Sträcktider Sommarserien Mörtsjön, Huddinge                                                              
  2015-06-09 Svarta tider är sträcktider                                                                  
    Blå tider är från start                                                                      
    Röda siffror är bästa sträck-/total-tid                                                                      
                                                                           
Plac Bana A - 9,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   Mål   Bana A - 9,4 km Klubb
1 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 71:29 08:24 (1) 03:29 (2) 08:08 (2) 01:42 (1) 01:21 (1) 06:08 (2) 04:44 (2) 04:50 (1) 04:06 (4) 03:24 (1) 04:56 (1) 03:58 (2) 05:53 (2) 05:01 (2) 03:45 (1) 01:40 (4) Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF
        08:24 (1) 11:53 (1) 20:01 (2) 21:43 (2) 23:04 (2) 29:12 (2) 33:56 (2) 38:46 (1) 42:52 (2) 46:16 (1) 51:12 (1) 55:10 (1) 61:03 (1) 66:04 (2) 69:49 (1) 71:29 (1)    
2 Oskar Malmberg IFK Umeå 71:31 08:55 (2) 03:13 (1) 07:29 (1) 02:02 (3) 01:23 (2) 06:06 (1) 04:28 (1) 05:10 (2) 04:03 (3) 03:57 (3) 04:56 (1) 03:42 (1) 05:46 (1) 04:53 (1) 04:03 (3) 01:25 (1) Oskar Malmberg IFK Umeå
        08:55 (2) 12:08 (2) 19:37 (1) 21:39 (1) 23:02 (1) 29:08 (1) 33:36 (1) 38:46 (1) 42:49 (1) 46:46 (2) 51:42 (2) 55:24 (2) 61:10 (2) 66:03 (1) 70:06 (2) 71:31 (2)    
3 Andrew Quin IFK Lidingö SOK 79:46 10:00 (5) 03:54 (3) 09:09 (3) 02:07 (5) 01:30 (4) 07:17 (4) 05:22 (5) 05:22 (3) 04:21 (5) 03:40 (2) 05:54 (5) 04:17 (3) 06:12 (3) 05:18 (3) 03:51 (2) 01:32 (2) Andrew Quin IFK Lidingö SOK
        10:00 (5) 13:54 (4) 23:03 (3) 25:10 (3) 26:40 (3) 33:57 (3) 39:19 (3) 44:41 (3) 49:02 (3) 52:42 (3) 58:36 (3) 62:53 (3) 69:05 (3) 74:23 (3) 78:14 (3) 79:46 (3)    
4 Morgan Karlsson Sundbybergs IK 83:07 09:39 (3) 03:54 (3) 10:51 (5) 01:58 (2) 01:37 (5) 07:07 (3) 04:44 (2) 06:27 (5) 03:49 (1) 04:02 (4) 05:32 (4) 05:01 (5) 07:03 (4) 05:32 (4) 04:13 (4) 01:38 (3) Morgan Karlsson Sundbybergs IK
        09:39 (3) 13:33 (3) 24:24 (4) 26:22 (4) 27:59 (4) 35:06 (4) 39:50 (4) 46:17 (4) 50:06 (4) 54:08 (4) 59:40 (4) 64:41 (4) 71:44 (4) 77:16 (4) 81:29 (4) 83:07 (4)    
5 Christian Rotviker Centrum OK 92:37 09:45 (4) 07:36 (8) 11:40 (8) 02:04 (4) 01:26 (3) 09:23 (7) 05:17 (4) 06:20 (4) 03:56 (2) 05:17 (6) 05:13 (3) 04:31 (4) 07:35 (5) 06:22 (5) 04:23 (5) 01:49 (5) Christian Rotviker Centrum OK
        09:45 (4) 17:21 (5) 29:01 (5) 31:05 (5) 32:31 (5) 41:54 (5) 47:11 (5) 53:31 (5) 57:27 (5) 62:44 (5) 67:57 (5) 72:28 (5) 80:03 (5) 86:25 (5) 90:48 (5) 92:37 (5)    
6 Malin Annegård Centrum OK 115:58 15:05 (10) 05:04 (6) 11:37 (7) 02:36 (9) 01:50 (7) 11:14 (9) 06:18 (6) 07:25 (8) 05:10 (7) 04:54 (5) 10:47 (10) 07:56 (8) 08:52 (8) 09:43 (8) 05:15 (7) 02:12 (8) Malin Annegård Centrum OK
        15:05 (10) 20:09 (8) 31:46 (8) 34:22 (8) 36:12 (8) 47:26 (8) 53:44 (7) 61:09 (7) 66:19 (7) 71:13 (6) 82:00 (8) 89:56 (7) 98:48 (7) 108:31 (7) 113:46 (6) 115:58 (6)    
7 Magnus Grafström Centrum OK 118:09 13:46 (8) 04:32 (5) 12:03 (9) 02:29 (6) 02:02 (10) 08:47 (6) 07:22 (9) 06:50 (6) 05:29 (8) 10:30 (10) 06:49 (6) 09:20 (10) 11:16 (10) 06:57 (6) 07:57 (10) 02:00 (7) Magnus Grafström Centrum OK
        13:46 (8) 18:18 (6) 30:21 (6) 32:50 (6) 34:52 (6) 43:39 (6) 51:01 (6) 57:51 (6) 63:20 (6) 73:50 (9) 80:39 (6) 89:59 (8) 101:15 (9) 108:12 (6) 116:09 (7) 118:09 (7)    
8 Jan Hessel TK IF 118:22 11:56 (6) 14:52 (10) 09:41 (4) 02:31 (7) 02:00 (9) 08:04 (5) 06:25 (7) 07:20 (7) 04:32 (6) 05:45 (7) 10:11 (9) 08:35 (9) 08:11 (7) 08:35 (7) 07:45 (9) 01:59 (6) Jan Hessel TK IF
        11:56 (6) 26:48 (10) 36:29 (9) 39:00 (9) 41:00 (9) 49:04 (9) 55:29 (9) 62:49 (9) 67:21 (8) 73:06 (7) 83:17 (9) 91:52 (9) 100:03 (8) 108:38 (8) 116:23 (9) 118:22 (8)    
9 Tobias Spång Hammarby IF OF 119:07 14:09 (9) 05:32 (7) 12:04 (10) 02:33 (8) 01:47 (6) 10:37 (8) 07:09 (8) 07:59 (9) 06:01 (10) 05:57 (8) 07:53 (7) 06:17 (6) 10:40 (9) 10:08 (9) 07:32 (8) 02:49 (10) Tobias Spång Hammarby IF OF
        14:09 (9) 19:41 (7) 31:45 (7) 34:18 (7) 36:05 (7) 46:42 (7) 53:51 (8) 61:50 (8) 67:51 (9) 73:48 (8) 81:41 (7) 87:58 (6) 98:38 (6) 108:46 (9) 116:18 (8) 119:07 (9)    
10 Aleksandr Manoilov Järfälla OK 131:26 13:33 (7) 12:55 (9) 11:25 (6) 03:11 (10) 01:59 (8) 13:53 (10) 10:40 (10) 09:26 (10) 05:36 (9) 06:37 (9) 08:30 (8) 06:27 (7) 07:58 (6) 11:22 (10) 05:07 (6) 02:47 (9) Aleksandr Manoilov Järfälla OK
        13:33 (7) 26:28 (9) 37:53 (10) 41:04 (10) 43:03 (10) 56:56 (10) 67:36 (10) 77:02 (10) 82:38 (10) 89:15 (10) 97:45 (10) 104:12 (10) 112:10 (10) 123:32 (10) 128:39 (10) 131:26 (10)    
- Mattias Ågren Centrum OK 103:05 14:45   04:37   10:18   03:14   01:35   10:51   07:00   06:11   11:00   04:27   06:09   04:53   10:00           08:05   Mattias Ågren Centrum OK
        14:45   19:22   29:40   32:54   34:29   45:20   52:20   58:31   69:31   73:58   80:07   85:00   95:00           103:05      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana B - 7,9 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14       Mål   Bana B - 7,9 km Klubb
1 David Hector Snättringe SK 67:23 05:25 (3) 04:59 (4) 03:50 (2) 04:39 (1) 03:24 (2) 05:32 (4) 05:30 (1) 04:06 (3) 04:41 (2) 05:20 (2) 02:18 (3) 06:38 (2) 05:14 (3) 04:14 (4)     01:33 (1) David Hector Snättringe SK
        05:25 (3) 10:24 (3) 14:14 (1) 18:53 (1) 22:17 (1) 27:49 (1) 33:19 (1) 37:25 (1) 42:06 (1) 47:26 (1) 49:44 (1) 56:22 (1) 61:36 (1) 65:50 (1)     67:23 (1)    
2 Henrik Eriksson Centrum OK 70:14 05:22 (2) 04:11 (1) 06:08 (9) 05:29 (5) 03:29 (3) 04:46 (2) 05:30 (1) 03:57 (1) 05:18 (3) 05:23 (3) 02:00 (1) 06:43 (3) 05:58 (4) 04:12 (3)     01:48 (2) Henrik Eriksson Centrum OK
        05:22 (2) 09:33 (2) 15:41 (3) 21:10 (4) 24:39 (3) 29:25 (3) 34:55 (3) 38:52 (3) 44:10 (3) 49:33 (2) 51:33 (2) 58:16 (2) 64:14 (2) 68:26 (2)     70:14 (2)    
3 Mikael Nilsson Snättringe SK 70:40 05:08 (1) 04:22 (2) 04:54 (6) 06:35 (8) 02:56 (1) 04:17 (1) 06:21 (3) 04:04 (2) 05:30 (4) 06:46 (7) 02:07 (2) 07:20 (4) 04:49 (2) 03:38 (1)     01:53 (3) Mikael Nilsson Snättringe SK
        05:08 (1) 09:30 (1) 14:24 (2) 20:59 (2) 23:55 (2) 28:12 (2) 34:33 (2) 38:37 (2) 44:07 (2) 50:53 (3) 53:00 (3) 60:20 (3) 65:09 (3) 68:47 (3)     70:40 (3)    
4 Linus Kajsajuntti IFK Lidingö SOK 77:19 07:30 (8) 04:36 (3) 03:48 (1) 05:15 (3) 04:56 (9) 06:30 (7) 09:32 (10) 05:03 (6) 04:07 (1) 04:59 (1) 04:08 (9) 06:17 (1) 04:46 (1) 03:53 (2)     01:59 (6) Linus Kajsajuntti IFK Lidingö SOK
        07:30 (8) 12:06 (6) 15:54 (4) 21:09 (3) 26:05 (5) 32:35 (5) 42:07 (7) 47:10 (6) 51:17 (6) 56:16 (4) 60:24 (6) 66:41 (4) 71:27 (4) 75:20 (4)     77:19 (4)    
5 Anders Mattsson OK Älvsjö-Örby 81:35 06:27 (6) 05:14 (6) 05:30 (7) 06:16 (7) 03:44 (4) 05:55 (5) 06:49 (6) 04:50 (5) 06:05 (7) 06:24 (4) 02:28 (4) 07:54 (7) 07:06 (8) 04:53 (5)     02:00 (7) Anders Mattsson OK Älvsjö-Örby
        06:27 (6) 11:41 (5) 17:11 (6) 23:27 (6) 27:11 (6) 33:06 (6) 39:55 (5) 44:45 (5) 50:50 (4) 57:14 (5) 59:42 (4) 67:36 (5) 74:42 (5) 79:35 (5)     81:35 (5)    
6 Ivar Lidström Lauri Snättringe SK 83:09 05:37 (4) 07:08 (10) 04:01 (3) 05:07 (2) 03:59 (6) 05:21 (3) 06:21 (3) 04:40 (4) 08:40 (9) 06:27 (5) 02:48 (7) 07:58 (8) 06:47 (7) 05:57 (9)     02:18 (8) Ivar Lidström Lauri Snättringe SK
        05:37 (4) 12:45 (7) 16:46 (5) 21:53 (5) 25:52 (4) 31:13 (4) 37:34 (4) 42:14 (4) 50:54 (5) 57:21 (6) 60:09 (5) 68:07 (6) 74:54 (6) 80:51 (6)     83:09 (6)    
7 Claes Andersson Årsta 85:50 07:08 (7) 06:53 (9) 04:42 (5) 06:01 (6) 04:15 (8) 06:44 (8) 07:25 (8) 05:13 (7) 05:50 (6) 06:55 (8) 02:47 (6) 07:50 (6) 06:30 (6) 05:17 (8)     02:20 (9) Claes Andersson Årsta
        07:08 (7) 14:01 (8) 18:43 (7) 24:44 (7) 28:59 (8) 35:43 (8) 43:08 (8) 48:21 (8) 54:11 (7) 61:06 (7) 63:53 (7) 71:43 (7) 78:13 (7) 83:30 (7)     85:50 (7)    
8 Lennart Swahn Sundbybergs IK 89:36 13:05 (11) 06:15 (7) 04:20 (4) 06:36 (9) 04:09 (7) 07:34 (10) 06:49 (6) 05:18 (8) 05:43 (5) 06:27 (5) 02:41 (5) 07:42 (5) 06:00 (5) 04:59 (6)     01:58 (5) Lennart Swahn Sundbybergs IK
        13:05 (11) 19:20 (11) 23:40 (10) 30:16 (10) 34:25 (9) 41:59 (9) 48:48 (9) 54:06 (9) 59:49 (9) 66:16 (9) 68:57 (9) 76:39 (9) 82:39 (8) 87:38 (8)     89:36 (8)    
9 Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF 90:03 06:24 (5) 05:04 (5) 08:11 (11) 05:17 (4) 03:58 (5) 06:22 (6) 06:47 (5) 05:29 (9) 07:40 (8) 07:09 (9) 04:23 (10) 08:01 (9) 08:11 (9) 05:12 (7)     01:55 (4) Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF
        06:24 (5) 11:28 (4) 19:39 (8) 24:56 (8) 28:54 (7) 35:16 (7) 42:03 (6) 47:32 (7) 55:12 (8) 62:21 (8) 66:44 (8) 74:45 (8) 82:56 (9) 88:08 (9)     90:03 (9)    
10 Reijo Korhonen Haninge SOK 112:20 08:07 (9) 06:26 (8) 06:54 (10) 07:42 (10) 06:59 (11) 07:13 (9) 07:30 (9) 05:31 (10) 09:13 (10) 16:07 (11) 03:08 (8) 09:23 (10) 09:07 (10) 06:38 (10)     02:22 (10) Reijo Korhonen Haninge SOK
        08:07 (9) 14:33 (9) 21:27 (9) 29:09 (9) 36:08 (10) 43:21 (10) 50:51 (10) 56:22 (10) 65:35 (10) 81:42 (10) 84:50 (10) 94:13 (10) 103:20 (10) 109:58 (10)     112:20 (10)    
11 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 120:35 11:00 (10) 07:15 (11) 05:57 (8) 07:53 (11) 05:44 (10) 07:45 (11) 09:39 (11) 08:03 (11) 10:28 (11) 10:34 (10) 04:29 (11) 11:24 (11) 09:32 (11) 07:48 (11)     03:04 (11) Christer Nordström OK Älvsjö-Örby
        11:00 (10) 18:15 (10) 24:12 (11) 32:05 (11) 37:49 (11) 45:34 (11) 55:13 (11) 63:16 (11) 73:44 (11) 84:18 (11) 88:47 (11) 100:11 (11) 109:43 (11) 117:31 (11)     120:35 (11)    
- Mattias Kallhauge Snättringe SK 45:53 07:12   06:01   17:07                                                   15:33   Mattias Kallhauge Snättringe SK
        07:12   13:13   30:20                                                   45:53      
- Tobias Karlsson Snättringe SK 73:46 05:52   06:10   04:10   05:11   03:31   05:26   05:57   04:55   05:18   06:36   03:07   07:26   06:08           03:59   Tobias Karlsson Snättringe SK
        05:52   12:02   16:12   21:23   24:54   30:20   36:17   41:12   46:30   53:06   56:13   63:39   69:47           73:46      
- Martin Holth IFK Lidingö SOK 76:16 07:36   04:37   03:31   05:31   04:47   08:49   07:15   05:06   04:00   05:01   04:18   06:04               09:41   Martin Holth IFK Lidingö SOK
        07:36   12:13   15:44   21:15   26:02   34:51   42:06   47:12   51:12   56:13   60:31   66:35               76:16      
- Jonas Halai Centrum OK 78:09 07:32   04:41   04:13   04:40   05:30   08:17   07:19   04:53   04:31   06:12   02:36   06:14               11:31   Jonas Halai Centrum OK
        07:32   12:13   16:26   21:06   26:36   34:53   42:12   47:05   51:36   57:48   60:24   66:38               78:09      
- Ulf Bylund IFK Enskede 97:49 06:06   07:00   10:37   05:46   03:57   06:54   06:25   06:15   09:15   11:48   02:35   14:07               07:04   Ulf Bylund IFK Enskede
        06:06   13:06   23:43   29:29   33:26   40:20   46:45   53:00   62:15   74:03   76:38   90:45               97:49      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana C - 6,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12               Mål   Bana C - 6,4 km Klubb
1 Stefan Svensson Gelius Snättringe SK 53:14 01:43 (2) 04:19 (1) 04:26 (1) 04:10 (1) 05:04 (2) 04:01 (4) 05:24 (2) 05:53 (2) 05:40 (3) 02:17 (1) 05:07 (2) 03:12 (1)             01:58 (3) Stefan Svensson Gelius Snättringe SK
        01:43 (2) 06:02 (1) 10:28 (1) 14:38 (1) 19:42 (1) 23:43 (1) 29:07 (1) 35:00 (1) 40:40 (1) 42:57 (1) 48:04 (1) 51:16 (1)             53:14 (1)    
2 Calle Bohman Hellas Orientering 58:17 01:45 (3) 04:33 (2) 04:36 (2) 07:50 (19) 04:28 (1) 03:33 (2) 05:07 (1) 05:32 (1) 05:36 (1) 05:08 (14) 04:51 (1) 03:12 (1)             02:06 (7) Calle Bohman Hellas Orientering
        01:45 (3) 06:18 (2) 10:54 (2) 18:44 (5) 23:12 (2) 26:45 (2) 31:52 (2) 37:24 (2) 43:00 (2) 48:08 (2) 52:59 (2) 56:11 (2)             58:17 (2)    
3 Niklas Wansölin OK Ravinen 67:36 01:47 (5) 04:39 (3) 07:33 (17) 05:33 (8) 06:59 (12) 04:40 (8) 06:46 (5) 07:14 (7) 06:08 (5) 02:59 (7) 06:44 (5) 04:14 (9)             02:20 (13) Niklas Wansölin OK Ravinen
        01:47 (5) 06:26 (3) 13:59 (8) 19:32 (8) 26:31 (8) 31:11 (7) 37:57 (5) 45:11 (5) 51:19 (3) 54:18 (3) 61:02 (3) 65:16 (3)             67:36 (3)    
4 Kristina Tedhamre Snättringe SK 72:15 01:53 (6) 05:49 (10) 05:56 (7) 05:27 (6) 08:53 (17) 05:06 (16) 08:06 (12) 07:14 (7) 07:26 (10) 02:44 (4) 07:31 (10) 04:11 (7)             01:59 (4) Kristina Tedhamre Snättringe SK
        01:53 (6) 07:42 (7) 13:38 (7) 19:05 (6) 27:58 (9) 33:04 (9) 41:10 (8) 48:24 (7) 55:50 (5) 58:34 (5) 66:05 (5) 70:16 (5)             72:15 (4)    
5 Ingemar Gard Söders-Tyresö 72:25 02:09 (12) 05:39 (6) 06:52 (13) 05:22 (5) 06:27 (6) 05:00 (14) 07:50 (9) 09:12 (19) 06:40 (7) 03:19 (9) 07:12 (9) 04:27 (10)             02:16 (9) Ingemar Gard Söders-Tyresö
        02:09 (12) 07:48 (8) 14:40 (10) 20:02 (10) 26:29 (6) 31:29 (8) 39:19 (6) 48:31 (8) 55:11 (4) 58:30 (4) 65:42 (4) 70:09 (4)             72:25 (5)    
6 Janne Nilsson Centrum OK 73:55 01:56 (8) 05:39 (6) 05:42 (5) 06:30 (15) 06:43 (9) 04:06 (5) 09:42 (15) 07:41 (11) 07:59 (13) 05:17 (15) 06:22 (4) 04:00 (4)             02:18 (10) Janne Nilsson Centrum OK
        01:56 (8) 07:35 (5) 13:17 (4) 19:47 (9) 26:30 (7) 30:36 (6) 40:18 (7) 47:59 (6) 55:58 (6) 61:15 (7) 67:37 (6) 71:37 (6)             73:55 (6)    
7 Björn Linder Gustavsbergs OK 75:18 02:19 (15) 05:47 (8) 07:19 (16) 07:10 (17) 06:13 (5) 04:42 (9) 08:31 (13) 08:25 (16) 06:36 (6) 03:12 (8) 08:04 (13) 04:36 (11)             02:24 (16) Björn Linder Gustavsbergs OK
        02:19 (15) 08:06 (11) 15:25 (11) 22:35 (13) 28:48 (11) 33:30 (10) 42:01 (10) 50:26 (12) 57:02 (8) 60:14 (6) 68:18 (7) 72:54 (7)             75:18 (7)    
8 Johan Forsstedt Söders-Tyresö 75:52 01:45 (3) 05:52 (12) 04:43 (3) 06:14 (12) 16:22 (24) 03:29 (1) 10:21 (18) 07:16 (9) 05:39 (2) 02:28 (2) 06:06 (3) 03:43 (3)             01:54 (2) Johan Forsstedt Söders-Tyresö
        01:45 (3) 07:37 (6) 12:20 (3) 18:34 (4) 34:56 (17) 38:25 (15) 48:46 (15) 56:02 (16) 61:41 (15) 64:09 (11) 70:15 (9) 73:58 (8)             75:52 (8)    
9 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 77:38 02:05 (10) 05:49 (10) 06:28 (9) 04:55 (2) 05:20 (3) 04:45 (10) 15:41 (23) 07:07 (5) 09:14 (17) 02:55 (6) 06:44 (5) 04:01 (5)             02:34 (19) Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn
        02:05 (10) 07:54 (10) 14:22 (9) 19:17 (7) 24:37 (4) 29:22 (4) 45:03 (14) 52:10 (14) 61:24 (12) 64:19 (13) 71:03 (11) 75:04 (9)             77:38 (9)    
10 Elisabeth Tollemark Skogsluffarnas OK 78:09 02:26 (18) 06:16 (14) 07:14 (15) 05:56 (9) 07:30 (13) 05:24 (17) 08:04 (11) 07:42 (12) 07:07 (8) 04:15 (12) 07:33 (11) 06:24 (21)             02:18 (10) Elisabeth Tollemark Skogsluffarnas OK
        02:26 (18) 08:42 (13) 15:56 (13) 21:52 (12) 29:22 (12) 34:46 (13) 42:50 (13) 50:32 (13) 57:39 (9) 61:54 (8) 69:27 (8) 75:51 (10)             78:09 (10)    
11 Johan Lidmar Snättringe SK 78:10 01:42 (1) 08:42 (21) 06:33 (11) 06:20 (13) 14:23 (23) 04:15 (6) 07:15 (6) 06:25 (3) 05:55 (4) 02:39 (3) 07:35 (12) 04:41 (12)             01:45 (1) Johan Lidmar Snättringe SK
        01:42 (1) 10:24 (17) 16:57 (15) 23:17 (15) 37:40 (18) 41:55 (18) 49:10 (17) 55:35 (15) 61:30 (13) 64:09 (11) 71:44 (13) 76:25 (13)             78:10 (11)    
12 Per Wolgast Snättringe SK 78:20 02:42 (21) 05:34 (5) 08:27 (19) 06:10 (11) 06:44 (11) 04:54 (11) 07:30 (7) 08:18 (14) 09:12 (16) 03:23 (10) 08:24 (17) 04:43 (13)             02:19 (12) Per Wolgast Snättringe SK
        02:42 (21) 08:16 (12) 16:43 (14) 22:53 (14) 29:37 (13) 34:31 (12) 42:01 (10) 50:19 (11) 59:31 (11) 62:54 (10) 71:18 (12) 76:01 (12)             78:20 (12)    
13 Björn Salomonsson Snättringe SK 78:44 02:16 (14) 06:28 (15) 07:02 (14) 05:32 (7) 06:42 (8) 05:53 (19) 07:47 (8) 08:27 (17) 08:38 (14) 03:38 (11) 08:12 (15) 05:19 (16)             02:50 (22) Björn Salomonsson Snättringe SK
        02:16 (14) 08:44 (14) 15:46 (12) 21:18 (11) 28:00 (10) 33:53 (11) 41:40 (9) 50:07 (10) 58:45 (10) 62:23 (9) 70:35 (10) 75:54 (11)             78:44 (13)    
14 Bo Lauri Snättringe SK 79:46 05:45 (24) 06:09 (13) 05:52 (6) 06:01 (10) 06:39 (7) 05:05 (15) 06:35 (3) 07:19 (10) 07:11 (9) 08:47 (20) 07:00 (8) 05:01 (15)             02:22 (15) Bo Lauri Snättringe SK
        05:45 (24) 11:54 (21) 17:46 (17) 23:47 (16) 30:26 (14) 35:31 (14) 42:06 (12) 49:25 (9) 56:36 (7) 65:23 (14) 72:23 (14) 77:24 (14)             79:46 (14)    
15 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 80:38 02:05 (9) 05:47 (8) 05:32 (4) 05:05 (4) 05:21 (4) 03:59 (3) 07:58 (10) 06:39 (4) 19:18 (24) 05:19 (16) 06:59 (7) 04:09 (6)             02:27 (18) Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF
        02:05 (9) 07:52 (9) 13:24 (5) 18:29 (2) 23:50 (3) 27:49 (3) 35:47 (3) 42:26 (3) 61:44 (16) 67:03 (15) 74:02 (15) 78:11 (15)             80:38 (15)    
16 Harald Bauer IFK Lidingö SOK 83:58 04:14 (23) 07:20 (18) 06:13 (8) 08:24 (20) 08:37 (15) 04:57 (12) 09:08 (14) 08:21 (15) 07:26 (10) 02:51 (5) 10:01 (20) 04:13 (8)             02:13 (8) Harald Bauer IFK Lidingö SOK
        04:14 (23) 11:34 (19) 17:47 (18) 26:11 (18) 34:48 (16) 39:45 (16) 48:53 (16) 57:14 (17) 64:40 (17) 67:31 (16) 77:32 (16) 81:45 (16)             83:58 (16)    
17 Mats Hainke Snättringe SK 87:19 01:54 (7) 05:06 (4) 06:29 (10) 05:04 (3) 06:43 (9) 04:33 (7) 06:37 (4) 07:08 (6) 18:02 (23) 09:22 (22) 09:21 (19) 04:56 (14)             02:04 (5) Mats Hainke Snättringe SK
        01:54 (7) 07:00 (4) 13:29 (6) 18:33 (3) 25:16 (5) 29:49 (5) 36:26 (4) 43:34 (4) 61:36 (14) 70:58 (17) 80:19 (17) 85:15 (17)             87:19 (17)    
18 Erik Dyrelius Snättringe SK 96:27 02:23 (17) 08:17 (19) 09:18 (22) 11:46 (23) 08:43 (16) 05:44 (18) 10:19 (17) 10:27 (22) 12:09 (22) 06:51 (17) 08:10 (14)                 02:20 (13) Erik Dyrelius Snättringe SK
        02:23 (17) 10:40 (18) 19:58 (20) 31:44 (23) 40:27 (21) 46:11 (21) 56:30 (20) 66:57 (20) 79:06 (22) 85:57 (21) 94:07 (20)                 96:27 (18)    
19 Johan Graf Klubblös 97:30 02:20 (16) 06:51 (17) 08:29 (20) 07:07 (16) 09:05 (18) 06:18 (21) 10:12 (16) 10:12 (21) 09:25 (18) 09:34 (23) 08:51 (18) 06:23 (20)             02:43 (21) Johan Graf Klubblös
        02:20 (16) 09:11 (16) 17:40 (16) 24:47 (17) 33:52 (15) 40:10 (17) 50:22 (18) 60:34 (18) 69:59 (18) 79:33 (18) 88:24 (18) 94:47 (18)             97:30 (19)    
20 Björn Bylund IFK Enskede 99:57 02:37 (20) 09:51 (22) 08:32 (21) 07:16 (18) 10:02 (19) 06:27 (22) 10:32 (19) 10:57 (23) 09:31 (19) 04:34 (13) 10:23 (21) 06:09 (19)             03:06 (23) Björn Bylund IFK Enskede
        02:37 (20) 12:28 (22) 21:00 (22) 28:16 (20) 38:18 (19) 44:45 (19) 55:17 (19) 66:14 (19) 75:45 (20) 80:19 (19) 90:42 (19) 96:51 (19)             99:57 (20)    
21 Torbjörn Larsson CMG 103:17 02:29 (19) 11:17 (23) 07:33 (17) 09:12 (22) 11:21 (20) 04:59 (13) 12:51 (22) 08:02 (13) 10:28 (20) 08:51 (21) 08:15 (16) 05:54 (18)             02:05 (6) Torbjörn Larsson CMG
        02:29 (19) 13:46 (23) 21:19 (23) 30:31 (22) 41:52 (23) 46:51 (22) 59:42 (22) 67:44 (21) 78:12 (21) 87:03 (22) 95:18 (21) 101:12 (20)             103:17 (21)    
22 Eric Huijsers Hammarby IF OF 106:03 02:05 (9) 11:51 (24) 06:38 (12) 06:23 (14) 11:21 (20) 06:49 (23) 12:42 (20) 10:10 (20) 07:29 (12) 07:25 (18) 14:59 (24) 05:35 (17)             02:36 (20) Eric Huijsers Hammarby IF OF
        02:05 (9) 13:56 (24) 20:34 (21) 26:57 (19) 38:18 (19) 45:07 (20) 57:49 (21) 67:59 (22) 75:28 (19) 82:53 (20) 97:52 (22) 103:27 (21)             106:03 (22)    
23 Maria Carlström Gamleby OK 122:45 02:09 (12) 06:37 (16) 09:53 (24) 24:37 (24) 07:51 (14) 06:16 (20) 15:59 (24) 08:44 (18) 10:36 (21) 08:43 (19) 11:57 (22) 06:59 (23)             02:24 (16) Maria Carlström Gamleby OK
        02:09 (12) 08:46 (15) 18:39 (19) 43:16 (24) 51:07 (24) 57:23 (24) 73:22 (24) 82:06 (24) 92:42 (24) 101:25 (23) 113:22 (23) 120:21 (22)             122:45 (23)    
24 Christina Nordström Bodens BK 124:55 03:13 (22) 08:32 (20) 09:39 (23) 08:37 (21) 11:33 (22) 07:46 (24) 12:49 (21) 18:56 (24) 08:41 (15) 13:01 (24) 12:02 (23) 06:31 (22)             03:35 (24) Christina Nordström Bodens BK
        03:13 (22) 11:45 (20) 21:24 (24) 30:01 (21) 41:34 (22) 49:20 (23) 62:09 (23) 81:05 (23) 89:46 (23) 102:47 (24) 114:49 (24) 121:20 (23)             124:55 (24)    
- Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK 48:28 01:52   05:30   08:33   05:35   05:45                                           21:13   Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK
        01:52   07:22   15:55   21:30   27:15                                           48:28      
- Hanna Brus Västerbergslagens OL 59:35 02:10   05:52   06:52   21:23   06:47   08:36                                       07:55   Hanna Brus Västerbergslagens OL
        02:10   08:02   14:54   36:17   43:04   51:40                                       59:35      
- Lars Forsstedt Söders-Tyresö 74:04 10:21   06:02   05:32   09:38   18:06                                           24:25   Lars Forsstedt Söders-Tyresö
        10:21   16:23   21:55   31:33   49:39                                           74:04      
- Rafael Kowalik Snättringe 163:26 02:15   10:37   09:07   12:14   33:43   12:15   32:09   10:00   20:45   04:52                       15:29   Rafael Kowalik Snättringe
        02:15   12:52   21:59   34:13   67:56   80:11   112:20   122:20   143:05   147:57                       163:26      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana D - 4,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9                           Mål   Bana D - 4,6 km Klubb
1 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 41:37 03:29 (1) 03:23 (1) 04:59 (1) 04:12 (1) 03:24 (1) 05:39 (2) 06:07 (1) 04:34 (3) 03:56 (2)                         01:54 (1) Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK
        03:29 (1) 06:52 (1) 11:51 (1) 16:03 (1) 19:27 (1) 25:06 (1) 31:13 (1) 35:47 (1) 39:43 (1)                         41:37 (1)    
2 Göran Nilsson Snättringe SK 43:25 03:44 (3) 03:31 (2) 05:08 (2) 04:29 (3) 04:37 (11) 05:16 (1) 06:31 (2) 04:17 (1) 03:55 (1)                         01:57 (3) Göran Nilsson Snättringe SK
        03:44 (3) 07:15 (2) 12:23 (2) 16:52 (2) 21:29 (2) 26:45 (2) 33:16 (2) 37:33 (2) 41:28 (2)                         43:25 (2)    
3 Stig Andersson OK Linné 48:02 04:16 (7) 04:17 (8) 06:30 (7) 04:31 (4) 04:01 (2) 06:06 (3) 07:11 (7) 05:06 (11) 03:57 (3)                         02:07 (8) Stig Andersson OK Linné
        04:16 (7) 08:33 (6) 15:03 (6) 19:34 (3) 23:35 (3) 29:41 (3) 36:52 (3) 41:58 (3) 45:55 (3)                         48:02 (3)    
4 Åke Wansölin Söders-Tyresö 48:18 04:31 (9) 03:55 (4) 06:26 (6) 04:52 (5) 04:10 (3) 06:10 (4) 07:10 (6) 04:47 (5) 04:06 (5)                         02:11 (10) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        04:31 (9) 08:26 (4) 14:52 (5) 19:44 (4) 23:54 (4) 30:04 (4) 37:14 (4) 42:01 (4) 46:07 (4)                         48:18 (4)    
5 Peter Karlberg Snättringe SK 50:53 04:51 (12) 03:39 (3) 06:06 (5) 06:58 (24) 04:13 (5) 06:48 (6) 07:08 (4) 05:01 (7) 04:05 (4)                         02:04 (6) Peter Karlberg Snättringe SK
        04:51 (12) 08:30 (5) 14:36 (4) 21:34 (6) 25:47 (5) 32:35 (5) 39:43 (5) 44:44 (5) 48:49 (5)                         50:53 (5)    
6 Gunilla Kallhauge Snättringe SK 54:21 04:07 (6) 04:17 (8) 05:52 (4) 07:03 (25) 05:43 (25) 06:47 (5) 08:17 (13) 05:24 (16) 04:45 (11)                         02:06 (7) Gunilla Kallhauge Snättringe SK
        04:07 (6) 08:24 (3) 14:16 (3) 21:19 (5) 27:02 (6) 33:49 (6) 42:06 (6) 47:30 (6) 52:15 (6)                         54:21 (6)    
7 Kristina Bergstrand Söders-Tyresö 54:31 07:36 (29) 06:39 (34) 05:22 (3) 04:20 (2) 05:19 (18) 07:12 (9) 07:00 (3) 04:41 (4) 04:19 (6)                         02:03 (5) Kristina Bergstrand Söders-Tyresö
        07:36 (29) 14:15 (30) 19:37 (23) 23:57 (14) 29:16 (15) 36:28 (10) 43:28 (8) 48:09 (8) 52:28 (7)                         54:31 (7)    
8 Stefan Persson Södertälje-Nykvarn 56:23 06:20 (25) 04:05 (5) 06:53 (10) 05:51 (10) 05:10 (15) 07:03 (8) 08:42 (17) 05:04 (9) 04:42 (9)                         02:33 (22) Stefan Persson Södertälje-Nykvarn
        06:20 (25) 10:25 (17) 17:18 (13) 23:09 (11) 28:19 (9) 35:22 (7) 44:04 (9) 49:08 (9) 53:50 (8)                         56:23 (8)    
9 Martin Karlsson Centrum OK 57:16 03:38 (2) 05:08 (18) 06:54 (11) 07:20 (29) 05:24 (20) 07:51 (10) 07:08 (4) 04:31 (2) 07:28 (35)                         01:54 (1) Martin Karlsson Centrum OK
        03:38 (2) 08:46 (8) 15:40 (7) 23:00 (10) 28:24 (10) 36:15 (9) 43:23 (7) 47:54 (7) 55:22 (9)                         57:16 (9)    
10 Marie Malmborg Söders-Tyresö 58:29 04:55 (13) 05:10 (20) 08:13 (25) 06:14 (14) 04:33 (9) 09:28 (18) 07:26 (8) 05:01 (7) 04:46 (12)                         02:43 (26) Marie Malmborg Söders-Tyresö
        04:55 (13) 10:05 (15) 18:18 (17) 24:32 (16) 29:05 (14) 38:33 (14) 45:59 (13) 51:00 (11) 55:46 (11)                         58:29 (10)    
11 Leif Magnusson Skogsluffarnas OK 58:32 06:40 (27) 04:09 (7) 07:44 (16) 06:20 (17) 04:33 (9) 08:31 (15) 07:56 (11) 05:20 (15) 04:31 (7)                         02:48 (29) Leif Magnusson Skogsluffarnas OK
        06:40 (27) 10:49 (20) 18:33 (19) 24:53 (19) 29:26 (17) 37:57 (12) 45:53 (12) 51:13 (12) 55:44 (10)                         58:32 (11)    
12 Anders Hedberg Snättringe SK 59:36 05:00 (15) 05:51 (29) 07:51 (19) 06:19 (16) 05:37 (23) 08:17 (14) 08:27 (16) 05:05 (10) 04:41 (8)                         02:28 (19) Anders Hedberg Snättringe SK
        05:00 (15) 10:51 (21) 18:42 (20) 25:01 (20) 30:38 (20) 38:55 (15) 47:22 (15) 52:27 (14) 57:08 (12)                         59:36 (12)    
13 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 59:38 04:56 (14) 05:15 (21) 07:19 (14) 06:15 (15) 04:59 (13) 11:02 (30) 07:51 (10) 04:48 (6) 04:50 (13)                         02:23 (16) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK
        04:56 (14) 10:11 (16) 17:30 (14) 23:45 (12) 28:44 (12) 39:46 (17) 47:37 (16) 52:25 (13) 57:15 (13)                         59:38 (13)    
14 Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 60:30 10:11 (34) 04:05 (5) 08:45 (30) 05:21 (7) 04:28 (7) 08:03 (12) 07:34 (9) 05:07 (12) 04:44 (10)                         02:12 (11) Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK
        10:11 (34) 14:16 (31) 23:01 (29) 28:22 (26) 32:50 (24) 40:53 (20) 48:27 (18) 53:34 (16) 58:18 (14)                         60:30 (14)    
15 Tomas Movin Snättringe SK 61:08 05:23 (18) 04:34 (12) 07:20 (15) 05:33 (9) 04:17 (6) 09:35 (20) 08:57 (21) 05:07 (12) 08:13 (36)                         02:09 (9) Tomas Movin Snättringe SK
        05:23 (18) 09:57 (10) 17:17 (12) 22:50 (9) 27:07 (7) 36:42 (11) 45:39 (11) 50:46 (10) 58:59 (15)                         61:08 (15)    
16 Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 61:32 04:18 (8) 05:41 (27) 07:03 (13) 05:29 (8) 05:02 (14) 07:58 (11) 09:32 (27) 07:59 (32) 06:10 (28)                         02:20 (14) Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK
        04:18 (8) 09:59 (12) 17:02 (11) 22:31 (7) 27:33 (8) 35:31 (8) 45:03 (10) 53:02 (15) 59:12 (17)                         61:32 (16)    
17 Torbjörn Bergman Snättringe SK 61:44 04:02 (5) 04:34 (12) 08:14 (26) 05:59 (12) 05:43 (25) 09:31 (19) 09:18 (25) 06:15 (23) 05:24 (21)                         02:44 (28) Torbjörn Bergman Snättringe SK
        04:02 (5) 08:36 (7) 16:50 (10) 22:49 (8) 28:32 (11) 38:03 (13) 47:21 (14) 53:36 (17) 59:00 (16)                         61:44 (17)    
18 Christer Nilsson Klubblös 61:52 05:24 (19) 04:26 (10) 06:55 (12) 11:55 (38) 04:48 (12) 07:01 (7) 07:59 (12) 05:35 (17) 05:18 (17)                         02:31 (21) Christer Nilsson Klubblös
        05:24 (19) 09:50 (9) 16:45 (9) 28:40 (27) 33:28 (26) 40:29 (18) 48:28 (19) 54:03 (18) 59:21 (18)                         61:52 (18)    
19 Jan Lindgren OK Södertörn 62:07 06:08 (24) 05:06 (17) 07:52 (20) 05:56 (11) 04:30 (8) 10:58 (28) 08:43 (18) 05:14 (14) 05:19 (18)                         02:21 (15) Jan Lindgren OK Södertörn
        06:08 (24) 11:14 (24) 19:06 (21) 25:02 (21) 29:32 (18) 40:30 (19) 49:13 (20) 54:27 (19) 59:46 (19)                         62:07 (19)    
20 Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF 65:28 05:24 (19) 04:36 (14) 08:03 (24) 06:20 (17) 05:17 (16) 09:57 (23) 08:43 (18) 09:00 (37) 05:28 (22)                         02:40 (25) Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF
        05:24 (19) 10:00 (14) 18:03 (16) 24:23 (15) 29:40 (19) 39:37 (16) 48:20 (17) 57:20 (20) 62:48 (20)                         65:28 (20)    
21 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 67:23 05:12 (17) 05:16 (22) 07:56 (22) 06:40 (19) 06:23 (30) 09:53 (22) 10:09 (31) 06:11 (21) 07:00 (32)                         02:43 (26) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        05:12 (17) 10:28 (18) 18:24 (18) 25:04 (22) 31:27 (22) 41:20 (21) 51:29 (21) 57:40 (21) 64:40 (21)                         67:23 (21)    
22 Camilla Jakobsson Centrum OK 67:35 04:40 (10) 05:56 (30) 10:14 (34) 06:57 (23) 05:34 (22) 10:59 (29) 09:15 (23) 05:39 (18) 05:57 (26)                         02:24 (17) Camilla Jakobsson Centrum OK
        04:40 (10) 10:36 (19) 20:50 (26) 27:47 (25) 33:21 (25) 44:20 (25) 53:35 (25) 59:14 (23) 65:11 (22)                         67:35 (22)    
23 Ulf Stridh Snättringe SK 68:27 06:49 (28) 05:09 (19) 07:55 (21) 06:08 (13) 05:38 (24) 10:57 (27) 09:11 (22) 06:55 (28) 06:42 (30)                         03:03 (32) Ulf Stridh Snättringe SK
        06:49 (28) 11:58 (25) 19:53 (25) 26:01 (23) 31:39 (23) 42:36 (24) 51:47 (23) 58:42 (22) 65:24 (23)                         68:27 (23)    
24 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 68:30 04:43 (11) 05:16 (22) 07:57 (23) 06:42 (20) 06:11 (29) 10:47 (26) 10:44 (32) 07:10 (30) 05:57 (26)                         03:03 (32) Torbjörn Hellquist Tullinge SK
        04:43 (11) 09:59 (12) 17:56 (15) 24:38 (18) 30:49 (21) 41:36 (22) 52:20 (24) 59:30 (24) 65:27 (24)                         68:30 (24)    
25 Tommy Lindberg Haninge SOK 68:48 03:47 (4) 08:42 (36) 06:45 (9) 05:20 (6) 04:12 (4) 13:17 (35) 09:36 (28) 08:42 (36) 05:15 (16)                         03:12 (34) Tommy Lindberg Haninge SOK
        03:47 (4) 12:29 (26) 19:14 (22) 24:34 (17) 28:46 (13) 42:03 (23) 51:39 (22) 60:21 (25) 65:36 (25)                         68:48 (25)    
26 Olle Blomgren OK Södertörn 68:52 09:30 (31) 04:39 (15) 08:17 (28) 09:30 (36) 05:17 (16) 08:16 (13) 08:23 (14) 06:55 (28) 05:29 (23)                         02:36 (23) Olle Blomgren OK Södertörn
        09:30 (31) 14:09 (28) 22:26 (28) 31:56 (31) 37:13 (30) 45:29 (26) 53:52 (26) 60:47 (26) 66:16 (26)                         68:52 (26)    
27 Gittan Gelius Snättringe SK 70:32 05:39 (22) 05:23 (26) 08:46 (31) 07:15 (27) 09:07 (37) 10:30 (24) 09:39 (30) 06:24 (24) 05:23 (19)                         02:26 (18) Gittan Gelius Snättringe SK
        05:39 (22) 11:02 (22) 19:48 (24) 27:03 (24) 36:10 (28) 46:40 (28) 56:19 (27) 62:43 (27) 68:06 (27)                         70:32 (27)    
28 Sven-Erik Amrén Snättringe SK 72:56 11:02 (35) 05:02 (16) 07:48 (17) 07:47 (32) 06:36 (31) 09:13 (17) 09:18 (25) 07:52 (31) 05:39 (24)                         02:39 (24) Sven-Erik Amrén Snättringe SK
        11:02 (35) 16:04 (33) 23:52 (31) 31:39 (29) 38:15 (31) 47:28 (29) 56:46 (28) 64:38 (28) 70:17 (28)                         72:56 (28)    
29 Jacob Hård af Segerstad OK Södertörn 75:50 05:00 (15) 06:12 (31) 14:41 (38) 06:46 (21) 05:53 (28) 11:37 (32) 08:54 (20) 08:24 (34) 05:23 (19)                         03:00 (31) Jacob Hård af Segerstad OK Södertörn
        05:00 (15) 11:12 (23) 25:53 (33) 32:39 (32) 38:32 (32) 50:09 (30) 59:03 (30) 67:27 (30) 72:50 (29)                         75:50 (29)    
30 Mari-Helen Lidström Snättringe SK 76:29 06:27 (26) 06:23 (32) 08:44 (29) 07:29 (30) 06:46 (32) 09:51 (21) 11:47 (36) 08:41 (35) 07:27 (34)                         02:54 (30) Mari-Helen Lidström Snättringe SK
        06:27 (26) 12:50 (27) 21:34 (27) 29:03 (28) 35:49 (27) 45:40 (27) 57:27 (29) 66:08 (29) 73:35 (30)                         76:29 (30)    
31 Anna Tedhamre Snättringe SK 76:44 05:30 (21) 04:27 (11) 06:40 (8) 07:19 (28) 05:21 (19) 24:14 (37) 08:26 (15) 06:24 (24) 06:21 (29)                         02:02 (4) Anna Tedhamre Snättringe SK
        05:30 (21) 09:57 (10) 16:37 (8) 23:56 (13) 29:17 (16) 53:31 (31) 61:57 (31) 68:21 (31) 74:42 (31)                         76:44 (31)    
32 Helena Korhonen Haninge SOK 80:17 09:51 (32) 08:09 (35) 09:57 (33) 07:38 (31) 06:52 (33) 13:10 (34) 11:00 (35) 06:10 (19) 05:12 (15)                         02:18 (13) Helena Korhonen Haninge SOK
        09:51 (32) 18:00 (34) 27:57 (34) 35:35 (34) 42:27 (33) 55:37 (33) 66:37 (32) 72:47 (32) 77:59 (32)                         80:17 (32)    
33 John Östlund Sundbybergs IK 83:53 13:25 (36) 05:50 (28) 10:43 (35) 08:21 (34) 07:20 (34) 11:23 (31) 10:50 (33) 06:43 (27) 05:45 (25)                         03:33 (36) John Östlund Sundbybergs IK
        13:25 (36) 19:15 (35) 29:58 (35) 38:19 (35) 45:39 (35) 57:02 (34) 67:52 (33) 74:35 (33) 80:20 (33)                         83:53 (33)    
34 Roland Löfgren Spårvägens OK 86:50 05:58 (23) 20:23 (38) 09:10 (32) 07:12 (26) 08:20 (35) 09:06 (16) 09:36 (28) 06:37 (26) 06:57 (31)                         03:31 (35) Roland Löfgren Spårvägens OK
        05:58 (23) 26:21 (37) 35:31 (36) 42:43 (36) 51:03 (36) 60:09 (35) 69:45 (35) 76:22 (34) 83:19 (34)                         86:50 (34)    
35 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 88:47 07:51 (30) 06:23 (32) 10:48 (36) 08:44 (35) 09:10 (38) 12:29 (33) 13:10 (37) 08:17 (33) 08:16 (37)                         03:39 (37) Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK
        07:51 (30) 14:14 (29) 25:02 (32) 33:46 (33) 42:56 (34) 55:25 (32) 68:35 (34) 76:52 (35) 85:08 (35)                         88:47 (35)    
36 Håkan Falk OK Ravinen 91:52 09:57 (33) 05:16 (23) 08:14 (26) 08:14 (33) 05:31 (21) 28:03 (38) 10:57 (34) 06:11 (21) 07:12 (33)                         02:17 (12) Håkan Falk OK Ravinen
        09:57 (33) 15:13 (32) 23:27 (30) 31:41 (30) 37:12 (29) 65:15 (36) 76:12 (36) 82:23 (36) 89:35 (36)                         91:52 (36)    
37 Örjan Kampegård OK Södertörn 117:35 15:42 (37) 09:48 (37) 14:34 (37) 10:30 (37) 08:51 (36) 15:54 (36) 18:02 (38) 09:28 (38) 11:05 (38)                         03:41 (38) Örjan Kampegård OK Södertörn
        15:42 (37) 25:30 (36) 40:04 (37) 50:34 (37) 59:25 (37) 75:19 (37) 93:21 (37) 102:49 (37) 113:54 (37)                         117:35 (37)    
38 Bo Hedlund IFK Enskede 128:16 68:49 (38) 05:22 (25) 07:48 (17) 06:54 (22) 05:48 (27) 10:41 (25) 09:17 (24) 06:10 (19) 04:57 (14)                         02:30 (20) Bo Hedlund IFK Enskede
        68:49 (38) 74:11 (38) 81:59 (38) 88:53 (38) 94:41 (38) 105:22 (38) 114:39 (38) 120:49 (38) 125:46 (38)                         128:16 (38)    
- Claes Andersson OK Södertörn 50:30 05:11   04:46   07:37   12:44   09:22   06:09                                       04:41   Claes Andersson OK Södertörn
        05:11   09:57   17:34   30:18   39:40   45:49                                       50:30      
- Åsa Sundberg OK Södertörn 596:14 06:22   04:36   08:37   06:26   05:13                                           565:00   Åsa Sundberg OK Södertörn
        06:22   10:58   19:35   26:01   31:14                                           596:14      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana E - 3,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7                                   Mål   Bana E - 3,4 km Klubb
1 Johan Lindbom Hellas Orientering 32:38 03:22 (1) 03:32 (1) 05:38 (1) 04:29 (1) 06:15 (2) 03:46 (1) 03:26 (1)                                 02:10 (3) Johan Lindbom Hellas Orientering
        03:22 (1) 06:54 (1) 12:32 (1) 17:01 (1) 23:16 (1) 27:02 (1) 30:28 (1)                                 32:38 (1)    
2 Per Ljung Stockholms OK 36:42 03:51 (2) 03:53 (2) 06:01 (2) 05:34 (2) 06:12 (1) 04:37 (3) 04:29 (5)                                 02:05 (1) Per Ljung Stockholms OK
        03:51 (2) 07:44 (2) 13:45 (2) 19:19 (2) 25:31 (2) 30:08 (2) 34:37 (2)                                 36:42 (2)    
3 Rune Rådeström Snättringe SK 37:47 03:51 (2) 04:21 (4) 06:23 (5) 05:48 (3) 06:18 (3) 04:30 (2) 04:26 (4)                                 02:10 (3) Rune Rådeström Snättringe SK
        03:51 (2) 08:12 (3) 14:35 (4) 20:23 (3) 26:41 (3) 31:11 (3) 35:37 (3)                                 37:47 (3)    
4 Anders Jakobsson OK Södertörn 39:58 04:02 (5) 04:32 (5) 06:19 (4) 06:09 (5) 07:06 (5) 04:50 (5) 04:22 (3)                                 02:38 (10) Anders Jakobsson OK Södertörn
        04:02 (5) 08:34 (5) 14:53 (5) 21:02 (4) 28:08 (4) 32:58 (4) 37:20 (4)                                 39:58 (4)    
5 Ulf Bråsjö Järla Orientering 42:15 03:54 (4) 04:40 (6) 06:46 (7) 07:12 (14) 07:30 (6) 05:10 (7) 04:41 (6)                                 02:22 (7) Ulf Bråsjö Järla Orientering
        03:54 (4) 08:34 (5) 15:20 (6) 22:32 (5) 30:02 (5) 35:12 (5) 39:53 (5)                                 42:15 (5)    
6 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 44:32 04:15 (6) 04:16 (3) 06:03 (3) 12:16 (39) 06:31 (4) 04:38 (4) 04:01 (2)                                 02:32 (8) Anders Gärderud IFK Lidingö SOK
        04:15 (6) 08:31 (4) 14:34 (3) 26:50 (13) 33:21 (8) 37:59 (7) 42:00 (6)                                 44:32 (6)    
7 Lars Cedérus Snättringe SK 44:58 04:34 (8) 04:49 (7) 07:58 (11) 06:57 (11) 07:50 (8) 05:43 (9) 04:47 (7)                                 02:20 (6) Lars Cedérus Snättringe SK
        04:34 (8) 09:23 (8) 17:21 (8) 24:18 (8) 32:08 (6) 37:51 (6) 42:38 (7)                                 44:58 (7)    
8 Katarina Ringels OK Klemmingen 46:27 06:17 (35) 05:22 (10) 08:27 (15) 06:05 (4) 07:50 (8) 05:13 (8) 04:58 (9)                                 02:15 (5) Katarina Ringels OK Klemmingen
        06:17 (35) 11:39 (18) 20:06 (15) 26:11 (11) 34:01 (9) 39:14 (9) 44:12 (8)                                 46:27 (8)    
9 Jan-Erik Danell Tullinge SK 47:03 05:00 (13) 05:43 (15) 08:01 (12) 06:30 (7) 08:01 (11) 05:58 (11) 05:02 (10)                                 02:48 (15) Jan-Erik Danell Tullinge SK
        05:00 (13) 10:43 (13) 18:44 (11) 25:14 (9) 33:15 (7) 39:13 (8) 44:15 (9)                                 47:03 (9)    
10 Göran Larbo Attunda OK 50:37 04:55 (12) 05:31 (13) 09:19 (22) 08:22 (23) 07:48 (7) 06:18 (17) 05:22 (12)                                 03:02 (19) Göran Larbo Attunda OK
        04:55 (12) 10:26 (12) 19:45 (14) 28:07 (16) 35:55 (12) 42:13 (11) 47:35 (10)                                 50:37 (10)    
11 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 51:43 04:40 (10) 05:18 (9) 07:41 (9) 07:48 (17) 10:10 (22) 06:15 (16) 06:50 (24)                                 03:01 (17) Hans-Erik Persson Sundbybergs IK
        04:40 (10) 09:58 (9) 17:39 (10) 25:27 (10) 35:37 (11) 41:52 (10) 48:42 (11)                                 51:43 (11)    
12 Melvin Jakobsson OK Södertörn 51:55 04:44 (11) 05:28 (12) 07:21 (8) 06:42 (10) 12:45 (37) 05:59 (12) 05:43 (14)                                 03:13 (22) Melvin Jakobsson OK Södertörn
        04:44 (11) 10:12 (11) 17:33 (9) 24:15 (7) 37:00 (14) 42:59 (12) 48:42 (11)                                 51:55 (12)    
13 Mats Dahlberg IFK Kiruna 52:01 04:39 (9) 05:22 (10) 09:17 (21) 07:08 (12) 08:47 (13) 07:59 (29) 06:12 (17)                                 02:37 (9) Mats Dahlberg IFK Kiruna
        04:39 (9) 10:01 (10) 19:18 (12) 26:26 (12) 35:13 (10) 43:12 (13) 49:24 (13)                                 52:01 (13)    
14 Ingrid Mattsson OK Älvsjö-Örby 52:45 05:19 (21) 07:10 (29) 08:24 (13) 06:38 (8) 09:46 (18) 06:07 (14) 06:23 (19)                                 02:58 (16) Ingrid Mattsson OK Älvsjö-Örby
        05:19 (21) 12:29 (28) 20:53 (16) 27:31 (14) 37:17 (15) 43:24 (14) 49:47 (14)                                 52:45 (14)    
15 Tomas Pettersson Haninge SOK 53:58 05:58 (31) 08:07 (35) 08:47 (16) 07:22 (15) 09:21 (15) 05:44 (10) 05:17 (11)                                 03:22 (27) Tomas Pettersson Haninge SOK
        05:58 (31) 14:05 (32) 22:52 (28) 30:14 (19) 39:35 (16) 45:19 (16) 50:36 (15)                                 53:58 (15)    
16 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 56:45 05:13 (18) 06:41 (26) 09:14 (19) 08:17 (21) 10:29 (27) 07:14 (24) 06:36 (22)                                 03:01 (17) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        05:13 (18) 11:54 (21) 21:08 (17) 29:25 (17) 39:54 (17) 47:08 (17) 53:44 (17)                                 56:45 (16)    
17 Göran Johansson Snättringe SK 56:49 05:39 (25) 06:49 (28) 09:38 (24) 09:14 (29) 09:59 (21) 06:25 (18) 05:45 (15)                                 03:20 (26) Göran Johansson Snättringe SK
        05:39 (25) 12:28 (27) 22:06 (21) 31:20 (21) 41:19 (20) 47:44 (18) 53:29 (16)                                 56:49 (17)    
18 Lukas Polácek Centrum OK 57:56 05:12 (17) 14:01 (43) 08:57 (17) 07:09 (13) 07:58 (10) 06:05 (13) 05:32 (13)                                 03:02 (19) Lukas Polácek Centrum OK
        05:12 (17) 19:13 (42) 28:10 (36) 35:19 (33) 43:17 (25) 49:22 (20) 54:54 (18)                                 57:56 (18)    
19 Harriet Tiderman Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK 59:22 05:45 (27) 06:23 (22) 09:35 (23) 11:45 (38) 09:27 (16) 06:48 (20) 06:23 (19)                                 03:16 (24) Harriet Tiderman Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK
        05:45 (27) 12:08 (24) 21:43 (19) 33:28 (26) 42:55 (24) 49:43 (23) 56:06 (21)                                 59:22 (19)    
20 Jörgen Widlund Nynäshamns OK 59:41 05:54 (29) 06:25 (24) 09:52 (25) 08:17 (21) 10:25 (26) 07:52 (28) 06:51 (25)                                 04:05 (34) Jörgen Widlund Nynäshamns OK
        05:54 (29) 12:19 (25) 22:11 (22) 30:28 (20) 40:53 (19) 48:45 (19) 55:36 (19)                                 59:41 (20)    
21 Kenneth Berglund Hellas Orientering 59:42 05:44 (26) 06:13 (19) 10:54 (30) 08:57 (26) 10:58 (29) 06:53 (21) 06:23 (19)                                 03:40 (30) Kenneth Berglund Hellas Orientering
        05:44 (26) 11:57 (22) 22:51 (27) 31:48 (22) 42:46 (23) 49:39 (22) 56:02 (20)                                 59:42 (21)    
22 Olof Rudin Tumba-Mälarhöjden OK 60:14 05:13 (18) 06:19 (20) 10:31 (28) 07:53 (18) 10:20 (25) 09:36 (39) 06:40 (23)                                 03:42 (31) Olof Rudin Tumba-Mälarhöjden OK
        05:13 (18) 11:32 (17) 22:03 (20) 29:56 (18) 40:16 (18) 49:52 (24) 56:32 (22)                                 60:14 (22)    
23 Jan Olof Norén Järla Orientering 60:38 05:02 (14) 06:22 (21) 11:24 (34) 09:09 (27) 10:16 (23) 07:16 (25) 07:44 (29)                                 03:25 (28) Jan Olof Norén Järla Orientering
        05:02 (14) 11:24 (16) 22:48 (26) 31:57 (23) 42:13 (22) 49:29 (21) 57:13 (23)                                 60:38 (23)    
24 Rune Karlsson Sundbybergs IK 60:49 04:33 (7) 04:49 (7) 06:43 (6) 06:40 (9) 24:59 (43) 05:08 (6) 04:54 (8)                                 03:03 (21) Rune Karlsson Sundbybergs IK
        04:33 (7) 09:22 (7) 16:05 (7) 22:45 (6) 47:44 (33) 52:52 (29) 57:46 (24)                                 60:49 (24)    
25 Gösta Guteland Snättringe SK 61:26 05:38 (24) 06:45 (27) 08:59 (18) 06:12 (6) 09:07 (14) 07:09 (22) 14:53 (43)                                 02:43 (13) Gösta Guteland Snättringe SK
        05:38 (24) 12:23 (26) 21:22 (18) 27:34 (15) 36:41 (13) 43:50 (15) 58:43 (26)                                 61:26 (25)    
26 Maggan Tärnblom Söders-Tyresö 61:42 05:55 (30) 08:42 (38) 09:15 (20) 08:05 (19) 12:04 (34) 06:13 (15) 08:13 (34)                                 03:15 (23) Maggan Tärnblom Söders-Tyresö
        05:55 (30) 14:37 (33) 23:52 (29) 31:57 (23) 44:01 (27) 50:14 (25) 58:27 (25)                                 61:42 (26)    
27 Ulf Rosberg OK Älvsjö-Örby 62:00 06:32 (36) 07:25 (32) 11:03 (33) 08:51 (25) 09:37 (17) 08:31 (36) 07:17 (27)                                 02:44 (14) Ulf Rosberg OK Älvsjö-Örby
        06:32 (36) 13:57 (31) 25:00 (31) 33:51 (28) 43:28 (26) 51:59 (27) 59:16 (28)                                 62:00 (27)    
28 Christer Hedin IFK Enskede 62:28 05:29 (22) 06:23 (22) 10:27 (27) 12:27 (40) 09:51 (19) 07:40 (26) 06:54 (26)                                 03:17 (25) Christer Hedin IFK Enskede
        05:29 (22) 11:52 (20) 22:19 (23) 34:46 (30) 44:37 (28) 52:17 (28) 59:11 (27)                                 62:28 (28)    
29 Håkan Boije Attunda OK 62:45 05:06 (16) 05:40 (14) 11:47 (35) 15:19 (42) 09:54 (20) 06:30 (19) 05:47 (16)                                 02:42 (12) Håkan Boije Attunda OK
        05:06 (16) 10:46 (14) 22:33 (25) 37:52 (35) 47:46 (34) 54:16 (30) 60:03 (29)                                 62:45 (29)    
30 Thomas Malmsjö Hellas Orientering 63:00 12:01 (42) 06:29 (25) 07:41 (9) 07:34 (16) 08:23 (12) 08:58 (38) 09:49 (41)                                 02:05 (1) Thomas Malmsjö Hellas Orientering
        12:01 (42) 18:30 (41) 26:11 (35) 33:45 (27) 42:08 (21) 51:06 (26) 60:55 (31)                                 63:00 (30)    
31 Jan Larsson Tullinge SK 64:15 06:00 (32) 05:58 (17) 12:38 (37) 10:31 (35) 10:33 (28) 08:43 (37) 06:18 (18)                                 03:34 (29) Jan Larsson Tullinge SK
        06:00 (32) 11:58 (23) 24:36 (30) 35:07 (31) 45:40 (29) 54:23 (31) 60:41 (30)                                 64:15 (31)    
32 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 67:01 05:36 (23) 06:05 (18) 10:39 (29) 10:12 (34) 14:06 (41) 07:48 (27) 08:33 (37)                                 04:02 (33) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        05:36 (23) 11:41 (19) 22:20 (24) 32:32 (25) 46:38 (30) 54:26 (32) 62:59 (32)                                 67:01 (32)    
33 Berit Lindunger Haninge SOK 67:50 06:07 (33) 07:26 (33) 12:20 (36) 09:25 (30) 12:32 (36) 08:06 (32) 07:46 (30)                                 04:08 (35) Berit Lindunger Haninge SOK
        06:07 (33) 13:33 (29) 25:53 (33) 35:18 (32) 47:50 (35) 55:56 (34) 63:42 (33)                                 67:50 (33)    
34 Hugo Isgren IFK Enskede 68:19 06:41 (37) 08:52 (41) 10:25 (26) 10:05 (33) 11:01 (30) 08:26 (35) 08:34 (38)                                 04:15 (36) Hugo Isgren IFK Enskede
        06:41 (37) 15:33 (36) 25:58 (34) 36:03 (34) 47:04 (31) 55:30 (33) 64:04 (34)                                 68:19 (34)    
35 Leif Hermundstad Snättringe SK 70:28 05:50 (28) 08:49 (40) 11:00 (32) 08:42 (24) 13:07 (39) 09:54 (40) 07:51 (32)                                 05:15 (42) Leif Hermundstad Snättringe SK
        05:50 (28) 14:39 (34) 25:39 (32) 34:21 (29) 47:28 (32) 57:22 (35) 65:13 (35)                                 70:28 (35)    
36 Lars Nordin Solna OK 72:08 06:11 (34) 10:45 (42) 13:01 (38) 09:25 (30) 12:07 (35) 08:03 (30) 08:14 (35)                                 04:22 (37) Lars Nordin Solna OK
        06:11 (34) 16:56 (40) 29:57 (38) 39:22 (37) 51:29 (37) 59:32 (37) 67:46 (36)                                 72:08 (36)    
37 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 73:11 08:44 (41) 07:55 (34) 13:26 (39) 09:10 (28) 13:19 (40) 08:04 (31) 07:26 (28)                                 05:07 (40) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        08:44 (41) 16:39 (38) 30:05 (39) 39:15 (36) 52:34 (40) 60:38 (39) 68:04 (37)                                 73:11 (37)    
38 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 73:45 05:18 (20) 05:46 (16) 08:26 (14) 21:04 (43) 11:24 (32) 08:07 (33) 08:28 (36)                                 05:12 (41) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        05:18 (20) 11:04 (15) 19:30 (13) 40:34 (39) 51:58 (38) 60:05 (38) 68:33 (38)                                 73:45 (38)    
39 Clarita Lindström Stigfinnarna 74:52 14:15 (43) 07:23 (31) 10:55 (31) 08:16 (20) 10:18 (24) 08:09 (34) 09:46 (40)                                 05:50 (43) Clarita Lindström Stigfinnarna
        14:15 (43) 21:38 (43) 32:33 (42) 40:49 (40) 51:07 (36) 59:16 (36) 69:02 (39)                                 74:52 (39)    
40 Ebba-Lisa Flygar Tullinge SK 77:35 08:15 (39) 08:10 (36) 18:16 (43) 10:40 (36) 11:57 (33) 07:10 (23) 09:12 (39)                                 03:55 (32) Ebba-Lisa Flygar Tullinge SK
        08:15 (39) 16:25 (37) 34:41 (43) 45:21 (43) 57:18 (43) 64:28 (40) 73:40 (40)                                 77:35 (40)    
41 Åke Linderoth Sundbybergs IK 80:06 05:04 (15) 08:46 (39) 15:45 (42) 12:46 (41) 13:03 (38) 12:13 (41) 07:46 (30)                                 04:43 (38) Åke Linderoth Sundbybergs IK
        05:04 (15) 13:50 (30) 29:35 (37) 42:21 (42) 55:24 (41) 67:37 (42) 75:23 (41)                                 80:06 (41)    
42 Torsten Jansson Skogsluffarna 80:29 07:30 (38) 07:18 (30) 15:36 (41) 10:46 (37) 11:22 (31) 14:57 (43) 07:59 (33)                                 05:01 (39) Torsten Jansson Skogsluffarna
        07:30 (38) 14:48 (35) 30:24 (40) 41:10 (41) 52:32 (39) 67:29 (41) 75:28 (42)                                 80:29 (42)    
43 Ulrica Axelsson Centrum OK 81:43 08:19 (40) 08:26 (37) 13:56 (40) 09:45 (32) 15:10 (42) 13:30 (42) 09:58 (42)                                 02:39 (11) Ulrica Axelsson Centrum OK
        08:19 (40) 16:45 (39) 30:41 (41) 40:26 (38) 55:36 (42) 69:06 (43) 79:04 (43)                                 81:43 (43)    
- Anne-Chr Schunnesson Attunda OK 47:06 08:09   07:34   07:08                                                   24:15   Anne-Chr Schunnesson Attunda OK
        08:09   15:43   22:51                                                   47:06      
- Siv Frölund Haninge SOK 88:26 06:40   10:00   11:21   38:41   10:13   07:53                                       03:38   Siv Frölund Haninge SOK
        06:40   16:40   28:01   66:42   76:55   84:48                                       88:26      
- Ingvar Oskarsson Klubblös 94:06 12:51   10:48   18:19   18:05   16:21   11:19                                       06:23   Ingvar Oskarsson Klubblös
        12:51   23:39   41:58   60:03   76:24   87:43                                       94:06      
- Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 840:49 11:39   08:23                                                       820:47   Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        11:39   20:02                                                       840:49      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana F - 2,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   Mål   Bana F - 2,6 km Klubb
1 Lucas Fredman OK Älvsjö-Örby 31:31 01:34 (1) 05:05 (1) 05:31 (1) 04:08 (1) 06:52 (11) 06:42 (2)                                     01:39 (1) Lucas Fredman OK Älvsjö-Örby
        01:34 (1) 06:39 (1) 12:10 (1) 16:18 (1) 23:10 (1) 29:52 (1)                                     31:31 (1)    
2 Petter Myrenberg OK Älvsjö-Örby 39:24 01:48 (2) 06:35 (2) 09:50 (2) 06:14 (2) 06:45 (9) 05:45 (1)                                     02:27 (2) Petter Myrenberg OK Älvsjö-Örby
        01:48 (2) 08:23 (2) 18:13 (2) 24:27 (2) 31:12 (2) 36:57 (2)                                     39:24 (2)    
3 Sverker Tirén Hellas Orientering 45:54 02:36 (5) 07:35 (3) 09:58 (3) 06:30 (3) 09:19 (20) 06:54 (3)                                     03:02 (6) Sverker Tirén Hellas Orientering
        02:36 (5) 10:11 (3) 20:09 (3) 26:39 (3) 35:58 (3) 42:52 (3)                                     45:54 (3)    
4 Ulf Eskilsson OK Södertörn 49:18 04:09 (13) 08:58 (5) 12:16 (7) 07:19 (4) 05:44 (5) 07:20 (4)                                     03:32 (9) Ulf Eskilsson OK Södertörn
        04:09 (13) 13:07 (5) 25:23 (4) 32:42 (4) 38:26 (4) 45:46 (4)                                     49:18 (4)    
5 Boel Sundberg OK Södertörn 55:15 03:03 (7) 16:27 (25) 11:41 (6) 08:25 (5) 05:10 (2) 07:27 (6)                                     03:02 (6) Boel Sundberg OK Södertörn
        03:03 (7) 19:30 (23) 31:11 (9) 39:36 (7) 44:46 (7) 52:13 (5)                                     55:15 (5)    
6 Ingvar Jansson Sundbybergs IK 56:53 04:09 (13) 11:16 (9) 12:30 (8) 08:51 (6) 07:23 (14) 08:27 (7)                                     04:17 (13) Ingvar Jansson Sundbybergs IK
        04:09 (13) 15:25 (10) 27:55 (8) 36:46 (5) 44:09 (6) 52:36 (6)                                     56:53 (6)    
7 Lennart Hyllengren Tumba-Mälarhöjden OK 57:12 03:52 (10) 11:31 (10) 11:12 (5) 12:08 (11) 05:17 (3) 08:51 (9)                                     04:21 (15) Lennart Hyllengren Tumba-Mälarhöjden OK
        03:52 (10) 15:23 (9) 26:35 (5) 38:43 (6) 44:00 (5) 52:51 (7)                                     57:12 (7)    
8 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 64:08 04:24 (17) 10:16 (7) 12:45 (9) 16:16 (22) 06:27 (7) 09:17 (11)                                     04:43 (17) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        04:24 (17) 14:40 (8) 27:25 (7) 43:41 (9) 50:08 (9) 59:25 (8)                                     64:08 (8)    
9 Sven Jansson Snättringe SK 66:32 04:08 (12) 13:10 (15) 15:34 (14) 11:14 (9) 07:54 (17) 10:14 (14)                                     04:18 (14) Sven Jansson Snättringe SK
        04:08 (12) 17:18 (12) 32:52 (11) 44:06 (10) 52:00 (11) 62:14 (9)                                     66:32 (9)    
10 Karl-Verner Andersson Snättringe SK 67:02 04:16 (16) 15:06 (22) 13:18 (10) 12:30 (14) 06:33 (8) 10:42 (17)                                     04:37 (16) Karl-Verner Andersson Snättringe SK
        04:16 (16) 19:22 (22) 32:40 (10) 45:10 (11) 51:43 (10) 62:25 (10)                                     67:02 (10)    
11 Bertil Rydgren IFK Enskede 67:47 03:54 (11) 09:07 (6) 23:51 (25) 15:36 (21) 04:56 (1) 07:25 (5)                                     02:58 (5) Bertil Rydgren IFK Enskede
        03:54 (11) 13:01 (4) 36:52 (21) 52:28 (20) 57:24 (16) 64:49 (12)                                     67:47 (11)    
12 Karl-Erik Mogren Snättringe SK 68:58 03:23 (9) 13:08 (14) 10:04 (4) 14:29 (20) 06:50 (10) 15:59 (28)                                     05:05 (18) Karl-Erik Mogren Snättringe SK
        03:23 (9) 16:31 (11) 26:35 (5) 41:04 (8) 47:54 (8) 63:53 (11)                                     68:58 (12)    
13 Ulla-Britta Hall Järla Orientering 70:45 04:12 (15) 14:39 (20) 15:28 (12) 12:12 (12) 18:20 (28)                                         05:54 (25) Ulla-Britta Hall Järla Orientering
        04:12 (15) 18:51 (20) 34:19 (16) 46:31 (14) 64:51 (21)                                         70:45 (13)    
14 Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF 72:37 04:48 (19) 12:32 (11) 16:43 (21) 12:07 (10) 08:45 (18) 11:56 (22)                                     05:46 (24) Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF
        04:48 (19) 17:20 (13) 34:03 (15) 46:10 (12) 54:55 (12) 66:51 (13)                                     72:37 (14)    
15 Edda Nilsson Stockholmspolisens IF OF 72:48 04:49 (20) 13:07 (13) 16:04 (17) 12:26 (13) 09:12 (19) 11:33 (18)                                     05:37 (22) Edda Nilsson Stockholmspolisens IF OF
        04:49 (20) 17:56 (16) 34:00 (14) 46:26 (13) 55:38 (13) 67:11 (14)                                     72:48 (15)    
16 Frida Malmsjö Hellas Orientering 73:00 02:34 (4) 15:08 (23) 15:57 (16) 20:10 (28) 07:00 (12) 09:25 (13)                                     02:46 (3) Frida Malmsjö Hellas Orientering
        02:34 (4) 17:42 (14) 33:39 (12) 53:49 (21) 60:49 (17) 70:14 (19)                                     73:00 (16)    
17 Felix Malmsjö Hellas Orientering 73:03 02:43 (6) 15:00 (21) 16:04 (17) 20:05 (27) 07:05 (13) 09:14 (10)                                     02:52 (4) Felix Malmsjö Hellas Orientering
        02:43 (6) 17:43 (15) 33:47 (13) 53:52 (22) 60:57 (19) 70:11 (18)                                     73:03 (17)    
18 Björn Stolt OK Ravinen 73:18 04:53 (21) 08:47 (4) 29:03 (26) 12:31 (15) 05:36 (4) 08:40 (8)                                     03:48 (10) Björn Stolt OK Ravinen
        04:53 (21) 13:40 (7) 42:43 (25) 55:14 (23) 60:50 (18) 69:30 (17)                                     73:18 (18)    
19 Sonja Perneby Tullinge SK 73:42 05:09 (24) 14:07 (18) 15:41 (15) 13:42 (19) 07:35 (15) 11:55 (21)                                     05:33 (21) Sonja Perneby Tullinge SK
        05:09 (24) 19:16 (21) 34:57 (17) 48:39 (18) 56:14 (14) 68:09 (16)                                     73:42 (19)    
20 Lars-Erik Perneby Tullinge SK 73:52 05:06 (23) 14:33 (19) 15:33 (13) 13:23 (18) 07:46 (16) 11:33 (18)                                     05:58 (26) Lars-Erik Perneby Tullinge SK
        05:06 (23) 19:39 (24) 35:12 (19) 48:35 (17) 56:21 (15) 67:54 (15)                                     73:52 (20)    
21 Sonja Sundell Sundbybergs IK 80:51 05:01 (22) 13:13 (16) 20:05 (24) 09:42 (8) 14:10 (26) 13:00 (25)                                     05:40 (23) Sonja Sundell Sundbybergs IK
        05:01 (22) 18:14 (17) 38:19 (22) 48:01 (15) 62:11 (20) 75:11 (20)                                     80:51 (21)    
22 Emma Streman Klubblös 82:00 02:13 (3) 29:10 (29) 14:19 (11) 12:54 (17) 09:55 (21) 10:24 (16)                                     03:05 (8) Emma Streman Klubblös
        02:13 (3) 31:23 (29) 45:42 (26) 58:36 (24) 68:31 (22) 78:55 (21)                                     82:00 (22)    
23 Margaretha Nylund OK Södertörn 86:01 04:35 (18) 14:05 (17) 16:29 (19) 16:45 (23) 17:27 (27) 11:33 (18)                                     05:07 (19) Margaretha Nylund OK Södertörn
        04:35 (18) 18:40 (18) 35:09 (18) 51:54 (19) 69:21 (24) 80:54 (23)                                     86:01 (23)    
24 Roland Bolin Snättringe SK 86:03 03:08 (8) 10:29 (8) 43:43 (28) 09:32 (7) 05:58 (6) 09:18 (12)                                     03:55 (11) Roland Bolin Snättringe SK
        03:08 (8) 13:37 (6) 57:20 (27) 66:52 (27) 72:50 (26) 82:08 (24)                                     86:03 (24)    
25 Yvonne Branting Skarpnäcks OL 86:34 05:44 (26) 16:07 (24) 19:39 (23) 17:18 (24) 10:23 (23) 10:18 (15)                                     07:05 (29) Yvonne Branting Skarpnäcks OL
        05:44 (26) 21:51 (25) 41:30 (23) 58:48 (25) 69:11 (23) 79:29 (22)                                     86:34 (25)    
26 Hans Elvesjö Klubblös 91:10 06:54 (29) 18:02 (26) 16:54 (22) 17:21 (25) 11:01 (24) 14:17 (27)                                     06:41 (28) Hans Elvesjö Klubblös
        06:54 (29) 24:56 (26) 41:50 (24) 59:11 (26) 70:12 (25) 84:29 (25)                                     91:10 (26)    
27 Birgitta Westergren Täby OK 92:39 05:44 (26) 13:06 (12) 16:34 (20) 12:48 (16) 27:01 (29) 11:59 (23)                                     05:27 (20) Birgitta Westergren Täby OK
        05:44 (26) 18:50 (19) 35:24 (20) 48:12 (16) 75:13 (27) 87:12 (26)                                     92:39 (27)    
28 Yngve Hedberg Snättringe SK 112:45 05:46 (28) 22:38 (28) 29:48 (27) 21:38 (29) 12:33 (25) 13:49 (26)                                     06:33 (27) Yngve Hedberg Snättringe SK
        05:46 (28) 28:24 (28) 58:12 (28) 79:50 (28) 92:23 (28) 106:12 (27)                                     112:45 (28)    
29 Ina Widegren Skogsluffarna OK 125:20 05:17 (25) 20:41 (27) 53:27 (29) 19:48 (26) 09:56 (22) 12:12 (24)                                     03:59 (12) Ina Widegren Skogsluffarna OK
        05:17 (25) 25:58 (27) 79:25 (29) 99:13 (29) 109:09 (29) 121:21 (28)                                     125:20 (29)    
- Bengt Åhlander Skogsluffarnas OK 52:26 26:06   19:59                                                       06:21   Bengt Åhlander Skogsluffarnas OK
        26:06   46:05                                                       52:26      
- Lisa Eriksson Sundbybergs IK 56:30 02:38   07:24   25:16   07:29                                               13:43   Lisa Eriksson Sundbybergs IK
        02:38   10:02   35:18   42:47                                               56:30      
- Sune Andersson Snättringe SK 60:13 03:29   49:41                                                       07:03   Sune Andersson Snättringe SK
        03:29   53:10                                                       60:13      
- Gunvor Granath Nynäshamns OK 60:56 04:43   22:03   17:39                                                   16:31   Gunvor Granath Nynäshamns OK
        04:43   26:46   44:25                                                   60:56      
- Kristina Viinikainen OK Älvsjö-Örby 68:34 03:48   10:24   18:08   14:10                                               22:04   Kristina Viinikainen OK Älvsjö-Örby
        03:48   14:12   32:20   46:30                                               68:34      
- Bengt Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK 70:55 07:08   48:33                                                       15:14   Bengt Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK
        07:08   55:41                                                       70:55      
- Heidi Bjerkhaug OK Ravinen 101:35 04:40   13:48   34:01   12:36   08:45                                           27:45   Heidi Bjerkhaug OK Ravinen
        04:40   18:28   52:29   65:05   73:50                                           101:35      
- Ulla-Britt Åleberg Attunda OK 794:01                                                             794:01   Ulla-Britt Åleberg Attunda OK
                                                                    794:01      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana G - 2,2 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   Mål   Bana G - 2,2 km Klubb
1 Elisabeth Larsson OK Södertörn 26:21 03:50 (3) 02:22 (1) 01:27 (1) 03:19 (1) 04:25 (1) 03:31 (1) 05:29 (1)                                 01:58 (1) Elisabeth Larsson OK Södertörn
        03:50 (3) 06:12 (1) 07:39 (1) 10:58 (1) 15:23 (1) 18:54 (1) 24:23 (1)                                 26:21 (1)    
2 Lars Andersson Skogsluffarnas OK 34:30 03:10 (1) 03:24 (2) 02:41 (2) 04:42 (2) 05:15 (2) 04:33 (2) 07:03 (2)                                 03:42 (3) Lars Andersson Skogsluffarnas OK
        03:10 (1) 06:34 (2) 09:15 (2) 13:57 (2) 19:12 (2) 23:45 (2) 30:48 (2)                                 34:30 (2)    
3 Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 43:25 03:31 (2) 03:44 (3) 05:56 (6) 05:07 (3) 07:47 (5) 04:57 (3) 08:49 (3)                                 03:34 (2) Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK
        03:31 (2) 07:15 (3) 13:11 (3) 18:18 (3) 26:05 (3) 31:02 (3) 39:51 (3)                                 43:25 (3)    
4 Ingrid Gunnarsson Täby OK 50:28 06:21 (7) 03:56 (4) 03:04 (3) 05:37 (5) 08:33 (6) 06:12 (4) 12:06 (4)                                 04:39 (4) Ingrid Gunnarsson Täby OK
        06:21 (7) 10:17 (4) 13:21 (4) 18:58 (4) 27:31 (4) 33:43 (4) 45:49 (4)                                 50:28 (4)    
5 Lennart Westergren Söders-Tyresö 76:54 03:51 (4) 19:23 (5) 06:37 (7) 05:44 (6) 14:20 (7) 07:56 (5) 12:31 (5)                                 06:32 (5) Lennart Westergren Söders-Tyresö
        03:51 (4) 23:14 (5) 29:51 (5) 35:35 (5) 49:55 (7) 57:51 (5) 70:22 (5)                                 76:54 (5)    
6 Jenny Magnvall OK Södertörn 112:35 03:54 (5) 28:49 (7) 03:37 (4) 06:10 (7) 06:06 (4) 10:57 (6) 41:46 (6)                                 11:16 (7) Jenny Magnvall OK Södertörn
        03:54 (5) 32:43 (6) 36:20 (6) 42:30 (6) 48:36 (5) 59:33 (6) 101:19 (6)                                 112:35 (6)    
7 Alexander Magnvall OK Södertörn 113:29 06:12 (6) 27:52 (6) 04:10 (5) 05:29 (4) 05:51 (3) 11:21 (7) 42:30 (7)                                 10:04 (6) Alexander Magnvall OK Södertörn
        06:12 (6) 34:04 (7) 38:14 (7) 43:43 (7) 49:34 (6) 60:55 (7) 103:25 (7)                                 113:29 (7)    
- Benny Bogstedt Tullinge SK 66:18 03:53   12:21   10:43   11:19                                               28:02   Benny Bogstedt Tullinge SK
        03:53   16:14   26:57   38:16                                               66:18