Sträcktider Luffarligan Kamplementsbadet                                                                
  2015-08-12 Svarta tider är sträcktider                                                                
    Blå tider är från start                                                                      
    Röda siffror är bästa sträck-/total-tid                                                                      
                                                                           
Plac Bana A - 5580 m Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   Mål   Bana A - 5580 m Klubb
1 Lars Håkan Sandvik Attunda OK 38:28 02:09 (1) 03:22 (2) 03:19 (3) 02:42 (5) 02:33 (3) 03:03 (2) 02:41 (4) 01:29 (2) 01:28 (3) 01:49 (1) 01:52 (3) 03:45 (1) 03:45 (2) 02:12 (1) 01:23 (1) 00:56 (1) Lars Håkan Sandvik Attunda OK
        02:09 (1) 05:31 (1) 08:50 (1) 11:32 (1) 14:05 (1) 17:08 (1) 19:49 (1) 21:18 (1) 22:46 (1) 24:35 (1) 26:27 (1) 30:12 (1) 33:57 (1) 36:09 (1) 37:32 (1) 38:28 (1)    
2 Andreas Nordfors Stora Tuna OK 42:32 03:25 (3) 03:37 (3) 03:07 (2) 03:06 (6) 02:19 (2) 02:50 (1) 02:18 (1) 01:34 (3) 01:51 (7) 01:56 (3) 01:44 (1) 05:14 (6) 03:44 (1) 02:15 (2) 02:35 (11) 00:57 (2) Andreas Nordfors Stora Tuna OK
        03:25 (3) 07:02 (3) 10:09 (3) 13:15 (3) 15:34 (3) 18:24 (2) 20:42 (2) 22:16 (2) 24:07 (2) 26:03 (2) 27:47 (2) 33:01 (2) 36:45 (2) 39:00 (2) 41:35 (2) 42:32 (2)    
3 Gustav Eklöf Ulricehamns OK 44:27 05:25 (8) 03:15 (1) 02:59 (1) 03:17 (8) 02:17 (1) 03:06 (3) 02:31 (2) 01:39 (4) 01:18 (1) 01:49 (1) 01:51 (2) 05:20 (7) 03:50 (3) 02:25 (3) 02:16 (9) 01:09 (6) Gustav Eklöf Ulricehamns OK
        05:25 (8) 08:40 (5) 11:39 (4) 14:56 (4) 17:13 (4) 20:19 (4) 22:50 (4) 24:29 (4) 25:47 (4) 27:36 (3) 29:27 (3) 34:47 (4) 38:37 (3) 41:02 (3) 43:18 (3) 44:27 (3)    
4 Johan Lindbom Hellas Orientering 45:45 02:48 (2) 03:50 (4) 03:20 (4) 02:18 (2) 03:06 (5) 03:21 (5) 02:54 (6) 02:16 (7) 01:52 (8) 02:17 (6) 02:09 (5) 04:12 (3) 04:18 (5) 04:32 (9) 01:30 (2) 01:02 (5) Johan Lindbom Hellas Orientering
        02:48 (2) 06:38 (2) 09:58 (2) 12:16 (2) 15:22 (2) 18:43 (3) 21:37 (3) 23:53 (3) 25:45 (3) 28:02 (4) 30:11 (4) 34:23 (3) 38:41 (4) 43:13 (4) 44:43 (4) 45:45 (4)    
5 Peter Andersson Söders-Tyresö 48:26 04:22 (7) 04:11 (6) 04:00 (5) 06:16 (13) 02:39 (4) 03:15 (4) 02:36 (3) 01:27 (1) 01:31 (4) 02:08 (5) 01:58 (4) 04:04 (2) 04:04 (4) 03:14 (6) 01:31 (3) 01:10 (7) Peter Andersson Söders-Tyresö
        04:22 (7) 08:33 (4) 12:33 (5) 18:49 (7) 21:28 (7) 24:43 (6) 27:19 (6) 28:46 (6) 30:17 (6) 32:25 (6) 34:23 (6) 38:27 (5) 42:31 (5) 45:45 (5) 47:16 (5) 48:26 (5)    
6 Calle Bohman Hellas Orientering 49:41 03:42 (4) 05:08 (9) 04:08 (6) 03:13 (7) 03:52 (11) 03:48 (6) 02:48 (5) 01:50 (5) 01:22 (2) 02:03 (4) 02:20 (7) 04:44 (5) 04:27 (6) 03:00 (4) 02:15 (8) 01:01 (4) Calle Bohman Hellas Orientering
        03:42 (4) 08:50 (6) 12:58 (6) 16:11 (5) 20:03 (5) 23:51 (5) 26:39 (5) 28:29 (5) 29:51 (5) 31:54 (5) 34:14 (5) 38:58 (6) 43:25 (6) 46:25 (6) 48:40 (6) 49:41 (6)    
7 Janne Nilsson Centrum OK 55:29 06:48 (10) 04:04 (5) 04:37 (8) 02:18 (2) 03:09 (6) 04:20 (9) 03:24 (9) 02:28 (9) 02:17 (11) 02:53 (9) 02:16 (6) 04:19 (4) 05:40 (9) 03:02 (5) 02:38 (12) 01:16 (8) Janne Nilsson Centrum OK
        06:48 (10) 10:52 (10) 15:29 (9) 17:47 (6) 20:56 (6) 25:16 (7) 28:40 (7) 31:08 (7) 33:25 (7) 36:18 (7) 38:34 (7) 42:53 (7) 48:33 (7) 51:35 (7) 54:13 (7) 55:29 (7)    
8 Staffan Zilling OK Södertörn 60:34 05:36 (9) 04:15 (7) 06:46 (13) 02:21 (4) 03:40 (9) 04:00 (7) 04:59 (13) 02:33 (11) 01:43 (6) 02:32 (7) 03:04 (10) 05:31 (8) 05:47 (10) 04:23 (8) 02:00 (6) 01:24 (11) Staffan Zilling OK Södertörn
        05:36 (9) 09:51 (8) 16:37 (10) 18:58 (9) 22:38 (9) 26:38 (8) 31:37 (8) 34:10 (8) 35:53 (8) 38:25 (8) 41:29 (8) 47:00 (8) 52:47 (8) 57:10 (8) 59:10 (8) 60:34 (8)    
9 Ulf Bylund IFK Enskede 64:36 09:21 (13) 04:35 (8) 04:29 (7) 02:14 (1) 03:51 (10) 05:15 (10) 02:57 (7) 02:12 (6) 01:35 (5) 03:19 (12) 03:28 (12) 09:37 (14) 05:13 (7) 03:23 (7) 02:08 (7) 00:59 (3) Ulf Bylund IFK Enskede
        09:21 (13) 13:56 (11) 18:25 (11) 20:39 (10) 24:30 (10) 29:45 (9) 32:42 (9) 34:54 (9) 36:29 (9) 39:48 (9) 43:16 (9) 52:53 (9) 58:06 (9) 61:29 (9) 63:37 (9) 64:36 (9)    
10 Per-Johan Vikfors OK Österåker 76:13 04:07 (6) 06:16 (12) 04:48 (9) 09:24 (15) 03:22 (7) 04:17 (8) 05:55 (15) 02:30 (10) 02:15 (10) 02:53 (9) 02:22 (8) 07:32 (12) 06:29 (12) 10:43 (13) 01:52 (4) 01:28 (12) Per-Johan Vikfors OK Österåker
        04:07 (6) 10:23 (9) 15:11 (8) 24:35 (11) 27:57 (11) 32:14 (11) 38:09 (11) 40:39 (11) 42:54 (11) 45:47 (11) 48:09 (11) 55:41 (10) 62:10 (10) 72:53 (10) 74:45 (10) 76:13 (10)    
11 Åke Wansölin Söders-Tyresö 79:42 03:52 (5) 05:13 (10) 04:48 (9) 04:58 (11) 03:37 (8) 07:56 (15) 03:38 (10) 04:01 (14) 02:35 (13) 03:20 (13) 03:37 (13) 10:47 (15) 06:28 (11) 10:31 (12) 02:43 (13) 01:38 (13) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        03:52 (5) 09:05 (7) 13:53 (7) 18:51 (8) 22:28 (8) 30:24 (10) 34:02 (10) 38:03 (10) 40:38 (10) 43:58 (10) 47:35 (10) 58:22 (11) 64:50 (11) 75:21 (11) 78:04 (11) 79:42 (11)    
12 Christina Nordström Bodens BK 87:29 08:59 (12) 09:35 (13) 08:34 (15) 03:42 (9) 05:54 (14) 06:22 (13) 05:30 (14) 03:10 (13) 02:38 (14) 04:37 (15) 04:02 (15) 07:02 (11) 07:34 (15) 05:47 (10) 02:19 (10) 01:44 (15) Christina Nordström Bodens BK
        08:59 (12) 18:34 (13) 27:08 (13) 30:50 (13) 36:44 (13) 43:06 (13) 48:36 (13) 51:46 (13) 54:24 (13) 59:01 (13) 63:03 (14) 70:05 (14) 77:39 (14) 83:26 (12) 85:45 (12) 87:29 (12)    
13 Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 87:59 07:18 (11) 21:40 (15) 05:39 (12) 05:10 (12) 04:41 (13) 05:16 (11) 03:18 (8) 02:17 (8) 01:55 (9) 02:47 (8) 02:28 (9) 05:40 (9) 05:39 (8) 09:51 (11) 02:57 (14) 01:23 (10) Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK
        07:18 (11) 28:58 (15) 34:37 (15) 39:47 (15) 44:28 (15) 49:44 (15) 53:02 (15) 55:19 (14) 57:14 (14) 60:01 (14) 62:29 (13) 68:09 (13) 73:48 (13) 83:39 (13) 86:36 (13) 87:59 (13)    
14 Björn Lindgren OK Österåker 91:06 09:24 (14) 05:41 (11) 05:18 (11) 07:08 (14) 07:35 (15) 05:33 (12) 04:26 (12) 02:35 (12) 02:30 (12) 03:16 (11) 03:14 (11) 08:29 (13) 07:12 (13) 14:04 (15) 03:02 (15) 01:39 (14) Björn Lindgren OK Österåker
        09:24 (14) 15:05 (12) 20:23 (12) 27:31 (12) 35:06 (12) 40:39 (12) 45:05 (12) 47:40 (12) 50:10 (12) 53:26 (12) 56:40 (12) 65:09 (12) 72:21 (12) 86:25 (14) 89:27 (14) 91:06 (14)    
15 Erika Hörnfeldt OK Ravinen 102:19 11:26 (15) 12:25 (14) 07:00 (14) 04:12 (10) 04:14 (12) 07:30 (14) 04:22 (11) 07:19 (15) 04:41 (15) 04:29 (14) 03:42 (14) 06:27 (10) 07:27 (14) 13:53 (14) 01:53 (5) 01:19 (9) Erika Hörnfeldt OK Ravinen
        11:26 (15) 23:51 (14) 30:51 (14) 35:03 (14) 39:17 (14) 46:47 (14) 51:09 (14) 58:28 (15) 63:09 (15) 67:38 (15) 71:20 (15) 77:47 (15) 85:14 (15) 99:07 (15) 101:00 (15) 102:19 (15)    
- Per Ljung Stockholms OK 368:12 05:27   04:18   04:28   07:48   10:32   02:29   02:07   02:41   03:24                           324:58   Per Ljung Stockholms OK
        05:27   09:45   14:13   22:01   32:33   35:02   37:09   39:50   43:14                           368:12      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana B - 4600 m Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12               Mål   Bana B - 4600 m Klubb
1 Mattias Skeppling OK Södertörn 42:15 03:44 (1) 02:56 (2) 03:37 (2) 05:07 (12) 03:17 (1) 03:22 (1) 02:57 (2) 04:10 (2) 02:17 (2) 05:11 (5) 03:04 (1) 01:33 (1)             01:00 (1) Mattias Skeppling OK Södertörn
        03:44 (1) 06:40 (1) 10:17 (1) 15:24 (3) 18:41 (2) 22:03 (2) 25:00 (1) 29:10 (1) 31:27 (1) 36:38 (1) 39:42 (1) 41:15 (1)             42:15 (1)    
2 Mikael Christensen IFK Enskede 49:27 04:02 (3) 02:43 (1) 03:40 (3) 04:47 (9) 05:26 (18) 03:44 (2) 02:40 (1) 04:36 (3) 02:04 (1) 04:28 (1) 08:12 (15) 01:57 (3)             01:08 (2) Mikael Christensen IFK Enskede
        04:02 (3) 06:45 (2) 10:25 (2) 15:12 (2) 20:38 (3) 24:22 (3) 27:02 (3) 31:38 (3) 33:42 (2) 38:10 (2) 46:22 (3) 48:19 (2)             49:27 (2)    
3 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 50:09 04:38 (5) 03:21 (4) 04:12 (6) 05:13 (14) 03:19 (2) 05:25 (12) 03:17 (4) 05:20 (10) 03:14 (9) 05:10 (4) 03:11 (2) 02:09 (10)             01:40 (17) Anders Gärderud IFK Lidingö SOK
        04:38 (5) 07:59 (5) 12:11 (5) 17:24 (4) 20:43 (4) 26:08 (5) 29:25 (4) 34:45 (4) 37:59 (4) 43:09 (3) 46:20 (2) 48:29 (3)             50:09 (3)    
4 Börje Lenas Klubblös 54:28 05:12 (9) 04:01 (10) 05:18 (14) 06:41 (20) 04:05 (12) 04:40 (7) 03:18 (5) 05:04 (7) 03:09 (8) 05:31 (6) 03:50 (4) 02:00 (6)             01:39 (16) Börje Lenas Klubblös
        05:12 (9) 09:13 (8) 14:31 (9) 21:12 (15) 25:17 (13) 29:57 (12) 33:15 (10) 38:19 (7) 41:28 (7) 46:59 (7) 50:49 (4) 52:49 (4)             54:28 (4)    
5 Lovisa Nilsson Stora Tuna OK 56:20 04:05 (4) 02:59 (3) 03:24 (1) 03:37 (2) 03:21 (3) 04:14 (3) 04:06 (13) 03:53 (1) 07:40 (22) 12:30 (22) 03:32 (3) 01:48 (2)             01:11 (3) Lovisa Nilsson Stora Tuna OK
        04:05 (4) 07:04 (3) 10:28 (3) 14:05 (1) 17:26 (1) 21:40 (1) 25:46 (2) 29:39 (2) 37:19 (3) 49:49 (11) 53:21 (5) 55:09 (5)             56:20 (5)    
6 Matz Larsson Gustavsbergs OK 57:35 07:12 (21) 03:38 (5) 04:41 (8) 05:21 (15) 03:53 (7) 04:45 (8) 03:32 (6) 05:42 (14) 02:50 (4) 05:09 (3) 07:25 (12) 02:03 (7)             01:24 (6) Matz Larsson Gustavsbergs OK
        07:12 (21) 10:50 (16) 15:31 (12) 20:52 (13) 24:45 (12) 29:30 (10) 33:02 (9) 38:44 (8) 41:34 (8) 46:43 (6) 54:08 (7) 56:11 (6)             57:35 (6)    
7 Anders Larsson Skarpnäcks OL 58:12 05:08 (8) 04:03 (11) 05:01 (10) 04:50 (10) 04:00 (9) 04:36 (5) 06:45 (22) 04:56 (4) 03:52 (17) 06:05 (10) 04:09 (6) 02:48 (16)             01:59 (20) Anders Larsson Skarpnäcks OL
        05:08 (8) 09:11 (7) 14:12 (8) 19:02 (8) 23:02 (7) 27:38 (6) 34:23 (12) 39:19 (10) 43:11 (11) 49:16 (10) 53:25 (6) 56:13 (7)             58:12 (7)    
8 Bo Norbäck Tullinge SK 60:06 05:46 (15) 03:52 (7) 06:58 (22) 03:13 (1) 03:26 (4) 05:42 (14) 03:58 (12) 10:10 (21) 03:42 (15) 05:45 (8) 04:02 (5) 02:03 (7)             01:29 (10) Bo Norbäck Tullinge SK
        05:46 (15) 09:38 (10) 16:36 (16) 19:49 (10) 23:15 (9) 28:57 (9) 32:55 (7) 43:05 (15) 46:47 (15) 52:32 (15) 56:34 (9) 58:37 (9)             60:06 (8)    
9 Lars Hörnström Täby OK 60:29 05:36 (13) 03:40 (6) 04:28 (7) 04:16 (5) 04:32 (15) 05:07 (10) 03:54 (10) 05:24 (11) 03:01 (6) 06:38 (13) 09:53 (18) 01:59 (4)             02:01 (21) Lars Hörnström Täby OK
        05:36 (13) 09:16 (9) 13:44 (6) 18:00 (6) 22:32 (6) 27:39 (7) 31:33 (6) 36:57 (6) 39:58 (6) 46:36 (5) 56:29 (8) 58:28 (8)             60:29 (9)    
10 Carin Kihlström Täby OK 61:11 05:56 (16) 04:40 (16) 05:32 (17) 06:09 (18) 03:48 (5) 05:23 (11) 04:09 (14) 05:55 (15) 03:14 (10) 07:31 (20) 05:26 (9) 02:09 (10)             01:19 (4) Carin Kihlström Täby OK
        05:56 (16) 10:36 (15) 16:08 (15) 22:17 (17) 26:05 (15) 31:28 (14) 35:37 (14) 41:32 (13) 44:46 (13) 52:17 (14) 57:43 (11) 59:52 (10)             61:11 (10)    
11 Lennart Brattgård IFK Lidingö SOK 61:48 04:44 (6) 07:06 (20) 03:59 (5) 05:22 (16) 04:38 (16) 05:53 (16) 03:04 (3) 05:02 (6) 02:43 (3) 05:39 (7) 09:05 (17) 03:08 (18)             01:25 (8) Lennart Brattgård IFK Lidingö SOK
        04:44 (6) 11:50 (18) 15:49 (14) 21:11 (14) 25:49 (14) 31:42 (15) 34:46 (13) 39:48 (11) 42:31 (10) 48:10 (8) 57:15 (10) 60:23 (11)             61:48 (11)    
12 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 62:09 05:34 (11) 04:32 (14) 04:51 (9) 04:05 (4) 04:04 (10) 04:38 (6) 05:17 (16) 07:11 (18) 03:14 (9) 06:51 (15) 07:51 (13) 02:25 (12)             01:36 (14) Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK
        05:34 (11) 10:06 (12) 14:57 (10) 19:02 (8) 23:06 (8) 27:44 (8) 33:01 (8) 40:12 (12) 43:26 (12) 50:17 (12) 58:08 (12) 60:33 (12)             62:09 (12)    
13 Willy Ljungdell Täby OK 62:42 04:00 (2) 03:54 (8) 03:52 (4) 05:45 (17) 03:57 (8) 04:17 (4) 03:57 (11) 05:19 (9) 03:15 (12) 05:07 (2) 15:19 (20) 02:36 (15)             01:24 (6) Willy Ljungdell Täby OK
        04:00 (2) 07:54 (4) 11:46 (4) 17:31 (5) 21:28 (5) 25:45 (4) 29:42 (5) 35:01 (5) 38:16 (5) 43:23 (4) 58:42 (13) 61:18 (13)             62:42 (13)    
14 Rune Rådeström Snättringe SK 66:30 04:47 (7) 04:13 (12) 05:02 (11) 04:25 (6) 07:59 (22) 06:46 (20) 03:32 (6) 05:36 (13) 02:54 (5) 05:50 (9) 10:53 (19) 02:55 (17)             01:38 (15) Rune Rådeström Snättringe SK
        04:47 (7) 09:00 (6) 14:02 (7) 18:27 (7) 26:26 (16) 33:12 (16) 36:44 (16) 42:20 (14) 45:14 (14) 51:04 (13) 61:57 (14) 64:52 (14)             66:30 (14)    
15 Stig Löfgren Atsunda 67:05 06:21 (17) 03:58 (9) 05:17 (13) 04:36 (7) 04:08 (13) 05:39 (13) 05:53 (21) 07:32 (19) 06:10 (21) 07:05 (18) 05:44 (10) 03:14 (20)             01:28 (9) Stig Löfgren Atsunda
        06:21 (17) 10:19 (13) 15:36 (13) 20:12 (11) 24:20 (10) 29:59 (13) 35:52 (15) 43:24 (16) 49:34 (17) 56:39 (17) 62:23 (16) 65:37 (15)             67:05 (15)    
16 Bo Hedlund IFK Enskede 67:17 05:16 (10) 06:18 (17) 06:26 (21) 07:32 (22) 03:51 (6) 05:49 (15) 03:50 (9) 05:00 (5) 03:28 (13) 06:56 (17) 08:49 (16) 02:32 (14)             01:30 (12) Bo Hedlund IFK Enskede
        05:16 (10) 11:34 (17) 18:00 (18) 25:32 (20) 29:23 (19) 35:12 (18) 39:02 (17) 44:02 (17) 47:30 (16) 54:26 (16) 63:15 (17) 65:47 (16)             67:17 (16)    
17 Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK 67:31 05:45 (14) 04:36 (15) 06:25 (20) 03:51 (3) 04:04 (10) 05:06 (9) 03:47 (8) 05:26 (12) 03:02 (7) 06:28 (12) 15:19 (20) 01:59 (4)             01:43 (18) Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK
        05:45 (14) 10:21 (14) 16:46 (17) 20:37 (12) 24:41 (11) 29:47 (11) 33:34 (11) 39:00 (9) 42:02 (9) 48:30 (9) 63:49 (18) 65:48 (17)             67:31 (17)    
18 Ingemar Lindqvist Snättringe SK 68:21 05:34 (11) 04:17 (13) 05:24 (15) 06:21 (19) 06:16 (21) 06:10 (19) 05:44 (20) 07:08 (17) 03:34 (14) 06:52 (16) 04:42 (8) 04:35 (21)             01:44 (19) Ingemar Lindqvist Snättringe SK
        05:34 (11) 09:51 (11) 15:15 (11) 21:36 (16) 27:52 (17) 34:02 (17) 39:46 (18) 46:54 (18) 50:28 (18) 57:20 (18) 62:02 (15) 66:37 (18)             68:21 (18)    
19 Bo Winander Järfälla OK 74:45 07:18 (22) 06:25 (18) 05:44 (18) 05:07 (12) 05:37 (19) 08:33 (22) 05:21 (17) 07:07 (16) 03:49 (16) 06:13 (11) 07:24 (11) 04:38 (22)             01:29 (10) Bo Winander Järfälla OK
        07:18 (22) 13:43 (20) 19:27 (20) 24:34 (19) 30:11 (20) 38:44 (21) 44:05 (21) 51:12 (20) 55:01 (20) 61:14 (19) 68:38 (19) 73:16 (19)             74:45 (19)    
20 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 78:37 06:33 (20) 06:28 (19) 05:52 (19) 04:43 (8) 05:39 (20) 06:58 (21) 05:43 (19) 10:45 (22) 05:20 (20) 07:55 (21) 08:10 (14) 02:30 (13)             02:01 (21) Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK
        06:33 (20) 13:01 (19) 18:53 (19) 23:36 (18) 29:15 (18) 36:13 (19) 41:56 (19) 52:41 (21) 58:01 (21) 65:56 (21) 74:06 (20) 76:36 (20)             78:37 (20)    
21 Tomas Pettersson Haninge SOK 80:38 06:25 (18) 20:45 (22) 05:14 (12) 06:57 (21) 04:20 (14) 06:03 (18) 05:31 (18) 05:04 (7) 04:08 (19) 07:26 (19) 04:14 (7) 03:12 (19)             01:19 (4) Tomas Pettersson Haninge SOK
        06:25 (18) 27:10 (22) 32:24 (22) 39:21 (22) 43:41 (22) 49:44 (22) 55:15 (22) 60:19 (22) 64:27 (22) 71:53 (22) 76:07 (21) 79:19 (21)             80:38 (21)    
22 Kalle Högberg OK Södertörn 81:08 06:29 (19) 10:09 (21) 05:24 (15) 04:51 (11) 04:50 (17) 05:53 (16) 04:58 (15) 07:56 (20) 04:02 (18) 06:43 (14) 16:14 (22) 02:05 (9)             01:34 (13) Kalle Högberg OK Södertörn
        06:29 (19) 16:38 (21) 22:02 (21) 26:53 (21) 31:43 (21) 37:36 (20) 42:34 (20) 50:30 (19) 54:32 (19) 61:15 (20) 77:29 (22) 79:34 (22)             81:08 (22)    
- Christer Nilsson Stora Tuna OK 46:29 09:05   03:33   03:27   03:22   04:07   03:49   04:26   02:39   04:54   03:23   02:21                   01:23   Christer Nilsson Stora Tuna OK
        09:05   12:38   16:05   19:27   23:34   27:23   31:49   34:28   39:22   42:45   45:06                   46:29      
- Roland Löwgren Spårvägens OK 73:17 06:04   04:51   05:54   03:15   10:50   06:00   04:16   05:14   03:09   07:59   11:24   02:43               01:38   Roland Löwgren Spårvägens OK
        06:04   10:55   16:49   20:04   30:54   36:54   41:10   46:24   49:33   57:32   68:56   71:39               73:17      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana C - 3710 m Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11                   Mål   Bana C - 3710 m Klubb
1 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 38:49 04:01 (8) 01:55 (2) 03:54 (6) 03:56 (2) 03:31 (2) 02:28 (3) 03:40 (1) 04:10 (1) 01:21 (3) 06:58 (5) 01:43 (2)                 01:12 (5) Eddie Bjärrenholt Rånäs OK
        04:01 (8) 05:56 (3) 09:50 (2) 13:46 (3) 17:17 (3) 19:45 (2) 23:25 (2) 27:35 (1) 28:56 (1) 35:54 (1) 37:37 (1)                 38:49 (1)    
2 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 41:20 03:35 (5) 03:03 (17) 03:18 (3) 03:48 (1) 02:20 (1) 02:40 (4) 03:50 (3) 07:59 (30) 01:23 (4) 06:34 (3) 01:39 (1)                 01:11 (3) Karl-Erik Johansson OK Södertörn
        03:35 (5) 06:38 (8) 09:56 (3) 13:44 (2) 16:04 (1) 18:44 (1) 22:34 (1) 30:33 (3) 31:56 (2) 38:30 (2) 40:09 (2)                 41:20 (2)    
3 Johan Forsstedt Söders-Tyresö 41:25 03:19 (2) 02:49 (13) 05:14 (16) 04:27 (4) 04:47 (10) 02:07 (1) 04:43 (10) 04:27 (3) 01:17 (2) 05:28 (2) 01:48 (3)                 00:59 (1) Johan Forsstedt Söders-Tyresö
        03:19 (2) 06:08 (4) 11:22 (7) 15:49 (5) 20:36 (4) 22:43 (4) 27:26 (4) 31:53 (4) 33:10 (3) 38:38 (3) 40:26 (3)                 41:25 (3)    
4 Rolf Skoglund Hellas Orientering 43:29 03:28 (3) 01:49 (1) 03:01 (1) 04:50 (7) 03:45 (3) 03:38 (16) 03:48 (2) 04:11 (2) 06:15 (30) 05:14 (1) 02:22 (9)                 01:08 (2) Rolf Skoglund Hellas Orientering
        03:28 (3) 05:17 (1) 08:18 (1) 13:08 (1) 16:53 (2) 20:31 (3) 24:19 (3) 28:30 (2) 34:45 (4) 39:59 (4) 42:21 (4)                 43:29 (4)    
5 Jan Lindgren OK Södertörn 51:09 04:20 (13) 03:37 (24) 03:16 (2) 06:41 (26) 07:46 (21) 04:23 (25) 04:00 (5) 04:40 (4) 02:08 (9) 06:45 (4) 01:56 (4)                 01:37 (10) Jan Lindgren OK Södertörn
        04:20 (13) 07:57 (16) 11:13 (6) 17:54 (9) 25:40 (11) 30:03 (13) 34:03 (13) 38:43 (12) 40:51 (8) 47:36 (5) 49:32 (5)                 51:09 (5)    
6 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 52:22 03:37 (6) 02:01 (4) 11:37 (31) 04:41 (6) 04:22 (7) 03:01 (7) 04:20 (6) 04:59 (5) 01:27 (5) 08:05 (9) 02:21 (7)                 01:51 (18) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:37 (6) 05:38 (2) 17:15 (28) 21:56 (20) 26:18 (14) 29:19 (12) 33:39 (12) 38:38 (10) 40:05 (7) 48:10 (6) 50:31 (6)                 52:22 (6)    
7 Linnea Aall Klubblös 53:27 04:54 (17) 03:41 (25) 05:54 (22) 07:41 (28) 03:54 (5) 02:54 (5) 03:58 (4) 05:36 (12) 02:44 (18) 08:06 (10) 02:54 (17)                 01:11 (3) Linnea Aall Klubblös
        04:54 (17) 08:35 (20) 14:29 (17) 22:10 (23) 26:04 (12) 28:58 (11) 32:56 (9) 38:32 (9) 41:16 (9) 49:22 (8) 52:16 (8)                 53:27 (7)    
8 Sören Andersson Centrum OK 53:54 06:58 (28) 01:58 (3) 03:22 (4) 03:59 (3) 09:47 (27) 04:15 (23) 04:28 (8) 05:28 (11) 01:15 (1) 07:22 (6) 01:57 (5)                 03:05 (31) Sören Andersson Centrum OK
        06:58 (28) 08:56 (22) 12:18 (11) 16:17 (6) 26:04 (12) 30:19 (14) 34:47 (15) 40:15 (14) 41:30 (11) 48:52 (7) 50:49 (7)                 53:54 (8)    
9 Sven Hedman Attunda OK 54:06 04:32 (15) 02:07 (5) 03:31 (5) 04:29 (5) 06:40 (15) 02:24 (2) 04:29 (9) 07:05 (28) 07:03 (31) 07:43 (7) 02:22 (9)                 01:41 (13) Sven Hedman Attunda OK
        04:32 (15) 06:39 (9) 10:10 (4) 14:39 (4) 21:19 (5) 23:43 (5) 28:12 (5) 35:17 (5) 42:20 (12) 50:03 (10) 52:25 (9)                 54:06 (9)    
10 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 55:14 06:54 (27) 02:31 (7) 04:51 (13) 05:36 (14) 04:34 (9) 03:17 (9) 04:57 (17) 05:59 (18) 02:37 (15) 08:39 (13) 03:27 (24)                 01:52 (19) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        06:54 (27) 09:25 (23) 14:16 (16) 19:52 (15) 24:26 (8) 27:43 (8) 32:40 (8) 38:39 (11) 41:16 (9) 49:55 (9) 53:22 (10)                 55:14 (10)    
11 Anna Perneby Tullinge SK 56:02 04:09 (11) 02:25 (6) 04:20 (7) 06:30 (21) 05:27 (12) 03:15 (8) 05:04 (19) 05:52 (16) 02:45 (19) 12:32 (25) 02:06 (6)                 01:37 (10) Anna Perneby Tullinge SK
        04:09 (11) 06:34 (7) 10:54 (5) 17:24 (8) 22:51 (6) 26:06 (6) 31:10 (6) 37:02 (7) 39:47 (6) 52:19 (12) 54:25 (11)                 56:02 (11)    
12 Mats Lundblad Täby OK 56:39 03:31 (4) 02:42 (10) 05:48 (20) 05:06 (8) 07:35 (19) 03:30 (13) 05:01 (18) 05:10 (6) 04:01 (26) 09:58 (18) 02:42 (13)                 01:35 (8) Mats Lundblad Täby OK
        03:31 (4) 06:13 (5) 12:01 (8) 17:07 (7) 24:42 (9) 28:12 (10) 33:13 (11) 38:23 (8) 42:24 (14) 52:22 (13) 55:04 (12)                 56:39 (12)    
13 Björn Stolt OK Ravinen 56:48 05:08 (21) 02:34 (8) 04:23 (8) 06:26 (19) 09:27 (26) 03:19 (10) 04:45 (11) 05:24 (8) 02:26 (11) 08:22 (11) 02:54 (17)                 01:40 (12) Björn Stolt OK Ravinen
        05:08 (21) 07:42 (14) 12:05 (9) 18:31 (11) 27:58 (19) 31:17 (17) 36:02 (16) 41:26 (16) 43:52 (15) 52:14 (11) 55:08 (13)                 56:48 (13)    
14 Christer Andersson ATG 57:14 05:04 (19) 06:09 (31) 04:56 (15) 05:15 (10) 05:34 (13) 03:21 (12) 04:21 (7) 05:43 (13) 02:00 (8) 10:27 (22) 02:49 (15)                 01:35 (8) Christer Andersson ATG
        05:04 (19) 11:13 (27) 16:09 (21) 21:24 (19) 26:58 (16) 30:19 (14) 34:40 (14) 40:23 (15) 42:23 (13) 52:50 (15) 55:39 (14)                 57:14 (14)    
15 Rune Karlsson Sundbybergs IK 58:32 03:12 (1) 04:53 (28) 04:37 (11) 05:19 (11) 05:25 (11) 02:57 (6) 04:51 (15) 05:24 (8) 01:48 (6) 14:01 (28) 04:36 (33)                 01:29 (7) Rune Karlsson Sundbybergs IK
        03:12 (1) 08:05 (18) 12:42 (13) 18:01 (10) 23:26 (7) 26:23 (7) 31:14 (7) 36:38 (6) 38:26 (5) 52:27 (14) 57:03 (15)                 58:32 (15)    
16 Tord Jonsson Rotebro 59:59 05:34 (23) 04:53 (28) 06:17 (24) 06:50 (27) 03:47 (4) 03:48 (18) 05:44 (24) 06:30 (23) 04:51 (28) 07:45 (8) 02:35 (11)                 01:25 (6) Tord Jonsson Rotebro
        05:34 (23) 10:27 (25) 16:44 (24) 23:34 (28) 27:21 (17) 31:09 (16) 36:53 (18) 43:23 (18) 48:14 (20) 55:59 (16) 58:34 (16)                 59:59 (16)    
17 Jan Olsson Bromma-Vällingby SOK 62:48 04:07 (10) 03:12 (20) 04:54 (14) 08:04 (30) 04:31 (8) 03:19 (10) 04:50 (14) 05:50 (15) 07:50 (32) 10:11 (19) 03:33 (27)                 02:27 (29) Jan Olsson Bromma-Vällingby SOK
        04:07 (10) 07:19 (12) 12:13 (10) 20:17 (16) 24:48 (10) 28:07 (9) 32:57 (10) 38:47 (13) 46:37 (17) 56:48 (17) 60:21 (17)                 62:48 (17)    
18 Göran Glanshed IFK Enskede 64:21 08:52 (31) 02:46 (11) 04:36 (10) 06:36 (23) 05:50 (14) 04:01 (19) 05:05 (20) 06:58 (27) 02:58 (21) 11:08 (23) 03:31 (25)                 02:00 (23) Göran Glanshed IFK Enskede
        08:52 (31) 11:38 (28) 16:14 (22) 22:50 (25) 28:40 (21) 32:41 (21) 37:46 (19) 44:44 (20) 47:42 (18) 58:50 (19) 62:21 (19)                 64:21 (18)    
19 Ingrid Graneli Haninge SOK 65:25 04:03 (9) 02:46 (11) 09:40 (29) 06:05 (18) 04:11 (6) 05:39 (31) 05:23 (22) 06:29 (22) 03:30 (24) 09:37 (16) 04:19 (32)                 03:43 (33) Ingrid Graneli Haninge SOK
        04:03 (9) 06:49 (11) 16:29 (23) 22:34 (24) 26:45 (15) 32:24 (20) 37:47 (20) 44:16 (19) 47:46 (19) 57:23 (18) 61:42 (18)                 65:25 (19)    
20 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 66:02 04:11 (12) 02:35 (9) 05:51 (21) 06:00 (16) 11:59 (31) 03:42 (17) 06:28 (30) 05:53 (17) 02:54 (20) 11:23 (24) 03:19 (22)                 01:47 (17) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        04:11 (12) 06:46 (10) 12:37 (12) 18:37 (12) 30:36 (26) 34:18 (22) 40:46 (23) 46:39 (23) 49:33 (21) 60:56 (21) 64:15 (20)                 66:02 (20)    
21 Ronny Hedlund OK Södertörn 66:33 06:17 (25) 05:54 (30) 04:34 (9) 05:14 (9) 09:13 (25) 04:58 (27) 07:43 (32) 06:20 (21) 02:08 (9) 08:26 (12) 03:50 (29)                 01:56 (22) Ronny Hedlund OK Södertörn
        06:17 (25) 12:11 (29) 16:45 (26) 21:59 (22) 31:12 (27) 36:10 (25) 43:53 (26) 50:13 (26) 52:21 (25) 60:47 (20) 64:37 (21)                 66:33 (21)    
22 Levin Svedberg Sundbybergs IK 67:52 04:33 (16) 03:10 (19) 07:27 (27) 05:20 (13) 09:52 (28) 06:10 (32) 06:15 (27) 05:44 (14) 03:37 (25) 10:18 (20) 03:34 (28)                 01:52 (19) Levin Svedberg Sundbybergs IK
        04:33 (16) 07:43 (15) 15:10 (19) 20:30 (17) 30:22 (25) 36:32 (27) 42:47 (25) 48:31 (25) 52:08 (24) 62:26 (22) 66:00 (22)                 67:52 (22)    
23 Kerstin Jensen-Urstad IFK Lidingös Skid o OK 68:22 09:06 (32) 03:20 (21) 04:44 (12) 05:52 (15) 07:15 (18) 04:07 (22) 06:19 (29) 06:54 (26) 02:35 (14) 12:33 (26) 03:31 (25)                 02:06 (25) Kerstin Jensen-Urstad IFK Lidingös Skid o OK
        09:06 (32) 12:26 (30) 17:10 (27) 23:02 (26) 30:17 (24) 34:24 (23) 40:43 (22) 47:37 (24) 50:12 (22) 62:45 (23) 66:16 (24)                 68:22 (23)    
24 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 68:24 03:41 (7) 02:49 (13) 06:21 (26) 06:28 (20) 08:15 (23) 04:02 (21) 04:46 (12) 05:26 (10) 02:28 (12) 19:32 (33) 02:21 (7)                 02:15 (27) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        03:41 (7) 06:30 (6) 12:51 (14) 19:19 (14) 27:34 (18) 31:36 (18) 36:22 (17) 41:48 (17) 44:16 (16) 63:48 (24) 66:09 (23)                 68:24 (24)    
25 Lars Nordin Solna OK 69:19 07:40 (29) 03:22 (22) 06:18 (25) 08:00 (29) 08:46 (24) 04:37 (26) 06:15 (27) 07:36 (29) 02:37 (15) 09:22 (15) 02:54 (17)                 01:52 (20) Lars Nordin Solna OK
        07:40 (29) 11:02 (26) 17:20 (29) 25:20 (29) 34:06 (28) 38:43 (28) 44:58 (28) 52:34 (28) 55:11 (27) 64:33 (25) 67:27 (25)                 69:19 (25)    
26 Andris Rozenbachs TK IF 71:13 06:32 (26) 03:23 (23) 05:26 (18) 06:36 (23) 06:51 (16) 07:26 (33) 04:46 (12) 05:15 (7) 04:27 (27) 15:02 (31) 03:24 (23)                 02:05 (24) Andris Rozenbachs TK IF
        06:32 (26) 09:55 (24) 15:21 (20) 21:57 (21) 28:48 (22) 36:14 (26) 41:00 (24) 46:15 (22) 50:42 (23) 65:44 (26) 69:08 (26)                 71:13 (26)    
27 Rolf Hjort Rånäs OK 72:05 05:00 (18) 03:42 (26) 08:02 (28) 06:40 (25) 12:12 (32) 03:30 (13) 05:17 (21) 06:02 (19) 03:19 (23) 13:48 (27) 02:50 (16)                 01:43 (14) Rolf Hjort Rånäs OK
        05:00 (18) 08:42 (21) 16:44 (24) 23:24 (27) 35:36 (29) 39:06 (29) 44:23 (27) 50:25 (27) 53:44 (26) 67:32 (27) 70:22 (27)                 72:05 (27)    
28 Jan Larsson Tullinge SK 78:01 07:57 (30) 07:04 (32) 05:20 (17) 06:00 (16) 10:41 (30) 03:36 (15) 06:11 (26) 06:16 (20) 02:32 (13) 17:34 (32) 02:36 (12)                 02:14 (26) Jan Larsson Tullinge SK
        07:57 (30) 15:01 (32) 20:21 (30) 26:21 (30) 37:02 (30) 40:38 (30) 46:49 (29) 53:05 (29) 55:37 (28) 73:11 (29) 75:47 (28)                 78:01 (28)    
29 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 78:24 05:04 (19) 02:56 (16) 05:41 (19) 05:19 (11) 10:11 (29) 05:35 (29) 13:22 (33) 06:36 (24) 03:00 (22) 14:47 (29) 04:10 (31)                 01:43 (14) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        05:04 (19) 08:00 (17) 13:41 (15) 19:00 (13) 29:11 (23) 34:46 (24) 48:08 (30) 54:44 (30) 57:44 (29) 72:31 (28) 76:41 (29)                 78:24 (29)    
30 Erland Ljungström Spårvägens OK 79:39 05:42 (24) 02:50 (15) 05:59 (23) 06:30 (21) 07:04 (17) 04:18 (24) 05:41 (23) 06:41 (25) 15:00 (33) 14:48 (30) 02:47 (14)                 02:19 (28) Erland Ljungström Spårvägens OK
        05:42 (24) 08:32 (19) 14:31 (18) 21:01 (18) 28:05 (20) 32:23 (19) 38:04 (21) 44:45 (21) 59:45 (30) 74:33 (30) 77:20 (30)                 79:39 (30)    
31 Hugo Isgren IFK Enskede 80:05 11:01 (33) 03:44 (27) 11:08 (30) 10:27 (33) 08:02 (22) 04:01 (19) 04:56 (16) 10:03 (31) 02:43 (17) 09:19 (14) 02:55 (20)                 01:46 (16) Hugo Isgren IFK Enskede
        11:01 (33) 14:45 (31) 25:53 (32) 36:20 (32) 44:22 (31) 48:23 (31) 53:19 (31) 63:22 (31) 66:05 (31) 75:24 (31) 78:19 (31)                 80:05 (31)    
32 Karin Näslund Tumba-Mälarhöjden OK 88:16 05:24 (22) 09:53 (33) 13:21 (32) 08:48 (31) 07:43 (20) 05:16 (28) 06:07 (25) 10:18 (32) 04:57 (29) 10:21 (21) 03:13 (21)                 02:55 (30) Karin Näslund Tumba-Mälarhöjden OK
        05:24 (22) 15:17 (33) 28:38 (33) 37:26 (33) 45:09 (32) 50:25 (32) 56:32 (32) 66:50 (32) 71:47 (32) 82:08 (32) 85:21 (32)                 88:16 (32)    
33 Leif Hermundstad Snättringe SK 96:04 04:26 (14) 03:08 (18) 14:19 (33) 09:19 (32) 18:39 (33) 05:36 (30) 06:54 (31) 14:49 (33) 01:56 (7) 09:47 (17) 03:54 (30)                 03:17 (32) Leif Hermundstad Snättringe SK
        04:26 (14) 07:34 (13) 21:53 (31) 31:12 (31) 49:51 (33) 55:27 (33) 62:21 (33) 77:10 (33) 79:06 (33) 88:53 (33) 92:47 (33)                 96:04 (33)    
- Ulf Carnby Täby OK 53:49 04:20   02:09   03:51   04:40   07:51   03:43   04:23   06:58   03:33   06:52   03:26                   02:03   Ulf Carnby Täby OK
        04:20   06:29   10:20   15:00   22:51   26:34   30:57   37:55   41:28   48:20   51:46                   53:49      
- Per Geijer Klubblös 69:56 14:07   04:36   08:11   09:22   03:23   05:56   05:02   10:04                               09:15   Per Geijer Klubblös
        14:07   18:43   26:54   36:16   39:39   45:35   50:37   60:41                               69:56      
- Kurt Kissling Vaxholms OK 74:17 05:05   03:10   07:36   06:48   12:17   10:00   08:47   02:29   12:38   03:35                       01:52   Kurt Kissling Vaxholms OK
        05:05   08:15   15:51   22:39   34:56   44:56   53:43   56:12   68:50   72:25                       74:17      
- Emma Streman Klubblös 305:41 09:03   14:06                                                       282:32   Emma Streman Klubblös
        09:03   23:09                                                       305:41      
- Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 365:12 06:04   02:24                                                       356:44   Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        06:04   08:28                                                       365:12      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana D - 2550 m Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7                                   Mål   Bana D 2550 m Klubb
1 Robert Rylander Spårvägens OK 34:19 04:45 (1) 05:35 (3) 05:03 (1) 03:12 (1) 04:52 (1) 07:14 (11) 02:11 (1)                                 01:27 (1) Robert Rylander Spårvägens OK
        04:45 (1) 10:20 (2) 15:23 (1) 18:35 (1) 23:27 (1) 30:41 (1) 32:52 (1)                                 34:19 (1)    
2 Jan Bojling Solna OK 39:46 05:07 (3) 05:06 (1) 06:19 (2) 08:16 (19) 04:52 (1) 05:08 (1) 03:05 (8)                                 01:53 (4) Jan Bojling Solna OK
        05:07 (3) 10:13 (1) 16:32 (2) 24:48 (4) 29:40 (3) 34:48 (2) 37:53 (2)                                 39:46 (2)    
3 Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF 41:03 05:05 (2) 06:20 (8) 06:31 (5) 05:20 (3) 06:13 (5) 06:19 (4) 02:36 (2)                                 02:39 (13) Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF
        05:05 (2) 11:25 (4) 17:56 (4) 23:16 (2) 29:29 (2) 35:48 (3) 38:24 (3)                                 41:03 (3)    
4 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 44:52 05:17 (5) 05:50 (6) 06:40 (8) 06:09 (10) 06:36 (9) 08:32 (14) 03:27 (14)                                 02:21 (10) Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        05:17 (5) 11:07 (3) 17:47 (3) 23:56 (3) 30:32 (4) 39:04 (4) 42:31 (4)                                 44:52 (4)    
5 Siv Frölund Haninge SOK 45:11 05:10 (4) 09:29 (22) 06:19 (2) 06:16 (11) 07:05 (12) 06:14 (2) 02:55 (4)                                 01:43 (2) Siv Frölund Haninge SOK
        05:10 (4) 14:39 (8) 20:58 (6) 27:14 (6) 34:19 (8) 40:33 (5) 43:28 (5)                                 45:11 (5)    
6 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 46:23 09:17 (20) 06:10 (7) 06:31 (5) 06:00 (9) 06:06 (4) 06:59 (10) 03:14 (11)                                 02:06 (7) Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK
        09:17 (20) 15:27 (10) 21:58 (8) 27:58 (8) 34:04 (6) 41:03 (6) 44:17 (6)                                 46:23 (6)    
7 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 47:33 07:13 (9) 05:46 (4) 07:29 (10) 07:21 (14) 06:19 (7) 07:57 (12) 03:03 (6)                                 02:25 (11) Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK
        07:13 (9) 12:59 (5) 20:28 (5) 27:49 (7) 34:08 (7) 42:05 (7) 45:08 (7)                                 47:33 (7)    
8 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 48:57 09:00 (18) 05:34 (2) 06:27 (4) 04:42 (2) 05:10 (3) 13:03 (22) 03:17 (12)                                 01:44 (3) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        09:00 (18) 14:34 (7) 21:01 (7) 25:43 (5) 30:53 (5) 43:56 (9) 47:13 (9)                                 48:57 (8)    
9 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 48:59 05:54 (6) 07:30 (12) 11:09 (22) 06:35 (13) 06:13 (5) 06:34 (7) 03:00 (5)                                 02:04 (6) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        05:54 (6) 13:24 (6) 24:33 (13) 31:08 (12) 37:21 (10) 43:55 (8) 46:55 (8)                                 48:59 (9)    
10 Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK 49:46 08:44 (17) 07:17 (11) 07:58 (14) 05:32 (7) 06:43 (10) 08:11 (13) 03:03 (6)                                 02:18 (8) Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK
        08:44 (17) 16:01 (13) 23:59 (10) 29:31 (9) 36:14 (9) 44:25 (10) 47:28 (10)                                 49:46 (10)    
11 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 50:17 07:50 (13) 08:52 (16) 07:37 (11) 05:31 (6) 08:21 (15) 06:31 (6) 03:06 (9)                                 02:29 (12) Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
        07:50 (13) 16:42 (16) 24:19 (11) 29:50 (11) 38:11 (12) 44:42 (12) 47:48 (12)                                 50:17 (11)    
12 Britt Eriksson Hammarby IF OF 50:18 07:39 (12) 08:51 (15) 07:49 (13) 05:22 (5) 08:21 (16) 06:27 (5) 03:08 (10)                                 02:41 (15) Britt Eriksson Hammarby IF OF
        07:39 (12) 16:30 (15) 24:19 (11) 29:41 (10) 38:02 (11) 44:29 (11) 47:37 (11)                                 50:18 (12)    
13 Lennart Sjöstål Klubblös 52:37 06:20 (7) 08:47 (14) 08:15 (15) 11:14 (24) 06:54 (11) 06:18 (3) 02:53 (3)                                 01:56 (5) Lennart Sjöstål Klubblös
        06:20 (7) 15:07 (9) 23:22 (9) 34:36 (14) 41:30 (13) 47:48 (13) 50:41 (13)                                 52:37 (13)    
14 Pia Vikström Täby OK 58:02 06:53 (8) 08:37 (13) 10:59 (21) 08:43 (21) 09:38 (22) 06:46 (8) 03:21 (13)                                 03:05 (18) Pia Vikström Täby OK
        06:53 (8) 15:30 (11) 26:29 (15) 35:12 (15) 44:50 (16) 51:36 (15) 54:57 (14)                                 58:02 (14)    
15 Ann Sjöberg EIF 61:57 07:13 (9) 09:53 (23) 09:34 (18) 07:47 (18) 11:59 (26) 09:38 (17) 03:35 (17)                                 02:18 (8) Ann Sjöberg EIF
        07:13 (9) 17:06 (17) 26:40 (16) 34:27 (13) 46:26 (18) 56:04 (17) 59:39 (15)                                 61:57 (15)    
16 Ulf Eskilsson OK Södertörn 65:38 17:48 (28) 09:06 (19) 06:54 (9) 05:20 (3) 06:29 (8) 13:49 (24) 03:33 (16)                                 02:39 (13) Ulf Eskilsson OK Södertörn
        17:48 (28) 26:54 (25) 33:48 (23) 39:08 (21) 45:37 (17) 59:26 (18) 62:59 (16)                                 65:38 (16)    
17 Göran Rastborg Bromma-Vällingby SOK 67:41 15:18 (26) 06:50 (9) 07:39 (12) 05:44 (8) 07:40 (14) 08:35 (15) 11:19 (28)                                 04:36 (29) Göran Rastborg Bromma-Vällingby SOK
        15:18 (26) 22:08 (22) 29:47 (20) 35:31 (17) 43:11 (14) 51:46 (16) 63:05 (17)                                 67:41 (17)    
18 Lars-Erik Perneby Tullinge SK 70:49 08:31 (14) 09:23 (21) 08:32 (16) 11:56 (26) 08:21 (15) 15:27 (25) 04:50 (20)                                 03:49 (25) Lars-Erik Perneby Tullinge SK
        08:31 (14) 17:54 (18) 26:26 (14) 38:22 (20) 46:43 (19) 62:10 (21) 67:00 (18)                                 70:49 (18)    
19 Sonja Perneby Tullinge SK 70:51 08:40 (16) 06:54 (10) 11:09 (22) 11:37 (25) 08:24 (18) 15:32 (26) 04:53 (21)                                 03:42 (23) Sonja Perneby Tullinge SK
        08:40 (16) 15:34 (12) 26:43 (17) 38:20 (19) 46:44 (20) 62:16 (22) 67:09 (19)                                 70:51 (19)    
20 Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 71:18 10:55 (23) 09:18 (20) 11:31 (24) 08:53 (22) 10:14 (23) 10:19 (18) 06:05 (25)                                 04:03 (27) Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK
        10:55 (23) 20:13 (21) 31:44 (22) 40:37 (22) 50:51 (22) 61:10 (20) 67:15 (20)                                 71:18 (20)    
21 Carl Lang OK Österåker 75:09 17:33 (27) 05:47 (5) 06:37 (7) 06:27 (12) 07:27 (13) 06:57 (9) 21:36 (30)                                 02:45 (16) Carl Lang OK Österåker
        17:33 (27) 23:20 (24) 29:57 (21) 36:24 (18) 43:51 (15) 50:48 (14) 72:24 (21)                                 75:09 (21)    
22 Birgitta Westergren Täby OK 76:34 08:32 (15) 14:39 (26) 11:57 (27) 07:42 (16) 08:51 (19) 16:26 (27) 04:49 (19)                                 03:38 (22) Birgitta Westergren Täby OK
        08:32 (15) 23:11 (23) 35:08 (25) 42:50 (24) 51:41 (23) 68:07 (23) 72:56 (22)                                 76:34 (22)    
23 Lennart Westergren Söders-Tyresö 80:53 10:12 (22) 09:56 (24) 14:36 (29) 09:09 (23) 09:11 (20) 19:50 (29) 05:02 (22)                                 02:57 (17) Lennart Westergren Söders-Tyresö
        10:12 (22) 20:08 (20) 34:44 (24) 43:53 (25) 53:04 (24) 72:54 (24) 77:56 (23)                                 80:53 (23)    
24 Ingrid Gunnarsson Täby OK 81:51 07:30 (11) 08:55 (18) 11:37 (25) 07:28 (15) 11:28 (25) 13:05 (23) 17:53 (29)                                 03:55 (26) Ingrid Gunnarsson Täby OK
        07:30 (11) 16:25 (14) 28:02 (19) 35:30 (16) 46:58 (21) 60:03 (19) 77:56 (23)                                 81:51 (24)    
25 Edda Nilsson Stockholmspolisens IF OF 82:28 09:46 (21) 08:53 (17) 09:19 (17) 14:48 (28) 20:27 (30) 12:13 (21) 03:31 (15)                                 03:31 (20) Edda Nilsson Stockholmspolisens IF OF
        09:46 (21) 18:39 (19) 27:58 (18) 42:46 (23) 63:13 (25) 75:26 (25) 78:57 (25)                                 82:28 (25)    
26 Mats Halvarez Klubblös 89:51 09:03 (19) 18:13 (27) 11:38 (26) 14:49 (29) 15:28 (28) 12:04 (20) 05:06 (23)                                 03:30 (19) Mats Halvarez Klubblös
        09:03 (19) 27:16 (26) 38:54 (26) 53:43 (26) 69:11 (26) 81:15 (26) 86:21 (26)                                 89:51 (26)    
27 Gösta Hansson Bromma-Vällingby SOK 93:51 13:16 (25) 25:16 (29) 09:44 (19) 07:45 (17) 18:27 (29) 11:38 (19) 04:00 (18)                                 03:45 (24) Gösta Hansson Bromma-Vällingby SOK
        13:16 (25) 38:32 (29) 48:16 (28) 56:01 (27) 74:28 (28) 86:06 (28) 90:06 (27)                                 93:51 (27)    
28 Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 96:35 11:36 (24) 21:18 (28) 16:48 (30) 12:23 (27) 15:02 (27) 08:39 (16) 06:43 (26)                                 04:06 (28) Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK
        11:36 (24) 32:54 (27) 49:42 (29) 62:05 (28) 77:07 (30) 85:46 (27) 92:29 (28)                                 96:35 (28)    
29 Göran R Wallén IFK Lidingö SOK 105:47 18:36 (29) 25:48 (30) 12:32 (28) 08:32 (20) 09:13 (21) 17:49 (28) 09:46 (27)                                 03:31 (20) Göran R Wallén IFK Lidingö SOK
        18:36 (29) 44:24 (30) 56:56 (30) 65:28 (30) 74:41 (29) 92:30 (29) 102:16 (29)                                 105:47 (29)    
30 Gunvor Granath Nynäshamns OK 133:15 23:58 (30) 13:09 (25) 10:01 (20) 15:42 (30) 11:16 (24) 48:31 (30) 05:50 (24)                                 04:48 (30) Gunvor Granath Nynäshamns OK
        23:58 (30) 37:07 (28) 47:08 (27) 62:50 (29) 74:06 (27) 122:37 (30) 128:27 (30)                                 133:15 (30)    
- Bertil Frisk Gävle OK   334:01   06:52   06:53   05:36   06:57   07:22                                           Bertil Frisk Gävle OK
        334:01   340:53   347:46   353:22   360:19   367:41                                       Ej tid  ----->      
- Berit Lindunger Haninge SOK 32:50                                                             32:50   Berit Lindunger Haninge SOK
                                                                    32:50      
- Leif Gustafsson Storviks IF 49:10 08:29   30:42                                                       09:59   Leif Gustafsson Storviks IF
        08:29   39:11                                                       49:10      
- Torsten Lundborg Hammarby IF OF 74:29 23:13   09:00   09:31   07:14   07:50   15:17                                       02:24   Torsten Lundborg Hammarby IF OF
        23:13   32:13   41:44   48:58   56:48   72:05                                       74:29      
- Alf Persson OK Österåker 401:37 15:30   06:20   07:36   05:18   07:02   07:21                                       352:30   Alf Persson OK Österåker
        15:30   21:50   29:26   34:44   41:46   49:07                                       401:37      
- Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 413:55 05:44   07:09   07:29   09:23   07:14   11:11   07:13                                   358:32   Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby
        05:44   12:53   20:22   29:45   36:59   48:10   55:23                                   413:55      
- Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 418:04 06:03   06:20   12:27   06:30   10:12   10:41   02:56                                   362:55   Saga Mård Bromma-Vällingby SOK
        06:03   12:23   24:50   31:20   41:32   52:13   55:09                                   418:04      
</