Sträcktider Luffarligan Rudan, Haninge                                                              
  2015-11-04 Svarta tider är sträcktider                                                            
    Blå tider är från start                                                                
    Röda siffror är bästa sträck-/total-tid                                                                
                                                                     
Plac Bana A - 5,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   Mål   Bana A - 5,7 km Klubb
1 Nick Barrable OK Ravinen 45:49 04:16 (1) 04:54 (2) 05:08 (1) 02:23 (4) 01:49 (3) 05:08 (2) 00:59 (1) 04:13 (4) 00:49 (1) 04:09 (3) 02:27 (6) 02:37 (4) 03:47 (1) 01:58 (2) 01:12 (4) Nick Barrable OK Ravinen
        04:16 (1) 09:10 (2) 14:18 (1) 16:41 (1) 18:30 (1) 23:38 (1) 24:37 (1) 28:50 (1) 29:39 (1) 33:48 (1) 36:15 (1) 38:52 (1) 42:39 (1) 44:37 (1) 45:49 (1)    
2 Martin Holth Johannessen Kamrat och IF KIF 46:42 04:23 (4) 04:44 (1) 05:26 (3) 02:31 (5) 01:46 (1) 04:50 (1) 01:06 (5) 04:04 (3) 00:58 (5) 04:22 (5) 02:18 (4) 02:53 (6) 03:59 (3) 02:08 (7) 01:14 (5) Martin Holth Johannessen Kamrat och IF KIF
        04:23 (4) 09:07 (1) 14:33 (2) 17:04 (2) 18:50 (2) 23:40 (2) 24:46 (2) 28:50 (1) 29:48 (2) 34:10 (2) 36:28 (2) 39:21 (3) 43:20 (3) 45:28 (3) 46:42 (2)    
3 John Hartley Söders-Tyresö 46:49 04:53 (9) 04:59 (4) 05:24 (2) 02:22 (3) 02:00 (6) 05:30 (3) 01:04 (3) 03:56 (2) 00:50 (2) 03:50 (1) 02:00 (1) 02:25 (1) 04:05 (4) 01:58 (2) 01:33 (8) John Hartley Söders-Tyresö
        04:53 (9) 09:52 (6) 15:16 (3) 17:38 (3) 19:38 (3) 25:08 (3) 26:12 (3) 30:08 (3) 30:58 (3) 34:48 (3) 36:48 (3) 39:13 (2) 43:18 (2) 45:16 (2) 46:49 (3)    
4 Henrik Sjögren Haninge SOK 48:17 04:18 (2) 05:07 (5) 06:05 (6) 03:04 (9) 01:46 (1) 05:44 (4) 01:06 (5) 03:51 (1) 01:27 (13) 04:14 (4) 02:05 (2) 02:32 (2) 03:57 (2) 01:52 (1) 01:09 (3) Henrik Sjögren Haninge SOK
        04:18 (2) 09:25 (4) 15:30 (4) 18:34 (5) 20:20 (5) 26:04 (4) 27:10 (4) 31:01 (4) 32:28 (4) 36:42 (5) 38:47 (4) 41:19 (4) 45:16 (4) 47:08 (4) 48:17 (4)    
5 Juha Loenberg Skarpnäcks OL 50:45 04:27 (5) 04:55 (3) 06:30 (9) 02:13 (2) 01:51 (5) 06:15 (6) 01:01 (2) 04:20 (6) 01:09 (9) 03:57 (2) 02:17 (3) 02:33 (3) 05:23 (10) 01:59 (5) 01:55 (12) Juha Loenberg Skarpnäcks OL
        04:27 (5) 09:22 (3) 15:52 (5) 18:05 (4) 19:56 (4) 26:11 (5) 27:12 (5) 31:32 (5) 32:41 (5) 36:38 (4) 38:55 (5) 41:28 (5) 46:51 (5) 48:50 (5) 50:45 (5)    
6 Jan Hessel TK IF 50:48 04:19 (3) 05:11 (6) 06:57 (10) 02:08 (1) 02:04 (9) 06:21 (7) 01:08 (7) 04:18 (5) 00:52 (4) 04:40 (6) 02:20 (5) 03:05 (9) 04:14 (5) 02:06 (6) 01:05 (1) Jan Hessel TK IF
        04:19 (3) 09:30 (5) 16:27 (7) 18:35 (6) 20:39 (6) 27:00 (6) 28:08 (6) 32:26 (6) 33:18 (6) 37:58 (6) 40:18 (6) 43:23 (6) 47:37 (6) 49:43 (6) 50:48 (6)    
7 Janne Nilsson Centrum OK 53:42 04:43 (7) 06:03 (8) 06:06 (7) 02:58 (8) 02:00 (6) 06:26 (9) 01:05 (4) 05:00 (9) 01:16 (11) 04:51 (7) 02:37 (8) 02:39 (5) 04:38 (7) 01:58 (2) 01:22 (6) Janne Nilsson Centrum OK
        04:43 (7) 10:46 (8) 16:52 (8) 19:50 (8) 21:50 (8) 28:16 (9) 29:21 (9) 34:21 (9) 35:37 (9) 40:28 (9) 43:05 (9) 45:44 (8) 50:22 (7) 52:20 (7) 53:42 (7)    
8 Maria Von Schmalensée Attunda OK 54:40 04:46 (8) 06:15 (9) 05:51 (4) 03:10 (10) 01:49 (3) 06:10 (5) 01:19 (8) 04:56 (8) 00:51 (3) 04:58 (8) 02:34 (7) 03:04 (7) 05:07 (9) 02:21 (9) 01:29 (7) Maria Von Schmalensée Attunda OK
        04:46 (8) 11:01 (9) 16:52 (8) 20:02 (9) 21:51 (9) 28:01 (8) 29:20 (8) 34:16 (8) 35:07 (8) 40:05 (7) 42:39 (7) 45:43 (7) 50:50 (8) 53:11 (8) 54:40 (8)    
9 Per Ljung Stockholms OK 54:48 04:35 (6) 05:27 (7) 06:03 (5) 02:35 (6) 02:00 (6) 06:21 (7) 01:23 (9) 05:34 (11) 00:59 (7) 05:12 (9) 02:45 (9) 03:51 (11) 04:31 (6) 02:24 (10) 01:08 (2) Per Ljung Stockholms OK
        04:35 (6) 10:02 (7) 16:05 (6) 18:40 (7) 20:40 (7) 27:01 (7) 28:24 (7) 33:58 (7) 34:57 (7) 40:09 (8) 42:54 (8) 46:45 (9) 51:16 (9) 53:40 (9) 54:48 (9)    
10 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 62:10 05:33 (10) 08:25 (13) 06:06 (7) 03:12 (12) 02:06 (10) 07:18 (10) 01:23 (9) 04:55 (7) 00:58 (5) 07:05 (13) 03:27 (12) 03:04 (7) 04:45 (8) 02:20 (8) 01:33 (8) Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF
        05:33 (10) 13:58 (11) 20:04 (10) 23:16 (11) 25:22 (10) 32:40 (10) 34:03 (10) 38:58 (10) 39:56 (10) 47:01 (10) 50:28 (10) 53:32 (10) 58:17 (10) 60:37 (10) 62:10 (10)    
11 Harald Bauer IFK Lidingö SOK 66:10 05:36 (11) 07:09 (10) 07:41 (12) 02:38 (7) 04:09 (14) 07:32 (11) 01:36 (12) 05:27 (10) 01:22 (12) 05:48 (10) 03:36 (13) 03:15 (10) 05:45 (11) 03:02 (13) 01:34 (10) Harald Bauer IFK Lidingö SOK
        05:36 (11) 12:45 (10) 20:26 (11) 23:04 (10) 27:13 (11) 34:45 (11) 36:21 (11) 41:48 (11) 43:10 (11) 48:58 (11) 52:34 (11) 55:49 (11) 61:34 (11) 64:36 (11) 66:10 (11)    
12 Tomas Glanshed Haninge SOK 69:39 06:17 (12) 08:02 (12) 07:38 (11) 03:16 (13) 02:54 (12) 08:16 (13) 01:45 (13) 06:02 (13) 01:05 (8) 06:02 (12) 03:14 (10) 04:15 (13) 06:22 (13) 02:49 (11) 01:42 (11) Tomas Glanshed Haninge SOK
        06:17 (12) 14:19 (13) 21:57 (12) 25:13 (12) 28:07 (12) 36:23 (12) 38:08 (12) 44:10 (12) 45:15 (12) 51:17 (12) 54:31 (12) 58:46 (12) 65:08 (12) 67:57 (12) 69:39 (12)    
13 Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 70:12 06:31 (13) 07:35 (11) 09:22 (13) 03:10 (10) 02:40 (11) 07:57 (12) 01:26 (11) 05:57 (12) 01:14 (10) 05:54 (11) 03:14 (10) 03:56 (12) 06:16 (12) 02:58 (12) 02:02 (13) Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK
        06:31 (13) 14:06 (12) 23:28 (13) 26:38 (13) 29:18 (13) 37:15 (13) 38:41 (13) 44:38 (13) 45:52 (13) 51:46 (13) 55:00 (13) 58:56 (13) 65:12 (13) 68:10 (13) 70:12 (13)    
14 Christina Nordström Bodens BK 95:00 08:17 (14) 10:24 (14) 10:12 (14) 03:56 (14) 03:28 (13) 12:21 (14) 02:20 (14) 08:37 (14) 01:52 (14) 10:28 (14) 04:31 (14) 05:16 (14) 07:17 (14) 03:51 (14) 02:10 (14) Christina Nordström Bodens BK
        08:17 (14) 18:41 (14) 28:53 (14) 32:49 (14) 36:17 (14) 48:38 (14) 50:58 (14) 59:35 (14) 61:27 (14) 71:55 (14) 76:26 (14) 81:42 (14) 88:59 (14) 92:50 (14) 95:00 (14)    
- Christian Olsson OK Ravinen 67:56 04:51   06:04   17:16   02:38   02:10   07:06   01:07   05:29   01:27   16:01   02:11               01:36   Christian Olsson OK Ravinen
        04:51   10:55   28:11   30:49   32:59   40:05   41:12   46:41   48:08   64:09   66:20               67:56      
                                                                       
                                                                       
Plac Bana B - 4,8 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12           Mål   Bana B - 4,8 km Klubb
1 Tommy Holmér Väsby OK 41:31 05:38 (4) 04:54 (2) 05:58 (1) 03:25 (1) 00:59 (1) 04:01 (1) 00:49 (1) 04:22 (1) 02:25 (1) 02:34 (1) 03:08 (1) 02:06 (1)         01:12 (1) Tommy Holmér Väsby OK
        05:38 (4) 10:32 (2) 16:30 (1) 19:55 (1) 20:54 (1) 24:55 (1) 25:44 (1) 30:06 (1) 32:31 (1) 35:05 (1) 38:13 (1) 40:19 (1)         41:31 (1)    
2 Malin Samuelsson Järla Orientering 53:31 05:04 (2) 04:47 (1) 07:37 (3) 05:43 (12) 01:14 (2) 05:49 (10) 01:03 (3) 07:31 (21) 03:10 (11) 03:23 (7) 04:30 (13) 02:13 (2)         01:27 (3) Malin Samuelsson Järla Orientering
        05:04 (2) 09:51 (1) 17:28 (2) 23:11 (2) 24:25 (2) 30:14 (2) 31:17 (2) 38:48 (2) 41:58 (2) 45:21 (2) 49:51 (2) 52:04 (2)         53:31 (2)    
3 Björn Svensson Amf1 54:53 06:11 (9) 05:28 (3) 07:31 (2) 09:49 (26) 01:15 (3) 05:10 (3) 01:14 (9) 05:02 (2) 03:06 (8) 02:48 (2) 03:22 (2) 02:41 (10)         01:16 (2) Björn Svensson Amf1
        06:11 (9) 11:39 (3) 19:10 (3) 28:59 (9) 30:14 (7) 35:24 (7) 36:38 (7) 41:40 (4) 44:46 (4) 47:34 (4) 50:56 (4) 53:37 (3)         54:53 (3)    
4 Mikael Sundqvist Tullinge SK 55:18 05:55 (6) 06:22 (8) 08:16 (8) 04:50 (5) 01:37 (11) 05:59 (11) 01:04 (4) 05:46 (7) 02:54 (3) 03:43 (13) 04:19 (10) 02:53 (14)         01:40 (10) Mikael Sundqvist Tullinge SK
        05:55 (6) 12:17 (4) 20:33 (4) 25:23 (3) 27:00 (3) 32:59 (3) 34:03 (3) 39:49 (3) 42:43 (3) 46:26 (3) 50:45 (3) 53:38 (4)         55:18 (4)    
5 Jan Lindgren OK Södertörn 57:47 07:02 (17) 06:07 (7) 08:15 (7) 08:02 (20) 01:35 (8) 05:40 (8) 01:00 (2) 05:45 (5) 02:54 (3) 03:25 (8) 04:06 (7) 02:24 (4)         01:32 (5) Jan Lindgren OK Södertörn
        07:02 (17) 13:09 (9) 21:24 (7) 29:26 (12) 31:01 (12) 36:41 (13) 37:41 (9) 43:26 (8) 46:20 (6) 49:45 (6) 53:51 (6) 56:15 (6)         57:47 (5)    
6 Bo Norbäck Tullinge SK 58:04 05:45 (5) 07:00 (13) 08:34 (10) 04:54 (8) 01:35 (8) 05:26 (7) 01:06 (5) 07:33 (23) 03:01 (6) 03:44 (14) 04:31 (14) 02:57 (15)         01:58 (20) Bo Norbäck Tullinge SK
        05:45 (5) 12:45 (6) 21:19 (6) 26:13 (5) 27:48 (5) 33:14 (4) 34:20 (4) 41:53 (5) 44:54 (5) 48:38 (5) 53:09 (5) 56:06 (5)         58:04 (6)    
7 Leif Nordin Turebergs IF 59:35 06:48 (15) 05:51 (4) 08:07 (6) 08:34 (21) 01:33 (7) 05:47 (9) 01:07 (6) 06:42 (13) 03:08 (9) 03:14 (4) 04:12 (9) 02:45 (11)         01:47 (13) Leif Nordin Turebergs IF
        06:48 (15) 12:39 (5) 20:46 (5) 29:20 (11) 30:53 (11) 36:40 (12) 37:47 (11) 44:29 (10) 47:37 (9) 50:51 (9) 55:03 (8) 57:48 (7)         59:35 (7)    
8 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 60:07 07:08 (18) 06:45 (11) 08:53 (13) 04:58 (9) 01:39 (14) 05:19 (4) 01:17 (11) 06:25 (9) 04:40 (22) 03:22 (6) 04:54 (19) 02:45 (11)         02:02 (22) Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF
        07:08 (18) 13:53 (14) 22:46 (11) 27:44 (6) 29:23 (6) 34:42 (6) 35:59 (6) 42:24 (6) 47:04 (8) 50:26 (7) 55:20 (9) 58:05 (8)         60:07 (8)    
9 Bengt Eriksson Väsby OK 60:31 06:06 (7) 07:43 (16) 07:37 (3) 04:32 (3) 01:36 (10) 06:28 (19) 01:17 (11) 08:04 (26) 03:21 (12) 04:01 (17) 04:07 (8) 04:03 (28)         01:36 (8) Bengt Eriksson Väsby OK
        06:06 (7) 13:49 (13) 21:26 (8) 25:58 (4) 27:34 (4) 34:02 (5) 35:19 (5) 43:23 (7) 46:44 (7) 50:45 (8) 54:52 (7) 58:55 (9)         60:31 (9)    
10 Göran Larbo Attunda OK 61:16 06:22 (11) 09:12 (24) 08:36 (11) 04:51 (6) 01:39 (14) 05:20 (6) 01:09 (8) 06:40 (12) 04:47 (23) 03:20 (5) 04:48 (18) 02:39 (8)         01:53 (17) Göran Larbo Attunda OK
        06:22 (11) 15:34 (20) 24:10 (13) 29:01 (10) 30:40 (10) 36:00 (8) 37:09 (8) 43:49 (9) 48:36 (11) 51:56 (10) 56:44 (11) 59:23 (10)         61:16 (10)    
11 Leif Åkerblom OK Österåker 61:32 04:47 (1) 10:08 (25) 11:12 (23) 04:16 (2) 01:24 (4) 04:48 (2) 01:07 (6) 08:23 (28) 03:25 (14) 03:04 (3) 04:00 (4) 03:26 (22)         01:32 (5) Leif Åkerblom OK Österåker
        04:47 (1) 14:55 (17) 26:07 (19) 30:23 (14) 31:47 (14) 36:35 (10) 37:42 (10) 46:05 (13) 49:30 (14) 52:34 (12) 56:34 (10) 00:00 (12)         61:32 (11)    
12 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 61:44 06:32 (12) 07:02 (14) 08:56 (14) 05:48 (13) 02:04 (24) 06:13 (14) 01:14 (9) 07:04 (17) 03:21 (12) 04:02 (18) 04:39 (15) 02:47 (13)         02:02 (22) Leif Strandberg Gustavsbergs OK
        06:32 (12) 13:34 (12) 22:30 (10) 28:18 (7) 30:22 (8) 36:35 (10) 37:49 (12) 44:53 (11) 48:14 (10) 52:16 (11) 56:55 (12) 59:42 (11)         61:44 (12)    
13 Börje Lenas Klubblös 62:04 05:34 (3) 07:15 (15) 10:08 (16) 05:51 (14) 01:50 (20) 08:32 (26) 01:19 (13) 05:41 (4) 02:49 (2) 04:53 (28) 04:04 (5) 02:39 (8)         01:29 (4) Börje Lenas Klubblös
        05:34 (3) 12:49 (7) 22:57 (12) 28:48 (8) 30:38 (9) 39:10 (16) 40:29 (16) 46:10 (14) 48:59 (13) 53:52 (14) 57:56 (13) 60:35 (13)         62:04 (13)    
14 Lars Grankvist Täby OK 63:13 08:55 (24) 08:07 (19) 07:37 (3) 05:11 (10) 01:25 (6) 05:19 (4) 02:10 (24) 07:09 (18) 02:59 (5) 04:03 (19) 05:54 (25) 02:31 (6)         01:53 (17) Lars Grankvist Täby OK
        08:55 (24) 17:02 (23) 24:39 (15) 29:50 (13) 31:15 (13) 36:34 (9) 38:44 (13) 45:53 (12) 48:52 (12) 52:55 (13) 58:49 (14) 61:20 (14)         63:13 (14)    
15 Bo Winander Järfälla OK 64:03 07:21 (22) 07:50 (18) 10:59 (20) 04:53 (7) 01:37 (11) 06:02 (12) 01:29 (16) 07:15 (19) 04:17 (20) 03:34 (10) 04:28 (12) 02:33 (7)         01:45 (12) Bo Winander Järfälla OK
        07:21 (22) 15:11 (19) 26:10 (20) 31:03 (17) 32:40 (17) 38:42 (15) 40:11 (15) 47:26 (16) 51:43 (17) 55:17 (16) 59:45 (15) 62:18 (15)         64:03 (15)    
16 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 64:48 07:01 (16) 06:05 (6) 08:46 (12) 08:38 (22) 01:39 (14) 06:14 (15) 01:22 (14) 07:40 (24) 03:53 (17) 03:53 (15) 04:39 (15) 02:58 (16)         02:00 (21) Torbjörn Hellquist Tullinge SK
        07:01 (16) 13:06 (8) 21:52 (9) 30:30 (15) 32:09 (15) 38:23 (14) 39:45 (14) 47:25 (15) 51:18 (15) 55:11 (15) 59:50 (16) 62:48 (16)         64:48 (16)    
17 Sven Setterqvist OK Södertörn 65:01 07:18 (20) 07:44 (17) 10:09 (17) 05:40 (11) 01:39 (14) 07:14 (22) 01:44 (19) 06:59 (16) 03:09 (10) 04:11 (22) 04:24 (11) 03:02 (17)         01:48 (14) Sven Setterqvist OK Södertörn
        07:18 (20) 15:02 (18) 25:11 (17) 30:51 (16) 32:30 (16) 39:44 (18) 41:28 (18) 48:27 (18) 51:36 (16) 55:47 (17) 60:11 (17) 63:13 (17)         65:01 (17)    
18 Reine Borgström Skogsluffarnas OK 68:26 07:20 (21) 06:03 (5) 11:04 (21) 09:36 (25) 01:45 (19) 07:33 (23) 01:51 (22) 06:36 (11) 03:39 (16) 03:32 (9) 05:25 (23) 02:27 (5)         01:35 (7) Reine Borgström Skogsluffarnas OK
        07:20 (21) 13:23 (11) 24:27 (14) 34:03 (21) 35:48 (21) 43:21 (21) 45:12 (20) 51:48 (20) 55:27 (19) 58:59 (19) 64:24 (19) 66:51 (19)         68:26 (18)    
19 Ronny Hedlund OK Södertörn 68:41 06:32 (12) 06:40 (9) 11:49 (24) 07:21 (19) 01:51 (22) 06:11 (13) 01:40 (18) 09:02 (29) 03:34 (15) 03:37 (12) 04:56 (21) 03:03 (18)         02:25 (27) Ronny Hedlund OK Södertörn
        06:32 (12) 13:12 (10) 25:01 (16) 32:22 (20) 34:13 (20) 40:24 (19) 42:04 (19) 51:06 (19) 54:40 (18) 58:17 (18) 63:13 (18) 66:16 (18)         68:41 (19)    
20 Johan Karlsten Solna OK 70:35 07:17 (19) 08:47 (23) 11:05 (22) 07:17 (18) 02:08 (26) 06:30 (20) 02:12 (26) 06:32 (10) 04:10 (19) 03:53 (15) 05:00 (22) 03:26 (22)         02:18 (26) Johan Karlsten Solna OK
        07:17 (19) 16:04 (21) 27:09 (21) 34:26 (22) 36:34 (22) 43:04 (20) 45:16 (21) 51:48 (20) 55:58 (20) 59:51 (20) 64:51 (20) 68:17 (20)         70:35 (20)    
21 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 71:10 10:07 (28) 06:42 (10) 12:28 (25) 07:00 (17) 01:38 (13) 06:18 (16) 01:45 (20) 06:15 (8) 04:32 (21) 04:23 (26) 04:43 (17) 03:06 (19)         02:13 (25) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        10:07 (28) 16:49 (22) 29:17 (23) 36:17 (23) 37:55 (23) 44:13 (22) 45:58 (22) 52:13 (22) 56:45 (21) 61:08 (21) 65:51 (21) 68:57 (21)         71:10 (21)    
22 Magnus Fällman Amf1 72:36 06:33 (14) 08:15 (20) 10:55 (19) 05:54 (15) 01:43 (18) 06:18 (16) 01:45 (20) 06:55 (15) 10:33 (30) 03:35 (11) 04:55 (20) 03:23 (21)         01:52 (16) Magnus Fällman Amf1
        06:33 (14) 14:48 (16) 25:43 (18) 31:37 (18) 33:20 (19) 39:38 (17) 41:23 (17) 48:18 (17) 58:51 (22) 62:26 (22) 67:21 (22) 70:44 (22)         72:36 (22)    
23 Claes Andersson OK Södertörn 77:18 06:13 (10) 11:00 (26) 10:01 (15) 04:40 (4) 01:24 (4) 22:00 (31) 01:27 (15) 05:24 (3) 03:05 (7) 04:06 (21) 03:58 (3) 02:23 (3)         01:37 (9) Claes Andersson OK Södertörn
        06:13 (10) 17:13 (24) 27:14 (22) 31:54 (19) 33:18 (18) 55:18 (26) 56:45 (25) 62:09 (25) 65:14 (24) 69:20 (24) 73:18 (24) 75:41 (23)         77:18 (23)    
24 John Östlund Sundbybergs IK 79:39 12:10 (31) 08:44 (22) 12:42 (26) 06:00 (16) 02:00 (23) 08:17 (25) 01:33 (17) 07:19 (20) 04:04 (18) 04:17 (24) 06:01 (27) 03:38 (24)         02:54 (31) John Östlund Sundbybergs IK
        12:10 (31) 20:54 (27) 33:36 (27) 39:36 (25) 41:36 (25) 49:53 (23) 51:26 (23) 58:45 (23) 62:49 (23) 67:06 (23) 73:07 (23) 76:45 (24)         79:39 (24)    
25 Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 83:06 06:06 (7) 17:33 (31) 08:22 (9) 14:31 (29) 01:50 (20) 06:24 (18) 02:00 (23) 05:45 (5) 07:14 (29) 04:05 (20) 04:05 (6) 03:20 (20)         01:51 (15) Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK
        06:06 (7) 23:39 (28) 32:01 (25) 46:32 (26) 48:22 (26) 54:46 (25) 56:46 (26) 62:31 (26) 69:45 (26) 73:50 (26) 77:55 (26) 81:15 (25)         83:06 (25)    
26 Martin Eriksson OK Södertörn 83:57 07:28 (23) 06:52 (12) 15:43 (30) 08:42 (23) 02:32 (30) 09:27 (29) 03:09 (30) 07:32 (22) 05:19 (26) 04:20 (25) 06:02 (28) 04:25 (30)         02:26 (28) Martin Eriksson OK Södertörn
        07:28 (23) 14:20 (15) 30:03 (24) 38:45 (24) 41:17 (24) 50:44 (24) 53:53 (24) 61:25 (24) 66:44 (25) 71:04 (25) 77:06 (25) 81:31 (26)         83:57 (26)    
27 Roland Löwgren Spårvägens OK 91:55 09:05 (25) 15:24 (29) 13:46 (29) 13:14 (27) 02:10 (28) 06:52 (21) 02:44 (28) 06:53 (14) 04:57 (24) 04:34 (27) 06:00 (26) 04:34 (31)         01:42 (11) Roland Löwgren Spårvägens OK
        09:05 (25) 24:29 (29) 38:15 (29) 51:29 (28) 53:39 (28) 60:31 (27) 63:15 (27) 70:08 (27) 75:05 (27) 79:39 (27) 85:39 (27) 90:13 (27)         91:55 (27)    
28 Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 94:44 09:45 (27) 14:52 (28) 10:54 (18) 13:51 (28) 02:05 (25) 09:12 (28) 02:47 (29) 08:20 (27) 05:03 (25) 05:03 (30) 06:59 (29) 03:43 (27)         02:10 (24) Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK
        09:45 (27) 24:37 (30) 35:31 (28) 49:22 (27) 51:27 (27) 60:39 (28) 63:26 (28) 71:46 (28) 76:49 (28) 81:52 (28) 88:51 (28) 92:34 (28)         94:44 (28)    
29 Kalle Högberg OK Södertörn 98:27 10:46 (29) 08:37 (21) 13:08 (28) 19:03 (30) 02:28 (29) 07:58 (24) 02:11 (25) 07:55 (25) 10:43 (31) 04:14 (23) 05:46 (24) 03:42 (26)         01:56 (19) Kalle Högberg OK Södertörn
        10:46 (29) 19:23 (25) 32:31 (26) 51:34 (29) 54:02 (29) 62:00 (29) 64:11 (29) 72:06 (29) 82:49 (29) 87:03 (29) 92:49 (29) 96:31 (29)         98:27 (29)    
30 Örjan Kampegård OK Södertörn 104:44 09:19 (26) 11:30 (27) 21:23 (31) 09:33 (24) 03:07 (31) 10:50 (30) 03:22 (31) 09:12 (30) 06:50 (28) 04:54 (29) 08:35 (31) 03:41 (25)         02:28 (29) Örjan Kampegård OK Södertörn
        09:19 (26) 20:49 (26) 42:12 (31) 51:45 (30) 54:52 (30) 65:42 (30) 69:04 (30) 78:16 (30) 85:06 (30) 90:00 (30) 98:35 (30) 102:16 (30)         104:44 (30)    
31 Gustaf Richert Skogsluffarnas OK 106:52 11:00 (30) 15:26 (30) 12:59 (27) 20:09 (31) 02:09 (27) 08:53 (27) 02:12 (26) 09:19 (31) 05:21 (27) 05:08 (31) 07:13 (30) 04:13 (29)         02:50 (30) Gustaf Richert Skogsluffarnas OK
        11:00 (30) 26:26 (31) 39:25 (30) 59:34 (31) 61:43 (31) 70:36 (31) 72:48 (31) 82:07 (31) 87:28 (31) 92:36 (31) 99:49 (31) 104:02 (31)         106:52 (31)    
- Jan Dahlin Hellas Orientering 48:15 09:14   09:03   11:51                                               18:07   Jan Dahlin Hellas Orientering
        09:14   18:17   30:08                                               48:15      
- Per-Johan Vikfors OK Österåker 50:44 05:36   06:00   07:10   05:46   01:56   04:58   00:54   05:26   02:36   03:09   03:37   02:12           01:24   Per-Johan Vikfors OK Österåker
        05:36   11:36   18:46   24:32   26:28   31:26   32:20   37:46   40:22   43:31   47:08   49:20           50:44      
- Gustav Frizell Amf1 60:04 16:37   11:27   11:38   08:32   01:53                                       09:57   Gustav Frizell Amf1
        16:37   28:04   39:42   48:14   50:07                                       60:04      
- Andreas Jonsson Amf1 355:55                                                         355:55   Andreas Jonsson Amf1
                                                                355:55      
                                                                       
                                                                       
Plac Bana C- 3,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9                       Mål   Bana C- 3,5 km Klubb
1 Rolf Skoglund Hellas Orientering 38:36 03:33 (5) 02:14 (1) 05:06 (18) 01:38 (27) 04:23 (1) 01:33 (7) 04:34 (1) 10:43 (1) 03:22 (1)                     01:30 (1) Rolf Skoglund Hellas Orientering
        03:33 (5) 05:47 (1) 10:53 (5) 12:31 (5) 16:54 (4) 18:27 (4) 23:01 (2) 33:44 (2) 37:06 (1)                     38:36 (1)    
2 Björn Reger Söders-Tyresö 39:17 03:22 (1) 02:48 (4) 03:58 (2) 01:15 (3) 05:02 (10) 01:36 (9) 04:34 (1) 11:05 (3) 03:57 (5)                     01:40 (11) Björn Reger Söders-Tyresö
        03:22 (1) 06:10 (3) 10:08 (2) 11:23 (2) 16:25 (2) 18:01 (2) 22:35 (1) 33:40 (1) 37:37 (2)                     39:17 (2)    
3 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 41:08 03:39 (7) 03:11 (16) 04:22 (7) 01:17 (5) 04:34 (2) 01:35 (8) 04:54 (3) 11:07 (4) 04:49 (19)                     01:40 (11) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:39 (7) 06:50 (9) 11:12 (7) 12:29 (4) 17:03 (5) 18:38 (5) 23:32 (4) 34:39 (3) 39:28 (3)                     41:08 (3)    
4 Rune Rådeström Snättringe SK 42:04 03:44 (9) 02:58 (11) 05:20 (23) 01:21 (7) 04:41 (6) 01:49 (19) 05:02 (4) 11:33 (5) 03:54 (3)                     01:42 (15) Rune Rådeström Snättringe SK
        03:44 (9) 06:42 (7) 12:02 (10) 13:23 (9) 18:04 (9) 19:53 (8) 24:55 (5) 36:28 (4) 40:22 (4)                     42:04 (4)    
5 Kjell Holmberg OK Södertörn 43:51 03:55 (10) 02:50 (7) 04:31 (8) 01:35 (24) 05:12 (11) 01:56 (24) 06:04 (9) 11:56 (6) 04:08 (8)                     01:44 (18) Kjell Holmberg OK Södertörn
        03:55 (10) 06:45 (8) 11:16 (8) 12:51 (8) 18:03 (8) 19:59 (9) 26:03 (6) 37:59 (5) 42:07 (5)                     43:51 (5)    
6 Leif Magnusson Skogsluffarnas OK 46:11 03:26 (2) 02:25 (2) 04:55 (15) 01:25 (11) 04:36 (4) 01:37 (10) 08:13 (40) 12:08 (8) 05:41 (36)                     01:45 (19) Leif Magnusson Skogsluffarnas OK
        03:26 (2) 05:51 (2) 10:46 (4) 12:11 (3) 16:47 (3) 18:24 (3) 26:37 (7) 38:45 (6) 44:26 (6)                     46:11 (6)    
7 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 47:45 03:31 (3) 02:55 (8) 04:07 (3) 02:03 (54) 04:35 (3) 01:31 (5) 10:41 (54) 12:03 (7) 04:33 (13)                     01:46 (20) Karl-Erik Johansson OK Södertörn
        03:31 (3) 06:26 (6) 10:33 (3) 12:36 (7) 17:11 (6) 18:42 (6) 29:23 (13) 41:26 (7) 45:59 (7)                     47:45 (7)    
8 Robert Rylander Spårvägens OK 50:06 04:27 (17) 03:44 (36) 05:05 (17) 01:28 (13) 05:43 (14) 01:49 (19) 06:11 (11) 14:54 (22) 04:48 (18)                     01:57 (31) Robert Rylander Spårvägens OK
        04:27 (17) 08:11 (21) 13:16 (16) 14:44 (15) 20:27 (14) 22:16 (14) 28:27 (9) 43:21 (10) 48:09 (8)                     50:06 (8)    
9 Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby 50:18 04:13 (12) 03:20 (19) 04:50 (13) 01:21 (7) 06:32 (36) 01:42 (13) 06:32 (20) 14:47 (19) 05:01 (21)                     02:00 (34) Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby
        04:13 (12) 07:33 (13) 12:23 (14) 13:44 (12) 20:16 (13) 21:58 (13) 28:30 (10) 43:17 (9) 48:18 (9)                     50:18 (9)    
10 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 51:17 03:31 (3) 02:49 (6) 03:35 (1) 01:06 (1) 04:40 (5) 01:23 (1) 06:25 (14) 22:29 (66) 03:46 (2)                     01:33 (4) Anders Gärderud IFK Lidingö SOK
        03:31 (3) 06:20 (4) 09:55 (1) 11:01 (1) 15:41 (1) 17:04 (1) 23:29 (3) 45:58 (14) 49:44 (11)                     51:17 (10)    
11 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 51:32 04:51 (29) 03:08 (13) 04:17 (6) 01:48 (39) 06:27 (33) 01:50 (22) 05:19 (5) 17:04 (35) 04:42 (16)                     02:06 (42) Christer Nordström OK Älvsjö-Örby
        04:51 (29) 07:59 (18) 12:16 (12) 14:04 (14) 20:31 (15) 22:21 (15) 27:40 (8) 44:44 (12) 49:26 (10)                     51:32 (11)    
12 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 52:00 05:14 (36) 03:33 (30) 05:27 (25) 01:30 (15) 06:37 (39) 01:45 (15) 05:42 (7) 14:43 (18) 05:41 (36)                     01:48 (21) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        05:14 (36) 08:47 (29) 14:14 (19) 15:44 (16) 22:21 (19) 24:06 (18) 29:48 (15) 44:31 (11) 50:12 (12)                     52:00 (12)    
13 Elin Wåhlin OK Södertörn 52:15 06:11 (53) 03:31 (27) 04:33 (9) 01:30 (15) 05:45 (16) 01:25 (3) 06:26 (16) 17:13 (41) 04:11 (12)                     01:30 (2) Elin Wåhlin OK Södertörn
        06:11 (53) 09:42 (43) 14:15 (20) 15:45 (17) 21:30 (16) 22:55 (16) 29:21 (12) 46:34 (15) 50:45 (14)                     52:15 (13)    
14 Jan Olsson Bromma-Vällingby SOK 52:37 04:33 (20) 03:30 (26) 06:28 (45) 01:41 (30) 05:47 (17) 02:06 (33) 05:25 (6) 15:59 (27) 05:13 (25)                     01:55 (26) Jan Olsson Bromma-Vällingby SOK
        04:33 (20) 08:03 (20) 14:31 (23) 16:12 (21) 21:59 (18) 24:05 (17) 29:30 (14) 45:29 (13) 50:42 (13)                     52:37 (14)    
15 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 52:57 03:42 (8) 03:09 (14) 04:59 (16) 01:47 (38) 04:54 (8) 01:45 (15) 16:07 (73) 10:43 (1) 04:08 (8)                     01:43 (16) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK
        03:42 (8) 06:51 (10) 11:50 (9) 13:37 (11) 18:31 (10) 20:16 (10) 36:23 (35) 47:06 (18) 51:14 (15)                     52:57 (15)    
16 Bengt Andersson Söders-Tyresö 53:09 03:34 (6) 02:46 (3) 04:42 (11) 01:31 (18) 04:44 (7) 02:17 (45) 09:17 (47) 13:52 (12) 08:34 (70)                     01:52 (23) Bengt Andersson Söders-Tyresö
        03:34 (6) 06:20 (4) 11:02 (6) 12:33 (6) 17:17 (7) 19:34 (7) 28:51 (11) 42:43 (8) 51:17 (16)                     53:09 (16)    
17 Carin Kihlström Täby OK 53:25 04:35 (22) 04:11 (49) 07:43 (53) 01:32 (21) 04:55 (9) 01:41 (12) 08:47 (44) 14:34 (16) 03:54 (3)                     01:33 (4) Carin Kihlström Täby OK
        04:35 (22) 08:46 (28) 16:29 (42) 18:01 (32) 22:56 (23) 24:37 (21) 33:24 (23) 47:58 (21) 51:52 (17)                     53:25 (17)    
18 Jacob Hård af Segerstad OK Södertörn 53:34 04:27 (17) 02:56 (9) 08:53 (63) 01:50 (43) 05:28 (12) 02:04 (29) 07:33 (32) 13:30 (11) 05:15 (27)                     01:38 (8) Jacob Hård af Segerstad OK Södertörn
        04:27 (17) 07:23 (12) 16:16 (37) 18:06 (33) 23:34 (28) 25:38 (26) 33:11 (21) 46:41 (16) 51:56 (18)                     53:34 (18)    
19 Leif Wallenbro Väsby OK 54:43 04:18 (13) 02:48 (4) 05:13 (20) 01:09 (2) 05:35 (13) 01:38 (11) 12:42 (63) 13:58 (13) 05:49 (39)                     01:33 (4) Leif Wallenbro Väsby OK
        04:18 (13) 07:06 (11) 12:19 (13) 13:28 (10) 19:03 (11) 20:41 (11) 33:23 (22) 47:21 (19) 53:10 (19)                     54:43 (19)    
20 Lars Cedérus Snättringe SK 55:12 04:20 (16) 03:19 (17) 04:54 (14) 01:30 (15) 05:44 (15) 01:32 (6) 15:22 (72) 12:49 (9) 04:09 (10)                     01:33 (4) Lars Cedérus Snättringe SK
        04:20 (16) 07:39 (14) 12:33 (15) 14:03 (13) 19:47 (12) 21:19 (12) 36:41 (36) 49:30 (24) 53:39 (20)                     55:12 (20)    
21 Jonas Ernfridsson Hellas Orientering 56:33 04:37 (23) 06:04 (67) 05:15 (21) 01:40 (29) 05:57 (21) 02:08 (38) 06:18 (12) 15:23 (23) 07:06 (60)                     02:05 (38) Jonas Ernfridsson Hellas Orientering
        04:37 (23) 10:41 (55) 15:56 (33) 17:36 (29) 23:33 (27) 25:41 (28) 31:59 (17) 47:22 (20) 54:28 (21)                     56:33 (21)    
22 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 56:34 06:57 (64) 03:27 (25) 04:40 (10) 01:36 (25) 05:59 (23) 01:47 (17) 06:06 (10) 16:22 (31) 07:42 (67)                     01:58 (32) Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        06:57 (64) 10:24 (52) 15:04 (28) 16:40 (22) 22:39 (20) 24:26 (20) 30:32 (16) 46:54 (17) 54:36 (22)                     56:34 (22)    
23 Håkan Boije Attunda OK 57:29 04:48 (27) 03:37 (34) 07:58 (55) 01:15 (3) 06:04 (26) 01:56 (24) 07:27 (28) 17:06 (36) 05:35 (34)                     01:43 (16) Håkan Boije Attunda OK
        04:48 (27) 08:25 (23) 16:23 (40) 17:38 (30) 23:42 (29) 25:38 (26) 33:05 (20) 50:11 (26) 55:46 (24)                     57:29 (23)    
24 Anna Blomgren Tullinge SK 57:31 04:33 (20) 03:19 (17) 06:28 (45) 05:49 (76) 06:00 (24) 01:49 (19) 06:26 (16) 14:50 (20) 06:38 (52)                     01:39 (9) Anna Blomgren Tullinge SK
        04:33 (20) 07:52 (17) 14:20 (21) 20:09 (50) 26:09 (39) 27:58 (37) 34:24 (26) 49:14 (23) 55:52 (25)                     57:31 (24)    
25 Ingrid Graneli Haninge SOK 57:49 04:46 (26) 04:05 (46) 05:35 (26) 01:41 (30) 07:23 (51) 02:00 (27) 07:32 (31) 15:42 (24) 06:31 (49)                     02:34 (58) Ingrid Graneli Haninge SOK
        04:46 (26) 08:51 (30) 14:26 (22) 16:07 (20) 23:30 (26) 25:30 (24) 33:02 (19) 48:44 (22) 55:15 (23)                     57:49 (25)    
26 Jörgen Lundholm Söders-Tyresö 58:06 06:51 (62) 03:21 (22) 06:01 (34) 01:36 (25) 08:45 (64) 02:12 (41) 08:04 (36) 14:09 (15) 05:26 (30)                     01:41 (13) Jörgen Lundholm Söders-Tyresö
        06:51 (62) 10:12 (46) 16:13 (35) 17:49 (31) 26:34 (43) 28:46 (41) 36:50 (38) 50:59 (28) 56:25 (26)                     58:06 (26)    
27 Börje Pahlén Söders-Tyresö 58:50 07:18 (67) 06:56 (69) 05:16 (22) 01:32 (21) 06:46 (43) 01:42 (13) 06:52 (22) 14:51 (21) 05:35 (34)                     02:02 (36) Börje Pahlén Söders-Tyresö
        07:18 (67) 14:14 (67) 19:30 (57) 21:02 (56) 27:48 (48) 29:30 (47) 36:22 (34) 51:13 (29) 56:48 (27)                     58:50 (27)    
28 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 59:36 03:57 (11) 03:54 (40) 04:15 (5) 05:24 (74) 10:40 (67) 01:23 (1) 06:25 (14) 17:49 (47) 04:10 (11)                     01:39 (9) Gerhard Lilliestierna OK Roslagen
        03:57 (11) 07:51 (16) 12:06 (11) 17:30 (27) 28:10 (49) 29:33 (48) 35:58 (31) 53:47 (35) 57:57 (31)                     59:36 (28)    
29 Ann-Marie Holmström Lidköpings VSK 59:40 04:19 (14) 03:54 (40) 05:45 (28) 01:57 (50) 08:10 (61) 04:10 (77) 07:19 (27) 16:40 (34) 05:30 (31)                     01:56 (29) Ann-Marie Holmström Lidköpings VSK
        04:19 (14) 08:13 (22) 13:58 (17) 15:55 (19) 24:05 (30) 28:15 (38) 35:34 (29) 52:14 (30) 57:44 (29)                     59:40 (29)    
30 Anne Lundmark Järfälla OK 59:44 06:00 (48) 04:23 (52) 06:19 (39) 01:53 (47) 05:58 (22) 02:19 (46) 12:58 (64) 14:01 (14) 04:01 (6)                     01:52 (23) Anne Lundmark Järfälla OK
        06:00 (48) 10:23 (51) 16:42 (45) 18:35 (38) 24:33 (31) 26:52 (30) 39:50 (49) 53:51 (37) 57:52 (30)                     59:44 (30)    
31 Olle Blomgren OK Södertörn 60:17 04:48 (27) 03:49 (38) 07:38 (52) 02:48 (63) 06:28 (35) 01:50 (22) 06:57 (24) 16:18 (29) 06:50 (56)                     02:51 (64) Olle Blomgren OK Södertörn
        04:48 (27) 08:37 (25) 16:15 (36) 19:03 (41) 25:31 (36) 27:21 (33) 34:18 (24) 50:36 (27) 57:26 (28)                     60:17 (31)    
32 Ulf Nordin Snättringe SK 60:27 06:34 (57) 03:20 (19) 06:30 (47) 01:42 (32) 07:39 (54) 02:04 (29) 06:29 (19) 15:48 (25) 08:00 (68)                     02:21 (51) Ulf Nordin Snättringe SK
        06:34 (57) 09:54 (45) 16:24 (41) 18:06 (33) 25:45 (38) 27:49 (36) 34:18 (24) 50:06 (25) 58:06 (32)                     60:27 (32)    
33 Björn Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 61:13 05:17 (39) 03:52 (39) 05:49 (30) 01:50 (43) 06:36 (38) 02:07 (35) 10:47 (55) 17:36 (44) 05:14 (26)                     02:05 (38) Björn Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        05:17 (39) 09:09 (36) 14:58 (26) 16:48 (25) 23:24 (25) 25:31 (25) 36:18 (33) 53:54 (38) 59:08 (34)                     61:13 (33)    
34 Leif Berg Sigtuna OK 61:21 05:09 (32) 03:34 (32) 06:10 (35) 01:52 (46) 06:18 (29) 02:43 (67) 06:36 (21) 20:55 (61) 05:34 (33)                     02:30 (55) Leif Berg Sigtuna OK
        05:09 (32) 08:43 (26) 14:53 (25) 16:45 (24) 23:03 (24) 25:46 (29) 32:22 (18) 53:17 (32) 58:51 (33)                     61:21 (34)    
35 Göran Johansson Snättringe SK 61:27 05:11 (33) 03:56 (42) 05:52 (31) 01:43 (33) 06:12 (27) 02:15 (43) 11:02 (57) 17:36 (44) 05:31 (32)                     02:09 (46) Göran Johansson Snättringe SK
        05:11 (33) 09:07 (35) 14:59 (27) 16:42 (23) 22:54 (22) 25:09 (22) 36:11 (32) 53:47 (35) 59:18 (35)                     61:27 (35)    
36 Maria Ehn Tullinge SK 61:39 06:04 (49) 05:06 (63) 05:24 (24) 01:48 (39) 06:34 (37) 02:00 (27) 07:58 (35) 17:39 (46) 06:59 (58)                     02:07 (44) Maria Ehn Tullinge SK
        06:04 (49) 11:10 (59) 16:34 (43) 18:22 (37) 24:56 (32) 26:56 (31) 34:54 (28) 52:33 (31) 59:32 (36)                     61:39 (36)    
37 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 61:44 05:34 (42) 04:43 (61) 08:20 (58) 01:22 (9) 06:20 (30) 02:10 (39) 08:53 (45) 16:20 (30) 06:04 (43)                     01:58 (32) Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK
        05:34 (42) 10:17 (50) 18:37 (54) 19:59 (49) 26:19 (41) 28:29 (39) 37:22 (40) 53:42 (34) 59:46 (37)                     61:44 (37)    
38 Christer Andersson ATG 62:03 08:11 (71) 03:39 (35) 08:17 (57) 01:45 (37) 07:09 (50) 02:25 (54) 09:24 (48) 14:39 (17) 04:40 (15)                     01:54 (25) Christer Andersson ATG
        08:11 (71) 11:50 (61) 20:07 (59) 21:52 (58) 29:01 (52) 31:26 (50) 40:50 (54) 55:29 (43) 60:09 (39)                     62:03 (38)    
39 Sven Olov Johansson Söders-Tyresö 62:06 04:31 (19) 03:31 (27) 05:58 (33) 01:51 (45) 05:51 (18) 02:25 (54) 14:00 (66) 17:07 (39) 04:47 (17)                     02:05 (38) Sven Olov Johansson Söders-Tyresö
        04:31 (19) 08:02 (19) 14:00 (18) 15:51 (18) 21:42 (17) 24:07 (19) 38:07 (43) 55:14 (41) 60:01 (38)                     62:06 (39)    
40 Inger Jansson Nynäshamns OK 62:47 05:23 (40) 04:04 (44) 06:25 (44) 02:22 (59) 06:57 (44) 02:28 (58) 09:34 (51) 17:20 (42) 06:12 (45)                     02:02 (36) Inger Jansson Nynäshamns OK
        05:23 (40) 09:27 (39) 15:52 (32) 18:14 (35) 25:11 (35) 27:39 (35) 37:13 (39) 54:33 (39) 60:45 (40)                     62:47 (40)    
41 Erika Hörnfeldt OK Ravinen 63:12 10:07 (73) 03:06 (12) 04:49 (12) 01:39 (28) 06:03 (25) 03:29 (73) 15:05 (71) 13:18 (10) 04:06 (7)                     01:30 (1) Erika Hörnfeldt OK Ravinen
        10:07 (73) 13:13 (63) 18:02 (51) 19:41 (46) 25:44 (37) 29:13 (44) 44:18 (62) 57:36 (49) 61:42 (41)                     63:12 (41)    
42 Anna Perneby Tullinge SK 63:53 06:14 (55) 03:20 (19) 05:38 (27) 03:35 (73) 06:14 (28) 02:11 (40) 07:29 (29) 18:40 (51) 08:36 (71)                     01:56 (29) Anna Perneby Tullinge SK
        06:14 (55) 09:34 (40) 15:12 (30) 18:47 (39) 25:01 (34) 27:12 (32) 34:41 (27) 53:21 (33) 61:57 (43)                     63:53 (42)    
43 Olof Rudin Tumba-Mälarhöjden OK 63:57 05:46 (46) 03:31 (27) 06:19 (39) 02:38 (62) 06:42 (40) 02:31 (60) 08:08 (37) 19:34 (56) 06:43 (54)                     02:05 (40) Olof Rudin Tumba-Mälarhöjden OK
        05:46 (46) 09:17 (37) 15:36 (31) 18:14 (35) 24:56 (32) 27:27 (34) 35:35 (30) 55:09 (40) 61:52 (42)                     63:57 (43)    
44 Bengt Friberg Järfälla OK 64:28 05:33 (41) 03:33 (30) 08:13 (56) 03:04 (69) 06:27 (33) 02:06 (33) 09:24 (48) 17:06 (36) 07:07 (61)                     01:55 (26) Bengt Friberg Järfälla OK
        05:33 (41) 09:06 (34) 17:19 (46) 20:23 (51) 26:50 (44) 28:56 (43) 38:20 (44) 55:26 (42) 62:33 (44)                     64:28 (44)    
45 Bo Skoog Tumba-Mälarhöjden OK 64:57 06:37 (59) 07:36 (72) 07:18 (51) 01:24 (10) 07:00 (46) 03:50 (75) 06:20 (13) 17:12 (40) 05:22 (28)                     02:18 (49) Bo Skoog Tumba-Mälarhöjden OK
        06:37 (59) 14:13 (66) 21:31 (61) 22:55 (61) 29:55 (55) 33:45 (60) 40:05 (50) 57:17 (48) 62:39 (45)                     64:57 (45)    
46 Ulla Clevnert Spårvägens OK 65:24 04:19 (14) 04:26 (54) 12:58 (72) 01:29 (14) 06:22 (31) 01:57 (26) 08:35 (43) 16:38 (33) 06:45 (55)                     01:55 (27) Ulla Clevnert Spårvägens OK
        04:19 (14) 08:45 (27) 21:43 (62) 23:12 (62) 29:34 (53) 31:31 (51) 40:06 (51) 56:44 (46) 63:29 (47)                     65:24 (46)    
47 Jan-Erik Danell Tullinge SK 65:43 04:43 (24) 02:57 (10) 15:24 (74) 01:49 (42) 05:51 (18) 02:05 (31) 05:59 (8) 17:24 (43) 07:22 (65)                     02:09 (46) Jan-Erik Danell Tullinge SK
        04:43 (24) 07:40 (15) 23:04 (63) 24:53 (63) 30:44 (56) 32:49 (54) 38:48 (46) 56:12 (45) 63:34 (48)                     65:43 (47)    
48 Jörgen Widlund Nynäshamns OK 65:44 06:32 (56) 04:24 (53) 06:24 (43) 02:02 (53) 07:02 (47) 02:31 (60) 09:43 (52) 17:06 (36) 07:04 (59)                     02:56 (68) Jörgen Widlund Nynäshamns OK
        06:32 (56) 10:56 (56) 17:20 (47) 19:22 (44) 26:24 (42) 28:55 (42) 38:38 (45) 55:44 (44) 62:48 (46)                     65:44 (48)    
49 Birgitta Klang Långhundra IF 66:24 07:02 (65) 04:12 (50) 06:10 (35) 01:53 (47) 07:42 (55) 02:16 (44) 08:11 (39) 19:33 (54) 06:35 (50)                     02:50 (63) Birgitta Klang Långhundra IF
        07:02 (65) 11:14 (60) 17:24 (48) 19:17 (43) 26:59 (46) 29:15 (45) 37:26 (41) 56:59 (47) 63:34 (48)                     66:24 (49)    
50 Göran Glanshed IFK Enskede 66:47 05:12 (34) 05:20 (64) 05:48 (29) 02:54 (66) 07:03 (48) 02:20 (47) 10:54 (56) 18:12 (48) 06:36 (51)                     02:28 (53) Göran Glanshed IFK Enskede
        05:12 (34) 10:32 (54) 16:20 (39) 19:14 (42) 26:17 (40) 28:37 (40) 39:31 (48) 57:43 (51) 64:19 (51)                     66:47 (50)    
51 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 67:00 05:16 (38) 03:35 (33) 06:19 (39) 01:48 (39) 05:53 (20) 02:22 (50) 13:59 (65) 20:30 (59) 05:06 (24)                     02:12 (48) Jan-Erik Wiberg Järla Orientering
        05:16 (38) 08:51 (30) 15:10 (29) 16:58 (26) 22:51 (21) 25:13 (23) 39:12 (47) 59:42 (53) 64:48 (52)                     67:00 (51)    
52 Eva von Heijne Sigtuna OK 67:02 04:45 (25) 04:10 (48) 08:48 (61) 03:03 (68) 06:45 (42) 02:24 (52) 08:09 (38) 19:33 (54) 06:30 (48)                     02:55 (67) Eva von Heijne Sigtuna OK
        04:45 (25) 08:55 (33) 17:43 (50) 20:46 (53) 27:31 (47) 29:55 (49) 38:04 (42) 57:37 (50) 64:07 (50)                     67:02 (52)    
53 Gösta Guteland Snättringe SK 68:04 06:54 (63) 03:21 (22) 16:41 (76) 01:33 (23) 06:42 (40) 02:33 (64) 06:26 (16) 15:52 (26) 05:54 (41)                     02:08 (45) Gösta Guteland Snättringe SK
        06:54 (63) 10:15 (49) 26:56 (74) 28:29 (73) 35:11 (67) 37:44 (67) 44:10 (61) 60:02 (54) 65:56 (54)                     68:04 (53)    
54 Rolf Öhrn Nynäshamns OK 68:28 12:59 (76) 03:10 (15) 04:07 (3) 01:55 (49) 09:13 (65) 02:07 (35) 08:24 (42) 18:21 (49) 05:25 (29)                     02:47 (62) Rolf Öhrn Nynäshamns OK
        12:59 (76) 16:09 (75) 20:16 (60) 22:11 (59) 31:24 (59) 33:31 (58) 41:55 (56) 60:16 (56) 65:41 (53)                     68:28 (54)    
55 Jan Larsson Tullinge SK 68:44 05:37 (43) 04:04 (44) 06:54 (48) 03:15 (72) 07:07 (49) 02:27 (57) 07:17 (26) 23:30 (68) 06:14 (46)                     02:19 (50) Jan Larsson Tullinge SK
        05:37 (43) 09:41 (41) 16:35 (44) 19:50 (48) 26:57 (45) 29:24 (46) 36:41 (36) 60:11 (55) 66:25 (56)                     68:44 (55)    
56 Björn Stolt OK Ravinen 69:01 05:13 (35) 04:13 (51) 08:54 (64) 01:19 (6) 11:19 (69) 02:12 (41) 06:56 (23) 18:49 (52) 07:20 (64)                     02:46 (61) Björn Stolt OK Ravinen
        05:13 (35) 09:26 (38) 18:20 (53) 19:39 (45) 30:58 (57) 33:10 (56) 40:06 (51) 58:55 (52) 66:15 (55)                     69:01 (56)    
57 Per Geijer FM IF 70:11 06:35 (58) 04:33 (57) 05:10 (19) 02:36 (61) 12:50 (71) 01:29 (4) 07:37 (33) 22:19 (65) 05:02 (23)                     02:00 (34) Per Geijer FM IF
        06:35 (58) 11:08 (58) 16:18 (38) 18:54 (40) 31:44 (60) 33:13 (57) 40:50 (54) 63:09 (58) 68:11 (57)                     70:11 (57)    
58 Ulf Rosberg OK Älvsjö-Örby 70:44 05:15 (37) 04:26 (54) 10:21 (67) 02:52 (65) 06:58 (45) 02:26 (56) 08:17 (41) 21:55 (64) 05:45 (38)                     02:29 (54) Ulf Rosberg OK Älvsjö-Örby
        05:15 (37) 09:41 (41) 20:02 (58) 22:54 (60) 29:52 (54) 32:18 (53) 40:35 (53) 62:30 (57) 68:15 (58)                     70:44 (58)    
59 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 71:24 10:43 (74) 05:22 (65) 07:44 (54) 01:58 (51) 07:26 (52) 02:24 (52) 12:37 (62) 16:26 (32) 04:55 (20)                     01:49 (22) Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        10:43 (74) 16:05 (73) 23:49 (66) 25:47 (66) 33:13 (62) 35:37 (63) 48:14 (68) 64:40 (60) 69:35 (59)                     71:24 (59)    
60 Carin Runqvist Järfälla OK 74:09 06:13 (54) 11:01 (76) 06:18 (38) 02:05 (55) 07:51 (57) 02:07 (35) 07:29 (29) 21:14 (62) 06:25 (47)                     03:26 (71) Carin Runqvist Järfälla OK
        06:13 (54) 17:14 (76) 23:32 (64) 25:37 (65) 33:28 (63) 35:35 (62) 43:04 (60) 64:18 (59) 70:43 (60)                     74:09 (60)    
61 Ulf Eskilsson OK Södertörn 76:06 05:03 (30) 03:48 (37) 05:57 (32) 05:39 (75) 13:18 (72) 02:29 (59) 11:57 (60) 19:09 (53) 06:11 (44)                     02:35 (59) Ulf Eskilsson OK Södertörn
        05:03 (30) 08:51 (30) 14:48 (24) 20:27 (52) 33:45 (65) 36:14 (65) 48:11 (67) 67:20 (62) 73:31 (61)                     76:06 (61)    
62 Jan Olof Norén Järla Orientering 76:08 05:08 (31) 03:24 (24) 15:59 (75) 01:31 (18) 07:34 (53) 02:05 (31) 07:05 (25) 24:02 (71) 06:50 (56)                     02:30 (55) Jan Olof Norén Järla Orientering
        05:08 (31) 08:32 (24) 24:31 (67) 26:02 (67) 33:36 (64) 35:41 (64) 42:46 (58) 66:48 (61) 73:38 (62)                     76:08 (62)    
63 Ingemar Johnsson OK Södertörn 76:32 06:05 (50) 05:00 (62) 06:57 (49) 02:56 (67) 08:00 (59) 02:55 (69) 14:00 (66) 22:34 (67) 05:59 (42)                     02:06 (42) Ingemar Johnsson OK Södertörn
        06:05 (50) 11:05 (57) 18:02 (51) 20:58 (54) 28:58 (51) 31:53 (52) 45:53 (64) 68:27 (65) 74:26 (65)                     76:32 (63)    
64 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 77:04 06:08 (51) 04:05 (46) 08:25 (59) 03:10 (71) 10:02 (66) 02:34 (65) 11:24 (58) 21:43 (63) 06:40 (53)                     02:53 (65) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        06:08 (51) 10:13 (47) 18:38 (55) 21:48 (57) 31:50 (61) 34:24 (61) 45:48 (63) 67:31 (63) 74:11 (63)                     77:04 (64)    
65 U C Eriksson Väsby OK 77:28 05:53 (47) 04:36 (59) 07:02 (50) 02:17 (57) 14:10 (74) 02:20 (47) 11:34 (59) 20:03 (57) 07:10 (62)                     02:23 (52) U C Eriksson Väsby OK
        05:53 (47) 10:29 (53) 17:31 (49) 19:48 (47) 33:58 (66) 36:18 (66) 47:52 (66) 67:55 (64) 75:05 (66)                     77:28 (65)    
66 Marita Berg Sigtuna OK 78:42 05:43 (45) 04:03 (43) 06:19 (39) 01:27 (12) 13:28 (73) 02:34 (65) 09:25 (50) 26:11 (73) 05:01 (21)                     04:31 (75) Marita Berg Sigtuna OK
        05:43 (45) 09:46 (44) 16:05 (34) 17:32 (28) 31:00 (58) 33:34 (59) 42:59 (59) 69:10 (66) 74:11 (63)                     78:42 (66)    
67 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 81:48 08:31 (72) 05:49 (66) 13:25 (73) 01:31 (18) 07:57 (58) 02:45 (68) 14:26 (68) 18:39 (50) 05:52 (40)                     02:53 (65) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        08:31 (72) 14:20 (68) 27:45 (75) 29:16 (74) 37:13 (71) 39:58 (71) 54:24 (71) 73:03 (67) 78:55 (67)                     81:48 (67)    
68 Ulf Alenius IFK Lidingö SOK 83:52 08:08 (70) 04:28 (56) 12:00 (71) 03:07 (70) 08:09 (60) 02:20 (47) 07:48 (34) 27:57 (74) 07:17 (63)                     02:38 (60) Ulf Alenius IFK Lidingö SOK
        08:08 (70) 12:36 (62) 24:36 (69) 27:43 (72) 35:52 (70) 38:12 (69) 46:00 (65) 73:57 (68) 81:14 (68)                     83:52 (68)    
69 Johan Sandwall Skarpnäcks OL 87:09 11:03 (75) 04:41 (60) 08:48 (61) 08:32 (77) 10:46 (68) 02:22 (50) 10:00 (53) 20:53 (60) 07:32 (66)                     02:32 (57) Johan Sandwall Skarpnäcks OL
        11:03 (75) 15:44 (71) 24:32 (68) 33:04 (75) 43:50 (73) 46:12 (73) 56:12 (72) 77:05 (71) 84:37 (69)                     87:09 (69)    
70 Leif Hermundstad Snättringe SK 89:55 05:39 (44) 04:34 (58) 08:30 (60) 02:16 (56) 07:45 (56) 04:07 (76) 09:06 (46) 35:12 (77) 09:47 (73)                     02:59 (70) Leif Hermundstad Snättringe SK
        05:39 (44) 10:13 (47) 18:43 (56) 20:59 (55) 28:44 (50) 32:51 (55) 41:57 (57) 77:09 (72) 86:56 (72)                     89:55 (70)    
71 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 90:09 06:42 (60) 07:15 (70) 11:39 (69) 01:44 (36) 08:12 (62) 02:32 (62) 14:34 (70) 23:57 (70) 09:51 (74)                     03:43 (72) Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
        06:42 (60) 13:57 (64) 25:36 (72) 27:20 (69) 35:32 (68) 38:04 (68) 52:38 (69) 76:35 (69) 86:26 (70)                     90:09 (71)    
72 Britt Eriksson Hammarby IF OF 90:16 06:50 (61) 07:16 (71) 11:40 (70) 01:43 (33) 08:12 (62) 02:32 (62) 14:28 (69) 23:54 (69) 09:57 (75)                     03:44 (73) Britt Eriksson Hammarby IF OF
        06:50 (61) 14:06 (65) 25:46 (73) 27:29 (71) 35:41 (69) 38:13 (70) 52:41 (70) 76:35 (69) 86:32 (71)                     90:16 (72)    
73 Bo Kimstrand Södertälje-Nykvarn OF 91:32 06:08 (51) 08:14 (74) 09:11 (66) 01:58 (51) 12:03 (70) 03:00 (71) 19:30 (77) 20:25 (58) 08:05 (69)                     02:58 (69) Bo Kimstrand Södertälje-Nykvarn OF
        06:08 (51) 14:22 (69) 23:33 (65) 25:31 (64) 37:34 (72) 40:34 (72) 60:04 (73) 80:29 (73) 88:34 (73)                     91:32 (73)    
74 Stig Jaremalm Vallentuna Össeby OL 92:44 13:29 (77) 20:55 (77) 06:14 (37) 02:50 (64) 06:26 (32) 01:47 (17) 18:29 (75) 16:16 (28) 04:37 (14)                     01:41 (13) Stig Jaremalm Vallentuna Össeby OL
        13:29 (77) 34:24 (77) 40:38 (76) 43:28 (76) 49:54 (76) 51:41 (76) 70:10 (76) 86:26 (74) 91:03 (74)                     92:44 (74)    
75 Ingvar Oskarsson Klubblös 106:57 07:53 (68) 06:32 (68) 10:41 (68) 02:21 (58) 18:09 (77) 03:16 (72) 12:04 (61) 32:33 (76) 08:45 (72)                     04:43 (76) Ingvar Oskarsson Klubblös
        07:53 (68) 14:25 (70) 25:06 (70) 27:27 (70) 45:36 (75) 48:52 (75) 60:56 (74) 93:29 (76) 102:14 (75)                     106:57 (75)    
76 Rune Thurén Vallentuna-Össeby OL 110:57 07:55 (69) 08:13 (73) 09:05 (65) 01:43 (33) 17:57 (76) 02:55 (69) 16:26 (74) 24:33 (72) 15:41 (77)                     06:29 (77) Rune Thurén Vallentuna-Össeby OL
        07:55 (69) 16:08 (74) 25:13 (71) 26:56 (68) 44:53 (74) 47:48 (74) 64:14 (75) 88:47 (75) 104:28 (76)                     110:57 (76)    
77 Tomas Möller OK Södertörn 127:02 07:03 (66) 08:47 (75) 25:03 (77) 02:35 (60) 14:57 (75) 03:45 (74) 19:17 (76) 31:10 (75) 10:13 (76)                     04:12 (74) Tomas Möller OK Södertörn
        07:03 (66) 15:50 (72) 40:53 (77) 43:28 (76) 58:25 (77) 62:10 (77) 81:27 (77) 112:37 (77) 122:50 (77)                     127:02 (77)    
- Lennart Hävrén Tullinge SK 45:58 03:44   03:02   11:50   01:54   05:36   13:26   04:16                               02:10   Lennart Hävrén Tullinge SK
        03:44   06:46   18:36   20:30   26:06   39:32   43:48                               45:58      
- Göran Frisk Attunda OK 52:35 04:30   14:47   23:51   02:51                                           06:36   Göran Frisk Attunda OK
        04:30   19:17   43:08   45:59                                           52:35      
- Rune Carlsson Sundbybergs IK 57:43 04:07   04:30   08:00   00:57   04:35   01:29   28:28   04:04                           01:33   Rune Carlsson Sundbybergs IK
        04:07   08:37   16:37   17:34   22:09   23:38   52:06   56:10                           57:43      
- Kerstin Rosengren Attunda OK 58:05 04:45   10:43   15:34   16:02   08:34                                       02:27   Kerstin Rosengren Attunda OK
        04:45   15:28   31:02   47:04   55:38                                       58:05      
- Viveka Backman Tullinge SK 64:47 05:30   04:01   08:52   00:59   07:36   01:58   06:16   21:39   05:41                       02:15   Viveka Backman Tullinge SK
        05:30   09:31   18:23   19:22   26:58   28:56   35:12   56:51   62:32                       64:47      
- Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK 65:30 14:29   04:21   06:23   01:53   08:13   02:48   07:54                               19:29   Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK
        14:29   18:50   25:13   27:06   35:19   38:07   46:01                               65:30      
- Tommy Uvhagen Järfälla OK 74:39 05:12   03:43   07:16   01:33   08:22   02:23   12:08   21:41   09:56                       02:25   Tommy Uvhagen Järfälla OK
        05:12   08:55   16:11   17:44   26:06   28:29   40:37   62:18   72:14                       74:39      
- Ylva Nilsson Vallentuna-Össeby OL 85:49 05:08   04:40   08:53   01:46   08:27   02:49   11:05   32:45   07:42                       02:34   Ylva Nilsson Vallentuna-Össeby OL
        05:08   09:48   18:41   20:27   28:54   31:43   42:48   75:33   83:15                       85:49      
- Olle Jacobson Rotebro IS 110:14 07:32   00:03   05:43   08:27   13:53   12:08   03:16   10:35   33:21   11:15                   04:01   Olle Jacobson Rotebro IS
        07:32   07:35   13:18   21:45   35:38   47:46   51:02   61:37   94:58   106:13                   110:14      
- Lars Englund Järla OK 355:55                                                         355:55   Lars Englund Järla OK
                                                                355:55      
- Per Södersten OK Ravinen 373:17 04:52   03:48   11:35   02:09   01:05                                       349:48   Per Södersten OK Ravinen
        04:52   08:40   20:15   22:24   23:29                                       373:17      
- Göran Wiström OK Österåker 382:07 04:54   02:58   07:47   01:53   06:51   02:14   09:00                               346:30   Göran Wiström OK Österåker
        04:54   07:52   15:39   17:32   24:23   26:37   35:37                               382:07      
- Leif Mörkfors Järfälla OK 382:22 03:54   02:36   06:46   00:57   07:41   01:43   05:36                               353:09   Leif Mörkfors Järfälla OK
        03:54   06:30   13:16   14:13   21:54   23:37   29:13                               382:22      
- Ann Sjöberg EIF 400:03 07:06   06:11   09:34   02:08   25:40   02:18   07:43                               339:23   Ann Sjöberg EIF
        07:06   13:17   22:51   24:59   50:39   52:57   60:40                               400:03      
- Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 436:28 07:27   20:17   07:21   02:53   03:49                                       394:41   Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby
        07:27   27:44   35:05   37:58   41:47                                       436:28      
                                                                       
                                                                       
Plac Bana D Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7                               Mål   Bana D Klubb
1 Gunnar Eriksson Södertälje IF 33:36 02:51 (1) 06:18 (2) 05:20 (4) 03:55 (4) 03:57 (4) 05:41 (9) 03:24 (8)                             02:10 (12) Gunnar Eriksson Södertälje IF
        02:51 (1) 09:09 (1) 14:29 (2) 18:24 (2) 22:21 (1) 28:02 (1) 31:26 (1)                             33:36 (1)    
2 Bertil Gelius Snättringe SK 33:54 03:02 (3) 06:21 (5) 04:47 (1) 03:45 (1) 05:09 (25) 05:21 (1) 03:13 (4)                             02:16 (13) Bertil Gelius Snättringe SK
        03:02 (3) 09:23 (3) 14:10 (1) 17:55 (1) 23:04 (2) 28:25 (2) 31:38 (2)                             33:54 (2)    
3 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 34:06 03:06 (5) 06:54 (12) 05:36 (8) 03:52 (2) 03:53 (2) 05:26 (3) 03:19 (7)                             02:00 (4) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        03:06 (5) 10:00 (8) 15:36 (6) 19:28 (5) 23:21 (3) 28:47 (3) 32:06 (3)                             34:06 (3)    
4 Sven-Erik Widin OK Österåker 35:05 03:57 (20) 06:40 (8) 05:40 (9) 04:04 (6) 03:56 (3) 05:22 (2) 03:31 (12)                             01:55 (1) Sven-Erik Widin OK Österåker
        03:57 (20) 10:37 (11) 16:17 (12) 20:21 (9) 24:17 (4) 29:39 (4) 33:10 (4)                             35:05 (4)    
5 Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF 35:52 03:23 (9) 06:20 (3) 05:58 (15) 04:31 (13) 04:09 (7) 05:44 (10) 03:31 (12)                             02:16 (13) Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF
        03:23 (9) 09:43 (5) 15:41 (8) 20:12 (8) 24:21 (5) 30:05 (6) 33:36 (6)                             35:52 (5)    
6 Jan Bojling Solna OK 36:32 03:24 (11) 07:26 (15) 05:08 (2) 04:09 (8) 04:16 (8) 05:35 (8) 03:36 (14)                             02:58 (45) Jan Bojling Solna OK
        03:24 (11) 10:50 (12) 15:58 (10) 20:07 (7) 24:23 (6) 29:58 (5) 33:34 (5)                             36:32 (6)    
7 Torsten Lundborg Hammarby IF OF 36:44 03:37 (14) 08:31 (29) 05:44 (11) 04:01 (5) 03:52 (1) 05:53 (12) 03:07 (2)                             01:59 (3) Torsten Lundborg Hammarby IF OF
        03:37 (14) 12:08 (19) 17:52 (15) 21:53 (12) 25:45 (10) 31:38 (8) 34:45 (7)                             36:44 (7)    
8 Bertil Rydgren IFK Enskede 37:51 03:05 (4) 06:13 (1) 05:29 (5) 04:14 (9) 06:29 (56) 05:26 (3) 04:52 (58)                             02:03 (6) Bertil Rydgren IFK Enskede
        03:05 (4) 09:18 (2) 14:47 (3) 19:01 (4) 25:30 (9) 30:56 (7) 35:48 (8)                             37:51 (8)    
9 Bo Romson Hellas Orientering 38:17 03:39 (15) 07:21 (14) 05:14 (3) 04:08 (7) 04:37 (13) 07:50 (57) 03:09 (3)                             02:19 (15) Bo Romson Hellas Orientering
        03:39 (15) 11:00 (13) 16:14 (11) 20:22 (10) 24:59 (7) 32:49 (9) 35:58 (9)                             38:17 (9)    
10 Kristina Frisk Attunda OK 39:00 03:36 (13) 06:20 (3) 05:52 (13) 07:41 (65) 04:57 (20) 05:30 (6) 03:06 (1)                             01:58 (2) Kristina Frisk Attunda OK
        03:36 (13) 09:56 (7) 15:48 (9) 23:29 (17) 28:26 (13) 33:56 (12) 37:02 (11)                             39:00 (10)    
11 Per Lennart Karlsson Järfälla OK 39:08 03:24 (11) 06:41 (9) 05:35 (7) 04:17 (10) 05:16 (36) 07:52 (59) 03:56 (23)                             02:07 (11) Per Lennart Karlsson Järfälla OK
        03:24 (11) 10:05 (9) 15:40 (7) 19:57 (6) 25:13 (8) 33:05 (11) 37:01 (10)                             39:08 (11)    
12 Kenneth Berglund Hellas Orientering 40:36 04:05 (23) 07:52 (19) 06:04 (17) 04:56 (21) 04:06 (6) 07:42 (55) 03:13 (4)                             02:38 (29) Kenneth Berglund Hellas Orientering
        04:05 (23) 11:57 (17) 18:01 (17) 22:57 (15) 27:03 (12) 34:45 (14) 37:58 (12)                             40:36 (12)    
13 Erland Ljungström Spårvägens OK 40:43 04:42 (42) 08:26 (28) 06:05 (18) 04:24 (12) 05:18 (38) 05:49 (11) 03:39 (15)                             02:20 (17) Erland Ljungström Spårvägens OK
        04:42 (42) 13:08 (27) 19:13 (21) 23:37 (18) 28:55 (14) 34:44 (13) 38:23 (14)                             40:43 (13)    
14 Sten Svensson Fredrikshofs IF Skid & OK 40:44 04:09 (26) 07:57 (22) 05:47 (12) 04:33 (14) 06:53 (57) 05:26 (3) 03:24 (8)                             02:35 (27) Sten Svensson Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:09 (26) 12:06 (18) 17:53 (16) 22:26 (13) 29:19 (17) 34:45 (14) 38:09 (13)                             40:44 (14)    
15 Rolf Hjort Rånäs OK 41:43 05:56 (65) 07:50 (18) 06:14 (20) 05:57 (41) 04:05 (5) 06:06 (14) 03:30 (11)                             02:05 (7) Rolf Hjort Rånäs OK
        05:56 (65) 13:46 (37) 20:00 (25) 25:57 (26) 30:02 (20) 36:08 (17) 39:38 (15)                             41:43 (15)    
16 Tord Jonsson Klubblös 42:09 03:16 (6) 09:54 (47) 07:51 (43) 04:33 (14) 05:13 (33) 05:33 (7) 03:43 (17)                             02:06 (8) Tord Jonsson Klubblös
        03:16 (6) 13:10 (30) 21:01 (32) 25:34 (24) 30:47 (22) 36:20 (19) 40:03 (16)                             42:09 (16)    
17 Ebba-Lisa Flygar Tullinge SK 42:43 04:21 (29) 08:55 (36) 06:40 (24) 06:00 (43) 04:40 (14) 06:01 (13) 03:39 (15)                             02:27 (23) Ebba-Lisa Flygar Tullinge SK
        04:21 (29) 13:16 (31) 19:56 (24) 25:56 (25) 30:36 (21) 36:37 (20) 40:16 (17)                             42:43 (17)    
18 Elisabet Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 42:44 04:23 (31) 08:09 (25) 07:36 (41) 04:46 (18) 05:07 (23) 06:12 (16) 04:12 (29)                             02:19 (15) Elisabet Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:23 (31) 12:32 (21) 20:08 (26) 24:54 (22) 30:01 (19) 36:13 (18) 40:25 (19)                             42:44 (18)    
19 Barbro Cedérus Snättringe SK 43:00 03:23 (9) 06:52 (11) 07:07 (32) 04:20 (11) 04:24 (10) 06:58 (33) 07:23 (78)                             02:33 (26) Barbro Cedérus Snättringe SK
        03:23 (9) 10:15 (10) 17:22 (13) 21:42 (11) 26:06 (11) 33:04 (10) 40:27 (20)                             43:00 (19)    
20 Karl-Erik Mogren Snättringe SK 43:09 03:48 (16) 07:27 (16) 07:29 (37) 04:43 (16) 05:37 (48) 06:43 (28) 04:32 (43)                             02:50 (41) Karl-Erik Mogren Snättringe SK
        03:48 (16) 11:15 (14) 18:44 (19) 23:27 (16) 29:04 (15) 35:47 (16) 40:19 (18)                             43:09 (20)    
21 Torsten Jansson Skogsluffarna 43:30 06:13 (69) 06:47 (10) 06:43 (25) 04:44 (17) 04:51 (17) 07:53 (61) 03:54 (22)                             02:25 (19) Torsten Jansson Skogsluffarna
        06:13 (69) 13:00 (26) 19:43 (22) 24:27 (21) 29:18 (16) 37:11 (22) 41:05 (21)                             43:30 (21)    
22 Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK 43:54 04:03 (22) 08:23 (27) 06:36 (23) 05:11 (27) 05:15 (35) 07:14 (43) 04:24 (40)                             02:48 (38) Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK
        04:03 (22) 12:26 (20) 19:02 (20) 24:13 (20) 29:28 (18) 36:42 (21) 41:06 (22)                             43:54 (22)    
23 Lars Andersson Skogsluffarnas OK 44:43 04:49 (43) 08:07 (24) 06:47 (27) 05:27 (30) 05:37 (48) 07:01 (36) 04:09 (28)                             02:46 (33) Lars Andersson Skogsluffarnas OK
        04:49 (43) 12:56 (24) 19:43 (22) 25:10 (23) 30:47 (22) 37:48 (24) 41:57 (25)                             44:43 (23)    
24 Mats Lundblad Täby OK 44:50 04:17 (28) 08:39 (30) 09:16 (67) 05:02 (24) 04:34 (12) 06:12 (16) 03:49 (19)                             03:01 (46) Mats Lundblad Täby OK
        04:17 (28) 12:56 (24) 22:12 (40) 27:14 (33) 31:48 (25) 38:00 (25) 41:49 (23)                             44:50 (24)    
25 Inger Pahlén Söders-Tyresö 45:02 03:58 (21) 07:54 (20) 06:45 (26) 05:05 (25) 07:08 (61) 06:43 (28) 04:16 (31)                             03:13 (54) Inger Pahlén Söders-Tyresö
        03:58 (21) 11:52 (16) 18:37 (18) 23:42 (19) 30:50 (24) 37:33 (23) 41:49 (23)                             45:02 (25)    
26 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 45:18 03:18 (7) 06:32 (6) 05:42 (10) 12:20 (79) 04:45 (15) 06:15 (18) 03:56 (23)                             02:30 (24) Jan-Olov Evertsson Järfälla OK
        03:18 (7) 09:50 (6) 15:32 (5) 27:52 (38) 32:37 (30) 38:52 (27) 42:48 (26)                             45:18 (26)    
27 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 45:21 02:59 (2) 06:32 (6) 05:33 (6) 03:52 (2) 13:42 (82) 06:48 (31) 03:53 (21)                             02:02 (5) Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        02:59 (2) 09:31 (4) 15:04 (4) 18:56 (3) 32:38 (31) 39:26 (31) 43:19 (28)                             45:21 (27)    
28 Roland Bolin Snättringe SK 45:31 04:09 (26) 07:14 (13) 06:06 (19) 05:25 (29) 09:55 (75) 06:58 (33) 03:18 (6)                             02:26 (20) Roland Bolin Snättringe SK
        04:09 (26) 11:23 (15) 17:29 (14) 22:54 (14) 32:49 (34) 39:47 (33) 43:05 (27)                             45:31 (28)    
29 Sigrid Blom Tullinge SK 45:52 04:08 (25) 08:45 (32) 07:41 (42) 06:20 (47) 05:46 (52) 06:08 (15) 04:32 (43)                             02:32 (25) Sigrid Blom Tullinge SK
        04:08 (25) 12:53 (22) 20:34 (29) 26:54 (29) 32:40 (32) 38:48 (26) 43:20 (29)                             45:52 (29)    
30 Göran Rastborg Bromma-Vällingby SOK 46:21 04:25 (33) 08:51 (34) 07:52 (45) 05:37 (34) 05:03 (21) 07:21 (46) 04:22 (37)                             02:50 (41) Göran Rastborg Bromma-Vällingby SOK
        04:25 (33) 13:16 (31) 21:08 (33) 26:45 (27) 31:48 (25) 39:09 (30) 43:31 (31)                             46:21 (30)    
31 Karl-Verner Andersson Snättringe SK 46:33 04:24 (32) 09:41 (44) 07:54 (46) 04:49 (19) 05:12 (31) 07:03 (37) 04:20 (34)                             03:10 (51) Karl-Verner Andersson Snättringe SK
        04:24 (32) 14:05 (39) 21:59 (39) 26:48 (28) 32:00 (27) 39:03 (29) 43:23 (30)                             46:33 (31)    
32 Kristina Hermanson Bromma-Vällingby SOK 46:58 05:19 (53) 08:16 (26) 06:57 (28) 07:03 (57) 04:54 (19) 07:05 (42) 04:38 (51)                             02:46 (33) Kristina Hermanson Bromma-Vällingby SOK
        05:19 (53) 13:35 (35) 20:32 (28) 27:35 (37) 32:29 (29) 39:34 (32) 44:12 (33)                             46:58 (32)    
33 Anna Persson Tullinge SK 47:23 05:10 (50) 08:59 (38) 07:29 (37) 05:34 (32) 05:09 (25) 06:38 (21) 05:06 (62)                             03:18 (56) Anna Persson Tullinge SK
        05:10 (50) 14:09 (40) 21:38 (38) 27:12 (32) 32:21 (28) 38:59 (28) 44:05 (32)                             47:23 (33)    
34 Bo Eklind Klubblös 47:50 05:21 (55) 10:01 (50) 06:57 (28) 04:56 (21) 06:57 (58) 06:42 (27) 03:52 (20)                             03:04 (49) Bo Eklind Klubblös
        05:21 (55) 15:22 (49) 22:19 (42) 27:15 (34) 34:12 (38) 40:54 (35) 44:46 (34)                             47:50 (34)    
35 Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 47:58 03:49 (17) 09:28 (43) 07:26 (36) 09:16 (75) 05:08 (24) 07:21 (46) 03:24 (8)                             02:06 (8) Saga Mård Bromma-Vällingby SOK
        03:49 (17) 13:17 (33) 20:43 (30) 29:59 (45) 35:07 (43) 42:28 (41) 45:52 (38)                             47:58 (35)    
36 Lars-Erik Lindell Väsby OK 48:30 04:28 (37) 08:41 (31) 08:26 (52) 05:59 (42) 05:35 (46) 07:15 (44) 04:36 (47)                             03:30 (62) Lars-Erik Lindell Väsby OK
        04:28 (37) 13:09 (29) 21:35 (37) 27:34 (36) 33:09 (36) 40:24 (34) 45:00 (35)                             48:30 (36)    
37 Gertrud Wilhelmsson Stigfinnarna 48:33 03:55 (18) 12:34 (67) 06:14 (20) 07:12 (59) 04:29 (11) 07:46 (56) 04:01 (25)                             02:22 (18) Gertrud Wilhelmsson Stigfinnarna
        03:55 (18) 16:29 (56) 22:43 (43) 29:55 (44) 34:24 (39) 42:10 (39) 46:11 (39)                             48:33 (37)    
38 Sven Jansson Snättringe SK 48:36 05:45 (61) 09:54 (47) 07:15 (34) 06:48 (54) 05:12 (31) 06:46 (30) 04:08 (27)                             02:48 (37) Sven Jansson Snättringe SK
        05:45 (61) 15:39 (52) 22:54 (44) 29:42 (43) 34:54 (40) 41:40 (37) 45:48 (37)                             48:36 (38)    
39 Carl Lang OK Österåker 48:41 04:58 (48) 09:18 (41) 07:06 (31) 05:43 (35) 05:38 (50) 08:14 (64) 04:34 (45)                             03:10 (51) Carl Lang OK Österåker
        04:58 (48) 14:16 (41) 21:22 (36) 27:05 (30) 32:43 (33) 40:57 (36) 45:31 (36)                             48:41 (39)    
40 Ove Arvidsson OK Södertörn 49:41 05:45 (61) 09:07 (39) 09:00 (64) 06:17 (46) 05:11 (28) 06:56 (32) 04:21 (36)                             03:04 (49) Ove Arvidsson OK Södertörn
        05:45 (61) 14:52 (44) 23:52 (51) 30:09 (47) 35:20 (45) 42:16 (40) 46:37 (40)                             49:41 (40)    
41 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 50:02 04:32 (38) 08:54 (35) 07:54 (46) 05:49 (36) 07:50 (65) 07:04 (39) 04:57 (60)                             03:02 (47) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        04:32 (38) 13:26 (34) 21:20 (35) 27:09 (31) 34:59 (41) 42:03 (38) 47:00 (41)                             50:02 (41)    
42 Gunnel Granqvist Nynäshamns OK 50:07 05:01 (49) 10:37 (54) 08:54 (60) 05:35 (33) 05:11 (28) 07:25 (49) 04:37 (48)                             02:47 (35) Gunnel Granqvist Nynäshamns OK
        05:01 (49) 15:38 (51) 24:32 (55) 30:07 (46) 35:18 (44) 42:43 (43) 47:20 (43)                             50:07 (42)    
43 Jan Brundell 0 50:36 05:39 (59) 08:02 (23) 07:04 (30) 10:11 (76) 04:48 (16) 08:06 (63) 04:01 (25)                             02:45 (32) Jan Brundell 0
        05:39 (59) 13:41 (36) 20:45 (31) 30:56 (52) 35:44 (47) 43:50 (45) 47:51 (45)                             50:36 (43)    
44 Thorsten Höglund Turebergs IF 50:46 04:27 (36) 10:45 (57) 08:33 (53) 05:49 (36) 05:31 (43) 07:37 (53) 04:29 (42)                             03:35 (65) Thorsten Höglund Turebergs IF
        04:27 (36) 15:12 (46) 23:45 (50) 29:34 (42) 35:05 (42) 42:42 (42) 47:11 (42)                             50:46 (44)    
45 Erkki Vesa Söders-Tyresö 51:03 04:35 (40) 11:18 (62) 08:23 (51) 06:34 (51) 05:26 (40) 07:03 (37) 04:15 (30)                             03:29 (61) Erkki Vesa Söders-Tyresö
        04:35 (40) 15:53 (53) 24:16 (54) 30:50 (50) 36:16 (49) 43:19 (44) 47:34 (44)                             51:03 (45)    
46 Kurt Kissling Vaxholms OK 52:03 06:02 (66) 07:56 (21) 06:14 (20) 07:03 (57) 05:35 (46) 12:46 (83) 03:45 (18)                             02:42 (31) Kurt Kissling Vaxholms OK
        06:02 (66) 13:58 (38) 20:12 (27) 27:15 (34) 32:50 (35) 45:36 (49) 49:21 (46)                             52:03 (46)    
47 Allan Vedin Järfälla OK 52:20 04:26 (34) 10:50 (58) 08:01 (48) 05:49 (36) 09:19 (71) 06:41 (25) 04:39 (52)                             02:35 (27) Allan Vedin Järfälla OK
        04:26 (34) 15:16 (48) 23:17 (46) 29:06 (40) 38:25 (52) 45:06 (48) 49:45 (48)                             52:20 (47)    
48 Alf Persson OK Österåker 52:43 05:49 (64) 11:37 (65) 07:12 (33) 06:14 (44) 05:33 (45) 08:20 (65) 04:46 (54)                             03:12 (53) Alf Persson OK Österåker
        05:49 (64) 17:26 (60) 24:38 (56) 30:52 (51) 36:25 (50) 44:45 (46) 49:31 (47)                             52:43 (48)    
49 Yngve Hedberg Snättringe SK 53:23 06:10 (68) 10:02 (51) 07:32 (39) 06:25 (48) 05:47 (53) 09:01 (70) 04:54 (59)                             03:32 (63) Yngve Hedberg Snättringe SK
        06:10 (68) 16:12 (54) 23:44 (49) 30:09 (47) 35:56 (48) 44:57 (47) 49:51 (49)                             53:23 (49)    
50 Tage Eriksson Bromma-Vällingby SOK 54:52 04:56 (46) 09:49 (46) 08:12 (49) 05:22 (28) 05:14 (34) 12:06 (81) 05:00 (61)                             04:13 (77) Tage Eriksson Bromma-Vällingby SOK
        04:56 (46) 14:45 (43) 22:57 (45) 28:19 (39) 33:33 (37) 45:39 (50) 50:39 (50)                             54:52 (50)    
51 Edda Nilsson Stockholmspolisens IF OF 55:37 04:34 (39) 13:18 (70) 08:41 (56) 05:54 (40) 06:20 (54) 07:24 (48) 05:43 (68)                             03:43 (69) Edda Nilsson Stockholmspolisens IF OF
        04:34 (39) 17:52 (61) 26:33 (60) 32:27 (58) 38:47 (53) 46:11 (51) 51:54 (51)                             55:37 (51)    
52 Bengt Åhlander Skogsluffarnas OK 55:39 04:56 (46) 11:16 (61) 09:27 (68) 06:25 (48) 05:41 (51) 09:50 (74) 04:47 (55)                             03:17 (55) Bengt Åhlander Skogsluffarnas OK
        04:56 (46) 16:12 (54) 25:39 (57) 32:04 (55) 37:45 (51) 47:35 (53) 52:22 (52)                             55:39 (52)    
53 Sonja Sundell Sundbybergs IK 56:10 03:56 (19) 08:58 (37) 08:18 (50) 11:22 (78) 09:32 (73) 06:41 (25) 04:34 (45)                             02:49 (40) Sonja Sundell Sundbybergs IK
        03:56 (19) 12:54 (23) 21:12 (34) 32:34 (59) 42:06 (60) 48:47 (58) 53:21 (56)                             56:10 (53)    
54 Sven-åke Svensson Snättringe SK 56:22 07:30 (72) 11:28 (63) 07:51 (43) 04:58 (23) 09:41 (74) 07:04 (39) 04:18 (32)                             03:32 (63) Sven-åke Svensson Snättringe SK
        07:30 (72) 18:58 (65) 26:49 (61) 31:47 (53) 41:28 (57) 48:32 (56) 52:50 (54)                             56:22 (54)    
55 Ewa Arvidsson OK Södertörn 56:29 11:30 (80) 09:21 (42) 08:59 (63) 06:15 (45) 05:10 (27) 06:40 (24) 04:37 (48)                             03:57 (73) Ewa Arvidsson OK Södertörn
        11:30 (80) 20:51 (68) 29:50 (68) 36:05 (60) 41:15 (56) 47:55 (54) 52:32 (53)                             56:29 (55)    
56 Gunnel Junegard OK Södertörn 57:01 11:57 (81) 09:13 (40) 07:32 (39) 08:01 (68) 05:30 (42) 06:39 (22) 04:23 (38)                             03:46 (71) Gunnel Junegard OK Södertörn
        11:57 (81) 21:10 (69) 28:42 (62) 36:43 (64) 42:13 (61) 48:52 (59) 53:15 (55)                             57:01 (56)    
57 Kerstin Pettersson Tullinge SK 57:15 08:06 (75) 10:38 (55) 10:03 (71) 07:43 (67) 05:11 (28) 07:28 (50) 04:48 (56)                             03:18 (56) Kerstin Pettersson Tullinge SK
        08:06 (75) 18:44 (62) 28:47 (63) 36:30 (62) 41:41 (58) 49:09 (60) 53:57 (58)                             57:15 (57)    
58 Sonja Perneby Tullinge SK 57:23 04:51 (44) 10:22 (53) 08:42 (57) 08:18 (71) 07:21 (62) 08:48 (66) 05:36 (66)                             03:25 (59) Sonja Perneby Tullinge SK
        04:51 (44) 15:13 (47) 23:55 (52) 32:13 (57) 39:34 (54) 48:22 (55) 53:58 (59)                             57:23 (58)    
58 Staffan Melinder Tullinge SK 57:23 08:10 (76) 10:42 (56) 10:06 (72) 07:19 (61) 05:28 (41) 07:29 (51) 04:41 (53)                             03:28 (60) Staffan Melinder Tullinge SK
        08:10 (76) 18:52 (63) 28:58 (65) 36:17 (61) 41:45 (59) 49:14 (61) 53:55 (57)                             57:23 (58)    
60 Lars-Erik Perneby Tullinge SK 57:35 04:54 (45) 10:13 (52) 08:50 (58) 08:06 (70) 07:31 (63) 08:59 (69) 05:25 (65)                             03:37 (67) Lars-Erik Perneby Tullinge SK
        04:54 (45) 15:07 (45) 23:57 (53) 32:03 (54) 39:34 (54) 48:33 (57) 53:58 (59)                             57:35 (60)    
61 Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK 58:07 03:19 (8) 11:12 (59) 08:51 (59) 06:59 (56) 05:05 (22) 10:46 (79) 09:07 (83)                             02:48 (37) Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK
        03:19 (8) 14:31 (42) 23:22 (47) 30:21 (49) 35:26 (46) 46:12 (52) 55:19 (61)                             58:07 (61)    
62 Gunnel Balck IFK Enskede 58:57 04:21 (29) 08:47 (33) 09:06 (65) 06:55 (55) 14:50 (84) 07:40 (54) 04:26 (41)                             02:52 (44) Gunnel Balck IFK Enskede
        04:21 (29) 13:08 (27) 22:14 (41) 29:09 (41) 43:59 (63) 51:39 (65) 56:05 (63)                             58:57 (62)    
63 Andris Rozenbachs TK IF 59:13 09:44 (78) 07:36 (17) 06:03 (16) 16:50 (85) 04:18 (9) 06:39 (22) 05:16 (64)                             02:47 (35) Andris Rozenbachs TK IF
        09:44 (78) 17:20 (59) 23:23 (48) 40:13 (69) 44:31 (64) 51:10 (62) 56:26 (64)                             59:13 (63)    
64 Gunvor Granath Nynäshamns OK 59:24 05:13 (51) 11:30 (64) 09:12 (66) 12:37 (80) 05:16 (36) 07:50 (57) 04:23 (38)                             03:23 (58) Gunvor Granath Nynäshamns OK
        05:13 (51) 16:43 (57) 25:55 (59) 38:32 (67) 43:48 (62) 51:38 (63) 56:01 (62)                             59:24 (64)    
65 Margaretha Nylund OK Södertörn 60:59 05:42 (60) 13:13 (68) 11:12 (76) 07:35 (64) 07:35 (64) 07:18 (45) 04:49 (57)                             03:35 (65) Margaretha Nylund OK Södertörn
        05:42 (60) 18:55 (64) 30:07 (69) 37:42 (66) 45:17 (67) 52:35 (66) 57:24 (65)                             60:59 (65)    
66 Erik-Olov Cloth Tullinge SK 61:46 13:55 (83) 09:54 (47) 08:37 (55) 08:02 (69) 05:32 (44) 07:31 (52) 04:37 (48)                             03:38 (68) Erik-Olov Cloth Tullinge SK
        13:55 (83) 23:49 (76) 32:26 (70) 40:28 (71) 46:00 (68) 53:31 (67) 58:08 (66)                             61:46 (66)    
67 Lennart Jansson Klubblös 61:59 04:07 (24) 25:23 (82) 05:57 (14) 04:53 (20) 04:52 (18) 06:26 (19) 07:55 (82)                             02:26 (20) Lennart Jansson Klubblös
        04:07 (24) 29:30 (80) 35:27 (75) 40:20 (70) 45:12 (66) 51:38 (63) 59:33 (67)                             61:59 (67)    
68 Lennart Sjöstål Klubblös 66:30 04:26 (34) 25:27 (83) 08:57 (61) 05:50 (39) 08:04 (66) 07:00 (35) 04:20 (34)                             02:26 (20) Lennart Sjöstål Klubblös
        04:26 (34) 29:53 (81) 38:50 (78) 44:40 (76) 52:44 (74) 59:44 (72) 64:04 (68)                             66:30 (68)    
69 Ulla-Britt Åleberg Attunda OK 68:55 05:15 (52) 16:31 (75) 12:20 (80) 06:39 (53) 10:06 (77) 07:54 (62) 06:06 (71)                             04:04 (74) Ulla-Britt Åleberg Attunda OK
        05:15 (52) 21:46 (71) 34:06 (72) 40:45 (72) 50:51 (71) 58:45 (70) 64:51 (70)                             68:55 (69)    
70 Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 69:04 05:45 (61) 09:41 (44) 13:55 (81) 07:18 (60) 10:37 (80) 09:49 (72) 07:29 (81)                             04:30 (80) Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK
        05:45 (61) 15:26 (50) 29:21 (67) 36:39 (63) 47:16 (69) 57:05 (68) 64:34 (69)                             69:04 (70)    
71 Ulla-Britta Hall Järla Orientering 69:19 06:17 (70) 16:09 (74) 12:10 (79) 06:38 (52) 10:04 (76) 07:52 (59) 06:04 (69)                             04:05 (75) Ulla-Britta Hall Järla Orientering
        06:17 (70) 22:26 (73) 34:36 (73) 41:14 (73) 51:18 (73) 59:10 (71) 65:14 (71)                             69:19 (71)    
72 Key Lindell OK Södertörn 71:34 09:41 (77) 12:26 (66) 10:19 (73) 07:29 (62) 10:36 (79) 09:50 (74) 07:02 (75)                             04:11 (76) Key Lindell OK Södertörn
        09:41 (77) 22:07 (72) 32:26 (70) 39:55 (68) 50:31 (70) 60:21 (73) 67:23 (72)                             71:34 (72)    
73 Hans Svensson Skogsluffarna 72:08 04:39 (41) 21:01 (80) 11:31 (77) 05:27 (30) 08:15 (70) 07:04 (39) 11:08 (84)                             03:03 (48) Hans Svensson Skogsluffarna
        04:39 (41) 25:40 (77) 37:11 (76) 42:38 (74) 50:53 (72) 57:57 (69) 69:05 (73)                             72:08 (73)    
74 Thomas Svedin Bromma-Vällingby SOK 73:33 08:03 (74) 26:43 (84) 07:18 (35) 08:37 (73) 05:21 (39) 10:33 (78) 04:18 (32)                             02:40 (30) Thomas Svedin Bromma-Vällingby SOK
        08:03 (74) 34:46 (82) 42:04 (80) 50:41 (80) 56:02 (76) 66:35 (77) 70:53 (76)                             73:33 (74)    
75 Britt-Marie Skog Skogsluffarnas OK 74:01 08:00 (73) 19:47 (79) 10:46 (74) 09:09 (74) 07:05 (60) 09:36 (71) 05:42 (67)                             03:56 (72) Britt-Marie Skog Skogsluffarnas OK
        08:00 (73) 27:47 (78) 38:33 (77) 47:42 (77) 54:47 (75) 64:23 (74) 70:05 (74)                             74:01 (75)    
76 Mats Halvarez Klubblös 74:24 05:23 (56) 14:01 (71) 09:52 (70) 07:41 (65) 08:12 (69) 20:21 (85) 05:11 (63)                             03:43 (69) Mats Halvarez Klubblös
        05:23 (56) 19:24 (66) 29:16 (66) 36:57 (65) 45:09 (65) 65:30 (76) 70:41 (75)                             74:24 (76)    
77 Birgitta Westergren Täby OK 75:55 10:10 (79) 13:13 (68) 11:45 (78) 14:47 (83) 06:24 (55) 08:56 (68) 06:21 (73)                             04:19 (78) Birgitta Westergren Täby OK
        10:10 (79) 23:23 (74) 35:08 (74) 49:55 (78) 56:19 (77) 65:15 (75) 71:36 (77)                             75:55 (77)    
78 Lena Holm Nynäshamns OK 78:05 05:23 (56) 14:04 (72) 09:30 (69) 14:55 (84) 12:46 (81) 10:01 (77) 06:04 (69)                             05:22 (82) Lena Holm Nynäshamns OK
        05:23 (56) 19:27 (67) 28:57 (64) 43:52 (75) 56:38 (78) 66:39 (78) 72:43 (78)                             78:05 (78)    
79 Lars Nordin Solna OK 85:19 05:19 (53) 31:27 (85) 16:14 (83) 05:06 (26) 08:04 (66) 08:54 (67) 07:25 (80)                             02:50 (42) Lars Nordin Solna OK
        05:19 (53) 36:46 (83) 53:00 (84) 58:06 (82) 66:10 (82) 75:04 (81) 82:29 (80)                             85:19 (79)    
80 Solveig Spångberg IFK Lidingös Skid o OK 85:42 06:07 (67) 17:21 (77) 15:58 (82) 11:07 (77) 10:08 (78) 12:09 (82) 07:24 (79)                             05:28 (83) Solveig Spångberg IFK Lidingös Skid o OK
        06:07 (67) 23:28 (75) 39:26 (79) 50:33 (79) 60:41 (79) 72:50 (80) 80:14 (79)                             85:42 (80)    
81 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 85:56 24:40 (85) 23:01 (81) 08:36 (54) 07:33 (63) 06:59 (59) 06:26 (19) 06:35 (74)                             02:06 (9) Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK
        24:40 (85) 47:41 (85) 56:17 (85) 63:50 (85) 70:49 (84) 77:15 (82) 83:50 (81)                             85:56 (81)    
82 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 89:55 18:38 (84) 18:29 (78) 11:03 (75) 08:24 (72) 08:04 (66) 14:40 (84) 06:15 (72)                             04:22 (79) Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        18:38 (84) 37:07 (84) 48:10 (82) 56:34 (81) 64:38 (81) 79:18 (83) 85:33 (82)                             89:55 (82)    
83 Lennart Westergren Söders-Tyresö 92:27 05:35 (58) 11:14 (60) 08:57 (61) 06:26 (50) 28:48 (85) 09:49 (72) 16:05 (85)                             05:33 (84) Lennart Westergren Söders-Tyresö
        05:35 (58) 16:49 (58) 25:46 (58) 32:12 (56) 61:00 (80) 70:49 (79) 86:54 (83)                             92:27 (83)    
84 Kerstin Skoog Tumba-Mälarhöjden OK 94:23 12:05 (82) 17:06 (76) 19:18 (84) 12:52 (81) 09:26 (72) 09:56 (76) 07:05 (76)                             06:35 (85) Kerstin Skoog Tumba-Mälarhöjden OK
        12:05 (82) 29:11 (79) 48:29 (83) 61:21 (84) 70:47 (83) 80:43 (84) 87:48 (84)                             94:23 (84)    
85 Hans Lindskog Skogsluffarnas OK 96:14 06:27 (71) 15:00 (73) 23:28 (85) 13:21 (82) 13:48 (83) 11:59 (80) 07:14 (77)                             04:57 (81) Hans Lindskog Skogsluffarnas OK
        06:27 (71) 21:27 (70) 44:55 (81) 58:16 (83) 72:04 (85) 84:03 (85) 91:17 (85)                             96:14 (85)    
- Staffan Gantelius Vallentuna-Össeby OL 38:11 03:19   07:26   06:11   04:57   10:44   03:29                                   02:05   Staffan Gantelius Vallentuna-Össeby OL
        03:19   10:45   16:56   21:53   32:37   36:06                                   38:11      
- Arthur Eriksson Hammarby IF OF 302:25 20:36   04:50                                                   276:59   Arthur Eriksson Hammarby IF OF
        20:36   25:26                                                   302:25      
- Ann-Mari Moberg Solna OK 388:19 08:44   35:39   19:46                                               324:10   Ann-Mari Moberg Solna OK
        08:44   44:23   64:09                                               388:19      
- Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 441:27                                                         441:27   Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK
                                                                441:27      
- Sören Andersson Centrum OK 997:55 02:51   04:36   04:18   03:51   03:34   04:41                                   974:04   Sören Andersson Centrum OK
        02:51   07:27   11:45   15:36