Sträcktider Luffarligan Kärsögården                                                
  2015-09-02 Svarta tider är sträcktider                                            
    Blå tider är från start                                                  
    Röda siffror är bästa sträck-/total-tid                                                  
Plac Bana A - 5,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   Mål   Bana A - 5,5 km Klubb
1 Johan Lindqvist Täby OK 37:15 05:08 (1) 01:48 (1) 07:05 (1) 02:41 (1) 01:35 (1) 01:44 (1) 08:36 (1) 01:57 (1) 02:58 (1) 01:32 (2) 02:11 (1) Johan Lindqvist Täby OK
        05:08 (1) 06:56 (1) 14:01 (1) 16:42 (1) 18:17 (1) 20:01 (1) 28:37 (1) 30:34 (1) 33:32 (1) 35:04 (1) 37:15 (1)    
2 Nick Barrable OK Ravinen 43:44 05:32 (2) 01:48 (1) 08:49 (2) 02:50 (2) 04:18 (5) 01:47 (2) 09:53 (2) 02:08 (2) 03:06 (2) 01:17 (1) 02:16 (2) Nick Barrable OK Ravinen
        05:32 (2) 07:20 (2) 16:09 (2) 18:59 (2) 23:17 (2) 25:04 (2) 34:57 (2) 37:05 (2) 40:11 (2) 41:28 (2) 43:44 (2)    
3 Lars Gerhardsson Attunda OK 51:31 06:50 (3) 02:04 (3) 09:01 (3) 04:24 (3) 02:03 (3) 02:01 (3) 14:32 (4) 02:30 (3) 03:43 (4) 01:41 (4) 02:42 (3) Lars Gerhardsson Attunda OK
        06:50 (3) 08:54 (3) 17:55 (3) 22:19 (3) 24:22 (3) 26:23 (3) 40:55 (3) 43:25 (3) 47:08 (3) 48:49 (3) 51:31 (3)    
4 Per Lind Järfälla OK 58:53 06:51 (4) 03:01 (4) 13:53 (5) 06:40 (5) 01:55 (2) 02:01 (3) 11:58 (3) 02:39 (4) 03:30 (3) 01:35 (3) 04:50 (6) Per Lind Järfälla OK
        06:51 (4) 09:52 (4) 23:45 (4) 30:25 (4) 32:20 (4) 34:21 (4) 46:19 (4) 48:58 (4) 52:28 (4) 54:03 (4) 58:53 (4)    
5 Erika Hörnfeldt OK Ravinen 82:11 12:41 (5) 04:50 (6) 12:51 (4) 09:18 (6) 04:40 (6) 03:18 (5) 17:46 (6) 03:58 (6) 05:46 (6) 02:26 (5) 04:37 (5) Erika Hörnfeldt OK Ravinen
        12:41 (5) 17:31 (5) 30:22 (5) 39:40 (5) 44:20 (5) 47:38 (5) 65:24 (5) 69:22 (5) 75:08 (5) 77:34 (5) 82:11 (5)    
6 Janne Bäck KSIF 97:01 26:11 (6) 04:06 (5) 21:49 (6) 06:33 (4) 03:27 (4) 04:19 (6) 15:47 (5) 03:17 (5) 04:34 (5) 02:47 (6) 04:11 (4) Janne Bäck KSIF
        26:11 (6) 30:17 (6) 52:06 (6) 58:39 (6) 62:06 (6) 66:25 (6) 82:12 (6) 85:29 (6) 90:03 (6) 92:50 (6) 97:01 (6)    
- Magnus Elwin IFK Enskede 44:15 05:53   01:53   08:43   02:54   02:17   01:58   10:30   02:17   03:18       04:32   Magnus Elwin IFK Enskede
        05:53   07:46   16:29   19:23   21:40   23:38   34:08   36:25   39:43       44:15      
                                                       
                                                       
Plac Bana B - 4,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7               Mål   Bana B - 4,4 km Klubb
1 Tommy Lindberg Haninge SOK 47:26 07:46 (3) 02:26 (1) 18:47 (4) 01:55 (1) 03:50 (1) 06:41 (1) 03:35 (11)             02:26 (1) Tommy Lindberg Haninge SOK
        07:46 (3) 10:12 (2) 28:59 (2) 30:54 (2) 34:44 (1) 41:25 (1) 45:00 (1)             47:26 (1)    
2 Per-Johan Vikfors OK Österåker 47:40 07:44 (2) 02:43 (4) 17:03 (1) 02:48 (7) 04:54 (7) 07:22 (4) 02:28 (2)             02:38 (3) Per-Johan Vikfors OK Österåker
        07:44 (2) 10:27 (3) 27:30 (1) 30:18 (1) 35:12 (2) 42:34 (2) 45:02 (2)             47:40 (2)    
3 Leif Åkerblom OK Österåker 48:51 06:51 (1) 02:31 (2) 21:40 (11) 02:03 (2) 03:50 (1) 06:53 (2) 02:29 (3)             02:34 (2) Leif Åkerblom OK Österåker
        06:51 (1) 09:22 (1) 31:02 (4) 33:05 (3) 36:55 (3) 43:48 (3) 46:17 (3)             48:51 (3)    
4 Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 52:26 09:23 (8) 02:46 (5) 18:59 (7) 03:16 (10) 04:06 (3) 06:53 (2) 03:03 (6)             04:00 (10) Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK
        09:23 (8) 12:09 (7) 31:08 (5) 34:24 (6) 38:30 (5) 45:23 (4) 48:26 (4)             52:26 (4)    
5 Bo Norbäck Tullinge SK 54:43 09:26 (9) 03:07 (7) 19:33 (8) 02:33 (4) 04:21 (4) 09:19 (10) 03:18 (8)             03:06 (6) Bo Norbäck Tullinge SK
        09:26 (9) 12:33 (8) 32:06 (8) 34:39 (7) 39:00 (7) 48:19 (7) 51:37 (6)             54:43 (5)    
6 Leif Wallenbro Väsby OK 56:17 08:02 (4) 02:37 (3) 21:48 (13) 02:20 (3) 04:53 (6) 08:04 (5) 02:57 (4)             05:36 (14) Leif Wallenbro Väsby OK
        08:02 (4) 10:39 (4) 32:27 (9) 34:47 (9) 39:40 (8) 47:44 (6) 50:41 (5)             56:17 (6)    
7 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 56:52 09:45 (10) 03:27 (9) 18:19 (3) 03:14 (9) 05:04 (8) 08:40 (6) 03:20 (9)             05:03 (11) Stellan Fehrnström Enebybergs IF
        09:45 (10) 13:12 (10) 31:31 (7) 34:45 (8) 39:49 (9) 48:29 (8) 51:49 (7)             56:52 (7)    
8 Göran Kron 60:26 08:30 (6) 03:10 (8) 18:56 (6) 03:07 (8) 05:09 (11) 08:40 (6) 07:24 (14)             05:30 (13) Göran Kron
        08:30 (6) 11:40 (6) 30:36 (3) 33:43 (4) 38:52 (6) 47:32 (5) 54:56 (8)             60:26 (8)    
9 Lars Cedérus Snättringe SK 60:31 10:09 (11) 03:01 (6) 21:47 (12) 03:45 (13) 05:07 (10) 08:58 (9) 04:17 (13)             03:27 (7) Lars Cedérus Snättringe SK
        10:09 (11) 13:10 (9) 34:57 (10) 38:42 (10) 43:49 (10) 52:47 (9) 57:04 (9)             60:31 (9)    
10 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 61:04 11:21 (13) 03:27 (9) 21:15 (10) 03:35 (12) 05:36 (13) 09:37 (11) 03:15 (7)             02:58 (5) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        11:21 (13) 14:48 (12) 36:03 (11) 39:38 (11) 45:14 (11) 54:51 (10) 58:06 (10)             61:04 (10)    
11 Göran Andersson Enebybergs IF 61:38 09:04 (7) 04:20 (13) 17:49 (2) 02:39 (5) 04:25 (5) 18:19 (14) 02:20 (1)             02:42 (4) Göran Andersson Enebybergs IF
        09:04 (7) 13:24 (11) 31:13 (6) 33:52 (5) 38:17 (4) 56:36 (12) 58:56 (11)             61:38 (11)    
12 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 63:39 10:54 (12) 07:08 (14) 20:37 (9) 03:22 (11) 05:05 (9) 08:44 (8) 04:10 (12)             03:39 (8) Torbjörn Hellquist Tullinge SK
        10:54 (12) 18:02 (13) 38:39 (12) 42:01 (12) 47:06 (12) 55:50 (11) 60:00 (12)             63:39 (12)    
13 Åke Wansölin Söders-Tyresö 66:17 08:03 (5) 03:27 (9) 27:53 (14) 02:44 (6) 05:22 (12) 10:36 (13) 03:00 (5)             05:12 (12) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        08:03 (5) 11:30 (5) 39:23 (14) 42:07 (13) 47:29 (13) 58:05 (13) 61:05 (13)             66:17 (13)    
14 Roland Löwgren Spårvägens OK 73:31 15:38 (14) 04:17 (12) 18:55 (5) 10:30 (14) 06:32 (14) 10:12 (12) 03:34 (10)             03:53 (9) Roland Löwgren Spårvägens OK
        15:38 (14) 19:55 (14) 38:50 (13) 49:20 (14) 55:52 (14) 66:04 (14) 69:38 (14)             73:31 (14)    
- Leif Magnusson Skogsluffarnas OK 393:55 07:32   11:34                                   374:49   Leif Magnusson Skogsluffarnas OK
        07:32   19:06                                   393:55      
                                                       
                                                       
Plac Bana C - 3,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   Mål   Bana C - 3,3 km Klubb
1 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 34:07 07:11 (1) 02:34 (3) 12:30 (5) 03:37 (1) 03:57 (2) 02:32 (7)                 01:46 (1) Anders Gärderud IFK Lidingö SOK
        07:11 (1) 09:45 (1) 22:15 (1) 25:52 (1) 29:49 (1) 32:21 (1)                 34:07 (1)    
2 Rune Rådeström Snättringe SK 34:50 09:17 (4) 02:26 (1) 11:19 (1) 03:59 (2) 03:42 (1) 02:06 (1)                 02:01 (2) Rune Rådeström Snättringe SK
        09:17 (4) 11:43 (3) 23:02 (3) 27:01 (2) 30:43 (2) 32:49 (2)                 34:50 (2)    
3 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 39:32 09:39 (7) 02:44 (4) 13:22 (6) 04:06 (3) 04:33 (3) 02:33 (8)                 02:35 (12) Gerhard Lilliestierna OK Roslagen
        09:39 (7) 12:23 (4) 25:45 (5) 29:51 (4) 34:24 (4) 36:57 (4)                 39:32 (3)    
4 Rune Karlsson Sundbybergs IK 39:52 08:27 (2) 02:26 (1) 11:37 (2) 06:34 (24) 05:14 (10) 02:24 (3)                 03:10 (20) Rune Karlsson Sundbybergs IK
        08:27 (2) 10:53 (2) 22:30 (2) 29:04 (3) 34:18 (3) 36:42 (3)                 39:52 (4)    
5 Christer Andersson ATG 40:36 09:25 (5) 03:38 (13) 12:28 (4) 04:51 (8) 05:21 (11) 02:24 (3)                 02:29 (10) Christer Andersson ATG
        09:25 (5) 13:03 (8) 25:31 (4) 30:22 (5) 35:43 (5) 38:07 (5)                 40:36 (5)    
6 Mats Lundblad Täby OK 41:12 09:44 (8) 02:52 (5) 13:55 (7) 04:39 (6) 04:41 (5) 03:06 (12)                 02:15 (4) Mats Lundblad Täby OK
        09:44 (8) 12:36 (6) 26:31 (6) 31:10 (6) 35:51 (6) 38:57 (6)                 41:12 (6)    
7 Sven Setterqvist OK Södertörn 41:46 09:56 (9) 05:10 (27) 12:06 (3) 04:42 (7) 05:02 (8) 02:20 (2)                 02:30 (11) Sven Setterqvist OK Södertörn
        09:56 (9) 15:06 (15) 27:12 (7) 31:54 (7) 36:56 (7) 39:16 (7)                 41:46 (7)    
8 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 44:25 09:33 (6) 02:55 (6) 15:41 (14) 05:39 (16) 04:50 (7) 02:27 (5)                 03:20 (22) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        09:33 (6) 12:28 (5) 28:09 (8) 33:48 (8) 38:38 (8) 41:05 (8)                 44:25 (8)    
9 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 46:38 10:53 (13) 03:01 (7) 14:21 (9) 05:45 (17) 05:43 (15) 03:06 (12)                 03:49 (26) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        10:53 (13) 13:54 (9) 28:15 (9) 34:00 (10) 39:43 (9) 42:49 (9)                 46:38 (9)    
10 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 46:49 11:41 (20) 03:44 (15) 14:01 (8) 04:31 (5) 08:07 (23) 02:29 (6)                 02:16 (5) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        11:41 (20) 15:25 (17) 29:26 (10) 33:57 (9) 42:04 (13) 44:33 (11)                 46:49 (10)    
11 JACOB Hård OK Södertörn 47:02 08:50 (3) 04:09 (20) 19:13 (23) 04:12 (4) 04:42 (6) 03:54 (23)                 02:02 (3) JACOB Hård OK Södertörn
        08:50 (3) 12:59 (7) 32:12 (15) 36:24 (14) 41:06 (11) 45:00 (12)                 47:02 (11)    
12 Ulf Eskilsson OK Södertörn 47:09 10:17 (11) 03:47 (16) 15:26 (13) 05:10 (10) 05:03 (9) 03:42 (20)                 03:44 (24) Ulf Eskilsson OK Södertörn
        10:17 (11) 14:04 (10) 29:30 (11) 34:40 (11) 39:43 (9) 43:25 (10)                 47:09 (12)    
13 Jan Larsson Tullinge SK 47:53 10:33 (12) 04:13 (21) 15:25 (12) 05:35 (15) 05:30 (12) 03:51 (22)                 02:46 (15) Jan Larsson Tullinge SK
        10:33 (12) 14:46 (13) 30:11 (12) 35:46 (12) 41:16 (12) 45:07 (13)                 47:53 (13)    
14 Kenneth Berglund Hellas Orientering 50:24 11:13 (14) 03:22 (9) 17:07 (17) 06:29 (22) 05:39 (14) 03:19 (17)                 03:15 (21) Kenneth Berglund Hellas Orientering
        11:13 (14) 14:35 (11) 31:42 (14) 38:11 (15) 43:50 (14) 47:09 (14)                 50:24 (14)    
15 Jan Olof Norén Järla Orientering 52:11 12:47 (21) 03:40 (14) 17:46 (19) 06:21 (21) 05:32 (13) 03:19 (17)                 02:46 (15) Jan Olof Norén Järla Orientering
        12:47 (21) 16:27 (20) 34:13 (19) 40:34 (19) 46:06 (16) 49:25 (16)                 52:11 (15)    
16 Leif Hermundstad Snättringe SK 53:16 11:27 (15) 04:25 (22) 17:12 (18) 05:46 (18) 06:03 (18) 04:29 (28)                 03:54 (28) Leif Hermundstad Snättringe SK
        11:27 (15) 15:52 (18) 33:04 (17) 38:50 (17) 44:53 (15) 49:22 (15)                 53:16 (16)    
17 Aila Halttunen Haninge SOK 53:25 11:29 (18) 03:06 (8) 16:00 (15) 05:31 (13) 11:19 (27) 03:36 (19)                 02:24 (7) Aila Halttunen Haninge SOK
        11:29 (18) 14:35 (11) 30:35 (13) 36:06 (13) 47:25 (17) 51:01 (17)                 53:25 (17)    
18 Lars Nordin Solna OK 54:27 13:35 (23) 03:52 (18) 19:00 (22) 06:34 (24) 06:14 (21) 02:45 (10)                 02:27 (9) Lars Nordin Solna OK
        13:35 (23) 17:27 (22) 36:27 (22) 43:01 (21) 49:15 (20) 52:00 (19)                 54:27 (18)    
19 Tomas Pettersson Haninge SOK 54:47 13:59 (24) 03:53 (19) 21:40 (26) 05:34 (14) 04:39 (4) 02:37 (9)                 02:25 (8) Tomas Pettersson Haninge SOK
        13:59 (24) 17:52 (23) 39:32 (25) 45:06 (23) 49:45 (22) 52:22 (20)                 54:47 (19)    
20 Birgitta Klang Långhundra IF 54:59 10:16 (10) 05:03 (24) 19:27 (24) 06:32 (23) 06:08 (19) 04:05 (25)                 03:28 (23) Birgitta Klang Långhundra IF
        10:16 (10) 15:19 (16) 34:46 (20) 41:18 (20) 47:26 (18) 51:31 (18)                 54:59 (20)    
21 Ingrid Graneli Haninge SOK 55:00 11:35 (19) 04:32 (23) 16:09 (16) 06:05 (20) 10:10 (24) 03:54 (23)                 02:35 (12) Ingrid Graneli Haninge SOK
        11:35 (19) 16:07 (19) 32:16 (16) 38:21 (16) 48:31 (19) 52:25 (21)                 55:00 (21)    
22 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 57:05 13:24 (22) 05:33 (28) 18:49 (21) 05:51 (19) 05:51 (16) 03:49 (21)                 03:48 (25) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        13:24 (22) 18:57 (26) 37:46 (23) 43:37 (22) 49:28 (21) 53:17 (22)                 57:05 (22)    
23 Per Geijer KSIF 58:11 11:28 (17) 05:04 (25) 18:29 (20) 10:46 (28) 06:10 (20) 03:08 (14)                 03:06 (19) Per Geijer KSIF
        11:28 (17) 16:32 (21) 35:01 (21) 45:47 (24) 51:57 (23) 55:05 (23)                 58:11 (23)    
24 Gösta Guteland Snättringe SK 58:31 15:18 (26) 03:32 (11) 15:04 (11) 05:11 (11) 13:20 (28) 03:12 (16)                 02:54 (17) Gösta Guteland Snättringe SK
        15:18 (26) 18:50 (25) 33:54 (18) 39:05 (18) 52:25 (24) 55:37 (24)                 58:31 (24)    
25 KURT Kissliug Waxholms OK 59:27 15:27 (27) 03:30 (10) 23:00 (27) 05:22 (12) 05:57 (17) 03:08 (14)                 03:03 (18) KURT Kissliug Waxholms OK
        15:27 (27) 18:57 (26) 41:57 (27) 47:19 (26) 53:16 (26) 56:24 (25)                 59:27 (25)    
26 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 61:15 14:11 (25) 03:50 (17) 20:50 (25) 07:26 (26) 06:58 (22) 04:11 (26)                 03:49 (26) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        14:11 (25) 18:01 (24) 38:51 (24) 46:17 (25) 53:15 (25) 57:26 (26)                 61:15 (26)    
27 Eva Elnerud Sigtuna OK 64:20 11:27 (15) 03:35 (12) 27:49 (28) 04:55 (9) 10:59 (26) 03:00 (11)                 02:35 (12) Eva Elnerud Sigtuna OK
        11:27 (15) 15:02 (14) 42:51 (28) 47:46 (27) 58:45 (27) 61:45 (27)                 64:20 (27)    
28 Ann-Marie Rees Andersson Enebyberg IF 68:32 21:43 (28) 05:09 (26) 15:03 (10) 09:29 (27) 10:30 (25) 04:15 (27)                 02:23 (6) Ann-Marie Rees Andersson Enebyberg IF
        21:43 (28) 26:52 (28) 41:55 (26) 51:24 (28) 61:54 (28) 66:09 (28)                 68:32 (28)    
- Hans Carlsson Hellas Orientering 59:47 42:29   04:14   06:15   04:12                           02:37   Hans Carlsson Hellas Orientering
        42:29   46:43   52:58   57:10                           59:47      
- Gustaf Kihlström Klubblös 100:57 67:48   15:10                                   17:59   Gustaf Kihlström Klubblös
        67:48   82:58                                   100:57      
                                                       
                                                       
Plac Bana D - 2,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7               Mål   Bana D - 2,3 km Klubb
1 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 26:47 04:54 (2) 03:29 (1) 02:52 (1) 03:53 (7) 02:01 (2) 04:26 (1) 02:04 (1)             03:08 (1) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:54 (2) 08:23 (1) 11:15 (1) 15:08 (1) 17:09 (1) 21:35 (1) 23:39 (1)             26:47 (1)    
2 Jonas Ernfridsson Hellas Orientering 29:54 04:41 (1) 04:29 (4) 04:14 (5) 03:05 (1) 02:06 (4) 05:18 (3) 02:42 (4)             03:19 (2) Jonas Ernfridsson Hellas Orientering
        04:41 (1) 09:10 (2) 13:24 (2) 16:29 (2) 18:35 (2) 23:53 (2) 26:35 (2)             29:54 (2)    
3 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 33:30 05:28 (4) 05:21 (11) 03:17 (2) 03:38 (4) 02:05 (3) 05:34 (4) 04:15 (22)             03:52 (4) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        05:28 (4) 10:49 (5) 14:06 (4) 17:44 (4) 19:49 (4) 25:23 (3) 29:38 (3)             33:30 (3)    
4 Sverker Tirén Hellas Orientering 34:01 08:21 (18) 04:16 (2) 03:20 (3) 03:15 (2) 02:51 (12) 05:45 (5) 02:36 (3)             03:37 (3) Sverker Tirén Hellas Orientering
        08:21 (18) 12:37 (12) 15:57 (7) 19:12 (5) 22:03 (5) 27:48 (4) 30:24 (4)             34:01 (4)    
5 Bertil Ljungemyr IFK Lidingö SOK 36:22 06:21 (9) 04:38 (6) 05:09 (19) 03:50 (5) 02:13 (5) 06:09 (6) 02:56 (7)             05:06 (8) Bertil Ljungemyr IFK Lidingö SOK
        06:21 (9) 10:59 (6) 16:08 (9) 19:58 (7) 22:11 (6) 28:20 (5) 31:16 (5)             36:22 (5)    
6 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 38:30 05:06 (3) 04:53 (7) 03:41 (4) 03:23 (3) 01:53 (1) 12:07 (24) 02:32 (2)             04:55 (6) Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
        05:06 (3) 09:59 (3) 13:40 (3) 17:03 (3) 18:56 (3) 31:03 (9) 33:35 (8)             38:30 (6)    
7 Torsten Lundborg Hammarby IF OF 39:22 05:49 (6) 04:25 (3) 04:28 (8) 08:31 (23) 02:28 (8) 05:12 (2) 02:53 (6)             05:36 (13) Torsten Lundborg Hammarby IF OF
        05:49 (6) 10:14 (4) 14:42 (5) 23:13 (13) 25:41 (12) 30:53 (8) 33:46 (9)             39:22 (7)    
8 Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 39:38 05:56 (8) 05:25 (12) 04:25 (6) 03:58 (8) 03:04 (16) 07:31 (14) 03:04 (8)             06:15 (17) Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby
        05:56 (8) 11:21 (9) 15:46 (6) 19:44 (6) 22:48 (8) 30:19 (7) 33:23 (7)             39:38 (8)    
9 Barbro Cedérus Snättringe SK 39:39 05:49 (6) 05:29 (13) 04:50 (16) 03:52 (6) 02:38 (9) 06:53 (9) 03:51 (19)             06:17 (18) Barbro Cedérus Snättringe SK
        05:49 (6) 11:18 (8) 16:08 (9) 20:00 (8) 22:38 (7) 29:31 (6) 33:22 (6)             39:39 (9)    
10 Harry Lundgren Ytterhogdals IK 39:47 07:16 (17) 05:35 (14) 04:59 (17) 05:03 (18) 02:26 (7) 06:18 (7) 03:59 (20)             04:11 (5) Harry Lundgren Ytterhogdals IK
        07:16 (17) 12:51 (13) 17:50 (12) 22:53 (12) 25:19 (11) 31:37 (10) 35:36 (10)             39:47 (10)    
11 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 43:05 06:39 (11) 05:42 (15) 07:06 (22) 04:25 (11) 03:18 (19) 07:35 (15) 03:18 (12)             05:02 (7) Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF
        06:39 (11) 12:21 (10) 19:27 (15) 23:52 (14) 27:10 (14) 34:45 (14) 38:03 (14)             43:05 (11)    
12 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 43:11 07:04 (13) 05:20 (10) 04:47 (15) 04:40 (14) 02:43 (10) 08:50 (18) 03:13 (11)             06:34 (21) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        07:04 (13) 12:24 (11) 17:11 (11) 21:51 (10) 24:34 (10) 33:24 (12) 36:37 (11)             43:11 (12)    
13 Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK 43:28 05:48 (5) 05:15 (9) 05:04 (18) 04:46 (17) 03:28 (21) 07:20 (12) 05:46 (23)             06:01 (16) Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK
        05:48 (5) 11:03 (7) 16:07 (8) 20:53 (9) 24:21 (9) 31:41 (11) 37:27 (13)             43:28 (13)    
14 Sonja Sundell Sundbybergs IK 43:35 06:42 (12) 06:43 (22) 04:46 (13) 04:39 (13) 03:26 (20) 07:10 (11) 03:28 (15)             06:41 (22) Sonja Sundell Sundbybergs IK
        06:42 (12) 13:25 (15) 18:11 (14) 22:50 (11) 26:16 (13) 33:26 (13) 36:54 (12)             43:35 (14)    
15 Berit Lindunger Haninge SOK 43:44 08:54 (20) 06:30 (20) 04:40 (10) 04:27 (12) 03:14 (18) 07:09 (10) 03:34 (16)             05:16 (9) Berit Lindunger Haninge SOK
        08:54 (20) 15:24 (20) 20:04 (17) 24:31 (16) 27:45 (15) 34:54 (15) 38:28 (15)             43:44 (15)    
16 Bror Wahlberg Haninge SOK 49:14 07:15 (16) 06:52 (23) 06:08 (20) 05:25 (19) 02:53 (13) 10:33 (21) 03:39 (18)             06:29 (19) Bror Wahlberg Haninge SOK
        07:15 (16) 14:07 (18) 20:15 (18) 25:40 (17) 28:33 (16) 39:06 (16) 42:45 (17)             49:14 (16)    
17 Alf Persson OK Österåker 49:53 08:26 (19) 06:22 (19) 04:41 (11) 04:45 (16) 05:59 (23) 10:59 (23) 03:06 (9)             05:35 (11) Alf Persson OK Österåker
        08:26 (19) 14:48 (19) 19:29 (16) 24:14 (15) 30:13 (17) 41:12 (18) 44:18 (18)             49:53 (17)    
18 Lars-Erik Lindell Väsby OK 51:01 06:22 (10) 07:28 (24) 13:27 (24) 04:15 (9) 02:43 (10) 07:36 (16) 03:35 (17)             05:35 (11) Lars-Erik Lindell Väsby OK
        06:22 (10) 13:50 (17) 27:17 (22) 31:32 (22) 34:15 (20) 41:51 (19) 45:26 (20)             51:01 (18)    
19 Carl Lang OK Österåker 51:11 13:43 (22) 05:44 (16) 04:27 (7) 05:36 (20) 03:03 (15) 09:33 (19) 03:19 (13)             05:46 (14) Carl Lang OK Österåker
        13:43 (22) 19:27 (22) 23:54 (21) 29:30 (20) 32:33 (19) 42:06 (20) 45:25 (19)             51:11 (19)    
20 Gunvor Granath Nynäshamns OK 52:27 09:46 (21) 06:34 (21) 04:46 (13) 04:42 (15) 05:55 (22) 07:24 (13) 02:45 (5)             10:35 (24) Gunvor Granath Nynäshamns OK
        09:46 (21) 16:20 (21) 21:06 (20) 25:48 (18) 31:43 (18) 39:07 (17) 41:52 (16)             52:27 (20)    
21 Riina Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 56:14 07:13 (15) 06:13 (18) 04:31 (9) 13:33 (24) 03:01 (14) 08:12 (17) 08:00 (24)             05:31 (10) Riina Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK
        07:13 (15) 13:26 (16) 17:57 (13) 31:30 (21) 34:31 (21) 42:43 (21) 50:43 (22)             56:14 (21)    
22 Leif Gustafsson Storviks IF 57:27 07:08 (14) 06:07 (17) 07:25 (23) 07:22 (22) 07:37 (24) 10:45 (22) 04:09 (21)             06:54 (23) Leif Gustafsson Storviks IF
        07:08 (14) 13:15 (14) 20:40 (19) 28:02 (19) 35:39 (22) 46:24 (22) 50:33 (21)             57:27 (22)    
23 Thomas Svedin Bromma Vällingby SOK 68:31 29:25 (23) 05:05 (8) 06:40 (21) 04:20 (10) 03:07 (17) 10:00 (20) 03:21 (14)             06:33 (20) Thomas Svedin Bromma Vällingby SOK
        29:25 (23) 34:30 (23) 41:10 (23) 45:30 (23) 48:37 (23) 58:37 (23) 61:58 (23)             68:31 (23)    
24 Göran Haglund Haninge SOK 380:07 345:51 (24) 04:35 (5) 04:41 (11) 06:56 (21) 02:18 (6) 06:40 (8) 03:08 (10)             05:58 (15) Göran Haglund Haninge SOK
        345:51 (24) 350:26 (24) 355:07 (24) 362:03 (24) 364:21 (24) 371:01 (24) 374:09 (24)             380:07 (24)    
<