Sträcktider Luffarligan Upplands Väsby, Runby                                                                                
  2015-10-28 Svarta tider är sträcktider                                                                                    
    Blå tider är från start                                                                                          
    Röda siffror är bästa sträck-/total-tid                                                                                          
                                                                                               
Plac Bana A - 5,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   --18   --19   --20   Mål   Bana A - 5,5 km Klubb
1 Johan Lindqvist Täby OK 42:44 02:52 (1) 02:02 (4) 01:08 (1) 02:17 (1) 01:31 (1) 02:38 (16) 01:38 (7) 02:12 (1) 01:58 (1) 01:52 (1) 01:35 (1) 03:01 (2) 01:56 (2) 01:39 (3) 01:51 (2) 01:32 (2) 02:08 (5) 03:01 (2) 03:01 (3) 02:07 (5) 00:45 (4) Johan Lindqvist Täby OK
        02:52 (1) 04:54 (1) 06:02 (1) 08:19 (1) 09:50 (1) 12:28 (1) 14:06 (1) 16:18 (1) 18:16 (1) 20:08 (1) 21:43 (1) 24:44 (1) 26:40 (1) 28:19 (1) 30:10 (1) 31:42 (1) 33:50 (1) 36:51 (1) 39:52 (1) 41:59 (1) 42:44 (1)    
2 Peter Andersson Söders-Tyresö 45:29 03:29 (2) 02:34 (11) 01:29 (5) 02:51 (10) 01:47 (4) 01:38 (1) 01:18 (1) 02:28 (3) 02:08 (3) 02:39 (12) 01:47 (4) 03:19 (5) 02:04 (5) 01:37 (2) 01:56 (3) 01:42 (5) 01:57 (2) 03:06 (5) 02:54 (1) 01:54 (1) 00:52 (12) Peter Andersson Söders-Tyresö
        03:29 (2) 06:03 (3) 07:32 (3) 10:23 (4) 12:10 (4) 13:48 (2) 15:06 (2) 17:34 (2) 19:42 (2) 22:21 (3) 24:08 (3) 27:27 (3) 29:31 (3) 31:08 (3) 33:04 (3) 34:46 (2) 36:43 (2) 39:49 (2) 42:43 (2) 44:37 (2) 45:29 (2)    
3 Fredrik Persson Domnarvets GOIF 46:17 03:48 (4) 01:47 (2) 01:35 (10) 02:40 (5) 01:54 (5) 02:09 (10) 01:23 (2) 02:23 (2) 02:16 (5) 01:57 (2) 01:53 (5) 03:15 (3) 02:07 (6) 01:47 (4) 02:08 (8) 01:48 (6) 02:10 (6) 03:11 (7) 03:21 (7) 01:56 (2) 00:49 (7) Fredrik Persson Domnarvets GOIF
        03:48 (4) 05:35 (2) 07:10 (2) 09:50 (2) 11:44 (2) 13:53 (3) 15:16 (3) 17:39 (3) 19:55 (3) 21:52 (2) 23:45 (2) 27:00 (2) 29:07 (2) 30:54 (2) 33:02 (2) 34:50 (3) 37:00 (3) 40:11 (3) 43:32 (4) 45:28 (3) 46:17 (3)    
4 Nick Barrable OK Ravinen 46:19 04:40 (10) 01:39 (1) 01:33 (8) 02:26 (3) 01:35 (2) 02:19 (13) 01:32 (4) 03:03 (12) 01:58 (1) 03:05 (13) 01:39 (2) 02:59 (1) 01:55 (1) 01:56 (8) 01:58 (4) 01:29 (1) 01:52 (1) 02:49 (1) 02:58 (2) 02:08 (7) 00:46 (6) Nick Barrable OK Ravinen
        04:40 (10) 06:19 (5) 07:52 (4) 10:18 (3) 11:53 (3) 14:12 (4) 15:44 (4) 18:47 (4) 20:45 (4) 23:50 (4) 25:29 (4) 28:28 (4) 30:23 (4) 32:19 (4) 34:17 (4) 35:46 (4) 37:38 (4) 40:27 (4) 43:25 (3) 45:33 (4) 46:19 (4)    
5 Jan Hessel TK IF 51:48 05:22 (16) 01:50 (3) 01:39 (11) 02:44 (6) 03:49 (16) 01:52 (3) 01:37 (6) 02:30 (4) 02:21 (6) 02:17 (6) 02:10 (13) 03:26 (6) 02:53 (11) 01:53 (7) 02:09 (9) 01:35 (3) 02:43 (12) 03:06 (5) 03:13 (4) 02:02 (4) 00:37 (1) Jan Hessel TK IF
        05:22 (16) 07:12 (10) 08:51 (8) 11:35 (8) 15:24 (11) 17:16 (10) 18:53 (9) 21:23 (7) 23:44 (6) 26:01 (6) 28:11 (7) 31:37 (6) 34:30 (7) 36:23 (7) 38:32 (6) 40:07 (6) 42:50 (6) 45:56 (6) 49:09 (5) 51:11 (5) 51:48 (5)    
6 Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF 52:49 04:52 (11) 02:15 (6) 01:33 (8) 02:35 (4) 02:16 (9) 01:57 (5) 01:39 (8) 02:49 (8) 02:28 (7) 02:12 (4) 02:06 (11) 03:42 (9) 02:27 (8) 02:03 (9) 02:04 (6) 02:15 (14) 02:31 (10) 03:12 (8) 04:16 (13) 02:46 (14) 00:51 (9) Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF
        04:52 (11) 07:07 (8) 08:40 (6) 11:15 (5) 13:31 (6) 15:28 (6) 17:07 (5) 19:56 (5) 22:24 (5) 24:36 (5) 26:42 (5) 30:24 (5) 32:51 (5) 34:54 (5) 36:58 (5) 39:13 (5) 41:44 (5) 44:56 (5) 49:12 (6) 51:58 (6) 52:49 (6)    
7 Johan Forsstedt Söders-Tyresö 53:03 05:08 (14) 02:22 (7) 01:32 (6) 02:20 (2) 01:44 (3) 02:18 (12) 02:16 (15) 04:51 (17) 02:35 (10) 02:27 (9) 02:55 (17) 04:15 (14) 02:00 (4) 01:35 (1) 01:47 (1) 01:57 (9) 02:07 (4) 03:05 (3) 03:15 (6) 01:56 (2) 00:38 (2) Johan Forsstedt Söders-Tyresö
        05:08 (14) 07:30 (11) 09:02 (10) 11:22 (7) 13:06 (5) 15:24 (5) 17:40 (6) 22:31 (12) 25:06 (10) 27:33 (10) 30:28 (10) 34:43 (10) 36:43 (10) 38:18 (8) 40:05 (8) 42:02 (8) 44:09 (9) 47:14 (9) 50:29 (8) 52:25 (7) 53:03 (7)    
8 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 53:50 05:00 (13) 02:31 (10) 01:43 (12) 02:45 (7) 02:12 (8) 02:14 (11) 01:40 (9) 02:57 (11) 02:50 (11) 02:22 (8) 01:56 (6) 03:40 (8) 02:18 (7) 02:07 (10) 02:39 (15) 01:48 (6) 02:26 (9) 03:57 (14) 03:53 (11) 02:07 (5) 00:45 (4) Lars Forsstedt Söders-Tyresö
        05:00 (13) 07:31 (12) 09:14 (11) 11:59 (10) 14:11 (8) 16:25 (8) 18:05 (8) 21:02 (6) 23:52 (7) 26:14 (7) 28:10 (6) 31:50 (7) 34:08 (6) 36:15 (6) 38:54 (7) 40:42 (7) 43:08 (7) 47:05 (7) 50:58 (9) 53:05 (8) 53:50 (8)    
9 Anders Brinkman Vandrarringen 53:55 03:50 (6) 08:37 (17) 01:25 (2) 03:01 (12) 02:38 (12) 01:52 (3) 01:27 (3) 02:41 (6) 02:13 (4) 02:06 (3) 01:39 (2) 03:15 (3) 01:57 (3) 01:49 (5) 02:01 (5) 01:39 (4) 01:58 (3) 03:05 (3) 03:13 (4) 02:46 (14) 00:43 (3) Anders Brinkman Vandrarringen
        03:50 (6) 12:27 (16) 13:52 (16) 16:53 (16) 19:31 (16) 21:23 (16) 22:50 (16) 25:31 (14) 27:44 (14) 29:50 (13) 31:29 (13) 34:44 (11) 36:41 (9) 38:30 (9) 40:31 (9) 42:10 (9) 44:08 (8) 47:13 (8) 50:26 (7) 53:12 (9) 53:55 (9)    
10 Janne Nilsson Centrum OK 55:55 03:39 (3) 02:42 (12) 02:23 (16) 03:02 (13) 02:08 (6) 02:03 (9) 02:06 (13) 03:22 (14) 02:34 (9) 02:15 (5) 02:41 (16) 04:11 (13) 02:44 (10) 02:50 (14) 02:24 (12) 01:51 (8) 02:25 (8) 03:42 (11) 03:43 (10) 02:17 (9) 00:53 (13) Janne Nilsson Centrum OK
        03:39 (3) 06:21 (6) 08:44 (7) 11:46 (9) 13:54 (7) 15:57 (7) 18:03 (7) 21:25 (8) 23:59 (8) 26:14 (7) 28:55 (8) 33:06 (8) 35:50 (8) 38:40 (10) 41:04 (10) 42:55 (10) 45:20 (10) 49:02 (10) 52:45 (10) 55:02 (10) 55:55 (10)    
11 Per Lind Järfälla OK 57:57 04:00 (7) 06:13 (15) 01:32 (6) 03:37 (16) 02:09 (7) 01:57 (5) 01:46 (10) 02:36 (5) 02:53 (12) 03:38 (15) 02:01 (8) 03:27 (7) 02:37 (9) 02:35 (13) 02:04 (6) 02:02 (12) 02:23 (7) 03:32 (9) 03:34 (9) 02:32 (12) 00:49 (7) Per Lind Järfälla OK
        04:00 (7) 10:13 (15) 11:45 (15) 15:22 (15) 17:31 (14) 19:28 (14) 21:14 (13) 23:50 (13) 26:43 (12) 30:21 (14) 32:22 (14) 35:49 (14) 38:26 (13) 41:01 (13) 43:05 (12) 45:07 (12) 47:30 (11) 51:02 (11) 54:36 (11) 57:08 (11) 57:57 (11)    
12 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 58:44 03:49 (5) 02:22 (7) 01:59 (15) 03:09 (14) 03:27 (15) 01:50 (2) 02:29 (16) 03:23 (15) 03:53 (14) 02:33 (10) 02:05 (10) 03:45 (10) 03:04 (12) 02:10 (11) 02:21 (11) 01:57 (9) 03:21 (16) 03:41 (10) 04:00 (12) 02:29 (11) 00:57 (16) Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF
        03:49 (5) 06:11 (4) 08:10 (5) 11:19 (6) 14:46 (9) 16:36 (9) 19:05 (10) 22:28 (10) 26:21 (11) 28:54 (11) 30:59 (11) 34:44 (11) 37:48 (12) 39:58 (11) 42:19 (11) 44:16 (11) 47:37 (12) 51:18 (12) 55:18 (12) 57:47 (12) 58:44 (12)    
13 Christian Olsson OK Ravinen 60:32 06:00 (17) 02:23 (9) 01:28 (4) 02:48 (9) 02:22 (10) 02:36 (15) 01:58 (12) 02:44 (7) 02:33 (8) 02:34 (11) 02:00 (7) 04:04 (12) 03:26 (16) 03:57 (17) 02:18 (10) 02:12 (13) 03:33 (17) 04:06 (15) 04:25 (16) 02:14 (8) 00:51 (10) Christian Olsson OK Ravinen
        06:00 (17) 08:23 (14) 09:51 (12) 12:39 (12) 15:01 (10) 17:37 (11) 19:35 (11) 22:19 (9) 24:52 (9) 27:26 (9) 29:26 (9) 33:30 (9) 36:56 (11) 40:53 (12) 43:11 (13) 45:23 (13) 48:56 (13) 53:02 (13) 57:27 (13) 59:41 (13) 60:32 (13)    
14 Leif Åkerblom OK Österåker 63:47 04:25 (9) 02:07 (5) 03:37 (17) 02:57 (11) 02:25 (11) 02:32 (14) 01:33 (5) 02:54 (10) 04:31 (15) 02:19 (7) 02:04 (9) 04:23 (15) 06:04 (17) 01:49 (5) 02:57 (16) 02:21 (15) 02:37 (11) 03:52 (13) 04:21 (14) 02:54 (17) 01:05 (17) Leif Åkerblom OK Österåker
        04:25 (9) 06:32 (7) 10:09 (14) 13:06 (13) 15:31 (12) 18:03 (12) 19:36 (12) 22:30 (11) 27:01 (13) 29:20 (12) 31:24 (12) 35:47 (13) 41:51 (14) 43:40 (14) 46:37 (14) 48:58 (14) 51:35 (14) 55:27 (14) 59:48 (14) 62:42 (14) 63:47 (14)    
15 Mats Johansson Södertälje-Nykvarn OF 65:54 05:16 (15) 07:59 (16) 01:25 (2) 02:46 (8) 02:48 (14) 02:02 (8) 02:10 (14) 02:52 (9) 03:49 (13) 04:02 (17) 02:09 (12) 03:54 (11) 03:11 (14) 03:25 (16) 02:25 (13) 01:58 (11) 03:20 (15) 03:47 (12) 03:21 (7) 02:21 (10) 00:54 (15) Mats Johansson Södertälje-Nykvarn OF
        05:16 (15) 13:15 (17) 14:40 (17) 17:26 (17) 20:14 (17) 22:16 (17) 24:26 (17) 27:18 (17) 31:07 (16) 35:09 (16) 37:18 (16) 41:12 (15) 44:23 (15) 47:48 (15) 50:13 (15) 52:11 (15) 55:31 (15) 59:18 (15) 62:39 (15) 65:00 (15) 65:54 (15)    
16 Harald Bauer IFK Lidingö SOK 68:02 04:02 (8) 03:06 (13) 01:49 (13) 03:35 (15) 06:19 (17) 02:01 (7) 01:55 (11) 03:16 (13) 05:57 (17) 03:32 (14) 02:35 (15) 04:38 (16) 03:23 (15) 02:11 (12) 02:30 (14) 02:21 (15) 02:47 (13) 04:08 (16) 04:24 (15) 02:40 (13) 00:53 (13) Harald Bauer IFK Lidingö SOK
        04:02 (8) 07:08 (9) 08:57 (9) 12:32 (11) 18:51 (15) 20:52 (15) 22:47 (15) 26:03 (16) 32:00 (17) 35:32 (17) 38:07 (17) 42:45 (17) 46:08 (17) 48:19 (16) 50:49 (16) 53:10 (16) 55:57 (16) 60:05 (16) 64:29 (16) 67:09 (16) 68:02 (16)    
17 Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 72:37 04:52 (11) 03:24 (14) 01:49 (13) 03:40 (17) 02:41 (13) 02:40 (17) 02:38 (17) 04:05 (16) 04:36 (16) 03:44 (16) 02:25 (14) 06:01 (17) 03:10 (13) 03:07 (15) 04:43 (17) 02:47 (17) 03:18 (14) 04:30 (17) 04:43 (17) 02:53 (16) 00:51 (9) Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:52 (11) 08:16 (13) 10:05 (13) 13:45 (14) 16:26 (13) 19:06 (13) 21:44 (14) 25:49 (15) 30:25 (15) 34:09 (15) 36:34 (15) 42:35 (16) 45:45 (16) 48:52 (17) 53:35 (17) 56:22 (17) 59:40 (17) 64:10 (17) 68:53 (17) 71:46 (17) 72:37 (17)    
- Tommy Holmér Väsby OK 38:46 03:19   01:48   01:53   02:40   01:40   01:30   01:33   02:30   03:24   02:14   01:31   03:29   02:00   03:23   03:16   02:00                   00:36   Tommy Holmér Väsby OK
        03:19   05:07   07:00   09:40   11:20   12:50   14:23   16:53   20:17   22:31   24:02   27:31   29:31   32:54   36:10   38:10                   38:46      
- Per-Johan Vikfors OK Österåker 66:10 05:03   05:01   02:22   03:53   02:19   02:12   01:46   03:25   04:35   04:16   02:26   04:16   03:20   02:27   02:45   02:13   03:01   03:47   03:36   02:29   00:58   Per-Johan Vikfors OK Österåker
        05:03   10:04   12:26   16:19   18:38   20:50   22:36   26:01   30:36   34:52   37:18   41:34   44:54   47:21   50:06   52:19   55:20   59:07   62:43   65:12   66:10      
                                                                                               
                                                                                               
Plac Bana B - 4,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16                   Mål   Bana B - 4,5 km Klubb
1 Tommy Lindberg Haninge SOK 46:23 02:28 (1) 04:24 (13) 01:52 (1) 02:13 (1) 01:47 (1) 02:18 (3) 02:04 (1) 04:53 (11) 03:09 (8) 02:33 (9) 02:39 (6) 02:06 (5) 03:12 (11) 03:38 (2) 03:49 (1) 02:32 (2)                 00:46 (1) Tommy Lindberg Haninge SOK
        02:28 (1) 06:52 (6) 08:44 (3) 10:57 (2) 12:44 (1) 15:02 (1) 17:06 (1) 21:59 (1) 25:08 (2) 27:41 (1) 30:20 (1) 32:26 (1) 35:38 (2) 39:16 (2) 43:05 (1) 45:37 (1)                 46:23 (1)    
2 Dan Klang Haninge SOK 47:03 02:45 (5) 03:09 (1) 02:49 (15) 02:38 (14) 02:36 (17) 02:14 (1) 02:23 (6) 04:25 (5) 03:02 (7) 02:24 (5) 02:15 (2) 02:05 (3) 02:52 (4) 03:36 (1) 04:08 (5) 02:40 (6)                 01:02 (13) Dan Klang Haninge SOK
        02:45 (5) 05:54 (1) 08:43 (2) 11:21 (3) 13:57 (3) 16:11 (3) 18:34 (3) 22:59 (3) 26:01 (3) 28:25 (3) 30:40 (2) 32:45 (2) 35:37 (1) 39:13 (1) 43:21 (2) 46:01 (2)                 47:03 (2)    
3 Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL 48:49 02:40 (3) 03:54 (6) 03:03 (20) 04:36 (30) 02:19 (9) 02:24 (7) 02:15 (2) 04:12 (1) 02:39 (2) 02:13 (1) 02:23 (4) 01:59 (1) 02:49 (2) 03:45 (4) 04:07 (4) 02:34 (3)                 00:57 (7) Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL
        02:40 (3) 06:34 (3) 09:37 (5) 14:13 (18) 16:32 (14) 18:56 (13) 21:11 (12) 25:23 (10) 28:02 (7) 30:15 (6) 32:38 (5) 34:37 (4) 37:26 (4) 41:11 (4) 45:18 (4) 47:52 (3)                 48:49 (3)    
4 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 49:28 02:37 (2) 03:30 (2) 02:18 (2) 02:22 (2) 02:07 (5) 02:23 (5) 02:32 (13) 04:24 (4) 02:46 (4) 03:02 (20) 03:04 (20) 02:10 (6) 02:58 (8) 03:55 (6) 05:06 (18) 03:02 (16)                 01:12 (27) Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:37 (2) 06:07 (2) 08:25 (1) 10:47 (1) 12:54 (2) 15:17 (2) 17:49 (2) 22:13 (2) 24:59 (1) 28:01 (2) 31:05 (3) 33:15 (3) 36:13 (3) 40:08 (3) 45:14 (3) 48:16 (4)                 49:28 (4)    
5 Jan Lindgren OK Södertörn 49:45 03:25 (20) 04:05 (8) 02:18 (2) 02:25 (9) 02:17 (8) 02:25 (9) 02:22 (5) 04:47 (10) 03:13 (11) 02:47 (15) 02:34 (5) 01:59 (1) 03:53 (24) 03:40 (3) 03:56 (2) 02:38 (4)                 01:01 (12) Jan Lindgren OK Södertörn
        03:25 (20) 07:30 (9) 09:48 (7) 12:13 (7) 14:30 (4) 16:55 (5) 19:17 (4) 24:04 (4) 27:17 (5) 30:04 (5) 32:38 (5) 34:37 (4) 38:30 (7) 42:10 (6) 46:06 (5) 48:44 (5)                 49:45 (5)    
6 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 50:19 03:07 (15) 04:27 (15) 02:36 (10) 02:42 (15) 02:15 (6) 02:28 (10) 02:28 (10) 04:17 (2) 02:45 (3) 02:47 (15) 02:41 (7) 02:16 (7) 03:00 (9) 04:14 (10) 04:24 (9) 02:46 (9)                 01:06 (21) Leif Strandberg Gustavsbergs OK
        03:07 (15) 07:34 (11) 10:10 (10) 12:52 (10) 15:07 (8) 17:35 (10) 20:03 (8) 24:20 (5) 27:05 (4) 29:52 (4) 32:33 (4) 34:49 (6) 37:49 (5) 42:03 (5) 46:27 (6) 49:13 (6)                 50:19 (6)    
7 Willy Ljungdell Täby OK 50:58 02:53 (10) 05:09 (21) 02:18 (2) 02:24 (5) 02:23 (11) 02:17 (2) 02:18 (3) 04:42 (8) 03:39 (22) 03:46 (29) 02:10 (1) 02:05 (3) 02:48 (1) 04:22 (13) 03:57 (3) 02:52 (10)                 00:55 (4) Willy Ljungdell Täby OK
        02:53 (10) 08:02 (17) 10:20 (12) 12:44 (8) 15:07 (8) 17:24 (7) 19:42 (5) 24:24 (6) 28:03 (8) 31:49 (11) 33:59 (9) 36:04 (8) 38:52 (8) 43:14 (9) 47:11 (7) 50:03 (7)                 50:58 (7)    
8 Leif Nordin Turebergs IF 51:15 02:52 (8) 05:38 (27) 02:21 (5) 02:24 (5) 02:01 (3) 02:29 (11) 02:27 (9) 04:31 (6) 03:20 (13) 02:44 (14) 02:48 (9) 02:36 (15) 02:55 (5) 03:58 (7) 04:12 (7) 02:53 (11)                 01:06 (21) Leif Nordin Turebergs IF
        02:52 (8) 08:30 (21) 10:51 (17) 13:15 (13) 15:16 (12) 17:45 (11) 20:12 (9) 24:43 (8) 28:03 (8) 30:47 (8) 33:35 (8) 36:11 (9) 39:06 (9) 43:04 (8) 47:16 (8) 50:09 (8)                 51:15 (8)    
9 Urban Boström Solna OK 51:24 02:51 (7) 03:58 (7) 02:51 (16) 02:26 (10) 02:26 (13) 02:22 (4) 03:35 (28) 04:59 (12) 03:15 (12) 02:29 (7) 03:11 (21) 02:33 (13) 02:51 (3) 03:58 (7) 04:13 (8) 02:30 (1)                 00:56 (5) Urban Boström Solna OK
        02:51 (7) 06:49 (4) 09:40 (6) 12:06 (5) 14:32 (6) 16:54 (4) 20:29 (11) 25:28 (12) 28:43 (11) 31:12 (9) 34:23 (11) 36:56 (10) 39:47 (10) 43:45 (10) 47:58 (10) 50:28 (9)                 51:24 (9)    
10 Christer Andén Södertälje-Nykvarn OF 51:32 03:46 (24) 04:33 (16) 02:25 (8) 02:22 (2) 02:02 (4) 02:24 (7) 02:24 (7) 04:40 (7) 03:25 (17) 02:17 (2) 02:42 (8) 02:23 (9) 02:57 (6) 04:38 (18) 04:55 (14) 02:43 (8)                 00:56 (5) Christer Andén Södertälje-Nykvarn OF
        03:46 (24) 08:19 (20) 10:44 (15) 13:06 (12) 15:08 (11) 17:32 (9) 19:56 (6) 24:36 (7) 28:01 (6) 30:18 (7) 33:00 (7) 35:23 (7) 38:20 (6) 42:58 (7) 47:53 (9) 50:36 (10)                 51:32 (10)    
11 Bernt Eriksson Spårvägens OK 52:48 03:30 (21) 04:26 (14) 04:49 (31) 03:03 (20) 02:16 (7) 02:31 (12) 02:18 (3) 04:19 (3) 02:57 (5) 02:19 (3) 02:20 (3) 02:25 (10) 03:01 (10) 04:06 (9) 04:52 (13) 02:38 (4)                 00:58 (9) Bernt Eriksson Spårvägens OK
        03:30 (21) 07:56 (15) 12:45 (26) 15:48 (25) 18:04 (22) 20:35 (20) 22:53 (18) 27:12 (15) 30:09 (15) 32:28 (13) 34:48 (12) 37:13 (12) 40:14 (11) 44:20 (11) 49:12 (11) 51:50 (11)                 52:48 (11)    
12 Börje Lenas Klubblös 53:47 03:09 (17) 04:48 (18) 03:12 (25) 04:29 (29) 01:49 (2) 02:23 (5) 02:24 (7) 05:09 (16) 02:37 (1) 02:30 (8) 03:03 (19) 02:20 (8) 03:22 (15) 04:16 (12) 04:26 (10) 02:58 (13)                 00:52 (2) Börje Lenas Klubblös
        03:09 (17) 07:57 (16) 11:09 (19) 15:38 (22) 17:27 (19) 19:50 (16) 22:14 (16) 27:23 (17) 30:00 (13) 32:30 (14) 35:33 (14) 37:53 (14) 41:15 (14) 45:31 (13) 49:57 (12) 52:55 (12)                 53:47 (12)    
13 Ronny Hedlund OK Södertörn 55:33 02:59 (12) 03:50 (4) 02:40 (12) 02:35 (13) 02:26 (13) 02:48 (16) 02:59 (24) 05:10 (18) 03:23 (15) 03:04 (22) 02:54 (12) 02:36 (15) 03:36 (20) 05:04 (28) 05:11 (20) 03:08 (19)                 01:10 (26) Ronny Hedlund OK Södertörn
        02:59 (12) 06:49 (4) 09:29 (4) 12:04 (4) 14:30 (4) 17:18 (6) 20:17 (10) 25:27 (11) 28:50 (12) 31:54 (12) 34:48 (12) 37:24 (13) 41:00 (13) 46:04 (14) 51:15 (14) 54:23 (13)                 55:33 (13)    
14 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 56:19 03:35 (22) 03:49 (3) 02:24 (7) 02:24 (5) 02:38 (18) 02:35 (13) 02:37 (15) 05:03 (14) 03:22 (14) 02:56 (17) 02:57 (15) 02:51 (23) 03:23 (17) 04:41 (19) 05:07 (19) 04:54 (30)                 01:03 (15) Stellan Fehrnström Enebybergs IF
        03:35 (22) 07:24 (8) 09:48 (7) 12:12 (6) 14:50 (7) 17:25 (8) 20:02 (7) 25:05 (9) 28:27 (10) 31:23 (10) 34:20 (10) 37:11 (11) 40:34 (12) 45:15 (12) 50:22 (13) 55:16 (14)                 56:19 (14)    
15 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 56:26 02:40 (3) 05:13 (22) 02:36 (10) 02:29 (11) 02:28 (16) 03:44 (29) 02:58 (23) 05:09 (16) 03:30 (20) 02:40 (12) 02:52 (10) 02:31 (12) 03:24 (19) 04:42 (20) 05:12 (21) 03:10 (21)                 01:08 (24) Torbjörn Hellquist Tullinge SK
        02:40 (3) 07:53 (12) 10:29 (13) 12:58 (11) 15:26 (13) 19:10 (14) 22:08 (15) 27:17 (16) 30:47 (17) 33:27 (17) 36:19 (16) 38:50 (16) 42:14 (15) 46:56 (15) 52:08 (15) 55:18 (15)                 56:26 (15)    
16 Göran Larbo Attunda OK 57:43 02:52 (8) 05:16 (23) 03:12 (25) 02:34 (12) 02:42 (19) 02:50 (17) 02:30 (12) 05:07 (15) 03:10 (9) 02:34 (11) 04:43 (30) 02:53 (24) 03:13 (12) 04:45 (21) 05:22 (24) 03:00 (14)                 01:00 (11) Göran Larbo Attunda OK
        02:52 (8) 08:08 (19) 11:20 (20) 13:54 (16) 16:36 (15) 19:26 (15) 21:56 (13) 27:03 (14) 30:13 (16) 32:47 (15) 37:30 (17) 40:23 (17) 43:36 (16) 48:21 (16) 53:43 (16) 56:43 (16)                 57:43 (16)    
17 Anna Blomgren Tullinge SK 59:57 03:07 (14) 05:36 (26) 03:32 (28) 02:52 (18) 02:20 (10) 02:43 (14) 02:40 (18) 05:25 (20) 03:33 (21) 03:45 (28) 02:59 (17) 03:14 (28) 04:35 (29) 04:23 (14) 05:04 (17) 03:04 (18)                 01:05 (19) Anna Blomgren Tullinge SK
        03:07 (14) 08:43 (24) 12:15 (23) 15:07 (21) 17:27 (19) 20:10 (18) 22:50 (17) 28:15 (18) 31:48 (18) 35:33 (18) 38:32 (18) 41:46 (18) 46:21 (18) 50:44 (17) 55:48 (18) 58:52 (17)                 59:57 (17)    
18 Sven Setterqvist OK Södertörn 60:00 03:40 (23) 04:13 (10) 02:54 (17) 05:41 (32) 03:17 (25) 02:57 (19) 03:05 (25) 05:01 (13) 03:26 (18) 03:17 (23) 02:59 (17) 02:45 (18) 03:14 (13) 04:15 (11) 05:12 (21) 03:00 (14)                 01:04 (17) Sven Setterqvist OK Södertörn
        03:40 (23) 07:53 (12) 10:47 (16) 16:28 (26) 19:45 (26) 22:42 (25) 25:47 (25) 30:48 (23) 34:14 (22) 37:31 (23) 40:30 (23) 43:15 (22) 46:29 (21) 50:44 (17) 55:56 (20) 58:56 (18)                 60:00 (18)    
19 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 60:07 03:00 (13) 06:40 (30) 03:03 (20) 02:56 (19) 04:01 (28) 02:50 (17) 02:42 (19) 06:13 (25) 03:12 (10) 02:26 (6) 02:54 (12) 02:47 (19) 03:23 (17) 04:45 (21) 05:02 (16) 03:09 (20)                 01:04 (17) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        03:00 (13) 09:40 (26) 12:43 (25) 15:39 (23) 19:40 (25) 22:30 (24) 25:12 (24) 31:25 (25) 34:37 (24) 37:03 (22) 39:57 (20) 42:44 (20) 46:07 (17) 50:52 (19) 55:54 (19) 59:03 (19)                 60:07 (19)    
20 Leif Mörkfors Järfälla OK 61:02 02:46 (6) 04:08 (9) 03:08 (24) 02:42 (15) 02:23 (11) 03:05 (21) 03:45 (30) 04:46 (9) 03:23 (15) 02:41 (13) 02:54 (12) 02:26 (11) 09:30 (32) 04:30 (16) 04:59 (15) 02:54 (12)                 01:02 (13) Leif Mörkfors Järfälla OK
        02:46 (6) 06:54 (7) 10:02 (9) 12:44 (8) 15:07 (8) 18:12 (12) 21:57 (14) 26:43 (13) 30:06 (14) 32:47 (15) 35:41 (15) 38:07 (15) 47:37 (22) 52:07 (22) 57:06 (21) 00:00 (20)                 61:02 (20)    
21 Bo Winander Järfälla OK 61:16 03:48 (25) 04:18 (11) 03:20 (27) 03:03 (20) 02:59 (21) 03:00 (20) 02:46 (20) 05:17 (19) 04:02 (26) 03:19 (24) 04:00 (26) 02:47 (19) 03:45 (23) 04:34 (17) 04:48 (12) 04:15 (27)                 01:15 (28) Bo Winander Järfälla OK
        03:48 (25) 08:06 (18) 11:26 (21) 14:29 (19) 17:28 (21) 20:28 (19) 23:14 (19) 28:31 (19) 32:33 (19) 35:52 (19) 39:52 (19) 42:39 (19) 46:24 (19) 50:58 (20) 55:46 (17) 60:01 (21)                 61:16 (21)    
22 Kurt Andersson Enebybergs IF 61:46 04:00 (27) 03:53 (5) 02:23 (6) 03:35 (26) 02:56 (20) 03:17 (23) 03:25 (26) 06:15 (26) 03:26 (18) 02:59 (18) 03:50 (25) 02:47 (19) 03:41 (21) 04:45 (21) 06:10 (29) 03:19 (22)                 01:05 (19) Kurt Andersson Enebybergs IF
        04:00 (27) 07:53 (12) 10:16 (11) 13:51 (15) 16:47 (16) 20:04 (17) 23:29 (21) 29:44 (21) 33:10 (20) 36:09 (20) 39:59 (21) 42:46 (21) 46:27 (20) 51:12 (21) 57:22 (22) 60:41 (22)                 61:46 (22)    
23 Sven-Inge Nylund Järfälla OK 63:30 04:10 (28) 09:44 (31) 02:43 (13) 02:23 (4) 06:58 (32) 03:52 (30) 02:37 (15) 05:26 (21) 03:00 (6) 02:33 (9) 02:58 (16) 02:35 (14) 02:57 (6) 03:50 (5) 04:09 (6) 02:41 (7)                 00:54 (3) Sven-Inge Nylund Järfälla OK
        04:10 (28) 13:54 (32) 16:37 (31) 19:00 (30) 25:58 (31) 29:50 (30) 32:27 (30) 37:53 (30) 40:53 (30) 43:26 (28) 46:24 (27) 48:59 (27) 51:56 (27) 55:46 (26) 59:55 (24) 62:36 (23)                 63:30 (23)    
24 Roland Löwgren Spårvägens OK 64:28 02:55 (11) 05:39 (28) 02:30 (9) 02:45 (17) 03:08 (22) 03:42 (28) 02:56 (22) 06:02 (24) 04:04 (27) 03:02 (20) 03:35 (24) 03:19 (29) 05:07 (31) 05:03 (27) 05:40 (27) 04:04 (26)                 00:57 (7) Roland Löwgren Spårvägens OK
        02:55 (11) 08:34 (22) 11:04 (18) 13:49 (14) 16:57 (17) 20:39 (21) 23:35 (22) 29:37 (20) 33:41 (21) 36:43 (21) 40:18 (22) 43:37 (23) 48:44 (23) 53:47 (23) 59:27 (23) 63:31 (24)                 64:28 (24)    
25 Reine Borgström Skogsluffarnas OK 64:51 06:04 (32) 04:34 (17) 02:43 (13) 02:24 (5) 02:26 (13) 02:43 (14) 02:28 (10) 07:22 (28) 03:39 (22) 03:36 (27) 07:04 (32) 02:56 (25) 03:21 (14) 04:25 (15) 04:35 (11) 03:22 (23)                 01:09 (25) Reine Borgström Skogsluffarnas OK
        06:04 (32) 10:38 (28) 13:21 (28) 15:45 (24) 18:11 (23) 20:54 (23) 23:22 (20) 30:44 (22) 34:23 (23) 37:59 (24) 45:03 (26) 47:59 (26) 51:20 (26) 55:45 (25) 60:20 (25) 63:42 (25)                 64:51 (25)    
26 Martin Eriksson OK Södertörn 66:49 03:15 (19) 05:22 (24) 03:02 (19) 03:22 (24) 03:50 (27) 04:36 (32) 03:37 (29) 05:49 (23) 03:39 (22) 03:49 (30) 03:22 (22) 02:57 (26) 03:43 (22) 05:41 (31) 05:35 (25) 03:48 (24)                 01:22 (30) Martin Eriksson OK Södertörn
        03:15 (19) 08:37 (23) 11:39 (22) 15:01 (20) 18:51 (24) 23:27 (26) 27:04 (27) 32:53 (26) 36:32 (26) 40:21 (26) 43:43 (25) 46:40 (25) 50:23 (24) 56:04 (27) 61:39 (27) 65:27 (26)                 66:49 (26)    
27 Marita Berg Sigtuna OK 67:32 03:14 (18) 04:18 (11) 03:03 (20) 03:35 (26) 03:13 (23) 03:30 (26) 02:55 (21) 07:22 (28) 03:49 (25) 04:03 (32) 04:04 (27) 03:12 (27) 04:22 (28) 04:48 (24) 05:35 (25) 05:23 (32)                 01:06 (21) Marita Berg Sigtuna OK
        03:14 (18) 07:32 (10) 10:35 (14) 14:10 (17) 17:23 (18) 20:53 (22) 23:48 (23) 31:10 (24) 34:59 (25) 39:02 (25) 43:06 (24) 46:18 (24) 50:40 (25) 55:28 (24) 61:03 (26) 66:26 (27)                 67:32 (27)    
28 Eva Elnerud Sigtuna OK 70:46 03:50 (26) 05:33 (25) 03:01 (18) 04:45 (31) 06:18 (31) 03:17 (23) 04:17 (32) 05:37 (22) 04:06 (29) 03:00 (19) 03:31 (23) 02:40 (17) 04:18 (27) 05:01 (25) 06:10 (29) 04:19 (28)                 01:03 (15) Eva Elnerud Sigtuna OK
        03:50 (26) 09:23 (25) 12:24 (24) 17:09 (28) 23:27 (29) 26:44 (29) 31:01 (29) 36:38 (29) 40:44 (29) 43:44 (29) 47:15 (29) 49:55 (28) 54:13 (28) 59:14 (28) 65:24 (28) 69:43 (28)                 70:46 (28)    
29 Magnus Areskoug Enebyberg IF 71:30 03:07 (14) 09:52 (32) 07:07 (32) 03:25 (25) 03:14 (24) 03:37 (27) 02:37 (15) 08:46 (32) 04:05 (28) 02:22 (4) 02:53 (11) 02:48 (22) 03:22 (15) 05:01 (25) 05:12 (21) 03:03 (17)                 00:59 (10) Magnus Areskoug Enebyberg IF
        03:07 (14) 12:59 (31) 20:06 (32) 23:31 (32) 26:45 (32) 30:22 (32) 32:59 (31) 41:45 (31) 45:50 (31) 48:12 (31) 51:05 (31) 53:53 (31) 57:15 (31) 62:16 (31) 67:28 (30) 70:31 (30)                 71:30 (29)    
30 Gunnar Mongård Skogsluffarnas OK 71:36 04:58 (29) 05:06 (20) 03:07 (23) 03:20 (23) 04:20 (29) 03:06 (22) 02:33 (14) 07:30 (30) 04:39 (30) 03:25 (25) 05:01 (31) 03:38 (31) 04:08 (25) 05:34 (30) 05:57 (28) 03:59 (25)                 01:15 (28) Gunnar Mongård Skogsluffarnas OK
        04:58 (29) 10:04 (27) 13:11 (27) 16:31 (27) 20:51 (27) 23:57 (27) 26:30 (26) 34:00 (27) 38:39 (27) 42:04 (27) 47:05 (28) 50:43 (29) 54:51 (29) 60:25 (29) 66:22 (29) 70:21 (29)                 71:36 (30)    
31 Margareta Haraldsson Sigtuna OK 74:34 05:37 (31) 05:01 (19) 03:55 (29) 03:16 (22) 03:39 (26) 03:24 (25) 03:27 (27) 07:11 (27) 05:09 (32) 03:32 (26) 04:18 (28) 03:29 (30) 04:09 (26) 05:13 (29) 06:43 (31) 05:08 (31)                 01:23 (31) Margareta Haraldsson Sigtuna OK
        05:37 (31) 10:38 (28) 14:33 (29) 17:49 (29) 21:28 (28) 24:52 (28) 28:19 (28) 35:30 (28) 40:39 (28) 44:11 (30) 48:29 (30) 51:58 (30) 56:07 (30) 61:20 (30) 68:03 (31) 73:11 (31)                 74:34 (31)    
32 Gustaf Richert Skogsluffarnas OK 87:19 05:10 (30) 06:07 (29) 04:06 (30) 04:00 (28) 06:05 (30) 04:24 (31) 04:02 (31) 08:12 (31) 04:42 (31) 04:02 (31) 04:36 (29) 03:47 (32) 04:56 (30) 06:40 (32) 10:21 (32) 04:35 (29)                 01:34 (32) Gustaf Richert Skogsluffarnas OK
        05:10 (30) 11:17 (30) 15:23 (30) 19:23 (31) 25:28 (30) 29:52 (31) 33:54 (32) 42:06 (32) 46:48 (32) 50:50 (32) 55:26 (32) 59:13 (32) 64:09 (32) 70:49 (32) 81:10 (32) 85:45 (32)                 87:19 (32)    
                                                                                               
                                                                                               
Plac Bana C - 3,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11                                       Mål   Bana C - 3,5 km Klubb
1 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 34:53 03:07 (1) 03:36 (3) 02:27 (8) 01:40 (1) 02:21 (2) 02:19 (2) 04:30 (4) 02:42 (1) 04:10 (4) 04:25 (3) 02:48 (5)                                     00:48 (1) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:07 (1) 06:43 (1) 09:10 (1) 10:50 (1) 13:11 (1) 15:30 (1) 20:00 (1) 22:42 (1) 26:52 (1) 31:17 (1) 34:05 (1)                                     34:53 (1)    
2 Leif Magnusson Skogsluffarnas OK 35:42 03:17 (2) 04:44 (11) 01:57 (1) 02:12 (5) 02:49 (13) 02:10 (1) 04:15 (2) 02:45 (2) 03:56 (2) 04:16 (1) 02:27 (1)                                     00:54 (5) Leif Magnusson Skogsluffarnas OK
        03:17 (2) 08:01 (8) 09:58 (4) 12:10 (3) 14:59 (4) 17:09 (3) 21:24 (3) 24:09 (2) 28:05 (3) 32:21 (2) 34:48 (2)                                     35:42 (2)    
3 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 36:05 03:28 (4) 04:12 (6) 02:06 (3) 02:41 (17) 02:24 (3) 02:30 (6) 04:12 (1) 02:47 (3) 03:34 (1) 04:42 (6) 02:36 (2)                                     00:53 (4) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK
        03:28 (4) 07:40 (4) 09:46 (3) 12:27 (4) 14:51 (3) 17:21 (4) 21:33 (4) 24:20 (3) 27:54 (2) 32:36 (3) 35:12 (3)                                     36:05 (3)    
4 Rune Carlsson Sundbybergs IK 37:12 04:12 (13) 03:32 (1) 02:19 (4) 01:53 (2) 02:10 (1) 02:22 (4) 04:28 (3) 03:24 (10) 03:58 (3) 04:20 (2) 03:45 (30)                                     00:49 (2) Rune Carlsson Sundbybergs IK
        04:12 (13) 07:44 (6) 10:03 (5) 11:56 (2) 14:06 (2) 16:28 (2) 20:56 (2) 24:20 (3) 28:18 (4) 32:38 (4) 36:23 (4)                                     37:12 (4)    
5 Kjell Holmberg OK Södertörn 37:48 03:29 (6) 04:02 (4) 02:47 (15) 02:19 (7) 02:31 (5) 02:26 (5) 04:40 (5) 02:58 (4) 04:13 (5) 04:37 (5) 02:47 (4)                                     00:59 (12) Kjell Holmberg OK Södertörn
        03:29 (6) 07:31 (3) 10:18 (8) 12:37 (5) 15:08 (5) 17:34 (5) 22:14 (5) 25:12 (5) 29:25 (5) 34:02 (5) 36:49 (5)                                     37:48 (5)    
6 Göran Frisk Attunda OK 40:29 03:20 (3) 05:33 (26) 02:25 (7) 02:13 (6) 02:37 (7) 02:36 (7) 05:14 (15) 03:10 (5) 04:35 (6) 04:33 (4) 03:24 (22)                                     00:49 (2) Göran Frisk Attunda OK
        03:20 (3) 08:53 (10) 11:18 (10) 13:31 (8) 16:08 (8) 18:44 (8) 23:58 (8) 27:08 (8) 31:43 (7) 36:16 (6) 39:40 (7)                                     40:29 (6)    
7 Anne-Chr Schunnesson Attunda OK 40:35 03:31 (7) 04:10 (5) 02:33 (13) 02:55 (23) 02:47 (11) 02:21 (3) 04:55 (8) 03:39 (16) 04:46 (9) 05:05 (12) 02:57 (10)                                     00:56 (6) Anne-Chr Schunnesson Attunda OK
        03:31 (7) 07:41 (5) 10:14 (7) 13:09 (7) 15:56 (7) 18:17 (6) 23:12 (6) 26:51 (6) 31:37 (6) 36:42 (8) 39:39 (6)                                     40:35 (7)    
8 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 40:58 03:35 (8) 04:14 (7) 02:24 (5) 02:44 (18) 02:44 (9) 02:58 (23) 04:58 (10) 03:19 (8) 05:02 (19) 04:42 (6) 03:12 (18)                                     01:06 (21) Hans-Erik Persson Sundbybergs IK
        03:35 (8) 07:49 (7) 10:13 (6) 12:57 (6) 15:41 (6) 18:39 (7) 23:37 (7) 26:56 (7) 31:58 (8) 36:40 (7) 39:52 (8)                                     40:58 (8)    
9 Christer Andersson ATG 43:58 04:26 (19) 06:28 (46) 02:58 (20) 02:00 (3) 02:25 (4) 02:49 (16) 05:10 (13) 04:03 (36) 04:46 (9) 04:49 (8) 03:05 (15)                                     00:59 (11) Christer Andersson ATG
        04:26 (19) 10:54 (32) 13:52 (25) 15:52 (16) 18:17 (12) 21:06 (11) 26:16 (11) 30:19 (12) 35:05 (12) 39:54 (10) 42:59 (9)                                     43:58 (9)    
10 Jonas Ernfridsson Hellas Orientering 44:30 04:23 (18) 06:19 (42) 02:24 (5) 02:31 (10) 02:56 (15) 02:41 (11) 05:17 (17) 03:58 (25) 04:44 (8) 05:04 (11) 03:03 (13)                                     01:10 (27) Jonas Ernfridsson Hellas Orientering
        04:23 (18) 10:42 (31) 13:06 (17) 15:37 (13) 18:33 (13) 21:14 (12) 26:31 (12) 30:29 (13) 35:13 (13) 40:17 (11) 43:20 (10)                                     44:30 (10)    
11 Aila Halttunen Haninge SOK 44:38 04:08 (11) 04:52 (13) 03:05 (21) 02:56 (24) 02:58 (16) 03:18 (36) 05:21 (19) 03:15 (7) 04:53 (14) 05:37 (21) 03:18 (21)                                     00:57 (8) Aila Halttunen Haninge SOK
        04:08 (11) 09:00 (11) 12:05 (12) 15:01 (11) 17:59 (11) 21:17 (13) 26:38 (13) 29:53 (11) 34:46 (11) 40:23 (12) 43:41 (11)                                     44:38 (11)    
12 Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL 44:58 03:59 (10) 05:40 (27) 02:32 (11) 02:01 (4) 03:02 (21) 02:46 (14) 05:36 (25) 03:59 (26) 05:10 (22) 05:42 (27) 03:35 (26)                                     00:56 (6) Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL
        03:59 (10) 09:39 (16) 12:11 (13) 14:12 (10) 17:14 (10) 20:00 (10) 25:36 (10) 29:35 (10) 34:45 (10) 40:27 (13) 44:02 (12)                                     44:58 (12)    
13 Anne Lundmark Järfälla OK 45:40 04:38 (20) 05:26 (20) 03:30 (33) 02:31 (10) 02:47 (11) 03:00 (26) 05:15 (16) 03:35 (14) 05:02 (19) 05:21 (13) 03:10 (17)                                     01:25 (47) Anne Lundmark Järfälla OK
        04:38 (20) 10:04 (19) 13:34 (23) 16:05 (18) 18:52 (17) 21:52 (15) 27:07 (14) 30:42 (14) 35:44 (14) 41:05 (14) 44:15 (13)                                     45:40 (13)    
14 Göran Wiström OK Österåker 45:52 06:22 (51) 04:53 (14) 03:27 (32) 02:21 (8) 02:59 (18) 02:45 (12) 05:19 (18) 04:01 (32) 04:50 (13) 05:03 (10) 02:50 (6)                                     01:02 (16) Göran Wiström OK Österåker
        06:22 (51) 11:15 (34) 14:42 (32) 17:03 (22) 20:02 (20) 22:47 (19) 28:06 (18) 32:07 (19) 36:57 (17) 42:00 (16) 44:50 (14)                                     45:52 (14)    
15 Bengt Andersson Söders-Tyresö 46:55 03:44 (9) 03:35 (2) 02:00 (2) 07:06 (64) 04:47 (58) 02:37 (9) 04:45 (6) 03:14 (6) 04:56 (15) 05:34 (18) 03:33 (25)                                     01:04 (18) Bengt Andersson Söders-Tyresö
        03:44 (9) 07:19 (2) 09:19 (2) 16:25 (20) 21:12 (25) 23:49 (23) 28:34 (19) 31:48 (17) 36:44 (16) 42:18 (17) 45:51 (15)                                     46:55 (15)    
16 Börje Pahlén Söders-Tyresö 46:58 03:28 (4) 05:03 (15) 02:31 (10) 02:35 (12) 03:17 (29) 02:59 (24) 05:27 (22) 03:22 (9) 05:24 (32) 05:37 (21) 06:10 (63)                                     01:05 (19) Börje Pahlén Söders-Tyresö
        03:28 (4) 08:31 (9) 11:02 (9) 13:37 (9) 16:54 (9) 19:53 (9) 25:20 (9) 28:42 (9) 34:06 (9) 39:43 (9) 45:53 (16)                                     46:58 (16)    
17 Gunnar Eriksson Järfälla OK 47:28 04:57 (30) 04:25 (10) 02:53 (18) 07:01 (63) 02:40 (8) 02:39 (10) 05:04 (11) 03:50 (21) 04:40 (7) 05:25 (15) 02:55 (9)                                     00:59 (13) Gunnar Eriksson Järfälla OK
        04:57 (30) 09:22 (13) 12:15 (14) 19:16 (36) 21:56 (30) 24:35 (27) 29:39 (23) 33:29 (21) 38:09 (20) 43:34 (20) 46:29 (18)                                     47:28 (17)    
18 Björn Ekblom Skogsluffarnas OK 47:35 04:21 (17) 06:13 (41) 02:47 (15) 02:52 (21) 03:05 (22) 03:10 (34) 05:30 (23) 04:00 (28) 04:59 (18) 05:39 (25) 03:46 (31)                                     01:13 (33) Björn Ekblom Skogsluffarnas OK
        04:21 (17) 10:34 (26) 13:21 (20) 16:13 (19) 19:18 (18) 22:28 (18) 27:58 (17) 31:58 (18) 36:57 (17) 42:36 (18) 46:22 (17)                                     47:35 (18)    
19 Tommy Uvhagen Järfälla OK 47:58 04:15 (14) 06:06 (38) 02:32 (11) 02:45 (19) 03:11 (26) 03:05 (30) 05:38 (27) 03:32 (12) 05:58 (51) 05:59 (35) 03:47 (34)                                     01:10 (27) Tommy Uvhagen Järfälla OK
        04:15 (14) 10:21 (21) 12:53 (16) 15:38 (14) 18:49 (16) 21:54 (16) 27:32 (16) 31:04 (16) 37:02 (19) 43:01 (19) 46:48 (19)                                     47:58 (19)    
20 Sven Olov Johansson Söders-Tyresö 48:18 06:09 (46) 04:17 (8) 02:43 (14) 02:36 (14) 02:59 (18) 02:50 (17) 05:34 (24) 03:50 (21) 05:28 (33) 05:33 (17) 05:03 (56)                                     01:16 (36) Sven Olov Johansson Söders-Tyresö
        06:09 (46) 10:26 (23) 13:09 (18) 15:45 (15) 18:44 (14) 21:34 (14) 27:08 (15) 30:58 (15) 36:26 (15) 41:59 (15) 47:02 (20)                                     48:18 (20)    
21 Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF 48:51 05:08 (36) 05:30 (24) 03:49 (43) 03:27 (34) 03:00 (20) 03:00 (26) 05:08 (12) 04:33 (47) 05:17 (26) 05:44 (30) 03:16 (19)                                     00:59 (13) Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF
        05:08 (36) 10:38 (30) 14:27 (29) 17:54 (26) 20:54 (24) 23:54 (24) 29:02 (21) 33:35 (23) 38:52 (22) 44:36 (22) 47:52 (21)                                     48:51 (21)    
22 Ingemar Lindqvist Snättringe SK 49:08 04:38 (20) 05:27 (21) 05:41 (65) 02:49 (20) 02:49 (13) 02:45 (12) 06:07 (42) 03:34 (13) 05:18 (27) 05:50 (32) 03:03 (13)                                     01:07 (24) Ingemar Lindqvist Snättringe SK
        04:38 (20) 10:05 (20) 15:46 (39) 18:35 (31) 21:24 (26) 24:09 (25) 30:16 (25) 33:50 (24) 39:08 (23) 44:58 (23) 48:01 (22)                                     49:08 (22)    
23 Hans Carlsson Hellas Orientering 49:49 04:58 (31) 06:12 (40) 03:26 (31) 03:04 (27) 03:08 (25) 02:48 (15) 05:57 (37) 03:35 (14) 05:18 (27) 05:28 (16) 04:58 (54)                                     00:57 (8) Hans Carlsson Hellas Orientering
        04:58 (31) 11:10 (33) 14:36 (31) 17:40 (25) 20:48 (23) 23:36 (22) 29:33 (22) 33:08 (20) 38:26 (21) 43:54 (21) 48:52 (23)                                     49:49 (23)    
24 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 50:25 04:08 (11) 05:10 (16) 04:39 (60) 03:26 (33) 02:58 (16) 02:55 (21) 05:44 (30) 04:30 (45) 05:42 (40) 05:49 (31) 04:05 (46)                                     01:19 (41) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:08 (11) 09:18 (12) 13:57 (26) 17:23 (24) 20:21 (21) 23:16 (20) 29:00 (20) 33:30 (22) 39:12 (24) 45:01 (24) 49:06 (24)                                     50:25 (24)    
25 Jan Olof Norén Järla Orientering 50:29 04:45 (25) 05:17 (18) 03:17 (27) 02:37 (15) 03:51 (48) 03:41 (48) 06:31 (48) 04:01 (32) 05:57 (50) 06:23 (43) 02:59 (11)                                     01:10 (27) Jan Olof Norén Järla Orientering
        04:45 (25) 10:02 (18) 13:19 (19) 15:56 (17) 19:47 (19) 23:28 (21) 29:59 (24) 34:00 (25) 39:57 (25) 46:20 (26) 49:19 (25)                                     50:29 (25)    
26 Kerstin Rosengren Attunda OK 51:10 05:02 (34) 06:29 (47) 04:14 (56) 03:29 (36) 03:30 (37) 02:53 (20) 05:12 (14) 03:42 (18) 05:39 (39) 06:29 (46) 03:17 (20)                                     01:14 (34) Kerstin Rosengren Attunda OK
        05:02 (34) 11:31 (37) 15:45 (38) 19:14 (34) 22:44 (33) 25:37 (32) 30:49 (27) 34:31 (26) 40:10 (26) 46:39 (28) 49:56 (26)                                     51:10 (26)    
27 Inger Jansson Nynäshamns OK 51:32 04:50 (27) 05:41 (28) 03:59 (50) 04:12 (48) 03:19 (31) 03:18 (36) 05:41 (28) 04:47 (53) 05:14 (25) 05:21 (13) 03:56 (41)                                     01:14 (34) Inger Jansson Nynäshamns OK
        04:50 (27) 10:31 (25) 14:30 (30) 18:42 (32) 22:01 (31) 25:19 (31) 31:00 (29) 35:47 (31) 41:01 (31) 46:22 (27) 50:18 (28)                                     51:32 (27)    
28 Ove Forsberg Turebergs IF 51:35 04:47 (26) 05:48 (31) 03:40 (37) 03:39 (42) 03:32 (40) 03:36 (45) 05:51 (33) 04:00 (30) 06:02 (53) 06:19 (41) 03:09 (16)                                     01:12 (31) Ove Forsberg Turebergs IF
        04:47 (26) 10:35 (27) 14:15 (28) 17:54 (26) 21:26 (27) 25:02 (28) 30:53 (28) 34:53 (27) 40:55 (29) 47:14 (31) 50:23 (29)                                     51:35 (28)    
29 Leif Berg Sigtuna OK 51:45 04:17 (15) 05:14 (17) 03:18 (28) 02:25 (9) 03:31 (39) 03:31 (41) 08:09 (60) 05:02 (59) 05:13 (24) 05:35 (19) 03:49 (36)                                     01:41 (58) Leif Berg Sigtuna OK
        04:17 (15) 09:31 (15) 12:49 (15) 15:14 (12) 18:45 (15) 22:16 (17) 30:25 (26) 35:27 (30) 40:40 (27) 46:15 (25) 50:04 (27)                                     51:45 (29)    
30 Sven-Erik Widin OK Österåker 51:54 06:28 (52) 05:50 (32) 03:55 (47) 04:01 (45) 03:05 (22) 02:56 (22) 05:22 (20) 04:32 (46) 05:11 (23) 05:50 (32) 03:24 (22)                                     01:20 (42) Sven-Erik Widin OK Österåker
        06:28 (52) 12:18 (44) 16:13 (43) 20:14 (43) 23:19 (40) 26:15 (38) 31:37 (32) 36:09 (33) 41:20 (32) 47:10 (29) 50:34 (30)                                     51:54 (30)    
31 Ulf Nordin Snättringe SK 52:08 04:20 (16) 05:30 (24) 06:31 (67) 03:20 (32) 03:24 (33) 03:08 (32) 06:08 (44) 03:50 (21) 05:19 (30) 05:41 (26) 03:40 (29)                                     01:17 (37) Ulf Nordin Snättringe SK
        04:20 (16) 09:50 (17) 16:21 (46) 19:41 (41) 23:05 (38) 26:13 (37) 32:21 (35) 36:11 (34) 41:30 (33) 47:11 (30) 50:51 (31)                                     52:08 (31)    
32 Björn Stolt OK Ravinen 52:35 07:26 (58) 06:02 (37) 03:07 (22) 02:58 (25) 03:17 (29) 03:00 (26) 07:07 (53) 04:13 (38) 05:04 (21) 05:38 (24) 03:35 (26)                                     01:08 (25) Björn Stolt OK Ravinen
        07:26 (58) 13:28 (53) 16:35 (48) 19:33 (39) 22:50 (35) 25:50 (33) 32:57 (39) 37:10 (38) 42:14 (35) 47:52 (35) 51:27 (33)                                     52:35 (32)    
33 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 52:45 07:55 (61) 06:31 (48) 03:51 (45) 03:15 (29) 04:06 (53) 03:17 (35) 05:41 (28) 03:49 (20) 04:47 (11) 05:37 (21) 02:51 (7)                                     01:05 (19) Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        07:55 (61) 14:26 (59) 18:17 (60) 21:32 (54) 25:38 (51) 28:55 (48) 34:36 (45) 38:25 (43) 43:12 (39) 48:49 (36) 51:40 (36)                                     52:45 (33)    
33 Leif Hermundstad Snättringe SK 52:45 04:43 (23) 05:45 (30) 03:18 (28) 03:03 (26) 03:46 (47) 03:59 (52) 06:36 (49) 04:00 (28) 05:48 (42) 06:32 (48) 03:49 (36)                                     01:26 (49) Leif Hermundstad Snättringe SK
        04:43 (23) 10:28 (24) 13:46 (24) 16:49 (21) 20:35 (22) 24:34 (26) 31:10 (31) 35:10 (28) 40:58 (30) 47:30 (33) 51:19 (32)                                     52:45 (33)    
35 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 52:52 05:38 (41) 06:51 (56) 02:56 (19) 03:09 (28) 03:11 (26) 03:22 (38) 05:56 (36) 04:14 (40) 05:32 (36) 06:36 (49) 04:09 (48)                                     01:18 (40) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        05:38 (41) 12:29 (46) 15:25 (35) 18:34 (30) 21:45 (29) 25:07 (29) 31:03 (30) 35:17 (29) 40:49 (28) 47:25 (32) 51:34 (35)                                     52:52 (35)    
36 Kenneth Berglund Hellas Orientering 53:06 04:43 (23) 08:05 (64) 03:21 (30) 03:32 (39) 03:14 (28) 03:05 (30) 06:02 (39) 04:02 (34) 05:36 (38) 06:01 (36) 03:51 (38)                                     01:34 (55) Kenneth Berglund Hellas Orientering
        04:43 (23) 12:48 (51) 16:09 (41) 19:41 (41) 22:55 (36) 26:00 (35) 32:02 (33) 36:04 (32) 41:40 (34) 47:41 (34) 51:32 (34)                                     53:06 (36)    
37 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 54:29 06:53 (53) 05:54 (33) 04:13 (55) 02:39 (16) 03:05 (22) 03:25 (39) 06:04 (40) 04:11 (37) 06:05 (56) 07:42 (59) 03:01 (12)                                     01:17 (37) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        06:53 (53) 12:47 (50) 17:00 (50) 19:39 (40) 22:44 (33) 26:09 (36) 32:13 (34) 36:24 (35) 42:29 (37) 50:11 (41) 53:12 (37)                                     54:29 (37)    
38 Kristina Klang Haninge SOK 54:40 05:07 (35) 06:47 (54) 03:41 (38) 04:44 (51) 04:02 (52) 04:10 (55) 06:05 (41) 04:22 (41) 04:57 (16) 05:43 (28) 03:56 (41)                                     01:06 (21) Kristina Klang Haninge SOK
        05:07 (35) 11:54 (41) 15:35 (37) 20:19 (46) 24:21 (43) 28:31 (46) 34:36 (45) 38:58 (46) 43:55 (43) 49:38 (38) 53:34 (38)                                     54:40 (38)    
39 Sverre Jonsson OK Ravinen 54:58 07:04 (56) 04:18 (9) 04:07 (53) 03:30 (38) 05:45 (66) 02:52 (19) 04:51 (7) 03:59 (26) 05:48 (42) 09:08 (66) 02:37 (3)                                     00:59 (11) Sverre Jonsson OK Ravinen
        07:04 (56) 11:22 (35) 15:29 (36) 18:59 (33) 24:44 (45) 27:36 (42) 32:27 (37) 36:26 (36) 42:14 (35) 51:22 (48) 53:59 (39)                                     54:58 (39)    
40 Hans Holmberg Vallentuna-Össeby OL 55:07 06:09 (46) 05:18 (19) 03:16 (26) 03:17 (30) 03:26 (35) 03:47 (50) 07:24 (56) 04:44 (52) 06:09 (57) 06:40 (50) 03:51 (38)                                     01:06 (21) Hans Holmberg Vallentuna-Össeby OL
        06:09 (46) 11:27 (36) 14:43 (33) 18:00 (28) 21:26 (27) 25:13 (30) 32:37 (38) 37:21 (39) 43:30 (41) 50:10 (39) 54:01 (40)                                     55:07 (40)    
41 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 55:28 06:54 (54) 07:14 (61) 03:08 (23) 03:29 (36) 05:39 (64) 03:39 (46) 05:36 (25) 03:25 (11) 05:18 (27) 05:58 (34) 03:46 (31)                                     01:22 (46) Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK
        06:54 (54) 14:08 (56) 17:16 (52) 20:45 (50) 26:24 (55) 30:03 (52) 35:39 (49) 39:04 (47) 44:22 (46) 50:20 (43) 54:06 (41)                                     55:28 (41)    
42 Tomas Bruce OK Ravinen 55:33 05:23 (40) 06:09 (39) 03:48 (41) 04:10 (47) 03:26 (35) 03:33 (43) 06:55 (51) 04:33 (47) 05:52 (47) 06:28 (45) 03:59 (43)                                     01:17 (37) Tomas Bruce OK Ravinen
        05:23 (40) 11:32 (38) 15:20 (34) 19:30 (38) 22:56 (37) 26:29 (39) 33:24 (41) 37:57 (41) 43:49 (42) 50:17 (42) 54:16 (43)                                     55:33 (42)    
43 Carin Runqvist Järfälla OK 55:46 05:21 (39) 06:32 (49) 04:23 (58) 04:20 (50) 03:30 (37) 03:08 (32) 06:10 (45) 04:13 (38) 05:44 (41) 06:49 (51) 04:03 (45)                                     01:33 (54) Carin Runqvist Järfälla OK
        05:21 (39) 11:53 (40) 16:16 (45) 20:36 (48) 24:06 (42) 27:14 (41) 33:24 (41) 37:37 (40) 43:21 (40) 50:10 (39) 54:13 (42)                                     55:46 (43)    
44 Dagny Tiren OK Ravinen 55:47 07:45 (60) 06:27 (44) 03:50 (44) 03:27 (34) 03:25 (34) 03:00 (26) 05:25 (21) 04:49 (54) 05:49 (46) 06:50 (52) 03:48 (35)                                     01:12 (31) Dagny Tiren OK Ravinen
        07:45 (60) 14:12 (58) 18:02 (58) 21:29 (53) 24:54 (46) 27:54 (43) 33:19 (40) 38:08 (42) 43:57 (44) 50:47 (45) 54:35 (44)                                     55:47 (44)    
45 Jörgen Widlund Nynäshamns OK 56:30 06:17 (50) 07:13 (60) 04:02 (51) 03:32 (39) 03:54 (51) 02:59 (24) 05:58 (38) 05:14 (62) 05:52 (47) 06:14 (39) 03:46 (31)                                     01:29 (52) Jörgen Widlund Nynäshamns OK
        06:17 (50) 13:30 (54) 17:32 (54) 21:04 (51) 24:58 (48) 27:57 (44) 33:55 (44) 39:09 (48) 45:01 (47) 51:15 (47) 55:01 (45)                                     56:30 (45)    
46 John Östlund Sundbybergs IK 56:51 04:53 (28) 05:44 (29) 03:35 (35) 04:14 (49) 03:52 (49) 03:33 (43) 06:30 (47) 04:24 (43) 05:52 (47) 06:16 (40) 06:14 (64)                                     01:44 (62) John Östlund Sundbybergs IK
        04:53 (28) 10:37 (28) 14:12 (27) 18:26 (29) 22:18 (32) 25:51 (34) 32:21 (35) 36:45 (37) 42:37 (38) 48:53 (37) 55:07 (46)                                     56:51 (46)    
47 Jan Larsson Tullinge SK 57:02 04:53 (28) 05:29 (23) 03:08 (23) 03:49 (44) 08:35 (67) 04:23 (59) 06:07 (42) 04:25 (44) 04:57 (16) 06:01 (36) 03:55 (40)                                     01:20 (42) Jan Larsson Tullinge SK
        04:53 (28) 10:22 (22) 13:30 (22) 17:19 (23) 25:54 (52) 30:17 (53) 36:24 (51) 40:49 (50) 45:46 (50) 51:47 (50) 55:42 (47)                                     57:02 (47)    
48 Stig Jaremalm Vallentuna Össeby OL 57:18 04:39 (22) 04:50 (12) 02:27 (8) 15:12 (68) 02:32 (6) 02:36 (7) 05:47 (31) 03:46 (19) 04:49 (12) 04:52 (9) 04:51 (52)                                     00:57 (9) Stig Jaremalm Vallentuna Össeby OL
        04:39 (22) 09:29 (14) 11:56 (11) 27:08 (61) 29:40 (60) 32:16 (58) 38:03 (55) 41:49 (53) 46:38 (51) 51:30 (49) 56:21 (49)                                     57:18 (48)    
49 Christina Nordström Bodens BK 57:23 05:01 (33) 08:01 (63) 03:39 (36) 03:48 (43) 05:04 (60) 03:40 (47) 05:52 (34) 04:53 (55) 05:20 (31) 05:43 (28) 05:01 (55)                                     01:21 (44) Christina Nordström Bodens BK
        05:01 (33) 13:02 (52) 16:41 (49) 20:29 (47) 25:33 (50) 29:13 (50) 35:05 (48) 39:58 (49) 45:18 (48) 51:01 (46) 56:02 (48)                                     57:23 (49)    
50 Eva von Heijne Sigtuna OK 58:22 06:10 (48) 06:35 (51) 04:53 (62) 06:50 (62) 03:39 (43) 05:20 (63) 05:50 (32) 03:55 (24) 05:33 (37) 05:35 (19) 02:53 (8)                                     01:09 (26) Eva von Heijne Sigtuna OK
        06:10 (48) 12:45 (49) 17:38 (55) 24:28 (59) 28:07 (59) 33:27 (59) 39:17 (57) 43:12 (57) 48:45 (57) 54:20 (53) 57:13 (50)                                     58:22 (50)    
51 Ylva Nilsson Vallentuna-Össeby OL 58:31 05:09 (37) 05:28 (22) 02:51 (17) 05:47 (56) 05:40 (65) 04:00 (53) 05:54 (35) 03:41 (17) 05:29 (34) 06:31 (47) 06:58 (66)                                     01:03 (17) Ylva Nilsson Vallentuna-Össeby OL
        05:09 (37) 10:37 (28) 13:28 (21) 19:15 (35) 24:55 (47) 28:55 (48) 34:49 (47) 38:30 (44) 43:59 (45) 50:30 (44) 57:28 (51)                                     58:31 (51)    
52 Ingemar Johnsson OK Södertörn 59:44 05:43 (44) 06:27 (44) 05:40 (64) 04:45 (52) 03:39 (43) 03:32 (42) 07:00 (52) 05:04 (61) 06:02 (53) 06:26 (44) 04:00 (44)                                     01:26 (49) Ingemar Johnsson OK Södertörn
        05:43 (44) 12:10 (43) 17:50 (56) 22:35 (56) 26:14 (54) 29:46 (51) 36:46 (53) 41:50 (54) 47:52 (53) 54:18 (52) 58:18 (52)                                     59:44 (52)    
53 Siv Frölund Haninge SOK 60:52 08:55 (64) 06:00 (36) 03:12 (25) 02:35 (12) 02:45 (10) 04:54 (61) 07:44 (58) 05:03 (60) 06:35 (61) 07:26 (56) 04:18 (49)                                     01:25 (47) Siv Frölund Haninge SOK
        08:55 (64) 14:55 (61) 18:07 (59) 20:42 (49) 23:27 (41) 28:21 (45) 36:05 (50) 41:08 (51) 47:43 (52) 55:09 (55) 59:27 (53)                                     60:52 (53)    
54 Lars Fridén FMV 61:25 08:51 (63) 05:54 (33) 04:05 (52) 04:48 (53) 03:52 (49) 03:43 (49) 06:50 (50) 04:02 (34) 05:48 (42) 07:06 (53) 04:54 (53)                                     01:32 (53) Lars Fridén FMV
        08:51 (63) 14:45 (60) 18:50 (61) 23:38 (58) 27:30 (58) 31:13 (56) 38:03 (55) 42:05 (55) 47:53 (54) 54:59 (54) 59:53 (54)                                     61:25 (54)    
55 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 61:40 05:39 (42) 06:56 (58) 03:34 (34) 03:18 (31) 03:45 (46) 03:29 (40) 07:12 (54) 05:01 (58) 06:24 (58) 07:44 (60) 07:10 (67)                                     01:28 (51) Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK
        05:39 (42) 12:35 (48) 16:09 (41) 19:27 (37) 23:12 (39) 26:41 (40) 33:53 (43) 38:54 (45) 45:18 (48) 53:02 (51) 60:12 (55)                                     61:40 (55)    
56 Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 62:38 05:40 (43) 06:48 (55) 03:55 (47) 05:04 (55) 04:45 (57) 04:16 (57) 07:24 (56) 04:34 (50) 06:01 (52) 07:55 (61) 04:32 (50)                                     01:44 (62) Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby
        05:40 (43) 12:28 (45) 16:23 (47) 21:27 (52) 26:12 (53) 30:28 (54) 37:52 (54) 42:26 (56) 48:27 (56) 56:22 (56) 60:54 (56)                                     62:38 (56)    
57 Ingrid Graneli Haninge SOK 62:53 12:26 (66) 05:59 (35) 03:55 (47) 05:54 (58) 03:19 (31) 02:51 (18) 08:19 (61) 04:00 (28) 05:29 (34) 06:01 (36) 03:30 (24)                                     01:10 (29) Ingrid Graneli Haninge SOK
        12:26 (66) 18:25 (65) 22:20 (65) 28:14 (65) 31:33 (63) 34:24 (61) 42:43 (62) 46:43 (62) 52:12 (60) 58:13 (59) 61:43 (58)                                     62:53 (57)    
58 Birgitta Klang Långhundra IF 63:23 05:00 (32) 06:38 (52) 04:11 (54) 07:28 (65) 03:43 (45) 05:03 (62) 07:20 (55) 04:36 (51) 06:04 (55) 06:20 (42) 05:19 (60)                                     01:41 (58) Birgitta Klang Långhundra IF
        05:00 (32) 11:38 (39) 15:49 (40) 23:17 (57) 27:00 (57) 32:03 (57) 39:23 (58) 43:59 (58) 50:03 (58) 56:23 (57) 61:42 (57)                                     63:23 (58)    
59 Ove Kjellberg Klubblös 64:48 05:58 (45) 06:34 (50) 03:43 (39) 04:03 (46) 04:13 (54) 04:12 (56) 07:57 (59) 04:33 (47) 06:43 (64) 08:27 (64) 06:42 (65)                                     01:43 (61) Ove Kjellberg Klubblös
        05:58 (45) 12:32 (47) 16:15 (44) 20:18 (45) 24:31 (44) 28:43 (47) 36:40 (52) 41:13 (52) 47:56 (55) 56:23 (57) 63:05 (59)                                     64:48 (59)    
60 Lars Roos Attunda OK 65:00 07:03 (55) 07:06 (59) 03:48 (41) 09:26 (67) 03:38 (42) 04:03 (54) 06:20 (46) 04:57 (57) 05:48 (42) 07:38 (58) 03:36 (28)                                     01:37 (57) Lars Roos Attunda OK
        07:03 (55) 14:09 (57) 17:57 (57) 27:23 (62) 31:01 (62) 35:04 (62) 41:24 (60) 46:21 (60) 52:09 (59) 59:47 (60) 63:23 (60)                                     65:00 (60)    
61 Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK 66:28 05:12 (38) 06:44 (53) 05:04 (63) 04:59 (54) 04:31 (55) 04:27 (60) 08:47 (63) 06:03 (63) 07:16 (65) 07:36 (57) 04:08 (47)                                     01:41 (58) Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK
        05:12 (38) 11:56 (42) 17:00 (50) 21:59 (55) 26:30 (56) 30:57 (55) 39:44 (59) 45:47 (59) 53:03 (61) 60:39 (61) 64:47 (61)                                     66:28 (61)    
62 Andris Rozenbachs TK IF 67:46 07:18 (57) 09:18 (66) 03:51 (45) 05:59 (59) 03:33 (41) 07:20 (67) 04:56 (9) 04:23 (42) 06:39 (63) 07:55 (61) 04:45 (51)                                     01:49 (64) Andris Rozenbachs TK IF
        07:18 (57) 16:36 (63) 20:27 (63) 26:26 (60) 29:59 (61) 37:19 (63) 42:15 (61) 46:38 (61) 53:17 (62) 61:12 (62) 65:57 (62)                                     67:46 (62)    
63 Ann Sjöberg EIF 74:02 06:11 (49) 07:26 (62) 03:46 (40) 02:54 (22) 04:53 (59) 09:00 (68) 10:34 (65) 08:56 (67) 06:29 (60) 07:10 (54) 05:07 (57)                                     01:36 (56) Ann Sjöberg EIF
        06:11 (49) 13:37 (55) 17:23 (53) 20:17 (44) 25:10 (49) 34:10 (60) 44:44 (63) 53:40 (64) 60:09 (64) 67:19 (63) 72:26 (63)                                     74:02 (63)    
64 Olle Jacobson Rotebro IS 75:20 08:11 (62) 06:55 (57) 04:16 (57) 08:49 (66) 04:39 (56) 05:24 (64) 08:20 (62) 04:56 (56) 07:58 (66) 08:09 (63) 05:31 (61)                                     02:12 (67) Olle Jacobson Rotebro IS
        08:11 (62) 15:06 (62) 19:22 (62) 28:11 (64) 32:50 (64) 38:14 (64) 46:34 (64) 51:30 (63) 59:28 (63) 67:37 (64) 73:08 (64)                                     75:20 (64)    
65 Ingvar Oskarsson Klubblös 80:09 07:27 (59) 09:51 (67) 04:39 (60) 05:52 (57) 05:07 (61) 05:48 (65) 09:31 (64) 06:13 (64) 08:23 (67) 09:48 (68) 05:16 (58)                                     02:14 (68) Ingvar Oskarsson Klubblös
        07:27 (59) 17:18 (64) 21:57 (64) 27:49 (63) 32:56 (65) 38:44 (66) 48:15 (65) 54:28 (65) 62:51 (65) 72:39 (65) 77:55 (65)                                     80:09 (65)    
66 Anders Johansson klubblös 91:55 12:50 (67) 06:21 (43) 06:16 (66) 03:38 (41) 05:33 (63) 03:50 (51) 24:58 (68) 08:11 (66) 06:25 (59) 07:16 (55) 05:16 (58)                                     01:21 (44) Anders Johansson klubblös
        12:50 (67) 19:11 (66) 25:27 (66) 29:05 (66) 34:38 (66) 38:28 (65) 63:26 (67) 71:37 (67) 78:02 (67) 85:18 (67) 90:34 (66)                                     91:55 (66)    
67 Tomas Möller OK Södertörn 96:33 11:57 (65) 08:11 (65) 06:31 (67) 06:38 (61) 05:16 (62) 07:04 (66) 11:42 (66) 07:12 (65) 08:51 (68) 09:34 (67) 11:26 (68)                                     02:11 (66) Tomas Möller OK Södertörn
        11:57 (65) 20:08 (67) 26:39 (67) 33:17 (67) 38:33 (67) 45:37 (67) 57:19 (66) 64:31 (66) 73:22 (66) 82:56 (66) 94:22 (67)                                     96:33 (67)    
68 Karl-Gustav Kilström Täby OK 108:56 14:19 (68) 14:31 (68) 04:36 (59) 06:01 (60) 11:41 (68) 04:16 (57) 17:00 (67) 13:14 (68) 06:35 (61) 08:58 (65) 05:39 (62)                                     02:06 (65) Karl-Gustav Kilström Täby OK
        14:19 (68) 28:50 (68) 33:26 (68) 39:27 (68) 51:08 (68) 55:24 (68) 72:24 (68) 85:38 (68) 92:13 (68) 101:11 (68) 106:50 (68)                                     108:56 (68)    
- Håkan Boije Attunda OK 41:41 04:07   04:39   02:56   03:30   02:58   05:28   03:36   04:53   05:20   03:12                                           01:02   Håkan Boije Attunda OK
        04:07   08:46   11:42   15:12   18:10   23:38   27:14   32:07   37:27   40:39                                           41:41      
- Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby                                                                                       Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
                                                                                               
                                                                                               
                                                                                               
Plac Bana D - 2,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9                                               Mål   Bana D - 2,5 km Klubb
1 Jan Bojling Solna OK 34:10 03:38 (3) 05:41 (3) 03:12 (5) 03:04 (2) 03:39 (4) 02:43 (2) 02:56 (1) 04:52 (2) 03:13 (1)                                             01:12 (7) Jan Bojling Solna OK
        03:38 (3) 09:19 (3) 12:31 (1) 15:35 (1) 19:14 (1) 21:57 (1) 24:53 (1) 29:45 (1) 32:58 (1)                                             34:10 (1)    
2 Bo Romson Hellas Orientering 37:31 04:27 (21) 05:42 (4) 03:34 (10) 03:04 (2) 03:31 (1) 02:52 (5) 03:04 (4) 05:47 (11) 04:03 (12)                                             01:27 (21) Bo Romson Hellas Orientering
        04:27 (21) 10:09 (5) 13:43 (5) 16:47 (3) 20:18 (2) 23:10 (2) 26:14 (2) 32:01 (2) 36:04 (2)                                             37:31 (2)    
3 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 37:44 03:46 (6) 06:38 (11) 03:05 (4) 03:31 (12) 04:29 (13) 03:21 (15) 02:58 (2) 05:20 (6) 03:22 (3)                                             01:14 (10) Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        03:46 (6) 10:24 (6) 13:29 (3) 17:00 (4) 21:29 (4) 24:50 (4) 27:48 (3) 33:08 (3) 36:30 (3)                                             37:44 (3)    
4 Henrik Bruhn Fredrikshofs IF Skid & OK 39:03 03:27 (1) 05:28 (2) 03:52 (17) 03:18 (6) 04:27 (11) 04:25 (40) 03:27 (9) 06:09 (18) 03:17 (2)                                             01:13 (9) Henrik Bruhn Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:27 (1) 08:55 (1) 12:47 (2) 16:05 (2) 20:32 (3) 24:57 (5) 28:24 (4) 34:33 (5) 37:50 (4)                                             39:03 (4)    
5 Göran Haglund Haninge SOK 39:38 04:03 (10) 06:28 (10) 03:01 (2) 04:55 (40) 04:44 (20) 02:50 (4) 03:33 (12) 05:13 (4) 03:46 (10)                                             01:05 (1) Göran Haglund Haninge SOK
        04:03 (10) 10:31 (7) 13:32 (4) 18:27 (8) 23:11 (9) 26:01 (7) 29:34 (7) 34:47 (6) 38:33 (6)                                             39:38 (5)    
6 Bertil Rydgren IFK Enskede 40:43 03:32 (2) 05:45 (5) 07:24 (57) 03:25 (10) 03:39 (4) 03:27 (18) 03:31 (11) 05:10 (3) 03:41 (6)                                             01:09 (5) Bertil Rydgren IFK Enskede
        03:32 (2) 09:17 (2) 16:41 (18) 20:06 (14) 23:45 (10) 27:12 (10) 30:43 (10) 35:53 (8) 39:34 (8)                                             40:43 (6)    
7 Sverker Tirén Hellas Orientering 40:51 05:39 (39) 04:56 (1) 04:21 (36) 03:00 (1) 03:36 (3) 02:58 (7) 03:57 (21) 05:53 (14) 03:32 (5)                                             02:59 (56) Sverker Tirén Hellas Orientering
        05:39 (39) 10:35 (8) 14:56 (9) 17:56 (6) 21:32 (5) 24:30 (3) 28:27 (5) 34:20 (4) 37:52 (5)                                             40:51 (7)    
8 Roland Bolin Snättringe SK 40:52 03:52 (7) 06:06 (6) 04:32 (39) 03:20 (7) 04:06 (9) 03:11 (11) 04:14 (24) 05:45 (10) 04:12 (19)                                             01:34 (28) Roland Bolin Snättringe SK
        03:52 (7) 09:58 (4) 14:30 (7) 17:50 (5) 21:56 (6) 25:07 (6) 29:21 (6) 35:06 (7) 39:18 (7)                                             40:52 (8)    
9 Bertil Ljungemyr IFK Lidingö SOK 41:06 03:42 (5) 08:03 (21) 03:32 (6) 04:40 (39) 04:27 (11) 03:06 (8) 03:25 (8) 05:16 (5) 03:41 (6)                                             01:14 (10) Bertil Ljungemyr IFK Lidingö SOK
        03:42 (5) 11:45 (13) 15:17 (11) 19:57 (13) 24:24 (11) 27:30 (11) 30:55 (11) 36:11 (9) 39:52 (9)                                             41:06 (9)    
10 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 41:52 04:28 (24) 06:46 (13) 04:00 (24) 03:31 (12) 04:11 (10) 03:18 (13) 03:38 (13) 06:22 (22) 03:52 (11)                                             01:46 (34) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        04:28 (24) 11:14 (11) 15:14 (10) 18:45 (10) 22:56 (7) 26:14 (8) 29:52 (8) 36:14 (10) 40:06 (10)                                             41:52 (10)    
11 Lars Nordin Solna OK 43:37 03:39 (4) 08:12 (24) 03:36 (12) 03:24 (8) 06:59 (43) 02:54 (6) 03:03 (3) 06:10 (19) 04:17 (20)                                             01:23 (14) Lars Nordin Solna OK
        03:39 (4) 11:51 (14) 15:27 (12) 18:51 (11) 25:50 (16) 28:44 (13) 31:47 (12) 37:57 (12) 42:14 (11)                                             43:37 (11)    
12 Berit Lindunger Haninge SOK 44:30 04:16 (14) 08:03 (21) 04:20 (35) 03:59 (22) 04:03 (8) 03:10 (10) 04:22 (27) 06:31 (25) 04:08 (16)                                             01:38 (31) Berit Lindunger Haninge SOK
        04:16 (14) 12:19 (17) 16:39 (17) 20:38 (17) 24:41 (12) 27:51 (12) 32:13 (13) 38:44 (13) 42:52 (12)                                             44:30 (12)    
13 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 44:40 09:45 (56) 08:04 (23) 03:01 (2) 03:30 (11) 03:33 (2) 03:19 (14) 03:15 (6) 05:25 (7) 03:43 (8)                                             01:05 (1) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        09:45 (56) 17:49 (39) 20:50 (36) 24:20 (31) 27:53 (22) 31:12 (22) 34:27 (18) 39:52 (14) 43:35 (15)                                             44:40 (13)    
14 Sigurd Wallén Täby OK 44:52 04:14 (13) 09:41 (32) 03:32 (6) 03:35 (15) 07:15 (44) 02:34 (1) 03:20 (7) 05:52 (13) 03:23 (4)                                             01:26 (19) Sigurd Wallén Täby OK
        04:14 (13) 13:55 (25) 17:27 (23) 21:02 (22) 28:17 (27) 30:51 (21) 34:11 (17) 40:03 (16) 43:26 (14)                                             44:52 (14)    
15 Karl-Verner Andersson Snättringe SK 44:54 04:22 (18) 06:13 (8) 03:51 (15) 04:00 (23) 04:42 (18) 03:28 (19) 03:53 (19) 06:48 (30) 05:49 (43)                                             01:48 (36) Karl-Verner Andersson Snättringe SK
        04:22 (18) 10:35 (8) 14:26 (6) 18:26 (7) 23:08 (8) 26:36 (9) 30:29 (9) 37:17 (11) 43:06 (13)                                             44:54 (15)    
16 Lars Löthman Järfälla OK 46:44 03:52 (7) 06:51 (16) 03:52 (17) 04:05 (25) 08:23 (54) 03:35 (21) 04:14 (24) 05:33 (8) 04:54 (29)                                             01:25 (17) Lars Löthman Järfälla OK
        03:52 (7) 10:43 (10) 14:35 (8) 18:40 (9) 27:03 (21) 30:38 (20) 34:52 (20) 40:25 (17) 45:19 (17)                                             46:44 (16)    
17 Lennart Sjöstål Klubblös 47:02 06:35 (47) 06:46 (13) 03:55 (21) 03:37 (16) 04:31 (15) 03:41 (24) 04:38 (34) 06:17 (21) 05:05 (31)                                             01:57 (46) Lennart Sjöstål Klubblös
        06:35 (47) 13:21 (23) 17:16 (22) 20:53 (21) 25:24 (14) 29:05 (15) 33:43 (14) 40:00 (15) 45:05 (16)                                             47:02 (17)    
18 Göran Grimvall Täby Ok 47:37 04:34 (27) 08:14 (25) 03:57 (22) 03:42 (18) 05:12 (27) 04:01 (34) 04:23 (28) 07:11 (36) 04:52 (28)                                             01:31 (22) Göran Grimvall Täby Ok
        04:34 (27) 12:48 (20) 16:45 (19) 20:27 (16) 25:39 (15) 29:40 (17) 34:03 (16) 41:14 (20) 46:06 (18)                                             47:37 (18)    
19 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 47:59 08:21 (52) 06:47 (15) 03:32 (6) 03:33 (14) 04:37 (17) 03:24 (17) 05:12 (40) 05:50 (12) 05:19 (34)                                             01:24 (15) Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK
        08:21 (52) 15:08 (29) 18:40 (28) 22:13 (24) 26:50 (20) 30:14 (19) 35:26 (21) 41:16 (21) 46:35 (19)                                             47:59 (19)    
20 Lars-Erik Lindell Väsby OK 48:19 05:36 (38) 08:35 (27) 04:12 (31) 04:34 (37) 05:21 (29) 03:39 (22) 03:29 (10) 06:33 (27) 04:46 (25)                                             01:34 (28) Lars-Erik Lindell Väsby OK
        05:36 (38) 14:11 (26) 18:23 (26) 22:57 (25) 28:18 (28) 31:57 (24) 35:26 (21) 41:59 (22) 46:45 (20)                                             48:19 (20)    
21 Margareta Wallén Täby OK 48:38 04:59 (30) 11:04 (36) 03:54 (20) 03:24 (8) 07:16 (45) 02:47 (3) 03:38 (13) 06:07 (17) 04:08 (16)                                             01:21 (12) Margareta Wallén Täby OK
        04:59 (30) 16:03 (35) 19:57 (32) 23:21 (28) 30:37 (33) 33:24 (31) 37:02 (26) 43:09 (26) 47:17 (23)                                             48:38 (21)    
22 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 48:46 04:20 (15) 09:18 (29) 03:33 (9) 03:38 (17) 05:01 (23) 05:42 (51) 03:05 (5) 06:28 (24) 06:19 (51)                                             01:22 (13) Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:20 (15) 13:38 (24) 17:11 (21) 20:49 (19) 25:50 (16) 31:32 (23) 34:37 (19) 41:05 (19) 47:24 (24)                                             48:46 (22)    
23 Kjell Jansson Väsby OK 48:47 04:57 (29) 06:42 (12) 04:06 (29) 04:05 (25) 05:33 (35) 03:41 (24) 04:42 (35) 06:57 (33) 06:02 (48)                                             02:02 (49) Kjell Jansson Väsby OK
        04:57 (29) 11:39 (12) 15:45 (13) 19:50 (12) 25:23 (13) 29:04 (14) 33:46 (15) 40:43 (18) 46:45 (20)                                             48:47 (23)    
24 Gunnel Granqvist Nynäshamns OK 48:49 06:22 (46) 06:06 (6) 04:04 (28) 04:19 (34) 05:23 (30) 03:51 (30) 05:38 (45) 06:26 (23) 04:42 (24)                                             01:58 (47) Gunnel Granqvist Nynäshamns OK
        06:22 (46) 12:28 (18) 16:32 (16) 20:51 (20) 26:14 (19) 30:05 (18) 35:43 (23) 42:09 (23) 46:51 (22)                                             48:49 (24)    
25 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 48:55 04:12 (11) 11:47 (39) 02:58 (1) 03:12 (4) 03:57 (6) 03:08 (9) 09:10 (53) 04:45 (1) 04:34 (23)                                             01:12 (7) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        04:12 (11) 15:59 (33) 18:57 (29) 22:09 (23) 26:06 (18) 29:14 (16) 38:24 (31) 43:09 (26) 47:43 (25)                                             48:55 (25)    
26 Rune Thurén Vallentuna-Össeby OL 49:23 04:27 (21) 07:26 (18) 04:18 (34) 04:14 (31) 07:51 (50) 04:04 (35) 04:04 (22) 06:55 (32) 04:33 (22)                                             01:31 (22) Rune Thurén Vallentuna-Össeby OL
        04:27 (21) 11:53 (15) 16:11 (14) 20:25 (15) 28:16 (26) 32:20 (25) 36:24 (24) 43:19 (28) 47:52 (26)                                             49:23 (26)    
27 Lars Andersson Skogsluffarnas OK 51:08 04:24 (19) 07:51 (20) 04:40 (42) 06:07 (52) 05:05 (25) 05:10 (46) 04:31 (31) 07:37 (38) 04:10 (18)                                             01:33 (25) Lars Andersson Skogsluffarnas OK
        04:24 (19) 12:15 (16) 16:55 (20) 23:02 (26) 28:07 (23) 33:17 (30) 37:48 (28) 45:25 (29) 49:35 (27)                                             51:08 (27)    
28 Åke Linderoth Sundbybergs IK 51:23 08:08 (51) 12:59 (43) 03:57 (22) 03:13 (5) 04:01 (7) 03:17 (12) 03:41 (15) 06:31 (25) 04:03 (12)                                             01:33 (25) Åke Linderoth Sundbybergs IK
        08:08 (51) 21:07 (43) 25:04 (42) 28:17 (40) 32:18 (37) 35:35 (35) 39:16 (32) 45:47 (30) 49:50 (28)                                             51:23 (28)    
29 Saga Mård Bromma Vällingby 51:37 04:20 (15) 12:48 (42) 03:43 (14) 03:53 (21) 05:25 (32) 04:00 (33) 03:43 (16) 08:30 (51) 04:06 (14)                                             01:09 (5) Saga Mård Bromma Vällingby
        04:20 (15) 17:08 (38) 20:51 (37) 24:44 (33) 30:09 (32) 34:09 (32) 37:52 (29) 46:22 (32) 50:28 (31)                                             51:37 (29)    
30 Bror Wahlberg Haninge SOK 52:03 04:31 (25) 11:20 (37) 03:51 (15) 04:02 (24) 04:30 (14) 04:23 (39) 04:20 (26) 05:56 (16) 07:33 (53)                                             01:37 (30) Bror Wahlberg Haninge SOK
        04:31 (25) 15:51 (32) 19:42 (30) 23:44 (29) 28:14 (25) 32:37 (27) 36:57 (25) 42:53 (24) 50:26 (30)                                             52:03 (30)    
31 Bo Eklind Klubblös 52:06 04:44 (28) 10:59 (35) 04:02 (26) 04:37 (38) 04:31 (15) 03:49 (28) 04:25 (29) 05:53 (14) 07:16 (52)                                             01:50 (39) Bo Eklind Klubblös
        04:44 (28) 15:43 (31) 19:45 (31) 24:22 (32) 28:53 (29) 32:42 (28) 37:07 (27) 43:00 (25) 50:16 (29)                                             52:06 (31)    
32 Stig Mattsson OK Ravinen 53:29 05:09 (31) 07:48 (19) 04:57 (45) 05:26 (44) 06:01 (39) 03:51 (30) 04:57 (37) 08:03 (43) 05:10 (33)                                             02:07 (52) Stig Mattsson OK Ravinen
        05:09 (31) 12:57 (21) 17:54 (25) 23:20 (27) 29:21 (30) 33:12 (29) 38:09 (30) 46:12 (31) 51:22 (32)                                             53:29 (32)    
33 Thorsten Höglund Turebergs IF 53:54 05:49 (41) 07:13 (17) 04:40 (42) 06:02 (51) 08:06 (52) 03:44 (26) 03:50 (18) 08:07 (45) 04:50 (27)                                             01:33 (25) Thorsten Höglund Turebergs IF
        05:49 (41) 13:02 (22) 17:42 (24) 23:44 (29) 31:50 (35) 35:34 (34) 39:24 (33) 47:31 (34) 52:21 (33)                                             53:54 (33)    
34 Alf Persson OK Österåker 55:14 05:18 (36) 11:46 (38) 04:14 (32) 04:33 (36) 05:01 (23) 05:25 (48) 04:28 (30) 07:49 (40) 04:55 (30)                                             01:45 (33) Alf Persson OK Österåker
        05:18 (36) 17:04 (37) 21:18 (39) 25:51 (36) 30:52 (34) 36:17 (36) 40:45 (35) 48:34 (35) 53:29 (34)                                             55:14 (34)    
35 Thomas Svedin Bromma-Vällingby SOK 55:20 04:13 (12) 08:32 (26) 03:34 (10) 04:24 (35) 07:29 (49) 04:22 (38) 10:36 (55) 06:38 (28) 04:06 (14)                                             01:26 (19) Thomas Svedin Bromma-Vällingby SOK
        04:13 (12) 12:45 (19) 16:19 (15) 20:43 (18) 28:12 (24) 32:34 (26) 43:10 (38) 49:48 (37) 53:54 (35)                                             55:20 (35)    
36 Sven Jansson Snättringe SK 55:47 05:31 (37) 08:46 (28) 04:16 (33) 06:25 (55) 04:45 (21) 05:39 (50) 04:04 (22) 06:59 (34) 07:35 (54)                                             01:47 (35) Sven Jansson Snättringe SK
        05:31 (37) 14:17 (27) 18:33 (27) 24:58 (34) 29:43 (31) 35:22 (33) 39:26 (34) 46:25 (33) 54:00 (36)                                             55:47 (36)    
37 Lars-Olov Andersson Sigtuna OK 56:52 06:07 (43) 09:29 (31) 05:06 (46) 05:03 (41) 06:32 (40) 04:14 (37) 05:14 (42) 07:49 (40) 05:24 (35)                                             01:54 (41) Lars-Olov Andersson Sigtuna OK
        06:07 (43) 15:36 (30) 20:42 (34) 25:45 (35) 32:17 (36) 36:31 (37) 41:45 (36) 49:34 (36) 54:58 (37)                                             56:52 (37)    
38 Gösta Hansson Bromma-Vällingby SOK 58:37 05:17 (35) 10:55 (34) 04:32 (39) 05:35 (47) 06:32 (40) 04:35 (41) 05:11 (39) 08:07 (45) 06:01 (47)                                             01:52 (40) Gösta Hansson Bromma-Vällingby SOK
        05:17 (35) 16:12 (36) 20:44 (35) 26:19 (38) 32:51 (39) 37:26 (39) 42:37 (37) 50:44 (38) 56:45 (38)                                             58:37 (38)    
39 Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 59:16 06:49 (48) 14:34 (47) 04:28 (38) 04:09 (28) 05:27 (34) 03:57 (32) 04:32 (32) 08:06 (44) 05:09 (32)                                             02:05 (51) Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK
        06:49 (48) 21:23 (46) 25:51 (43) 30:00 (42) 35:27 (41) 39:24 (40) 43:56 (39) 52:02 (39) 57:11 (39)                                             59:16 (39)    
40 Allan Vedin Järfälla OK 59:25 04:32 (26) 22:23 (51) 03:41 (13) 04:06 (27) 04:42 (18) 03:49 (28) 03:49 (17) 06:38 (28) 04:21 (21)                                             01:24 (15) Allan Vedin Järfälla OK
        04:32 (26) 26:55 (50) 30:36 (49) 34:42 (48) 39:24 (44) 43:13 (43) 47:02 (42) 53:40 (41) 58:01 (40)                                             59:25 (40)    
41 Göran Rastborg Bromma-Vällingby SOK 60:58 04:20 (15) 13:40 (45) 04:32 (40) 05:46 (50) 06:35 (42) 04:53 (45) 06:33 (51) 06:59 (34) 05:44 (39)                                             01:56 (45) Göran Rastborg Bromma-Vällingby SOK
        04:20 (15) 18:00 (40) 22:32 (40) 28:18 (41) 34:53 (40) 39:46 (41) 46:19 (40) 53:18 (40) 59:02 (41)                                             60:58 (41)    
42 Bengt Åhlander Skogsluffarnas OK 61:43 05:11 (32) 10:49 (33) 05:10 (47) 05:15 (42) 06:00 (38) 04:39 (42) 09:51 (54) 06:48 (30) 05:47 (42)                                             02:13 (53) Bengt Åhlander Skogsluffarnas OK
        05:11 (32) 16:00 (34) 21:10 (38) 26:25 (39) 32:25 (38) 37:04 (38) 46:55 (41) 53:43 (42) 59:30 (42)                                             61:43 (42)    
43 Kristina Frisk Attunda OK 64:01 05:13 (34) 17:21 (50) 06:44 (56) 03:49 (20) 07:24 (48) 03:21 (15) 03:54 (20) 06:14 (20) 08:06 (56)                                             01:55 (44) Kristina Frisk Attunda OK
        05:13 (34) 22:34 (48) 29:18 (48) 33:07 (46) 40:31 (48) 43:52 (44) 47:46 (43) 54:00 (43) 62:06 (43)                                             64:01 (43)    
44 Sonja Perneby Tullinge SK 66:51 04:26 (20) 23:14 (52) 04:56 (44) 04:16 (33) 05:08 (26) 04:08 (36) 05:21 (43) 07:57 (42) 05:41 (38)                                             01:44 (32) Sonja Perneby Tullinge SK
        04:26 (20) 27:40 (51) 32:36 (52) 36:52 (50) 42:00 (49) 46:08 (47) 51:29 (45) 59:26 (45) 65:07 (44)                                             66:51 (44)    
45 Lars-Erik Perneby Tullinge SK 67:10 04:27 (22) 23:57 (53) 04:03 (27) 04:15 (32) 05:25 (32) 03:48 (27) 05:21 (43) 08:11 (47) 05:49 (43)                                             01:54 (42) Lars-Erik Perneby Tullinge SK
        04:27 (22) 28:24 (52) 32:27 (51) 36:42 (49) 42:07 (50) 45:55 (46) 51:16 (44) 59:27 (46) 65:16 (45)                                             67:10 (45)    
46 Mats Halvarez Klubblös 67:29 07:56 (49) 14:03 (46) 05:23 (48) 06:38 (56) 05:45 (36) 06:47 (55) 04:59 (38) 07:47 (39) 06:11 (50)                                             02:00 (48) Mats Halvarez Klubblös
        07:56 (49) 21:59 (47) 27:22 (46) 34:00 (47) 39:45 (45) 46:32 (50) 51:31 (46) 59:18 (44) 65:29 (46)                                             67:29 (46)    
47 Victor Ljungström Järfälla OK 67:45 08:31 (53) 12:40 (40) 06:04 (53) 05:32 (45) 07:19 (46) 06:14 (53) 05:43 (47) 08:53 (52) 05:44 (39)                                             01:05 (1) Victor Ljungström Järfälla OK
        08:31 (53) 21:11 (44) 27:15 (44) 32:47 (44) 40:06 (46) 46:20 (49) 52:03 (47) 60:56 (47) 66:40 (47)                                             67:45 (47)    
48 Erland Ljungström Spårvägens OK 67:53 08:35 (54) 12:40 (40) 06:05 (54) 05:32 (45) 07:19 (46) 06:05 (52) 05:53 (49) 08:57 (53) 05:40 (36)                                             01:07 (4) Erland Ljungström Spårvägens OK
        08:35 (54) 21:15 (45) 27:20 (45) 32:52 (45) 40:11 (47) 46:16 (48) 52:09 (48) 61:06 (48) 66:46 (48)                                             67:53 (48)    
49 Sven Eriksson OK Roslagen 68:47 03:57 (9) 30:02 (55) 04:00 (24) 04:13 (30) 04:55 (22) 03:40 (23) 04:34 (33) 07:13 (37) 04:48 (26)                                             01:25 (17) Sven Eriksson OK Roslagen
        03:57 (9) 33:59 (54) 37:59 (54) 42:12 (54) 47:07 (53) 50:47 (52) 55:21 (50) 62:34 (50) 67:22 (49)                                             68:47 (49)    
50 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 70:27 05:11 (32) 25:27 (54) 04:09 (30) 04:11 (29) 05:55 (37) 03:33 (20) 05:40 (46) 08:11 (47) 05:40 (36)                                             02:30 (55) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        05:11 (32) 30:38 (53) 34:47 (53) 38:58 (53) 44:53 (51) 48:26 (51) 54:06 (49) 62:17 (49) 67:57 (50)                                             70:27 (50)    
51 Torsten Lundborg Hammarby IF OF 72:58 32:39 (57) 06:23 (9) 03:53 (19) 03:42 (18) 05:23 (30) 05:23 (47) 04:43 (36) 05:38 (9) 03:43 (8)                                             01:31 (22) Torsten Lundborg Hammarby IF OF
        32:39 (57) 39:02 (56) 42:55 (55) 46:37 (55) 52:00 (55) 57:23 (55) 62:06 (54) 67:44 (51) 71:27 (51)                                             72:58 (51)    
52 Karin Tibbelin Turebergs IF 77:58 05:44 (40) 09:18 (29) 05:31 (49) 05:42 (49) 10:56 (56) 05:37 (49) 19:08 (57) 08:15 (49) 05:45 (41)                                             02:02 (49) Karin Tibbelin Turebergs IF
        05:44 (40) 15:02 (28) 20:33 (33) 26:15 (37) 37:11 (42) 42:48 (42) 61:56 (53) 70:11 (53) 75:56 (52)                                             77:58 (52)    
53 Tage Eriksson Bromma-Vällingby SOK 78:07 05:56 (42) 14:40 (48) 04:22 (37) 05:16 (43) 08:18 (53) 06:35 (54) 15:26 (56) 09:37 (55) 06:09 (49)                                             01:48 (36) Tage Eriksson Bromma-Vällingby SOK
        05:56 (42) 20:36 (41) 24:58 (41) 30:14 (43) 38:32 (43) 45:07 (45) 60:33 (51) 70:10 (52) 76:19 (53)                                             78:07 (53)    
54 Britt-Marie Skog Skogsluffarnas OK 80:53 09:15 (55) 16:47 (49) 05:53 (51) 06:23 (54) 08:42 (55) 07:45 (57) 06:21 (50) 09:58 (56) 08:00 (55)                                             01:49 (38) Britt-Marie Skog Skogsluffarnas OK
        09:15 (55) 26:02 (49) 31:55 (50) 38:18 (51) 47:00 (52) 54:45 (53) 61:06 (52) 71:04 (54) 79:04 (54)                                             80:53 (54)    
55 Göran R Wallén IFK Lidingö SOK 81:21 06:13 (45) 31:16 (56) 05:43 (50) 06:11 (53) 05:17 (28) 04:48 (44) 05:51 (48) 08:17 (50) 05:51 (45)                                             01:54 (41) Göran R Wallén IFK Lidingö SOK
        06:13 (45) 37:29 (55) 43:12 (56) 49:23 (56) 54:40 (56) 59:28 (56) 65:19 (56) 73:36 (55) 79:27 (55)                                             81:21 (55)    
56 Solveig Spångberg IFK Lidingös Skid o OK 87:03 08:03 (50) 13:02 (44) 06:43 (55) 10:54 (57) 11:48 (57) 06:50 (56) 07:48 (52) 10:35 (57) 08:56 (57)                                             02:24 (54) Solveig Spångberg IFK Lidingös Skid o OK
        08:03 (50) 21:05 (42) 27:48 (47) 38:42 (52) 50:30 (54) 57:20 (54) 65:08 (55) 75:43 (56) 84:39 (56)                                             87:03 (56)    
57 Ingrid Gunnarsson Täby OK 106:35 06:08 (44) 51:47 (57) 05:54 (52) 05:38 (48) 07:54 (51) 04:39 (42) 05:13 (41) 09:00 (54) 06:00 (46)                                             04:22 (57) Ingrid Gunnarsson Täby OK
        06:08 (44) 57:55 (57) 63:49 (57) 69:27 (57) 77:21 (57) 82:00 (57) 87:13 (57) 96:13 (57) 102:13 (57)