Sträcktider Luffarligan  Kolgärdet Åkersberga                                                                      
  2015-08-26 Svarta tider är sträcktider                                                                        
    Blå tider är från start                                                                              
    Röda siffror är bästa sträck-/total-tid                                                                              
                                                                                   
Plac Bana A - 5,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   Mål   Bana A - 5,7 km Klubb
1 Johan Lindqvist Täby OK 50:50 03:17 (2) 03:22 (1) 02:53 (1) 03:02 (1) 02:28 (3) 01:43 (1) 02:36 (1) 05:19 (2) 03:52 (1) 03:37 (1) 02:21 (1) 01:53 (1) 02:11 (1) 01:45 (2) 03:00 (1) 03:26 (5) 01:36 (1) 02:29 (6) Johan Lindqvist Täby OK
        03:17 (2) 06:39 (1) 09:32 (1) 12:34 (1) 15:02 (1) 16:45 (1) 19:21 (1) 24:40 (1) 28:32 (1) 32:09 (1) 34:30 (1) 36:23 (1) 38:34 (1) 40:19 (1) 43:19 (1) 46:45 (1) 48:21 (1) 50:50 (1)    
2 Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF 58:01 03:24 (3) 04:13 (3) 03:07 (2) 04:13 (3) 02:15 (2) 02:01 (2) 03:35 (3) 05:24 (3) 04:13 (3) 03:52 (2) 03:13 (4) 02:21 (3) 03:15 (3) 02:16 (5) 04:01 (2) 03:14 (4) 02:29 (5) 00:55 (1) Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF
        03:24 (3) 07:37 (3) 10:44 (2) 14:57 (2) 17:12 (2) 19:13 (2) 22:48 (2) 28:12 (2) 32:25 (2) 36:17 (2) 39:30 (2) 41:51 (2) 45:06 (2) 47:22 (2) 51:23 (2) 54:37 (2) 57:06 (2) 58:01 (2)    
3 Nick Barrable OK Ravinen 66:44 03:05 (1) 03:53 (2) 12:34 (6) 04:20 (5) 02:08 (1) 02:07 (3) 03:22 (2) 05:18 (1) 04:10 (2) 04:43 (3) 03:07 (3) 02:26 (5) 02:32 (2) 01:43 (1) 05:43 (6) 02:42 (1) 01:55 (3) 00:56 (2) Nick Barrable OK Ravinen
        03:05 (1) 06:58 (2) 19:32 (6) 23:52 (6) 26:00 (5) 28:07 (5) 31:29 (4) 36:47 (4) 40:57 (4) 45:40 (4) 48:47 (3) 51:13 (3) 53:45 (3) 55:28 (3) 61:11 (3) 63:53 (3) 65:48 (3) 66:44 (3)    
4 Mats beiming OKÖ 68:22 03:36 (4) 04:34 (4) 03:16 (3) 04:05 (2) 02:47 (4) 03:33 (6) 03:36 (4) 07:08 (6) 05:02 (5) 05:05 (5) 06:45 (6) 02:14 (2) 03:35 (5) 02:04 (4) 04:48 (3) 02:59 (3) 02:16 (4) 00:59 (3) Mats beiming OKÖ
        03:36 (4) 08:10 (4) 11:26 (3) 15:31 (3) 18:18 (3) 21:51 (3) 25:27 (3) 32:35 (3) 37:37 (3) 42:42 (3) 49:27 (4) 51:41 (4) 55:16 (4) 57:20 (4) 62:08 (4) 65:07 (4) 67:23 (4) 68:22 (4)    
5 Janne Nilsson Centrum OK 70:55 03:50 (5) 10:14 (6) 03:34 (4) 04:18 (4) 02:59 (5) 02:20 (4) 06:09 (6) 06:31 (4) 04:34 (4) 04:56 (4) 02:59 (2) 02:25 (4) 03:24 (4) 01:53 (3) 05:02 (4) 02:54 (2) 01:54 (2) 00:59 (3) Janne Nilsson Centrum OK
        03:50 (5) 14:04 (6) 17:38 (4) 21:56 (4) 24:55 (4) 27:15 (4) 33:24 (5) 39:55 (5) 44:29 (5) 49:25 (5) 52:24 (5) 54:49 (5) 58:13 (5) 60:06 (5) 65:08 (5) 68:02 (5) 69:56 (5) 70:55 (5)    
6 Harald Bauer IFK Lidingö SOK 88:11 04:34 (6) 05:14 (5) 08:58 (5) 04:40 (6) 03:01 (6) 03:25 (5) 03:39 (5) 06:44 (5) 11:05 (6) 05:30 (6) 03:30 (5) 02:55 (6) 03:58 (6) 03:45 (6) 05:30 (5) 06:08 (6) 03:55 (6) 01:40 (5) Harald Bauer IFK Lidingö SOK
        04:34 (6) 09:48 (5) 18:46 (5) 23:26 (5) 26:27 (6) 29:52 (6) 33:31 (6) 40:15 (6) 51:20 (6) 56:50 (6) 60:20 (6) 63:15 (6) 67:13 (6) 70:58 (6) 76:28 (6) 82:36 (6) 86:31 (6) 88:11 (6)    
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana B - 4,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14               Mål   Bana B - 4,6 km Klubb
1 Tommy Lindberg Haninge SOK 60:30 03:07 (1) 01:38 (1) 06:03 (2) 02:55 (4) 05:36 (3) 09:47 (5) 05:17 (1) 04:29 (3) 03:12 (4) 02:18 (3) 02:05 (1) 03:35 (2) 05:58 (2) 03:09 (3)             01:21 (3) Tommy Lindberg Haninge SOK
        03:07 (1) 04:45 (1) 10:48 (1) 13:43 (1) 19:19 (1) 29:06 (2) 34:23 (2) 38:52 (2) 42:04 (2) 44:22 (2) 46:27 (2) 50:02 (2) 56:00 (1) 59:09 (1)             60:30 (1)    
2 Jan Lindgren OK Södertörn 62:12 03:52 (4) 04:46 (6) 06:53 (3) 02:15 (2) 04:58 (1) 06:37 (2) 07:49 (5) 03:44 (1) 03:23 (5) 02:06 (2) 02:10 (2) 03:29 (1) 06:02 (3) 03:03 (2)             01:05 (1) Jan Lindgren OK Södertörn
        03:52 (4) 08:38 (6) 15:31 (5) 17:46 (3) 22:44 (3) 29:21 (3) 37:10 (3) 40:54 (3) 44:17 (3) 46:23 (3) 48:33 (3) 52:02 (3) 58:04 (2) 61:07 (2)             62:12 (2)    
3 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 65:42 03:12 (2) 03:36 (5) 05:49 (1) 02:00 (1) 05:13 (2) 05:32 (1) 05:34 (2) 03:45 (2) 02:31 (1) 01:55 (1) 04:29 (7) 04:23 (4) 12:28 (6) 02:46 (1)             02:29 (7) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK
        03:12 (2) 06:48 (4) 12:37 (2) 14:37 (2) 19:50 (2) 25:22 (1) 30:56 (1) 34:41 (1) 37:12 (1) 39:07 (1) 43:36 (1) 47:59 (1) 60:27 (3) 63:13 (3)             65:42 (3)    
4 Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK 68:45 04:24 (6) 03:08 (4) 07:24 (4) 03:15 (5) 07:00 (5) 07:32 (4) 06:52 (3) 04:50 (4) 03:11 (3) 02:32 (5) 03:14 (5) 04:35 (5) 05:52 (1) 03:24 (4)             01:32 (5) Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK
        04:24 (6) 07:32 (5) 14:56 (3) 18:11 (4) 25:11 (4) 32:43 (4) 39:35 (4) 44:25 (4) 47:36 (4) 50:08 (4) 53:22 (4) 57:57 (4) 63:49 (4) 67:13 (4)             68:45 (4)    
5 börje lenas klubblös 82:23 03:26 (3) 02:03 (3) 17:49 (6) 02:49 (3) 08:12 (6) 07:13 (3) 07:18 (4) 05:47 (5) 03:10 (2) 02:21 (4) 02:35 (3) 04:14 (3) 10:29 (5) 03:36 (5)             01:21 (3) börje lenas klubblös
        03:26 (3) 05:29 (2) 23:18 (6) 26:07 (6) 34:19 (6) 41:32 (6) 48:50 (6) 54:37 (6) 57:47 (6) 60:08 (6) 62:43 (5) 66:57 (5) 77:26 (6) 81:02 (5)             82:23 (5)    
6 Stig Löfgren Attunda OK 84:37 04:23 (5) 01:56 (2) 08:54 (5) 03:24 (6) 06:58 (4) 12:17 (7) 09:02 (6) 05:51 (6) 03:40 (6) 03:20 (6) 03:33 (6) 05:14 (6) 07:33 (4) 07:22 (7)             01:10 (2) Stig Löfgren Attunda OK
        04:23 (5) 06:19 (3) 15:13 (4) 18:37 (5) 25:35 (5) 37:52 (5) 46:54 (5) 52:45 (5) 56:25 (5) 59:45 (5) 63:18 (6) 68:32 (6) 76:05 (5) 83:27 (6)             84:37 (6)    
7 Björn Eriksson OK Roslagen 163:26 06:23 (7) 07:44 (7) 47:23 (7) 06:27 (7) 11:10 (7) 10:28 (6) 12:58 (7) 12:33 (7) 05:02 (7) 03:32 (7) 03:11 (4) 11:33 (7) 17:44 (7) 04:53 (6)             02:25 (6) Björn Eriksson OK Roslagen
        06:23 (7) 14:07 (7) 61:30 (7) 67:57 (7) 79:07 (7) 89:35 (7) 102:33 (7) 115:06 (7) 120:08 (7) 123:40 (7) 126:51 (7) 138:24 (7) 156:08 (7) 161:01 (7)             163:26 (7)    
- Marianne Hamilton Enebybergs IF 52:37 06:12   09:02   06:53   06:12   05:32   04:05   03:42   06:32   02:56                                   01:31   Marianne Hamilton Enebybergs IF
        06:12   15:14   22:07   28:19   33:51   37:56   41:38   48:10   51:06                                   52:37      
- kurt andersson enebyberg 92:39 04:31   02:19   09:30   03:02   07:27   08:26   15:52   05:27   05:11   03:40   03:11   05:34   09:39   06:26               02:24   kurt andersson enebyberg
        04:31   06:50   16:20   19:22   26:49   35:15   51:07   56:34   61:45   65:25   68:36   74:10   83:49   90:15               92:39      
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana C - 3,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10                               Mål   Bana C - 3,7 km Klubb
1 Tommy Holmér Väsby OK 32:30 02:38 (1) 03:28 (1) 03:30 (1) 05:13 (1) 04:40 (1) 02:59 (1) 02:05 (1) 01:50 (1) 03:37 (1) 01:45 (1)                             00:45 (1) Tommy Holmér Väsby OK
        02:38 (1) 06:06 (1) 09:36 (1) 14:49 (1) 19:29 (1) 22:28 (1) 24:33 (1) 26:23 (1) 30:00 (1) 31:45 (1)                             32:30 (1)    
2 Rune Rådeström Snättringe SK 41:19 03:35 (2) 03:54 (2) 04:18 (2) 05:42 (2) 06:05 (3) 04:03 (2) 03:03 (4) 02:18 (2) 04:51 (3) 02:15 (2)                             01:15 (3) Rune Rådeström Snättringe SK
        03:35 (2) 07:29 (2) 11:47 (2) 17:29 (2) 23:34 (2) 27:37 (2) 30:40 (2) 32:58 (2) 37:49 (2) 40:04 (2)                             41:19 (2)    
3 Tage Sandberg Bromma-Vällingby SOK 47:23 03:58 (5) 05:07 (13) 08:17 (25) 06:23 (3) 05:49 (2) 04:04 (3) 02:39 (2) 02:24 (3) 04:48 (2) 02:34 (5)                             01:20 (6) Tage Sandberg Bromma-Vällingby SOK
        03:58 (5) 09:05 (7) 17:22 (13) 23:45 (9) 29:34 (8) 33:38 (5) 36:17 (4) 38:41 (4) 43:29 (3) 46:03 (3)                             47:23 (3)    
4 Rune Karlsson Sundbybergs IK 48:15 03:55 (3) 04:15 (4) 04:54 (5) 06:46 (4) 06:22 (4) 06:32 (16) 02:59 (3) 02:24 (3) 06:32 (10) 02:21 (3)                             01:15 (3) Rune Karlsson Sundbybergs IK
        03:55 (3) 08:10 (4) 13:04 (3) 19:50 (3) 26:12 (3) 32:44 (3) 35:43 (3) 38:07 (3) 44:39 (4) 47:00 (4)                             48:15 (4)    
5 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 49:25 04:17 (7) 04:23 (5) 04:35 (3) 07:15 (6) 07:20 (7) 05:45 (13) 03:40 (10) 02:29 (5) 05:31 (4) 02:43 (6)                             01:27 (8) Stellan Fehrnström Enebybergs IF
        04:17 (7) 08:40 (5) 13:15 (4) 20:30 (4) 27:50 (4) 33:35 (4) 37:15 (5) 39:44 (5) 45:15 (5) 47:58 (5)                             49:25 (5)    
6 Ingemar Lindqvist Snättringe SK 51:07 04:45 (14) 04:48 (8) 04:52 (4) 07:49 (8) 07:03 (6) 04:51 (5) 03:32 (6) 02:44 (7) 06:20 (8) 02:56 (11)                             01:27 (8) Ingemar Lindqvist Snättringe SK
        04:45 (14) 09:33 (10) 14:25 (6) 22:14 (7) 29:17 (6) 34:08 (6) 37:40 (6) 40:24 (6) 46:44 (6) 49:40 (6)                             51:07 (6)    
7 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 53:05 04:10 (6) 04:55 (9) 05:27 (8) 07:13 (5) 07:33 (9) 05:09 (6) 03:39 (8) 02:55 (9) 07:34 (16) 02:48 (8)                             01:42 (14) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        04:10 (6) 09:05 (7) 14:32 (8) 21:45 (5) 29:18 (7) 34:27 (7) 38:06 (7) 41:01 (7) 48:35 (7) 51:23 (7)                             53:05 (7)    
8 Bo Hedlund IFK Enskede 53:22 04:17 (7) 04:27 (6) 05:46 (10) 07:31 (7) 06:52 (5) 07:26 (24) 04:49 (21) 02:47 (8) 05:47 (5) 02:28 (4)                             01:12 (2) Bo Hedlund IFK Enskede
        04:17 (7) 08:44 (6) 14:30 (7) 22:01 (6) 28:53 (5) 36:19 (8) 41:08 (9) 43:55 (9) 49:42 (9) 52:10 (9)                             53:22 (8)    
9 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 54:15 04:17 (7) 06:15 (17) 05:13 (6) 09:20 (12) 07:21 (8) 04:38 (4) 03:28 (5) 02:33 (6) 05:47 (5) 02:43 (6)                             02:40 (28) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        04:17 (7) 10:32 (13) 15:45 (10) 25:05 (10) 32:26 (10) 37:04 (9) 40:32 (8) 43:05 (8) 48:52 (8) 51:35 (8)                             54:15 (9)    
10 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 57:34 04:26 (10) 05:02 (11) 05:22 (7) 08:06 (9) 08:58 (12) 05:21 (8) 04:08 (14) 03:19 (16) 07:24 (15) 03:03 (14)                             02:25 (27) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:26 (10) 09:28 (9) 14:50 (9) 22:56 (8) 31:54 (9) 37:15 (10) 41:23 (10) 44:42 (10) 52:06 (10) 55:09 (10)                             57:34 (10)    
11 Per Södersten OK Ravinen 59:05 06:54 (22) 04:42 (7) 05:52 (12) 09:12 (11) 08:00 (10) 05:42 (12) 04:35 (20) 03:11 (13) 06:16 (7) 03:25 (19)                             01:16 (5) Per Södersten OK Ravinen
        06:54 (22) 11:36 (15) 17:28 (14) 26:40 (13) 34:40 (11) 40:22 (11) 44:57 (11) 48:08 (11) 54:24 (11) 57:49 (11)                             59:05 (11)    
12 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 63:24                                                                     63:24 (30) Gerhard Lilliestierna OK Roslagen
                                                                            63:24 (12)    
13 Christina Nordström Bodens BK 64:15 05:02 (15) 05:51 (15) 06:07 (13) 09:46 (15) 09:57 (17) 07:35 (25) 04:06 (13) 03:15 (14) 07:45 (21) 03:12 (17)                             01:39 (13) Christina Nordström Bodens BK
        05:02 (15) 10:53 (14) 17:00 (12) 26:46 (14) 36:43 (12) 44:18 (12) 48:24 (12) 51:39 (12) 59:24 (12) 62:36 (12)                             64:15 (13)    
14 Ingrid Graneli Haninge SOK 66:29 04:38 (12) 05:26 (14) 10:57 (28) 08:55 (10) 08:52 (11) 05:34 (10) 06:10 (27) 03:04 (10) 07:40 (19) 03:03 (14)                             02:10 (24) Ingrid Graneli Haninge SOK
        04:38 (12) 10:04 (12) 21:01 (19) 29:56 (15) 38:48 (13) 44:22 (13) 50:32 (14) 53:36 (14) 61:16 (14) 64:19 (14)                             66:29 (14)    
15 Hugo Isgren IFK Enskede 68:26 05:35 (17) 06:29 (20) 07:07 (18) 11:32 (20) 09:40 (15) 05:47 (14) 03:39 (8) 03:18 (15) 07:38 (18) 03:31 (20)                             04:10 (29) Hugo Isgren IFK Enskede
        05:35 (17) 12:04 (17) 19:11 (17) 30:43 (17) 40:23 (14) 46:10 (14) 49:49 (13) 53:07 (13) 60:45 (13) 64:16 (13)                             68:26 (15)    
16 Tomas Bruce OK Ravinen 71:56 05:55 (19) 08:15 (24) 08:08 (23) 10:18 (16) 09:33 (14) 06:51 (18) 06:32 (29) 04:01 (25) 07:34 (16) 03:00 (12)                             01:49 (16) Tomas Bruce OK Ravinen
        05:55 (19) 14:10 (21) 22:18 (22) 32:36 (18) 42:09 (16) 49:00 (16) 55:32 (17) 59:33 (17) 67:07 (16) 70:07 (15)                             71:56 (16)    
17 Kenneth Berglund Hellas Orientering 72:23 05:43 (18) 08:50 (27) 11:25 (29) 10:27 (17) 09:20 (13) 06:39 (17) 04:24 (16) 03:35 (21) 07:04 (12) 03:09 (16)                             01:47 (15) Kenneth Berglund Hellas Orientering
        05:43 (18) 14:33 (23) 25:58 (26) 36:25 (24) 45:45 (18) 52:24 (18) 56:48 (18) 60:23 (18) 67:27 (17) 70:36 (16)                             72:23 (17)    
18 Leif Hermundstad Snättringe SK 74:50 05:29 (16) 06:17 (18) 06:33 (17) 12:18 (22) 13:09 (22) 06:08 (15) 05:19 (25) 03:40 (23) 07:40 (19) 06:09 (27)                             02:08 (22) Leif Hermundstad Snättringe SK
        05:29 (16) 11:46 (16) 18:19 (16) 30:37 (16) 43:46 (17) 49:54 (17) 55:13 (16) 58:53 (16) 66:33 (15) 72:42 (17)                             74:50 (18)    
19 Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 75:07 09:59 (28) 06:41 (21) 06:30 (16) 12:28 (23) 14:18 (24) 05:40 (11) 04:17 (15) 03:27 (18) 07:22 (14) 02:52 (10)                             01:33 (11) Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK
        09:59 (28) 16:40 (26) 23:10 (23) 35:38 (22) 49:56 (23) 55:36 (21) 59:53 (20) 63:20 (20) 70:42 (20) 73:34 (19)                             75:07 (19)    
20 Jan Olof Norén Järla Orientering 75:26 04:30 (11) 05:04 (12) 06:13 (14) 09:31 (14) 16:04 (27) 07:15 (21) 04:25 (17) 03:50 (24) 11:36 (29) 04:54 (24)                             02:04 (19) Jan Olof Norén Järla Orientering
        04:30 (11) 09:34 (11) 15:47 (11) 25:18 (11) 41:22 (15) 48:37 (15) 53:02 (15) 56:52 (15) 68:28 (18) 73:22 (18)                             75:26 (20)    
21 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 76:23 16:20 (29) 04:59 (10) 07:40 (21) 10:28 (18) 10:19 (19) 08:38 (29) 03:58 (12) 03:09 (11) 06:31 (9) 02:49 (9)                             01:32 (10) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        16:20 (29) 21:19 (28) 28:59 (27) 39:27 (26) 49:46 (21) 58:24 (23) 62:22 (22) 65:31 (22) 72:02 (21) 74:51 (20)                             76:23 (21)    
22 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 78:12 04:39 (13) 08:24 (25) 08:14 (24) 11:41 (21) 14:14 (23) 07:22 (23) 06:22 (28) 03:33 (20) 08:16 (23) 03:33 (21)                             01:54 (17) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        04:39 (13) 13:03 (20) 21:17 (20) 32:58 (20) 47:12 (19) 54:34 (19) 60:56 (21) 64:29 (21) 72:45 (22) 76:18 (21)                             78:12 (22)    
23 Ronny Hedlund OK Södertörn 79:25 06:06 (20) 06:21 (19) 05:48 (11) 14:23 (26) 22:10 (28) 05:32 (9) 03:43 (11) 03:26 (17) 07:18 (13) 03:01 (13)                             01:37 (12) Ronny Hedlund OK Södertörn
        06:06 (20) 12:27 (18) 18:15 (15) 32:38 (19) 54:48 (28) 60:20 (27) 64:03 (25) 67:29 (24) 74:47 (23) 77:48 (22)                             79:25 (23)    
24 Mats Lundblad Täby OK 80:39 03:57 (4) 03:54 (2) 05:36 (9) 12:37 (24) 23:43 (29) 05:16 (7) 03:37 (7) 03:35 (21) 06:53 (11) 10:10 (29)                             01:21 (7) Mats Lundblad Täby OK
        03:57 (4) 07:51 (3) 13:27 (5) 26:04 (12) 49:47 (22) 55:03 (20) 58:40 (19) 62:15 (19) 69:08 (19) 79:18 (23)                             80:39 (24)    
25 Rolf Hjort Rånäs OK 82:13 08:10 (27) 17:28 (29) 07:27 (20) 10:56 (19) 09:45 (16) 06:56 (19) 04:29 (18) 03:09 (11) 08:15 (22) 03:23 (18)                             02:15 (25) Rolf Hjort Rånäs OK
        08:10 (27) 25:38 (29) 33:05 (29) 44:01 (28) 53:46 (27) 60:42 (28) 65:11 (28) 68:20 (27) 76:35 (24) 79:58 (24)                             82:13 (25)    
26 Ulf Alenius IFK Lidingö SOK 82:57 07:52 (25) 08:45 (26) 08:57 (26) 15:58 (27) 10:10 (18) 07:19 (22) 04:29 (18) 04:23 (27) 08:49 (24) 03:54 (23)                             02:21 (26) Ulf Alenius IFK Lidingö SOK
        07:52 (25) 16:37 (25) 25:34 (25) 41:32 (27) 51:42 (26) 59:01 (25) 63:30 (24) 67:53 (26) 76:42 (25) 80:36 (25)                             82:57 (26)    
27 Ingemar Johnsson OK Södertörn 83:32 06:51 (21) 14:04 (28) 08:58 (27) 09:29 (13) 11:41 (20) 08:22 (28) 04:57 (22) 03:28 (19) 10:02 (26) 03:33 (21)                             02:07 (21) Ingemar Johnsson OK Södertörn
        06:51 (21) 20:55 (27) 29:53 (28) 39:22 (25) 51:03 (25) 59:25 (26) 64:22 (26) 67:50 (25) 77:52 (27) 81:25 (26)                             83:32 (27)    
28 Lars Friden FMV 84:41 06:54 (22) 06:07 (16) 06:27 (15) 16:34 (28) 12:58 (21) 08:17 (27) 05:16 (24) 04:44 (29) 10:02 (26) 05:19 (26)                             02:03 (18) Lars Friden FMV
        06:54 (22) 13:01 (19) 19:28 (18) 36:02 (23) 49:00 (20) 57:17 (22) 62:33 (23) 67:17 (23) 77:19 (26) 82:38 (27)                             84:41 (28)    
29 ANN SJÖBERG ENEBYBERG 86:36 07:49 (24) 06:42 (22) 07:21 (19) 13:22 (25) 15:31 (26) 08:10 (26) 05:34 (26) 04:31 (28) 10:15 (28) 05:12 (25)                             02:09 (23) ANN SJÖBERG ENEBYBERG
        07:49 (24) 14:31 (22) 21:52 (21) 35:14 (21) 50:45 (24) 58:55 (24) 64:29 (27) 69:00 (28) 79:15 (28) 84:27 (28)                             86:36 (29)    
30 Rune Thurén Vallentuna-Össeby OL 96:37 07:56 (26) 07:20 (23) 08:01 (22) 21:12 (29) 14:22 (25) 07:11 (20) 05:12 (23) 04:21 (26) 08:56 (25) 10:00 (28)                             02:06 (20) Rune Thurén Vallentuna-Össeby OL
        07:56 (26) 15:16 (24) 23:17 (24) 44:29 (29) 58:51 (29) 66:02 (29) 71:14 (29) 75:35 (29) 84:31 (29) 94:31 (29)                             96:37 (30)    
- eva andersson #SAKNAS! 65:19 05:57   05:45   39:53   09:28   02:50                                                   01:26   eva andersson #SAKNAS!
        05:57   11:42   51:35   61:03   63:53                                                   65:19      
- Ingalill Timgren OK Österåker 96:01 06:06   07:07   21:10   27:15   09:40   04:44   04:27   09:15   03:45                                   02:32   Ingalill Timgren OK Österåker
        06:06   13:13   34:23   61:38   71:18   76:02   80:29   89:44   93:29                                   96:01      
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana D - 2,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   Mål   Bana D - 2,7 km Klubb
1 Ulf Carnby Täby OK 38:08 04:15 (1) 04:41 (1) 05:30 (1) 02:05 (1) 04:43 (1) 03:18 (1) 02:33 (1) 06:46 (4) 02:58 (2)                                 01:19 (2) Ulf Carnby Täby OK
        04:15 (1) 08:56 (1) 14:26 (1) 16:31 (1) 21:14 (1) 24:32 (1) 27:05 (1) 33:51 (1) 36:49 (1)                                 38:08 (1)    
2 Eva-Stina Svärd Haninge SOK 44:48 05:07 (3) 06:24 (8) 06:03 (2) 02:21 (3) 06:18 (5) 04:20 (7) 03:26 (4) 06:35 (2) 02:46 (1)                                 01:28 (3) Eva-Stina Svärd Haninge SOK
        05:07 (3) 11:31 (4) 17:34 (4) 19:55 (3) 26:13 (2) 30:33 (2) 33:59 (2) 40:34 (2) 43:20 (2)                                 44:48 (2)    
3 Jonas Ernfridsson Hellas Orientering 47:45 05:36 (4) 04:46 (2) 07:00 (6) 03:44 (8) 06:34 (6) 04:00 (4) 03:39 (7) 07:04 (5) 03:14 (5)                                 02:08 (8) Jonas Ernfridsson Hellas Orientering
        05:36 (4) 10:22 (3) 17:22 (3) 21:06 (5) 27:40 (5) 31:40 (4) 35:19 (4) 42:23 (3) 45:37 (3)                                 47:45 (3)    
4 Sverker Tirén Hellas Orientering 48:47 07:04 (11) 05:21 (4) 06:16 (3) 02:18 (2) 06:10 (4) 04:43 (9) 03:40 (8) 08:26 (8) 03:00 (3)                                 01:49 (5) Sverker Tirén Hellas Orientering
        07:04 (11) 12:25 (7) 18:41 (5) 20:59 (4) 27:09 (4) 31:52 (5) 35:32 (5) 43:58 (6) 46:58 (5)                                 48:47 (4)    
5 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 49:19 04:28 (2) 05:35 (6) 06:28 (4) 02:59 (6) 07:38 (9) 04:04 (6) 03:21 (3) 08:39 (9) 03:06 (4)                                 03:01 (14) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        04:28 (2) 10:03 (2) 16:31 (2) 19:30 (2) 27:08 (3) 31:12 (3) 34:33 (3) 43:12 (5) 46:18 (4)                                 49:19 (5)    
6 Ulf Eskilsson OK Södertörn 49:46 05:55 (6) 05:38 (7) 07:11 (7) 03:49 (9) 05:50 (3) 03:56 (3) 03:36 (6) 06:43 (3) 04:57 (13)                                 02:11 (9) Ulf Eskilsson OK Södertörn
        05:55 (6) 11:33 (5) 18:44 (6) 22:33 (6) 28:23 (6) 32:19 (6) 35:55 (6) 42:38 (4) 47:35 (6)                                 49:46 (6)    
7 Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 50:12 05:42 (5) 07:12 (11) 06:56 (5) 06:28 (15) 05:25 (2) 04:03 (5) 03:19 (2) 06:31 (1) 03:21 (6)                                 01:15 (1) Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK
        05:42 (5) 12:54 (8) 19:50 (7) 26:18 (9) 31:43 (7) 35:46 (7) 39:05 (7) 45:36 (7) 48:57 (7)                                 50:12 (7)    
8 Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK 61:11 06:12 (7) 07:06 (9) 07:22 (9) 02:39 (4) 13:36 (15) 05:25 (10) 03:59 (10) 08:25 (7) 03:44 (7)                                 02:43 (13) Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK
        06:12 (7) 13:18 (9) 20:40 (8) 23:19 (7) 36:55 (9) 42:20 (9) 46:19 (9) 54:44 (8) 58:28 (8)                                 61:11 (8)    
9 Bror Wahlberg Haninge SOK 67:15 06:59 (10) 08:24 (13) 07:18 (8) 02:54 (5) 12:09 (14) 06:21 (14) 04:34 (14) 11:36 (14) 04:30 (10)                                 02:30 (11) Bror Wahlberg Haninge SOK
        06:59 (10) 15:23 (12) 22:41 (9) 25:35 (8) 37:44 (10) 44:05 (10) 48:39 (10) 60:15 (9) 64:45 (9)                                 67:15 (9)    
10 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 71:52 06:39 (9) 05:34 (5) 20:04 (14) 05:43 (12) 06:54 (7) 09:36 (16) 03:32 (5) 07:16 (6) 04:37 (11)                                 01:57 (6) Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        06:39 (9) 12:13 (6) 32:17 (11) 38:00 (11) 44:54 (11) 54:30 (14) 58:02 (13) 65:18 (11) 69:55 (11)                                 71:52 (10)    
11 Siv Frölund Haninge SOK 72:21 10:33 (15) 05:08 (3) 20:05 (15) 05:29 (11) 08:14 (10) 03:31 (2) 03:54 (9) 09:48 (11) 03:55 (8)                                 01:44 (4) Siv Frölund Haninge SOK
        10:33 (15) 15:41 (13) 35:46 (14) 41:15 (14) 49:29 (14) 53:00 (11) 56:54 (11) 66:42 (12) 70:37 (12)                                 72:21 (11)    
12 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 76:07 06:21 (8) 07:11 (10) 21:36 (16) 04:31 (10) 08:14 (10) 05:29 (11) 04:38 (15) 11:01 (12) 04:39 (12)                                 02:27 (10) Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF
        06:21 (8) 13:32 (10) 35:08 (13) 39:39 (12) 47:53 (12) 53:22 (12) 58:00 (12) 69:01 (13) 73:40 (13)                                 76:07 (12)    
13 Yvonne Branting #SAKNAS! 76:51 08:10 (13) 16:05 (16) 10:10 (11) 05:44 (13) 08:19 (12) 05:58 (12) 04:04 (11) 11:03 (13) 05:13 (14)                                 02:05 (7) Yvonne Branting #SAKNAS!
        08:10 (13) 24:15 (15) 34:25 (12) 40:09 (13) 48:28 (13) 54:26 (13) 58:30 (14) 69:33 (14) 74:46 (14)                                 76:51 (13)    
14 Henning Hamilton Enebybergs IF 80:44 09:08 (14) 11:32 (15) 18:29 (13) 06:04 (14) 08:53 (13) 06:09 (13) 04:18 (12) 09:08 (10) 04:26 (9)                                 02:37 (12) Henning Hamilton Enebybergs IF
        09:08 (14) 20:40 (14) 39:09 (16) 45:13 (15) 54:06 (15) 60:15 (15) 64:33 (15) 73:41 (15) 78:07 (15)                                 80:44 (14)    
15 Gunvor Granath Nynäshamns OK 88:03 08:03 (12) 07:16 (12) 08:48 (10) 03:25 (7) 06:58 (8) 04:38 (8) 04:25 (13) 17:27 (15) 06:24 (16)                                 20:39 (16) Gunvor Granath Nynäshamns OK
        08:03 (12) 15:19 (11) 24:07 (10) 27:32 (10) 34:30 (8) 39:08 (8) 43:33 (8) 61:00 (10) 67:24 (10)                                 88:03 (15)    
16 Bengt Åhlander Skogsluffarnas OK 123:24 18:36 (16) 10:00 (14) 10:28 (12) 09:30 (16) 21:07 (16) 06:57 (15) 05:51 (16) 31:44 (16) 06:01 (15)                                 03:10 (15) Bengt Åhlander Skogsluffarnas OK
        18:36 (16) 28:36 (16) 39:04 (15) 48:34 (16) 69:41 (16) 76:38 (16) 82:29 (16) 114:13 (16) 120:14 (16)                                 123:24 (16)    
- Berit Lindunger Haninge SOK 37:11 10:49   23:47                                                               02:35   Berit Lindunger Haninge SOK
        10:49   34:36                                                               37:11      
- Riina Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 42:50 09:22   08:00   07:10   14:43                                                       03:35   Riina Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK
        09:22   17:22   24:32   39:15                                                       42:50      
- Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 69:20 04:58   21:06   17:56                                                           25:20   Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        04:58   26:04   44:00                                                           69:20      
- Arthur Eriksson Hammarby IF OF 74:43 70:18                                                                   04:25   Arthur Eriksson Hammarby IF OF
        70:18                                                                   74:43      
- Saga mård #SAKNAS! 75:17 11:58   09:19   06:06   06:01   34:44   04:48                                               02:21   Saga mård #SAKNAS!
        11:58   21:17   27:23   33:24   68:08   72:56                                               75:17      
- kurt kisslig vaxholm 90:20 33:52   13:25   02:51   06:04   04:46   04:35   18:17   04:02                                       02:28   kurt kisslig vaxholm
        33:52   47:17   50:08   56:12   60:58   65:33   83:50   87:52                                       90:20      
- Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 403:20 07:55   18:36   08:59   05:19   12:04                                                   350:27   Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK
        07:55   26:31   35:30   40:49   52:53                                                   403:20      
- kjell sjöberg #SAKNAS! 429:54 20:38                                                                   409:16   kjell sjöberg #SAKNAS!
        20:38                                                                   429:54