26:12 (42) 33:23 (45) 38:28 (43) 46:46 (44) 55:49 (46) 59:41 (45) 68:24 (44) 78:25 (44) 81:14 (44)                     83:17 (44)    
45 Gunilla Häggstrand Tumba-Mälarhöjden OK 85:32 02:22 (29) 03:26 (14) 13:21 (61) 06:30 (16) 05:11 (21) 05:27 (44) 07:21 (49) 11:57 (60) 05:11 (39) 11:12 (57) 09:15 (50) 02:43 (51)                     01:36 (51) Gunilla Häggstrand Tumba-Mälarhöjden OK
        02:22 (29) 05:48 (13) 19:09 (50) 25:39 (40) 30:50 (39) 36:17 (38) 43:38 (41) 55:35 (45) 60:46 (47) 71:58 (46) 81:13 (45) 83:56 (45)                     85:32 (45)    
46 Birgitta Klang Långhundra IF 88:04 03:39 (56) 04:01 (24) 06:27 (43) 07:47 (33) 06:11 (43) 04:11 (23) 05:58 (32) 06:16 (42) 05:54 (47) 26:01 (64) 07:40 (34) 02:19 (32)                     01:40 (52) Birgitta Klang Långhundra IF
        03:39 (56) 07:40 (35) 14:07 (32) 21:54 (30) 28:05 (33) 32:16 (29) 38:14 (29) 44:30 (28) 50:24 (28) 76:25 (47) 84:05 (47) 86:24 (47)                     88:04 (46)    
47 Carl Carlin Söders-Tyresö 88:05 02:32 (35) 05:03 (39) 04:59 (26) 07:49 (34) 05:57 (38) 22:38 (64) 06:47 (42) 04:54 (35) 03:44 (19) 06:43 (42) 12:39 (63) 02:32 (43)                     01:48 (54) Carl Carlin Söders-Tyresö
        02:32 (35) 07:35 (34) 12:34 (23) 20:23 (24) 26:20 (27) 48:58 (55) 55:45 (53) 60:39 (49) 64:23 (48) 71:06 (45) 83:45 (46) 86:17 (46)                     88:05 (47)    
48 Aila Halttunen Haninge SOK 88:14 02:26 (31) 03:53 (21) 10:24 (59) 20:59 (61) 06:07 (41) 04:07 (21) 05:57 (31) 10:21 (58) 08:17 (55) 04:21 (2) 08:06 (38) 02:00 (19)                     01:16 (24) Aila Halttunen Haninge SOK
        02:26 (31) 06:19 (22) 16:43 (42) 37:42 (60) 43:49 (58) 47:56 (53) 53:53 (52) 64:14 (52) 72:31 (52) 76:52 (48) 84:58 (48) 86:58 (48)                     88:14 (48)    
49 Gertrud Vilhelmsson Stigfinnarna 90:14 02:41 (45) 12:25 (60) 04:51 (25) 10:03 (50) 07:07 (52) 05:59 (50) 08:49 (59) 14:38 (62) 04:17 (30) 06:14 (33) 09:26 (51) 02:30 (40)                     01:14 (21) Gertrud Vilhelmsson Stigfinnarna
        02:41 (45) 15:06 (59) 19:57 (54) 30:00 (49) 37:07 (49) 43:06 (49) 51:55 (50) 66:33 (55) 70:50 (50) 77:04 (49) 86:30 (49) 89:00 (49)                     90:14 (49)    
50 Göran Haglund Haninge SOK 91:34 06:38 (61) 10:35 (57) 05:13 (32) 07:38 (31) 05:58 (39) 08:22 (55) 05:51 (29) 09:28 (53) 14:59 (63) 05:28 (26) 07:28 (30) 02:26 (38)                     01:30 (43) Göran Haglund Haninge SOK
        06:38 (61) 17:13 (62) 22:26 (57) 30:04 (50) 36:02 (47) 44:24 (51) 50:15 (48) 59:43 (48) 74:42 (56) 80:10 (52) 87:38 (50) 90:04 (50)                     91:34 (50)    
51 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 91:51 10:49 (64) 03:30 (15) 08:59 (55) 08:46 (45) 05:26 (27) 05:22 (43) 05:49 (28) 21:50 (64) 04:09 (29) 06:00 (30) 07:23 (28) 02:31 (42)                     01:17 (28) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        10:49 (64) 14:19 (57) 23:18 (58) 32:04 (53) 37:30 (50) 42:52 (48) 48:41 (47) 70:31 (59) 74:40 (55) 80:40 (53) 88:03 (51) 90:34 (51)                     91:51 (51)    
52 Ingemar Johnsson OK Södertörn 92:18 05:22 (58) 04:01 (24) 06:11 (39) 19:53 (60) 05:32 (28) 04:32 (35) 12:57 (64) 04:17 (31) 09:43 (56) 06:39 (39) 09:09 (48) 02:28 (39)                     01:34 (50) Ingemar Johnsson OK Södertörn
        05:22 (58) 09:23 (41) 15:34 (39) 35:27 (57) 40:59 (54) 45:31 (52) 58:28 (55) 62:45 (50) 72:28 (51) 79:07 (50) 88:16 (52) 90:44 (52)                     92:18 (52)    
53 Roland Persson IFK Enskede 94:05 02:44 (50) 11:11 (58) 05:15 (33) 07:49 (34) 06:21 (46) 03:56 (17) 06:21 (37) 06:17 (43) 05:52 (46) 25:47 (63) 08:08 (39) 02:30 (40)                     01:54 (56) Roland Persson IFK Enskede
        02:44 (50) 13:55 (56) 19:10 (51) 26:59 (45) 33:20 (43) 37:16 (40) 43:37 (40) 49:54 (40) 55:46 (41) 81:33 (54) 89:41 (53) 92:11 (53)                     94:05 (53)    
54 Kurt Kissling Vaxholms OK 97:09 02:42 (46) 03:37 (19) 09:03 (57) 21:23 (62) 07:18 (54) 06:37 (51) 06:02 (33) 09:20 (52) 11:12 (58) 06:37 (38) 09:37 (53) 02:15 (29)                     01:26 (39) Kurt Kissling Vaxholms OK
        02:42 (46) 06:19 (22) 15:22 (37) 36:45 (59) 44:03 (59) 50:40 (56) 56:42 (54) 66:02 (54) 77:14 (58) 83:51 (57) 93:28 (56) 95:43 (55)                     97:09 (54)    
55 Leif Hermundstad Snättringe SK 97:46 02:40 (44) 04:24 (33) 05:09 (30) 07:03 (24) 05:59 (40) 11:27 (59) 06:40 (40) 20:24 (63) 06:06 (49) 09:39 (54) 10:16 (57) 05:52 (64)                     02:07 (61) Leif Hermundstad Snättringe SK
        02:40 (44) 07:04 (28) 12:13 (19) 19:16 (20) 25:15 (21) 36:42 (39) 43:22 (39) 63:46 (51) 69:52 (49) 79:31 (51) 89:47 (54) 95:39 (54)                     97:46 (55)    
56 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 100:10 02:36 (40) 23:30 (63) 07:16 (48) 09:11 (48) 06:21 (46) 16:56 (62) 06:53 (44) 03:48 (14) 04:06 (28) 05:17 (20) 10:11 (56) 02:32 (43)                     01:33 (48) Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
        02:36 (40) 26:06 (63) 33:22 (63) 42:33 (62) 48:54 (61) 65:50 (63) 72:43 (63) 76:31 (62) 80:37 (60) 85:54 (59) 96:05 (57) 98:37 (57)                     100:10 (56)    
57 Berit Lindunger Haninge SOK 100:11 02:36 (40) 05:49 (44) 06:16 (40) 13:26 (59) 09:26 (59) 17:27 (63) 07:21 (49) 05:34 (39) 05:39 (45) 08:40 (50) 10:54 (59) 05:01 (63)                     02:02 (59) Berit Lindunger Haninge SOK
        02:36 (40) 08:25 (39) 14:41 (35) 28:07 (47) 37:33 (51) 55:00 (59) 62:21 (59) 67:55 (56) 73:34 (53) 82:14 (55) 93:08 (55) 98:09 (56)                     100:11 (57)    
58 Britt Eriksson Hammarby IF OF 100:14 02:34 (37) 23:38 (64) 07:11 (47) 09:16 (49) 06:20 (45) 16:54 (61) 06:59 (45) 03:55 (22) 03:49 (22) 05:15 (19) 10:20 (58) 02:33 (45)                     01:30 (43) Britt Eriksson Hammarby IF OF
        02:34 (37) 26:12 (64) 33:23 (64) 42:39 (63) 48:59 (62) 65:53 (64) 72:52 (64) 76:47 (63) 80:36 (59) 85:51 (58) 96:11 (58) 98:44 (58)                     100:14 (58)    
59 Erland Ljungström Spårvägens OK 100:58 02:42 (46) 05:21 (41) 09:01 (56) 11:24 (54) 12:56 (62) 07:21 (53) 10:00 (61) 10:06 (55) 05:32 (43) 13:11 (60) 09:03 (46) 03:04 (56)                     01:17 (28) Erland Ljungström Spårvägens OK
        02:42 (46) 08:03 (38) 17:04 (45) 28:28 (48) 41:24 (55) 48:45 (54) 58:45 (56) 68:51 (57) 74:23 (54) 87:34 (60) 96:37 (60) 99:41 (59)                     100:58 (59)    
60 Tomas Möller OK Södertörn 101:55 03:29 (55) 06:58 (47) 09:19 (58) 13:20 (57) 09:42 (60) 08:33 (56) 10:00 (61) 08:46 (49) 05:56 (48) 07:38 (48) 12:40 (64) 03:39 (61)                     01:55 (57) Tomas Möller OK Södertörn
        03:29 (55) 10:27 (45) 19:46 (53) 33:06 (56) 42:48 (56) 51:21 (57) 61:21 (58) 70:07 (58) 76:03 (57) 83:41 (56) 96:21 (59) 100:00 (60)                     101:55 (60)    
61 Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK 105:24 02:29 (34) 11:53 (59) 04:50 (24) 13:21 (58) 14:21 (63) 05:10 (41) 06:43 (41) 07:08 (46) 15:06 (64) 12:47 (59) 07:17 (25) 02:39 (49)                     01:40 (52) Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK
        02:29 (34) 14:22 (58) 19:12 (52) 32:33 (55) 46:54 (60) 52:04 (58) 58:47 (57) 65:55 (53) 81:01 (61) 93:48 (61) 101:05 (61) 103:44 (61)                     105:24 (61)    
62 Fred Lundin Tullinge SK 107:58 02:43 (48) 10:27 (56) 13:25 (62) 09:02 (47) 07:49 (55) 13:47 (60) 07:15 (48) 08:26 (48) 11:22 (59) 10:40 (56) 08:18 (41) 03:11 (57)                     01:33 (48) Fred Lundin Tullinge SK
        02:43 (48) 13:10 (55) 26:35 (61) 35:37 (58) 43:26 (57) 57:13 (60) 64:28 (60) 72:54 (60) 84:16 (63) 94:56 (63) 103:14 (62) 106:25 (62)                     107:58 (62)    
63 Ingvar Oskarsson Klubblös 114:02 03:49 (57) 06:04 (46) 07:55 (50) 26:45 (64) 09:05 (58) 06:43 (52) 09:21 (60) 09:02 (50) 06:31 (50) 09:35 (53) 11:58 (61) 04:39 (62)                     02:35 (63) Ingvar Oskarsson Klubblös
        03:49 (57) 09:53 (43) 17:48 (48) 44:33 (64) 53:38 (63) 60:21 (61) 69:42 (62) 78:44 (64) 85:15 (64) 94:50 (62) 106:48 (63) 111:27 (63)                     114:02 (63)    
64 Bo Kimstrand Södertälje-Nykvarn OF 118:07 02:56 (53) 07:36 (50) 19:27 (64) 12:31 (56) 12:37 (61) 05:42 (47) 08:06 (55) 07:01 (45) 05:14 (41) 25:28 (62) 08:02 (37) 02:11 (26)                     01:16 (24) Bo Kimstrand Södertälje-Nykvarn OF
        02:56 (53) 10:32 (46) 29:59 (62) 42:30 (61) 55:07 (64) 60:49 (62) 68:55 (61) 75:56 (61) 81:10 (62) 106:38 (64) 114:40 (64) 116:51 (64)                     118:07 (64)    
- Bengt Andersson Söders-Tyresö 50:14 01:49   05:45   05:27   04:15   03:56   05:04   04:25                                           19:33   Bengt Andersson Söders-Tyresö
        01:49   07:34   13:01   17:16   21:12   26:16   30:41                                           50:14      
- Kjell Bergman Stigfinnarna 55:55 02:39   05:27   07:15                                                           40:34   Kjell Bergman Stigfinnarna
        02:39   08:06   15:21                                                           55:55      
- U C Eriksson Väsby OK 55:59 06:57   19:07   12:20   04:22   11:28                                                   01:45   U C Eriksson Väsby OK
        06:57   26:04   38:24   42:46   54:14                                                   55:59      
- Eva-Stina Svärd Haninge SOK 76:37 02:35   05:45   06:04   06:51   05:37   04:40   05:54   09:05   09:41   15:36                               04:49   Eva-Stina Svärd Haninge SOK
        02:35   08:20   14:24   21:15   26:52   31:32   37:26   46:31   56:12   71:48                               76:37      
- Per Geijer FM IF 78:25 07:11   12:59   05:27   13:09   06:46   13:03   04:23   08:00   06:00                                   01:27   Per Geijer FM IF
        07:11   20:10   25:37   38:46   45:32   58:35   62:58   70:58   76:58                                   78:25      
- Rolf Hjort Rånäs OK 79:27 02:28   05:59   13:24   11:58   06:31   05:16   06:34   04:17   04:14                                   18:46   Rolf Hjort Rånäs OK
        02:28   08:27   21:51   33:49   40:20   45:36   52:10   56:27   60:41                                   79:27      
- Mats Holmgren IFK Enskede 81:03 01:53   11:03   20:06   32:20                                                       15:41   Mats Holmgren IFK Enskede
        01:53   12:56   33:02   65:22                                                       81:03      
- Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK 85:02 04:14   03:20   04:14   06:52   04:45   06:52   05:54   04:29   09:57                                   34:25   Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK
        04:14   07:34   11:48   18:40   23:25   30:17   36:11   40:40   50:37                                   85:02      
- Carl Lang OK Österåker 90:35 03:33   07:44   13:10   20:47   07:52   06:42                                               30:47   Carl Lang OK Österåker
        03:33   11:17   24:27   45:14   53:06   59:48                                               90:35      
- Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 112:45 02:52   17:57   05:12   07:50   05:52   27:43   06:59   05:22   06:11   08:32   16:02                           02:13   Elisabeth Carlin Söders-Tyresö
        02:52   20:49   26:01   33:51   39:43   67:26   74:25   79:47   85:58   94:30   110:32                           112:45      
- Olle Jacobson Rotebro IS 167:33 03:09   54:53   14:03   18:10   08:38                                                   68:40   Olle Jacobson Rotebro IS
        03:09   58:02   72:05   90:15   98:53                                                   167:33      
- Per Södersten OK Ravinen 355:55                                                                     355:55   Per Södersten OK Ravinen
                                                                            355:55      
- Sven Setterqvist OK Södertörn 406:54 02:06   02:49   04:21                                                           397:38   Sven Setterqvist OK Södertörn
        02:06   04:55   09:16                                                           406:54      
- Peter Källman Aura OK 414:13 02:41   06:02   11:07                                                           394:23   Peter Källman Aura OK
        02:41   08:43   19:50                                                           414:13      
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana D - 2,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9                                   Mål   Bana D - 2,3 km Klubb
1 Ingemar Lindqvist Snättringe SK 43:43 03:35 (1) 01:25 (3) 08:50 (7) 04:16 (11) 04:24 (2) 08:43 (1) 04:27 (9) 04:19 (2) 02:20 (2)                                 01:24 (5) Ingemar Lindqvist Snättringe SK
        03:35 (1) 05:00 (1) 13:50 (1) 18:06 (2) 22:30 (2) 31:13 (1) 35:40 (1) 39:59 (1) 42:19 (1)                                 43:43 (1)    
2 Gun-Inger Sahlberg Långhundra IF 44:50 05:26 (16) 01:22 (1) 08:00 (2) 04:21 (12) 04:56 (4) 09:23 (3) 04:47 (12) 03:32 (1) 01:52 (1)                                 01:11 (1) Gun-Inger Sahlberg Långhundra IF
        05:26 (16) 06:48 (8) 14:48 (3) 19:09 (3) 24:05 (3) 33:28 (2) 38:15 (3) 41:47 (2) 43:39 (2)                                 44:50 (2)    
3 Sten Svensson Fredrikshofs IF Skid & OK 49:56 04:24 (5) 01:37 (6) 09:10 (11) 04:42 (15) 05:27 (7) 10:26 (4) 04:26 (8) 05:44 (11) 02:44 (10)                                 01:16 (2) Sten Svensson Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:24 (5) 06:01 (4) 15:11 (4) 19:53 (5) 25:20 (5) 35:46 (5) 40:12 (5) 45:56 (3) 48:40 (3)                                 49:56 (3)    
4 Bo Romson Hellas Orientering 50:31 04:13 (4) 02:04 (12) 09:04 (9) 04:15 (10) 05:28 (8) 10:26 (4) 03:51 (2) 07:12 (37) 02:24 (3)                                 01:34 (15) Bo Romson Hellas Orientering
        04:13 (4) 06:17 (5) 15:21 (5) 19:36 (4) 25:04 (4) 35:30 (4) 39:21 (4) 46:33 (4) 48:57 (4)                                 50:31 (4)    
5 Mats Lundblad Täby OK 54:12 04:44 (8) 02:01 (11) 10:49 (20) 04:38 (13) 05:03 (5) 11:27 (8) 03:59 (4) 06:14 (22) 03:54 (48)                                 01:23 (4) Mats Lundblad Täby OK
        04:44 (8) 06:45 (7) 17:34 (8) 22:12 (8) 27:15 (7) 38:42 (6) 42:41 (6) 48:55 (5) 52:49 (5)                                 54:12 (5)    
6 Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK 56:29 05:22 (14) 02:28 (21) 08:33 (4) 04:43 (16) 06:48 (24) 14:27 (23) 04:20 (7) 05:17 (6) 02:59 (18)                                 01:32 (10) Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK
        05:22 (14) 07:50 (15) 16:23 (6) 21:06 (6) 27:54 (8) 42:21 (9) 46:41 (7) 51:58 (6) 54:57 (6)                                 56:29 (6)    
7 Sigrid Blom Tullinge SK 57:04 05:20 (13) 01:53 (10) 12:28 (28) 04:08 (8) 07:40 (35) 10:26 (4) 05:23 (20) 05:21 (8) 02:41 (9)                                 01:44 (20) Sigrid Blom Tullinge SK
        05:20 (13) 07:13 (10) 19:41 (14) 23:49 (12) 31:29 (13) 41:55 (8) 47:18 (9) 52:39 (7) 55:20 (7)                                 57:04 (7)    
8 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 57:26 03:35 (1) 01:51 (9) 08:41 (5) 03:23 (1) 04:28 (3) 11:41 (9) 03:58 (3) 15:57 (57) 02:28 (4)                                 01:24 (5) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        03:35 (1) 05:26 (2) 14:07 (2) 17:30 (1) 21:58 (1) 33:39 (3) 37:37 (2) 53:34 (8) 56:02 (8)                                 57:26 (8)    
9 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 58:40 04:54 (9) 01:45 (8) 14:13 (36) 05:15 (21) 05:09 (6) 11:25 (7) 05:25 (21) 05:44 (11) 03:00 (19)                                 01:50 (29) Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK
        04:54 (9) 06:39 (6) 20:52 (24) 26:07 (17) 31:16 (12) 42:41 (10) 48:06 (10) 53:50 (9) 56:50 (9)                                 58:40 (9)    
10 Torsten Jansson Skogsluffarna 60:33 05:00 (10) 02:43 (30) 10:42 (18) 05:07 (19) 06:09 (13) 13:02 (15) 06:11 (29) 06:44 (31) 03:22 (33)                                 01:33 (13) Torsten Jansson Skogsluffarna
        05:00 (10) 07:43 (13) 18:25 (10) 23:32 (11) 29:41 (10) 42:43 (11) 48:54 (11) 55:38 (10) 59:00 (10)                                 60:33 (10)    
11 Björn Stolt OK Ravinen 60:56 10:01 (53) 03:23 (39) 08:41 (5) 04:14 (9) 05:49 (10) 11:58 (11) 05:31 (23) 06:47 (33) 02:56 (15)                                 01:36 (16) Björn Stolt OK Ravinen
        10:01 (53) 13:24 (52) 22:05 (26) 26:19 (18) 32:08 (16) 44:06 (12) 49:37 (13) 56:24 (12) 59:20 (11)                                 60:56 (11)    
12 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 60:57 05:14 (12) 02:53 (33) 10:25 (14) 04:03 (5) 05:59 (11) 11:51 (10) 06:38 (33) 08:55 (46) 03:32 (36)                                 01:27 (9) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        05:14 (12) 08:07 (19) 18:32 (11) 22:35 (9) 28:34 (9) 40:25 (7) 47:03 (8) 55:58 (11) 59:30 (12)                                 60:57 (12)    
13 Benny Alfordsson Tullinge SK 62:06 05:33 (21) 02:04 (12) 09:33 (12) 05:41 (23) 07:10 (27) 18:32 (42) 04:04 (5) 05:25 (9) 02:31 (7)                                 01:33 (12) Benny Alfordsson Tullinge SK
        05:33 (21) 07:37 (12) 17:10 (7) 22:51 (10) 30:01 (11) 48:33 (17) 52:37 (15) 58:02 (13) 60:33 (13)                                 62:06 (13)    
14 Lars Persson Väsby OK 62:50 03:50 (3) 02:05 (14) 17:54 (50) 04:04 (6) 08:10 (37) 12:37 (12) 05:11 (17) 04:59 (4) 02:28 (4)                                 01:32 (10) Lars Persson Väsby OK
        03:50 (3) 05:55 (3) 23:49 (32) 27:53 (28) 36:03 (28) 48:40 (18) 53:51 (16) 58:50 (15) 61:18 (14)                                 62:50 (14)    
15 Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK 63:43 05:27 (17) 02:16 (16) 11:36 (23) 06:25 (32) 07:21 (29) 14:02 (20) 05:11 (17) 06:17 (24) 03:19 (29)                                 01:49 (27) Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK
        05:27 (17) 07:43 (13) 19:19 (13) 25:44 (15) 33:05 (21) 47:07 (14) 52:18 (14) 58:35 (14) 61:54 (15)                                 63:43 (15)    
16 Jan Brundell Klubblös 65:15 05:12 (11) 02:21 (17) 12:31 (31) 06:44 (39) 06:10 (14) 14:17 (22) 07:21 (42) 06:03 (20) 02:51 (12)                                 01:45 (22) Jan Brundell Klubblös
        05:12 (11) 07:33 (11) 20:04 (18) 26:48 (23) 32:58 (19) 47:15 (15) 54:36 (17) 60:39 (16) 63:30 (16)                                 65:15 (16)    
17 Göran Grimvall Täby Ok 65:40 05:32 (19) 03:11 (38) 11:15 (22) 05:40 (22) 06:28 (16) 15:52 (28) 07:00 (39) 05:51 (14) 03:13 (26)                                 01:38 (17) Göran Grimvall Täby Ok
        05:32 (19) 08:43 (25) 19:58 (17) 25:38 (14) 32:06 (15) 47:58 (16) 54:58 (18) 60:49 (17) 64:02 (17)                                 65:40 (17)    
18 Leif Toften Järfälla OK 66:08 05:53 (29) 02:26 (20) 11:58 (25) 04:43 (16) 06:45 (23) 12:52 (14) 04:48 (13) 11:55 (54) 02:57 (16)                                 01:51 (30) Leif Toften Järfälla OK
        05:53 (29) 08:19 (22) 20:17 (20) 25:00 (13) 31:45 (14) 44:37 (13) 49:25 (12) 61:20 (18) 64:17 (18)                                 66:08 (18)    
19 Bo Winald Hellas Orientering 67:48 06:14 (32) 02:46 (31) 09:55 (13) 07:05 (42) 06:28 (16) 18:29 (41) 06:51 (34) 05:17 (6) 03:21 (32)                                 01:22 (3) Bo Winald Hellas Orientering
        06:14 (32) 09:00 (28) 18:55 (12) 26:00 (16) 32:28 (17) 50:57 (21) 57:48 (19) 63:05 (19) 66:26 (19)                                 67:48 (19)    
20 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 70:11 13:27 (55) 01:36 (5) 07:29 (1) 03:51 (4) 06:06 (12) 20:47 (47) 05:09 (16) 05:53 (15) 03:38 (41)                                 02:15 (55) Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK
        13:27 (55) 15:03 (55) 22:32 (28) 26:23 (20) 32:29 (18) 53:16 (26) 58:25 (20) 64:18 (20) 67:56 (20)                                 70:11 (20)    
21 Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK 71:07 05:37 (25) 02:34 (24) 12:28 (28) 07:09 (44) 08:06 (36) 13:48 (16) 09:46 (53) 06:23 (26) 03:09 (21)                                 02:07 (50) Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK
        05:37 (25) 08:11 (20) 20:39 (22) 27:48 (27) 35:54 (27) 49:42 (20) 59:28 (24) 65:51 (24) 69:00 (22)                                 71:07 (21)    
21 Anna Persson Tullinge SK 71:07 09:41 (52) 02:52 (32) 17:05 (45) 04:46 (18) 05:44 (9) 14:57 (25) 04:40 (11) 05:45 (13) 03:32 (36)                                 02:05 (48) Anna Persson Tullinge SK
        09:41 (52) 12:33 (47) 29:38 (48) 34:24 (42) 40:08 (37) 55:05 (30) 59:45 (28) 65:30 (22) 69:02 (23)                                 71:07 (21)    
21 Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK 71:07 05:36 (23) 02:29 (22) 12:30 (30) 07:01 (41) 08:13 (38) 13:49 (17) 09:46 (53) 06:22 (25) 03:12 (25)                                 02:09 (52) Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK
        05:36 (23) 08:05 (18) 20:35 (21) 27:36 (26) 35:49 (26) 49:38 (19) 59:24 (23) 65:46 (23) 68:58 (21)                                 71:07 (22)    
24 Olle Nygren OK Södertörn 71:33 05:36 (23) 03:37 (45) 10:30 (16) 06:52 (40) 08:50 (44) 16:06 (30) 06:58 (37) 06:45 (32) 04:16 (54)                                 02:03 (45) Olle Nygren OK Södertörn
        05:36 (23) 09:13 (30) 19:43 (15) 26:35 (21) 35:25 (25) 51:31 (22) 58:29 (21) 65:14 (21) 69:30 (24)                                 71:33 (24)    
25 Gunnel Balck IFK Enskede 71:48 05:38 (26) 03:07 (36) 12:04 (26) 06:12 (27) 07:14 (28) 20:34 (46) 05:26 (22) 05:53 (15) 03:38 (41)                                 02:02 (44) Gunnel Balck IFK Enskede
        05:38 (26) 08:45 (26) 20:49 (23) 27:01 (25) 34:15 (23) 54:49 (28) 60:15 (30) 66:08 (25) 69:46 (25)                                 71:48 (25)    
26 Björn Persson Tullinge SK 72:09 07:13 (43) 05:59 (59) 08:32 (3) 04:38 (13) 06:49 (25) 26:07 (54) 04:12 (6) 04:20 (3) 02:30 (6)                                 01:49 (26) Björn Persson Tullinge SK
        07:13 (43) 13:12 (51) 21:44 (25) 26:22 (19) 33:11 (22) 59:18 (40) 63:30 (35) 67:50 (27) 70:20 (26)                                 72:09 (26)    
27 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 72:49 04:31 (7) 02:30 (23) 10:40 (17) 03:47 (3) 03:57 (1) 29:51 (57) 03:44 (1) 09:21 (49) 03:04 (20)                                 01:24 (6) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        04:31 (7) 07:01 (9) 17:41 (9) 21:28 (7) 25:25 (6) 55:16 (32) 59:00 (22) 68:21 (29) 71:25 (28)                                 72:49 (27)    
28 Roland Bolin Snättringe SK 73:03 04:28 (6) 03:48 (49) 19:13 (54) 03:40 (2) 14:46 (58) 09:13 (2) 04:33 (10) 09:13 (47) 02:44 (10)                                 01:25 (8) Roland Bolin Snättringe SK
        04:28 (6) 08:16 (21) 27:29 (45) 31:09 (36) 45:55 (44) 55:08 (31) 59:41 (26) 68:54 (30) 71:38 (29)                                 73:03 (28)    
29 Christina Larsson Söders SOL Tyresö 73:13 05:32 (19) 03:55 (52) 10:25 (14) 07:06 (43) 07:38 (34) 17:57 (39) 08:14 (49) 07:07 (36) 03:16 (28)                                 02:03 (45) Christina Larsson Söders SOL Tyresö
        05:32 (19) 09:27 (33) 19:52 (16) 26:58 (24) 34:36 (24) 52:33 (24) 60:47 (31) 67:54 (28) 71:10 (27)                                 73:13 (29)    
30 Thorsten Höglund Turebergs IF 73:38 06:15 (33) 02:41 (28) 13:09 (32) 06:40 (37) 08:22 (42) 15:20 (27) 07:15 (41) 07:52 (44) 04:10 (53)                                 01:54 (35) Thorsten Höglund Turebergs IF
        06:15 (33) 08:56 (27) 22:05 (26) 28:45 (29) 37:07 (29) 52:27 (23) 59:42 (27) 67:34 (26) 71:44 (30)                                 73:38 (30)    
31 Bror Wahlberg Haninge SOK 74:46 06:56 (40) 02:39 (26) 17:11 (47) 06:34 (35) 06:39 (19) 14:43 (24) 05:14 (19) 09:14 (48) 03:43 (45)                                 01:53 (32) Bror Wahlberg Haninge SOK
        06:56 (40) 09:35 (34) 26:46 (42) 33:20 (40) 39:59 (36) 54:42 (27) 59:56 (29) 69:10 (31) 72:53 (31)                                 74:46 (31)    
32 Hans Sahlberg Långhundra IF 74:55 06:45 (37) 02:56 (34) 15:49 (41) 08:01 (51) 07:07 (26) 15:09 (26) 07:50 (46) 06:09 (21) 03:09 (21)                                 02:00 (40) Hans Sahlberg Långhundra IF
        06:45 (37) 09:41 (35) 25:30 (39) 33:31 (41) 40:38 (38) 55:47 (35) 63:37 (36) 69:46 (33) 72:55 (32)                                 74:55 (32)    
33 Gunnel Granqvist Nynäshamns OK 75:18 07:48 (45) 03:08 (37) 19:04 (53) 05:08 (20) 06:33 (18) 17:09 (36) 05:44 (24) 06:00 (19) 02:58 (17)                                 01:46 (23) Gunnel Granqvist Nynäshamns OK
        07:48 (45) 10:56 (40) 30:00 (51) 35:08 (46) 41:41 (39) 58:50 (38) 64:34 (37) 70:34 (35) 73:32 (33)                                 75:18 (33)    
34 Lars-Erik Lindell Väsby OK 75:37 05:45 (28) 04:17 (53) 14:02 (34) 10:35 (59) 07:21 (29) 13:59 (19) 06:08 (27) 07:18 (42) 04:07 (52)                                 02:05 (48) Lars-Erik Lindell Väsby OK
        05:45 (28) 10:02 (36) 24:04 (34) 34:39 (43) 42:00 (40) 55:59 (36) 62:07 (32) 69:25 (32) 73:32 (33)                                 75:37 (34)    
35 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 76:43 07:44 (44) 04:19 (54) 14:10 (35) 06:23 (31) 06:42 (20) 13:52 (18) 06:27 (31) 10:24 (52) 04:22 (55)                                 02:20 (56) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        07:44 (44) 12:03 (43) 26:13 (40) 32:36 (38) 39:18 (35) 53:10 (25) 59:37 (25) 70:01 (34) 74:23 (35)                                 76:43 (35)    
36 Alf Persson OK Österåker 77:10 08:16 (47) 03:39 (46) 12:10 (27) 06:14 (28) 07:25 (32) 22:10 (50) 06:00 (26) 05:54 (17) 03:34 (39)                                 01:48 (24) Alf Persson OK Österåker
        08:16 (47) 11:55 (41) 24:05 (35) 30:19 (32) 37:44 (31) 59:54 (42) 65:54 (38) 71:48 (36) 75:22 (36)                                 77:10 (36)    
37 Lennart Sjöstål Klubblös 77:18 08:30 (48) 03:36 (44) 11:56 (24) 06:10 (26) 07:30 (33) 22:08 (49) 06:11 (29) 05:58 (18) 03:30 (35)                                 01:49 (26) Lennart Sjöstål Klubblös
        08:30 (48) 12:06 (44) 24:02 (33) 30:12 (30) 37:42 (30) 59:50 (41) 66:01 (39) 71:59 (37) 75:29 (37)                                 77:18 (37)    
38 Lars Nordin Solna OK 77:41 19:37 (61) 02:07 (15) 10:45 (19) 04:06 (7) 06:43 (21) 20:00 (45) 05:06 (15) 05:04 (5) 02:35 (8)                                 01:38 (17) Lars Nordin Solna OK
        19:37 (61) 21:44 (59) 32:29 (54) 36:35 (49) 43:18 (43) 63:18 (46) 68:24 (41) 73:28 (38) 76:03 (38)                                 77:41 (38)    
39 Karl-Verner Andersson Snättringe SK 79:29 05:56 (30) 02:42 (29) 15:09 (40) 12:32 (60) 11:45 (53) 12:45 (13) 06:09 (28) 07:17 (41) 03:13 (26)                                 02:01 (42) Karl-Verner Andersson Snättringe SK
        05:56 (30) 08:38 (23) 23:47 (31) 36:19 (47) 48:04 (50) 60:49 (44) 66:58 (40) 74:15 (39) 77:28 (39)                                 79:29 (39)    
40 Yngve Hedberg Snättringe SK 82:51 06:34 (34) 02:39 (26) 21:50 (57) 06:41 (38) 08:29 (43) 17:12 (37) 06:52 (35) 06:14 (22) 04:29 (56)                                 01:51 (30) Yngve Hedberg Snättringe SK
        06:34 (34) 09:13 (30) 31:03 (53) 37:44 (51) 46:13 (45) 63:25 (47) 70:17 (43) 76:31 (40) 81:00 (40)                                 82:51 (40)    
41 Erik-Olov Cloth Tullinge SK 84:34 05:22 (14) 02:35 (25) 14:42 (38) 08:13 (52) 08:20 (40) 16:25 (32) 07:30 (43) 16:10 (59) 03:10 (23)                                 02:07 (50) Erik-Olov Cloth Tullinge SK
        05:22 (14) 07:57 (17) 22:39 (30) 30:52 (34) 39:12 (34) 55:37 (33) 63:07 (33) 79:17 (43) 82:27 (42)                                 84:34 (41)    
42 Staffan Melinder Tullinge SK 84:38 05:31 (18) 02:23 (19) 14:43 (39) 08:14 (53) 08:20 (40) 16:27 (33) 07:32 (45) 16:06 (58) 03:10 (23)                                 02:12 (53) Staffan Melinder Tullinge SK
        05:31 (18) 07:54 (16) 22:37 (29) 30:51 (33) 39:11 (33) 55:38 (34) 63:10 (34) 79:16 (41) 82:26 (41)                                 84:38 (42)    
43 Sven Jansson Snättringe SK 85:07 07:02 (41) 03:50 (50) 16:01 (43) 08:00 (50) 13:52 (57) 16:54 (35) 07:10 (40) 06:27 (27) 03:56 (49)                                 01:55 (37) Sven Jansson Snättringe SK
        07:02 (41) 10:52 (39) 26:53 (44) 34:53 (45) 48:45 (51) 65:39 (48) 72:49 (45) 79:16 (41) 83:12 (43)                                 85:07 (43)    
44 Margaretha Nylund OK Södertörn 85:12 07:51 (46) 05:04 (57) 17:16 (48) 06:16 (29) 06:44 (22) 16:53 (34) 11:47 (55) 07:55 (45) 03:43 (45)                                 01:43 (19) Margaretha Nylund OK Södertörn
        07:51 (46) 12:55 (50) 30:11 (52) 36:27 (48) 43:11 (42) 60:04 (43) 71:51 (44) 79:46 (44) 83:29 (44)                                 85:12 (44)    
45 Birgitta Nylund Järfälla OK 88:05 06:01 (31) 06:52 (61) 13:57 (33) 06:27 (34) 09:31 (45) 14:05 (21) 16:59 (59) 06:40 (30) 03:37 (40)                                 03:56 (61) Birgitta Nylund Järfälla OK
        06:01 (31) 12:53 (49) 26:50 (43) 33:17 (39) 42:48 (41) 56:53 (37) 73:52 (46) 80:32 (45) 84:09 (45)                                 88:05 (45)    
46 Sonja Sundell Sundbybergs IK 88:19 05:34 (22) 03:41 (47) 16:00 (42) 05:59 (25) 07:23 (31) 16:21 (31) 20:54 (60) 07:20 (43) 03:19 (30)                                 01:48 (24) Sonja Sundell Sundbybergs IK
        05:34 (22) 09:15 (32) 25:15 (38) 31:14 (37) 38:37 (32) 54:58 (29) 75:52 (48) 83:12 (46) 86:31 (46)                                 88:19 (46)    
47 Bengt Åhlander Skogsluffarnas OK 91:18 06:52 (39) 05:40 (58) 17:24 (49) 09:12 (55) 10:26 (47) 17:34 (38) 08:11 (48) 09:54 (50) 04:05 (51)                                 02:00 (40) Bengt Åhlander Skogsluffarnas OK
        06:52 (39) 12:32 (46) 29:56 (50) 39:08 (53) 49:34 (52) 67:08 (49) 75:19 (47) 85:13 (47) 89:18 (47)                                 91:18 (47)    
48 Bo Eklind Klubblös 94:09 13:43 (56) 01:25 (3) 09:07 (10) 05:58 (24) 16:38 (59) 30:31 (58) 04:48 (13) 06:55 (35) 02:52 (13)                                 02:12 (53) Bo Eklind Klubblös
        13:43 (56) 15:08 (56) 24:15 (36) 30:13 (31) 46:51 (47) 77:22 (52) 82:10 (51) 89:05 (48) 91:57 (48)                                 94:09 (48)    
49 Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 94:31 14:21 (58) 01:42 (7) 21:42 (56) 10:34 (58) 10:42 (48) 19:23 (43) 05:57 (25) 05:34 (10) 02:52 (13)                                 01:44 (20) Saga Mård Bromma-Vällingby SOK
        14:21 (58) 16:03 (58) 37:45 (57) 48:19 (59) 59:01 (58) 78:24 (53) 84:21 (52) 89:55 (49) 92:47 (49)                                 94:31 (49)    
50 Hans Svensson Skogsluffarna 100:14 14:16 (57) 01:24 (2) 08:58 (8) 06:18 (30) 16:39 (60) 31:04 (59) 09:04 (50) 06:35 (29) 03:57 (50)                                 01:59 (39) Hans Svensson Skogsluffarna
        14:16 (57) 15:40 (57) 24:38 (37) 30:56 (35) 47:35 (48) 78:39 (54) 87:43 (54) 94:18 (53) 98:15 (51)                                 100:14 (50)    
51 Cecilia von Bahr Aura OK 100:16 06:37 (35) 03:27 (41) 29:07 (61) 09:17 (57) 10:07 (46) 21:46 (48) 06:59 (38) 06:30 (28) 03:28 (34)                                 02:58 (59) Cecilia von Bahr Aura OK
        06:37 (35) 10:04 (37) 39:11 (58) 48:28 (60) 58:35 (57) 80:21 (55) 87:20 (53) 93:50 (52) 97:18 (50)                                 100:16 (51)    
52 Ingrid Gunnarsson Täby OK 100:36 07:06 (42) 04:55 (56) 16:46 (44) 09:16 (56) 13:36 (56) 19:30 (44) 09:37 (52) 11:44 (53) 06:05 (60)                                 02:01 (42) Ingrid Gunnarsson Täby OK
        07:06 (42) 12:01 (42) 28:47 (47) 38:03 (52) 51:39 (53) 71:09 (50) 80:46 (50) 92:30 (50) 98:35 (52)                                 100:36 (52)    
53 Håkan Malmstedt Ritorp 101:17 10:26 (54) 03:34 (43) 14:15 (37) 06:34 (35) 11:49 (54) 15:58 (29) 06:31 (32) 26:24 (61) 03:52 (47)                                 01:54 (35) Håkan Malmstedt Ritorp
        10:26 (54) 14:00 (54) 28:15 (46) 34:49 (44) 46:38 (46) 62:36 (45) 69:07 (42) 95:31 (54) 99:23 (53)                                 101:17 (53)    
54 Rune Thurén Vallentuna-Össeby OL 101:54 06:41 (36) 02:22 (18) 11:10 (21) 06:25 (32) 06:24 (15) 26:06 (53) 30:27 (61) 06:53 (34) 03:33 (38)                                 01:53 (32) Rune Thurén Vallentuna-Össeby OL
        06:41 (36) 09:03 (29) 20:13 (19) 26:38 (22) 33:02 (20) 59:08 (39) 89:35 (55) 96:28 (55) 100:01 (55)                                 101:54 (54)    
55 Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 102:32 08:46 (49) 03:44 (48) 17:09 (46) 07:24 (47) 10:49 (49) 23:49 (51) 07:31 (44) 14:23 (56) 06:08 (61)                                 02:49 (58) Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK
        08:46 (49) 12:30 (45) 29:39 (49) 37:03 (50) 47:52 (49) 71:41 (51) 79:12 (49) 93:35 (51) 99:43 (54)                                 102:32 (55)    
56 Gunnel Junegard OK Södertörn 104:45 05:41 (27) 02:59 (35) 18:02 (51) 14:17 (61) 24:59 (61) 18:13 (40) 07:58 (47) 07:13 (39) 03:19 (29)                                 02:04 (47) Gunnel Junegard OK Södertörn
        05:41 (27) 08:40 (24) 26:42 (41) 40:59 (54) 65:58 (61) 84:11 (58) 92:09 (56) 99:22 (56) 102:41 (56)                                 104:45 (56)    
57 Ulla-Britta Hall Järla Orientering 107:42 06:45 (37) 03:24 (40) 25:35 (59) 07:21 (46) 11:05 (51) 28:32 (56) 12:11 (56) 07:14 (40) 03:39 (43)                                 01:56 (38) Ulla-Britta Hall Järla Orientering
        06:45 (37) 10:09 (38) 35:44 (55) 43:05 (55) 54:10 (54) 82:42 (57) 94:53 (58) 102:07 (57) 105:46 (57)                                 107:42 (57)    
58 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 112:42 08:53 (51) 04:52 (55) 22:00 (58) 07:46 (48) 12:08 (55) 24:48 (52) 12:30 (58) 12:21 (55) 05:51 (59)                                 01:33 (12) Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        08:53 (51) 13:45 (53) 35:45 (56) 43:31 (56) 55:39 (55) 80:27 (56) 92:57 (57) 105:18 (58) 111:09 (59)                                 112:42 (58)    
59 Lena Holm Nynäshamns OK 112:48 08:50 (50) 03:50 (50) 28:05 (60) 07:13 (45) 11:24 (52) 28:31 (55) 12:11 (56) 07:12 (37) 03:39 (43)                                 01:53 (32) Lena Holm Nynäshamns OK
        08:50 (50) 12:40 (48) 40:45 (60) 47:58 (57) 59:22 (59) 87:53 (59) 100:04 (60) 107:16 (59) 110:55 (58)                                 112:48 (59)    
60 Mats Halvarez Klubblös 117:05 15:48 (59) 06:03 (60) 18:38 (52) 07:46 (48) 08:14 (39) 35:24 (60) 06:54 (36) 10:10 (51) 05:23 (57)                                 02:45 (57) Mats Halvarez Klubblös
        15:48 (59) 21:51 (60) 40:29 (59) 48:15 (58) 56:29 (56) 91:53 (60) 98:47 (59) 108:57 (60) 114:20 (60)                                 117:05 (60)    
61 Kenneth Dillman Skogsluffarnas OK 147:18 19:04 (60) 03:32 (42) 19:20 (55) 08:18 (54) 11:04 (50) 46:51 (61) 09:32 (51) 20:56 (60) 05:27 (58)                                 03:14 (60) Kenneth Dillman Skogsluffarnas OK
        19:04 (60) 22:36 (61) 41:56 (61) 50:14 (61) 61:18 (60) 108:09 (61) 117:41 (61) 138:37 (61) 144:04 (61)                                 147:18 (61)    
- Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 35:31 33:01                                                                   02:30   Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK
        33:01                                                                   35:31      
- Ulla Ekblom Skogsluffarnas OK 36:33 05:51   03:11   24:53                                                           02:38   Ulla Ekblom Skogsluffarnas OK
        05:51   09:02   33:55                                                           36:33      
- Thomas Calleberg Snättringe SK 42:49 02:18   00:49   08:30   22:39   02:47                                                   05:46   Thomas Calleberg Snättringe SK
        02:18   03:07   11:37   34:16   37:03                                                   42:49      
- Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 55:37 05:17   01:34   07:29   04:12   06:02   23:56   03:35   02:11                                       01:21   Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        05:17   06:51   14:20   18:32   24:34   48:30   52:05   54:16                                       55:37      
- Anki Holmberg Järla Orientering 56:37 05:29   02:28   37:10   03:38                                                       07:52   Anki Holmberg Järla Orientering
        05:29   07:57   45:07   48:45                                                       56:37      
- Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 61:59 05:46   05:17   14:54   05:22   07:14                                                   23:26   Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK
        05:46   11:03   25:57   31:19   38:33                                                   61:59      
- Anders Johansson klubblös 62:42 04:44   01:19   07:16   03:56   06:16   29:45   02:23   04:02   01:51                                   01:10   Anders Johansson klubblös
        04:44   06:03   13:19   17:15   23:31   53:16   55:39   59:41   61:32                                   62:42      
- Birgitta Olsson Tullinge SK 69:34 21:53   05:56   06:58   15:54   05:23   07:02   03:34                                           02:54   Birgitta Olsson Tullinge SK
        21:53   27:49   34:47   50:41   56:04   63:06   66:40                                           69:34      
- Margareta Sander IFK Lidingö SOK 72:34 55:44   05:12   06:00   03:31   00:11                                                   01:56   Margareta Sander IFK Lidingö SOK
        55:44   60:56   66:56   70:27   70:38                                                   72:34      
- Lars Andersson Skogsluffarnas OK 97:01 05:19   02:53   28:20   04:08   08:15                                                   48:06   Lars Andersson Skogsluffarnas OK
        05:19   08:12   36:32   40:40   48:55                                                   97:01      
- Sverker Tirén Hellas Orientering 374:16 04:16   02:00   07:47   04:55   06:04                                                   349:14   Sverker Tirén Hellas Orientering
        04:16   06:16   14:03   18:58   25:02                                                   374:16      
- Edda Nilsson Stockholmspolisens IF OF 379:31 08:11   06:46   11:10   07:15   15:32                                                   330:37   Edda Nilsson Stockholmspolisens IF OF
        08:11   14:57   26:07   33:22   48:54                                                   379:31      
- Inger Pahlén Söders-Tyresö 404:12 12:03                                                                   392:09   Inger Pahlén Söders-Tyresö
        12:03                                                                   404:12      
- Roland Löwgren Spårvägens OK 416:09 12:41   01:07   10:35   14:17   05:53                                                   371:36   Roland Löwgren Spårvägens OK
        12:41   13:48   24:23   38:40   44:33                                                   416:09      
</